TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juventusi i bën Ronaldos një befasi të madhe/FOTO

Ina - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo padyshim se është transferimi më i madh i kësaj vere. Ylli portugez la Real Madridin për t’u transferuar te Juventusi në Serie A. E të ‘Zonja e Vjetër’ është mirëpritur transferimi ...

“Ronaldo Day”, pritja e “goditjes së shekullit”, si të ishte kryetar shteti

Lajmi.net - 15.07.2018

. Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”. Me përjashtim të ndonjë ndryshimi programacioni të minutës së fundit, gjë ...

Pronari i Napolit i nxjerr sekretin: Ronaldo na u lut ta blinim, e refuzuam

LajmiFundit - 15.07.2018

Në Torino janë shtuar ethet për ardhjen e Cristiano Ronaldos, i cili do të bëjë prezantimin e tij si futbollist i Juventusit pasditen e së hënës. Për portugezin ka folur edhe presidenti i Napolit, ...

Ronaldos nuk i intereson Botërori! Mbërrin në Torino

Top Channel - 15.07.2018

Kur e gjithë vëmendja e botës ishte e përqendruar në finalen e Botërorit, në të cilën triumfuan francezët, Ronaldo zbarkoi në Torino, ku do i bashkohet Juventusit në eksperiencën e tij të re.

Cristiano Ronaldo zbarkon në Torino

Lajmi.net - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino, para kompletimit të transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi. Ronaldo mbërriti sot në Caselle të Torinos me aeroplan privat, njofton faqja zyrtare e ...

Ronaldo merr një përshëndetje interesante nga Juventusi

Lajmi.net - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo padyshim se është transferimi më i madh i kësaj vere. Ylli portugez la Real Madridin për t’u transferuar te Juventusi në Serie A. E të ‘Zonja e Vjetër’ është mirëpritur transferimi ...

Ronaldo kërkoi transferimin te skuadra tjetër e Series A, por përfundoi te Juventusi!

Lajmi.net - 15.07.2018

Tashmë Ronaldo është lojtarë i Juventus, por polemikat mbi këtë kalim vazhdojnë ende. Së fundmi po qarkullon një lajm që klubi i “zonjës së vjetër” ishte plani B, i Ronaldos, pasi ky i fundit kishte ...

Ronaldo injoron Botërorin! Mbërrin në Torino

LajmiFundit - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo zbarkoi në Torino, ku do i bashkohet Juventusit në eksperiencën e tij të re. Juventusi ka publikuar në “Twitter” foton e zbarkimit të portugezit, në shoqërinë e të fejuarës, ...

“Ronaldo Day”, pritja e “goditjes së shekullit”, si të ishte kryetar shteti

Top Channel - 15.07.2018

Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”. Me përjashtim të ndonjë ndryshimi programacioni të minutës së fundit, gjë që ...

Napoli, De Laurentiis: Ronaldo na u ofrua, por e refuzuam!

Top Channel - 15.07.2018

Në Torino janë shtuar ethet për ardhjen e Cristiano Ronaldos, i cili do të bëjë prezantimin e tij si futbollist i Juventusit pasditen e së hënës. Për portugezin ka folur edhe presidenti i Napolit, ...

Georgina Rodriguez tregon format perfekte në Greqi

SOT - 15.07.2018

Georgina Rodriguez solli në jetë fëmijën e saj të parë me Cristiano Ronaldon në nëntor të viti të kaluar. Dhe modelja tregoi trupin e saj pas lindjes në Greqi.

Flet dhe Berlusconi: Ronaldo te Juventus, një gjë e tmerrshme për Serie A!

SOT - 15.07.2018

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi u shpreh se transferimi i Ronaldos te Juventusi është një goditje e rëndë për të gjitha skuadrat tjera në kampionatin italian.

Ronaldo merr një përshëndetje interesante nga Juventusi

Botasot - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo padyshim se është transferimi më i madh i kësaj vere. Ylli portugez la Real Madridin për t’u transferuar te Juventusi në Serie A. E të ‘Zonja e Vjetër’ është mirëpritur transferimi ...

De Laurentis: Ronaldo na u ofrua, por e refuzuam!

InfoSport - 15.07.2018

Në Torino janë shtuar ethet për ardhjen e Kristiano Ronaldos, i cili do të bëjë prezantimin e tij si futbollist i Juventusit pasditen e së hënës. Për portugezin ka folur edhe presidenti i Napolit, ...

Zbulohet se Ronaldo ishte shumë afër klubit tjetër italian para Juventusit

Botasot - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo e ka dëshiruar kalimin e tij në Napoli, por pastaj zgjodhi Juventusin pasi Aurelio De Laurentiis e refuzoi për shkak të çmimit të lartë.

“Ronaldo Day”, pritja e “goditjes së shekullit”, si të ishte kryetar shteti

Botasot - 15.07.2018

Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”. Me përjashtim të ndonjë ndryshimi programacioni të minutës së fundit, gjë që ...

Cristiano Ronaldo mbërrin në Torino

Zeri - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino, para kompletimit të transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi. Ronaldo mbërriti sot në Caselle të Torinos me aeroplan privat, njofton faqja zyrtare e ...

Zbulohet se Ronaldo ishte shumë afër klubit tjetër italian para Juventusit

Gazeta Express - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo e ka dëshiruar kalimin e tij në Napoli, por pastaj zgjodhi Juventusin pasi Aurelio De Laurentiis e refuzoi për shkak të çmimit të ...

Zbulohet se Ronaldo ishte shumë afër klubit tjetër italian para Juventusit

Zeri - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo e ka dëshiruar kalimin e tij në Napoli, por pastaj zgjodhi Juventusin pasi Aurelio De Laurentiis e refuzoi për shkak të çmimit të lartë.

Ronaldo kërkoi kalimin te Napoli, Juventusi ishte vetëm plan B

Telegrafi - 15.07.2018

Ekzistojnë raportime të jashtëzakonshme që thonë se Cristiano Ronaldo ka dashur që të kalojë te Napoli. Carlo Alvino, një gazetar i televizionit TV Luna që është i afërt me Napolin ka zbuluar se ...

Prapraskena, Ronaldo iu ofrua fillimisht Napolit

SuperSport - 15.07.2018

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis zbuloi një një prapaskenë shumë interesante, paraditen e sotme. Ai tregoi se agjenti i Cristiano Ronaldos, i kishte ofruar portugezin edhe Napolit, ndërsa ...

“Ronaldo mund të vinte te Napoli, menaxheri Mendes na e ofroi edhe ne”

Botasot - 15.07.2018

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka befasuar sot në një intervistë për të përditshmen italiane “La republica”, ku u shpreh se sulmuesi portugez Cristiano Ronaldo mund të kishte përfunduar ...

Presidenti i Napolit, De Laurentiis: Agjenti na ofroi Ronaldon, por e refuzuam

Telegrafi - 15.07.2018

Aurelio De Laurentiis këmbëngul se klubit të tij iu është ofruar shansi për të nënshkruar me Cristiano Ronaldon nga Real Madridi. Sulmuesi portugez u bashkua me rivalët e Napolit në Serie A, ...

Presidenti i skuadrës italiane plas ‘bombën’: Juventus zgjedhja e dytë, Ronaldo na u ofrua ne

BalkanWeb - 15.07.2018

Juventus finalizoi të martën transferimin e shekullit pasi mori nga Real Madrid Cristiano Ronaldo-n për shifrën e 112 mln eurove. Një blerje që ka bërë më krahë tifozët e ‘zonjës së vjetër’, të cilët ...

Cristiano Ronaldo mbërrin në Torino

Gazeta Express - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino, para kompletimit të transferimit të tij në Juventus nga Real ...

Cristiano Ronaldo mbërrin në Torino

Botasot - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino, para kompletimit të transferimit të tij në Juventus nga Real Madridi. Ronaldo mbërriti sot në Caselle të Torinos me aeroplan privat, njofton faqja zyrtare e ...

“Ronaldo Day”, pritja e “goditjes së shekullit”, si të ishte kryetar shteti

Durres Lajm - 15.07.2018

Torino i jep fund pritjes “së shekullit” për atë që konsiderohet prej ditësh nga mediet sportive si “goditja e shekullit”.Me përjashtim të ndonjë ndryshimi programacioni të minutës së fundit, gjë që ...

VIDEO/ Ronaldo mbërrin në Torino gjatë finales Francë- Kroaci

Java News - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino. Foton e zbarkimit të portugezit në shoqërinë e të fejuarës, Georgina, në aeroportin “Caselle” e ka publikuar në “Twitter” Juventusi.

Prapaskena, Ronaldo iu ofrua fillimisht Napolit

Durres Lajm - 15.07.2018

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis zbuloi një një prapaskenë shumë interesante, paraditen e sotme. Ai tregoi se agjenti i Cristiano Ronaldos, i kishte ofruar portugezin edhe Napolit, ndërsa ...

Prapaskenat/ Ronaldo iu ofrua Napolit, Juventusi ishte zgjedhja e dytë

Java News - 15.07.2018

Në Torino janë shtuar ethet për ardhjen e Cristiano Ronaldos, i cili do të bëjë prezantimin e tij si futbollist i Juventusit pasditen e së hënës. Për portugezin ka folur edhe presidenti i Napolit, ...

Berluskoni komenton transferimin e Ronaldos: Është lajm i tmerrshëm…!

Java News - 15.07.2018

Transferimin e Ronaldos te Juventusi, nuk e ka lënë pa komentuar as ish-presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berluskoni. Impakti i firmosjes së portugezit në Itali, ka qenë aq i madh, deri edhe në ...

Ronaldo dëshiroi kalimin te Napoli e jo tek Juventusi

Tetova Sot - 15.07.2018

Ekzistojnë raportime të jashtëzakonshme që thonë se Cristiano Ronaldo ka dashur që të kalojë te Napoli. Carlo Alvino, një gazetar i televizionit TV Luna që është i afërt me Napolin ka zbuluar se ...

Cristiano Ronaldo mbërrin në Torino gjatë finales së Botërorit (Video)

Tetova Sot - 15.07.2018

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në Torino: Juventusi ka publikuar në “Twitter” foton e zbarkimit të portugezit, në shoqërinë e të fejuarës, Georgina, në aeroportin “Caselle”.

Berluskoni komenton transferimin e Ronaldos: Është lajm i tmerrshëm…!

Tetova Sot - 15.07.2018

Transferimin e Ronaldos te Juventusi, nuk e ka lënë pa komentuar as ish-presidenti legjendar i Milanit, Silvio Berluskoni. Impakti i firmosjes së portugezit në Itali, ka qenë aq i madh, deri edhe në ...

Programi i ditës së prezantimit të Cristiano Ronaldos tek Juventusi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.07.2018

Ditën e hënë Cristiano Ronaldo do të prezantohet si futbollist i ri i Juventusit. Të hënën pritet të mbërrijë në Torino për të filluar ditën me testet mjekësore dhe prezantimin para mediave.

Cristiano Ronaldo do të shënojë 50 gola me Juventusin

LajmiFundit - 14.07.2018

Ish-presidenti i Real Madrid, Ramon Calderon, i cili e mori CR7 nga Manchester United para se të largohej nga klubi, ka kritikuar mënyrën sesi Florentino Perez ka menaxhuar situatën me portugezin.

“Ja sa gola do shënojë Ronaldo në sezon me Juventusin”

SOT - 14.07.2018

Ish-presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon ka folur për tranferimin e bujshëm të Ronaldos te Juventusi. Ai beson se klubi spanjoll ka bërë gabim të madh me shitjen e portugezit Sulmuesi portugez ...

Godin afër transferimit në Serie A

Lajmi.net - 14.07.2018

Diego Godin është objektiv i Juventusit për sezonin e ri. Diego Godin mund të largohet nga Atletico Madrid. Mbrojtësi uruguaian ka zgjuar interesim nga Juventus në Serie A, raportojnë mediat italiane.

Tifozët e Interit kanë një mesazh për Ronaldon

Lajmi.net - 14.07.2018

Tifozët e Interit kanë publikuar një mesazh për përforcimin e ri të Juventusit, Cristiano Ronaldo. Tifozët e Interit nuk kanë frikë nga Cristiano Ronaldo.

Efekti Ronaldo, ja çfarë ka ndodhur për 4 ditë në Juventus

Lajmi.net - 14.07.2018

. Juventus vazhdon të shënojë rritje të jashtëzakonshme në rrjetet sociale dhe në marketing, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Prej publikimit të lajmit për transferimin e ...

Robben: Ronaldo nuk ka nevojë ta bëjë këtë në Juventus

Lajmi.net - 14.07.2018

Arjen Robben e kupton transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus. Arjen Robben ka komentuar transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus.

Tradita e Juventusit që nuk ‘shkelet’ as për Ronaldon

Lajmi.net - 14.07.2018

. Juventus ka vendosur të mos bëjë një prezantim special për Cristiano Ronaldon. Përforcimi më i shtrenjtë në histori të “Bianconerëve” dhe futbollit italian, të hënën do të prezantohet te skuadra e ...

Vjen përplasja e parë e Ronaldos me Juventusin

SOT - 14.07.2018

Kristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit për sezonin e ri ndërkohë që shumë shpejt do vihet nën urdhërat e trajnerit Alegri. Megjithatë, jo ç’do gjë po shkon sipas parashikimeve.

Drogba analizon transferimin e Ronaldos në Juventus

Lajmi.net - 14.07.2018

Didier Drogba ka komentuar transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus. Didier Drogba ka thënë se e kupton transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid në Juventus.

Ramon: Ky është numri i golave që Ronaldo do t’i shënojë në Serie A

Lajmi.net - 14.07.2018

Ramon Calderon beson se Real Madrid ka bërë gabim të madh me shitjen e Cristiano Ronaldos. Ish presidenti i Real Madridit, Ramon Calderon beson se klubi nga La Liga ka bërë gabim të madh me shitjen e ...

Programi i ditës së prezantimit të Ronaldos nga Juventus

Lajmi.net - 14.07.2018

Cristiano Ronaldo prezantohet nga Juventus të hënën. Cristiano Ronaldo bëhet gati për prezantimin e tij si futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka arritur marrëveshje për transferim nga ...

Ndryshim plani/ Ronaldo do të zbarkojë në Torino, ja pse

SOT - 14.07.2018

Juventusi ka bërë atë që quhet “goditja e shekullit” duke i marrë Realit të Madridit, yllin e ekipit, Kristiano Ronaldon. Pritej që Kristiano Ronaldo të mbërrinte në Torino javën tjetër por sipas ...

Programi i ditës së prezantimit të Ronaldos nga Juventus

Zeri - 14.07.2018

Cristiano Ronaldo prezantohet nga Juventus të hënën. Cristiano Ronaldo bëhet gati për prezantimin e tij si futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka arritur marrëveshje për transferim nga ...

Tifozët e Interit kanë një mesazh për Ronaldon

Botasot - 14.07.2018

Tifozët e Interit kanë publikuar një mesazh për përforcimin e ri të Juventusit, Cristiano Ronaldo. Tifozët e Interit nuk kanë frikë nga Cristiano Ronaldo.

Nuk do të ketë prezantim madhështor për Ronaldon

Botasot - 14.07.2018

Juventus ka vendosur të mos bëjë një prezantim special për Cristiano Ronaldon. Përforcimi më i shtrenjtë në histori të “Bianconerëve” dhe futbollit italian, të hënën do të prezantohet te skuadra e ...

Programi i ditës së prezantimit të Ronaldos nga Juventus

Botasot - 14.07.2018

Cristiano Ronaldo prezantohet nga Juventus të hënën. Cristiano Ronaldo bëhet gati për prezantimin e tij si futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka arritur marrëveshje për transferim nga ...

Ministri i financave të Spanjës Ronaldos: Edhe në Itali të arrestojmë nëse duam

Botasot - 14.07.2018

Real Madridi ka lejuar transferin e Cristiano Ronaldos për në Juventus, por tani Ministri i Financave të Spanjës ja ka bërë të qartë portugezit se edhe në Itali, një aktivizim i akuzës dhe ai do të ...

Cristiano Ronaldo i jep fund pushimeve

Botasot - 14.07.2018

Cristiano Ronaldo, ashtu siç parashikohej, i ka dhënë fund pushimeve në Greqi dhe është kthyer në Spanjë, në Madridin mbret i së cilit ka qenë para pak kohësh.

Cristiano Ronaldo u transferua tek Juventus, ja urimi që mori nga e ëma

BalkanWeb - 14.07.2018

Cristiano Ronaldo mori vëmendjen e të gjithëve me kalimin tek Juventus, ku disa e kritikuan, ndërsa të tjerë u gëzuan për këtë ndryshim. Si gjithmonë, ai ka miratimin e familjes për cdo vendim që ...

Provokimi i pedagogut të UET: Kristiano Ronaldo i ka dhënë shoqërisë 6 dhe i ka vjedhur 15…

Mapo - 14.07.2018

Kalimi i Kristiano Ronaldos, futbollistit më të mirë në botë, nga ekipi i Realit për tek Juventusi në Itali, është shoqëruar me komente nga më të ndryshmet.

E pabesueshme sa fanella të Ronaldos ka shitur Juventusi brenda 24 orëve

Zeri - 14.07.2018

Juventus po bën përfitime të mëdha pas blerjes së yllit botëror të futbollit Cristiano Ronaldo. Në 24 orët e para është bërë e ditur se është kompensuar mbi gjysma e shumës së transferimit.

Ronaldo do të shënojë 50 gola me Juventus

Botasot - 14.07.2018

Ish-presidenti i Real Madrid, Ramon Calderon, i cili e mori CR7 nga Manchester United para se të largohej nga klubi, ka kritikuar mënyrën sesi Florentino Perez ka menaxhuar situatën me portugezin.

Ish-presidenti Calderon: Real Madridi do të pendohet – Ronaldo është si Pele, Di Stefano e Cruyff

Telegrafi - 14.07.2018

Ish-presidenti Ramon Calderon beson se Real Madrid do të pendohet për dërgimin e Cristiano Ronaldos në Juventus, pasi sipas tij ai është në të njëjtin nivel me legjendën Pele.

Ministri i financave të Spanjës kërcënon Ronaldon: Të arrestojmë edhe në Itali

Java News - 14.07.2018

Real Madridi ka lejuar transferimin e Cristiano Ronaldos për në Juventus, por tani Ministri i Financave të Spanjës ja ka bërë të qartë portugezit se edhe në Itali, po u bë një aktivizim i akuzës dhe ...

Ministri i financave të Spanjës Ronaldos: Edhe në Itali të arrestojmë nëse duam

Tetova Sot - 14.07.2018

Real Madridi ka lejuar transferin e Cristiano Ronaldos për në Juventus, por tani Ministri i Financave të Spanjës ja ka bërë të qartë portugezit se edhe në Itali, një aktivizim i akuzës dhe ai do të ...

Drogba komenton transferimin e Ronaldos: Bëri shumë mirë

Java News - 14.07.2018

Didier Drogba ka thënë se kalimi i Ronaldos në Juventus është perfekt dhe një vendim shumë i mirë të cilin ai ka qenë afër për ta bërë. Transferimi është kompletuar për 112 milionë euro dhe ai do t’i ...

Ronaldo do të shënojë 50 gola me Juventus

Flaka - 14.07.2018

Ish-presidenti i Real Madrid, Ramon Calderon, i cili e mori CR7 nga Manchester United para se të largohej nga klubi, ka kritikuar mënyrën sesi Florentino Perez ka menaxhuar situatën me portugezin.

Nga akulloret tek hotelet, CR7 e kthen Torinon në markë globale

Tetova Sot - 14.07.2018

Blerja e kartonit të Cristiano Ronaldos nga klubi italian i Juventusit është pagëzuar si “goditja e shekullit”, pasi pritet që edhe përfitimet jashtë fushës të jenë mjaft të mëdha, jo vetëm për ...

Kaka: Ronaldo reklama më e mirë për “Seria A”, shpresoj që kjo lëvizje të inkurajojë Milanin

SOT - 13.07.2018

Për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka folur së fundmi një nga lojtarët më të mirë që ka patur “Seria A”, Kaka. Braziliani ka deklaruar se ardhja e portugezit te ‘zonja e vjetër’ do të ...

Maldini beson se Juventusi me Ronaldon mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Ina - 13.07.2018

Paolo Maldini beson se transferimi i Cristiano Ronaldos mund t’i jap avantazhin Juventusit për të fituar Ligën e Kampionëve. Juventus ka qenë afër titullit të Ligës së Kampionëve në vitin 2017, ku ...

Mesazhi i Kakas për Ronaldon pas transferimit te Juventusi

Lajmi.net - 13.07.2018

“Për kampionatin italian ardhja e Cristiano Ronaldos është e shkëlqyeshme. Është një emër i madh i futbollit. Do të tërheqë vëmendjen drejt Serie A". Ish-fantazisti i Milanit, Ricardo Kaka është ...

I dorëzoi Ronaldos numrin 7, shokët e skuadrës tallen me Kuadradon

LajmiFundit - 13.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi është transferimi më i bujshëm dhe më i komentuar i kësaj vere. Klubi torinez është vënë i gjithi “në dispozicion” të tij dhe ditën e djeshmeKuadrado ...

Protestë në FIAT pas transferimit të Ronaldos në Juventus

Lajmi.net - 13.07.2018

FIAT ka krijuar telashe pas transferimit të Cristiano Ronaldos në Juventus. Nëse transferimi i Cristiano Ronaldos ka bërë të lumtur shumë tifozë juventinë dhe jo vetëm, që mezi presin ta shohin asin ...

520 mijë bluza të shitura për 24 orë, Juventus arkëton gjysmën e çmimit me të cilin bleu Ronaldon

SOT - 13.07.2018

Arkëtime rekord raportohen për Juventusin ende pa mbërritur Cristiano Ronaldo në Torino. Mediat në Itali shkruajnë se ‘zonja e vjetër’ ka arritur të kthejë mbraspsht në arkat e tyre gati gjysmën e ...

Kërkesa e parë e Cristiano Ronaldos për Juventusin

LajmiFundit - 13.07.2018

Cristiano Ronaldo ka nisur një kapitull të ri në karrierën e tij. Portugezi i dha fund qëndrimit prej nëntë viteve te Real Madrid, për t’u transferuar te Juventusi në Serie A.

Makinat, dieta dhe droga. Ja jeta “fenomenale” e Kristiano Ronaldos

LajmiFundit - 13.07.2018

E gjithë Torino është gati që të përqafojë Kristiano Ronaldon, sidomos tifozët e Juventusit, të cilët tani e tutje do të kenë mundësinë që ta shohin dhe ta përshëndesin edhe rrugëve të qytetit.

Ronaldo? Jo, ky është vendimi i Juventusit për sezonin e ri

Lajmi.net - 13.07.2018

"Bianconerët" synojnë të sjellin një mbrojtës dhe një mesfushor, para fillimit të sezonit të ri. Juventus do të vazhdojë me përforcime të mëdha, edhe pas blerjes së Cristiano Ronaldos.

Zbulohet numri i fanellave të shitura të Ronaldos nga Juventus

Lajmi.net - 13.07.2018

Juventus po përfiton nga shitja e fanellave të përforcimit të ri, Cristiano Ronaldo. Yahoo Sports Italia ka zbuluar se në 24 orë janë shitur 520,000 fanella në kanalet zyrtare të Juventusit dhe ...

Top 10 futbollistët më të paguar në botë

Lajmi.net - 13.07.2018

Lionel Messi kryeson listën me pagë prej 40 milionë euro në sezon te skuadra e Barcelonës. Cristiano Ronaldo është shndërruar në një prej tre futbollistëve më të paguar në botë pas transferimit në ...

Foto/ Transferimi i Ronaldos, ish-të dashurat e tij do ta kishin zili për…

SOT - 13.07.2018

Ronaldo tani është një lidhje me modelen Georgina Rodriguez, por ai ka një histori të gjatë me femrat. Tashmë në moshën 33-vjeçare, portugezi ka qenë shpeshherë në qendër të vëmendjes të lajmeve rozë.

Kalimi te Juventusi, Cristianon e uron edhe mami

Top Channel - 13.07.2018

Festës për fillimin e një epoke të re në “perëndim” të karrierës së tij futbollistike, nuk i ka munguar as ajo që e ka sjellë në jetë. Cristiano Ronaldo, të cilin jo më kot e quajnë “djalë mamaje”, ...

Juventusi jep një lajm të rëndësishëm për Cristiano Ronaldon

Lajmi.net - 13.07.2018

Juventusi ka dhënë një lajm të rëndësishëm për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez do të mbërrijë në Torino ditën e hënë. Juventusi në faqen zyrtare ka njoftuar se më 16 korrik (e hënë), Ronaldo do të ...

Messi – Ronaldo, këto janë statistikat e ‘betejës’ më të madhe në histori të futbollit

Lajmi.net - 13.07.2018

Beteja më e madhe në histori të futbollit ka mbaruar. Tifozët e futbollit në nëntë vitet e fundit, kanë qenë dëshmitar të një beteje të jashtëzakonshme futbolli mes Lionel Messit dhe Cristiano ...

Kërkesa e parë e Cristiano Ronaldos për Juventusin

Lajmi.net - 13.07.2018

. Cristiano Ronaldo ka nisur një kapitull të ri në karrierën e tij. Portugezi i dha fund qëndrimit prej nëntë viteve te Real Madrid, për t’u transferuar te Juventusi në Serie A.

Maldini beson se Juventusi me Ronaldon mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 13.07.2018

Paolo Maldini beson se transferimi i Cristiano Ronaldos mund t’i jap avantazhin Juventusit për të fituar Ligën e Kampionëve. Juventus ka qenë afër titullit të Ligës së Kampionëve në vitin 2017, ku ...

Ronaldo te Juventusi? Vjen reagimi i Spallettit

Lajmi.net - 13.07.2018

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti, është paraqitur në konferencë për shtyp, ku ka folur për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, blerjet e Interit e po ashtu edhe pritshmëritë në ...

Jeta “fenomenale” e Kristiano Ronaldos/ Makinat, dieta dhe droga

SOT - 13.07.2018

E gjithë Torino është gati që të përqafojë Kristiano Ronaldon, sidomos tifozët e Juventusit, të cilët tani e tutje do të kenë mundësinë që ta shohin dhe ta përshëndesin edhe rrugëve të qytetit.

Blerja e bujshme/ Prezantimi i Ronaldos tek Juventus pa tifozë

Botasot - 13.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha ...

Kaka: Ronaldo reklama më e mirë për “Seria A”, shpresoj që kjo lëvizje të inkurajojë Milanin

BalkanWeb - 13.07.2018

Për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi ka folur së fundmi një nga lojtarët më të mirë që ka patur “Seria A”, Kaka. Braziliani ka deklaruar se ardhja e portugezit te ‘zonja e vjetër’ do të ...

Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

Mapo - 13.07.2018

Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre, raporton TCH. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze dhe nga ...

Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

Botasot - 13.07.2018

Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze dhe nga talentet e La ...

Ronaldo feston kalimin tek Juventusi

Zeri - 13.07.2018

Festës për fillimin e një epoke të re në “perëndim” të karrierës së tij futbollistike, nuk i ka munguar as ajo që e ka sjellë në jetë,transmeton “Zeri.info”.

Zbulohet shifra: Ky është numri i fanellave të shitura të Ronaldos

Botasot - 13.07.2018

Është zbuluar numri i saktë i fanellave të Cristiano Ronaldos të shitura nga Juventusi. Yahoo Sports Italia ka zbuluar se në 24 orë janë shitur 520,000 fanella në kanalet zyrtare të Juventusit dhe ...

Kalimi te Juventusi, Cristianon e uron edhe mami

Botasot - 13.07.2018

Festës për fillimin e një epoke të re në “perëndim” të karrierës së tij futbollistike, nuk i ka munguar as ajo që e ka sjellë në jetë. Cristiano Ronaldo, të cilin jo më kot e quajnë “djalë mamaje”, ...

Maldini beson se Juventusi me Ronaldon mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Zeri - 13.07.2018

Paolo Maldini beson se transferimi i Cristiano Ronaldos mund t’i jap avantazhin Juventusit për të fituar Ligën e Kampionëve. Juventus ka qenë afër titullit të Ligës së Kampionëve në vitin 2017, ku ...

Zbulohet shifra: Ky është numri i fanellave të shitura të Ronaldos

Gazeta Express - 13.07.2018

Është zbuluar numri i saktë i fanellave të Cristiano Ronaldos të shitura nga ...

Juan Kuadrado i dorëzon numrin 7-të Ronaldos, shokët e ekipit “tallen” me të

BalkanWeb - 13.07.2018

Transferimi më i bujshëm i kësaj vere mban firmën e Ronaldos te Juventus. Klubi torinez është vënë i gjithi “në dispozicion” të tij dhe ditën e djeshme Kuadrado publikoi një foto me fanellën e tij ...

Ronaldo te Juventusi, protestojnë punëtorët e Fiat

SuperSport - 13.07.2018

Nëse transferimi i Cristiano Ronaldos ka bërë të lumtur shumë tifozë juventinë dhe jo vetëm, që mezi presin ta shohin asin portugez me fanellën bardhezi, nuk është për të gjithë kështu.

520 mijë bluze të shitura për 24 orë, Juventus arkëton gjysmën e çmimit me të cilin bleu Ronaldon

BalkanWeb - 13.07.2018

Arkëtime rekord raportohen për Juventusin ende pa mbërritur Cristiano Ronaldo në Torino. Mediat në Itali shkruajnë se ‘zonja e vjetër’ ka arritur të kthejë mbraspsht në arkat e tyre gati gjysmën e ...

Juventus 'çartet' edhe ma shumë, e ka gati blerjen dytë bombastike, thjesht në pozitën e tij më i miri në botë

Zeri - 13.07.2018

Skuadra e Juventusit pasi transferoi super yllin portugez Cristiano Ronaldo, nga skuadra e Real Madrid tani po mendon që të godas edhe njëherë në merkato Skuadra e trajneri Massimilano Allgeri, është ...

Dasmë “italiane” për Ronaldon dhe Georginën?

SuperSport - 13.07.2018

Do të jetë një martesë italiane ajo e Cristiano Ronaldos? Ardhja e yllit të futbollit portugez tek Juventusi ka pushtuar media e Italisë dhe tani duket se ai po mendon për martesën e tij.

Juventusi zbulon planin e prezantimit të Ronaldos

Telegrafi - 13.07.2018

Juventusi e ka konfirmuar se Cristiano Ronaldo do të bëhet Bianconer të hënën. ‘Zonja e Vjetër’ ka njoftuar në Twitter duke shkruar “16.07.18. Cristiano Arrin në Torino”.

Habit Cristiano Ronaldo, portugezi mbyll pushimet dhe fluturon drejt Madridit

BalkanWeb - 13.07.2018

Të martën Cristiano Ronaldo u zyrtarizua si futbollist i Juventusit me italianët të cilët lajmëruan se kishin mbyllur gjithçka për portugezin mbi bazën e 112 mln eurove.

Spalletti: Ronaldo nuk e dobëson Interin

Telegrafi - 13.07.2018

Luciano Spalletti beson se transferimi i Cristiano Ronaldos i jep fuqi dhe prezencë të madhe futbollit të Serie A, por tërheq vërejtjen se askush nuk mund ta bëjë Interin të ndihet inferior.

Juventusi brenda 24 orëve të para shiti 520 mijë fanella të Ronaldos

InfoSport - 13.07.2018

Kristiano Ronaldo përveç se është një super futbollistë, ai është edhe një ikonë e marketingut. Vetëm tre ditë pasi u zyrtarizua s pjesë e Juventusit, arka e “Zonjës së Vjetër” është pasuruar në ...

Spalletti: Ronaldo nuk e dobëson Interin

Zeri - 13.07.2018

“Askush nuk duhet ta bëj Interin të ndihet inferior pa vetëdijen tonë” Kështu ka thënë Luciano Spalletiti për transferimin 105 milionë të Ronaldos që është pritur me një entuziazëm të madh nga Juve, ...

Cancelo: Mentaliteti fitues i CR7 i përkryer për Juventusin

Telegrafi - 13.07.2018

Superylli i Juvenusit, Cristiano Ronaldo, do ta përmirësojë mentalitetin e skuadrës, gjithnjë sipas Joao Cancelos. Edhe Cancelo edhe Ronaldo erdhën te Juventusi për të përforcuar skuadrën par ...

Juventusi ka shitur 520 mijë fanella të Ronaldos për një ditë, Adidas dhe ‘Zonja e Vjetër’ fitojnë 54 milionë euro

Telegrafi - 13.07.2018

Cristiano Ronaldo është një lojtar i Juvenusit për shumë e 100 milionë eurove. Ai do të prezantohet të hënë, ndërsa blerja e tij ka tronditur jo pak opinionin sportiv.

Spalletti komenton blerjet e reja dhe Ronaldon te Juve

SuperSport - 13.07.2018

Interi po vijon grumbullimin në “Suning Training Center”, ku Luciano Spalletti po stërvit skuadrën me dy seanca në ditë, që prej ditës së hënë. Zikaltrit do të luajnë nesër në mesditë miqësoren e ...

Kaka: Cristiano Ronaldo te Juventusi, reklama më e mirë për Serie A

Gazeta Tema - 13.07.2018

Ish-fantazisti i Milanit, Ricardo Kaka është rikthyer të flasë për kampionatin italian, ndërsa është ndalur veçanërisht te ai që u quajt transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo te Juventusi.

Kalimi te Juventusi, Cristianon e uron edhe mami

Tetova Sot - 13.07.2018

Festës për fillimin e një epoke të re në “perëndim” të karrierës së tij futbollistike, nuk i ka munguar as ajo që e ka sjellë në jetë. Cristiano Ronaldo, të cilin jo më kot e quajnë “djalë mamaje”, ...

Kaka dështoi te Reali, ja çfarë thotë për transferimin e Ronaldos te Juventusi

Tetova Sot - 13.07.2018

Ish-lojtari i Realit, Ricardo Kaka është rikthyer të flasë për kampionatin italian, ndërsa është ndalur veçanërisht te ai që u quajt transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo te Juventusi.

Ronaldo te Juventusi, protestojnë punëtorët e kompanisë Fiat

Durres Lajm - 13.07.2018

Nëse transferimi i Cristiano Ronaldos ka bërë të lumtur shumë tifozë juventinë dhe jo vetëm, që mezi presin ta shohin asin portugez me fanellën bardhezi, nuk është për të gjithë kështu.

Kërkesa e parë e Cristiano Ronaldos për Juventusin

Flaka - 13.07.2018

Cristiano Ronaldo ka nisur një kapitull të ri në karrierën e tij. Portugezi i dha fund qëndrimit prej nëntë viteve te Real Madrid, për t’u transferuar te Juventusi në Serie A.

Makinat, dieta dhe droga. Ja jeta “fenomenale” e Kristiano Ronaldos

Tetova Sot - 13.07.2018

E gjithë Torino është gati që të përqafojë Kristiano Ronaldon, sidomos tifozët e Juventusit, të cilët tani e tutje do të kenë mundësinë që ta shohin dhe ta përshëndesin edhe rrugëve të qytetit.

Spalletti: Ronaldo nuk e dobëson Interin

Tetova Sot - 13.07.2018

Askush nuk duhet ta bëj Interin të ndihet inferior pa vetëdijen tonë” Kështu ka thënë Luciano Spalletiti për transferimin 105 milionë të Ronaldos që është pritur me një entuziazëm të madh nga Juve, ...

Shifrat e frikshme: Juventusi ka shitur 520 mijë fanella të Ronaldos për një ditë, fiton 54 milionë euro

Gazeta Tema - 13.07.2018

Cristiano Ronaldo është një lojtar i Juvenusit për shumë e 100 milionë eurove. Ai do të prezantohet të hënë, ndërsa blerja e tij ka tronditur jo pak opinionin sportiv.

Nëna e Ronaldos: ‘Gjithë të mirat për aventurën tuaj të re’

Tetova Sot - 13.07.2018

Cristiano Ronaldo ditën e hënë do të prezantohet te skuadra e Juventusit. CR7 do të mbërrijë në Torino për të kryer testet mjekësore dhe për të nënshkruar kontratën me kampionët në fuqi të Serie A, ...

Ronaldo nxori gjysmat e parave brenda 24 orësh…

Java News - 13.07.2018

Për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi nuk munguan as kritikat lidhur me shumën stratosferike të këtij operacioni në merkato, investim që u bë për një futbollist 33-vjeçar.

Cristiano do të prezantohet përpara… 0 spektatorëve

Portalb - 12.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi, transmeton Top Channel.

Pritje madhështore me tifozë?! Çfarë ka parashikuar Juventusi për të pritur Cristiano Ronaldon

LajmiFundit - 12.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha ...

Cristiano do të prezantohet përpara 0 spektatorëve

SOT - 12.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi.Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha ...

‘Tërmeti’ Ronaldo, shikoni çfarë rritje ka Juventusi në rrjetet sociale

SOT - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo ka filluar të lë gjurmë në Juventus, ende pa u prezantuar si futbollist i ri i ekipit nga Serie A. 5 herë fituesi i “Topit të Artë” ka rritur Juventusin në rrjetet sociale Facebook, ...

Nuk do e besoni, ja çfarë rroge i ofroi Reali Ronaldos për të qëndruar

SOT - 12.07.2018

Real Madridi nuk dëshironte që Ronaldo të largohej nga "Santiago Bernabeu". Mediat spanjolle raportojnë se klubi spanjoll është mërzitur shumë nga largimi i portiigesit.

Efekti Ronado, shikojeni çfarë ka ndodhur në Facebook e Instagram te Juventus

Lajmi.net - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo ka rritur Juventusin në rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Twitter. Cristiano Ronaldo ka filluar të lë gjurmë në Juventus, ende pa u prezantuar si futbollist i ri i ekipit nga ...

Real Madrid – Juventus, merret vendimi nëse do të luajë Ronaldo

Lajmi.net - 12.07.2018

Juventus dhe Real Madrid takohen në turneun përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Cristiano Ronaldo nuk do të luajë në ndeshjen mes Juventusit dhe Real Madridit në turneun përgatitor në ...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

Ina - 12.07.2018

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga ...

Mendesh: Ronaldo do ta përfundojë karrierën tek Juventusi

Idividi - 12.07.2018

Torino, 11 korrik 2018 (MIA) - Kampioni italian Juventus do të jetë ekipi i fundit në karrierën e yllit të madh Kristiano Ronaldo. Këtë e bërë të ditur agjenti i futbollit Zhorzhe Mendesh, i cili ka ...

SOLD OUT: Shiten të gjitha fanellat e Ronaldos në më pak se 24 orë

Lajmi.net - 12.07.2018

Juventus ka shitur shumë fanella të Cristiano Ronaldos. Fanella “autentike” e Ronaldos është shitur e gjitha në dyqanin zyrtar të Juventusit online. Fanella origjinale me vlerë 140 euro është shitur ...

Zbulohen detajet e prezantimit të Ronaldos nga Juventus

Lajmi.net - 12.07.2018

. Cristiano Ronaldo do të prezantohet në Juventus njësoj si të gjithë përforcimet e tjera. Edhe pse bëhet fjalë për blerjen më të madhe në histori të klubit, paraqitja e tij para mediave do të jetë ...

Ish-banorja e Big Brother sulmon keq Ronaldon: Si mund të marrë aq shumë para?

SOT - 12.07.2018

Daniela Metani, e bërë e famshme pas pjesëmarrja në “Big Brother”-in në Itali, ka sulmuar keq Ronaldon pas kalimit tek klubi i Juventusit, duke u shprehur se është turp që ai të marrë kaq shumë para.

Kështu do të duket formacioni i Realit në sezonin e ri

Lajmi.net - 12.07.2018

. Largimi i Cristiano Ronaldos ka krijuar një boshllëk jot ë vogël te Real Madridi. “Goal” e ka bërë një formacion se si do të duket përbërja e Realit pa Ronaldon, përcjellë “Lajmi.net”.

Juventusi shet fanellat me emrin e Ronaldos

Alsat - 12.07.2018

Në Italia ka nisur me punë fabrika për prodhimin e parave për nevojat e Juvetusit. Skuadra italiane për çdo minutë shet nga një fanellë të saj me emrin e Cristiano Ronaldo.

Ronaldo tek Juventus, Cuadrado heq dorë nga numri 7 për portugezin

SOT - 12.07.2018

Futbollisti i Juventusit, Juan Cuadrado, i ka uruar mirëseardhjen Cristiano Ronaldos tek bardhezinjtë me një mënyrë shumë të veçantë dhe domethënëse. Duke qenë se portugezi ka mbajtur gjithmonë ...

Cristiano do të prezantohet përpara… 0 spektatorëve

Top Channel - 12.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha ...

E ëma mesazh Ronaldos pas transferimit te Juventus

SOT - 12.07.2018

“ Gjithë të mirat në etapën tënde të re ”. Ky është urimi që Maria Dolores Aveiro i bën të birit Cristiano Ronaldo përmes një postimi në rrjetet sociale, pas transferimit te Juve.

Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

Top Channel - 12.07.2018

Pasi Italia nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë pas nga pasuria e Premier Ligës angleze dhe nga talentet e La ...

Cristiano Ronaldo dhe milionat e tij, ja si i shpenzon ato…

Mapo - 12.07.2018

Gjatë gjitha karrierës së tij si futbollist, Cristiano Ronaldo ka fituar shuma të majme parash. Ndërsa me kontratën e re me Juventusin do të përfitojë 30 milionë euro në sezon në katër vitet e ...

Si i shpenzon Cristiano Ronaldo milionat e tij

Botasot - 12.07.2018

Gjatë gjitha karrierës së tij si futbollist, Cristiano Ronaldo ka fituar shuma të majme parash. Ndërsa me kontratën e re me Juventusin do të përfitojë 30 milionë euro në sezon në katër vitet e ...

Juventusi trajton si normal Ronaldon

Botasot - 12.07.2018

Asnjë prezantim në stilin hollivudian për Cristiano Ronaldon. Të hënën ylli portugez do të prezantohet zyrtarisht te Juventusi por dita e parë e CR7-ës si bardhezi do të jetë krejt normale dhe si e ...

Fanellat e Ronaldos po shiten “flakë”

Botasot - 12.07.2018

Juventusi ka shituar fanella të Cristiano Ronaldos gjatë ditës së mërkure mesatarisht një për minutë në dyqanin në Milano. Transferimi i kushtoi 100 milionë euro “Zonjës së Vjetër”, teksa Ronaldo do ...

Ashtu edhe siç pritej, Kuadrado №7 i’a dorëzon Kristiano Ronaldos

InfoSport - 12.07.2018

Kolumbiani i Juventusit, Huan Kuadrado vullnetarisht ka vendosur që të heq dorë nga fanella me numrin 7-të, me të cilën luante sezonin e kaluar, me qëllim që ai të vishet nga ylli i ri i ...

Ja sa para i ka ofruar Reali Ronaldos për të qëndruar

Gazeta Express - 12.07.2018

Real Madridi i ka ofruar Ronaldos një marrëveshje të re me nga 40 milionë euro për stinor pas finales së Ligës së Kampionëve në Kiev por e ka refuzuar pas vendimit që kishte marrë për tu larguar nga ...

Ronaldo të hënën prezantohet në Juventus

Gazeta Express - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo do të kryej testet mjekësore në qendrën stërvitore të Juventusit të hënën në mëngjes para se të finalizojë lëvizjen e tij në Itali për 105 milionë funte nga Real ...

Në Torino presin Kristiano Ronaldon, Kuadrado i dorëzon numrin 7

BalkanWeb - 12.07.2018

Kuadrado ka befasuar të gjithë me një mesazh të publikuar në rrjetin social “Instagram” ku i uron mirëseardhjen Kristiano Ronaldos. Në të njëjtën kohë, foto e publikuar nga ana e tij është ajo me ...

Të gjithë të çmendur pas Ronaldos, Cuadrado i dorëzon numrin 7

SuperSport - 12.07.2018

Fanella me numër 7 e Juventusit është në pritje të Cristiano Ronaldos. Të hënën ylli portugez do të prezantohet zyrtarisht te bardhezinjtë dhe për t’i uruar mirëserardhjen 5-herë fituesit të Topit të ...

Ronaldo refuzon të luaj kundër Realit

Botasot - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo pas shumë polemikash dhe thashethemesh më në fund është zyrtarizuar te klubi i Juventus. Por i çuditshëm është fakti që fiks pas 25 ditësh nga zyrtarizimi i tij lojtarit do ti duhet ...

Debutimi i Ronaldos, bastet kanë filluar se do të jetë me penallti

BalkanWeb - 12.07.2018

Ronaldo te Juventusi ka qenë një lajm që ka zenë faqet e para të gjithë shtypit këto ditë. Pas 9 vitesh suksesi në Madrid ai ka firmosur me bardhezinjtë, dhe pritet që të hënën të bëjë edhe ...

Rekordet që Ronaldo mund t’i thyej në Serie A

Botasot - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo, pas kalimit të tij nga Real Madrid tek Juventus, do ta nisë përsëri nga e para në një kampionat të ri, ku do të kërkojë të vendosë rekorde të reja.

Juventusi me plane të mëdha për ndryshimet në mbrojtje

Koha.net - 12.07.2018

Përveç përforcimit në aspektin ofansiv Juventusi raportohet se do të bëjë ndryshime të mëdha edhe në fazën defansive. Tuttosport raporton se “Zonja e Vjetër” ka në listë katër mbrojtës, në mesin e ...

Juventusi plan ditor për prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën

Telegrafi - 12.07.2018

Juventusi do të hapë stadiumin Allianz për tifozët në prezantimin e Cristiano Ronaldos të hënën, ndërsa është planifikuar një ditë të plotë feste. Super ylli portugez ka nënshkruar për Bianconerët ...

Juventusi trajton si normal Ronaldon, i mohon prezantimin në stil hollivudian

SuperSport - 12.07.2018

Asnjë prezantim në stilin hollivudian për Cristiano Ronaldon. Të hënën ylli portugez do të prezantohet zyrtarisht te Juventusi por dita e parë e CR7-ës si bardhezi do të jetë krejt normale dhe si e ...

Ronaldo mund të debutojë kundër Real Madridit, bashkohet me Juventusin në stërvitje me 30 korrik

Telegrafi - 12.07.2018

Cristiano Ronaldo pritet të bashkohet me skuadrën e Juventusit me 30 korrik, në mes të turneut që do ta mbajnë në SHBA. Super ylli portugez i është bashkuar Bianconerëve nga Real Madridi, ndërsa ka ...

Presidenti i Interit komenton transferimin e Ronaldos te Juventusi

Koha.net - 12.07.2018

Presidenti i Interit, Erick Thohir beson se transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi do t’i sjellë shumë të mira klubit italian por edhe Serisë A.

Marcelo mund t’i bashkohet Ronaldos te Juventusi

Telegrafi - 12.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi mund të tërheq edhe brazilianin Marcelo në Allianz Stadium. Ylli portugez u transferua te Juventusi gjatë ditës së martë për një shifër që mendohet se ...

Efekti Ronaldo, Juventusi rritet për rreth tre milionë ndjekës në rrjetet sociale

Telegrafi - 12.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi ka pasur efekt të menjëhershëm duke rritur ndjeshëm faqet zyrtare të klubit italian në rrjetet sociale. Ylli portugez u transferua te Juventusi gjatë ...

Juventus, 3 milionë ndjekës më shumë që kur transferoi Cristianon

Zeri - 12.07.2018

Juventusi pritet të përfitojë në të gjitha aspektet me transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madridi për 100 milionë euro. Sipas “Bleacher Report”, që kur “Zonja e Vjetër” e zyrtarizoi ...

I vodhi fanellën e Ronaldos gazetarit, tifozi e nxjerr në shitje për një shifër të çmendur

BalkanWeb - 12.07.2018

Dyqanet e Juventusit në Itali po përjetojnë një bum të madh shitjesh ashtu siç pritej pas transferimit të Cristiano Ronaldo-s. Një gazetar italian i ‘Sportitalia’ gjithsesi nuk është mjaftuar vetëm ...

Juventus e trajton Ronaldon si të zakonshëm, prezantim me dyer të mbyllura

BalkanWeb - 12.07.2018

Gjithkush, në Itali, është duke pritur të hënën, për të parë për herë të parë Cristiano Ronaldon me fanellën bardhezi. Një ngjarje historike, për të cilën të gjitha mediat botërore kanë folur për ...

Kaka: CR7 te Juventus, reklama më e mirë për Serie A

SuperSport - 12.07.2018

Ish-fantazisti i Milanit, Ricardo Kaka është rikthyer të flasë për kampionatin italian, ndërsa është ndalur veçanërisht te ai që u quajt transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo te Juventusi.

Në pritje të Ronaldos, Juventusi prezanton një tjetër portugez

SuperSport - 12.07.2018

Në pritje të mbërritjes së Cristiano Ronaldos, Juventusi ka prezantuar mbrëmjen e sotme një tjetër portugez. Bëhet fjalë për mbrojtësin anësor Joao Cancelo, i cili u ble nga Valencia për rreth 40 ...

Ronaldo ka arsye të mëdha që të shkëlqejë te Juventusit, 10 rekordet që CR7 do t’i ndjek me fanellën bardhezi

Telegrafi - 12.07.2018

Cristiano Ronalo e ka mbyllur transferimin e tij te Juvetusit të martë me 10 korrik. Ai ka kaluar për 100 milionë euro te Juventusi që do të paguhen në dy vite.

Juventus nuk ndalet në merkato, gati oferta për Marselo, Godin dhe Benatia

Mapo - 12.07.2018

Sapo finalizuan me sukses blerjen e shekullit, drejtuesit e Juventusit kanë nisur punën për afrimin e lojtarëve të tjerë cilësorë, në mënyrë që objektivi Champions të bëhet më lehtësisht i arritshëm.

Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

Java News - 12.07.2018

Nga Mina Rzouki, BBC Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze ...

Ja çfarë numri do të mbajë në fanellë Ronaldo tek Juventusi

Java News - 12.07.2018

Kuadrado ka befasuar të gjithë me një mesazh të publikuar në rrjetin social “Instagram” ku i uron mirëseardhjen Kristiano Ronaldos. Në të njëjtën kohë, foto e publikuar nga ana e tij është ajo me ...

Debutimi i Ronaldos, bastet kanë filluar se do të jetë me penallti

Durres Lajm - 12.07.2018

Ronaldo te Juventusi ka qenë një lajm që ka zenë faqet e para të gjithë shtypit këto ditë. Pas 9 vitesh suksesi në Madrid ai ka firmosur me bardhezinjtë, dhe pritet që të hënën të bëjë edhe ...

Nuk ka spektakël, asnjë tifoz në prezantimin e Ronaldos te Juventusi

Java News - 12.07.2018

Të gjithë tifozët e Juventusit mezi po presin ditën e hënë, kur do të shohin për herë të parë Cristiano Ronaldon të veshur me fanelën bardhezi. Një ngjarje historike për të cilën po flasin të gjitha ...

Analiza e BBC: Cristiano Ronaldo te Juventusi, një goditje brenda dhe jashtë fushe

Gazeta Tema - 12.07.2018

Nga Mina Rzouki, BBC Pasi nuk arriti të kualifikohet për Botërorin 2018 në Rusi, Italia konfirmoi, në dukje, rënien e këtij sporti në vendin e tyre. E lënë prapa nga pasuria e Premier Ligës angleze ...

Juventusi planifikon festë për Ronaldon, masa të rrepta gjatë prezantimit të tij

Java News - 12.07.2018

Emocione dhe ëndrra. Cristiano Ronaldo do të jetë futbollisti më i ri i Juventusit dhe për këtë klubi torinez po programon një pritje madhështore për 5 herë fituesin e “Topit të Artë”.

“Ronaldo gjithmonë fitues”

Tetova Sot - 12.07.2018

Rekordmeni Ronaldo i përshtatet përfekt Juventusit dhe është një makinë që prodhon fitore, kështu thotë miku i tij i skuadrës në klubin e ri Joao Cancelo e ka lavdëruar “mentalitetin e fituesit” të ...

Reali përlot tifozët me videon për Cristiano Ronaldon

LajmiFundit - 11.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

Ina - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte ...

Reali pranon ofertën 105 mln euro, Ronaldo bëhet zyrtarisht i Juventusit

SOT - 11.07.2018

Kristiano Ronaldo është nga dita e djeshme lojtar i Juventusit në Serie A italiane. Kishte disa ditë që Reali i Madridit dhe Juventusi po diskutonin për këtë transferim, por u desh një vizitë e ...

Ronaldo ‘largon’ yllin e madh nga Juventus

Lajmi.net - 11.07.2018

Juventus do ta shesë një yll të madh pas ardhjes së Cristiano Ronaldos. Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino.

Një fanellë për minutë, ja çfarë po ndodh me fanellat e Ronaldos në Milano

Lajmi.net - 11.07.2018

. Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, ...

“Lojtarët e Real Madridit të shokuar nga largimi i Cristiano Ronaldos”

SOT - 11.07.2018

Largimi i Cristiano Ronaldos drejt Juventusit ka trazuar ujrat në kampin e ‘Los Blancos’. Lojtarët e Realit janë ata më të zhgënjyerit nga tranferimi i portugezit në Torino, të paktën këtë gjë ...

Ronaldo mania/ Në internet bllokohet faqja, ndërsa në Milano shitet 1 fanellë për minutë

SOT - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo zyrtarizoi dje kalimin te Juventus për shifrën e 105 mln eurove, duke bërë një sensacion të jashtëzakonshëm.Opinioni është i ndarë nëse paratë e paguara për të janë pak ose shumë, ...

“Është i fiksuar për të mposhtur Messi-n”, legjenda e United tregon përse Ronaldo zgjodhi Juventusin

SOT - 11.07.2018

Kalimin e Cristiano Ronaldo-s te Juventusi së fundmi e ka komentuar edhe një ish-shok skuadre te Manchester United që është njëkohësisht edhe legjenda e këtij klubi, Ryan Gigs.Ullesiani në një ...

Punëtorët e ‘Fiat’ në grevë pas transferimit të Ronaldos: Askush nuk mendon për ne

SOT - 11.07.2018

Punëtorët e kompanisë “Fiat” ende pa u transferuar Ronaldo te Juventus shprehen pakënaqësinë e tyre, pasi me shifrën e transferimit të portugezit paga e tyre mund të rritej me 200 euro.Tani që ...

Presidenti i Napolit me deklaratë interesante pas transferimit të Ronaldos te Juventusi

Ina - 11.07.2018

Napoli pëson ekonomikisht, thotë De Laurentiis. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka folur për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi.

Pas transferimit të Ronaldo-s, punëtorët e Fiat fillojnë grevën

Lajm - 11.07.2018

Pesë punëtorë të Fiat kanë hyrë në grevë për shkak të transferimit 105 mln euro të Cristiano Ronaldo-s tek Juventus. Mendohet se një pjesë e shumës do të paguhet nga sponsorët si dhe nga kompania ...

Ronaldo – Juventus, ja çfarë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Instagram

Lajmi.net - 11.07.2018

. Cristiano Ronaldo është futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka zyrtarizuar largimin nga Real Madrid duke nënshkruar me skuadrën kampione nga Serie A.

Dy formacionet e Juventusit me Cristiano Ronaldon

Lajmi.net - 11.07.2018

"AS" ka publikuar dy opsione për formacionin e Juventusit me Cristiano Ronaldon. Juventus ka opsione të ndryshme për formacion të ri pas ardhjes së Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

Juventus do të përdorë Ronaldon për t’i rrëmbyer një tjetër yll Realit të Madridit

SOT - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo u zyrtarizua dje si lojtar i Juventusit, marrëveshja u mbyll për 105 milionë euro. Por duket sikur italianët nuk janë mjaftuar vetëm me Cristianon.

Efekti Ronaldo, ja çfarë është duke ndodhur në dyqanet e Juventusit

Lajmi.net - 11.07.2018

Tifozë të shumtë kanë publikuar fotografi me fanellën e Ronaldos me numrin 7. Tifozë të Juventusit kanë vërshuar dyqanet e klubit në kërkim të fanellës së Cristiano Ronaldos.

Allegri thyen heshtjen, zbulon si do të luajë Ronaldo

Lajmi.net - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka lavdëruar klubin për transferimin e Cristiano Ronaldos ...

Ronaldo prezantohet të hënën, më 4 gusht ndaj Realit

Alsat - 11.07.2018

Një ndër transferimet më të bujshme të viteve të fundit, është padyshim kalimi i yllit portugez nga Real Madridi te Juventusi. Zyrtarizimi i transferimit, u bë gjatë ditës së djeshme, ndërkohë që ...

Zyrtare: Milani nuk është më në duart e kinezëve, Elliott Management merr drejtimin e klubit

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Real Madridi konfirmoi se Ronaldo do të kalojë në Juventus

Idividi - 11.07.2018

Madrid, 10 korrik 2018 (MIA) - Real Madridi konfirmoi se i ka lejuar Kristiano Ronaldos të kalojë në Juventus, pasi fudbollisti ka shprehur dëshirë të largohet nga klubi spanjoll.

Fabregas mund të kalojë në Serie A si pjesë e marrëveshjes mes Chelseat dhe Napolit

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Presidenti i Napolit me deklaratë interesante pas transferimit të Ronaldos te Juventusi

Lajmi.net - 11.07.2018

Napoli pëson ekonomikisht, thotë De Laurentiis. Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka folur për transferimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi.

Allegri: Me Ronaldon, të vetëdijshëm për forcën tonë

Top Channel - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

Transferimi te Juventusi, Ronaldo përballë Realit me 5 gusht

SOT - 11.07.2018

U “ndanë” dje, por mund të ritakohen shumë shpejt. Edhe pse këtë herë si kundërshtarë. Ndoshta pritja e tifozëve të Realit për të parë sërish Kristiano Ronaldon nuk do jetë shumë e gjatë:“Galaktikët” ...

Marotta shuan kurreshtjen, ja si ndodhi transferimi i Ronaldos

Lajmi.net - 11.07.2018

Giuseppe Marotta, ka shuar disa kureshtje në lidhje me këtë transferim dhe si arriti të realizohej blerja e Cristiano Ronaldos nga Juventus. Zyrtarizimi i Ronaldos tek klubi i Juventus po shihet si ...

Cristiano Ronaldo një markë që prodhon vetëm para

LajmiFundit - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është një nga tre lojtarët më të paguar të planetit. Ai gjithashtu njihet dhe për aftësitë e tij për të fituar para në sajë të një popullariteti të madh.

105 milionë euro për Ronaldon, punëtorët e Fiat nisin protestën

Lajmi.net - 11.07.2018

. Tranferimi i Cristiano Ronaldos te klubi italian i Juventusit duket se ka nxitur reagimet të forta nga një pjesë e punëtorëve të Fiat. Luzitani do të kalojë në Torino për shumën e 105 milionë ...

Agjenti i Ronaldos tregon ku do ta mbyllë karrierën CR7

Lajmi.net - 11.07.2018

Mendes thotë se Ronaldo do ta mbyllë karrierën te Juventusi. Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë që Juventusi do të jetë klubi i fundit në karrierën e CR7.

Marotta për CR7: Çdo gjë filloi kur nisëm negociatat për Cancelon

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

Lajmi.net - 11.07.2018

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

Agjenti i CR7: Juventusi, klubi i fundit në karrierën e tij

Top Channel - 11.07.2018

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez.

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

Zhurnal - 11.07.2018

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU .

Juvja blen Cristianon, punëtorët e Fiat hyjnë në grevë

Top Channel - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

Video falënderimi i Realit të Madridit për Kristiano Ronaldon

InfoSport - 11.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Allegri: Ardhja e Ronaldos hap i madh për klubin, të hënën do të takohemi

Telegrafi - 11.07.2018

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka folur për blerjen e re dhe më të madhen në histori të klubit Cristiano Ronaldon. Sipas tij ardhje e CR7 është një hap i madh i klubit, por edhe i ...

Allegri flet për herë të parë pas transferimit të Ronaldos

Zeri - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

Për shkak të blerjes së Ronaldos nga Juve, punëtorët e Fiat-it hynë në grevë

Koha.net - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

Massimiliano Allegri optimist: Me Ronaldon Championsi më afër

BalkanWeb - 11.07.2018

Alegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku sigurisht tema e ditës ishte mbërritja e Kristiano Ronaldos në Torino. Alegri vlerësoi Ronaldon për kualitetin dhe tha se kjo ishte mirë për klubin.

Juventusi synon transferimin e Mustafit

Botasot - 11.07.2018

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi është prioritet i kampionit italian, Juventusit. “Zonja e Vjetër” dëshiron të rifreskojë ekipin edhe pse fitoi titullin për herë të shtatë me radhë ...

10 super futbollistët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

InfoSport - 11.07.2018

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij.

Allegri: Me blerjen e Ronaldos do të jemi më të vetëdijshëm për forcën tonë

Botasot - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

“Për Cristianon 400 milionë; për punëtorët e Fiat, një shkelm b…”

SuperSport - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

Lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Koha.net - 11.07.2018

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij.

Ronaldo – Juventus, ja çfarë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Instagram

Botasot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo ka konfirmuar transferimin e tij në Juventus, me një veprim në Instagram. Cristiano Ronaldo është futbollist i ri i Juventusit. Sulmuesi portugez ka zyrtarizuar largimin nga Real ...

E kërkoi vetë lojtari: Marotta dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

Botasot - 11.07.2018

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll.

Allegri “fërkon duart”: Me Ronaldon hapet një cikël i ri

SuperSport - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus e vendos në shitje sulmuesin e njohur

Zeri - 11.07.2018

Gonzalo Higuain do të jetë ‘viktima’ e parë e Cristiano Ronaldos. Sulmuesi argjentinas do të nxirret në shitje nga Juventusi, pas transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real Madrid.

Agjenti i CR7: Juventusi, klubi i fundit në karrierën e tij

Botasot - 11.07.2018

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez.

Juvja blen Cristianon, punëtorët e Fiat hyjnë në grevë

Botasot - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

Efekti Ronaldo: Që nga lajmërimi, dyqani online i Juves jashtë funksionit

Gazeta Express - 11.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e ...

Ronaldo ‘largon’ yllin e madh nga Juventus

Botasot - 11.07.2018

Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. Përkundër gëzimit të madh për blerjen e tij nga Real Madrid, tifozët e “Bianconerëve” janë nën ethe për të mësuar se ...

Ky është formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

Botasot - 11.07.2018

Ronaldo dje është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Juventusit. Së fundmi është agjencia e njohur e lajmeve “Goal” që ka publikuar formacionin e mundshëm të Juventusit me ...

Marca: Lojtarët e Real Madridit të shokuar nga largimi i Cristiano Ronaldos

BalkanWeb - 11.07.2018

Largimi i Cristiano Ronaldos drejt Juventusit ka trazuar ujrat në kampin e ‘Los Blancos’. Lojtarët e Realit janë ata më të zhgënjyerit nga tranferimi i portugezit në Torino, të paktën këtë gjë ...

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

Gazeta Express - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja ...

Ronaldo e nis me probleme te Juventusi

Botasot - 11.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos ka filluar menjëherë të tregojë efektet e tij. Dje është bërë zyrtarizimi i Cristiano Ronaldos si lojtar i Juventusit dhe kjo ka shkaktuar kaos gjithandej.

Kështu reagoi Zanetti pas transferimit të Ronaldos tek Juventus

Botasot - 11.07.2018

Zëvendëspresidenti dhe legjenda e Interit, Javier Zanetti është intervistuar për transferimin e Cristiano Ronaldos tek Juventusi. Zanetti e ka lavdëruar Ronaldon dhe ka thënë se ai do ta rrisë ...

Juventusit pas ardhjes se Ronaldos i largohet sulmuesi argjentinas

Botasot - 11.07.2018

Ardhja e Cristiano Ronaldos në Juventus, do të ketë pasoja te skuadra nga Torino. CR7 do t’i kushtojë Juventusit mbi 120 milionë dhe në këtë mënyrë duhet të nxjerrë në shitje të paktën një prej ‘yje’ ...

Legjenda e Manchester United: Ronaldo u largua shkaku i Messit

Gazeta Express - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo e braktisi Real Madridin dhe iu bashkua Juventusit edhe zyrtarisht të martën, dhe sipas ish-bashkëlojtarit të tij dhe legjendës së Manchester Unitedit, Ryan Giggs, portugezi është ...

10 super lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon te Reali

Botasot - 11.07.2018

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij.

Real Madridi me video emocionuese për portugezin: Faleminderit, Cristiano Ronaldo

Telegrafi - 11.07.2018

Real Madridi e ka falënderuar Cristiano Ronaldon për nëntë vitet e kaluara në klub. Kjo pasi lojtari të martën kaloi te Juventusi. Kapiteni i kombëtares portugeze e mbyllur transferimin për 112 ...

Cristiano Ronaldo, 12 arsye që mund ta ndryshojnë mendimin tuaj rreth super yllit të ri të Juventusit

Telegrafi - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo ka befasuar të gjithë me transferimin te kampioni italian, Juventus. Te klubi madrilen ishte sportisti me përfitimet më të mëdha në botë, kishte pagë javore prej 450 mijë euro.

Juventusi nuk ndalet, pas Ronaldos kërkon edhe Godinin

Botasot - 11.07.2018

Kampionët e Italisë janë duke ndërtuar një skuadër tepër të fortë për sezonin e ri. Juventusi ka bërë dje blerjen më të madhe në historinë e klubit, duke transferuar nga Real Madridi, Cristiano ...

Ronaldo kaloi te Juventusi, punëtorët e FIAT në grevë

Mapo - 11.07.2018

Juventusi ka arritur të bëj transferimin e shekullit në ditën e djeshme, teksa ka mbyllur marrëveshjen me Kristiano ...

“Dashuria juaj më bën më të fortë, urrejtja juaj më bën të pandalshëm”, 10 shprehjet më të përfolura të Ronaldos

BalkanWeb - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo gjithmonë ka dëshirë të flasë. Dhe jo pak. Këto janë 10 frazat e tij si lojtar i “Realit të Madridit” që bënë xhiro në mbarë botën. “Mendoj se njerëzit më fërshëllejnë sepse jam i ...

Agjenti i Ronaldos merr shumën marramendëse për transferimin e portugezit te Juventusi

Zeri - 11.07.2018

Ronaldo zyrtarisht është lojtar i Juventusit. Shumë ditë debate dhe spekulime u finalizuan me zyrtarizmin e 33-vjeçarit te klubi "bardhë e zi". Për këtë transferim një meritë të madhe e ka agjenti i ...

Cristiano Ronaldo e feston me një gotë shampanjë transferimin te Juventusi

Mapo - 11.07.2018

Kjo është fotoja e parë e Cristiano Ronaldos si një lojtar i ri i Juventusit, megjithëse nuk ka fanellën bardhezi veshur, as është paraqitja e tij zyrtare.

Ancelotti flet për transferimin e Ronaldos në Serie A: Kjo është fantastike edhe për Napolin!

Botasot - 11.07.2018

Carlo Ancelotti ka folur për transferimin e Ronaldos në Serie A. Ish-futbollisti i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dje e përfundoi transferimin e tij te Juventusi me shifrën 100 milionë eurove.

Juve po shet çdo minutë nga një fanellë të Ronaldos

Koha.net - 11.07.2018

Juventusi është duke shitur mesatarisht një fanellë të Cristiano Ronaldos çdo minutë në dyqanin në Milano. Transferimi i Ronaldos, që Juventusit i kushtoi 100 milionë euro, po sjell të hyra masive ...

10 nënshkrimet më të mëdha të Juventus

Mapo - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është lojtari i 11-të më i shtrenjtë që ka blerë ndonjëherë Juventus në histori. Sulmuesi portugez nënshkroi një kontratë katërvjeçare me “Zonjën e Vjetër”, për 30 milionë euro në ...

E kërkoi vetë lojtari: Marotta dhe Mendes zbulojnë “operacionin Ronaldo”

Mapo - 11.07.2018

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet di goditja e shekullit në futboll.

Cristiano Ronaldo, nënshkrimi më i shtrenjtë i Realit dhe shitja më e bujshme e Madridit

Telegrafi - 11.07.2018

Më 11 qershor të vitit 2009 u bë zyrtare: Real Madrid kreu blerjen më të shtrenjtë të një lojtari duke e transferuar Cristiano Ronaldon për 96 milionë euro.

Marotta për CR7: Çdo gjë filloi kur nisëm negociatat për Cancelon

Telegrafi - 11.07.2018

Drejtori sportiv i Juventusit, Giuseppe Marotta, thotë se është shumë i lumtur që nënshkruan me Cristiano Ronaldon. Italiani tregon se çdo gjë nisi kur ata filluan negociatat për transferimin e Joao ...

“Juventusi është klubi i fundit për Ronaldon”

Koha.net - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka deklaruar se Juventusi do të jetë klubi i fundit për klientin e tij, ndërsa thekson se është i lumtur që portugezi ka marr këtë vendim në karrierë.

Ronaldo mania. Në internet bllokohet faqja, ndërsa në Milano shitet 1 fanellë për minutë

BalkanWeb - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo zyrtarizoi dje kalimin te Juventus për shifrën e 105 mln eurove, duke bërë një sensacion të jashtëzakonshëm. Opinioni është i ndarë nëse paratë e paguara për të janë pak ose shumë, ...

“Është i fiksuar për të mposhtur Messi-n”, legjenda e United tregon përse Ronaldo zgjodhi Juventusin

BalkanWeb - 11.07.2018

Kalimin e Cristiano Ronaldo-s te Juventusi së fundmi e ka komentuar edhe një ish-shok skuadre te Manchester United që është njëkohësisht edhe legjenda e këtij klubi, Ryan Gigs.

Legjenda e Manchester United: Ronaldo u largua shkaku i Messit

Botasot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo e braktisi Real Madridin dhe iu bashkua Juventusit edhe zyrtarisht të martën, dhe sipas ish-bashkëlojtarit të tij dhe legjendës së Manchester Unitedit, Ryan Giggs, portugezi është ...

Cuadrado ia ofron Ronaldos numrin 7

Botasot - 11.07.2018

Juan Cuadrado me shumë dashuri publikisht ia ka ofruar numrin shtatë Cristiano Ronaldos, edhe pse diçka e tillë tashmë ishte bërë nga ana e klubit që e ka hedhur atë në shitje menjëherë pas ...

Flet menaxheri i Ronaldos: Juventus, klubi i tij i fundit

SuperSport - 11.07.2018

Kur kanë kaluar 24 orë nga zyrtarizimi i transferimit të Cristiano Ronaldos, vjen edhe reagimi i njeriut që punoi më shumë për të realizuar këtë operacion.

Çdo minutë shitet nga një fanellë e Ronaldos te Juve

Telegrafi - 11.07.2018

Juventusi është duke shitur mesatarisht nga një fanellë në minutë të Cristiano Ronaldos, nga dyqani i klubit në Milano. Zonja e Vjetër do t’i paguajë Real Madridit 100 milionë euro (dhe 12 milionë të ...

Juventusi do të je jetë klubi i fundit i karrierës mbresëlënëse të Ronaldos

Telegrafi - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes, ka thënë se Juventusi do të jetë klubi i fundit i portugezit dhe është i kënaqur që lojtari vendosi t’i bashkohej kampionit italian.

Punëtorët e ‘Fiat’ në grevë pas transferimit të Ronaldos: E papranueshme, askush nuk mendon për ne

BalkanWeb - 11.07.2018

Punëtorët e kompanisë “Fiat” ende pa u transferuar Ronaldo te Juventus shprehen pakënaqësinë e tyre, pasi me shifrën e transferimit të portugezit paga e tyre mund të rritej me 200 euro.

Del Piero i lumtur me ardhjen e Ronaldos te Juventusi

InfoSport - 11.07.2018

Alessandro Del Piero ka përshëndetur transferimin e Kristiano Ronaldos te Juventusi dhe shpreson se ai do t’i rrisë mundësitë e klubit “bardhezi” për të fituar Ligën e Kampionëve.

10 rekordet që Ronaldo mund t’i thyejë te Juventusi

Koha.net - 11.07.2018

Karriera e Cristiano Ronaldos ndiqet nga shumë rekorde të thyera, por me kalimin te Juventusi prej Real Madridit, do të ketë edhe më shumë të tilla. “Goal” ka renditur disa prej rekordeve që Ronaldo ...

Si i shpenzon Cristiano Ronaldo milionat e tij

Telegrafi - 11.07.2018

Gjatë gjitha karrierës së tij si futbollist, Cristiano Ronaldo ka fituar shuma të majme parash. Ndërsa me kontratën e re me Juventusin do të përfitojë 30 milionë euro në sezon në katër vitet e ...

Punëtorët e Fiat në protestë: Për Cristiano Ronaldon 400 milionë, për ne, një shkelm b…

Gazeta Tema - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

10 super-lojtarët që mund të zëvendësojnë Ronaldon

Flaka - 11.07.2018

Pas 9 vitesh sukses të padiskutueshëm me Real Madridin, Cristiano Ronaldo ka zyrtarizuar kalimin te Juventusi duke nisur në këtë mënyrë një epokë të re në karrierën e tij.

Allegri flet për Ronaldon: Cikël i ri për Juven, jemi të vetëdijshëm për forcën tonë!

Java News - 11.07.2018

Massimiliano Allegri ka dalë sot në një konferencë për shtyp, ku natyrisht që tema e ditës, ishte diskutimi mbi blerjen më të re, Cristiano Ronaldo. Trajneri i bardhezinjve vlerësoi afrimin e ...

“Për Cristianon 400 milionë, për punëtorët, shkelm b… ” Punëtorët e “FIAT” në grevë

Java News - 11.07.2018

Nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin ka zemëruar punëtorët e Fiat-it, sponsorit kryesor të bardhezinjve, për operacionin e kushtueshëm për marrjen e yllit portugez në Torino.

Marotta dhe Mendes zbulojnë se si lindi “operacioni Ronaldo”

Tetova Sot - 11.07.2018

Juventusi është duke u përgatitur për të mirëpritur triumfalisht Cristiano Ronaldon, të hënën e ardhshme, ndërsa kjo konsiderohet si goditja e shekullit në futboll.

Legjenda e Mançester Junajtid zbulon prapaskenën: Ronaldo te Juventusi? Po, pasi është i fiksuar me Mesin

Gazeta Tema - 11.07.2018

Kristiano Ronaldo është zyrtarizuar në ditën e djeshme te Juventusi, duke surprizuar sportdashësit europianë me vendimin e tij, megjithëse gjatë ditëve të fundit një kalim i tillë ishte përfolur ...

Agjenti: Ronaldo mbyll karrierën te Juventusi, i lumtur për këtë vendim

Java News - 11.07.2018

Arkitekti i transferimit të shekullit është ai, quhet Jorge Mendes dhe ka atributet e babait të Cristiano Ronaldos, edhe pse nuk e lidh asgjë biologjikisht me futbollistin portugez.

Juventusi nuk ndalet, e do edhe Godinin

Flaka - 11.07.2018

Kampionët e Italisë janë duke ndërtuar një skuadër tepër të fortë për sezonin e ri. Juventusi ka bërë dje blerjen më të madhe në historinë e klubit, duke transferuar nga Real Madridi, Cristiano ...

10 lojtarët që mund ta zëvendësojnë Ronaldon në Real Madrid

Tetova Sot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo e ka braktisur Real Madridin për Juventusin, prandaj gjiganti spanjoll do të jetë në kërkim të një zëvendësuesi të superyllit portugez gjatë kësaj vere.

Shumë fanela të shitura të Ronaldos

VeqSport - 11.07.2018

Skuadra e Juventusit dje ka zyrtarizuar transferimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid për 100 milionë funte. E menjëherë tifozët e Zonjës së Vjetër kanë filluar të blejnë fanelat e reja me ...

Formacioni i frikshëm i Juventusit me Ronaldon

VeqSport - 11.07.2018

Juventusi ka dominuar në 6 vitet e fundit të futbollit italian dhe kjo pritet të vazhdoj sidomos pas ardhjes së ndoshta lojtarit më të mirë në botë, Cristiano Ronaldo.

Allegri flet për herë të parë për Ronaldon pas kalimit të tij në Juve

Tetova Sot - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo kompletoi transferimin e tij te Juventusi dje, pas konfirmimeve nga të dyja klubet. Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, është në Bruksel, Belgjikë, në një iniciativë për ...

“E pabesueshme, por e vërtetë”, e gjithë bota shkruan për transferimin e Ronaldos

Java News - 11.07.2018

Deri dje transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi dukej thuajse i pamundur. Edhe pse vetë mediat e raportonin një gjë të tillë, jo të gjithë besonin se ‘blerja e shekullit’, do të realizohej.

Ronaldo mania, në Milano shitet një fanellë në minutë: Me këto ritme Juventusi mund t’i nxjerrë shumë shpejt paratë e ...

Gazeta Tema - 11.07.2018

Juventus është duke shitur një mesatare një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldo-s në dyqanin e tyre në Milano. Transferimi ka kushtuar 100 mln euro dhe ai do të paguhet 30 mln euro neto në vit, ...

Sachi pyet Juven: A mund ta duroni egon e Ronaldos?

Flaka - 11.07.2018

Legjenda e AC Milanit, Arrigo Sachi e ka pyetur Juventusin nëse mund ta durojnë egon e Ronaldos. “Ne nuk jemi mësuar të kemi lojtarët më te mirë në Itali dhe Ronaldo është më i miri”, tha ai, ...

Jo vetëm Ronaldon, Juvja nis nga puna për blerjen e shqiptarit

Durres Lajm - 11.07.2018

Cristiano Ronaldo është goditja më e madhe e Juves në dekadën e fundit, por bisedimet për realizimin e kalimit nuk u përqendruan vetëm te portugezi. Drejtuesit bardhezinj po punojnë për të sjellë në ...

“Juventusi, do të jetë klubi i fundit i Ronaldos”

Tetova Sot - 11.07.2018

Agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge Mendes ka thënë se “Juventusi do të jetë klubi i tij i fundit” dhe “ai është i lumtur që e ka marrë këtë vendim Bianconeri zyrtarisht konfirmuan dje nënshkrimin e ...

Ronaldo merr me vete edhe super mbrojtësin e Realit?

Tetova Sot - 11.07.2018

Spekulimet për transferimin e mundshëm të Marcelos në Juventus janë intensifikuar nga vetë braziliani, i cili një ditë pasi Ronaldo iu bashkua Juventusit, ia ka bërë follow faqës zyrtare të Juves në ...

Punëtoret e FIAT’it në grevë shkaku i Ronaldos

Tetova Sot - 11.07.2018

Unioni tregtar italian ka lajmëruar sot se punëtoret e FIAT’it në zonën e Melfit në jug do të bëjnë grevë shkaku i transferit të Cristiano Ronaldos për 105 milionë euro në Juventus Mendohet se përpos ...

Reali në ankth për largimin, por nuk do ta besoni ku ndodhet Ronaldo!

Lajm - 10.07.2018

Ndërkohë që të gjithë po presin me ankth për të mësuar mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos, ylli i futbollit ka nisur pushimet në Greqi. 33-vjeçari është zbuluar se po pushon në Costa Navarino të ...

Si do të luajë Juventusi tani që bleu CR7?

Portalb - 10.07.2018

Me blerjen e Cristiano Ronaldos, tifozët e Juventusit kanë nisur që tani të “thurin” në mendjen e tyre skemat që mund të përdoren në sezonin e ri, transmeton Top Channel.

Ronaldo-Juventus, sot dita vendimtare!

SOT - 10.07.2018

Prej ditësh po përflitet për një transferim të bujshëm të Kristiano Ronaldos te Juventusi, por ende nuk ka asgjë zyrtare. Sot, pritet të jetë një ditë vendimtare që do përcaktojë përfundimisht të ...

Cristiano te ‘zonja e vjetër’, Frosinone i bën të gjithë të qeshin: Mëkat, ishim edhe ne në garë

SOT - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka kompletuar sot kalimin e tij te skuadra e Juventusit, duke bërë jo vetëm Italinë, por pothuajse të gjithë botën të flasin për këtë transferim të bujshëm.

Si do të luajë Juventusi tani që bleu Ronaldon?

SOT - 10.07.2018

Me blerjen e Cristiano Ronaldos, tifozët e Juventusit kanë nisur që tani të “thurin” në mendjen e tyre skemat që mund të përdoren në sezonin e ri. Allegri ka pasur shumë opsione në sulm edhe pa ...

Moratti bëhet ‘xheloz’ që Ronaldo shkoi te Juventusi: E doja tek Interi

LajmiFundit - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo nënshkroi zyrtarisht me Juventusin, ku për katër vitet e ardhshme do të veshë fanellën bardhezi. Një blerje kjo që pritet të ngrejë nivelin e kampionatit italian, pasi portugezi do ...

Bashkë me Ronaldon, Juventusi merr edhe futbollistin shqiptar nga Maqedonia

Lajm - 10.07.2018

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi është prioritet i kampionit italian, Juventusit. “Zonja e Vjetër” dëshiron të rifreskojë ekipin edhe pse fitoi titullin për herë të shtatë me radhë ...

Zyrtare/ Ronaldo kalon tek Juventus për 105 milion euro, ja kur prezantohet

SOT - 10.07.2018

Tashmë është fakt i kryer. Reali ka pranuar ofertën e majme që i është propozuar agjentit Mendesh për transferimin e Ronaldos tek “zonja e vjetër” për 105 milion euro.

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Ina - 10.07.2018

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove për Cristiano Ronaldon. Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez ...

FOTO/ Habit klubi francez, i uron mirëseardhjen Ronaldo-s te Juventusi

LajmiFundit - 10.07.2018

Lajmi që askush nuk e priste në fillim të merkatos është dhënë sot në mesditë nga Real Madrid: Cristiano Ronaldo është futbollisti më i ri i Juventusit.

Juventus zyrtarizon Cristiano Ronaldo-n, ja sa ka kushtuar vërtetë portugezi

SOT - 10.07.2018

Real Madrid njoftoi pak orë më parë se ka pranuar ofertën e Juventusit për futbollistin Cristiano Ronaldo, duke mbushur arkat me 105 mln euro. Së fundmi ka ardhur edhe zyrtarizimi i marrëveshjes nga ...

Ronaldo te Juventus, reagon Braçe: Blerje e madhe, por mua më duhet grupi

SOT - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo u zyrtarizua sot si futbollist i Juventusit me klubin italian që pagoi 112 mln euro për të marrë shërbimet e portugezit. Për këtë transferim të bujshëm ka reaguar Erion Braçe, ...

Jo vetëm Ronaldon, Juventus kërkon t’i rrëmbejë Real Madridit edhe shokun e portugezit

LajmiFundit - 10.07.2018

Pak orë pas zyrtarizimit të Cristiano Ronaldo-s si futbollist i Juventusit nga Italia vijnë raportime të reja sa i takon merkatos në aksin Madrid-Torino.

Këto janë statistikat e frikshme të Ronaldos

SOT - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro.Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa Ronaldo do të përfitojë në ...

Roma thumbon Juventusin pas transferimit të Ronaldos (Foto)

SOT - 10.07.2018

Me kompletimin e transferimit të Cristiano Ronaldos ka ardhur thumbimi i parë për Juventusin nga një rivale në “Seria A”. Klubi i Romës me anë të një postimi në “Twitter”, me ‘1 gurë ka vrarë 2 zogj’.

Reali, video falenderimi Cristianos, tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

Portalb - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Ronaldo – Juventus, kjo do të ndodhë sot!

Lajmi.net - 10.07.2018

Sot mund të jetë dita vendimtare për largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Cristiano Ronaldo sot mund të konfirmohet si futbollist i ri i Juventusit.

Presidenti i Juventusit niset për në Greqi, po vjen Ronaldo?

Lajmi.net - 10.07.2018

. Juventus ka intensifikuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Mediat italiane kanë publikuar një fotografi të presidentit të “Bianconerëve”, Andrea Agnelli ...

Reali më në fund i përgjigjet ofertës së Juventusit për Ronaldon, ky është vendimi

Lajmi.net - 10.07.2018

. Real Madridi ka pranuar ofertën e Juventusit për Cristiano Ronaldon. Sipas “AS”, Reali i ka thënë “po” propozimit të Juves, përcjellë “Lajmi.net”. Italianët kanë dërguar 100 milionë euro në drejtim ...

Prapaskenat/ Zbardhet biseda Allegri-Ronaldo

SOT - 10.07.2018

Trajneri i kampionëve të Italisë mësohet se ka telefonuar Cristiano Ronaldon për t’i uruar mirëseardhjen tek Juventus. “Përshendetje Cristiano, jam Maz”, kështu ishin fjalët e para të Allegrit, i ...

ZYRTARE: Ronaldo nënshkruan për Juventusin

Lajmi.net - 10.07.2018

Zyrtarizohet transferimi i vitit. Crisriano Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll, Real Madrid. Reali ka njoftuar opinionin se transferimi është kryer me ...

ZYRTARE: Ronaldo u transferua te Juventus për një çmim interesant!

Lajmi.net - 10.07.2018

. Crisriano Ronaldo ka nënshkruar me Juventusin. Lajmi është konfirmuar nga klubi spanjoll, Real Madrid, përcjellë “Lajmi.net”. Reali ka njoftuar opinionin se transferimi është kryer për 105 milionë ...

Real Madrid pranon ofertën, Ronaldo te Juventusi për 100 milionë euro

SOT - 10.07.2018

Real i madridit më në fund e ka pranuar ofertën prej 100 milionë eurosh që i është ofruar për Kristiano Ronaldon. Këtë bën me dije e përdtshmja spanjolle “AS” duke përdorur burimet e televizionit ...

Zyrtare/ Marrin fund dilemat, ja për sa mln euro Cristiano Ronaldo transferohet tek Juventus

LajmiFundit - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Pas shumë pritjeve mediat në Spanjë dhe Itali kanë raportuar se gjithçka është mbyllur për shifrën e 105 mln eurove.

Juventusi do të jetë i pandalshëm, shikoni super-formacionin me Ronaldon në sulm

Lajmi.net - 10.07.2018

. Cristiano Ronaldo nga sezoni tjetër do të jetë pjesë e Serie A. Juventusi zyrtarizoi transferimin e portugezit për 105 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”.

Si do të luajë Juventusi tani që bleu CR7?

Top Channel - 10.07.2018

Me blerjen e Cristiano Ronaldos, tifozët e Juventusit kanë nisur që tani të “thurin” në mendjen e tyre skemat që mund të përdoren në sezonin e ri. Allegri ka pasur shumë opsione në sulm edhe pa ...

Kjo do të jetë paga e “çmendur” e Ronaldos te Juventusi

Lajmi.net - 10.07.2018

. Cristiano Ronaldo u zyrtarizua sot si futbollist i Juventusit. Ai u transferua nga Real Madridi te Juve për 105 milionë euro, përcjellë “Lajmi.net”. Kontrata e Ronaldos do të jetë 4-vjeare.

E çuditshme, Ronaldo transferohet te Juventus, por klubi francez i uron mirëseardhjen

SOT - 10.07.2018

Në fakt është pak e çuditshme fakti që Ronaldo transferohet te Juventus dhe klubi i Nimes Olimpique në Francë i uron mirëseardhjen Ronaldos. Ka qenë vetë klubi francez i cili me anë të një postimi në ...

Zyrtarizohet transferimi i verës, Ronaldo tek Juventusi!

Alsat - 10.07.2018

Pesë herë kampioni i Ballon d’Or Cristiano Ronaldo ka finalizuar transferimin e tij sensacional nga Real Madrid tek Juventus për një shumë rekord. Portugezi i është bashkuar kampionëve të Serie A për ...

Pas transferimit të Ronaldos, Juventus ofertë për mbrojtësin shqiptar

SOT - 10.07.2018

“Zonja e Vjetër” dëshiron të rifreskojë ekipin edhe pse fitoi titullin për herë të shtatë me radhë dhe pas transferimit të Ronaldos, ekipi i Alegrit pritet t’i bëjë një ofertë edhe qendërmbrojtesit ...

Zbulohet arsyeja kryesore e largimit të Ronaldos nga Reali

Lajmi.net - 10.07.2018

. Cristiano Ronaldo u largua nga Real Madridi për të nënshkruar me Juventusin. Mediat spanjolle po e hulumtojnë arsyen e vërtetë të largimit të CR7 nga klubi që i dha gjithçka, përcjellë “Lajmi.net”.

Moratti përgëzon Juventusin për Ronaldon: Do preferoja të ishte te Inter

SOT - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është shumë pranë nënshkrimit me Juventusin. Një blerje kjo që do të sillte ngritjen e nivelit të kampionatit italian, pasi portugezi do të sillte shumë përfitime.Ky transferim, i ...

U transferua tek Juventus, ja çfarë shkruan klubi dhe kapiteni madrilen për Ronaldon

SOT - 10.07.2018

Presidenti i madrilenëve, Fiorentino Perez, ka respektuar dëshirën e Ronaldos për tu larguar dhe ka lejuar atë që të nisë një aventurë të re në Seria A.

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

Top Channel - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

CR7 te Juve? Për momentin shijon puthjet e nxehta

Mapo - 10.07.2018

Që prej përfundimit të finales së Championsit, Cristiano Ronaldo dha sinjalet e një lamtumire me Realin e Madridit, por, ndërsa zërat e merkatos e vendosin atë në qendër të vëmendjes, për shkak të ...

CR7 te Juve? Për momentin shijon puthjet e nxehta

Zeri - 10.07.2018

Që prej përfundimit të finales së Championsit, Cristiano Ronaldo dha sinjalet e një lamtumire me Realin e Madridit, por, ndërsa zërat e merkatos e vendosin atë në qendër të vëmendjes, për shkak të ...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

Mapo - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Reali, video falenderimi Cristianos. Tifozët madrilenë me siguri do të qajnë

Botasot - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Real Madrid i jep lamtumirën Ronaldos me një video falënderimi

SuperSport - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falënderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

Reali pranon ofertën, Ronaldo te Juventusi për 100 milionë euro

Botasot - 10.07.2018

Real Madrid më në fund e ka pranuar ofertën prej 100 milionë eurosh që i është ofruar për Cristiano Ronaldon. Këtë e bën me dije e përdtshmja spanjolle “AS” duke përdorur burimet e televizionit ...

Ronaldo – Juventus, kjo do të ndodhë sot!

Botasot - 10.07.2018

Sot mund të jetë dita vendimtare për largimin e Cristiano Ronaldos nga Real Madrid. Cristiano Ronaldo sot mund të konfirmohet si futbollist i ri i Juventusit.

Anjeli udhëton drejt Greqisë për tu takuar me Ronaldon

InfoSport - 10.07.2018

Juventus ka intensifikuar përpjekjet për transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Kristiano Ronaldo. Mediat italiane kanë publikuar një fotografi të presidentit të “Biankonerëve”, Andrea Anjelli ...

Zyrtarizohet transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo është i Juventusit

Botasot - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit, duke bërë që të mbyllet kështu një nga transferimet më të bujshme të botës së futbollit.

Allegri me dhimbje koke, si do të luajë Juventusi tani që bleu CR7?

Mapo - 10.07.2018

Me blerjen e Cristiano Ronaldos, tifozët e Juventusit kanë nisur që tani të “thurin” në mendjen e tyre skemat që mund të përdoren në sezonin e ri. Allegri ka pasur shumë opsione në sulm edhe pa ...

Me një gotë shampanjë, Ronaldo feston kalimin në Juventus

Zeri - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kaloi në Juventus nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. E pasi Real Madrid kishte pranuar ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat kishte ...

Ronaldo zyrtarisht te Juventusi për një shifër rekorde

Botasot - 10.07.2018

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka finalizuar transferimin e tij sensacional nga Real Madridi tek Juventusi për një shumë rekorde.

Moratti përgëzon Juventusin për Ronaldon: Do preferoja të ishte te Inter

Mapo - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është shumë pranë nënshkrimit me Juventusin. Një blerje kjo që do të sillte ngritjen e nivelit të kampionatit italian, pasi portugezi do të sillte shumë përfitime.

Kristiano Ronaldo vetëm një hap larg Juventusit, por….

InfoSport - 10.07.2018

Finalizimi i transferimit të super yllit portugez, Kristiano Ronaldo ga Reali i Madridit te Juventusi është vetëm çështje kohës, mirëpo informacionet e fundit flasin se presidenti “madrilen”, ...

Ronaldo nxit edhe më shumë spekulimet se po kalon te Juventusi

Koha.net - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka nënshkruar me një kampanjë italiane për të inkurajuar dhurimin e gjakut, duke shtuar edhe më shumë spekulimet se do të kalojë te Juventusi.

Dorëzohet Reali, e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Gazeta Express - 10.07.2018

Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit në vlerë 100 milionë euro për Cristiano Ronaldon, raporton e përditshmja spanjolle “AS” duke u thirrur në burime të programit televiziv “La ...

Lopetegui nuk e bind dot Ronaldon, Agnelli niset drejt Greqisë

SuperSport - 10.07.2018

As telefonata e trajnerit të ri të Realit të Madridit Julen Lopetegui nuk ka ndikuar që Cristiano Ronaldo të ndryshojë mendim dhe të qëndrojë te Los Blancos, pasi portugezi ka vendosur tashmë të ...

Mendes udhëton për Greqi, Ronaldo sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit

Gazeta Express - 10.07.2018

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë ...

Agnelli udhëton drejt Greqisë, takim me CR7?

Telegrafi - 10.07.2018

Një nga temat më të përfolura në botë e futbollit është kalimi i mundshëm i Cristiano Ronalos nga Real Madridit në Juventus. Aktualisht portugezi po kalon pushimet në Greqi, ku është duke menduar ...

Zyrtare: Real Madridi i jep lamtumirën Cristiano Ronaldos

Gazeta Express - 10.07.2018

Real Madridi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ka lajmëruar se ka shitur Cristiano Ronaldon në ...

Zyrtare/Marrin fund dilemat, Cristiano Ronaldo transferohet tek Juventus për 105 mln euro

BalkanWeb - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit. Pas shumë pritjeve klubi bardhezi ka bërë të ditur nëpërmjet rrjeteve sociale se ka siguruar shërbimet e 5 herë “Topit të Artë” për ...

Transferimi i Ronaldo-s te Juventusi, shikoni formacionin e frikshëm sipas “Goal.com” (Foto)

BalkanWeb - 10.07.2018

Presidenti i Juventusit, Agnelli, paraditën e sotme është nisur drejt Greqisë për të takuar Cristiano Ronaldo-n ku me shumë mundësi ata do diskutojnë për momentin e zyrtarizimit.

Ronaldo në Juventus – ja si ndodhi

Gazeta Express - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kompletojë kalimin e tij sensacional në Juventus nga Real Madridi për një shumë prej 105 milionë ...

Presidenti i Juves niset drejt Greqisë, Ronaldo gati të hedhë firmën me klubin e ri

Mapo - 10.07.2018

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli është nisur drejt Greqisë për të finalizuar marrëveshjen me Cristiano Ronaldon. Disa foto po qarkullojnë në mediat italiane, ku Agnelli shihet të marrë rrugë ...

Moratti: Juventus po tregon potencial të madh, ah sikur Cristiano të transferohej te Interi

BalkanWeb - 10.07.2018

Në pritje të ‘martesës’ zyrtare mes Cristiano Ronaldo-s dhe Juventusit është ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ai i cili jep mendimin e tij rreth këtij kalimi të bujshëm.

Zyrtare: Ronaldo transferohet te Juventusi

Koha.net - 10.07.2018

Real Madridi ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Cristiano Ronaldos. Përmes një komunikate për media, Reali ka falënderuar portugezin për sukseset që i ka sjell ...

ZYRTARE: Ronaldo në Juventus

Zeri - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është larguar edhe zyrtarisht nga Real Madridi. Klubi spanjoll ka njoftuar përmes një komunikate se e ka shitur yllin portugez në Juventus.

Juventusi synon transferimin e Mustafit

Koha.net - 10.07.2018

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi është prioritet i kampionit italian, Juventusit. “Zonja e Vjetër” dëshiron të rifreskojë ekipin edhe pse fitoi titullin për herë të shtatë me radhë ...

Zyrtarizimi i Ronaldo-s çështje orësh, Juventus pret konfirmimin nga mbledhja e Madridit

BalkanWeb - 10.07.2018

Mediat në Spanjë raportojnë se zyrtarizimi i Cristiano Ronaldo-s te Juventusi është çështje orësh. Burime të “La Sexta” bëjnë me dije se Real Madrid ka pranuar dje ofertën e Juventusit prej 100 mln ...

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

Gazeta Express - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë ...

Deri në fund të ditës, Reali do të konfirmojë kalimin e Ronaldos te Juve!

InfoSport - 10.07.2018

Deri në fund të ditës drejtuesit e Realit të Madridit edhe zyrtarisht pritet të konfirmojnë transferimin e Ronaldos te Juventusi. Një gjë të tillë bënë të ditur “Jugones”, që i referohet burimit të ...

Dorëzohet Reali, e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Zeri - 10.07.2018

Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit në vlerë 100 milionë euro për Cristiano Ronaldon, raporton e përditshmja spanjolle “AS” duke u thirrur në burime të programit televiziv “La Sexta”.

Lojtari i parë i Juventus-it i cili i uroj mirëseardhje Ronaldo-s

Botasot - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo tashmë zyrtarisht është pjesë e Ligës Italiane, saktësisht ekipit Juventus. Edhe pse ndarja nga Real Madrid duket shumë emocionale nga ana e tij, një prej sulmuesve të Juventus-it ...

Juventus: Ronaldo kushtoi 100 milionë euro

Koha.net - 10.07.2018

Juventusi ka zyrtarizuar transferimin e Cristiano Ronaldos për të cilin ka paguar 100 milionë euro. Portugezi ka nënshkruar kontratë katërvjeçare që skadon më 30 qershor të vitit 2022.

Agnelli takon Ronaldon në Greqi, marrëveshja drejt zyrtarizimit

SuperSport - 10.07.2018

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka udhëtuar me një avion privat drejt Greqisë, ku edhe besohet se është takuar me Cristiano Ronaldon, që po kalon pushimet atje.

ZYRTARE/ Ronaldo tashmë do të jetë pjesë e Juventus

Mapo - 10.07.2018

Real i madridit më në fund e ka pranuar ofertën prej 105 milionë eurosh që i është ofruar për Kristiano Ronaldon. Nga Spanja dhe Italia e bëjnë fakt të kryer, se Reali ka pranuar ofertën e majme që i ...

Mediumet spanjolle dhe italiane: Real Madridi e pranon ofertën e Juventusit për Ronaldon

Telegrafi - 10.07.2018

Emisioni spanjoll El Chiringuito raporton se Real Madridi e ka pranuar ofertën e Juventusit prej 100 milionë eurove për Cristiano Ronaldon. Bianconerët tash e një kohë janë vënë pas yllit portugez ...

Zyrtare: Real Madridi njofton se e ka shitur Cristiano Ronaldon te Juventusi

Telegrafi - 10.07.2018

Është klubi mbretëror i Real Madridit ai që e ka bërë zyrtare largimin e lojtarit drejt Juventusit. “Real Madrid CF njofton se bazuar në vullnetin dhe me kërkesën e shprehur nga lojtari Cristiano ...

Ronaldo nënshkruan për 4 sezone me Juven, të hënën në Itali?

SuperSport - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është tashmë një futbollist i Juventusit dhe pas Realit të Madridit, edhe bardhezinjtë dolën me një komunikatë zyrtare për të njoftuar transferimin.

FOTO/ Habit klubi francez, i uron mirëseardhjen Ronaldo-s te Juventusi

BalkanWeb - 10.07.2018

Lajmi që askush nuk e priste në fillim të merkatos është dhënë sot në mesditë nga Real Madrid: Cristiano Ronaldo është futbollisti më i ri i Juventusit.

Skemat/ Si shndërrohet Juventusi, me Ronaldon në fushë

SuperSport - 10.07.2018

Juventusi ka qenë një skuadër e kompletuar në vitet e fundit dhe Allegri ka pasur gjithmonë alternativa të shumta, për të ndërtuar formacionin e tij. Gjithsesi me mbërritjen e Cristiano Ronaldos, të ...

Juventus zyrtarizon Cristiano Ronaldo-n, ja sa ka kushtuar vërtetë portugezi

BalkanWeb - 10.07.2018

Real Madrid njoftoi pak orë më parë se ka pranuar ofertën e Juventusit për futbollistin Cristiano Ronaldo, duke mbushur arkat me 105 mln euro. Së fundmi ka ardhur edhe zyrtarizimi i marrëveshjes nga ...

Ronaldo te Juventus, reagon Braçe: Blerje e madhe, por mua më duhet grupi

BalkanWeb - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo u zyrtarizua sot si futbollist i Juventusit me klubin italian që pagoi 112 mln euro për të marrë shërbimet e portugezit. Për këtë transferim të bujshëm ka reaguar Erion Braçe, ...

Ronaldo lë Realin dhe kalon te Juventusi për 105 milionë euro

ABC News - 10.07.2018

Tregu i transferimeve ka marrë goditjen e parë të madhe, ndoshta një nga më të mëdhatë në histori: pesë herë fituesi i Topit të Artë Cristiano Ronaldo lë Realin e Madridit dhe bashkohet me Juventusin ...

Reali dhe Juventusi mbyllin transferimin e Cristiano Ronaldos

Botasot - 10.07.2018

Real Madridi dhe Juventusi kanë mbyllur transferimin e Cristiano Ronaldos, nënshkrimin e shekullit, që ka ngërthyer mediat e mbarë botës ka prej një jave.

Juventusi e zyrtarizon Cristiano Ronaldon – ai është blerë 100 milionë euro dhe do të paguhen për dy vite

Telegrafi - 10.07.2018

Ishte i pari Real Madridi që e zyrtarizoi kalimin e Cristiano Ronaldos te Juventusi, ndërsa tani është vet klubi italian që e ka zyrtarizuar këtë transferim.

Cristiano te ‘zonja e vjetër’, Frosinone i bën të gjithë të qeshin: Mëkat, ishim edhe ne në garë

BalkanWeb - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka kompletuar sot kalimin e tij te skuadra e Juventusit, duke bërë jo vetëm Italinë, por pothuajse të gjithë botën të flasin për këtë transferim të bujshëm.

ZYRTARE, Reali vendos ta shesë Ronaldon, vishet “bardhezi”

InfoSport - 10.07.2018

Real Madrid edhe zyrtarisht ka shitur futbollistin e saj më të mirë, Kristiano Ronaldo, edhe atë me kërkesë të portugezit. Klubi i tij i ri, ashtu edhe siç paralajmërohej do të jetë Juventusi.

Ronaldo kalon tek Juventusi, Braçe: Mbetem tifoz i Messit

Mapo - 10.07.2018

Pas zyrtarizimit të Cristiano Ronaldos si futbollist i skuadrës së Juventusit, ka reaguar deputeti i PS-së Erion Braçe. Me anë të një postimi në Instagram, Braçe shkruan se transferimi i “CR7” është ...

Zyrtarizohet transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo është i Juventusit

SuperSport - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo është zyrtarisht një futbollist i Juventusit, duke bërë që të mbyllet kështu një nga transferimet më të bujshme të botës së futbollit.

Jo vetëm Ronaldon, Juventus kërkon t’i rrëmbejë Real Madridit edhe shokun e portugezit

BalkanWeb - 10.07.2018

Pak orë pas zyrtarizimit të Cristiano Ronaldo-s si futbollist i Juventusit nga Italia vijnë raportime të reja sa i takon merkatos në aksin Madrid-Torino.

Shtatë momentet më të mira të Cristiano Ronaldos te Real Madridi – Super gola nga çdo pozitë, driblime, magji, goditje ...

Telegrafi - 10.07.2018

Ky është muzeu i Nr.7 prej se ka zbritur në Real Madrid, pasi Cristiano Ronaldo ka koleksionuar shumë gjëra të bukura. Portugezi është shënuesi më i mirë në histori të klubit pasi për Los Blancos, ka ...

Ronaldo do të paguhet 564 mijë euro në javë: Çmimi i transferimit dhe paga e CR7 te Juve

Telegrafi - 10.07.2018

Pas nëntë viteve të kaluara te Real Madridi, Cristiano Ronaldo do ta vazhdojë karrierën në Serie A te Juventusi. Tashmë klubi spanjoll ka konfirmuar largimin e CR7, ndërsa vet futbollisti i ka ...

Këto janë statistikat e mahnitshme të Ronaldos

Botasot - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kalojë nga Real Madridi në Juventus për 105 milionë euro Siç ka lajmëruar klubi i Juventusit, ata do ta paguajnë këtë çmim brenda dy viteve, derisa Ronaldo do të përfitojë në ...

Publikohet foto e festës së Ronaldos me Agnellin pas arritjes së marrëveshjes

Botasot - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo sot kaloi te Juventusi nga Real Madridi për një shumë rreth 105 milionë euro. Pasi Real Madridi pranoi ofertën e Juventusit, presidenti i Juventusit me avion privat udhëtoi për në ...

Letra e Cristiano Ronaldos për Real Madridin

Telegrafi - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo nuk do të jetë më pjesë e Real Madridit. Nga sezoni i ardhshëm, superylli portugez do të luajë te Juventusi. Pas zyrtarizimit nga Los Blancos për largimin e CR7, në faqen e klubit ...

“Mbreti i Romës dhe më i miri i historisë”, Roma thumbon Juventusin pas transferimit të Ronaldos (Foto)

BalkanWeb - 10.07.2018

Me kompletimin e transferimit të Cristiano Ronaldos ka ardhur thumbimi i parë për Juventusin nga një rivale në “Seria A”. Klubi i Romës me anë të një postimi në “Twitter”, me ‘1 gurë ka vrarë 2 zogj’.

Publikohet foto e Ronaldos me presidentin Agnelli dhe menaxherin e tij Mendes pas zyrtarizmit të marrëveshjes

Telegrafi - 10.07.2018

Dita e martë e 10 korrikut do të mbahet mend gjatë nga tifozët e Juventusit. Kjo pasi ‘Zonja e Vjetër’ nënshkroi me njërin prej lojtarëve më të mirë në histori të futbollit, Cristiano Ronaldon.

Cristiano Ronaldo në numra

Telegrafi - 10.07.2018

Transferimi i ri i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ndoshta është 33 vjeçar, mirëpo ai vazhdon të jetë njëri prej futbollistëve më të mirë në botë. Superylli portugez iu është bashkuar Bianconerëve pas ...

Ronaldo largohet nga Real Madridi: Si do të mbahet mend nga tifozët e Los Blancos

Telegrafi - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka kaluar nëntë vite të paharrueshme te Real Madridi, ndërsa nga sezoni i ri do të luajë për Juventusin. Superylli portugez u transferua në Santiago Bernabeu në vitin 2009 nga ...

Avion privat, resort dhe roje, ja ku po i kalon pushimet në Greqi Ronaldo

Durres Lajm - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka filluar pushimet pas Kupës së Botës pasi u eliminua me Portugalinë, dhe tashmë është shumë pranë kalimit tek ekipi i Juventusit. Por, portugezi duket se po shijon pushimet, edhe ...

Reali, video falenderimi Cristianos

Java News - 10.07.2018

Real Madrid ka publikuar në kanalet e tij zyrtare një video falenderimi për Cristiano Ronaldon, i cili pas 9 vitesh la Realin për Juventusin. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit ...

“Çmendet” Juventusi: Pas Ronaldos kërkon t’i marrë Realit edhe Marselon

Gazeta Tema - 10.07.2018

Sikur të mos mjaftonte nënshkrimi i shekullit me Kristiano Ronaldon, Juventusi kërkon të tejkalojë edhe imagjinatën në merkaton e verës. Sipas asaj që raportohet nga “Premiumsport”, Beppe Marotta nuk ...

Arrihet akordi për transferimin e shekullit

Flaka - 10.07.2018

Transferimi i shekullit në futbollin botëror po merr formë këtë javë. Juventusi do të jetë skuadra e re e futbollistit portugez, Cristiano Ronaldo, fituesi në fuqi i “Topit të Artë” dhe një kandidat ...

Transferimi i Ronaldos, ja formacioni i mundshëm i ‘zonjës së vjetër’

Java News - 10.07.2018

Presidenti i Juventusit, Agnelli, paraditën e sotme është nisur drejt Greqisë për të takuar Cristiano Ronaldo-n ku me shumë mundësi ata do diskutojnë për momentin e zyrtarizimit.

Frosinone ironi me transferimin e Ronaldos: Ishim në tratativë për ta blerë!

Java News - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo ka kompletuar sot kalimin e tij te skuadra e Juventusit, duke bërë jo vetëm Italinë, por pothuajse të gjithë botën të flasin për këtë transferim të bujshëm.

Reali e pranon ofertën, Ronaldo te Juventusi

Durres Lajm - 10.07.2018

Real i Madridit më në fund e ka pranuar ofertën prej 100 milionë eurosh që i është bërë për CR7-ën. Këtë bën me dije e përditshmja spanjolle "AS" duke përdorur burimet e televizionit televizive ...

Ronaldo shijon pushimet me familjen në Greqi (FOTO)

Flaka - 10.07.2018

Pasi e përfundoi pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror (kur Portugalia u eliminua nga Uruguai), Cristiano Ronaldo duket se ka vendosur që të pushojë për pak kohë, transmeton Klan Kosova.

Presidenti i Juventusit në Greçi për Ronaldon

VeqSport - 10.07.2018

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka udhëtuar nga Torino drejtë Greçisë ku pritet të takohet me Cristiano Ronaldon. Agnelli ka arritur në Kalamata dhe raportohet se me helikopter do të udhëtoj ...

Ylli shqiptar i bashkohet Ronaldos në Juventusi?

Tetova Sot - 10.07.2018

Mbrojtësi shqiptar i Gjermanisë dhe Arsenalit, Shkodran Mustafi, mund të transferohet në Juventus. Qendërmbrojtësi i Kombëtares së Gjermanisë, Shkodran Mustafi, është duke u vlerësuar nga Juventusi ...

Përfundon gjithçka, Ronaldo transferohet sonte në Juventus

Tetova Sot - 10.07.2018

Skuadra e Real Madridit do t’i ndajë rrugët me lojtarin e tyre më të mirë, Cristiano Ronaldo dhe kjo do të ndodhë sot, shkruan GazetaBlic Sipas medias ‘El Chiringuito'(media afër klubit të Real ...

ZYRTARE: Juventusi bën blerjen e shekullit, Cristano Ronaldo vishet bardhezi

Gazeta Tema - 10.07.2018

Tani është zyrtare. Cristano Ronaldo është një lojtar i Juventusit. Zyrtarizimi është bërë nga Real Madrid, nëpërmjet një komunikate zyrtare. Juventusi do të paguajë 105 milionë euro për blerjen e ...

Kryhet transferimi i shekullit, Ronaldo te Juventusi

Durres Lajm - 10.07.2018

Reali i Madridit më në fund e ka pranuar ofertën e Juventusit për Cristiano Ronaldon. Oferta për Realin është 150 milion euro, ndërsa lojtari do të përfitojë 30 milion euro në sezon.

Zyrtare: Ronaldo lojtar i Juventusit

VeqSport - 10.07.2018

Real Madridi edhe zyrtarisht ka konfirmuar se ka arritur marrëveshje me Juventusin për transferimin e Cristiano Ronaldos. Njëri nga futbollistët më të mirë të gjitha kohërave largohet si legjend e ...

Ronaldo: Faleminderit të gjithëve, Hala Madrid!

VeqSport - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo edhe zyrtarisht nga sezoni i ardhshëm do të luaj te Juventus. Portugezi do përfitojë 500 mijë funte në javë dhe do të i kushtoj Juventusit plotë 105 milionë euro.

Pas largimit te Ronaldos, Reali do ta transferojë Lukakun

Tetova Sot - 10.07.2018

Real Madrid do të përpiqet që ta transferojë Romelu Lukaku nga Manchester United pasi që Cristiano Ronaldo do të bashkohet me Juventusin Sipas Don Balon, kampionët europian pritet që ta humbin ...

Ronaldo “minierë ari”, agjenti i tij fiton 45 mln euro nga transferimi

Java News - 10.07.2018

Cristiano Ronaldo tashmë është zyrtarsiht lojtari i ri i Juventusit. Reali i Madridit ka pranuar ofertën prej 105 milionë eurosh nga klubi bardhezi. Por, kjo shumë në total është ngritur në 150 ...

Juventus: Ai quhet Cristiano Ronaldo dhe tani është zyrtarisht i yni

Java News - 10.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi është punë e kryer. Konfrimimi ka ardhur edhe nga klubi italian, që në rrjetet sociale ka njoftuar se ka firmosur për 4 vite me yllin portugez.

Transferimi i shekullit, Cristiano Ronaldo zyrtarisht i Juventusit

Java News - 10.07.2018

Real Madridi dhe Juventusi kanë mbyllur transferimin e Cristiano Ronaldos, nënshkrimin e shekullit, që ka ngërthyer mediat e mbarë botës ka prej një jave.

Mendes udhëton për Greqi, Ronaldo sonte zyrtarizohet si lojtar i Juventusit

Tetova Sot - 10.07.2018

Juventusi dhe Real Madridi janë pajtuar që Cristiano Ronaldo të kalojë në Torino për 105 milionë funte Sky Italia raporton se për në Greqi është nisur sot edhe agjenti i Cristiano Ronaldos, Jorge ...

Ronaldo te Juventusi për 105 mln euro, zyrtarizimi çështje minutash

Java News - 10.07.2018

Ai që po quhet si transferimi i shekulit për skuadrën e Juventusit është duke u finalizuar. Bardhezinjtë kanë siguruar dakordësinë e Realit të Madridit për transferimin e yllit portugez për shumën e ...

Mesazhi i lamtumirës për tifozët, Ronaldo: Koha të hap një fazë të re!

Java News - 10.07.2018

Për futbollin italian, afrimi i Cristiano Ronaldos te Juventusi është padyshim trasnferimi i shekullit. Zyrtarizmi ka ardhur pasditen e kësaj të marte përmes një komunikate nga klubi i Realit të ...

Zyrtare: Real Madridi i jep lamtumirën Cristiano Ronaldos

Tetova Sot - 10.07.2018

Real Madridi me anë të një komunikate në faqen zyrtare ka lajmëruar se ka shitur Cristiano Ronaldon në Juventus Real Madridi e ka konfirmuar se ka pranuar vullnetin e Ronaldos për të kaluar në ...

ZYRTARE: Juventusi bën blerjen e shekullit, Cristano Ronaldo vishet bardhezi për 105 milionë euro. Reagon Real Madrid ...

Gazeta Tema - 10.07.2018

Tani është zyrtare. Cristano Ronaldo është një lojtar i Juventusit. Zyrtarizimi është bërë nga Real Madrid, nëpërmjet një komunikate zyrtare. “ Real Madrid komunikon qe, duke respektuar vullnetin dhe ...

Interi ia “merr nga duart” Ronaldon Juventusit?

Lajmi.net - 09.07.2018

. Telenovela Cristiano Ronaldo vazhdon të tejzgjatjet. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, ka disa ditë që është i lidhur me një kalim në Serie A te skuadra e Juventusit.

Real Madridi cakton takim urgjent, diskutohet çështja Ronaldo

Idividi - 09.07.2018

Madrid, 5 korrik 2018 (MIA) - Real Madridi ka caktuar takim urgjent me agjentin e Kristiano Ronaldos, Jorge Mendes, për të diskutuar rreth ofertës së Juventusit dhe mundësisë së largimit të ...

Zbulohet telefonata e Ronaldos me Carlo Ancelottin: Ai është i përsosur për ty

SOT - 09.07.2018

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi duket se është çështje ditësh, ndërsa mediat gjithnjë e më shumë zbulojnë detaje në lidhje me këtë çështje.

Histori dashurie dhe flirte, 30 femrat e Ronaldos

Ina - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo është padyshim një nga futbollistët më të mirë në botë dhe për këtë flet karriera e tij e pasur me trofe, si personalë, ashtu edhe me skuadra.

Zbulohet kontrata e Ronaldos tek Juventus, ja kur do bëhet zyrtare

LajmiFundit - 09.07.2018

Florentino Perez po bën rezistencë por kalimi i Ronaldos te Juventusi është vetëm çështje ditësh. Kështu shkruan uebsite i njohur italian “Calciomercato” që së fundmi ka zbuluar edhe kontratën e ...

“Shkrihet” në gojën e Ronaldos, Georgina Rodriguez bie në dashuri me Italinë

Ina - 09.07.2018

Georgina Rodríguez, e dashura e Cristiano Ronaldos, ka publikuar një fotografi të pasionuar me CR7, ndërsa të dy kalojnë pushimet e tyre në Kosta Navarino, një vendpushim luksoz, i vendosur në ...

Super-formacioni i Juventusit me Ronaldon

Lajmi.net - 09.07.2018

. Cristiano Ronaldo nga sezoni tjetër mund të jetë pjesë e Serie A. Është skuadra e Juventusit që është pranë finalizimit të marrëveshjes me yllin portugez.

Arrihet marrëveshja me Realin! Ja kur prezantohet Ronaldo tek Juventus

SOT - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo do të zyrtarizohet si futbollist i Juventusit brenda 48 orëve. Të paktën kështu është shprehur gazetari italian i ESPN, Gabriele Marcotti, i cili ka bërë të ditur se dy klubet kanë ...

Pasi u eliminua me Portugalinë, Kristiano Ronaldo nis pushimet/ Avion privat, resort dhe roje, ja ku po pushon ...

SOT - 09.07.2018

Kristiano Ronaldo ka filluar pushimet pas Kupës së Botës pasi u eliminua me Portugalinë, dhe tashmë është shumë pranë kalimit tek ekipi i Juventusit. Por, portugezi duket se po shijon pushimet, edhe ...

Gjëja e fundit që e dëshiron Perez para se Ronaldo të transferohet te Juventusi

Lajmi.net - 09.07.2018

Telenovela e transferimit të Cristiano Ronaldos te Juventusi po shkon drejtë fundit. Në Itali raportohet se dita vendimtare pritet të jetë dita e martë (nesër), ku agjenti i Ronaldos do të takohet me ...

CR7 te Juve? Për momentin shijon puthjet e nxehta

Top Channel - 09.07.2018

Që prej përfundimit të finales së Championsit, Cristiano Ronaldo dha sinjalet e një lamtumire me Realin e Madridit, por, ndërsa zërat e merkatos e vendosin atë në qendër të vëmendjes, për shkak të ...

Pse po vonon CR7 të shkojë tek Juve? Po shijon puthjet e nxehta

LajmiFundit - 09.07.2018

Nga momenti i përfundimit të finales së Championsit, Cristiano Ronaldo dha sinjalet e një lamtumire me Realin e Madridit, por, ndërsa zërat e merkatos e vendosin atë në qendër të vëmendjes, për shkak ...

Vieri: Ronaldo te Juve? Nuk ka shpresë për rivalët në Serie A

Botasot - 09.07.2018

Ish sulmuesi i Interit dhe disa skuadrave tjera të njohura italiane, Christian Vieri, ka komentuar transferimin e mundshëm të Cristiano Ronaldos në Juventus.

Ligji italian afron Ronaldon te Juve, e konfirmojnë edhe bastet…

Botasot - 09.07.2018

Nëse Cristiano Ronaldo do të zgjedhë Juventusin si destinacionin e tij të ardhshëm, dy janë arsyet madhore: ezaurimi i eksperiencës së tij në Madrid dhe sfida e re që ai sheh te bardhezinjtë, një ...

Të gjithë presin për të ardhmen e tij, ja ku “fshihet” Ronaldo me pushime (Foto)

BalkanWeb - 09.07.2018

GREQI – Ndërkohë që e gjithë bota pret të mësojë se cila do të jetë e ardhmja e sulmuesit portugez Cristiano Ronaldo relaksohet me pushime. Madje deri më tani nuk dihej as ku kishte përfunduar pas ...

Interi ia ''merr nga duart'' Ronaldon Juventusit?

Zeri - 09.07.2018

Telenovela Cristiano Ronaldo vazhdon të tejzgjatjet. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, ka disa ditë që është i lidhur me një kalim në Serie A te skuadra e Juventusit.

Evra e këshillon Ronaldon t’i bashkohet Juves

Telegrafi - 09.07.2018

Patrice Evra e ka këshilluar Cristiano Ronaldon që të largohet nga Real Madridi dhe t’i bashkohet Juventusit. Qe disa ditë është duke u spekuluar se Zonja e Vjetër ka arritur marrëveshje për ...

Nuk do ta besoni ku ndodhet Ronaldo

Botasot - 09.07.2018

Ndërkohë që të gjithë po presin me ankth për të mësuar mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos, ylli i futbollit ka nisur pushimet në Greqi. 33-vjeçari është zbuluar se po pushon në Costa Navarino të ...

Kjo markë veturash po e financon kalimin e CR7 te Juventus

Botasot - 09.07.2018

Është grupi i automobilave FIAT ai i cili po financon kalimin e Cristiano Ronaldos në Juventus bën të ditur Marca. Familja Agnelli zotëron 29.18 për qind të këtij grupi (të cilit i përket ...

Ronaldo i qetë rreth të ardhmes së tij

Gazeta Express - 09.07.2018

Juventusi është duke punuar shumë për ta transferuar Cristiano Ronaldon, i cili aktualisht është në pushime duke pritur që të zgjidhet e ardhmja e ...

Zbulohet kontrata e Ronaldos te Juventusi, ja kur do të bëhet zyrtarizimi

Botasot - 09.07.2018

Florentino Perez po bën rezistencë por kalimi i Ronaldos te Juventusi është vetëm çështje ditësh. Kështu shkruan uebsite i njohur italian “Calciomercato” që së fundmi ka zbuluar edhe kontratën e ...

CR7 bisedon me Allegrin, Mendes sot në Madrid për të mbyllur transferimin

Botasot - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur: ai dëshiron vetëm Juventusin. Megjithatë, një tjetër konfirmim për këtë qëllim vjen nga portugezi, i cili mësohet se ka refuzuar një superofertë nga Kina.

Evra – Ronaldos: Shko në Juve nëse do të luash deri n’pleqni

Botasot - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo është afër transferimit te Juventusi dhe gjatë kësaj jave pritet prezantimi i tij te Kampionët e Italisë. Për këtë transferim ka folur edhe ish-mbrojtësi i Juventusit, Patrice Evra.

Habit trajneri italian: Ronaldon do të luaj edhe katër vite...

Botasot - 09.07.2018

Ish-trajnerit kampion bote i kombëtares së Italisë dhe Juventusit, Marcello Lippi, ka folur në lidhje me transferimin e Ronaldos në Seria A, pranë klubit të Juventus.

“Ta braktisesh Real Madridin nuk është zgjuarsi, dhe Ronaldo është i zgjuar”

Gazeta Express - 09.07.2018

Ish-trajneri dhe lojtari i Real Madridit, Jorge Valdano, ia ka dhënë Cristiano Ronaldos disa këshilla para transferimit të tij të mundshëm në ...

Patrice Evra - Ronaldos: Shko te Juve nëse do të luash deri në 2050-ën

Koha.net - 09.07.2018

Ish-futbollisti i Juventusit ka dhënë një mesazh për Crisitano Ronaldon. Juventusi është afër të bëjë blerjen më të shtrenjtë në histori të klubit, pasi kanë mbetur edhe disa detaje para se të ...

Ronaldo-Juve në fazën finale, Mendes në Madrid

SuperSport - 09.07.2018

Mungon edhe pak nga transferimi i shumëpritur i Ronaldos tek Juventus, gjithmonë nëse presidenti i Realit të Madridit për çështje krenarie nuk vendos barriera.

Ndërkohë që po spekulohet për të ardhmen e tij, Ronaldo dhe Georgina shijojnë pushimet

Telegrafi - 09.07.2018

Derisa mediat po spekulojnë vazhdimisht për të ardhmen e tij, Cristiano Ronaldo është duke i shijuar pushimet me familjen. Superylli portugez është duke pushuar në Greqi me të dashurën Georgina ...

Gjashtë formacionet e mundshme të Juventusit me Ronaldon

Telegrafi - 09.07.2018

Juventusi është shumë afër transferimit të Cristiano Ronaldos, që do të ishte blerja më e madhe jo vetëm e ‘Zonjës së Vjetër’, por edhe në Serie A. Tifozët e Juventusit tashmë kanë filluar të ...

Orë deçizive për transferimin e Ronaldo-s te Juve, agjenti i portugezit zbarkon në Madrid

BalkanWeb - 09.07.2018

Zyrtarizimi i Cristiano Ronaldo-s te Juventus është çështje orësh. Mediat në Spanjë shkruajnë se agjenti i portugezit, Jorge Mendes, është nisur drejt Madridit për të mbyllur marrëveshjen me ...

Valdano: Ronaldo humb më shumë së Real Madridi me largimin

Telegrafi - 09.07.2018

Ish-drejtuesi i Real Madridit, Jorge Valdano, pretendon se Cristiano Ronaldo ‘do të humbasë më shumë’ se Los Blancos nëse ai bashkohet me Juventusin. Ronaldo vazhdon të jetë shumë i lidhur me ...

Mbyllet marrëveshja për Ronaldo-n, Real Madrid dhe Juventus caktojnë si do jepet lajmi

BalkanWeb - 09.07.2018

Raportime të reja vijnë sa i takon transferimit të Cristiano Ronaldo-s te Juventusi. Së fundmi është gazetari italian i ‘ESPN’, Gabriele Marcotti, i cili deklaron se ‘zonja e vjetër’ ka mbyllur ...

Detaje të reja për Ronaldon

Botasot - 09.07.2018

Vazhdon të jetë shumë e përfolur marrëveshja e arritur midis Juventusit dhe Realit të Madridit për të transferuar në Torino, Krisitano Ronaldon. Së fundmi ka qene gazetari italian i mrënjohur ...

Nga avion privat te resorti, ja ku po i kalon pushimet në Greqi Kristiano Ronaldo

Mapo - 09.07.2018

Kristiano Ronaldo ka filluar pushimet pas Kupës së Botës pasi u eliminua me Portugalinë, dhe tashmë është shumë pranë kalimit tek ekipi i Juventusit. Por, portugezi duket se po shijon pushimet, edhe ...

Agjenti ia prezanton Realit ofertën e Juves për transferimin e Ronaldos

Koha.net - 09.07.2018

Sipas raportimeve në Spanjë, agjenti i Cristiano Ronaldos ka informuar zyrtarisht Real Madridin për ofertën e Juventusit. Jorge Mendes ka informuar zyrtarisht presidentin e klubit, Florentino Perez ...

Ronaldo me të dashurën puthje të ‘zjarrta’ në mes të detit

Zeri - 09.07.2018

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo i cili ditëve të fundit po lakohet në media si njëri ndër transferimi më i madh në merkaton e verës, pas spekulimeve se ai mund të kalojë tek skuadra e ...

CR7 te Juve? Për momentin shijon puthjet e nxehta

Botasot - 09.07.2018

Që prej përfundimit të finales së Championsit, Cristiano Ronaldo dha sinjalet e një lamtumire me Realin e Madridit, por, ndërsa zërat e merkatos e vendosin atë në qendër të vëmendjes, për shkak të ...

Kalimi tek Juventus: Ronaldo bisedon me Allegrin, Mendes sot në Madrid për të mbyllur transferimin

Gazeta Tema - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur: ai dëshiron vetëm Juventusin. Megjithatë, një tjetër konfirmim për këtë qëllim vjen nga portugezi, i cili mësohet se ka refuzuar një superofertë nga Kina.

Ronaldo pranë Juves, bisedon me trajnerin Allegri. Zbulohet superoferta që ka refuzuar nga Kina

Java News - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo ka zgjedhur: ai dëshiron vetëm Juventusin. Megjithatë, një tjetër konfirmim për këtë qëllim vjen nga portugezi, i cili mësohet se ka refuzuar një superofertë nga Kina.

Java vendimtare për të ardhmen e Ronaldos

VeqSport - 09.07.2018

Cristiano Ronaldo do ta kuptoj të ardhmen e tij gjatë kësaj jave. Portugezi raportohet se ka shprehur dëshirën që të largohet nga Reali dhe të transferohet te skuadra italiane, Juventus.

S’ka më Ronaldo apo Messi, pesë futbollistë në garë për "Topin e Artë"

Durres Lajm - 09.07.2018

Që nga viti 2007 asnjë futbollist i quajtur Lionel Messi ose Cristiano Ronaldo nuk e ka fituar "Topin e Artë", por duket se viti 2018 do të jetë një pikë kthese.

“Ronaldo drejt rrugës për në Torino, Juventusi gjen akordin me Realin”

Java News - 09.07.2018

Këto ditë është folur dhe spekuluar shumë, por duket se po shkon drejt fundit transferimi më i shtrenjtë i kryer ndonjëherë nga Juventusi. Kampionët e Italisë duket se pas akordit me sulmuesin ...

Ronaldo dhe Georgina skena të nxehta në jaht në sy të djalit për të harruar Botërorin (FOTO)

Tetova Sot - 09.07.2018

Ndërsa mediat po spekulojnë vazhdimisht për të ardhmen e tij, Cristiano Ronaldo është duke i shijuar pushimet me familjen. Superylli portugez është duke pushuar në Greqi me të dashurën Georgina ...