KQZ del me rezultatet preliminare për zgjedhjet në veri – Ngritet përqindja e votave te partitë shqiptare

Botasot - parë: 3 orë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në: Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut.

123 artikuj të ndërlidhur »

Napoli turpëron Interin në Sao Paolo (video)

Alsat - parë: 5 orë

Napoli ka turpëruar Interin në San Paolo duke e mposhtur me rezultatin e thellë 4-1. Kjo ishte një ndeshje tepër e rëndësishme për zikaltrit, ndërsa nga krahu tjetër vendasit luanin për të respektuar ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Gjithçka që ndodhi në xhiron e fundit të Ipko Superligës së Kosovës në futboll

Telegrafi - parë: 4 orë

Ka përfunduar edhe zyrtarisht sezoni 2018/2019 i Ipko Superligës së Kosovës në futboll me Feronikelin që u shpall kampion. Ky sezon i ligës së Kosovës do të mbahet gjatë në mend, pasi askush nuk ka ...

130 artikuj të ndërlidhur »

Rezultatet preliminare: Lista Serbe fitoi në katër komunat veriore

Ina - parë: 4 orë

Bazuar në rezultatet preliminare të Komisionit Qendror i Zgjedhjeve, kandidatët e Listës Serbe kanë fituar që në rrethin e parë në zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetarët e katër komunave veriore ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni

Nesër takohen Pendarovski dhe Ahmeti

Portalb - parë: 4 orë

Burime partiake nga BDI thonë për A1on se kryetari Stevo Pendarovski do të takohet me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin. Detaje nuk janë dhënë sa i përket takimit.

9 artikuj të ndërlidhur »

S’ka birë nëne që Veselin e largon prej Qeverie!

Ina - parë: 4 orë

Nga Abdul Qerim Pashë disa lajme në mëngjes kinse Vesel Memedin do e nxjerin prej qeverise”,e bej kete shkrim jo qe ja merzitur per punet e Alternatives,disave Bdi-së,dhe disave të Pdsh-së,qe mos ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Moti për ditët e ardhshme në Maqedoni

Telegrafi - parë: 8 orë

Moti nesër do të jetë kryesisht me vranësira, ndërsa pasdite pritet që të ketë reshje lokale të shiut, deklarojnë nga Enti Hidrometeorologjik. Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6 deri më 13 ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë

Qendra e PDK-së ia dha mbështetjen, por kryetar u zgjodh dikush tjetër

Botasot - parë: 4 orë

Naim Bazaj para zgjedhjes për të parin e PDK-së në Drenas kishte marrë mbështetjen e nivelit qendror të partisë së tij, por ai nuk arriti të zgjidhet në këtë post.

33 artikuj të ndërlidhur »

Njohësi i çështjeve juridike tregon pse u publikua fotografia nga Flora Brovina

Botasot - parë: 5 orë

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim Burjani, ka folur rreth debatit të shpërndarjes së fotografisë nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina. Burjani në një prononcim për gazetën “Bota sot”, me ironi ka ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Alpinistet kosovare, sfidë me orteqet vdekjeprurëse të Himalajave

BalkanWeb - parë: 7 orë

Mbaroi sezoni i futbollit dhe çdo sport me spotdashës tifozë me zhurmë , debate në televizion e rrëmujë . Së fundmi ky biznes përfaqësohet me punë me mëditje, sepse ai që humbet nuk paguhet dhe ai që ...

Shqipëri

Merr mandatin si deputet por nuk deklaron dënimin, flet Jenishehri: Jam shpallur i pafajshëm para 10 vitesh

Gazeta Express - parë: 6 orë

Kryetari i partisë së pensionistëve të Shqipërisë, Selami Jenishehri rrezikon mandatin e deputetit, vetëm pak ditë pasi u betua në Kuvend. Mësohet se Jenishehri ka fshehur në formularin e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk i kërkova të blejnë vota” Si i justifikoi Dako para hetuesve përgjimet me “Niçen” 

Gazeta Express - parë: 9 orë

“I njoh Avdylajt, por nuk u kam kërkuar të paguajnë për të blerë vota!”. Ka qenë kjo pak a shumë përgjigja e kryetarit të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako në seancën maratonë pasditen e së enjtes ...

22 artikuj të ndërlidhur »

“Fluturojnë” domatet në Durrës, ndërtesa e Agjencisë së Ushqimit “përgjaket”

Gazeta Express - parë: 12 orë

rinjtë e forumit të Partisë Demokratike kanë sulmuar këtë të dielë me domate ndërtesën e Agjencisë Kombëtare të Ushqimit në Durrës. Në shenjë revolte kundër ushqimeve me hormone e pesticide të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Rajon

Skandaloze, sulmohet futbollisti i ekipit shqiptar në Serbi

Albeu.com - parë: 5 orë

Sulm fizik me paramendim, ndaj futbollistëve te klubit " Lugina " në Levosojë! Duke parë sukseset e klubit shqiptar , Lugina që tani e disa vite në Luginën e Preshevës e më gjerë, në ndeshjen e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet në BE, partia sllovene lobon kundër shqiptarëve: Këtu është Slloveni e jo Shqipëri

Antpress - parë: 7 orë

Një parti sllovene me elemente nacionaliste, e quajtur Liga Nacionale, në fushatën e vetë për zgjedhjet për Parlamentin Evropian është pozicionuar edhe kundër shqiptarëve që jetojnë në Slloveni.

Ekstremizmi i dhunshëm në Ballkanin Perëndimor

Ina - 18.05.2019

Ballkani Perëndimor vazhdon të vuajë pasojat e përhapjes së ideologjive të ekstremizimt të dhunshëm me bazë fetare. Kthimi në vendlindje i luftëtarëve të huaj, paraqet rrezik të madh, thonë ekspertët ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Bota

Gjurmët e video-skandalit të çojnë në Gjermani

Mapo - parë: 6 orë

Një video-skandal tronditi Austrinë, duke e çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Por kush qëndron pas këtij publikimi, që shënjestronte një politikan të rëndësishëm të ekstremit të djathtë? A ...

127 artikuj të ndërlidhur »

Sulm ndaj një autobusi me turistë

Alsat - parë: 8 orë

Disa turistë janë lënduar sot gjatë shpërthimit të bombës afër një autobusi turistik në afërsi të Muzeumit të ri të madh egjiptian, që po ndërtohet në rajonin e piramidave të njohura në Giza.

18 artikuj të ndërlidhur »

Zvicra pranon ligjet e BE’së për kontrollin e armëve, siguron qëndrimin në Zonën Schengen

Gazeta Express - parë: 5 orë

Votuesit në Zvicër kanë mbështetur shtrëngimin e ligjeve të armëve për të qenë më të përafërta me rregullat e Bashkimit Evropian. Së paku 64% e votuesve të dielën mbështetën masa më të shtrënguara sa ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ekonomi

Nuk licencohet kompania që ofroi 2 mijë vende pune në Gjermani

Zeri - 18.05.2019

Janë bërë pesë muaj që kur kompania gjermane e ashtuquajtur B.S.B Aviation kishte hapur konkurs për pranimin e dy mijë kosovarëve për të punuar në aeroportin e Hamburgut.

Sa para i ruajnë qytetarët e Kosovës nëpër banka

Gazeta Express - 18.05.2019

Kosovarët janë duke i ruajtur 3.3 miliardë euro nëpër bankat komerciale. Pjesa dërmuese e kursimeve janë të ekonomive familjare. Të dhënat e publikuara nga Banka Qendrore e Kosovës për muajin mars ...

Përfitimet dhe humbjet nga taksa

Evropaelire - 18.05.2019

Kanë kaluar rreth gjashtë muaj që kur Qeveria e Kosovës vendosi taksën 100 për qind për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Për efektet e saj si në planin ekonomik ashtu edhe politik, ka ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kulturë

Pas rrahjes në Mitrovicë reagon Haziri: Ky duhet të jetë alarm i fundit

Botasot - parë: 5 orë

Pas rrahjes me grushte në Kuvendin Zgjedhor të LDK-së në Mitrovicë, kanë ardhur reagime të shumta. Një prej atyre që ka reaguar është edhe analisti politik, Nexhat Haziri.

52 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj për zgjedhjet në veri: Qytetarët dëshmuan pjekuri në mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Telegrafi - parë: 6 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përshëndetur procesin e rregullt zgjedhor për zgjedhjen e kryetarëve në: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan.

6 artikuj të ndërlidhur »

Gonxhe Çaushi: Faleminderit për besimin e plotë

Zeri - parë: 5 orë

Kandidatja e Partisë Demokratike të Kosovës në Mitrovicën e Veriut, Gonxhe Çaushi, ka falënderuar qytetarët e kësaj komune për besimin dhënë PDK-së. Ajo e shprehi falënderimin përmes një fotografie ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Kronika

Aksidentohet autobusi i nxënësve të shkollës në Vlorë (Detajet e para)

SOT - parë: 10 orë

Foto ilustruese Një aksident ka ndodhur pak më parë në Orikum të Vlorës, ku një autobus është përplasur me një makinë tip “Fiat”. Ka dëme të shumta materiale.Nga kjo përplasje ka mbetur i lënduar ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Vlorë/Shpëtohen nga mbytja dy persona në det të hapur (Detajet)

SOT - parë: 7 orë

Dy persona janë shpëtuar nga policia kufitare, pasi rrezikuan jetën në ujërat detare të Dhërmiut.Mësohet se dy personat identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, kishin dalë me gomone (pa ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria e Gjilanit kërkon paraburgim për pesë persona për posedim të lëndëve narkotike

Koha.net - parë: 14 orë

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata të caktojë masën e paraburgimit për pesë persona të cilët dyshohen për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave ...

13 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact