TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Muxhahidët irakian nuk pranojnë ofertën e Shqipërisë

Albtime - 17.03.2013

Qeveria shqiptare ka ofruar azil 210 anëtarëve të një grupi opozitar iranian të cilët aktualisht jetojnë në një bazë ushtarake amerikane pranë ish-kryeqytetin irakian, Bagdad.

6 këshilla për të mbetur shtatzënë

Albtime - 17.03.2013

Ju dhe partneri juaj keni vendosur prej kohësh që të bëni një fëmijë. Por ai ende nuk po shfaqet në jetën tuaj. E mesa duket, kjo po ndodh edhe për fajin tuaj.

Shqiptari tjetër i Juventusit, Francesko Tahiraj: Shqipëria s'di të mbajë talentët

Albtime - 17.03.2013

Në lidhje me refuzimin e papritur që Elvis Kabashi i ka bërë kombëtares shpresa, ka dashur të flasë dhe sulmuesi i kategorisë e para të rinjve të Juventusit, Françesko Tahiraj.

Indi: Arrestohen pesë persona të cilët përdhunuan turisten zvicerane

Albtime - 17.03.2013

Pesë persona pranuan fajin se kishin përdhunuar turisten zvicerane dhe të njëjtit janë arrestuar për këtë vepër. Njëzet persona janë marrë në pyetje për shkak të përdhunimit i cili ndodhi të premten në mbrëmje, kur u sulmua çifti zviceran.

Serbët në veri të Kosovës kërkojnë "autonominë" e Kushtetutës 1974

Albtime - 17.03.2013

Zgjidhje e mundshme për veriun e Kosovës, e cila do të ishte e pranueshme për serbët që jetojnë në atë pjesë të vendit, do të mund të ishte një status i autonomisë, i ngjashëm me atë që ka pasur Kosova në vitin 1974.

Nikolla Gruevski shpallet "kryetar i LSDM-së" (FOTO)

Albtime - 17.03.2013

Televizioni Alfa i dha funksion të ri kryeministrit të Maqedonisë Nikolla Gruevski. Pas koalicionit të partisë së tij VMRO-DPMNE dhe asaj të Branko Cërvenkovskit LSDM për Kërçovën dhe Strugën dhe agjitimi për listën e LSDM-së për Kërçovë ...

Genta publikon albumin me foto nga fëmijëria me titull "Genta e vogël" - (FOTO GALERI)

Albtime - 17.03.2013

Këngëtarja e famshme shqiptare Genta Ismaili në profilin e saj në rrjetet social publikoi një album të ri, por kësaj radhe me fotografi që këngëtarja e ka titulluar "Genta e vogël".

Thaçi: Si mendojnë këta zotëri të kërkojnë vota në Tetovë, kur nuk ...

Albtime - 17.03.2013

Kryetarei i PDSH-së, Menduh Thaçi në tubimin e natës së kaluar në Reçicë të Vogël kërkoi nga qytetarët që të folin me të gjithë ata që janë të pasigurt në lidhje për cilin kandidat të votojnë dhe për ti bindur që ata të mbështesin ...

PDSH: Rrugët e lagjeve shqiptare në Kumanovë janë sikur në mesjetë - VIDEO

Albtime - 17.03.2013

Partia Demokratike Shqiptare dega në Kumanovë ka prezantuar një video në të cilën janë paraqitur rrugët e vendbanimeve shqiptare dhe ato të maqedonasve.

Anketë: Në Kumanovë fiton BDI dhe LSDM

Albtime - 17.03.2013

Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar (QMBN) dhe Institutit për Demokraci Societas Civilis - Shkup (IDSCS) kanë kryer një anketë të përbashkët në kuadër të monitorimeve të zgjedhjeve lokale në vitin 2013.

Inxhinieri që i ka thënë lamtumirë ushqimit

Albtime - 17.03.2013

Një inxhinier amerikan e ka zëvendësuar ushqimin me një lëng me pluhura që përmban vitamina. Në lëngun e tij përfshihen gjithfarë pluhurash, por asnjë ushqim, pasi shprehet se konsumimi i ushqimit është një humbje kohe dhe parash.

Barcelona: 20 milion euro për brazilianin 18 vjeçar të Romës

Albtime - 17.03.2013

Barcelona është duke menduar seriozisht në plotësimin e pikës së vetme të dobët në klub. Reparti i mbrotjes nuk është në nivelin e kënqarshëm për klubin katalans.

Kur në konkurs për punë të paraqiten 1,7 milion kandidatë

Albtime - 17.03.2013

Banka shtetërore e Indisë shpalli një konkurs për punë për 1500 vende pune. Por u ballafaqua me një problem të paparë. Në konkurs u paraqitën 1,7 milion njerëz.

Will.I.am do të punojë më shumë në fushën e shkencës

Albtime - 17.03.2013

Reperi Will.I.Am është i vendosur që ta bëjë matematikën dhe shkencën më “seksi” me qëllim që të rinjtë të punojnë më shumë në këto lëndë. Ylli i grupit “Black Eyes Peas” ka përkrahur gjithmonë teknologjinë dhe ka qenë i ftuar në ...

Princeshës Kejt i bllokohet këpuca në rrjetën e kanalizimit (VIDEO)

Albtime - 17.03.2013

Secilës grua mund t'i ndodhë kur ec me taka të larta së paku një aksident. Por rasti çon peshë kur një aksident i tillë i ndhodhë priceshës angleze atëherë ndryshon situata.

Bëjeni vet ngjyrën e preferuar të llakut për thonj

Albtime - 17.03.2013

Shumë shpesh ju ndodh që nuk mund të gjeni ngjyrën e duhur e llakut të thonjve i cili ju duhet për momentin.Në kësi raste me ndihmën e hijeve për sy e bëjmë llakun e duhur.Ju duhet llak pa ngjyrë hije për sy me lloj lloj ngjyrash mvaret ...

Presidenti i ri i Kinës mban fjalimin e parë

Albtime - 17.03.2013

PEKIN - Presidenti i ri i Kinës, Xi Jinping, ka premtuar se lidershipi i tij do të punojë për “një rilindje të madhe të popullit kinez” dhe të “kauzës së socializmit me karakteristika kineze”.

Arta Dobroshi "shpërthen". E akuzon qeverinë "Thaçi" për korrupsion

Albtime - 17.03.2013

PRISHTINE - Aktorja e njohur kosovare, tashmë e afirmuar edhe në shumë vende të botës, Arta Dobroshi, pasi ka fituar disa çmime nëpër festivale ndërkombëtare të filmit, është kthyer në Kosovë dhe menjëherë është aktivizuar nëpër disa ...

Arta Dobroshi del hapur kundër qeverisë "Thaçi". E akuzon për korrupsion

BalkanWeb - 17.03.2013

PRISHTINE - Aktorja e njohur kosovare, tashmë e afirmuar edhe në shumë vende të botës, Arta Dobroshi, pasi ka fituar disa çmime nëpër festivale ndërkombëtare të filmit, është kthyer në Kosovë dhe menjëherë është aktivizuar nëpër disa ...

Will.I.Am dëshiron ta bëjë shkencën më interesante për fëmijët

Koha.net - 17.03.2013

Reperi Will.I.Am është i vendosur që ta bëjë matematikën dhe shkencën më “seksi” me qëllim që të rinjtë të punojnë më shumë në këto lëndë. Ylli i grupit “Black Eyes Peas” ka përkrahur gjithmonë teknologjinë dhe ka qenë i ftuar në ...

Protestë në përkrahje të Mitrovicës dhe Kosovës Lindore

Albtime - 16.03.2013

Me moton “Kundër ndarjes së Mitrovicës dhe për Kosovën Lindore”, Lëvizja për Bashkim, më 19 mars në orën 12:00, ka paralajmëruar protestë gjithëpopullore para Tetarit Kombëtar në Prishtinë.

Kosovë: Ministri Beqaj nuk është kompetent për çmime të rrymës

Albtime - 16.03.2013

Ministria e zhvillimit ekonomik e Kosovës ka reaguar ndaj deklaratës së Konsorciumit Kosovar të Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm (KOSID), lidhur me përgjegjësinë e Ministrit për zhvillim ekonomik, Besim Beqaj, për çmimet e ...

Meksikë - 13 të vdekur dhe mbi 150 të lënduar si pasojë e shpërthimit të një ...

Albtime - 16.03.2013

Së paku 13 besimtarë katolik kanë humbur jetën dhe 150 janë lënduar si pasojë e shpërthimit të një kamioni i cili ishte i mbushur me mjete piroteknike, gjatë një feste fetare në Meksikë.

"Rrëzohet" nga froni Papa i ri

Albtime - 16.03.2013

Ende pa marrë mirë detyrat e reja Papa Francisko "ra nga froni"! Derisa po dontë që të ngrihet pak më shpejtë nga froni i tij, për t'u takuar me kardinalët në sallën Klementina, atij iu ngatërruan këmbët dhe për një çikë i shpëtoi ...

Shqiptarët ende në mëshirë të fatit! 75 mijë prej tyre “non grata” në BE

Albtime - 16.03.2013

Pëllumb Noka, kreu i Drejtorisë së Kufirit dhe Migracionit: “75 mijë shqiptarë ‘non grata’”. Ditën e djeshme në tryezën për lëvizjen e lirë, organizuar ditën e djeshme nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim, kreu Noka ka dhënë ...

Vajza tre-vjeçare gjendet e gjallë falë qenit të saj që kujdesej (VIDEO)

Albtime - 16.03.2013

Një vajzë tre-vjeçare ishte zhdukur nga shtëpia e saj në një fshat në perëndim të Polonisë të premten në mbrëmje dheështë gjetur e gjallë pasi qen i saj rrinte i shtrirë gjatë natës pranë trupit të saj për ta mbajtur të ngrohtë pasi ...

Rrahje e përgjakshme në Kumanovë, dy persona në rrezik jete

Albtime - 16.03.2013

Dje para shkollës së mesme ekonomike në Bedinjë, ka ndodhur një rrahje e përgjakshme, ku janë përdorur edhe thika. Në rrahjen kanë marrë pjesë pesë persona, B.S (20), R.M (16), nga njëra anë dhe SH.I (22), R.S dhe A.J, transmeton Albtime.

Bombarduesit rusë fluturuan mbi Japoninë në panik edhe amerikanët!

Albtime - 16.03.2013

Aviacioni kaponez dhe amerikan janë të shokuar nga provokimet e Rusis ku me datën 15 mars dy bombaruesit rus "Tupoljev Tu-95" kanë fluturuar në të gjithë zonën e Japonisë.

Betejë e përgjakshme mes policisë dhe një kriminelit (video)

Albtime - 16.03.2013

Pamjet në betejën e “luftës” të policisë me një kriminel të uzurpuar në një shtëpi janë shumë ashpra dhe të tmerrshme! Autori i kësaj kasaphane, Kevin Collier pasi qëlloi me armë zjarri vajzën e tij 1-vjeçare dhe më pas nënën e saj, nuk ...

Lojtarët e Evertonit mbeten një makth për ekipet nga Mançesteri (VIDEO)

Albtime - 16.03.2013

Me golat e Osman në minutën e 32-të dhe Jelaviç në mintën e 90-të, ekipi i Evertonit mposhti me rezultatin 2-0 ekipin e Mançester Siti, në ndeshjen derbi që u zhvillua me fillim nga ora 13:45.

Zonna Territ këngë për Muhamed Thaçin - VIDEO

Albtime - 16.03.2013

Rep grupi nga Shkupi Zonna Territ i ka kushtuar një këngë kandidatit për kryetar të komunsë së Çairit Muhamed Thaçit. Sipas menaxherit të kësaj grupe "Lushi" kënga vjen nga mllefi i gjendjes së rëndë që po ndodh në këtë komunë dhe se kënga ...

Helmohen 11 nxënës në Skënderaj të Kosovës

Albtime - 16.03.2013

Nëntë vajza dhe dy djem, të cilëve u ishte vështirësuar frymëmarrja janë dërguar në spitalin e Skënderajit. Mjekët të cilët i kanë trajtuar të helmuarit kanë thënë se në Qendrën Emergjente u erdhën 6 nëxënë në gjendje më të rënduar se të ...

Volkswagen, probleme në Kinë me ndërruesin e shpejtësive

Albtime - 16.03.2013

Agjencioni për konsumatorë dhe siguri në Kinë, i ka bërë thirrje kompanisë “Volkswagen” që t’i tërheq nga tregu automobilat që kanë defefekt me ndërruesin e shpejtësive.

Rreth tetë milionë rusë përdorin narkotikë

Albtime - 16.03.2013

Rreth tetë milionë rusë përdorin narkotikë, dhe nga shatë deri 20 % e fëmijëve së paku një herë kanë provuar drogën, tha sot shefi Shërbimit Federal të Rusisë për Kontrollin e Narkotikëve, Viktor Ivanov.

Kampanja parazgjedhore dikton edhe stilin e flokëve - "Frizura ZAEV" (FOTO)

Albtime - 16.03.2013

Se kampanja ka depërtuar thellë në ndjenjat e popullatës dëshmon edhe kjo foto. Politikanët përveç me stilin e tyre që po diktojnë sjelljen e qytetarëve kanë arrtiur që edhe emrat e tyre të jenë model qoftë për ndjekje apo edhe për ...

I premtoi karrierë dhe famë nëse bën seks me të (FOTO)

Albtime - 16.03.2013

Ish garuesja e spektaklit për Mis Kalifornija, 24 vjeçarja Miranda Brajant, vendosi që për media ta ndajë përvojën e saj të hidhur kur ajo ishte e shfrytëzuar nga një agjent i modës për karrierë të bujshme, nëse vendos që të flejë me të.

Shkodër, gjendet një kufomë pa kokë

Albtime - 16.03.2013

Trupi i pajetë i një personi është gjetur sot në fshatin Reç të Malësisë së Madhe. Trupi i pajetë i një mashkulli është gjetur nga banorët e fshatit. Ende nuk ka të dhëna për identitetin e viktimës.

Sela dhe Labenishti bashkohen për Strugën

Albtime - 16.03.2013

Kryetari i Komunës së Strugës do të jetë shqiptar. Kështu kanë deklaruar kandidatët e BDI-së dhe PDSH-së, Arben Labënishti dhe Ziadin Sela duke u shprehur të gatshëm jo vetëm të mbështesin, por edhe të bëjnë bashkërisht fushatë me ...

iThenie- Aplikacioni për thënie në gjuhën shqipe

Albtime - 16.03.2013

iThënie është një aplikacion për iOS dhe është ndër të parët në gjuhën shqipe. Ky aplikacion ofron një paletë të gjerë të thënieve në gjuhën shqipe nga autorë prestigjiozë botëror dhe nga autorë shqiptar.

Zbulohet ora që u përdor për ndërtimin e Piramidave të Egjiptit!

Albtime - 16.03.2013

Shkencëtarët e Universitetit Mbretërorë zbuluan në Egjipt një nga orët diellore më të lashta, me moshë 3.300 vjeçare! Zbulimi është një disk gëlqerorë me madhësinë e një pjate, mbi të cilin është skalitur një gjysmë cikël me ngjyrë të zezë ...

Së shpejti goma pa ajër ! (VIDEO)

Albtime - 16.03.2013

Nuk ka më goma të lëshuara -kompania amerikane Polaries Industries vendosi zbulim goma pa ajer dhe ta vë si prodhim serik por për fat të keq vetëm për qëllime ushtarake..

Parizienët i druhen Barçës: Shorti më i vështirë për ne

Albtime - 16.03.2013

Përballemi me Barcelonën, më keq nuk mund të na binte. Ka qenë kjo deklarata e bërë nga drejtori sportiv i Paris Sent Zhermen Leonardo, pas shortit të djeshëm në Nion.

Kapet me drogë shefi i policisë së burgut, Fushë-Krujë

Shekulli - 15.03.2013

Shefi i policisë së burgut në Fushë- Krujë është arrestuar në Itali për akuzën e trafikut të drogës. Martin Gjoni, 51 vjeç u vu në pranga së bashku me dy shqiptarë të tjerë në Trieste të Italisë pasi në makinën në të cilën udhëtonin iu ...

Për një minutë këndimi, Adele kërkon 150 mijë dollarë

Albtime - 15.03.2013

Këngëtarja britanike Adele thuhet se kërkon 100 000 funte (150 mijë dollarë amerikanë) për një minutë këndimi në dasmën e vajzës së një biznesmeni jugafrikan.

Obama: Irani një vit larg nga zhvillimi i armës bërthamore

Albtime - 15.03.2013

Presidenti amerikan Barak Obama thotë se Irani mund të jetë ”një vit apo më shumë” larg nga zhvillimi i një armë bërthamore, dhe Shtetet e Bashkuara vazhdojnë të mbajnë të gjitha opsionet në tavolinë për ta parandaluar një gjë të tillë të ...

Përmbytje në Shkodër e Vlorë, qindra hektarë tokë nën ujë, rrezikohen 300 ...

Albtime - 15.03.2013

TIRANË- Reshjet e shiut dhe hapja e portave në 4 HEC-e ka shkaktuar një situatë të rënduar në disa zona të Shkodrës. Fshati Obot është izoluar nga uji, ndërsa niveli deri mbrëmjen e djeshme arriti në 70 cm.

Sulm me bombë në Bagdat

Albtime - 15.03.2013

Të paktën 23 persona kanë vdekur, kurse dhjetëra të tjerë janë plagosur në një seri të sulmeve të koordinuara me bombë në qendër të Bagdadit. Përfaqësuesit zyrtarë kanë bërë të ditur që mbrëmë ka pasur të paktën 3 eksplodime, përfshirë ...

Kushtoi 30 milionë euro, nuk shënon gol nga tre metra (VIDEO)

Albtime - 15.03.2013

Futbollisti portugez i skuadrës ruse Zenit nga Sank Peterburgu, Dani, në vitin 2008 erdhi në këtë klub nga Dinamo Moska si përfocim i madh. Transferi i tij atëherë ishte një rekord, sepse kushtoi plot 30 milionë euro.

Daçiq: Prishtina nuk do të lëshojë pe

Albtime - 15.03.2013

Prishtina vështirë do të lëshojë pe sepse e ka mbështetjen e SHBA-së ka thënë kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq në një intervistë për Veçernje Novostin, duke komentuar bisedimet që po zhvillohen ne mes tij dhe kryeministrit të Kosovës ...

Mbytet një vajzë nga përmbytjet në Kosovë

Albtime - 15.03.2013

Një vajzë 10 vjeçare ka humbur jetën nga përmbytjet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në Izbicë të Skenderajt. Lajmi konfirmohet për Radion Evropa e Lirë nga zëdhënësi i Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës Besim Hoti.

Dallgët e mëdha terrorizojnë qytetin e Ohrit (VIDEO)

Albtime - 15.03.2013

Qyteti i Ohrit është kapluarë nga dallgë gjigande, të cilët kanë bllokuar komunikacionin në disa pjesë afër liqenit. Nga të reshurat e mëdha dhe nga era e fortë që ka kapluarl Republikën e Maqedonisë, qytetit të Ohrit i kanoset rrezik nga ...

Shokuese: 16 vjeçarja nga Britania e Madhe përdhunohet 90 herë brenda një vikendi

Albtime - 15.03.2013

Adoleshenntja 16 vjeçare nga Britania e Madhe është përdhunuar 90 herë brenda një vikendi thuhet në raportin e Qendrës për të Drejtë Sociale në Britanin e Madhe.

CHL: U hedh shorti i Ligës së Kampionëve, ja ndeshjet

Albtime - 15.03.2013

Është hedhur shorti mbi ndeshjet të cilat do të zhvillohen në kompeticionin e Ligës së Kampionëve. Prej të gjithave skuadrave siç duket më së lehti do të kalojë Real Madridi pasi që do të takohet me turqit e Gallatasaray.

Kapet me drogë shefi i policisë së burgut, Fushë-Krujë

Albtime - 15.03.2013

Shefi i policisë së burgut në Fushë- Krujë është arrestuar në Itali për akuzën e trafikut të drogës. Martin Gjoni, 51 vjeç u vu në pranga së bashku me dy shqiptarë të tjerë në Trieste të Italisë pasi në makinën në të cilën udhëtonin iu ...

Rrihen nxënësit shqiptarë dhe maqedonas në Shkup

Albtime - 15.03.2013

Sot rreth orë 13:00 në qytetin e Shkupit ka pasur sërish incidente ndëretnike. Sipas informacioneve që ka portali Shqipmedia, përleshje fizike ka pasur mes nxënësve maqedonas dhe shqiptarë në qendër të Shkupit, më saktësisht para objektit ...

Vazhdon fjalori i ashpër i Gruevskit për Strugën dhe Kërçovën (VIDEO)

Albtime - 15.03.2013

Siç edhe pritej fjalori i liderit të VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski në Kërçovë ishte edhe më i ashpër se ai në Strugë. Kërkoi nga maqedonasit e Kërçovës jehon 100 për qind të për të dëshmuar siç tha ai se Kërçova ka qenë dhe do të mbetet ...

Zgjerohet lufta! Siria ultimatum Libanit: “Do të pushtojmë orët në vazhdim ...

Albtime - 15.03.2013

Lufta civile në Siri, nga çasti në çast pritet të marrë përmasa të mëdha! Kështu, pas vendimit të marrë nga fuqitë e mëdha si, Amerika, Franca dhe Anglia për të armatosur me armatim të rëndë kryengritësit në Siri, situata po del jashtë ...

E zhdukin me gjithë familje sapo botoi librin me të vërtetat e 11 shtatorit!

Albtime - 15.03.2013

Ish piloti, Phillip Marshall pas publikimit të librit të tij me të vërtetat dhe ato që fshihen pas sulmit terrorist të 11 shtatorit, zhduket misteriozisht sëbashku me familjen e tij! Librat e tij për konspiracionin e ngritur për 9/11 “The ...

Dramë në Vizbeg, e ndjek me makinë dhe e shpërthen me thikë

Albtime - 15.03.2013

Dramë në lagjen Vizbeg të Shkupit. Dje rreth orës 7e20 të mëngjesit, në qarkoren Shkup-Tetovë në afërsi të fshatit Vizbeg të Shkupit E.B (38) nga Shkupi derisa po qarkullonte me makinën e saj të tipit "Shkoda Rumster" u takua me një makinë ...

Kinë: Parlamenti e miratoi emërimin e presidentit të ri

Albtime - 14.03.2013

Parlamenti i Kinës sot e ka miratuar emërimin e presidentit të ri të këtij vendi, Xi Jinping, transmeton rel. 2952 delegatë votuan për, një ishte kundër, ndërsa tre abstenuan.

Sela, Gruevskit: Mos e shih Strugën në ëndërr, je i ri e t'çet buza ...

Albtime - 14.03.2013

Kandidati i PDSH-së për kryetar në komunën e Strugës Ziadin Sela, përmes faqes së tij në rrjetin social Facebook, ka komentuar lidhur me fjalimin e kryeministrit Gruevski në qytetin e Strugës, i cili me shumë entuziazëm apeloi deri tek ...

Presidentja Jahjaga kalon rrugën në të kuqe. Thaçi VV-së :''Merrni energji ...

Albtime - 14.03.2013

Zonja e parë e Kosovës Atifete Jahjaga është fotografuar nga një fotograf i IndeksOnline, Blerim Uka, të cilin këtë të fundit e kanë kërcënuar Policia e Kosovës si dhe sigurimi i vetë presidentës për ta fshirë fotografinë vetëm se e ka ...

Fenomeni që frikësoi amerikanët! Më shumë se 15.000 peshkaqenë sulmojnë ...

Albtime - 14.03.2013

Autoritet e sigurisë të Floridës u detyruan të mbyllin për një javë plazhin e Palm Beach, për shkak të sulmit të paparashikueshëm të mijërave peshkaqenëve! Sipas studiuesve të Universitetit të “Florida Atlantic University”, peshkaqenët ...

Me 0.2 për qind kërkojnë Marrëveshje të Ohrit

Albtime - 14.03.2013

Kreu i komunës së Liqenasit, Edmond Themelko, njëherazi kreu i partisë së minoritetit etnik maqedonas “Aleanca e Maqedonisë”, kërkon më shumë të drejta për maqedonasit në Shqipëri.

Dritë misterioze në pyjet e Finlandës (FOTO)

Albtime - 14.03.2013

Fotografisti nga Finlanda Miko Lagersted, para ca kohe kishte publikuar disa fotografi mahnitëse në veb-faqen e tijë. Fotot janë me të vërtet mahnitëse, fantastike dhe shumë të bukura të cilët i kishte emërtuar "Shpirti i Dimrit".

Teleskopi më i madh dhe më i shtrenjtë në botë filloi të funksionojë (VIDEO)

Albtime - 14.03.2013

Bëhet fjalë për teleskopin më të madh në botë, i cili kushton jo pak, por plotë 1 miliardë dollarë. Ndodhet në shkretëtirën e Kilit në një lartësi 5.500 m.

28% e nxënëseve të Afrikës së Jugut kanë HIV pozitiv

Albtime - 14.03.2013

Të paktën 28% e nxënëseve të Afrikës së Jugut kanë HIV pozitiv krahasuar me 4% të djemve, tha Ministri i Shëndetësisë Aaron Motsoaledi. Ai tha se 94.000 e vajzave të shkollës kanë qënë shtatzëna në vitin 2011, dhe kishte 77.000 aborte në ...

Vëllai 11 vjeçar përdhunon motrën 6 vjeçare

Albtime - 14.03.2013

Në Oklahoma City, një ngjarje ka tronditur qytetin. Vëllai 11 vjeçar përdhunon motrën e tij 6 vjeçare dhe aq më keq kur nëna e të dy fëmijëve ishte në dijeni. 11 vjeçari u ndalua pasi policia zbuloi ngjarjen.

Uefa bën provë për çiftet e çerekfinales, a do të ndodhë edhe këtë her ...

Albtime - 14.03.2013

Paris Saint Germain kundër Juventusit, Real Madrid - Borussia Dortmund, Bayern kundër Barcelonës dhe Malaga me Galatasaray, këto janë çiftet që sot dolën nga provat e fundit për shortin e çerekfinales në kuadër të Champions Lagues.

Pronari i Steauas: Vetëm Barcelona dhe Reali janë problem për neve

Albtime - 14.03.2013

Pronari i skuadrës gjigante të Steauas nga Bukureshti, George Xhixhi Bekali, edhe më shumë e ka nxehur atmosferën para ndeshjes së kthimit në kuadër të 1/8 së finales në garën e Ligës së Evropës, që do të zhvillohet ndërmjet skuadrës së ...

Afërdita harron Shpatin, bën jetë nate të çmendur

Albtime - 14.03.2013

Deri tani në lidhje me ndarjen e tyre ka folur shume shkurt këngëtari Shpat Kasapi. Madje, ai ditët e fundit ka treguar se ka qenë ai qe e ka marrë ketë vendim dhe jo, siç flitej, nëna e tij.

Gruevski me retorik të ashpër ndaj shqiptarëve në Strugë

Albtime - 14.03.2013

Gruevski nga Struga porositi se bëhet fjalë për moment historik që maqedonasit nuk guxojnë ta lëshojnë që dikush tjetër ta fitoj këtë komunë. Askush nuk duhet të mbetet në shtëpi ditën e votimit, të gjithë maqedonasit në Strugë duhet ...

Turqit po e lënë Gjermaninë dhe po kthehen në atdhe

Albtime - 14.03.2013

Sipas të dhënave të fundit nga Fondacioni turko-evropian për arsim dhe shkencë, mbi 200 mijë turq, nga Gjermania janë kthyer për të jetuar përgjithmonë në Turqi gjatë periudhës së viteve 2007-2011.

Zbulohet sekreti i Papës Françesku, flet gruaja të cilën e dashuronte - VIDEO

Albtime - 14.03.2013

Zgjedhja e Papë së ri është një ndër lajmet që qarkullon më së shumti nëpër mediumet botërore. Mirëpo pas zgjedhjes së tij mediumet po ashtu janë duke hulumtuar në lidhje me jetën e hershme të Jorge Mario Bergoglio...

Inter eliminohet me "kokën lartë" - VIDEO

Albtime - 14.03.2013

Inter i shukati ekspertët e futbollit evropian pasi deklasoi skuadrën angleze Tottenham Hotspur, me rezultat 4:1, por ishte i pamjaftueshëm për të depërtuar tutje ngase i duhej edhe një gol.

Serbi, Nenad Gjokoviç "shanë" rëndë organizatorët e turneut në Indiana Wels ...

Albtime - 14.03.2013

Tenisti numër një në botë për momentin serbi Novak Gjokoviç, sot në orët e hershme të mëngjesit e mposhti Sem Kuerej me rezultat 2:0 në sete duke siguruar plasman në çerekfinale të masters-turneut në Indijan Vels, por ishte tepër i ...

Video e pabesueshme! Shikoni lëkundjet e tmerrshme të kullave nga goditja e tërmetit (VIDEO)

Albtime - 14.03.2013

Sapo është bërë publike një video e regjistruar në momentin tërmetit tragjikë të Japonisë! Edhe pse nuk mundën të përballonin me sukses goditjen vdekjeprurëse të cunamit, Japonezët dinë të venë firmën e tyre si arkitektët më të mirë në ...

Villa: "Një ditë e mirë si kjo të bën t'i harrosh gjitha gjërat e këqija

Albtime - 13.03.2013

Sulmuesi i Barcelonës dhe shënuesi i golit të tretë në Camp Nou kundër Milanit, David Villa pas ndeshjes u shpreh: Ia arritëm me një luftë prej fillimit të ndeshjes". "Na ndihmoi shumë që shënuam shumë herët.

Mos e lëshoni këtë gol fantastik! - VIDEO

Albtime - 13.03.2013

Wilfredo Oliviera u bë i famshëm falë golit fantastik që shënoi nga një largësi prej mbi 30 metra, në fitoren e klubit të tij Quilmes ndaj Argentinos Juniors.

Ali Ahmeti: "Kur bëhen bashkë macja me miun"?

Albtime - 13.03.2013

Gjatë tubimit në Kumanovë, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti, publikisht njoftoi qytetarët e Kumanovës të cilët ishin të interesuar për çështjen e Kërçovës. Z.

Shikoni se si me lot fëmija sirian rrëfen tmerrin që ka përjetuar - VIDEO

Albtime - 13.03.2013

Një fëmijë i vogël sirian ka shpjeguar se në çfarë kushte janë trajtuar dhe po trajtohen civilët në Siri, pa marrë parasysh moshën, gjininë. "Bashar al Asad filloi të na vriste....filluan të na grabitnit...Ne nuk i kemi bërë keq atij asgjë.

32 vjet nga rënia heroike e Tahir Mehës

Albtime - 13.03.2013

Dita e 13 majit të vitit 1981 mbahet mend si një ditë e rrallë e historisë kombëtare ku u mbrojt nderi i pragut dhe dinjiteti kombëtar. Pikërisht para 32 viteve, pas 18 orësh heroizmi e sakrifice kanë rënë heroikisht, Tahir e Nehbi Meha.

Koha e duhur për të mbetur shtatzënë?

Albtime - 13.03.2013

Shkencëtarët nga Izraeli gjatë një studimi të ri për shtatzëninë dhe kohën efikase për mbetjen më barrë kanë ardhur në përfundim se dimri dhe pranvera e hershme është koha e duhur për këtë.

Skandal i ri trondit Vatikanin, Kardinalët jetojnë në një ndërtesë ku gjindet një ...

