TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protesuesit nuk arrijnë ta pengojnë ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes për emrin e Maqedonisë

SOT - 17.06.2018

Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thyenin kordonin policor dhe të hyjnë në perimetrin e ...

Nënshkrimi i marrëveshjes për emrin, opozita maqedonase fillon protestën në Manastir (Video)

SOT - 17.06.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Manastir ka filluar protesta e opozitës pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni–Greqi për emrin e ri të Maqedonisë.Me qindra protestues janë duke protestuar me ...

Protesuesit nuk arritën ta pengojnë ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes/VIDEO

Ina - 17.06.2018

Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thyenin kordonin policor dhe të hyjnë në perimetrin e ...

Eskalon protesta para Kuvendit të Maqedonisë, policia përdor gazlotsjellës

Lajmi.net - 17.06.2018

Protestat para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes për emrin kanë eskaluar në dhunë me policinë, pasi një grup i protestuesve kishin filluar të hidhnin gurë dhe gjësende tjera ndaj policisë, ...

Trazira në Shkup: Protestuesit sulmojnë policinë para Kuvendit, policia përdorë shok bomba (VIDEO)

Ina - 17.06.2018

Qindra protestues maqedonas janë mbledhur sonte para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin e cila u nënshkruar sot në Prespë.

Protesta të dhunshme në Shkup kundër ndryshimit të emrit

Evropaelire - 17.06.2018

Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një grupi të protestuesve, të cilët tentuan të thyejnë kordonin policor ...

Protesta të dhunshme në Shkup, ka disa të lënduar

Ina - 17.06.2018

Nga trazirat që ndodhën sonte në Shkup para Kuvendit, ka pasur edhe disa të lënduar. Nga shërbimet emergjente njoftuan se ata kanë intervenuar me kërkesë të policisë dhe se ekipet e tyre ishin në ...

Përfundoi protesta e cila eskaloi para Kuvendit, policia shpërndau protestuesit me gazlotsjellës (Video)

Portalb - 17.06.2018

Përfundoi protesta para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes për emrin kanë eskaluar në dhunë me policinë, pasi një grup i protestuesve kishin filluar të hidhnin gurë dhe gjësende tjera ndaj ...

Parandalohet incident gjatë nënshkrimit të Marrëveshjes (VIDEO)

Portalb - 17.06.2018

Policia ka lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar një pjesë të demostrantëve të hyjnë në të ashtuquajturën “Unazë sigurie’ dhe të arrijnë në fshatin Psarades, gjatë kohës së mbajtjes së ceremonisë ...

Policia hedh gaz lotsjellës për të parandaluar protestuesit

Zhurnal - 17.06.2018

Zyrtarët e policisë kanë lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit që të hyjnë në “unaza e sigurisë” dhe të arrijnë në fshatin Psarades.

Marrëveshja, protestuesit në Greqi tentuan të prishnin ceremoninë e nënshkrimit

Alsat - 17.06.2018

Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thyenin kordonin policor dhe të hyjnë në perimetrin e ...

Fillon protesta e opozitës në Manastir

Alsat - 17.06.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Manastir ka filluar protesta e opozitës pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni–Greqi për emrin e ri të Maqedonisë.

Gaz lotsjellës kundër protestueseve në Greqi

Alsat - 17.06.2018

Përleshje mes policisë greke dhe protestuesve në momentin kur një grup protestuesish tentuan të kalojnë kordonin policor dhe të mbërrijnë në fshatin ku mbahej ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes ...

Eskalon protesta para Kuvendit, ndalohen 25 persona

Alsat - 17.06.2018

25 të ndaluar dhe 7 polic të lënduar është bilanci i protestave para Kuvendit. Sipas MPB-së, ndërhyrjes së policisë i ka paraprirë hedhja e lëndëve shpërthyese nga protestuesit pas çka forcat e ...

Protestuesit në Greqi tentuan të prishnin ceremoninë e nënshkrimit të emrit

ABC News - 17.06.2018

Dhjetëra protestues grekë gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan të thyenin kordonin policor dhe të hyjnë në perimetrin e sigurisë së lartë ku nuk lejohej të ...

Marrëveshja për emrin e ri, opozita maqedonase protestë në Manastir (Video)

BalkanWeb - 17.06.2018

MAQEDONI – Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Manastir ka filluar protesta e opozitës pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni–Greqi për emrin e ri të Maqedonisë.

Ndryshimi i emrit, protesta të dhunshme në Shkup

Mapo - 17.06.2018

Në Shkup kanë nisur protesta të dhunshme kundër marrëveshjes së arritur mes Zaev dhe Tsipras për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Protestat u përshkallëzuan në orët e mbrëmjes ku pati përleshje të ...

Gaz lotsjellës kundër protestueseve në Greqi

Koha.net - 17.06.2018

Përleshje mes policisë greke dhe protestuesve në momentin kur një grup protestuesish tentuan të kalojnë kordonin policor dhe të mbërrijnë në fshatin ku mbahej ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjes ...

Eskalon protesta gjatë nënshkrimit të marrëveshjes në mes Maqedonisë dhe Greqisë (Video)

Telegrafi - 17.06.2018

Zyrtarët e policisë kanë lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit që të hyjnë në të ashtuquajturën “unaza e sigurisë” dhe të arrijnë në fshatin Psarades, ku ishte në proces ...

Gaz lotjsellës për protestuesit kundër marrëveshjes Athinë-Shkup

Mapo - 17.06.2018

Policia greke ka përdorur gaz lotsjellës kundër turmës që protestonte kundër nënshkrimit të marrëveshjes Athinë-Shkup. Protestuesit ishin tubuar rreth 30 kilometra larg vendit ku u zhvillua ceremonia ...

Protestuesit në Shkup përsëri tentuan të futen në Kuvendin e Maqedonisë (Video)

Telegrafi - 17.06.2018

Në Shkup janë duke u mbajtur protesta që kanë eskaluar pasi është sulmuar policia që ruante Kuvendin e Maqedonisë, shkruan Telegrafi Maqedoni. Mes protestës dikush ka hudhur me gurë dhe me gjësende ...

Përshkallëzohet protesta në Shkup kundër emrit të Maqedonisë

Koha.net - 17.06.2018

Protesta kundër marrëveshjes për emrin midis Maqedonisë dhe Greqisë u përshkallëzua të dielën mbrëma në dhunë mes policisë dhe një grupi të protestuesve, të cilët tentuan të thyejnë kordonin policor ...

Policia greke, gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit (Video)

Tetova Sot - 17.06.2018

Zyrtarët e policisë kanë lëshuar gaz lotsjellës për të parandaluar disa nga protestuesit që të hyjnë në “unaza e sigurisë” dhe të arrijnë në fshatin Psarades. Loading..

Nënshkrimi i marrëveshjes Maqedoni–Greqi, VMRO protesta në Manastir (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Në Manastir ka nisur protesta pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni – Greqi. Me dhjetëra protestues, duke kënduar këngë popullore dhe himin shtetëror të Maqedonisë, me flamuj dhe pankarte ku ...

Trazira në Shkup: Protestuesit sulmojnë policinë para Kuvendit, policia përdorë shok bomba (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Qindra protestues maqedonas janë mbledhur sonte para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin. Si rezultat i marrëveshja së nënshkruar në mes Republikës së Maqedonisë dhe ...

Protesta të dhunshme në Shkup, ka disa të lënduar (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Nga trazirat që ndodhën sonte në Shkup para Kuvendit, ka pasur edhe disa të lënduar. Nga shërbimet emergjente njoftuan se ata kanë intervenuar me kërkesë të policisë dhe se ekipet e tyre ishin në ...

Policia Speciale me gaz lotësjellës shpërndau protestuesit e dhunshëm para Kuvendit të Maqedonisë (FOTO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Policia arriti të shpërndajë protestuesit e dhunshëm maqedonas që sonte u mblodhën para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar ndaj marrëveshjes në Prespë, njofton TetovaSot.

Flamuri i Rusisë valëvitet nga protestuesi mbi automjetin e policisë në Shkup (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Policia arriti të shpërndajë protestuesit e dhunshëm maqedonas që sonte u mblodhën para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar ndaj marrëveshjes në Prespë, njofton TetovaSot.

Personi me flamurin e Rusisë në protestat e Shkupit është lider partie. Ja kush është (VIDEO)

Tetova Sot - 17.06.2018

Policia arriti të shpërndajë protestuesit e dhunshëm maqedonas që sonte u mblodhën para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë për të protestuar ndaj marrëveshjes në Prespë, njofton TetovaSot.

LAJM I FUNDIT: Eskalon protesta para Kuvendit. Policia përdor gaz lotsjellës

Antpress - 17.06.2018

Me këtë rast policia ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. Jozyrtarisht njoftohet edhe për disa persona të plagosur ndërsa në afërsi të vendin ku protestohet janë vërejtur edhe ...

Trazira në Shkup: Protestuesit sulmojnë policinë para Kuvendit, policia përdorë shok bomba (VIDEO)

Antpress - 17.06.2018

Qindra protestues maqedonas janë mbledhur sonte para Kuvendit të Maqedonisë kundër marrëveshjes me Greqinë për emrin e cila u nënshkruar sot në Prespë.

Protesta të dhunshme në Shkup, ka disa të lënduar

Antpress - 17.06.2018

Nga trazirat që ndodhën sonte në Shkup para Kuvendit, ka pasur edhe disa të lënduar. Nga shërbimet emergjente njoftuan se ata kanë intervenuar me kërkesë të policisë dhe se ekipet e tyre ishin në ...

Marrëveshja, protestuesit në Greqi tentuan të prishnin ceremoninë e nënshkrimit

Antpress - 17.06.2018

17 June 2018 / 13:41 Siç edhe ishte paralajmëruar, dhjetëra protestues grek gjatë nënshkrimit të marrëveshjes për emrin mes Greqisë dhe Maqedonisë, tentuan ta thyenin kordonin policor dhe të hyjnë në ...

Fillon protesta e opozitës në Manastir

Antpress - 17.06.2018

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Manastir ka filluar protesta e opozitës pas nënshkrimit të marrëveshjes Maqedoni–Greqi për emrin e ri të Maqedonisë.

Incidente, të lënduar dhe gaz lotsjellës në protestat në Psarades

Antpress - 17.06.2018

Disa persona janë lënduar, në incidentet që pothuajse për katër orë kanë zgjatur në fshatin Pisoderi në afërsi të Psarades gjatë protestës për “mbrojtjen e karakterit grek të Maqedonisë”, njoftojnë ...

Barrikada vendosen para Kuvendit të Maqedonisë

Lajm - 16.06.2018

Para Kuvendit të Maqedonisë disa qytetarë kanë vendosur barrikada me mjete të ndryshme në shenjë proteste kundër ndryshimit të emrit, raporton Plusinfo.

Barrikada vendosen para Kuvendit të Maqedonisë

Ina - 16.06.2018

Para Kuvendit të Maqedonisë disa qytetarë kanë vendosur barrikada me mjete të ndryshme në shenjë proteste kundër ndryshimit të emrit, raporton Plusinfo.

Barrikada vendosen para Kuvendit të Maqedonisë

Antpress - 16.06.2018

Para Kuvendit të Maqedonisë disa qytetarë kanë vendosur barrikada me mjete të ndryshme në shenjë proteste kundër ndryshimit të emrit, raporton Plusinfo.

Edhe në Greqi protestuesit bënë përpjekje të hynë në Kuvend

Portalb - 15.06.2018

Sot në Athinë të Greqisë, gjatë kohës së protestës, disa pjesëmarrës kanë tentuar të hynë në Parlamentin e Greqisë, ku po debatohet për mocionin e Qeverisë së Greqisë, për shkak të marrëveshjes ...

Ofendimet në protestën kundër ndryshimit të emrit në Maqedoni: Shqiptarë të mallkuar

SOT - 14.06.2018

Të vetëquajtur si ”Vëllazëria kristiane” qindra protestues dje kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ndryshimin e emrit të Maqedonisë. ”Trekëmbësh”, ”Tradhëtarë”, ”Varje”, ”Maqedoni antike” dhe ...

‘Shqiptarë të mallkuar’ u brohorit në protestën kundër emrit të ri të Maqedonisë

Koha.net - 14.06.2018

Të vetëquajtur si ”Vëllazëria e Krishterë” qindra protestues dje kanë dalë në protestë në Shkup për të kundërshtuar ndryshimin e emrit të Maqedonisë. ”Trekëmbësh”, ”Tradhëtarë”, ”Varje”, ”Maqedoni ...

Serbi, protestë kundër çmimit të lartë të karburantëve

RTSH - 14.06.2018

Serbët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për çmimin e lartë të naftës dhe benzinës. Në shenjë proteste ata fikën për më shumë se 1 orë makinat në mes të rrugës dhe në pikun e trafikut.

Protesta kundër emrit të Maqedonisë, nuk mungojnë fyerjet ndaj shqiptarëve (Video)

BalkanWeb - 14.06.2018

MAQEDONI-Të vetëquajtur si ”Vëllazëria kristiane” qindra qytetarë në Maqedoni kanë dalë dje në protestë për të kundërshtuar ndryshimin e emrit të Maqedonisë.

Ofendimet për ”Shqiptarët e mallkuar” nuk munguan as në protestën për ndryshimin e emrit të Maqedonisë (Video)

Telegrafi - 14.06.2018

Të vetëquajtur si ”Vëllazëria kristiane” qindra protestues dje kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ndryshimin e emrit të Maqedonisë. ”Trekëmbësh”, ”Tradhëtarë”, ”Varje”, ”Maqedoni antike” dhe ...

Një numër i vogël i qytetarëve mbrëmë protestoi para Kuvendit kundër emrit të ri

Ina - 13.06.2018

Një grup qytetarësh në numër shumë të vogël protestoi mbrëmë para Kuvendit, duke theksuar se janë kundër ndryshimit të emrit dhe duke drejtuar akuza ndaj elitës aktuale shtetërore dhe politike, ...

Shpirti i protestës, serbët derdhen rrugëve për 10 cent

Java News - 13.06.2018

Rritjen e çmimit të naftës, qytetarët e Serbisë e kanë pritur me bllokim të akseve rrugore dhe paralizim të trafikut. Ndonëse paga mesatare në Serbi është rreth 450 euro, ata thonë se nuk e ...

VIDEO: Leksion nga serbët si protestohet

Gazeta Tema - 13.06.2018

Serbët kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për çmimin e lartë të naftës dhe benzinës. Në shenjë proteste ata fikën për më shumë se 1 orë makinat në mes të rrugës dhe në pikun e trafikut.

Protestuesit hedhin koktej molotovi para Kuvendit

Flaka - 13.06.2018

Gjatë kohës së protestave kundër ndryshimit të emrit janë hedhur koktej molotovi para Kuvendit e të cilat nuk janë ndezur. Gjatë protestave vërehet prania e madhe e produkteve të ndryshme me të cilat ...

Një numër i vogël i qytetarëve mbrëmë protestoi para Kuvendit kundër emrit të ri

Antpress - 13.06.2018

Një grup qytetarësh në numër shumë të vogël protestoi mbrëmë para Kuvendit, duke theksuar se janë kundër ndryshimit të emrit dhe duke drejtuar akuza ndaj elitës aktuale shtetërore dhe politike, ...

Moskë: Protestë kundër shkeljeve të të drejtave të njeriut

Ina - 11.06.2018

Qytetarët në Moskë po protestojnë kundër shkeljeve masive të të drejtave të njeriut në Rusi dhe po bëjnë thirrje për lirimin e të burgosurve politikë.

Pas protestave antiqeveritare, protestë pro Qeverisë në Rumani

Alsat - 11.06.2018

Qeverisë së Sorin Grindeanut iu deshën pak më shumë se 20 ditë pas betimit që të vihej përballë qytetarëve rumunë dhe protestave masive. Kabineti i betuar më 4 janar të 2017 kaloi në fshehtësi një ...

Çudia rumune! Pas protestave antiqeveritare, protestë pro Qeverisë

Telegrafi - 11.06.2018

Qeverisë së Sorin Grindeanut iu deshën pak më shumë se 20 ditë pas betimit që të vihej përballë qytetarëve rumunë dhe protestave masive. Kabineti i betuar më 4 janar të 2017 kaloi në fshehtësi një ...

Çudia rumune! Pas protestave antiqeveritare, protestë pro Qeverisë

Antpress - 11.06.2018

Kabineti i betuar më 4 janar të 2017 kaloi në fshehtësi një vendim për të ndryshuar kodin penal dhe atë të procedurës penale, që kundërshtarët e cilësuan si përpjekje për të shpëtuar nga dënimi me ...