TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ibrahim Rugova!

Yll Press - 11.07.2010

Natyrisht që kur një Bill Clinton apo Tony Blair e vizitojnë këto kohë Republikën tonë, kjo paraqet një emocion, për të mos e quajtur edhe më tepër, në të gjitha viset e vendit.

Zhvillimi ndryshe - mungon dija apo vullneti?

Yll Press - 11.07.2010

Në facebook-un tim shkrova dje: A thua do të përmend miku i madh i Kosovës, Tony Blair, problemin e korrupsionit, shtrirjen e institucionale në gjithë territorin e Kosovës dhe domosdoshmërinë e zhvillimit ekonomik për një shtet të ...

Blair: Tmerret e Bosnjes sollën veprimin në Kosovë

Yll Press - 10.07.2010

"Spastrimi etnik, gjenocidi ose duhej lejuar të ndodhte përsëri, ose jo, ne vendosëm se nuk duhej ta lejonim atë dhe jam i sigurt se vepruam drejt," tha zoti Blair për BBC-në.

Lavde për Tony Blair

BBC - 09.07.2010

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, tha të enjten në mbrëmje në Prishtinë se sfida më e madhe për Kosovën, pas pavarësimit të saj, mbetet ndërtimi i institucioneve demokratike dhe zhvillimi i saj ekonomik.

Blair: Kosova është çështje e zgjidhur

Gazeta Start - 09.07.2010

Prishtinë - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Blair, të enjten, gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, në Prishtinë deklaroi se tani sfidë për Kosovën është zhvillimi i kapaciteteve ...

Blair, "Doktor Nderi" i Universitetit të Prishtinës

Gazeta Start - 09.07.2010

Prishtinë Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Blair, është shpallur sot "Doktor Nderi" i Universitetit të Prishtinës për kontributin e madh të dhënë për lirinë e Kosovës.

Blair: Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë

Gazeta Start - 09.07.2010

Prishtinë - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Blair, foli sot para deputeteve në Parlamentin e Kosovës. Ai u shpreh tejet i kënaqur për mikpritjen duke thënë ju jeni më të sjellshëm me mua sesa ka qenë parlamenti im.

Blair: Tmerret e Bosnjes sollën veprimin në Kosovë

BBC - 09.07.2010

"Për shkak të ndërhyrjes ndërkombëtare Kosova tani përballet me sfidat e paqes dhe jo sfidat e luftës." Kështu tha ish-kryeministri britanik Tony Blair duke folur në një intervistë për BBC në shqip në përfundim të vizitës së tij në Kosovë, ...

Blair: Britania do ta përkrahë gjithmonë Kosovën

Top Channel - 09.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair u nderua sot me titullin doktor Honoris Causa nga Universiteti i Prishtinës. Ish-zyrtari i lartë britanik vijon vizitën e tij në Kosovë, ndërsa sot atij iu rezervua një ceremoni e vecantë në ...

Lavde për Tony Blair

24 orë - 09.07.2010

Ish-kryeministri britanik, i pritur si hero në Prishtinë, thotë se Kosova duhet të dëshmohet si shtet i ...

Lavde për Tony Blair

Lajm - 09.07.2010

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, tha të enjten në mbrëmje në Prishtinë se sfida më e madhe për Kosovën, pas pavarësimit të saj, mbetet ndërtimi i institucioneve demokratike dhe zhvillimi i saj ekonomik.

"Honoris Causa" per Blair

Albeu.com - 09.07.2010

"Është një nder i madh për mua që marr një titull kaq të veçantë atë të “Honoris Causa”. Kështu është shprehur ish-kryeministri britanik Tony Blair pas marrjes së çmimit nga Universiteti i Prishtinës.

Blair: Endrra ime, Kosova në BE

Top Channel - 09.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair deklaroi në kuvendin e Kosovës se ëndrra e tij është të shohë shtetin e ri, në radhët e Bashkimit Evropian, ku edhe mund të marrë rolin e vet për vendime të rëndësishme.

Blair: E ardhmja e Kosoves eshte ne BE

Albeu.com - 09.07.2010

Pavarësia e Kosovës ishte një ngjarje e drejtë, është fakt dhe do të vazhdojë. Kështu është shprehur Ish-kryeministri britanik Tony Blair në fjalimin e mbajtur përpara deputetëve të Kosovës.

Blair: Faleminderit Kosovë

Shqipmedia - 09.07.2010

Pas nderimit me çmimin “Doctor Honoris Causa” dhe pas fjalimit në Kuvendin e Kosovës, ish-kryeministri britanik Tony Blair u është drejtuar qytetarëve të Kosovës me një fjalim, duke porositur qytetarët se Kosovën, pas shpalljes së ...

Blair merr 'Honoris Causa': Gjithmonë në krah të Kosovës

Ina - 09.07.2010

Ish kryeministri britanik, Tony Blair u nderua sot me titullin doktor "Honoris Causa" nga Universiteti i Prishtinës.Ne ceremonine e zhvilluar per nder te tij në Universitetin e Prishtinës, ai mbajti edhe një fjalim falenderues.

Blair: Tmerret e Bosnjes sollën veprimin në Kosovë

24 orë - 09.07.2010

Ndërhyrja ndërkombëtare bëri që Kosova të përballet sot me sfidat e paqes dhe jo luftës, thotë Tony Blair për ...

Ngazëllim në Prishtinë

Top Channel - 09.07.2010

Për çdokënd mbase do të ishte emocionuese t’i trashëgohej emri. Por emri i ish-kryeministri britanik Tony Blair, mund të themi se është më i privilegjuari në këtë rast. Nëntë çuna kosovarë janë të pagëzuar me emrin Tony Blair.

Intervista e Tony Blair

Top Channel - 09.07.2010

"Për shkak të ndërhyrjes ndërkombëtare Kosova tani përballet me sfidat e paqes dhe jo sfidat e luftës." Kështu tha ish-kryeministri britanik Tony Blair duke folur në një intervistë për BBC në shqip në përfundim të vizitës së tij në Kosovë, ...

Prishtinë, Tony Blair nderohet me "Honores Causa"

BalkanWeb - 09.07.2010

PRISHTINE -Ish-kryeministri iBritanisë së Madhe, Tony Blair mori sot paradite në Prishtinë titullin e nderit “Honores Causa”. “Është një nder e privilegj i madh për mua të jem sot këtu.

Blair nderohet nga UP

Telegrafi - 09.07.2010

Universiteti i Prishtinës ia ndau ish-kryeministrit britanik, Tony Blair, titullin “Doktor Honoris Causa”, për kontributin e dhënë për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Blair: Kosova dëshmi se e pamundura bëhet e mundur

BalkanWeb - 09.07.2010

PRISHTINE -Ish-kryeministri Toni Blair përshëndeti Parlamentin e Kosovës sot paradite me një fjalim përshëndetës. “Ju keni dëshmuar se ajo që duket e pamundshme është e mundur”, iu drejtua ai ligjvënësve kosovarë.

Blair: Do të jemi përkrah jush në rrugën tuaj drejtë së ardhmes

Lajmetsot - 09.07.2010

Blair: Do të jemi përkrah jush në rrugën tuaj drejtë së ardhmes Unë dhe vendi im do të jemi përkrah jush në rrugën tuaj drejtë së ardhmes, sot dhe përgjithmonë, ka thënë ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, me rastin e ...

Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë

Telegrafi - 09.07.2010

Në fjalimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Tony Blair është shprehur tejet i kënaqur me mikpritjen që i kanë bërë kosovarët dhe pranoi se nuk e kishte paramenduar një pritje të tillë, duke thënë “ju jeni më të sjellshëm me ...

Blair Doktor Nderi i Universitetit të Prishtinës

Koha.net - 09.07.2010

Prishtinë, 9 korrik – Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është shpallur sot Doktor Nderi i Universitetit të Prishtinës. Në këto momente ai po takohet me qytetarë të Kosovës para Tetarit Kombëtar.

Blair Doktor Nderi i Universitetit të Prishtinës

Yll Press - 09.07.2010

Çmimi “Doctor Honoris Causa”, ish-kryeministrit Tony Blair i është dorëzuar të premten për kontributin e madh të dhënë për lirinë e Kosovës. Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair është shpallur sot Doktor Nderi i Universitetit ...

Pritje për Cherie Blair

Botasot - 09.07.2010

Ai në Kosovë dhe ajo në Shqipëri, çifti Blair i ndarë në shqiptari. Bashkëshortja e Tony Blair, ish-kryeministrit britanik, Cherie Blair, është pritur sot nga kreu i qeverisë së Shqipërisë Sali Berisha në kryeministri dhe Zonja e Parë, ...

Blair:Një betejë u fitua, tash është beteja e paqes

Koha.net - 09.07.2010

Prishtinë, 9 korrik - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, i cili po qëndron për vizitë dyditëshe në Kosovë, me një fjalim të shkurtër para qytetarëve që ishin tubuar në sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë, i ka përgëzuar të ...

Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë

Koha.net - 09.07.2010

Prishtinë, 9 korrik - Në fjalimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Tony Blair është shprehur tejet i kënaqur me mikpritjen që i kanë bërë kosovarët dhe pranoi se nuk e kishte paramenduar një pritje të tillë, duke thënë “ju ...

Toniblerët e Kosovës

Koha.net - 09.07.2010

Prishtinë, 9 korrik - Tonibler Gashi është ndër fëmijët që kanë emrin e ish-kryeministrit Kur e pyesin se si e ka emrin, ky djalë përgjigjet me krenari: Tonibler.

Tony Bler: Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë

Yll Press - 09.07.2010

Blair tha se ndihma që iu ofruan Kosovës gjatë kohës së luftës ishte ndihmë e Britanisë së Madhe, NATO-s, por mbi të gjitha, ajo ishte arritje e popullit të Kosovës.

Lavde për Tony Blair

Yll Press - 09.07.2010

I pritur si hero me nderimet e gardës ceremoniale, ish-kryeministri britanik, Tony Blair, që cilësohet si miku më i madh i shqiptarëve në Kosovë, tha në Prishtinë se pavarësia nuk është vetëm çështje e ligjshmërisë por edhe e ndërtimit të ...

Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë

Lajmetsot - 09.07.2010

Pavarësia e Kosovës ishte e drejtë Në fjalimin e tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, Tony Blair është shprehur tejet i kënaqur me mikpritjen që i kanë bërë kosovarët dhe pranoi se nuk e kishte paramenduar një pritje të tillë, duke ...

Zonja Blair takon gratë e Krushës

Telegrafi - 09.07.2010

Derisa ish kryeministri britanik, Tony Blair,është takuar me elitën politike të Kosovës, zonja e tij Cherie Blair ka pas një agjendë tjetër. Ajo ka takuar në një restorant në Prishtinë, Gratë e Krushës.

Bler: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

VOA - 09.07.2010

Ish kryeministri britanik, Tony Blair tha sot në Prishtinë se pavarësia e Kosovës ishte një veprim i drejt dhe ajo është e pakthyeshme. Ai u bëri thirrje autoriteteve të vendit që të ndërtojnë institucione demokratike dhe të shtojnë ...

Toni Blair viziton sot Kosovën

Gazeta Start - 08.07.2010

Prishtinë - Ish-kryeministri britanik, Toni Blair, me ftesë të kryeministrit Thaçi, fillon sot një vizitë dy ditore në Republikën e Kosovës. Sipas zyrtarëve të Qeverisë së Kosovës ish-kryeministri britanik, do të ketë një varg aktivitetesh ...

Tonibler-ët e Kosovës

BBC - 08.07.2010

Kur e pyesin se si e ka emrin, ky djalë përgjigjet me krenari: Tonibler. Ka pasur fatin të mos i përjetojë tmerret e luftës dhe të vijë në këtë botë në kohën e paqes.

