Kosovë

Valon Syla: Gjuha e liderëve kur akuzojnë njëri-tjetrin, taktikë negative (VIDEO)

Medial - parë: 2 orë

Analisti politik, Valon Syla, ka thënë se akuzat e liderëve të partive dhe kandidatëve për kryeministër kundër njëri-tjetrit është taktikë negative e diskursit të tyre.

74 artikuj të ndërlidhur »

Rrahen me grushte në një kafeteri të Vushtrrisë

Botasot - I sapo botuar

Disa persona janë përfshirë në një rrahje mbëmë në një kafeteri të Vushtrrisë. Në video shihet se si filloi rrhaje ku u përfshinë disa personaishte. Ata kanë sulmuar kamarierin për arsye të ...

Përse vrasja e Kolonel Ahmet Krasniqit mbetet gjithnjë prezente në diskursin publik të Kosovës?

Botasot - parë: 1 orë

Më 21 Shtator u përkujtua në mbarë Kosovën 21 vjetori i vrasjes së kolonel Ahmet Krasniqit. Përveç vdekjes së liderit historik të Kosovës Ibrahim Rugova, humbja e asnjë personaliteti tjetër nuk ka ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Vjen një tjetër koment për takimin Kurti-Qosja: Maxharraj kritikon ashpër Rexhep Qosjen

Botasot - parë: 1 orë

Para dy ditësh Albin Kurti u shfaq në krah të akademikut që vetëm rrogën e merr si i tillë, Rexhep Qosjen. Ndërsa, takimin e kandidatit për kryeministër të Kosovës nga radhët e VV-së, Albin Kurti me ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Veseli nga Ferizaji: PDK-ja është e vetmja që prioritet e ka luftimin e korrupsionit dhe nepotizmit

Botasot - parë: 3 orë

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka thënë se njerëzit e dëshmuar të PDK-së i kanë marrë vendimet më të mëdha për shtetin dhe qytetarët, si dhe i kanë udhëhequr proceset më të rëndësishme për popullin ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Qytetarët të zgjedhin mes atyre që mashtrojnë e shajnë apo vizionit tonë që bashkon njerëz

Botasot - parë: 6 orë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, para simpatizuesve të kësaj partie në Suharekë, tha se vizioni i Nismës është rruga e vetme që hap perspektivë për Kosovën.

59 artikuj të ndërlidhur »

Sami Lushtaku mobilizon Skenderajin: Më të mobilizuar se kurrë për fitoren e radhës të PDK-së

Medial - parë: 2 orë

23:36 | 21 Shtator 2019 Kryetari i PDK-së në Skenderaj ka mobilizuar strukturat e partisë para zgjedhjeve të 6 tetorit. Në takimet e zhvilluar sot në Skenderaj prezente ishte edhe ish-deputetja e ...

Muhaxhiri: Ramush Haradinaj kandidat i ashpër, ofendon dhe përdorë gjuhë të vrazhdë

Botasot - parë: 2 orë

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë se Ramush Haradinaj është kandidati për Kryeministër më i ashpër, i cili ka akuza dhe ofendime që nuk i përdorin kundërkandidatët e tij.

Shala për takimin në Malishevë: Nuk kishim thjesht takim, sonte Malisheva nisi festën e fitores së madhe të 6 tetorit

Botasot - parë: 2 orë

Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë dhe zyrtari i NISMA Socialdemokrate, Endrit Shala po e konsideron Malishevën si vulën e fitores së Nismës Socialdemokrate.

11 artikuj të ndërlidhur »

​Pacolli merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB-së

Telegrafi - parë: 2 orë

Ministri i Jashtëm në largim, Behgjet Pacolli ka njoftuar se ka arritur në Nju Jork, për të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

6 artikuj të ndërlidhur »

Llapajnët e mbështesin bashkëvendasin Mefail Bajqinovci

Botasot - parë: 2 orë

Dhjetëra banorë të fshatit Buricë, ishin mbledhur në një tubim të Vetëvendosjes atje, për t'i dhënë përkrahje kandidatit Mefail Bajqinovci. Bajqinovci në një postim të tij në Facebook, tha se Burica ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Matoshi dhuron 450 kontejnerë mbeturinash për familjet në Bujanoc

Zeri - parë: 11 orë

Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi, ka qenë për vizitë sot në Bujanoc me ç’rast në ditën e aksionit global të pastrimit të tokës ka dhuruar 450 kontejnerë.

17 artikuj të ndërlidhur »

Blerim Latifi për gjendjen në Arsim: Duhet çliruar konkurset publike nga influenca nepotiste (VIDEO)

Medial - parë: 3 orë

Blerim Latifi nga Partia Demokratike e Kosovës, i cili është pjesë e listës për deputet nga ky subjekt politik, ka thënë se korrupsioni dhe nepotizmi janë kultura të instaluara që e kanë shkatërruar ...

Thaçi në SHBA flet për sfidat e Kosovës për anëtarësim në organizata ndërkombëtare

Botasot - parë: 4 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon takimet në vizitën në SHBA. Bashkë me ambasadoren e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku ai është takuar me zyrtarë amerikanë nga Këshilli i Atlantikut.

Vuçiq i reagon Koshtunicës për Kosovën, paralajmëron dorëheqjen

Botasot - parë: 6 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka komentuar propozimin që Vojislav Koshtunices se statusi i Kosovës mund të zgjidhet sipas modelit të Hong Kongut, shkruan “B92”, përcjell “Bota Sot”.

16 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori britanik kalon në rezidencën e re

Botasot - parë: 4 orë

Ambasadori i ri i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, është shpërngulur në një rezidencë të re. Me këtë rast, në rezidencën e vjetër (ku ka qëndruar ish-ambasadori Ruari O’Connell) është ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Kandidati për deputet i AAK-së takohet me qytetarë të Komunës së Deçanit

Zeri - parë: 7 orë

Kandidati për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë Kosovës (AAK), Muhamet Kelmendi i cili njëherëshit është edhe zëvendësministër i Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ...

Deponitë e pastruara mbushen sërish me mbeturina (VIDEO)

Medial - parë: 5 orë

Bënë fotografi e u krenuan me punën. Por, vendi ku pastroi kryeministri Ramush Haradinaj e krerë të tjerë të institucioneve, pas një viti u kthye prapë në deponi bërlloku.

Nura, Sfarqës: Pas zgjedhjeve do t’i vardiseni PDK-së, ju dhe krejt partitë

Botasot - parë: 7 orë

Kandidati për deputet nga PDK-ja, Fadil Nura, i është përgjigjur kolegut të tij nga LDK-ja, Muharrem Sfarqës, i cili paraprakisht ka thënë se nuk do të ketë më një koalicion mes këtyre dy partive.

Partitë politike: Ndryshimi i kufirit, ide që nuk negociohet

Zeri - parë: 8 orë

Partitë politike, të cilat po garojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, thonë se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i nevojshëm, por asnjëra nga to nuk do ta ...

9 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact