TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ata që s'dinë të "numërojnë mirë", le ta shohin këtë VIDEO nga protestat e Shkupit! (VIDEO)

Almakos - 14.06.2015

Me këtë VIDEO qartësohen dilemat rreth protestës së sotme... Kjo është një video që është realizuar sot në Shkup në protestën gjithëshqiptare që u realizua.

Ata që s'dinë të "numrojnë mirë", le ta shohin këtë VIDEO nga protestat e Shkupit! (VIDEO)

Lajm - 14.06.2015

Me këtë VIDEO qartësohen dilemat rreth protestës së sotme... Kjo është një video që është realizuar sot në Shkup në protestën gjithëshqiptare që u realizua.

KOMENT/ Protesta e djeshme, një grusht i fortë për BDI-PDSH

Albeu.com - 14.06.2015

Nga Aurel Rakipllari - Protesta e djeshme, e mbajtur në Shkup , përveçse nxorri në rrugë mijëra shqiptarë, tregoi edhe një herë dështimin e klasës aktuale politike shqiptare në Maqedoni.

Maqedoni, mijëra protestues kërkojnë dorëheqjen e Qeverisë

LajmiFundit - 14.06.2015

Mijëra vetë kanë protestuar mbrëmë në Shkup të Maqedonisë duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë, në periudhën kur negociatat e ndërmjetësuara ndërkombëtarisht për kapërcimin e krizës së thellë politike, ...

Shkup, shqiptarët në protesta, kërkojnë dorëheqjen e qeverisë

Top Channel - 14.06.2015

Mijëra shqiptarë me flamuj kombëtarë në duar dolën në protesta në Shkup për të kërkuar dorëheqjen e ...

Këshillit Organizativ i protestës “PROTESTOJ SHQIP”: Protesta ishte e suksesshme

Lajm - 14.06.2015

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” e njofton opinionin se protesta e djeshme nën moton “Protestoj shqip”, e organizuar në Shkup, ka qenë e suksesshme dhe ka kaluar në mënyrën më të ...

Këshillit Organizativ i protestës “PROTESTOJ SHQIP”: Protesta ishte e suksesshme

Almakos - 14.06.2015

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” e njofton opinionin se protesta e djeshme nën moton “Protestoj shqip”, e organizuar në Shkup, ka qenë e suksesshme dhe ka kaluar në mënyrën më të ...

Analistët: Protesta e djeshme, e suksesshme dhe me porosi të qarta

Almakos - 14.06.2015

Protesta gjithpopullore “Protestoj shqip” ka dërguar porosi të qartë se shqiptarët duhet të lirohen nga politikat e inkriminuara, dhe e ardhmja e shtetit duhet të ndërtohen mbi vlerat dhe të drejtat ...

Protesta e djeshme, një grusht i fortë për BDI-PDSH

Almakos - 14.06.2015

Aurel Rakipllari Protesta e djeshme, e mbajtur në Shkup, përveçse nxorri në rrugë mijëra shqiptarë, tregoi edhe një herë dështimin e klasës aktuale politike shqiptare në Maqedoni.

Mijëra vetë kërkuan dorëhqjen e qeverisë

Botasot - 14.06.2015

Mijëra vetë kanë protestuar mbrëmë në Shkup të Maqedonisë duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë, në periudhën kur negociatat e ndërmjetësuara ndërkombëtarisht për kapërcimin e krizës së thellë politike, ...

Shkup, mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve

BalkanWeb - 14.06.2015

SHKUP- Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup në organizimin të lëvizjes politike “BESA”. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

Maqedoni, Lëvizja ”Besa” kërkon dorëheqjen e qeverisë

Mapo - 14.06.2015

Maqedoni, Lëvizja ”Besa” kërkon dorëheqjen e qeverisë Postuar më: 14 Qershor 2015 15:05 Një marshim protestues organizuar nga lëvizja ”Besa” u zhvillua dje nga parku i Çairit deri te ndërtesa e ...

Maqedonia nuk mund të ekzistojë më si burg kolektiv i shqiptarëve!

Botasot - 14.06.2015

Një protestë që mblodhi me mijëra persona mund të ndikoj në ndryshimin e fatit të shqiptarëve në Maqedoni. Të shtunën Lëvizja Besa ka organizuar një protestë në të cilën morën pjesë kryesisht ...

Këshillit Organizativ i “PROTESTOJ SHQIP”: Protesta ishte e suksesshme

Botasot - 14.06.2015

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” e njofton opinionin se protesta e djeshme nën moton “Protestoj shqip”, e organizuar në Shkup, ka qenë e suksesshme dhe ka kaluar në mënyrën më të ...

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP”: Protesta ishte e suksesshme

Tetova Sot - 14.06.2015

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” e njofton opinionin se protesta e djeshme nën moton “Protestoj shqip”, e organizuar në Shkup, ka qenë e suksesshme dhe ka kaluar në mënyrën më të ...

Maqedoni, mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve

Gazeta Tema - 14.06.2015

Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup në organizimin të lëvizjes politike “BESA”. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

Këshilli Organizativ: “PROTESTOJ SHQIP” ishte protestë e suksesshme

Shprehja - 14.06.2015

Këshillit Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” e njofton opinionin se protesta e djeshme nën moton “Protestoj shqip”, e organizuar në Shkup, ka qenë e suksesshme dhe ka kaluar në mënyrën më të ...

Shkup, mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve

Ina - 13.06.2015

Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup në organizimin të lëvizjes politike “BESA”. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

Sot protestojnë shqiptarët në Maqedoni

Lajmi.net - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë antishqiptare, të inkriminuar dhe të korruptuar ...

Shkupi proteston shqip, kërkon dorëheqjen e Gruevskit dhe Ahmetit

ikub - 13.06.2015

“Protestoj shqip” është moto e marshimit protestues gjithëshqiptar, marshim që do të zhvillohet ditën e sotme në Shkup. Në këtë protestë, do kërkohet dorëheqja e Kryeministrit të Maqedonisë, Nikola ...

Protesta gjithëpopullore sot në ora 17.00 kundër gruevskit

Zhurnal - 13.06.2015

Shkup, 13 qershor -Dorëheqja e Qeverisë aktuale, zbardhja e të gjitha të vërtetave për shqiptarët dhe kërkesa për një marrëveshje të re në Maqedoni janë 3 kërkesat kryesore të protestës së sotme me ...

Sot në Shkup mbahet marshi protestues mbarëshqiptar

Almakos - 13.06.2015

Sot me fillim nga ora 17:00 në parkun e Çairit në Shkup, do të organizohet marshi protestues mbarëshqiptar, i cili ka për qëllim të ngrejë zërin kundër padrejtësive të shumta që u janë bërë dhe që ...

Sot në Shkup mbahet protesta me moton “Protestoj shqip”

Portalb - 13.06.2015

Lajme lidhur me temën (VIDEO) Këshilli organizativ: Janë marrë të gjitha masat për protestën e nesërme Këshilli Organizativ për Marshin Protestues ftuan Kumanovarët në protestat e 13 qershorit ...

Sot protestohet kundër qeverisë: "Protestoj shqip!"

Lajm - 13.06.2015

foto: arkiv “Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë antishqiptare, të inkriminuar dhe të ...

“Protestoj shqip” kundër qeverisjes Gruevski – Ahmeti

Almakos - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë që po e quajnë antishqiptare, të inkriminuar dhe të ...

Protesta e 13 qershorit, mesazhi që po shpërndahet gjithandej

Almakos - 13.06.2015

Nëpër rrjetet sociale, para pak çastesh ka filluar me të madhe të shpërndahet ky postim: "Si njeri më kanë shpallë fajtor që kam lindur nga prindër shqiptarë.

Ramadani: Ja pse marshi i sotëm është i rëndësishëm

Almakos - 13.06.2015

Analisti Ramadan Ramadani, i cili ka përkrahur protestat mbarëshqiptare që nga shfaqja e iniciativës për protesta, në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka numëruar 5 arsye që sipas tij ...

Protestuesit nga Struga nisen për në Shkup

Almakos - 13.06.2015

Disa orë para fillimit të marshit protestues, raportohet se protestuesit e vendeve më të largëta tanimë janë rrugës për në Shkup, njofton portali SHENJA.

Këshillit Organizativ: Bëhet presion ndaj shqiptarëve që mos të dalin në protestat e sotme

Portalb - 13.06.2015

Lajme lidhur me temën Sot në Shkup mbahet protesta me moton “Protestoj shqip” (VIDEO) Këshilli organizativ: Janë marrë të gjitha masat për protestën e nesërme Këshilli Organizativ për Marshin ...

“PROTESTOJ SHQIP”: Presion i gjithanshëm ndaj shqiptarëve që mos të dalin në protestat e sotme

Almakos - 13.06.2015

Më poshtë ua sjellim komunikatën e plotë të Këshillit Organzizativ gjatë ditës së sotme "Protestoj Shqip": Protesta gjithëshqiptare, e cila do të mbahet sot në Shkup, e që është organizuar nga ...

Rikthehen protestat në Maqedoni

Evropaelire - 13.06.2015

Rikthehen protestat në Maqedoni kundër qeverisë aktuale. Nga lëvizja politike Besa, organizatore e protestës së të shtunës, thonë se pushteti aktual është fajtor për gjendjen e rëndë në të cilën ...

Gostivari niset për në protestën mbarëshqiptare (Foto)

Almakos - 13.06.2015

Nga të gjithë qytetet e Maqedonisë kanë filluar të nisen protestuesit drejt Shkupit. Së fundmi edhe shqiptarët nga Gostivari janë nisur për të ardhur në Shkup, ku me fillim prej orës 17.00 do të ...

Në Almakos mund ta ndiqni drejtpërsëdrejt marshin protestues

Almakos - 13.06.2015

Portali Almakos gjatë ditës së sotme do t’i ndjekë drejtpërdrejtë protestën e sotme në Shkup dhe marshin protestues mbarëshqiptar që do të mbahet në Shkup.

Gostivari niset për në protestën mbarëshqiptare (Foto)

Lajm - 13.06.2015

Nga të gjithë qytetet e Maqedonisë kanë filluar të nisen protestuesit drejt Shkupit. Së fundmi edhe shqiptarët nga Gostivari janë nisur për të ardhur në Shkup, ku me fillim prej orës 17.00 do të ...

Qindra qyetarë të Tetovës janë nisur drejt Shkupit (FOTO)

Lajm - 13.06.2015

Qindra qytetarë nga Tetova me mbi 15 autobusa sapo janë nisur drejt Shkupit, ku do të prestohet nën moton “Protestoj Shqip”. Protesta gjithëshqiptare, e cila do të mbahet sot në Shkup, e që është ...

Protestuesit në Shkup: Aliun dhe Menduhin e japim, lirinë s[e japim! (VIDEO)

Lajm - 13.06.2015

Protestuesit janë mbledhur dhe së shpejti do të fillojnë marshin protestues. Me mijëra shishe me ujë sapo filluan të shpwrndahen në këto komente për shkak të temperaturave të nxehta që ka kapluar ...

Në Shkup ka filluar protesta “Protestoj shqip” Foto dhe Video

Lajmi.net - 13.06.2015

Në Shkup ka filluar marshi protestues gjithëshqiptar në organizim të Lëvizjes “BESA”, me moton “Protestoj Shqip” . E plotësuar Në këtë protestë do të kërkohet dorëheqja e Qeverisjes aktuale, zbardhja ...

Protestuesit në Shkup: Aliun dhe Menduhin e japim lirinë se japim (VIDEO)

Almakos - 13.06.2015

Protestuesit janë mbledhur dhe së shpejti do të fillojnë marshin protestues. Me mijëra shishe me ujë sapo filluan të shpwrndahen në këto komente për shkak të temperaturave të nxehta që ka kapluar ...

Filloi protesta, Shkupi asnjëherë nuk ka qenë më Kuq e Zi

Lajm - 13.06.2015

Ka filluar protesta gjithëpopullore Protestoj Shqip. Numër i madh i Qytetarëve shqiptarë nga shumë qytete të Maqedonisë janë nisur drejt urës Goce Dellcev për të shprehur revoltën dhe për të ...

Shkup, sot marshi protestues gjithëshqiptar

ikub - 13.06.2015

Pasditen e sotme pritet që të mbahet marshi protestues gjithëshqiptar në Shkup. Në këtë protestë me moton “Protestoj Shqip” do të kërkohet dorëheqja e Qeverisjes aktuale, zbardhja e të gjitha të ...

Filloi protesta, Shkupi asnjëherë nuk ka qenë më Kuq e Zi (FOTO)

Almakos - 13.06.2015

Ka filluar protesta gjithëpopullore Protestoj Shqip. Numër i madh i Qytetarëve shqiptarë nga shumë qytete të Maqedonisë janë nisur drejt urës Goce Dellcev për të shprehur revoltën dhe për të ...

Përgatitet kordoni, gati për marshim!

Almakos - 13.06.2015

Organizatorët janë duke bërë gordonin e protestuesve të cilët aktualisht janë mbkedhur në parkun e Çairit. Aktualisht janë duke u pritur autobusët nga Tetova dhe Kumanova.

Shkup, nis marshi protestues gjithëshqiptar

ikub - 13.06.2015

Pasditen e sotme ka nisur marshi protestues gjithëshqiptar në Shkup. Në këtë protestë me moton “Protestoj Shqip” kërkohet dorëheqja e Qeverisjes aktuale, zbardhja e të gjitha të vërtetave për ...

Alinë e japim, lirinë s'e japim!

Lajm - 13.06.2015

Atmosfera te Protesta Kuq r Zi po bëhet gjithnjë e më madhështore. Për momentin protestuesit po afrohen te kompleksi Caircanja, ku jane duke pritur edhe qindra protestues që të bashkëngjiten.

Nis marshi PROTESTOJ SHQIP, 10 mijë protestues drejt Qeverisë

Almakos - 13.06.2015

Filloi marshi protestues PROTESTOJ SHQIP. Afër 10 mijë protestues tashmë janë afër qendërs tregtare Çairqanka. Aktulisht nuk është rapotuar ndonjë incident, ndërsa në të dy anët e rrugës ku lëvizë ...

Gjithnjë e mëshum shtohen protestuesit që të PROTESTOJN SHQIP (FOTO)

Almakos - 13.06.2015

Atmosfera te Protesta Kuq r Zi po bëhet gjithnjë e më madhështore. Për momentin protestuesit po afrohen te kompleksi Caircanja, ku jane duke pritur edhe qindra protestues që të bashkëngjiten.

Sa është numri i protestuesve të sotëm në PROTESTOJ SHQIP?

Lajm - 13.06.2015

Sipas vlerësimeve të para të bëra në protestën Kuq e Zi në Shkup kanë dalur rreth 10.000 qytetarë, raporton "Lajm". Aktulisht nuk është rapotuar ndonjë incident, ndërsa në të dy anët e rrugës ku ...

Mbi 10 mijë protestues arrijnë afër qeverisë

Lajm - 13.06.2015

Mbi 10 mijë protestues që i janë bashkangjitur pritestës Kuq e Zi kanë mbërri afër qeverisë dhe janë ndalur te ura "Goce Dellcev" ku atyre pritet t’u drejtohen organizatorët e protestës të cilët do ...

Almakos ua sjell videon nga PROTESTOJ SHQIP!

Almakos - 13.06.2015

Ky është marshi protestues PROTESTOJ SHQIP. Afër 10 mijë tashmë janë mbledhur afër Qeverisë ku organizatorët po mbajnë fjalime, raporton Almakos. Linku direkt per smartphone : ...

Dështuan skenarët për të penguar protestën Kuq e Zi

Lajm - 13.06.2015

Duke iu drejtuar protestuesve që kanë dalë në protestën Kuq e Zi, organizatorët thanë se ka pasur tentime nga policia dhe inspektorë për të penguar protestën, raporton “Lajm”.

Dështuan skenarët e DUISTAVE për të penguar protestën Kuq e Zi

Almakos - 13.06.2015

Duke iu drejtuar protestuesve që kanë dalë në protestën Kuq e Zi, organizatorët thanë se ka pasur tentime nga policia dhe inspektorë për të penguar protestën, raporton “Lajm”.

(Video) Protestuesit i kërkojnë llogari Ali Ahmetit!

Almakos - 13.06.2015

Protestuesit gjatë marshit PROTESTOJ SHQIP kanë çuar porosi te lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, duke e cilësuar si përgjegjësin kryesor për mosrealizimin e të drejtave për shqiptarët.

Më shumë protestues se anti protestues portale të ''BESËS''

Almakos - 13.06.2015

Sot shqiptarët dëshmuan se janë me BESË portale të shumta u munduan që ta humbin euforin e kësaj proteste mirëpo dështuan ashtu sic dështuan patronat e tyre qeveritar.Shqiptarët janë të vetëdijshëm ...

​Në Shkup u protestua kundër diskriminimit të shqiptarëve

Lajmi.net - 13.06.2015

Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup në organizimin të lëvizjes politike “BESA”. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

Mijëra qytetarë marshuan në Shkup nën moton "Protestoj Shqip"

Albeu.com - 13.06.2015

Mijëra qytetarë kanë marshur sot në Shkup kundër qeverisë Gruevski dhe politikave të tij antishqiptare nën moton " Protestoj Shqip ". Turma e njerëzve të tubuar janë nisur nga lagjia e Çairit, ndërsa ...

Skandaloze: Mbi 7 mijë protestues janë ndaluar të vijnë në protestën e Shkupit!

Almakos - 13.06.2015

Foto e realizuar sot gjatë ardhjes në protesta... Sipas informatave të mirëinformuara që kanë arritur në adresë të Almakos, thuhet se në protestën e sotme për në Shkup janë penguar që të vijnë ...

Me spunt

Almakos - 13.06.2015

Isamet Bakiu Në vlugun e një verë të nxehtë, përderisa të rinjtë në botën perendimore mendojnë ku do t'i kalojnë pushimet v erore, rinia në Maqedoni ka punë për të bërë, ajo do piqet në protestat ...

Almakos: Mbi 7 mijë protestues janë ndaluar të vijnë në protestë!

Lajm - 13.06.2015

Foto e realizuar sot gjatë ardhjes në protesta... Sipas informatave të mirëinformuara që kanë arritur në adresë të Almakos, thuhet se në protestën e sotme për në Shkup janë penguar që të vijnë ...

Shkupi sot proteston shqip, kërkohet dorëheqja e Gruevskit dhe Ahmetit

BalkanWeb - 13.06.2015

SHKUP- “Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit Nikolla Gruevski dhe Ali Ahmetit, ...

Protestë mbarëshqiptare sot në Shkup, kërkohet dorëheqja e Gruevskit

Panorama - 13.06.2015

Në Shkup sot pasdite do të mbahet marshi protestues gjithëshqiptar me moton “Protestoj Shqip”. Dorëheqja e Qeverisjes aktuale, zbardhja e të gjitha të vërtetave për shqiptarët dhe kërkesa për një ...

Në Shkup sot marshi protestues gjithëshqiptar

Ora news - 13.06.2015

Në Shkup sot pasdite do të mbahet marshi protestues gjithëshqiptar në organizim të Lëvizjes “BESA”, ndërsa me një përkrahje të gjërë të dhjetëra shoqatave shqiptare, shoqatave të diasporës dhe ...

“Protestoj shqip” kundër qeverisjes Gruevski – Ahmeti

Koha.net - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë që po e quajnë antishqiptare, të inkriminuar dhe të ...

Shkup, protestë lidhur me ngjarjet në Kumanovë

VOA - 13.06.2015

Qindra protestues marshuan të shtunen pasdite nga lagja Çair e banuar me shqiptarë drejt ndërtesës së Qeverisë së Maqedonisë, në Shkup, për të shprehur indinjatë lidhur me ngjarjet e para një muaji ...

Mbi 10 mijë qytetarë “protestuan shqip” në Shkup [dokument]

Koha.net - 13.06.2015

Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup nën organizimin të lëvizjes politike “BESA”. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

“Protestoj Shqip” në Maqedoni, qindra shqiptarë kërkuan dorëheqjen e Gruevskit

Ora news - 13.06.2015

Një protestë vetëm me shqiptarë, kështu u anoncua dhe kështu ndodhi. Qindra njerëz mbushën rrugët e Shkupit në protestat e radhës antiqeveritare edhe pse më parë ishin multietnike.

Shkup, shqiptarët në protestë kundër Qeverisë

ABC News - 13.06.2015

Në Shkup mijëra shqiptarë me flamuj kuq e zi kanë marshuar me moton Protestoj Shqip. Përmes kësaj proteste u kërkua dorëheqja e qeverisë së Maqedonisë duke i cilësuar si antishqiptare politikat e saj ...

Shkup, protestë lidhur me ngjarjet në Kumanovë

Mapo - 13.06.2015

Shkup, protestë lidhur me ngjarjet në Kumanovë Postuar më: 13 Qershor 2015 22:07 Qindra protestues marshuan të shtunen pasdite nga lagja Çair e banuar me shqiptarë drejt ndërtesës së Qeverisë së ...

Shkup, mijëra protestues kundër Thaçit dhe Ahmetit

Panorama - 13.06.2015

Mediat kosovare kanë raportuar se mijëra shqiptarë protestuan në Shkup këtë të shtunë, kundër Thaçit dhe Ahmetit. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa ...

Protesta gjithëpopullore sot në ora 17.00 kundër Qeverisë

Tetova Sot - 13.06.2015

Dorëheqja e Qeverisë aktuale, zbardhja e të gjitha të vërtetave për shqiptarët dhe kërkesa për një marrëveshje të re në Maqedoni janë 3 kërkesat kryesore të protestës së sotme me moton “Protestoj ...

Sot në Shkup mbahet protesta me moton “Protestoj shqip”

Shkupi24 - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë që po e quajnë antishqiptare, të inkriminuar dhe të ...

Në Maqedoni sot protestohet shqip

Java News - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë antishqiptare, të inkriminuar dhe të korruptuar ...

Rikthehen sërish protestat në Shkup

Vision Plus - 13.06.2015

Dorëheqja e kryeministrit Gruevski dhe zbardhja e skandalit të përgjimeve, përfshi këtu dhe rastin “mostra”, janë kërkesat kryesore të një tubimi që është paralajmëruar pasditen e sotme në Shkup nga ...

Tetova është gati për “PROTESTOJ SHQIP” (FOTO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Në qytetin e Tetovës është gjithçka gati për protestën masive nën moton “Protestoj shqip” që do të mbahet në qytetin e Shkupit. Nga Këshilli Organizativ i Protestës për TetovaSot thanë se çdo shkon ...

“PROTESTOJ SHQIP”: Po bëhet presion i gjithanshëm ndaj shqiptarëve që mos të dalin në protestat e sotme

Tetova Sot - 13.06.2015

Protesta gjithëshqiptare, e cila do të mbahet sot në Shkup, e që është organizuar nga Këshilli Organizativ i Protestës “Protestoj Shqip”, ndërsa është mbështetur nga rreth 70 subjekte politike, ...

Gostivari niset për në protestën mbarëshqiptare

Tetova Sot - 13.06.2015

Nga të gjithë qytetet e Maqedonisë kanë filluar të nisen protestuesit drejt Shkupit. Së fundmi edhe shqiptarët nga Gostivari janë nisur për të ardhur në Shkup, ku me fillim prej orës 17.00 do të ...

Qindra qyetarë të Tetovës nisen drejt Shkupit (FOTO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Qindra qytetarë nga Tetova me mbi 15 autobusa sapo janë nisur drejt Shkupit, ku do të prestohet nën moton “Protestoj Shqip”. Protesta gjithëshqiptare, e cila do të mbahet sot në Shkup, e që është ...

“PROTESTOJ SHQIP” filloi grumbullimi i protestuesve në Çair (FOTO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Filloi grumbullimi i pretotestuesve në parkun e Çairit. Me muzik shqipe ka filluar të grumbullohen, qindra protestues shqiptarë të cilët mbajnë pankartat “Stop Burgosjes së Shqiptareve”.

Shpërndahen mijëra shishe me ujë për protestuesit në Shkup (FOTO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Me mijëra shishe me ujë sapo filluan të shpwrndahen në ...

Protestuesit në Shkup: Aliun dhe Menduhin e japim lirinë se japim! (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Qindra protestues në Çair kanë filluar duke brohoritur me parullat: “Ali Ahmeti e japim lirinë se japim”, “Menduh Thaçin e japim lirinë se japim”./TetovaSot/ ...

LIVE:Filloi protesta ne Shkup

Shkupi24 - 13.06.2015

Protestuesit janë mbledhur dhe së shpejti do të fillojnë marshin protestues. Me mijëra shishe me ujë sapo filluan të shpwrndahen në këto komente për shkak të temperaturave të nxehta që ka kapluar ...

Shkupi si kurrë më parë me flamura Kuqezi (VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Sapo ka filluar edhe protesta mbarëshqiptare e cila nisi nga Çairi drejt qeverisë. Qindra protestues shqiptarë shihen duke mbajtur flamura kombëtarë./TetovaSot/ ...

Protestuesit kanë arritur te Mavrovasja drejt Qeverisë (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 13.06.2015

Mijëra protestues me flamura shqiptarë dhe të veshur kuqezi kanë arritur tek qendra Mavrovasja të cilët i janë drejtuar qeverisë. Siç pretendohet në protestën e sotme mbarëshqiptare marrin pjesë mbi ...

Maqedoni: Protestuesit kërkojnë Marrëveshje të re

InfoGlobi - 13.06.2015

Përmes protests “protesto shqip’ rreth 10 mijë veta kanë kërkuar të shtunën dorëheqjen e qeverisë aktuale të Maqedonisë. Në protestën e mbajtur në Shkup qytetarët e përkatësisë kombëtare shqiptare ...

Shkup, mijëra protestues kundër  diskriminimit të shqiptarëve

Shqiptarja - 13.06.2015

SHKUP - Disa mijëra shqiptarë sot protestuan në Shkup kundër diskriminimit të shqiptarëve. Protesta ka nisur nga parku i Çairit duket përfunduar në urën “Goce Dellçev” disa metra larg Qeverisë.

Mijëra protestues kundër diskriminimit të shqiptarëve

Durres Lajm - 13.06.2015

Mijëra shqiptarë protestuan sot në Shkup kundër diskriminimit të shqiptarëve. Protestuesit brohorisnin “Stop dhunës ndaj shqiptarëve”, “Ali tradhtari”, “Besa-Besë besën e kemi dhënë!, “UÇK” , etj në ...

Sot protestë gjithëpopullore kundër Gruevskit në Shkup

Kosova Live - 13.06.2015

Me moton “Protestoj shqip”, qytetarë të Maqedonisë kanë paralajmëruar se sot nga ora 17 do të zhvillojnë një protestë gjithëpopullore, përmes së cilës do të kërkojnë që të dorëhiqet Qeveria aktuale, ...

Sot në Shkup mbahet marshi protestues mbarëshqiptar

Shprehja - 13.06.2015

Sot me fillim nga ora 17:00 në parkun e Çairit në Shkup, do të organizohet marshi protestues mbarëshqiptar, i cili ka për qëllim të ngrejë zërin kundër padrejtësive të shumta që u janë bërë dhe që ...

Dy organizatat më të fuqishme shqiptare nga Amerika pëkrahin protestën e sotme në Shkup

Shprehja - 13.06.2015

Përkrahje për protestën e sotme në Shkup kanë ardhur edhe nga dy organizatat shqiptare më të fuqishme që veprojnë në SHBA. Nga Federata panshqiptare e amerikës “Vatra” dhe Lidhja e Diasporës ...

“PROTESTOJ SHQIP”: Presion i gjithanshëm ndaj shqiptarëve që mos të dalin në protestat e sotme

Shprehja - 13.06.2015

Më poshtë ua sjellim komunikatën e plotë të Këshillit Organzizativ gjatë ditës së sotme “Protestoj Shqip”: Protesta gjithëshqiptare, e cila do të mbahet sot në Shkup, e që është organizuar nga ...

Sot në Shkup mbahet protesta me moton “Protestoj shqip”

Shprehja - 13.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë që po e quajnë antishqiptare, të inkriminuar dhe të ...

Fillon grumbullimi i protestuesve në parkun e Çairit

Shprehja - 13.06.2015

Kanë filluar të grumbullohen protestuesit në hapësirën e Parkut në Çair, e cila është pikënisja e Marshit protestues PROTESTOJ SHQIP. Është planifikuar që marshi të fillojë pas pak minutash, duke ...

Protestuesit në Shkup: Aliun dhe Menduhin e japim lirinë se japim (VIDEO)

Shprehja - 13.06.2015

Protestuesit janë mbledhur dhe së shpejti do të fillojnë marshin protestues. Me mijëra shishe me ujë sapo filluan të shpwrndahen në këto komente për shkak të temperaturave të nxehta që ka kapluar ...

I gjithë Shkupi kuqezi (foto)

Kosova Live - 13.06.2015

Ka filluar protesta gjithëpopullore “Protestoj shqip”, ku një numër i madh i qytetarëve shqiptarë nga shumë qytete të Maqedonisë janë nisur drejt urës Goce Dellcev për të shprehur revoltën dhe për të ...

Nis marshi PROTESTOJ SHQIP, 10 mijë protestues drejt Qeverisë

Shprehja - 13.06.2015

Filloi marshi protestues PROTESTOJ SHQIP. Afër 10 mijë protestues tashmë janë afër qendërs tregtare Çairqanka. Aktulisht nuk është rapotuar ndonjë incident, ndërsa në të dy anët e rrugës ku lëvizë ...

Mbi 10 mijë qytetarë protestojnë kundër Gruevskit në Shkup

Kosova Live - 13.06.2015

Anëtari i Këshillit Koordinues të Lëvizjes BESA, Skënder Rexhepi ka mbajtur një fjalim para protestuesve, ku ka thënë së prania e një numri kaq të madh prej 10 mijë dëshmon se Këshilli Organizativ e ...

Mijëra protestues drejt Qeverisë së Maqedonisë (Video)

Shqipress - 13.06.2015

Në marshin “Protestoj shqip”, afër 10 mijë protestues tashmë janë mbledhur. Aktualisht nuk është raportuar ndonjë incident, ndërsa në të dy anët e rrugës janë angazhuar kujdestarë që orientojnë ...

"Liria Kombëtare" përkrahë protestën e 13 qershorit

Ina - 12.06.2015

Shoqata “Liria Kombëtare” në Zvicër përkrah protestën në Shkup. "Në IRJM ka një milion arsye për të protestuar sepse gjatë këtyre gjashtë dekadave të ekzistencës së saj, janë projektuar me mijëra dhe ...

Ramadan Ramadani: Përkrahje për protestën e 13 Qershorit në Shkup

Almakos - 12.06.2015

"Përkrahje për protestën e 13 Qershor-it. Në këtë konstelacion kjo protestë fuqishëm dhe me konsensus të gjerë simbolizon revoltën edhe qytetare edhe shqiptare në Maqedoni.

"Liria Kombëtare" përkrahë protestën e 13 qershorit

Almakos - 12.06.2015

Shoqata “Liria Kombëtare” në Zvicër përkrah protestën në Shkup. "Në IRJM ka një milion arsye për të protestuar sepse gjatë këtyre gjashtë dekadave të ekzistencës së saj, janë projektuar me mijëra dhe ...

Ramadan Ramadani: Përkrahje për protestën e 13 Qershorit në Shkup

Lajm - 12.06.2015

"Përkrahje për protestën e 13 Qershor-it. Në këtë konstelacion kjo protestë fuqishëm dhe me konsensus të gjerë simbolizon revoltën edhe qytetare edhe shqiptare në Maqedoni.

Muhamed Zekiri: Do të protestoj deri në largimin e së keqes

Lajm - 12.06.2015

Kryeredaktori i Televizionit AlsatM nëpërmjet një statusi në "facebook" ka shkruar se do të përkrahë protestën e 13 qershorit, raporton "lajmpress.com:".

"PROTESTOJ SHQIP" shpalos detajet e protestës së nesërme

Lajm - 12.06.2015

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për rrjedhën e aktiviteteve ...

PROTESTOJ SHQIP shpalos detajet e protestës së nesërme

Almakos - 12.06.2015

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për rrjedhën e aktiviteteve ...

Muhamed Zekiri: Do të protestoj deri në largimin e të keqes

Almakos - 12.06.2015

Në protestat e nesërme gjithëshqiptare në Shkup, e që janë përkrahur nga shoqata e aktivistë të shumtë, do të marrë pjesë edhe kryeredaktori i TV Alsat-M, Muhamed Zeqiri.

Protestuesit e 13 qershorit: duam dorëheqjen e qeverisë së nikolla gruevskit

Zhurnal - 12.06.2015

Shkup, 12 qershor- Jemi sot këtu në një vend neutral, si sheshi “Skënderbeu” në Shkup, që t’ju drejtohemi në emër të Këshillit Organizativ të Protestës “PROTESTOJ SHQIP”.

Bedri Ajdari 'shpërthen me porosi emocionuese' ndaj shqiptarëve për protestat e nesërme! (VIDEO)

Almakos - 12.06.2015

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për rrjedhën e aktiviteteve ...

Këshilli organizativ: Janë marrë të gjitha masat për protestën e nesërme

Portalb - 12.06.2015

Lajme lidhur me temën Këshilli Organizativ për Marshin Protestues ftuan Kumanovarët në protestat e 13 qershorit “Kokona” përkrah protestën e 13 qershorit në Shkup Kampi i Lirisë nis aksion për ...

Bedri Ajdari me apel emocional për pjesëmarrje në protestat e nesërme! (Video)

Lajm - 12.06.2015

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për rrjedhën e aktiviteteve ...

Shoqata Kulturore “Vizioni M” përkrah marshin protestues mbarëshqiptar

Zhurnal - 12.06.2015

Shkup, 12 qershor- Shoqata Kulturore “Vizioni M” ka marrë vendim që ta përkrah protestën dhe marshin protestues “PROTESTOJ SHQIP”, i cili do të mbahet ditën e shtunë më 13 qershor.

Shoqata Kulturore “Vizioni M” përkrah marshin protestues mbarëshqiptar

Lajm - 12.06.2015

Shoqata Kulturore “Vizioni M” ka marrë vendim që ta përkrah protestën dhe marshin protestues “PROTESTOJ SHQIP”, i cili do të mbahet ditën e shtunë më 13 qershor.

SHK “Vizioni M” përkrah marshin protestues mbarëshqiptar

Almakos - 12.06.2015

Shoqata Kulturore “Vizioni M” ka marrë vendim që ta përkrah protestën dhe marshin protestues “PROTESTOJ SHQIP”, i cili do të mbahet ditën e shtunë më 13 qershor.

Të shtunën, protesta antiqeveritare e lëvizjes BESA në Maqedoni

Top Channel - 12.06.2015

Në protestën e ditës së shtunë, lëvizja politike BESA, e përkrahur nga dhjetëra organizata joqeveritare, do të kërkojë dorëheqjen e qeverisë së Shkupit, për shkak të politikave ...

"Liria Kombëtare" përkrahë protestën e 13 qershorit

Lajm - 12.06.2015

"Në IRJM ka një milion arsye për të protestuar sepse gjatë këtyre gjashtë dekadave të ekzistencës së saj, janë projektuar me mijëra dhe mijëra ligje dhe nene antishqiptare, me mijëra dhe mijëra ...

Maqedoni, shqiptarët nesër protestojnë kundër Gruevskit

SOT - 12.06.2015

Një lëvizje politike shqiptare, Besa, ka planifikuar një protestë në Shkup të shtunën më 13 qershor, për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë së Nikola Gruevskit dhe marrjen përsipër të përgjegjësisë nga ...

“Protestoj shqip”, sot në Maqedoni

Botasot - 12.06.2015

“Protestoj shqip”, është moto e marshit protestues gjithëshqiptar që do të mbahet sot në Shkup. Protestuesit do të kërkojnë dorëheqjen e qeverisë antishqiptare, të inkriminuar dhe të korruptuar ...

Këshilli Organizativ “Protestoj Shqip” njofton për rrjedhën e protestave nesër në Shkup

Tetova Sot - 12.06.2015

Jemi sot këtu në një vend neutral, si sheshi “Skënderbeu” në Shkup, që t’ju drejtohemi në emër të Këshillit Organizativ të Protestës “PROTESTOJ SHQIP”.

Shoqata Kulturore “Vizioni M” përkrah marshin protestues mbarëshqiptar

Tetova Sot - 12.06.2015

Shoqata Kulturore “Vizioni M” ka marrë vendim që ta përkrah protestën dhe marshin protestues “PROTESTOJ SHQIP”, i cili do të mbahet ditën e shtunë më 13 qershor.

Këshilli Organizativ i Protestës “PROTESTOJ SHQIP” – Komunikatë për media

Shkupi24 - 12.06.2015

Të nderuar përfaqësues të mediave, Të nderuar shqiptarë të Maqedonisë, Jemi sot këtu në një vend neutral, si sheshi “Skënderbeu” në Shkup, që t’ju drejtohemi në emër të Këshillit Organizativ të ...

Nesër protesta para Qeverisë

Shkupi24 - 12.06.2015

Dorëheqja e Qeverisë aktuale, zbardhja e të gjitha të vërtetave për shqiptarët dhe kërkesa për një marrëveshje të re në Maqedoni janë 3 kërkesat kryesore të protestës së nesërme me moton “Protestoj ...

Shqiptarët e Maqedonisë të shtunën në protestë kundër Gruevskit

Gazeta Tema - 12.06.2015

Një lëvizje politike shqiptare, Besa, ka planifikuar një protestë në Shkup të shtunën më 13 qershor, për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë së Nikola Gruevskit dhe marrjen përsipër të përgjegjësisë nga ...

Shqiptarët e Maqedonisë nesër  në protestë kundër Gruevskit

Shqiptarja - 12.06.2015

Një lëvizje politike shqiptare, Besa, ka planifikuar një protestë në Shkup të shtunën më 13 qershor, për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë së Nikola Gruevskit dhe marrjen përsipër të përgjegjësisë nga ...

Muhamed Zekiri: Do të protestoj deri në largimin e të keqes

Shprehja - 12.06.2015

Në protestat e nesërme që janë iniciuar nga Lëvizja BESA e që janë përkrahur nga shoqata e aktivistë të shumtë, do të marrë pjesë edhe kryeredaktori i TV Alsat-M, Muhamed Zeqiri.

“Protestoj shqip”, ja detajet e protestës së nesërme

Shprehja - 12.06.2015

Anëtarët e Këshillit Organizativ të protestës “PROTESTOJ SHQIP” kanë mbajtur sot një konferencë për gazetarë në sheshin “Skënderbeu” në Shkup, ku kanë njoftuar për rrjedhën e aktiviteteve ...

SHK “Vizioni M” përkrah marshin protestues mbarëshqiptar

Shprehja - 12.06.2015

Shoqata Kulturore “Vizioni M” ka marrë vendim që ta përkrah protestën dhe marshin protestues “PROTESTOJ SHQIP”, i cili do të mbahet ditën e shtunë më 13 qershor.

“Liria Kombëtare” përkrahë protestën e 13 qershorit

Shprehja - 12.06.2015

“Në IRJM ka një milion arsye për të protestuar sepse gjatë këtyre gjashtë dekadave të ekzistencës së saj, janë projektuar me mijëra dhe mijëra ligje dhe nene antishqiptare, me mijëra dhe mijëra ...

Protestë

Almakos - 21.12.2018

Protesta naive, e pa artikuluar qartë, e (a)politizuar sërish jep mesazhe për ata që dinë t’i lexojnë dhe shohin. Ligji i amnistisë për 27 prillin lëkund fuqishëm besimin, se ligjet do të sillen, ...

Protestoj

Lajm - 11.06.2015

Nuk do të protestoj se dua, por jam e detyruar. Sigurisht shumë më lehtë do të ishte sikur të gjitha ngjarjet politike t’i përcjellja në shtëpi nga mediat, por ka shumë arsye të cilat ‘më tërheqin ...

Pse të mos protestoj?

Lajm - 11.06.2015

1.Nëse nuk dal në protestën e 13 qershorit, ndoshta do të kem një përfitim të vogël nga pushteti, por do t’u bëj tradhti dëshmorëve dhe invalidëve të UÇK-së, statusi i të cilëve nuk po zgjidhet sot e ...

Pse të mos protesoj?

Almakos - 11.06.2015

Fejzi HAJDARI 1 . Nëse nuk dal në protestën e 13 qershorit, ndoshta do të kem një përfitim të vogël nga pushteti, por do t’u bëj tradhti dëshmorëve dhe invalidëve të UÇK-së, statusi i të cilëve nuk ...

“Kokona” përkrah protestën e 13 qershorit në Shkup

Portalb - 11.06.2015

Lajme lidhur me temën Kampi i Lirisë nis aksion për grumbullim të ndihmave për emigrantët Shkup, dy vite e katër muaj burg për një protestues Spasov bën thirrje për padëgjueshmëri qytetare: Mos ...

Besa, apel kumanovarëve t'i bashkëngjiten protestës gjithëpopullore! (VIDEO)

Lajm - 11.06.2015

Sot Këshillit Organizativ për Marshin Protestues nga Kumanova ka mbajtur një pres- konferencë për rrjedhën e protestës së 13 qershorit në Shkup. Në emër të Këshillit organizativ për organizimit të ...

Këshilli Organizativ për Marshin Protestues-Kumanovë: T'i bashkëngjitemi protestës gjithëpopullore! (VIDEO)

Almakos - 11.06.2015

Sot Këshillit Organizativ për Marshin Protestues nga Kumanova ka mbajtur një pres- konferencë për rrjedhën e protestës së 13 qershorit në Shkup. Në emër të Këshillit organizativ për organizimit të ...

“Kokona” përkrah protestën e 13 qershorit në Shkup

Almakos - 11.06.2015

Shoqata e përkthyesve shqiptar “Kokona’ e përkrahë marrshin protestues të 13 qershorit në Shkup. “Mendojmë se kjo është forma e duhur e shfaqjes së pakënaqësisë së shqiptarëve këtu në Maqedoni dhe se ...

Shoqata e përkthyesve shqiptar “Kokona’ e përkrahë protestën

Zhurnal - 11.06.2015

Shkup, 11 qershor -Shoqata e përkthyesve shqiptar “Kokona’ e përkrahë marrshin protestues të 13 qershorit në Shkup. “Mendojmë se kjo është forma e duhur e shfaqjes së pakënaqësisë së shqiptarëve këtu ...

Prej ku do të nisen protestuesit e Kumanovës më 13 qershor? (Video)

Lajm - 11.06.2015

Këshillit Organizativ për Marshin Protestues nga Kumanova ka mbajtur një pres-konferencë për rrjedhën e protestës së 13 qershorit në Shkup. Këtë pres konferencë mund ta përcillni në videon më ...

Edhe Qendra për Demokraci dhe Zhvillim proteston shqip më 13 qershor

Almakos - 11.06.2015

"Qendra për Demokraci dhe Zhvillim si një organizatë joqeveritare e cila mëton të ngrejë vetëdijen e qytetarëve e sidomos atyre shqiptarë fton të gjithë qytetarët që të dalin në mbështetje të ...

Edhe Qendra për Demokraci dhe Zhvillim proteston shqip më 13 qershor

Lajm - 11.06.2015

"Qendra për Demokraci dhe Zhvillim si një organizatë joqeveritare e cila mëton të ngrejë vetëdijen e qytetarëve e sidomos atyre shqiptarë fton të gjithë qytetarët që të dalin në mbështetje të ...

Edhe ShQ "AKSI" e mbështet protestën e 13 qershorit

Almakos - 11.06.2015

Shoqata Qytetare "AKSI" nga Karshiaka e Shkupit, përmes një kumtese ka shprehur mbështetjen për protestën e 13 qershorit dhe njëkohësisht u bën thirrje të gjithë shqiptarëve që të dalin dhe të ...

Këshilli Organizativ për Marshin Protestues ftuan Kumanovarët në protestat e 13 qershorit

Portalb - 11.06.2015

Lajme lidhur me temën “Kokona” përkrah protestën e 13 qershorit në Shkup Kampi i Lirisë nis aksion për grumbullim të ndihmave për emigrantët Shkup, dy vite e katër muaj burg për një protestues Spasov ...

​“Protestoj shqip” fton të gjithë shqiptarët në protestë më 13 qershor (Video)

Botasot - 11.06.2015

Në emër të Këshillit organizativ për organizimit të marshit protestues në Kumanovë, organizatave joqeveritare, intelektualëve, familjarëve të prekur nga rasti i Sopotit, familjarëve të skenarit të ...

Të shtunën në Shkup “Protestoj shqip”

Koha.net - 11.06.2015

Organizatorët e protestës që do të mbahet në Shkup të shtunën, më 13 qershor, me moton “Protestoj shqip”, ftojnë qytetarët për të marrë pjese në të dhe njëkohësish tregojnë programin e kësaj proteste ...

Këshilli i protestës në Kumanovë bën thirje që ti bashkohen gjithë shqiptarët (VIDEO)

Tetova Sot - 11.06.2015

Në emër të Këshillit organizativ për organizimit të marshit protestues në Kumanovë, organizatave joqeveritare, intelektualëve, familjarëve të prekur nga rasti i Sopotit, familjarëve të skenarit të ...

Edhe QDZH do të protestojë shqip

Shkupi24 - 11.06.2015

Qendra për Demokraci dhe Zhvillim si një organizatë joqeveritare e cila mëton të ngrejë vetëdijen e qytetarëve e sidomos atyre shqiptarë, ka ftuar të gjithë qytetarët që të dalin në mbështetje të ...

Unë protestoj përditë ndaj kësaj qeveria, por ZOTI nuk më shpërbleu

Albeu.com - 10.06.2015

Nga Arben Llalla - Akademiku i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë Abdylmenaf Bexheti ka deklaruar se të protestosh kundër qeverisë së VMDRO-BDI të shpërblen edhe ZOTI.

Unë protestoj përditë ndaj kësaj qeveria por ZOTI nuk më shpërbleu – Arben Llalla

Ina - 10.06.2015

Akademiku i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë Abdylmenaf Bexheti ka deklaruar se të protestosh kundër qeverisë së VMRO-BDI të shpërblen edhe ZOTI. Si publicistë kam protestuar kundër qeverisë së ...

Arsye pafund për të protestuar më 13 Qershor!

Almakos - 10.06.2015

Semir PAJAZITI Maqedonia është duke lundruar drejt ujrave të trazuara dhe është vështirë nga ky këndvështrim kohor të jep konstatim se në cilën rrugë është duke shkuar por një gjë është e sigurt se ...

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë mbështet protestën e 13 qershorit

Lajm - 10.06.2015

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë – Shkup (UISHSH) vazhdon t’i ndjekë me kujdes zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe thirrjen për protesta më 13 qershor 2015 në Shkup.

U caktua dënimi më i madh për protestuesit e pesë majit

Zhurnal - 10.06.2015

Shkup, 10 qershor- D.J. nga Aerodromi i Shkupit, i cili është gjykuar për pjesëmarrje në masë të njerëzve në pengimin e personit zyrtar për kryerjen e detyrave zyrtare, është dënuar me dy vite e ...

Shkup, dy vite e katër muaj burg për një protestues

Portalb - 10.06.2015

Lajme lidhur me temën Spasov bën thirrje për padëgjueshmëri qytetare: Mos paguani rrymën, telefonin, ujin… Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të ...

Duam Çair të Pastër dhe disa lëvizje tjera ekologjike mbështesin protestat e 13 qershorit

Portalb - 10.06.2015

Lajme lidhur me temën CIVIL: Lëvizjet e gabuara të “Besës” Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të montuara OJQ Lëvizja për mjedis të pastër të ...

Me 13 qershor t`i themi MJAFT diskriminimit ndaj shqiptarëve

Zhurnal - 10.06.2015

Shkup, 10 qershor- Unioni Studentor Shqiptarë fuqimisht i përkrah protestat e 13 qershorit, dhe njëkohësisht ifton të gjithë studentët që të jenë jo vetëm pjesëmarrës, por edhe të jenë aktkiv në ...

Unioni Studentor Shqiptarë i përkrah protestat e 13 qershorit

Portalb - 10.06.2015

Lajme lidhur me temën Duam Çair të Pastër dhe disa lëvizje tjera ekologjike mbështesin protestat e 13 qershorit CIVIL: Lëvizjet e gabuara të “Besës” Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin ...

USSH: Më 13-të qershor t'i themi mjaft diskriminimit të shiqiptarëve

Almakos - 10.06.2015

Më poshtë ua sjellim komunikatën e Unionit Studentor Shqiptare lidhur me protestat e 13 qershorit në Shkup: Unioni Studentor Shqiptarë fuqimisht i përkrah protestat e 13 qershorit, dhe njëkohësisht i ...

Duam Çair të Pastër: Mbështetje për protestën e 13 qershorit

Almakos - 10.06.2015

Protesta e iniciuar nga Lëvizja BESA po merr mbështetje edhe në rrjetet sociale. Disa prej faqeve më të popullarizuara u kanë bërë thirrje simpatizantëve që të marrin pjesë në protestën e 13 ...

USSH: Më 13-të qershor t'i themi mjaft diskriminimit të shqiptarëve

Lajm - 10.06.2015

Më poshtë ua sjellim komunikatën e Unionit Studentor shqiptar lidhur me protestat e 13 qershorit në Shkup: “Unioni Studentor Shqiptar fuqimisht i përkrah protestat e 13 qershorit, dhe njëkohësisht i ...

Protesta e 5 majit, një person merr dënim maksimal, dy të tjerë me kusht

Lajm - 10.06.2015

D.J. nga Aerodromi i Shkupit, i cili është gjykuar për pjesëmarrje në masë të njerëzve në pengimin e personit zyrtar për kryerjen e detyrave zyrtare, është dënuar me dy vite e katër muaj burg.

Duam Çair të Pastër: Mbështetje për protestën e 13 qershorit

Lajm - 10.06.2015

Protesta e iniciuar nga Lëvizja BESA po merr mbështetje edhe në rrjetet sociale. Disa prej faqeve më të popullarizuara u kanë bërë thirrje simpatizantëve që të marrin pjesë në protestën e 13 ...

“Protestoj SHQIP”: njoftim për rrjedhën e protestës

Zhurnal - 10.06.2015

Shkup, 10 qershor -Këshilli Organizativ i Protestës “PROTESOJ SHQIP”, përmes kësaj kumtese, e njofton opinionin e gjerë për rrjedhën e deritanishme të organizimit të protestës gjithëshqiptare ...

Shoqata "Uniteti Progresiv" mbështet protestën e 13 qershorit

Almakos - 10.06.2015

Vazhdon të rritet mbështetja e protestës së 13 qershorit. Edhe Shoqata Qytetare "Uniteti Progresiv", njoftoi se do e mbështesë këtë protestë dhe bëri thirrje që të gjithë qytetarët të dalin në ...

“Protestoj shqip”: Njoftim për rrjedhën e protestës

Almakos - 10.06.2015

Këshilli Organizativ i Protestës “PROTESOJ SHQIP”, përmes kësaj kumtese, e njofton opinionin e gjerë për rrjedhën e deritanishme të organizimit të protestës gjithëshqiptare “PROTESOJ SHQIP”.

Unë protestoj përditë ndaj kësaj qeveria por ZOTI nuk më shpërbleu

Botasot - 10.06.2015

Akademiku i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë Abdylmenaf Bexheti ka deklaruar se të protestosh kundër qeverisë së VMRO-BDI të shpërblen edhe ZOTI. Si publicistë kam protestuar kundër qeverisë së ...

Unioni Studentor Shqiptarë i përkrah protestat e 13 qershorit

Botasot - 10.06.2015

Unioni Studentor Shqiptarë fuqimisht i përkrah protestat e 13 qershorit, dhe njëkohësisht i fton të gjithë studentët që të jenë jo vetëm pjesëmarrës, por edhe të jenë aktkiv në organizimin dhe ...

Lëvizja për mjedis të pastër: Mbështetje për protestën e 13 qershorit

Tetova Sot - 10.06.2015

Protesta e iniciuar nga Lëvizja BESA po merr mbështetje edhe në rrjetet sociale. Disa prej faqeve më të popullarizuara u kanë bërë thirrje simpatizantëve që të marrin pjesë në protestën e 13 ...

“Protestoj shqip”: Njoftim për rrjedhën e protestës më 13 qershor

Tetova Sot - 10.06.2015

Këshilli Organizativ i Protestës “PROTESOJ SHQIP”, përmes kësaj kumtese, e njofton opinionin e gjerë për rrjedhën e deritanishme të organizimit të protestës gjithëshqiptare “PROTESOJ SHQIP”.

Mbi 10 mijë shqiptarë pritet të marrin pjesë në protestën e 13 qershorit

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor -Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata ...

Mbi 10 mijë shqiptarë pritet të marrin pjesë në protestën e 13 qershorit

Lajm - 09.06.2015

Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata presin që në protestë ...

Kasami: Mbi 10 mijë shqiptarë pritet të marrin pjesë në protestën e 13 qershorit

Ina - 09.06.2015

Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata presin që në protestë ...

Sot protesta për Tamarën, do të kërkohet dorëheqja e Todorovit

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën „Civil“: Shkup, policia ka torturuar protestuesin e liruar „Civil“: Policia ka torturuar protestuesin e liruar Shoshev Sot në kampin para Qeverisë përcillet finalja e Ligës së ...

"Marrim pjesë në protestat gjithëpopullore në Shkup për lotët e derdhur të nënave shqiptare!"

Lajm - 09.06.2015

Ne Shoqata për të drejtat njerëzore të grave ,,Besa 2003,, Kumanovë do të marrim pjesë në marshin protestues gjithëshqiptar sepse kemi shumë shkaqe për të protestuar...

Sot protesta për Tamarën, do të kërkohet dorëheqja e Todorovit

Almakos - 09.06.2015

Me fillim prej ora 18 para qeverisë së Maqedonisë Lëvizja “Protestoj” organizon protesta me rastin 4 mujorit të vdekjes së Tamaras. protestuesit do të grumbullohen para Qeverisë dhe do të vazhdojnë ...

Sot protesta për Tamarën, kërkohet dorëheqja e Todorov

Albeu.com - 09.06.2015

Sot në ora 18:00 Lëvizja "Protestoj" organizon një protestë para selisës së qeverisë në Shkup me rastin 4 mujorit të vdekjes së Tamaras. Protestuesit do të grumbullohen fillimisht para qeverisë dhe ...

Mbi 10 mijë shqiptarë pritet të marrin pjesë në protestën e 13 qershorit

Almakos - 09.06.2015

Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata presin që në protestë ...

LDSHM pro protestës së 13 qershorit, kërkon unifikim

Ina - 09.06.2015

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni theksoi sot se me vëmendje dhe maturi është duke e përcjellë situatën aktuale politike në Maqedoni dhe duke u nisur nga padrejtësitë e mëdha që i bëhën ...

Gashi: Dallimi mes protestave të 17 majit dhe 13 qershorit

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën Maqedoni, edhe një protestë e ndarë e shqiptarëve, pse? Sot protesta për Tamarën, do të kërkohet dorëheqja e Todorovit Ziadin Sela nuk i përkrah protestat e 13 qershorit të ...

Maqedoni, edhe një protestë e ndarë e shqiptarëve, pse?

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën Gashi: Dallimi mes protestave të 17 majit dhe 13 qershorit Sot protesta për Tamarën, do të kërkohet dorëheqja e Todorovit Ziadin Sela nuk i përkrah protestat e 13 qershorit të ...

Bilal Kasami: Në protestat e 13 qershorit, mbi 10 mijë qytetarë!

Top Channel - 09.06.2015

Lidhur me protestën e paralajmëruar për më 13 qershor, përfaqësuesi i lëvizjes “Besa”, Bilal Kasami ka pohuar për mediat se organizimi është duke rrjedhur sipas parashikimeve dhe se të shtunën që ...

Dy organizatat më të fuqishme shqiptare nga Amerika pëkrahin protestën e sotme në Shkup

Almakos - 12.06.2015

Përkrahje për protestën e sotme në Shkup kanë ardhur edhe nga dy organizatat shqiptare më të fuqishme që veprojnë në SHBA. Nga Federata panshqiptare e amerikës "Vatra" dhe Lidhja e Diasporës ...

Arsim Sinani: Edhe unë protestoj, sikur çdo shqiptar që është kundër regjimit

Almakos - 09.06.2015

Protesta gjithëpopullore në Shkup e iniciuar nga Lëvizja BESA duhet të përkrahet nga të gjithë, pa dallime politike. Këtë mesazh e ka dhënë analisti politik Arsim Sinani, i cili deklaron se ...

“Dorëheqje për todor off” do të kërkohet Sot në ora 18

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor- Sot bëhen katër muaj nga vdekja e Tamara Dimovska nga Velesi. Lëvizja qytetare ‘Protestoj’ do të organizoj një marsh protestues nga qeveria deri te ministria e shëndetësisë, ku do ...

Arsim Sinani: Edhe unë protestoj, sikur çdo shqiptar që është kundër regjimit

Lajm - 09.06.2015

Protesta gjithëpopullore në Shkup e iniciuar nga Lëvizja BESA duhet të përkrahet nga të gjithë, pa dallime politike. Këtë mesazh e ka dhënë analisti politik Arsim Sinani, i cili deklaron se ...

Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të montuara

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën “Klubi ELITA” përkrah protestat e 13 qershorit Maqedoni, edhe një protestë e ndarë e shqiptarëve, pse? Gashi: Dallimi mes protestave të 17 majit dhe 13 qershorit Sot protesta ...

Të protestojmë që të zbardhen rastet e montuara politike

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor -Ne, Këshilli i familjarëve i të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrahim protestat mbarë shqiptare të 13 qershorit. dhe e përshëndesim faktin që protesta do të jetë pa amblema ...

Analisti Sinani: shqiptarët po zgjohen, lajm i mirë

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor - Analisti politik Arsim Sinani duke folur për situatën e fundit në Maqedoni, ka thënë se shqiptarët në momentin e duhur po bëjnë lëvizjet e duhura politike.

Familjarët e rastit 'Monstra' përkrahin protestat mbarëshqiptare të 13 qershori në Shkup

Almakos - 09.06.2015

Këshilli i familjarëve i të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrah protestat mbarë-shqiptare të 13 qershorit duke theksuar se e përshëndesin faktin që protesta do të jetë pa emblema partiake.

Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të montuara

Lajm - 09.06.2015

Këshilli i familjarëve i të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrah protestat mbarë-shqiptare të 13 qershorit duke theksuar se e përshëndesin faktin që protesta do të jetë pa emblema partiake.

Dy organizatat më të fuqishme shqiptare nga Amerika pëkrahin protestën e sotme në Shkup

Lajm - 12.06.2015

Përkrahje për protestën e sotme në Shkup kanë ardhur edhe nga dy organizatat shqiptare më të fuqishme që veprojnë në SHBA. Nga Federata panshqiptare e amerikës "Vatra" dhe Lidhja e Diasporës ...

Civil:lëvizjet e gabuara të Besës

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor- Organizimi i protestave monoetnike këto ditë është i papërshtatshëm, konsideron CIVIL – Qendra për Liri, sa i përket thirrjes së lëvizjes Besa deri te shqiptarët, për një protestë ...

Pajaziti: Një protestë më e dobishme një ditë para takimit të Brukselit

Lajm - 09.06.2015

Sot jemi dëshmitarë të politikave të zhurmaxhinjëve, ‘selfieve’, hipotekave, inateve dhe tekeve që kurrsesi s`po tejkalohen nga protagonistët e tanë politik.

Të protestosh ndaj kësaj qeverisje edhe zoti të shpërblen

Zhurnal - 09.06.2015

Shkup, 9 qershor- Akademik AbdylMenaf Bexheti, përmes një postimi në Facebook të cilin po ua përcjellim të integruar, bën thirrje tek shqiptarët që të dalin në protestat e 13 qershorit, transmeton ...

CIVIL: Lëvizjet e gabuara të “Besës”

Portalb - 09.06.2015

Lajme lidhur me temën OJQ-të letër BE-së dhe SHBA-së për Qeveri kalimtare Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të montuara ‘CIVIL': VMRO-së dhe Gruevskit ...

"Të protestosh ndaj kësaj qeverisje edhe Zoti të shpërblen!"

Almakos - 09.06.2015

Protesta e 13 qershorit e paralajmëruar për në Shkup po merr mbështetje të madhe nga shumë personalitet të njohura në vendin tonë dhe jashtë saj. Së fundmi, përkrahje për protestën ka shfaqur edhe ...

CIVIL: Protesta e thirrur nga BESA është e papërshtatshme

Ina - 09.06.2015

Organizata joqeveritare CIVIL që drejtohet nga Xhabir Deralla ka drejtur kritika lidhur me organizimin e protestave nga Lëvizja Besa më datë 13 qershor.

Këshilli i familjarëve të të burgosurëve për rastin "Monstra" përkrahin protestën e 13 qershorit

Ina - 09.06.2015

Këshilli i familjarëve të të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrahin protestat mbarë shqiptare të 13 qershorit. dhe e përshëndesim faktin që protesta do të jetë pa amblema partiake.

"Të protestosh ndaj kësaj qeverisje edhe Zoti të shpërblen!"

Lajm - 09.06.2015

Protesta e 13 qershorit e paralajmëruar për në Shkup po merr mbështetje të madhe nga shumë personalitet të njohura në vendin tonë dhe jashtë saj. Së fundmi, përkrahje për protestën ka shfaqur edhe ...

CIVIL: Lëvizjet e gabuara të “Besës”

Botasot - 09.06.2015

Organizimi i protestave monoetnike këto ditë është i papërshtatshëm, konsideron CIVIL – Qendra për Liri, sa i përket thirrjes së lëvizjes Besa deri te shqiptarët, për një protestë antiqeveritare më ...

Sot protesta për Tamarën, do të kërkohet dorëheqja e Todorovit

Tetova Sot - 09.06.2015

Me fillim prej ora 18 para qeverisë së Maqedonisë Lëvizja “Protestoj” organizon protesta me rastin 4 mujorit të vdekjes së Tamaras. protestuesit do të grumbullohen para Qeverisë dhe do të vazhdojnë ...

Mbi 10 mijë shqiptarë pritet të marrin pjesë në protestën e 13 qershorit

Tetova Sot - 09.06.2015

Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata presin që në protestë ...

LDSHM: Thirrje deri te subjektet politike të përkrahin protestën e 13 qershorit

Tetova Sot - 09.06.2015

Lidhja e Diasporës Shqiptare për Maqedoni me vëmendje dhe maturi është duke e përcjellë situatën aktuale politike në Maqedoni dhe duke u nisur nga padrejtësitë e mëdha që i bëhën shqiptarëve përmes ...

Familjarët e të dënuarve në “Monstra”: Me 13-shin do të protestojmë kundër rasteve të montuara

Tetova Sot - 09.06.2015

Këshilli i familjarëve i të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrah protestat mbarë-shqiptare të 13 qershorit duke theksuar se e përshëndesin faktin që protesta do të jetë pa emblema partiake.

Bexheti: Të prostestosh ndaj kësaj qevirsje më 13 qershor edhe Zoti të shpërblen!

Tetova Sot - 09.06.2015

Akademiku dhe profesori universitar Abdylmenaf Bexheti, me anë të një postimit në Facebook, ka shprehur hapur mbështetjen për protestën e paralajmëruar më 13 qershor ditën e shtunë.

Unë protestoj përditë ndaj kësaj qeveria por ZOTI nuk më shpërbleu

Tetova Sot - 09.06.2015

Arben LLALLA Akademiku i Akademisë së Shkencave të Maqedonisë Abdylmenaf Bexheti ka deklaruar se të protestosh kundër qeverisë së VMDRO-BDI të shpërblen edhe ZOTI.

Maqedoni, lëvizja BESA fton shqiptarët në protestë

Shprehja - 09.06.2015

Lëvizja politike BESA fton shqiptarët e Maqedonisë t’i bashkohen në numër sa më të madh marshit protestues, që do të organizojë ky subjekt më 13 qershor, kundër pozitës nënçmuese në të cilën ndodhen ...

Familjarët e rastit “Monstra” përkrahin protestën e 13 qershorit

Shprehja - 09.06.2015

Këshilli i Familjarëve i të burgosurve për rastin “Monstra” i përkrah protestat mbarë-shqiptare të 13 qershorit, duke vlerësuar faktin që protesta do të jetë pa emblema partiake.

Lëvizja e Pavarur Studentore në Maqedoni: Protestat duhet të bëhen dhe i përkrahim si të tilla

Lajm - 08.06.2015

Duhet ta kemi një gjë parasysh, nëse një gurë apo mjet i fortë hidhet mbi policinë dhe institucionet nuk zgjidhet problemi, por zgjatet jeta politike e kësaj qeverie në rënie! Lëvizja e Pavarur ...

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë përkrah protestën e 13 qershorit

Zhurnal - 08.06.2015

Shkup, 8 qershor- Unioni i Intelektualëve Shqiptarë – Shkup vazhdon t’i ndjekë me kujdes zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe thirrjen për protesta më 13 qershor 2015 në Shkup.

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë mbështet protestën e 13 qershorit

Almakos - 08.06.2015

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë – Shkup (UISHSH) vazhdon t’i ndjekë me kujdes zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe thirrjen për protesta më 13 qershor 2015 në Shkup.

Shoqata për të drejtat e grave "BESA 2003" përkrah protestën e 13 qershorit

Almakos - 08.06.2015

Do të marrim pjesë në marshin protestues gjithëpopullor për lotët e derdhur të nënave shqiptare Të dashura nëna dhe motra shqiptare, të nderuar qytetarë.

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë mbështet protestën e 13 qershorit

Shprehja - 08.06.2015

Unioni i Intelektualëve Shqiptarë në Shkup ka shprehur mbështetjeje për marshin gjithë-popullor i planifikuar për 13 qershor e që organizohet nga Lëvizja BESA.

Kasami: Në protestë presim të marrin pjesë mbi 10 mijë shqiptarë

Shprehja - 08.06.2015

Lidhur me protestat që janë paralajmëruar se do të mbahen e 13 qershor në Shkup, Bilall Kasami tha se organizimi është duke rrjedhur sipas asaj që është planifikuar dhe se ata presin që në protestë ...