TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shpërthen konflikti në PD për listat, Basha kërkon fitoren në tavolinë, shton anëtarësinë me emra të rinj në prag të ...

SOT - 16.07.2017

Thellohen më tej përplasjet brenda Partisë Demokratike. PD ka vendosur të mos shpallë listat e anëtarësisë, çka prite t’i japë Lulzim Bashës fitoren në tavolinë.

Astrit Patozi:Përjashtimi im nga gara për kreun e partisë turpi i radhës për PD, ja pse u vetëngri Basha

SOT - 16.07.2017

Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, Patozi deklaroi ...

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

Zhurnal - 16.07.2017

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë” Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në ...

PD s’do të publikojë listat e anëtarësisë, Selami kërkon transparencë

Botasot - 16.07.2017

Partia Demokratike nuk do të bëjë publike listën e anëtarësisë që në datën 22 korrik do të votojë për kryetarin e ri të partisë më të madhe në opozitë.

Tomor Alizoti për zgjedhjet në PD: Një garë farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë

BalkanWeb - 16.07.2017

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin ...

Analiza/ Andi Bushati: Ju tregoj emrin, drama e madhe e PD-së quhet….

BalkanWeb - 16.07.2017

Gazetari Andi Bushati, në një analizë të publikuar në “lapsi.al” ka argumentuar sot pse sipas tij drama në Partinë Demokratike ka emrin e Sali Berishës: Nga Andi BUSHATI Partia Demokratike po ...

“Zgjedhjet në PD janë një farsë, Basha humbi shansin për të freskuar partinë”

Botasot - 16.07.2017

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin ...

Patozi thirrje demokratëve: T’i dalim zot PD-së, bashkimi dhe ringritja janë misioni ynë

Gazeta Tema - 16.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, u ka bërë thirrje demokratëve të Korçës që t’i bashkëngjiten takimit të ditës së sotme. Patozi shkruan në rrjetin social Facebook se duhet që bashkërisht ...

Lëvizja brenda PD, Patozi: T’i dalim zot partisë, bashkimi dhe ringritja e saj janë misioni ynë.

Java News - 16.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi, u ka bërë thirrje demokratëve të Korçës që t’i bashkëngjiten takimit të ditës së sotme. Patozi shkruan në rrjetin social Facebook se duhet që bashkërisht ...

Drama e PD-së ka emrin e Berishës

Gazeta Tema - 16.07.2017

Nga Andi Bushati Partia Demokratike po përjeton ditët e saj më të zymta duke kërkuar të unifikohet rreth figurës së Sali Berishës, që për më shumë se pesë vitesh po e tërheq atë drejt greminës.

Shtator 1991: Kur në PD kishte garë reale

Gazeta Tema - 16.07.2017

Ka qënë një kohë kur në Partinë Demokratike kishte garë të fortë dhe reale. Ishin fillimet e kësaj partie, ku ishin bashkuar intelektualë të shquar të fushave të ndryshme me synimin fillestar ...

BERISHA- CEKA- HAJDARI/ Vetëm në shtator ’91 pati garë reale për kryetar të PD-së

Java News - 16.07.2017

Ka qënë një kohë kur në Partinë Demokratike kishte garë të fortë dhe reale. Ishin fillimet e kësaj partie, ku ishin bashkuar intelektualë të shquar të fushave të ndryshme me synimin fillestar ...

Gara në PD, Alizoti: Dorëheqja është fisnikëri, Basha humbi shansin për të freskuar partinë

Gazeta Tema - 16.07.2017

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin ...

PD, Alizoti sulmon Bashën: Ç’është kjo garë pa lista?

Java News - 16.07.2017

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alizoti në një intervistë në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në “News24” tha se kreu i PD, Lulzim Basha e humbi shansin ...

Patozi: PD-në e shpëton gara

Top Channel - 15.07.2017

Në të njëjtën sallë ku Lulzim Basha ishte pak ditë më parë për fushatën brenda partisë, për zgjedhjen e javës së ardhshme të kreut të PD, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij zhvilluan takim me ...

Astrit Patozi: Me 22 korrik nuk do të lejojmë rimandatimin e Lulzim Bashës në krye të PD

SOT - 15.07.2017

Grupimi kundër Lulzim Bashës, i drejtuar nga Astrit Patozi, zhvilloi dje një takim me demokratët në Vlorë, ku kërkuan ndalimin e zgjedhjeve farsë që po bën Lulzim Basha për të marrë mandatin e dytë.

Astrit Patozi: Me 22 korrik nuk do të lejojmë rimandatimin e Lulzim Bashës në krye të PD

Zhurnal - 15.07.2017

Astrit Patozi: Me 22 korrik nuk do të lejojmë rimandatimin e Lulzim Bashës në krye të PD Tiranë, 15 korrik - Grupimi kundër Lulzim Bashës, i drejtuar nga Astrit Patozi, zhvilloi dje një takim me ...

Patozi nxjerr shifrën: Ja sa vota humbi Basha, s’mund të puthet me Ramën kur t’i teket

Ina - 15.07.2017

Lëvizjen për të mos lejuar një garë farse në PD dhe për ta ringritur këtë parti, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij e kanë zhvendosur sot në qytetin e Vlorës.

Patozi: PD-në e shpëton gara

Portalb - 15.07.2017

Në të njëjtën sallë ku Lulzim Basha ishte pak ditë më parë për fushatën brenda partisë, për zgjedhjen e javës së ardhshme të kreut të PD, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij zhvilluan takim me ...

Përse nuk jam me Lulzim Bashën

Ina - 15.07.2017

Në fillim dëshiroj të saktësoj se të mos jesh me dikë, jo domosdoshmërisht nënkupton se je me dikë tjetër. Ka njerëz që në jetë udhëhiqen nga parime në gjykimet e vendimet e tyre e jo nga klane.

Një tjetër deputete e PD shpërthen ndaj Bashës: Ka goditur në shpirt partinë

Albeu.com - 15.07.2017

Deputetja në detyrë e Partisë Demokratike Arbjola Halimi, me anë të një statusi në ‘Facebook”, bën të ditur se nuk është në krah të Lulzim Bashës, pasi në kohën kuar ajo ishte deputete shkruan se ...

Deputetja e PD-së: Shpirti i partisë janë Berisha, Topalli e Patozi. Ja përse nuk jam me Bashën!

SOT - 15.07.2017

Ndërsa vazhdon gara për zgjedhjen e kreut të PD-së, deputetja Arbjola Halimi në radhët e kësaj partie me anë të një statusi në ‘Facebook”, bën të ditur se nuk është në krah të Lulzim Bashës, pasi në ...

U përjashtua nga gara për kreun e partisë, Patozi: Turp i radhës i PD!

SOT - 15.07.2017

Ndërsa vijon gara brenda PD, ish deputeti Astrit Patozi deklaron se përjashtimi i tij nga gara për kreun e kësaj partie është turp i radhës i PD-së. Duke u ndalur tek takimet e tij me demokratët në ...

“Berisha ka çelësat për zgjidhjen e situatës në PD?”, Patozi: Çfarë më tha në takim

LajmiFundit - 15.07.2017

Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Ai shpreson në ndërprerjen e garës për zgjedhjet brenda ...

Patozi: PD është futur në një farsë elektorale, ja kush mund ta shpëtojë

SOT - 15.07.2017

Ish deputeti i PD Astrit Patozi, ka deklaruar në një intervistë për News 24 se duhet të zhvillohet në tjetër proces ku kandidatët të garojnë në mënyrë të barabartë.

A mund ta zgjidh Berisha situatën në PD? Ja çfarë thotë Patozi

Albeu.com - 15.07.2017

Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Ai shpreson në ndërprerjen e garës për zgjedhjet brenda ...

Patozi: Basha “qen i rrahur” përballë Ramës. Po fitoi do ketë kosheren, bletët kanë ikur…

LajmiFundit - 15.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi thotë se e sheh si një farsë garën për kreun e kësaj force politike. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në “News24”, Patozi shprehet se ai ...

Deputetja e PD nxjerr “të palarat” e Grida Dumës: Promovim Çilian e Sorosian, ja pse nuk jam me Bashën

LajmiFundit - 15.07.2017

Vazhdojne debatet e brendshme ne PD. Deputetja e deritanishme e Partisë Demokratike Arbjola Halimi, e mbetur jashtë listave është bërë pjesë e grupit anti-Basha në PD duke e shfaqur shpesh ...

Patozi: PD-në e shpëton gara

Botasot - 15.07.2017

Në të njëjtën sallë ku Lulzim Basha ishte pak ditë më parë për fushatën brenda partisë, për zgjedhjen e javës së ardhshme të kreut të PD, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij zhvilluan takim me ...

Patozi i bën thirrje Berishës, por ja çfarë i thotë militantja

Mapo - 15.07.2017

Kritikët e kryetarit demokrat, të udhëhequr nga Astrit Patozi, ishin një ditë më parë në Vlorë, ku u takuan me demokratët atje. Humbjet e demokratëve në Vlorë janë të frikshme.

Patozi i bën thirrje Berishës, por ja çfarë i thotë militantja

Botasot - 15.07.2017

Kritikët e kryetarit demokrat, të udhëhequr nga Astrit Patozi, ishin një ditë më parë në Vlorë, ku u takuan me demokratët atje. Humbjet e demokratëve në Vlorë janë të frikshme.

Deputetja e PD e nxjerr inatin me Grida Dumën: Promovim Çilian e Sorosian, ja pse nuk jam me Bashën

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANË- Deputetja në largim e Partisë Demokratike Arbjola Halimi, e mbetur jashtë listave është bërë pjesë e grupit anti-Basha në PD duke e shfaqur shpesh kundërshtimin e saj.

Patozi: Përjashtimi im nga gara për kreun e partisë, turpi i radhës për PD. Ja çfarë i shqetëson demokratët

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANE – Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në ...

Kundërshtari i Bashës në PD: Kryetari refuzoi modelin që la Berisha. Pse u vetëngri

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANE – Astrit Patozi është një nga emrat kundër Lulzim Bashës në Partinë Demokratike, ndonëse nuk është pjesë e garës për kreun e partisë. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në ...

“Berisha ka çelësat për zgjidhjen e situatës në PD?”, Patozi: Çfarë më tha në takim

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANE – Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin.

Deputetja ‘seksi’ e PD-së del kundër Bashës, tregon arsyet pse ka këtë qëndrim

Botasot - 15.07.2017

Deputetja e PD-së Arbjola Halimi, përmes një statusi në Facebook, bën të ditur se nuk është në krah të Lulzim Bashës. Halimi shkruan se “nuk jemi thirrur dhe nuk kemi biseduar kurrë si deputete, për ...

Patozi: Ky ishte turpi i radhës në PD. Ja çfarë i shqetëson demokratët

Botasot - 15.07.2017

Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Në emisionin “Kjo Javë” në “News24”, Patozi thotë se ...

A e zgjidh Berisha krizën në PD?, Patozi: Çfarë më tha në takim

Mapo - 15.07.2017

Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Ai shpreson në ndërprerjen e garës për zgjedhjet brenda ...

Astrit Patozi: Kush mund ta shpëtojë PD-në, ju tregoj çfarë pres deri më 22 korrik

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANE -Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët e zhgënjyer pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Ai thotë se deri më 22 korrik, ditë kur do të zhvillohet ...

Patozi: Basha refuzoi modelin që la Berisha. Ju tregoj pse u vetëngri

Botasot - 15.07.2017

Astrit Patozi është një nga emrat kundër Lulzim Bashës në Partinë Demokratike, ndonëse nuk është pjesë e garës për kreun e partisë. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në “News24”, ...

Patozi: Basha “qen i rrahur” përballë Ramës. Edhe po fitoi do ketë kosheren, se bletët kanë ikur

BalkanWeb - 15.07.2017

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi thotë se e sheh si një farsë garën për kreun e kësaj force politike. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në “News24”, Patozi ...

Basha e la jashtë listave, deputetja: E ke “goditur” PD-në në shpirtin e saj

Botasot - 15.07.2017

Disa ditë para se të dorëzojë mandatin e deputetit, Arbjola Halimi, e mbetur jashtë listave nga ana e kryetarit Lulzim Basha.Halimi shprehet se për dy vite e gjysmë që ka qenë në parlament asnjëherë ...

Patozi "degjeneron" Bashën: Je si një "qen i rrahur” përballë Ramës

Botasot - 15.07.2017

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi thotë se e sheh si një farsë garën për kreun e kësaj force politike. Në emisionin “Kjo Javë” në “News24”, Patozi shprehet se ai dhe demokratët e ...

Dy alternativa për PD-në

Ora news - 15.07.2017

Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të ndryshuar ekipin ...

Afrim Krasniqi: Dy alternativa për PD-në

Botasot - 15.07.2017

Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për të ndryshuar ekipin ...

Përse Basha po sillet, si pakicë brenda PD-së?

Java News - 15.07.2017

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka ndonjë arsye të fortë të ndjehet i trembur për garën në PD. Atij i mjafton të jetë i pacipë për të mos lejuar të bëhet garë, siç po sillet, dhe është në rregull.

Shqipëria rrezikon të mbetet pa opozitë, PD po thellon krizën, e etur për përjashtime

Java News - 15.07.2017

Nga Afrim Krasniqi Më 1990 PD e krijuar nga studentë e intelektualë, u takua për herë të parë me praktikat demokratike të votimit dhe vendimmarrjes. Në shkurt 1991 votoi dy herë brenda 48 orësh për ...

Kundër Bashës edhe deputetja “seksi”: Ka goditur në shpirt partinë, ja pse nuk jam me të

Gazeta Tema - 15.07.2017

Deputetja “seksi” e PD-së Arbjola Halimi, përmes një statusi në Facebook, bën të ditur se nuk është në krah të Lulzim Bashës. Halimi shkruan se “nuk jemi thirrur dhe nuk kemi biseduar kurrë si ...

Patozi flet për turpin e madh të PD-së

Java News - 15.07.2017

Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në “News24”, ...

Patozi tregon shqetësimin e demokratëve: Fundi i botës nëse do pajtoheshim me rrëmbimin e mandatit të kryetarit. ...

Gazeta Tema - 15.07.2017

Kur edhe një javë na ndan nga zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike, Astrit Patozi vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Në emisionin “Kjo Javë” me gazetaren Nisida Tufa në “News24”, ...

Përse nuk jam me Lulzim Bashën

Java News - 15.07.2017

Nga Arbjola Halimi Përse nuk jam me Lulzim Bashën Në fillim dëshiroj të saktësoj se të mos jesh me dikë, jo domosdoshmërisht nënkupton se je me dikë tjetër.

Patozi rrëfen detajet e takimit me Berishën: Kemi pasur shqetësime të përbashkëta, ja për çfarë diskutuam

Gazeta Tema - 15.07.2017

Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Ai shpreson në ndërprerjen e garës për zgjedhjet brenda ...

A e pranoi Berisha kandidimin e Patozit? Ish-nënkryetari rrëfen bisedën

Java News - 15.07.2017

Edhe pse nuk është pjesë e garës për kreun e Partisë Demokratike, Astrit Patozi prej disa ditësh vijon takimet me demokratët në mbarë vendin. Ai shpreson në ndërprerjen e garës për zgjedhjet brenda ...

Vlorë/ Patozi vijon turin kundër Bashës: Askënd për të humbur, gjithkënd për të fituar

SOT - 14.07.2017

Ish-numri dy i Partisë Demokratike Astrit Patozi do zhvillojë sot një takim me demokratët e Vlorës. Nëpërmjet një postimi në “Facebook” Patozi ka njoftuar simpatizantët dhe mbështetësit e tij.

Grupi anti-Basha nis takimin në Vlorë, Mustafaj: PD parti intelektualësh

SOT - 14.07.2017

Grupi anti-Basha është mbledhur në Vlorë ku po zhvillojnë takimin e dytë. Takimi u njoftua nga kandidati i përjashtuar nga gara për kreun e PD nga Basha, Astrit Patozi, dhe po mbahet në teatrin ...

Patozi thirrje Berishës: Çohu, të marrim në dorë fatin e PD

SOT - 14.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi së bashku me grupin kundër Lulzim Bashës kanë qënë në një takim me demokratët e Vlorës. Gjatë këtij takimi Patozi sqaroi arsyet pse nuk u fut në garën për kreun e ...

Patozi: Kemi humbur 200 mijë vota, Basha s’mund të puthet me Ramën kur t’i teket

SOT - 14.07.2017

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi nga Vlora tha se ka ardhur koha që të mos e lejojnë me Lulzim Bashën të humbë sërish, ndërsa tregoi se numrin e votave që PD-ja ka marrë më pak në ...

Takim me qytetarët e Vlorës, Patozi revoltohet: Ja sa vota ka humbur Basha, s’mund të puthet me Ramën kur t’i teket

LajmiFundit - 14.07.2017

Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij e kanë zhvendosur lëvizjen e tyre sot në qytetin e Vlorës. Përpara tyre, ai tha se ka ardhur koha që të mos e lejojnë me Lulzim Bashën të humbë sërish, ndërsa ...

Anëtari i PD në Vlorë e pyet nëse do krijojnë parti të re, ja si i përgjigjet Patozi

SOT - 14.07.2017

Pas takimit në Durrës, grupi anti-Basha zhvilloi një takim me demokratët në Vlorë. Njëri nga demokratët në sallën e teatrit “Petro Marko” ka pyetur Patozin nëse lëvizja e nisur nga grupi kundër ...

Patozi kërcënon Bashën dhe fton Sali Berishën që ti bashkohet për të shpëtuar PD-në

LajmiFundit - 14.07.2017

Grupi “Anti Basha” me në krye ish nënkryetarin e PD-së Astrit Patozi, ishin ditën e sotme në qyetin e Vlorës, për të zhvilluar një takim më sipmpatizantët e kësaj partie në këtë qytet.

‘Bomba’ e Topallit dhe ftesa e Patozit: Të hapur për LSI-në?

Mapo - 14.07.2017

Portalet kanë nxituar të gjithë të zbulojnë se ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka lëshuar një ‘bombë’. Ajo ka deklaruar se pas Lulzim Bashës fshihet Edi Ramës.

Astrit Patozi rrit tonet ndaj Bashës: Më 22 korrik nuk do të lejojmë…

BalkanWeb - 14.07.2017

VLORË- Astrit Patozi dhe anëtarët e kryesisë së PD-së që kanë kërkuar shkarkimin e Lulzim Bashës, e kanë vijuar takimin e radhës me simpatizantë të Vlorës, para të cilëve Patozi sqaroi arsyet pse nuk ...

Astrit Patozi nxjerr shifrën: Ja sa vota ka humbur Basha, s’mund të puthet me Ramën kur t’i teket

BalkanWeb - 14.07.2017

TIRANE- Lëvizjen për të mos lejuar një garë farse në PD dhe për ta ringritur këtë parti, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij e kanë zhvendosur sot në qytetin e Vlorës.

Shpërthimi total i Patozit: PD nuk është vendi ku Basha vendos se kur të puthet me Ramën!

Gazeta Express - 14.07.2017

Astrit Patozi vijon takimet e tij me demokratët e kësaj here ai është zhvendosur në Vlorë, nga ku ka hedhur akuza të forta drejt Lulzim ...

Patozi zbulon skenarin: Nuk duhet qл mл 22 korrik tл lejojmл…

Botasot - 14.07.2017

Astrit Patozi përpara qytetarëve të Vlorës, është shprehur se nuk duhet të lejojnë që me 22 korrik të mbahen zgjedhjet për kryetarin e PD-së. Në kuadër të nismës së tij “Askënd për të humbur, ...

Patozi nxjerr shifrën: Ja sa vota humbi Basha, s’mund të puthet me Ramën kur t’i teket

Mapo - 14.07.2017

Lëvizjen për të mos lejuar një garë farse në PD dhe për ta ringritur këtë parti, Astrit Patozi dhe mbështetësit e tij e kanë zhvendosur sot në qytetin e Vlorës.

Shenasi Rama: Basha i pafuqishëm, PD po shpërbëhet. I kalon familjes Berisha, dhëndri në krye të saj

Gazeta Tema - 14.07.2017

Një prej themeluesve të Partisë Demokratike, Shenasi Rama i bën një analizë të detajuar kësaj force politike mbi rrugëtimin e saj që pas viteve 1990 e deri sot kur ka hyrë në procesin e zgjedhjes së ...

FOTOT/ I vetngriri Basha nuk mbledh as gjysmën e demokratëve që mblodhi Patozi në Durrës

Gazeta Tema - 14.07.2017

Kryetari i ngrirë i Partisë Demokartike Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve për zgjedhjet brenda PD në qytetin e Durrësit. Në këtë takim Basha është braktisur nga anëtarët e PD të qyetetit ...

PD – Ringritja larg Urrejtjes dhe Agresivitetit

Durres Lajm - 14.07.2017

Nga Partia Demokratike është ajo forcë politike që çrrënjosi një herë e përgjithmonë komunizmin nga Shqipëria shumë e vuajtur për afro 5 dekada. Ishte PD që realizoi ëndrrën shekullore të shqiptarëve ...

Përse Basha po sillet, si pakicë brenda PD-së?

Gazeta Tema - 14.07.2017

Nga Mero Baze Lulzim Basha nuk ka ndonjë arsye të fortë të ndjehet i trembur për garën në PD. Atij i mjafton të jetë i pacipë për të mos lejuar të bëhet garë, siç po sillet, dhe është në rregull.

Kundërshtarët e Bashës priten me entuziasëm në Vlorë, në sallën që përzuri Bashën

Gazeta Tema - 14.07.2017

Kandidati i përjashtuar nga gara për kryetar të Partisë Demokratike nga Lulzim Basha, Astrit Patozi, ndodhet sot në qytetin e Vlorës, ku po zhvillon një takim me demokratët.

Grupi anti-Basha mblidhet në Vlorë, Patozi: Ftoj Berishën dhe çdo anëtar të marrim në dorë PD-në

Java News - 14.07.2017

Astrit Patozi dhe anëtarët e kryesisë së PD-së që kanë kërkuar shkarkimin e Lulzim Bashës, e kanë vijuar takimin e radhës me simpatizantë të Vlorës, para të cilëve Patozi sqaroi arsyet pse nuk u fut ...

Grupi kundër Bashës mblidhet në Durrës, Patozi: Të ndalim farsën e 22 korrikut, Berisha të mos heshtë

SOT - 13.07.2017

Ashtu siç ishte paralajmëruar, grupi kundër Lulzim Bashës në Partinë Demokratike u mblodh dje në Durrës, i drejtuar nga Astrit Patozi, për anulimin e zgjedhjeve të 22 Korrikut.

Mustafaj në Durrës: Gjeta demokratët e '97, do t?i rezistojmë katastrofës në PD

Albeu.com - 13.07.2017

Ish-ministri i PD-së Besnik Mustafaj ka qenë një nga pjesëmarrësit dhe referatët e takimit të djeshëm të grupit anti-Basha në Durrës . Gjatë takimit Mustafaj shfaqet shumë entuziast, duke pohuar se ...

Mustafaj entuziast pas takimit në Durrës: PD do ngrihet mrekullisht për të bërë opozitën

SOT - 13.07.2017

Ditën e djeshme grupi kundër Bashës u mblodh në një takim në Durrës. Ish-ministri i PD-së Besnik Mustafaj ka qenë një nga pjesëmarrësit dhe referatët e takimit të djeshëm.

Lista anti-Basha, Mustafaj flet për takimin në Durrës: Gjeta demokratët e ’97, PD do të ngrihet

Ina - 13.07.2017

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj i rreshtuar në ata që janë kundër Lulzim Bashës, ishte i pranishëm ditën e djeshme në takimin e organizuar në Durrës.

Demokratët s?i ndahen Bashës: Ndal garën farsë në PD!

Albeu.com - 13.07.2017

Anetaresia e PD ne degen numer 7 te Tiranes i bashkohet zerave kunder gares false per kreun e ri te demokrateve. Vazhdon “lufta” e demokratëve kundër kryetarit të PD-së Lulzim Basha.

Patozi entuziast pas takimit në Durrës: Takim i shkëlqyer, bashkë për të shpëtuar PD

SOT - 13.07.2017

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, nga dita e djeshme ka nisur një fushatë në bazën e Partisë Demokratike bashkë me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për ...

Besnik Mustafaj zbulon ?sekretin? e madh të Berishës

Albeu.com - 13.07.2017

Ish-ministri i PD-së, Besnik Mustafaj , i cili bën pjesë në lëvizjen e re brenda PD-së, të iniciuar nga Astrit Patozi ka dalë kundër të këtij të fundit sa i përket qëndrimit të Berishës .

