TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Algjeri: Ndërhyrja e forcave të sigurisë e mbylli krizën e pengjeve

Evropaelire - 20.01.2013

09:59 Algjeri: Ndërhyrja e forcave të sigurisë e mbylli krizën e pengjeve 09:36 Preshevë: Xhandarmëria e Serbisë e largoi ...

Tragjedia në Algjeri, Obama: Lufta ndaj terroristëve vazhdon

Albeu.com - 20.01.2013

Tragjedia në Algjeri, Obama: Lufta ndaj terroristëve vazhdon Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama ka dënuar sulmin terrorist në Algjeri ku u vranë 23 prej pengjeve që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në ...

Algjeri, tre britanikë të vrarë

Albeu.com - 20.01.2013

Algjeri, tre britanikë të vrarë Kryeministri britanik David Cameron ka konfirmuar sot per vdekjen e tre britanikeve në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Algjeri, pritet të rritet bilanci i të vdekurve në qendrën e gazit

Albeu.com - 20.01.2013

Algjeri, pritet të rritet bilanci i të vdekurve në qendrën e gazit Ministri algjerian Mohamed Said tha se bilanci për sulmin në qendrën e gazit në Amenas mund të jetë edhe më i rëndë se vrasja e 23 pengjeve dhe 32 terroristëve.

Përfundon me viktima kriza e pengjeve në Algjeri

Evropaelire - 20.01.2013

Zyrtarë të Algjerisë thonë se forcat e sigurisë së këtij vendi kanë ndërhyrë në kompleksin e gazit natyror në shkretëtirën e Saharasë, dhe e kanë përfunduar krizën e pengjeve, që zgjati katër ditë.

Algjeri, gjenden trupa të tjerë pa jetë në kompleksin e gazit

LajmiFundit - 20.01.2013

Në Algjeri zyrtarët thonë se gjatë kërkimeve në një kompleks për nxjerrjen e gazit në lindje të vendit, që u sulmua nga militantë islamikë, forcat e sigurisë gjetën 25 trupa të tjera të pengjeve të vrarë.

Rëndohet bilanci i pengjeve

Top Channel - 20.01.2013

Numri i të huajve dhe algjerianëve të vrarë gjatë pengmarrjes në impiantin e gazit në shkretëtirë mund të rritet. Deri tani janë 23 viktima, ndërsa trupat algjeriane vranë 32 pengmarrës.

Algjeri, merr fund tragjikisht pengmarrja

Botasot - 20.01.2013

Trupat algjeriane i dhanë fund operacionit tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

SHBA dënojnë ashpër krizën e pengjeve në Algjeri

VOA - 20.01.2013

Presideni i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, tha mbrëmë pas përfundimit të krizës së pengjeve në Algjeri, se mendimet dhe lutjet e popullit amerikan janë me familjet e atyre që u vranë dhe u plagodën në sulmin terrosit në Algjeri.

Algjeri, merr fund tragjikisht pengmarrja

Ora news - 20.01.2013

Trupat algjeriane i dhanë fund operacionit tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Obama: Vazhdon lufta ndaj terroristëve

Ora news - 20.01.2013

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, fajësoi “terroristët” për vdekjen e 23 prej pengjeve që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Në krizën e pengjeve në Algjer, 6 britanikë të vdekur

Koha.net - 20.01.2013

Londër, 20 janar - Edhe tre britanikë janë vrarë dhe tre të tjerë besohet se kanë vdekur gjatë krizës së pengjeve në Algjeri, e cila i ishte afruar fundit natën e së shtunës.

Algjeri, gjenden trupa të tjerë pa jetë në kompleksin e gazit

VOA - 20.01.2013

Në Algjeri zyrtarët thonë se gjatë kërkimeve në një kompleks për nxjerrjen e gazit në lindje të vendit, që u sulmua nga militantë islamikë, forcat e sigurisë gjetën 25 trupa të tjera të pengjeve të vrarë.

Kapen të gjallë gjashtë rrëmbyes algjerianë

Koha.net - 20.01.2013

Algjer, 20 janar – Pjesëtarët e forcave speciale algjeriane kanë arrestuar gjashtë ekstremistë në impiantin e gazit në jug të Algjerisë, ku për katër ditë u zhvillua dramë e vërtetë për shkak të rrëmbimit të një numri të madh të punëtorëve ...

Rëndohet bilanci i pengjeve

Yll Press - 20.01.2013

Ministri i Komunikimit, Mohamed Said, i tha radios algjeriane se “numri përfundimtar do të mësohet në orët e ardhshme”. Ai shtoi se militantët islamikë ishin nga gjashtë vende të ndryshme, “arabë, nga vende afrikane dhe jo-afrikane” Numri ...

Algjeri, merr fund operacioni tragjik për lirimin e pengjeve

Shekulli - 19.01.2013

Trupat algjeriane i dhanë fund operacionit tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj, që mbaheshin në vendburimin naftë-nxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

DASH konfirmon humbjen e një shtetasi

Top Channel - 19.01.2013

Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se 1 shtetas amerikan, Frederick Buttaccio, ka humbur jetën mes pengjeve të marrë në impiantin e gazit në Algjeri, por nuk dha detaje të tjera mbi rethanat e ngjarjes.

Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit

Evropaelire - 19.01.2013

10:46 Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit 10:15 Thaçi: Për çështjet e brendshme nuk bisedohet me ...

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon zënien e pengjeve

Evropaelire - 19.01.2013

11:55 OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon zënien e pengjeve 11:18 SHBA: Boeing e ka ndalur dërgimin e aeroplanave Dreamliner 10:46 Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit 10:15 Thaçi: Për çështjet e brendshme nuk bisedohet ...

Hammond: Përgjegjësinë e bartin terroristët

Evropaelire - 19.01.2013

17:10 Hammond: Përgjegjësinë e bartin terroristët 16:59 Algjeri: Forcat speciale i sulmuan pozitat e militantëve 15:01 Japoni: Kryeministri i ri i viziton Shtetet e Bashkuara 14:11 Pakistan: Do të lirohen të gjithë talibanët afganë 13:10 ...

Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit

LajmiFundit - 19.01.2013

Për të katërtën ditë me radhë, forcat ne sigurisë së Algjerisë po e mbajnë të rrethuar një kapacitet gazi natyror afër kufirit të Algjerisë me Libinë, ku gjenden militantët e ndërlidhur me al-Kaidën.

Vijojnë operacionet në Algjeri

Top Channel - 19.01.2013

Operacionet e forcave algjeriane kundër ekstremistëve që po mbajnë pengje pranë kurfirit me Libinë vazhdojnë. Zyrtarët amerikanë konfirmuan se një amerikan, i quajtur Frederik Butaçio ishte mes të vdekurve.

Vazhdon operacioni ushtarak algjerian për pengjet

24 orë - 19.01.2013

Zyrtarët amerikanë thonë se operacinet e forcave algjeriane kundër ekstremistëve që po mbajnë pengje pranë kurfirit me Libinë vazhdojnë. Zyrtarët amerikanë konfirmuan dje vonë se një amerikan, i quajtur Frederik Butaçio ishte mes të ...

Kriza e pengjeve në Algjeri

Evropaelire - 19.01.2013

Ministri i mbrojtjes i Britanisë, Philip Hammond, tha se duket se situata me pengjet në Algjeri ka përfunduar dhe për pasojë ka pasur humbje të mëtejshme të jetëve të njerëzve.

Vazhdon kriza e pengjeve në Algjeri

Alsat - 19.01.2013

Militantët që po mbajnë një grup punëtorësh të huaj në një impiant gazi në Algjeri, raportohet se janë strukur në vrimat e një punishteje në këtë impiant, të rrethuar nga forcat special algjeriane.

Obama: Vazhdon lufta ndaj terroristëve

Top Channel - 19.01.2013

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, fajësoi “terroristët” për vdekjen e 23 prej pengjeve që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Algjeri, përfundon tragjikisht aksioni për lirimin e pengjeve

LajmiFundit - 19.01.2013

Trupat algjeriane përfunduan operacionin tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Përfundon tragjikisht pengmarrja në Algjeri

Albeu.com - 19.01.2013

Përfundon tragjikisht pengmarrja në Algjeri Duke cituar agjencinë e lajmeve algjeriane , APS, BBC thotë se Të paktën 11 pengmarrës dhe të paktën shtatë prej pengjeve u vranë në operacionin e ushtrisë algjeriane për lirimin e pengjeve me ...

Algjeri, merr fund tragjikisht pengmarrja

24 orë - 19.01.2013

Trupat algjeriane i dhanë fund operacionit tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Vazhdon operacioni ushtarak algjerian për pengjet

VOA - 19.01.2013

Zyrtarët amerikanë thonë se operacinet e forcave algjeriane kundër ekstremistëve që po mbajnë pengje pranë kurfirit me Libinë vazhdojnë. Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Skot Stërn, na informon nga Shtëpia e Bardhë.

DASH konfirmon humbjen e një shtetasi në Algjeri

Koha.net - 19.01.2013

Washngton, 19 janar - Departamenti amerikan i Shtetit ka konfirmuar se 1 shtetas amerikan, Frederick Buttaccio, ka humbur jetën mes pengjeve të marrë në impiantin e gazit në Algjeri, por nuk dha detaje të tjera mbi rrethanat e ngjarjes.

Algjeri, vazhdon operacioni ushtarak për pengjet

Ora news - 19.01.2013

Zyrtarët amerikanë thonë se operacinet e forcave algjeriane kundër ekstremistëve që po mbajnë pengje pranë kurfirit me Libinë vazhdojnë. Zyrtarët amerikanë konfirmuan dje vonë se një amerikan, i quajtur Frederik Butaçio ishte mes të ...

Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit

Botasot - 19.01.2013

Për të katërtën ditë me radhë, forcat ne sigurisë së Algjerisë po e mbajnë të rrethuar një kapacitet gazi natyror afër kufirit të Algjerisë me Libinë, ku gjenden militantët e ndërlidhur me al-Kaidën.

Algjeri: Vazhdon rrethimi i rrëmbyesve në uzinën e gazit

Telegrafi - 19.01.2013

Për të katërtën ditë me radhë, forcat ne sigurisë së Algjerisë po e mbajnë të rrethuar një kapacitet gazi natyror afër kufirit të Algjerisë me Libinë, ku gjenden militantët e ndërlidhur me al-Qaedan.

Pengjet në Algjeri janë nga dhjetë shtete, ende paqartësi

Panorama - 19.01.2013

Në Algjeri vazhdon lufta mes ushtrisë së vendit dhe rebelëve islamikë për qindra pengjet e marra nga rreth dhjetë vende të botës, një situatë që ka ndikuar edhe në politikat e rëndësishme të vendeve perëndimore, ku Kryeministri britanik, ...

OKB: Këshilli i Sigurimit e dënon zënien e pengjeve

Botasot - 19.01.2013

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara e ka dënuar atë që e ka përshkruar si sulm “neveritës” dhe zënien e pengjeve, në një kompleks të gazit në Algjeri, nga militantët e ndërlidhur me al-Kaidën.

Lajme konfuze për rrëmbimin e pengjeve në Algjeri

Koha.net - 19.01.2013

Algjer, 19 janar - Për të katërtën ditë me radhë forcat e sigurisë së Algjerisë po e mbajnë të rrethuar një kapacitet gazi natyror afër kufirit të Algjerisë me Libinë, ku gjenden militantët e ndërlidhur me al-Kaidën.

Dymbëdhjetë nga rrëmbyesit në Algjeri janë vrarë, ndërsa 30 ende mbahen si pengje

Yll Press - 19.01.2013

Këshilli i Sigurimit të KB-së "më fuqishëm" i dënoi veprimet terroriste të kryengritësve islamik në Algjeri, të cilët rrëmbyen qindra të punësuar në "In Amenas".

Vazhdon kriza e pengjeve në Algjeri

Botasot - 19.01.2013

Shtetet e Bashkuara dhe Japonia kanë kërkuar nga Algjeria, që t’i ruajë personat e rrëmbyer, derisa vazhdon gjendja e tensionuar ndërmjet armatës algjeriane dhe militantëve të mbetur në një uzinë të gazit natyror në kufirin afër Libisë.

Algjeri: Forcat speciale i sulmuan pozitat e militantëve

Botasot - 19.01.2013

Forcat speciale të Algjerisë i kanë sulmuar ndërtesat e fundit, që mbahen nga militantët, në kompleksin e instalimeve të gazit natyror. Militantët islamikë aty mbanin edhe pengje.

Hammond komenton situatën në Algjeri: Përgjegjësia u mbetet terroristëve

Ora news - 19.01.2013

Ministri i mbrojtjes i Britanisë, Philip Hammond, tha se duket se situata me pengjet në Algjeri ka përfunduar dhe për pasojë ka pasur humbje të mëtejshme të jetëve të njerëzve.

Hammond: Përgjegjësinë e bartin terroristët

Botasot - 19.01.2013

Ministri i mbrojtjes i Britanisë, Philip Hammond, tha se duket se situata me pengjet në Algjeri ka përfunduar dhe për pasojë ka pasur humbje të mëtejshme të jetëve të njerëzve.

Hammond: Përgjegjësinë e bartin terroristët

Koha.net - 19.01.2013

Londër, 19 janar - Ministri i mbrojtjes i Britanisë, Philip Hammond, tha se duket se situata me pengjet në Algjeri ka përfunduar dhe për pasojë ka pasur humbje të mëtejshme të jetëve të njerëzve.

Obama: Vazhdon lufta ndaj terroristëve

Telegrafi - 19.01.2013

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, fajësoi “terroristët” për vdekjen e 23 prej pengjeve që mbaheshin në vendburimin naftënxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Algjeri: Forcat speciale i sulmuan pozitat e militantëve

Koha.net - 19.01.2013

Algjer, 19 janar - Forcat speciale të Algjerisë i kanë sulmuar ndërtesat e fundit, që mbahen nga militantët, në kompleksin e instalimeve të gazit natyror. Militantët islamikë aty mbanin edhe pengje.

Algjeri, merr fund operacioni tragjik për lirimin e pengjeve

Koha.net - 19.01.2013

Algjer, 19 janar - Trupat algjeriane i dhanë fund operacionit tragjik për lirimin e pengjeve me kombësi të huaj, që mbaheshin në vendburimin naftë-nxjerrës të In Amenas në jug-lindje të Algjerisë, pranë kufirit me Libinë.

Britania, përfundoi kriza e pengjeve në Algjeri

VOA - 19.01.2013

Sekretari britanik i Mbrojtjes Philip Hammond thotë se kriza e pengjeve në Algjeri ka marrë fund dhe se janë vrarë edhe njerëz të tjerë. Në një konferencë të përbashkët shtypi sot në Londër me homologun e tij amerikan Leon Panetta, zoti ...

Vazhdon kriza e pengjeve në Algjeri

StrugaSot - 19.01.2013

Shtetet e Bashkuara dhe Japonia kanë kërkuar nga Algjeria, që t’i ruajë personat e rrëmbyer, derisa vazhdon gjendja e tensionuar ndërmjet armatës algjeriane dhe militantëve të mbetur në një uzinë të gazit natyror në kufirin afër Libisë.

“Të përgatitemi për lajme më të rënda”

Top Channel - 18.01.2013

Duket se kriza e pengjeve në një impiant të gazit në Algjeri do të jetë më e rëndë për britanikët. Kryeministri David Cameron ka deklaruar se Britania do të duhet të përgatitet për lajme më të këqija.

Përfundon operacioni algjerian për lirimin e pengjeve

Evropaelire - 18.01.2013

07:23 Përfundon operacioni algjerian për lirimin e pengjeve 07:13 Takimi Thaçi-Daçiq: Marrëveshje për ...

Aktivistët: Vritet një gazetar francez në Siri

Evropaelire - 18.01.2013

13:52 Aktivistët: Vritet një gazetar francez në Siri 13:49 Cameron: Situata në Algjeri "e rrezikshme" 13:10 Koshtunica: Daçiq ngriti kufirin ndërshtetëror me Kosovën 12:57 Sulmohet me acid drejtori i Teatrit Bolshoi në Moskë 12:21 Rompuy: ...

Siri: 12 të vrarë nga një shpërthim në Aleppo

Evropaelire - 18.01.2013

19:38 Siri: 12 të vrarë nga një shpërthim në Aleppo 19:06 Shtohen akuzat ndaj Tymoshenko-s 18:24 Vuçiq: Askush nuk do të hapë "shampanjë" për zgjidhjen e problemit të Kosovës 17:34 Konflikt ndërfetar në jug të Egjiptit 17:21 Biden viziton ...

Hetohen shpërthimet në Prishtinë e Mitrovicë

Evropaelire - 18.01.2013

09:27 Hetohen shpërthimet në Prishtinë e Mitrovicë 09:21 Cameron shtyn fjalimin e shumëpritur mbi BE-në 08:48 Uashingtoni njeh qeverinë somaleze 08:19 Përmbytje në Indonezi, 11 të vdekur 08:05 Armstrong përpiqet të rifitojë besimin 07:35 ...

Dy shpërthime në Mitrovicë

Evropaelire - 18.01.2013

11:26 Dy shpërthime në Mitrovicë 10:57 Gjashtë ditë shtesë për hetimin e kryeministrit pakistanez 10:10 Hague: Operacioni në Algjeri" në zhvillim" 09:27 Hetohen shpërthimet në Prishtinë e Mitrovicë 09:21 Cameron shtyn fjalimin e ...

Në një sulm të armatës algjeriane humbën jetën 34 pengje dhe 15 pengmarrës

Idividi - 18.01.2013

Algjer, 17 janar 2013 (MIA) - Tridhjetë e katër pengje dhe 15 pengmarrës islamikë janë vrarë në sulmin e kryer nga një helikopter algjerian mbi një impiant gazi në pjesën juglindore të shtetit.

Në Algjeri janë vrarë 30 pengje, midis të cilëve shtatë të huaj

Idividi - 18.01.2013

Algjeri, 18 janar 2013 (MIA) - Pengmarrësit në vendzbulimin algjerian të gazit kanë vrarë 30 pengje, midis të cilëve shtatë të huaj, kumtuan përfaqësuesit e forcave algjeriane të sigurisë, transmetoi BTA.

Algjeri, mister fati i pengjeve

Top Channel - 18.01.2013

Informacionet mbi operacionin e forcave speciale algjeriane për të liruar mbi 40 pengjet, kryesisht të huaj, të rrëmbyer nga ekstremistët islamikë në një vendburim nafte në jug-lindje të Algjerisë, vijojnë të mbeten kundërshtuese.

Kriza pengmarrëse në Algjeri vazhdon, i paqartë fati i pengjeve

Idividi - 18.01.2013

Algjer, 18 janar 2013 (MIA) - Ende nuk ka informata të qarta për fatin e pengjeve, të mbajtur në një burim gazit në Algjeri nga ekstremistët islamistë, njoftoi DPA.

Algjeri, vijon operacioni për lirimin e pengjeve

Albeu.com - 18.01.2013

Algjeri, vijon operacioni për lirimin e pengjeve Nuk ka përfunduar ende kriza e pengjeve në Algjeri e lajme kundërthënëse mbërrijnë nga vendngjarja.

Algjeri, mbi 100 pengje të liruar

Top Channel - 18.01.2013

Qindra pengje janë liruar nga militantët në impiantin algjerian të gazit, por rreth 30 shtetas të tjerë të huaj vazhdojnë të mbahen peng. Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve “APS”, 573 algjerianë dhe rreth 100 nga 132 punonjës të huaj ...

Përfundon operacioni algjerian për lirimin e pengjeve

Botasot - 18.01.2013

Një operacion algjerian për lirimin e pengjeve të rrëmbyera nga militantët në një uzinë gazi në një shkretëtirë të largët ka përfunduar. Nuk dihet se në sa ka shkuar numri i të vdekurve.

Algjeri, vriten 35 pengje dhe 15 rrëmbyes

Ora news - 18.01.2013

Një operacion i pasuksesshëm i ushtrisë algjeriane për lirimin e disa dhjetera pengjesh, punonjës të një impinati gazi në Algjerinë juglindore shkaktoi vdekjen e 50 personave, 35 pengjeve dhe 15 rrëmbyesve.

Algjeri: Situatë konfuze, nuk dihet fati i pengjeve

Botasot - 18.01.2013

Nga informacionet e autoriteteve algjeriane dhe ekstremistëve nuk është i qartë zhvillimi i saktë i situatës, që ka shqetësuar vendet prej nga vijnë pengjet, ka rritur çmimet e naftës në botë dhe ka ndërlikuar edhe më intervenimin ushtarak ...

Algjeri, ende asgjë për fatin e pengjeve

Ora news - 18.01.2013

Vijojnë të mbeten kundërshtuese informacionet mbi operacionin e forcave speciale algjeriane për të liruar mbi 40 pengjet, kryesisht të huaj, të rrëmbyer nga ekstremistët islamikë në një vendburim nafte në jug-lindje të Algjerisë,.

Hague: Operacioni në Algjeri" në zhvillim"

Botasot - 18.01.2013

Ministria e Jashtme e Britanisë tha se një operacion algjerian për lirimin e pengjeve, që po mbahen nga militantët islamikë në Afrikën Veriore, është “fluid dhe në zhvillim.

Algjeri, Ushtria ndërhyn për të liruar pengjet, vriten dhjetëra

Panorama - 18.01.2013

Një aksion i Ushtrisë algjeriane për të liruar pengjet e rebelëve islamikë, mes të cilëve shumë shtetas perëndimore, mbetet ende i paqartë. Administrata Obama nuk kishte dijeni për këtë aksion të Ushtrisë algjeriane në një impiant të gazit ...

Cameron: Vazhdon operacioni i forcave algjeriane

VOA - 18.01.2013

Kryeministri britanik David Cameron thotë se forcat algjeriane vazhdojnë operacionet në ndjekje të ekstremistëve islamikë dhe po përpiqen të gjejnë pengjet që figurojnë të zhdukur në një kompleks për nxjerrje gazi në shkretëtirën e Saharës.

Cameron: Situata në Algjeri "e rrezikshme"

Botasot - 18.01.2013

Kryeministri britanik David Cameron i tha parlamentit të premten se kriza e pengjeve në Algjeri nuk ka mbaruar dhe se situata mbetet “fluide dhe e rrezikshme.

Cameron: Situata në Algjeri "e rrezikshme"

Koha.net - 18.01.2013

Londër, 18 janar - Kryeministri britanik David Cameron i tha parlamentit të premten se kriza e pengjeve në Algjeri nuk ka mbaruar dhe se situata mbetet “fluide dhe e rrezikshme.

Lirohen 650 pengje në Algjeri

Koha.net - 18.01.2013

Algjer, 18 janar - Agjencia shtetërore algjeriane e lajmeve, APS njoftoi se nga operacioni i shpëtimit i qeverisë janë liruar rreth 650 pengje, përfshirë edhe 70 të huaj. Ky informacion nuk është konfirmuar nga burime të pavarura.

APS: Lirohen 650 pengje në Algjeri

Botasot - 18.01.2013

Agjencia shtetërore algjeriane e lajmeve, APS tha se nga operacioni i shpëtimit i qeverisë, janë liruar rreth 650 pengje, përfshirë edhe 70 të huaj. Ky informacion nuk është konfirmuar nga burime të pavarura.

Algjeria: Liruam 100 pengje

VOA - 18.01.2013

Agjencia algjeriane e lajmeve njofton se afro 100 pengje të huaja, të kapur nga ekstremistët islamikë në një kompleks për nxjerrjen e gazit, janë liruar.

Media algjeriane: Lirohen 100 pengje

VOA - 18.01.2013

Agjencia algjeriane e lajmeve njofton se afro 100 pengje të huaja, të kapur nga ekstremistët islamikë në një kompleks për nxjerrjen e gazit, janë liruar. Tridhjetë të tjerë ende figurojnë të zhdukur.

Pengmarrja në Algjeri drejt fundit, lirohen 100 persona nga 132 pengjet

Ora news - 18.01.2013

Pengmarrja e përgjakshme, e cila zgjati për tre ditë më rradhë në Sahara-n mesa duket po arrin ne fundin e saj, pasi autoritetet algjeriane njoftuan se janë liruar 100 nga 132 pengjet të mbajtur nga ekstremistët islamikë në një impiant të ...

Zbardhen detaje nga pengmarrja e përgjakshme, flasin pengjet e liruara

Ora news - 18.01.2013

Dalin në dritë disa nga detajet e pengmarrjes së punonjësve të impiantit të gazit në Algjeri. Janë vetë personazhet e kësaj pengmarrje, pengjet e liruara ata që kanë folur, pasi janë lënë të lirë pas një operaconi ushtarak, duke treguar ...

Algjeri, vriten 35 pengje dhe 15 terroristë gjatë një sulmi ushtarak

Shekulli - 17.01.2013

Gjatë një sulmi ajror nga forcat e armatosura algjeriane, 34 pengje dhe 15 rrëmbyes të lidhur me Al-Kaedën u vranë të enjten, njoftoi agjencia mauritaniane e lajmeve “ANI”.

Vazhdon rrethimi i uzinës së gasit nga ushtria algjeriane

Evropaelire - 17.01.2013

10:26 Vazhdon rrethimi i uzinës së gasit nga ushtria algjeriane 10:04 Protestuesit në Islamabad rrezikohen nga militantët 08:15 Mbahet sot takimi i radhës, Thaçi - Daçiq 07:28 Amnesty Internationl reagon ndaj gjykimit të anëtares së Pussy ...

Kanë ikur 30 pengje nga uzina e gasit në Algjeri

Evropaelire - 17.01.2013

14:02 Kanë ikur 30 pengje nga uzina e gasit në Algjeri 13:38 Aktivistë të VV-së protestojnë në Bruksel 13:16 Vriten mbi 100 njerëz në Siri, thonë grupe për të drejtat e njeriut 11:27 Vriten 12 njerëz nga shpërthimi i një bombe në Irak ...

Operacion ushtarak për lirimin e pengjeve në Algjeri

Evropaelire - 17.01.2013

17:35 Operacion ushtarak për lirimin e pengjeve në Algjeri 17:06 Trupat afrikane arrijnë në Mali 16:57 Evropa ndalon fluturimin e avionëve "Dreamliner" 16:30 Gjermania kthen arin nga SHBA e Franca 14:52 OEsD, kërkon shtyrjen e negociatave ...

Rrëmbyesit në Algjeri pohojnë se kanë marrë 41 pengj

Idividi - 17.01.2013

Nuakshot, 16 janar 2013 (MIA) - Dyzet e një shtetas të huaj, mes të cilëve dhe shtatë amerikanë, sot janë rrëmbyer në një burim për gaz në pjesën lindore të Algjerit, konfirmoi zëdhënësi i grupit të rrëmbyeseve.

Takim krize në Bruksel mbi gjendjen në Mali dhe pengjet në Algjeri

DW - 17.01.2013

Autoritetet algjeriane druajnë se për shkak të bombardimeve franceze në Mali terroristët e atjeshëm mund të kalojnë në territorin algjerian - Vazhdon kriza e pengjeve.

Algjeri, vriten 35 pengje, 15 rrëmbyes

Top Channel - 17.01.2013

Një operacion i pasuksesshem i ushtrisë algjeriane per lirimin e disa dhjetera pengjesh, punonjes te nje impinati gazi ne Algjerine juglindore shkaktoi vdekjen e 50 personave, 35 pengjeve dhe 15 rrembyesve, konfirmuan pasditen e se enjtes ...

Lufta në Mali, islamikët marrin peng 41 të huaj

Alsat - 17.01.2013

Xhihadistët e Malit njoftuan rrëmbimin gjatë një sulmi në Algjeri, të 41 shtetasve të huaj, si kundërpërgjigje ndaj ndërhyrjes ushtarake franceze në Mali, ku për momentin po zhvillohen luftëra me islamikët.

Algjeri, vriten 35 pengje

Albeu.com - 17.01.2013

Algjeri, vriten 35 pengje Të paktën 35 pengje dhe 15 militantë talebanë janë vrarë gjatë një operacioni të forcave algjeriane . Militantët islamikë kishin marrë peng dhe shtetas të huaj ndërsa operacioni kishte filluar sipas të dhënave nga ...

Algjeri, masakrohen 34 pengjet, vriten 14 prej rrëmbyesve

LajmiFundit - 17.01.2013

Ka ende raportime kontradiktore, por mendohet se përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme pengmarrja në Amenas, Algjeri. Sipas medias, në ngjarje kanë mbetur të vrarë 35 pengje të huaja si dhe 14 nga pengmarrësit gjatë aksionit për ...

Vriten 35 pengje të Al-Kaedës dhe 15 persona në Algjeri

Kombetare - 17.01.2013

Ndërhyhet nga forcat algjeriane ne kompleksin ku militantët e Al-Kaedës mbajnë peng dhjetëra persona që nga dita e djeshme. 34 pengje dhe 15 persona të kapur dje kanë mbetur të vrarë, kjo bëhet e ditur nëpërmjet njërit prej zëdhënësve të ...

Algjeri, vriten 35 pengje

Portalb - 17.01.2013

Forcat algjeriane ndërhynë në kompleksin e gazit, ku militantët e al-Kaidës mbanin që nga dje dhjetra pengje. Një zëdhënës i militantëve tha se 34 pengje dhe 15 nga personat që i kapën ata, u vranë gjatë sulmit.

Algjeri, 41 të huaj merren peng

Ora news - 17.01.2013

Një britanik dhe një shtetas tjetër i paidentifikuar ende dhe të paktën 41 të rrëmbyer është bilanci i një sulmi terrorist të marrë përsipër nga grupe të lidhura me Al Kaedan në lindje të Algjerisë.

SHBA premton masa në përgjigje të pengjeve

VOA - 17.01.2013

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Leon Paneta, dënoi marrjen peng të 41 shtetasve të huaj në një impiant gazi në Algjeri, një akt që duket se ka lidhje me ndërhyrjen ushtarake franceze në Malin fqinjë.

Vazhdon rrethimi i uzinës së gasit nga ushtria algjeriane

Botasot - 17.01.2013

Ushtria algjeriane vazhdon rrethimin e një uzinë të gazit, ku militantët islamikë janë duke mbajtur dhjetëra pengje të huaja. Militantët theksojnë se ata ishin duke mbajtur 41 pengje në uzinë në thellësi të Sahara-së duke kërkuar nga ...

Në Algjeri merren peng nga Al-Kaeda 41 të huaj

Koha.net - 17.01.2013

Algjer, 17 janar - Grupe të lidhura me Al-Kaedën në lindje të Algjerisë kanë rrethuar një vendburim të nxjerrjes së naftës dhe gazit duke mbajtur peng punonjësit e huaj aty.

Kanë ikur 30 pengje nga uzina e gasit në Algjeri

Botasot - 17.01.2013

Media shtetërore e Algjerisë, raporton se 30 të punësuar algjerian kanë ikur nga uzina e gasit që ndodhët në shkretëtirë, ku dhjetra pengje, përfshirë edhe të huaj, janë mbajtur peng nga militantët islamik.

Kanë ikur 30 pengje nga uzina e gazit në Algjeri?

Telegrafi - 17.01.2013

Media shtetërore e Algjerisë, raporton se 30 të punësuar algjerian kanë ikur nga uzina e gazit që ndodhet në shkretëtirë, ku dhjetëra pengje, përfshirë edhe të huaj, janë mbajtur peng nga militantët islamik.

Algjeri, masakrohen pengjet në përpjekje për ti shpetuar

Botasot - 17.01.2013

Një operacion i ushtrisë algjeriane po zhvillohet në impiantin e gazit në lindje të Algjerisë, ku prej ditës së djeshme po mbahen peng mbi 40 persona, shumica e të cilëve të huaj.

Në Algjeri vriten 34 pengje – shumica shtetas perëndimorë

Koha.net - 17.01.2013

Algjer, 17 janar - Një operacion i ushtrisë algjeriane po zhvillohet në impiantin e gazit në lindje të Algjerisë, ku prej ditës së djeshme po mbahen peng mbi 40 persona, shumica e të cilëve të huaj.

Operacion ushtarak për lirimin e pengjeve në Algjeri

Botasot - 17.01.2013

Ministria e Jashtme britanike tha se është duke vazhduar operacioni ushtarak algjerian në një uzinë gazi në lindje të Algjerisë, ku militantët islamikë po mbajnë pengje të huaja dhe algjeriane.

Bilanc tragjik nga pengmarrja në Algjeri, vriten 35 pengjit dhe 14 militantë

Ora news - 17.01.2013

Humbin jetën 35 pengjit në impiantin e gazit në lindje të Algjerisë. Rezultati tragjik i pengmarrjes së 41 personave në Algjeri ditën e merkure vijon pasi ushtria algjeriane ka sulmuar vendin e ngjarjes.

I paqartë fati i pengjeve në Algjeri

VOA - 17.01.2013

Një agjenci lajmesh në Mauritani citon një zëdhënës të militantëve të ketë thënë se 34 pengje dhe 15 rrëmbyes mbetën të vrarë kur helikopterët algjerianë sulmuan militantët ndërsa përpiqeshin të lironin pengjet Fati i pengjeve në një ...

SHBA e shqetësuar me gjendjen në Algjeri

Botasot - 17.01.2013

Shtetet e Bashkuara thanë se janë të shqetësuara në lidhje me raportet për vrasjet e ndodhura gjatë një operacioni të forcave algjeriane për të liruar pengjeve e rrëmbyera nga militantët në një uzinë gazi në lindje të Algjerisë.

SHBA-ja kërkon sqarime nga qeveria algjeriane

Koha.net - 17.01.2013

Washington, 17 janar - Shtetet e Bashkuara thanë se janë të shqetësuara në lidhje me raportet për vrasjet e ndodhura gjatë një operacioni të forcave algjeriane për të liruar pengjet e rrëmbyera nga militantët islamikë në një uzinë gazi në ...

Vriten pengjet në Algjeri (Video)

Telegrafi - 17.01.2013

Një operacion i pasuksesshëm i ushtrisë algjeriane për lirimin e dhjetëra pengjeve, punonjës të një impianti gazi në Algjerinë, juglindore shkaktoi vdekjen e 49 personave, 35 pengjeve dhe 14 rrëmbyesve, konfirmuan pasditen e së enjtes ...

Gazi i Algjerisë, islamistë të Al-Kaedës marrin peng 41 punonjës të huaj

Shekulli - 16.01.2013

Militantë islamikë pretendojnë se kanë rrëmbyer deri në 41 të huaj pas sulmuan një impiant gazi në lindje të Algjerisë, raporton “Euroneës”. Gjithashtu 150 punonjës të një kompanie distributor algjeriane janë duke u mbajtur, peng, sipas ...

Algjeri, 41 të huaj merren peng

Top Channel - 16.01.2013

Një britanik dhe një shtetas tjetër i paidentifikuar ende dhe të paktën 41 të rrëmbyer është bilanci i një sulmi terrorist të marrë përsipër nga grupe të lidhura me Al Kaedan në lindje të Algjerisë.

SHBA: Situata në Algjeri monitorohet për së afërti

Botasot - 16.01.2013

Shtëpia e Bardhë thotë se po e “monitoron për së afërti” situatën në Algjeri, pasi luftëtarët islamikë e kanë rrëmbyer një grup të madh të pengjeve, përfshirë edhe disa amerikanë, gjatë një sulmi në një kapacitet për gaz.

Algjeri, militantë islamikë marrin peng 41 të huaj

VOA - 16.01.2013

Militantë islamikë në Algjeri thonë se kanë marrë peng rreth 41 shtetas të huaj, duke përfshirë shtatë amerikanë, gjatë një sulmi ndaj një impianti gazi natyror.

SHBA po monitoron nga afër situatën në Algjeri

Ora news - 16.01.2013

Shtëpia e Bardhë thotë se po e “monitoron për së afërti” situatën në Algjeri, pasi luftëtarët islamikë e kanë rrëmbyer një grup të madh të pengjeve, përfshirë edhe disa amerikanë, gjatë një sulmi në një kapacitet për gaz.

Algjeria hapi hapësirën e saj ajrore për Forcat Ajrore Franceze

24 orë - 14.01.2013

Algjeria i ka lejuar avionëve luftarakë francezë të përdorin hapësirën ajrore të saj për të kryer sulme kundër islamistëve në Mali. Situata në Mali ka eskaluar në mënyrë të theksuar javët e fundit pasi rebelët e grupeve ekstremiste, që ...