Kulturë

T7 dhe Gazeta Express kërkon falje për titullin e lajmit rreth vizitës së parealizuar të Haradinajt në SHBA

Gazeta Express - parë: 3 orë

Sot, në lajmet qendrore të Televizionit T7, në kronikën që trajton punimet e Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, është lëshuar një gabim në titrat e kronikës, e më pas është bartur si i tillë edhe në ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Matoshi nga Hajvalia: Vota juaj për ne, është vota për Hajvalinë, për një jetë më të mirë

Botasot - parë: 5 orë

Ministri në detyrë i ambientit, Fatmir Matoshi gjatë një tubimi në Hajvali me simpatizantë të AKR-së, tha se vota juaj për ne, është vota për Hajvalinë, për një jetë më të mirë, për projekte të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Promovohet libri monografik “Nexhmije Pagarusha”

Alsat - parë: 4 orë

Sonte në Prishtinë është promovuar libri monografik “Nexhmije Pagarusha”, e autorëve Shaban Maxharraj dhe Elvira Berisha. Më këtë rast, redaktori i librit, Bardh Rugova theksoi se pa një sistem të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri i Werderit nuk rrezikon me Rashicën, ylli kosovar nuk luan në humbjen nga Leipzeig-u

Botasot - parë: 6 orë

Werderi është mposhtur nga Leipzeig-u me rezultat bindës 0-3 në cilësinë e vendasit. Skuadra e Milot Rashicës kështu regjistron edhe humbjen e tretë këtë edicion, krahas edhe dy fitoreve.

7 artikuj të ndërlidhur »

Dështon konkursi për botimin e librave të rinj, nxënësit mësojnë me tekste të vjetra

Koha.net - parë: 5 orë

Është java e tretë që nxënësit e klasës së dhjetë në gjimnazin “Ahmet Gashi” po e zhvillojnë orën e kimisë pa tekstet e reja. Profesoresha e Kimisë, Florije Rusinovci, po e mban orën mësimore me ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Vdes shefi i zinxhirit të hoteleve “Hilton”

Gazeta Express - parë: 3 orë

”Perandori” i hotelerisë, Barron Hilton vdiq në moshën 91-vjeçare në Los Anxheles. Miliarderi dhe filantropi, i cili e kishte trashëguar pasurinë nga babai i tij, Conrad, u bë shef i grupit Hilton në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Veterani 97-vjeçar lëshohet me parashutë në qytetin ku është arrestuar para 75-vjetëve

Koha.net - parë: 3 orë

Një veteran britanik 97-vjeçar është lëshuar me parashutë në Arnhem, për të shënuar 75 vjetorin e “Operation Market Garden”, operacioni i dështuar ushtarak i Luftës së Dytë Botërore në Holandë nga 17 ...

5 vjetët e Mogherinit si kryediplomate e BE-së, kryetemë në “E diela me Koha Ditore”

Koha.net - parë: 3 orë

“5 vjetët e humbur me Mogherinin” është titulli i temës së javës në të dielën me Kohën Ditore, ku gazetari Augustin Palokaj, trajton gjerësisht rrjedhën e dialogut Kosovë – Serbi nën mandatin e ...

Protesta në Egjipt kundër presidentit

Portalb - parë: 4 orë

Demonstruesit në Egjipt akuzojnë presidentin dhe ushtrinë për korrupsion. Qindra vetë dolën në rrugë për të protestuar kundër lidershipit të vendit të frymëzuar nga një egjiptian në ekzil, transmeton ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Komisioni Qendror Zgjedhor ndryshon sloganin e fushatës

Zeri - parë: 3 orë

Për shkak të asociimit të sloganit të mëparshëm më sloganin e një partie politike, KQZ e ka ndryshuar atë. Slogani që do të përdoret nga KQZ do të jetë “ Trego fuqinë tënde - VOTO “, kanë bërë të ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Mërgimtarit nga Zvicra i refuzohet vota, kërkon sqarim nga KQZ-ja!

Zeri - parë: 4 orë

Pas rreth 10 ditësh pasi kishte dorëzuar aplikacionin për votim nga diaspora, shqiptarit Arlind Imeri i cili jeton në Zvicër, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) i kishte dërguar e-mail duke e ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare vëllai i aktores Yllka Mujo

Mapo - parë: 10 orë

Vëllai i artistes së mirënjohur Yllka Mujo është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare. Agim Mujo vdiq mëngjesin e djeshëm nga një atak kardiak në Romë, ku jetonte që nga viti 1990.

6 artikuj të ndërlidhur »

Sa është i qëndrueshëm Samsung Galaxy Fold i ridizajnuar

Koha.net - parë: 4 orë

Galaxy Fold i Samsungut përfundimisht është lansuar dhe Zacku nga kanali i njohur në YouTube, JerryRigEverything , e ka marrë këtë smartfon të palosshëm në testin e tij të famshëm dhe të pazakontë të ...

Banorët e Gllarevës së Klinës pa ujë të pijes, kërkojnë funksionalizim të ujësjellësit

Koha.net - parë: 4 orë

Ka 10 vjet që gypat për furnizim me ujë janë vendosur në fshatin Gllarevë të Klinës. Megjithatë, edhe një dekadë pas, Komuna e Klinës nuk ka arritur t’u sigurojë ujë 2500 banorëve të fshatit Gllarevë.

Spërkatja e mushkonjave shkaktoi “sëmundjen” te diplomatët amerikanë

Koha.net - parë: 6 orë

Studiuesit kanadezë thonë se ata mund të kenë identifikuar shkakun e një sëmundjeje misterioze, e cila përfshiu stafin diplomatik në Kubë, në vitin 2016.

4 artikuj të ndërlidhur »

Policia franceze arrestoi dhjetëra protestues në Paris

Portalb - parë: 9 orë

Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës dhe ka arrestuar dhjetëra protestues të shtunën të cilët kanë tentuar të mbajnë protesta të paautorizuara në Paris.

31 artikuj të ndërlidhur »

Project Kahn X-Class, një Pick-up me klasë

Koha.net - parë: 5 orë

Kompania e njohur britanike që merret me modifikimin e vetuave, Project Kahn, nuk është e specializuar vetëm për modelet e Land Roverit dhe Jeepit, por aftësitë e saj i ka treguar edhe në modelet e ...

IKD-ja thotë se është shqetësuese zvarritja e lëndëve në drejtësi

Koha.net - parë: 7 orë

Përkundër rritjes së numrit të gjyqtarëve në Departamentin e Krimeve të Rënda në Gjykatat të Kosovës, ende shumë lëndë vazhdojnë të mbesin te pazgjidhura.

7 artikuj të ndërlidhur »

Disa grave të kthyera nga Siria u ndërrohet masa e sigurisë nga arresti shtëpiak në paraqitje në Polici

Koha.net - parë: 6 orë

Që nga muaji prill, nga Prokuroria Speciale është bërë e ditur se kanë kërkuar masën e arrestit shtëpiak për gratë e kthyera nga Siria. Mirëpo, gjatë këtyre muajve, masat e sigurisë nuk kanë qenë të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Nuk do të ketë marrëveshje për paqe me talebanët këtë vit në Afganistan

Koha.net - parë: 5 orë

I dërguari i posaçëm për Afganistan, Zalmay Khalilzad, ka pranuar dështimin e bisedimeve të paqes me talebanët, duke e quajtur atë proces “të vdekur”.

Më të rejatMarketingContact