Shqipëri

Merr mandatin si deputet por nuk deklaron dënimin, flet Jenishehri: Jam shpallur i pafajshëm para 10 vitesh

Gazeta Express - parë: 6 orë

Kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenishehri rrezikon mandatin e deputetit, vetëm pak ditë pasi u betua në Kuvend. Mësohet se Jenishehri ka fshehur në formularin e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk i kërkova të blejnë vota” Si i justifikoi Dako para hetuesve përgjimet me “Niçen” 

Gazeta Express - parë: 10 orë

“I njoh Avdylajt, por nuk u kam kërkuar të paguajnë për të blerë vota!”. Ka qenë kjo pak a shumë përgjigja e kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në seancën maratonë pasditen e së enjtes ...

22 artikuj të ndërlidhur »

“Fluturojnë” domatet në Durrës, ndërtesa e Agjencisë së Ushqimit “përgjaket”

Gazeta Express - parë: 12 orë

rinjtë e forumit të Partisë Demokratike kanë sulmuar këtë të dielë me domate ndërtesën e Agjencisë Kombëtare të Ushqimit në Durrës. Në shenjë revolte kundër ushqimeve me hormone e pesticide të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Falsifikoi shkresën për partinë e Patozit, PD padi Gjonçajt

BalkanWeb - parë: 9 orë

Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike, e cila e akuzon forcën e re të ish-nënkryetarit të PD-së, Astrit ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Basha dhe Kryemadhi, mund të shmangnin shpenzimet për te “blerë” Perëndimin!

Gazeta Tema - parë: 8 orë

Nga Mero Baze Dy drejtuesit kryesore të opozitës joparlamentare, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë bërë një sforcim të panevojshëm financiar, por dhe politik, në përpjekje për të zbutur ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Vetëm një qeveri e dalë nga zgjedhje të lira mund të luftojë krimin e organizuar

Top Channel - parë: 16 orë

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, lideri i opozitës Basha ishte i ftuar i nderit në një darkë pune me anëtarë të parlamentit dhe Dhomës së Lordëve në Londër.

29 artikuj të ndërlidhur »

BSH: Në tremujorin e parë 2019, kredia për biznese u rrit me 6 mld lekë

Ina - parë: 4 orë

Bankat e nivelit të dytë kanë përmirësuar dhënien e kredive në tre muajt e parë të këtij viti. Në analizën e Bankës së Shqipërisë theksohet se kredia për biznese u rrit me 6 miliardë lekë.

‘Këtu vendos unë, jo Edi Rama’: Kapexhiu thumbon Taulant Ballën

Mapo - parë: 7 orë

Mjeshtri Bujar Kapexhiu ka ‘thumbuar’ me punimin e tij të radhës debatin e ndezur në PS për ligjin mbi kontratat e Partneritetit Publik Privat dhe një kontratë koncesionare me vlerë 200 milionë euro, ...

'Asnjë nuk u lëndua', Lulzim Basha gënjen gjigandin britanik BBC

SOT - parë: 8 orë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një intervistë për agjencinë mediatike BBC ka thënë disa të pavërteta lidhur me zhvillimet politike në Shqipëri, protestat dhe negociatat.

‘Protestat’, Balla: Në Gjermani paqësore, te ne dëmtojnë imazhin

BalkanWeb - parë: 8 orë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar protestat e mbajtura sot në Gjermani. Përmes një postimi në “Facebook”, Balla shprehet se nëse në Gjermani, dhjetëra mijëra ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Baba Mondi feston 60 vjetorin, letra e Gramoz Ruçit për të

BalkanWeb - parë: 7 orë

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, uron Shenjtërinë e Tij Haxhi Dede Edmond Brahimaj në 60 vjetorin e lindjes. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i dërgoi sot një leter të ngrohtë urimi Shenjtërisë së ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria ndryshon “mendje”, ul taksën për plastikën

Gazeta Express - parë: 6 orë

Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke/kg ne 10 leke/kg”. Lehtësimi i barrës fiskale për këto produkte parashikohet ...

Çfarë po bën Jozefina Topalli në këto ditë të krizës politike shqiptare

Gazeta Express - parë: 9 orë

Jozefina Topalli, prej vitit 2017 është shkëputur nga politika aktive dhe daljet e saj në media janë shumë të rralla. Kohët e fundit ajo nuk ka preferuar më të flasë për çështjet e politikës, duke u ...

Ekskluzive/ Letër gjermane pro Shqipërisë. Qeveria federale i kërkon Budenstagut të votojë hapjen e bisedimeve

Top Channel - parë: 9 orë

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut në union.

12 artikuj të ndërlidhur »

Ditmir Bushati apel të fortë Bashës dhe Kryemadhit

SOT - parë: 11 orë

Për ish ministrin e jashtëm, Ditmit Bushati fokusi kryesor i Shqipërisë në lidhje me procesin e hapjes së negociatave në këtë periudhë duhet të jetë garantimi i një konsensusi brenda vendeve anëtare.

Të rrezikuar nga lajmet e rreme. Shqipëria e fundit në listë në betejën kundër dezinformimit

Top Channel - parë: 9 orë

Finlanda po e fiton luftën ndaj lajmeve të rreme dhe ajo çfarë është mësuar mund të jetë e një rëndësie kyçe për demokracitë perëndimore, thotë CNN. Gjigandi mediatik amerikan i ka kushtuar një ...

5 artikuj të ndërlidhur »

"Thërrisni mendjes", pasi u fut në burg, ish deputeti sulmon Arta Markun

SOT - parë: 8 orë

Në mbështetje të banorëve të Unazës të Re, që protestojnë për shembjen e banesave të tyre, i pranishëm ishte edhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu. Balliu tha se marrëveshje të opozitës me Ramën nuk ...

Publikon fotot nga 2010-ta, Berisha përgënjeshtron Ramën për investitorin e fuqishëm në Shqipëri

Botasot - parë: 8 orë

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratës së kreut të qeverisë, Edi Rama në emisionin ‘Opinion’ pak ditë më parë, kur u pyet për investitorët e huaj që kanë ardhur vitet e fundit në ...

TEC-i i Vlorës me koncesion/ Ofertat për ta rivënë në punë impiantin 130 milionë dollarë

Top Channel - parë: 14 orë

Gara për dhënien me koncesion e TEC-it të Vlorës po shkon drejt fundit. Burime nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë thanë se janë dhënë tre oferta nga kompani të huaja të cilat po shqyrtohen.

5 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet e 26 majit në Itali/ Janë plot 140 kandidatë me origjinë shqiptare

Java News - parë: 8 orë

Zgjedhjet administrative italiane do të mbahen më 26 maj, në të njëjtën kohë me zgjedhjet europiane. Pjesë e tyre do të jenë edhe shqiptarë, por jo vetëm si votues.

Më të rejatMarketingContact