TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vulin: Haradinaj nuk pyetet për asgjë, dëshiron të shpëtoj nga Gjykata Speciale

Lajmi.net - 16.09.2018

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha sot në Nish se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk pyetet në negociatat ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe se me të nuk po negociohet.

Demi: Qeveria Haradinaj është kampione e keqqeverisjes

Koha.net - 16.09.2018

Agron Demi më kot orvatet të gjejë një sukses për t’ia numëruar Qeverisë së Ramush Haradinajt, në ditën kur ajo ka përmbyllur vitin e parë të punës. Për bindjen e tij, ekzekutivi i këtij mandati ...

Keqpërdorimi i Haradinajt

Koha.net - 16.09.2018

Nga PDK-ja dhe LDK-ja, Haradinaj ka mësuar si zhvatet buxheti, si mbështeten bastionet, si punësohen militantët e familjarët, si tregtohet me ndërmarrjet publike e me ato private, si pushtohen ...

Vulin: Haradinaj nuk pyetet për asgjë

Botasot - 16.09.2018

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, tha sot në Nish se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk pyetet në negociatat ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe se me të nuk po negociohet.

Flet gruaja: Ramush Haradinaj gatoi për mua vetëm një herë, dyshoj se nuk e ka bërë vetë

LajmiFundit - 15.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, e ftuar në “Ftesë për 5” ne Top Channel, ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt.

Kryeministri Haradinaj: Banorët e Podgorit do ta kenë mbështetjen e Qeverisë

Lajmi.net - 15.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e aktiviteteve të sotme, zhvilloi edhe një vizitë tjetër pune në fshatin Grnçar të rajonit të Podgorit, nga ku në shenjë respekti ...

Haradinaj nga Zhupa: Ideja e shkëmbimit të territoreve po i ngjanë marrëveshjeve tregtare

Lajmi.net - 15.09.2018

“Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndrojë pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që kërkesat dhe nevojat e banorëve të kësaj ane të ...

Jeta pranë burrit kryeministër, flet Anita Haradinaj

Zeri - 15.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, e ftuar në “Ftesë për 5” ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt. Ajo tregon se pas marrjes së detyrës së kreut të qeverisë së ...

Haradinaj premton angazhim për mbështetje institucionale të rajonit të Zhupës

Telegrafi - 15.09.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndroj pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që kërkesat dhe nevojat e banorëve të kësaj ane të adresohen ...

Jeta pranë burrit kryeministër, flet Anita Haradinaj

Telegrafi - 15.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, e ftuar në “Ftesë për 5” ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt. Ajo tregon se pas marrjes së detyrës së kreut të qeverisë së ...

Haradinaj pro themelimit të komunave të reja

Zeri - 15.09.2018

Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndroj pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që kërkesat dhe nevojat e banorëve të kësaj ane të adresohen ...

Haradinaj: Normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë i shërben paqes e stabilitetit

Zeri - 15.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e aktiviteteve të sotme, zhvilloi një vizitë pune në fshatin Grnçar të rajonit të Podgorit, ku Shoqata Kulturore Artistike “Podgorski Biseri” ...

Haradinaj: Ideja e shkëmbimit të territoreve po i ngjan marrëveshjeve tregtare

Botasot - 15.09.2018

“Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndroj pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që kërkesat dhe nevojat e banorëve të kësaj ane të ...

Haradinaj: Banorët e Podgorit do ta kenë mbështetjen e Qeverisë

Botasot - 15.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e aktiviteteve të sotme, zhvilloi një vizitë pune në fshatin Grnçar të rajonit të Podgorit, ku Shoqata Kulturore Artistike “Podgorski Biseri” ...

Qeveria thotë se do ta shqyrtojë kërkesën për krijimin e komunës së Reçanit

Koha.net - 15.09.2018

“Qeveria e Republikës së Kosovës do t’i qëndrojë pranë secilës komunë dhe secilit rajon, pa dallime partiake dhe etnie. Ne do të angazhohemi që kërkesat dhe nevojat e banorëve të kësaj ane të ...

Haradinaj: Banorët e Podgorit do ta kenë mbështetjen e Qeverisë

Telegrafi - 15.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e aktiviteteve të sotme, zhvilloi edhe një vizitë tjetër pune në fshatin Grnçar të rajonit të Podgorit, nga ku në shenjë respekti ...

Partia e Haradinajt: Kemi nevojë urgjente për ushtri

Gazeta Express - 15.09.2018

Departamenti për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë brenda Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka vlerësuar shumë pozitive dhe në kohë të duhur procedimin nga Qeveri për miratim parlamentar të tri ...

Haradinaj: Ideja e shkëmbimit të territoreve po i ngjan marrëveshjeve tregtare

Telegrafi - 15.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit të sotëm në rajonin e Zhupës, në takim me banorët asaj ane ka folur edhe për situatën aktuale politike në vend, konkretisht rreth zhvillimeve ...

Qeveria premton mbështetje për ujë të pijshëm në Podgorë

Koha.net - 15.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, në vazhdën e aktiviteteve të sotme, zhvilloi edhe një vizitë tjetër pune në fshatin Grnçar të rajonit të Podgorit, nga ku në shenjë respekti ...

Haradinaj ia merr këngës edhe një herë: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota” /VIDEO

Lajmi.net - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh se ...

Haradinaj: Qeveria do të ofrojë mbështetje për Postën e Kosovës

Lajmi.net - 14.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një zgjidhjeje afatgjate për këtë ...

Haradinaj ia merr këngës: Shqipëri moj trime (VIDEO)

SOT - 14.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, pasditen sotme la qenë e ftuar në “Ftesë për 5” në Top Channel ku ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt.

Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota” – VIDEO

Top Channel - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh se ...

Jeta pranë burrit kryeministër, flet Anita Haradinaj

Top Channel - 14.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, e ftuar në “Ftesë për 5” ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt. Ajo tregon se pas marrjes së detyrës së kreut të qeverisë së ...

Anita e pakënaqur me dhuratat: Çka i propozon Haradinajt?

Ina - 14.09.2018

Spikerja Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit ka qenë sot pjesë e një interviste në mediat në Shqipëri. Në Top Channel, ajo rrëfeu mjaft detaje nga përditshmëria.

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

Telegrafi - 14.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një ...

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

Zeri - 14.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një ...

Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”

Botasot - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh se ...

Anita me dyshime të forta ndaj Ramushit: Nuk e di nëse e ka bërë vet apo...

Botasot - 14.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, e ftuar në “Ftesë për 5” ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt. Ajo tregoi se pas marrjes së detyrës së kreut të qeverisë së ...

Haradinaj premton mbështetjen e Qeverisë për Postën e Kosovës

Botasot - 14.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një ...

“Shqipëri moj trime”, ja si ia merr këngës Haradinaj (Video)

Mapo - 14.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, pasditen sotme la qenë e ftuar në “Ftesë për 5” në Top Channel ku ka rrëfyer jetën e saj përkrahë Ramush Haradinajt.

Kështu përgjigjet Haradinaj kur përballet me pyetje provokative

Gazeta Express - 14.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë pjesë e intervistave të ...

Anita e pakënaqur me dhuratat: Çka i dhuron Ramushi asaj?

Gazeta Express - 14.09.2018

Spikerja Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit ka qenë sot pjesë e një interviste në mediat në ...

Si e vlerësoni Haradinajn në “rolin e këngëtarit”

Koha.net - 14.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tregon se i pëlqen dhe ka qejf të këndojë. Këtë hobi të tij, ai e tregoi në një emision në TopChannel. Ndërkaq, këngën që e përzgjodhi ta këndoj ishte ...

Anita hedh valle teksa Ramushi këndon

Botasot - 14.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shumë qejf të këndojë dhe e bënë shpesh këtë, mirëpo e pranon edhe vetë se nuk di të këndoj. Ai në një emision e këndoi shkurt refrenin “Shqipëri moj ...

Anita Haradinajt ‘’i vjen në majë të hundës” me Ramushin

Mapo - 14.09.2018

Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj, e ftuar në “Ftesë në 5” rrëfeu jetën pranë kreut të shtetit të Kosovës. Prej shumë vitesh, Ramushi ka munguar në shtëpi sepse po ...

Haradinaj premton të gjejë zgjidhje të kënaqshme për Postën e Kosovës

Koha.net - 14.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e sindikatës së Postës së Kosovës, kryesuar nga Etrit Hoti, me të cilët ka biseduar për gjetjen e një ...

Haradinaj këndon “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”

Telegrafi - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita Haradinaj, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh ...

VIDEO: Haradinaj ia merr këngës: “Shqipëri moj trime, të ka zili bota”

Gazeta Tema - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh se ...

“Shqipëri moj trime”, Ramush Haradinaj ia merr këngës (VIDEO)

Java News - 14.09.2018

E ftuar pasditen e së premtes në “Ftesë për 5” në Top Channel ishte Anita, bashkëshortja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Teksa po fliste për bashkëshortin e saj, ajo u shpreh se ...

Haradinaj pas votimit në PE: Urime qytetarë të Kosovës!

Lajmi.net - 13.09.2018

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti ...

Haradinaj: Korrigjimi i kufijve është eksperiment i rrezikshëm

Idividi - 13.09.2018

Prishtinë, 11 shtator 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot deklaroi se korrigjimi i kufijve është eksperiment i rrezikshëm dhe me këto nisma duhet të jemi shumë të kujdesshëm.

Ditë historike për Kosovën/ Reagon Haradinaj: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Europë

SOT - 13.09.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradaniaj reagon pas votimit pro në Parlamentin Europian për liberalizmin e vizave për Kosovën. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Haradinaj shprehet se shumë ...

Haradinaj uron qytetarët: Së shpejti do të lëvizni lirshëm në Evropë

Telegrafi - 13.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka uruar sot të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Evropian për rekomandimin për liberalizim të vizave.

Kryeministri uron qytetarët pas votimit në Parlamentit Evropian për vizat

Botasot - 13.09.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës pas votimit të Parlamentit Evropian për rekomandimin për liberalizim të vizave.

Haradinaj: Kosovës po i vijnë lajme të mira

Zeri - 13.09.2018

Pak pasi qeveria e Kosovës votoi projektligjin për transformimin e FSK-së në ushtri, deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka paralajmëruar lajme të mira për Republikën e Kosovës, raporton zeri.info.

Haradinaj: Urime qytetarë të Kosovës!

Zeri - 13.09.2018

Pasi Parlamenti Evropian votoi për heqjen e vizave Kosovës, kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social “Facebook”, ka shkruar se së shpejti ...

Pas votimit të projektligjit për ushtrinë, deklarohet Haradinaj

Zeri - 13.09.2018

Menjëherë pas mbledhjes së qeverisë ku u votua projektligji për shndërrimin e FSK-së në ushtri, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar rreth kësaj, duke thënë se një vendim i tillë ...

LB: Qeveria e Haradinajt me vendime klienteliste në vitin e parë të saj

Koha.net - 13.09.2018

Rritjen e pagave të qeveritarëve dhe këshilltarëve dhe emërimi i gati 100 zëvendësministrave Lëvizja për Bashkim i ka konsideruar si dy prej shumë vendimeve skandaloze që qeveria e Ramush Haradinajt ...

Thaçi e Haradinaj, të pakoordinuar për ushtrinë

Zeri - 13.09.2018

Ndonëse gjatë ditës së sotme qeveria ka votuar projektligjin për ushtrinë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka qenë i pajtimit me vendimin e ndërmarrë, raporton zeri.info.

Vizat, Haradinaj: Urime Kosovë, së shpejti lirshëm në Europë!

Java News - 13.09.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka përcjellë lajmin dhe urimin, qytetarëve të Kosovës, për votimin pozitiv të Parlamentit Europian për liberalizimin e vizave.

Haradinaj tallet me Hashim Thaçin: Unë po e ruaj shtëpinë ti shëtitu

Ina - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar lëvizjet e liderëve nëpër vendet e rajonit, për takime me përfaqësues të lartë politikë, në kohën kur Kosova dhe Serbia po synohet të ...

Haradinaj: Nuk jam nisur për Tiranë, jam në shtëpi

Ina - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mohuar të jetë nisur sot për në Tiranë. Lajmin se është nisur në mënyrë urgjente për në Tiranë, Haradinaj e ka quajtur të pavërtetë.

Nënkryetari i AAK-së: Kjo opozitë s'përbën rrezik për Qeverinë

Zeri - 12.09.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh shef i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj, meqë, sipas tij, ka marrë ...

Isufi: Opozita e çakorduar nuk paraqet rrezik për Qeverinë Haradinaj

Botasot - 12.09.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe shefi i grupit parlamentar i kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj meqë, sipas tij, ka marrë ...

Haradinaj: Nuk jam nisur për Tiranë, jam në shtëpinë time

Telegrafi - 12.09.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka demantuar lajmin e plasuar në disa media, se kinse ai sonte bashkë me presidentin Thaçi kanë udhëtuar për Tiranë.

Opozita e çakorduar nuk paraqet rrezik për Qeverinë Haradinaj

Telegrafi - 12.09.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe shefi i Grupit parlamentar i kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj meqë, sipas tij, ka marrë ...

Haradinaj tallet me Hashim Thaçin: Unë po e ruaj shtëpinë ti shëtitu

Botasot - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar lëvizjet e liderëve nëpër vendet e rajonit, për takime me përfaqësues të lartë politikë, në kohën kur Kosova dhe Serbia po synohet të ...

‘Haradinaj me urgjencë në Tiranë’, kryeministri mohon mediat: Jam në shtëpi!

Java News - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mohuar ardhjen në Tiranë mbrëmjen e djeshme. Në një staus në Facebook, shefi i qeverisë së Kosovës, thotë se ai ka pasur një ditë të ngarkuar pune.

Menduh Thaçi u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Harаdinaj

Medial - 12.09.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot qëndroi për vizitë zyrtare në Prishtinë, ku u prit nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj tallet me Hashim Thaçin: Unë po e ruaj shtëpinë ti shëtitu

Tetova Sot - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka komentuar lëvizjet e liderëve nëpër vendet e rajonit, për takime me përfaqësues të lartë politikë, në kohën kur Kosova dhe Serbia po synohet të ...

Haradinaj: Nuk jam nisur për Tiranë, jam në shtëpi

Tetova Sot - 12.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mohuar të jetë nisur sot për në Tiranë. Lajmin se është nisur në mënyrë urgjente për në Tiranë, Haradinaj e ka quajtur të pavërtetë.

Menduh Thaçi takoi Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj

Tetova Sot - 12.09.2018

Sot Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi qëndroi për vizitë zyrtare në Prishtinë, ku u prit nga Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj.

Vetëvendosje: Dhjetëra skandale të qeverisë së pakicës

Ina - 11.09.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se njëvjetori i Qeverisë Haradinaj do të mbahet mend si qeverisje e skandaleve si në rrafshin politik, duke vazhduar negociatat për “Zajednicë” dhe duke mbështetur ...

Haradinaj: Loja me kufij e territore, eksperiment i rrezikshëm

LajmiFundit - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është shprehur kundër, “eksperimenteve”, siç i ka cilësuar ai, me idetë për ndryshimin e kufirit të Kosovës apo kufijve në Ballkan në përgjithësi.

Thaçi dhe Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë

Lajmi.net - 11.09.2018

Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur që në orët e vona të mbrëmjes janë nisur për në Tiranë Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, me ftesë të Kryeministrit Rama Dramat duket që tek ...

Haradinaj: Loja me kufijtë eksperiment i rrezikshëm, nëse hapet kjo temë nuk ka garanci si do të përfundojë

Portalb - 11.09.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës në një konferencë për media tha se loja me kufijtë dhe territoret është një eksperiment i rrezikshëm.

Haradinaj: Loja me kufijtë eksperiment i rrezikshëm, Thaçi të ketë kujdes për këtë temë

Ina - 11.09.2018

Loja me kufi është eksperiment i rrezikshëm andaj edhe duhet të kihet kujdes. Kështu tha kryeministri Ramush Haradinaj në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.Haradinaj duke ...

Haradinaj: Loja me kufij e territore, eksperiment i rrezikshëm

Alsat - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është shprehur kundër, “eksperimenteve”, siç i ka cilësuar ai, me idetë për ndryshimin e kufirit të Kosovës apo kufijve në Ballkan në përgjithësi.

Homazhe dhe qirinj në kujtim të viktimave të 11 Shtatorit

Lajmi.net - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me anëtarë të kabinetit të tij e bashkëpunëtorë, kanë ndezur qirinj në shenjë nderimi për viktimat e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001 në ...

Haradinaj e porosit Thaçin të bëjë kujdes me temën e kufijve

Lajmi.net - 11.09.2018

Loja me kufi është eksperiment i rrezikshëm andaj edhe duhet të kihet kujdes. Kështu tha kryeministri Ramush Haradinaj në konferencën për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj: Loja me kufij e territore, eksperiment i rrezikshëm

Evropaelire - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish është shprehur kundër, “eksperimenteve”, siç i ka cilësuar ai, me idetë për ndryshimin e kufirit të Kosovës apo kufijve në Ballkan në përgjithësi.

Kosovë, Haradinaj kundër ideve për ndryshimin e kufijve

Alsat - 11.09.2018

Eksperiment i rrezikshëm. Kështu kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka cilësuar idetë për ndryshimin e kufijve të Kosovës, duke treguar se ai është kundër një opsioni të tillë.

Haradinaj: Vendosja e Memorialit, ndjenjë e përkrahjes për familjet e viktimave të 11 shtatorit

Lajmi.net - 11.09.2018

Në shenjë nderimi për jetët e humbura të tragjedisë së 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për Vendosjen e Memorialit të përhershëm në oborrin ...

Ndizen qirinj në nderim të viktimave të 11 Shtatorit

Lajmi.net - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bashkë me anëtarë të kabinetit të tij e bashkëpunëtorë, kanë ndezur qirinj në shenjë nderimi për viktimat e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001 në ...

Haradinaj: Kufiri, çështje e rrezikshme, përqendrim te liberalizimin e vizave

Top Channel - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një deklaratë ditën e sotme, ka kërkuar të largojë vëmendjen nga debatet dhe komentet e ditëve të fundit në lidhje me çështjen e kufirit më Serbinë.

Nënkryetari i AAK-së: Kjo opozitë s’përbën rrezik për Qeverinë

Lajmi.net - 11.09.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh shef i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj, meqë, sipas tij, ka marrë ...

Thaçi dhe Haradinaj nisen urgjent drejt Tiranës

Albeu.com - 11.09.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj janë nisur mbrëmjen e së martës urgjentisht për në Tiranë. Lajmin e publikon Express sipas së cilës ata do të kenë një takim me ...

Haradinaj ndez qirinj në kujtim të 11 Shtatorit

Koha.net - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe shumë qytetarë, sonte kanë ndezur qirinj para Tetatrit të Kosovës, për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit.

"Qeveria Haradinaj u përball me shumë sfida, por solli ndryshime"

Zeri - 11.09.2018

Qeveria e Kosovës nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, më 9 shtator ka bërë plot një vit që nga zyrtarizimi i punës së saj. Ndonëse partitë politike nga opozita dhe njohës të zhvillimeve ...

Haradinaj: Puna e kufijve, eksperiment i rrezikshëm

Botasot - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur optimist edhe opozita do ta mbështes Fatmir Limaj për të udhëhequr dialogun me Serbinë. "Gjatë këtij viti pune, ne rëndësi i kemi dhënë punëve ...

Haradinaj nderon viktimat e 11 shtatorit

Zeri - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj bashkë me shumë qytetarë janë mbledhur sonte për të ndezur qirinj para Tetarit të Kosovës, për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në ...

Gashi: Qeveria Haradinaj u përball me shumë sfida, por solli ndryshime

Botasot - 11.09.2018

Qeveria e Kosovës nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, më 9 shtator ka bërë plot një vit që nga zyrtarizimi i punës së saj. Ndonëse partitë politike nga opozita dhe njohës të zhvillimeve ...

Thaçi dhe Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë

Zeri - 11.09.2018

Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur që në orët e vona të mbrëmjes janë nisur për në Tiranë Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, me ftesë të Kryeministrit Rama Dramat duket që tek ...

Haradinaj: Memoriali për sulmet e 11 shtatorit do t’i bënte nder Kosovës

Botasot - 11.09.2018

Në shenjë nderimi për jetët e humbura të tragjedisë së 11 shtatorit 2001 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për vendosjen e Memorialit të përhershëm në oborrin ...

Haradinaj përkujton viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit: Jemi bashkë në luftën kundër terrorit

Gazeta Express - 11.09.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në 17-vjetorin e sulmeve terroriste në SHBA ka përkujtuar ...

Haradinaj përkujton viktimat e 11 Shtatorit

Zeri - 11.09.2018

Kreu i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar viktimat e sulmeve terroriste që ndodhën në SHBA 17 vite më parë, raporton “Zeri.info”. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin ...

Miratohet raporti i punës një vjeçare të Qeverisë ‘Haradinaj’

Zeri - 11.09.2018

Sapo është miratuar raporti vjetor i punës se Qeverisë së Kosoves për periudhën shtator të 2017- 2018 raporton Zeri.info. Ky raport kaloi me shumicë votash në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës.

Haradinaj nuk e përkrah kërkesën për bashkimin e Luginës me Kosovën

Gazeta Express - 11.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se përkrah shqiptarët e Luginës, por ka qëndrime të rezervuara kur bëhet fjalë për integritetin territorial të Kosovës.

Haradinaj e përsërit se loja me kufijtë është e rrezikshme

Botasot - 11.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se gjatë qeverisjes së tij njëvjeçare prioritet u ka dhënë “detyrave të shtëpisë’. “Ne gjatë gjithë këtij viti rëndësi i kemi dhënë punëve të shtëpisë, ...

Haradinaj: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

Zeri - 11.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët se a e përkrah ai si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës, për bashkim të Luginës ...

Haradinaj: Për korrigjimin e Demarkacionit me Malin e Zi nuk ka presion kohor, ka tema tjera me rëndësi

Telegrafi - 11.09.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka folur rreth çështjes së korrigjimit të Marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi, duke thënë se lidhur me këtë çështje nuk ka ...

Haradinaj: Loja me kufijtë eksperiment i rrezikshëm, nëse hapet kjo temë nuk ka garanci si do të përfundojë

Telegrafi - 11.09.2018

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës në një konferencë për media tha se loja me kufijtë dhe territoret është një eksperiment i rrezikshëm.

Haradinaj optimist se opozita përkrah Limajn për të udhëhequr dialogun

Koha.net - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur optimist se edhe opozita do ta mbështesë Fatmir Limaj për të udhëhequr dialogun me Serbinë. “Gjatë këtij viti pune, rëndësi i kemi dhënë punëve ...

Haradinaj pas mbledhjes së qeverisë: Lojërat me kufijtë janë të rrezikshme

ABC News - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj edhe njëherë është shprehur kundër idesë së rishikimit të kufijve me Serbinë. Këtë propozim ai e konsideroi si lojë të rrezikshme.

“Kur Haradinajt i rrezikohet pozita, i kthehet sporteve të rënda”

Botasot - 11.09.2018

“Po shihet shumë qartë se Ramushit në momentin që i rrezikohet pozita fillon me dalë në origjinën e vet prej lojtar i sporteve të rënda. Këta Komandantë mendojnë se me luftën që kanë bërë (dhe atë ...

Haradinaj: Ndryshimi i kufijve, eksperiment i rrezikshëm

VOA - 11.09.2018

Në Kosovë, kryeministri Ramush Haradinaj tha se loja me kufij është eksperiment i rrezikshëm ndërsa hodhi poshtë sërish idenë e ndryshimit të kufirit me Serbinë.

Thaçi dhe Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë

Gazeta Express - 11.09.2018

Burimet e Gazetës Express kanë bërë të ditur që në orët e vona të mbrëmjes janë nisur për në Tiranë Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, me ftesë të Kryeministrit ...

Homazhe për të nderuar viktimat e 11 shtatorit

Botasot - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe shumë qytetarë, sonte kanë ndezur qirinj para Tetarit të Kosovës, për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit.

Nënkryetari i AAK-së përqesh opozitën: S’përbëni rrezik për Qeverinë

Gazeta Express - 11.09.2018

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh shef i Grupit Parlamentar të kësaj partie, Ahmet Isufi, e ka quajtur qeveri të suksesshme Qeverinë Haradinaj, meqë, sipas tij, ka marrë ...

Gashi: Qeveria Haradinaj u përball me shumë sfida, por solli ndryshime (Video)

Telegrafi - 11.09.2018

Qeveria e Kosovës nën drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj, më 9 shtator ka bërë plot një vit që nga zyrtarizimi i punës së saj. Ndonëse partitë politike nga opozita dhe njohës të zhvillimeve ...

Thaçi dhe Haradinaj nisen urgjentisht për Tiranë?

Mapo - 11.09.2018

Në orët e vona të mbrëmjes janë nisur për në Tiranë Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, me ftesë të Kryeministrit Rama Gazeta Express ka mësuar se në orët e vona janë nisur në Tiranë të ...

Haradinaj nderon viktimat e 11 shtatorit 2001

Telegrafi - 11.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga anëtarë të kabinetit qeveritar, bashkëpunëtorë dhe qytetarë të shumtë, bëri homazhe dhe ndezi qirinj para Teatrit Kombëtar në ...

Haradinaj tregon të vërtetën për vizitën në Tiranë

Zeri - 11.09.2018

Minuta më parë u raportua për një vizitë në Tiranë të kryeministrit Ramush Hardinaj dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, shkruan ‘Zëri.info”. Ka qenë vetë kryeministri Haradinaj ai i cili e ka ...

Flet Haradinaj: Nuk kam udhëtuar për Tiranë, ndodhem në shtëpinë time

Botasot - 11.09.2018

(E plotësuar) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka mohuar se është nisur në takim urgjent për në Tiranë. Haradinaj ka thënë se gjendet në shtëpinë me familje, ndërsa nesër vazhdon agjendën ...

Homazhe në Prishtinë për të nderuar viktimat e 11 shtatorit (FOTO)

Tetova Sot - 11.09.2018

Për të nderuar viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit janë bërë homazhe në Prishtinë. Në këto homazhe kanë marrë pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me bashkëshorten e tij Aniten.

Haradinaj përkujton 17 vjetorin e sulmeve terroriste në SHBA

Tetova Sot - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka përkujtuar viktimat që humben jetën gjatë sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001 në SHBA. Ai në një postim ka thënë se në luftën kundër terrorit ...

Haradinaj sërish kundër Thaçit: Loja me kufij, eksperiment i rrezikshëm

Durres Lajm - 11.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë u pyet nga gazetarët nese ai e përkrah si kryeministër rezolutën e propozuar nga përfaqësuesit e Luginës së Preshevës, për bashkim ...

A do të shkojë Haradinaj në Preshevë, çfarë thotë ai?

Tetova Sot - 11.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, njëjtë sikurse edhe presidentit Hashim Thaçi, nuk e di se kur do të vizitojë Luginën e Preshevës. Kreu i Qeverisë, tha se sa herë që kanë pasur interes për një çështje ...

Haradinaj nuk e përkrah kërkesën për bashkimin e Luginës me Kosovën

Tetova Sot - 11.09.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se përkrah shqiptarët e Luginës, por ka qëndrime të rezervuara kur bëhet fjalë për integritetin territorial të Kosovës.

Haradinaj: Ngritja e cilësisë në arsim e domosdoshme për të qenë konkurrent në tregun global

Lajmi.net - 10.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim pune Rektorin e Universitetit “Hasan Prishtina”, Marjan Dema dhe Kryesuesin e Konferencës së Rektorëve, Ramë Vataj, me ...

Një vit qeverisje, analistët: Haradinaj kishte më shumë skandale se suksese

Lajmi.net - 10.09.2018

Njohësit e zhvillimeve politike vlerësojnë se gjatë këtij viti Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka pasur shumë skandale e pak punë. Të martën bëhet një vit prej kur Ramush Haradinaj, ...

Një vit qeverisje me skandale

Gazeta Express - 10.09.2018

Në fundjavën e kaluar qeveria “Haradinaj” ka mbushur vitin e parë të funksionimit, ndërsa vlerësohet se ka dështuar t’i përmbushë premtimet për liberalizimin e vizave dhe për formimin e ushtrisë ...

Një vit qeverisje me skandale

Zeri - 10.09.2018

Në fundjavën e kaluar qeveria “Haradinaj” ka mbushur vitin e parë të funksionimit, ndërsa vlerësohet se ka dështuar t’i përmbushë premtimet për liberalizimin e vizave dhe për formimin e ushtrisë ...

Opozita numëron skandalet e qeverisë 'Haradinaj'

Zeri - 10.09.2018

Zëdhënësja e Lëvizjes Vetëvendosje, Tinka Kurti, ka thënë për “Zërin” se kryeministrit Ramush Haradinajt nuk i është dashur një vit qeverisjeje për ta parë se sa skandale mund të prodhojë.

Haradinaj: Ngritja e cilësisë në arsim e domosdoshme

Telegrafi - 10.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim pune Rektorin e Universitetit “Hasan Prishtina”, Marjan Dema dhe kryesuesin e Konferencës së Rektorëve, Ramë Vataj, me ...

Qeveria, “e përkushtuar për përmirësimin e infrastrukturës së përgjithshme në arsim”

Koha.net - 10.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim pune Rektorin e Universitetit “Hasan Prishtina”, Marjan Dema dhe kryesuesin e Konferencës së Rektorëve, Ramë Vataj, ...

Haradinaj: Përgatitja e studentëve për tregun global, fokus i Qeverisë

Botasot - 10.09.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema, ku ka premtuar se Qeveria e Kosovës do të ofrojë mbështetjen e nevojshme për institucionet ...

Haradinaj: Ngritja e cilësisë në arsim e domosdoshme për të qenë konkurrent në tregun global

Zeri - 10.09.2018

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim pune Rektorin e Universitetit “Hasan Prishtina”, Marjan Dema dhe Kryesuesin e Konferencës së Rektorëve, Ramë Vataj, me ...

Opozita: Haradinajt nuk i është dashur një vit qeverisje për ta parë se sa skandale mund të prodhojë

Telegrafi - 10.09.2018

Skandalet e vazhdueshme, mungesa e zhvillimit ekonomik dhe numri i madh i (sidomos i zëvendësministrave) kabinetit qeveritar, kanë qenë karakteristikat kryesore të Qeverisë së drejtuar nga Ramush ...

Qeveria lavdërohet për 1 vit punë, opozita e shoqëria civile ia numërojnë dështimet e skandalet

Koha.net - 10.09.2018

Është bërë 1 vit qëkur Ramush Haradinaj arriti të bëhej për herë të dytë kryeministër. Haradinaj vazhdon të krenohet me udhëheqjen e kabinetit më të madh qeveritar në historinë e Kosovës, duke e ...

Vetëvendosje: Dhjetëra skandale të qeverisë së pakicës

Botasot - 10.09.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se njëvjetori i Qeverisë Haradinaj do të mbahet mend si qeverisje e skandaleve si në rrafshin politik, duke vazhduar negociatat për “Zajednicë” dhe duke mbështetur ...

Vetëvendosje tregon se për çka do të mbahet mend Qeveria Haradinaj

Koha.net - 10.09.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se njëvjetori i Qeverisë Haradinaj do të mbahet mend si qeverisje e skandaleve si në rrafshin politik, duke vazhduar negociatat për “Zajednicë” dhe duke mbështetur ...

Një vit qeverisje, analistët: Haradinaj kishte më shumë skandale se suksese (Video)

Telegrafi - 10.09.2018

Njohësit e zhvillimeve politike vlerësojnë se gjatë këtij viti Qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka pasur shumë skandale e pak punë. Të martën bëhet një vit prej kur Ramush Haradinaj, ...

30 orë për të bërë tatuazh kreshnikun e Haradinajve

Koha.net - 10.09.2018

Simbolet kombëtare, por edhe dëshmorët e kombit janë shpesh frymëzim për të apasionuarit pas tatuazheve. Kështu ka ndodhur edhe një një të ri emigrant në Zvicër i cili në krahun e tij ka bërë tatuazh ...

Vetëvendosje: Dhjetëra skandale të qeverisë së pakicës

Tetova Sot - 10.09.2018

Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se njëvjetori i Qeverisë Haradinaj do të mbahet mend si qeverisje e skandaleve si në rrafshin politik, duke vazhduar negociatat për “Zajednicë” dhe duke mbështetur ...

Zvicër, 30 orë për të bërë tatu kreshnikun e Haradinajve (FOTO)

Tetova Sot - 10.09.2018

Simbolet kombëtare por edhe dëshmorët e kombit janë shpesh frymëzim për të apasionuarit pas tatuazheve. Kështu ka ndodhur edhe një një të ri emigrant në Zvicër i cili në krahun e tij ka bërë tatuazh ...