TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SHBA mbështet komentet e OSBE mbi zgjedhjet në Shqipëri

SETimes - 17.09.2009

17/09/2009 TIRANE, Shqipëri -- Ambasada e SHBA në Tiranë lëshoi një deklaratë të mërkurën (16 shtator) duke mbështetur raportin përfundimtar të OSBE mbi ...

Vendimi për BE pas shqyrtimit të raportit OSBE/ODIHR

Telegrafi - 17.09.2009

Ambasada gjermane në Shqipëri deklaron se shqyrtimi i kërkesës e Shqipërisë për anëtarësimin e saj në familjen e evropiane do të diskutohet pasi Gjermania dhe ...

BE: Zgjedhjet në Shqipëri sipas kritereve ndërkombëtare

Botasot - 17.09.2009

Presidenca suedeze e Bashkimit Europian reagoi mbrëmë pas publikimit të raportit të ODIHR mbi zgjedhjet e 28 qershorit në Shqipëri.

Presidenca e BE-së reagon pas raportit të ODIHR-it

VOA - 17.09.2009

Presidenca suedeze e Bashkimit Europian reagoi mbrëmë pas publikimit të raportit të ODIHR mbi zgjedhjet e 28 qershorit në Shqipëri.

SHBA: Zgjedhjet patën përmirësime

Ina - 16.09.2009

Ambasada Amerikane reagon pas raportit përfundimtar zë OSBE/ODIHR mbi zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit në Shqipëri.

SHBA: Mbështetet raporti i OSBE-së për zgjedhjet në Shqipëri

Evropaelire - 16.09.2009

Shtetet e Bashkuara thonë se e mbështesin raportin e Zyrës për Institucione Demokratike dhe të Drejta të Njeriut të OSBE-së, lidhur me zgjedhjet e 28 qershorit ...

Delegjitimimi i Ramës

Botasot - 16.09.2009

Tri javë më parë, kryetari pa mandat i PS doli i turbulluar nga zyra e tij pas një takimi me një delegacion të lartë të OSBE, të kryesuar nga zv.presidenti i ...

Shqipëria me Berishën më afër BE-së

Botasot - 16.09.2009

Deklaratat e presidencës suedeze dhe komisonerit Rehn se vendi pas këtyre zgjedhjeve është në një pozitë më të mirë për sa i përket perspektivës evropiane, ...

SHBA: Mirëpresim përmirësimet në zgjedhje

Telegrafi - 16.09.2009

Ambasada amerikane në Tirane mbështet raportin përfundimtar të OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 28 qershorit.

Nuk jemi më përsëritës

Botasot - 16.09.2009

Na u desh një ditë e tërë për të reflektuar mbi raportin e OSBE/ODHIR. Kësaj radhe nxënësi i mirë me kombësi shqiptare e kaloi provimin e shkollës së ...

Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë

Botasot - 16.09.2009

Vetëm pak ditë pas publikimit të raport të OSBE/ODIHR-it në lidhje me zgjedhjet në vendin tonë ka reaguar sot edhe Ambasada Amerikanë në Tiranë.

Shqipëri: PS komenton raportin e ODIHR-it për zgjedhjet

VOA - 16.09.2009

Në Shqipëri kryetari në detyrë i partisë socialiste Edi Rama tha sot se raporti përfundimtar I ODIHR-it për zgjedhjet e 28 qershorit dëshmon se sipas tij, ...

SHBA përshëndesin përmirësimin e zgjedhjeve në Shqipëri

VOA - 16.09.2009

Ambasada amerikane në Tiranë bëri sot komente mbi raportin përfundimtar të zgjedhjeve të 28 qershorit në Shqipëri publikuar dy ditë më parë nga ODIHR-i.

Reagime për raportin e OSBE-së për zgjedhjet

BBC - 15.09.2009

Raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR-it për zgjedhjet e 28 qershorit po vlerësohet pozitivisht, edhe pse po lexohet krejt ndryshe njera-tjetrës, nga shumica dhe ...

OSBE: Në zgjedhjet në Shqipëri përmirësime, por edhe mangësi

Evropaelire - 15.09.2009

Shqipëria ka treguar përmirësime të rëndësishme në mbajtjen e zgjedhjeve të përgjithshme në qershor, por ende ka dështuar, që në tërësi t’i plotësoj standardet ...

OSBE: Zgjedhjet në Shqipëri nuk përmbushën standardet më të larta

Makfax - 15.09.2009

Zgjedhjet parlamentare që në Shqipëri u mbajtën nga fundi i qershorit, shënuan progres, por nuk plotësuan standardet më të larta.

Rama: Raporti i OSBE-ODIHR, kambanë alarmi

Ina - 15.09.2009

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaron se raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR është një kambanë alarmi për gjendjen e zgjedhjeve në Shqipëri.

Raporti i zgjedhjeve me aspekte pozitive dhe negative

DW - 15.09.2009

Raporti përfundimtar i ekipit të vëzhguesve të OSBE ODIHR-it mbi zgjedhjet parlamentare në Shqipëri po përcillet më reagime të ndryshme nga përfaqësuesit e ...

OSBE lëshon raportin përfundimtar mbi zgjedhjet shqiptare

SETimes - 15.09.2009

15/09/2009 TIRANE, Shqipëri -- Media vendase njoftoi të hënën (14 shtator) se një raport përfundimtar nga OSBE mbi zgjedhjet e përgjithshme të 28 qershorit në ...

OSBE: Zgjedhjet, jo standardet më të larta demokratike

Telegrafi - 15.09.2009

Një raport përfundimtar i vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet parlamentare të qershorit në Shqipëri arrin në përfundimin se ka pasur përmirësime, por se ...

OSBE/ODIHR rrëzon Ramën: S'ka prova për manipulimin

Botasot - 15.09.2009

Zgjedhjet e 28 qershorit në Shqipëri u zhvilluan në përputhje me rekomandimet e OSBE-së dhe standardet e tjera ndërkombëtare për zgjedhje demokratike.

Berisha: Pas raportit të OSBE, Rama të reflektojë për bojkotin

Botasot - 15.09.2009

Kreu i qeverisë ftoi kryetarin e Partisë Socialiste që të heqë dorë nga skenarët e trillimeve mbi zgjedhjet e 28 qershorit, por t`i shohë ato me objektivitet ...

Berisha vlerëson raportin e ndërkombëtarëve si objektiv

Telegrafi - 15.09.2009

Objektiv dhe të karakterizuar nga një vërtetësi e madhe. Kështu e ka cilësuar kryeministri Sali Berisha raportin final të OSBE/ODIHR-it, për zgjedhjet në ...

Meta: Raporti i OSBE-së për zgjedhjet, më i miri

Telegrafi - 15.09.2009

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta theksoi të martën se raporti i OSBE/ODIHR është më i mirë i bërë ndonjëherë për Shqipërinë.

Rama: Raporti i OSBE-ODIHR, kambanë alarmi

Telegrafi - 15.09.2009

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama deklaron se raporti përfundimtar i OSBE-ODIHR është një kambanë alarmi për gjendjen e zgjedhjeve në Shqipëri.

Meta: Raporti i OSBE-së për zgjedhjet, më i miri

Botasot - 15.09.2009

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta theksoi sot se raporti i OSBE/ODIHR është më i mirë i bërë ndonjëherë për Shqipërinë.

Berisha: Vlerësimet, dëshmi e progresit të qeverisë së re

Botasot - 15.09.2009

Jam sot këtu, për të përshëndetur raportin përfundimtar të OSBE dhe ODIHR-it, publikuar këtë pasdite mbi zgjedhjet në Shqipëri.

'Përmirësimet në hije nga politizimi i aspekteve teknike'

BBC - 14.09.2009

Një raport përfundimtar i vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it për zgjedhjet parlamentare të qershorit në Shqipëri arrin në përfundimin se ka pasur përmirësime, por se ...

OSBE-ODIHR nxjerr raportin përfundimtar për zgjedhjet në Shqipëri

VOA - 14.09.2009

Në një raport përfundimtar për zgjedhjet në Shqipëri të publikuar sot, zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut, ODIHR, thotë se ...