TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të paktën 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit

Lajmi.net - 06.12.2015

Të paktën 32 luftëtarë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë sot në fortesën e tyre në Raqa, në veri të Sirisë nga sulmet e mundshme të koalicionit, bëri të ditur Observatori sirian i të ...

Siri, vriten 32 militantë të ISIS në Raqqa, mbi 40 të plagosur

Top Channel - 06.12.2015

Të paktën 32 militantë të Shtetit Islamik janë vrarë dhe mbi 40 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas sulmeve ajrore të së dielës në Raqqa të Sirisë, të cilët mendohet të jenë kryer nga avionët e ...

Francë, Hollande dhe Cameron: Bashkëpunim në rritje kundër ISIS-it

Ora news - 06.12.2015

Presidenti francez, François Hollande dhe kryeministri britanik, David Cameron ranë dakort, gjatë një bisede telefonike sot, për të rritur më tej bashkëpunimin në luftën kundër organizatës së Shtetit ...

Britania vazhdon aksionet ajrore kundër ISIS në Siri

ABC News - 06.12.2015

Avionet luftarak te llojit Tajfun dhe Tornado te Britanise, kane zhvilluar raundin e dyte te sulmeve ajrore kunder ISIS ne territorin sirian. Ne tentative te vazhdueshme per te goditur ne instalimet ...

SIRI, OSDH: Të paktën 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit

BalkanWeb - 06.12.2015

BEJRUT- Të paktën 32 luftëtarë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë sot në fortesën e tyre në Raqa, në veri të Sirisë nga sulmet e mundshme të koalicionit, bëri të ditur Observatori sirian i ...

​Siri – OSDH: Të paktën 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit

Botasot - 06.12.2015

Të paktën 32 luftëtarë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë sot në fortesën e tyre në Raqa, në veri të Sirisë nga sulmet e mundshme të koalicionit, bëri të ditur Observatori sirian i të ...

Siri – OSDH: Të paktën 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit

Yll Press - 06.12.2015

“Avionë ushtarakë të koalicionit ndërkombëtar kanë vrarë të paktën 32 xhihadistë dhe plagosur më shumë se 40 të tjerë gjatë 15 sulmeve që kishin si objektiv bazat e ISIS-it në veri, në lindje dhe në ...

Hollande dhe Cameron: Bashkëpunim në rritje kundër ISIS-it

Tetova Sot - 06.12.2015

Presidenti francez, François Hollande dhe kryeministri britanik, David Cameron ranë dakort, gjatë një bisede telefonike sot, për të rritur më tej bashkëpunimin në luftën kundër organizatës së Shtetit ...

Sulm terrorist në Londër

Vision Plus - 06.12.2015

Ngjarja në një metro të Londrës, ku mbetën të plagosur tre presona, nje prej te cilëve ne gjendje te rende, është klasifikuar si një sulm terrorist në Britaninë e Madhe.

OSDH: 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë nga sulmet ajrore të koalicionit në Siri

Tetova Sot - 06.12.2015

Të paktën 32 luftëtarë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë sot në fortesën e tyre në Raqa, në veri të Sirisë nga sulmet e mundshme të koalicionit, bëri të ditur Observatori sirian i të ...

OSDH: të paktën 32 luftëtarë të ISIS-it të vrarë

InfoGlobi - 06.12.2015

Të paktën 32 luftëtarë të grupit të Shtetit Islamik (ISIS) u vranë sot në fortesën e tyre në Raqa, në veri të Sirisë nga sulmet e mundshme të koalicionit Kështu bëri të ditur Observatori sirian i të ...

ISIS publikon 4 vrasje makabre në Jemen (Foto/Video)

Lajm - 05.12.2015

KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE! ISIS ka publikuar një seri ekzekutimesh tronditëse nga jemeni, ku lufta sektare e ka lejuar grupin e terrorit që të depërtojë.

ISIS, SHBA-Rusi negociojnë një rezolutë në OKB

Top Channel - 05.12.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia po negociojnë një rezolutë të re në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të goditur financat e Shtetit ...

ISIS, SHBA-Rusi negociojnë një rezolutë në OKB

LajmiFundit - 05.12.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia po negociojnë një rezolutë të re në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të goditur financat e Shtetit Islamik. Lajmin e bën të ditur “New York Times”, sipas të cilës ...

Siri, Britania e Madhe kryen sulmin e dytë ajror ndaj ISIS

LajmiFundit - 05.12.2015

Avionët ushtarakë britanikë RAF kryen sulmin e dytë ajror në Siri që kur deputetët anglezë votuan në parlament pro-nisjes së sulmeve nda ISIS. Këtë herë në target ishin fushat e naftës Omar.

Britania fillon sulmin e dytë kundër ISIS’it

Portalb - 05.12.2015

Lajme lidhur me temën Pas Britanisë, edhe Gjermania zyrtarizon luftën ndaj ISIS ”New York Times”: Ëndrrat e ISIS-it po shuhen A ka Turqia lidhje me IS-in? John Kerry: NATO, gati për të forcuar ...

Rusi-SHBA, apel OKB-së për rezolutë kundër financimit të ISIS

Top Channel - 05.12.2015

Diplomacitë amerikane dhe ruse po punojnë për arritjen e një marrëveshjeje, lidhur me një rezolutë të OKB-së, që do të synojë bllokimin e financimeve të ISIS-it.

Britania e Madhe kryen sulmin e dytë ajror ndaj ISIS

Lajmi.net - 05.12.2015

Avionët ushtarakë britanikë RAF kryen sulmin e dytë ajror në Siri që kur deputetët anglezë votuan në parlament pro-nisjes së sulmeve nda ISIS, raporton BBC.

SHBA-Rusi, rezolutë kundër financimit të ISIS-it

Almakos - 05.12.2015

SHBA-ja dhe Rusia po negociojnë për një rezolutë të Këshillit të Sigurimit në OKB për të goditur financat e ISIS-it, sipas “New York Times”. Rezoluta që synon të godasë ata që tregtojnë me Shtetin ...

“ISIS po shëndrrohet në një ushtri fëmijësh”

LajmiFundit - 05.12.2015

Shteti Islamik gjithnjë e më shumë është duke i plotësuar radhët e veta me fëmijë, për të zëvendësuar mijëra militantë të vrarë nga sulmet ajrore që udhëhiqen nga SHBA-të.

Pamjet e para të sulmit britanik në Siri (Video)

Lajmi.net - 05.12.2015

Bombarduesit britanikë kanë kryer sulmin e dytë ndaj caqeve të ISIS-it në Siri dhe kanë shkatërruar fushat e naftës, ndërsa në internet janë publikuar edhe pamjet e para të këtij sulmi.

Hollande dhe Cameron bashkëpunime intensive kundër ISIS-it

Lajmi.net - 05.12.2015

Presidenti francez Francoise Hollande dhe kryeministri britanik David Cameron janë dakorduar për bashkëpunime intensive në luftën kundër ISIS-it. Hollande në një bisedë telefonike e ka uruar ...

SHBA-Rusi negociojnë rezolutë në OKB: Goditje kush financon ISIS

Botasot - 05.12.2015

Shtetet e Bashkuara dhe Rusia po negociojnë një rezolutë të re në Këshillin e Sigurimit të OKB-së për të goditur financat e Shtetit Islamik. Lajmin e bën të ditur “New York Times”, sipas të cilës ...

ISIS video të 6 ekzekutimeve barbare të pengjeve

BalkanWeb - 05.12.2015

ISIS ka publikuar një seri ekzekutimesh tronditëse nga Jemeni, ku lufta sektare e ka lejuar grupin e terrorit që të depërtojë. Katër video i tregojnë rebelët Houthi që luftojnë kundër qeverisë dhe Al ...

Masakra në Kaliforni, ISIS merr përsipër sulmin

ABC News - 05.12.2015

ISIS mori përsipër masakrën e së mërkurs në Kaliforni me anë të një deklarate të publikuar në faqen e internetit që propagandon shtetin islamik u pohon se dy mbështetësit e Isis kanë kryer sulmet.

Rusia dhe SHBA pranë një marrëveshjeje

ABC News - 05.12.2015

Rusia ndryshon qëndrim pas rrëzimit të avionit të saj ushtarak nga pala turke dhe duket se do të dënojë këdo që ka lidhje të dyshimta me Isis. Nëj akuzë që Putin i ka bërë në mënyrë të drejtpërdrejtë ...

Ekzekutime të reja makabre të ISIS, publikojnë videot tmerruese

Ora news - 05.12.2015

Militantë e Shtetit Islamik kanë nxjerrë një sërë videosh me ekzekutime nga Jemeni. 4 video tregojnë rebelët Houthi, që po luftojnë kundër qeverisë dhe Al Kaedës në gadishullin arabik, të ekzekutohen ...

ISIS i përdhunoi nënën e i vrau babanë, tani po e bëjnë atë një vrasës |VIDEO

Botasot - 05.12.2015

Një djalë i ri, nëna e të cilët u përdhunua dhe babai iu vra nga ushtarët e ISIS-it tashmë është duke u shndërruar një makinë vrasëse dhe gjakatare nga grupi terrorist.

Ekzekutime të reja makabre të ISIS, publikojnë videot tmerruese (Video +18)

Botasot - 05.12.2015

Militantë e Shtetit Islamik kanë nxjerrë një sërë videosh me ekzekutime nga Jemeni. 4 video tregojnë rebelët Houthi, që po luftojnë kundër qeverisë dhe Al Kaedës në gadishullin arabik, të ekzekutohen ...

Britania e Madhe kryen sulmin e dytë ajror ndaj ISIS

Ora news - 05.12.2015

Avionët ushtarakë britanikë RAF kryen sulmin e dytë ajror në Siri që kur deputetët anglezë votuan në parlament pro-nisjes së sulmeve nda ISIS. Këtë herë në target ishin fushat e naftës Omar.

​Britania e Madhe kryen sulmin e dytë ajror ndaj ISIS (Video)

Botasot - 05.12.2015

Avionët ushtarakë britanikë RAF kryen sulmin e dytë ajror në Siri që kur deputetët anglezë votuan në parlament pro-nisjes së sulmeve nda ISIS, raporton BBC.

Fotolajm: Ja si ISIS po organizohet edhe në Afganistan

Mapo - 05.12.2015

Fotolajm: Ja si ISIS po organizohet edhe në Afganistan Postuar më: 05 Dhjetor 2015 18:35 “The Independent” ka raportuar për një lajm nga organizata terroriste ISIS.

Ekspertët: ISIS po shëndrrohet në një ushtri fëmijësh

Mapo - 05.12.2015

Ekspertët: ISIS po shëndrrohet në një ushtri fëmijësh Postuar më: 05 Dhjetor 2015 20:26 Shteti Islamik gjithnjë e më shumë është duke i plotësuar radhët e veta me fëmijë, për të zëvendësuar mijëra ...

Pamjet e para të sulmit britanik në Siri (Video)

Telegrafi - 05.12.2015

Bombarduesit britanikë kanë kryer sulmin e dytë ndaj caqeve të ISIS-it në Siri dhe kanë shkatërruar fushat e naftës, ndërsa në internet janë publikuar edhe pamjet e para të këtij sulmi.

Hollande & Cameron: Bashkëpunim në rritje kundër ISIS-it

Botasot - 05.12.2015

Presidenti francez, François Hollande dhe kryeministri britanik, David Cameron ranë dakort, gjatë një bisede telefonike sot, për të rritur më tej bashkëpunimin në luftën kundër organizatës së Shtetit ...

Pamje të rënda, ISIS publikon videot e 4 ekzekutimeve në Jemen

Gazeta Dita - 05.12.2015

Ekzekutime makabre të ISIS në Jemen, që pasi i ka xhiruar gjakftohtësisht edhe i ka publikuar për të treguar ‘dhembet’. Në videot e publikuara nga Daily Mail, duken në radhë rebelët Houthi që ...

SHBA dhe Rusia bëhen bashkë: Do godasim këdo që financon ISIS-in

Gazeta Tema - 05.12.2015

SHBA dhe Rusia janë duke negociuar një rezolutë të re të Këshillit të Sigurimit të OKB, për të goditur financat e ISIS. Lajmin e bën të ditur The New York Times.

ISIS zgjeron territoret

Vision Plus - 05.12.2015

Ndërsa Franca kërkon mbështetje nga vendet perëndimore ne betejën kundër tij, Shteti Islamik po zgjeron territorin përtej Sirisë dhe Irakut. Militantet e tij kanë pushtuar pjese te Afganistanin ...

VIDEO/ Tornadot britanikë me furi mbi ISIS, shkatërrojnë cisternat e naftës

Gazeta Tema - 05.12.2015

Që prej nisjes së sulmeve pak ditë më parë forcat ajrore të Britanisë së Madhe kanë kryer dhjetra sulme mbi ISIS duke u shkaktuar dëme të mëdha. Në një video të publikuar mbrëmjen e djeshme shihet ...

Pamjet e para të sulmit britanik në Siri (VIDEO)

Tetova Sot - 05.12.2015

Bombarduesit britanikë kanë kryer sulmin e dytë ndaj caqeve të ISIS-it në Siri dhe kanë shkatërruar fushat e naftës, ndërsa në internet janë publikuar edhe pamjet e para të këtij sulmi.

Tornadot britanikë asgjësojnë skuadrën e snajperave të ISIS /Foto

Republika - 05.12.2015

Një skuadër e snajperistëve të ISIS u vra nga bombardimet e Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) britanike natën e kaluar teksa Mbretëria e Bashkuar vijon të nbështesë luftën kundër grupit të terrorit që ...

Parlamenti gjerman pritet të votojë për nisjen e sulmeve ndaj ISIS në Siri

LajmiFundit - 04.12.2015

Parlamenti gjerman pritet të votojë nëse vendi duhet të ofrojë mbështetje ushtarake në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri. Nëse plani aprovohet, disa avionë ushtarakë, një anije dhe ...

Bundestagu vendos për sulmet ndaj ISIS-it

Top Channel - 04.12.2015

Parlamenti gjerman do të vendosë ditën e sotme për përfshirjen ushtarake në sulmet kundër militantëve të ISIS-it në ...

“Britania e Madhe do të jetë shënjestra e radhës e ISIS”

Ina - 04.12.2015

Shteti Islamik do të ketë si shënjestër të ardhshme të sulmeve terroriste Britaninë e Madhe. Kështu shkruan CNN, e cila citon burime nga agjencitë inteligjente të vendeve evropiane dhe Shtetet e ...

Britania e Madhe, objektivi i radhës i ISIS

ikub - 04.12.2015

Referuar raportimit të ardhur nga “Daily Mail”, objekti i radhës i ISIS është Britania e Madhe. Mendohet se ISIS do e sulmojë atë brenda pak javëve, referuar të dhënave të agjencive europiane të ...

ISIS, parlamenti gjerman i thotë “po” sulmeve ajrore

Almakos - 04.12.2015

Edhe Gjermania i bashkohet luftës kundër ISIS. Pas Britanisë, parlamenti gjerman i ka thënë “po” nisjes së sulmeve ajrore kundër terroristëve islamik të ISIS.

Ekspertët: Britania, në radhë për t’u goditur nga ISIS-i

Top Channel - 04.12.2015

Ekspertët e sigurisë kanë paralajmëruar se ISIS-i ka identifikuar Britaninë e Madhe si objektivin e tyre të radhës pas sulmeve në ...

ISIS ekzekuton spiunin rus

Top Channel - 04.12.2015

ISIS u është rikthyer metodave gjakatare të ekzekutimit dhe këtë herë në shënjestër të terroristëve është ...

Gjermania u thotë PO sulmeve kundër ISIS-it

Almakos - 04.12.2015

Edhe Gjermania ka vendosur ti bashkohet luftës kundër ISIS. Pas Britanisë, parlamenti gjerman i ka thënë po nisjes së sulmeve kundër terroristëve islamik të ISIS.

ISIS ekzekuton spiunin rus

LajmiFundit - 04.12.2015

ISIS u është rikthyer metodave gjakatare të ekzekutimit dhe këtë herë në shënjestër të terroristëve është Rusia. Në një video të gjatë rreth 8 minuta dhe të publikuar në faqet proxhihadiste, një ...

Konflikti në Siri, Gjermania i bashkohet sulmeve kundër ISIS

ikub - 04.12.2015

Parlamenti i Gjermanisë ka votuar për të dërguar mbështetjen ushtarake gjermane koalicionit ndërkombëtar të udhëhequr nga SHBA kundër militantëve të ISIS në Siri dhe Irak.

ISIS kërcënon Londrën: Jeni objektivi ynë i ardhshëm

Almakos - 04.12.2015

ISIS ka kërcënuar se Britania do të jetë objektivi i tyre i ardhshëm. Shkak për këtë vendim duket se është bërë nisja e sulmit nga Britania kundër Shtetit Islamik.

(Pa)aftësia për të sfiduar ISIS-in

Shqipmedia - 04.12.2015

Nga Blendi Lami* Konflikti në Siri, që nisi më 2011 me kërkesën e opozitës për dorëheqjen e presidentit të vendit, Bashar al-Assad, dhe thirrje për vendosjen e demokracisë, ka shkaktuar sot, pas më ...

Gjermani,  parlamenti voton përfshirjen ushtarake kundër ISIS

Almakos - 04.12.2015

Parlamenti gjerman miratoi pjesëmarrjen në misionin ushtarak kundër Shtetit Islamik në Siri. Qeveria gjermane do të dërgojë 4-6 avionë ushtarakë zbulimi, avionë për furnizimin me karburant gjatë ...

Godet Britania, Tornado të frikshëm drejt Sirisë, shkatërrohet skuadra e snajperistëve islamikë

SOT - 04.12.2015

Britania e Madhe ka kryer disa sulme të frikshme mbrëmjen e kaluar, duke goditur disa objektiva të rëndësishme të xhihadistëve. 6 avionë bombardues britanikë kanë goditur një rafineri nafte të ...

ISIS i shtohet një tjetër kundërshtar i fortë, Gjermania i bashkohet koalicionit, parlamenti voton pro sulmeve

SOT - 04.12.2015

Gjermania i është bashkuar sot koalicionit anti-ISIS, i përbërë nga 60 vende. Pas parlamentit britanik, edhe parlamenti gjerman ka miratuar sulmet ndaj ISIS në Siri.

Forcat britanike godasin ISIS, i asgjësojnë skuadrën e snajperistëve

LajmiFundit - 04.12.2015

Një skuadër e snajperistëve të ISIS u vra nga bombardimet e Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) britanike natën e kaluar teksa Mbretëria e Bashkuar vijon të nbështesë luftën kundër grupit të terrorit që ...

Gjermania në operacionet anti-ISIS, Parlamenti miraton kërkesën e qeverisë

Top Channel - 04.12.2015

Ashtu siç pritej, Parlamenti gjerman e mbështeti nismën e dërgimit të avionëve të zbulimit “Tornado”, qindra trupave ushtarakë e një fregate në Siri kundër ...

Rusia i dorëzon Amerikës informacionet për tregtinë e naftës nga ISIS

Zhurnal - 04.12.2015

Rusia i dorëzon Amerikës informacionet për tregtinë e naftës nga ISIS Publikuar 04.12.2015 në 17:38 nga H.N. | 80 i lexuar Moskë, 4 dhjetor- Rusia i ka dorëzuar SHBA informacionet dhe dokumentacionin ...

ISIS ia përdhunoi nënën e ia vrau babanë, tani po e bëjnë atë një makinë vrasëse (Video)

Lajmi.net - 04.12.2015

Një djalë i ri, nëna e të cilët u përdhunua dhe babai iu vra nga ushtarët e ISIS-it tashmë është duke u shndërruar një makinë vrasëse dhe gjakatare nga grupi terrorist.

Pas Britanisë, edhe Gjermania zyrtarizon luftën ndaj ISIS

Portalb - 04.12.2015

Lajme lidhur me temën Gjermani, deri në Krishtlindje priten një million refugjatë ”New York Times”: Ëndrrat e ISIS-it po shuhen A ka Turqia lidhje me IS-in? John Kerry: NATO, gati për të forcuar ...

ISIS merr përsipër sulmin në Kaliforni. FBI: Po e hetojmë si akt terrorizmi

ikub - 04.12.2015

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur dy ditë më parë në Kaliforni ku humbën jetën 14 persona dhe u plagosën 21 të tjerë, ISIS ka marrë përsipër sulmin. Përmes një komunikate të publikuar në faqen Aamaq, ...

Publikohen video të reja të ekzekutimeve të tmerrshme të ISIS-it (Video)

Lajmi.net - 04.12.2015

ISIS ka publikuar një seri të videove ku shfaqen ekzekutime të tmerrshme nga Jemeni. Katër videot shfaqin rebelët huthi, të cilët po përballen me Qeverinë dhe Al-Kaidën në Gadishullin Arabik, janë ...

Pas Britanisë, edhe Gjermania zyrtarizon luftën kundër ISIS

LajmiFundit - 04.12.2015

Ashtu siç pritej, Parlamenti gjerman e mbështeti nismën e dërgimit të avionëve të zbulimit “Tornado”, qindra trupave ushtarakë e një fregate në Siri kundër ISIS-it.

Parlamenti gjerman pritet të votojë për nisjen e sulmeve ndaj ISIS në Siri

Ora news - 04.12.2015

Parlamenti gjerman pritet të votojë nëse vendi duhet të ofrojë mbështetje ushtarake në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri. Nëse plani aprovohet, disa avionë ushtarakë, një anije dhe ...

Parlamenti gjerman pritet të votojë për nisjen e sulmeve ndaj ISIS në Siri

Botasot - 04.12.2015

Parlamenti gjerman pritet të votojë nëse vendi duhet të ofrojë mbështetje ushtarake në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri. Nëse plani aprovohet, disa avionë ushtarakë, një anije dhe ...

(Pa)aftësia për të sfiduar ISIS-in

Mapo - 04.12.2015

(Pa)aftësia për të sfiduar ISIS-in Postuar më: 04 Dhjetor 2015 09:42 Nga Blendi Lami* Konflikti në Siri, që nisi më 2011 me kërkesën e opozitës për dorëheqjen e presidentit të vendit, Bashar ...

Pali Cruickshank: Britania e Madhe mund të jetë trageti i radhës për sulme terroriste

Botasot - 04.12.2015

Analisti i CNN për terrorizëm, Paul Cruickshank paralajmëron për sulme të mundshme terroriste nga xhihadistët të lindur në Britani, pas kthimit të tyre nga Siria, raporton the Mirror online.

Zyrtari i lartë evropian për CNN: Britania e Madhe objektivi i ardhshëm i ISIS

BalkanWeb - 04.12.2015

NJU JORK- ISIS-i ka konfirmuar se Britania e Madhe do të jetë objektivi i ardhshëm i sulmeve të grupit xhihadits, njoftoi rrjeti televiziv amerikan, CNN.

ISIS po planifikon të sulmojë Britaninë brenda disa javësh

Mapo - 04.12.2015

ISIS po planifikon të sulmojë Britaninë brenda disa javësh Postuar më: 04 Dhjetor 2015 11:44 Një ekspert sigurie ka paralajmëruar se objektivi i ardhshëm i grupit terrorist ISIS është Mbretëria e ...

Bundestagu gjerman voton Pro sulmeve ajrore kundër ISIS

Botasot - 04.12.2015

Votimi më i rëndësishëm parlamentar në Gjermani, sot, 04,12,2015, ka kaluar në favor të sulmeve ajrore kundër Shtetit Islamik në Siri dhe Irak. Me 445 vota pro dhe 146 kundër dhe shtatë të përmbajtur ...

Gjermania rreshtohet në koalicionin anti-ISIS, parlamenti voton pro sulmeve

BalkanWeb - 04.12.2015

GJERMANI- Pas parlamentit britanik edhe parlamenti gjerman ka miratuar sulmet ndaj ISIS në Siri. Parlamenti votoi për t’u bashkuar në koalicionin anti-ISIS me 60 vende.

Gjermania i bashkohet koalicionit anti-ISIS

Botasot - 04.12.2015

Shteti ekonomikisht më i fuqishëm i Europës i ka thënë “Po” bashkimit në luftën që tanimë janë duke e zhvilluar një numër demokracish perëndimore ndaj ISIS-it.

Gjermania i bashkohet luftës kundër ISIS-it

Koha.net - 04.12.2015

Parlamenti i Gjermanisë ka miratuar vendimin që të dërgojë trupa ushtarake për të luftuar militantët e Shtetit Islamik (IS) në Siri. Gjermania do të dërgojë 1.200 trupa në mbështetje të koalicionit ...

Britania shënjestër e radhës nga ISIS

Botasot - 04.12.2015

Agjencitë për siguri të Bashkimit Evropian kanë mbledhur informata se Shteti Islamik, pas Parisit, është duke planifikuar të kryej sulme terroriste në Britani, shkruan “CNN”.

Gjermania i bashkohet luftës kundër ISIS-it

Telegrafi - 04.12.2015

Parlamenti i Gjermanisë ka miratuar vendimin që të dërgojë trupa ushtarake për të luftuar militantët e Shtetit Islamik (IS) në Siri. Gjermania do të dërgojë 1.200 trupa në mbështetje të koalicionit ...

Nafta e ISIS-it: Të gjitha ato që nuk janë thënë!

Telegrafi - 04.12.2015

Më 2 dhjetor, zëvendësministri i Mbrojtjes së Rusisë, Anatoly Antonov, bëri një deklaratë të fortë rreth përfshirjes turke me ISIS-in. Lista e akuzave është e gjatë dhe e detajuar.

Gjermania, ndihma në operacionet kundër ISIS

VOA - 04.12.2015

Parlamenti gjerman votoi me shumicë dërrmuese për të dërguar ndihma ushtarake në mbështetje të operacioneve kundër ISIS në Siri, në përgjigje të apelit të Francës për angazhim pas sulmeve të Parisit.

Fotot: Tornadot britanikë asgjësojnë skuadrën e snajperave të ISIS

Mapo - 04.12.2015

Fotot: Tornadot britanikë asgjësojnë skuadrën e snajperistëve të ISIS Postuar më: 04 Dhjetor 2015 16:46 Një skuadër e snajperistëve të ISIS u vra nga bombardimet e Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) ...

Tornadot britanikë asgjësojnë skuadrën e snajperistëve të ISIS (Foto)

Botasot - 04.12.2015

Një skuadër e snajperistëve të ISIS u vra nga bombardimet e Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) britanike natën e kaluar teksa Mbretëria e Bashkuar vijon të nbështesë luftën kundër grupit të terrorit që ...

Video: ISIS publikon 4 vrasje makabre në Jemen

Mapo - 04.12.2015

Video: ISIS publikon 4 vrasje makabre në Jemen Postuar më: 04 Dhjetor 2015 22:10 KUJDES! PAMJE SHQETËSUESE! ISIS ka publikuar një seri ekzekutimesh tronditëse nga jemeni, ku lufta sektare e ka lejuar ...

ISIS publikon 4 vrasje makabre në Jemen (Foto/Video)

Botasot - 04.12.2015

ISIS ka publikuar një seri ekzekutimesh tronditëse nga jemeni, ku lufta sektare e ka lejuar grupin e terrorit që të depërtojë. Katër video i tregojnë rebelët Houthi që luftojnë kundër qeveridsë dhe ...

Vazhdojnë ekzekutimet e tmerrshme të ISIS-it (Video)

Telegrafi - 04.12.2015

ISIS ka publikuar një seri të videove ku shfaqen ekzekutime të tmerrshme nga Jemeni. Gjashtë burra vriten nga raketahedhësit, ndërkohë që një grup tjetër po prej gjashtë burrave vendosen në një barkë ...

ISIS kërcënon tri qytete të mëdha (VIDEO)

Tetova Sot - 04.12.2015

ISIS ka publikuar një video në të cilën kërcënohen me sulme Washingtoni, New Yorku hde Moska. Video është publikuar vetëm pak orë pasi Britania votoi për të bombarduar ISIS’in në Siri.

Inteligjenca britanike ngre alarmin: Londra, objektivi i radhës i ISIS

Gazeta Tema - 04.12.2015

Shërbimet inteligjente britanike kanë dhënë alarmin: Londra është objektivi i radhës i ISIS. Pas nisjes së sulmeve të Britanisë së Madhe kundër ISIS, inteligjenca britanike i druhet një hakmarrjeje.

VIDEO/ Loja makabre e ISIS: Ja si ‘luajnë’ fëmijët

Gazeta Tema - 04.12.2015

Mënyrat e stërvitjes së ISIS vazhdojnë të trondisin botën për shkak të makabritetit të tyre. Një video e publikuar së fundmi ka shokuar mbarë opinionin publik.

Ekspertët: Britania, në radhë për t’u goditur nga ISIS-i

InfoGlobi - 04.12.2015

Ekspertët e sigurisë kanë paralajmëruar se ISIS-i ka identifikuar Britaninë e Madhe si objektivin e tyre të radhës pas sulmeve në Paris. Xhihadistët e lindur në Britani, të cilët kanë shkuar më parë ...

Gjermania i bashkohet luftës kundër ISIS-it

InfoGlobi - 04.12.2015

Gjermania do të dërgojë 1.200 trupa në mbështetje të koalicionit të udhëhequr nga ShBA-ja në luftë kundër ISIS-it, raporton BBC. Miratimi i këtij vendimi vjen pas kërkesës nga Franca, e cila ishte ...

“ISIS kërcënon Britaninë”

Vision Plus - 04.12.2015

Britania është shënjestra e radhës e militanteve te ISIS. Burime nga Shërbime Sekrete Amerikane dhe europiane konfirmojnë se xhihadistet mund te godasin vendin pas nisjes se sulmeve ajrore ndaj ...

ISIS ekzekuton spiunin rus

InfoGlobi - 04.12.2015

ISIS u është rikthyer metodave gjakatare të ekzekutimit dhe këtë herë në shënjestër të terroristëve është Rusia. Në një video të gjatë rreth 8 minuta dhe të publikuar në faqet proxhihadiste, një ...

Bundestagu gjerman voton Pro sulmeve ajrore kundër ISIS

Tetova Sot - 04.12.2015

Votimi më i rëndësishëm parlamentar në Gjermani, sot, 04,12,2015, ka kaluar në favor të sulmeve ajrore kundër Shtetit Islamik në Siri dhe Irak. Me 445 vota pro dhe 146 kundër dhe shtatë të përmbajtur ...

Bundestagu vendos për sulmet ndaj ISIS-it

InfoGlobi - 04.12.2015

Parlamenti gjerman do të vendosë ditën e sotme për përfshirjen ushtarake në sulmet kundër militantëve të ISIS-it në Siri. Bundestagu pritet të miratojë propozimin e kaluar më herë nga qeveria e ...

Tornadot britanikë “u fikin dritat” snajperistëve islamikë

Gazeta Tema - 04.12.2015

Britania e Madhe ka kryer disa sulme mbrëmjen e djeshma duke goditur objektiva të rëndësishëm të xhihadistëve. Dje në mbrëmje 6 avionë bombardues britanike kanë goditur një rafineri nafte të Shtetit ...

ISIS kërcënon Londrën: Jeni objektivi ynë i ardhshëm

Tetova Sot - 04.12.2015

ISIS ka kërcënuar se Britania do të jetë objektivi i tyre i ardhshëm. Shkak për këtë vendim duket se është bërë nisja e sulmit nga Britania kundër Shtetit Islamik.

Tornadot britanikë asgjësojnë skuadrën e snajperistëve të ISIS

Tetova Sot - 04.12.2015

Një skuadër e snajperistëve të ISIS u vra nga bombardimet e Forcave Ajrore Mbretërore (RAF) britanike natën e kaluar teksa Mbretëria e Bashkuar vijon të nbështesë luftën kundër grupit të terrorit që ...

Gjermani, parlamenti miraton veprimet ushtarake kundër ISIS

Java News - 04.12.2015

Dhoma e Ulët e Parlamentit gjerman miratoi sot pjesëmarrjen e deri 1200 trupave në operacionet ndërkombëtare kundër xhihadistëve të grupit të Shtetit Islamik në Siri dhe Irak.

Gjermania pritet të vendos nëse do të nis sulmet kundër ISIS-it

Kosova Live - 04.12.2015

Parlamenti gjerman pritet të vendosë të premten nëse vendi duhet të ofrojë mbështetje ushtarake në luftën kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri.

CNN: Britania e Madhe objektivi i ardhshëm i ISIS-it

Republika - 04.12.2015

ISIS-i ka konfirmuar se Britania e Madhe do të jetë objektivi i ardhshëm i sulmeve të grupit xhihadits, njoftoi rrjeti televiziv amerikan, CNN. Sipas burimeve të shërbimeve sekrete amerikane dhe ...

Loja makabre e ISIS: Ja si ‘luajnë’ fëmijët (Video)

Republika - 04.12.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë publikuar një video ku tregojnë se si i trajnojnë fëmijët që të bëhen ushtarë e t’i shërbejnë kauzës së tyre. Në video fëmijët shfaqen duke luajtur lojën ...

Bundestagu gjerman voton Pro sulmeve ajrore kundër ISIS

Republika - 04.12.2015

Votimi më i rëndësishëm parlamentar në Gjermani, sot, 04,12,2015, ka kaluar në favor të sulmeve ajrore kundër Shtetit Islamik në Siri dhe Irak. Me 445 vota pro dhe 146 kundër dhe shtatë të përmbajtur ...

Gjermania vendos ta luftojë ISIS-in

Kosova Live - 04.12.2015

Parlamenti gjerman e ka mbështetur nismën e dërgimit të avionëve të zbulimit “Tornado”, qindra trupave ushtarakë e një anije në Siri kundër ISIS-it. Planin për angazhimin e vendit në betejën ndaj ...

Avionët britanikë bombardojnë ISIS-in

Top Channel - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt ...

Britania e Madhe bombardon ISIS

ikub - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të ISIS në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore “Tornado GR4” janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt shtetit sirian.

Avionët britanikë bombardojnë ISIS-in

LajmiFundit - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

Avionët britanikë bombardojnë ISIS-in

Lajmi.net - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

Avionët britanik, sulmi i parë kundër Shtetit Islamik

Almakos - 03.12.2015

Avionët ushtarakë britanikë Tornado ndërmorrën sulmin e parë ajrore kundër Shtetit Islamik në Siri. Katër Tornado u ngritën nga Baza Akrotiri në Qipro, pak pasi Parlamenti Britanik miratoi ofensivën ...

ISIS ther spiunin rus, mesazh kërcënues Putinit

ikub - 03.12.2015

Shteti Islamik ka publikuar një tjetër video, e cila është censuruar për shkak të pamjeve tronditëse. Në video tregohet se si ekzekutohet një person që dyshohet të jetë anëtar i shërbimeve sekrete ...

Britania nis sulmet kundër ISIS

Almakos - 03.12.2015

Britania nis sulmet ajrore ndaj ISIS, 57 minuta pasi parlamenti britanik miratoi vendimin për të luftuar terroristët. Britanikët i tremben një sulmi të mundshëm nga terroristët dhe për këtë arsye, ...

Zyrtare: Anglia përfshihet në bombardimet në Siri (Foto/Video)

Lajmi.net - 03.12.2015

Anglia më në fund ka vendosur për intervenim në Siri, duke bombarduar kështu bazat ushtarake të terroristëve të ISIS Anglia, duke marrë në shënjestër bazat ushtarake të ISIS-it, ka lëshuar bomba nga ...

Si i trajton ISIS fëmijët për tu bërë vrasës? (Foto/Video)

Lajmi.net - 03.12.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë publikuar një video ku tregojnë se si i trajnojnë fëmijët që të bëhen ushtarë e t’i shërbejnë kauzës së tyre. Në video fëmijët shfaqen duke luajtur lojën ...

ISIS qeras me bonbone libianët për sulmet në Paris (FOTO-LAJM)

SOT - 03.12.2015

Luftëtarët e ISIS-it në Libi kanë dhuruar bonbone për fëmijët dhe të rriturit për të festuar sulmet terroriste të muajit të kaluar në Paris. Festimet janë shfaqur përmes një videoje, në të cilën dy ...

Britania i shpall luftë ISIS-it

Telegrafi - 03.12.2015

Parlamenti i Britanisë së Madhe ka vendor të përfshihet në bombardimet ndaj militantëve të Shtetit Islamik në Siri, pas dhjetë orë debati. vendimi u mor me 397 vota pro, ndërsa 223 ishin kundër.

Avionët britanikë bombardojnë ISIS-in

Botasot - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

Britania e Madhe nis sulmet e para ajrore ndaj ISIS në Siri

Ora news - 03.12.2015

Avionët RAF Tornado kryen sulmet e para kundër Shtetit Islamik në Siri, konfirmoi Ministri i Mbrojtjes. 4 avionë u nisë nga Qipro, pak pasi deputetët miratuan bombardimet ndaj ISIS.

ISIS-i kërcënon edhe Putinin (Video,+16)

Telegrafi - 03.12.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë publikuar një tjetër video, ku ekzekuton me prerje koke një person që dyshohet të jetë një anëtar i shërbimeve sekrete ruse.

VIDEO+FOTO/ Bombardimet e Britanisë kundër ISIS

Botasot - 03.12.2015

Pas miratimit në parlament, Britania e Madhe ka nisur sulmet ajrore kundër ISIS. Nisja e sulmeve ndodhi vetëm 57 minuta pasi Parlamenti britanik u deklarua “pro” sulmeve.

ISIS ia pret kokën një shtetasit rus

Botasot - 03.12.2015

Ekstremistët e ISIS kanë publikuar një video në internet, duke vrarë një nënshtetas rus, që sipas tyre duhet të kishte spionuar për dobi të Rusinë. Këtë e ka vërtetuar edhe grupi amerikan, “Site”, të ...

Rusia, Britanisë: Mirë se erdhët në klubin e bombardimeve

Botasot - 03.12.2015

Britania e Madhe ka nisur mëngjesin e sotëm bombardimet ndaj Shtetit Islamik pas aprovimit të sulmeve në parlament mbrëmjen e djeshme. Rusia e ka mirëpritur fushatën e bombardimeve të Britanisë së ...

Skuadra që mbanë emrin ISIS, nuk e ndryshon

Telegrafi - 03.12.2015

Skuadra australiane e ragbit, ISIS Devlis ka refuzuar ta ndërrojë emrin, përkundër faktit se një emër të tillë e mban edhe organizata terroriste, shkruajnë mediet e huaja.

Gazetari francez, 10 muaj peng i ISIS: Ja si mund të mundet Shteti Islamik

BalkanWeb - 03.12.2015

Gazetari francez, Nikola Henin, i cili ka qenë peng i militantëve të ISIS për 10 muaj, është shprehur kundër sulmeve ajrore në Siri, duke u shprehur se janë vetëm një kurth për anëtarët e komunitetit ...

Nyja siriane

Mapo - 03.12.2015

Nyja siriane Postuar më: 03 Dhjetor 2015 19:13 “Lufta në Siri ka marrë formën më të keqe për vendin dhe rajonin, por Europa dhe SHBA-ja duhet të ndërhyjnë për të zgjidhur një herë e mirë konfliktin ...

Masat e sigurisë, carmatosen policët nga kallashnikovët

Botasot - 03.12.2015

Policia e Shtetit ka ulur nivelin e gadishmërisë përsa i takon masave të sigurisë ndaj sulmeve terroriste. Prej ditës së mërkurë, të paktën në publik, nuk shfaqen më punonjës të policisë të pajisur ...

ISIS-i qerasë libianët për sulmet në Paris, kërcënon tri qytete të mëdha

Koha.net - 03.12.2015

Luftëtarët e ISIS-it në Libi kanë dhuruar bonbone për fëmijët dhe të rriturit për të festuar sulmet terroriste të muajit të kaluar në Paris. Festimet janë shfaqur përmes një videoje, në të cilën dy ...

ISIS-i qerasë libianët për sulmet në Paris, kërcënon tri qytete të mëdha (Video)

Telegrafi - 03.12.2015

Luftëtarët e ISIS-it në Libi kanë dhuruar bonbone për fëmijët dhe të rriturit për të festuar sulmet terroriste të muajit të kaluar në Paris. Festimet janë shfaqur përmes një videoje, në të cilën dy ...

Si i trajnon ISIS-i fëmijët, për t’u bërë vrasës? (Video)

Telegrafi - 03.12.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë publikuar një video ku tregojnë se si i trajnojnë fëmijët që të bëhen ushtarë e t’i shërbejnë kauzës së tyre. Në video fëmijët shfaqen duke luajtur lojën ...

Avionët britanikë bombardojnë ISIS

Java News - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

Britania e Madhe lanson sulmet e para ajrore në Siri

Tetova Sot - 03.12.2015

Avionët RAF Tornado kanë kryer sulmet e para ajrore ndaj të ashtuquajturit Shtet Islamik në Siri, ministri i Mbrojtjes ka konfirmuar. Katër avionë Tornado u ngritën nga baza ajrore Krotiri në Qipro, ...

