TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Haradinaj në Tagesspiegel: Kosova është vepër e papërfunduar

Almakos - 11.02.2018

Kosova feston me 17 Shkurt 10 vjetorin e pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij nga Thomas Roser Tagesspiegel: Zoti Haradinaj, a ...

Haradinaj del kundër Ramës e Thaçit: Kosovës s'do i merret asnjë copë tokë

Albeu.com - 11.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj ka dalë hapur kundër idesë për ndarjen të Kosovës . Avni Arifi, shefi i negociatave me Serbinë, ka thënë se Kryeministri s’është pjesë e asnjë bisede apo ...

Ramush Haradinaj në Tagesspiegel: Kosova nuk është vepër e kryer krejtësisht

Lajmi.net - 11.02.2018

Kosova feston me 17 Shkurt 10 vjetorin e pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij nga Thomas Roser Tagesspiegel: Zoti Haradinaj: A ...

Haradinaj del kundër idesë së Hashim Thaçit e Edi Ramës për ndarje të Kosovës

LajmiFundit - 11.02.2018

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë kundër idesë për ndarje të Kosovës. Avni Arifi ka thënë se Kryeministri s’është pjesë e asnjë bisede apo marrëveshje për ndarjen e Kosovës.

Haradinaj në Tagesspiegel: Lindja e një kombi nuk është proces i lehtë

Koha.net - 11.02.2018

Kosova feston me 17 shkurt 10 vjetorin e Pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij nga Thomas Roser për gazetën gjermane ...

Haradinaj në Tagesspiegel: Kosova është vepër e papërfunduar

Telegrafi - 11.02.2018

Kosova feston me 17 Shkurt 10 vjetorin e pavarësisë. Një intervistë me Kryeministrin Ramush Haradinaj për të arriturat dhe sfidat për vendin e tij nga Thomas Roser Tagesspiegel: Zoti Haradinaj, a ...

Haradinaj i del kundër idesë së Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për ndarje të Kosovës

Gazeta Express - 11.02.2018

Shefi i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë kundër idesë për ndarje të Kosovës. Avni Arifi ka thënë se Kryeministri s’është pjesë e asnjë bisede apo marrëveshje për ndarjen e Kosovës.

Haradinaj e quan Kosovën vepër të pakryer

Alb Portali - 11.02.2018

Loading... Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova është një vepër që ende nuk është kryer krejtësisht dhe se “lindja e një kombi nuk është një proces i lehtë”, njofton Klan Kosova.

Ramush Haradinaj takoi shefin e CIA-s, ja çfarë kanë biseduar?

Almakos - 09.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se gjatë ...

Ramush Haradinaj takoi shefin e CIA-s, ja çfarë kanë biseduar?/FOTO

Lajm - 09.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se gjatë ...

Ramush Haradinaj takoi shefin e CIA-s, ja çfarë kanë biseduar?/FOTO

Ina - 09.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se gjatë ...

Çantën mbi 1500 euro, reagon Anita Haradinaj

Portalb - 09.02.2018

Bashkëshortja e kryeministrit, Ramush Haradinaj, Anita, ka reaguar ndaj raportimit të portalit Koha.net për çmimin mbi 1500 eurosh të çantës së saj të firmës së njohur “Louis Vuitton”.

Haradinaj: Çështja mes Kosovës dhe Serbisë do të zgjidhet përfundimisht më 2019

Almakos - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Washingtoni, ku po qëndron për vizitë, ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë për RTV21 ai ka thënë se rruga deri ...

Nënkryetari i PDK-së e quan të dështuar qeverisjen Haradinaj

Almakos - 09.02.2018

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti, ka kritikuar qeverinë Haradinaj, për si tha ai dështimet e mëdha që e ka treguar ajo. Hoti në Klan Kosova, ka shtuar se Haradinaj së bashku me kabinetin e tij ...

Kryeministri Haradinaj vizitoi Pentagonin

Almakos - 09.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve të rëndësishme në SHBA, sot vizitoi Departamentin e Mbrojtjes (Pentagonin), ku u takua me gjeneralin Joseph L.

Haradinaj: Kosova duhet të falë, por jo të harrojë të kaluarën

LajmiFundit - 09.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në Mëngjesin e Lutjeve. Haradinaj ishte i ftuar për një bisedë në studion e Zërit të Amerikës: Amerikës: Zoti ...

Kryeministri Haradinaj viziton Pentagonin, transformimi i FSK-së temë kryesore

Lajmi.net - 09.02.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve në SHBA, sot vizitoi Departamentin e Mbrojtjes –Pentagon, ku u takua me Gjeneralin Joseph L.

Haradinaj: Në 2019 zgjidhen të gjitha çështjet mes të Kosovës dhe Serbisë.

Albeu.com - 09.02.2018

I pari i qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë nga Uashingtoni se pret që deri më 2019 "> 2019 të zgjidhen të gjitha çështjet në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Reagon gruaja e Daut Haradinaj për çantën e Anites: “ O njerëz ndaluni more, ajo e ka parën e saj, juve prej gjepi spo ...

Lajm - 09.02.2018

Gruaja e Daut Haradinajt, Lola Haradinaj ka reaguar duke mbrojtur motrën e sajë për skandalin e zbuluar sot, ku KOHA.NET bëri publike vlerën e çantës se krahut te Anita Haradinajt, e cila kishte një ...

Haradinaj: Kosova duhet të falë, por jo dhe të harrojë të kaluarën

Portalb - 09.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi se marrëveshja e vetme me Serbinë, e cila do të sjellë paqe midis njerëzve në Kosovë, do të jetë njohja reciproke.

Haradinaj: Më 2019 zgjidhet përfundimisht çështja mes Serbisë dhe Kosovës

Lajmi.net - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë për RTV21 ai ka thënë se rruga deri ...

Haradinaj: Po insistojmë për pikën 8 të marrëveshjes për demarkacionin

Lajmi.net - 09.02.2018

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, njëherit edhe kryetar i Komisionit për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural duke folur për gjendjen e kullave të Jasharajve në Prekaz, tha se gjendja nuk është për ...

Haradinaj takon shefin e CIA-s dhe ndihmës sekretarin për Evropë

BalkanWeb - 09.02.2018

KOSOVË- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u takua të enjten me Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. “Pata nderin të takoj Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei, me të cilin biseduam për sfidat e sigurisë ...

Haradinaj në Pentagon, flet për ushtrinë e Kosovës dhe kujton 11 shtatorin

Telegrafi - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot ka vizituar Departamentin e Mbrojtjes – Pentagon. Haradinaj u takua me gjeneralin Joseph L.

Haradinaj: Në vitin 2019 zgjidhet përfundimisht çështja mes Serbisë dhe Kosovës

BalkanWeb - 09.02.2018

KOSOVE – Kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar rezultatet e Kosovës në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë.

Haradinaj: Çështja mes Kosovës dhe Serbisë do të zgjidhet përfundimisht më 2019

Telegrafi - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Washingtoni, ku po qëndron për vizitë, ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë për RTV21 ai ka thënë se rruga deri ...

Haradinaj: Më 2019 zgjidhet përfundimisht çështja mes Kosovës dhe Serbisë

Gazeta Express - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë për RTV21 ai ka thënë se rruga deri ...

Haradinaj në Pentagon, pritet nga shefi i Gardave Nacionale të SHBA-së

Koha.net - 09.02.2018

Zyra e kryeministrit të Kosovës, njofton se në vazhdën e takimeve të rëndësishme në SHBA, Ramush Haradinaj sot vizitoi Departamentin e Mbrojtjes –Pentagon.

Haradinaj në SHBA: Kosova gëzon mbështetje nga SHBA

RTSH - 09.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku është takuar me drejtorin e CIA-s, Majk Pompeo, këshilltarin për siguri kombëtare të presidentit amerikan, Donald Trump, Mekmaster ...

Ramush Haradinaj takohet me drejtorin e CIA-s

Alb Portali - 09.02.2018

Loading... Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ...

Haradinaj takon shefin e CIA-s, flasin për sigurinë në Kosovë

Java News - 09.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u takua me Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. “Pata nderin të takoj Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei, me të cilin biseduam për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më ...

Haradinaj: Më 2019 zgjidhet përfundimisht çështja mes Serbisë dhe Kosovës

Alb Portali - 09.02.2018

Loading... Kryeministri Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë.

Haradinaj: Më 2019 zgjidhet përfundimisht çështja Kosovë-Serbi

Flaka - 09.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj nga Uashingtoni, ku po qëndron për vizitë ka vlerësuar të arriturat e Kosovë në vigjilje të 10 vjetorit të pavarësisë. Në intervistë për RTV21 ai ka thënë se rruga deri ...

Haradinaj takon drejtorin e CIA-s, flasin për sigurinë në Kosovë

Almakos - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon të qëndrojë për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Haradinaj sot ka takuar Drejtorin e CIA, Mike Pompei.

Reagon rreth çantës së shtrenjtë Anita Haradinaj: Mos u merrni me çantat e mia (Foto)

Almakos - 08.02.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington.

Anita Haradinaj me çantë mijëra euro

Shqipmedia - 08.02.2018

Bashkëshortja e kryeministri të Kosovës, Anita Haradinaj, bashkë me Ramushin po qëndron në SHBA. Ata bashkërisht kanë marrë pjesë në kremten e organizuar nga Ambasada e Kosovës për 10 vjetorin e ...

Haradinaj i përgjigjet Beogradit për ndarjen e Kosovës: Prekja në kufi sjellë tragjedi (Video)

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përjashtuar opsionin e ndarjes së Kosovës, pas deklarimeve të zyrtarëve serbë. Haradinaj në një intervistë për “Zërin e Amerikës ” tha se një gjë të tillë e ...

Haradinaj takon Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell

Almakos - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e ...

Ramush ankohej për kollare por çanta e Anitës kushton mijëra euro

Albeu.com - 08.02.2018

Bashkëshortja e kryeministri të Kosovës , Anita Haradinaj, bashkë me Ramushin po qëndron në SHBA. Ata bashkërisht kanë marrë pjesë në kremten e organizuar nga Ambasada e Kosovës për 10 vjetorin e ...

Falja e miliona eurove, LDK e çon në Kushtetuese kryeministrin Haradinaj

Almakos - 08.02.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për ta çuar në Gjykatën Kushtetuese, kryeministrin Ramush Haradinaj për shkak të vendimit që ka marrë për faljen miliona eurove për ...

Mijëra euro vetëm për një çantë, Anita Haradinaj reagon e revoltuar

Albeu.com - 08.02.2018

Anita Haradinaj , bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj , është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington.

Haradinaj beson se do ta ketë një mandat të plotë në krye të qeverisë

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë e pa kompromis në rolin e tyre, duke shtuar se ata janë ndihmesë për qeverisje.

LDK-ja me nismë për ta çuar Haradinajn në kushtetuese

Lajmi.net - 08.02.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka filluar të mbledh nënshkrimet e deputetëve për të çuar në Gjykatën Kushtetuese, vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, për faljen e borxheve për ambalazhuesit e ...

LDK: Ja pse po e dërgojmë Haradinajn në Kushtetuese

Lajmi.net - 08.02.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke e përgatitur lëndën për të çuar në Gjykatën Kushtetuese vendimin e kryeministrit, Ramush Haradinaj për faljen e miliona eurove për ambalazhuesit e ujit.

Reagimi i Trumpit kur përmenden emrat e Thaçit dhe Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit /VIDEO

Lajmi.net - 08.02.2018

Krerët e lartë të shteteve të botës po marrin pjesë në ceremoninë e lutjeve të mëngjesit në SHBA. Pjesë e kësaj ceremonie janë edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush ...

Siguria e Kosovës, arsyeja e vizitës së Haradinajt në SHBA?!

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka realizuar vizitën e tij të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Megjithatë arsyet e kësaj vizite ishin paraparë të jenë pjesëmarrja e tij në ”Lutjen e ...

Haradinaj takim me Ndihmës Sekretarin për Evropë: Të rritet roli i Amerikës në Ballkan

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell dhe kanë biseduar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e ...

Haradinaj: Gratë shqiptare të ISIS-it kanë bërë fëmijë me komandantë

Albeu.com - 08.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj , në një intervistë për Daily Beast, gazetë amerikane online, ka folur rreth vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sa kushtoi çanta ‘Louis Vuitton’, tregon Anita Haradinaj

Lajmi.net - 08.02.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington.

Haradinaj takon drejtorin e CIA-s, flasin për sfidat e sigurisë në Kosovë

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar edhe drejtorin e CIA-s dhe kanë biseduar për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më gjerë. Haradinaj ka thënë se SHBA-të janë partnerë strategjik në ...

Nënkryetari i PDK-së e quan të dështuar qeverisjen e Ramush Haradinajt

Lajmi.net - 08.02.2018

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti, ka kritikuar qeverinë Haradinaj, për si tha ai dështimet e mëdha që e ka treguar ajo. Hoti në Klan Kosova, ka shtuar se Haradinaj së bashku me kabinetin e tij ...

LDK-ja me nismë për ta çuar Haradinajn në kushtetuese

Zhurnal - 08.02.2018

LDK-ja me nismë për ta çuar Haradinajn në kushtetuese Prishtinë, 8 shkurt - Lidhja Demokratike e Kosovës, ka filluar të mbledh nënshkrimet e deputetëve për të çuar në Gjykatën Kushtetuese, vendimin e ...

Haradinaj: Rusia e interesuar për destabilizimin e Ballkanit

Lajmi.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po qëndron për vizitë në Lutjet e Mëngjesit në SHBA, ka dhënë sot një intervistë për të përditshmen amerikane “The Daily Beast”.

Siguria në Kosovë, Haradinaj në takim me drejtorin e CIA-s

Albeu.com - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , i cili po qëndron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar sot drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo.

Haradinaj i bën thirrje opozitës të jetë e pa kompromis

Almakos - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë e pakompromis në rolin e tyre, duke shtuar se ata janë ndihmesë për qeverisje.

​Haradinaj: Zëri i Amerikës ishte zë shprese në Kosovë

Zhurnal - 08.02.2018

​Haradinaj: Zëri i Amerikës ishte zë shprese në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, vizitoi sot "Zërin e Amerikës" dhe u takua me drejtuesit e tij, drejtorin ekzekutiv të Bordit të ...

Haradinaj takon drejtorin e CIA-s, flasin për sigurinë në Kosovë

Telegrafi - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon të qëndrojë për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Haradinaj sot ka takuar Drejtorin e CIA, Mike Pompei.

Haradinaj takon shefin e CIA-s dhe ndihmës sekretarin për Evropë

Koha.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, u takua sot me Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei. “Pata nderin të takoj Drejtorin e CIA-s, Mike Pompei, me të cilin biseduam për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe ...

Reagon rreth çantës së shtrenjtë Anita Haradinaj: Mos u merrni me çantat e mia (Foto)

Telegrafi - 08.02.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington.

Haradinaj thotë se prekja në kufi sjellë tragjedi (Video)

Telegrafi - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përjashtuar opsionin e ndarjes së Kosovës, pas deklarimeve të zyrtarëve serbë. Haradinaj në një intervistë për “Zërin e Amerikës ” tha se një gjë të tillë e ...

Haradinaj takon Mitchell – Roli amerikan në Ballkan, i domosdoshëm

Telegrafi - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Evropë, Wess Mitchell, me të cilin ka diskutuar për domosdoshmërinë e rritjes së rolit amerikan në rajonin e ...

Haradinaj shpreh shqetësimet në SHBA: Serbia e ISIS dy rreziqet për Kosovën

Koha.net - 08.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, në një intervistë për Daily Beast, gazetë amerikane online, ka folur rreth vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, transmeton RTK.

Nënkryetari i PDK-së e quan të dështuar qeverisjen Haradinaj

Telegrafi - 08.02.2018

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti, ka kritikuar qeverinë Haradinaj, për si tha ai dështimet e mëdha që e ka treguar ajo. Hoti në Klan Kosova, ka shtuar se Haradinaj së bashku me kabinetin e tij ...

Haradinaj: Kosova duhet të falë, por jo të harrojë të kaluarën

VOA - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në Mëngjesin e Lutjeve. Zoti Haradinaj ishte i ftuar për një bisedë në studion e Zërit të Amerikës: Zëri i Amerikës: Zoti ...

LDK-ja me nismë për ta çuar Haradinajn në kushtetuese

Gazeta Express - 08.02.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka filluar të mbledh nënshkrimet e deputetëve për të çuar në Gjykatën Kushtetuese, vendimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, për faljen e borxheve për ambalazhuesit e ...

Haradinaj: Gratë kosovare që shkuan në Siri kanë bërë fëmijë me komandantët e ISIS’it

Gazeta Express - 20.04.2019

Kosova gjatë natës së mbrëmshme ka rikthyer 110 qytetarë të saj nga Siria, prej tyre 74 fëmijë, 32 gra dhe katër të luftëtarë të dyshuar xhihadistë. Aksioni për kthimin e 110 personave nga vatrat e ...

Anita Haradinaj refuzon të flasë për çmimin e Louis Vuitton: Mos u merrni me çantën time

Gazeta Express - 08.02.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në ...

Anita Haradinaj me çantë mijëra euro

Koha.net - 08.02.2018

Bashkëshortja e kryeministri të Kosovës, Anita Haradinaj, bashkë me Ramushin po qëndron në SHBA. Ata bashkërisht kanë marrë pjesë në kremten e organizuar nga Ambasada e Kosovës për 10 vjetorin e ...

Ramush Haradinaj shfaq egoizmin, e fshin Thaçin nga fotografia me zyrtarët amerikanë

Gazeta Express - 08.02.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj është treguar egoist pas takimit që ka pasur me Herbert McMaster, këshilltarin për Siguri Kombëtare të Presidentit Donald Trump në Washington.

Haradinaj i bën thirrje opozitës të jetë e pa kompromis

Gazeta Express - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë thirrje opozitës që të jetë e pa kompromis në rolin e tyre, duke shtuar se ata janë ndihmesë për ...

Mediat kosovare vënë në ‘shënjestër’ gruan e Haradinajt: Ja sa kushton çanta e Anitës

BalkanWeb - 08.02.2018

SHBA- Bashkëshortja e kryeministri të Kosovës, Anita Haradinaj, është vënë në shënjestër të mediave kosovare. Ndonëse ajo njihet për faktin se kujdeset shumë për imazhin e saj, kësaj here mediat janë ...

Haradinaj bisedon me shefin e CIA's për sigurinë në Kosovë

Gazeta Express - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili po qëndron këto ditë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar sot drejtorin e CIA-s, Mike ...

Haradinaj thotë se prekja në kufi sjellë tragjedi

Gazeta Express - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përjashtuar opsionin e ndarjes së Kosovës, pas deklarimeve të zyrtarëve serbë. Haradinaj në një intervistë për “Zërin e Amerikës ” një gjë të tillë e ka ...

Haradinaj flet për gratë kosovare në ISIS

Telegrafi - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një intervistë për Daily Beast, gazetë amerikane online, ka dhënë një deklaratë shokuese për kosovarët që kanë përfunduar në zonat e konfliktit, duke thënë ...

Falja e miliona eurove, LDK e çon në Kushtetuese kryeministrin Haradinaj

Telegrafi - 08.02.2018

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e nënshkrimeve për ta çuar në Gjykatën Kushtetuese, kryeministrin Ramush Haradinaj për shkak të vendimit që ka marrë për faljen miliona eurove për ...

Haradinaj thotë se prekja në kufi sjellë tragjedi

Koha.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka përjashtuar opsionin e ndarjes së Kosovës, pas deklarimeve të zyrtarëve serbë. Haradinaj në një intervistë për “Zërin e Amerikës ” tha se një gjë të tillë e ...

Haradinaj thotë se prekja e kufijve sjellë tragjedi

Koha.net - 08.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në Mëngjesin e Lutjeve. Zoti Haradinaj ishte i ftuar për një bisedë në studion e Zërit të Amerikës: Zëri i Amerikës: Zoti ...

Gruaja e kryeministrit refuzon të flasë për çmimin e çantës së shtrenjtë

Durres Lajm - 08.02.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, është fotografuar sot me një çantë që mban logon e firmës ‘Louis Vuitton’ gjatë një takimi në Uashington.

Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s’ka

Ina - 07.02.2018

Nga Ervin Shkulaku I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në njërin nga aeroportet e Bashkimit Evropian.

Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s’ka

Lajm - 07.02.2018

NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në njërin nga aeroportet e Bashkimit Evropian.

Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s'ka

Albeu.com - 07.02.2018

NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj në njërin nga aeroportet e Bashkimit Evropian .

Komandantët i morën vizat për Uashington, për popullin s’ka

Alb Portali - 07.02.2018

Loading... NgaErvin Shkulaku/KOMENT I qeshur dhe me një kafe ishte rehatuar sot Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në njërin nga aeroportet e Bashkimit Evropian.

Haradinaj: Iniciativa për shfuqizimin e Speciales e pasuksesshme

Almakos - 06.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një intervistë për medien gjermane “Basler Zeitung” ku mes tjerash ka folur për iniciativën e 43 deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

Ramush Haradinaj e Gazmend Muhaxheri përballen në prill para Gjykatës

Albeu.com - 06.02.2018

Më 11 prill të këtij vitit në Gjykatën Themelore të Pejës do fillojë gjykimi mes Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Kryetarit të Pejës , Gazmend Muhaxheri.

Haradinaj: Shfuqizimi i Speciales, ishte i pamundur

Albeu.com - 06.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së vendit, ka dhënë një intervistë për gazetën gjermane, “Basler Zeitung”, gjatë së cilës ka folur për zhvillimet e ...

Ramush Haradinaj e Gazmend Muhaxheri përballen në Gjykatë në prill

Lajmi.net - 06.02.2018

KALLXO.com merr vesh se më 11 prill të këtij vitit në Gjykatën Themelore të Pejës do fillojë gjykimi mes Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Kryetarit të Pejës, Gazmend Muhaxheri.

Haradinaj: Gjykata Speciale nuk do të mund të shfuqizohej

Lajmi.net - 06.02.2018

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj, në një intervistë për gazetën gjermane, “Basler Zeitung” ka folur për një varg çështjesh të rëndësishme për Kosovën që nga shpallja e Pavarësisë më 17 shkur ...

Haradinajt i jepet vizë për Lutjet e Mëngjesit në SHBA

Koha.net - 06.02.2018

Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, më në fund i është dhënë viza për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Nga zyra e tij e kanë konfirmuar pjesëmarrjen e Haradinajt në Lutjet e Mëngjesit, më ...

Haradinaj racional para mediave të huaja: Specialja s’do të mund të shfuqizohej

Gazeta Express - 06.02.2018

Për herë të parë kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi javën e kaluar në një intervistë për DW se Gjykata Speciale nuk do të mund të shfuqizohej, ndërsa tregonte sa i përkushtuar është për ruajtjen ...

Haradinaj: Iniciativa për shfuqizimin e Speciales e pasuksesshme

Telegrafi - 06.02.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë një intervistë për medien gjermane “Basler Zeitung” ku mes tjerash ka folur për iniciativën e 43 deputetëve për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

I forti i Kosovës, pritet ta ‘rikthej’ fuqinë e Menduh Thaçit

Antpress - 06.02.2018

Një memorandum bashkëpunimi mes PDSH-së së Menduh Thaçit dhe AAK-së së kryeministrit Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në fuqi. Pas rikthimit të fuqisë politike të Haradinajt, agjencia e lajmeve INA ...

Haradinaj pajiset me vizë amerikane

Lajmi.net - 05.02.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka arritur të pajiset me vizë amerikane. Këtë e kanë konfirmuar për lajmi.net zëdhënësja e Qeverisë së Kosovës, Donjeta Gashi.

Haradinaj merr vizën amerikane

Almakos - 05.02.2018

Merr fund edhe saga e pajisjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me vizë amerikane, e cila u bë lajm në media ditëve të fundit. Kjo çështje mori fund pasi i pari i ekzekutivit sot ka ...

Haradinaj pajiset me vizë amerikane

Albeu.com - 05.02.2018

Merr fund edhe saga e pajisjes së kryeministrit të Kosovës , Ramush Haradinaj , me vizë amerikane, e cila u bë lajm në media ditëve të fundit. Kjo çështje mori fund pasi i pari i ekzekutivit sot ka ...

Pas marrjes së vizës, reagon Haradinaj

Albeu.com - 05.02.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ditën e sotme ka marrë vizën për të udhëtuar në Amerikë në Lutjet e Mëngjesit. Haradinaj është shprehur se edhe pse është kryeministër ka respektuar rregullat ...

Haradinaj merr vizën amerikane pas zhbllokimit të Gjykatës Speciale

LajmiFundit - 05.02.2018

Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA i dha vizën atij. Këtë e ka konfirmuar sot zëdhënësja e Qeverisë Donjeta Gashi, ndërsa Gazeta Express ...

I forti i Kosovës, pritet ta ‘rikthej’ fuqinë e Menduh Thaçit

Ina - 05.02.2018

Një memorandum bashkëpunimi mes PDSH-së së Menduh Thaçit dhe AAK-së së kryeministrit Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në fuqi. Pas rikthimit të fuqisë politike të Haradinajt, agjencia e lajmeve INA ...

I forti i Kosovës, pritet ta ‘rikthej’ fuqinë e Menduh Thaçit

Lajm - 05.02.2018

Një memorandum bashkëpunimi mes PDSH-së së Menduh Thaçit dhe AAK-së së kryeministrit Ramush Haradinaj vazhdon të jetë në fuqi. Pas rikthimit të fuqisë politike të Haradinajt, agjencia e lajmeve INA ...

Haradinaj pajiset me vizë amerikane, udhëton më 8 shkurt në Amerikë

Gazeta Express - 05.02.2018

Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA i dha vizën atij. Këtë e ka konfirmuar sot zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta Gashi, ndërsa Gazeta Express ...

Haradinaj pajiset me vizë amerikane, ja kur udhëton drejt SHBA

BalkanWeb - 05.02.2018

Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA ka bërë po të njëjtën gjë. Këtë e konfirmoi sot zëdhënësja e Qeverisë Donjeta Gashi, ndërsa Express raportoi ...

Haradinaj merr vizën amerikane

Telegrafi - 05.02.2018

Merr fund edhe saga e pajisjes së kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, me vizë amerikane, e cila u bë lajm në media ditëve të fundit. Kjo çështje mori fund pasi i pari i ekzekutivit sot ka ...

Ramush Haradinaj merr vizën amerikane

Alb Portali - 05.02.2018

Lajmi se kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, mund të mos pajisej me vizë amerikane u bë kryetemë e ditëve të fundit. Por, kjo çështje mori fund pasi i pari i ekzekutivit sot ka marrë vizën e ...

Kryeministri Haradinaj më në fund merr vizën amerikane, më 8 shkurt në SHBA

Java News - 05.02.2018

Pas ditesh te tera pritje dhe spekulimesh te medha kryeministrit Ramush Haradinaj i eshte dhene viza e SHBA. Ditë më parë i është lëshuar edhe viza britanike.

Kryeministri Haradinaj pajiset me vizë amerikane

Durres Lajm - 05.02.2018

Pasi kryeministrit Ramush Haradinaj ditë më parë i është lëshuar viza britanike, edhe SHBA i dha vizën atij. Këtë e ka konfirmuar sot zëdhënësja e Qeverisë Donjeta Gashi.