TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Rama dhe Kodheli fshehin informacionin për trafikun e drogës

SOT - 19.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka deklaruar dje se kryeministri Rama dhe ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, fshehin informacionin për trafikun e drogës në bazat ushtarake.

Trafiku i ushtrisë, Basha: Kujt i djeg miza, nuk i bëjnë derman as mushkonjat

Mapo - 19.04.2014

“Nga deklarimet e një deputeti të shumicës rezulton se Kryeministri dhe ministrja e Mbrojtjes kanë informacion. 8 ditë i çuan dëm, dhe dolën zbuluar në përpjekje për ta fshehur këtë fakt…” TIRANË ...

FA e përfshirë në trafikun e drogës? Basha: Kodheli dhe Rama të bëjnë transparencë

Shekulli - 18.04.2014

Akuzat e opozitës se, Forcat e Armatosura janë implikuar në trafikun e drogës kanë hapur mjaft debat ditët e fundit. Një ditë pasi kjo çështje u debatua në Kuvend, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim ...

Basha: Qeveria të përgjigjet për drogën; PS: Po cenohet imazhi i vendit

Gazeta Start - 18.04.2014

Tiranë – Demokratët këmbëngulin në akuzat e tyre për përfshirjen e bazave të ushtrisë në trafikun e drogës. Kryedemokrati Basha në një konferencë të posaçme, tha se 8 ditë pasi u paraqit një ...

Kodheli drekë në repartin e Forcave Speciale në Zall-Herr(VIDEO)

Shekulli - 18.04.2014

Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo kanë vizituar Komandën e Forcave Speciale në Zall-Herr.

Kodheli: Trafiku i drogës në kohën e Arben Imamit

SOT - 18.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka sfiduar paraardhësin e saj, Arben Imami, duke e ftuar që të publikojë provat për përfshirjen e Forcave të Armatosura në trafikun e drogës.

Dosja e përgjimeve, Arben Imami dhe Ylli Zyla zhdukën hard-diskun me bisedat e përgjuara, SHBA dhe NATO zbërthejnë ...

SOT - 18.04.2014

Zbardhen të tjera detaje kompromentuese rreth përgjimit për 27 muaj me radhë, të kryeministrit Edi Rama, deputetëve socialistë, përfaqësisë së huaj diplomatike në Tiranë dhe disa eksponentëve të ...

Basha i kërkon llogari Ramës për trafikun e drogës

Albeu.com - 18.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha u shpreh sot se kryeministri dhe ministrja e Mbrojtjes kanë dalë zbuluar për cështjen e përfshirjes së ushtrisë në trafik droge.

Basha: Rama e Kodheli të japin spjegime për skandalin e drogës në ushtri

24 orë - 18.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, doli të premten në një deklaratë për mediat duke akuzuar Ministrinë e Mbrojtjes për heshtjen lidhur me përfshirjen e këtij institucioni në skandalin e ...

Ushtria në trafik droge, PD: Kodheli dhe Rama të bëjnë transparencë parlamentare

Lajmeshqip - 18.04.2014

Partia Demokratike depoziton për herë të dytë një kërkesë për të thirrur në komisionin e Sigurisë Ministren e Mbrojtes në lidhje me informacionin për implikimin e mundshëm të Forcave të Armatosura në ...

Ministrja Kodheli vizitoi Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr

SOT - 18.04.2014

Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo, bëri sot një vizitë Komandën e Forcave Speciale në Zall-Herr.

Ministrja Kodheli viziton Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr

24 orë - 18.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo, bëri sot një vizitë në Komandën e Forcave Speciale në Zall-Herr.

Ministrja Kodheli viziton batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 18.04.2014

Ministria e Mbrojtjes , znj. Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo, bëri një vizitë në Komandën e Forcave Speciale në Zall-Herr.

Drogë në Ushtri? Opozitë pa fantazi

BalkanWeb - 18.04.2014

Prej një javë mediat janë bërë pasqyrë e një shpërthimi ekstrem të politikës së baltës për të errësuar imazhin rilindas të FA-ve. Ka një javë që opozita ngre në pikëpyetje, duke lënë të kuptojë se ...

Trafiku, Kodheli: S’ka asnjë provë që FA të jenë të implikuara

Mapo - 18.04.2014

“Qysh prej gjysmës së shtatorit të vitit 2013 e deri më sot, gjatë gjithë kësaj kohe që kjo qeveri ka marrë këtë detyrë, nuk ka rezultuar në asnjë rast dhe në asnjë zonë ushtarake të RSH-së që të ...

Ushtria në trafik droge, Basha: Rama e Kodheli kanë informacion. Të raportohet në Kuvend

Panorama - 18.04.2014

TIRANË-Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar sot se kryeministri dhe ministrja e Mbrojtjes kanë dalë zbuluar për cështjen e përfshirjes së ushtrisë në trafik droge, duke kërkuar kërkuar nga ...

Ushtria në trafik droge, PD: Mazhoranca ka informacion, Kodheli dhe Rama të përgjigjen

Ora news - 18.04.2014

Partia Demokratike depoziton për herë të dytë një kërkesë për të thirrur në komisionin e Sigurisë Ministren e Mbrojtes në lidhje me informacionin për implikimin e mundshëm të Forcave të Armatosura në ...

Akuzat për ushtrinë/ Basha: Qeveria ka informacion, të përgjigjet. PS: Opozita bën diversion

Mapo - 18.04.2014

Mazhoranca dhe opozita kanë vijuar akuzat e ndërsjella përsa i përket përshirjes së supozuar të infrastrukturës së ushtrisë shqiptare në trafik droge.

Zall-Herr, Kodheli drekon me Forcat Speciale! (video)

Panorama - 18.04.2014

Ministrja Kodheli duke marre dreken Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli ka drekuar sot me batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr. Ministrja Kodheli e shoqëruar nga shefi i Shtabit të ...

Skenari i zëvendësimit të Gërvenit pa firmën e Nishanit

Shqiptarja - 18.04.2014

TIRANE - Kristaq Gërveni, atasheu ushtarak i Shqipërisë në NATO pritet të zëvendësohet gjatë këtyre ditëve, me një gjeneral tjetër. Emri më i lakuar për zëvendësimin e tij mësohet se është gjenerali ...

PD: Qeveria të bëjë transparencë për ‘trafikun e drogës’. PS: Shkoni në prokurori

Gazeta Idea - 18.04.2014

Tiranë- “Ata kanë informacion pse e fshehin, pse nuk japin llogari para Kuvendit e publikut, pse i tremben transparencës, kjo e rëndon pozitën dhe ngre dyshime e pyetje te tjera”.

Ushtria në trafik droge, PD: Kodheli dhe Rama të bëjnë transparencë parlamentare

AMA-News - 18.04.2014

Partia Demokratike depoziton për herë të dytë një kërkesë për të thirrur në komisionin e Sigurisë Ministren e Mbrojtes në lidhje me informacionin për implikimin e mundshëm të Forcave të Armatosura në ...

Drogë në FA, PD: Dolët zbuluar Flisni për informacionin që keni

Shqiptarja - 18.04.2014

TIRANE – Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka deklaruar sot se qeveria ka informacion për drogën që trafikohet nga forcat e armatosura dhe kërkoi sërish prononcimin e ministres së Mbrojtjes, Mimi ...

Kodheli vizitë në Batalionin e Forcave Speciale në Zall-Herr

Shqiptarja - 18.04.2014

TIRANË- Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, shoqëruar nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm, gjeneralmajor Jeronim Bazo, bëri sot një vizitë Komandën e Forcave Speciale në Zall-Herr.

Llalla: Po verifikohen akuzat për trafikun e drogës nga ushtria

Gazeta Start - 17.04.2014

Tiranë – Është bërë e modës në Shqipëri që akuzat politike të shkojnë në Prokurori dhe atje mbyllen, në të shumtën e rasteve edhe pa u hetuar. Së fundi, akuzat e ngritura nga opozita për përfshirjen ...

Rikthehet lufta kriminalizuese ndaj shtetit

Top Channel - 17.04.2014

Rikthehet lufta kriminalizuese ndaj shtetit 17/04/2014 Aleksandër Cipa - Kultura e kriminalizimit të shtetit ka shpërthyer këto ditë si një “fytyrë me puçrra”.

Kodheli opozitës: Po përbaltni FA dhe imazhin e vendit me akuza të pabaza

24 orë - 17.04.2014

-Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, duke folur në seancën e sotme plenare në Kuvend, hodhi poshtë çdo akzuë të opozitës për përfshirje të Forcave të Armatosura në trafiqe droge, akuza këto të bëra ...

Kuvendi përfshihet në debat për akuzat e opozitës për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës

24 orë - 17.04.2014

Kuvendi u përfshi në debate të ashpra dhe në akuza të ndërsjella, teksa si pikë e rendit të ditës ishte në fakt procesverbali i punimeve të seancës së shkuar plenare.

Rikthehet lufta kriminalizuese ndaj shtetit

24 orë - 17.04.2014

Kultura e kriminalizimit të shtetit ka shpërthyer këto ditë si një “fytyrë me puçrra”. Është në kulmin prushërues të saj, falë ngacmuesve dhe oratorëve të papërgjegjshëm dhe të papajisur kurrë me ...

Akuzat për ushtrinë zbresin në Kuvend

Top Channel - 17.04.2014

Akuzat për ushtrinë zbresin në Kuvend 17/04/2014 “Doni të mohoni drogën në aeroport? Jo, mor zotëri, nuk e mohoni dot”. “Zoti Berisha, çojini provat në prokurori, Parlamenti nuk është prokurori”.

Largimi nga selia e NATO-s, Gerveni tërheq padinë ndaj Kodhelit

SOT - 17.04.2014

Kundëradmirali Kristaq Gerveni përfaqësuesi i Shqipërisë në selinë e NATO në Bruksel, pas dekretit të Nishanit, Kristaq Gerveni tërheq padinë nga Gjykata Administrative kundër ministres së Mbrojtjes, ...

Ushtria në trafik droge, Kodheli në Kuvend: Garantoj se nuk rezulton asnjë provë VIDEO

Ora news - 17.04.2014

“Nuk ka asnjë provë dhe asnjë fakt. Zero. Me përgjegjësinë time institucionale, si përfaqësuese e popullit në këtë vend, qysh prej gjysmës së shtatorit të 2013 deri më sot nuk ka rezultuar në asnjë ...

Shqipëri: Akuza për trafikim droge ndaj ushtrisë

VOA - 17.04.2014

Në Shqipëri parlamenti u përfshi sot në polemika mes qeverisë dhe opozitës lidhur me akuzat e kësaj të fundit se baza të ushtrisë janë përdorur për trafikun e lëndëve narkotike.

Berisha: Nuk mohoni dot drogën në aeroport, Kodheli: Po përbaltni Shqipërinë

Gazeta Dita - 17.04.2014

Seanca e sotme parlamentare ka nisur me replika mes maxhorancës dhe opozitës, lidhur me akuzat e kësaj të fundit për përfshirjen e Forcave të Armatosura në trafikun e lëndëve narkotike.

Akuzat e PD, përgjigjet Kodheli: Zero fakte për trafik droge në FA

Shqiptarja - 17.04.2014

TIRANE - S’ka asnjë provë të vetme dhe fakt të vërtetuar që Forcat e Armatosura apo bazat e ushtrisë janë të implikuara në veprime kriminale. Ministrja e Mbrotjes Mimi Kodheli i ka dhënë kështu ...

Seanca plenare, ministrja e Mbrojtjes: “Asnjë fakt për akuzën e trafikut. Kërkoni të çorodisni opinionin”

Respublica - 17.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka reaguar sot në seancën plenare rreth akuzave të opozitës se përmes mjeteve dhe infrastrukturës së ushtrisë zhvillohet trafik droge.

Kodheli: Opozita s’ka punë tjetër veç të shpifë pa bereqet!

AMA-News - 17.04.2014

Shpifje pa bereqet dhe përpjekje për të të tjetërsuar imazhin e rilindur të Forcave të Armatosura i ka cilësuar ministra e Mbrojtjes Mimi Kodheli akuzat e opozitës për përfshirjen e FA në trafikun e ...

Parlament, debat për trafikun e drogës

Vision Plus - 17.04.2014

Debati për përdorimin e ushtrisë në trafikun e drogës, që ka dominuar politiken javën e fundit është zhvendosur në parlament. Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka sqaruar se akuzat e PD janë të ...

Rikthehet lufta kriminalizuese ndaj shtetit

AMA-News - 17.04.2014

Aleksandër Cipa Kultura e kriminalizimit të shtetit ka shpërthyer këto ditë si një “fytyrë me puçrra”. Është në kulmin prushërues të saj, falë ngacmuesve dhe oratorëve të papërgjegjshëm dhe të ...

Gerveni tërheq padinë ndaj Kodhelit për largimin nga selia e NATO-s

Shqiptarja - 17.04.2014

TIRANË - Pas dekretit të Nishanit, Kristaq Gerveni tërheq padinë nga Gjykata Administrative kundër ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, që javë më parë ka kërkuar shkarkimin e tij nga si përfaqësues ...

Shqipëri: Akuza për trafikim droge ndaj ushtrisë

Shkupi24 - 17.04.2014

Në Shqipëri parlamenti u përfshi sot në polemika mes qeverisë dhe opozitës lidhur me akuzat e kësaj të fundit se baza të ushtrisë janë përdorur për trafikun e lëndëve narkotike.

Kodheli dhe Basha replika para Arvizu për sulmet ndaj ushtrisë

SOT - 16.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe kryetari i opozitës, Lulzim Basha, kanë shkëmbyer dje akuza dhe replika për ushtrinë shqiptare, përballë ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu.

Maxhoranca rrëzon PD, Kodheli s’do raportojë në Kuvend

Panorama - 16.04.2014

Ministri i Brendshëm, Tahiri, dje gjatë mbledhjes së Komisionit të Sigurisë Kombëtare në Kuvend Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dje me 13 votat pro të maxhorancës kërkesën e Partisë Demokratike ...

Kodheli: Të ndalen sulmet politike ndaj Forcave të Armatosura

Panorama - 16.04.2014

Basha, Arvizu e Kodheli dje gjatë konferencës Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, kërkoi dje që të ndalet presioni nga politika në drejtim të Forcave të Armatosura.

Imami hesht për trafikun e drogës me komandot e Ahmedinexhad, flet për politikë

AMA-News - 16.04.2014

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami deklaroi se kryeministri Rama dhe dy ministrat Tahiri dhe Kodheli duhet tu përgjigjen akuzave për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e drogës.

Kodheli: Ushtria është e pavarur nga politika

Shekulli - 15.04.2014

Ditën e sotme është mbajtur konferenca nga Instituti i Studimeve Ndërkombëtare me rastin e 5-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. E pranishme në këtë eveniment ka qenë edhe ministrja e ...

Kodheli: Politika larg forcave të armatosura

Gazeta Start - 15.04.2014

Tiranë – Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli kërkon nga klasa politike që të ndalë akuzat dhe sulmet ndaj Forcave të Armatosura. Në një konferencë me rastin e 5 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë ...

Seancë dëgjimore me Kodhelin, Braho: PD nuk ka asnjë provë

Shekulli - 15.04.2014

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të thirrur në një seancë dëgjimore ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me akuzat për përfshirjen e Forcave të Armatosura në ...

Kodheli dy dosje të tjerë në prokurori për Imamin, Gjunkshin dhe Ylli Zylën

SOT - 15.04.2014

Pas akuzës së rëndë të ish ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, se Ushtria përdoret për trafik droge, Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në prokurori dy padi të reja ndaj ish kupolës drejtuese të ...

Opozita kryqëzon Kodhelin, Berisha shantazhon kryeprokurorin Llalla për të mbyllur dosjet, i kërkon të hetojë Ramën

SOT - 15.04.2014

Pas ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, opozita ka nisur ofensivën e sulmeve ndaj ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ashtu siç gazeta “Sot” e kishte paralajmëruar, Partia Demokratike depozitoi ...

5 vjet NATO, Basha dhe Kodheli flasin për sigurinë kombëtare

SOT - 15.04.2014

Në kuadër të 5-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në Nato, zhvillohet konferenca vjetore e Institutit të Studimeve Ndërkombëtare e cila diskuton çështjet e sigurisë.

Kodheli: Akuzat e opozitës s`mund të dëmtojmë imazhin e FA-së

Albeu.com - 15.04.2014

Deklaratat për konsum dhe përfitim politik nuk mund të dëmtojmë imazhin e Forcave të Armatosura. Kështu iu përgjigj ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli akuzuave të PD-së se ushtria po përdoret për ...

Kodheli-Basha replika për FA, Arvizu "arbitër"

SOT - 15.04.2014

Mes ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe kreut të PD-së, Lulzim Bashës ka pasur replika gjatë konferencës për 5 vjetorin në NATO. I vetmi "arbitër" mes tyre ishte ambasadori amerikan në Tiranë, ...

Pesë vjet në NATO

Zhurnal - 15.04.2014

Përplasjet mes qeverisë dhe opozitës për Forcat e Armatosura kanë qenë të pranishme, ndonëse me tone më të moderuara, në konferencën për 5-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

Kodheli: Anëtarësimi në NATO, arritje historike për Shqipërinë

24 orë - 15.04.2014

“Shqipëria 5 vjet anëtare e NATO: impakti kombëtar, rajonal si dhe sfidat e së ardhmes”, titullohet konferenca ndërkombëtare e organizuar sot në Tiranë nga Instituti i Studimeve Ndërkombëtare në ...

Ministria depoziton dy padi penale ndaj Imamit dhe kupolës drejtuese

24 orë - 15.04.2014

Ministria e Mbrojtjes depoziton dy padi të reja ndaj ish-ministrit Arben Imami dhe kupolës drejtuese të asaj periudhe. Dy paditë më të fundit dorëzuar në Prokurori nga Ministria e Mbrojtjes, përbëjnë ...

Ushtria, replika Kodheli-Basha

Top Channel - 15.04.2014

Ushtria, replika Kodheli-Basha 15/04/2014 Një aktivitet në kuader të pesëvjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO ka qenë të mërkurën arenë e debatit të fortë politik dhe replikave mes qeverisë ...

Basha: Qeveria të sqarojë përfshirjen e Forcave të Armatosura në trafikun e drogës

Albtime - 15.04.2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka qeverisë që të sqarojë sa më parë pozitën e strukturave të ushtrisë shqiptare lidhur me trafikun e lendeve narkotike, duke e konsideruar këtë si një ...

Kodheli: Jo presion politik ndaj FA. Basha: Transparencë dhe llogaridhënie, jo heshtje

Panorama - 15.04.2014

TIRANË- Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, duke vlerësuar si arritje historike anëtarësimin e vendit tonë në NATO ka deklaruar se ende nuk është hequr dorë nga presioni politik ndaj FA, por ka ...

Akuzat e PD-së, Kodheli: Për përfitim politik, s`mund të dëmtojmë imazhin e FA-së

Ora news - 15.04.2014

Instituti i Studimeve Ndërkombëtare po zhvillon konferencën ndërkombëtare “Shqipëria 5 vjet anëtare e NATO: impakti kombëtar, rajonal si dhe sfidat e së ardhmes”.

FA, Kodheli: Nuk do keqpërdoren më nga politika. Basha: Të mos njolloset dinjiteti i tyre

BalkanWeb - 15.04.2014

TIRANË- Në një konferencë të organizuar në kuadër të 5-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha replikuan, jo mënyrë të ...

Kodheli: Të mos njollosen forcat e armatosura

ABC News - 15.04.2014

Gjate një konference të organizuar per 5-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli dhe kryetari i opozitës Lulzim Basha replikuan, ne mënyrë jo të ...

Kodheli, letër Llallës: Reago menjëherë

Panorama - 15.04.2014

Mimi Kodheli Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i kërkon Prokurorisë të prononcohet publikisht nëse ka nisur hetimet lidhur me akuzat që ka bërë deputeti i PD-së Arben Imami për përfshirjen e ...

Ministria e Mbrojtjes, dy padi të reja në Prokurori për Imamin

Panorama - 15.04.2014

Arben Imami Ministria e Mbrojtjes ka dërguar dje në Prokurori edhe dy padi të tjera për veprimtarinë e Forcave të Armatosura, duke e çuar kështu në pesë numrin e dosjeve qëkur ky institucion ...

Prokuroria e Përgjithshme: “Nuk mund të komentojmë debatet Kodheli-Imami”

Panorama - 15.04.2014

Kryeprokurori Adriatik Llalla TIRANE – Prokuroria e Përgjithshme nuk ka komentuar dje deklaratat e ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli, në lidhje me kallëzimet që institucioni i drejtuar prej saj ka ...

Dy kallëzimet e reja të Kodhelit: Ushtria u përdor për fushatë

Mapo - 15.04.2014

Shkon në pesë numri i kallëzimeve që Ministria e Kodhelit ka dorëzuar në Prokurori për Arben Imamin dhe ish-zyrtarët e tjerë. Akuzat e reja, për përdorim antikushtetues të Forcave të Armatosura ...

Trafiku i drogës, baza ushtarake e Gjadrit pas akuzës së PD?

Mapo - 15.04.2014

Opozita pretendon se ka fakte që në bazën ushtarake të Gjadrit është trafikuar drogë. Paloka: Nëse Kodheli do të ishte e sigurt se ç’ndodh në bazat ajrore dhe detare, do thoshte që nuk ka trafik…Nuk ...

Berisha: Plasi droga, prokuroria të nisë hetimin për Ramën

Mapo - 15.04.2014

TIRANË “Plasi droga! Çfarë fshihet pas heshtjes së Mimit?” – shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në faqen e tij në Facebook, lidhur me debatin e ngritur prej ditësh nga opozita se infrastruktura e ...

5 vjet në NATO, Basha- Kodheli përplasen në konferencën e Ambasadës Amerikane

Mapo - 15.04.2014

Në konferencën “Shqipëria 5 vjet anëtare e NATO-s” e organizuar sot nga Ambasada Amerikane janë përplasur politikisht opozita dhe qeveria për rolin e Forcave të Armatosura.

Seancë dëgjimore me Kodhelin, Komisioni i Sigurisë rrëzon kërkesën e PD

BalkanWeb - 15.04.2014

TIRANE - Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të thirrur në një seancë dëgjimore Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me akuzat për përfshirjen e Forcave të ...

Debate në Komisionin e Sigurisë

ABC News - 15.04.2014

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të thirrur në një seancë dëgjimore ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në lidhje me akuzat për përdorimin e bazave ushtarake ...

Prokuroria nuk ka marrë ende vendim për hetime mbi ushtrinë

VOA - 15.04.2014

Komisioni parlamentar i sigurisë rrëzoi kërkesën për të raportuar ministrja e mbrojtjes Kodheli mbi akuzat e opozitës se struktura të ushtrisë janë marrë me trafik narkotikësh.

Akuzat për Ushtrinë, Prokuroria: Ende s’ka hetim

Mapo - 16.04.2014

Pas dy kërkesave të ministres Mimi Kodheli, Prokuroria nuk ka marrë ende një vendim për të nisur hetimet Prokuroria shqiptare bëri sot të ditur se ende nuk ka marrë ndonjë vendim rreth kërkesës së ...

Akuzat e PD-së, Kodheli: Për përfitim politik. Do i kthejmë dinjitetin FA-ve

Gazeta Idea - 15.04.2014

Tiranë- Konferenca për 5-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, ka bërë bashkë sot në një tryezë ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, kreun e opozitës Lulzim Basha dhe ambasadorin e SHBA-së ...

Arvizu "arbitër" mes Kodhelit e Bashës, replika në distancë për FA

Shqiptarja - 15.04.2014

TIRANE – “Përplasjet” mes mazhorancës dhe opozitës sa i përket akuzave më të fundit të Partisë Demokratike për keqpërdorimin e infrastrukturës së Forcave të Armatosura në trafik droge, janë shfaqur ...

Kodheli: Akuzat ndaj FA për trafik droge, për konsum politik. Basha: Gabimet t’i gjejmë tek vetja (VIDEO)

Gazeta Tema - 15.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka cilësuar akuzat e opozitës se ushtria po përdoret për transportin e narkotikëve, si deklarata të bëra për konsumim dhe përfitim politik.

Kodheli-Basha, replika për ushtrinë

Vision Plus - 15.04.2014

Situata e tensionuar politike e krijuar pas akuzave të fundit për përdorim të ushtrisë në trafikun e lendeve narkotike është reflektuar edhe në një takim për 5-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë ...

Shqipëria, 5 vjet në NATO

AMA-News - 15.04.2014

Ambasadori amerikan, Alexander Arvizu, i cili u rishfaq në publik pas një kohe të gjatë, mbështeti reformat e nisura nga Ministria e Mbrojtjes, madje nuk u kursye kur deklaroi se reformat në Forcat e ...

Kërkesa e PD për seancë me Kodhelin/Braho: Akuzat, haluçinacione, nuk ka fakte

Gazeta Tema - 15.04.2014

Komisioni i Sigurisë rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për seancë dëgjimore urgjente me ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli në lidhje me përfshirjen e Forcave të Armatosura në trafikun e drogës.

Siguria rrëzon kërkesën e PD për Kodhelin, Braho: S’ka objekt e përmbajtje

AMA-News - 15.04.2014

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demokratike për të thirrur në një seancë dëgjimore Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me akuzat për përfshirjen e Forcave të Armatosura në ...

Braho: Akuzat e Imamit ndaj FA janë halucinacione

Gazeta Dita - 15.04.2014

Komisioni i Sigurisë rrëzoi sot kërkesën e Partisë Demokratike për seancë dëgjimore me ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me akuzat që vetë PD hodhi pak ditë më parë për përfshirjen e ...

Prokuroria: Nuk kemi marrë ende vendim për hetime mbi ushtrinë

Gazeta Tema - 15.04.2014

Prokuroria shqiptare bëri sot të ditur se ende nuk ka marrë ndonjë vendim rreth kërkesës së Ministrisë së Mbrojtjes për të hetuar mbi deklaratat e Partisë Demokratike se ushtria është përfshirë në ...

Akuza ndaj Ushtrisë, Kodheli: Politika të ndalë presionin

AlbanianScreen - 15.04.2014

Tiranë - ''Politika duhet të ndalë presionet ndaj Forcave te Armatosura''. Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka bërë këtë apel duke iu referuar akuzave të opozitës për trafik droge nga Ushtria.

Kodheli letër Kryeprokurorit: Deklaroni nëse po hetohen akuzat e PD-së

Gazeta Start - 14.04.2014

Tiranë – Ministria e Mbrojtjes publikoi pak momente më parë letrën që kreu i kësaj ministrie Mimi Kodheli, i ka dërguar Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla.

FA e përfshirë në trafikun e drogës? Kodheli: Prokuroria të nis hetimet

Shekulli - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka dërguar një letër prokurorit të përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku i ka kërkuar të hetojë akuzat e opozitës, se ushtria është e përfshirë në trafikun e ...

Akuzat ndaj FA-së, PD kërkon seancë dëgjimore me ministren Kodheli

Shekulli - 14.04.2014

Opozita ka depozituar sot në Komisionin e Sigurisë kërkesën për zhvillimin e një seance dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Sipas deputetit të PD-së, Flamur Noka, kërkesa për ...

Noka: Kodheli urdhëron kryeprokurorin për të hetuar opozitën

Gazeta Start - 14.04.2014

Tiranë - Partia Demokratike ka depozituar sot në Kuvend kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Deputeti demokrat, Flamur Noka, nënkryetar i komisionit ...

Kodheli: Llalla të reagojë ndaj deklaratave të PD-së për Forcat e Armatosura

SOT - 14.04.2014

Ministrja e Brendshme, Mimi Kodheli përmes një letre të hapur i ka kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë, Adriatik Llallës që të reagojë ndaj deklaratave të fundit të Partisë Demokratike.

Kodheli letër Llallës: Heto ndaj akuzave të opozitës

Albeu.com - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli përmes një letre dërguar kryeprokurorit Adriatik Llalla i kërkon atij të hetojë mbi akuzat e opozitës. Kodheli i kërkon Prokurorisë shqyrtimin në detaje të të ...

Akuzat ndaj ushtrisë, opozita kërkesë dëgjimore me ministren Kodheli

SOT - 14.04.2014

Opozita depoziton kërkesën për zhvillimin e një seance dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, në Komisionin e Sigurisë. Sipas deputetit të PD-së Flamur Noka, kërkesa për seancë ...

Kodheli- Llallës: Prokuroria të hetojë deklaratat e PD-së

24 orë - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i ka kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla të reagoi lidhur me akuzat e fundit që Deputet të Partisë Demokratike i kanë ngritur Ministres Kodheli, ku ...

PD kërkon seancë dëgjimore me ministren Kodheli

24 orë - 14.04.2014

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike kërkon thirrjen në një seancë dëgjimore në Komisionin e Sigurisë të Ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli, per t’i dhënë përgjigje akuzave të opozitës për ...

PD kërkesë për interpelancë me Kodhelin

Albeu.com - 14.04.2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka njoftoi sot depozitimin e kërkesës për seancë dëgjimore në Kuvend me Ministren e Mbrojtjes. Në një deklarate për mediat, Noka u shpreh se kërkesa vintte ...

Prokuroria reagon për keqpërdorim të ushtrisë: Asnjë koment për debatin

SOT - 14.04.2014

Lidhur me debatet dhe akuzat e opozitës për përdorimin e Forcave të Armatosura për trafik droge ka reaguar edhe Prokuroria e Përgjithshme. Këshilltari i Prokurorit të Përgjithshëm Albi Serani ...

“Përdorim anti-kushtetues i ushtrisë”

Top Channel - 14.04.2014

“Përdorim anti-kushtetues i ushtrisë” 14/04/2014 Përdorim anti-kushtetues i Forcave të Armatosura. Ky është thelbi i dy padive më të fundit dorëzuar në Prokurori nga Ministria e Mbrojtjes, e cila ...

Berisha: Plasi droga, çfarë fshihet pas heshtjes së Mimit?

SOT - 14.04.2014

Ish kryeministri Sali Berisha me anë të një reagimi në rrjetin e tij social Facebook ka reaguar lidhur me akuzat e Imamit ndaj ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli duke theksuar se nuk mohoi dot ...

Ushtria në trafik droge, Kodheli letër Llallës: Reago. Po hidhet baltë mbi FA-në

Ora news - 14.04.2014

Ministrja e mbrojtjes Mimi Kodheli i është drejtuar me një letër Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla ku i kërkon informacione nëse organi i akuzës ka nisur apo jo një hetim në lidhje me akuzat ...

Ushtria në trafik droge, PD depoziton sot kërkesën në Kuvend: Kodheli të raportojë urgjentisht

Ora news - 14.04.2014

Partia Demokratike do të depozitojë sot në Komisionin e Sigurisë kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli lidhur me akuzat e opozitës për përfshirjen e ushtrisë në ...

Akuzat e PD për ushtrinë, Kodheli letër Llallës: Reagoni, hetimet domosdoshmëri

BalkanWeb - 14.04.2014

TIRANE - Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i kërkon Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla të reagojë lidhur me akuzat e PD-së për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e lëndëve narkotike.

Akuzat e PD, Kodheli letër Llallës

ABC News - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli i drejtohet me nje leter prokurorit te Pergjithshem Adriatik Llalla, per t’i kerkuar nisjen e hetimeve mbi akuzat e Partise Demokratike per perdorimin e ...

Kodheli, letër Llallës: PD, baltë mbi FA. Kërkoj reagimin tuaj. Procesi hetimor, domosdoshmëri

Panorama - 14.04.2014

TIRANE- Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i eshte drejtuar me nje leter, kryeprokurorit Llalla per deklaratat e bera nga PD-se dhe akuzat e saj lidhur me perfshirjen e ushtrise ne trafikun e droges.

Trafiku i drogës, Noka: Seancë dëgjimore me Kodhelin

Mapo - 14.04.2014

Bare: Opozita po sulmon në mënyrë të turpshme Forcat e Armatosura dhe forcat e rendit. Reagon Noka: Kodheli ka katër ditë që është zhdukur, duhet të përgjigjet për trafikun TIRANË Në këndvështrimin e ...

Ushtria në trafik droge, Noka: Seancë urgjente me Kodhelin

Panorama - 14.04.2014

Flamur Noka Partia Demokratike do të depozitojë sot në Komisionin e Sigurisë kërkesën për seancë dëgjimore urgjente me ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, lidhur me akuzat e opozitës për përfshirjen ...

Ushtria në trafik droge, Noka: Kodheli të raportojë në Kuvend. Letra për Llallën? Arrogancë!

Panorama - 14.04.2014

Flamur Noka TIRANË- Opozita kërkon që Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli të raportojë para Komisonit të Sigurisë për cështjen e përfshirjes së Forcave të Armatosura në trafikun e drogës.

Seanca dëgjimore me Ministren e Mbrojtjes

ABC News - 14.04.2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka bëri me dije lidhur me depozitimin e kërkesës për seancë dëgjimore në Kuvend me Ministren e Mbrojtjes. Kjo kërkesë vjen, sipas PD, për shkak të ...

Berisha: Plasi droga! Çfarë fshihet pas heshtjes së Mimit?

Ora news - 14.04.2014

Çfarë fshihet pas heshjtes së Ministres së Mbrojtjes Mimi Kodheli për përfshirjen e Forcave të Armatosura në trafikun e drogës? Këtë pyetje shtron ish-kryeministri, Sali Berisha, në faqen e tij ...

Berisha: Megaskandal! U përdorën bazat ushtarake për trafik të drogave të forta

Panorama - 14.04.2014

Sali Berisha TIRANE- Megaskandal i ka quajtur ish kryeministri, Sali Berisha akuzat e ish ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami për përfshirjen e Ushtrisë në trafikun e drogës.

Akuzat e opozitës ndaj ushtrisë, Berisha: Çfarë fshihet pas heshtjes së Mimit?

BalkanWeb - 14.04.2014

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar duke mbështetur akuzat e opozitës kundrejt ushtrisë. Kështu, me anë të një mesazhi në rrjetin social facebook, Berisha shtroj pyetjen se çfarë fshihet ...

Kodheli i shkruan Llallës: Reago dhe heto për akuzat e PD ndaj Ministrisë së Mbrojtjes

Gazeta Tema - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka reaguar për akuzat e PD-së, të cilat hedhin dyshime për lidhje të strukturave ushtarake me trafikun e drogës. Kodheli i kërkon përmes një letre kryeprokurorit ...

“Ushtria transporton drogë”! Kodheli-Llallës: Nisja e hetimit, domosdoshmëri

Gazeta Idea - 14.04.2014

Tiranë- Vetëm disa ditë pasi Ministria e Mbrojtjes i nisi një letër kryeprokurorit Adriatik Llalla për nisjen e hetimit për akuzat e bëra nga ish-ministri i Mbrojtjes Arben Imami se ushtria shqiptare ...

Kodheli letër Llallës: Trego nëse po heton MM për trafik droge

Durres Lajm - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i kërkon Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla të reagojë lidhur me akuzat e PD-së për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e lëndëve narkotike.

Akuzat për ushtrinë në trafikun e drogës, Kodheli kërkesë Llallës: Nisni hetimet!

Respublica - 14.04.2014

Përveç reagimit publik në drejtim të organit të akuzës, duket se ministria e Mbrojtjes kërkon edhe veprim konkret institucional për “pastrimin e emrit”.

Kodheli, letër Llallës: Reago. Po hidhet baltë mbi FA

Gazeta Dita - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i është drejtuar me një letër Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku i kërkon informacione nëse organi i akuzës ka nisur apo jo një hetim në lidhje me ...

PD: Ushtria e përfshirë në trafikun e drogës

InfoGlobi - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes në Shqipëri, Mimi Kodheli, i ka dërguar një letër prokurorit të përgjithshëm, Adriatik Llalla, ku i ka kërkuar të hetojë akuzat e opozitës, se ushtria është e përfshirë në ...

Kodheli: Prokuroria të nis hetimet

Info Shqip - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka dërguar një letër prokurorit Adriatik Llalla, ku i ka kërkuar që të reagojë në lidhje me akuzat e opozitës, se ushtria shqiptare është e përfshirë në ...

Kodheli: Prokuroria të nis hetimet

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, i ka dërguar një letër prokurorit Adriatik Llalla, ku i ka kërkuar që të reagojë në lidhje me akuzat e opozitës, se ushtria shqiptare është e përfshirë në ...

Llalla nuk nis hetimet për akuzat e PD-së, Kodheli i kërkon shpjegime

AMA-News - 14.04.2014

Megjithese ka 4 dite qe i ka derguar leter per nisjen e hetimeve nga Prokuroria per akuzat e opozites de Imamit ndaj ushtrise, Adriatik Llalla as nuk eshte pergjigjur dh duket se do e kaoje n heshtje ...

PD: Kodheli të raportojë në Komisionin e sigurisë

Durres Lajm - 14.04.2014

Opozita depoziton kërkesën për zhvillimin e një seance dëgjimore urgjente me Ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli, në Komisionin e Sigurisë. Lajmin e bëri publik gjatë një konference për mediat ...

PD kërkesë për interpelancë me Kodhelin

Info Shqip - 14.04.2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka njoftoi sot depozitimin e kërkesës për seancë dëgjimore në Kuvend me Ministren e Mbrojtjes. Në një deklarate për mediat, Noka u shpreh se kërkesa vintte ...

PD kërkesë për interpelancë me Kodhelin

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka njoftoi sot depozitimin e kërkesës për seancë dëgjimore në Kuvend me Ministren e Mbrojtjes. Në një deklarate për mediat, Noka u shpreh se kërkesa vintte ...

Edhe 2 padi penale për Imamin

Vision Plus - 14.04.2014

Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në Prokurori edhe dy dosje kundër ish-ministrit Arben Imami duke e çuar në 5 numrin e kallëzimeve ndaj tij. Në një njoftim për mediat, ministria sqaron se dy dosjet ...

PD depoziton në Kuvend kërkesën për seancë dëgjimore me Kodhelin. Noka: Letra për Llallën, arrogante

Gazeta Tema - 14.04.2014

Partia Demokratike depoziton në Kuvend kërkesën për seancën dëgjimore me ministren e Mbrojtjes Mimi Kodheli. Ndërsa e konsideron si shumë të rëndësishme zhvillimin e seancës dëgjimore me ministren e ...

Ministria e Mbrojtjes dorëzon dy padi të reja për Imamin

Gazeta Dita - 14.04.2014

Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në prokurori dy dosje, duke deklaruar zyrtarisht se ato kanë lidhje me përdorimin anti-kushtetues të Forcave të Armatosura.

Prokuroria e Përgjithshme: Llalla ndodhet në Hagë, kur të kthehet do flasë për debatin Kodheli-Imami

AMA-News - 14.04.2014

Prokuroria e Përgjithshme ka reaguar lidhur me debatet dhe akuzat e opozitës për përdorimin e Forcave të Armatosura për trafik droge. Këshilltari i Prokurorit të Përgjithshëm shprehet se nuk ka asnjë ...

Ministria e Mbrojtjes, dy padi të reja ndaj Imamit: Ushtria u përdor në mënyrë antikushtetuese

Gazeta Tema - 14.04.2014

Ministria e Mbrojtjes ka dorëzuar në prokurori dy dosje, duke deklaruar zyrtarisht se ato kanë lidhje me përdorimin anti-kushtetues të Forcave të Armatosura.

Kodheli ngre dy padi të reja ndaj Imamit për çështje sekrete

Shqiptarja - 14.04.2014

TIRANE - Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka dorëzuar në Prokurori dy kallëzime të tjera penale për ish-ministrin e Mbrojtjes Arben Imami, për çështje sekrete, pasi nuk bëhen publike detaje mbi ...

Akuzat e opozitës për FA/ Berisha: Uroj që Llalla të hetojë Edi Ramën

Gazeta Tema - 14.04.2014

“Uroj që Prokuroria të nisë hetimin për Kryeministrin Edi Rama dhe ata që kërkojnë ti shpëtojnë transparencës parlamentare dhe që kanë përdorur bazat e ushtrisë shqiptare për trafik të drogave të ...

“Droga në ushtri”, Berisha: Heshtja pohon vërtetësinë e akuzave

Gazeta Idea - 14.04.2014

Tiranë- Edhe deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha, i ka kërkuar ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli që të japë sqarime sa i përket akuzave të opozitës për trafik droge në radhët e ushtrisë.

Berisha: Llalla të hetojë Ramën për akuzat e Imamit, pse hesht Mimi?

AMA-News - 14.04.2014

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar duke mbështetur akuzat e opozitës kundrejt ushtrisë. Kështu, me anë të një mesazhi në rrjetin social facebook, Berisha shtroj pyetjen se çfarë fshihet pas ...

Kodheli “luftë”PD-së në Prokurori, pas akuzave dorëzon dosje të reja

Info Shqip - 14.04.2014

Në mesin e debatit për përdorimin e ushtrisë për trafik droge, Ministria e Mbrojtjes ka ndërrmarrë sot një tjetër hap duke u kundërpërgjigjur opozitës thuajse me të njëjtën monedhë.

Kodheli “luftë”PD-së në Prokurori, pas akuzave dorëzon dosje të reja

Gazeta Shqip - 14.04.2014

Në mesin e debatit për përdorimin e ushtrisë për trafik droge, Ministria e Mbrojtjes ka ndërrmarrë sot një tjetër hap duke u kundërpërgjigjur opozitës thuajse me të njëjtën monedhë.

Ministrja Kodheli letër Llallës: Hetoni akuzat për Ushtrinë

AlbanianScreen - 14.04.2014

Tiranë - Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i kërkon Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla të reagojë lidhur me akuzat e PD-së për përfshirjen e ushtrisë në trafikun e lëndëve narkotike.

Kodheli: Ushtria, jo mish për top, Llalla të hetojë akuzat

AlbanianScreen - 14.04.2014

Tiranë - Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli i ka kërkuar Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla të reagojë ndaj akuzave të deputetëve të Partisë Demokratike për lidhje të ushtrisë me trafikun e ...