Dhuna dhe trafikimi, Cherie Blair në Tiranë

Shekulli - 08.07.2010

Sot, gjatë një vizite private në Shqipëri, Cherie Blair, Mbështetese e organizatës ndërkombëtare të anti-trafikimit "Stop Traffik" dhe gruaja e ish-Kryeministri Britanik, mori pjesë në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Ambasada ...

Blair mbërrin në Kosovë

Shekulli - 08.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe dhe miku i madh i shqiptarëve, Tony Blair, ka mbërritur për një vizitë në Kosovë, ku para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës është pritur me nderime të larta nga Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së ...

Blair dhe Kosova

Ina - 08.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair, i cili më 27 qershor 2007 dha dorëheqjen nga ky post është i lidhur shumë me historinë më të fundit të shqiptarëve dhe një nga protagonistët që ndikuan në lirinë e kombit shqiptarë, gjegjësisht pjesës ...

Tony Blair viziton Kosovën

Lajm - 08.07.2010

Prishtina po përgatitet për ta pritur në vizitë ish kryeministrin britanik, Tony Blair, i cili vlerësohet lartë për rolin e tij gjatë fushatës ajrore të NATO-s, mbi objektivat serbe që i dha fund luftës në Kosovë.

Blair, sot për vizitë në Kosovë

Top Channel - 08.07.2010

Ish-kryeministri britanik Toni Blair të enjten fillon vizitën dyditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Blair do të marrë pjesë në një sërë aktivitetesh, duke përfshirë edhe takimet me liderët institucionalë, ndërsa do të ...

Tony Blair do ta vizitojë Kosovën

Alsat - 08.07.2010

Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, do të arrij sot pasdite në Kosovë. Lajmin e bëri të ditur zyra e kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Tiranë, Cherie Blair në kryeministri e Presidencë

24 orë - 08.07.2010

Bashkëshortja e Tony Blair, ish-kryeministrit britanik, Cherie Blair, është pritur sot nga kreu i qeverisë së Shqipërisë Sali Berisha në kryeministri dhe Zonja e Parë, Teuta Topi në ...

Prishtinë, pritet me nderime Tony Balir

Top Channel - 08.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair është pritur me nderimet më të larta kur ka mbërritur pak caste më parë ne Prishtinë. Garda ceremoniale e FSK-së i bëri nderime Blair teksa hynte në ndërtesën e qeverisë, ku aktualisht po zhvillon një ...

Tonibler-ët e Kosovës

Ina - 08.07.2010

Kur e pyesin se si e ka emrin, ky djalë përgjigjet me krenari: Tonibler. Ka pasur fatin të mos i përjetojë tmerret e luftës dhe të vijë në këtë botë në kohën e paqes.

Blair: Kosova të jetë shtet i suksesshëm

Ina - 08.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe Tony Blair, ka shprehur besimin se gjëja më e rëndësishme në gjithë këtë betejë të krijimit të shtetit të Kosovës është që tash të sigurohet që Kosova të jetë edhe shtet i suksesshëm, ndërsa ...

Blair: Kosova ka shenuar progres te madh

Albeu.com - 08.07.2010

Gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, ish-kryeministri britanik Tony Blair ka thënë se Kosova ka shënuar një progres të madh për 11 vjet.

Pritje madhështore për Tony Blair-in në Kosovë

Alsat - 08.07.2010

Ish kryeministri britanik, Tony Blair e ka vlerësuar të domosdoshëm intervenimin e NATO-s në Kosovë, pasi sipas tij, kjo ishte mënyra e vetme për të ndalur spastrimin etnik që po bënte regjimi i Sllobodan Millosheviqit ndaj popullatës ...

Blair: Progresi, sinjal për njohje të reja

Top Channel - 08.07.2010

Progresi që po arrin Kosova do të jetë një sinjal i mirë që edhe vende të tjera të njohin pavarësinë e saj. Ka qenë ky mesazhi që ish-kryeministri britanik Tony Blair u ka përcjellë qytetarëve kosovarë, në një konferencë për shtyp të ...

Blair: Kosova është çështje e zgjidhur

Shqipmedia - 08.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, të enjten, gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, në Prishtinë deklaroi se tani sfidë për Kosovën është zhvillimi i kapaciteteve ekonomike në ...

