TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PLL: Janullatos të prononcohej edhe për aksidente tjera

Gazeta Start - 15.08.2010

Tiranë - Partia Lëvizja e Legalitetit theksoi sot se tentativa për të politizuar ngjarjen e disa ditëve më parë në Himarë, buron nga qëllime aspak fisnike dhe njerëzore.

Vrasja në Himarë babai i të kërkuarit: Jo dënim politik djalit

Shqipmedia - 15.08.2010

Halo Muka, babai i Ilir Mukës i shpallur në kërkim nga policia për vrasjen e 35-vjecarit himariot Aristotel Guma, në një intervistë ekskluzive për News24, shpreh ngushëllimet për familjen e këtij të fundit, duke deklaruar se gjatë këtyre ...

PLL: Qarqet greke po nxjerrin mllefin antishqiptar

Ina - 15.08.2010

Partia Lëvizja e Legalitetit ka reaguar sot për aksidentin e ndodhur tre ditë më parë në Himarë ku humbi jetën Aristotel Guma. Duke shprehur dhimbjen për jetën e humbur, PLL kërkon që çështja të mos trajtohet si një problem i minoritetit ...

PLL: Aksidenti, jo problem i minoritetit

Albeu.com - 15.08.2010

Partia Lëvizja e Legalitetit ka reaguar sot për aksidentin e ndodhur tre ditë më parë në Himarë ku humbi jetën Aristotel Guma. Duke shprehur dhimbjen për jetën e humbur, Kryetari i PLL-së, Ekrem Spahia ka kërkuar që ... ...

Incidenti i Himarës, opozita greke letër KE-së

Top Channel - 15.08.2010

Ndërkombëtarizohet nga deputetët e opozitës greke incidenti i Himarës, ku gjeti vdekjen shtetasi Aristotel Gume. Kështu, deputetet e “Demokracisë së Re”, të udhëhequr Kumustakos i kanë dërguar një letër KE-së, ku dënohet ashpër sulmi, ...

“Himara”, politikanët kundër Janullatosit

Top Channel - 15.08.2010

Dy ditë pas deklaratave të forta të Athinës dhe kryepeshkopit Janullatos mbi ngjarjen e rëndë të Himarës, ka reaguar Partia Lëvizja e ...

Z. Janullatos, të gjithë njerëzit janë të Perëndisë

LajmiFundit - 15.08.2010

Autor: Mentor Kikia - Nuk kishte asnjë surprizë në atë që pasoi vrasjen e një burri në Himarë. Qeveria greke nuk vonoi të lëshonte një deklaratë të fortë, të kujtonte marrëveshjet dypalëshe dhe të drejtat e pakicave kombëtare dhe, padyshim ...

“Himara”, deputetët grekë letër KE-së

Top Channel - 15.08.2010

Grupi i eurodeputeteve të partisë opozitare Demokracia e Re ka çuar në Komisionin Europian, çështjen e vrasjes në Himarë të 35 vjeçarit, Aristotel Guma.

Vrasja e 35 vjecarit Dule: Policë minoritarë në Himarë

24 orë - 15.08.2010

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule dënoi sot vrasjen e 35 vjecarit, Aristotel Guma ndërsa kërkoi ristrukturim të policisë në qytetin ...

Vrasja në Himarë, Dule paralajmëron grevë: Në jug, policët të jenë minoritarë

LajmiFundit - 15.08.2010

GJIROKASTER – Lajmifundit - Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka deklarusr sot se i gjithë minoriteti grek në të gjitha komunat dhe bashkitë në jug të Shqipërisë, do të zhvillojë një grevë në shenjë ...

Vetëdorëzohet autori i ngjarjes në Himarë

24 orë - 15.08.2010

Vetëdorëzohet në policinë e Vlorës, shtetasi Ilir Muka, i akuzuar për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në periferi të ...

Policia shqiptare jep 20 mijë dollarë për kapjen e vrasësit në Himarë

Koha.net - 15.08.2010

Himarë, 15 gusht - Policia e Shtetit ka vendosur një shpërblim prej 20 mijë dollarësh për kë do të ndihmojë në arrestimin e vrasësit të shtetasit Aristotel Guma, dy ditë më parë në Himarë.

Aksidenti në Himarë të mos trajtohet si problem ndëretnik

Telegrafi - 15.08.2010

Partia Lëvizja e Legalitetit ka reaguar sot për aksidentin e ndodhur tre ditë më parë në Himarë ku humbi jetën Aristotel Guma. Duke shprehur dhimbjen për jetën e humbur, PLL kërkon që çështja të mos trajtohet si një problem i minoritetit ...

“Himara”, politikanët kundër Janullatosit

Koha.net - 15.08.2010

Tiranë, 15 gusht - Dy ditë pas deklaratave të forta të Athinës dhe kryepeshkopit Janullatos mbi ngjarjen e rëndë në Himarë, ka reaguar Partia Lëvizja e Legalitetit.

Dule kërkon policë minoritarë në Himarë

Koha.net - 15.08.2010

Gjirokastër, 15 gusht - Pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ka ardhur sot reagimi i kreut të PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili dënoi vrasjen e 35 vjeçarit Aristotel Guma, ndërsa kërkoi ristrukturim të policisë në qytetin jugor, përkatësisht ...

Vetëdorëzohet autori i ngjarjes në Himarë

Botasot - 15.08.2010

Vetëdorëzohet në policinë e Vlorës, shtetasi Ilir Muka, i akuzuar për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në periferi të Himarës, ku pas përplasjes me makinë, mbeti i vdekur 35 vjecari Aristotel Guma.

Heshtja e qeverisë për Himarën

Shekulli - 14.08.2010

Me fjalë, kryeministri Sali Berisha është një patriot i pashoq, që aq bukur evokon të shkuarën e lavdishme të popullit shqiptar për të mbrojtur trojet e veta.

Vetëdorëzohet autori i ngjarjes në Himarë

Shekulli - 15.08.2010

Eshte vetëdorëzuar në policinë e Vlorës, shtetasi Ilir Muka, i akuzuar për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e së enjtes në periferi të Himarës, ku pas përplasjes me makinë, mbeti i vdekur 35 vjecari Aristotel Guma.

Janullatos: Drejtësia të zbardhë vrasjen

Gazeta Start - 14.08.2010

Himarë Pas vdekjes së minoritarit, Aristotel Guma, reagoi edhe Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse Autoqefale, Ansatas Janullatos. Janollatos duke ngushëlluar familjen për humbjen e të afërmit të tyre kërkoi nga autoritetet zbardhjen e krimit ...

Berisha: Një krim i shëmtuar dhe i dënueshëm

BBC - 14.08.2010

Në Shqipëri, kryeministri Sali Berisha reagoi ashpër sot lidhur me ngjarjen e Himarës, ku një person mbeti i vdekur para pak ditësh në një konflikt me disa persona të tjerë për shkak se fliste gjuhën greke.

Ministria e Brendshme akuza PS: Mban qëndrim antirend

Shekulli - 14.08.2010

TIRANË- Ministria e Brendshme ka replikuar pas deklaratës së PS-së lidhur me ngjarjen e Himarës dhe e ka akuzuar atë për përdorje politike të saj.

Vrasja në Himarë banorët bllokojnë sërish rrugën

24 orë - 14.08.2010

Banorët e Himarës kanë vijuar reagimet e tyre të ashpra kundër vrasjes së 35 vjecarit, edhe mbrëmjen e djeshme duke bllokuar sërish aksin nacional Vlorë-Sarandë.

Vrasje në Himarë, banorët bllokojnë sërish rrugën

Alsat - 14.08.2010

Banorët e Himarës kanë vijuar reagimet e tyre të ashpra kundër vrasjes së 35 vjeçarit, edhe mbrëmjen e djeshme duke bllokuar sërish aksin nacional Vlorë-Sarandë.

Incidenti në Himarë, reagon Athina zyrtare

Ina - 14.08.2010

Episodi i së enjtes në Himarë, që i kushtoi jetën banorit të saj 35-vjeçar Aristotel Guma, shkaktoi reagimin e Athinës zyrtare. Ministria e jashtme greke bën fjalë për “akt të papranueshëm kriminal që nxit tensionet etnike” dhe kërkoi ...

Athina: Ngjarja ne Himare cenon raportet

Albeu.com - 14.08.2010

Ngjarja e Himarës ka sjellë reagime të ashpra të Ministrisë së Jashtme greke, si dhe në rradhët e partive të opozitës greke. Sipas një njoftimi për shtyp, zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme greke, Grigoris Delavekuras, shprehu shqetësimin e ...

Vrasja në Himarë, Omonia dhe PBDNJ: Të ndëshkohen autorët

LajmiFundit - 14.08.2010

HIMARE - Lajmifundit - Organiozata “Omonia” dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, kanë dale me një deklaratë të përbashket ku kërkonjë që drejtësia te veproje menjehere per te ndëshkuar maksimalisht vrasësit e 35-vjeçarit Aristotel ...

Situatë e qetë në Himarë normalizohet qarkullimi

24 orë - 14.08.2010

Pas reagimeve të ashpra të banorëve të Himarës kundër vrasjes së 35 vjecarit, dita e sotme është gdhirë e qetë. Qarkullimi i automjeteve vijon normalisht prej orës 24:00 të mbrëmjes kur banorët bllokuan aksin nacional duke mbushur rrugën ...

Berisha: Vrasja në Himarë, krim i shëmtuar

Top Channel - 14.08.2010

Kryeministri Sali Berisha reagon për ngjarjen në Himarë, ku një person mbeti i vdekur e për pasojë protestuesit bllokuan për orë të tëra rrugën kombëtare. "Vrasja e një njeriu është krim i shëmtuar dhe akt i dënueshëm.

Berisha: Vrasja në Himarë, krim i shëmtuar

Ina - 14.08.2010

Kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot për ngjarjen e ndodhur në Himarë ku humbi jetën në një aksident të qëllimshëm 32 vjeçari Aristotel Guma.

PS: Të zbardhet vrasja në Himarë, qeveria s`kontrollon dot krimin

LajmiFundit - 14.08.2010

TIRANE – Lajmifundit – Partia Socialiste kërkoi sot zbardhjen e menjëhershme të vrasjes së 35-vjeçarit minoritar grek në Himarë. Deputetja e PS, Ermonela Felaj, than ë një deklaratë se Partia Socialiste kërkon zbardhjen e shpejtë të ...

Berisha: Ngjarja akt mizor. Komuniteti në Himarë, bilingual

24 orë - 14.08.2010

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ka ardhur sot reagimi i kreut të qeverisë i cili e konsideroi një akt të shëmtuar dhe të dënueshëm vrasjen e të riut Aristotel Guma.

PS: Te zbardhet ngjarja ne Himare

Albeu.com - 14.08.2010

Partia Socialiste deklaron se incidenti në Himarë tregon se qeveria është dorëzuar para rrugaçëve. Deputetja Ermonela Felaj deklaroi se PS kërkon sa më shpejt vendosjen para drejtësisë së personave që shkaktuan vdekjen e Gumës.

Berisha dënon vrasjen në Himarë

Evropaelire - 14.08.2010

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, e ka quajtur akt të shëmtuar dhe të dënueshëm vrasjen e një të riu në Himarë. Dy ditë më parë, Aristotel Gume u përplas për vdekje teksa udhëtonte me motorin e tij.

Berisha: Ngjarja ne Himare, akt i shemtuar

Albeu.com - 14.08.2010

Kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar vrasjen e 35 vjeçarit Guma në Himarë si një akt të shëmtuar dhe të dënueshëm dhe ka kërkaur zbardhjen sa më parë të krimit.

Ngjarja në Himarë PS: Qeveria ka humbur kontrollin mbi territorin

24 orë - 14.08.2010

Edhe Partia Socialiste ka raguar mesditën e sotme për ngjarjen e ndodhur dy ditë më parë në Himarë, duke akuzuar qeverinë për humbjen e kontrollit të sigurisë në ...

Ngjarja në Himarë LSI: Fajtorët, para drejtësisë

24 orë - 14.08.2010

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama e cilësoi sot vrasjen e 35 vjeçarit Aristotel Guma, një incident kriminal të ...

Berisha: Një krim i shëmtuar dhe i dënueshëm

24 orë - 14.08.2010

Kryeministri Berisha tha se ngjarja tragjike në Himarë ishte një krim i shëmtuar dhe akt i ...

Ministria e Brendshme: PS të mos përdorë politikisht vrasjen në Himarë

LajmiFundit - 14.08.2010

TIRANE – Lajmifundit – Ministria e Brendshme me anë të një deklarate, tha se dënon përpjekjen e Partisë Socialiste për të përdorur politikisht ngjarjen kriminale të ndodhur para dy ditësh në Himarë.

Berisha: Ngjarja në Himarë akt mizor

Shqipmedia - 14.08.2010

Kryeministri Sali Berisha foli nga Llogaraja per incidentin e Himares duke e cilesuar nje akt te shemtuar dhe te denueshem, vrasjen e 35 vjecarit Aristotel Guma.

Vrasja në Himarë Konja: PS po përdor politikisht ngjarjen

24 orë - 14.08.2010

Pas deklaratave të PS se qeveria e ka humbur kontrollin mbi territorin e vendit duke i lënë terren krimit, ka ardhur edhe reagimi i Ministrisë së Brendshme. Zëdhënësi Fatmir Konja shprehet se PS po përdor politikisht ngjarjen.

Vrasja në Himarë, replika pozitë-opozitë

Top Channel - 14.08.2010

I ndodhur në Dhërmi, fare pranë Himarës, kryeministri Berisha ka reaguar dy ditë pas ngjarjes që tronditi zonën. (UPDATE) Në deklaratën e bërë publike në faqen e Këshillit të Ministrave, shefi i qeverisë e quan atë një krim të shëmtuar dhe ...

Vrasja e minoritarit në Himarë, babai i autorit: Djali më tha se ishte aksident

LajmiFundit - 14.08.2010

VLORE – Halo Muka, babai i Ilir Mukës, 20-vjeçarit të akuzuar për vrasjen e minoritarit Aristotelis Gumas, ka deklaruar sot se ngjarja ka qenë një aksident duke kërkuar që ajo që ka ndodhur të mos politizohet.

Vrasja në Himarë babai i të kërkuarit: Jo dënim politik djalit

24 orë - 14.08.2010

Babai i Ilir Mukës, të riut që akuzohet për vrasjen me makinë të himariotit Guma flet për herë të parë pas ngjarjes së rëndë që ka krijuar mjaft sensibilitet në jug të vendit.

Policia takim në Himarë: 20 mijë USD për gjetjen e autorit

24 orë - 14.08.2010

Kreu i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj takim në Himarë me oficerët e policisë për kapjen e autorit të ngjarjes, ku humbi jetën 35-vjecari Aristotel Gumi.

Himarë, 20 mijë usd për kapjen e vrasësit

Top Channel - 14.08.2010

Policia e Shtetit ka vendosur një shpërblim prej 20 mijë dollarësh për kë do të ndihmojë në arrestimin e vrasësit të shtetasit Aristotel Guma, dy ditë më parë në Himarë.

Himarë: Banorët bllokojnë sërish rrugën

Telegrafi - 14.08.2010

Banorët e Himarës kanë vazhduar me reagimet e tyre të ashpra kundër vrasjes së 35 vjeçarit, duke bllokuar sërish aksin nacional Vlorë-Sarandë. Siç raporton BalkanWeb, rruga në hyrje të Himarës u bllokua sërish rreth orës 22:00, ndërsa ...

Pas incidentit tragjik në Himarë arrestohen 7 veta

Koha.net - 14.08.2010

Himarë, 14 gusht - Rruga nacionale Vlorë-Sarandë ngeli e bllokuar që nga ora 22 e 30 minuta e mbrëmjes së të enjtes, deri në orën 11 e 30 minuta të së premtes. Vargu i automjeteve kapi disa kilometra në hyrje dhe në dalje të Himarës.

Ngjarja në Himarë, reagon Athina zyrtare

Telegrafi - 14.08.2010

Për vrasjen e 35-vjeçarit në Himarë reagoi edhe Athina zyrtare. “Ngjarje të papranueshme si këto kërcënojnë ndezje të akteve të dhunës etnike midis grekëve dhe shqiptarëve, me rezultate të pakontrollueshme, të cilat pa dyshim do të ...

Janullatosi i hodhi benzinë zjarrit

BalkanWeb - 14.08.2010

Dua ta nis këtë shkrim duke shprehur ngushëllimin tim për familjen e Aristotel Gumës, i cili humbi jetën në Himarë në një aksident rrugor ndoshta të qëllimshëm.

Situatë e qetë në Himarë normalizohet qarkullimi

Botasot - 14.08.2010

Pas reagimeve të ashpra të banorëve të Himarës kundër vrasjes së 35 vjeçarit, dita e sotme është gdhirë e qetë. Qarkullimi i automjeteve vijon normalisht prej orës 24:00 të mbrëmjes kur banorët bllokuan aksin nacional duke mbushur rrugën ...

Berisha: Ngjarja akt mizor. Komuniteti në Himarë, bilingual

BalkanWeb - 14.08.2010

TIRANE- Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Himarë, ka ardhur sot reagimi i kreut të qeverisë i cili e konsideroi një akt të shëmtuar dhe të dënueshëm vrasjen e të riut Aristotel Guma.

Ngjarja në Himarë PS: Qeveria ka humbur kontrollin mbi territorin

BalkanWeb - 14.08.2010

TIRANE- Edhe Partia Socialiste ka reaguar mesditën e sotme për ngjarjen e ndodhur dy ditë më parë në Himarë, duke akuzuar qeverinë për humbjen e kontrollit të sigurisë në vend.

Berisha: Vrasja në Himarë, krim i shëmtuar

Koha.net - 14.08.2010

Tiranë, 14 gusht - Kryeministri Sali Berisha reagon për ngjarjen në Himarë, ku një person mbeti i vdekur e për pasojë protestuesit bllokuan për orë të tëra rrugën kombëtare. "Vrasja e një njeriu është krim i shëmtuar dhe akt i dënueshëm.

Ngjarja në Himarë LSI: Fajtorët, para drejtësisë

BalkanWeb - 14.08.2010

TIRANË- LSI e cilësoi sot vrasjen e 35 vjeçarit Aristotel Guma, në Himarë, një incident kriminal të dënueshëm Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, në një konferencë për shtyp, ftoi banorët e qytetit të Himarës dhe gjithë ...

Prononcimi i Kryeministrit Berisha për ngjarjen në Himarë

Botasot - 14.08.2010

I pyetur nga mediat mbi ngjarjen e dy ditëve më parë ku një i ri 35 vjeçar humbi jetën në Himarë, Kryeministri Sali Berisha e konsideroi këtë një akt të shëmtuar dhe të dënueshëm.

Berisha: Ngjarja në Himarë akt mizor

Telegrafi - 14.08.2010

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha vrasjen e të riut Aristotel Guma e konsideroi një akt të shëmtuar dhe të dënueshëm, ndërsa theksoi se organet e drejtësisë duhet të bëjnë të pamundurën për të kapur autorin dhe për ta vendosur atë ...

LSI, dënon vrasjen e 35-vjeçarit në Himarë

Botasot - 14.08.2010

"Ftoj të gjithë banorët e Himarës, të bashkëpunojnë me institucionet e zbatimit të ligjit, jo vetëm për zbardhjen sa më parë të së vërtetës, por edhe për të bërë të mundur që të implikuarit në këtë akt kriminal, që rezultojnë fajtorë, të ...

Vrasja në Himarë Konja: PS po përdor politikisht ngjarjen

BalkanWeb - 14.08.2010

TIRANË- Ministria e Brendshme i ka cilësuar deklaratat e bëra sot nga deputetja e PS Ermonela Felaj, si deklarata për të përdorur politikisht vrasjen e ndodhur 2 ditë më parë në Himarë.

Shqipëri: Vrasja në Himarë, reagon politika

VOA - 14.08.2010

Në Shqipëri vrasja e dy ditëve më parë në Himarë e 35 vjeçarit Aristotel Guma solli sot reagimet nga autoritet dhe politika shqiptare të cilat e dënuan atë si një akt të shëmtuar dhe kërkuan vënien përpara drejtësisë së autorëve.

Vrasja në Himarë, reagon politika

Botasot - 14.08.2010

Në Shqipëri vrasja e dy ditëve më parë në Himarë e 35 vjeçarit Aristotel Guma solli sot reagimet nga autoritet dhe politika shqiptare të cilat e dënuan atë si një akt të shëmtuar dhe kërkuan vënien përpara drejtësisë së autorëve.

Vrasja në Himarë babai i të kërkuarit: Jo dënim politik djalit

BalkanWeb - 14.08.2010

TIRANE- Halo Muka, babai i Ilir Mukës i shpallur në kërkim nga policia për vrasjen e 35-vjecarit himariot Aristotel Guma, në një intervistë ekskluzive për News24, shpreh ngushëllimet për familjen e këtij të fundit, duke deklaruar se gjatë ...

Himarë, Babai i të kërkuarit: ishte aksident trafiku

Koha.net - 14.08.2010

Tiranë, 14 gusht - Halo Muka, babai i Ilir Mukës, i cili është shpallur në kërkim nga policia për vrasjen e 35-vjeçarit himariot Aristotel Guma, në një intervistë ekskluzive për News24, shpreh ngushëllimet për familjen e këtij të fundit, ...

Policia takim në Himarë: 20 mijë USD për gjetjen e autorit

BalkanWeb - 14.08.2010

HIMARË- Kreu i Policisë së Shtetit, Hysni Burgaj ka mbledhur në një takim oficerët e rajonit të policisë në Himarë në lidhje me kërkimet për gjetjen e autorit që shtypi mbrëmjen e 12 gushtin 35-vjecarin himarjot Aristotel Gumi.

Vdekja e te riut: Banorët bllokojnë rrugën

BBC - 13.08.2010

Banorë të qytetit të Himarës kanë bllokuar për më shumë se 13 orë aksin rrugor që e lidh këtë qytet me Vlorën, në shenjë proteste sipas tyre ndaj vrasjes së qëllimshme të një të riu, vetëm pse ka folur në greqisht.

Vrasja në Himarë, shoqërohen 7 persona, në kërkim i teti

Gazeta Start - 13.08.2010

Himarë Shtatë persona janë arrestuar nga Policia e Vlorës në lidhje me ngjarjen e djeshme në Himarë ku u bllokua rruga nacionale për më shumë se dhjetë orë.

Ngjarja në Himarë, reagon Athina

Shekulli - 13.08.2010

UPDATE- Për ngjarjen në Himarë ka reaguar edhe Athina zyrtare. Reagimi ka ardhur përmes një njoftimi për shtyp të bërë nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme greke, Grigoris Delavekuras, publikuar ne faqen zyrtare te kesaj ministrie.

Himarë, vritet 35 vjeçari, banorët bllokojnë rrugën

Top Channel - 13.08.2010

Një 35 vjeçar në Himarë është vrarë pas një debati me disa të rinj. Sipas dëshmitarëve, Aristotel Gumi u aksidentua qëllimisht nga dy të rinjtë me të cilët debatoi.

Bllokohet Himarë-Vlorë protestë për vdekjen e 35 vjecarit

24 orë - 13.08.2010

Bllokimi i aksit ka shkaktuar radhe te makinave deri ne 3 km. Himariotet: 35 vjecari u vra qellimisht. Duam drejtesi. Policia nuk nderhyn per te evituar incidente.

Vritet 35 vjecari në Himarë, banorët bllokojnë aksin rrugor

LajmiFundit - 13.08.2010

HIMARË—Banorët e Himarës kanë bllokuar sot aksin që lidh Himarën me Vlorën. Gjithccka ndodhi pas vrasjes në orët e vona të natës së mbrëmshme të një 35 vjecari pas debatit me disa të rinj.

Protesta në Himarë Vlorë- Sarandë, i bllokuar prej 12 orësh

24 orë - 13.08.2010

Bllokimi i aksit ka shkaktuar radhe te makinave deri ne 3 km. Himariotet: 35 vjecari u vra qellimisht. Duam drejtesi. Policia nuk nderhyn per te evituar incidente me banoret.

Himare, vritet 32-vjeçari, banoret bllokojnë rrugen

Albeu.com - 13.08.2010

Një 32-vjeçar mendohet se është aksidentuar qëllimisht nga disa të rinj në Himarë. Policia tha se viktima është shtetasi Aristotel Gumi, 32-vjeç, i cili është grindur me disa të rinj nga Vlora.

Himare, policia: Nis levizja ne rruge

Albeu.com - 13.08.2010

Policia e Shtetit ka bërë të ditur është hapur rruga në Himarë dhe se tani nuk ka asnjë bllokim qarkullimi përgjatë saj. Sipas policisë pas negociatave me protestuesit tashmë rruga është e hapur nuk ka asnjë problem.

Hapet rruga nacionale Vlorë-Himarë

Top Channel - 13.08.2010

Rruga nacionale Vlorë – Himarë mbeti bllokuar për rreth 14 orë prej protestuesve nga Himara, ndërsa mijëra turistë kaluan natën në automjetet e tyre në pritje të rinisjes së qarkullimit.

Berisha kalon në heshtje incidentin në Himarë

24 orë - 13.08.2010

Prej më shumë se 13 orësh banorët kanë bllokuar aksin kombëtar Vlorë- Sarandë, në zonën e Himarës në shenjë proteste ndaj vdekjes së një 25 vjecari.

Zhbllokohet rruga nacionale Vlorë-Sarandë

Ina - 13.08.2010

Policia e Shtetit shqiptar njoftoi se në Himarë, rruga është hapur dhe se tani nuk ka asnjë bllokim qarkullimi përgjatë saj. Aksi rrugor Vlorë-Sarandë u bllokua që në orët e mbrëmjes së djeshme, duke krijuar radhë deri në 3 kilometra ...

Vrasja në Himarë kryepeshkopi Anastas thirrje për gjakftohtësi

24 orë - 13.08.2010

Në lidhje me vdekjen aksidentale të 35-vjecarit në Himarë ka reaguar edhe kryepeshkopi Anastas, i cili ka ngushëlluar familjen, ndërsa bën thirrje për ruajtje të gjakftohtësisë dhe fton drejtësinë të gjejë ...

Vrasja ne Himare, arrestohen 7 persona

Albeu.com - 13.08.2010

Drejtoria e Policisë së Qarkut Vlorë në bashkëpunim me prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Vlorë, ka bërë të mundur arrestimin e 7 personave të cilët akuzohen si autorë të vrasjes së 32-vjeçarit Aristotel Guma në Himarë.

Vdekja e te riut: Banorët bllokojnë rrugën

24 orë - 13.08.2010

Banorë të qytetit të Himarës kanë bllokuar për më shumë se 13 orë aksin rrugor qe e lidh këtë qytet me ...

Athina: Ngjarja në Himarë cënon raportet

Top Channel - 13.08.2010

Lidhur me ngjarjen në Himarë, ku një i ri u shtyp me makinë pasi foli greqisht, ka reaguar me tone kritike Athina ...

Incidenti në Himarë, 7 të arrestuar

Top Channel - 13.08.2010

Rruga nacionale Vlorë-Sarandë ngeli e bllokuar që nga ora 22 e 30 minuta e mbrëmjes së të enjtes, deri në orën 11 e 30 minuta të së premtes. Vargu i automjeteve kapi disa kilometra në hyrje dhe në dalje të Himarës.

Vrasja e 35-vjeçarit, Bollano: Pas 15 gushtit, s`pranojmë turistë në Himarë

LajmiFundit - 13.08.2010

HIMARE – Lajmifundit – Kryetari i Bashkisë së Himarës, Vasil Bollano, e ka konsideruar ngjarje me motive nacionaliste dhe etnike, vrasjen e 35-vjeçarit Aristotle Goumas, mbrëmjen e të enjtes në afërsi të qytetit të Himarës.

“Himara”, Janullatos: Cënim i bashkëjetesës

Top Channel - 13.08.2010

Në një reagim në lidhje me ngjarjen e Himarës, kryepeshkopi Anastas Janullatos shkruan se, me hidhërim të vecantë merr pjesë në dhimbjen e thellë që ka shkaktuar vrasja e Aristotel Gumës në Himarë.

Vrasja në Himarë Athina: Autorët të motivuar etnikisht

24 orë - 13.08.2010

Me anë të një deklarate ministria e Jshtme greke dënon vrasjen e 35-vjecarit në Himarë, ndërsa shton se autorë të saj mund të kenë qënë persona të motivuar etnikisht. Banorët bllokuan me gurë aksin Vlorë-Himarë në shenjë proteste.

Vrasja në Himarë Bollano: Provokim ndaj minoritetit grek

24 orë - 13.08.2010

Vasil Bollano deklaron se vrasja e shtetasit Aristotel Gumi është provokim ndaj mgrek dhe i kërkon qeverisë dhe drejtësisë shqiptare të marrë masa drastike për të mos lejuar më provokime të ...

Himarë: Goditet me makinë dhe vdes

Telegrafi - 13.08.2010

Një i ri nga Himara ka gjetur vdekjen, pak minuta pasi u godit nga një automjet, drejtuesi i të cilit braktisi makinën dhe u zhduk në drejtim të paditur.

Në Himarë vritet 35 vjeçari, banorët bllokojnë rrugën

Koha.net - 13.08.2010

Himarë, 13 gusht - Një 35 vjeçar në Himarë është vrarë mbrëmë pas një debati me disa të rinj. Sipas dëshmitarëve, Aristotel Gumi u aksidentua qëllimisht nga dy të rinjtë me të cilët debatoi.

Himarë, vritet 35 vjeçari, banorët bllokojnë rrugën

Yll Press - 13.08.2010

Autorët e ngjarjës, dy vlonjatë me makinë tip Audi, të cilët aksidentuan për vdekje 35 vjeçarin, u ndaluan nga policia për zbardhjen e plotë të ngjarjes. Një 35 vjeçar në Himarë është vrarë pas një debati me disa të rinj.

Berisha kalon në heshtje incidentin në Himarë

BalkanWeb - 13.08.2010

VLORE- Kryeminsitri Berisha kalon në heshtje incidentin në Himarë, ku prej më shumë se 13 orësh banorët kanë bllokuar aksin kombëtar Vlorë- Sarandë, në shenjë proteste ndaj vdekjes së një 25 vjecari.

Zhbllokohet rruga nacionale Vlorë-Sarandë

Koha.net - 13.08.2010

Himarë, 13 gusht - Rruga nacionale Vlorë – Sarandë mbeti bllokuar për rreth 14 orë prej protestuesve nga Himara, ndërsa mijëra turistë kaluan natën në automjetet e tyre në pritje të rinisjes së qarkullimit.

Vrasja në Himarë kryepeshkopi Anastas thirrje për gjakftohtësi

BalkanWeb - 13.08.2010

HIMARË- Pas aksidentit që i shkaktoi vdekjen 35-vjecarit himariot regan edhe kryepeshkopi Ansatas Janullatos, duke ngushëlluar familjen për humbjen e të afërmit të tyre.

Vdekja e të riut: Banorët bllokojnë rrugën

Botasot - 13.08.2010

Policia ka arritur të ndalojë autorët e vrasjes, por bllokimi i rrugës ka shkaktuar rradhë deri në tre kilometra dhe mjaft udhëtarë janë detyruar të kalojnë natën në makinat e tyre.

Ngjarja në Himarë, arrestohen 7 persona të dyshuar "për vrasje me dashje" dhe "përkrahje të autorit të krimit"

Yll Press - 13.08.2010

Drejtoria e Policisë së Shtetit bëri të ditur se të arrestuarit janë Aleksander Gjokaj, 21 vjeç, Bledar Meminaj, 22 vjeç, Andi Kotorri , 25 vjeç, Dijon Bushi, 19 vjeç, Fabjon Jahaj, 21 vjeç, Endrit Salataj, 22 vjeç, të gjashtë banues në ...

Kryepeshkopi Janullatos fton për gjakftohtësi

Koha.net - 13.08.2010

Himarë, 13 gusht - Pas aksidentit që i shkaktoi vdekjen e 35-vjeçarit himarjot, ka reaguar edhe kryepeshkopi Anastas Janullatos, duke ngushëlluar familjen për humbjen e të afërmit të tyre.

Athina: Vrasja në Himarë cenon raportet

Koha.net - 13.08.2010

Athinë, 13 gusht - Lidhur me ngjarjen në Himarë, ku një i ri u shtyp me makinë pasi kishte folur greqisht, ka reaguar me tone kritike Athina zyrtare.

Situatë e qetë në Himarë normalizohet qarkullimi

BalkanWeb - 13.08.2010

HIMARË- Pas reagimeve të ashpra të banorëve të Himarës kundër vrasjes së 35 vjecarit, dita e sotme është gdhirë e qetë. Qarkullimi i automjeteve vijon normalisht prej orës 24:00 të mbrëmjes kur banorët bllokuan aksin nacional duke mbushur ...

Vrasja në Himarë Bollano: Provokim ndaj minoritetit grek

BalkanWeb - 13.08.2010

HIMARË- Vasil Bollano ka reaguar sot për ngjarjen e mbrëmshme ku një 35-vjecar është përplasur nga një makinë teksa udhëtonte me motorr në Himarë, duke gjetur edhe vdekjen.

Berisha, përurime në bregdet

Top Channel - 11.08.2010

Kryeministri Berisha, në kulmin e sezonit turistik, ka vijuar turin e inaugurimeve në jug të vendit. Destinacioni i radhës ka qenë zona e Jalit dhe Livadhit në Himarë, ku shefi i qeverisë preu shiritin e rrugëve që lidhin aksin kryesor me ...

Himarë, Berisha sërish përurime në rrugët e plazhit

24 orë - 11.08.2010

Kreu i qeverisë Sali Berisha ka vijaur turin e inagurimeve në Himarë, duke theksuar se vëmëndja e qeverisë tani është përqëndruar në ultësirën bregdetare për ti dhënë asaj pamjen europiane.

Himarë, Berisha sërish përurime në rrugët e plazhit

BalkanWeb - 11.08.2010

HIMARE- Takime euforike në bregdetin jonian dhe përurime njëra pas tjetrës. Janë ditët që kreu i qeverisë ka zgjedhur për të kaluar këto pushime verore.