TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kush është bashkëshortja e Khabib që s’shfaqet kurrë në publik?

Ina - 14.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Khabibi dëshiron të përballet me Mayweatherin

Ina - 14.10.2018

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, dëshiron të përballet me dikë më të fortë se Conor McGregor, duke ftuar kështu në një meç boksierin Floyd Mayweather.

Khabib harron McGregor, dhe i shpall “luftë” publikisht Maywether-it: Ka vend vetem per nje mbret

LajmiFundit - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov me sa duket nuk është mjaftuar vetëm me fitoren ndaj Conor McGregor. Rusi i ka bërë një thirrje publike boksierit amerikan Floyd Maywether për të zhvilluar një duel.

Befasohet Khabib, këtë nuk e kishte pritur

Lajmi.net - 14.10.2018

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta.

Ja si ka ndikuar për Nurmagomedov ndeshja ndaj McGregor

Lajmi.net - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov – Connor McGregor pa dyshim ka qenë njëra nga ndeshjet më të diskutuara ndonjëherë. Gjithçka filloi me deklaratat bombastike të dy luftëtarëve ,para sfidës.

Khabib tallet me McGregor, ja me kë e kërkon tani përballjen

Lajmi.net - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov po kërkon një kundërshtar të ri. Khabib Nurmagomedov pasi e ka mposhtur Conor McGregorin, dëshiron të ketë një kundërshtar të ri. Khabib ka kërkuar nga UFC që t’i gjej një ...

Khabib fton Majvedherin në ring

InfoSport - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, pas fitores që arriti më 6 tetor në UFC-229 ndaj Konor MekGregor, i ka bërë sot një ftesë publike boksierit amerikan ...

Befasohet Khabib, këtë nuk e kishte pritur

Botasot - 14.10.2018

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta.

Ja si ka ndikuar për Nurmagomedov ndeshja ndaj McGregor

Botasot - 14.10.2018

Gjithçka filloi me deklaratat bombastike të dy luftëtarëve ,para sfidës. Pastaj ishte momenti kur ndeshja u kthye në oktogon, ku fitues u shpall rusi.

Khabibi dëshiron të përballet me Mayweatherin

Koha.net - 14.10.2018

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, dëshiron të përballet me dikë më të fortë se Conor McGregor, duke ftuar kështu në një meç boksierin Floyd Mayweather.

Khabibi kërkon të përballet me dikë më të fortë se McGregor

Gazeta Express - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov, dëshiron të përballet me dikë më të fortë se Conor McGregor, dhe ka shprehur dëshirën për një meç me boksierin amerikan, Floyd ...

Khabib fton Mayweather në duel

Botasot - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë në artet marciale mikse, pas fitores që arriti më 6 tetor në UFC-229 ndaj Conor McGregor, i ka bërë sot një ftesë publike boksierit amerikan ...

Kjo është dhurata speciale që iu bë Khabibit

Zeri - 14.10.2018

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta.

Khabibi kërkon të përballet me dikë më të fortë se McGregor

Zeri - 14.10.2018

Khabib Nurmagomedov, dëshiron të përballet me dikë më të fortë se Conor McGregor, dhe ka shprehur dëshirën për një meç me boksierin amerikan, Floyd Mayweather.

Khabib e fton Mayweatherin për një duel të të pamposhturve: Në xhungël është vetëm një mbret

Telegrafi - 14.10.2018

Kampioni i pakontestueshëm i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, publikisht e ka ftuar për një duel boksi të pamposhturin në kategorinë e lehtë në boks, Floyd Mayëeather.

‘Shqiponja’: Ka vetëm një mbret në xhungël

Mapo - 14.10.2018

Luftëtari i UFC, Khabib Nurmagomedov kërkon që t’ia dalë aty ku dështoi rivali i tij, Conor McGregor. Ai ka sfiduar boksierin e famshëm, Floyf Mayëeather, duke thënë se kërkon të ndeshen bashkë.

Khabib fton në duel Mayweatherin

Botasot - 14.10.2018

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov dëshiron të korrë sukses aty ku rivali i tij Conor McGregor dështoi. Ai ka ftuar boksierin Floyd Mayweather në duel me fjalët “Në xhungël ka vetëm një mbret”.

Lideri mysliman i Çeçenisë i jep dhuratë “Mercedes” Khabibit (Foto)

Tetova Sot - 14.10.2018

Boksieri Khabib Nurmagomedov arriti të shpallej kampion bote në peshat e lehta në UFC përballë irlandezit Conor McGregor, një fitore nga dhe ku po merr nderime të shumta.

Kush është bashkëshortja e Khabib që s’shfaqet kurrë në publik?

SOT - 13.10.2018

Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës, pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC. Ndonëse e gjithë vëmendja është përqëndruar tek ai si triumfues, pak dihet për jetën e tij ...

Mayweather kritikon Khabib: Sjellje e patolerueshme, meriton dënim ekzemplar

Ina - 13.10.2018

Floyd Mayweather kërkon një dënim ekzemplar për Khabib Nurmagomedov, pas incidentit që ky i fundit shkaktoi pas eventit UFC-229 (më 6 tetor në Las Vegas), kur doli nga kafazi dhe në mes të turmës u ...

Reagon 50 Cent, ka një “mega ofertë” për Nurmagomedov

Lajm - 13.10.2018

Meçi i tyre mori vëmendjen e gjithë botës për shkak të incidenteve që ndodhën atë natë, shkruan lajmi.net. Pas kësaj, UFC-ja kërcënoi Khabibin se do ta përjashtonte pikërisht për shkak të këtyre ...

50 Cent i ofron Khabib 2 milionë dollarë të kalojë nga UFC te kompania Bellator

SOT - 13.10.2018

Ylli amerikan i muzikës hip hop 50 Cent raportohet se po përpiqet të joshë Khabib Nurmagomedov me 2 milionë dollarë të kalojë nga promotorët UFC te kompania rivale Bellator MMA.

Reagon 50 Cent, ka një “mega ofertë” për Nurmagomedov

Lajmi.net - 13.10.2018

Meçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Mc Gregorit vazhdon të komentohet tash e sa ditë. Meçi i tyre mori vëmendjen e gjithë botës për shkak të incidenteve që ndodhën atë natë, shkruan lajmi.net.

Kush është bashkëshortja e Khabib që s’shfaqet kurrë në publik?

Top Channel - 13.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Kush është bashkëshortja e Khabib që s’shfaqet kurrë në publik?

Botasot - 13.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Kush është bashkëshortja misterioze e Khabib që s’shfaqet kurrë në publik?

Mapo - 13.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Del videoja, ja çfarë bëri trajneri i McGregor që Khabib u ‘tërbua’ pas fitores

Botasot - 13.10.2018

Edhe pse ka kaluar një javë nga përballja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor në UFC, ky duel vazhdon të komentohet për shkak të përleshjes masive që ndodhi në fund.

Ja pse bashkëshortja e Khabibit s’shfaqet kurrë në publik

Zeri - 13.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Merret vendimi për Khabibin dhe McGregorin

Gazeta Express - 13.10.2018

​Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov i hedhin paq për rrëmujën që shkaktuan në përfundim të duelit mes tyre në Las Vegas. Komisioni i Sporteve të Nevadës njoftoi se dy luftëtarët e UFC-së janë ...

Khabib pranon dy oferta, reperi 50 Cent e ka shumë seriozisht

Zeri - 13.10.2018

Khabib Nurmagomedov mund të largohet nga UFC për shkak të rrëmujës së shkaktuar në duelin me Conor Mc Gregor në Las Vegas. Përleshja që ndodhi pas përfundimit të meçit mund t’i jap një dënim të rëndë ...

​50 Cent ia ofron Khabibit 1.8 milion euro për t’u larguar nga UFC

Gazeta Express - 13.10.2018

Pasi Khabib Nurmagomedovi e kërcënoi UFC-në se do të largohej nëse ata e ndëshkojnë kushëririn e tij, 50 Cent i ka bërë atij ofertë prej 1.8 milion eurosh për të marrë pjesë në meçet e tij në ...

50 Cent i drejtohet Khabibit: Largohu nga UFC, unë të jap dy milionë dollarë në dorë

Telegrafi - 13.10.2018

Khabib Nurmagomedov është sportisti më popullor momentalisht. Pasi arriti të triumfonte në UFC 229 në Las Vegas përballë Conor McGregor, rusi doli jashtë oktagonit për ta sulmuar stafin e irlandezit.

Java e McGregorit që nga humbja nga Khabib: Një mal me para, por edhe shumë lajme të këqija

Telegrafi - 13.10.2018

Tashmë kanë kaluar një javë që kur Conor McGregor humbi nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Kjo ndeshje vazhdon të komentohet për përleshjen masive që ndodhi pas përballjes, por jo vetëm.

Fansat e Khabib fitoren e tij e festojnë me armë (VIDEO)

InfoSport - 13.10.2018

Lufta midis Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor në UFC229 pa dyshim se ishte njëra ndër ngjarjet më të mëdha sportive të këtij viti. Nurmagomedov ishte superior ndaj irlandezit, duke e mundur atë ...

Ja pse bashkëshortja e Khabibit s’shfaqet kurrë në publik

Tetova Sot - 13.10.2018

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës. Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ...

Del video, ja çfarë bëri trajneri i McGregor që Khabib u ‘tërbua’ pas fitores

Tetova Sot - 13.10.2018

Edhe pse ka kaluar një javë nga përballja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor në UFC, ky duel vazhdon të komentohet për shkak të përleshjes masive që ndodhi në fund.

50 Cent ia ofron Khabibit 1.8 milion euro për t’u larguar nga UFC

Tetova Sot - 13.10.2018

Pasi Khabib Nurmagomedovi e kërcënoi UFC-në se do të largohej nëse ata e ndëshkojnë kushëririn e tij, 50 Cent i ka bërë atij ofertë prej 1.8 milion eurosh për të marrë pjesë në meçet e tij në ...

Merret vendimi për dënimin e McGregor dhe Nurmagomedov

LajmiFundit - 12.10.2018

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov i hedhin paq për rrëmujën që shkaktuan në përfundim të duelit mes tyre në Las Vegas. Komisioni i Sporteve të Nevadës njoftoi se dy luftëtarët e UFC-së janë ...

ZYRTARE: Suspendohen Khabib dhe McGregor

Lajmi.net - 12.10.2018

Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas (NSAC) ka vendosur për suspendimin e Conor McGragor e Khabib Nurmagomedov. Conor McGragor e Khabib Nurmagomedov janë suspenduar përkohësisht nga Komisioni ...

A jeni gati, ja kush do të ndeshet tani në UFC

Lajmi.net - 12.10.2018

Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada) më 27 tetor. UFC bëhet gati për një tjetër duel të madh. Ngjarja e ardhshme do të jetë në Moncton (Canada) më 27 tetor.

“Nuk ke ku futesh”, ky mund të jetë super kundërshtari i radhës për McGregor

Lajmi.net - 12.10.2018

Jose Aldo ka sfiduar edhe njëherë McGregor për një sfidë tjetër midis tyre. Braziliani ka përdorur rrjetet sociale për t’i kërkuar një sfidë irlandezit, i cili humbi titullin kampion në ndeshjen e ...

5 ditë pas humbjes nga Khabib, shikojeni si duket fytyra e McGregor

Lajmi.net - 12.10.2018

Connor McGregor ende ka gjurmë në fytyrë pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov. Conor McGregor ende ka shenja të mëdha në fytyrën e tij, pesë ditë pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229.

Përfundojnë hetimet, dënime shokuese për Khabib dhe McGregor

Lajmi.net - 12.10.2018

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor janë në rrezik të madh. Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas (NSAC) do t’i suspendojë kampionin Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor duke filluar nga e hëna.

Pamje brenda dhomës së zhveshjes së Nurmagomedov, shikoni festimin e tij

Lajmi.net - 12.10.2018

Khabib Nurmagomedov – Connor McGregor është një nga ndeshjet më të diskutuara viteve të fundit. Këtë takim e fitoi rusi, i cili ishte i pa mëshirshëm ndaj skocezit McGregor.

UFC-ja pezullon McGregorin dhe Khabibin

Top Channel - 12.10.2018

Komisioni i Sporteve të Nevadës lajmëroi të enjten pezullimin e përkohshëm të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov për incidentet që ndodhën pas ndeshjes mes tyre në UFC.

Merret vendimi për Khabibin dhe McGregorin

Botasot - 12.10.2018

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov i hedhin paq për rrëmujën që shkaktuan në përfundim të duelit mes tyre në Las Vegas. Komisioni i Sporteve të Nevadës njoftoi se dy luftëtarët e UFC-së janë ...

Zyrtare: Suspendohen Khabib dhe McGregor

Zeri - 12.10.2018

Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas (NSAC) ka vendosur për suspendimin e Conor McGragor e Khabib Nurmagomedov. Conor McGragor e Khabib Nurmagomedov janë suspenduar përkohësisht nga Komisioni ...

'Nuk ke ku futesh', ky mund të jetë super kundërshtari i radhës për McGregor

Zeri - 12.10.2018

Jose Aldo ka sfiduar edhe njëherë McGregor për një sfidë tjetër midis tyre. Braziliani ka përdorur rrjetet sociale për t’i kërkuar një sfidë irlandezit, i cili humbi titullin kampion në ndeshjen e ...

Merret vendimi për dënimin e McGregor dhe Nurmagomedov

SuperSport - 12.10.2018

Pas këtij lajmi, Khabib ka reaguar duke thënë se do ta lërë UFC-në nëse do të pezullohet miku i tij Zubaira Tukhogov, i cili hyri në oktagon dhe goditi McGregorin pas përfundimit të ndeshjes.

“Nuk ke ku futesh”, ky mund të jetë super kundërshtari i radhës për McGregor

Botasot - 12.10.2018

Jose Aldo ka sfiduar edhe njëherë McGregor për një sfidë tjetër midis tyre. Braziliani ka përdorur rrjetet sociale për t’i kërkuar një sfidë irlandezit, i cili humbi titullin kampion në ndeshjen e ...

McGregor dhe Khabibi pezullohen nga UFC-ja…

Mapo - 12.10.2018

Komisioni i Sporteve të Nevadës lajmëroi të enjten pezullimin e përkohshëm të Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov për incidentet që ndodhën pas ndeshjes mes tyre në UFC.

Merret vendimi për dënimin e MekGregor dhe Nurmagomedov

InfoSport - 12.10.2018

Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor hedhin paq pas rrëmujës që shkaktuan në përfundim të duelit mes tyre në Las Vegas. Komisioni i Sporteve të Nevadës njoftoi se dy luftëtarët e UFC-së janë ...

Khabib frikëson UFC-në: Nëse e përjashtoni shokun tim, largohem edhe unë!

InfoSport - 12.10.2018

I pamposhturi i oktagonit në kategoritë e lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov fundjavën që lamë pas në mënyrë shumë bindëse mundi ish mbretin e kësaj kategorie, Konor MekGregor.

Suspendohen përkohësisht Khabibi dhe McGregori

Koha.net - 12.10.2018

Conor McGragor e Khabib Nurmagomedov janë suspenduar përkohësisht nga Komisioni Atletik i Shtetit të Nevadas (NSAC), të cilët kanë filluar një hetim të plotë për ndeshjen në mes tyre në UFC.

Nderime çeçene dhe një ‘Mercedes’ nga ana e Kadirov për Nurmagomedovin (VIDEO)

InfoSport - 12.10.2018

Kampioni i UFC-së në kategoritë e lehta, Khabib Nurmagomedov është nderuar me titullin ‘Qytetar Nderi i Groznit’. Ai këtë çmim e morri nga vetë lideri i çeçenëve, Ramzan Kadirov.

Suspendohen Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov

Telegrafi - 12.10.2018

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov janë suspenduar përkohësisht nga Komisitoni Atletik Shtetëror i Nevadas (NSAC) derisa të përmbyllen hetimet për ngjarjet që ndodhën për përfundimit të duelit të ...

Kampioni i pamposhtur në boks: Dënimi për Khabib do të jetë i çmendur

Botasot - 12.10.2018

Përballja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor kaloi përtej çdo limiti me përleshjen masive që pati pas përfundimit të duelit. Kampioni i boksit Floyd Mayweather kërkon një dënim ekzemplar për ...

Khabib zbulon se ka ofertë nga WWE, i dërgon mesazh gjigantit Brock Lesnar

Telegrafi - 12.10.2018

Imagjinojeni, kampioni i peshave të lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov, në një përleshje me Brock Lesnar, do të ishte përballja më e madhe në histori të WWE.

Publikohet video ku shpjegohet pse Khabib doli nga oktogoni për t’u përleshur me trajnerin e McGregorit

Telegrafi - 12.10.2018

Edhe pse kemi gati një javë nga përballja mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor në UFC, ky meç vazhdon të komentohet për shkak të përleshjes masive që ndodhi në përfundim të tij.

Përleshjet në fund të ndeshjes, UFC pezullon përkohësisht McGregor dhe Khabib Nurmagomedov

Gazeta Tema - 12.10.2018

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov janë pezulluar përkohësisht nga Komisioni i Sportve të Nevadas (NSAC), deri në përfundimin e plotë të hetimeve mbi skenat e rënda në fundin e ndeshjes së tyre ...

Putin takohet me Khabibin, ka një kërkesë interesante për babain e tij

Lajmi.net - 11.10.2018

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka pritur në vizitë Khabib Nurmagomedovin dhe babain e tij. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka kërkuar nga babai i Khabib Nurmagomedov të “mos e ndëshkojë ...

McGregor nuk dorëzohet, shikojeni çfarë ka postuar në Instagram

Ina - 11.10.2018

Conor McGregor ka reaguar përsëri me një postim në Instagram. Conor McGregor nuk dorëzohet pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Ylli i madh irlandez ka publikuar një fotografi në rrjetin ...

Vladimir Putin pret Khabib në shtëpi

Alsat - 11.10.2018

Është bërë kryefjalë në Rusi fitorja e Khabib Nurmagomedov me McGregor në UFC 229, kështu që presidenti rus Vladimir Putin e ka pritur luftëtarin/kampionin e botës, ashtu siç duhet në “shtëpi”.

Mesazhi i Putinit për Khabibin që nuk do t’i pëlqejë aspak McGregorit

Lajmi.net - 11.10.2018

Vladimir Putin e ka mbështetur Khabib Nurmagomedovin për veprimet e tij pas ballafaqimit me Conor McGregor. Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka mbështetur Khabib Nurmagomedovin për veprimet e ...

Putin i premton Khabibit: Do e bind unë babain tënd

LajmiFundit - 11.10.2018

Boksieru rus, Khabib Nurmagomendov është padyshim sportisti i momentit, pasi fitorja ndaj McGregor bëri bujë të madhe. Ditën e djeshme së bashku me babanë e tij, Khabibi ka drekuar me presidentin e ...

Nurmagomedov: Bëtë mirë që ma dhatë brezin, përndryshe…

InfoSport - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC, pasi të njëjtin e fitoi këtë fundjavë pas një lufte bindëse që bëri ndaj Konor MekGregor, të cilin e ...

Khabib: Nuk mund ta mbyllësh një shqiponjë në kafaz

Botasot - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov i cili triumfoi ndaj Conor McGregorit në raundin e katërt në kuadër të ‘UFC 229’ në garën për titullin në kategorinë e peshave të lehta, ku më pas shpërthyen incidentet.

Khabibi kërcënon me braktisjen e UFC-së

Botasot - 11.10.2018

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka kërcënuar se do ta lë këtë sport bashkëlojtari i tij përjashtohet pas përleshjeve pas meçit me Conor McGregorin.

Sherri pas ndeshjes, McGregor dhe Khabib priten të dënohen

ABC News - 11.10.2018

Priten dënime të ashpra pas sherrit që shpërtheu në ndeshjen për titull në artet marciale, në Las Vegas. Kampioni i botës, Nurmagomedov, mund të gjobitet me 2 milionë dollarë.

Khabib e pranon ftesën e McGregor, por me një kusht

Zeri - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov u shpall kampioni absolut i peshave të lehta (70 kg) në “UFC”, pas duelit me Konor MekGregor, ku mposhti irlandezin në raundin e katërt duke e detyruar atë të dorëzohet.

Nurmagomedov zbulon se çfarë i tha trajneri i MekGregor, të cilin e sulmoi më pas

InfoSport - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov, kampioni në kategoritë e lehta në UFC, ka komentuar incidentin që ndodhi pas fitores absolute që e arriti ndaj Konor MekGregor në Las Vegas.

Khabib pranë largimit nga UFC, kjo është letra e tij

Zeri - 11.10.2018

Kampioni Khabib, ka paralajmëruar largimin nga UFC përmes një letre publike. Ai u shpreh se organet disiplinore të UFC po bëjnë shkelje. Më poshtë e keni një pjesë të shkrimit të tij.

Khabibi kërcënon me braktisjen e UFC-së

Koha.net - 11.10.2018

Ylli i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka kërcënuar se do ta lë këtë sport bashkëlojtari i tij përjashtohet pas përleshjeve pas meçit me Conor McGregorin.

Khabib thotë se do të largohet nga UFC në rast se e dënojnë anëtarin e ekipit të tij që e goditi McGregorin

Telegrafi - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka thënë se do të tërhiqet nga UFC-ja nëse pjesëtari i ekipit të tij, Zubaira Tukhugov, sanksionohet për goditjen ndaj Conor McGregorit, pas duelit të të shtunës.

Khabib pranë largimit nga UFC, kjo është letra e tij

Flaka - 11.10.2018

Kampioni Khabib, ka paralajmëruar largimin nga UFC përmes një letre publike. Ai u shpreh se organet disiplinore të UFC po bëjnë shkelje. Më poshtë e keni një pjesë të shkrimit të tij.

Vladimir Putin pret Khabib në shtëpi

Tetova Sot - 11.10.2018

Është bërë kryefjalë në Rusi fitorja e Khabib Nurmagomedov me McGregor në UFC 229, kështu që presidenti rus Vladimir Putin e ka pritur luftëtarin/kampionin e botës, ashtu siç duhet në “shtëpi”.

Kërcënon Khabib: Do ta lë UFC-në nëse nuk…

Tetova Sot - 11.10.2018

Khabib Nurmagomedov i është adresuar UFC-së në profilin e tij në Instagram, duke kërcënuar se do ta braktisë UFC-në nëse kërkesat e tij nuk merren seriozisht.

Khabib kërcënon edhe presidentin e UFC-së: Bëre mirë që më dhe brezin, përndryshe…

Alsat - 10.10.2018

Kampioni i UFC, ka qenë i mrekullueshëm në duelin me Conor McGregor në Las Vegas. Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC.

Ja çfarë dënimi e pret Khabib, e zbulon kreu i UFC-së

Alsat - 10.10.2018

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund të marrë një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor ...

Këto janë fjalët që McGregor i tha Khabib-it gjatë përballjes

Ina - 10.10.2018

Conor McGregor thuhet se teksa ishte në tetëkëndësh, i ka tërhequr fjalët ofenduese që i kishte thënë para duelit ndaj Khabib Nurmagomedov. Sipas Express.co.uk, McGregor është dëgjuar duke i thënë ...

Khabib: Bëtë mirë që ma dhatë brezin, përndryshe…

Top Channel - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC. Në mesazhin e fotos, i tha Presidentit të UFC-së, Dana White, se bëri mirë që më në fund ia dorëzoi ...

UFC merr vendim, dënim ‘rekord’ për Khabibin

Lajmi.net - 10.10.2018

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund ta marr një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor ...

Humbja nga Khabib, ja çfarë ka bërë tani McGregor

Lajmi.net - 10.10.2018

Conor McGregor ka bërë gati planin e tij pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov. Conor McGregor ka filluar ta planifikojë revanshin me Khabib Normagomedov në UFC.

Khabib e bën atë që pak kush e ka pritur, shikojeni postimin në Instagram

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov është duke e shijuar festën pas triumfit ndaj Conor McGregorit. Luftëtari i arteve marciale është bërë aktiv si kurrë më parë në rrjetet sociale, pasi është duke bërë postime të ...

E rrahu McGregorin, Khabib e ‘kërcënon’ edhe një emër kryesor nga UFC

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e ka marrë brezin që e fitoi në kuadër të UFC 229. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov arriti që ta mposht Conor McGregorin, por që përballja e tyre përfundoi me ...

Pesë humbjet deri te Khabib nga Conor McGregor

Lajmi.net - 10.10.2018

Conor McGregor tashmë numëron pesë humbje në karrierën e tij. Boksieri irlandez gjithashtu numëron edhe një humbje në bok, pasi kishte bërë debutimin ndaj Floyd Mayweather.

McGregor e filloi përleshjen i pari, dalin faktet e para

Lajmi.net - 10.10.2018

Dita e ditës po dalin fakte interesante për përleshjen në mes të Conor McGregorit dhe të Khabib Nurmagomedov. Me dhjetëra kamera prezent në natën e skandalit në Las Vegas, po dalin xhirime nga shumë ...

Cormier: Në revansh Khabib – McGregor, ky do të jetë fituesi!

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e detyroi Conor McGregorin që të dozohet në raundin e katërt në Las Vegas. Khabib Normagomedov shënoi fitore të lehtë ndaj irlandezit, duke arritur që ta shtrëngoj në fyt me ...

Khabib zbulon njeriun që po ia mëson taktikat në UFC

Lajmi.net - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka filluar që të stërvitet pas fitores ndaj Conor McGregor. Rusi e mbrojti titullin e peshave të lehta në UFC, mirëpo që po e pret suspendimi për gjashtë muaj.

Khabib: Bëtë mirë që ma dhatë brezin, përndryshe...

Zeri - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC. Në mesazhin e fotos, i tha Presidentit të UFC-së, Dana White, se bëri mirë që më në fund ia dorëzoi ...

Khabib kërcënon edhe presidentin e UFC-së: Bëre mirë që më dhe brezin, përndryshe...

Botasot - 10.10.2018

Kampioni i UFC, ka qenë i mrekullueshëm në duelin me Conor McGregor në Las Vegas. Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC.

‘Nëse nuk do ma jepte brezin, unë e di ku parkon…”

Mapo - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov publikoi në Instagram një foto me brezin e titullit të peshës së lehtë në UFC. Në mesazhin e fotos, i tha Presidentit të UFC-së, Dana White, se bëri mirë që më në fund ia dorëzoi ...

Khabib është gati për revansh me Konor, por ka një kusht!

InfoSport - 10.10.2018

Edhe pse rrëmuja e krijuar pas eventit UFC-229 është ende e madhe dhe situata kaotike, pasi Komisioni i Sportit në Nevada do të hetojë për incidentin mes Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor, dy ...

Ja çfarë dënimi e pret Khabib, e zbulon kreu i UFC-së

Botasot - 10.10.2018

Pas skandalit në UFC, Khabib Nurmagomedov mund të marrë një dënim të rëndë. Luftëtari i arteve marciale, Khabib Normagomedov është personi më i përfolur në rrjetet sociale, pas fitores ndaj Conor ...

Katër humbjet turpëruese të McGregorit: Nga humbja ndaj një të panjohur te humbja brenda 30 sekondave

Gazeta Express - 10.10.2018

Conor McGregor pësoi edhe një humbje të rëndë, të katërtën në karrierën e tij në MMA, pasi Khabib Nurmagomedov ia zaptoi fytin duke e detyruar të ...

Khabib mund të dënohet me dy milionë dollarë dhe suspendim deri në gjashtë muaj

Telegrafi - 10.10.2018

Triumfi mbresëlënës i Khabib Nurmagomedovit kundër Conor McGregorit mbeti nën hije nga incidentet që ndodhën pas duelit. Kampioni në kategorinë e peshave të lehta në UFC e mposhti yllin më të ...

Katër humbjet trupëruese të McGregor në MMA: Nga humbja me një të panjohur tek ajo për 30 sekonda

Telegrafi - 10.10.2018

Conor McGregor njihet si ikonë e UFC-së, por në karrierën e tij ka humbur katër herë në MMA. E fundit ajo ndaj Khabib Nurmagomedov që u konsideruar si më e forta në këtë kategori të arteve marciale.

Babai i Nurmagomedov zbulon kundërshtarin e rradhës të Khabib!

InfoSport - 10.10.2018

Abdulmanap Nurmagomedov, babai i kampionit Khabib Nurmagomedov, ka folur lidhur me sanksionet e mundshme për djalin e tij, ndërsa përveç kësaj, ai ka folur edhe për kundërshtarit e tij të mundshëm.

Mesazh i qartë i Khabibit

Botasot - 10.10.2018

Edhe pse rrëmuja e krijuar pas eventit UFC-229 është ende e madhe dhe situata kaotike, pasi Komisioni i Sportit në Nevada do të hetojë për incidentin mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor, dy ...

Habit babai i Khabibit: Do të jem i ashpër me tim bir, madje edhe më shumë se UFC-ja

Zeri - 10.10.2018

Ndeshja midis Khabib Nurmagomedov dhe Connor McGregor mori një vëmendje të veçantë nga e gjithë bota, dhe kjo më tepër nga deklaratat e ndezura përpara ndeshjes.

Dana Uajt: Nurmagomedov mbetet kampion

InfoSport - 10.10.2018

Kampioni i kategorisë së lehtë në UFC, Khabib Nurmagomedov nuk do të humbas titullin e fituar, ka pohuar numri një i UFC-së, Dana Uajt. I pamposhturi në oktagon, Nurmagomedov dominoi në tërësi luftën ...

Putin e ka një kërkesë për babain e Khabibit

Zeri - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov u prit si hero në Rusi të hënën mbrëma pas fitores që kishte arritur ndaj Conor McGregor Mijëra tifozë ishin mbledhur në Anzhi Arena për të festuar fitoren e Khabibit kundër ...

Khabib nuk dukej i penduar para bashkëkombësve të tij: Nuk mund ta mbyllësh një shqiponjë në kafaz

Telegrafi - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov e mposhti Conor McGregorin në raundin e katërt në kuadër të ‘UFC 229’ në garën për titullin në kategorinë e peshave të lehta, ndërsa më pas shpërthyen incidentet.

Pritet edhe suspendimi i Khabib

VeqSport - 10.10.2018

Khabib Nurmagomedov arriti fitoren më të madhe në karrierën e tij në UFC pasi mposhti Conor McGregor. Megjithatë e gjitha kjo mbeti nën hije pasi pas përfundimit të ndeshjes, Khabib doli nga ...

Khabib pritet si hero në Rusi, fjalim emocionues në ‘Anzhi Arena’

Ina - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka mbërritur në vendlindjen e tij, në Dagestan (Rusi), ku i është rezervuar një pritje madhështore, pas fitores që ai arriti në eventin e UFC-229 ndaj irlandezit Conor McGregor.

Conor McGregor pezullohet për 1 muaj nga UFC

Ina - 09.10.2018

Conor McGregor është goditur me një pezullim njëmujor për arsye mjekësore pas “dajakut” që mori nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi është mposhtu me submission në raundin e katërt të ...

Khabib kthehet në Rusi. Do të qortohet nga babai i tij (VIDEO)

Alsat - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov pritet si një hero i vërtetë, pas fitores ndaj Conor McGregorit në UFC 229. Numri i madh i tifozëve që tentuan të futeshin në stadiumin ku është pritur Nurmagomedov, është ndaluar ...

Vjen reagimi i babait të Khabib: Do ta ndëshkoj djalin tim më rëndë se sa UFC-ja

Lajmi.net - 09.10.2018

Në eventin UFC-229, Khabib Nurmagomedov e mbajti fjalën, duke realizuar atë që kishte premtuar, ta mposhte Conor McGregor dhe të mbronte titullin kampion.

Flet për herë të parë personi që mori vëmendjen e të gjithë botës duke sulmuar McGregorin në oktogon

Lajmi.net - 09.10.2018

Lufta e UFC mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ka marr epitetin e luftës kryesore të vitit 2018 në sportet luftarake. Organizimi i kësaj lufte, përplasjet e protagonistëve dhe gjithë ajo që ...

Zbulohen fjalët e McGregorit dhe Khabibit gjatë meçit

Lajmi.net - 09.10.2018

Debati dhe polemikat e shumta në meçin mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, nuk kanë përfunduar. Mediat e huaja kanë arritur të kapin një moment interesant të ndeshjes, kur të dy luftëtarët e ...

E pabesueshme çfarë i ndodhi Khabibit në aeroportin e Las Vegasit

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ishte udhëtar i panjohur në aeroportin e Las Vegasit. Khabib Nurmagomedov u bë një prej emrave më të përfolur në botën e sportit në ditët e fundit pas fitores ndaj Conor McGregor ...

Khabib e ka ‘follow’ një sportist të njohur shqiptar në Instagram

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Conor McGregor në UFC 229. Rusi është ende i pamposhtur në rangun e peshave të lehta, duke arritur që ta ruaj titullin e kampionit.

Zbulohet se çfarë e shkaktoi përleshjen pas meçit, Khabib – McGregor

Lajmi.net - 09.10.2018

Është zbuluar më në fund se çfarë e shkaktoi përleshjen pas meçit mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregorit. Rusi arriti ta mposht irlandezin në Las Vegas në kuadër të UFC 229, mirëpo përballja ...

McGregor nuk pensionohet, gjen kundërshtarin e ri pas humbjes nga Khabib

Lajmi.net - 09.10.2018

Conor McGregor pritet të vazhdojë të luftojë në UFC. Conor McGregor nuk duket i interesuar të pensionohet nga UFC pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov.

Super veturat luksoze dhe shtëpia e Khabib Nurmagomedov

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka shtuar pasurinë e tij pas fitores ndaj Conor McGregor në UFC 229. Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren më të rëndësishme deri më tani në karrierën e tij duke mposhtur Conor ...

Khabib rikthehet në Rusi, shikojeni çfarë i ndodhi pasi takoi babain e tij

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është rikthyer në Rusi. Khabib Nurmagomedov është pritur nga qytetarët rus si një hero i vërtetë, pas fitores ndaj Conor McGregorit në UFC 229, përcjell “lajmi.net”.

ZYRTARE: Suspendohet Conor McGregor

Lajmi.net - 09.10.2018

Conor McGregor është suspenduar nga UFC. Pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov, UFC ka vendosur që ta suspendoj irlandezin, Conor McGregor. UFC në njoftimin e tyre ka thënë se ata kanë vendosur ta ...

Me tu rikthyer në Rusi, Khabib bën një veprim të çuditshëm

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është rikthyer në Rusi, pas triumfit në Las Vegas. Rusi është aktivizuar menjëherë në rrjetet sociale, duke treguar për pritjen që iu bë nga tifozët vendas.

Pritje madhështore për Khabib në Rusi e konsiderojnë hero kombëtar

Lajm - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka mbërritur në vendlindjen e tij, në Dagestan (Rusi), ku i është rezervuar një pritje madhështore, pas fitores që ai arriti në eventin e UFC-229 ndaj irlandezit Conor McGregor.

Babai i Khabibit zbulon dënimin që e pret birin e tij për sulmet jashtë ringut

Lajmi.net - 09.10.2018

Babai i Khabib Nurmagomedov është deklaruar edhe një herë rreth incidentit që u shkaktua në përballjen me Conor McGregorit. Abdulmanap Nurmagomedov ia ka falur irlandezit, por që ka thënë se do ta ...

Trajneri i McGregor zbulon gabimin që i kushtoi me humbje ndaj Khabibit

Lajmi.net - 09.10.2018

Trajneri i Conor McGregor ka zbuluar se përse kanë humbur nga Khabib Nurmagomedov. John Kavanagh ka thënë se ata kanë punuar shumë në stërvitje në fazën defanizve, duke mos e marr parasysh atë ...

Nurmagomedov pritet si hero në Rusi pas fitores ndaj Conor McGregor

SOT - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov u ul mbrëmë në Rusi ku u prit si hero pas fitores ndaj Conor McGregor në Las Vegas. Nurmagomedov u rrethua nga turmat e dashamirësve në aeroport ndërsa më herët kishte kërkuar ...

Conor McGregor pezullohet nga UFC

Ina - 09.10.2018

Conor McGregor është pezulluar për një muaj pasi rrah nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi u dorëzua në raundin e katërt duke i dhënë një fitore të lehtë Nurmagomedov të shtunën.

Ana e errët e Khabibit, shikoni çfarë i ka detyruar të bëjnë njerëzit e varfër në rrugë

Lajmi.net - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është protagonisti kryesor i medieve botërore pas fitores spektakolare në UFC ndaj Conor McGregor. Në një luftë të paharruar, luftëtari rus ka arritur të mund Conor McGregorin, ...

Boksieri: Sherri pas ndeshjes McGregor - Khabib ishte inskenuar

SOT - 09.10.2018

Sherri që shpërtheu pas disfatës së McGregor në raundin e katërt nga kundërshtari rus Khabib Nurmagomedov mund të jetë inskenuar për të gjeneruar interes për ndeshjen e ardhshme mes tyre, raportonin ...

Khabib flet për herë të parë pas fitores, tregon çka kishte premtuar më herët

Zeri - 09.10.2018

Lufta e UFC mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ka marr epitetin e luftës kryesore të vitit 2018 në sportet luftarake. Organizimi i kësaj lufte, përplasjet e protagonistëve dhe gjithë ajo që ...

Mposhti McGregor, Khabib Nurmagomedov pritet si hero në Dagestan (fotot)

Zeri - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov i kthye të hënën në vendlindjen e tij, Dagestan, pas fitores historike të arritur nga McGregor në Las Vegas. Ai u prit si hero në në Anzhi Arena, ku ishin grumbulluar për të ...

McGregor merr një lajm të tmerrshëm nga UFC pas humbjes

Zeri - 09.10.2018

Conor McGregor është suspenduar nga UFC pas humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov të dielën në mega-meçin në Las Vegas. UFC ka vendosur ta suspendojë McGregorin nga çfarëdo aktiviteti për një muaj, për ...

Zbulohen fjalët e McGregorit dhe Khabibit gjatë meçit

Zeri - 09.10.2018

Debati dhe polemikat e shumta në meçin mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, nuk kanë përfunduar. Mediat e huaja kanë arritur të kapin një moment interesant të ndeshjes, kur të dy luftëtarët e ...

E pabesueshme çfarë i ndodhi Khabibit në aeroportin e Las Vegasit

Botasot - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ishte udhëtar i panjohur në aeroportin e Las Vegasit. Khabib Nurmagomedov u bë një prej emrave më të përfolur në botën e sportit në ditët e fundit pas fitores ndaj Conor McGregor ...

Khabib e ka ‘follow’ një sportist të njohur shqiptar në Instagram

Zeri - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka mposhtur Conor McGregor në UFC 229. Rusi është ende i pamposhtur në rangun e peshave të lehta, duke arritur që ta ruaj titullin e kampionit.

Trajneri i McGregor zbulon gabimin që i kushtoi me humbje ndaj Khabibit

Zeri - 09.10.2018

Trajneri i Conor McGregor ka zbuluar se përse kanë humbur nga Khabib Nurmagomedov. John Kavanagh ka thënë se ata kanë punuar shumë në stërvitje në fazën defanizve, duke mos e marr parasysh atë ...

McGregor kërkon të ndeshet përsëri, Khabib reagon në mënyrë shumë misterioze

Gazeta Express - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është padyshim emri më i përfolur këto ...

Presidenti i UFC-së e konfirmon: McGregor më ka telefonuar, kërkon hakmarrje ndaj Khabibit

Gazeta Express - 09.10.2018

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka treguar se Conor McGregor i ka telefonuar për t’i kërkuar rimeç kundër Khabib Nurmagomedovit, pas luftës kontroverse të dielën në Las Vegas gjatë të cilës rusi e ...

Mposhti McGregor, Khabib Nurmagomedov pritet si hero në Dagestan (fotot)

SuperSport - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov i kthye të hënën në vendlindjen e tij, Dagestan, pas fitores historike të arritur nga McGregor në Las Vegas. Ai u prit si hero në në Anzhi Arena, ku ishin grumbulluar për të ...

Lajmi i fundit: Suspendohet Conor McGregor

Gazeta Express - 09.10.2018

Conor McGregor është suspenduar nga UFC pas humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov të dielën në mega-meçin në Las ...

“Humbëm një ndeshje, por fituam betejën”

Mapo - 09.10.2018

Conor McGregor u shfaq për herë të parë publikisht pas asaj ndeshje të humbur me Khabib Nurmagomedov. Ai insistoi se “ne e kemi fituar betejën” dhe se “lufta vazhdon”, pavarësisht humbjes.

McGregor suspendohet pas rrahjes nga Khabibi

Koha.net - 09.10.2018

Conor McGregor është suspenduar për një muaj për shkaqe mjekësore pasi u mposht nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Ylli i sportit luftarak u dorëzua në raundin e katërt në garën për titullin e ...

Conor McGregor pezullohet për 1 muaj nga UFC

Botasot - 09.10.2018

Conor McGregor është goditur me një pezullim njëmujor për arsye mjekësore pas “dajakut” që mori nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi është mposhtu me submission në raundin e katërt të ...

Lufta Khabib – Konor, thyen rekorde!

InfoSport - 09.10.2018

Lufta midis Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor ka thyer rekordin si meçi më i shikuar në historikun e MMA-s. Arritja e deritanishme ishte 1.65 milion abonues, që kishte ndodhur në revanshin ...

Nurmagomedov pritet si mbret në vendlindjen e tij (VIDEO)

InfoSport - 09.10.2018

Lufta e fundjavës midis Khabib Nurmagomedov dhe Konor MekGregor në UFC229 ishte ngjarja kryesore sportive, që morri vëmendjen e gjithë Botës. Dagestanezi ishte superior në luftën ndaj irlandezit, ...

Babai i Khabib: Do ta ndëshkoj djalin tim më rëndë se sa UFC-ja

Botasot - 09.10.2018

Në eventin UFC-229, Khabib Nurmagomedov e mbajti fjalën, duke realizuar atë që kishte premtuar, ta mposhte Conor McGregor dhe të mbronte titullin kampion.

Babai i Khabib i dërgon një mesazh Conorit në Instagram, ndërsa thotë se djalin e tij do ta dënojë më shumë se UFC-ja

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor është një nga ata që i pëlqen të flas shumë para përballjeve të tij, në mënyrë që meçet të marrin më shumë vëmendje. Kështu irlandezi bëri edhe ndaj Khabib Nurmagomedov, por me raste ...

Ja sa kohë UFC i ndalon të luftojë Konor MekGregorit!

InfoSport - 09.10.2018

Konor MekGregor nuk ka të drejtë të luftojë brenda oktagonit në UFC deri në 6 nëntor të këtij viti. Një gjë e tillë u bë e ditur pas ekzaminimeve të zakonshme mjekësore.

Flet Zubaira Tukhugov, “njeriu në të kuqe” që mori vëmendjen e gjithë botës duke u futur në oktagon për ta goditur ...

Telegrafi - 09.10.2018

Në momentin që Khabib Nurmagomedov filloi përleshjen me skuadrën e Conor McGregor jashtë oktagonit, për një moment përleshja u zhvendos edhe brenda kafazit.

McGregor pezullohet për një muaj nga UFC-ja në baza mjekësore

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor është pezulluar për një muaj në baza mjekësore nga UFC-ja pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov në UFC 229. Irlandezi u dorëzua në raundin e katërt pas kapjes për fyti nga kampioni në ...

Ana e errët e Khabibit, shikoni se çka u ka bërë më parë njerëzve të varfër në rrugë |VIDEO

Zeri - 09.10.2018

Pas fitores së madhe në UFC ndaj Conor McGregorit, Khabib Nurmagomedov është një ndër njerëzit më të përfolur aktualisht në botë, raporton Insporti.com.

Reagon trajneri i McGregor: Ja pse Conor e humbi duelin me Khabib

Botasot - 09.10.2018

John Kavanagh është njeriu më i besuar i Conor McGregor, trajneri i tij në çdo moment, personi që i qëndron pranë në stërvitje e ndeshje. I intervistuar në lidhje me duelin mes McGregor dhe Khabib ...

Fjalët që McGregor ia tha Khabibit gjatë meçit

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor thuhet se teksa ishte në tetëkëndësh, i ka tërhequr fjalët ofenduese që i kishte thënë para duelit ndaj Khabib Nurmagomedov. Gjatë përballjes mes tyre në Las Vegas, irlandezi është ...

E ardhmja dhe opsionet e McGregor pas humbjes së rëndë nga Khabib

Telegrafi - 09.10.2018

Conor McGregor e bëri rikthimin e shumëpritur në tetëkëndëshin e UFC-së, mirëpo asgjë nuk shkoi siç kishte planifikuar, sepse u mposht nga Khabib Nurmagomedov në duelin Las Vegasit.

Super veturat luksoze dhe shtëpia e Khabib Nurmagomedov

Tetova Sot - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka shtuar pasurinë e tij pas fitores ndaj Conor McGregor në UFC 229. Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren më të rëndësishme deri më tani në karrierën e tij duke mposhtur Conor ...

Khabib pritet si hero në Rusi, fjalim emocionues në ‘Anzhi Arena’ (VIDEO)

Tetova Sot - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka mbërritur në vendlindjen e tij, në Dagestan (Rusi), ku i është rezervuar një pritje madhështore, pas fitores që ai arriti në eventin e UFC-229 ndaj irlandezit Conor McGregor.

Ana e errët e Khabibit, shikoni çfarë i ka detyruar të bëjnë njerëzit e varfër në rrugë (VIDEO)

Tetova Sot - 09.10.2018

Khabib Nurmagomedov është protagonisti kryesor i medieve botërore pas fitores spektakolare në UFC ndaj Conor McGregor.< Në një luftë të paharruar, luftëtari rus ka arritur të mund Conor McGregorin, ...

Presidenti i UFC-së e konfirmon: McGregor më ka telefonuar, kërkon hakmarrje ndaj Khabibit

Tetova Sot - 09.10.2018

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka treguar se Conor McGregor i ka telefonuar për t’i kërkuar rimeç kundër Khabib Nurmagomedovit, pas luftës kontroverse të dielën në Las Vegas gjatë të cilës rusi e ...

Një vesh si i Khabib, ky është rreziku i madh që i kanoset kampionit rus

Tetova Sot - 09.10.2018

Ra në sy për temperamentin e tij të qetë gjatë konferencës, por edhe për shpërthimin pas ndeshjes kundër Mc Gregor. Fjala është për Khabib Nurmagomedov, yllin e momentit, i cili u konfirmua kampion ...

Lajmi i fundit: Suspendohet Conor McGregor

Tetova Sot - 09.10.2018

Conor McGregor është suspenduar nga UFC pas humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov të dielën në mega-meçin në Las Vegas. UFC ka vendosur ta suspendojë McGregorin nga çfarëdo aktiviteti për një muaj, për ...

Gjendja e McGregorit pas humbjes dhe mesazhi i tij: Lufta vazhdon

Tetova Sot - 09.10.2018

Pasi u mposht nga Khabib Nurmagomedov në meçin e UFC 229 dhe u godit nga një i afërm i Khabibit menjëherë pas përfundimit të meçit, Conor McGregor i ka shfrytëzuar rrjetet sociale për t’ia dërguar ...

McGregor mund ta pësoj keq pas këtij veprimi

Lajmi.net - 08.10.2018

Conor McGrergor mund ta pësoj keq. Conor McGregor u sulmua në kafaz nga stafi i Khabib Nurmagomedov dhe nga një tifoz, por që nuk kishte qëndruar duarkryq.

Përleshja Khabib-McGregor, një gjë e tmerrshme i ka ndodhur Drake

Lajmi.net - 08.10.2018

Lajmi kryesor i ditës së djeshme (e diele) ishte përleshja në mes të Conor McGregorit dhe Khabib Nurmagomedov. Përballja mes tyre nuk bërim lajm të madh, pasi e gjithë vëmendja u zhvendos te ...

Khabib dhe McGregor dikur ishin shokë, shikojeni këtë fotografi të tyre

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishin shokë të mirë para disa vitesh. Dy boksierët e UFC-së kishin dje një përballje tejet të ashpër, duke përfshirë edhe stafin e tyre.

Lajm katastrofal për Khabib Nurmagomedov

Lajmi.net - 08.10.2018

Dan Hardy ka kërkuar që Khabib Nurmagomedovit t’i merret titulli. Ish-luftëtari i arteve parciale në MMA ka thënë se rusi ka bërë veprime skandaloze në përballjen me Conor McGregorin.

Shikoni lëndimet e tmerrshme që ia shkaktoi McGregor kushëririt të Khabibit

Lajmi.net - 08.10.2018

Abubakar Nurmagomedov, kushëriri i Khabib Nurmagomedov ka zbuluar se çfarë i ka bërë Conor McGregori. Anëtari i stafit të boksierit që për më shumë është kushëriri i tij, ka zbuluar lëndimet që ia ka ...

Zbulohet sekreti i fitoreve të Khabib Nurmagomedov

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov triumfoi ndaj Conor McGregorit, por që përleshja e tyre eskaloi deri në publik. Boksieri rus kaloi kafazin për ta sulmuar stafin e irlandezit, ku që të dyja kampet pësuan lëndime ...

“McGregor e ka këtë plan për Khabibin”

Lajmi.net - 08.10.2018

Eksperti i MMA dhe UFC-së, Robin Black ka thënë se Conor McGregor nuk e ka frikën nga asgjë. Sipas tij, humbja nga Khabib Nurmagomedov nuk do ta ndalon atë, pasi ai është i gatshëm që të bëjë ...

Reagon babai i Khabib, ka dy fjalë për McGregorin

Lajmi.net - 08.10.2018

Babai i Khabib Nurmagomedov ka reaguar për veprimin e djalit të tij. Abdulmanap Nurmagomedov ka thënë se djali i tij ka bërë veprime të ngutshme, pasi sipas tij disiplina është e para në këtë sport.

Do të befasoheni me cilin ekip të futbollit është tifoz Khabib Nurmagomedov

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagamedov është sportisti më i përfolur i javës në botë. Khabib Nurmagomedov është aktualisht sportisti më i përfolur në botë pas fitores së tij ndaj Conor McGregor në UFC 229.

50 cent tallet keq me McGregorin

Lajmi.net - 08.10.2018

Reperi amerikan, 50 cent, është tallur me Conor McGregorin. Irlandezi u mposht nga Khabib Nurmagomedov, duke shkaktuar më pas një përleshje masive. Por, 50 cent nuk ka ngurruar që të tallet me ...

Khabib përlot me dedikimin e fundit pas fitores së madhe

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov mbetet i pamposhtur në UFC. Rusi ka arritur ta mposht edhe Conor McGrregorin, duke e vazhduar serinë e fitoreve. Por, Khabib nuk ka harruar t’i përshëndes të gjithë personat që e ...

Fahri Xharra për Khabibin: Është shqiptar, pasardhës i Neriman Khabili nga fshati Shishman i Bokës Gjakovë

Ina - 08.10.2018

Tashmë duket të jetë e qartë se nuk ka një njeri të suksesshëm në botë, i cili nuk është pjesë e njërës nga degët e trungut autokton në kontinentin e vjetër të Evropës, trungun ...

Pas përleshjes mes McGregor dhe Khabib, Drake mbajti një koncert në Las Vegas

Lajmi.net - 08.10.2018

Drake është bërë cak i komentuesve në rrjete sociale. Drake ishte i pranishëm në meçin mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i cili përfundoi me përleshje, shkruan lajmi.net.

Khabib bën postim befasues për McGregorin

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka reaguar edhe një herë pas fitores ndaj Conor McGregorit. Rusi i ka dërguar një mesazh të tërthortë irlandezit, duke i thënë se ai duhet të ndalet tani.

Zbulohet arsyeja se përse McGregor nuk e paditi Khabibin

Lajmi.net - 08.10.2018

Incidenti që ndodhi pas përfundimit të eventit UFC-229 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes të sportit amerikan, me Komisionin e Sportit në Nevada që ka hapur një hetim për të zbardhur arsyen përse ...

Humbja e McGregor, reagim i papritur Anita Haradinaj

Lajm - 08.10.2018

Prezantuesja e njohur dhe gruaja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, Anita Haradinaj, ka një pasion të veçantë për sportin, sidomos fitnesin.

Pas përleshjes mes McGregor dhe Khabib, Drake mbajti një koncert në Las Vegas

Lajm - 08.10.2018

Drake ishte i pranishëm në meçin mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, i cili përfundoi me përleshje, shkruan lajmi.net. I përfshirë në këtë skandal ishte edhe reperi Drake, reagimi i të cilit ...

Khabib nuk i ndal provokimet, tani poston diçka epike

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov është bërë mjaftë aktiv në llogarinë e tij në Twitter. Rusi ka filluar thumbimet me stafin e Conor McGregorit, duke thënë se ai tashmë ka nevojë për armiq të ri, pasi të vjetrit, ...

Zbulohet arsyeja se përse McGregor nuk e paditi Khabibin

Ina - 08.10.2018

Incidenti që ndodhi pas përfundimit të eventit UFC-229 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes të sportit amerikan, me Komisionin e Sportit në Nevada që ka hapur një hetim për të zbardhur arsyen përse ...

Ngjarja e turpshme e Nurmagomedov, UFC: Mund t’i hiqet titulli

Top Channel - 08.10.2018

Ngjarja e turpshme pas përfundimit të duelit me Conor McGregor mund t’i kushtojë fituesit të tij, Khabib Nurmagomedov. Ndaj sportistit nga Dagestani pritet të merren masa ndëshkuese me afat të ...

Khabib fitoi ndaj McGregor, kjo ndodhi për herë të parë në Kosovë

Lajmi.net - 08.10.2018

Interesim i jashtëzakonshëm në Kosovë për meçin mes Khabib Narmagomedov dhe Conor McGregor. Khabib Narmagomedov dhe Conor McGregor zhvilluan meçin kryesor të mbrëmjes në UFC 229.

Khabibit po i kanoset një rrezik i madh! Shikoni veshin e tij

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov është në një situatë alarmante. Boksieri rus arriti ta mposht Conor McGregorin, mirëpo që ka marr një lajm aspak të mirë. Është vërejtur se Khabib po vuan nga një sëmundje e ...

Kush është Dillon Danis, personi që e nervozoi aq shumë Khabibin

Lajmi.net - 08.10.2018

Dillon Danis, shoku i ngushtë i Conor McGregorit, ka marr vëmendje të madhe mediatike. Luftëtari profesionit i UFC-së është 25 vjeçar nga New Jersey dhe është pjesë e stafit të irlandezit, që i ka ...

McGregor sapo lëshoi një deklaratë ‘bombë’

Lajmi.net - 08.10.2018

Conor McGregor ka filluar të reagoj pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov. Irlandezi ka filluar të qetësohet, pas asaj që i ndodhi në La Vegas. McGregor u mposht nga Khabib, por që përplasja mes tyre u ...

Pas ndeshjes historike, McGregor nxjerr mesazhin e çuditshëm

SOT - 08.10.2018

Boksier irlandez, McGregor humbi përballjen e djeshme ndaj Khabib, madje pas ndeshjes tensioni vazhdoi ku u përfshinë dhe stafet. Megjithatë, sot ai ka filluar të qetësohet.