Blair të enjten në Prishtinë

Telegrafi - 08.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair të enjten do të qëndrojë për vizitë dyditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Zëdhënësi i Qeverisë, Memli Krasniqi, ka thënë se Blair do të marrë pjesë në një sërë aktivitetesh, duke ...

Tony Blair nis sot vizitën dyditëshe në Kosovë

Koha.net - 08.07.2010

Prishtinë, 8 korrik – Me ftesë të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair arrin sot për një vizitë dyditore në vendin tonë.

Tony Blair nis sot vizitën dyditëshe në Kosovë

Lajmetsot - 08.07.2010

Tony Blair nis sot vizitën dyditëshe në Kosovë Me ftesë të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair arrin sot për një vizitë dyditore në vendin tonë.

Cherie Blair viziton sot Tiranën

Telegrafi - 08.07.2010

Cherie Blair, bashkëshortja e ish- kryeministrit të Britanisë, Tony Blair viziton të enjten Tiranën me ftesë të familjes “Taçi”. Në orët e mëngjesit ajo u prit nga presidenti i kompanisë "Taçi Oil", njëkohësisht drejtori përgjithshëm i ...

Ch.Blair: Shqipëria ka shënuar arritje të mëdha në vitet e fundit

Botasot - 08.07.2010

Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim të ngohtë e miqësor zonjën Cherie Blair, e cila ndodhet për një vizitë në Tiranë. Në krye të takimit, ku ishte e pranishme dhe zonja Liri Berisha, zonja Blair i përcolli Kryeministrit ...

Cherie Blair: Shqipëria ka shënuar arritje të mëdha në vitet e fundit

Yll Press - 08.07.2010

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha pret në një takim zonjën Cherie Blair, bashkëshorten e ish-kryeministrit britanik Toni Blair. Kryeministri Sali Berisha priti sot në një takim të ngohtë e miqësor zonjën Cherie Blair, e cila ndodhet ...

Tiranë, Cherie Blair në kryeministri e Presidencë

BalkanWeb - 08.07.2010

TIRANE- Bashkëshortja e Tony Blair, ish-kryeministrit britanik, Cherie Blair, është pritur sot nga kreu i qeverisë së Shqipërisë Sali Berisha në kryeministri dhe Zonja e Parë, Teuta Topi në Presidencë.

Cherie Blair në Tiranë takohet me Berishën

Koha.net - 08.07.2010

Tiranë, 8 korrik – Bashkëshortja e Tony Blair, ish-kryeministrit britanik, Cherie Blair, është pritur sot nga kreu i qeverisë së Shqipërisë Sali Berisha në kryeministri dhe Zonja e Parë, Teuta Topi në Presidencë.

Blair pritet me nderimet më të larta shtetërore

Telegrafi - 08.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, është pritur me nderimet më të larta shtetërore, në ditën e parë të vizitës së tij në Kosovë, ku po qëndron me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi.

Kosova ka shënuar progres të madh

Telegrafi - 08.07.2010

Gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, ish-kryeministri britanik Tony Blair ka thënë se Kosova ka shënuar një progres të madh për 11 vjet.

Tony Blair arrin për vizitë në Kosovë

Botasot - 08.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe dhe miku i madh i shqiptarëve, Tony Blair, ka arritur për një vizitë në Kosovë, ku para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës është pritur me nderime të larta nga Garda Ceremoniale e Forcës së Sigurisë së ...

Edhe Cherie Blair mbërrin në Kosovë

Koha.net - 08.07.2010

Prishtinë, 8 korrik - Bashkëshortja e ish-kryeministrit Tony Blair, Cherie Blair ka mbërritur në orët e pasdites në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës (ANP), ku është pritur nga protokolli shtetëror i Kosovës.

Bler në Prishtinë: Kosova ka bërë përparim

VOA - 08.07.2010

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, tha sot në Prishtinë se Kosova ka shënuar një përparim të madh gjatë këtyre 11 vjetëve pas çlirimit te saj. Zoti Blair i bëri këto komente pas takimit me kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi.

