Rajon

Skandaloze, sulmohet futbollisti i ekipit shqiptar në Serbi

Albeu.com - parë: 6 orë

Sulm fizik me paramendim, ndaj futbollistëve te klubit " Lugina " në Levosojë! Duke parë sukseset e klubit shqiptar , Lugina që tani e disa vite në Luginën e Preshevës e më gjerë, në ndeshjen e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në BE, partia sllovene lobon kundër shqiptarëve: Këtu është Slloveni e jo Shqipëri

Antpress - parë: 7 orë

Një parti sllovene me elemente nacionaliste, e quajtur Liga Nacionale, në fushatën e vetë për zgjedhjet për Parlamentin Evropian është pozicionuar edhe kundër shqiptarëve që jetojnë në Slloveni.

Ekstremizmi i dhunshëm në Ballkanin Perëndimor

Ina - 18.05.2019

Ballkani Perëndimor vazhdon të vuajë pasojat e përhapjes së ideologjive të ekstremizimt të dhunshëm me bazë fetare. Kthimi në vendlindje i luftëtarëve të huaj, paraqet rrezik të madh, thonë ekspertët ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Bllokohet llogaria bankare e komunës së Ulqinit, reagon nënkryetari shqiptar i Kuvendit të Malit të Zi

Ina - 18.05.2019

Nënkryetari i Kuvendit të Malit të Zi, njëheri edhe deputeti i Koalicionit “Shqiptarët të Vendosur”, FORCA, UDSH-ASH, Genci Nimanbegu, ka mbajtur sot në Kuvendin e Malit të Zi, konferencë për shtyp ...

Zgjedhjet në Veri të Mitrovicës, kandidatë vetëm nga Lista Serbe

ABC News - 18.05.2019

Në zgjedhjet e të dielës për katër komunat në veri të Mitrovicës, për herë të parë komuniteti serb nxjerr katër kandidatë, të cilës i përkasin të gjithë listës serbe.

Ultra-maratonë përgjatë Korridorit 8

ABC News - 18.05.2019

Një maratonist bullgar ka mbërritur në Tetovë, në kuadër të sfidës së tij për të vrapuar nga qyteti Varna i Bullgarisë, përmes Maqedonisë, e për të përfunduar në Durrës të Shqipërisë, gjithsej 1000 ...

Ja cilët të rinj nga Ballkani duan ta braktisin vendlindjen dhe të ikin drejt Perëndimit?

Ina - 19.05.2019

Pothuajse 75% e të rinjve serbë kanë në plan të emigrojnë jashtë vendit, në kërkim të kushteve më të mira të jetës dhe të punës, sipas një sondazhi të kryer me të rinj nga vendet e Evropës Juglindore.

Kapen mbi 200 kg drogë në Mal të Zi

Ina - 19.05.2019

Policia malazeze, njoftoi të premten se në afërsi të lumit Buna, në vendin e quajtur Sutjel në territorin e Komunës së Ulqinit, ka bërë të mundur sekuestrimin e rreth 7 çantave me 205 kg lëndë ...

Lobi euroatlantik shqiptar i interesuar për investime në Ulqin

Ina - 19.05.2019

Në Ulqin qëndroi për vizitë pune Kryetari i Lobit Euroatlantik Shqiptar Z. Shukri Ymeri. Ai u prit nga Kryetari i Komunës Loro Nrekiq dhe nënkryetarja Hadixhe Gjoni.

Kroacia, kjo perlë e bukur e botës bregdetare

Ina - 19.05.2019

Rreth 20 milionë vizitorë zgjodhën Kroacinë për pushimet e tyre vitin e kaluar – një besim i madh për këtë vend të vogël që ka rreth 1 mijë ishuj përgjatë Adriatikut.

Bujanoc: Në Lluçan kapen 15kg marihuanë, arrestohen dy persona

Ina - parë: 4 orë

Pjestarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme në Vranjë në mbrëmjen e së shtunës kanë konfiskuar më shumë se 15 kilogramë marihuanë dhe kanë arrestuar personat me iniciale M.I.

Tiranë: Protesta në mbrojtje të Teatrit Kombëtar

VOA - parë: 10 orë

Një grup artistësh shqiptarë të mbështetur nga qytetarë të Tiranës protestojnë cdo ditë pranë ndërtesës historike të Teatrit Kombëtar në përpjekje për ta mbrojtur atë nga shkatërrimi.

Nderohet frati shqiptaro-amerikan, Andrea Nargaj

VOA - parë: 9 orë

Në Malësi të Madhe u përkujtua sot, në 100 vjetorin e lindjes, shqiptaro-amerikani Andrea Nargaj, klerik fanceskan, profesor i filozofisë dhe teologjise në disa universitete në Shtetet e Bashkuara të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Plani i 7 pikësh i Trumpit për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Ina - 18.05.2019

Sipas shkarravinave të mediave serbe, të cilat gjithnjë mundohen që të prodhojnë situata të reja në favor të tyre, e në dëm të shqiptarëve, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald ...

Ambasadori Orizio: Shqiptarët duhet të regjistrohen me emër dhe mbiemër korrekt në Serbi

Ina - 18.05.2019

Ambasadori I OSBE-së në Serbi, Andrea Orizio gjatë ditës ka zhvilluar takim në Beograd me kryetarët e komunës së Nishit, Leskovcit dhe Vrajës dhe kryetarët e komunave Bujanoc, Medvegjë dhe Preshevë, ...

Grafite serbe në rrugën Ulqin – Krythë, reagojnë banorët

Ina - 18.05.2019

Qytetari A.C. Ka postuar në rrjetin social fb disa fotografi me disa mesazhe në aksin rrugor Ulqin – Krythë. ”Puntoret e firmes qe po punojne ne rrugen Ulqin -Krythe ne perfundimin e rruges po lënë ...

Mediat ruse: Greqia pajiset me avionin e rrallë të modernizuar

BalkanWeb - 18.05.2019

ATHINË Flota greke pranoi avionin e saj të parë të modernizuar të mbikëqyrjes detare P-3B nga Lockheed Martin, një kompani globale e aviacionit, mbrojtjes dhe teknologjisë së përparuar, tha Ministria ...

Lideri i opozitës greke takim me Dulen e përfaqësues të Omonia-s

BalkanWeb - 18.05.2019

Lideri i opozitës greke, Qirjakos Micotakis, ka kryer një takim dje me një përfaqësi të organizatës minoritare “Omonia” dhe partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, kryesuar nga Vangjel Dule.

Më të rejatMarketingContact