Pak orë pas votimit, Londra filloi bombardimet në Siri

InfoGlobi - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

VIDEO+FOTO/ Britania nis bombardimet kundër ISIS

Gazeta Tema - 03.12.2015

Pas miratimit në parlament, Britania e Madhe ka nisur sulmet ajrore kundër ISIS. Nisja e sulmeve ndodhi vetëm 57 minuta pasi Parlamenti britanik u deklarua “pro” sulmeve.

VIDEO/ Britania e Madhe nis sulmet ajrore kundër ISIS

Gazeta Dita - 03.12.2015

Edhe Britania e Madhe ka nisur sulmet me avionë kundër ISIS-t. Avionët e llojit RAF Tornado, kanë kryer sulmet e para mbi Siri, ku shtrihet shteti në fjalë.

Britania nis sulmet kundër ISIS

Vision Plus - 03.12.2015

Pak ore pasi parlamenti britanik votoi pro përfshirjes ne fushatën kundër Shtetit Islamik, avionët bombardues nisen sulmet e para ajrore ne Siri. Ministria e Mbrojtjes sqaroi se katër avionë Tornado ...

“Mirë se erdhët në klubin e bombardimeve”

Gazeta Tema - 03.12.2015

Britania e Madhe ka nisur mëngjesin e sotëm bombardimet ndaj Shtetit Islamik pas aprovimit të sulmeve në parlament mbrëmjen e djeshme. Rusia e ka mirëpritur fushatën e bombardimeve të Britanisë së ...

“New York Times”: Ëndrrat e DAESH-it janë drejt shuarjes

Tetova Sot - 03.12.2015

Por, nga disa intervista të marra nga gazeta amerikane, “New York Times”, me persona që kanë mundur t’i shpëtojnë DAESH-it, del se ëndrrat e kësaj organizate terroriste po shuhen.

FOTOT/ Dronë, Tornado dhe “Hellfire”: Ja armët e Britanisë së Madhe kundër ISIS

Gazeta Tema - 03.12.2015

Britania e Madhe nisi sot zyrtarisht fushatën e bombardimeve në Siri kundër ISIS. Pas votimit dje në parlamentin britanik avionët bombardues u shfaqën në qiejt sirianë.

ISIS feston masakrën e Kalifornisë: U krye vullneti i Allahut

Gazeta Tema - 03.12.2015

“Ju lutem, mos përdorni islamin ose myslimanët për masakrën. Feja jonë është kundër kësaj sjelljeje”, kështu deklaroi drejtori i Shoqatës Islamikë në Kaliforni pasi dy autorë të masakrës ishin ...

Bie alarmi për sulme terroriste, “zbuten” masat e sigurisë

Java News - 03.12.2015

Prej ditës së mërkurë (2 dhjetor) në rrugët e Tiranës, nuk qarkullojnë më efektivë të policisë me kallashnikov. Pas dy javësh të alarmit për sigurinë në “vijën e kuqe” policia heq nga terreni masat e ...

Nyja siriane

Gazeta Tema - 03.12.2015

Nga Joschka Fischer Prej katër vjetësh një luftë e përgjakshme është ndezur në Siri. Ajo që filloi si një kryengritje demokratike kundër diktaturës së Bashar al-Assad është kthyer në një ngatërrese ...

ISIS kërcënon me bomba tre qytete të mëdha (VIDEO)

Java News - 03.12.2015

ISIS ka publikuar një video në të cilën kërcënohen me sulme Washingtoni, New Yorku dhe Moska. Video është publikuar vetëm pak orë pasi Britania votoi për të bombarduar ISIS’in në Siri.

Avionët britanikë bombardojnë ISIS-in

Republika - 03.12.2015

Avionët luftarakë britanikë kanë nisur bombardimet kundër terroristëve të Shtetit Islamik në Siri. Katër avionë të Forcave Ajrore Tornado GR4 janë nisur nga baza e Akrotiris në Qipro drejt Sirisë.

“Shteti Islamik” po e merr edhe Libinë

Ina - 02.12.2015

Qyteti libian, Sirte, është shndërruar në koloni të “Shtetit Islamik”, teksa xhihadistët kanë nisur ta shtrijnë kontrollin edhe në qytetet e tjera libiane, duke iu afruar shumë shpejt Evropës, ...

ISIS, Gjermania përgatit 1.200 ushtarë, avionë e anije. Pritet votimi në Bundestag

Top Channel - 02.12.2015

Kabineti qeveritar gjerman i dha të martën “dritën jeshile” pjesëmarrjes në luftën kundër Shtetit Islamik në Siri, e tani i takon Parlamentit të miratojë atë, që do të jetë misioni më i madh ushtarak ...

Gazetari i mbajtur peng nga ISIS: Bombardimi i Sirisë do ishte një gabim i madh

Almakos - 02.12.2015

Një gazetar francez, i cili është mbajtur përreth 10 muaj nga terroristët e ISIS, ka deklaruar se bombardimi i Sirisë do të jetë një gabim i madh. Gazetari francez Nicolas Henin kaloi shtatë muaj në ...

Ish-zyrtari i DIA-s: SHBA injoroi fuqëzimin e Shtetit Islamik

ikub - 02.12.2015

Një ish-zyrtar i inteligjencës ushtarake të Presidentit Barack Obama gjatë një interviste për CNN ka thënë se Shtëpia e Bardhë e ka nënvlerësuar rrijtjen e fuqisë terroriste të ISIS.

Asadi thotë se sulmet e Rusisë kanë zvogëluar ISIS-in, për dallim nga ato të ShBA-ve

Lajmi.net - 02.12.2015

Presidenti i Sirisë, Bashar Al Asad, ka deklaruar se pjesëmarrja e Rusisë në luftën e vendit të tij ka sjellë ndryshime të rëndësishme dhe zvogëlim të ISIS-it në këtë vend, shkruan BBC.

ISIS hedh nga ndërtesa homoseksualin (Foto+18)

Lajm - 02.12.2015

ISIS vazhdon ekzekutimet mizore në zonat e pushtuara duke zbatuar ligjet e Sharias. Daily Mail ka raportuar për një ekzekutim të ndodhur ditët e fundit ku një homoseksual është hedhur nga një ...

Rusia akuzon rëndë Turqinë: Po furnizohet me naftë nga ISIS

LajmiFundit - 02.12.2015

Rusia akuzon përsëri Turqinë në lidhje me tregtinë ilegale të naftës nga Siria. Presidenti Putin – “Kemi informacione qe konfirmojne se nafta e Shtetit Islamik hyn ne territorin e Turqise ne shkalle ...

”New York Times”: Ëndrrat e ISIS-it po shuhen

Portalb - 02.12.2015

Lajme lidhur me temën A ka Turqia lidhje me IS-in? John Kerry: NATO, gati për të forcuar ndërhyrjet kundër ISIS “Xhihadistët”, Qamili: MPB-ja ndjek me kujdes gjendjen e sigurisë “Koha Ditore”: ...

Parlamenti britanik pritet të votojë për sulmet ajrore ndaj ISIS

Top Channel - 02.12.2015

Pas disa orësh në Londër, Parlamenti britanik do të votojë për të sulmuar nga ajri ose jo objektivat e ISIS në ...

ISIS i pret qafën spiunit rus dhe ka një mesazh për Putinin

LajmiFundit - 02.12.2015

Një video e re e publikuar nga ISIS tregon ekzekutimin e një spiuni rus nga xhihadistët. Në videon që zgjat 8 minuta, bën të ditur CNN, shikohet i burgosuri që ndodhet në gjunjë ka të veshur një ...

Xhihadistët përgatiten për sulm kamikaz? Ja videoja e re e publikuar nga ISIS(VIDEO)

SOT - 02.12.2015

Ndërsa deputetët britanikë po votojnë për bombardimet në Siri, ISIS ka publikuar një tjetër video. Video është nxjerrë nga zyra e propagandës e ISIS al-Furat dher quhet “The Knights of the Shahadda 2.

“Endrrat e ISIS-it po shuhen”

LajmiFundit - 02.12.2015

Shteti Islamik konfirmon se është diçka më shumë se një grup militant dhe se sillet si një qeveri që ofron një sërë shërbimesh në territoret që kontrollon.

ISIS i pret kokën spiunit rus dhe kërcënon Putinin

LajmiFundit - 02.12.2015

ISIS ka publikuar një tjetr video në Youtube ku ekzekuton me prerje koke një person që dyshohet të jetë një anëtar i shërbimeve sekrete ruse. Video tronditëse që është censuruar më pas tregon ...

Alarmojnë mediat e huaja: Në Kosovë janë kthyer 120 xhihadistë!

Telegrafi - 02.12.2015

Mediat italiane shkruajnë për alarmin e rikthimit të luftëtarëve të huaj të ISIS në Ballkan, ku radikalizimi, sipas tyre, është pasojë e politikave miope të Perëndimit.

Alarmojnë mediat e huaja: Në Kosovë janë kthyer 120 xhihadistë!

Botasot - 02.12.2015

Mediat italiane shkruajnë për alarmin e rikthimit të luftëtarëve të huaj të ISIS në Ballkan, ku radikalizimi, sipas tyre, është pasojë e politikave miope të Perëndimit.

FOTOT/ Britania e Madhe përgatitet për luftë, dërgon Tornadot në Siri por

Botasot - 02.12.2015

Pas votimit në parlament flota ajrore e Britanisë së Madhe ka nisur përgatitjet për të shkuar në bazën e saj në Qipro. Kështu do të ketë një distancë të mjaftueshme për të bombarduar në Siri.

Ja momenti ku terroristi i ISIS-it vret gabimisht veten

BalkanWeb - 02.12.2015

Në internet po qarkullon një video, ku një terrorist i ISIS-it vret aksidentalisht veten, duke hedhur në erë ndërtesën ku po stërvitej me një raketahedhës.

“Shteti Islamik” po e merr edhe Libinë

Koha.net - 02.12.2015

Libia po bëhet pjesë e “Shtetit Islamik”, pasi që në këtë vend kanë mbërritur komandantët e xhihadistëve nga Siria, teksa radiostacionet nuk janë duke lëshuar më muzikë, por porosi të Abu Bakr ...

Momenti ku terroristi i ISIS vret gabimisht veten (video)

Botasot - 02.12.2015

Në internet po qarkullon një video, ku një terrorist i ISIS-it vret aksidentalisht veten, duke hedhur në erë ndërtesën ku po stërvitej me një raketahedhës.

“Si pëlqen të ekzekutohesh?”, ISIS hedh nga ndërtesa homoseksualin (Foto,+18)

Telegrafi - 02.12.2015

ISIS vazhdon ekzekutimet mizore në zonat e pushtuara duke zbatuar ligjet e Sharias. Daily Mail ka raportuar për një ekzekutim të ndodhur ditët e fundit ku një homoseksual është hedhur nga një ...

ISIS hedh nga ndërtesa homoseksualin (Foto+18)

Botasot - 02.12.2015

ISIS vazhdon ekzekutimet mizore në zonat e pushtuara duke zbatuar ligjet e Sharias. Daily Mail ka raportuar për një ekzekutim të ndodhur ditët e fundit ku një homoseksual është hedhur nga një ...

Ja si ISIS ekzekuton homoseksualët

BalkanWeb - 02.12.2015

SIRI- Ekstremistët e Shtetit Islamik vijojnë me ekzekutimet mizore. Masakrat prekin kryesisht zonat e pushtuara nga ata, ku zbatohen dhe ligjet e Sharias.

Gjermania përgatit 1.200 ushtarë, avionë e anije kundër ISIS-it

Koha.net - 02.12.2015

Kabineti qeveritar gjerman i dha të martën “dritën jeshile” pjesëmarrjes në luftën kundër Shtetit Islamik në Siri, e tani i takon Parlamentit të miratojë atë, që do të jetë misioni më i madh ushtarak ...

Fotogaleri+18: Ja si ekzekutohen homoseksualët nga ISIS…

Mapo - 02.12.2015

Fotogaleri+18: Ja si ekzekutohen homoseksualët nga ISIS… Postuar më: 02 Dhjetor 2015 18:40 (KUJDES! PAMJE TË RËNDA) Tashmë është kthyer në një prej metodave më të ndjekura të ekzekutimit nga ana e ...

Foto+18: Ja si ekzekutohen homoseksualët nga ISIS

Botasot - 02.12.2015

Tashmë është kthyer në një prej metodave më të ndjekura të ekzekutimit nga ana e terroristëve të ISIS ajo e hedhjes nga lartësitë e ndërtesave. Kjo mënyrë zbatohet kryesisht për homosekusualët.

ISIS publikon video të re, xhihadistët përgatiten për sulm kamikaz

Mapo - 02.12.2015

ISIS publikon video të re, xhihadistët përgatiten për sulm kamikaz Postuar më: 02 Dhjetor 2015 20:43 ISIS ka publikuar një tjetër video teksa deputetët britanikë po votojnë për bombardimet në Siri.

ISIS ekzekuton spiunin rus dhe kërcënon Putin

ABC News - 02.12.2015

NJë video e re e publikuar nga ISIS tregon ekzekutimin e një spiuni rus nga xhihadistët. Në videon që zgjat 8 minuta, bën të ditur CNN, shikohet i burgosuri që ndodhet në gjunjë ka të veshur një ...

Shikojeni se si xhihadistët e ISIS-it përgatiten për sulm kamikaz (Video)

Telegrafi - 02.12.2015

ISIS ka publikuar një tjetër video teksa deputetët britanikë po votojnë për bombardimet në Siri. Video është nxjerrë nga zyra e propagandës e ISIS al-Furat dher quhet “The Knights of the Shahadda 2.

“New York Times”: Ëndrrat e ISIS po shuhen

BalkanWeb - 02.12.2015

NJU JORK- Shteti Islamik konfirmon se është diçka më shumë se një grup militant dhe se sillet si një qeveri që ofron një sërë shërbimesh në territoret që kontrollon.

Video: ISIS i pret kokën spiunit rus dhe kërcënon Putinin

Mapo - 02.12.2015

Video: ISIS i pret kokën spiunit rus dhe kërcënon Putinin Postuar më: 02 Dhjetor 2015 22:11 ISIS ka publikuar një tjetr video në Youtube ku ekzekuton me prerje koke një person që dyshohet të jetë një ...

ISIS i pret kokën spiunit rus dhe kërcënon Putinin (Foto/Video)

Botasot - 02.12.2015

ISIS ka publikuar një tjetr video në Youtube ku ekzekuton me prerje koke një person që dyshohet të jetë një anëtar i shërbimeve sekrete ruse. Video tronditëse që është censuruar më pas tregon ...

Edhe Britania përfshihet në bombardimet ndaj ISIS-it

Koha.net - 02.12.2015

Parlamenti i Britanisë së Madhe ka vendor të përfshihet në bombardimet ndaj militantëve të Shtetit Islamik në Siri, pas dhjetë orë debati. 397 vota ishin Pro, ndërsa 223 Kundër.

“Shtëpia e Bardhë i injoroi paralajmërimet për ISIS-in”

Gazeta Tema - 02.12.2015

Shtëpia e Bardhë i injoroi raportet e shërbimeve sekrete më 2011 dhe 2012, për rrezikun e krijimit të ISIS. Këtë e ka konfirmuar në një intervistë për CNN gjenereali Michael Flynn, ish-numri një i ...

GRAFIKET/ Lufta kundër ISIS: Kush po bën, çfarë?

Gazeta Tema - 02.12.2015

Pas sulmeve terroriste në Paris , Presidentit të SHBA, Barak Obama iu bënë shumë pyetje, në lidhje me angazhimin e Amerikës dhe a po bën ajo sa duhet për të goditur ISIS-in.

“ISIS ka mbaruar, SHBA po e mban ende në këmbë”

Gazeta Tema - 02.12.2015

Dyshimet se SHBA po ndihmon me armatime ISIS janë shtuar së fundmi pas disa deklaratave të luftëtarëve irakenë që luftojnë ISIS-in. Disa prej luftëtarëve madje thonë se kanë parë helikopterë që ...

Irakenët: Prova që SHBA ndihmon ISIS. Amerikanët: Qesharake

Java News - 02.12.2015

Dyshimet se SHBA po ndihmon me armatime ISIS janë shtuar së fundmi pas disa deklaratave të luftëtarëve irakenë që luftojnë ISIS-in. Disa prej luftëtarëve madje thonë se kanë parë helikopterë që ...

Asadi thotë se sulmet e Rusisë kanë zvogëluar ISIS-in, për dallim nga ato të ShBA-ve

Tetova Sot - 02.12.2015

Presidenti i Sirisë, Bashar Al Asad, ka deklaruar se pjesëmarrja e Rusisë në luftën e vendit të tij ka sjellë ndryshime të rëndësishme dhe zvogëlim të ISIS-it në këtë vend, shkruan BBC.

Rusia: Erdogan dhe familja e tij e përfshirë në tregtinë e naftës me ISIS

Gazeta Dita - 02.12.2015

Rusia ka shkuar më tej në akuzat e saj kundër Turqisë në lidhje me tregtinë e naftës me Shtetin Islamik. Ministria e Mbrojtjes ruse thotë se vetë presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Ersdogan dhe ...

“Si pëlqen të ekzekutohesh?”, ISIS hedh nga nga ndërtesa homoseksualin

Gazeta Tema - 02.12.2015

ISIS vazhdon ekzekutimet mizore në zonat e pushtuara duke zbatuar ligjet e Sharias. Daily Mail ka raportuar për një ekzekutim të ndodhur ditët e fundit ku një homoseksual është hedhur nga një ...

Foto-galeri/ Ja si i ekzekuton homoseksualët ISIS duke i hedhur nga ndërtesat

Java News - 02.12.2015

Tashmë është kthyer në një prej metodave më të ndjekura të ekzekutimit nga ana e terroristëve të ISIS ajo e hedhjes nga lartësitë e ndërtesave. Kjo mënyrë zbatohet kryesisht për homosekusualët.

ISIS hedh nga ndërtesa homoseksualin (FOTO+18)

Tetova Sot - 02.12.2015

ISIS vazhdon ekzekutimet mizore në zonat e pushtuara duke zbatuar ligjet e Sharias. Daily Mail ka raportuar për një ekzekutim të ndodhur ditët e fundit ku një homoseksual është hedhur nga një ...

“Ja si po merr fund Shteti Islamik”

Gazeta Tema - 02.12.2015

Shteti Islamik e paraqet veten më shumë se një grup ushtarak dhe tashmë prej kohesh ka filluar të paraqesë veten si një qeveri që ofron një sërë shërbimesh në kontrollet që ka në zotërim.

VIDEO/ Rusia: Ja prova që Turqia blen naftë nga ISIS

Gazeta Tema - 02.12.2015

Ministri rus i Mbrojtjes deklaroi se ka tre rrugë kryesore ku kalon nafta e ISIS drejt Turqisë. Madje ministri ka paraqitur edhe një video si provë. Videoja tregon disa rafineri nafte që janë ...

Gjermania përgatit 1.200 ushtarë, avionë e anije kundër ISIS-it

Tetova Sot - 02.12.2015

Kabineti qeveritar gjerman i dha të martën “dritën jeshile” pjesëmarrjes në luftën kundër Shtetit Islamik në Siri, e tani i takon Parlamentit të miratojë atë, që do të jetë misioni më i madh ushtarak ...

ISIS zemërohet me britanezët, përgatisin sulme të reja vetvrasëse (FOTO)

Tetova Sot - 02.12.2015

Militantët e Shtetit Islamik kanë filluar të realizojnë një video të re në të cilën e quajnë të pështirë votën e deputetëve se forcat e Britanisë së Madhe duhet bombarduar Sirinë.

Ka edhe më keq se ISIS! 9 gjëra që askush nuk i përmend për Sirinë

Gazeta Tema - 02.12.2015

Krerët e Britanisë së Madhe po diskutojnë nëse duhet të vijojnë fushatën e bombardimeve në Siri apo jo. Cameron po has rezistencë në dëshirën e tij për të shtuar bombardimet.

ISIS ther spiunin rus dhe kërcënon Putinin

Gazeta Tema - 02.12.2015

ISIS ka publikuar një tjetr video në Youtube ku ekzekuton me prerje koke një person që dyshohet të jetë një anëtar i shërbimeve sekrete ruse. Video tronditëse që është censuruar më pas tregon ...

Ja se si xhihadistët e ISIS-it përgatiten për sulm kamikaz (Video)

Republika - 02.12.2015

ISIS ka publikuar një tjetër video teksa deputetët britanikë po votojnë për bombardimet në Siri. Video është nxjerrë nga zyra e propagandës e ISIS al-Furat dher quhet “The Knights of the Shahadda 2.

Grafite të ISIS-it në veri të Kosovës

Lajmi.net - 01.12.2015

Në disa shtëpi të serbëve në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të Mitrovicës, në fundjavë janë shkruar grafite të “Shtetit Islamik” – ISIS. Më të dukshme, ato janë në afërsi të objektit të “Telekom”-it.

Mbi 120 qytetarë të Kosovës të cilët kanë luftuar për SHI-në janë kthyer në Kosovë

Idividi - 01.12.2015

Prishtinë, 30 nëntor 2015 (MIA) - Mbi 120 shtetas kosovarë, të cilët kanë luftuar në anën e "Shtetit Islamik, janë kthyer në Kosovë, njoftojnë mediet kosovare.

Gjermania, tornadot "RECCE" kundër ISIS-it

Top Channel - 01.12.2015

Gjermania synon t’i bashkohet koalicionit ndërkombëtar të Perëndimit në luftën kundër ISIS-it në Siri dhe Irak, por pa u përfshirë në bombardimet e drejtpërdrejta në Siri dhe ...

Gjermania i bashkohet koalicionit kundër ISIS-it

LajmiFundit - 01.12.2015

Gjermania synon t’i bashkohet koalicionit ndërkombëtar të Perëndimit në luftën kundër ISIS-it në Siri dhe Irak, por pa u përfshirë në bombardimet e drejtpërdrejta në Siri dhe Irak.

Grafite të ISIS në Mitrovicë, tremben serbët

ikub - 01.12.2015

Grafite të Shtetit Islamik janë shkruar gjatë fundjavës në muret e disa shtëpive të serbëve në “Lagjen e Boshnjakëve” në veri të Mitrovicës. Më të dukshmit janë ato në afërsi të objektit të ...

Putin: Ja cilat shtete finansojnë ISIS-in dhe si

Shqipmedia - 01.12.2015

Rusia ka arsye të “dyshojë” se avioni u rrëzua “për të siguruar furnizime të paligjshme me naftë, nga ISIS për Turqinë”. Vladimir Putini jo vetëm ka snobuar Erdoganin, duke i mohuar atë takim që ...

ISIS merr nën kontroll Libinë

Lajmi.net - 01.12.2015

Libia është duke u bërë pjesë e “Shtetit Islamik”, pasi në këtë vend kanë arritur komandantët e islamistëve nga Siria, kurse radiot lokale më nuk po lëshojnë muzikë, por porosi të Abu Bakr al ...

Gjermania miraton bashkëpunimin me Francën në bombardimet ndaj ISIS

ikub - 01.12.2015

Ministrat gjermanë kanë miratuar planin për mbështetjen dhe dërgimin e forcave ushtarake për të luftuar militantët e Shtetit Islamik. Gjermania do të dërgojë rreth 1 200 trupa ushtarake, duke iu ...

Qeveria gjermane mbështet ndihmën ushatarake kundër ISIS

Almakos - 01.12.2015

Parlamenti gjerman, të mërkurën do të votojë për mbështetjen ushtarake kundër Shtetit Islamik. Avionë “Tornado” zbulimi, një fregatë detare dhe 1200 ushtarë do të dërgohen në rajon.

Britani, pritet vota e parlamentit për sulmet kundër ISIS

Almakos - 01.12.2015

Kryeministri britanik, Deivid Cameron është besimplotë se do të fitojë të mërkurën votën parlamentare për të bombarduar Shtetin Islamik në Siri. Ai tha se është momenti i duhur për t’ju bashkuar ...

Gjermania: Plani 6 pikësh për të fituar ISIS

Lajmi.net - 01.12.2015

Ministrja e brendshme e Gjermanisë, Ursula von der Leyen (57, CDU), ka treguar planin gjashtë pikësh për gazetën gjerman Bild.de, me të cilin, mund të fitohet ISIS.

SHBA dërgon forca speciale në Siri dhe Irak për të luftuar kundër ISIS

ikub - 01.12.2015

SHBA-të kanë dërguar në Siri dhe në Irak forcat e tyre speciale në luftën kundër Shtetit Islamik. Autoritetet ligjzbatuese amerikane kanë konfirmuar se do të japin mbështetjen e tyre duke ndihmuar ...

Gjykata në Rusi dënon gjashtë persona për rekrutim për llogari të ISIS-it

ikub - 01.12.2015

Gjashtë persona në Rusi janë dënuar me burgim nga 5-7 vite sepse ishin përpjekur të rekrutonin në Rusi kandidatë për xhihad për organizatën Shteti Islamik (ISIS) në Siri.

Grafite të ISIS-it në veri të Mitrovicës, tmerrohen serbët

BalkanWeb - 01.12.2015

MITROVICE- Në disa shtëpi të serbëve në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të Mitrovicës, në fundjavë janë shkruar grafite të “Shtetit Islamik” – ISIS. Më të dukshme, ato janë në afërsi të objektit të ...

ISIS-i ekzekutoi publikisht 18 persona në Palmira

Koha.net - 01.12.2015

Bejrut, 30 nëntor – Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, ka njoftuar Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Gjermani: Plani 6 pikësh për të fituar ISIS

Botasot - 01.12.2015

Ministrja e brendshme e Gjermanisë, Ursula von der Leyen (57, CDU), ka treguar planin gjashtë pikësh për tabloidin gjerman Bild.de, me të cilin, mund të fitohet ISIS.

Gjermania mbështetje ushtarake kundër ISIS në Siri

ABC News - 01.12.2015

Qeveria gjermane aprovoi planin për pjesëmarrjen në fushatën ushtarake kundër shtetit islamik në Siri. Lajmi u konfirmua për mediat vendase nga një funksionar i ekzekutivit.

7 kosovarë që kanë lidhje me ISIS kanë hyrë në Ballkan

ABC News - 01.12.2015

Te pakten shtate shtetas kosovare qe kane lidhje me ISIS, mendohet se kane hyre ne Ballkan, gjate tre javeve te fundit. Keshtu shkruajne mediat kosovare, duke cituar sherbimet e inteligjences ne ...

Grafite të “ISIS” alarmojnë serbët e Mitrovicës

ABC News - 01.12.2015

Mbishkrime per ISIS-in jane gjetur te shkruara ne forma grafitesh, ne disa lagje te banuara me serbe ne Veri te Mitrovices. Te alarmuar jane shprehur banorete serb te kesaj zone, per rrezikun e ...

Dridhet Italia: ISIS dhe Boko Haram vetëm dy hapa larg

Botasot - 01.12.2015

Tashmë krerët e ISIS janë zhvendosur nga qyteti i tyre fortesë Raqqa duke kërkuar një fortesë të re. Ajo duket se është pikërisht qyteti Sirte në Libi.

Mediat e huaja: Në Kosovë janë kthyer 120 xhihadistë

BalkanWeb - 01.12.2015

Mediat italiane shkruajnë për alarmin e rikthimit të luftëtarëve të huaj të ISIS në Ballkan, ku radikalizimi, sipas tyre, është pasojë e politikave miope të Perëndimit.

Pse bombardimet kundër ISIS-it nuk do zgjidhin problemet

Mapo - 01.12.2015

Pse bombardimet kundër ISIS-it nuk do zgjidhin problemet Postuar më: 01 Dhjetor 2015 17:20 Nga Andrew J. Bacevich Jo shumë kohë më parë, Dejvid Kameron, deklaroi se ai nuk ishte një “neokonservator ...

Momenti kur terroristi i ISIS-it vret vetën aksidentalisht (Video)

Telegrafi - 01.12.2015

Kamera ka regjistruar momentin kur një militant i ISIS-it në tentim për të përgatitur armën e tij, e aktivizon gabimisht dhe vret vetën. Xhihadisti në tentim për të hedhur granatën, e aktivizon atë ...

Inteligjenca e Libisë: ISIS braktis Sirinë dhe Irakun pas bombardimeve

ABC News - 01.12.2015

Shërbimet e Inteligjencës së Libisë kanë bërë të ditur mbërritjen e luftëtarëve xhihadistë të ndryshëm, mes të cilëve dhe disa lider të ISIS. Ata mendohet se kanë arritur në qytetin bregdetar të ...

Rusi, Gjykata dënon gjashtë persona për rekrutim për llogari të ISIS-it

BalkanWeb - 01.12.2015

MOSKË- Drejtësia ruse dënoi sot gjashtë persona me burgim nga 5-7 vite sepse ishin përpjekur të rekrutonin në Rusi kandidatë për xhihad për organizatën Shteti Islamik (ISIS) në Siri.

Grafite të ISIS-it në veri

InfoGlobi - 01.12.2015

Në disa shtëpi të serbëve në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të Mitrovicës, në fundjavë janë shkruar grafite të “Shtetit Islamik” – ISIS. Më të dukshme, ato janë në afërsi të objektit të “Telekom”-it.

GRUPI XHIHADIST: “Rama të mos e kruaj me ISIS-n. Ai çliron vendin nga kriminelët”

Gazeta Dita - 01.12.2015

Edhe seanca e radhës pranë Gjykatës së Krimeve të Rënda ka dështuar ndaj të ashtuquajturve “grupi xhihadist”. Shkaku ishte ikja demonstrative nga salla e gjyqit e njëri prej të arrestuarve Gert ...

Dridhet Italia: ISIS dhe Boko Haram vetëm dy hapa larg

Gazeta Tema - 01.12.2015

Tashmë krerët e ISIS janë zhvendosur nga qyteti i tyre fortesë Raqqa duke kërkuar një fortesë të re. Ajo duket se është pikërisht qyteti Sirte në Libi.

Pse bombardimet kundër ISIS-it nuk do zgjidhin problemet

Java News - 01.12.2015

Nga Andrew J. Bacevich Jo shumë kohë më parë, Dejvid Kameron, deklaroi se ai nuk ishte një “neokonservator naiv, që të mendonte se mund të eksportojë demokracinë, nga një avion që udhëton mbi 15 mijë ...

FOTOT/ Britania e Madhe përgatitet për luftë, dërgon Tornadot në Siri por…

Gazeta Tema - 01.12.2015

Pas votimit në parlament flota ajrore e Britanisë së Madhe ka nisur përgatitjet për të shkuar në bazën e saj në Qipro. Kështu do të ketë një distancë të mjaftueshme për të bombarduar në Siri.

Britania e Madhe përgatitet për luftë, dërgon Tornadot në Siri por… (FOTO)

Tetova Sot - 01.12.2015

Pas votimit në parlament flota ajrore e Britanisë së Madhe ka nisur përgatitjet për të shkuar në bazën e saj në Qipro. Kështu do të ketë një distancë të mjaftueshme për të bombarduar në Siri.

Momenti kur xhihadisti i ISIS-it vret vetën gabimisht (VIDEO)

Tetova Sot - 01.12.2015

Ky është momenti kur një militant i ISIS-it në tentim për të përgatitur armën e tij, gabimisht shpërthen vetën. Xhihadisti në tentim për të hedhur granatën tutje bombardon ndërtesën në të cilën ishte ...

Rusi: Gjykata dënon gjashtë persona për rekrutim për llogari të ISIS-it

Tetova Sot - 01.12.2015

Drejtësia ruse dënoi sot gjashtë persona me burgim nga 5-7 vite sepse ishin përpjekur të rekrutonin në Rusi kandidatë për xhihad për organizatën Shteti Islamik (ISIS) në Siri.

Grafite të ISIS-it në veri të Kosovës

Republika - 01.12.2015

Në disa shtëpi të serbëve në “Lagjen e Boshnjakëve”, në veri të Mitrovicës, në fundjavë janë shkruar grafite të “Shtetit Islamik” – ISIS. Më të dukshme, ato janë në afërsi të objektit të “Telekom”-it.

Mbi 120 pjesëmarrës në luftën e ISIS-it janë kthyer në Kosovë

Lajmi.net - 30.11.2015

Paralajmërimet që i bëri presidenti i shtetit fqinj - Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, se 70 pjesëtarë të ISIS-it, që ishin nga Maqedonia janë kthyer në këtë shtet, kanë reflektuar në shtimin e masave të ...

Gjermania i bashkohet Francës kundër ISIS, dërgon 1 200 trupa ushtarake

ikub - 30.11.2015

Gjermania do të dërgojë rreth 1 200 trupa ushtarake për të luftuar ISIS, duke iu bashkuar kështu thirrjes së presidentit francez Hollande për një koalicion ndërkombëtar kundër Shtetit Islamik.

Mbi 120 pjesëtarë të ISIS-it u kthyen në Kosovë

LajmiFundit - 30.11.2015

Sipas zëdhënësit të Policisë së Kosovës, Baki Kelani, numri i personave që besohet se kanë qenë në zonën e konfliktit që nga viti 2011 e deri më tani dhe të cilët janë kthyer në Kosovë është mbi 120.

Kosovë, rikthehen 120 luftëtarë të ISIS, SHIK nis hetimet e imtësishme, rritet siguria

SOT - 30.11.2015

Plot 120 shtetas kosovarë, të cilët i ishin bashkuar luftës në Siri, janë kthyer në vendin e tyre. Lajmi është bërë i ditur nga mediat kosovare, sipas të cilave, personat janë kthyer përgjatë viteve ...

120 pjesëtarë të ISIS-it u kthyen në Kosovë

Portalb - 30.11.2015

Lajme lidhur me temën Çfarë është zbuluar në tunelin sekret të ISIS? (VIDEO) Shqipëria nuk është imune nga rreziku i terrorizmit I penduari nga Tirana: ISIS nuk e lexon fare Kuranin, Muhaxheri ishte ...

Ja sa njerëz i ka vrarë ISIS që nga viti i kaluar (FOTO)

Lajmi.net - 30.11.2015

Militantët e ISIS-it i kanë vrarë më shumë se 3,500 njerëz, përfshirë 2,000 civilë, në Siri që nga qershori i vitit të kaluar. Syrian Observatory për të Drejtat e Njeriut me seli në Britani, ka thënë ...

ISIS ndryshon vendstrehimin, gati për të goditur perendimin

LajmiFundit - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesisht në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendoset. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

ISIS ekzekuton publikisht 18 persona në Palmira

LajmiFundit - 30.11.2015

Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, ka njoftuar Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

ISIS-i ekzekuton publikisht 18 persona në Palmira

Lajmi.net - 30.11.2015

Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, njoftoi Vëzhguesi Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Mbi 120 pjesëtarë të ISIS-it u kthyen në Kosovë

Telegrafi - 30.11.2015

Paralajmërimet që i bëri presidenti i shtetit fqinj - Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, se 70 pjesëtarë të ISIS-it, që ishin nga Maqedonia janë kthyer në këtë shtet, kanë reflektuar në shtimin e masave të ...

Mbi 120 pjesëtarë të ISIS-it u rikthyen në Kosovë

BalkanWeb - 30.11.2015

KOSOVE- Numri i personave që besohet se kanë qenë në zonën e konfliktit në Siri që nga viti 2011 e deri më tani dhe të cilët janë kthyer në Kosovë është mbi 120.

“Sirte është Raqqa e re”, vendlindja e Gedafit bastioni i ri i ISIS

BalkanWeb - 30.11.2015

Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti i Libisë, mund të bëhet kryeqyteti i ri i Shtetit Islamik, dy hapa larg Europës.

ISIS avancon në Libi drejt Sirtes duke synuar rafineritë e naftës

ABC News - 30.11.2015

Autoritete në Libi japin alarmin për avancimin e xhihadistëve në vend të cilët po i drejtophen lindjes së Sirtes me armatime të rënda dhe automjete të blinduara.

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve

Botasot - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesish në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendosen. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve

Telegrafi - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesish në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendosen. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

ISIS ekzekuton publikisht 18 persona në Palmira

BalkanWeb - 30.11.2015

BEJRUT– Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Bejrut – ISIS-i ekzekuton publikisht 18 persona në Palmira

Botasot - 30.11.2015

Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

ISIS ekzekutoi publikisht 18 persona

ABC News - 30.11.2015

ISIS ekzekutoi publikisht 18 persona ne qender te qytetit sirian te Palmires. Lajmi u konfirmua nga observatori sirian per te drejtat e njeriut. Mendohet se ne rradhet e viktimave jane ushtare te ...

ISIS-i ekzekutoi publikisht 18 persona në Palmira

Telegrafi - 30.11.2015

Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, ka njoftuar Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

ALARMI/ 120 luftëtarë të ISIS kthehen në Kosovë

Java News - 30.11.2015

Burime brenda organeve të sigurisë kanë bërë me dije se institucionet përgjegjëse, duke përfshirë Policinë e Kosovës, Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë dhe mekanizmat tjerë relevantë, janë duke ...

120 pjesëtarë të ISIS-it u kthyen në Kosovë

Express - 30.11.2015

Paralajmërimet që i bëri presidenti i shtetit fqinj – Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, se 70 pjesëtarë të ISIS-it, që ishin nga Maqedonia janë kthyer në këtë shtet, kanë reflektuar në shtimin e masave të ...

120 pjesëtarë të ISIS-it u kthyen në Kosovë

Tetova Sot - 30.11.2015

Paralajmërimet që i bëri presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, se 70 pjesëtarë të ISIS-it, nga Maqedonia janë kthyer në këtë shtet, kanë reflektuar në shtimin e masave të sigurisë edhe në Kosovë.

ISIS kërcënon sërish: Ja foto e frikshme që kanë publikuar

Gazeta Tema - 30.11.2015

ISIS ka vijuar kërcënimet ndaj shteteve perëndimore dhe këtë radhë në shënjestër është vënë kryeqyteti italian, Roma. Xhihadistët kanë publikuar një foto ku shihet një xhihadist me njërën dorë të ...

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve

Gazeta Tema - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesish në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendosen. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

ISIS në dyert e Evropës!

InfoGlobi - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesisht në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendosen. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

SHIFRAT/ Ja ku janë mbështetësit më të mëdhenj të ISIS

Gazeta Tema - 30.11.2015

Lufta e ISIS nuk është përqendruar vetëm në ekzekutime apo sulme kamikaze por edhe një rrjetet sociale. Shumë mbështetës të ISIS lëshojnë mesazhe proxhihadiste në rrjet dhe rekrutojnë të rinj nga e ...

Kthehen në Kosovë mbi 120 qytetarë që luftuan për ISIS-in

Tetova Sot - 30.11.2015

Mbi 120 shtetas kosovarë, të cilët kanë luftuar në anën e “Shtetit Islamik, janë kthyer në Kosovë, njoftojnë mediet kosovare. Këtë e deklaroi zëdhënësi i policisë së Kosovës, Baki Kelani, duke ...

ISIS-i ekzekuton publikisht 18 persona në Palmyra

Tetova Sot - 30.11.2015

Të paktën 18 persona u ekzekutuan publikisht nga ISIS-i në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë, njoftoi Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

Vendlindja e Gedafit, bastioni i ri i Kalifatit. Terrori i afrohet dyerve të Europës

Gazeta Dita - 30.11.2015

Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti ie verilindjes së Libisë, mund të bëhet kryeqyteti i ri i Shtetit Islamik, dy hapa larg Europës.

Vendlindja e Gadafit bastioni i ri i ISIS, terroristët pranë Evropës

Java News - 30.11.2015

Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti ie verilindjes së Libisë, mund të bëhet kryeqyteti i ri i Shtetit Islamik, dy hapa larg Europës.

ISIS sërish me ekzekutime publike

InfoGlobi - 30.11.2015

ISIS organizata që shumica e shteteve perëndimore e kanë shpallur organizatë terroriste ka ekzekutuar publikisht 18 persona në qytetin e Palmirës, në Siri.

ISIS në dyert e Europës: Ja strategjia e re e xhihadistëve

Tetova Sot - 30.11.2015

Bombardimet që po kryen Rusia me Francën në Siri dhe kryesish në qytetin e Raqqas kanë detyruar krerët e Shtetit Islamik të zhvendosen. Ata kanë gjetur një vendstrehim të ri ku do të mund të ...

Mbi 120 pjesëmarrës në luftën e ISIS-it janë kthyer në Kosovë

Republika - 30.11.2015

Paralajmërimet që i bëri presidenti i shtetit fqinj – Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, se 70 pjesëtarë të ISIS-it, që ishin nga Maqedonia janë kthyer në këtë shtet, kanë reflektuar në shtimin e masave të ...

Vendlindja e Gadafit bastioni i ri i ISIS, terroristët pranë Evropës

Republika - 30.11.2015

Sirte është Raqqa e re. Shërbimet e fshehtë të perëndimin druhen se qyteti i verilindjes së Libisë, mund të bëhet kryeqyteti i ri i Shtetit Islamik, dy hapa larg Europës.

Terror nga ISIS, ekzekuton publikisht 18 persona në Palmira

Republika - 30.11.2015

Terroristët e ISIS nuk ndalen. Sipas raportimeve të fundit ata kanë ekzekutuar publikisht 18 persona në qytetin e Palmirës, në qendër të Sirisë. Lajmi është bërë i ditur nga Observatori sirian për të ...