Rugova: Lutfi Haziri mund të zgjidhet kryetar i LDK-së

Zeri - I sapo botuar

Haki Rugova, nënkryetar i LDK-së, në një intervistë për “Zërin” thotë se homologu i tij nga Gjilani, Lutfi Haziri, mund të jetë kryetar i ri i partisë, shkruan sot Gazeta "Zëri".

58 artikuj të ndërlidhur »

Moti bën kthesën e madhe

SOT - parë: 35 min

Sot moti do të jetë me vranësira mesatare dhe reshje shiu në jug dhe juglindje në pjesën e dytë të ditës. Era do të jetë me drejtim veriperëndimt (NË) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

29 artikuj të ndërlidhur »

Rreziku nga shkrirja alarmon PD-LSI, nisin sulmet ndaj OSBE, Borchardt akuza se po krijojnë precedent të rrezikshëm për rajonin

SOT - I sapo botuar

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë filluar ta kuptojnë se djegia e mandateve mund të jetë fatale për to. Përveç humbjes së mandateve, Basha dhe Kryemadhi po humbasin nga dita ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Lleshaj inspektim në Portin e Durrësit: Kush punon aty të matet mirë, nuk duhet lënë asnjë hapësirë për trafik

SOT - I sapo botuar

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka qenë dje në Durrës, ku ka zhvilluar një takim me strukturat dhe agjencitë që operojnë në portin më të madh në vend, me gati 40% të ardhurave doganore.

33 artikuj të ndërlidhur »

Maqedoni

Hahn: Ndryshimi i qeverive në Ballkan, vetëm përmes votës

Lajmi.net - parë: 12 orë

Protestat në vendet e Ballkanit si Shqipëria, Serbia dhe Mali i Zi ndiqen me vëmendje në Bruksel, por ndaj Bashkimit Europian ka pasur shpesh akuza se në emër të stabilitetit po toleron cenimin e ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet një funksionar i ‘regjimit’ të kaluar

Ina - parë: 12 orë

Ish-kryetari i komunës së Karposhit dhe lideri aktual i partisë GROM, Stevço Jakimovski dhe tetë persona të tjerë këtë paradite janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike për ...

43 artikuj të ndërlidhur »

KE-ja kërkon rritjen e dinamikës së reformave

Alsat - parë: 13 orë

Komisioni Evropian ka lavdëruar vendin, por kërkon rritjen e dinamikës për reformat. Brukseli zyrtar i tregoi Qeverisë se ndryshimet dhe ligjet nuk janë vetëm për t’u miratuar.

26 artikuj të ndërlidhur »

Kosovë

A me lëshu grunë a? – pyetja e çuditshme e Bekë Berishës pasi pyetet për të ardhurat

Botasot - parë: 25 min

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, ka bërë një deklaratë interesante ndërsa ka folur për të ardhurat e tij në emisionin Pressing në T7, me ekonomistin Hekuran Murati.

7 artikuj të ndërlidhur »

Adnan Merovci sqarohet për deklaratën e tij se “Thaçi donte të punonte te Rugova”

Almakos - parë: 8 orë

Autori i librit “Kështjella e (mos) marrëveshjes”, Adnan Merovci, ka dhënë një sqarim shtesë lidhur me intervistën e tij në emisionin “Debat Plus”, ku ka thënë se “Thaçi ka shprehur pretendim për të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Eksperti i komunikacionit: Haradinaj po flet si në odë të burrave, Qeveria të krijojë Strategjinë për siguri rrugore

Almakos - parë: 10 orë

Gjatë javës së kaluar në Kosovë katër persona kanë humbur jetën në dy aksidente. E, lidhur me këtë kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga Ministria e Infrastrukturës të hetojë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëri

OSBE nis punën për zgjedhjet vendore pavarësisht bojkotit ë PD-LSI, mision faktmbledhës në Tiranë

SOT - I sapo botuar

OSBE është e vendosur për të asistuar dhe mbështetur Shqipërinë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit, pavarësisht paralajmërimeve të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim se do t’i ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Arben Ahmetaj shpërthen në akuza ndaj Autoritetit të Konkurrencës: Merrni masa për të ulur çmimet e fluturimeve, kompanitë ajrore po abuzojnë

SOT - I sapo botuar

Çmimet skandaloze të fluturimeve në Shqipëri kanë shkaktuar debate të forta dje në Komisionin parlamentar të Ekonomisë. E ftuar ishte Juliana Latifi, kryetare e Autoritetit të Konkurrencës për të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Përshpejtohen procedurat e SPAK, Prokuroria Speciale nis punë sapo të kalojnë vetingun emrat e parë, SHBA kërkon hetime në nivel politik

SOT - I sapo botuar

Struktura e Posaçme Antikorrupsion duket se do të jetë gati më parë seç pritej. Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur dje që të mos pritet procesi i vetingut për të 27 kandidatët, duke shmangur ...

41 artikuj të ndërlidhur »

Rajon

Nënkryetari i PSD-së: Taksa të suspendohet vetëm nëse Kosova përfiton në Dialog

Zeri - parë: 10 orë

Nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, Qëndron Kastrati, ka thënë se vendosja e takës ka qenë veprim i drejt në raport me qasjen e Serbisë ndaj Kosovës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Serbi, të arrestuarit për protestat në mëshirë të Vuçiçit

ABC News - parë: 9 orë

Të arrestuarit për protestat anti-qeveritare në Serbi duket se janë në mëshirën e presidentit Aleksander Vuçiç. Ky i fundit ka akuzuar sërish opozitën se kërkon destabilizimin e Serbisë dhe se ka ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Protestat në rajon, Gjukanoviç: Opozita kërkon pushtet pa zgjedhje

ABC News - parë: 17 orë

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, u shpreh i gatshëm për bisedime me organizatorët e protestave qytetare, ku po kërkohet dorëheqja e tij dhe e qeverisë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Bota

SHBA-ja kërkon nga Britania të zbatojë referendumin për Brexit-in

Evropaelire - I sapo botuar

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shteteve të Bashkuara, John Bolton akuzoi institucionet politike të Britanisë së Madhe për dështim në zbatimin e rezultateve të referendumit të vitit 2016 për ...

40 artikuj të ndërlidhur »

10 vite burg për ata që e shpërndajnë videon e sulmit në Zelandë

Botasot - I sapo botuar

Përkundër masave të marra nga kompanitë teknologjike, videoja e sulmit në Zelandë të Re është shpërndarë me shpejtësinë e dritës duke sfiduar edhe institucionet e sigurisë të cilët kanë apeluar ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Masakra në Zelandën e RE/ Reagon ISIS: Ja si do hakmerremi

SOT - parë: 9 orë

Organizata terroriste ‘ISIS’ kanë bërë thirrje për hakmarrje për vrasjen e 50 personave në dy xhami në Zelandën e Re. Zëdhënësi i IS-it me anë të një mesazhi audio dhe të shpërndarë në kanalet e ...

88 artikuj të ndërlidhur »

Ekonomi

Rritet shkalla e papunësisë në Kosovë për 0.8 për qind

Koha.net - parë: 55 min

Për 0.8 për qind është rritur niveli i papunësisë në tremujorin e fundit të vitit që kemi lënë pas, krahasuar me tremujorin e fundit të vitit 2017. Të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Prefekti zbulon tre zonat e nxehta në Elbasan për kanabisin, u jep këtë porosi zyrtarëve

SOT - parë: 14 orë

Në Elbasan është mbledhur Task Forca kundër kanabisit ditën e sotme. Prefekti Gledian Llatja mblodhi në takim drejtuesit e policisë së qarkut dhe administratorët e njësive vendore.

4 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët nisin dietën: Importi i sheqerit ne nivelin më të ulët të shtatë viteve

Gazeta Tema - parë: 18 orë

Anketa e INSTAT zbuloi se obeziteti po përhapet te shqiptarët për shkak të kequshqyerjes dhe mungesës së aktivitetit fizik. Mirë po në 2018-n importet e sheqerit dhe të ëmbëlsirave të bëra prej tij ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Kulturë

Me ndihmën e mjekëve të huaj, në Kosovë po realizohen operacione të ndërlikuara

Evropaelire - I sapo botuar

Më gjithë mungesat e shumta, nisur nga stafi, barnat dhe materialit shpenzues, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë kryer operacione të rralla, që kualifikohen ndër më të vështirat .

6 artikuj të ndërlidhur »

“Stinët në peizazh” vijnë përmes 68 veprave në pikturë

SOT - parë: 35 min

Në galerinë “Art Saranda” këto ditë është çelur ekspozita “Stinët në peizazh” me vepra të piktorit të njohur Sadik Kasa. Në qytetin bregdetar në këtë galeri arti janë 68 punime në pikturë të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

MASHT-i paguan me pagë të njëjtë nga dy persona për një pozitë

Koha.net - parë: 1 orë

Që nga muaji tetor i vitit të kaluar, kur Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) mori vendim për largimin e drejtorëve dhe udhëheqësve të këtij institucioni, MASHT-i është duke paguar ...

Kronika

Hapet rruga për ndëshkimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve, 6 kandidatë për ILD, mes tyre Lefterie Luzi

SOT - I sapo botuar

Ngërçi i krijuar me ngritjen e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë duket se u zgjidh. ILD është organi që merret me hetimin dhe inspektimin e punës së gjyqtarëve dhe prokurorëve dhe kur vërehen ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Dosja “Habilaj”, Gjykata e Krimeve të Rënda dërgon për gjykim 9 të pandehurit, prokuroria ka ngritur tre akuza

SOT - parë: 35 min

Gjykata për Krime të Rënda kalon për gjykim dosjen “Habilaj”. Mesditën e djeshme në Gjykatën e Krimeve të Rënda është zhvilluar seanca paraprake ndaj Moisi Habilajt dhe tetë personave të tjerë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Kurti, i morën jetën pronarit të picerisë, Prokuroria akuzon gruan e Agim Arapit: Ndryshoi dëshminë

LajmiFundit - parë: 9 orë

Ne vendimin e gjykates se Durresit ne lidhje me vrasjen e shtetasit Agim Arapi ne vitin 2017 ne Durres, thuhet se Jurgen Kurti ka qene prezent ne vendin e krimit.

126 artikuj të ndërlidhur »
Më të rejatMarketingContact