Kritikët e Bashës nisin lëvizjen për fuqizimin e PD nga Durrësi

Ora news - 13.07.2017

Grupi i kritikëve të kryetarit të ngrirë të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur nga Durrësi takimet me mbështetësit e tyre. Në fjalën e tij, Astrit Patozi, nënvizoi se Basha pas humbjes së 25 ...

Heshtja dhe mosreagimi është pajtim me të keqen

Ora news - 13.07.2017

(Përmbledhje e fjalës së Patozit në bashkëbisedimin me demokratët e Durrësit) Falenderim me mirënjohje për të gjithë ju demokrate dhe demokratë, që keni ardhur të na dëgjoni në kushte ekstreme të ...

Besnik Mustafaj entuziast pas takimit në Durrës: Gjeta demokratët e ’97, do t’i rezistojmë katastrofës në PD

BalkanWeb - 13.07.2017

Ish-ministri i PD-së Besnik Mustafaj ka qenë një nga pjesëmarrësit dhe referatët e takimit të djeshëm të grupit anti-Basha në Durrës. Pas këtij takimi, Mustafaj shfaqet shumë entuziast, duke pohuar ...

FOTO/ Astrit Patozi entuziast pas takimit në Durrës: Bashkë për të ngritur PD-në

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANE- Një ditë më parë, Astrit Patozi nisi një lëvizje të re brenda PD, bashkë me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Takimi i demokratëve në Durrës. Reagon Astrit Patozi

Botasot - 13.07.2017

Ditën e djeshme grupi demokrat që kërkon anulimin e zgjedhjeve në PD, me në krye Astrit Patozin mbajti një takim në qytetin e Durrësit. Ish- deputeti i PD-së, Patozi shkruan se ky takim ishte i ...

Zgjedhjet në PD/ Besnik Mustafaj flet për lëvizjen e re dhe tregon një sekret për mënyrën se si do votojë Berisha ...

BalkanWeb - 13.07.2017

TIRANË- Një nga nismëtarët e një lëvizje të re brenda PD-së, Besnik Mustafaj, i cili bashkë me Astrit Patozin e demokratë të tjerë kanë nisur takimet me bazën, tregon arsyet që e shtynë drejt kësaj ...

Besnik Mustafaj zbulon sekretin: Ja si do votojë Berisha për kreun e PD-së

Gazeta Express - 13.07.2017

Një nga nismëtarët e një lëvizje të re brenda PD-së, Besnik Mustafaj, i cili bashkë me Astrit Patozin e demokratë të tjerë kanë nisur takimet me bazën, tregon arsyet që e shtynë drejt kësaj ...

Besnik Mustafaj kundër Patozit: Berisha nuk duhet të shprehet

Mapo - 13.07.2017

Ish-ministri i PD-së, Besnik Mustafaj, i cili bën pjesë në lëvizjen e re brenda PD-së, të iniciuar nga Astrit Patozi ka dalë kundër të këtij të fundit sa i përket qëndrimit të Berishës.

Fotot/ Rebelët e PD mbushin sallën në Durrës, postimi i Mustafajt

Java News - 13.07.2017

Astrit Patozi do të fliste para disa ditësh për një lëvizje Brenda PD-së dhe kjo ka nisur këtë të mërkurë në qytetin e Durrësit, një lëvizje kundër Lulzim Bashës dhe garës në PD.

Kthehu Sali Berisha!

Durres Lajm - 13.07.2017

Nuk do të ishte as normale, as humane e as e drejtë, ta gzhasesh pa fund një individ për të ndërruar mendje në lidhje me vendimet mbi jetën e tij të jetuar paq, plot suksese e beteja, rënie e ngritje.

Mustafaj entuziast pas takimit në Durrës: Gjeta demokratët e ’97-s

Durres Lajm - 13.07.2017

VIDEOLAJM/ Si u pritën në Durrës kritikët e Bashës LAJM I FUNDIT/ Demokratët e Durrësit mbushin sallën, "shuplakë" Bashës e Bylykbashit (FOTO) Nga Durrësi, Patozi thirrje Berishës për situatën në PD ...

“Nga Durrësi nis fitorja ose humbja e PD-së”/ Ja platforma me 11 pika nga grupi antiBasha (VIDEO)

Durres Lajm - 13.07.2017

VIDEOLAJM/ Si u pritën në Durrës kritikët e Bashës Nga Durrësi, Patozi thirrje Berishës për situatën në PD Mustafaj entuziast pas takimit në Durrës: Gjeta demokratët e ’97-s Me sloganin “ Askënd për ...

Themeluesit e PD-së së Durrësit, kritika të rënda Bashës (VIDEO)

Durres Lajm - 13.07.2017

Themeluesit e PD-së së Durrësit, ata të cilët kanë kontribuuar në 27 vjet që kur është themeluar kjo parti politike, kanë hedhur akuza të rënda në drejtim të kreut të PD-së Lulzim Basha.

FOTOT/ Ja çfarë nuk u pa në takimin e Durrësit, Patozi: Bashkë, për të shpëtuar dhe ringritur PD-në

Gazeta Tema - 13.07.2017

Një ditë më parë, Astrit Patozi nisi një lëvizje të re brenda PD, bashkë me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Astrit Patozi: Mirënjohje demokratëve të Durrësit (FOTO)

Durres Lajm - 13.07.2017

Një ditë më parë, Astrit Patozi nisi nga Durrësi një lëvizje të re brenda PD, së bashku me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Astrit Patozi zbulon sloganin e lëvizjes së re brenda PD-së

Gazeta Tema - 13.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka zbuluar ditën e sotme në “Facebook” sloganin e lëvizjes së re brenda PD-së. Slogani është “Askënd për të humbur, gjithkënd për të fituar”.

FOTO/ Takimi i kritikëve anti-Basha në Durrës, Patozi: Bashkë për të ringritur PD-në

Java News - 13.07.2017

Një ditë më parë, Astrit Patozi nisi një lëvizje të re brenda PD, bashkë me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për shkarkimin e Lulzim Bashës.

FOTOT/ Zbulohet slogani i lëvizjes brenda PD-së i kritikëve të Bashës

Java News - 13.07.2017

Një ditë më parë, Astrit Patozi nisi një lëvizje të re brenda PD, bashkë me një grup anëtarësh të kryesisë që firmosën peticionin për shkarkimin e Lulzim Bashës.

“Më e mira për Berishën? Të qëndrojë neutral”

Java News - 13.07.2017

Ish-ministri i PD-së, Besnik Mustafaj, i cili bën pjesë në lëvizjen e re brenda PD-së, të iniciuar nga Astrit Patozi ka dalë kundër të këtij të fundit sa i përket qëndrimit të Berishës.

Mustafaj zbardh sekretet e lëvizjes brenda PD-së: Parti e re? Ja se cili është qëllimi…

Gazeta Tema - 13.07.2017

Një nga nismëtarët e një lëvizje të re brenda PD-së, Besnik Mustafaj, i cili bashkë me Astrit Patozin e demokratë të tjerë kanë nisur takimet me bazën, tregon arsyet që e shtynë drejt kësaj rruge.

Lëvizja e kritikëve të Bashës vijon turin nesër në Vlorë, ja çfarë shkruan Patozi

Java News - 13.07.2017

Pasi mbyllën ditën e djeshme një takim me demokratët në Durrës, nesër Astrit Patozi së bashku me kolegët e tij do të vijojnë turin e takimeve në Vlorë.

“Berisha mund të kthehet në krye të PD, siç bëri De Gol në Francë”

Java News - 13.07.2017

Jozefina Topalli, Demokratja që këtë mandat nuk do e shohim në parlamentin shqiptar nuk e përjashton mundësinë e rikthimit të zotit Berisha në krye të PD-së, si një mundësi për të zgjidhur krizën ...

Intensifikohen lëvizjet kundër Bashës, nis mbledhja e firmave për thirrjen e Këshillit Kombëtar, Patozi tur në bazë, ...

SOT - 12.07.2017

Intensifikohen lëvizjet kundër kryedemokratit Lulzim Basha. Garda e vjetër e Partisë Demokratike, edhe pse u duk se u tërhoq nga beteja për largimin e Lulzim nga partia, ka vendosur të mos ndalet.

Çfarë po ndodh në PD? Patozi sot nis turin e takimeve në rrethe

Ina - 12.07.2017

Një ndër kritikët e Lulzim Bashës në Partinë Demokratike, Astrit Patozi, do të nisi sot një tur takimesh me demokratët në bazë. Lajmi është bërë me dije nga vet deputeti demokrat përmes një postimi ...

Gjekmarkaj thirrje Berishës: Kthehu, mos e lër opozitën?

Albeu.com - 12.07.2017

AGRON GJEKMARKAJ Nuk do të ishte as normale, as humane e as e drejtë, ta gzhasesh pa fund një individ për të ndërruar mendje në lidhje me vendimet mbi jetën e tij të jetuar paq, plot suksese e ...

Astrit Patozi sot nis turin e takimeve me demokratët në rrethe

SOT - 12.07.2017

Astrit Patozi sot do të nisë një tur takimesh me demokratët në bazë. Këtë e ka bërë të ditur vetë deputeti i PD-së në rrjetet sociale. “Nisim në Durrës "bashkëbisedimin me demokratët".

Kritikët e Bashës takim në Durrës, Mustafaj: Jemi këtu për të shpëtuar PD

SOT - 12.07.2017

Kritikët e Bashës, Besnik Mustafaj dhe Astrit Patozi janë takuar sot në qytetin e Durrësit. Sipas Besnik Mustafaj, ky takim bëhet për të shpëtuar Partinë Demokratike. “ Jemi këtu për të shpëtuar PD.

Takimi i kritikëvë në Durrës, Olli: Po zerohet fjala e demokratëve, PD s’është pronë e Bashës

SOT - 12.07.2017

Kritikët e Bashës kanë zbritur në Durrës në një takim. Ata janë mbledhur sot në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda PD-së.

?Rama po tenton të marrë PD-në?, çfarë po kurdisin në Durrës kritikët e Bashës?

Albeu.com - 12.07.2017

Kritiket e Bashës janë mbledhur sot në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda PD-së. Në këtë mbledhje janë të pranishëm figura si Bensik Mustafaj , ...

Takimi në Durrës, Patozi tregon frikën e Bashës: Ja pse na hoqi nga listat e PD

SOT - 12.07.2017

Kritikët e Bashës janë mbledhur sot në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda PD. Në këtë mbledhje janë të pranishëm figura si Bensik Mustafaj, Astrit ...

Kritikët e Bashës nisin takimet në Durrës: “Të shpëtojmë PD-në”. Ja kush merr pjesë

LajmiFundit - 12.07.2017

Besnik Mustafaj dhe Astrit Patozi, të njohur si dy kritikues të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë takuar sot në qytetin e Durrësit. Sipas Besnik Mustafaj, ky takim bëhet për të ...

Patozi thirrje Berishës: Fol me fjalë e vepra, heshtja është rreshtim me të keqen

SOT - 12.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi nag takimi në Durrës me kritikët e Bashës i ka bërë thirrje ish-kryeministrit Sali Berisha që të veprojë sa më shpejt për situatën në PD, në të kundërt gjërat do ...

Patozi rreshton pikat që duhen rishikuar me shpejtësi në PD

SOT - 12.07.2017

Ish-deputeti i PD, Astrit Patozi ka folur në takimin e kritikëve të Bashës në Durrës. Ndër të tjera Patozi rreshtoi edhe disa pika, të cilat sipas tij, duhen rishikuar me shpejtësi.

Lëvizja e kritikëve të Bashës, Patozi: Të ndalim farsën, Berisha të flasë me ...

Top Channel - 12.07.2017

Lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike pas humbjes në zgjedhjet e 25 qershorit, ka nisur nga Durrësi, qyteti të cilin Astrit Patozi e quajti një barometër në këto kushte ekstreme që po kalon ...

Shehi: Basha rizgjidhet kryetar edhe po të garonte me Astrit Patozin

SOT - 12.07.2017

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili në “Neës24” tha se Lulzim Basha do të rizgjidhej kryetar i PD edhe nëse në garë do ishte Astrit Patozi.

«farл po ndodh nл PD? Astrit Patozi sot nis turin e takimeve me demokratлt nл rrethe

Botasot - 12.07.2017

I identifikuar si një nga drejtuesit e grupit anti-Basha dhe zëri më mediatik i kësaj lëvizje, Astrit Patozi sot do të nis një tur takimesh me demokratët në bazë.

Astrit Patozi nis sot një lëvizje të re brenda PD, flet rivali i Bashës: Ja ku e mbështes

BalkanWeb - 12.07.2017

TIRANË- Ndërsa Eduard Selami vijon takimet intensive me strukturat, njësoj siç bën Lulzim Basha, për të marrë një tjetër mandat kryetari, një tjetër zë i fuqishëm brenda PD-së, Astrit Patozi nis një ...

Patozi nis takimet me antarësinë e demokratëve në mbarë vendin

RTSH - 12.07.2017

Kundërshtarët e Lulzim Bashës do të nisin një tur takimesh me antarësinë e demokratëve në mbarë vendin. Sot pasdite në Durrës ish nën kryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi do të zhvilloje ...

Kritikët e Bashës nisin takimet nga Durrësi. Mustafaj: Duam të shpëtojmë PD-në

Gazeta Express - 12.07.2017

Kritikët e Lulzim Bashës, me në krye Astrit Patozin nisën nga qyteti i Durrësit turin e takimeve me demokratët me qëllim anulimin e 22 korrikut, datës së mbajtjes së zgjedhjeve për kreun e ri të ...

Kritikët e Bashës nisin takimet në Durrës: “Të shpëtojmë PD-në”. Ja kush merr pjesë

BalkanWeb - 12.07.2017

DURRËS – Besnik Mustafaj dhe Astrit Patozi, të njohur si dy kritikues të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë takuar sot në qytetin e Durrësit.

Patozi në Durrës: Basha korri atë që mbolli. Thirrje Berishës dhe çdo demokrati të reagojë

BalkanWeb - 12.07.2017

DURRËS- Deputeti demokrat Astrit Patozi bashkë me të tjerë demokratë të grupimit anti-Basha po zhvillon një takim në Durrës me bazën. Deputeti që nuk do të jetë në parlamentin e ardhshëm, në ...

Patozi-Berishës: Fol tani me fjalë e vepra. Heshtja, pajtim me të keqen

Mapo - 12.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka bërë thirrje ish-kreut të partisë, Sali Berisha që të veprojë sa më shpejt për situatën në PD, në të kundërt gjërat do të përkeqësohen për të djathtët.

Çfarë kërkojnë ‘rebelët’ e PD? Patozi prezanton platformën me 11 pika

BalkanWeb - 12.07.2017

“Rebelët” e PD-së kanë zhvilluar sot takimin e parë në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda partisë dhe në kundërshtim të votimit të 22 Korrikut.

Aleati i PD: Basha rizgjidhet kryetar edhe po të ishte Patozi në garë

BalkanWeb - 12.07.2017

TIRANE – Kreu i LZHK dhe aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi ka folur mbi garën brenda PD për zgjedhjen e kryetarit të ri në 22 korrik, ku Lulzim Basha kandidon përballë Eduard Selamit.

Patozi nis turin në Durrës

ABC News - 12.07.2017

Astrit Patozi dhe mbështetësit rreth tij, e nisën nga Durrësi turin për ringritjen e Partisë Demokratike. Ata kërkojnë të ushtrojnë presion që zgjedhjet e 22 korrikut të mos bëhen, pasi do të ishin ...

Ish-deputeti i PD, Lefter Maliqi: Çfarë më tha Berisha për hartimin e listave

Java News - 12.07.2017

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Maliqi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, thotë se ka kontribuar për t’i hequr PD mandatin e dytë në Qarkun e Beratit, pas përplasjes me Lulzim ...

“Njeriu” i Bashës, thirrje Berishës: Kthehu të shpëtosh PD-në, mos na lër në mëshirën e Kunatit dhe Ballës. Basha ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Ai ka qenë për një kohë të gjatë, një nga zërat publikë që mbështeste çdo veprim të Lulzim Bashës. Por, tashmë Agron Gjekmarkaj është kthyer në një nga zërat më kritikë kundër Bashës.

Pse hesht Berisha?

Java News - 12.07.2017

Nga Mentor Nazarko Shumë pandehma po bëhen në lidhje me heshtjen e Berishës për humbjen e PD-së. Disa thonë se është i kërcënuar, disa thonë se ndihet fajtor, etj.

