Kronika

Aksidentohet autobusi i nxënësve të shkollës në Vlorë (Detajet e para)

SOT - parë: 10 orë

Foto ilustruese Një aksident ka ndodhur pak më parë në Orikum të Vlorës, ku një autobus është përplasur me një makinë tip “Fiat”. Ka dëme të shumta materiale.Nga kjo përplasje ka mbetur i lënduar ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Vlorë/Shpëtohen nga mbytja dy persona në det të hapur (Detajet)

SOT - parë: 7 orë

Dy persona janë shpëtuar nga policia kufitare, pasi rrezikuan jetën në ujërat detare të Dhërmiut.Mësohet se dy personat identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur, kishin dalë me gomone (pa ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria e Gjilanit kërkon paraburgim për pesë persona për posedim të lëndëve narkotike

Koha.net - parë: 14 orë

Prokuroria Themelore e Gjilanit ka kërkuar nga Gjykata të caktojë masën e paraburgimit për pesë persona të cilët dyshohen për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të substancave ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, biznesmen i njohur ka sulmuar fizikisht pronarin e një këmbimores

Portalb - parë: 5 orë

Biznesmeni nga Shkupit Spiro Çorogunov ka sulmuar fizikisht Branko Petrovski dje, rreth orës 13 në qendrën e Shkupit, shkruan Civil Media. Çorogunov është pronar i hoteleve “Akelsandar Square” dhe ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Bie nga kati i dytë i pallatit, fëmija në gjendje të rëndë

LajmiFundit - parë: 18 orë

Një fëmjë ka rënë nga kati I dytë I një pallati në qytetin e Vlorës, ditën e sotme. Sipas informacioneve paraprake, gjendja e fëmijës është e rëndë. Për kujdes më të specializuar mjekësor, I vogli ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Burgu i Korçës, ekografia zbulon 22 doza narkotike në stomak

RTSH - parë: 15 orë

Një ngjarje gati e pabesueshme ka ndodhur në burgun e Korçës. Autoritetet e tij njoftuan se një i dënuar i sapo kthyer nga leja shpërblyese kishte transportuar 22 doza narkotike, në qese plastike, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Therret me thikë një person në qendër të Tetovës

Tetova Sot - parë: 4 orë

Një person është the.rur me thi.kë sonte në një lokal në qendër të Tetovës. Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Tetovës, Fatmir Rexhepi për Televizionin Koha ka thënë se personi që është therur me ...

Vetëm 27-vjeç dhe shtirej si mjek, si i mashtronte shqiptari pasanikët italianë

Albeu.com - parë: 12 orë

Në shtator, e quajtëm atë "Dr. K." duke shmangur përhapjen e përgjithshme, sepse hetimet vazhduan dhe ndoshta, kush e di, duke pasur parasysh edhe moshën relativisht të re, 27-vjeçare.

8 artikuj të ndërlidhur »

I dënuar me 5 vite burg, arrestohet i kërkuari në Shkodër

Top Channel - parë: 15 orë

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim kombëtar, i dënuar me 5 vite burg nga Gjykata e Shkodrës. Policia njofton se bëhet fjalë për shtetasin Valentin Gjeloshi, 30 vjeç, ...

16 artikuj të ndërlidhur »

U shpall i humbur, gjendet 5-vjeçari në Tiranë (Foto)

BalkanWeb - parë: 7 orë

Një fëmijë 5 vjeç u shpall i humbur sot në zonën e Brrylit, në Tiranë. Në një denoncim për “Balkan Web”, familjarët e vogëlushit të quajtur Rejan Ymeri, thanë se djali është parë për herë të fundit ...

“Polici” nga Maqedonia ia plaçkit 150 mijë franga gruas nga Zvicra

Ina - parë: 9 orë

Një zvicerane 55-vjeçare, një polici të rremë nga Maqedonia e Veriut, ia ka dorëzuar të hollat dhe stolitë me një vlerë prej mbi 150,000 frangash zvicerane, të martën në Kreuzlingen.

Detaje/ U kap dje në Tiranë, kush është kosovari i shumëkërkuar

BalkanWeb - parë: 15 orë

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me agjencitë e tjera ligjzbatuese arrestuan të shtunën dy persona, njëri i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje në Gjermani dhe tjetri i ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Të hënën, marsh protestues në mbeshtetje të të mbijetuarve të dhunës seksuale

Gazeta Express - parë: 10 orë

Nesër (e hënë), në orën 12, në sheshin Zahir Pajaziti, në Prishtinë, do të mbahet marsh protestues për mbështetjen e të Mbijetuarve të Dhunës Seksuale Gjatë Luftës në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Përshihet nga zjarri një banesë në Prishtinë

Botasot - parë: 13 orë

Një banesë në rrugën C në Prishtinë është përfshirë nga zjarri të dielën. Nga ky zjarr nuk raportohet për të lënduar, ndërsa zjarri është lokalizuar. Këtë e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

55-vjeçarja gjendet e vdekur në një shtëpi pushimi

Tetova Sot - parë: 8 orë

Një grua pesëdhjetë e pesë vjeçare nga fshati Jankoec u gjet i vd.ekur në shtëpinë e miqve nga i njëjti fshat. Sipas deklaratave të të pranishmëve në shtëpi, ajo dy ditë më parë me burrin e saj shkoi ...

22 vjeçarin e plagosur mbrëmë në Mitrovicë, e dërgojnë në Beograd

Botasot - parë: 14 orë

Mbrëmë është raportuar për plagosjen e një personi të moshës së re, në pjesën matanë Ibrit në Mitrovicë. Bëhet fjalë për të riun me nacionalitet serb (22 vjeçar) që mori plagë nga arma e zjarrit në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Një djalë 7-vjeçar po lufton me jetën në Klinikën e Shkupit pasi është goditur nga një veturë

Portalb - parë: 17 orë

Në orën 20 e 35, mbrëmë te ura në fshatin Lubosh drejt Batincës së Shkupit, një veturë e tipit “Nisan Navara” me targa të Italisë, e vozitur nga T.S. (32) e ka goditës një djalë nga fshati Cvetovë, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kthehet nga Italia, plagos nënën dhe kamarjerin me thikë

Albeu.com - parë: 18 orë

Një i ri ka plagosur më thikë nënën e tij si dhe një person tjetër. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Vlorës, në zonën e Lungomares, ku fillimisht, 26- vjeçarit me iniciale G.M ka goditur me mjet ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Grupi i Shullazit” më 20 Maj, KLGJ zbulon emrin e gjyqtarit të tretë në apel

ABC News - parë: 14 orë

Këshilli i Lartë Gjyqësor do të delegojë në mbledhjen e 20 Majit, gjyqtarin e tretë që do i bashkohet Saida Dollanit dhe Albana Boksit në procesin për grupin e “Shullazit”.

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Lleshaj nga Korça: 50 oficerë të Frontex në kufirin shqiptar

Medial - parë: 13 orë

TIRANË, 19 maj/MEDIAL- A. Fortuzi/- Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar këtë javë një vizitë në Qarkun e Korës. Gjatë vizitës, Ministri ka pasur takim me studentët e universitetit “Fan ...

5 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact