Maqedoni

Përveç Katica Janevës edhe një prokuror/e tjetër e involvuar te rasti “Boki 13”?

Ina - parë: 33 min

Gazetari Branko Gerovski i cili e paralajmëroi aferën 1.5 milionëshe ka shkruar se në këtë aferë janë të involvuar dy prokuror/e. Sipas tij, njëra është truri i aferës, kurse së paku edhe një ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet Bojan Jovanovski, PTHP nuk komenton përfshirjen e Katica Janevës

Alsat - parë: 2 orë

Lajmi për dorëheqjen e parevokueshme të të parës së PSP-së, Katica Janeva dhe arrestimin e pronarit të televizionit 1TV, Bojan Jovanovski ka trazuar opinionin publik.

47 artikuj të ndërlidhur »

Nuk është bastisur shtëpia e prokurores tjetër speciale, Stefanova

Ina - parë: 43 min

Prokurorja Speciale, Lile Stefanova ka thënë se nuk është e vërtetë se është bastisur edhe shtëpia e saj. “Nuk është e vërtetë”, është përgjigjur Stefanova në pyetjen e portalit A1on.

11 artikuj të ndërlidhur »

Zaev: Jo zgjedhje të parakohshme . Kryeministri i përgjigjet opozitës: Prioritet kam zhvillimin ekonomik

Top Channel - parë: 3 orë

Zoran Zaev e refuzoi kërkesën e opozitës për zgjedhje të parakohshme parlamentare, duke theksuar se për momentin prioritet ka zhvillimi ekonomik të vendit, e zgjedhjet e parakohshme, sipas tij, nuk ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Pendarovski: "Korrektimi i kufijve të Kosovës – mos e dhashë Zoti "

Botasot - parë: 2 orë

Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski ka thënë në Lubljanë se ideja si ajo e korrektimit të kufijve nuk duhet të jenë fare në tavolinë në shekullin 21, shkruan “b92” përcjell “Bota Sot”.

19 artikuj të ndërlidhur »

Takim i kryeministrit Zaev me drejtorin BERZH-it për vendin tonë

Portalb - parë: 5 orë

Zoran Zaev , Kryeministri i RMV-së dhe Shirete Elezi , zv.Ministrja e Financave, takuan drejtoren e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) për shtetin tonë, Anka Joana Joneskun dhe Andi ...

Rroftë pasaporta, rroftë Gjermania. Ky vend bashkë më

Ina - parë: 23 min

Urim Saliu Katica erdhi me zhurmë dhe shpresë dhe u largua në heshtje. Ajo ishte një dështim dhe u largua si hiç. Këtë vend të shkatërruar nga krimi dhe korrupsioni nuk kanë mundur burra ta ndreqin ...

Bekteshi: Mbështesim tregti të hapur dhe rritje ekonomike globale

Telegrafi - parë: 5 orë

Republika e Maqedonisë së Veriut është mbështetëse e madhe e sistemit multilateral tregtar të bazua në rregulla të cilat kontribuojnë për promovimin e tregtisë së hapur, rritjen globale ekonomike dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Prokurori i akuzuar është nga PSP-ja, biznesmeni i shantazhuar është i akuzuari në rastin ‘IMPERIA’

Alsat - parë: 2 orë

Hetimi për rastin e sotit që e ka ngritur Prokuroria pë ndjekje të krimit të organizuar ka të bëjë me rastin e PSP-së, ‘IMPERIA’, këtë rast PSP e kishte hapur më 9 nëntor të vitit 2018, shkruan A1On.

5 artikuj të ndërlidhur »

Uzina e Autotraktorëve do të rijetësohet si qendër social-kulturore (FOTO)

Portalb - parë: 3 orë

Qendrat Social-Kulturore Toestand(BE), Termokiss(KS) dhe SCS Tetova(MK) në bashkëpunim më një grup të rinj vendas, po rijetësojnë një pjesë të Uzinës së Autotraktorëve me qëllim përdorimin e saj si ...

Vetingu, Zaev: Të jetë gjithëpërfshirës, por mungojnë kuadrot

Flaka - parë: 5 orë

Kryeministri Zaev ka justifikuar shtyrjen e vetingut ndaj gjykatave, të premtuar gjatë zgjedhjeve dy vite më parë, me mungesën e kuadrit. Sipas kryeministrit Zaev, në Maqedoni duhet të realizohet ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Krifca: I kam disa fjalë për Zoran Zaevin

Ina - parë: 3 orë

Mbledhja qe beri Z. Zaev ne rolin e kryeministrit me perfaqesuesit e partive politike, per nga forma dhe menyra e saj (ne lidhje me te ftuarit) le medyshje nese eshte takim liderash apo mysafire ...

Pronari i ndërtimit të egër te Çinari ka aplikuar në tenderin për rrëzim të ndërtimeve në Ohër

Portalb - parë: 3 orë

Firma e pronarit Nefi Huseinit, i cili është pronar i ndërtimit të egër para është ndër dy kompanitë që ka aplikuar në tenderin për zgjedhje të kompanisë e cila do t’i rrëzojë ndërtimet e egra në ...

Vlerësimet e para për motin e ligë në Prespë pas dhjetë ditëve

Telegrafi - parë: 3 orë

“Për dhjetë ditë pritet të sublimohen vlerësimet nga dëmet që i ka shkaktuar moti i ligë i javës së kaluar në Prespë dhe të dorëzohen në komision qeveritar, ndërsa bujqve t’u paguhen dëmet”, tha sot ...

Besa dhe Aleanca akuzojnë Qeverinë për moszbatimin e Ligjit për përdorimin e gjuhëve

Telegrafi - parë: 7 orë

Dy partitë shqiptare në opozitë Lëvizja Besa dhe Aleanca për Shqiptarët, kanë akuzuar Qeverinë se po zvarrit zbatimin e Ligjit mbi përdorimin e gjuhëve, duke thënë se fati i ligjit do të jetë sikur ...

7 artikuj të ndërlidhur »

KRRE: Ulet çmimi për kyçje në rrjetin energjetik

Flaka - parë: 4 orë

Për kyçje të re standarde në rrjetin elektrik, nga muaji tjetër familjet do të paguajnë 100 euro më pak. Pra, nga 500 euro sa ishte çmimi aktual, tani do të paguhet vetëm 400 euro.

6 artikuj të ndërlidhur »

Kiçeec del nga Gjykata i shoqëruara nga policia!

Flaka - parë: 2 orë

I akuzuari i dytë Zoran Milevski – Kiçeec ka dalur nga Gjykata Penale i shoqëruar nga policia, por ende nuk dihet se çfarë vendimi ka marrë ...

Tërmet në Lindje të Maqedonisë së Veriut

Flaka - parë: 3 orë

Tërmeti ka drudhur Lindjen e Maqedonisë së Veriut, përcjell FLAKA. Në 8 kilometre prej Pehçevës sot është regjistruar tërmet me fuqi prej 2.9 ballë. Tërmeti ka qenë me thellësi prej 10 kilometra.

34 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria hesht lidhur me përgjimet ndaj BDI-së

Evropaelire - parë: 8 orë

Në rrjetet sociale për çdo ditë po vazhdon publikimi i bisedave të përgjuara, ku të përfshirë janë zyrtarë të lartë të partisë shqiptare në pushtet, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) dhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Opozita shqiptare: Qeveria po zvarrit zbatimin e ligjit për gjuhët

Alsat - parë: 9 orë

Opozita shqiptare ka akuzuar Qeverinë se po zvarrit zbatimin e Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, duke e krahasuar fatin e këtij të fundit me atë të Marrëveshjes së Ohrit.

8 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact