TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PD: Meta dhe Tahiri të dorëhiqen ose do përballen me forcën e qytetarëve

LajmiFundit - 13.09.2015

Partia Demokratike deklaron se prej 10 ditësh, kryetari i Parlamentit dhe ministri i Brendshëm, dy funksionarë të rëndësishëm të shtetit janë pa legjitimitet dhe vazhdojnë të ushtrojnë detyrën edhe ...

PD: Meta e Tahiri, pa legjitimitet. Të largohen!

Top Channel - 13.09.2015

Partia Demokratike ripërsëriti kërkesën për dorëheqje të kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe të ministrit të Brendshëm, Sajmir ...

PD: Meta e Tahiri të largohen menjëherë

ikub - 13.09.2015

Në një deklaratë për mediaj nënkryetari i PD-së Edmond Spaho, ka kërkuar sërish dorëheqjen e Kreut të Kuvendit Ilir Meta, i cili sipas tij është i akuzuar për marrje ryshfeti.

PD: Dorëheqja e Metës dhe largimi i Tahirit, hapi i parë për kthimin e stabilitetit në vend

SOT - 13.09.2015

Partia Demokratike përmes një deklarate për media bëri me dije dy funksionarë të lartë të shtetit vazhdojnë të ushtrojnë detyrën edhe pse janë akuzuar për marrje rryshfeti dhe për lidhje me bandat e ...

PD: Meta dhe Tahiri të dorëhiqen

Botasot - 13.09.2015

PD vijon akuzat ndaj kreut të Kuvendit dhe ministrit të Brendshëm. Në një deklaratë të sotme, deputeti Edmond Spaho tha se “dy funksionarë të rëndësishëm të shtetit janë pa legjitimitet dhe vazhdojnë ...

Dorëheqja e Metës dhe largimi i Tahirit

ABC News - 13.09.2015

Partia Demokratike ka kërkuar sërish sot dorëheqjen e Kryeparlamentarit Ilir Meta dhe të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Këtë akuzë demokratët e bazojnë pikërisht në akuzat e ngritura së fundmi ...

PD: Dorëheqja e Metës dhe largimi i Tahirit, hapi i parë për kthimin e stabilitetit në vend‏

BalkanWeb - 13.09.2015

TIRANE- Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho deklaroi sot se që vendi t’i kthehet normalitetit duhet te japë dorëheqjen kryeparlamentari Meta dhe ministri i Brendshem, Saimir Tahiri.

Spaho: Meta e Tahiri, të largohen! Destabilizojnë vendin

Mapo - 13.09.2015

Spaho: Meta e Tahiri, të largohen! Destabilizojnë vendin Postuar më: 13 Shtator 2015 14:42 Partia Demokratike ripërsëriti kërkesën për dorëheqje të kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe të ministrit ...

PD: Meta dhe Tahiri ikni! S’keni “fytyrë” të rrini më në postet tuaja!

Java News - 13.09.2015

Partia Demokratike ripërsëriti kërkesën për dorëheqje të kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta dhe të ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri. Nëkryetari i PD-së, Edmond Spaho, bashkoi në një deklaratë dy ...

Spaho: Tahiri dhe Meta të dorëhiqen

Vision Plus - 13.09.2015

Kryetari i kuvendit Ilir Meta dhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, janë vene serish ne qendër te sulmeve te opozitës, e cila edhe njëherë ka kërkuar dorëheqjen e tyre.

Dokumenti dhe faktet që fundosin Saimir Tahirin, Audin A8 e shiti pasi u përdor nga trafikantët, makina rezultoi në ...

SOT - 12.09.2015

Teksa çështja e dekriminalizimit të shtetit shqiptar, falë presionit të madh të Perëndimit, pritet të dominojë këtë sesion të ri parlamentar, ngrihen të tjera dyshime dhe pikëpyetje rreth ekspozimit ...

Tahiri, BE-së: Hiqni vizat, izolimi ishte padrejtësi

Lajmi.net - 11.09.2015

Ministrja e Dialogut Edita Tahiri po merr pjesë në konferencën rajonale të ministrave në Budvë të Malit të Zi me temën “Bashkëpunimi në mes të shtetit dhe shoqërisë civile në procesin e integrimit ...

Tahiri, BE-së: Hiqni vizat, izolimi ishte padrejtësi

Lajm - 11.09.2015

Ministrja e Dialogut Edita Tahiri po merr pjesë në konferencën rajonale të ministrave në Budvë të Malit të Zi me temën “Bashkëpunimi në mes të shtetit dhe shoqërisë civile në procesin e integrimit ...

Ambasadorët e BE thërrasin Tahirin për drogën dhe krimin, ministri: Nuk më kritikuan

SOT - 10.09.2015

Ambasadorët e Bashkimit Europian kanë thirrur dje ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin për luftën kundër trafikut të lëndëve narkotike dhe krimit të organizuar.

Tahiri-Opozitës: Nuk e shihni me sy? Kemi shkatërruar 96% të drogës në vend. Patozi: Ti flet sa për të kaluar radhën

SOT - 10.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka folur sot në Kuvend për punën e qeverisë në luftën kundër lëndëve narkotike. Ai është shprehur se nuk është i lumtur për shifrën e arritur ndaj kanabisit, ...

Tahiri jep llogari për drogën: Situata është ndryshe

Albeu.com - 10.09.2015

Tahiri i është përgjigjur me të njëjtën monedhë sot akuzave që i janë bërë në adresë të tij. Në fjalën e tij nga foltorja e Parlamentit, Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri u është drejtuar ...

Droga, Tahiri-opozitës: Situata është ndryshe

LajmiFundit - 10.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur në seancë plenare mbi trafikun e drogës dhe akuzat që janë bërë në adresë të tij mbi këtë aktivitet kriminal.

“Droga”, replika Tahiri-Patozi në Kuvend

ikub - 10.09.2015

Përveç debatit për CEZ dhe akuzave për korrupsion, Kuvendi është përfshirë edhe nga debate për trafikun e drogës. Për Ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri, opozita po sulmon pa të drejtë Policinë e ...

Kuvend, debat Patozi-Tahiri për kultivimin e hashashit

Top Channel - 10.09.2015

Deputeti demokrat, Astrit Patozi i kërkoi në sallën e Kuvendit, ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri ...

Patozi: Je ministri më i akuzuar nga 1912-a, Tahiri: Pse s’the më parë?

LajmiFundit - 10.09.2015

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, lëshoi sot akuza të forta ndaj ministrave të qeverisë. Duke kaluar vëmendjen sërish te trafiku i lëndëve narkotike, Patozi akuzoi ministrin e Brendshëm, ...

Tahiri: Po luftojmë realisht kultivimin e kanabisit, Patozi: Je ministri më i akuzuar për lidhje me krimin

Ora news - 10.09.2015

Debate në Kuvend për trafikun e drogës. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi se qeveria po lufton realisht fenomenin e kultivimit të lëndëve narkotike.

Tahiri: Jam në dispozicion të prokurorisë për akuzat tuaja, Patozi: Bandat kanë licencë në këtë vend!

BalkanWeb - 10.09.2015

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri mori fjalën në Kuvend për t’ju drejtuar opozitës. Sipas tij opozitarët janë ata që sulmojnë policinë e Shtetit në kohën që ka më shumë sukses.

Patozi: Sajmir Tahiri, ministri më i akuzuar nga 1912. Ministri i Brendshëm: Sot 8 herë më pak drogë se në qeverisjen e ...

Botasot - 10.09.2015

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri iu referua raporteve të partnerëve ndërkombëtarë për të rrëzuar akuzat që i janë drejtuar atij për lidhje me trafikun e narkotikëve dhe kthimin e Shqipërisë në një ...

Patozi-Tahirit: Je ministri më i akuzuar për lidhje me krimin!

Mapo - 10.09.2015

Patozi-Tahirit: Je ministri më i akuzuar për lidhje me krimin! Postuar më: 10 Shtator 2015 17:59 Ka patur një debat të ashpër sot në parlament ndëmrjet deputetit të Partisë Demokratike Astrit Patozi ...

Patozi-Tahirit: Je ministri më i akuzuar për lidhje me krimin!

Botasot - 10.09.2015

Ka patur një debat të ashpër sot në parlament ndëmrjet deputetit të Partisë Demokratike Astrit Patozi dhe ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri fillimisht u duk se e vlerësoi Patozin, kur ...

“Droga” ndesh Patozin me Tahirin

ABC News - 10.09.2015

Një ndër debatet më të forta në Kuvend ishte ai mes deputetit demokrat Astrit Patozi dhe ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Deputeti demokrat nuk i kurseu thumbat për Kryeministrin Rama, ndërsa ...

SEANCA / Pohimi i çuditshëm i Patozit: Ka deputetë që janë gati të kërkojnë azil

Gazeta Dita - 10.09.2015

Deputeti i Partisë Demokratike, Astrit Patozi gjatë fjalës së tij në Kuvend tha se për shkak të gjendjes së pa shpresë në vend edhe anëtarë të parlamentit janë gati të largohen nga vendi për të ...

Droga, Tahiri: Po e luftojmë. Patozi: Je i lidhur me krimin

Java News - 10.09.2015

Droga, Tahiri: Po e luftojmë. Patozi: Je i lidhur me krimin Trafiku i drogës ka shkaktuar sërish debate në Parlament. Protagonistë të replikave ishin ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe deputeti ...

Tahiri: Në 2015 u kultivua 8 herë më pak drogë se në vitin e fundit të PD. U asgjësua 96 % e saj

Gazeta Tema - 10.09.2015

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri iu përgjigj në seancë plenare akuzave të opozitë që janë bërë në adresë të tij mbi mbi trafikun e drogës. Ai zgjodhi shifrat e ndërkombëtarëve për të rrëzuar akuzat ...

Akuzat për trafikun e drogës

Vision Plus - 10.09.2015

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri është përballur edhe ne këtë séance me akuzat e opozitës per situatën e rende te drogës ne Shqipëri. Deputeti demokrat Astrit Patozi ka bere përgjegjëse ...

Ministri Saimir Tahiri takim me ambasadorët e BE

SOT - 09.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, po zhvillon një takim me ambasadorët e Bashkimit Evropian. Takimi ka nisur në orën 12:30 dhe po zhvillohet në zyrat e BE në Tiranë.

Tahiri në takim me ambasadorët e BE-së

Albeu.com - 09.09.2015

Një ditë pasi disa ambasadorë të akredituar në Tiranë, mes tyre dhe ai i SHBA-së takuan kryeministrin Rama, sot pasohet me një takim me ministrin Tahiri .

Ministri Tahiri takim me ambasadorët e vendeve të BE-së

ikub - 09.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në vendin tonë. Takimi mes ministrit Tahiri dhe ambasadorëve të ...

Ministri Tahiri takim me ambasadorët e vendeve të BE-së: Biseduam për prioritetet e punës tonë

ikub - 09.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, zhvilloi një takim me Ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në vendin tonë. Takimi mes ministrit Tahiri dhe ambasadorëve të BE-së ka ...

Saimir Tahiri rreth 2 orë me ambasadorët e BE: Folëm për çështjet prioritare të MB, krimin dhe trafikun

SOT - 09.09.2015

Ka përfunduar takimi i ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, me ambasadorët e BE. Ministri Tahiri ka deklaruar se në takim është folur për një sërë çështjesh prioritare të Ministrisë së Punëve të ...

Tahiri, takim me ambasadorët e vendeve të BE-së: Diskutuam prioritetet e MPB

Top Channel - 09.09.2015

Ka zgjatur rreth 1 orë e 30 minuta takimi i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë. Në një prononcim të shkurtër për mediat, pas takimit, ...

Tahiri pas takimit me ambasadorët: Diskutuam prioritetet e MPB

Albeu.com - 09.09.2015

Pas takimit të mbajtur me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë, ministri Tahiri tha se u fol për prioritetet e Ministrisë së Brendshme .

Ministri Tahiri raporton tek ambasadorët e BE: Folëm për luftën ndaj krimit

LajmiFundit - 09.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri zhvilloi për rreth 1 orë e 30 minuta një takim me ambasadorët e huaj të akredituar në Tiranë. Në qendër të bisedës ishin çështje të rendit dhe sigurisë, ...

Tahiri takim 90 minutash me ambasadorët e BE-së: Folëm për prioritetet e Ministrisë

Ora news - 09.09.2015

Ka zgjatur 1 orë e gjysmë takimi mes ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian. Takimi i nisur rreth orës 12:30 dhe që u mbajt në zyrën e delegacionit të ...

Tahiri në zyrat e BE në Tiranë, takim me ambasadorët

BalkanWeb - 09.09.2015

TIRANË -Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në Shqipëri.

Pas Ramës, ambasadorët rreth 90 minuta takim me Tahirin

BalkanWeb - 09.09.2015

TIRANË- Një ditë pas kryeministrit Edi Rama sot ka qenë Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri që ka zhvilluar një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në ...

Sajmir Tahiri takim me ambasadorët e BE në Tiranë

Botasot - 09.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian të akredituar në Shqipëri. Takimi i ministrit ka nisur në orën 12.00 në zyrat ...

Tahiri takim me ambasadorët e BE-së

ABC News - 09.09.2015

Për rreth 1 orë e gjysmë Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri është takuar me ambasadorët e Bashkimit Europian të akredituar në Tiranë. Në një deklaratë të shkurtër për mediat, pas takimit, ministri ...

Akuzat e ish-vartësve, Tahiri takon ambasadorët e BE-së

Botasot - 09.09.2015

Akuzat e ish-vartësve të tij në rrethe për implikim në trafiqe droge dhe ato të përsëritura në Kuvend nga opozita, duket se kanë qenë shkaku i një takimi të paparashikuar të Ministrit të Punëve të ...

Akuzat e ish-vartësve, Tahiri takon ambasadorët e BE-së

Mapo - 09.09.2015

Akuzat e ish-vartësve, Tahiri takon ambasadorët e BE-së Postuar më: 09 Shtator 2015 14:05 Akuzat e ish-vartësve të tij në rrethe për implikim në trafiqe droge dhe ato të përsëritura në Kuvend nga ...

Ministri Tahiri takim me ambasadorët e BE

Java News - 09.09.2015

Ministri Tahiri takim me ambasadorët e BE Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është duke zhvilluar një takim me ambasadorët e Bashkimit Europian. Takimi që ka nisur në orën 12.30 po zhvillohet tel ...

Tahiri, takim me ambasadorët e vendeve të BE-së: Diskutuam prioritetet e MPB

Tetova Sot - 09.09.2015

Ka zgjatur rreth 1 ore e 30 minuta takimi i ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri me ambasadorët e vendeve të Bashkimit Europian në Tiranë. Në një prononcim të shkurtër për mediat, pas takimit, ...

Byroja e Hetimit dhe lufta kundër drogës, Tahiri takon ambasadorët e BE-së

Gazeta Tema - 09.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri zhvilloi për rreth 1 orë e 30 minuta një takim me ambasadorët e huaj të akredituar në Tiranë. Në qendër të bisedës ishin çështje të rendit dhe sigurisë, ...

Takim në zyrat e BE-së në Tiranë, ambasadorët thërrasin ministrin Tahiri

Gazeta Dita - 09.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e vendeve të BE-së të akredituar në Tiranës. Takimi që zgjati rreth 30 minuta u mbajt në zyrat e delegacionit të BE-së në ...

Ambasadorët takojnë Tahirin për drogën

Vision Plus - 09.09.2015

Ndërsa është vene ne qendër te akuzave nga opozita, ministri i brendshëm Sajmir Tahiri ka zhvilluar një takim me ambasadoret e BE ne Tirane. Biseda kishte ne fokus aksionin antidroge si dhe ngritjen ...

Sajmir Tahiri dhe skema logjike e realitetit të përmbysur

Java News - 09.09.2015

Nga Skënder Minxhozi/ Lufta ndaj ministrit aktual të brendshëm ka qenë një ndër kauzat e para të opozitës së sotme, qëkurse pamë listën e ministrave që paraqiti Edi Rama në shtator të dy vjetëve më ...

Rama braktis Tahirin, e lë vetëm në luftën me Berishën për trafikun e drogës dhe lidhjet me bandat

SOT - 08.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, po kthehet në një kosto me pasoja të rënda për mazhorancën qeverisëse. Skandalet më të rënda të kësaj qeverie lidhen me emrin e tij.

Ngrirja e marrëveshjes me palën Serbe gjeti shkrirjen tek Edita Tahiri

Zhurnal - 08.09.2015

Ngrirja e marrëveshjes me palën Serbe gjeti shkrirjen tek Edita Tahiri Nga: Avni Jashari Pala serbe edhe një herë duket se po del fitimtare në raport me Kosovën.

Pse e akuzoj Saimir Tahirin

Java News - 08.09.2015

Nga Bledi Mane/ Ministrin e Rendit e akuzoj per te vetmen arsye: Krahinizem te tepruar. Dhe jam i sigurt qe nuk e ka organike, e ka te yshtur nga paraardhesit.

DEBATI/ Të gjitha replikat e sherrit mes deputetëve në Kuvend

Gazeta Tema - 08.09.2015

Seanca e djeshme parlamentare, e cila ishte edhe e para për këtë sesion, është shoqëruar me tension. Deputetët e opozitës kanë qenë shumë agresivë, sidomos kur fjalën e mori ministri Saimir Tahiri.

Ngrirja e marrëveshjes me palën Serbe gjeti shkrirjen tek Edita Tahiri

Tetova Sot - 08.09.2015

Nga: Avni Jashari Pala serbe edhe një herë duket se po del fitimtare në raport me Kosovën. Serbia ishte zotuar që nga humbja e Kosovës me luftë pas intervenimit të NATO-së, që atë që nuk e kishte ...

Deputetët e PD “sulmojnë” Tahirin, ngrihen në këmbë dhe e ndërpresin, Meta ndërpret sërish seancën

SOT - 07.09.2015

Ka vazhduar me tone të ashpra, ngritje zëri dhe akuza të rënda seanca e sotme parlamentare. Dalja e ministrit të Brendshëm, Saimir Tahirit, në podiumin e Kuvendit, ka nxehur më tepër gjakrat e ...

Situata e tensionuar në Kuvend, deputetët e opozitës para foltores teksa fliste Tahiri

LajmiFundit - 07.09.2015

Gjate seances se sotme parlamentare, nuk ka munguar tensioni mes deputeteve te pozites dhe opozites. Pika kritike ka qene fjala e mbajtur nga Ministri i Brendshem Saimir Tahiri.

Berisha: Ja lëvizjet e makinës së Tahirit në kufi. Na duhet dekriminalizimi

ikub - 07.09.2015

Ish kryeministri Sali Berisha publikon lëvizjet e makinës së Ministrit të Brendshëm Sajmir Tahiri duke shtuar se kjo makinë është përdorur për trafiqe të paligjshme.

Mblidhet Kuvendi. Tension dhe akuza. Tahiri: Ju e bletë intervistën e zyrtarit të policisë me tokë në bregdet

Zhurnal - 07.09.2015

Mblidhet Kuvendi. Tension dhe akuza. Tahiri: Ju e bletë intervistën e zyrtarit të policisë me tokë në bregdet Tiranë, 7 Shtator - Seanca e parë e sezonit të ri të Kuvendit është shoqëruar nga ...

Mbyllet seanca plenare mes debatesh të forta, opozita kërkoi në Kuvend kryeministrin Rama

SOT - 07.09.2015

Pas debateve të shumta që në fillim të seancës plenare, kryeparlamentari Meta në pamundësinë për të qetësuar deputetët e opozitës, të cilët kanë hedhur akuza të rënda ndaj ministrit Tahiri dhe ...

Mbyllet me polemika të ashpra Kuvendi i Shqipërisë

Lajm - 07.09.2015

Seanca e parë plenare e këtij sesioni parlamentar është mbyllur rreth orës 13:40, mes debatesh të ashpra mes mazhorancës dhe opozitës, gjatë kohës kur po fliste ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Tahiri, Llalla dhe Lika takohen në Prokurori për drogën dhe krimin

Albeu.com - 07.09.2015

Në orën 17:00 është parashikuar një takim mes Tahirit, Llallës dhe Likës. Pritet që zyrtarët më të lartë të vendit të takohen për kapjen e avionit të drogës.

Akuzat e opozitës, Tahiri i kërkon Prokurorisë që të hetojë

Top Channel - 07.09.2015

Akuzat e hedhura në publik nga opozita në drejtim të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kanë qenë objekt i bisedës së zhvilluar mes kreut të rendit dhe kryeprokurorit Adriatik ...

Berisha nxjerr dokumentet: Makina e Saimir Tahirit u përdor nga pengmarrës

LajmiFundit - 07.09.2015

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa te dhena e dokumente me te cilat pretendon se njerezit e afert te Ministrit Saimir Tahiri jane perfshire ne vepra penale te ndodhura ne Tirane dhe ne ...

Tahiri: S'do humbas kohë me shpifjet, Prokuroria të hetojë

Albeu.com - 07.09.2015

Sa i takon akuzave nga opozita , Tahiri i kërkon sot Prokurorisë që të hetojë. Mësohet se akuzat e shprehura nga opozita në drejtim të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri , kanë qenë objekt i ...

Përfundon takimi Tahiri-Llalla, ministri: Prokuroria do hetojë akuzat ndaj meje, nuk humbas kohë me shpifjet e ...

SOT - 07.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka përfunduar takimin me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Menjëherë pas takimi, ministri Tahiri ka folur për akuzat e hedhura ndaj tij nga ana e ...

Tahiri takon Llallën dhe Likën në Prokurori: Të nisin hetimet për çdo akuzë ndaj meje

ikub - 07.09.2015

Ka përfunduar takimi në Prokurorinë e Përgjithshme mes Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe Drejtorit të Shërbimit Informativ Shtetërorë, Visho Ajazi ...

Tahiri i shkon Llallës në zyrë: I kërkova të më hetojë për akuzat e opozitës

LajmiFundit - 07.09.2015

Ministri i Brendshem Saimir Tahiri shkoi ne zyren e prokurorit te pergjithshem Adriatik Llalla diten e sotme. Sipas vete deklarates se Tahirit pas takimit me kryeprokurorin, akuzat e hedhura në ...

Reagon PD: Saimir Tahiri s`mund të hetohet përsa kohë është ministër, të dorëhiqet

LajmiFundit - 07.09.2015

Pas takimit te Ministrit te Brendshem Saimir Tahiri me prokurorin e pergjithshem Adriatik Llalla, reagoi Partia Demokratike. Sipas PD, nuk mund dhe nuk do të hetohet dot Saimir Tahiri për akuzat ...

PD: Ministri nuk mund të hetohet, për sa kohë e ndan pushtetin me bandat

Top Channel - 07.09.2015

Ministrit i Brendshëm, Saimir Tahiri, u takua pasditen e kësaj të hëne me kryeprokurorin Adriatik Llalla, ku është diskutuar mbi akuzat e hedhura në publik nga një ish-oficer policie dhe nga opozita ...

Vijon "sherri" PD-Tahiri, opozita: Nuk ka gomone shpëtimi për ministrin e drogës, është në ortakëri me ...

SOT - 07.09.2015

Partia Demokratike ka vijuar sërish akuzat ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. PD ka deklaruar se ministri nuk mund të hetohet për akuzat tronditëse për sa kohë e ndan pushtetin me bandat e ...

Berisha: Ja prova se Habilajt përdorin makinën e Tahirit

Mapo - 07.09.2015

Berisha: Ja prova se Habilajt përdorin makinën e Tahirit Postuar më: 07 Shtator 2015 12:55 Ish-kryeministri Sali Berisha, ndërkohë që ishte në seancën e Kuvendit, gjeti kohë të postonte online edhe ...

Berisha: Ja prova se Habilajt përdorin makinën e Tahirit

Yll Press - 07.09.2015

“Me 01.10.2013, Florian Habilaj eshte proceduar penalisht ne Vlore per “heqje te paligjshme te lirise (pengmarrje e nje shtetasi) dhe vetgjygjesi”. Ish-kryeministri Sali Berisha, ndërkohë që ishte në ...

Berisha: Ja dokumentat që vërtetojnë se djemtë e tezes të Tahirit janë kriminelë, miq të trafikantit Shullazi

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Deputeti Sali Berisha ka publikuar në Facebook dokumenta që sipas tij lidhin familjarët e ministrit Sajmir Tahiri me krimin. “Te dhena te reja mbi familjaret kontrabandist dhe trafikant e ...

Tahiri: Avioni me drogë nuk u nis nga Shqipëria. Noka: Je hajdut kasetofonash dhe përdorues hashahi

Botasot - 07.09.2015

Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri ka sqaruar nga salla e Kuvendit se avioni i kapur me drogë në Itali, për të cilin mediat italiane raportuan se ishte nisur nga Shqipëria, nuk ka pasur pikënisje ...

Situata në vend, ministri Tahiri takon sot Kryeprokurorin Llalla

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të takohet sot në orën 17:00 me Prokurorin e Përgjithshëm. Takimi do të zhvillohet në Prokurorinë e Përgjithshme, ndërsa dy zyrtarët do të fokusohen tek ...

Tahiri takon Llallën, koka e kujt “pritet” pas Prengës e Ndokës?

Mapo - 07.09.2015

Tahiri takon Llallën, koka e kujt “pritet” pas Prengës e Ndokës? Postuar më: 07 Shtator 2015 16:45 Mësohet se ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të takohet rreth orës 17.00 të ditës së sotme me ...

Akuzat ndaj ministrit, Tahiri: I kërkova Llallës të nisë hetimet

Ora news - 07.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri po zhvillon një takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Takimi vjen pas situatës politike të ditëve të fundit.

Trafiku i drogës, Tahiri takon Kryeprokurorin Llalla dhe Kreun e SHISH: Kërkova nisjen e hetimeve

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është takuar sot me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla si dhe kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror.

Tahiri takon Llallën, koka e kujt “pritet” pas Prengës e Ndokës?

Botasot - 07.09.2015

Mësohet se ministri i Brendshëm Saimir Tahiri do të takohet rreth orës 17.00 të ditës së sotme me kryeprokurorin Adriatik Llalla në mjediset e Prokurorisë së Përgjithshme.

Akuzat e opozitës, Tahiri i kërkon Prokurorisë që të hetojë

Mapo - 07.09.2015

Akuzat e opozitës, Tahiri i kërkon Prokurorisë që të hetojë Postuar më: 07 Shtator 2015 17:55 Akuzat e hedhura në publik nga një ish-oficer policie dhe nga opozita në drejtim të ministrit të ...

Trafiku i drogës, Tahiri takon Llallën: Kërkova nisjen e hetimeve. Dorëheqjen nuk e kam standard të punës sime

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri është takuar sot me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Takimi ka nisur në orën 17:00 në ambientet e Prokurorisë së Përgjithshme dhe ka përfunduar ...

Akuzat për përfshirje në trafikun e drogës

ABC News - 07.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i ka kërkuar Prokurorisë së Përgjithshme të nisë hetimet lidhur me akuzat e hedhura në publik nga një ish-oficer policie dhe nga opozita në drejtim të tij si i ...

PD: Tahiri i diskredituar, shkoi në Prokurori për të kërkuar certifikatë virgjërie. Të dorëhiqet!

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANË- Partia Demokratike ka kërkuar sërish dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në një reagim pas deklaratave të Tahirit në dalje nga takimi me Kryeprokurorin Adriatik Llla, PD thotë ...

PD: Tahiri nuk hetohet përsa kohë është ministër, të largohet

Ora news - 07.09.2015

PD ka deklaruar se ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk mund të hetohet përsa kohë ai mban këtë post. Pas kërkesës së Tahirit tek Llalla për nisjen e hetimeve në lidhje me akuzat e përfshirjes në ...

Parlamenti thuajse arenë boksi, ja sherri Noka-Tahiri

Mapo - 07.09.2015

Parlamenti thuajse arenë boksi, ja sherri Noka-Tahiri Postuar më: 07 Shtator 2015 19:35 Situata në Parlament ka qenë e zjarrtë sot. Tema e ditës ka qenë dekriminalizimi.

Tahiri takon Kryeprokurorin: Heto akuzat ndaj meje

Botasot - 07.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i kërkoi Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla të kryejë çdo hetim të nevojshëm, nisur nga akuzat e hedhura në adresë të tij.

PD: Sajmir Tahiri s’mund të hetohet pa dhënë dorëheqjen si ministër

Botasot - 07.09.2015

Partia Demokratike reagoi përmes një deklarate në lidhje me kërkesën që ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri i ka drejtuar Kryeprokurorit Adriatik Llalla për të hetuar akuzat e hedhura ndaj tij për ...

Tahiri i përgjigjet PD-së: Nuk e jap dorëheqjen

Tetova Sot - 07.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, i është përgjigjur për herë të parë akuzave të ditëve të fundit që kanë ardhur nga opozita, veçanërisht për lidhje të tij me trafikun e drogës.

Tensionohet situata, debat për drogën në Kuvend

Gazeta Tema - 07.09.2015

Opozita është shfaqur shumë agresive gjatë seancës së sotme plenare. Për këtë arsye, seanca është ndërprerë disa herë, pasi deputetët e PD-së janë ngritur në këmbë dhe nuk lejonin ministrin Saimir ...

Noka: Futeni në burg Tahirin, ai bën gjithë trafikun e drogës

Java News - 07.09.2015

Ish-Ministri i Brendshëm në kohën e PD-së Flamur Noka, sot deputet i kësaj partie, ka replikuar ashpër me ministrin aktual Saimir Tahiri. Nga foltorja e Kuvendit, Noka ka folur me tone të ashpra duke ...

Tahiri takim me Prokurorin e Përgjithshëm, Llalla

Gazeta Tema - 07.09.2015

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri do të takohet sot në orën 17:00 me Prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Takimi do të zhvillohet në Prokurorinë e Përgjithshme, ndërsa dy zyrtarët do të ...

Tahiri: I bëj thirrje Prokurorisë të hetojë çdo akuzë ndaj meje

Gazeta Tema - 07.09.2015

Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri i kërkoi Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla të kryejë çdo hetim të nevojshëm për të, nisur nga akuzat publike të hedhura në adresë të tij.

Akuzat ndaj ministrit, Tahiri: I kërkova Llallës të nisë hetimet

Gazeta Dita - 07.09.2015

Ministri Tahiri i ka kërkuar prokurorit Adriatik Llalla që të nisë hetimet për akuzat e ngritura nga ish-oficeri i policise Zagani. Ai i bëri apel politikës që të flasë pasi të flasin institucionet e ...

PD “nxehet” pse Tahiri i kërkon hetim Prokurorisë: Të jap dorëheqjen, i diskretituar publikisht

Gazeta Tema - 07.09.2015

Partia Demokratike ka kërkuar sërish dorëheqjen e Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Në një reagim pas deklaratave të Tahirit në dalje nga takimi me Kryeprokurorin Adriatik Llla, PD thotë se ai ...

PD përsërit thirrjen për dorëheqje: Tahiri të bëhet subjekt i drejtësisë

Java News - 07.09.2015

Partia Demokratike akuzon si përgjegjës Ministrin e Brendshëm, Sajmir Tahiri për trafikun e drogës dhe kërkon hetim ndaj tij, por më parë duhet të jap dorëheqje që të jetë subjekt i drëjtësisë.