Analisti pranë Bashës: Berisha i ka edhe 200 mijë demokratët që nuk votuan, të rikthehet në krye të PD

Java News - 12.07.2017

Ai ka qenë për një kohë të gjatë, një nga zërat publikë që mbështeste çdo veprim të Lulzim Bashës. Por, tashmë Agron Gjekmarkaj është kthyer në një nga zërat më kritikë kundër Bashës.

Lefter Maliqi: Çfarë më tha Berisha për hartimin e listave dhe si ia dogja mandatin e dytë PD-së në Berat, pasi Basha ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Maliqi, gjatë një interviste për Shqiptarja.com, thotë se ka kontribuar për t’i hequr PD mandatin e dytë në Qarkun e Beratit, pas përplasjes me Lulzim ...

Kreu i FRPD sqaron votën pro kundërshtarëve të Bashës

Java News - 12.07.2017

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, ka sqaruar votën pro amendamentit të propozuar nga rivalët e Lulzim Bashës në mbledhjen e fundit të kryesisë së PD.

PD, Kadilli: E ardhmja në pikëpyetje serioze, na duhet një parti më e madhe se kryetari

Java News - 12.07.2017

Nga FATBARDH KADILLI Historia politike e PD –së ka me një denduri të pangjashme momente të hapjes dhe mbylljes. Retorika e aktivisteve politikë demokratë të çdo niveli ka inflacionin me të lartë të ...

Kreu i FRPD, mbështet nismën e kritikëve të Bashës: Çdo diskutim është i dobishëm për sa kohë i shërben PD-së

Gazeta Tema - 12.07.2017

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi ka folur ditën e sotme në studion e Report TV. Përgjatë intervistës Këlliçi diskutoi në lidhje me situatën aktuale brenda Partisë Demokratike.

Kritikët e Bashës nisin takimin në Pallatin e Kulturës “Aleksandër Moisiu” në Durrës

Gazeta Tema - 12.07.2017

Grupi i demokratëve anti-Basha ka nisur turin e takimeve. Këtë pasdite ata janë mbledhur në qytetin e Durrësit, ku kanë nisur turin me strukturat e PD, i cili do të vijojë edhe në qytetet e tjera.

Grupi anti-Basha nisin takimet nga Durrësi: Të anulohen zgjedhjet, të shpëtojmë PD-në

Java News - 12.07.2017

Grupi kundër Lulzim Bashës në Partinë Demokratike ka nisur sot pasdite nga Durrësi lëvizjen e drejtuar nga Astrit Patozi për të kërkuar anulimin e zgjedhjeve të 22 Korrikut dhe mbledhjen e Këshillit ...

LAJM I FUNDIT/ Demokratët e Durrësit mbushin sallën, "shuplakë" Bashës e Bylykbashit (FOTO)

Durres Lajm - 12.07.2017

Astrit Patozi dhe Besnik Mustafaraj, të njohur si dy kritikues të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë takuar sot në qytetin e Durrësit me anëtarësinë e kësaj partie në qytetin ...

Lëvizja kundër Bashës/ Patozi tregon qëllimet: Lista ishte e gabuar, fushata e gabuar dhe marrëveshja e gabuar, na hoqi ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Kritiket e Bashës janë mbledhur sot në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda PD-së. Ai tha se Basha i hoqi nga lista qe ta kishte partine per vete.

Astrit Patozi: Durrësi është barometri i gjendjes së PD-së në të gjithë Shqipërinë

Durres Lajm - 12.07.2017

LAJM I FUNDIT/ Demokratët e Durrësit mbushin sallën, "shuplakë" Bashës e Bylykbashit (FOTO) Në bashkëbisedimin e tij me demokratët e Durrësit, ish-deputeti Astrit Patozi tha se PD-ja nuk arriti dot ...

Paraqitja si “viktimë e Perëndimit!

Gazeta Tema - 12.07.2017

Mero Baze Lulzim Basha ka filluar të shpjegoj arsyet, përse bëri Marrvshjen me Edi Ramën, duke e justifikuar me presionin Perëndimor kundër tij. Ka pranuar në takimet publike me PD, se ka refuzuar ...

Lëvizja anti-Basha, Patozi thirrje Berishës: Fol tani me vepra, heshtja është pajtim me të keqen

Java News - 12.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka bërë thirrje ish-kreut të partisë, Sali Berisha që të veprojë sa më shpejt për situatën në PD, në të kundërt gjërat do të përkeqësohen për të djathtët.

Patozi thirrje Berishës: Fol tani me fjalë e vepra. Heshtja, pajtim me të keqen

Gazeta Tema - 12.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka bërë thirrje ish-kreut të partisë, Sali Berisha që të veprojë sa më shpejt për situatën në PD, në të kundërt gjërat do të përkeqësohen për të djathtët.

Nga Durrësi, Patozi thirrje Berishës për situatën në PD

Durres Lajm - 12.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi i ka bërë thirrje ish-kreut të partisë, Sali Berisha që të veprojë sa më shpejt për situatën në PD, në të kundërt gjërat do të përkeqësohen për të djathtët.

VIDEO/ Kreu i FRPD, Këlliçi: Berisha, na ndihmo të dalim nga kriza

Gazeta Tema - 12.07.2017

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ne një intervistë pê TemA TV i ka bërë thirrje Sali Berishës që të ndërhyjë për të nxjerrë PD-në nga kriza. Sipas Këlliçit, Berisha është i vetmi që mund ta bëjë ...

Bashkë për ringritjen e PD-së. Heshtja dhe mosreagimi është pajtim me të keqen

Gazeta Tema - 12.07.2017

Nga Astrit Patozi Falenderim me mirënjohje për të gjithë ju demokrate dhe demokratë, që keni ardhur të na dëgjoni në kushte ekstreme të motit, por PD gjendet sot në kushte edhe më esktreme.

VIDEOLAJM/ Si u pritën në Durrës kritikët e Bashës

Durres Lajm - 12.07.2017

LAJM I FUNDIT/ Demokratët e Durrësit mbushin sallën, "shuplakë" Bashës e Bylykbashit (FOTO) Nga Durrësi, Patozi thirrje Berishës për situatën në PD Demokratët durrsakë kishin mbushur sallën e ...

DURRES/ ‘Rebelët’ e PD publikojnë platformën me 11 pika: Kryetari nuk duhet të jetë mbret!

Java News - 12.07.2017

“Rebelët” e PD-së kanë zhvilluar sot takimin e parë në pallatin “Aleksandër Moisu” në Durrës për të diskutuar për lëvizjen opozitare brenda partisë dhe në kundërshtim të votimit të 22 Korrikut.

Aleati i PD-së garanton fitoren e Bashës: Rizgjidhet kryetar edhe po të ishte Patozi në garë, të largojë ministrat se ...

Gazeta Tema - 12.07.2017

Kreu i LZHK dhe aleati i Lulzim Bashës, Dashamir Shehi ka folur mbi garën brenda PD për zgjedhjen e kryetarit të ri në 22 korrik, ku Lulzim Basha kandidon përballë Eduard Selamit.

FOTOT/ Patozi mbledh në takimin kundër Bashës, më shumë njerëz se sa mbledh ai në fushatë…

Gazeta Tema - 12.07.2017

Astrit Patozi ka nisur nga Durrësi, lëvizjen e tij kundër Lulzim Bashës. Bashkë me të kanë qenë edhe figura të rëndësishme të PD-së, duke përfshirë edhe Besnik Mustafajn.

Lëvizja e kritikëve të Bashës, Patozi: Të ndalim farsën, Berisha të flasë me fjalë e vepra

Flaka - 12.07.2017

Lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike pas humbjes në zgjedhjet e 25 qershorit, ka nisur nga Durrësi, qyteti të cilin Astrit Patozi e quajti një barometër në këto kushte ekstreme që po kalon ...

Genti Malko: Lulzim Basha të dorëhiqet dhe zgjedhjet të shtyhen, në PD nuk ka më motiv

SOT - 11.07.2017

Anëtari i Kryesisë, njëkohësisht Shef i Departamentit të Pronave në Partinë Demokratike, Genti Malko, i kërkon Lulzim Bashës që të dorëhiqet dhe të shtyhen zgjedhjet për kryetarin.

Udhëkryqet e Lulzim Bashës

Albeu.com - 11.07.2017

Gara për kreun e partisë më të madhe opozitare duket se nuk do të përbëjë lajm. Sërish Partia Demokratike do të pranojë për katër vitet e ardhshme kreun aktual të PD-së.

Halimi: Humbja erdhi si bombë, stop sulmeve, tani duhet të bashkohemi

Zhurnal - 11.07.2017

Halimi: Humbja erdhi si bombë, stop sulmeve, tani duhet të bashkohemi Tiranë, 7 korrik - Deputeti i PD, Eduard Halimi ka reaguar pas humbjes së zgjedhjeve me rezultat të thellë nga opozita dhe ...

Zhupa: Kritikët e Lulzim Bashës të përballeshin me kryetarin në garë, Patozi u vetëskualifikua

Zhurnal - 11.07.2017

Zhupa: Kritikët e Lulzim Bashës të përballeshin me kryetarin në garë, Patozi u vetëskualifikua Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka folur për garën e kreut të partisë, e cila është ...

Më e madhja në opozitën shqiptare, mes ringritjes dhe rrezikut të copëtimit

Zhurnal - 11.07.2017

Më e madhja në opozitën shqiptare, mes ringritjes dhe rrezikut të copëtimit Tiranë, 9 korrik - Ringritje përmes bashkimit apo copëtim? Humbja e thellë e PD-së në zgjedhjet parlamentare të 25 ...

Këlliçi: Ka një axhendë për të përçarë e sunduar PD-në

Zhurnal - 11.07.2017

Këlliçi: Ka një axhendë për të përçarë e sunduar PD-në Tiranë, 11 korrik - Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi deklaroi dje brenda partisë është aktivizuar një grup personazh ...

Nga “reformatorët” tek “reformatori”, një kujtesë e hidhur për Berishën

Zhurnal - 11.07.2017

Nga “reformatorët” tek “reformatori”, një kujtesë e hidhur për Berishën Lajm i lidhur Diplomacia merimangë e Serbisë dhe kurthimi i Kosovës Vesel, mbaje frymën! Pse kemi shumë gazetar të mirë, e ...

Rrëfehet Belind Këlliçi: Biseda ime me Bashën pasi më la jashtë liste dhe akuza për Henri Çilin

Lajm - 11.07.2017

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi sqaroi sot përballjen me Lulzim Bashën në zyrën e këtij të fundit, pasi ngeli jashtë listave të kandidatëve për deputetë të PD.

Zgjedhjet në PD/ Grupi anti-Basha mbledh firma, Patozi fillon takimet me demokratët

SOT - 11.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi pritet të nisë një tur takimesh me dëmokratët edhe pse nuk mundi të bëhet pjesë e garës për kreun e kësaj force politike.

Patozi nis të lëvizë gurët në PD, ja çfarë do të ndodh nesër

Albeu.com - 11.07.2017

Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi nis nga dita e nesërme zyrtarisht lëvizjen e re brenda PD-së, të cilën e paralajmëroi javën që shkoi Përmes një statusi në FB, Patozi thotë se nesër ka një takim ...

Patozi sfidon Bashën: Nesër nis takimet me demokratët në Durrës

SOT - 11.07.2017

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi në një status në “Facebook” shkruan se nesër do të fillojë takimet me demokratët në Durrës për të diskutuar pikërisht atë çfarë po ndodh në PD dhe ...

Me Bashën për një opozitë, republikë dhe Shqipëri Evropiane.

Zhurnal - 11.07.2017

Me Bashën për një opozitë, republikë dhe Shqipëri Evropiane. Azgan Haklaj Lajm i lidhur Diplomacia merimangë e Serbisë dhe kurthimi i Kosovës Vesel, mbaje frymën! Pse kemi shumë gazetar të mirë, e ...

Rrëfehet Belind Këlliçi: Biseda që bëra me Bashën pasi më la jashtë liste dhe akuza për Henri Çilin

BalkanWeb - 11.07.2017

TIRANE- Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi sqaroi sot në “ABC News” përballjen me Lulzim Bashën në zyrën e këtij të fundit, pasi ngeli jashtë listave të kandidatëve për deputetë të PD.

Berisha në sulm, lëvizje për shpëtimin e Lulzim Bashës

Koha.net - 11.07.2017

Sherri masiv që ka prodhuar disfata dramatike në zgjedhjet e 25 qershorit, kontestimi i zgjedhjeve për kreun e partisë dhe mundësia e ndarjes së Partisë Demokratike në dy parti pas rikonfirmimit të ...

Gara në PD/ Riaktivizohet grupi anti-Basha, nis mbledhja e firmave. Patozi zbret në terren

BalkanWeb - 11.07.2017

Nga Elda Menga TIRANË- Astrit Patozi nuk dorëzohet. Ish-numri dy i Partisë Demokratike edhe pse nuk mundi të bëhej pjesë e garës për lidershipin e ri të Partisë Demokratike, pritet të nisë një tur ...

Mbeti jashtë garës për kreun e PD, kjo është lëvizja e rradhës e Astrit Patozit

Gazeta Express - 11.07.2017

Deputeti aktual i Partisë Demokratikë Astrit Patozi, të cilit nuk iu pranua kandidatura për tu bërë pjesë e garës për kreun e PD-së, mësohet se do të nisë një tur takimesh me ...

Lлvizja e radhлs e Patozit, nesлr nis takimet anti-Basha

Botasot - 11.07.2017

Astrit Patozi, ish-nënkryetari i PD-së do të nisë nesër një tur takimesh në të gjithë vendin, me qytetarë të zakonshëm dhe mbështetës të PD-së. Mësohet se takimi i parë i Patozit do të zhvillohet ...

Patozi sfidon Bashën, nis takimet me demokratët: Ja ku do të jemi nesër

BalkanWeb - 11.07.2017

TIRANË- Deputeti demokrat Astrit Patozi ndonëse nuk u regjistrua zyrtarisht si kandidat për kreun e PD-së po i bën një rivalitet të hapur Lulzim Bashës.

Çfarë po luhet në prapaskenë? Berisha shton takimet me kundërshtarët e Bashës

Java News - 11.07.2017

Sherri masiv që ka prodhuar disfata dramatike në zgjedhjet e 25 Qershorit, kontestimi i zgjedhjeve për kreun e partisë dhe mundësia e ndarjes së Partisë Demokratike në dy parti pas rikonfirmimit të ...

Sikur zgjedhjet e 25 Qershorit të ishin si zgjedhjet në PD!

Java News - 11.07.2017

Nga Mero Baze Për të gjithë ata opozitarë që mendojnë se zgjedhjet e 25 qershorit kanë pasur ndonjë problem, duhet t’i hedhin një sy dhe t’i krahasojnë me standartin e zgjedhjeve në Partinë ...

Grupimi "Basha ik" nis lëvizjen për katarsis në bazë

Respublica - 11.07.2017

Paralelisht me garën për kryetar të Partisë Demokratike, figura të njohura të kësaj force politike do të investohen në një lëvizje të ngjashme me katarsisin e Fatos Nanos.

Këlliçi: Pata ofertë nga një tjetër parti, biseda me Bashën pasi më la jashtë listave

Java News - 11.07.2017

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi sqaroi sot në “ABC News” përballjen me Lulzim Bashën në zyrën e këtij të fundit, pasi ngeli jashtë listave të kandidatëve për deputetë të PD.

E sigurtë është që PD-ja humbi më 25 qershor

Respublica - 11.07.2017

Lulzim Basha është sot kandidat i vetëshpallur në pozitat e një kryetari të ngrirë të Partisë Demokratike. Ai është lëshuar në një fushatë elektorale brenda subjektit që po e privatizon, atipike.

Deutsche Welle analizon humbjen e PD: Spastrimet sollën disfatën

Flaka - 11.07.2017

Astrit Patozi, ish-nënkryetar i PD, ish-deputet dhe një nga zërat më kritikë ndaj Bashës, thotë për DW se “dorëheqja në rast humbjeje të zgjedhjeve për kryetarin e një force të madhe politike si PD ...

Këlliçi: Pata ofertë nga një parti tjetër, ja pse më la Basha jashtë liste dhe një përgjigje për Salianjin

Gazeta Tema - 11.07.2017

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka rrëfyer për herë të parë bisedën e tij me Lulzim Bashën, kur ky i fundit vendosi ta lërë jashtë listave të kandidatëve për deputetë.

Kreu i të rinjve demokratë: Më joshën nga një parti tjetër…

Java News - 11.07.2017

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka rrëfyer për herë të parë bisedën e tij me Lulzim Bashën, kur ky i fundit vendosi ta lërë jashtë listave të kandidatëve për deputetë.

Çfarë do ndodhë: Astrit Patozi mbledh nesër gjithë grupin anti-Basha në Durrës

Gazeta Tema - 11.07.2017

Grupi i demokratëve, që doli kundër Lulzim Bashës pas rezultatit katastrofik që pësoi në zgjedhjet e 25 qershorit dhe rinandidimit të tij për kryetar të Partisë Demokratike në një garë farsë, pritet ...

Lëvizje në PD, ja ç'pritet të ndodhë nesër në Durrës

Durres Lajm - 11.07.2017

Deputeti aktual i Partisë Demokratikë Astrit Patozi, të cilit nuk iu pranua kandidatura për t’u bërë pjesë e garës për kreun e PD-së, mësohet se do të nisë një tur takimesh me qytetarët.

EKSKLUZIVE/ Patozi përgatit kurthin statutor ndaj Bashës, në lojë dhe Ristani

Java News - 11.07.2017

Nga Armando Meta/ Paralelisht me fushatën për kryetar të PD-së mes Bashës dhe Selamit, ditët e fundit mjaft degë të kësaj force politike janë rebeluar dhe kanë hartuar një sërë peticionesh ku ...

Patozi: Nisim nga Durrësi "Bashkëbisedimin me demokratët"

Durres Lajm - 11.07.2017

Lëvizje në PD, ja ç'pritet të ndodhë nesër në Durrës Ashtu siç bëri të ditur edhe më herët DurrësLajm, Astrit Patozi do të zhvillojë në orën 19.00 të së mërkurës në Durrës, në pallatin e kulturës, ...

Dhuna ndaj deputetit demokrat, vjen reagimi i parë i PD: Keqardhje për politizimin e incidentit

Portalb - 10.07.2017

Kanë kaluar tashmë një sërë orësh nga incidenti i ndodhur këtë të dielë në mat, ku ish deputeti Bedri Hoxha u godit me grushte nga një person i quajtur Demir Çupi.

E qëlluan me grusht, deputeti: Me qëlloi ai që e emërova drejtor burgu

Albeu.com - 10.07.2017

Ndërkohë ku në PD po zhvillohet fushatë për zgjedhjen e kreut të ri të PD-së, në Mat është shënuar incidenti i parë brenda rradhëve të Partisë Demokratike.

Kreu i FRPD: Ekziston një axhendë për të përçarë PD

SOT - 10.07.2017

I ftuar në Ora News, kryetari i FRPD, Belind Këlliçi tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet. Ai deklaroi se ka një tentativë për ta përçarë dhe sunduar këtë parti, pa dhënë detaje ...

Shpërthen Astrit Patozi: Rama dhe Basha si dita me natën

SOT - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi është i ftuar në “Report Tv” në emisonin “5 pyetje nga Babaramo”. Patozi që në fillim të intervistës së tij e tha qartë që Lulzim Basha dhe Edi Rama në krahasim me ...

Patozi paralajmëron: Ja çfarë do bëjmë me personalitete të PD në gjithë Shqipërinë

SOT - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi në një intervistë për “5 pyetje me Babaramon” ka treguar për herë të parë se ai bashkë me kolegë të tjerë brenda në parti do të nisë një tur në gjithë Shqipërinë.

Rrëfehet Patozi: Ja pse Basha nuk lëshon çelësin e PD-së

Portalb - 10.07.2017

Astrit Patozi ka rrëfyer të gjitha detajet pse ai hodhi poshtë kandidaturën për kryetar të PD-së dhe kjo lidhet ngushtësisht me rrezimin e projektit të tij.

Zgjedhjet në PD, Patozi: Do nxit gjithë demokratët që të mos votojnë

SOT - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi tha prerë që ai s’do të votonte më 22 korrik. Jo vetëm kaq, Patozi tha gjithashtu se do të nxiste çdo demokrat që atë të mos reagojë dhe të mos ...

U godit me grushte, flet deputeti i PD: Më dhunoi personi që kam emëruar drejtor burgu

Botasot - 10.07.2017

Gara brenda familjes në PD për zgjedhjen e kreut të ri të kësaj force politike ka prodhuar incidentin e parë. Deputeti aktual demokrat, Bedri Hoxha, është goditur nga një simpatizant i PD-së pak para ...

Pse teoritë konspirative mbeten pasioni i PD-së?

Mapo - 10.07.2017

Foto 1 nga 4 Pak orë pasi një nga fondacionet e rëndësishme pranë partisë kryesore gjermane, publikoi një analizë për arsyet e humbjes së PD, drejtuesi i forumit rinor të PD e gjeti ‘fajin’ për ...

Këlliçi: Ka një axhendë për të përçarë e sunduar PD-në

Ora news - 10.07.2017

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i ftuar në studion e Ora News, tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet. Ai deklaroi se ka një tentativë për ta përçarë ...

Këlliçi: Ka një axhendë për të përçarë e sunduar PD-në

Mapo - 10.07.2017

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i ftuar në studion e Ora News, tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet. Ai deklaroi se ka një tentativë për ta përçarë ...

Rreshtimi i forcave politike, parashikimi i analistit: Deri në shtator do të ketë surpriza

BalkanWeb - 10.07.2017

Analisti Lorenc Vangjeli ka paralajmëruar surpriza në shtator në lidhje me rreshtimin e forcave politike. Në një analizë të bërë nga studio e rubrikës “Opinion” në “News24” përballë gazetarëve Armela ...

​Patozi: Ja tre arsyet se përse humbi PD në 25 qershor, Basha po hiqet sikur të ishte Zeusi!

Gazeta Express - 10.07.2017

"Unë ia kam thënë Selamit, që do të hyrë në histori si njeriu famkeq që shërbeu që Basha të vidhte mandatin e ...

Rrëfehet Patozi: Ja pse Basha nuk lëshon çelësin e PD-së

Mapo - 10.07.2017

Astrit Patozi ka rrëfyer të gjitha detajet pse ai hodhi poshtë kandidaturën për kryetar të PD-së dhe kjo lidhet ngushtësisht me rrezimin e projektit të tij.

Patozi zbulon lëvizjen e radhës brenda PD

Mapo - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i PD-së Astrit Patozi ka zbuluar lëvizjen e re të tij dhe grupit që kundërshton mënyrën si po zhvillohen zgjedhjet për kryetarin në parti.

Patozi zbulon lëvizjen e re brenda PD-së: Do nisim…

Gazeta Express - 10.07.2017

Patozi nuk ka dhënë emra eksponentësh që do ta përkrahin dhe mbështesin, por për Topallin dhe Boden thotë se janë të ftuar që ta ndërpresin ...

U godit me grushte, flet deputeti i PD: Më dhunoi personi që kam emëruar drejtor burgu

Alb Portali - 10.07.2017

Loading... Gara brenda familjes në PD për zgjedhjen e kreut të ri të kësaj force politike ka prodhuar incidentin e parë. Deputeti aktual demokrat, Bedri Hoxha, është goditur nga një simpatizant i ...

Kreu i FRPD: E rëndësishme analiza dhe jo kryetari

Java News - 10.07.2017

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi i ftuar në studion e Ora News, tha se pa një analizë të plotë, PD-ja nuk mund të ngrihet. Ai deklaroi se ka një tentativë për ta përçarë ...

“Çdo mjet për të bllokuar procesin”, Patozi: Nuk lejojmë Bashën të grabisë mandatin!

Java News - 10.07.2017

Astrit Patozi i ftuar në studion e emisionit ‘5 Pyetjet nga Babaramo” ka vijuar me sulmet ndaj Lulzim Bashës. Ai i faturon kryetarit të ‘ngrirë’ përgjegjësitë e humbjers.

Patozi zbulon lëvizjen e re brenda PD-së

Durres Lajm - 10.07.2017

Ish-nënkryetari i PD, Astrit Patozi i ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo” ka paralajmëruar se do të nisë një tur takimesh me demokratët në të gjithë Shqipërinë dhe do të kërkojë mbledhjen e ...