Albtime - 13.03.2013

Banesat e personaliteteve kishtare gjenden në të njejtën ndërtesë ku ndodhet edhe "Europa Multiclub", saunë kjo e cila reklamohet si "Sauna më e mirë gej në Itali". Vatikani për këto banesa ka ndarë 20 milion euro.

Dramë në pyllin e Gazi Babës në Shkup, gjuajtje për shkak të borxhit

Albtime - 13.03.2013

Dramë e vërtetë për shkak të borxheve të palara ka ngjarë mbrëmë në park-pyllin e Gazi Babës në Shkup. Ministria për punë të brendshme ka njoftuar se mbrëmë rreth orës 23 në park-pyllin e komunës së Gazi Babës në Shkup ka ngjarë një dramë ...

Stuhi e borës ka bllokuar Evropën

Albtime - 13.03.2013

Sipas informacioneve të autoriteteve të vendeve evropiane mbi 2000 automjete janë të bllokuara në pjesën Veri Perëndimore të Francës të cilët janë të mbuluar nga bora. Stuhia e borës ka goditur 20 apartmente në këtë pjesë të Francës.

SKANDALOZE: Nëna i shiste fëmijët në FB për 4000 dollarë

Albtime - 13.03.2013

Misti Van Horn, 22 vjeçarja nga SHBA-të, nënë e dy fëmijëve nga Oklahoma është prangosur javën e kaluar për shkak se nëpërmjet Facebook-ut ka tentuar që t'i shesë fëmijët e saj për 4000 dollarë.

Videoja që tronditi botën: orët e fundit të Hugo Chavez-it (VIDEO)

Albtime - 13.03.2013

Pak ditë pasi Chavez është ndarë nga jeta është publikuar në mediat ndërkombëtare një video që po trondit mbarë opinionin botëror. Në vijim ju prezantojmë videon, duke ju bërë me dije se në këtë video është regjistruar momenti kur mjekët ...

Nesër mot me të reshura shiu, ndërsa gjatë vikendit të reshura bore dhe temperatura të ...

Albtime - 13.03.2013

Sipas Drejtorisë Hidrometeorologjike nga Shkupi, gjatë natës së sotme dhe nesër pritet që të ketë të reshura shiu, bubullima si dhe në disa vende mund të paraqitet edhe breshër.

Hapet edhe një tjetër vrimë në SHBA - VIDEO

Albtime - 13.03.2013

Pas hapjes së vrimës disa ditë më parë ku humbi jetën Jeff Bush, tani hapet edhe një vrimë tjetër edhe atë në Pensylvania. Kësaj here vrima e gjerë 12 metra u hap në oborr të shtëpisë dhe për fat të mirë familjarët arritën që të ...

Lojtari godet gjyqtarin me një "karate" goditje - VIDEO

Albtime - 13.03.2013

Futbollisti i Independente Johny dos Santos, nuk ishte i kënaqur me vendimin e gjyqtarit për të vazhduar ndeshjen vetëm tre minuta. Ai pakënaqësinë e shprehu duke goditur gjyqtarin me një goditje karateje duke habitur të gjithë të ...

Turkmenistani do të blejë nga Rusia tankerë super të rëndë

Albtime - 13.03.2013

Në muajt mars-prill pritet pritet nënshkrimi i kontratës për ndërtimin e tankerave rus super të rëndë nga 7100 ton për Turkmenistanim, njoftoi "Turkmeninform".

LIGA E ËNDRRAVE mund të shkatërrojë Ligën e Kampionëve

Albtime - 13.03.2013

UEFA dhe FIFA duhet definitivisht të shqetësohen me njoftimin se deri në vitin 2015 është e mundur që të fillojë LIGA E ËNDRRAVE, e cilat mund të shkatërrojë plotësisht brendet: Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës.

Gallup: Kosova, mbështetësja më e madhe e SHBA-së në botë

Albtime - 13.03.2013

Sipas sondazheve të fundit të lëshuara nga Gallup, lidershipi i Shteteve të Bashkuara ka ruajtur mbështetjen e plotë në gjashtë shtete, në të cilat prijnë Kosova e Shqipëria, transmeton rel.

Ndahet nga e dashura, 28-vjeçari kërcënon të hidhet nga kati i 13-të

Albtime - 13.03.2013

Një 28-vjeçar ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i 13-të i një pallati tek zona e ish- Fushës e Aviacionit, pasi e ka lënë e dashura. Fatmirësisht policia në bashkëpunim më ish-të dashurën e 29-vjeçarit, Sidorela kanë arritur ta bindin ...

El Shaarawy qartëson çështjen e fanellës, "Messi një kampion brenda dhe jashtë ...

Albtime - 13.03.2013

Mbrëmë pas mbarimit të ndeshjes në mes dy ekipeve të mëdha evropiane Barcelona dhe Milan që u zhvillua në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, mediat italiane filluan në sulm të furishëm kundër Lionel Messit, gjoja se ai ...

Vizita në Ramallah: Obamën e presin posterë të shumtë provokativ

Albtime - 13.03.2013

Afërsisht një javë para vizitës së paralajmëruar të presidentit Obama, rrugët e Ramallahut janë mbushur më posterë të shumtë me përmbajtje ironike dhe provokuese.

Papa i ri, gëzohet edhe Maradona, nder për të gjithë argjentinasit

Albtime - 13.03.2013

Disa minuta pas njoftimit për zgjedhjen e Papës së ri që vie nga Argjentina, erdhi edhe lajmi i ri i gëzimit nga ish legjenda e futbollit Diego Armando Maradona.

Babai vret vajzën dhe më pas veten

Albtime - 13.03.2013

Sot rreth orës 19:00 në Reçic të Vogël të Tetovës ka ndodhur një rast tragjik ku babai 51 vjeçar e ka vrarë vajzën e tij 26 vjeçare dhe më pas ka bërë edhe vetvrasje.

CHL: Malaga kualifikohet në çerekfinale, "K.O" për Porton (VIDEO)

Albtime - 13.03.2013

Malaga është skuandra e tretë spanjolle e cila kualifikohet në çerekfinale. Sonte ekipi spanjoll arriti që të elimonojë epërsinë mininale të portugezëve të Portos.

CHL: Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Malaga - Porto

Albtime - 13.03.2013

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Malaga - Porto MALAGA Willy Caballero 3 Jesús Gámez 3,5 Weligton 3,5 Martín Demichelis 3 Antunes 3,5 Joaquin 4 Jeremy Toulalan 3 Baptista 3 Manuel Iturra 3,5 Isco 4 - Lojtar i ndeshjes Javier Saviola 3,5 ...

CHL: Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Bayern Munchen - Arsenal

Albtime - 13.03.2013

Vlerësimet e lojtarëve në ndeshjen Bayern Munchen - Arsenal BAYERN MUNCHEN Manuel Neuer 3 Dante 3 Daniel Van Buyten 2,5 Philipp Lahm 3 Javi Martínez 2,5 Arjen Robben 3 D.

Dobroshi: Kosova ka njerëz që mund ta përmirësojnë gjendjen

Telegrafi - 13.03.2013

Aktorja kosovare me famë botërore, Arta Dobroshi, e cila të mërkurën iu bashkua protestës me moton “Kundër hajnisë - për zhvillimin e shtetit", që u mbajt në kryeqytet, tha për Telegrafin se në Kosovë ka njerëz të cilët kanë dëshirë dhe ...

Gjykimi më i madh në historinë e Emirateve të Bashkuara Arabe

Albtime - 12.03.2013

94 persona do të gjykohen me akuzë “komplot për grushtshtet” në Emiratet të Bashkuara Arabe, duke shënuar kështu gjykimin më të madh politik që është parë në këtë shtet.

Nikolliq: Prishtina ka lëshuar pe, marrëveshja afër

Albtime - 12.03.2013

Në Bruksel, përfundoi takimi mese dy orësh ndërmjet shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton me udhëheqësit më të lartë të Serbisë.

Dega e PDSH-së në Kërçovë konfirmoi mbështetjen për kandidatin e BDI-së, ...

Albtime - 12.03.2013

Kërçovë, 11 mars - Shtabi zgjedhor i degës së PDSH-së në Kërçovë mbajti një konferencë shtypi ku edhe një herë konfirmoi mbështetjen për kandidatin e BDI-së Fatmir Dehari, ndërsa ftoi votuesit që ti japin përkrahje listës së këshilltarëve ...

Presidenti Obama nuk është i sigurt! - FOTO

Albtime - 12.03.2013

Një foto e publikuar në profilin e Presidentit Amerikan Barack Obama vë nëpah një detal nga vendi ku ai frekuenton çdo ditë. E çuditshmja është se në oborrin e shtëpisë së bardhë ndodhet një pllakë e thyer, kurse në foto duket Obama duke ...

Gatuzo do të pensionohet dhe do të bëhet trajner

Albtime - 12.03.2013

Tridhjetë e pesë vjeçari Xhenaro Gatuzo, deklaroi se në fund të sezonit planifikon që t’i jap fund karrierës së tij si futbollist dhe të fillojë një karrierë tjetër, atë të trajnerit.

Afganistan, shkatërrohen laboratori për përpunimin e narkotikëve me mbi 20 ton drogë

Albtime - 12.03.2013

Me pjesëmarrjen e Shërbimit Federal rus për Kontrollin e Narkotikëve, në territorin e Afganistanit është kryer një operacion i madh kundër laboratorive për përpunimin e narkotikëve, njoftoi drejtori i Shërbimit Federal rus për Kontrollin e ...

Pranga 29-vjeçares, i vuri flakën makinës së të dashurit pse nuk i bëri dhuratë ...

Albtime - 12.03.2013

Dorina Ruka, autorja e djegies së qëllimshme të dy automjeteve ditën e Shën Valentinit, është arrestuar. Burime nga policia bëjnë me dije se vajza i ka vënë flakën automjetit të të dashurit të saj në shenjë hakmarrje pasi ai nuk i kishte ...

Dehari: Nga Tirana deri në Kumanovë është Shqipëria që e kemi ëndërruar - VIDEO

Albtime - 12.03.2013

Një deklaratë e kandidatit të BDI-së për Komunën e Kërçovës, Fatmir Dehari, se bashkimi i kësaj komune është ëndërr e shqiptarëve dhe se pas zgjedhjeve, shqiptarët do të drejtojnë komunat nga Struga e deri në Kumanovë, është bërë motivi i ...

Murinjo: Manchesteri luajtën më mirë se ne

Albtime - 12.03.2013

Hoze Murinjo beson se Mançesteri luajti më mirë se ekipi i tij në “Old Traford”. “Pavarësisht vendimit për kartonin e kuq, humbi ekipi më i mirë”, tha Murinjo pas ndeshjes.

"Pollati" dërgohet në spital, pasi i bie të fikët gjatë xhirimeve

Albtime - 12.03.2013

Aktori turk Necati Sasmaz, ose siç e njohim ne si Polat Alemdar nga seriali "Kurtlar Vadisi", gjatë xhirimeve të këtij seriali nuk është ndjerë mirë dhe është dërguar për në spital, njofton agjencia turke e lajmeve "Hurriyet".

Bëhet Publik versioni final i këngës së Shqipërisë në Eurovision

Albtime - 12.03.2013

Është publikuar versioni përfundimtar i këngës “Identitet”, e cila do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2013”. Yjet e muzikës rock, Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj nën shoqërimin e Shpëtim Saraçit, kanë përgatitur këngën për ...

CHL: Messi dhe Barca nga tjetër planet, Milan përshëndetet nga Champions (VIDEO)

Albtime - 12.03.2013

Ekipi i Barcelonës tregoi se edhe më tej është ai i vjetri. Sonte me një lojë maestrale mposhti ekipin e Milanit, që nuk ishte në nivelin e tre javëve më parë.

CHL: Turqit "pushtojnë" Gjermaninë, Galatasaray fiton në Gelsenkirchen (VIDEO)

Albtime - 12.03.2013

Ekipi turk i Galatasarajit bëri befasinë e mbrëmjes. Pas ndeshjes së luajtur 1 me 1 në Turqi, ekipi i Fatih Terimit, shënoi një fitore befasuese në Gjermani kundër ekipit të Shalkes.

CHL: Vlerësimi i lojtarëve në ndeshjen Barcelona - Milan

Albtime - 12.03.2013

BARCELONA Valdes 3 Alses 3,5 Pique 3 Alba 3,5 Xavi 3,5 Iniesta 4 Mascherano 4 Villa 4 Lionel Messi 4,5 - Lojtar i ndeshjes Pedro 2,5 MILAN Abbiati 2,5 Mexes 2,5 Zapata 2 Abata 3 Boateng 2 Flamini 2 Montolivo 2,5 Constant 2 Ambrosini 2,5 ...

CHL: Vlerësimi i lojtarëve në ndeshjen Schalke 04 - Galatasaray

Albtime - 12.03.2013

SCHALKE 04 Timo Hildebrand 4 Benedikt Höwedes 3 Atsuto Uchida 3 Joel Matip 3,5 Sead Kolasinac 3,5 Michel Fernandes Bastos 3,5 Marco Höger 3,5 Julian Draxler 4 - Lojtar i ndeshjes Roman Neustädter 2,5 - Deshtim i ndeshjes Jefferson Agustin ...

Vetëvritet njëri nga përdhunuesit e studentës indiane

Albtime - 11.03.2013

Policia në Indi thonë se i dyshuari kryesor i bandës që përdhunan vajzën në një autobus në Nju Delhi ka kryer vetëvrasje në burg, transmeton rel. Policia thotë se Ram Singh vari veten të hënën në brendësi të një burgu të sigurisë së lartë.

SHBA e gatshme për luftë me Korenë Veriore

Albtime - 11.03.2013

Korea e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara kanë filluar ushtrimet vjetore ushtarake megjithë kërcënimeve të mëparshme të bëra nga Koreja e Veriut për të mos i bërë ato.

Bedredin Ibrahimi lëshon punën e KQZ-së

Albtime - 11.03.2013

Paraprakisht edhe Subhi Jakupi i propozuar nga BDI lëshoi punën e komisionit, e më pas edhe Bedredin Ibrahimi i propozuar nga PDSH. Ibraimi apeloi deri tek juristët që të dënojnë vendimin e gjykatës administrative , këshilli gjyqësorë t'i ...

Në Durrës konfiskohen 422 kilogram marihuanë

Albtime - 11.03.2013

Zyrtarët e doganës së Shqipërisë në portin e Durrësit kanë konfiskuar 422 kilogram marihuanë, të fshehura në autobus me regjistrim të Tiranës. Autobusi ishte përplot me udhëtarë të cilët udhëtonin për në Itali, ndërsa marihuanë ishte e ...

Nicolas Maduro do të kandidohet për kryetar të Venecuelës

Albtime - 11.03.2013

Presidenti i përkohshëm i Venecuelës Nicolas Maduro tha se do të kandidohet për kreun e shtetit, për shkak të ambicieve personale, dhe me urdhër të Presidentit të ndjerë Hugo Chavez.

Nga e martja Bullgaria do të jetë me qeveri të re

Albtime - 11.03.2013

Qeveria e re e Bullgarisë do të prezantohet të martën në ora 16, ndërsa të mërkurën do të fillojë të funksionojë. Në të njëtën kohë, sipas kushtetuës, paralamenti do të shpërndahet, tha presidenti bullgar, Rosen Plevneleiv, në një ...

Greqi, 1,3 milionë njerëz janë të papunë

Albtime - 11.03.2013

Sipas infromatave të agjencinot statistikor të Greqisë Elstat, në muajin dhjetor të vitit 2012, papunësia në Greqi ka qenë 26,4 % bë krhasim me 26,6 % në muajin nëntor.

Gjykimi më i madh politik në historinë arabe (EBA)

ikub - 11.03.2013

94 persona do të gjykohen me akuzë “komplot për grushtet” në Emiratet të Bashkuara Arabe, duke shënuar kështu gjykimin më të madh politik që është parë në këtë shtet..

Festa e 8 marsit në Shqipëri, me stripitistë dhe ulrëima - VIDEO

Albtime - 11.03.2013

Nata e festës së 8 marsit është e egër, sepse “girls gone wild”. Femra të etura për show, që shohin meshkuj që zhvishen nën vështrimet dhe ulërimat e tyre. Jemi në mesnatë, ndërsa ka hyrë 9 marsi.

Serbët bllokojnë EULEX-in dhe Policinë e Kosovës në veri

Albtime - 11.03.2013

Leposaviq, 11 mars - Serbët e veriut të Kosovës kanë ndaluar sot herët në mëngjes në Rudare automjetet e EULEX-it dhe të Policisë së Kosovës, që ishin nisur drejt vendkalimit kufitar në Jarinjë, njoftojnë mediet beogradase.

Janë vendosur edhe gjashtë përmendore në Shkup, asnjëra ska të bëjë me ...

Albtime - 11.03.2013

Janë promovuar sot gjashtë buste të reja, me personalitete të historisë maqedonase, të cilat janë vendosur në parkun e qytetit në Shkup, por në mesin e tyre nuk është asnjë përmendore të ndonjë personaliteti shqiptar.

Marinsat mbretërorë stërviten në temperaturë -30 gradë Celsius (FOTO GALERI)

Albtime - 11.03.2013

Rreth katërdhjetë komandantë dhe ushtarë, vullnetarë të ushtrisë mbretërore përgatiten dhe kaliten në temperatura nën minus 30 gradë celsius, mbulesë e madhe bote dhe ujë të ftohtë, kurse në vete mbajnë vetëm uniformën dhe pajisjet ...

“Mbretërit”, 70 milionë euro për Bale

Albtime - 11.03.2013

Rivaliteti i madh në mes dy rivalëve të përbetuar Real Madrid dhe Barcelona është duke u zhvilluar edhe jashtë fushës së blertë. “Los Blancos” dhe katalonasit janë duke zhvilluar një garë të ashpër për yllin e Tottenhamit, Gareth Bale.

Murinjo definitivisht do të largohet nga Madridi këtë verë

Albtime - 11.03.2013

Trajneri i Real Madridit, Hoze Murinjo do ta lëshojë klubin madrilen pasi të përfundojë sezoni, njofton radioja spanjole "Cadena Ser". Duke iu referuar kësaj radio, Murinjë dhe udhëheqësit e klubit janë marrë vesh për "ndarjen" para 70 ...

Sa janë të rrejshme buzëqeshjet tona?

Albtime - 11.03.2013

Sa janë të rrejshme buzëqeshjet tona? Një njeri i moshërritur mesatarisht qeshet shtaët herë për çdo ditë. Por, së paku një nga ato buzëqeshje është e rrejshme.

RDK: BDI të tërheq listën për këshilltarë në Kërçovë për hir ...

Albtime - 11.03.2013

Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) duke analizuar situatën e krijuar lidhur me një listë të përbashkët të të gjitha partive maqedonase në komunën e Kërçovës, ka kërkuar përgjegjësi dhe seriozitet nga ana e Bashkimit Demokratik për ...