TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Thaçi nuk mund të vijë në Beograd”

Gazeta Start - 19.04.2015

Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçië, thotë se homologu i tij nga Kosova, Hashim Thaçi, nuk mund të vizitojë Beogradin. Në një intervistë për gazetën serbe “Politika”, Ivica Daçië ka ...

A do të shkojë Thaçi në Beograd

Ina - 19.04.2015

Pavarësisht disponimit të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, për të vizituar Beogradin, një gjë e tillë do të jetë e pamundur. Kjo për faktin se autoritetet në Serbi kanë ...

Daçiç: Thaçi nuk mund të vijë në Beograd

LajmiFundit - 19.04.2015

Duket që ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi megjithatë nuk do të udhëtojë në Beograd. Kjo është bërë e qartë sidomos pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Daçiqi ka dhënë për të ...

Daçiqi: Thaçi nuk mund të vijë në Beograd

Lajm - 19.04.2015

Ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, nuk do të udhëtojë në Beograd. Kjo është bërë e qartë pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Daçiqi ka dhënë për të përditshmen serbe “Politika”, e ...

Vuçiq kërcënon Thaçin me arrestim

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën Katër të vdekur nga vezët e pashkëve në Serbi Vuçiq: Rama provokoi sërish, do ketë biseda të rënda Gjuriq: Thaçi nuk ka kërkuar leje për vizitë Mihajloviç: Nëse Thaçi ka shkelur ...

Vuçiq kërcënon Thaçin me arrestim

Almakos - 19.04.2015

Pavarësisht disponimit të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, për të vizituar Beogradin, një gjë e tillë do të jetë e pamundur. Kjo për faktin se autoritetet në Serbi kanë ...

Thaçi përkujton dy vjetorin e marrëveshjes në Bruksel

Portalb - 19.04.2015

Lajme lidhur me temën Flet privatizuesi i Brezovicës: S’na intereson politika! Korrupsioni po e ngufat Kosovën Mbipopullimi, në fokusin e fotoreporterit britanik Kosovë: Qeveria u duartroket ...

Daçiq: Thaçi nuk mund të vijë në Beograd

Telegrafi - 19.04.2015

Duket që ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi megjithatë nuk do të udhëtojë në Beograd. Kjo është bërë e qartë sidomos pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Daçiqi ka dhënë për të ...

Daçiq: Këto janë arsyet pse Thaçi nuk mund të vijë në Beograd

Botasot - 19.04.2015

Duket që ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi megjithatë nuk do të udhëtojë në Beograd. Kjo është bërë e qartë sidomos pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Daçiqi ka dhënë për të ...

Vuçiq kërcënon Thaçin me arrestim

Botasot - 19.04.2015

Pavarësisht disponimit të ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, për të vizituar Beogradin, një gjë e tillë do të jetë e pamundur. Kjo për faktin se autoritetet në Serbi kanë ...

Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar të shkojë në Beograd

Ora news - 19.04.2015

Është për tu admiruar mjeshtrja e politikës sonë dhe e mediave që e mbështesin ketë politikë, se me çfarë mjeshtërie e zhvendosin vëmendjen, jo vetëm te qytetarëve me halle shumë, por edhe te qarqeve ...

Krasniqi: Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Koha.net - 19.04.2015

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka komentuar në lidhje me mundësinë e shkuarjes së ministrit të Jashtëm, Hashim Thaçi, në Beograd.

Krasniqi: Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Botasot - 19.04.2015

Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, në një reagim të tij të fundit komenton rreth vizitës apo jo të ministrit të Punëve të Jashtme Hashim Thaçi në Beograd.

Krasniqi: Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Telegrafi - 19.04.2015

Ish-kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, në një reagim të tij të fundit komenton rreth vizitës apo jo të ministrit të Punëve të Jashtme Hashim Thaçi në Beograd.

“Thaçi”: Do ta lansoj dronin në Beograd

Botasot - 19.04.2015

Aktori i Halim Berisha, i njohur me rolin e “Hashim Thaçit”, ka ironizuar politikanët e Serbisë, të cilët kanë thënë se do ta arrestojnë Hashim Thaçin në rast se do të shkojë në Beograd.

Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Mapo - 19.04.2015

Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd Postuar më: 19 Prill 2015 16:42 Nga Jakup Krasniqi Është për tu admiruar mjeshtrja e politikës sonë dhe e mediave që e mbështesin ketë ...

Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Shqiptarja - 19.04.2015

Është për tu admiruar mjeshtrja e politikës sonë dhe e mediave që e mbështesin ketë politikë, se me çfarë mjeshtërie e zhvendosin vëmendjen, jo vetëm te qytetarëve me halle shumë, por edhe te qarqeve ...

Serbia e refuzoi Thaçin e dashuruar për të shkuar në Beograd

Gazeta Tema - 19.04.2015

Nga Jakup Krasniqi Është për tu admiruar mjeshtrja e politikës sonë dhe e mediave që e mbështesin ketë politikë, se me çfarë mjeshtërie e zhvendosin vëmendjen, jo vetëm te qytetarëve me halle shumë, ...

Dacic: Thaçi s’mund të vijë në Beograd

Kosova Live - 19.04.2015

Duket që ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi megjithatë nuk do të udhëtojë në Beograd. Kjo është bërë e qartë sidomos pas një interviste që homologu i Thaçit, Ivica Dacici ka dhënë për të ...

Vuçiq paralajmëron Thaçin se do të arrestohet, nëse hyn në Serbi

Lajmi.net - 18.04.2015

Pas paralajmërimit për një vizitë të zv.kryeministrit Ahshim Thaçi në Beograd, ka reaguar kryeministri serb Aleksander Vuçiq. Ai ka paralajmëruar Thaçin, se nëse viziton Beogradin do të arrestohet.

Vuçiç kërcënon Thaçin: Nëse vjen në Serbi do të arrestojmë, do veprojmë sipas ligjit

SOT - 18.04.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pasi është informuar për vizitën e Hashim Thaçit në Serbi, ka reaguar duke thënë se ministri i Jashtëm i Kosovës, nëse shkon në Beograd do të arrestohet.

Kryeministri serb Vucic kërcënon me arrestimin e Hashim Thacit

LajmiFundit - 18.04.2015

Kryeministri serb Aleksander Vuçiç kërcënon te arrestoje zv.kryeministrin e qeverise se Kosovës, Hashim Thaçi nëse viziton Beogradin. Kreu i qeverise serbe sqaroi se ndaj Thaçit është ne fuqi nje ...

Vuçiç: Me Thaçin – sipas ligjit

Ina - 18.04.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në Beograd se Serbia do të sillet sipas ligjit, nëse zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vendosë të shkojë në Beograd.

Vuçiç: Do të arrestojmë Thaçin nëse vjen në Serbi

Shqipmedia - 18.04.2015

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se do të arrestojnë Hashim Thaçin nëse shkon në Serbi pasi për të ka një fletë-arresti. “Ligjet ekzistojnë ende dhe ne do ta arrestojmë Thaçin nëse ...

Hashim Thaçi: “Shkuarja ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi”

Botasot - 18.04.2015

Deutsche Welle: Zëvëndëskryeministër Thaçi, Gjykata Kushtetuese dy ditë më parë dha dritën jeshile për themelimin e Gjykates Speciale për krime lufte.

Vuçiq kërcënon Thaçin me arrestim: Thaçit nuk i është hequr akuza, do të veprojmë sipas ligjeve në fuqi

Telegrafi - 18.04.2015

Reagon edhe kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq, lidhur me vizitën e mundshme të zëvendëskryeminitrit dhe ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës Hashim Thaçi, në Beograd.

Vuçiç kërcënon Hashim Thaçin: Do të arrestojmë nëse vjen në Serbi

Panorama - 18.04.2015

Më në fund është prononcuar edhe Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vucic rreth vizitës së mundshme të Hashim Thaçit në Beograd. Ai ka thënë se Thaçi do të arrestohet nëse shkon atje pasi ka një ...

Përgjigjet Vuçiç: Hashim Thaçin do ta arrestojmë nëse vjen në Serbi

BalkanWeb - 18.04.2015

BEOGRAD- Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç ka komentuar sot rreth vizitës së mundshme të Hashim Thaçit në Beograd. Ai ka thënë se Thaçi do të arrestohet nëse shkon atje pasi ka një fletarresti ...

Vuçiç: Do të arrestojmë Thaçin nëse vjen në Serbi

Mapo - 18.04.2015

Vuçiç: Do të arrestojmë Thaçin nëse vjen në Serbi Postuar më: 18 Prill 2015 16:26 Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se do të arrestojnë Hashim Thaçin nëse shkon në Serbi.

Vuçiç kërcënon Thaçin me arrestim: Nuk i është hequr akuza

Ora news - 18.04.2015

Reagon edhe kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, lidhur me vizitën e mundshme të zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, në Beograd.

Vuçiq paralajmëron Thaçin se do të arrestohet, nëse hyn në Serbi

Botasot - 18.04.2015

Pas paralajmërimit për një vizitë të zv.kryeministrit Ahshim Thaçi në Beograd, ka reaguar kryeministri serb Aleksander Vuçiq. Ai ka paralajmëruar Thaçin, se nëse viziton Beogradin do të arrestohet.

Vuçiç: Me Thaçin – sipas ligjit

VOA - 18.04.2015

Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç, tha se Serbia do të zbatojë ligjin nëse zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, vendosë të shkojë në Beograd Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në ...

Vizita e Thaçit në Beograd, Koçijançiç: BE pret respektimin e marrëveshjes në Bruksel

Panorama - 18.04.2015

BRUKSEL – BE pret që procedura e parashikuar në marrëveshjen e Brukselit të respektohet në rastin e vizitës të Zv/Kryeminisrit dhe Ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi në Beograd.

Thaçi nuk do të shkojë në Beograd!?

Telegrafi - 18.04.2015

Meqë thuhet se do të arrestohej menjëherë nga Policia e Serbisë, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, sipas të gjitha gjasave nuk do të shkojë më 23 prill në Beograd ...

Thaçi nuk do të shkojë në Beograd!?

Botasot - 18.04.2015

Meqë thuhet se do të arrestohej menjëherë nga Policia e Serbisë, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, sipas të gjitha gjasave nuk do të shkojë më 23 prill në Beograd ...

Vuçiç kërcënon Thaçin: Po erdhe në Serbi do të të arrestojmë

Gazeta Tema - 18.04.2015

Kryeministri i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka kërcënuar ministrin e Jashtëm kosovar, Hashim Thaçin, se nëse do të vizitojë Beogradin do të arrestohet. Vuçiç ka deklaruar për mediat se në Serbi ka një ...

“B92” publikon deklaratën e Vuçiç: Thaçit nuk i është hequr akuza, do të arrestojmë nëse vjen në Serbi

Respublica - 18.04.2015

Duke iu referuar “B92” gazeta “Express” raporton se kryeministri serb Aleksandër Vuçiç ka deklaruar që do të arrestojnë Hashim Thaçin nëse shkon në Serbi pasi për të ka një fletë-arresti.

Vuçiç kërcënon me arrestimin e Thaçit

Vision Plus - 18.04.2015

Kryeministri serb Aleksander Vuçiç kërcënon te arrestoje numrin dy te qeverise se Kosovës, Hashim Thaçi nëse viziton Beogradin. Shefi i qeverise serbe sqaroi se ndaj Thaçit është ne fuqi nje ...

Vuçiç: Hashim Thaçi, arrestohet nëse viziton Serbinë

Tetova Sot - 18.04.2015

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi sot se Hashim Thaçi, zv/kryeministër dhe ministër i Jashtëm i Kosovës, do të arrestohet në rast se viziton Serbinë, pasi ka një fletëarresti për të.

BE nuk është përfshirë në `vizitën` e Thaçit në Beograd

Gazeta Start - 17.04.2015

Bashkimi Evropian nuk është i përfshirë në çështjen e vizitës eventuale të ministrit të Jashtëm të Kosovës Hashim Thaçi në Beograd, por deklaron se çështjet e tilla do të duhej rregulluar sipas ...

A duhet të shkojë Hashim Thaçi në Beograd?

Portalb - 17.04.2015

Dionis Xhafa Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç ka thënë se nëse Hashim Thaçi shkel në Beograd do të arrestohet nga autoritetet serbe.

Hashim Thaçi konfirmon vizitën e tij në Beograd

Ina - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raporton B92.

Thaçi konfirmon vizitën në Beograd

Lajmi.net - 17.04.2015

Zëvendëskryeministri i Parë, njëherësh edhe ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në ...

Thaçi konfirmon vizitën në Serbi

Albeu.com - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raporton b92.

Arrestimi i Thaçit në Serbi do të ishte një incident diplomatik, që do të zemëronte BE-në

Shqipmedia - 17.04.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka qenë lider i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në luftën kundër Serbisë, shpreson që ta vizitojë Beogradin javën e ardhshme, teksa është ftuar të ...

Hashim Thaçi konfirmon vizitën e tij në Beograd

LajmiFundit - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raporton b92.

Hashim Thaçi: “Shkuarja ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi”

DW - 17.04.2015

Intervistë ekskluzive me zëvëndëskryeministrin e Kosovës dhe ministrin e Jashtëm, Hashim Thaçi. Ai flet për Gjykatën Speciale, vizitën në Beograd dhe mundësinë e arrestimit të tij atje.

Konfirmohet vizita e Thaçit në Serbi, Daçiç: Nuk ka çfarë kërkon

SOT - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd nga data 23 deri në 25 prill. Lajmi për konfirmimin e vizitës së ministrit Thaçi ...

Shqetësohet Evropa, ofron një helikopter për ta çuar Thaçin në Beograd

Lajm - 17.04.2015

Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime europiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill. Por, nga autoritetet e atjeshme kanë ardhur sinjale ...

Shqetësohet Evropa, ofron një helikopter për ta çuar Thaçin në Beograd

Almakos - 17.04.2015

Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime europiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill. Por, nga autoritetet e atjeshme kanë ardhur sinjale ...

Thaçi konfirmon vizitën në Beograd

ikub - 17.04.2015

Thaçi ka konfirmuar së fundmi pjesëmarrjen në konferencën për integrime evropiane që pritet të zhvillohet në Beograd gjatë 23 dhe 25 prillit. Nga ana tjetër, nga autoritetet serbe mësohet se kanë ...

Thaçi: Fletarresti u bë në kohën kur Serbia dhe rajoni ishin në një periudhë të errët

Lajmi.net - 17.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi ka folur për vizitën e shumëpërfolur në Beograd, Gjykatën Speciale, dialogun me Serbinë dhe çështje tjera.

Vendet europiane ofrojnë një helikopter për ta çuar Thaçin në Beograd

Zhurnal - 17.04.2015

Prishtinë, 17 prill- Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime europiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill.

BE nuk është përfshirë në "vizitën" e Thaçit në Beograd

Evropaelire - 17.04.2015

Bashkimi Evropian nuk është i përfshirë në çështjen e vizitës eventuale të ministrit të Jashtëm të Kosovës Hashim Thaçi në Beograd, por deklaron se çështjet e tilla do të duhej rregulluar sipas ...

Thaçi i gatshëm të shkojë në Beograd edhe krahas paralajmërimeve për arrestimin e tij

Idividi - 17.04.2015

Prishtinë, 16 prill 2015 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, shpreson të vizitojë Beogradin javën e ardhshme, pavarësisht nga urdhër-arresti, raporton Reuters, ...

BE për vizitën e Thaçit në Beograd: Të veprohet sipas marrëveshjes së Brukselit

Lajm - 17.04.2015

yrtarët e BE’së kanë folur për vizitën e paralajmëruar të Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm Hashim Thaçi në Beograd. Sipas tyre gjithçka duhet të shkojë në brenda marrëveshjes së arritur ...

BE: Për vizitën e Thaçit në Beograd, vlen Marrëveshja e Brukselit

Lajmi.net - 17.04.2015

BE pret që në rastin e vizitës së zëvendëskryeministrit të Kosovës Ahshim Thaçit në Serbi, të kihen parasysh procedurat e parapara me marrëveshjen e Brukselit.

Vizita e Thaçit, BE: Beogradi të respektojë marrëveshjen

LajmiFundit - 17.04.2015

Bashkimi Evropian pret të respektohen procedurat e parashikuara në marrëveshjen e Brukselit, nëse zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, viziton Beogradin.

Ambasadori amerikan në Serbi: Për arrestimin e Thaçit vendos Serbia, e jo ne!

Lajm - 17.04.2015

Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby, tha se është Qeveria serbe ajo që do të vendos nëse do ta arrestojë, ose jo, Thaçin. Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se ...

Vizita e Thaçit në Beograd bën bujë ndërkombëtare, BE: Të zbatohet marrëveshja e arritur në Bruksel

SOT - 17.04.2015

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian kanë folur në lidhje me vizitën e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi, në Beograd.

A do të arrestohet Thaçi në Serbi? Flet ambasadori amerikan...

Albeu.com - 17.04.2015

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi , Michael Davenport , tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd , ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi duhet të ndjek procedurat e caktuara që ...

Ambasadori amerikan në Serbi: Për arrestimin e Thaçit vendos Serbia, e jo ne!

Almakos - 17.04.2015

Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby, tha se është Qeveria serbe ajo që do të vendos nëse do ta arrestojë, ose jo, Thaçin. Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se ...

Hashim Thaçi feston ditëlindjen në Beograd!

Mapo - 17.04.2015

Hashim Thaçi feston ditëlindjen në Beograd! Postuar më: 17 Prill 2015 00:19 Lajmi që Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë në fund të prillit Beogradin, për herë të ...

Hashim Thaçi feston ditëlindjen në Beograd!

Botasot - 17.04.2015

Lajmi që Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë në fund të prillit Beogradin, për herë të parë, po vazhdon të bëjë bujë të paparë në Beograd dhe në mbarë Serbinë.

Hashim Thaçi konfirmon vizitën e tij në Beograd

Botasot - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raportojn mediat serbe.

Hashim Thaçi konfirmon vizitën e tij në Beograd

Telegrafi - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raporton b92.

Serbet nuk kanë çfarë i bëjnë ndërkombëtarëve, prandaj kërcënojnë Thaçin me arrestim!

Botasot - 17.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Vendet europiane ofrojnë një helikopter për ta çuar Thaçin në Beograd

Botasot - 17.04.2015

Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime europiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill. Por, nga autoritetet e atjeshme kanë ardhur sinjale ...

Vendet evropiane ofrojnë një helikopter për ta çuar Thaçin në Beograd

Telegrafi - 17.04.2015

Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill. Por, nga autoritetet e atjeshme kanë ardhur sinjale ...

Thaçi konfirmon vizitën në Beograd, vendet evropiane ofrojnë një helikopter për ta çuar

BalkanWeb - 17.04.2015

PRISHTINË – Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd gjatë 23 dhe 25 prillit.

Thaçi në Beograd, me helikopter për të shmangur incidentet?

Panorama - 17.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill.

Thaçi: Shkuarja ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi

BalkanWeb - 17.04.2015

PRISHTINE - “Vizita ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi”. Kështu deklaroi zëvendëskryeministri Hashim Thashi, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, gjatë një intervistë për Deutsche ...

BE: Vizitat të bëhen bazuar në Marrëveshjen e Brukselit

Botasot - 17.04.2015

Bashkimi Evropian ka thënë se në rast të vizitës së zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, në Serbi, duhet të respektohen procedurat që parasheh Marrëveshja e Brukselit.

Hashim Thaçi flet për vizitën në Beograd, deklaratat e Ramës dhe protestën e nesërme!

Telegrafi - 17.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për vizitën e shumëpërfolur në Beograd, Gjykatën Speciale, dialogun me Serbinë dhe çështje tjera.

Autoritetet serbe konfirmojnë njëzëri mundësinë e arrestimit të Hashim Thaçit në Beograd

ABC News - 17.04.2015

Vendimi i autoriteteve serbe, per ta zbatuar flete-arrestin ne fuqi, per ministrin e jashtem kosovar, Hashim Thaçi, ne rast te vizites se tij ne Beograd, po artikulohet njezeri.

BE nuk është përfshirë në "vizitën" e Thaçit në Beograd

Botasot - 17.04.2015

Bashkimi Evropian nuk është përfshirë në çështjen e vizitës eventuale të ministrit të Jashtëm të Kosovës Hashim Thaçi në Beograd, por deklaron se çështjet e tilla do të duhej rregulluar sipas ...

BE për vizitën e Thaçit në Beograd: Gjithçka sipas marrëveshjes së Brukselit

Yll Press - 17.04.2015

Sipas tyre gjithçka duhet të shkojë në brenda marrëveshjes së arritur në Bruksel, pra nëpërmjet oficerëve ndërlidhës në Prishtinë dhe Beograd. Zyrtarët e BE’së kanë folur për vizitën e paralajmëruar ...

Hashim Thaçi: Vajtja në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi

Panorama - 17.04.2015

Në një intervistë ekzkluzive për Deutsche Welle, zv/kryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi ka folur për vajtjen në Beograd. Teksa i është përgjigjur pyetjes se a ka frikë se mund ...

Marrëveshja e Brukselit parasheh vizitat e zyrtarëve kosovarë në Beograd

Telegrafi - 17.04.2015

Bashkimi Evropian pret të respektohen procedurat e parapara në marrëveshjen e Brukselit nëse Hashim Thaçi e viziton Beogradin. “Gjatë dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe ...

Vizita e Thaçit në Beograd, BE: Të veprohet sipas marrëveshjes së Brukselit

BalkanWeb - 17.04.2015

KOSOVË- Zyrtarët e BE-së kanë folur për vizitën e paralajmëruar të Zëvendëskryeministrit dhe Ministrit të Jashtëm Hashim Thaçi në Beograd. Sipas tyre gjithçka duhet të shkojë në brenda marrëveshjes ...

Ambasadori amerikan: Qeveria serbe vendos nëse do ta arrestojë, ose jo, Thaçin

Telegrafi - 17.04.2015

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi duhet të ndjek procedurat e caktuara që ...

BE ia kujton Serbisë që vizita e zyrtarëve kosovarë atje është pjesë e Marrëveshjeve

Koha.net - 17.04.2015

Gjatë dialogut për normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit janë marrë vesh që të ketë edhe vizita të zyrtarëve serbë dhe atyre të Kosovës, e cila parashihet që të zgjidhet nëpërmes ...

A do të arrestohet Thaçi në Serbi? Flet ambasadori amerikan

Yll Press - 17.04.2015

I pyetur nëse kjo mund të shkaktojë incidente, Davenport u përgjigj "Unë nuk kam asgjë për të shtuar më për këtë temë. Nuk di asgjë në këtë drejtim". Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby, tha ...

Hashim Thaçi: Vizita ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi

Ora news - 17.04.2015

Vizita ime në Beograd thellon bashkëpunimin Kosove-Serbi. Kështu është shprehur numri një i diplomacisë së Kosovës, Hashim Thaçi. Në një intervistë për DW, ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi ...

Ambasadori amerikan thotë se arrestimi i Thaçit është në duar të Qeverisë serbe

Koha.net - 17.04.2015

Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se gjatë vizitës së tij në Beograd, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi duhet të ndjek procedurat e caktuara që ...

Thaçi konfirmon pjesëmarrjen në Beograd

Yll Press - 17.04.2015

Thaçi ka thënë se shkuarja e tij në Beograd do të ishte mundësi e mirë e thellimit të bashkëpunimit, apo përpjekje për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi. Zv.

Shmangia e incidenteve, mediat serbe thonë se Thaçit i është ofruar nga disa vende europiane një helikopter për ta çuar ...

Respublica - 17.04.2015

Në një raportim të “Express” thuhet se Hashim Thaçi e ka konfirmuar pjesëmarrjen në konferencën për integrime europiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill.

Thaçi i vendosur: Do shkoj në Serbi, i shërben paqes në rajon

Shqiptarja - 17.04.2015

Zëvëndëskryeministri i Kosovës dhe ministrin e Jashtëm, Hashim Thaçi është shprehur i bindur për të bërë vizitën në Serbi, pavarësisht kërcënimeve se mund të arrestohet.

Thaçi: Shkuarja ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi

Gazeta Dita - 17.04.2015

Deutsche Welle: Zëvëndëskryeministër Thaçi, Gjykata Kushtetuese dy ditë më parë dha dritën jeshile për themelimin e Gjykates Speciale për krime lufte.

Vizita e Thaçit, BE: Beogradi  të respektojë marrëveshjen

Shqiptarja - 17.04.2015

Bashkimi Evropian pret të respektohen procedurat e parashikuara në marrëveshjen e Brukselit, nëse zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, viziton Beogradin.

A do të arrestohet Thaçi në Serbi? Flet ambasadori amerikan

Shkupi24 - 17.04.2015

Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby, tha se është Qeveria serbe ajo që do të vendos nëse do ta arrestojë, ose jo, Thaçin. Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se ...

Hashim Thaçi konfirmon vizitën në Beograd

Ilirida - 17.04.2015

Hashim Thaçi ka konfirmuar pjesëmarrjen e tij në konferencën për integrime evropiane që do të organizohet në Beograd mes datës 23 dhe 25 prill, raporton b92.

Marrëveshja e Brukselit parasheh vizitat e zyrtarëve kosovar në Beograd

Kosova Live - 17.04.2015

Bashkimi Evropian pret të respektohen procedurat e parapara në marrëveshjen e Brukselit nëse zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e viziton Beogradin.

Ambasadori amerikan në Serbi: Arrestimi i Thaçit, në dorë të Serbisë

Kosova Live - 17.04.2015

Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby vlerëson se vizita e zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçit në Serbi është në të mirë të bashkëpunimit rajonal.

Ambasadori amerikan në Serbi: Për arrestimin e Thaçit vendos Serbia, e jo ne!

Shprehja - 17.04.2015

Ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby, tha se është Qeveria serbe ajo që do të vendos nëse do ta arrestojë, ose jo, Thaçin. Shefi i Delegacionit të BE-së në Serbi, Michael Davenport, tha sot se ...

Thaçi i gatshëm për konferencën e Beogradit

Gazeta Start - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri i Parë i republikës së Kosovës, njëherësh edhe ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli Rinor për Arsim që të jetë i ...

Thaçi s`mund të arrestohet nëse shkon në Beograd

Gazeta Start - 16.04.2015

Ministri i punëve të jashtme në Qeverinë e Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë disa paralajmërime se mund të arrestohet në Serbi nëse vendos që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së një organizate ...

Thaçi, i gatshëm të shkojë në Beograd

Lajmi.net - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri i Parë i republikës së Kosovës, njëherësh edhe ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli Rinor për Arsim që të jetë i ...

Thaçi, i gatshëm të shkojë në Beograd

Zhurnal - 16.04.2015

Prishtinë, 16 prill - Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli rinor për arsim që të jetë i pranishëm më 24 ...

Thaçi në Beograd, nisje e rrënimit të stereotipave

LajmiFundit - 16.04.2015

Çdo mundësi që Hashim Thaçi ta vizitojë Beogradin do të ishte e mirëseardhur. Kështu konsideron gazetari dhe komentuesi veteran nga Beogradi, Boshko Jakshiq.

Vukçeviq: Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

Zhurnal - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vladimir Vukçeviq ka paralajmëruar se fletarrestimi për Hashim Thaçin ende është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Vukçeviq: Fletarresti në fuqi, Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

Albeu.com - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vladimir Vukçeviq ka deklaruar se fletarrestimi për Hashim Thaçin është ende në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd .

Pinjollët e Millosheviqit do ta arrestojnë Hashim Thaçin, nëse shkon në Beograd

Lajmi.net - 16.04.2015

Kanë kaluar 14 vjet prej arrestimit të presidentit të atëhershëm serb, Slobodan Millosheviq, i cili vdiq në Burgun e Hagës përpara se Gjykata t’ia shpallte verdiktit për krime lufte në Kosovë, por ...

Prokurori serb: Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

LajmiFundit - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vladimir Vukçeviç, paralajmëroi se fletarresti për Hashim Thaçin ende është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Vuçkeviç: Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

SOT - 16.04.2015

Fletarrestimi serb për Hashim Thaçin është ende në fuqi dhe mund të arrestohet nëse ai shkon në Beograd. Kështu është shprehur prokurori për krime lufte i Serbisë Vladimir Vukçeviç.

Thaçi (s')mund të arrestohet nëse shkon në Beograd

Evropaelire - 16.04.2015

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë disa paralajmërime se mund të arrestohet në Serbi nëse vendos që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së një organizate ...

Reuters: Arrestimi i Thaçit në Serbi do të ishte një incident diplomatik, që do të zemëronte BE-në

Lajmi.net - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili ka qenë lider i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në luftën kundër Serbisë, shpreson që ta vizitojë Beogradin javën e ardhshme, teksa është ftuar të ...

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Lajm - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë Vladimir Vukçeviq ka paralajmëruar se fletarrestimi për Hashim Thaçin ende është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Ministri i brendshëm serb: Do ta arrestojmë Thaçin, nëse ai vjen në Serbi

Lajmi.net - 16.04.2015

Ministri i Policisë së Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se do ta arrestojnë zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçin, nëse do të tentojë të udhëtojë për në Serbi.

Hashim Thaçi do të arrestohet në Beograd!

Lajm - 16.04.2015

Fletarresti për Zv/kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi ende mbetet në fuqi, edhe pse ajo është hequr moti nga dosjet ndërkombëtare dhe ato të interpolit.

Paralajmërimi serb për Thaçin: Nëse vjen në Beograd arrestohesh

Portalb - 16.04.2015

Lajme lidhur me temën Daçiç: Thaçi s’ka nevojë të vijë në Serbi Thaçi mund të arrestohet në Serbi? Daçiq e pranon: Gjermania me kushte të reja për Kosovën Thaçi paralajmëron protestë të dhunshme më ...

Hashim Thaçi do të arrestohet në Beograd!

Almakos - 16.04.2015

Fletarresti për Zv/kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Hashim Thaçi ende mbetet në fuqi, edhe pse ajo është hequr moti nga dosjet ndërkombëtare dhe ato të interpolit.

KOMENT / A duhet të shkojë Hashim Thaçi në Beograd?

Albeu.com - 16.04.2015

nga Dionis Xhafa Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç ka thënë se nëse Hashim Thaçi shkel në Beograd do të arrestohet nga autoritetet serbe.

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Koha.net - 16.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukcevic ka thënë për numrin e sotëm të gazetës “Blic”, transmeton ...

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

BalkanWeb - 16.04.2015

SERBI- Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd në fund të prillit. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukcevic ka thënë për numrin e sotëm të gazetës ...

Thaçi në Beograd, nisje e rrënimit të stereotipave

Koha.net - 16.04.2015

Çdo mundësi që Hashim Thaçi ta vizitojë Beogradin do të ishte e mirëseardhur. Kështu konsideron gazetari dhe komentuesi veteran nga Beogradi, Boshko Jakshiq.

Thaçi, i gatshëm të shkojë në Beograd

Telegrafi - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli rinor për arsim që të jetë i pranishëm më 24 prill në Beograd, në ...

Thaçi, i gatshëm të shkojë në Beograd

Botasot - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli rinor për arsim që të jetë i pranishëm më 24 prill në Beograd, në ...

Thaçi në Beograd, nisje e rrënimit të stereotipave

Telegrafi - 16.04.2015

Çdo mundësi që Hashim Thaçi ta vizitojë Beogradin do të ishte e mirëseardhur. Kështu konsideron gazetari dhe komentuesi veteran nga Beogradi, Boshko Jakshiq.

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Botasot - 16.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukceviq ka thënë për mediat serbe se nëse ish-udhëheqësi i UÇK-së hyn në ...

Thaçi i gatshëm të shkojë në Beograd, thotë këshilltari i tij

Koha.net - 16.04.2015

Këshilltari politik i ministrit Thaçi, Ardian Arifaj, ka thënë se në parim shefi i diplomacisë së Kosovës i është përgjigjur pozitivisht kësaj ftese. Zëvendëskryeministri, njëherësh ministër i Punëve ...

Vukçeviq: Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

Telegrafi - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vladimir Vukçeviq ka paralajmëruar se fletarrestimi për Hashim Thaçin ende është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Marrëveshjet Kosovë – Serbi zakonisht ishin në disfavorin e vendit tonë!

Botasot - 16.04.2015

Ndonëse Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, do të vizitojë Beogradin më 24 prill, megjithatë ai duhej të sillej si një burrë shtetar, në një shtet fqinjë, e jo si një anëtar i OJQ-së.

Paralajmërimi serb për Thaçin: Nëse vjen në Beograd arrestohesh

Ora news - 16.04.2015

Vladimir Vukçeviq, prokuror për krime lufte në Serbi, deklaron se fletëarresti për ministrin e Jashtëm të Kosovës Hashim Thaci është ende në fuqi, duke paralajmëruar ish kryeminsitrin kosovar se do ...

BE: Vizitat e ndërsjella Kosovë – Serbi, sipas marrëveshjes së Brukselit

VOA - 16.04.2015

Ministri i jashtëm i Kosovës është shprehur i gatshëm të marrë pjesë në një konferencë në Serbi. Beogradi nuk është i gatshëm të pranojë. Zyrtarë të Bashkimit Evropian thanë të premten se për vizitën ...

Vizita në Beograd

ABC News - 16.04.2015

Ministri i Puneve te Jashtme ne Kosove, Hashim Thaçi e ka pranuar ne parim ftesen e organizates serbe Këshilli Rinor për Arsim që të jetë i pranishëm më 24 prill në Beograd, në një konferencë që ka ...

Në Serbi ka urdhër arresti për Hashim Thaçin

ABC News - 16.04.2015

Arrestimi i ministrit te Jashtem kosovar Hashim Thaci ne Beograd, nje akt i garantuar ligjerisht. Keshtu ka deklaruar prokurori për krime lufte i Serbisë Vladimir Vukçevic i cili paralajmeroi se ...

Vukçeviç: Thaçi mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

Yll Press - 16.04.2015

Organizatori ka paralajmëruar pjesëmarrjen e ministrave të Jashtëm të katër vendeve ballkanike, ndërsa Thaçi sipas disa mediave, ka paralajmëruar se me gjasë do të shkojë në Beograd.

Arrestimi i Thaçit do të shkaktonte incident diplomatik

Telegrafi - 16.04.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, shpreson të vizitojë Beogradin javën e ardhshme, pavarësisht nga urdhër-arresti, raporton Reuters, duke shtuar se një arrestim, i cili është i mundshëm, ...

Edhe kryepolici serb premton: Do ta arrestojmë Thaçin

Koha.net - 16.04.2015

Ministri i Policisë së Serbisë Nebojsha Stefanoviq ka thënë se zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i e Jashtëm i saj Hashim Thaçi, do të arrestohet nëse ai do të vijë në Beograd.

Stefanoviq: Thaçi do të arrestohet, nëse vjen në Beograd

Telegrafi - 16.04.2015

Ministri i brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq, tha sot se zëvendëskryeministri kosovar dhe një nga ish-liderët e UÇK-së, Hashim Thaçi, do të arrestohet nëse vjen në Beograd.

A duhet të shkojë Hashim Thaçi në Beograd?

Botasot - 16.04.2015

Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç ka thënë se nëse Hashim Thaçi shkel në Beograd do të arrestohet nga autoritetet serbe. Kjo, për shkak se ish-kryeministri i Kosovës, si lideri ...

“Hashim Thaçi do arrestohet nëse vjen në Beograd”

Panorama - 16.04.2015

Ministri serb qe ka bere deklaraten per Hashim Thacin Ministri i Policisë së Serbisë, Nebojsha Stefanovic, ka thënë se zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i e Jashtëm i saj, Hashim Thaçi, do ...

Vukqeviç: Thaçi mund të arrestohet në Beograd

InfoGlobi - 16.04.2015

Beograd. – Prokurori serb për krime lufte Vladimir Vukqeviç ka deklaruar se fletarresti për Hashim Thaçi n në Serbi është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Gazetari veteran nga Beogradi, Boshko Jakshiç flet për “Kohën Ditore”: Thaçi në Beograd do të ishte e ...

Respublica - 16.04.2015

Çdo mundësi që Hashim Thaçi ta vizitojë Beogradin do të ishte e mirëseardhur. Kështu konsideron gazetari dhe komentuesi veteran nga Beogradi, Boshko Jakshiç.

Thaçin mund ta arrestojmë në Beograd

Tetova Sot - 16.04.2015

Prokurori i Krimeve të Luftës në Serbi, Vladimir Vukçeviq, ka deklaruar se Hashim Thaçi mund të arrestohet në Beograd. “Urdhër-arresti për Hashim Thaçin është në fuqi në Serbi, kështu që nëse ai vjen ...

Vukçeviç për vizitën e Thaçit: Mund të arrestohet nëse vjen në Beograd

Shqiptarja - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë Vladimir Vukçeviç ka paralajmëruar se fletarrestimi serb për Hashim Thaçin është ende në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Tetova Sot - 16.04.2015

Prokurori për krime lufte i Serbisë Vladimir Vukçeviq ka paralajmëruar se fletarrestimi për Hashim Thaçin ende është në fuqi, kështu që ai mund të arrestohet nëse shkon në Beograd.

Ministri i Brendshëm serb: Do ta arrestojmë Thaçin në Beograd

Ilirida - 16.04.2015

Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka deklaruar sot se Ministria e Brendshme do ta arrestojë Zëvendëskryeministrin dhe ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim ...

Prokurori serb: Thaçi do arrestohet në Beograd

Gazeta Dita - 16.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd në fund të prillit. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukceviç ka thënë për numrin e djeshëm të gazetës ...

Ministri serb: Hashim Thaçi do arrestohet nëse vjen në Beograd

Gazeta Tema - 16.04.2015

Ministri i Policisë së Serbisë, Nebojsha Stefanovic, ka thënë se zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i e Jashtëm i saj, Hashim Thaçi, do të arrestohet nëse ai shkon në Beograd.

A duhet të shkojë Hashim Thaçi në Beograd?

Tetova Sot - 16.04.2015

Shkruan: Dionis Xhafa Ministri i Brendshëm i Serbisë Nebojsha Stefanoviç ka thënë se nëse Hashim Thaçi shkel në Beograd do të arrestohet nga autoritetet serbe.

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Kosova Live - 16.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukcevic ka thënë për numrin e sotëm të gazetës “Blic” , transmeton ...

Thaçi, i gatshëm të (mos) shkojë në Beograd

Kosova Live - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, ka marrë një ftesë nga organizata joqeveritare Këshilli Rinor për Arsim që të jetë i pranishëm më 24 prill në Serbi, në një ...

Thaçi (s’)mund të arrestohet nëse shkon në Beograd

Kosova Live - 16.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i punëve të jashtme në Qeverinë e Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë disa paralajmërime se mund të arrestohet në Serbi nëse vendos që t’i përgjigjet pozitivisht ftesës ...

Serbia kërkon arrestimin e Hashim Thaçit

Gazeta Start - 15.04.2015

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, bazuar në ligjet e saj, ka të drejtë ta arrestoj Hashim Thaçin si terrorist dhe ta mbajë dhjetë vjet në burg sapo ai të shkel në territorin e Serbisë.

Hashim Thaçi në Beograd, 4000 policë serbë për sigurinë e tij

Almakos - 15.04.2015

Mediat serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendës kryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund ta vizitoj Beogradin në fund të prillit.

Thaçi në Beograd, 4000 policë serbë për sigurinë e tij

Lajm - 15.04.2015

Mediat serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendës kryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund ta vizitoj Beogradin në fund të prillit.

Thaçi më 24 prill në Beograd, 4 mijë policë serb për sigurinë e tij

Ina - 15.04.2015

Pas vizitës zyrtare të homologut të tij Daçiq në Prishtinë, në konferencën e Ballkanit Perëndimor, burimet e gazetës “Danas” raportojnë se BE po ndihmon organizimin e një vizite të mundshme të Thaçit ...

Hashim Thaçi vizitë zyrtare në Serbi

Albeu.com - 15.04.2015

Mediat serbe në faqet e para të tyre kanë vënë lajmin se zëvendëskryeministri dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund ta vizitoj Beogradin në fund të prillit, raporton Gazeta Express.

Thaçi: gjykata speciale, mënyrë e vetme për të larguar “retë e zeza”

Zhurnal - 15.04.2015

Prishtinë, 15 prill- Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene “Reporter”, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës ...

Vizita e Thaçit në Serbi, reagojnë serbët kërkojnë arrestimin e tij

Albeu.com - 15.04.2015

Lajmi se zëvendëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit, ka sjellë reagimin e ashpër të mediave dhe qytetarëve serb te besueshmëria e këtij lajmi.

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit

Lajm - 15.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit: Krimineli i luftës të sillet para drejtësisë

SOT - 15.04.2015

Qytetarët serbë kanë kërkuar arrestimin e zv/kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm, HashimThaçit, pasi janë informuar për vizitën e tij në fund të prillit në Beograd.

Ja si duket kërkesa serbe për ta arrestuar Hashim Thaçin (Dokument)

Lajm - 15.04.2015

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, bazuar në ligjet e saj, ka të drejtë ta arrestoj Hashim Thaçin si terrorist dhe ta mbajë dhjetë vjetë në burg sapo ai të shkel në në territorin e Serbisë.

Kjo është kërkesa serbe për ta arrestuar Hashim Thaçin

Almakos - 15.04.2015

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, bazuar në ligjet e saj, ka të drejtë ta arrestoj Hashim Thaçin si terrorist dhe ta mbajë dhjetë vjet në burg sapo ai të shkel në territorin e Serbisë.

Thaçi mund të arrestohet në Serbi?

Portalb - 15.04.2015

Lajme lidhur me temën Daçiq e pranon: Gjermania me kushte të reja për Kosovën Thaçi paralajmëron protestë të dhunshme më 18 Prill Gjykata e Hagës: Sheshel urgjentisht të kthehet nën mbajtje Serbia ...

Thaçi mund të arrestohet në Serbi?

Almakos - 15.04.2015

Vizita e ministrit të Jashtëm në Kosovë, Hashim Thaçi është pritur me ovacione të ndryshme në Serbi. Pas lajmit të bërë publik nga zëvendësministri i Jashtëm Petrit Selimi, i cili tha se Thaçi e ka ...

Nëse shkon në Beograd, serbët kërkojnë arrestimin e Thaçit

Idividi - 15.04.2015

Beograd, 15 prill 2015 (MIA)- Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në ...

Mediat në Serbi: Thaçi më 24 prill në Beograd, 4 mijë policë të angazhuar për sigurinë

BalkanWeb - 15.04.2015

SERBI- Mediet serbe kanë botuar në faqet e para lajmin ekskluziv se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Thaçi në Beograd, 4000 policë serbë për sigurinë e tij

BalkanWeb - 15.04.2015

Mediat serbe kanë botuar sot lajmin se zëvendës kryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

"Tërbohet" opinioni në Serbi, kërkohet arrestimi i Thaçit

Telegrafi - 15.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

"Tërbohet" opinioni në Serbi, kërkohet arrestimi i Thaçit

Botasot - 15.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Vizita e Thaçit në Beograd, “tërbohet” opinioni në Serbi, kërkohet arrestimi i tij

BalkanWeb - 15.04.2015

KOSOVË- Lajmi se Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi do të vizitojë Beogradin në fund të prillit nuk është pritur mirë nga opinioni publik në Serbi, madje në komentet e shumta në mediat ...

Në Serbi kërkohet arrestimi i Thaçit

Koha.net - 15.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit

Mapo - 15.04.2015

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit Postuar më: 15 Prill 2015 13:36 Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, ...

Prokurori serb: Thaçin do ta arrestojmë në Beograd

Panorama - 15.04.2015

Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi mund të rrezikojë me vizitën e tij në Beograd. Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vukcevic ka thënë për numrin e sotëm të gazetës “Blic”, transmeton ...

Serbët kërkojnë arrestimin e Hashim Thaçit

Yll Press - 15.04.2015

Këto ishim vetëm disa nga reagimet e egra nga opinion serb ndaj vizitës së mundshme të zëvendëskryeministrit Thaçi në Beograd. Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i ...

Thaçi në Beograd t’u kërkojë serbëve dëmshpërblim për gjithë gjenocidin!

Botasot - 15.04.2015

Thaçi duhet t’ua bëjë të qartë gjithë serbëve që janë atje, se shqiptarët anembanë trojeve etnike, kudo që janë, nuk do të heshtin asnjëherë së kërkuari të drejtat e tyre! Ndonëse Ministri i Jashtëm ...

Thaçi dhe vizita ‘historike’ në Beograd

InfoGlobi - 15.04.2015

Sipas medieve beogradase “Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin me 24 Prill”. Të njejtat konsiderojnë se ‘vizita e tillë do ti ...

“Tërbohet” opinioni në Serbi, kërkohet arrestimi i Thaçit

Gazeta Tema - 15.04.2015

Opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Serbët kërkojnë arrestimin e Thaçit!

InfoGlobi - 15.04.2015

Të tronditur e kanë marrë lajmin se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

“Exspress”: Hashim Thaçi mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit, serbët kërkojnë arrestimin e tij: Komandant ...

Respublica - 15.04.2015

Gazeta “Exspress” shkruan se opinioni në Serbi është tronditur nga lajmi se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në ...

Vizita në Beograd, tronditet opinioni  serb, kërkojnë arrestimin e Thaçit

Shqiptarja - 15.04.2015

Vizita që zv.Kryeministrit, njëkohësisht dhe Ministër i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka parashikuar të kryej në Serbi në fund të prillit, ka tronditur dhe ka revoltuar opinionin Serb.

Kjo është kërkesa për ta arrestuar Hashim Thaçin (Foto)

Republika - 15.04.2015

Ministria e Punëve të Brendshme e Serbisë, bazuar në ligjet e saj, ka të drejtë ta arrestoj Hashim Thaçin si terrorist dhe ta mbajë dhjetë vjetë në burg sapo ai të shkel në në territorin e Serbisë.

Thaçi shkon në Beograd?

Lajmi.net - 14.04.2015

Zëvendëskryeministri dhe njëherësh ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi së shpejti do të shkojë në Beograd. Kështu bëjnë të ditur burimet e Klan Kosovës, ku thuhet se Thaçi do të shkojë në Beograd me ...

Hashim Thaçi do të shkojë në Beograd!

Zhurnal - 14.04.2015

Prishtinë, 14 prill - Burime të Klan Kosovës bëjnë të ditur se ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, së shpejti do të shkojë në Beograd me ftesë të organizatës joqeveritare “Ambasadorët e ...

Asociacioni i komunave serbe kurrë nuk do të jetë autonomi

Lajmi.net - 14.04.2015

Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene Reporter, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës serbe në pushtet.

Thaçin në Beograd do ta sigurojnë 4,000 policë

Lajmi.net - 14.04.2015

Mediet serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Thaçi: Gjykata Speciale, mënyrë e vetme për të larguar “retë e zeza”

Almakos - 14.04.2015

Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene “Reporter”, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës serbe në pushtet.

Krerët europianë në Beograd saktësojnë autoritetet

ABC News - 14.04.2015

Bashkimi Europian nuk ka kushte te reja per Beogradin,ne rrugen drejt integrimit europian. Keshtu ka shprehur kreu i delegacionit europian ne Beograd, Michael Davenport, i cili tha se hapja e ...

Thaçi: Gjykata Speciale, mënyrë e vetme për të larguar “retë e zeza”

Koha.net - 14.04.2015

Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene “Reporter”, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës serbe në pushtet.

Thaçi: Gjykata Speciale, mënyrë e vetme për të larguar “retë e zeza”

Botasot - 14.04.2015

Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene “Reporter”, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës serbe në pushtet.

Thaçi: Gjykata Speciale, mënyrë e vetme për të larguar “retë e zeza”

Telegrafi - 14.04.2015

Një nga qëllimet kryesore të Kosovës është integrimi saj në Bashkimin Evropian, shkruan e përjavshmja sllovene “Reporter”, për çka është e rëndësishme edhe pjesëmarrja e pakicës serbe në pushtet.

Thaçi në Beograd?

Botasot - 14.04.2015

Burime të Klan Kosovës bëjnë të ditur se ministri i Punëve të Jashtme Hashim Thaçi së shpejti do të shkojë në Beograd me ftesë të organizatës joqeveritare “Ambasadorët e Paqes”.

Thaçi në Beograd?

Telegrafi - 14.04.2015

Burime të Klan Kosovës bëjnë të ditur se ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, së shpejti do të shkojë në Beograd me ftesë të organizatës joqeveritare “Ambasadorët e Paqes”.

Thaçi, më 24 prill në Beograd - 4000 policë serbë për sigurinë e tij

Koha.net - 14.04.2015

Mediet serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Thaçi në Beograd, 4000 policë serbë për siguri të tij

Botasot - 14.04.2015

Mediat serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendës kryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund ta vizitoj Beogradin në fund të prillit.

Thaçi në Beograd: 4000 mijë policë për sigurinë e tij!

Telegrafi - 14.04.2015

E plotësuar: Mediet serbe kanë botuar lajmin se zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, mund të vizitojë Beogradin në fund të prillit.

Thaçi në Beograd, 4000 policë serbë për sigurinë e tij

Tetova Sot - 14.04.2015

Mediat serbe kanë botuar në ballina lajmin ekskluziv se zëvendës kryeministri i Kosovës dhe ministri jashtëm Hashim Thaçi mund ta vizitoj Beogradin në fund të prillit.

Me themelimin e Gjykatës speciale, Thaçi thotë se do të largohen ‘retë e zeza’

Kosova Live - 14.04.2015

Themelimi i Gjykatës speciale nuk është i lehtë, është barrë e rëndë për ne, por kjo është e vetmja mënyrë për të hequr qafe një lloj reje të zezë mbi Kosovën.

Kosova është e vendosur kundër ekstremizmit dhe radikalizmit islamikë

Lajmi.net - 13.04.2015

Zëvendëskryeministri i Parë, njëherësh edhe ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Kosovë nuk do të ketë vend për funksionimin e fundamentalistëve apo terroristëve ...

Thaci: Kosova po e lufton terrorizmin

LajmiFundit - 13.04.2015

“Unë e vlerësoj shumë vlerësimin e Sekretarit të shtetit amerikan, Kerry, i cili e ka cilësuar Kosovën si një kampion në luftën kundër ekstremizmit”, ka theksuar Thaçi.

SHBA-të: Nuk ka kushte të reja për Serbinë

Lajmi.net - 13.04.2015

Nuk ka kushte të reja për Serbinë në rrugën e saj drejt Bashkimit Evropian, ndërsa hapja e kapitujve të parë të negociatave mund të pritet qysh gjatë këtij viti, deklaroi sot Ambasadori i SHBA-ve në ...

Thaçi thotë se Kosova e lufton terrorizmin, pret njohje nga Serbia

Koha.net - 13.04.2015

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në një intervistë për Agjencinë e lajmeve të Sllovenisë –STA, se në Kosovë nuk do të ketë vend për funksionimin e ...

Thaçi thotë se Kosova po e lufton terrorizmin, pret njohje nga Serbia

Telegrafi - 13.04.2015

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në një intervistë për Agjencinë e lajmeve të Sllovenisë–STA, se në Kosovë nuk do të ketë vend për funksionimin e ...

Thaçi: Kosova po e lufton terrorizmin

Botasot - 13.04.2015

"Unë e vlerësoj shumë vlerësimin e Sekretarit të shtetit amerikan, Kerry, i cili e ka cilësuar Kosovën si një kampion në luftën kundër ekstremizmit", ka theksuar Thaçi.

Thaçi: Kosova po e lufton terrorizmin, pret njohje nga Serbia

Ilirida - 13.04.2015

Zëvendës kryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë në një intervistë për Agjencinë e lajmeve të Sllovenisë–STA, se në Kosovë nuk do të ketë vend për funksionimin e ...