Tony Blair: Kosova ka shënuar progres të madh

BalkanWeb - 08.07.2010

PRISHTINË- Gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, ish-kryeministri britanik Tony Blair tha se Kosova ka shënuar një progres të madh për 11 vjet.

Progresi në Kosovë, sinjal për njohje të reja

Telegrafi - 08.07.2010

Perspektiva e Serbisë është drejt Bashkimit Evropian, kështu që do të ishte mirë që edhe Beogradi edhe Prishtina të marrin bashkërisht këtë rrugë drejt BE-së, si dy shtete- ka thënë ish-kryeministri britanik Tony Blair pas takimit me ...

Tony Blair: Kosova të jetë shtet i suksesshëm

Yll Press - 08.07.2010

Blair tha se për 11 vjet që kur ai kishte qëndruar në Kosovë kishte parë ndryshime të mëdha. Ai tha po ashtu, se nuk ka pushuar asnjëherë që të përkrah Kosovën që të zë vendin e saj në familjen evropiane.

Blair: Kosova është çështje e zgjidhur

Koha.net - 08.07.2010

Prishtinë, 8 korrik (E plotësuar ) - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, të enjten, gjatë një konference për shtyp që pati pas takimit me kryeministrin Hashim Thaçi, në Prishtinë deklaroi se tani sfidë për Kosovën është ...

Tony Blair në vizitë dyditore në Kosovë

BBC - 08.07.2010

Ish kryeministri britanik, Tony Blair i cili vlerësohet lartë për rolin e tij gjatë fushatës ajrore të NATO-s, mbi objektivat serbe që i dha fund luftës në Kosovë, qëndron të enjten në Prishtinë.

Tony Blair, ditën e enjte në Prishtinë

Top Channel - 07.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair do të vizitojë ditën e enjte Prishtinën, me ftesë të kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaci. Blair do të marrë pjesë në një sërë aktivitetesh, ku do të jenë të pranishëm edhe autoritetet më të larta ...

Tony Blair në vizitë dyditore në Kosovë

24 orë - 08.07.2010

Ish kryeministri britanik, Blair vlerësohet lartë për rolin gjatë fushatës ajrore të NATO-s që i dha fund luftës në ...

Tony Blair të enjten në Kosovë

Koha.net - 07.07.2010

Prishtinë, 7 korrik - Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, viziton nesër (më 8 korrik) Republikën e Kosovës, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi.

Toni Blair nis sot vizitën dy ditore në Kosovë

BalkanWeb - 07.07.2010

PRISHTINE- Prishtina po përgatitet për ta pritur sot në vizitë ish kryeministrin britanik, Tony Blair. Ai vlerësohet lartë për rolin e tij gjatë fushatës ajrore të NATO-s, mbi objektivat serbe që i dha fund luftës në Kosovë.

Blair arrin sot në Prishtinë

Telegrafi - 07.07.2010

Ish-kryeministri britanik Tony Blair të enjten fillon vizitën dyditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Hashim Thaçi. Blair do të marrë pjesë në një sërë aktivitetesh, duke përfshirë edhe takimet me liderët institucionalë, ndërsa do të ...

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair nesër në Kosovë

Botasot - 07.07.2010

Me këtë rast, për nder të ish-kryeministrit Blair, Qeveria e Republikës së Kosovës dhe të gjitha institucionet e vendit, kanë organizuar një pritje të nivelit më të lartë shtetëror.

Tony Blair të enjten arrin në Kosovë

Botasot - 06.07.2010

Ish-kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, më 8 dhe 9 korrik 2010, do të vijë në Kosovë, më ftesë të kryeministrit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi.

Tony Blair të enjten arrin në Kosovë

Yll Press - 06.07.2010

Ish-kryeministri britanik në shtetin e ri, do të ketë një varg aktivitetesh, ku përveç takimeve me zyrtarët më të lartë shtetëror të Kosovës, ai po ashtu do të marrë çmimin “Doctor Honoris Causa” që i është ndarë kohë më parë nga ...