Maqedoni

Aksion policor në 24 qytete të RMV-së: Janë kapur armë dhe drogë (VIDEO)

Portalb - parë: 10 orë

Gjatë një aksioni policor mbrëmë dhe sot në mëngjes, policia ka konfiskuar një sasi të madhe droge dhe armësh. Bëhet fjalë për aksion tw koordinuar të policisë që është realizuar në 54 lokacione të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Institucionet e Maqedonisë nuk e zbatojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëve

Telegrafi - parë: 7 orë

Prokuroria Publik i hoqi tabelat me emrin e vjetër, por nuk vendosi tabela në gjuhën shqipe në pajtim me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Të pyetur se pse nuk ka tabela ë reja në gjuhën shqipe, nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Shënohet dita botërore e sëmundjes së Alzheimerit, vetëdijësimi dhe informimi e bëjnë jetën më të lehtë

Zhurnal - parë: 7 orë

Shkup, 21 shtator – 21 Shtator – Dita Botërore e semundjes se Alzheimerit Nën moton “Mbaj mend”, të organizuar nga Shoqata e Qytetarëve “institute Sëmundjes se Alzheimerit dhe Neuroshkencës”,.

Vaksina MRP i bën autik fëmijët? Filipçe me premtime, por nuk u paraqit në debat

Flaka - parë: 4 orë

Elena Pavlevska është nëna e Ognenit 5-vjeçar. Ajo pohon se pasi është vaksinuar, fëmija i saj ka ndryshuar në mënyrë drastike dhe ka marrë një lloj të autizmit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Një njësi zgjedhore: Kush është “Pro”, kush është “Kundër”, kush “Do ta shohim”

Portalb - parë: 10 orë

Sa është Kuvendi në Maqedoni pasqyrë reale e vullnetit të qytetarëve? Modeli zgjedhor ekzistues është në favor të partive më të mëdha, ndërsa përfaqësuesit e partive më të vogla do të thonë që duhet ...

8 artikuj të ndërlidhur »

“Ligji i Prokurorisë”, shtyhet takimi i grupeve të punës

Alsat - parë: 10 orë

Shtyhet takimi i paralajmëruar i grupeve të punës të partive për ligjin e prokurorisë. Negociatat mes pushtetit dhe opozitës mbi propozim-Ligjin për Prokurorinë Publike kanë ngecur në dallimet që ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 500 persona kanë marrë pjesë në “Ditën e Groshës” në Tearcë (VIDEO)

Portalb - parë: 6 orë

Mbi 500 të ftuar sot kanë marrë pjesë në manifestimin “Dita e Groshës” në Tearcë e cila u organizua për të dhjetën herë nga organizata CED, transmeton Portalb.mk.

BDI në Haraçinë zgjodhi struktura të reja

Ina - parë: 6 orë

“Sot në datë 21.09.2019 u mbajt Kuvendi zgjedhor i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim-dega Haraçinë, ku pjesmarrës ishte edhe kryetari Avni Rustemi.

Fëmijë shurdhmemecë në barakë të braktisur, familja gjashtëanëtarëshe ushqehet nga kontejnerët

Zhurnal - parë: 4 orë

Shkup, 21 shtator – Në barakat e braktisura, ku studentët e Fakultetit të Mjekësisë kanë qëndruar me vite të tëra, tashmë jeton familja gjashtë-anëtarëshe Demirovi.

Pendarovski heq dorë nga privilegjet pas skadimit të mandatit

Flaka - parë: 4 orë

Presidenti Stevo Pendarovski, pas skadimit të mandatit të tij, nuk do të gëzojë privilegjet e qenësishme të ligjit. Për TV24 nga zyra e tij thonë se Pendarovski do të heqë dorë nga e drejta për të ...

Mali Sharr së shpejti do të shpallet Park Nacional

Telegrafi - parë: 8 orë

Me marsh në mal, zëvendëskryeministri Bujar Osmani, kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi dhe disa ambasadorë dhe përfaqësues të ambasadave në vend, edhe një herë e promovuan idenë që mali i ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Moti gjatë ditëve në vijim në Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - parë: 12 orë

Gjatë ditës së nesërme moti do të jetë kryesisht me diell, ndërsa nga pasditja e ditës së hënë dhe të martën pritet të ketë reshje të shiut. Temperaturat e mëngjesit gjatë ditës së nesërme do të jenë ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Vranjë, lëndohen dy shtetas nga Maqedonia

Flaka - parë: 4 orë

Një person ka humbur jetën në një aksident trafiku në autostradën afër Vranjës në Serbi. Tre persona u plagosën rëndë, raporton RTS, përcjell FLAKA. I ndjeri ka qenë në një makinë me targa serbe, e ...

Përplasje partiake në llogari të bujqve, VMRO-DPMNE: Pushteti i ka fajlet, LSDM: Protestat janë manipulim

Flaka - parë: 5 orë

Pas protestave të djeshme të vreshtarëve, filluan përplasjet partiake për atë se kush është fajtor për gjendjen aktuale në bujqësi. Nga partia opozitare thonë se problemi është real dhe krijuar nga ...

Sulm fizik ndaj një punonjësi

Flaka - parë: 4 orë

Më datë 20.09.2019 në orën 10.30 në Stacionin Policor Qendër në Shkup, J.F. (61) nga Kumanova raportoi se rreth orës 10.20 në Kompleksin e Klinikave “Nënë Tereza” në Shkup, është sulmuar fizikisht ...

Vinicë, qeni kafshon të miturin

Flaka - parë: 4 orë

Më datë 20.09.2019 rreth orës 09.24 në Stacionin Policor Vinicë, S.I. (41) nga Vinica ka denoncuar se fëmiju i tij i mitur ishte kafshuar nga një qen endacak në veshin e djathtë, përcjell FLAKA.

Shkup, vidhet bastorja sportive

Flaka - parë: 4 orë

Më datë 20.09.2019 në ora 23:00 në SPB Shkup është raportuar se një person ka kryer grabitje në një basteve sportive në rrugën “Metropoliti Teodosij Gologanov”, përcjell FLAKA.

Shqiptarët bëhen bashkë për të ndihmuar Skenderin e vogël nga Struga

Flaka - parë: 5 orë

Me rastin e voglushit Strugan Skender Borova, i cili vuan nga sëmundja e leukemis, Myftinia e Strugës ju informon se prej sot me kërkesë të familjes, do të kyçet në aksionin e tubimit të ndihmave ...

Të martën takim Zaev-Micotakis në Nju-Jork

Medial - parë: 10 orë

Athinë, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të KB-së në Nju-Jork, të martën, më 24 shtator, është paraparë takim i Zoran Zaevit me Kirjakos Micotakisin, sipas burimeve ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Lojë me numrat e pagave në PSP, sa ishin honoraret e tyre dhe sa u harxhuan këto vite (Detaje)

Zhurnal - parë: 12 orë

Shkup, 21 shtator – Ish kryeprokurorja speciale Katica Janeva dhe prokuroret tjera në këtë prokurori asnjëherë nuk kanë dalë në opinion dhe të bëjnë publike se sa kanë qenë pagat dhe mjetet ...

32 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact