Lifestyle

Të dy, burrë e grua, bien në dashuri me shoqen e palestrës

Top Channel - parë: 7 orë

Një burrë dhe bashkëshortja e tij ranë në dashuri me një grua që njohën në palestër. Tani janë të lumtur, të tre bashkë. Inxhinierja dhe pronarja e një palestre, Meri Barillas, u njoh me ...

10 arsye me vlerë pse duhet të hani fara kungulli

Zeri - parë: 5 orë

Thuajse të gjithëve iu ka ndodhur që teksa pastrojnë kungullin i flakin edhe farat. Mirëpo diçka e tillë është e gabuar dhe më poshtë sjellim dhjetë arsye se pse duhet ti ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ekspozimi ndaj dritës blu përshpejton plakjen duke shkatërruar qelizat e trurit

Botasot - parë: 5 orë

Ekspozimi më i madh ndaj dritës blu të emetuar nga telefonat dhe kompjuterët përshpejton plakjen, kanë sugjeruar studimet. Një studim i Universitetit Shtetëror Oregon mbi mizat e frutave zbuloi se ...

Lindja e fëmijës i bën femrat më mendjemprehta

Telegrafi - parë: 6 orë

Kjo ndoshta mund t’i befasojë nënat e reja që janë duke luftuar me efektet e periudhës pas shtatzënisë dhe me netët pa gjumë. Por, sipas një studimi të ri, lindja e fëmijëve faktikisht mund t’i bëjë ...

Horoskopi ditor, e Premte 18 Tetor 2019

Java News - parë: 7 orë

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Jeni gjithnjë në nxitim, prandaj jeni në kërkim të ekuilibrit.

12 artikuj të ndërlidhur »

Shenjat e zodiakut që kanë një fat të veçantë

Botasot - parë: 11 orë

Të gjithë njerëzit kanë diçka të veçantë, një tipar që i bën ata unikë, të pazëvendësueshëm, të veçantë. Dhe secili prej nesh ka rrugën e vet, një fat të rezervuar, i cili ndonjëherë përmbushet në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Nuk keni shijuar asgjë në qoftë se nuk keni provuar 4 përvojat e mëposhtme seksuale

Albeu.com - parë: 11 orë

Seksi përflitet gjithandej, në media, art, politikë, marrëdhënie shoqërore. Megjithatë, ideja që njeriu është një krijesë jetike seksuale ende shihet me përçmim dhe turp prej opinionit të gjerë.

Pesë të vërtetat e hidhura që Sigmund Freud na i ka mësuar për jetën

Telegrafi - parë: 10 orë

Sigmund Freud, babai i psikanalizës, gjithashtu ka qenë edhe neurolog, shkencëtar, psikiatër, psikoterapeut, filozof e shkrimtar. Ai ka pasur vështirësi me të vërtetat e qenieve njerëzore dhe me ...

Kujdes, ky operacion plastik shkakton një lloj të rrallë kanceri

Albeu.com - parë: 10 orë

Një lloj implanti i gjoksit, i përdorur nga miliona femra në mbarë botën, po kontrollohet me kujdes pas këshillës së mjekëve francezë për të hequr dorë nga përdorimi i tij.

Kjo erëz bën mrekulli, si ju mbron nga kanceri

Albeu.com - parë: 10 orë

Shafrani nuk është vetëm një erëz , por edhe një armë kundër kancerit . Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lartë, është vënë re se ka shumë pak raste të kancerit në zorrë mes popullsisë ...

Personat e varfër dhe të papunë vdesin më herët

Telegrafi - parë: 6 orë

Varfëria, papunësia dhe niveli i ulët i edukimit janë të ndërlidhura me një jetëgjatësi më të shkurtë, sipas disa hulumtimeve të fundit. Pas analizimit të miliona të dhënave, shkencëtarët kanë ...

E keni ditur më parë, çfarë çifti jeni ju?

Albeu.com - parë: 5 orë

Si do ta përkufizonit veten tuaj në çift? Kur sheh veten dhe partnerin, çfarë emri i vendos dyshes tuaj? Nëse nuk e dinit ekzistojnë disa tipologji çiftesh që pavarësisht ndryshimeve, kanë shumë ...

Kështu mund t’i eliminoni gërvishtjet nga xhamat e syzeve: Do të bëhen si të reja!

Telegrafi - parë: 16 min

Nga tani më nuk do të jeni të detyruar t’i zëvendësoni xhamat e syzeve vetëm pse janë gërvishtur. Zgjidhja është e thjeshtë Kur të ndodhin dëmtimet, domethënë gërvishtjet në xhamin e syzeve, e para ...

Jeni nga ato njerëz që ruani marrëdhënie miqësie me ish-in? Ja çfarë thotë studimi

SOT - parë: 1 orë

Një studim i kryer në universitetin e Oakland-it në Miçigan, thotë se njerëzit që tentojnë të ruajnë marrëdhënie shoqërore me ish partnerët e tyre, kanë një probabilitet të lartë të vuajnë nga ...

I përdhunoi gruan, i riu merr vendimin shokues, i pret organin gjenital 25-vjeçarit

SOT - parë: 1 orë

Një burrë i ka prerë organin gjenital një personi, i cili dyshohet se ka sulmuar seksualisht bashkëshorten e tij. Ngjarja e pazakontë Një ka ndodhur në Ukrainë, ku 27-vjeçari, identiteti i të cilit ...

Njerëzit që harrojnë shpesh janë më inteligjentë sesa ata me memorie të fortë

Albeu.com - parë: 2 orë

Profesori Blake Richard i universitetit të Scarborough, në Ontario ka analizuar rolin që ka harresa në funksionin konjitiv të trurit . Studimi i tij më i fundit përsa i përket memories, tregon se ...

Pse puna në një vend toksik ju bën një nënë të keqe? Mësoni arsyet

Botasot - parë: 2 orë

Kur kërkojnë një punë të re, shpesh nënat zgjedhin atë që është më e rëndësishme për to – paga ose karriera. Mirëpo, sipas shkencës, ekziston të paktën një tjetër faktor që duhet të merrni në ...

Dy pensionistët krijojnë kopshtin magjik

Top Channel - parë: 3 orë

Dy pensionistë kanë krijuar një kopsht tepër të veçantë, me ngjyra spektakolare vjeshte, me rreth 16 mijë euro investim. Mari dhe Toni Njuton, të dy 71 vje1, kanë punuar për 37 vite për të ...

Gjashtë ushqimet që janë më të këqija se cigarja

Zeri - parë: 3 orë

Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se mungesa e lëndëve ushqyese të rëndësishme mund të dëmtojë shëndetin tuaj.

Të vërtetat e hidhura për meshkujt: 5 gjërat që duhet t’i pranoni për partnerin tuaj, ju pëlqeu apo jo!

Telegrafi - parë: 5 orë

Veçse është dëshmuar se meshkujt dhe femrat kanë dy botë shumë të ndryshme. Duke marrë parasysh këtë, është thuajse e pamundur të shmangen fjalosjet dhe debatet herë pas here, transmeton Telegrafi.

Më të rejatMarketingContact