Bota

Sulmi ndaj 4 kongresmenëve, Trump “i hedh benzinë zjarrit”

ABC News - parë: 58 min

Pavarësisht kritikave të shumta, presidenti Donald Trump nuk është tërhequr nga sulmet ndaj 4 ligjvënëseve demokrate. Në reagimin e radhës, ai i ka akuzuar ato se urrejnë Shtetet e Bashkuara dhe për ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Dita e Bastijës, ushtari fluturues Franky Zapata mbi Paris

BalkanWeb - parë: 2 orë

Ndërsa parada e përvitshme e Francës në Ditën e Bastijës gjithmonë shërben si një vitrinë për teknologjinë ushtarake të vendit, një shpikës dhe sipërmarrës francez u bë heroi i paradës kur u ngrit ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Clinton: Trump është treguar racist

Gazeta Express - parë: 58 min

Ish- Sekretarja e ShBA-ve, Hillay Clinton ka akuzuar presidentin e ShBA-ve, Donald Trump për veprimet e tij raciste ndaj anëtarëve demokratë të Kongresit të cilët janë gra me ngjyrë.

Raketa dhe armë në Itali, 3 të arrestuar

ABC News - parë: 3 orë

Autoritetet italiane kanë sekuestruar një raketë ushtarake dhe armë të sofistikuara në një operacion masiv kundër ekstremistëve të djathtë. Në pranga kanë përfunduar tre persona, të cilët sipas ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan nuk ndalet së sfiduari SHBA-në, pas blerjes së S-400, paralajmëron prodhim të përbashkët me Rusinë

Telegrafi - parë: 5 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan përshëndeti arritjen e diskutueshme të një sistemi mbrojtës të raketave ruse pavarësisht kërcënimit të sanksioneve nga SHBA, duke thënë se hapi tjetër do të ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Sfidohet politika e Presidentit Trump ndaj Iranit

VOA - parë: 8 orë

Irani pretendon se ka shënuar fitore morale në përballjen me Shtetet e Bashkuara lidhur me programin bërthamor të Teheranit. Presidenti iranian Hassan Rouhani tha të dielën se Uashingtoni nuk arriti ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Turqia feston festën e Fitores së Demokracisë, festime dhe ceremoni edhe në Tiranë

Top Channel - parë: 48 min

“Të hënën Ambasada Turke në Tiranë, festoi ditën e Fitores së Demokracisë. Është zgjedhur pikërisht 15 korriku, pasi tre vite më parë, Turqia i bëri ballë një grushti shteti.

Si duket jeta e një të huaji në Korenë e Veriut: “Nëse thyeni rregullat, pasojat mund të jenë serioze, ndonjëherë fatale!”

Telegrafi - parë: 48 min

Studenti australian, Alek Sigley, i cili jetonte dhe punonte në Korenë e Veriut për më shumë se një vit, u lirua kohët e fundit nga paraburgimi. Por siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, ...

SHBA, Esper emërohet zyrtarisht sekretar i mbrojtjes

Lajmi.net - parë: 58 min

Që kur Jim Mattis dha dorëheqjen në dhjetor të vitit 2018, SHBA nuk kanë sekretar të mbrojtjes të konfirmuar dhe kjo shënon periudhën më të gjatë në historinë e Pentagonit.

Për çfarë kompromisi flisni, z.Emanuel Macron, President i Francës?

Botasot - parë: 2 orë

Deklarata e juaj n'BNeograd, për një zgjidhje kompromisi, Kosovë-Serbi, nuk e ndihmon dialogun, nuk ndihmon Serbinë, biles as Francën dhe Bashkësinë Ndërkombëtare, ngase është deklaratë dhe pozicion ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Erdoğan: Asnjë rrjet i tradhtarëve nuk mund ta prishë vëllazërinë në Turqi

Medial - parë: 2 orë

Asnjë rrjet i tradhtarëve apo organizatave terroriste nuk mund të prishë unitetin, solidaritetin dhe vëllazërinë në Turqi, tha presidenti Recep Tayyip Erdoğan në përvjetorin e tretë të tentatıvës për ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Shuajp Kraja: Unë kam vaksinën kundër kancerit (FOTO)

Tetova Sot - parë: 3 orë

Shuajp Kraja është shkencëtari i parë shqiptar, shpikja e të cilit ka marrë patentën europiane. Dhe është pikërisht, krijimi i vaksinës kundër kancerit, me të cilën emri i profesorit nga Shkodra, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Frenimi i emigracionit, administrata Trump prezanton rregullat e reja

ABC News - parë: 3 orë

Në përpjekje për të frenuar emigracionin, administrata e presidentit Donald Trump ka prezantuar të hënën rregullat e reja. Sipas Uashingtonit zyrtar, masat e reja do të ndalin kategorinë e ...

10 artikuj të ndërlidhur »

HAPËSIRË – Anulohet misioni i dytë i Indisë drejt Hënës

Medial - parë: 4 orë

NJU DELHI, 15 korrik /ATH-AA/ – Organizata Indiane e Kërkimit Hapësinor (ISRO) njoftoi se nisja e misionit të dytë të Indisë drejt Hënë u anulua sot herët në mëngjes për shkak të një pengese.

12 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan: Ata që deshën ta shkatërrojnë Turqinë, Allahu ua shkatërroi kurthet e tyre

Gazeta Express - parë: 2 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përkujtuar përvjetorin e tentim grusht-shtetit. Me këtë rast Erdogan tha se askush nga ata që tentuan të përfitojnë nga grusht-shteti nuk mbetën fitues.

Autoritetet amerikane paralajmëron se do të qëllojnë këdo që mundohet të i afrohet Zonës 51

Gazeta Express - parë: 4 orë

Forcat ushtarake amerikane kanë lëshuar një paralajmërim për këdo që mundohet të i afrohet Zonës 51. Së fundi një fushatë është nisur nga entuziastë të alienëve për organizim masiv të një marshi ...

14 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja i del në krah Qipros kundër Turqisë

Zhurnal - parë: 5 orë

Bashkimi Evropian ka paralajmëruar sanksione ndaj Turqisë, shkaku i shpimeve për gaz që vendi po i bën në jug të Qipros. BE-ja përmes ministrit gjerman për Evropën, Michael Roth, e ka quajtur ...

4 artikuj të ndërlidhur »

IZRAEL – Netanyahu nxit BE-në të mos ruajë marrëveshjen bërthamore me Iranin

Medial - parë: 2 orë

JERUZALEM, 15 korrik /MEDIAL-AFP/ – Europa rrezikon të zgjohet shumë vonë nëse përpiqet të shpëtojë marrëveshjen bërthamore me Iranin, deklaroi sot kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu.

Babai hedh nga ballkoni vajzën 16-muajshe, më pas hidhet edhe vetë

SOT - parë: 5 orë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Italinë, pasi një burrë hodhi nga ballkoni vajzën e tij 16-muajshe, dhe më pas u hodh edhe vetë. Bëhet fjalë për një 35-vjeçar, banues në San Gennaro Vesuviano, i ...

6 artikuj të ndërlidhur »

E pazakontë, reshje dëbore në Itali dhe Francë (VIDEO+FOTO)

Mapo - parë: 8 orë

Portali meteorologjik italian “3Bmeteo” njoftoi mbrëmë se do të ketë reshje të shiut dhe vendi do të përfshihet nga një stuhi e rëndë. Por më interesant në atë parashikim ishte se ajri shumë i ftohtë ...

20 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact