TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

VIDEO/ Dhjetë ditë nga rrëzimi i helikopterit, çfarë panë banorët?

Panorama - 17.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtarë për motivet pse helikopteri i forcave të armatosura përfundoi në liqenin e Shkodrës, edhe pse kanë kaluar 10 ditë që nga aksidenti tragjik.

10 ditë nga tragjedia e Shkodrës, ende asnjë shpresë për zbardhjen e së vërtetës, banorët: Ja çfarë pamë nga ...

SOT - 16.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtare për motivet pse helikopteri i forcave të armatosura përfundoi në liqenin e Shkodrës. Grupi i xhirimit të abc news disa ditë më pas shkoi në vendngjarje dhe sipas ...

10 ditë pas tragjedisë në Grizhë

ABC News - 16.04.2016

Ende nuk ka nje version zyrtare per motivet pse helikopteri i forcave te armatosura perfu ndoi ne liqenin e Shkodres. Grupi i xhirimit te abc neës disa dite me pas shkoi ne vendngjarje dhe sipas ...

Video/ 10 ditë pas rrëzimit, banorët: Çfarë pamë nga helikopteri

Mapo - 16.04.2016

Video/ 10 ditë pas rrëzimit, banorët: Çfarë pamë nga helikopteri Postuar më: 16 Prill 2016 19:28 Ende nuk ka nje version zyrtare per motivet pse helikopteri i forcave te armatosura perfu ndoi ne ...

VDEO/ 10 ditë pas rrëzimit të helikopterit, çfarë po ndodh në fshatin e vogël në Shkodër

Syri.net - 16.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtare për motivet pse helikopteri i Forcave të Armatosura përfundoi në liqenin e Shkodrës. Grupi i xhirimit i ABC 10 ditë më pas shkoi në vendngjarje dhe sipas dëshmitarëve ...

10 ditë pas rrëzimit, banorët: Çfarë pamë kur u rrëzua helikopteri (VIDEO)

Gazeta Express - 16.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtarë për motivet pse helikopteri i forcave të armatosura përfundoi në liqenin e Shkodrës. Grupi i xhirimit të abc news disa dite më pas shkoi në vendngjarje dhe sipas ...

Çfarë panë kur u rrëzua helikopteri (Video)

Telegrafi - 16.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtarë për motivet pse helikopteri i forcave të armatosura shqiptare përfundoi në liqenin e Shkodrës. Grupi i xhirimit të ABC News disa dite më pas shkoi në vendngjarje dhe ...

Video/ 10 ditë pas rrëzimit, banorët: Çfarë pamë nga helikopteri

Botasot - 16.04.2016

Ende nuk ka nje version zyrtare per motivet pse helikopteri i forcave te armatosura perfu ndoi ne liqenin e Shkodres. Grupi i xhirimit te abc neës disa dite me pas shkoi ne vendngjarje dhe sipas ...

10 ditë pas rrëzimit, banorët: Çfarë pamë nga helikopteri

Shqiperia Ime - 16.04.2016

Ende nuk ka nje version zyrtare per motivet pse helikopteri i forcave te armatosura perfu ndoi ne liqenin e Shkodres. Grupi i xhirimit te abc neës disa dite me pas shkoi ne vendngjarje dhe sipas ...

10 ditë pas aksidentit të helikopterit/ Çfarë po ndodh në vendin e ngjarjes

Durres Lajm - 16.04.2016

Ende nuk ka një version zyrtar per motivet pse helikopteri i forcave të armatosura përfundoi në liqenin e Shkodrës. Grupi i xhirimit të abcnews disa ditë me pas shkoi ne vendngjarje dhe sipas ...

"Piloti dixhital", Berisha: Ja si mashtruan Mimi dhe gjeneral Trafiku!

SOT - 15.04.2016

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetin social Facebook bën me dije se Mimi Kodheli dhe gjenerali. Berisha nënvizon se Kodheli dhe gjenarali kanë mashtruar.

Rrëzimi i helikopterit, pyeten drejtuesit e bazës së Farkës

SOT - 15.04.2016

Grupi hetimor i Prokurorisë së Shkodrës, që po heton shkakun e rrëzimit të helikopterit në liqenin e Shkodrës, merr në pyetje ushtarakët e Bazës Ajrore në Farkë.

Formohet grupi, cilët do të hetojnë shkaqet e rrëzimit të helikopterit

Panorama - 15.04.2016

Prokuroria e Shkodrës urdhëron ngritjen e një grupi me specialistë të Ushtrisë dhe të Aviacionit për ekspertizën e pjesëve të helikopterit të rrëzuar më 6 prill në Shkodër.

Denoncim i ri: Lidhja me helikopterin e Shega Trans dhe fluturimi jashtë orarit të përcaktuar

Syri.net - 15.04.2016

Kanë kaluar 9 ditë nga rrëzimi i helikopterit ushtarak në liqenin e Shkodrës dhe një denoncim i ri nxjerr të dhëna të tjera nga aksidenti ajror. Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në Facebook ...

Hetimi për helikopterin

ABC News - 15.04.2016

Grupi hetimor i Prokurorisë së Shkodrës, që po heton shkakun e rrëzimit të helikopterit në liqenin e Shkodrës, merr në pyetje ushtarakët e Bazës Ajrore në Farkë.

Rrëzimi i helikopterit, pyeten drejtuesit e bazës së Farkës: Mjeti fluturues ka qenë në rregull

Syri.net - 15.04.2016

Grupi hetimor i Prokurorisë së Shkodrës, që po heton shkakun e rrëzimit të helikopterit në liqenin e Shkodrës, merr në pyetje ushtarakët e Bazës Ajrore në Farkë.

Berisha: “Helikopteri i rrëzuar nuk kishte planifikuar fluturim ditën e tragjedisë”

BalkanWeb - 15.04.2016

TIRANE – Denoncimi vjen nga ish­kryeministri Sali Berisha, i cili i referohet mesazhit të dërguar nga një pilot dhe jep detaje që ngrenë të tjera pikëpyetje rreth ngjarjes.

Hetimi për helikopterin: Prokuroria merr në pyetje ushtarakët e bazës ajrore në Farkë

Mapo - 15.04.2016

Hetimi për helikopterin: Prokuroria merr në pyetje ushtarakët e bazës ajrore në Farkë Postuar më: 15 Prill 2016 16:38 Grupi hetimor i Prokurorisë së Shkodrës, që po heton shkakun e rrëzimit të ...

Video: “Piloti dixhital” dhe një helikopter i frikshëm në kohën e Imamit

Mapo - 15.04.2016

Video: “Piloti dixhital” dhe një helikopter i frikshëm në kohën e Imamit Postuar më: 15 Prill 2016 17:28 Aksidenti i helikopterit të ushtrisë shqiptare ku humbën jetën dy pilotë vazhdon të jetë një ...

Petro Koçi: Pilotë, nëse doni t’ju shtohen orët e fluturimit, drejtojuni Agjencisë ‘Sali Berisha’

BalkanWeb - 15.04.2016

TIRANE- Zëvendësministri i Mbrotjes, Petro Koçi me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” ka reaguar ndaj akuzave të ish-kryeministri Sali Berisha për tragjedinë e ndodhur pak ditë më parë ...

Berisha: Helikopteri EC145 fluturoi më shumë se koha e stërvitjes

Botasot - 15.04.2016

Deputeti i PD-së Sali Berisha vazhdon çdo ditë të publikoi nga një denoncim që vijnë nga qytetarët e Shqipërisë. I fundit që ka publikuar Berisha ishte çështja e rrëzimit të Helikopterit EC -145 që ...

“Udhëtimi i tmerrit”, ja si përdoreshin helikopterët në kohën e Sali Berishës (Video)

Telegrafi - 15.04.2016

Opozita shqiptare bën shumë mirë që kërkon me forcë të dijë se çfarë ndodhi në fluturimin me helikopterin EC 145 të ushtrisë ku vdiqën tragjikisht dy pilotë shqiptarë.

DENONCIMI/ “Helikopteri i rrëzuar nuk kishte planifikuar fluturim ditën e tragjedisë”

Panorama - 15.04.2016

Helikopteri i Forcave të Armatosura që u rrëzua në Shkodër e mori jetën e dy pilotëve nuk kishte planifikim për fluturim stërvitor për Dukagjin, ditën e aksidentit ajror.

Gënjejnë drejtuesit e repartit të Farkës?! Plani i stërvitjes së helikopterit nuk korrespondon

Mapo - 15.04.2016

Gënjejnë drejtuesit e repartit të Farkës?! Plani i stërvitjes së helikopterit nuk korrespondon Postuar më: 15 Prill 2016 22:29 Plani i stërvitjes që drejtuesit e repartit të helikopterëve në Farkë i ...

VIDEO/ “Udhëtimi i tmerrit”, ja si përdoreshin helikopterët në kohën e Arben Imamit

Gazeta Tema - 15.04.2016

Gazeta shqiptarja.com ka sjellë një video ku tregohet se si përdoreshin helikopterët e ushtrisë kur ministër i Mbrojtjes ishte Arben Imami dhe kryeministër Sali Berisha.

Nga talljet e ushtarëve te klipi i Zajminës, si përdoreshin helikopterët në kohën e PD

Java News - 15.04.2016

Opozita shqiptare bën shumë mirë që kërkon me forcë të dijë se çfarë ndodhi në fluturimin me helikopterin EC 145 të ushtrisë ku vdiqën tragjikisht dy pilotë shqiptarë.

Ushtarakët e Farkës në prokurori: E kontrolluam helikopterin para se te nisej!

Gazeta Tema - 15.04.2016

Eurocopter EC 145, helikopteri që u rrëzua në Liqenin e Shkodrësu kontrollua para se të ngrihej në fluturim. Të paktën kështu deklaruan para prokurorëve, ushtarakët e bazës ajrore në Farkë, gjatë ...

Prokurorët pyesin ushtarakët e Farkës: Helikopteri është kontrolluar përpara nisjes

Java News - 15.04.2016

Grupi hetimor i Prokurorisë së Shkodrës, që po heton shkakun e rrëzimit të helikopterit në liqenin e Shkodrës, merr në pyetje ushtarakët e Bazës Ajrore në Farkë.

Udhëtimi i tmerrit, si përdoreshin helikopterët në kohën e PD (Video)

Lajme.al - 15.04.2016

Opozita shqiptare bën shumë mirë që kërkon me forcë të dijë se çfarë ndodhi në fluturimin me helikopterin EC 145 të ushtrisë ku vdiqën tragjikisht dy pilotë shqiptarë.

“Helikopteri u ngrit për stërvitje”; pritet rimarrja në pyetje e të mbijetuarit

Top Channel - 14.04.2016

Prokuroria konfirmon se arsyeja pse helikopteri i rrëzuar javën e kaluar ishte ngritur në ajër ishte për motive ...

Foto+Video/ Njihuni me ‘Aligatorin’ helikopterin rus të sulmit

Mapo - 14.04.2016

Foto+Video/ Njihuni me ‘Aligatorin’ helikopterin rus të sulmit Postuar më: 14 Prill 2016 01:43 Në internet po shfaqet një video e helikopterëve rus në afërsi të qytetit sirian të El Karjatejna.

Ekskluzive/ Përfaqësuesi i “Eurocopter”: E vërteta e rrëzimit të helikopterit

Panorama - 14.04.2016

Kreu i Departamentit të Komunikimit dhe Marrëdhenieve me Publikun në “Airbus Helicopters”, Claas Belling ka folur në një intervistë për “Panorama Online” në lidhje me rrëzimin e helikopterit EC 145 ...

Eprorët e dy pilotëve merren në pyetje, hetim karburantit

Albeu.com - 13.04.2016

Aksidenti i datës 6 prill ku vdiqën dy pilotët për shkak të rrëzimit të helikopterit, dyshohet se ka ndodhur për shkak të fluturimit në nivel fare të ulët mbi liqen.

Tragjedia e helikopterit, merren në pyetje eprorët e 2 pilotëve, hetim karburantit

SOT - 13.04.2016

Helikopteri i Ushtrisë shqiptare, EC-145, dyshohet se ka qenë duke fluturuar fare ulët në momentin kur është përplasur në sipërfaqen e ujit në liqenin e Shkodrës.

Ushtria Serbe pajiset me avionë të Rusisë

Lajm - 13.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5 do të jenë në duart e Ushtrisë Serbe. Kryeministri serb ka thënë për mediat se dy helikopterë rusë do të ...

Ushtria Serbe pajiset me helikopterë rus

Zhurnal - 13.04.2016

Ushtria Serbe pajiset me helikopterë rus Publikuar 13.04.2016 në 12:51 nga Xh.I. | 41 i lexuar Beograd, 13 prill - Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rus të modelit ...

Kompania franceze “Eurocopter” kërkon bllokimin e fluturimeve deri në zbardhjen e ngjarjes

SOT - 13.04.2016

Kompania franceze “Eurocopter” u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin tjetër derisa të zbardhen shkaqet e tragjedisë në Shkodër.

Klosi: Përfshirja e ekspertëve francezë në hetimin për helikopterin konflikt i hapur interesi, duhej përfshirja e një ...

SOT - 13.04.2016

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, e ka cilësuar konflikt interesi dhe gabim të rëndë përfshirjen e ekspertëve francezë në procesin hetimor për zbardhjen e shkaqeve që çuan në ...

Rrëzimi i helikopterit, Llalla në zyrën e Nishanit për ecurinë e hetimeve

SOT - 13.04.2016

Një javë nga rrëzimi i helikopterit të forcave ushtarake në liqenin e Shkodrës, kryeprokurori Adriatik Llalla ka informuar Presidentin e Republikës, Bujar Nishani në lidhje me ecurinë e hetimeve për ...

Hetimet për helikopterin, pyeten krerët e bazës së Farkës: Fluturimi, sipas ligjit

Top Channel - 13.04.2016

Prokuroria e Shkodrës ka pyetur 3 ushtarakë të Regjimentit të Farkës, në cilësinë e personave që kanë dijeni mbi fluturimin e helikopterit të aksidentuar të mërkurën e ...

Shtohen dyshimet për aksidentin, kreu i Eurocopter "përgënjeshtron" Kodhelin: Nuk kam dërguar letër, asnjë ...

SOT - 13.04.2016

Kreu i “Airbus Helicopters”, Claas Belling, ka folur në një intervistë për “Panorama Online” në lidhje me rrëzimin e helikopterit EC 145 në Grizhë të Shkodrës, më 6 prill të këtij viti.

Helikopteri, merren në pyetje eprorët e 2 pilotëve, hetim karburantit

Panorama - 13.04.2016

Helikopteri i Ushtrisë shqiptare, EC-145, dyshohet se ka qenë duke fluturuar fare ulët në momentin kur është përplasur në sipërfaqen e ujit në liqenin e Shkodrës.

Dyshime për provën kryesore: “Kutia e zezë” pa memorie

Mapo - 13.04.2016

Dyshime për provën kryesore: “Kutia e zezë” pa memorie Postuar më: 13 Prill 2016 09:53 Ekspertët amerikanë të kërkuar nga Ministria e Mbrojtjes kanë vërejtur se asaj që njihet si kutia e zezë e ...

“Eurocopter” pezulloi fluturimet e helikopterëve? Kompania: Ja e vërteta

Panorama - 13.04.2016

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak EC 145, helikopterit të dytë Eurocopter që është në dispozicion të Forcave të Armatosura i është ndaluar që të fluturojë.

Kutia e Zezë e helikopterit ka dy karta memorie. Shpresa për zbardhjen

Gazeta Tema - 13.04.2016

Karta e memories se kutisë së zezë së helikopteirit të rrëzuar në Shkodër, është e sigurt nga aksidentet. Sipas kreut të “Airbus Helicopters”, Claas Belling i cili ka folur në një intervistë për ...

“Shpresa e vetme për të zbardhur rrëzimin e helikopterit, janë dy kartat e memories”

Java News - 13.04.2016

Karta e memories se kutisë së zezë së helikopteirit të rrëzuar në Shkodër, është e sigurt nga aksidentet. Sipas kreut të “Airbus Helicopters”, Claas Belling i cili ka folur në një intervistë për ...

Kreu i “Eurocopter”: Nuk kemi vërejtur defekte. Kutia e zezë do e zbardhë aksidentin

Durres Lajm - 13.04.2016

Ushtari nuk mban mend asgjë, prokuroria urdhëron të rimerret në pyetje Kreu i “Airbus Helicopters”, Claas Belling ka folur në një intervistë për “Panorama Online” në lidhje me rrëzimin e helikopterit ...

Një helikopter rus rrëzohet në Siri, vdesin 2 pilotë

Lajmi.net - 12.04.2016

Në mëngjesin e sotëm, një helikopter rus Mi-28, i cili përdoret për sulme ajrore, u rrëzua në Siri. Ministri ka thënë se: “Helikopteri nuk u rrëzua”, duke shtuar më pas se helikopteri u përplasë në ...

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Evropaelire - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Lajm - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Llalla raporton tek Nishani për ‘helikopterin’ dhe reformën në drejtësi

Almakos - 12.04.2016

Kryeprokurori Adriatik Llalla po zhvillon një takim në Presidencë me Bujar Nishanin. Burimet bëjnë me dije se biseda mes tyre do të fokusohet rreth hetimeve për rrëzimin e helikopterit të ushtrisë EC ...

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Portalb - 12.04.2016

Lajme lidhur me temën Irani pa sanksione, rinis blerja e raketave nga Rusia “Operacionet në Siri të mbështetura nga Rusia nuk janë të pranueshme” Rusi, sulm vetëvrasës me bombë (VIDEO) Ndriçimi ...

Helikopteri që u rrëzua në Shkodër fluturoi edhe mbi liqenin e Pogradecit

SOT - 12.04.2016

Helikopteri i Forcave të Armatosura EC 145 që u rrëzua në liqenin e Shkodrës disa ditë më parë, ka fluturuar edhe mbi liqenin e Pogradecit. Pamjet janë bërë publike nga ‘Opinion.al’ dhe tregojnë ...

Siri/ Rrëzohet helikopteri rus, vriten dy pilotë

Zhurnal - 12.04.2016

Siri/ Rrëzohet helikopteri rus, vriten dy pilotë Publikuar 12.04.2016 në 13:28 nga Xh.I. | 14 i lexuar Damask, 12 prill - Një helikopter luftarak rus u rrëzua në Siri duke shkaktuar vdekjen e dy ...

Helikopteri rus rrëzohet në Siri

Idividi - 12.04.2016

Moskë, 12 prill 2016 (MIA) - Helikopteri ushtarak Mi-28H i aviacionit ushtarak rus u rrëzua në Siri, me çrast humbën jetën dy pilotë, kumtoi sot Ministria e Mbrojtjes e Rusisë, me vërejtje se ...

Siri, rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

LajmiFundit - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Llalla informon Nishanin për helikopterin e rrëzuar

Albeu.com - 12.04.2016

Llalla aktualisht po mban në këto momente një takim me Bujar Nishanin . Takimi mes kryeprokurorit Llalla me presidentin Nishani po zhvillohet në Presidencë.

Thellohet misteri i rrëzimit të helikopterit, ekspertët nuk nxjerrin dot të dhënat nga kamera, qeveria ngre grup ...

SOT - 12.04.2016

Thellohet akoma dhe më tepër misteri i rrëzimit të helikopterit ushtarak në Malësinë e Madhe, ku humbën jetën dy pilotë. Edhe pse po bëhet gati një javë që kur ndodhi aksidenti, nuk ka asnjë të dhënë ...

Prokuroria e Shkodrës hermetike rreth hetimeve: “Mos e hapni”, por kutinë e zezë e hapën dhe dëmtuan

SOT - 12.04.2016

Prokuroria e Shkodrës vijon që të jetë hermetike rreth hetimeve që po bëhen për rrëzimin e helikopterit EC 145 në ujërat e liqenit të Shkodrës më 6 prill.

LAJM I FUNDIT/ Helikopterët pushtojnë qiellin e Shkupit, policia nuk tregon çka po ndodhë

Lajm - 12.04.2016

Zhurmat e helikopterëve nuk kanë të ndalur mbi qiellin e Shkupit. Fluturimet e tyre kanë filluar që nga mëngjesi, mirëpo janë shpeshtuar në 15 minutat e fundit.

Helikopterët e policisë fluturojnë në qiellin e Shkupit vetëm kur në gjykatë paraqiten komandantët e UCK-së

Lajm - 12.04.2016

Në periudhën e fundit janë shpeshtuar fluturimet e helikopterëve, sidomos në kryeqytet, transmeton TetovaSot. Te njerëzit po paraqitet dilema se pse po ndodh kjo gjë, cila është nevoja reale që mbi ...

Çfarë po i fshihet Nishanit për helikopterin e rrëzuar?

Ina - 12.04.2016

Rrëzimi i helikopterit në ujërat e liqenit të Shkodrës, mesditën e së mërkurës së 6 Prillit vazhdon të mbetet çështja më e diskutuar dhe që kërkon sqarim.

U mori jetën dy pilotëve shqiptarë, Eorocopter "urdhër" të gjitha vendeve: Ndalohet rreptësisht fluturimi me ...

SOT - 12.04.2016

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak EC 145, helikopterit të dytë Eurocopter, që është në dispozicion të Forcave të Armatosura i është ndaluar që të fluturojë.

‘Eurocopter’ pezullon fluturimet deri në zbardhjen e rrëzimit të EC145

Almakos - 12.04.2016

Kompania franceze, ‘Eurocopter’ u ka kërkuar autoriteteve shqiptare të pezullojnë të gjitha fluturimet e helikopterit tjetër të blerë nga kjo kompani, deri në zbardhjen e plotë të shkaqeve të ...

Rrëzimi i EC-145 në Shkodër, Eurocopter: Mos përdorni për fluturime as helikopterin tjetër

LajmiFundit - 12.04.2016

Menjëherë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë shqiptarë humbën jetën në Shkodër, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë jashtë fluturimeve dhe të mos ...

Pezullohet “Eurocopteri” i dytë, ndalohet fluturimi i tij

Top Channel - 12.04.2016

Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin ...

LAJM I FUNDIT/ Helikopterët pushtojnë qiellin e Shkupit, policia nuk tregon çka po ndodhë

Ina - 12.04.2016

Zhurmat e helikopterëve nuk kanë të ndalur mbi qiellin e Shkupit. Fluturimet e tyre kanë filluar që nga mëngjesi, mirëpo janë shpeshtuar në 15 minutat e fundit.

Shtohen dyshimet për aksidentin, ish-komandanti i FA: Kutia e zezë përballon goditje nga më të mëdhatë, do zbulohen ...

SOT - 12.04.2016

Ish-komandanti i Forcës Ajrore, Frederik Beltoja, ka folur për rrëzimin e helikopterit të ushtrisë dhe humbjen e 2 pilotëve. Në një lidhje telefonike për Neës24, Beltoja pasi ka shprehur dhimbjen për ...

Rusia së shpejti do ta pajisë Serbinë me helikopterë të rinj

Lajmi.net - 12.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë të ri rusë të modelit “MI17V-5”, së shpejti do të jenë të gatshëm për Ushtrinë e Serbisë. Një burim i agjencisë serbe të lajmeve Tanjug, ...

Ushtria Serbe do të ketë avionë të Rusisë

Albeu.com - 12.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5 do të jenë në duart e Ushtrisë Serbe. Kryeministri serb ka thënë për mediat se dy helikopterë rusë do të ...

SHËNIM/ A humbëm dy pilotë për faj të francezëve të “Eurocopter”?

Albeu.com - 12.04.2016

Kompania franceze e prodhimit të helikopterëve “ Eurocopter ” i ka kërkuar të gjitha vendeve që kanë në përdorim versionin “EC 145” që pezullojnë fluturimin e tyre deri në sqarimin e rrethanave të ...

Eurocopter ndërpret prodhimin dhe pezullon fluturimet pas aksidentit në Shkodër

Lajmi.net - 12.04.2016

Ndërsa Prokuroria e Shkodrës dhe Tiranës vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve te aksidentit tragjik të 6 prillit, ku si shkak i rënies së helikopterit EC 145 humbën jetën dy pilotët Florian Deliaj ...

Drejtori i Shtabit të Përgjithshëm: Ja çfarë ndodhi në helikopterin e rrëzuar… (Video)

Telegrafi - 12.04.2016

Kolonel Bilbil Bitri, Drejtor në Shtabin e Përgjithshëm i ftuar në Opinion, i është përgjigjur interesimit të gazetarit Fevziut lidhur mbi disa nga misteret që shoqërojnë ende rrëzimin e helikoptërit ...

Rrëzimi i helikopterit: Prokuroria “zbarkon” në Farkë

Mapo - 12.04.2016

Rrëzimi i helikopterit: Prokuroria “zbarkon” në Farkë Postuar më: 12 Prill 2016 09:30 Ekspertët e Eurocopter, të ardhur posaçërisht nga Franca, nuk kanë mundur të hapin kutinë e zezë të helikopterit ...

Rrëzimi i helikopterit: Prokuroria “zbarkon” në Farkë

Botasot - 12.04.2016

Ekspertët e Eurocopter, të ardhur posaçërisht nga Franca, nuk kanë mundur të hapin kutinë e zezë të helikopterit dhe kanë kërkuar dërgimin e saj për ekspertim në Gjermani.

Bie helikopteri rus në Homs, dy të vdekur

Syri.net - 12.04.2016

Një helikopter i Mi-28N i forcave ajrore ruse është rrëzuar në Siri, pranë Homs. Dy anëtarë të ekuipazhit kanë vdekur. Lajmin e ka bërë të ditur ministria e Mbrojtjes se Moskës, duke saktësuar se ...

Dy pilotë rusë vdesin pas rrëzimit të helikopterit në Siri (Foto)

Gazeta Express - 12.04.2016

Dy pilotë rusë kanë mbetur të vdekur pasi që helikopteri i tyre u rrëzua në një territor rebel in Siri Zëvendësi i ministrisë së Mbrojtës së Rusisë, ka thënë se një helikopter Mi-28N, u rrëzua në ...

Rrëzohet helikopteri rus në Siri, të dy pilotët gjenden të vdekur

Telegrafi - 12.04.2016

Një helikopter rus “Mi-28N” është rrëzuar në afërsi të qytetit sirian të Homsit. Sipas medieve të huaja, transmeton Telegrafi, si pasojë edhe dy pilotët të cilët gjendeshin në të kanë gjetur vdekjen.

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Botasot - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Presidenti Nishani takim kokë më kokë me kryeprokurorin për helikopterin e rrëzuar

Syri.net - 12.04.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dhe Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla kanë zhvilluar një takim kokë më kokë ditën e sotme. Kreu i Shtetit dhe kreu i Akuzës diskutuan për rrëzimin e ...

Takimi në Presidencë, Nishani kokë më kokë me Llallën

Panorama - 12.04.2016

Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka pritur sot në një takim kryeprokurorin Adriatik Llalla. Takimi mes kreut te shtetit dhe prokurorit të Përgjithshëm po mbahet në Presidencë dhe ende nuk ka ...

FOTO/ Helikopteri ushtarak fluturoi edhe mbi liqenin e Pogradecit

Syri.net - 12.04.2016

Helikopteri i Forcave të Armatosura EC 145 që u rrëzua në liqenin e Shkodrës disa ditë më parë, ka fluturuar edhe mbi liqenin e Pogradecit. Pamjet janë bërë publike nga ‘Opinion.al’ dhe tregojnë ...

Helikopteri rus rrëzohet në Siri, vdesin pilotët

Zeri - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse Mi-28 është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Rrëzohet helikopteri në Siri, humbin jetën dy ushtarë rusë

BalkanWeb - 12.04.2016

SIRI- Dy ushtarë rusë kanë humbur jetën, pasi helikopteri me të cilin udhëtonin është rrëzuar në Siri. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria ruse e Mbrojtjes.

Foto+Video/ Fluturimi i fundit i ‘EC-145’ mbi liqenin e Pogradecit

Mapo - 12.04.2016

Foto+Video/ Fluturimi i fundit i ‘EC-145’ mbi liqenin e Pogradecit Postuar më: 12 Prill 2016 15:12 Helikopteri i ushtrisë “EC-145” që u rrëzua në Liqenin e Shkodrës më 6 Prill, ku mbeten të vdekur dy ...

Aksidenti ajror/ “Mos e hapni”, por kutinë e zezë e hapën dhe dëmtuan

Panorama - 12.04.2016

Prokuroria e Shkodrës vijon që të jetë hermetike rreth hetimeve që po bëhen për rrëzimin e helikopterit EC 145 në ujërat e liqenit të Shkodrës më 6 prill.

Pezullohet “Eurocopteri” i dytë, ndalohet fluturimi i tij

Mapo - 12.04.2016

Pezullohet “Eurocopteri” i dytë, ndalohet fluturimi i tij Postuar më: 12 Prill 2016 15:38 Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze ...

Pas rrëzimit të helikopterit, ‘Eurocopteri’ tjetër ndalohet që të fluturojë

Syri.net - 12.04.2016

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak EC 145, helikopterit të dytë Eurocopter që është në dispozicion të Forcave të Armatosura i është ndaluar që të fluturojë.

Kamera e sigurisë së helikopterit do të hapet në Gjermani nga një komision i përbashkët

ABC News - 12.04.2016

Prokuroria e Shkodrës, miratoi kërkesën e ekspertëve franko-gjerman të kompanisë së prodhimit të helikopterëve EC 145 që të dërgojnë në gjermani për ekzaminim kartat e memories së kamerës së sigurisë.

Çfarë po i fshihet Nishanit për helikopterin e rrëzuar?

Mapo - 12.04.2016

Çfarë po i fshihet Nishanit për helikopterin e rrëzuar? Postuar më: 12 Prill 2016 15:58 Rrëzimi i helikopterit në ujërat e liqenit të Shkodrës, mesditën e së mërkurës së 6 Prillit vazhdon të mbetet ...

Eurocopter ndërpret prodhimin dhe pezullon fluturimet pas aksidentit në Shkodër

Ora news - 12.04.2016

Ndërsa Prokuroria e Shkodrës dhe Tiranës vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve te aksidentit tragjik të 6 prillit, ku si shkak i rënies së helikopterit EC 145 humbën jetën dy pilotët Florian Deliaj ...

Aksidenti në Shkodër, Eurocopter pezullon fluturimin e helikopterëve EC-145

Gazeta Express - 12.04.2016

Një javë pas tragjedisë së Shkodrës, ku pas rrëzimit të helikopterit të FA-ve, humbën jetën kapiteni Floran Delia dhe togeri Donald Hoxha, kompania e prodhimit të helikopterëve EC- 145, Eurocopter ka ...

Përdorimi i helikopterit EC 145 i pezulluar në gjithë botën, Eurocopter-autoriteteve shqiptare: Mos përdorni 2 të ...

BalkanWeb - 12.04.2016

Gjashtë ditë pas rrëzimit të helikopterit EC 145, ngjarje nga e cila dy pilotë ushtarakë humbën jetën dhe një tjetër ushtarak u plagos, kompania franceze Eurocopter u ka kërkuar autoriteteve ...

“Eurocopter” njofton të gjitha vendet: Mos përdorni për fluturim EC 145-n

Panorama - 12.04.2016

Pas rrëzimit të helikopterit ushtarak EC 145, helikopterit të dytë Eurocopter që është në dispozicion të Forcave të Armatosura i është ndaluar që të fluturojë.

Ish-komandanti i FA: Dhimbje për humbjen e 2 djemve, kamera do tregojë pozicionin e helikopterit

BalkanWeb - 12.04.2016

TIRANË- Ish-komandanti i Forcës Ajrore, Frederik Beltoja ka folur për rrëzimin e helikopterit të ushtrisë dhe humbjen e 2 pilotëve. Në një lidhje telefonike për News24, Beltoja pasi ka shprehur ...

Kush e dëmtoi kutinë e zezë? Ish komandanti Frederik Beltoja: Aty ruhen të dhëna të rëndësishme për hetimin

Syri.net - 12.04.2016

Duhet të ishte një hetim normal ai për rrëzimin e helikopterit të ushtrisë shqiptare që i mori jetën dy pilotëve, por nuk është kështu. Objekti më i rëndësishëm i një mjeti fluturues që rrëzohet ...

Helikopterët rusë, së shpejti të gatshëm për ushtrinë serbe

Botasot - 12.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5” , së shpejti do të jenë të gatshëm për Ushtrinë e Serbisë. Një burim i agjencisë serbe së lajmeve Tanjug ...

Helikopterët rusë, së shpejti të gatshëm për ushtrinë serbe

Telegrafi - 12.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5” , së shpejti do të jenë të gatshëm për Ushtrinë e Serbisë. Një burim i agjencisë serbe së lajmeve Tanjug ...

​Helikopterët rusë, së shpejti të gatshëm për ushtrinë serbe

Zeri - 12.04.2016

Ministria serbe e Mbrojtjes ka bërë të ditur se helikopterë e ri rusë të modelit “MI17V-5” , së shpejti do të jenë të gatshëm për Ushtrinë e Serbisë. Një burim i agjencisë serbe së lajmeve Tanjug ...

Eurocopter ndërpret prodhimin dhe pezullon fluturimet pas aksidentit në Shkodër

Botasot - 12.04.2016

Ndërsa Prokuroria e Shkodrës dhe Tiranës vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve te aksidentit tragjik të 6 prillit, ku si shkak i rënies së helikopterit EC 145 humbën jetën dy pilotët Florian Deliaj ...

Eurocopter ndërpret prodhimin dhe pezullon fluturimet pas aksidentit në Shkodër

Koha.net - 12.04.2016

Ndërsa Prokuroria e Shkodrës dhe Tiranës vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve te aksidentit tragjik të 6 prillit, ku si shkak i rënies së helikopterit EC 145 humbën jetën dy pilotët Florian Deliaj ...

Rrëzimi në liqen, Eurocopter pezullon fluturimet e helikopterëve të modelit EC-145

Syri.net - 12.04.2016

Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin ...

Eurocopter ndërpret prodhimin dhe pezullon fluturimet pas aksidentit në Shkodër

Telegrafi - 12.04.2016

Ndërsa Prokuroria e Shkodrës dhe Tiranës vijon hetimet për zbardhjen e shkaqeve te aksidentit tragjik të 6 prillit, ku si shkak i rënies së helikopterit EC 145 humbën jetën dy pilotët Florian Deliaj ...

Pikëpyetje të shumta për aksidentin e helikopterit

Respublica - 12.04.2016

Lajmi i parë pas rënies së helikopterit një Grizë të Shkodrës, ishte shpallja e pilotëve të vdekur Dëshmorë të Atdheut. Shefi i Shabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Jeronim Bazo, doli para opinionit ...

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Ilirida - 12.04.2016

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Dy pilotë rusë vdesin pas rrëzimit të helikopterit në Siri (Foto)

Tetova Sot - 12.04.2016

Dy pilotë rusë kanë mbetur të vdekur pasi që helikopteri i tyre u rrëzua në një territor rebel in Siri. Zëvendësi i ministrisë së Mbrojtës së Rusisë, ka thënë se një helikopter Mi-28N, u rrëzua në ...

Siri/ Rrëzohet helikopteri rus, vriten dy pilotë

Java News - 12.04.2016

Një helikopter luftarak rus u rrëzua në Siri duke shkaktuar vdekjen e dy pilotëve. Aksidenti ku u përfshi helikopteri Mi-28N u rrëzua në rajonin e Homsit tha ministri rus i mbrojtjes.

Helikopteri ushtarak fluturoi edhe mbi liqenin e Pogradecit (Foto)

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Helikopteri i Forcave të Armatosura EC 145 që u rrëzua në liqenin e Shkodrës disa ditë më parë, ka fluturuar edhe mbi liqenin e Pogradecit. Pamjet janë bërë publike nga ‘Opinion.al’ dhe tregojnë ...

Ekspertët dhe “ekspertët”, çfarë mësuam për rrëzimin e helikopterit

Java News - 12.04.2016

Prej gati një jave spekulimet për rënien e helikopterit të Forcave të Armatosura nuk rreshtin. Çfarë nuk është thënë dhe hamendësuar për shkaqet e rrëzimit të një prej helikopterëve më të rinj të ...

Rrëzimi i helikopterit, çfarë mësuam nga “ekspertët” dhe çfarë nga ekspertët

Gazeta Tema - 12.04.2016

Prej gati një jave spekulimet për rënien e helikopterit të Forcave të Armatosura nuk rreshtin. Çfarë nuk është thënë dhe hamendësuar për shkaqet e rrëzimit të një prej helikopterëve më të rinj të ...

Helikopterët e policisë fluturojnë në qiellin e Shkupit vetëm kur në gjykatë paraqiten komandantët e UCK-së

Tetova Sot - 12.04.2016

Në periudhën e fundit janë shpeshtuar fluturimet e helikopterëve, sidomos në kryeqytet, transmeton TetovaSot. Te njerëzit po paraqitet dilema se pse po ndodh kjo gjë, cila është nevoja reale që mbi ...

Kompania Eurocopter i kërkon qeverisë pezullimin e fluturimeve të helikopterit tjetër

Java News - 12.04.2016

Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin ...

Pezullohet “Eurocopteri” i dytë, ndalohet fluturimi i tij

Gazeta Tema - 12.04.2016

Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin ...

Aksidenti ajror, kompania heq të gjithë helikopterët nga qarkullimi

Durres Lajm - 12.04.2016

Kompania prodhuese e helikopterit EC 145, që u rrëzua në liqenin e Shkodrës, ka kërkuar pezullimin e të gjitha fluturimeve me këtë lloj mjeti. Pas ngjarjes tragjike më 6 prill, ku humbën jetën dy ...

Ish komandanti Beltoja: Kutia e zezë do tregojë pozicionin e helikopterit në minutat e fundit

Java News - 12.04.2016

Ish-komandanti i Forcës Ajrore, Frederik Beltoja ka folur për rrëzimin e helikopterit të ushtrisë dhe humbjen e 2 pilotëve. Në një lidhje telefonike për News24, Beltoja pasi ka shprehur dhimbjen për ...

Helikopterët pushtojnë qiellin e Shkupit, policia nuk tregon çka po ndodhë

Tetova Sot - 12.04.2016

Zhurmat e helikopterëve nuk kanë të ndalur mbi qiellin e Shkupit. Fluturimet e tyre kanë filluar që nga mëngjesi, mirëpo janë shpeshtuar në 15 minutat e fundit.

Aksidenti, “Eurocopter” pezullon fluturimin e helikopterit të dytë

NOA - 12.04.2016

Kompania franceze “Eurocopter” i ka kërkuar Forcave të Armatosura Shqiptare që të pezullojë fluturimet me helikopterin tjetër Ec 145 deri në sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit të ndodhur ...

Helikopterët rusë së shpejti për ushtrinë serbe

Ilirida - 12.04.2016

Një burim i agjencisë serbe së lajmeve Tanjug brenda Ministrisë serbe të Mbrojtjes, ka thënë se faza e pranimit të helikopterëve do të përfundojë në fillim të qershorit dhe pastaj helikopterët do të ...

Rrëzimi i helikopterit, helika preku ujin. Gabim njerëzor ose defekt teknik i papritur

Shqiperia Ime - 12.04.2016

Rrëzimi i helikopteri ushtarak EC 145 , pak ditë më parë në liqenin e Shkodrës, ka ardhur si pasojë e prekjes së helikës kryesore me ujin e liqenit, ç’ka më pas ka sjellë edhe rënien dhe fundosjen në ...

Eurocopter pezullon fluturimet e helikopterëve të modelit EC-145

Ilirida - 12.04.2016

Gati një javë pas aksidentit ajror në të cilin dy pilotë ushtarakë humbën jetën, kompania franceze Eurocopter u kërkon autoriteteve shqiptare ta mbajnë të bllokuar dhe të mos e përdorin helikopterin ...

Zhytësit e RENEA-s kanë nxjerrë disa pjesë të helikopterit të rrëzuar

Idividi - 11.04.2016

Tiranë, 8 prill 2016 (MIA) - Gjatë mesditës së sotme një grup zhytësish të RENEA-s kanë bërë disa kërkime në ujrat e Liqenit të Shkodrës, në zonën përeth vendit ku dy ditë më parë ra helikopteri i ...

Misioni për kutinë e zezë mbledh ekspertët shqiptarë dhe të huaj

Almakos - 11.04.2016

Mariglen Mullai Ekspertët amerikanë, francezë dhe shqiptarë do të deshifrojnë informacionin që gjendet te kutia e zezë e helikopterit të rrëzuar në Grizhë të Shkodrës.

EC 145, hetime edhe për shpërndarjen e pjesëve në kënetë

Top Channel - 11.04.2016

Ekspertët ende po kërkojnë mes pjesëve të helikopterit EC 145 për të mësuar shkakun e rrëzimit të tij mbi liqen. Provat më të qarta do dalin nga hapja e kartës së memorjes së kamerës së sigurisë në ...

Ja helikopteri i nxjerrë dje nga liqeni i Shkodrës (Foto)

Lajmi.net - 11.04.2016

Helikopteri i tragjedisë ajrore të 6 prillit nxirret nga uji bashkë me pjesë të shpërndara të tij nga përplasja. Fillimisht trupi i helikopterit është tërhequr nga vendi ku është rrëzuar në një zonë ...

Misteri me aksidentin, zbardhet itinerari i plotë i helikopterit, 95 minuta në ajër dhe ... tragjikisht në liqen!

SOT - 11.04.2016

Helikopteri “EC 145”, që u rrëzua në liqenin e Shkodrës të mërkurën e shkuar, ka qëndruar 95 minuta në ajër, deri në momentin e përplasjes. Kjo është provuar nga plani i fluturimit stërvitor i ...

Kolonel Bitri tregon çfarë kërkonte helikopteri në Shkodër

Lajmi.net - 11.04.2016

Kolonel Bilbil Bitri, drejtor në shtabin e përgjithshëm të Forcave të Armatosura ka dhënë detaje mbi itinerarin e helikopterit EC 145 të rrëzuar të mërkurën e 6 prillit në liqenin e SHkodërs.

Polumbarët nxjerrin nga liqeni helikopterin e rrëzuar të Ministrisë së Mbrojtjes

ABC News - 11.04.2016

Trupi i helikopterit te rrezuar ne Liqenin e Shkodres, Eurocopter EC145 u nxorr pasditen e kesaj te diele nga polumbaret. Procesi i nxjerrjes se helikopterit nga Liqeni zgjati 4 dite, per shkak te ...

“Mimi dhe gjeneral Trafiku thyen kutinë e zezë të helikopterit”

BalkanWeb - 11.04.2016

TIRANE – Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe Shefin e Shtabit të Përgjithshëm, Jeronim Baze për thyerjen e kutisë së zezë të helikopterit të ushtrisë, që u ...

Nxirret helikopteri: Misteri i rrëzimit, ende “nën” ujë

Mapo - 11.04.2016

Nxirret helikopteri: Misteri i rrëzimit, ende “nën” ujë Postuar më: 11 Prill 2016 09:36 Forcat e policisë dhe ushtrisë nxjerrin nga liqeni mbetjet e fundit të helikopterit EC 145.

Foto ekskluzive/ Ja helikopteri i nxjerrë dje nga liqeni i Shkodrës

Panorama - 11.04.2016

Helikopteri i tragjedisë ajrore të 6 prillit nxirret nga uji bashkë me pjesë të shpërndara të tij nga përplasja. Fillimisht trupi i helikopterit është tërhequr nga vendi ku është rrëzuar në një zonë ...

FOTOT/ Ja helikopteri i nxjerrë nga liqeni i Shkodrës

BalkanWeb - 11.04.2016

SHKODER – Helikopteri i tragjedisë ajrore të 6 prillit nxirret nga uji bashkë me pjesë të shpërndara të tij nga përplasja. Fillimisht trupi i helikopterit është tërhequr nga vendi ku është rrëzuar në ...

ABC News zbardh itinerarin e fluturimit të helikopterit

ABC News - 11.04.2016

Helikopteri EC 145 që u rrëzua në liqenin e SHkodrës, ka fluturuar për 95 minuta në ajër, deri në momentin e përplasjes. Kjo është provuar nga plani fluturimit stërvitor I miratuar nga eprorët ...

Video/ Ja çfarë mbeti nga helikopteri i rrëzuar i ushtrisë

Mapo - 11.04.2016

Video/ Ja çfarë mbeti nga helikopteri i rrëzuar i ushtrisë Postuar më: 11 Prill 2016 15:43 Ajo çka kishte mbetur nga helikopteri “EC 145” i Forcave të Armatosura të rrëzuar katër ditë më parë në ...

Rrëzimi i helikopterit, zbardhet itinerari i fluturimit të “EC-145”

Mapo - 11.04.2016

Rrëzimi i helikopterit, zbardhet itinerari i fluturimit të “EC-145” Postuar më: 11 Prill 2016 16:10 Helikopteri “EC 145” që u rrëzua në liqenin e Shkodrës, ka fluturuar për 95 minuta në ajër, deri në ...

Rrëzimi i helikopterit, zbardhet itinerari i fluturimit të “EC-145”

Botasot - 11.04.2016

Helikopteri “EC 145” që u rrëzua në liqenin e Shkodrës, ka fluturuar për 95 minuta në ajër, deri në momentin e përplasjes. Kjo është provuar nga plani fluturimit stërvitor i miratuar nga eprorët ...

Çfarë nuk u tha për Helikopterin e rrëzuar?

Mapo - 11.04.2016

Çfarë nuk u tha për Helikopterin e rrëzuar? Postuar më: 11 Prill 2016 20:14 Nga Blendi Fevziu Çfarë ndodhi me helikopterin e ushtrisë shqiptare?! A ishte rrëzimi një aksident nga ata që ndodhin në ...

“Komandanti dixhital” i jep të dhëna Berishës për helikopterin

Mapo - 11.04.2016

“Komandanti dixhital” i jep të dhëna Berishës për helikopterin Postuar më: 11 Prill 2016 22:50 Sali Berisha ka bërë të ditur sot në mbrëmje se “Komandanti dixhital” i ka denoncuar “te dhena tejet ...

Video, Drejtori i Shtabit: Ja çfarë ndodhi në helikopterin e rrëzuar…

Mapo - 11.04.2016

Video, Drejtori i Shtabit: Ja çfarë ndodhi në helikopterin e rrëzuar… Postuar më: 11 Prill 2016 22:52 Kolonel Bilbil Bitri, Drejtor në Shtabin e Përgjithshëm i ftuar në Opinion, i është përgjigjur ...

“Aferat korruptive që çuan në rrëzimin e helikopterit EC 145”

Panorama - 11.04.2016

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka postuar në Facebook një denoncim të bërë nga ushtarak. Në denoncimin e tij, ushtaraku pretendon se dy pilotët që humbën jetën gjatë rrëzimit të avionit EC 145 në ...

A u qëllua në ajër helikopteri i rrëzuar? Ja si përgjigjet ushtaraku

Panorama - 11.04.2016

Rrëzimi i helikopterit EC 145 në Liqenin e Shkodrës ka ngritur shumë pikëpyetje. Ende nuk dihet zyrtarisht se cili është shkaku i aksidentit që solli dhe humbjen e dy jetëve.

Video, Drejtori i Shtabit: Ja çfarë ndodhi në helikopterin e rrëzuar

Botasot - 11.04.2016

Kolonel Bilbil Bitri, Drejtor në Shtabin e Përgjithshëm i ftuar në Opinion, i është përgjigjur interesimit të gazetarit Fevziut lidhur mbi disa nga misteret që shoqërojnë ende rrëzimin e helikoptërit ...

VIDEO/ Tragjedia më e rëndë ajrore në Shqipëri, përplasja e dy helikopterëve

Panorama - 11.04.2016

Deri tani Shqipëria ka 41 dëshmorë të aviacionit. Një nga aksidentet më fatkeq është ai i 22 nëntor 1989. Në atë kohë dy helikopterë të dërguar për mision shpëtimi në Himarë u përplasën gjatë kthimit ...

Çfarë nuk u tha për helikopterin e rrëzuar?

Durres Lajm - 11.04.2016

Çfarë ndodhi me helikopterin e ushtrisë shqiptare?! A ishte rrëzimi një aksident nga ata që ndodhin në çdo vend të botës apo pas tij fshihet një histori abuzimi dhe problemesh gjithnjë prezente në ...

Dhjetë pistat e Doktorit për rrëzimin e helikopterit dhe shpjegimi

Gazeta Tema - 11.04.2016

Doktori deri tani ka shpikur dhjetë pista për rrëzimin e helikopterit në liqenin e Shkodrës. Pista e parë ishte se Mimi Kodheli po çonte mermer në Theth, se po bën një vilë.

Zbardhet itinerari, helikopteri fluturoi 95 minuta mbi gjithë veriun

Durres Lajm - 11.04.2016

Ushtari i mbijetuar: Nuk mbaj mend asgjë nga rrëzimi i helikopterit Helikopteri EC 145 që u rrëzua në liqenin e Shkodrës, ka fluturuar për 95 minuta në ajër, deri në momentin e përplasjes.

Drejtori i Shtabit: Ja çfarë ndodhi në helikopterin e rrëzuar… (Video)

Shqiperia Ime - 11.04.2016

Kolonel Bilbil Bitri, Drejtor në Shtabin e Përgjithshëm i ftuar në Opinion, i është përgjigjur interesimit të gazetarit Fevziut lidhur mbi disa nga misteret që shoqërojnë ende rrëzimin e helikoptërit ...