Sport

Napoli turpëron Interin në Sao Paolo (video)

Alsat - parë: 5 orë

Napoli ka turpëruar Interin në San Paolo duke e mposhtur me rezultatin e thellë 4-1. Kjo ishte një ndeshje tepër e rëndësishme për zikaltrit, ndërsa nga krahu tjetër vendasit luanin për të respektuar ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Gjithçka që ndodhi në xhiron e fundit të Ipko Superligës së Kosovës në futboll

Telegrafi - parë: 4 orë

Ka përfunduar edhe zyrtarisht sezoni 2018/2019 i Ipko Superligës së Kosovës në futboll me Feronikelin që u shpall kampion. Ky sezon i ligës së Kosovës do të mbahet gjatë në mend, pasi askush nuk ka ...

130 artikuj të ndërlidhur »

Atalanta barazon në Torino , reagon Gatuzo

Alsat - parë: 5 orë

Atalanta ka marrë një pikë të artë në Torino, përballë Juventusit, por në dhjetë vitet e mëparshme kurrë nuk kishte dalë me pikë nga stadiumi i bardhezinjve, por vetëm humbje, njëra pas tjetrës.

25 artikuj të ndërlidhur »

Gattuso falënderon Donnarumma-n dhe flet për të ardhmen

Mapo - parë: 8 orë

Trajneri i Milan-it, Gennaro Gattuso, ka folur për “Sky Sport Italia” në përfundim të fitores 2-0 të marrë nga skuadra e tij kundër Frosinone-s. “Ka qenë një ndeshje e vështirë, e dinim se Frosinone ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Futboll

Lorik Cana, mysafir special i Lazim Destanit (FOTO)

InfoSport - parë: 3 orë

Shkëndija të dielën pasdite festoi titullin e Kampionit për sezonin 2018/19 dhe në stadiumin e qytetit të Tetovës, kishte festë të madhe. Në ndeshjen e parafundit të sezonit, Shkëndija luajti ndaj ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Zidane, pasi nuk ia dha mundësinë Bale të përshëndetet me tifozët: “Më vjen keq”

Gazeta Express - parë: 4 orë

Zidane thotë se i vjen keq që nuk ia dha disa minuta Gareth Bale, në ndeshjen që mund të kishte qenë e fundit për uellsianin. Bale qëndroi në stol për 90 minuta në humbjen 0-2 të Realit në Bernabeu ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Vetëm një mrekulli e Mbappes mund t’ia marrë “Këpucën e Artë” Messit: “E pash duke shënuar dy gola”

Gazeta Express - parë: 5 orë

Messi është afër që ta fitojë sërish “Këpucën e Artë”. Pas dy golave kundër Eibar, Lionel Messi, ka shkuar në kuotën e 36 golave në La Liga dhe është rrugës për ta fituar “Këpucën e Artë” për herë të ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Basketboll

CSKA “demoloi” Anadollu Efes për titullin e 8-të

Alsat - parë: 4 orë

CSKA Moska mundi Anadollu Efesin në finale të Euroligës me rezultat 91-83 , për të arkëtuar titullin e 8-të në 14 finalet e basketbollit elitar në Evropë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Basketboll, Goga Basket shpallet kampione e Shqipërisë

RTSH - parë: 7 orë

Goga Basket është kampione e Shqipërisë në basketboll për meshkuj për sezonin 2018-2019. Në derbin durrsak ajo mundi Teutën 81-60 dhe e mbylli serinë e finaleve me shifrat 3-2.

4 artikuj të ndërlidhur »

NBA, Warriors ngre epërsinë në 3-0 në finalen e Konferecës Perëndimore

Medial - parë: 13 orë

Golden State Warriors ka bërë një hap para drejt finales së madhe në Ligën Amerikane të Basketbollit (NBA), pasi mbrëmë shtoi epërsinë në 3-0 përballë Portland Trail Blazers në finalen e Konferencës ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Motosport

Billy Monger i frymëzon të gjithë – dy vite pasi ia amputuan të dyja këmbët, fiton ‘Pau Grand Prixin’

Telegrafi - parë: 4 orë

Billy Monger është një inspirim për gjithë të rinjtë nëpër botë. Dy vjet më parë kishte pësuar një aksident, duke i amputuar të dyja këmbët, por ai ka arritur ta fitojë Grand Prix de Paun në Francë.

Sporte te tjera

Lennox Lewis kritikon rëndë Breazealen pasi u nokautua në rundin e parë nga Wilder

Botasot - parë: 4 orë

Ashtu siç parashikohej gjërësisht, Deontay Wilder mbrojti titullin e peshave të rënda në WBC kundër Dominic Breazeales, në Nju Jork, të dielën në mëngjes (sipas kohës tonë lokale).

19 artikuj të ndërlidhur »

Nadal triumfon në Romë, mposht Djokoviç në finale

SuperSport - parë: 5 orë

Rafael Nadal mbrojti me sukses trofeun në “Qytetin e Përjetshëm” dhe “Mbreti i fushave me dhe” e bëri këtë duke thyer në finale pikërisht numrin 1 të botës Novak Djokoviç.

4 artikuj të ndërlidhur »

Maxharraj më i miri në Greqi

Zeri - parë: 15 orë

Nënkryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, Gazmend Maxhuni, ka bërë të ditur se në Corfu të Greqisë ka përfunduar kampionati ballkanik në bodibilding, ku përfaqësuesit tanë kanë arritur suksese të ...

5 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact