TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha, të enjten betimi në bashkinë e Tiranës

Top Channel - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kryebashkiak i Tiranës të enjten ose të premten. Pas mbylljes së procesit të Tiranës nga dy gjykatat për njohjen si kryebashkiak dhe mandatet e këshillit, Basha po përgatitet të fronëzohet.

Ne fund te javes qe vjen Basha fillon punen si kryabashkiak i Tiranes

24 orë - 17.07.2011

Lulzim Basha do të kurorëzohet si kryebashkiak i Tiranës të enjten ose të premten. Pas mbylljes së procesit të Tiranës nga dy gjykatat për njohjen si kryebashkiak dhe mandatet e këshillit, Basha po përgatitet të fronëzohet.

Betimi i Bashës, jo më vonë se 28 korriku

Koha.net - 17.07.2011

Tiranë, 17 korrik – Lulzim Basha, kryetari i ri i bashkisë së Tiranës dhe i 23-ti në historinë e administrimit të kryeqytetit shqiptar, do të ulet në karrigen e kryetarit të bashkisë jo më vonë se data 28 korrik.

Basha në zyrën e Bashkisë javën e ardhshme

ABC News - 17.07.2011

Kryetari i ri i Bashkisë së Tiranës, zoti Lulzim Basha, pritët të hyjë në zyrën e kryebashkiakut gjatë fundjavës së ardhshme. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dorëzuar pranë sekretariatit të Këshillit Bashkiak të kryeqytetit të gjithë ...

Basha në zyrën e Bashkisë javën e ardhshme

Yll Press - 17.07.2011

Këtë e ka konfirmuar edhe përfaqësuesi ligjor i Partisë Demokratike pranë KQZ-së, Njazi Kosovrasti. Sipas tij, ditën e enjte ose të premte, Basha do të marrë zyrtarisht drejtimin e Bashkisë Tiranë.

Gjykata e Tiiranës i jep Bashës mandatin e kryetarit

Shekulli - 16.07.2011

Lulzim Basha ka marrë dje mandatin e kryetarit të bashkisë së kryeqytetit në një prej sallave të Gjykatës së Shkallës së Parë të Tiranës. Përfaqësuesit ligjorë të Bashës i kërkuan gjyqtares Elbana Lluri që të njohë si legjitime procedurën ...

Gjykata “njeh” Bashën si kreun e ri të Bashkisë Tiranë

Shekulli - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës ka miratuar vërtetimin që përcakton Lulzim Bashën si kryetarin e ri të Bashkisë Tiranë. Basha, i shpallur si fitues i zgjedhjeve lokale të 8 majit depozitoi dy ditë më parë kërkesën për njohjen e vendimit që e përcakton ...

Gjykata vërteton mandatin, Basha ligjërisht kryebashkiak i Tiranës

Gazeta Start - 15.07.2011

Tiranë - Gjykata e Tiranës miratoi sot paradite kërkesën e kryetarit te ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, për vërtetimin e mandatit të tij. Gjykatësja Elbana Lluri rreth orës 10:00 deklaroi vendimin lidhur me këtë kërkesë.

Gjykata sot vendosë për mandatin e Bashës

Albeu.com - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës pritet të vendosë sot në orën 10:00 për mandatin e kandidatit të djathtë Lulzim Basha për Bashkinë e Tiranës. Zoti Basha depozitoi të mërkurën në Gjykatë kërkesën për njohjen e vendimit të datë 8 korrik të Kolegjit ...

Gjykata vërteton mandatin, Lulzim Basha kryetar i Bashkisë së Tiranës

LajmiFundit - 15.07.2011

TIRANE – Lajmifundit – Gjykata e Tiranës njohu pak çaste më parë vendimin e Kolegjit Zgjedhor të datës 8 korrik 2011 i cili ka lënë në fuqi rezultatin e zgjedhjeve të deklaruar nga KQZ me 93 vota avantazh për Lulzim Bashën ndaj Edi Ramës.

Gjykata konfirmon Bashën në krye të Bashkisë së Tiranës

Albeu.com - 15.07.2011

Lulzim Basha është ligjërisht kreu i ri i Bashkisë së Tiranës pas vendimit që dha sot Gjykata për të njohur mandatin e tij për të drejtuar bashkinë më të madhe në vend.

Gjykata e Tiranës jep "OK" për Bashën

Albnow - 15.07.2011

Vetëm para pak minutash, Gjykata e Tiranës, vërtetoi mandatin ... e Lulzim Bashës. Gjykata njohu vendimin e datës 8 Korrik, të Kolegjit Zgjedhor, që e shpalli fitues të Bashkisë së Tiranës.

Gjykata “njeh” Bashën si kreun e ri të Bashkisë Tiranë

24 orë - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës ka miratuar vërtetimin që përcakton Lulzim Bashën si kryetarin e ri të Bashkisë Tiranë. Basha, i shpallur si fitues i zgjedhjeve lokale të 8 majit depozitoi dy ditë më parë kërkesën për njohjen e vendimit që e përcakton ...

Gjykata i jep mandatin Bashës

Top Channel - 15.07.2011

Të premten në orën 10.00 paradite përfaqësuesit e Partisë Demokratike Oerd Bylykbashi dhe Ivi Kaso u paraqitën në Gjykatën e Tiranës për të kërkuar vërtetimin e mandatit të Lulzim Bashës.

Gjykata vërteton mandatin, Basha kryebashkiak i Tiranës

Alsat - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës shpalli vërtetimin e mandatit të Lulëzim Bashës, si fitues të zgjedhjeve lokale të 8 majit dhe e njohu atë si kreun e ri të Bashkisë së kryeqytetit.

Gëzim në familjen Basha, Aurela lind vajzën e dytë

Albeu.com - 15.07.2011

Vjen në jetë vajza e dytë e kreut të ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Bashkëshortja e tij, Aurela, lindi dje duke sjellë një tjetër gëzim në këtë familje, fill pas shpalljes së fitores së Bashkisë së Tiranës nga bashkëshorti i ...

Gjykata pritet të vendosë sot për mandatin e Bashës

Ora news - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës pritet të vendosë sot në orën 10:00 për mandatin e kandidatit të djathtë Lulzim Basha për Bashkinë e Tiranës. Zoti Basha depozitoi të mërkurën në Gjykatë kërkesën për njohjen e vendimit të datë 8 korrik të Kolegjit ...

Bashkia Tiranë, Gjykata vendos sot për mandatin e Bashës

ABC News - 15.07.2011

Gjykata e Tiranës do të vendosë sot për mandatin e kandidatit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për Bashkinë e Tiranës. Seanca e Gjykatës pritet të nis në orën 10:00 dhe do të drejtohet nga gjyqtarja Elbana Lluri.

Gjykata vërteton mandatin e Lulzim Bashës

Ora news - 15.07.2011

Lulzim Basha është ligjërisht kreu i ri i Bashkisë së Tiranës pas vendimit që dha sot Gjykata e Shkallë së Parë për të njohur mandatin e tij për të drejtuar bashkinë më të madhe në vend.

Gjykata vërteton mandatin: Basha kryetar Bashkie i Tiranës

BalkanWeb - 15.07.2011

TIRANE -Sot Gjykata e Tiranës vendosi të miratojë kërkesen e kryetarit te ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, për vërtetimin e mandatit për Kryetar Bashkie të kryeqytetit.

Gjykata njeh Bashën Kryetar i Bashkisë së Tiranës

ABC News - 15.07.2011

Lulzim Basha është Kryetar i Bashkisë së Tiranës. Këtë e ka njohur edhe Gjykata e Rrethit Tiranë. Gjykata e Tiranës, vërtetoi sot mandatin e Lulzim Bashës.

Basha sot në Gjykatë për mandatin

Panorama - 15.07.2011

Në Gjykatën e Faktit në Tiranë do të zhvillohet sot seanca gjyqësore për vërtetimin e mandatit të kryetarit të Bashkisë, Lulzim Basha. Seanca do të nisë në orën 10:00 dhe pritet zgjasë pak minuta.

Gjykata njeh Lulzim Bashën, kryetar i Bashkisë së Tiranës

Botasot - 15.07.2011

Lulzim Basha është Kryetar i Bashkisë së Tiranës. Këtë e ka njohur edhe Gjykata e Rrethit Tiranë. Gjykata e Tiranës, vërtetoi sot mandatin e Lulzim Bashës.

Gëzim në familjen Basha, Aurela lind vajzën e dytë

Panorama - 15.07.2011

Vjen në jetë vajza e dytë e kreut të ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Bashkëshortja e tij, Aurela, lindi dje duke sjellë një tjetër gëzim në këtë familje, fill pas shpalljes së fitores së Bashkisë së Tiranës nga bashkëshorti i ...

Gjykata vërteton Bashën kryebashkiak të Tiranës

Koha.net - 15.07.2011

Tiranë, 15 korrik - Sot Gjykata e Tiranës vendosi të miratojë kërkesën e kryetarit te ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, për vërtetimin e mandatit për Kryetar Bashkie të kryeqytetit.

Gjykata vendos nesër për mandatin e Lulzim Bashës

Shekulli - 14.07.2011

Nesër në orën 10.00, Gjykata e Tiranës do të vendosë për mandatin e Lulzim Bashës. Kandidati për Bashkinë e Tiranës, i shpallur fitues i zgjedhjeve lokale të 8 majit depozitoi dje në Gjykatë, kërkesën për njohjen e vendimit të Kolegjit ...

Basha i kërkon Gjykatës vërtetimin e mandatit, shansi i fundit është Prefekti

Albnow - 14.07.2011

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka kërkuar nga... gjykata vërtetimin e mandatit të tij, sipas vendimit të KQZ-së, i cili më 25 qershor e nxori Bashën në krye të garës për Tiranën me 93 vota para Edi Ramës.

Gruaja lind vajzë, Lulzim Basha baba për herë të dytë

LajmiFundit - 14.07.2011

Politikani i njohur vitet e fundit Lulzim Basha është bërë babai i një vajze të dytë. Kandidati i PD për Bashkinë e Tiranës i gëzohet kësaj radhe vajzës së dytë të lindur nga bashkëshortja.

PS: Berisha-Basha shpenzuan 40 milion euro për të vjedhur “Tiranën”

LajmiFundit - 14.07.2011

TIRANE—Lajmifundit—Partia Socialiste insiston se ka prova dhe fakte se kryeministri Sali Berisha dhe kandidati demokrat për Bashkinë e Tiranës Lulzim Basha kanë shpenzuar 40 milion euro për të vjedhur mandatin e kryebashkiakut.

Gjykata vendos nesër për kërkesën e Bashës

Albeu.com - 14.07.2011

Gjykata e Tiranës nesër në orën 10:00 do ti kthejë përgjigje kërkesës së Lulzim Bashës për mandadin e bashkisë së Tiranës. Nesër në orën 10.00, Gjykata e Tiranës do të vendosë për mandatin e kryebashkiakut të ri.

Basha i drejtohet Gjykatës: Vërtetim mandatit tim si kryetar bashkie

BalkanWeb - 14.07.2011

TIRANË- Lulzim Basha depozitoi dje në Gjykatën e Tiranës kërkesën për njohjen e vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që e shpalli atë më 8 korrik, fitues të zgjedhjeve lokale.

Basha kërkon vërtetimin për kryebashkiak

Koha.net - 14.07.2011

Tiranë, 14 korrik - Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka kërkuar nga gjykata vërtetimin e mandatit të tij, sipas vendimit të KQZ së, i cili më 25 qershor e nxori Bashën në krye të garës për Tiranën me 93 vota para ...

Vjen në jetë, vajza e dytë e Lulzim Bashës

Ora news - 14.07.2011

Bashkëshortja e kreut të ri të bashkisë së Tiranës, Lulzim Bashës ka sjellë në jetë vajzën e dytë të çiftit. Ky gëzim për kryebashkiakun e ri ka ardhur në një periudhë të përafërt kohore me vendimin që ka marrë Kolegji Zgjedhor, duke e ...

Vjen në jetë, vajza e dytë e Lulzim Bashës

Yll Press - 14.07.2011

Fëmija i parë i çiftit Basha, është Dafina e cila e ka shoqëruar Lulzim Bashën edhe në hapjen zyrtare të fushatës elektorale të zgjedhjeve vendore të 8 majit, përkrah nënës së saj Aurelës, e cila në atë kohë ishte shtatzënë.

Vjen në jetë, vajza e dytë e Lulzim Bashës

Botasot - 14.07.2011

Bashkëshortja e kreut të ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Bashës ka sjellë në jetë vajzën e dytë të çiftit. Ky gëzim për kryebashkiakun e ri ka ardhur në një periudhë të përafërt kohore me vendimin që ka marrë Kolegji Zgjedhor, duke e ...

Kërkesa e Bashës, Gjykata vendos nesër në 10.00

Ora news - 14.07.2011

Nesër në orën 10.00, Gjykata e Tiranës do të vendosë për mandatin e Lulzim Bashës. Ditën e djeshme, Basha depozitoi në Gjykatë, kërkesën për njohjen e vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që e shpalli atë fitues të zgjedhjeve lokale në 8 korrik.

Gëzimi i dytë i Lul Bashës

Koha.net - 14.07.2011

Tiranë, 14 korrik - Bashkëshortja e kreut të ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka sjellë në jetë vajzën e dytë të çiftit. Ky gëzim për kryebashkiakun e ri ka ardhur në një periudhë shumë shpejt pas vendimit të Kolegji Zgjedhor, i ...

Gjykata e Tiranës vërteton mandatin e Bashës

Panorama - 14.07.2011

TIRANE- Lulzim Basha është ligjërisht kreu i ri i Bashksië së Tiranës. Gjykata e Tiranes vendosi sot ne favor të tij, ku njohu mandatin për drejtimin e Bashkisë së Tiranës. Vendimi u dha nga gjykatësja, Elbana Lluri.

Basha në gjykatë: Të njihet vendimi i Kolegjit

Alsat.tv - 13.07.2011

Lulzim Basha pritet të depozitojë sot pranë Gjykatës së Tiranës kërkesën për njohjen e vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që e shpalli atë më 8 Korrik, fitues të zgjedhjeve lokale.

Basha brenda 10 ditësh nis punën në Bashki, vetëdorëhiqen të gjithë drejtorët e Ramës

Albnow - 13.07.2011

Lulzim Basha, fitues i zgjedhjeve të 8 Majit, do të mund të marrë ... detyrën e tij si kryetar i Bashkisë së Tiranës brenda 10 ditëve. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Leonard Olli, shpjegoi për ALBNOW se zoti Basha është ...

Bashkia e Tiranës në pritje të Lulzim Bashës

Albeu.com - 13.07.2011

Bashkia e Tiranës është në qetësi dhe në pritje të kryetari të ri të saj. Pas 10 ditësh, demokrati Lulzim Basha do të ulet në poltronin e kryebashkiakut dhe padyshim që do të reflektohet edhe në pozicionin e shumë prej drejtorëve në bashki.

Lulzim Basha kryebashkiak, gjykata e Tiranës vendos sot për mandatin

LajmiFundit - 14.07.2011

Në Gjykatën e Tiranës, sot në ora 10:00, gjykatësja Elbana Lluri do të shpallë vendimin në lidhje me kërkesën e Lulzim Bashës për verifikimin e mandatit të tij si kryetar i Bashkisë së Tiranës.

Basha i kërkon gjykatës bashkinë

Albeu.com - 13.07.2011

Fituesi i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha i është drejtuar Gjykatës së Tiranës me një shkresë në të cilën kërkon vërtetimin e mandatit të tij.

Rilindja e kryeqytetit

Botasot - 13.07.2011

Me fitoren e koalicionit "Aleanca për Qytetarin" dhe kandidatin e saj, Lulzim Basha, Tirana pritet të marrë një drejtim krejt tjetër sesa ajo e dështimit gjatë keqqeverisjes së të majtës.

Basha pas 10 ditësh merr detyrën e kryebashkiakut

Koha.net - 13.07.2011

Tiranë, 13 korrik 2011 - Lulzim Basha, fitues i zgjedhjeve të 8 majit, do të mund të marrë detyrën e tij si kryetar i Bashkisë së Tiranës brenda 10 ditëve.

Bashkia e Tiranës në pritje të kryetarit të ri

Ora news - 13.07.2011

Një qetësi e brishtë përfshinë Bashkinë e Tiranës, ndërsa drejtuesit e saj presin pushimet për të reflektuar se çfarë do të bëjnë më pas. Pas 10 ditësh, në zyrën që deri dje urdhëronte Edi Rama do të ulet demokrati Lulzim Basha dhe ...

Bashkia e Tiranës në pritje të kryetarit të ri

Botasot - 13.07.2011

Një qetësi e brishtë përfshinë Bashkinë e Tiranës, ndërsa drejtuesit e saj presin pushimet për të reflektuar se çfarë do të bëjnë më pas. Pas 10 ditësh, në zyrën që deri dje urdhëronte Edi Rama do të ulet demokrati Lulzim Basha dhe ...

Basha, kërkesë në Gjykatë, për vendimin e KQZ-së

Ora news - 13.07.2011

Lulzim Basha, ka kërkuar vërtetimin e mandatit të tij, duke iu drejtuar me anë të një shkrese Gjykatës së Tiranës. Kjo kërkesë vjen fill pas vendimit të fundit të Kolegjit Zgjedhor, në të cilën e shpalli Bashën, fitues së Bashkisë së ...

Basha, kërkesë në gjykatë për vendimin e KQZ-së

ABC News - 13.07.2011

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka kërkuar nga gjykata vërtetimin e mandatit të tij, sipas vendimit të KQZ-së, i cili më 25 qershor e nxori Bashën në krye të garës për Tiranën me 93 vota para Edi Ramës.

Basha i kërkon gjykatës te njohë vendimin e KQZ

Panorama - 13.07.2011

TIRANE- Fituesi i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha i është drejtuar Gjykatës së Tiranës me një shkresë në të cilën kërkon vërtetimin e mandatit të tij.

Tiranë: Basha, kërkesë gjykatës për vendimin e KQZ-së

Botasot - 13.07.2011

Kryetari i zgjedhur i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka kërkuar nga gjykata vërtetimin e mandatit të tij, sipas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), i cili më 25 qershor 2011 e nxori Bashën në krye të garës për Tiranën ...

Brenda 10 ditësh, Lulzim Basha në Bashki

ABC News - 12.07.2011

Lulzim Basha, fitues i zgjedhjeve të 8 Majit do të mund të marrë detyrën e tij si kryetar i Bashkisë së Tiranës brenda 10 ditëve. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Leonard Olli, shpjegon se zoti Basha është ligjërisht ...

Brenda 10 ditësh, Lulzim Basha në Bashki

Yll Press - 12.07.2011

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Leonard Olli, shpjegon se zoti Basha është ligjërisht kryebashkiak i Tiranës, menjëherë pasi Kolegji Zgjedhor la në fuqi vendimin e KQZ-së.

Brenda 10 ditësh, Lulzim Basha në Bashki

Botasot - 12.07.2011

Lulzim Basha, fitues i zgjedhjeve të 8 Majit do të mund të marrë detyrën e tij si kryetar i Bashkisë së Tiranës brenda 10 ditëve. Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Leonard Olli, shpjegon se zoti Basha është ligjërisht ...