TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Balena Blu”, ja çfarë po bën Instagram për ta parandaluar këtë lojë

Portalb - 18.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena Blu” besohet se është një grup në rrjete sociale që po inkurajon të rinjtë ta vrasin veten. Ka qindra e mijëra postime që lidhen me këtë lojë në Instagram.

Nëse pranoni ftesë nga “Balena e kaltër” kontaktoni këtë person

Almakos - 18.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena e kaltër” e cila ka marrë jetën e më shumë se 140 fëmijëve në botë, tashmë është hasur edhe në Kosovë. Administratori i kësaj loje madje po u dërgon mesazhe qytetarëve nëpër ...

Babai raporton vajzën në polici për gërvishtje duarsh në formë balene

Lajm - 18.06.2017

Më datë 16 qershor në Prishtinë, një baba ka raportuar vajzën e tij të mitur në polici, e cila ishte bërë pre e lojës së fundit vdekjeprurëse “Balena Kaltër”.

Edhe një tjetër rast i “Balenës së Kaltër” në Prishtinë

Lajmi.net - 18.06.2017

Policia e Kosovës njofton se në mbrëmjen e të premtës ka marrë një informatë se një vajzë e mitur ka gërvishuar duart duke bërë vizatime në formë balene.

Morenës i shkruan “Balena Blu”, kjo është përgjigja (Foto)

Lajmi.net - 18.06.2017

Këto ditë temë diskutimi në medie dhe në rrjete sociale është çështja e lojës virale 'Balena Blu'. Meqenëse u mësua se nivelet e rrezikshme të kësaj loje po bëjnë shumë fëmijë të vrasin jetën, ...

“Balena e kaltër” në Prishtinë, babai raporton vajzën në polici

Almakos - 18.06.2017

Në Prishtinë është raportuar një tjetër rast i lojës “Balena e kaltër” që çon fëmijët në vetëvrasje . Policia ka njoftuar se të premten një baba i shqetësuar ka raportuar për vajzën e tij tek forcat ...

Modelja e njohur shqiptare ‘sulmohet’ nga “Balena Blu”, ja çfarë ndodhi (Foto)

Lajmi.net - 18.06.2017

Loja vdekjeprurëse virale ‘Balena Blu’ është kthyer në shqetësim për të shumëkë, por jo të gjithë e kuptojnë seriozitetin e çështjes së kësaj loje. “Pre” e kësaj loje kanë rënë edhe dis nga artistët ...

Kamëz, një 10-vjeçar po tenton të hidhet nga kati i 7

Top Channel - 18.06.2017

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën "Pavarësia" në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të vetëhidhet.

Ngjarje e rëndë në Kamzë, fëmija tenton të hidhet nga kati i 7-ë pasi luante me ?Balenën blu?

Albeu.com - 18.06.2017

Një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte pasi luante lojën ‘Balena Blu’. Të paktën kështu flasin raportimet paraprake nga Policia e Tiranës.

Luante lojën e “‘Balenës…”, fëmija 12-vjeçar në Kamzë tenton të hidhet nga ndërtesa

Almakos - 18.06.2017

Fëmija që luante lojën “Balena e kaltër” ka tentuar të hidhet nga një ndërtesë. Ngjarja e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Pavarësia” në Kamzë.

Alarm i rremë! Ja e vërteta e djalit që do hidhej nga kati i 7-ë në Kamzë

Albeu.com - 18.06.2017

Ka rezultuar një alarm i rremë, apo më mirë lojë fëmijësh me Policinë, lajmi se një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte në Kamzë pasi luante lojën ‘Balena Blu’.

Ngjarje e rëndë në Kamzë, fëmija tenton të hidhet nga kati i 7-ë pasi luante me ‘Balenën blu”

Lajmi.net - 18.06.2017

Një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte pasi luante lojën ‘Balena Blu’. Të paktën kështu flasin raportimet paraprake nga Policia e Tiranës.

Kosova nuk e ka shmangur rrezikun nga “Balena e kaltër” (Video)

Almakos - 18.06.2017

Loja vdekjeprurëse “Balena e kaltër” po rrezikon të rinjtë në Kosovë. Lexo po ashtu: Policia ka raportuar edhe për një rast të një të miture që ka rënë pre e kësaj loje.

“Balena” e rreme, hetim për telefonatën që alarmoi policinë

Top Channel - 18.06.2017

Loja e rrezikshme "Balena Blu" është kthyer në një lojë për njerëz që nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Një telefonatë që rezultoi mashtrim, vuri në alarm policinë dhe zjarrfikësit.

Ende ka rrezik nga “Balena Blue” (VIDEO)

Lajmi.net - 18.06.2017

Loja vdekjeprurëse “Balena Blue” ende po rrezikon të rinjtë në Kosovë, njofton Klan Kosova. Policia ka raportuar edhe për një rast të një të miture që ka rënë pre e kësaj loje.

Nëse pranoni ftesë nga “Balena Blu” kontaktoni këtë person

Botasot - 18.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena Blu” e cila ka marrë jetën e më shumë se 140 fëmijëve në botë, tashmë është hasur edhe në Kosovë. Administratori i kësaj loje madje po u dërgon mesazhe qytetarëve nëpër ...

Nëse pranoni ftesë nga “Balena e kaltër” kontaktoni këtë person

Telegrafi - 18.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena e kaltër” e cila ka marrë jetën e më shumë se 140 fëmijëve në botë, tashmë është hasur edhe në Kosovë. Administratori i kësaj loje madje po u dërgon mesazhe qytetarëve nëpër ...

Morena merr mesazh të luaj lojën “Balena Blue” (Foto)

Gazeta Express - 18.06.2017

Këto ditë është përhapur me të madhe një lojë e quajtur “Balena ...

Femra më seksi shqiptare sulmohet nga “Balena Blu” por ndodh e papritura (FOTO)

Gazeta Express - 18.06.2017

Loja “Balena Blu” është bërë virale në të gjijthë botën duke u kthyer në lojën më vdekjeprurëse të të gjitha ...

Ja çfarë i shkruan "Balena Blue" Elita Rudit (Foto)

Gazeta Express - 18.06.2017

Elita Rudi është një nga moderatoret më të përfolura në vendin ...

Një e mitur vizaton balenën në dorë, Policia nis hetimet

Gazeta Express - 18.06.2017

Një vajzë e mitur nga Prishtina ka rënë pre e tashmë lojës së rrezikshme që po qarkullon në mbarë botën e njohur si ‘Balena Blue”. E mitura prishtinase kishte gërvishtur në dorën e saj një vizatim i ...

Një e mitur vizaton balenën në dorë, Policia nis hetimet

Zeri - 18.06.2017

Një vajzë e mitur nga Prishtina ka rënë pre e tashmë lojës së rrezikshme që po qarkullon në mbarë botën e njohur si ‘Balena Blue”. E mitura prishtinase kishte gërvishtur në dorën e saj një vizatim i ...

Nëse pranoni ftesë nga 'Balena e kaltër' kontaktoni këtë person

Zeri - 18.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena e kaltër” e cila ka marrë jetën e më shumë se 140 fëmijëve në botë, tashmë është hasur edhe në Kosovë. Administratori i kësaj loje madje po u dërgon mesazhe qytetarëve nëpër ...

Një e mitur vizaton balenën në dorë, ja çfarë bën policia e Kosovës

Botasot - 18.06.2017

Një vajzë e mitur nga Prishtina ka rënë pre e tashmë lojës së rrezikshme që po qarkullon në mbarë botën e njohur si ‘Balena Blue”. E mitura prishtinase kishte gërvishtur në dorën e saj një vizatim i ...

“Balena e kaltër” në Prishtinë, babai raporton vajzën në polici

Telegrafi - 18.06.2017

Në Prishtinë është raportuar një tjetër rast i lojës “Balena e kaltër” që çon fëmijët në vetëvrasje . Policia ka njoftuar se të premten një baba i shqetësuar ka raportuar për vajzën e tij tek forcat ...

‘Balena blu’, një fëmijë tenton të hidhet nga kati i 7-të. Ja ku po ndodh

Botasot - 18.06.2017

Një ngjarje e rëndë dyshohet se ka ndodhur pak minuta më parë. Një fëmijë 12 vjeç që luante lojën ‘Balena blu’, dyshohet se ka tentuar që ti japë fund jetës, si pasojë e kësaj loje të rrezikshme.

Shokuese në Kamëz, 12 vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7-të… shkak “Balena Blu”

Gazeta Express - 18.06.2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në rrugën Pavarësia në ...

Luante lojën e “‘Balenës…”, fëmija 12-vjeçar në Kamzë tenton të hidhet nga ndërtesa

Telegrafi - 18.06.2017

Fëmija që luante lojën “Balena e kaltër” ka tentuar të hidhet nga një ndërtesë. Ngjarja e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Pavarësia” në Kamzë.

Luante lojën e 'Balenës…', fëmija 12-vjeçar në Kamzë tenton të hidhet nga ndërtesa

Zeri - 18.06.2017

Fëmija që luante lojën “Balena e kaltër” ka tentuar të hidhet nga një ndërtesë. Ngjarja e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “Pavarësia” në Kamzë.

Ra pre e “Balena Blu”, 12-vjeçari nga Kamza tenton të hidhet nga kati i 7

Mapo - 18.06.2017

Rreziku që i kanoset fëmijëve shqiptarë nga loja “Balena Blu”, është shumë i madh, nëse nuk janë nën kontrollin e vazhduar të prindërve. Pas rasteve të denoncuara në Gjirokastër e Shkodër, një tjetër ...

Kamëz/ Luante “Balenën Blu” dhe tentoi të hidhej nga kati i 7, policia zbardh të vërtetën

Gazeta Express - 18.06.2017

Disa minuta më parë u raportua se një fëmijë 12 vjeçar tentoi të hidhej nga kati I 7-të I një ndërtese në Kamëz, pasi ai lunate me lojën e Balenës ...

Një telefonatë anonime terrorizoi Kamzën, ja e vërteta e djalit që do hidhej nga kati i 7-ë

Mapo - 18.06.2017

Ka rezultuar një alarm i rremë, apo më mirë lojë fëmijësh me Policinë, lajmi se një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte në Kamzë pasi luante lojën ‘Balena Blu’.

“Ra pre e Balenës Blu”, ja e vërteta e 12-vjeçarit nga Kamza që do hidhej nga kati i 7

BalkanWeb - 18.06.2017

KAMZE – Ka rrezikur i rremë lajmi se një 12-vjeçar nga Kamza ka tentuar të hidhet nga kati i 7 i pallatit ku banonte. Ka qenë një mesazh i mbërritur në Komisariatin e Kamzës, ai që ka vënë në lëvizje ...

Kosova nuk e ka shmangur rrezikun nga “Balena e kaltër” (Video)

Telegrafi - 18.06.2017

Loja vdekjeprurëse “Balena e kaltër” po rrezikon të rinjtë në Kosovë. Policia ka raportuar edhe për një rast të një të miture që ka rënë pre e kësaj loje.

Ende ka rrezik nga 'Balena Blue' (Video)

Zeri - 18.06.2017

Loja vdekjeprurëse “Balena Blue” ende po rrezikon të rinjtë në Kosovë. Policia ka raportuar edhe për një rast të një të miture që ka rënë pre e kësaj loje.

Kamëz, një 10-vjeçar tenton të hidhet nga kati i 7, dyshime për “Balenën Blu”

Java News - 18.06.2017

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën Pavarësia në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të vetëhidhet.

‘Balena blu’, një fëmijë shqiptar tenton të hidhet nga kati i 7-të. Ja ku po ndodh

Tetova Sot - 18.06.2017

Një ngjarje e rëndë dyshohet se ka ndodhur pak minuta më parë. Një fëmijë që luante lojën ‘Balena blu’, dyshohet se ka tentuar që ti japë fund jetës, si pasojë e kësaj loje të rrezikshme.

Alarm i rremë në Kamëz: Një 10-vjeçar po tenton të hidhet nga pallati

Java News - 18.06.2017

Ka rezultuar një alarm i rremë, apo më mirë lojë fëmijësh me Policinë, lajmi se një fëmijë ka tentuar të hidhet nga kati i shtatë i pallatit ku banonte në Kamzë pasi luante lojën ‘Balena Blu’.

10-vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7, luante ‘balena blu’

Alb Portali - 18.06.2017

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën “Pavarësia” në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të vetëhidhet.

“Po luante Balenën Blu”, ja e vërteta e fëmijës që do hidhej nga kati i shtatë

Durres Lajm - 18.06.2017

Policia njofton se ka rezultuar i rremë lajmi se një fëmijë nga Kamza ka tentuar të hidhet nga kati i 7 i pallatit ku banonte. Ka qenë një mesazh i mbërritur në Komisariatin e Kamzës, ai që ka vënë ...

10-vjeçari tenton të hidhet nga kati i 7, luante ‘Balena e Kaltër’

Antpress - 18.06.2017

Forca të shumta policie dhe zjarrfikëse kanë rrethuar një pallat në Rrugën “Pavarësia” në Kamëz, pasi një fëmijë vetëm 10 vjeç kërcënon se do të hidhet nga kati i shtatë.

Psikologu për “Balenën e kaltër”: Situata është shqetësuese

Almakos - 17.06.2017

Loja virtuale e rrezikshme “Balena e kaltër” duhet të trajtohet me seriozitet të lartë. Këtë e thotë psikologu Fitim Uka, që ka thënë se situata në Kosovë nuk është alarmante.

Këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

Lajmi.net - 17.06.2017

Cak kryesor i lojës agresive që çon edhe në vetëvrasje të të rinjve janë adoleshentët. Kjo sipas psikologut, Fitim Uka që ka thënë se më të rrezikuar nga kjo lojë janë që janë më depresiv.

Shqetësuese: “Balena Blu” arrin edhe tek fëmijët e Prishtinës (Video)

Lajmi.net - 17.06.2017

Loja e rrezikshme kompjuterike, “Balena Blu”, ka nisur të praktikohet edhe në Republikën e Kosovës. Indeksonline ka incizuar disa adoleshentë nga Prishtina të cilët komentojnë këtë lojë që deri më ...

Bllokohet aplikacioni i ‘Balenës së Kaltër’ në rrjetin e Kosovës

Lajmi.net - 17.06.2017

Agjencia Shtetërore për mbrojtjen e të dhënave personale, ka arritur që ta bllokoj çasjen e lojës “Balena Blue” në rrjetin e Kosovës. “Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ...

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

Almakos - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e ...

Në Policinë e Kosovës paraqiten gjashtë rastet e para të "Balenës së kaltër"

Albeu.com - 17.06.2017

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka njoftuar se ka filluar sensibilizimi rreth lojë s vetëvrasëse “Balena e kaltër”. Vetëm sot në stacionet policore janë paraqitur gjashtë raste lidhur ...

Edhe Elitës i ka shkruar balena… (Foto)

Lajmi.net - 17.06.2017

Këto ditë temë kryesore është loja famëkeqe ‘Balena Blu’ e cila po u merr jetën shumë fëmijëve. Tashmë janë paraqitur edhe rastet e para në Kosovë dhe lajmi për të po bën shumë bujë në medie, shkruan ...

“Balena Blu”, ja çfarë po bën Instagram për ta parandaluar këtë lojë

Lajmi.net - 17.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena Blu” besohet se është një grup në rrjete sociale që po inkurajon të rinjtë ta vrasin veten. Ka qindra e mijëra postime që lidhen me këtë lojë në Instagram.

Bllok për “Balenën e Kaltër’ në Kosovë

Portalb - 17.06.2017

Pas paraqitjes së rasteve të para të shkarkimit të lojës morbide ‘Balena e Kaltër’, e cila krijon varësi tek ata që e shkarkojnë dhe përmes shantazhit, administratorët e saj detyrojnë përdoruesit të ...

?Balena Blu? bllokohet në rrjetin e Kosovës

Albeu.com - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur “ Balena e Blu”’ (Blue Whale) Pas ...

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

SOT - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e ...

“Balena Blu”, ja çfarë po bën Instagram për ta parandaluar

SOT - 17.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena Blu” besohet se është një grup në rrjete sociale që po inkurajon të rinjtë ta vrasin veten. Ka qindra e mijëra postime që lidhen me këtë lojë në Instagram.

‘Balena Blue’, 28 vjeçari nga Durrësi mbërrin deri në nivelin e 40-të (FOTO)

Zeri - 17.06.2017

Një tjetër denoncim është bërë sot për një djalë 28 vjeç që ka rënë në kurthin e lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”. Kolegët e tij të punës kanë dërguar fotot në “Jeta Osht Qef” dhe thonë se e zbuluan ...

Rizaj: Të sensibilizohemi dhe të mos përhapim panik për lojën “Balena Blue”

Botasot - 17.06.2017

Darsej Rizaj, drejtori i Shkollës Digjitale duke komentuar për lojën e rrezikshme të quajtur “Balena Blue” ka thënë se kjo lojë është përhapur më së shumti si rezultat i mediave globale.

Psikologu për “Balenën Blu”: Situata është shqetësuese

Botasot - 17.06.2017

Loja virtuale e rrezikshme “Balena Blu” duhet të trajtohet me seriozitet të lartë. Këtë e thotë psikologu Fitim Uka, që ka thënë se situata në Kosovë nuk është alarmante.

Psikologu për “Balenën e kaltër”: Situata është shqetësuese

Telegrafi - 17.06.2017

Loja virtuale e rrezikshme “Balena e kaltër” duhet të trajtohet me seriozitet të lartë. Këtë e thotë psikologu Fitim Uka, që ka thënë se situata në Kosovë nuk është alarmante.

Psikologu për 'Balenën Blu': Situata është shqetësuese

Zeri - 17.06.2017

Loja virtuale e rrezikshme “Balena Blu” duhet të trajtohet me seriozitet të lartë. Këtë e thotë psikologu Fitim Uka, që ka thënë se situata në Kosovë nuk është alarmante.

Këto janë simptomat e të prekurve nga “Balena Blu”

Botasot - 17.06.2017

Cak kryesor i lojës agresive që çon edhe në vetëvrasje të të rinjve janë adoleshentët. Kjo sipas psikologut, Fitim Uka që ka thënë se më të rrezikuar nga kjo lojë janë që janë më depresiv.

'Balena e Kaltër', 6 raste paraqiten në Policinë e Kosovës

Zeri - 17.06.2017

Në një komunikatë për medie të Policisë se Kosovës thuhet se “sipas informacioneve dhe verifikimeve të para njëri nga rastet ka të bëjë edhe me gërvishtje të dorës, ku viktima e këtij rasti ka ...

Balena Blu, si t`i mbrojmë fëmijët?

Botasot - 17.06.2017

Balena Blu është vetëm njëra nga rreziqet që është bërë e famshme tani, mirëpo nuk bën të neglizhohen të gjitha rreziqet tjera të cilat e cenojnë shëndetin mendorë të fëmijëve gjatë prezencës online.

“Balena Blu”, ja çfarë po bën Instagram për ta parandaluar këtë lojë

Gazeta Express - 17.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena Blu” besohet se është një grup në rrjete sociale që po inkurajon të rinjtë ta vrasin ...

Bllokohet ‘Balena e Kaltër’ në Rrjetin e Kosovës

Gazeta Express - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur ‘Balena e Kaltër’ (Blue ...

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

Telegrafi - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e ...

Bllokohet aplikacioni i ‘Balena Blue’ në rrjetin e Kosovës

Zeri - 17.06.2017

Agjencia Shtetërore për mbrojtjen e të dhënave personale, ka arritur që ta bllokoj çasjen e lojës “Balena Blue” në rrjetin e Kosovës. “Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ...

Balena e blu çmenduri, profesionistët sugjerojnë kujdes më të madh ndaj fëmijëve

Botasot - 17.06.2017

Loja e kobshme ‘Balena e Kaltër’, që ka marrë vëmendjen, sidomos të adoleshentëve gjithandej botës, është shndërruar në shqetësim për qytetarët dhe autoritetet kompetente edhe në vendin tonë.

Balena Blu, si t`i mbrojmë fëmijët ?

Alb Portali - 17.06.2017

Balena Blu është vetëm njëra nga rreziqet që është bërë e famshme tani, mirëpo nuk bën të neglizhohen të gjitha rreziqet tjera të cilat e cenojnë shëndetin mendorë të fëmijëve gjatë prezencës online.

Bllokohet “Balena e kaltër” në rrjetin e Kosovës

Alb Portali - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e ...

Policia e Kosovës bllokon ‘Balenën e Kaltër’ në rrjet

Java News - 17.06.2017

Me iniciativën e Agjencisë dhe bashkërendimin e veprimeve me ofruesit kryesorë të internetit në Kosovë, ka filluar bllokimi i qasjes në aplikacionin e quajtur ‘Balena e Kaltër’ (Blue Whale) Pas ...

Ja çfarë i shkruan “Balena Blu” Elita Rudit (Foto)

Alb Portali - 17.06.2017

Elita Rudi është një nga moderatoret më të përfolura në vendin tonë. Loading... Lidhja me reperin Gjiko ka bërë që ajo të jetë pjesë e medieve rozë. Së fundmi, loja vrasëse “Balena Blu” ka bërë bujë ...

Balena Blu; Si të ruani fëmijët?

Intervista - 17.06.2017

Psikologia Lorela Garuli, tregon gjithçka për këtë lojë të rrezikshme! Fabjola Kuburi:-Lorela, çfarë është kjo epidemi apo virus virtual vdekjeprurës, me emrin “Balena Blu”? Lorela Garuli, ...

“Balena e kaltër”, arrin edhe në Kosovë (Video)

Lajmi.net - 16.06.2017

Loja monstruoze, “Balena e kaltër” ka arritur edhe në Kosovë Këtë e ka treguar për Klan Kosovën një prej personave që ka dashur ta luaj këtë lojë. Loja, e cila cyt lojtarët që në fund të bëjnë ...

Balena Blu, misteri që fshihet pas 130 vrasjeve në Rusi dhe dhjetëra lëndimeve në mbarë botën. Ja 50 nivelet e saj

Shqipmedia - 16.06.2017

Blue Whale – balena blu – një lojë cila dërgon adoleshentët drejt vetëvrasjes ka marrë jetën e të paktën 130 rinjve në Rusi. Më 12 Qershor Policia Ruse arrestoi atë që besohet se është themeluesi i ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares nga Fieri: “Balena blu” po i merrte jetën shoqes time (Foto)

Lajm - 16.06.2017

Janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që ...

Shfaqja e dy rasteve të “Balenës së kaltër” në Gjilan, Policia ende s’ka informatë zyrtare

Almakos - 16.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena e kaltër” e cila tashmë ka marrë jetët e qindra fëmijëve në mbarë botën, është raportuar se ka mbërritur edhe në Kosovë. Mbrëmë në media është thënë se dy raste të kësaj loje ...

Këto janë 50 sfidat e “Balenës Blu”

Shqipmedia - 16.06.2017

“Balena Blu” përshkruhet si një lojë, por nuk mund ta konsiderosh të tillë. Adoleshentët që e luajnë këtë lojë duhet të pranojnë një numër sfidash, saktësisht 50, ku sfida e fundit është vetëvrasja.

Baki Kelani tregon nëse ka pasur raste zyrtare të “Balenës Blue” në Kosovë

Portalb - 16.06.2017

Policia e Kosovës ka thënë se nuk ka pasur asnjë rast zyrtarë të paraqitur në polici për lojën “balena e kaltër”. Lajmi.net ka kontaktuar me zëdhënësin e policisë së Kosovës, Baki Kelanin, i cili tha ...

Njihuni me sqarimin e pediatres Gjika për "Balenën Blu"

SOT - 16.06.2017

Në emisione televizive dhe rrjetet sociale, po flitet shumë për “balenën blu”, këtë lojë të frikshme që e dërgon lojtarin, natyrisht adoleshent, drejt vdekjes.

‘Balena Blu’, ndodh rasti i parë në Prishtinë

Lajmi.net - 16.06.2017

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si “Balena Blu” është iniciuar para pak çastesh në Policinë e Kosovës. KALLXO.com mëson se rasti është hapur në stacionin Qendra në Prishtinë dhe viktima ...

“Balena e Kaltër”, në Shqipëri rritet kurioziteti për lojën vrasëse

Almakos - 16.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena Blu” rezulton të jetë aplikacioni më i shkarkuar në Shqipëri për celularët smartphone. Tabela tregon qartë se kjo lojë renditet e para ndër aplikacionet më të kërkuara në ...

Edhe Majku në ‘sfidë’ me Balena Blu (Foto)

Lajmi.net - 16.06.2017

Këto ditë jemi dëshmitarë të 'terrorit' që po shkakton një lojë virale me emrin 'Balena Blu'. Në çdo medium dhe në çdo vend është temë diskutimi çështja e kësaj loje e cila po merrë jetë njerëzish, ...

Policia: Fëmijët që luajtën lojën “Balena e kaltër” kishin shenja në trup

Almakos - 16.06.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se loja e quajtur “Balena e kaltër” ka sjellë gjashtë raste në rajonin e Prishtinës ku fëmijët ishin bërë pjesë e lojës tashmë të rrezikshme.

Kelani: Fëmijët që luajtën lojën ‘Balena Blue’ kishin shenja në trup

Lajmi.net - 16.06.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se loja e quajtur “Balena Blue” ka sjellë gjashtë raste në rajonin e Prishtinës ku fëmijët ishin bërë pjesë e lojës tashmë të rrezikshme.

‘Balena Blue’, 28 vjeçari nga Durrësi mbërrin deri në nivelin e 40-të (FOTO+18)

Lajmi.net - 16.06.2017

Një tjetër denoncim është bërë sot për një djalë 28 vjeç që ka rënë në kurthin e lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”. Kolegët e tij të punës kanë dërguar fotot në “Jeta Osht Qef” dhe thonë se e zbuluan ...

Psikologu për “Balenën Blu”: Situata është shqetësuese

Lajmi.net - 16.06.2017

Loja virtuale e rrezikshme “Balena Blu” duhet të trajtohet me seriozitet të lartë. Këtë e thotë psikologu Fitim Uka, që ka thënë se situata në Kosovë nuk është alarmante, njofton Klan Kosova.

“Balena e kaltër”, arrin edhe në Kosovë (Video)

Gazeta Express - 16.06.2017

Loja monstruoze, “Balena e kaltër” ka arritur edhe në ...

Peshkatarët e Durrësit kapin “Balenën e kaltër” (Foto)

Gazeta Express - 16.06.2017

Ditët e fundit ka patur mjaft lajme rreth lojës së rrezikshme “Balena Blu”, por me sa duket ajo nuk qenka e vetmja me atë ...

Shfaqja e dy rasteve të “Balenës së kaltër” në Gjilan, Policia ende s’ka informatë zyrtare

Telegrafi - 16.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena e kaltër” e cila tashmë ka marrë jetët e qindra fëmijëve në mbarë botën, është raportuar se ka mbërritur edhe në Kosovë. Mbrëmë në media është thënë se dy raste të kësaj loje ...

Alarmante: ‘Balena blue’ mbërrin edhe në Kosovë, dy raste në Gjilan

Zeri - 16.06.2017

Loja famëkeqe Balena Blue, tashmë ka mbërritur edhe në Kosovë. Kjo lojë tragjike e cila po qon drejt vdekjes shumë fëmijë në vende të ndryshme të botës tashmë po kërcënon edhe fëmijët tanë.

Policia mohon rastet e raportuara për "Balenën Blu" në Gjilan e Prizren

Gazeta Express - 16.06.2017

Gjatë ditës së djeshme në media u raportua se dy nxënës në shkollën ‘Abaz Ajeti”, kanë luajtur lojën tashmë të rrefikshme ‘Balena Blu’. Por policia nga rajoni i Gjilanit, mohon që në këtë shkollë të ...

Majku sfidohet nga “Balena Blue” (Foto)

Gazeta Express - 16.06.2017

Ai është njëri ndër reperët më të njohur në estradën ...

‘Balena Blu’, hapet rasti i parë në Prishtinë

Zeri - 16.06.2017

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si “Balena Blu” është iniciuar para pak çastesh në Policinë e Kosovës. KALLXO.com mëson se rasti është hapur në stacionin Qendra në Prishtinë dhe viktima ...

“Balena Blu”, në Shqipëri rritet kurioziteti për lojën vrasëse

Botasot - 16.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena Blu” rezulton të jetë aplikacioni më i shkarkuar në Shqipëri për celularët smartphone. Tabela tregon qartë se kjo lojë renditet e para ndër aplikacionet më të kërkuara në ...

‘Balena Blu’, ndodh rasti i parë në Prishtinë

Botasot - 16.06.2017

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si “Balena Blu” është iniciuar para pak çastesh në Policinë e Kosovës. Kallxo mëson se rasti është hapur në stacionin Qendra në Prishtinë dhe viktima ...

Loja e rrezikshme "Balena Blue", në Policinë e Kosovës paraqiten 6 raste

Gazeta Express - 16.06.2017

Gjashtë raste të fëmijëve që janë bërë pjesë e lojës tashmë të rrezikshme ‘Balena Blue”, janë paraqitur gjatë ditës së sotme në rajonin e ...

Shënohet rasti i parë i “Balenës Blu” edhe në Kosovë

Ora news - 16.06.2017

Viktima e parë e lojës kompjuterike të njohur si “Balena Blu” është regjistruar edhe në Kosovë. Lajmi konfirmohet nga policia dhe publikohet nga Kallxo.com.

“Balena e Kaltër”, në Shqipëri rritet kurioziteti për lojën vrasëse

Telegrafi - 16.06.2017

Loja e rrezikshme “Balena Blu” rezulton të jetë aplikacioni më i shkarkuar në Shqipëri për celularët smartphone. Tabela tregon qartë se kjo lojë renditet e para ndër aplikacionet më të kërkuara në ...

Paraqiten gjashtë rastet e para të “Balenës së kaltër” në Policinë e Kosovës

Botasot - 16.06.2017

(E plotësuar) - Pas sensibilizimit të opinionit të realizuar dje nga Policia e Kosovë, lidhur me lojën “Balena Blu” vetëm gjatë ditës së sotme janë lajmëruar gjashtë raste në kuadër të stacioneve ...

Policia: Fëmijët që luajtën lojën “Balena e kaltër” kishin shenja në trup

Telegrafi - 16.06.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se loja e quajtur “Balena e kaltër” ka sjellë gjashtë raste në rajonin e Prishtinës ku fëmijët ishin bërë pjesë e lojës tashmë të rrezikshme.

Kelani: Fëmijët që luajtën lojën 'Balena Blue' kishin shenja në trup

Zeri - 16.06.2017

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se loja e quajtur “Balena Blue” ka sjellë gjashtë raste në rajonin e Prishtinës ku fëmijët ishin bërë pjesë e lojës tashmë të rrezikshme.

‘Balena Blu’ vjen në Maqedoni, ekspertët ju sugjerojnë si të mbroheni

Telegrafi - 16.06.2017

Loja famëkeqe që tani më është shndërruar edhe si shqetësim për autoritet ka marrë shumë vëmendjen e të rinjëve. Ne në Telegrafi Maqedoni, duke e ndjerë rrezikun që ju kanoset të rinjëve vendosëm që ...

‘Balena Blu’ vjen në Maqedoni, ekspertët ju sugjerojnë si të mbroheni

Botasot - 16.06.2017

Loja famëkeqe që tani më është shndërruar edhe si shqetësim për autoritet ka marrë shumë vëmendjen e të rinjëve. Ne në Telegrafi Maqedoni, duke e ndjerë rrezikun që ju kanoset të rinjëve vendosëm që ...

Lira Gjika: “Balena Blu” i çon adoleshentët deri në skllavëri ndaj lojës

Java News - 16.06.2017

Loja e rrezikshme e “Balenës Blu”, “nuk është shaka”, shkruan pediatrja e njohur Lira Gjika, e cila nënvizon se ‘loja është një kurth për jetën dhe operon në zona të ndërmjetme të psikës, të cilat ...

Shfaqja e dy rasteve të “Balenës së kaltër” në Gjilan, Policia ende s’ka informatë zyrtare

Alb Portali - 16.06.2017

Loja vetëvrasëse “Balena e kaltër” e cila tashmë ka marrë jetët e qindra fëmijëve në mbarë botën, është raportuar se ka mbërritur edhe në Kosovë. Loading...

Raportohen gjashtë raste të “Balena Blu” në Kosovë

Alb Portali - 16.06.2017

Pas sensibilizimit të opinionit të realizuar nga Policia e Kosovë, lidhur me lojën “Balena Blu” vetëm gjatë ditës së sotme janë lajmëruar gjashtë raste në kuadër të stacioneve policore të Drejtorisë ...

Policia apel prindërve, lajmërohen 6 raste në Prishtinë me lojën “Balena Blu”

Kosova Live - 16.06.2017

Pas sensibilizimit të opinionit të realizuar dje nga Policia e Kosovë, lidhur me lojën “Balena Blu” vetëm gjatë ditës së sotme janë lajmëruar gjashtë raste në kuadër të stacioneve policore të ...

?Balena Blu? edhe në Shkodër, Famulltari tregon 3 raste të rënda

Albeu.com - 15.06.2017

“ Balena Blu” po kërcënon fëmijët në të gjithë Shqipërinë. Pas rastit të një 14-vjeçarje në Gjirokastër, raste të ndryshme po raportohen nga e gjithë Shqipëria.

50 sfidat e tmerrshme të "Balenës Blu", nga prerja e krahut tek vetëvrasja

Albeu.com - 15.06.2017

“Balena Blu”, loja e përfolur që është duke u marrë jetën qindra adoleshentëve, është shndërruar në një problem global. Rreth 130 fëmijë kanë kryer vetëvrasje deri më tani, për shkak të kësaj loje e ...

Bien pre e lojës vetëvrasëse "Balena Blu", zbulohen tre raste të tjera në Shkodër

SOT - 15.06.2017

Një tjetër denoncim i viktimave të lojës së rrezikshme "Balena Blu" vjen nga qyteti i Shkodrës. Pas rastit të Gjirokastrës, ku një adoleshente rrëfente sesi kishte rënë pre e administratorëve të ...

“Balena Blu”, zbulohet 28 vjeçari nga Durrësi në nivelin e 40 të lojës vdekjeprurëse (Foto)

Almakos - 15.06.2017

Një tjetër denoncim është bërë sot për një djalë 28 vjeç që ka rënë në kurthin e lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”. Kolegët e tij të punës kanë dërguar fotot në “Jeta Osht Qef” dhe thonë se e zbuluan ...

“Balena” në Shkodër, prifti jep alarmin për 4 raste të reja

Top Channel - 15.06.2017

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4 raste të dyshuara.

‘Balena Blu’ edhe në Shkodër, prifti jep alarmin për 4 raste të reja

Portalb - 15.06.2017

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4 raste të dyshuara.

Balena Blu edhe katër raste të reja në Shkodër (Video)

Almakos - 15.06.2017

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4 raste të dyshuara.

“Balena Blu”, zbulohet 28 vjeçari nga Durrësi në nivelin e 40 të lojës vdekjeprurëse (Foto)

Ina - 15.06.2017

Një tjetër denoncim është bërë sot për një djalë 28 vjeç që ka rënë në kurthin e lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”. Kolegët e tij të punës kanë dërguar fotot në “Jeta Osht Qef” dhe thonë se e zbuluan ...

“Balena Blu” në Shkodër, Kisha jep alarmin për 4 raste

Lajmi.net - 15.06.2017

Predikimin në katedrale Dom Jaku ia ka kushtuar rrezikut të kësaj loje, si dhe thirrjes për prindërit që të ruajnë fëmijët nga ekspozimi në internet. “Ju lutem prindërve, kontrolloni fëmijët”, është ...

Alarmon Policia e Kosovës: Vetëm sot janë paraqitur 6 raste të lojës “Balena Blu”

Lajmi.net - 15.06.2017

Pas sensibilizimit të opinionit të realizuar dje nga Policia e Kosovë, lidhur me lojën “Balena Blu” vetëm gjatë ditës së sotme janë lajmëruar gjashtë raste në kuadër të stacioneve policore të ...

Në Policinë e Kosovës paraqiten gjashtë rastet e para të “Balenës së kaltër”

Almakos - 15.06.2017

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka njoftuar se që nga dje kur ka filluar sensibilizimi rreth lojës vetëvrasëse “Balena e kaltër”, vetëm sot në stacionet policore janë lajmëruar ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares: Balena blu po i merrte jetën shoqes time (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.06.2017

Fatkeqësisht janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi edhe në vendin tonë. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e ...

Përbindëshi ‘Balena Blu’, këshilla që mund t’iu shpëtojnë jetën fëmijëve tuaj

Lajm - 15.06.2017

Balena Blu” është një nga lojërat më të rrezikshme, e cila ka marrë jetën e disa fëmijëve nëpër botë. Loja gjurmon fëmijë të moshave të vogla dhe adoleshentë, dhe në fund shumë prej tyre përfundojnë ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares nga Fieri: “Balena blu” po i merrte jetën shoqes time (Foto)

Almakos - 15.06.2017

Janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares nga Fieri: “Balena blu” po i merrte jetën shoqes time (Foto)

Lajmi.net - 15.06.2017

Janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që ...

Psikologia: Ja si t`i ruajmë fëmijët nga “Balena e Kaltër” (Video)

Almakos - 15.06.2017

Para shumë vitesh për prindërit ishte e vështirë ti kishin në shtëpi fëmijët, pasi pothuajse gjithë ditën e kalonin duke luajtur me bashkëmoshatarët, por vitet e fundit kjo situatë po ndryshon ...

Psikologia: Ja si t’i ruajmë fëmijët nga “Balena e Kaltër” (Video)

Lajmi.net - 15.06.2017

Para shumë vitesh për prindërit ishte e vështirë ti kishin në shtëpi fëmijët, pasi pothuajse gjithë ditën e kalonin duke luajtur me bashkëmoshatarët, por vitet e fundit kjo situatë po ndryshon ...

Labinot Tahiri reagon rreth lojës vdekjeprurëse “Balena e Kaltër” (Foto)

Almakos - 15.06.2017

Labinot Tahiri pas zgjedhjeve parlamentare në Kosovës, i është rikthyer mesazheve me tematika sociale. Këngëtari ka reaguar në lidhje me lojën vdekjeprurëse të quajtur “Balena e Kaltër” .

“Balena e Kaltër” arrin në Kosovë (Video)

Almakos - 15.06.2017

Loja e rrezikshme online e njohur tashmë si ‘Balena Blu’, është lajmëruar edhe në Kosovë. Të paktën dy adoleshent, në kushte anonimiteti, kanë pranuar se e kanë nisur këtë aventurë, por që më kohë ...

Famulltari i Shkodrës: 14 vjeçarja kishte prerë me thikë dorën, luante lojën e "Balenës Blu"

Gazeta Express - 15.06.2017

Pas Gjirokastrës edhe fëmijët në Shkodër përfshihen në lojën e rrezikshme ”Balena Blu” e cila i çon ata deri në ...

E frikshme, “balena blu” kthehet në epidemi, famulltari i Shkodrës zbulon tre raste gjatë kungimit

BalkanWeb - 15.06.2017

SHKODER- Rreziku që i kanoset fëmijëve shqiptarë nga loja “balena blu”, me sa duket është më i madh nga sa mendohej. Pas rastit të Gjirokastrës, ku një adoleshente rrëfente sesi kishte rënë pre e ...

“Balena blu”, famulltari i Shkodrës porosit prindërit: Kujdes fëmijët!

Ora news - 15.06.2017

“Balena blu” po kthehet në vrasësen e heshtur të të rinjve. Alarmi për këtë program të shpërndarë në rrjetet sociale është përhapur kudo. Nga mesha e shenjtë në katedralen e “Shën Shtjefnit” ku bëri ...

“Balena blu”, famulltari i Shkodrës porosit prindërit: Kontrolloni fëmijët

Mapo - 15.06.2017

“Balena blu” po kthehet në vrasësen e heshtur të të rinjve. Alarmi për këtë program të shpërndarë në rrjetet sociale është përhapur kudo. Nga mesha e shenjtë në katedralen e “Shën Shtjefnit” ku bëri ...

“Balena Blu”, zbulohet 28 vjeçari nga Durrësi në nivelin e 40 të lojës vdekjeprurëse (Foto)

Telegrafi - 15.06.2017

Një tjetër denoncim është bërë sot për një djalë 28 vjeç që ka rënë në kurthin e lojës vdekjeprurëse “Balena Blu”. Kolegët e tij të punës kanë dërguar fotot në “Jeta Osht Qef” dhe thonë se e zbuluan ...

Pas Gjirokastrës "balena blu" në Shkodër

ABC News - 15.06.2017

Tre raste në Shkodër të konstatuara të fëmijëve, të cilët janë futur në kurthin e lojës vdekjeprurëse Balena Blu. Alarmi u dha nga famullitari i Shkodrës Dom Artur Jaku, gjatë meshës së kungimit të ...

Balena Blu edhe katër raste të reja në Shkodër (Video)

Telegrafi - 15.06.2017

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4 raste të dyshuara.

Policia e Kosovës tregon si t'i mbrojmë fëmijët nga loja vetëvrasëse ‘Balena blu’

Botasot - 15.06.2017

Policia e Kosovës ka dhënë informacione për lojën vetëvrasëse për të rinjtë e njohur si ‘Balena blu’, e cila është shfaqur fillimisht në Rusi, por që ka arritur edhe në Shqipëri.

Policia e Kosovës: Vetëm sot janë paraqitur 6 raste të lojës 'Balena Blu'

Zeri - 15.06.2017

Pas sensibilizimit të opinionit të realizuar dje nga Policia e Kosovë, lidhur me lojën “Balena Blu” vetëm gjatë ditës së sotme janë lajmëruar gjashtë raste në kuadër të stacioneve policore të ...

Në Policinë e Kosovës paraqiten gjashtë rastet e para të “Balenës së kaltër”

Telegrafi - 15.06.2017

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka njoftuar se që nga dje kur ka filluar sensibilizimi rreth lojës vetëvrasëse “Balena e kaltër”, vetëm sot në stacionet policore janë lajmëruar ...

Balena Blu, si të mbroni fëmijët tuaj nga loja vdekjeprurëse

Botasot - 15.06.2017

"Balena Blu” është një nga lojërat më të rrezikshme, e cila ka marrë jetën e disa fëmijëve nëpër botë. Loja gjurmon fëmijë të moshave të vogla dhe adoleshentë, dhe në fund shumë prej tyre përfundojnë ...

Tre raste të “Balenës Blu” në Shkodër. Mos shkatërroni fëmijët!

Ora news - 15.06.2017

“Mos luani me Balenën Blu’. Apeli i fortë u përcoll nga mesha e shenjtë në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër nga famulltari dom Artur Jaku, i cili tha se është njohur me tre raste të tilla të ...

Policia e Kosovës paralajmëron prindërit për lojën e rrezikshme në internet "Balena Blu"

Gazeta Express - 15.06.2017

Policia e Kosovës ka reaguar rreth një fenomeni të fundit në botë, ku shumë të rinj po i nënshtrohen një loje që po njihet si “Balena Blue” fundi i të cilës sipas raportimeve është me ...

‘Balena Blu’ mbërrin edhe në Kosovë, policia jep instruksione për t’u mbrojtur nga loja vetëvrasëse

Mapo - 15.06.2017

Policia e Kosovës ka njoftuar se ende nuk ka ndonjë rast të lojës vetëvrasëse, “Balena Blue” në Kosovë. Megjithatë janë dhënë instruksionet se si duhet të veprohet në rast se ka ndonjë rast në vendin ...

'Balena Blu' edhe në Shkodër, prifti zbulon disa raste të reja

Zeri - 15.06.2017

Loja e rrezikshme ‘Balena Blu’, duket se ka qenë e përhapur edhe në qytete të tjera të Shqipërisë. Pas rastit të Gjirokastrës, ku një adoleshente rrëfente sesi kishte rënë pre e administratorëve të ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares nga Fieri: “Balena blu” po i merrte jetën shoqes time (Foto)

Telegrafi - 15.06.2017

Janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që ...

Rrëfimi rrëqethës i 14-vjeçares shqiptare: “Balena blu” po i merrte jetën shoqes time

Botasot - 15.06.2017

Janë rritur rastet e viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi në Shqipëri. Të gjitha rastet janë kapur në kohë dhe të rinjtë nuk kanë arritur deri në nivelin e fundit të lojës që ...

Psikologia: Ja si t`i ruajmë fëmijët nga “Balena e Kaltër” (Video)

Telegrafi - 15.06.2017

Para shumë vitesh për prindërit ishte e vështirë ti kishin në shtëpi fëmijët, pasi pothuajse gjithë ditën e kalonin duke luajtur me bashkëmoshatarët, por vitet e fundit kjo situatë po ndryshon ...

Labinot Tahiri reagon rreth lojës vdekjeprurëse “Balena e Kaltër” (Foto)

Telegrafi - 15.06.2017

Labinot Tahiri pas zgjedhjeve parlamentare në Kosovës, i është rikthyer mesazheve me tematika sociale. Këngëtari ka reaguar në lidhje me lojën vdekjeprurëse të quajtur “Balena e Kaltër” .

Psikologia: Ja si t`i ruajmë fëmijët nga “Balena e Kaltër”

Botasot - 15.06.2017

Para shumë vitesh për prindërit ishte e vështirë ti kishin në shtëpi fëmijët, pasi pothuajse gjithë ditën e kalonin duke luajtur me bashkëmoshatarët, por vitet e fundit kjo situatë po ndryshon ...

“Balena e Kaltër” arrin në Kosovë (Video)

Telegrafi - 15.06.2017

Loja e rrezikshme online e njohur tashmë si ‘Balena Blu’, është lajmëruar edhe në Kosovë. Të paktën dy adoleshent, në kushte anonimiteti, kanë pranuar se e kanë nisur këtë aventurë, por që më kohë ...

Balena Blu, rrëfimi tronditës për TCH: Mos u gënjeni se ju vret

Zeri - 15.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e perfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto ...

“Balena e Kaltër” arrin në Kosovë

Botasot - 15.06.2017

Loja e rrezikshme online e njohur tashmë si ‘Balena Blu’, është lajmëruar edhe në Kosovë. Të paktën dy adoleshent, në kushte anonimiteti, kanë pranuar se e kanë nisur këtë aventurë, por që më kohë ...

'Balena e Kaltër' arrin në Kosovë (Video)

Zeri - 15.06.2017

Loja e rrezikshme online e njohur tashmë si Balena Blu, është lajmëruar edhe në Kosovë. Të paktën dy adoleshent, në kushte anonimiteti, kanë pranuar se e kanë nisur këtë aventurë, por që më kohë janë ...

Video/ “Balena blu” mbërrin në Kosovë, dy adoleshentë pre e lojës vdekjeprurëse

BalkanWeb - 15.06.2017

Loja e rrezikshme online e njohur tashmë si ‘Balena Blu’, pas rasteve të bëra publike në Shqipëri, siç duket ka mbërritur edhe në Kosovë. Të paktën dy adoleshent, në kushte anonimiteti, kanë pranuar ...

‘Balena Blu’ prek edhe Shkodrën, prifti ngre alarmin: Kemi konstatuar 3 raste nga kjo lojë djallëzore

Java News - 15.06.2017

“Balena Blu” ka prekur të gjitha rrethet e Shqipërisë. Tre raste të reja ku të rinjtë i janë bashkuar lojës së rrezikshme janë konstatuar në Shkodër. Alarmi është dhënë nga Famullitari i Shkodrës Dom ...

Balena Blu, misteri që fshihet pas 130 vrasjeve në Rusi dhe dhjetëra lëndimeve në mbarë botën

PC World - 15.06.2017

Blue Whale – balena blu – një lojë cila dërgon adoleshentët drejt vetëvrasjes ka marrë jetën e të paktën 130 rinjve në Rusi. Më 12 Qershor Policia Ruse arrestoi atë që besohet se është themeluesi i ...

Policia apelon te prindërit t’i mbrojnë fëmijët nga qasja në lojën “Balena Blu”

Alb Portali - 15.06.2017

Policia e Kosovës ka tërhequr vërejtjen për rrezikun që paraqet për fëmijët dhe të rinjtë loja e njohur si, “Balena Blu”. Loading... “Sipas informatave të qasshme në internet, është paraqitur dhe po ...

14-vjeçarja nga Fieri në nivelin e 28-të, zbulohet viktima e radhës e ‘balenës blu’

Java News - 15.06.2017

Janë të shumta rastet aktuale të viktimave të lojës “Balena Blu” që po përhapet me shpejtësi edhe në vendin tonë. JOQ ka publikuar rrëfime të familjarëve apo të afërmve të viktimave nga kjo lojë që ...

Balena Blu, si të mbroni fëmijët tuaj nga loja vdekjeprurëse

Alb Portali - 15.06.2017

“Balena Blu” është një nga lojërat më të rrezikshme, e cila ka marrë jetën e disa fëmijëve nëpër botë. Loading... Loja gjurmon fëmijë të moshave të vogla dhe adoleshentë, dhe në fund shumë prej tyre ...

16-vjeçari nga Tirana pre e “Balena Blu”?! Mesazhet kërcënuese i vijnë në FB

Republika - 15.06.2017

Sfida e “Balenës Blu” duket se po kthehet në një trend të rrezikshëm për shoqërinë dhe veçanërisht për fëmijët dhe adoleshentët. Tashmë asgjë nuk është e kontrolluar dhe rreziku për më të vegjlit në ...

“Balena blue” edhe në Shkodër, prifti jep alarmin për 4 raste të reja

Antpress - 15.06.2017

Famulltari i Katedrales “Shën Shtjefni” në Shkodër, Dom Artur Jaku ka dhënë alarmin se loja “Balena Blu” është përhapur edhe në Shkodër, me 4 raste të dyshuara.

Balena Blu, si të mbroni fëmijët tuaj nga loja vdekjeprurëse

Antpress - 15.06.2017

“Balena Blu” është një nga lojërat më të rrezikshme, e cila ka marrë jetën e disa fëmijëve nëpër botë. Loja gjurmon fëmijë të moshave të vogla dhe adoleshentë, dhe në fund shumë prej tyre përfundojnë ...

Policia jep instruksione si t;i mbrojmë fëmijët kosovarë nga loja vetëvrasëse

Antpress - 15.06.2017

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media u ka bërë thirrje prindërve që të jenë te kujdesshëm ndaj përdorimit të rrjeteve sociale nga ana e fëmijëve të tyre, për shkak të përhapjes së lojës ...

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan lojën vrasëse “Balena e Kaltër”, këto janë këshillat e psikologes

Almakos - 14.06.2017

“Sfida e balenës së kaltër”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? ...

Luante lojën e “Balenës blu”, kapet në kohë 12-vjeçarja në Gjirokastër

SOT - 14.06.2017

Loja vrasës “Balena blu”, për pak i ka marrë jetën një 12-vjeçareje në Gjirokastër, por fatmirësisht adoleshentja është zbuluar para se të mbërrinte në momentet finale të lojës vrasëse.

Luajti ?Balenën Blu?, 14-vjeçarja rrëfen tmerrin: Shpoja veten me brisk e gozhdë

Albeu.com - 14.06.2017

Balena Blu ka mb ërritur n ë Shqip ëri. Viktim ët e par ë e ka sh ënuar n ë Gjirokast ër ku nj ë 14-vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, ka rënë pre e kësaj loje. Anika C.

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan me lojën vdekjeprurëse ?Balena Blu?

Albeu.com - 14.06.2017

“Sfida e balenës blu”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve?“ Loja ...

Arrestohet krijuesi i lojës vrasëse ‘Balena Blu’

Lajmi.net - 14.06.2017

“Truri” i dyshuar për shpikjen e lojës vrasëse “Balena Blu” që i ka marrë jetën shumë të rinjve në rrjetet sociale, është arrestuar në Rusi. Ilya Sidorov, 26 vjeç, u akuzua se ka inkurajuar të rinjtë ...

Rrëfimi i 12 vjeçares nga Gjirokastra që luajti “Balena Blu”: Është e vështirë të dalësh nga loja!

Portalb - 14.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan lojën vrasëse “Balena e Kaltër”, këto janë këshillat e psikologes

Portalb - 14.06.2017

“Sfida e balenës së kaltër”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? ...

"Balena Blu" godet edhe në Tiranë, djali kërcënohet me jetë pas refuzimit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.06.2017

“Balena Blu” zyrtarisht ka mbërritur në Shqipëri. Pas rastit të vajzës nga Gjirokastra e cila mbërriti deri në nivelin e 33-të, një tjetër djalë në Tiranë është kontaktuar nga kuratorët e kësaj loje.

Çfarë është sfida vetëvrasëse e “Balenës blu” dhe sa viktima ka shkaktuar? Dhe si të mbrohen fëmijët

Portalb - 14.06.2017

Balena Blu është një sfidë vetëvrasje që duket se nxit adoleshentë të brishtë për të vrarë veten. Loja e rrezikshme është e lidhur me të paktën 130 të vdekur në Rusi.

Balena Blu, rrëfimi tronditës për TCH: Mos u gënjeni se ju vret

Top Channel - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e perfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto ...

"Balena", dy raste të reja. U zbuluan nga prindërit

Top Channel - 14.06.2017

Balena Blu rrezikon më shumë adoleshentët në qarqet e largëta. Punonjësit social thonë se loja kriminale është më shumë e pranishme në qytetet e vogla, ku informacioni i prindërve është i kufizuar.

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret (Video)

Lajmi.net - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e përfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto ...

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret (Video)

Almakos - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen sesi e përfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto kriminelëve në ...

Skandal në Shqipëri! Punonjësi social nxit fëmijët të luajnë ?Balenën Blu?

Albeu.com - 14.06.2017

'Balena Blu' është loja më e rrezikshme që ka ekzistuar ndonjëherë. Deri më tani janë vetëvrarë 130 fëmijë dhe shumë të tjerë janë shpëtuar në prag të sakrifikimit.

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan lojën vrasëse “Balena e Kaltër”, këto janë këshillat e psikologes

Telegrafi - 14.06.2017

“Sfida e balenës së kaltër”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? ...

E mitura në Gjirokastër luante prej 33 ditësh “Balenën blu”

Botasot - 14.06.2017

Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena blu”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës, shkruan Top Channel, njofton ...

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan lojën vrasëse “Balena e Kaltër”, këto janë këshillat e psikologes

Botasot - 14.06.2017

“Sfida e balenës së kaltër”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? ...

Tmerri i “Balenës blu”, 14-vjeçarja rrëfen: E nisa lojën nga telefoni i shoqes, çfarë më thoshte administratori

BalkanWeb - 14.06.2017

Ende e tronditur dhe e trembur mbi eksperiencën e saj me “Balenën Blu”, 14-vjeçarja në Gjirokastër me iniciale A.C. rrëfen se nuk është e vetmja që luante lojën vdekjeprurëse.

Ta mësojmë fëmijën të zgjedhë “balenën e bardhë”

BalkanWeb - 14.06.2017

Nga Natasha Shuteriqi Poroçani Në rrjetet sociale mund të ndodhë që të dashurohesh e të shkosh deri në lidhje të avancuara pa u parë kurrë me atë që nesër do të jetë partneri yt.

Arrestohet ideatori i lojës vrasëse ‘Balena Blu’ që i mori jetën dhjetëra të rinjve (Video)

Telegrafi - 14.06.2017

“Administratori” i një loje të sëmurë vetëvrasëse me emrin “Balena Blu” është gjetur nga policia në Moskës. Dhe ai dyshohet se kishte më shumë se 30 nxënës nën magjinë e tij.

Policia italiane shërbim online për të denoncuar “Balenën blu”

Ora news - 14.06.2017

Policia italiane në portalin e saj zyrtar në internet ka vënë në dispocion të qytetarëve një shërbim online për të denoncuar fenomenin e lojës tragjike “Balena blu” e cila çon drejt vetëvrasjes ...

Flet vajza nga Gjirokastra

ABC News - 14.06.2017

ABC News ka siguruar një rrëfim të 14 vjeçares nga Gjirokastra, e cila mundi të shpëtojë në kohë nga loja vdekjeprurëse Balena Blu. Anika tregon momentet e frikshme të ...

Rrëfehet vajza nga Gjirokastra për pak viktimë e ‘Balenës Blu’ (FOTO)

Zeri - 14.06.2017

‘Balena Blu’ është frika më e re e prindërve dhe e fëmijëve. Vetëm muajt që lam pas kjo lojë ka shkaktuar vetvrasjen e afro 140 fëmijëve në Rusi. Pak diët më parë kj otemë u diskutua në ‘Top Show ...

Arrestohet ideatori i lojës vrasëse ‘Balena Blu’ që i mori jetën dhjetëra të rinjve (Video)

Zeri - 14.06.2017

“Administratori” i një loje të sëmurë vetëvrasëse me emrin “Balena Blu” është gjetur nga policia në Moskës. Dhe ai dyshohet se kishte më shumë se 30 nxënës nën magjinë e tij.

Loja vdekjeprurëse 'Balena Blu", në rrezik edhe dy adoleshente të tjera në Shqipëri

Gazeta Express - 14.06.2017

Balena Blu rrezikon më shumë adoleshentët në qarqet e ...

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret (Video)

Telegrafi - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen sesi e përfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto kriminelëve në ...

Loja e “Balenës Blu”, flet 14-vjeçarja: Më kërkuan të prisja damarët

Ora news - 14.06.2017

A.C. vajza që u konsiderua viktima e parë e lojës vrastare “Balena Blu” në Shqipëri, rrëfen historinë e saj për Ora News nga momentet e para të fillimit t kësaj loje deri në momentin kur iu kërkua të ...

Lojërat virtuale, sfidë për adoleshentët e vetmuar

Ora news - 14.06.2017

Loja e rrezikshme e “Balenës Blu” është një sfidë për adoleshentët, veçanërisht për ata që ndihen të vemtuar në shoqëri. Psikologu Edmond Dragoti, thotë se adoleshentët bëhen viktima të këtyre ...

Balena Blu, rrëfimi tronditës për TCH: Mos u gënjeni se ju vret

Mapo - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e perfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto ...

Sfidat e “balenës blu”, loja njihet nga fëmijët, por frika i mban larg

Ora news - 14.06.2017

Loja e “balenës blu” nuk është e panjohur për fëmijët shqiptarë. Ata thonë se kanë informacione rreth kësaj loje, por frika i ka penguar të shkojnë me tej drejt saj.

“Balena e kaltër”: Kur lajmet imitojnë artin

Telegrafi - 14.06.2017

Bjorn Runa Një panik moral duket se ka përfshirë Evropën e së fundmi po përhapet edhe përtej Atlantikut. Është fjala për një llogari në internet të një kulti misterioz rus vetëvrasës, që duket se ka ...

Balena Blu, rrëfimi tronditës: Mos u gënjeni se ju vret

Botasot - 14.06.2017

Vajza adoleshente nga Gjirokastra rrëfen për Top Channel sesi e perfshinë njerëz të panjohur në internet në lojën vrasëse Balena blu. Ajo tregon sesi dëmtonte veten fizikisht dhe i dërgonte foto ...

Gjithçka rreth “Balenës së kaltër”: 50 detyrat që duhet t’i kryejnë pjesëmarrësit e lojës fatale (Foto/Video)

Telegrafi - 14.06.2017

Loja e shumëpërfolur “Balena e kaltër”, që është duke ua marrë jetët qindra adoleshentëve, është shndërruar në një problem global për faktin se fëmijë nga vende të ndryshme të botës po bëhen viktima ...

TRONDITESE/Konstatohen edhe dy raste të reja në Shqipëri të lojës vrasëse “Balena Blu”

Java News - 14.06.2017

Balena Blu rrezikon më shumë adoleshentët në qarqet e largëta. Punonjësit social thonë se loja kriminale është më shumë e pranishme në qytetet e vogla, ku informacioni i prindërve është i kufizuar.

Balena Blu: Kur lajmet imitojnë artin

Java News - 14.06.2017

Nga Bjorn Runa, Toronto Një panik moral duket se ka përfshirë Europën e së fundmi po përhapet edhe përtej Atlantikut. Është fjala për një llogari online të një kulti misterioz rus vetëvrasës, që ...

Si funksionon loja vetëvrasëse ‘Balena Blu’? Çfarë duhet të dini dhe ja si t’i mbroni fëmijët

Java News - 14.06.2017

“Balena Blu” ose ‘Blue Whale Suicide Game’ është një lojë elektronike vetëvrasëse e krijuar në Rusi dhe mendohet se u ka kushtuar jetën të paktën 130 fëmijëve nga mosha 9-17 vjeç.

Zbulohen dy administratorët e “Balenës Blu”, akuzohen për 157 vrasje

Republika - 14.06.2017

Quhet ndryshe loja e vetëvrasjes, pasi pas një serie sdash torturuese dhe një presioni të madh psikologjik, përfundon me vetëvrasjen. “Balena Blu” është shndërruar tashmë në terrorin e të gjithë ...

Çfarë është sfida vetëvrasëse e “Balenës blu” dhe sa viktima ka shkaktuar? Dhe si të mbrohen fëmijët

Bota.al - 14.06.2017

Balena Blu është një sfidë vetëvrasje që duket se nxit adoleshentë të brishtë për të vrarë veten. Loja e rrezikshme është e lidhur me të paktën 130 të vdekur në Rusi.

12 vjeçarja nga Gjirokastra 10 ditë pa ngrënë, për shkak të lojës “Balena blu”

Lajmi.net - 13.06.2017

Një 12 vjeçare nga Gjirokastra është zbuluar se kishte arritur në nivelin e 33 të lojës “Balena blu”. Fëmija kishte 10 ditë pa ngrënë raportojnë zyrtarët e drejtorisë arsimore të qytetit dhe është ...

Tmerri i "Balenës Blu", 12-vjeçarja nga Gjirokastra qëndroi 30 ditë pa ngrënë

Albeu.com - 13.06.2017

Loja e frikshme “ Balena Blu” tashmë ka mbërritur në Shqipëri dhe prindërit janë të alarmuar. Bëhet fjalë për një lojë vdekje prurëse pasi ka aftësinë e manipulimit të fëmijëve dhe çuarjen e tyre ...

Gjirokastër/ Bie pre e lojës "Balena Blu" 12-vjeçarja

SOT - 13.06.2017

Në qytetin e Gjirokastrës, një 12-vjeçare ka rënë pre e lojës "Balena Blu" shumë të përhapur në kufijtë jashtë Shqipërisë, kryesisht në Rusi. Mësohet se viktimë e kësaj loje ka rënë një 12-vjeçare, ...

E tmerrshme loja “Balena Blu”, një vajzë 12 vjeçare rrezikonte jetën në Gjirokastër

Almakos - 13.06.2017

Një vajzë 12 vjeçe nga fshati Labovë në Gjirokastër ka rënë pre e lojës së rrezikshme “Balena Blu”. Vajza është arritur të shpëtohet pasi rrezikonte ti jep fund jetës.

Loja vetëvrasëse “Balena Blu”, rrezikohet një 12-vjeçare në Gjirokastër

Portalb - 13.06.2017

Një vajzë 12 vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës ka rrezikuar seriozisht jetën pas përfshirjes së thelluar në lojën masive së fundi online, “Balena Blu”.

Loja vetëvrasëse “Balena e Kaltër”, rrezikohet një 12-vjeçare në Gjirokastër

Lajmi.net - 13.06.2017

Një vajzë 12 vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës ka rrezikuar seriozisht jetën pas përfshirjes së thelluar në lojën masive së fundi online, “Balena e Kaltër”.

Arrestohet postieri rus, pranon të ketë qenë administrator i lojës vdekjeprurës “Balena e Kaltër”

Portalb - 13.06.2017

Një postier rus është akuzuar se kryen rolin e “administratorit” të lojës së frikshme “Balena e Kaltër”, lojë kjo online që çon në vetëvrasje. Rusi Ilya Sidorov, 26 vjeç, raportohet të ketë pranuar ...

Arrestohet admini i "Balena blu", po nxiste të miturën të vriste veten (VIDEO)

Albeu.com - 13.06.2017

Një postier rus është akuzuar se kryen rolin e “administratorit” të lojës së frikshme “Balena e Kaltër”, lojë kjo online që çon në vetëvrasje. Rusi Ilya Sidorov , 26 vjeç, raportohet të ketë pranuar ...

Rrëfimi tronditës i të miturës nga Gjirokastra: Si rashë pre e "Balenës blu"

Albeu.com - 13.06.2017

“Balena Blu” ka mbërritur edhe në Shqipëri dhe rasti më i fundit është ai i një 14-vjeçarje nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

E mitura në Gjirokastër luante prej 33 ditësh “Balenën blu”

Top Channel - 13.06.2017

Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena blu”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës.

Loja vdekjeprurëse “Balena e Kaltër”, shpëtohet e mitura nga Gjirokastra (Video)

Almakos - 13.06.2017

Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena e Kaltër”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës.

“Balena blu”, mendja e sëmurë ruse që shpiku lojën

Top Channel - 13.06.2017

Mediet e përkufizojnë si “lojë të çmendur” dhe “Sfida e balenës blu”, pjellë e një mendjeje të sëmurë, e tillë është. Sfida e rrezikshme, që në fillim duket e padëmshme, lidhet me të paktën 130 ...

“Sfida e balenës blu”, ekspertët: Rasti i Gjirokastrës, i pari në Shqipëri

Top Channel - 13.06.2017

Rasti i 12-vjeçares nga rrethinat e Gjirokastrës, e cila i shpëtoi aktit final të vetëvrasjes pas përfshirjes në lojën “Sfida e balenës blu”, është i pari i regjistruar në Shqipëri.

“Sfida e  balenës blu”, kujdes fëmijët! Ja kush janë më të rrezikuarit

Top Channel - 13.06.2017

“Sfida e balenës blu”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? “Loja ...

?Balena Blu?, flet eksperti: 12-vjeçarja nga Gjirokastra i shpëtoi vetëvrasjes

Albeu.com - 13.06.2017

Rasti i S, e cila i shpëtoi aktit final të vetëvrasjes pas përfshirjes në lojën “Sfida e balenës blu”, është i pari i regjistruar në Shqipëri. Ky fakt konfirmohet nga specialistët e krimit kibernetik ...

Top Story, kërcënimi i “Balenës blu”

Top Channel - 13.06.2017

Një lojë elektronike, e quajtur “Balena blu” është përhapur si një virus dhe i ka kushtuar jetën shumë fëmijëve dhe adoleshentëve në Rusi. Rasti i të miturës në Gjirokastër ka bërë që në “Top Story” ...

Drejtonte lojën që vriste adoleshentët, arrestohet administratori i "Balenës Blu"

SOT - 13.06.2017

Administratori i lojës vdekjeprurëse “Balena Blu” u gjurmua nga policia ruse është arrestuar pasi akuzohet si përgjegjës për vdekjen e rreth 150 personave.

E mitura në Gjirokastër luante prej 33 ditësh “Balenën blu” (VIDEO)

Portalb - 13.06.2017

Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena blu”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës, shkruan Top Channel , ...

“Balena blu” loja online e rrezikshme për fëmijët verifikohet në Gjirokastër

Ora news - 13.06.2017

Loja e rrezikshme online, e quajtur “Balena Blu” ka mbërritur edhe në Gjirokastër. Një vajzë vetëm 12 vjeçe, nxënëse e shkollës “Koti Hoxhi” në Gjirokastër, është bërë pre e lojës së rrezikshme që të ...

Loja e vdekjes “Balena blu” është në Gjirokasteër

ABC News - 13.06.2017

Drejtoresha e Arsimit në Gjirokastër ka dhënë alarmin për lojën e vdekjes “Balena Blu”. Ajo bëri publik rastin e një vajze që po luan Balenën Blu prej 14 ...

“Balena blu”: Loja e rrezikshme për fëmijët verifikohet në Gjirokastër

Mapo - 13.06.2017

Loja e rrezikshme e quajtur “Balena Blu” ka mbërritur edhe në Gjirokastër. Lajmin e konfirmon Drejtoria Arsimore Rajonale, përmes një deklarate, ku i bën apel prindërve dhe mësusve të kenë kujdes për ...

E tmerrshme loja “Balena Blu”, një vajzë 12 vjeçare rrezikonte jetën në Gjirokastër

Telegrafi - 13.06.2017

Një vajzë 12 vjeçe nga fshati Labovë në Gjirokastër ka rënë pre e lojës së rrezikshme “Balena Blu”. Vajza është arritur të shpëtohet pasi rrezikonte ti jep fund jetës.

E frikshme/ 12-vjeçarja nga Gjirokastra pre e lojës ‘Balena Blu’, 10 ditë pa ngrënë (Video)

BalkanWeb - 13.06.2017

GJIROKASTER -Loja vrasëse ‘Balena Blu’ po gjen shtrirje të gjerë gjeografike edhe në Shqipëri. E ndërsa mendohet se më të rrezikuar janë fëmijët e zonave urbane, në Gjirokastër ka ndodhur krejt e ...

E tmerrshme loja “Balena Blu”, një vajzë 12 vjeçare rrezikonte jetën në Gjirokastër

Botasot - 13.06.2017

Një vajzë 12 vjeçe nga fshati Labovë në Gjirokastër ka rënë pre e lojës së rrezikshme “Balena Blu”. Vajza është arritur të shpëtohet pasi rrezikonte ti jep fund jetës.

‘Balena Blu’/ Rrëfimi i Anikës, vajza nga Gjirokastra që për pak desh vdiq nga loja

Mapo - 13.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga një fshat i Gjirokastrës, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

Vajza nga Gjirokastra tregon si u bë pjesë e lojës “Balena Blu”

Ora news - 13.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

Loja “vrasëse”, ja si i “gllabëron” fëmijët Balena blu

Ora news - 13.06.2017

Specialistët e sigurisë dhe privatësisë japin alarmin për lundrimin e fëmijëve në internet jashtë kontrollit të prindërve, duke u bërë kështu pre e lojërave të rrezikshme, siç është edhe ajo e ...

Loja vdekjeprurëse “Balena e Kaltër”, shpëtohet e mitura nga Gjirokastra (Video)

Telegrafi - 13.06.2017

Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena e Kaltër”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës.

‘Balena blu’: Ja arrestimi i njeriut që terrorizoi prindërit shqiptarë

Mapo - 13.06.2017

Foto 1 nga 8 Një 12-vjeçare nga rrethinat e Gjirokastrës i ka shpëtuar aktit final të lojës “Balena blu”, që shtyn adoleshentët drejt vetëvrasjes, falë vëmendjes së shokëve të klasës.

“Sfida e balenës blu”, kujdes fëmijët! Ja kush janë më të rrezikuarit

Mapo - 13.06.2017

“Sfida e balenës blu”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve? “Loja ...

Arrestohet “truri” i lojës “Balena Blu” që i mori jetën më shumë se 130 të rinjve

BalkanWeb - 13.06.2017

“Truri” i dyshuar për shpikjen e lojës vrasëse “Balena Blu” që i ka marrë jetën shumë të rinjve në rrjetet sociale, është arrestuar në Rusi. Ilya Sidorov, 26 vjeç, u akuzua se ka inkurajuar të rinjtë ...

Kapet një administrator i lojës “Balena Blu”

Ora news - 13.06.2017

Një administrator i lojës vdekjeprurëse “Balena Blu” është arrestuar nga policia ruse. Bëhet fjalë për Ilya Sidorov 26 vjeç nga Moska i cili ka pranuar të ketë krijuar lojën e mediave sociale, që ...

Si u bë gjirokastritja pre e "Balenës Blu"...ALARMI: Shumë fëmijë e luajnë

Gazeta Express - 13.06.2017

“Dëgjova lajmet dhe nga kureshtja hyra në internet dhe kërkova dhe gjeta lojën”.Me këto fjalë e nis rrëfimin 12-vjecarja Anika Ç, e cila eshte e para vajze ne Shqiperi, qe sic eshte mesuar, luante ...

12-vjeçarja pre e lojës së rrezikshme ‘Balena Blu’, 10 ditë pa ngrënë

Durres Lajm - 13.06.2017

Një 12-vjecare nga Gjirokastra ka rënë pjesë e lojës së rrezikshme ‘Balena Blu’. Sipas drejtoreshës së Drejtorisë Arsimore Rajonale, Lindita Rova, rasti i vajzës është vënë re nga shokët e klasës të ...

Loja vrasëse ‘Balena Blu’ rrezikon jetën e fëmijëve shqiptarë, 12-vjeçarja nga Gjirokastra 10 ditë pa ngrënë

Java News - 13.06.2017

GJIROKASTER -Loja vrasëse ‘Balena Blu’ po gjen shtrirje të gjerë gjeografike edhe në Shqipëri. E ndërsa mendohet se më të rrezikuar janë fëmijët e zonave urbane, në Gjirokastër ka ndodhur krejt e ...

Rrëfimi tronditës i vajzës nga Gjirokastra, që ra viktimë e “Balenës Blu”

Java News - 13.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastrës, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

Rrëfehet Anika, vajza shqiptare që për pak desh vdiq nga "Balena blu"

Durres Lajm - 13.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një adoleshenteje nga fshati Labovë e Kryqit në Gjirokastrër, e cila ka rënë pre e kësaj loje.

“Balena Blu”, si duhet t’i kontrolloni fëmijët nga loja që çon drejt vetëvrasjes

Java News - 13.06.2017

Specialistët e sigurisë dhe privatësisë japin alarmin për lundrimin e fëmijëve në internet jashtë kontrollit të prindërve, duke u bërë kështu pre e lojërave të rrezikshme, siç është edhe ajo e ...

Futi në kurth mbi 30 vajza, prangoste administratori i “Balenës Blu”

Java News - 13.06.2017

Administratori i lojës së cmendur e njohur si “Balena Blu” është arrestuar në Moskë. Ai dyshohet e ka futur në kurth më shumë se 30 vajza adoleshente.

Prangoset ideatori i lojës vrasëse ‘Balena Blu’ që i mori jetën mbi 130 të rinjve

Java News - 13.06.2017

“Truri” i dyshuar për shpikjen e lojës vrasëse “Balena Blu” që i ka marrë jetën shumë të rinjve në rrjetet sociale, është arrestuar në Rusi. Ilya Sidorov, 26 vjeç, u akuzua se ka inkurajuar të rinjtë ...

Si ta kuptoni nëse fëmija juaj po luan lojën vrasëse “Balena Blu”, ja këshillat e psikologes

Java News - 13.06.2017

“Sfida e balenës blu”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i kësaj loje dhe pse në finale kërkohet vetëvrasja e fëmijëve?“ Loja ...

Arrestohet “truri” i lojës “Balena Blu”

Durres Lajm - 13.06.2017

“Truri” i dyshuar për shpikjen e lojës vrasëse “Balena Blu” që i ka marrë jetën shumë të rinjve në rrjetet sociale, është arrestuar në Rusi. Ilya Sidorov, 26 vjeç, u akuzua se ka inkurajuar të rinjtë ...

Ra pre e lojës ‘Balena Blu’, 14-vjeçarja nga Gjirokastra rrëfen tmerrin: Si i prisja damarët me bisturi (INTERVISTA)

Java News - 13.06.2017

Balena Blu shënon ndjekësin e parë të saj në Gjirokastër. Një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, ka rënë pre e kësaj loje. Anika Cika 14-vjeçarja është nxënëse e shkollës “Koto ...

Vajza nga Gjirokastra tregon si u bë pjesë e lojës “Balena Blu”, kishte arritur në nivelin 30 dhe 10 ditë pa ngrënë

Republika - 13.06.2017

Loja e rrezikshme Balena Blu ka mbërritur edhe në Shqipëri. Rasti më i fundit është ai i një 14 vjeçare nga fshati Labovë e Kryqit, Gjirokastër, e cila ka rënë pre e kësaj loje.