Kush është Dillon Danis, personi që nervozoi Khabibin

LajmiFundit - 08.10.2018

Luftëtari profesionit i UFC-së është 25 vjeçar nga New Jersey dhe është pjesë e stafit të irlandezit, që i ka ndihmuar atij që nga viti 2016 në stilin e kapjes së kundërshtarëve në luftimet në kafaz.

5 arsyet pse Nurmagomedovi “shpërtheu” ndaj McGregorit

Top Channel - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov ishte protagonist i një nga momenteve më të shëmtuara të historisë thuajse 25-vjeçare të UFC-së, pas ndeshjes me Conor McGregor në UFC 229.

Reagon për herë të parë babai i Khabibit, çfarë paralajmëroi ai?

Albeu.com - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov ruajti titullin kampion të peshës së lehtë,në UFC 229 pasi mposhti MCGregor. Por fitorja nuk e ka kënaqur Khabibin pasi ai ka sulmuar edhe pjestarët e stafit të McGregor.

Khabib dhe McGregor do ndeshen përsëri? Reagon presidenti i UFC-së

Albeu.com - 08.10.2018

Khabib ka mundur bindshëm McGregor, dhe në këtë mënyr mbrojti titulli, Kampion bote në peshat e lehta. Por kjo gje nuk ëhstë pritur aspak mirë nga McGregor i cili ka kërkuar që të ketë edhe një ...

Konsiderohet si “Bruce Lee” i ri, a do të mund ta rrihte Khabib këtë njeri?

Lajmi.net - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov është ndeshur para dy ditësh me irlandezin Connor McGregor të cilin e ka mposhtur pa mëshirë. Tani, Khabib po konsiderohet si një nga luftëtarët më të rrezikshëm në botë, mirëpo ...

Kush është Dillon Danis, personi që e nervozoi aq shumë Khabibin sa e bëri të dalë nga oktagoni

SOT - 08.10.2018

Dillon Danis quhet 25-vjeçari nga New Jersey i cili fyeu Khabib dhe u sulmua nga ky i fundit. Ai njihet si shoku i ngushtë i Conor McGregorit dhe ditët e fundit ka marrë vëmendje të madhe mediatike.

McGregor flet me ‘kode’, sapo ka lëshuar deklaratën e radhës

LajmiFundit - 08.10.2018

Boksier irlandez, McGregor humbi përballjen e djeshme ndaj Khabib, madje pas ndeshjes tensioni vazhdoi ku u përfshinë dhe stafet. Megjithatë, sot ai ka filluar të qetësohet.

Presidenti i UFC ka një lajm të madh për ata që presin revanshin McGregor – Nurmagomedov

Lajmi.net - 08.10.2018

Dana White, presidenti i UFC, ka thënë se nuk do të jetë i mundur një ndeshje e dytë mes Mc Gregor dhe Nurmagomedov. Ishte skocezi që paralajmëroi një ndeshje të dytë të mundshme, por kjo nuk do të ...

Erzen Rruestemi ishte i bindur se Khabibi do të triumfonte kundër McGregorit

Botasot - 08.10.2018

Boksieri shqiptar, Erzen Rrustemi, në një videolive në llogarinë e tij në Facebook , e kishte parashikuar fituesin e supermeçit mes Khabibi Nurmagomedov dhe Conor McGregorit.

E kaluara e mjerë e Khabib, kampionit që po çmend botën pas fitores ndaj McGregor

Botasot - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov është kampioni absolut i kategorisë së mesme në UFC. Mëngjesin e djeshëm ai mposhti irlandezin McGregor duke mbrojtur edhe njëherë titullin.

Khabib dhe McGregor dikur ishin shokë, shikojeni këtë fotografi të tyre

Zeri - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishin shokë të mirë para disa vitesh. Dy boksierët e UFC-së kishin dje një përballje tejet të ashpër, duke përfshirë edhe stafin e tyre.

McGregor mund ta pësojë keq pas këtij veprimi

Botasot - 08.10.2018

Conor McGregor u sulmua në kafaz nga stafi i Khabib Nurmagomedov dhe nga një tifoz, por që nuk kishte qëndruar duarkryq. Khabib i kishte sulmuar McGregorit trajnerin, mirëpo ky i fundit kishte kaluar ...

Presidenti i UFC ka një lajm të keq për Khabibin

Zeri - 08.10.2018

ncidenti që ndodhi pas përfundimit të eventit UFC-229 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes të sportit amerikan, me Komisionin e Sportit në Nevada që ka çelur një hetim për të zbardhur arsyen përse ...

Pas gjithë asaj që ndodhi në meçin mes McGregor dhe Khabib, Drake mbajti një koncert në Las Vegas

Telegrafi - 08.10.2018

Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov nuk kanë qenë të vetmit që e kanë argëtuar publikun e Las Vegasit këto ditë, por aty ka qenë edhe Drake, i cili është kujdesur për atmosferën në një klub në ...

Presidenti i UFC ka një lajm të keq për Khabibin

Botasot - 08.10.2018

Incidenti që ndodhi pas përfundimit të eventit UFC-229 vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes të sportit amerikan, me Komisionin e Sportit në Nevada që ka çelur një hetim për të zbardhur arsyen përse ...

Khabib mund ta humbasë titullin

Koha.net - 08.10.2018

Vetëm pak orë pas triumfit në oktagonin e "T-Mobile" në Las Vegas, kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, mund të humbasë titullin. Lajmi ka ardhur nga vetë presidenti i kësaj ...

Reagon babai i Khabib, ka dy fjalë për McGregorin

Botasot - 08.10.2018

Abdulmanap Nurmagomedov ka thënë se djali i tij ka bërë veprime të ngutshme, pasi sipas tij disiplina është e para në këtë sport. “Do të jem i ashpër me këtë të. E kam paralajmëruar.

Kushëriri i Khabib tregon plagët që i shkaktoi MekGregori gjatë sherrit

InfoSport - 08.10.2018

Abubakar Nurmagomedov, kushëriri i Khabib Nurmagomedov ka zbuluar se çfarë i ka bërë Konor MekGregor, pas pwrplasjes qw patwn ato dy nw kafaz pas pwrfundimit tw luftws.

Khabib përlot me dedikimin e fundit pas fitores

Zeri - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov mbetet i pamposhtur në UFC. Rusi ka arritur ta mposht edhe Conor McGrregorin, duke e vazhduar serinë e fitoreve. Por, Khabib nuk ka harruar t’i përshëndes të gjithë personat që e ...

E pabesueshme çfarë thotë babai i Khabibit për të birin

Gazeta Express - 08.10.2018

Abdulmanap Nurmagomedov është shprehur i vrazhdë ndaj djalit të tij pas incidentit që ndodhi në T-Mobile Arena dhe ka premtuar se do ta qortojë të birin e ...

Detaje dhe video nga përplasja më e famshme në sport: Ajo k… irlandeze më goditi

Mapo - 08.10.2018

Dihej që përplasja mes rusit Khabib Nurmagomedov ndaj irlandezit Conor McGregor do të prodhonte shumë lajme. Dhe ashtu rezultoi. Irlandezi humbi ndeshjen, por fill më pas vijoi një sherr i pazakontë ...

Koha kur Khabibi e McGregori ishin shokë, shikoni çfarë i shkruanin njëri tjetrit

Zeri - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor ishin shokë të mirë para disa vitesh. Dy boksierët e UFC-së kishin dje një përballje tejet të ashpër, duke përfshirë edhe stafin e tyre.

Khabib bën postim befasues për McGregorin

Botasot - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov ka reaguar edhe një herë pas fitores ndaj Conor McGregorit. Rusi i ka dërguar një mesazh të tërthortë irlandezit, duke i thënë se ai duhet të ndalet tani.

McGregor sfidon sërish Khabibin

Botasot - 08.10.2018

Conor McGregor duket se ka kërkuar një tjetër ndeshje me Khabib pas humbjes. Përmes një postimi në Instagram, McGregor shkruan se "do të kthehet" duke nënkuptuar kështu një tjetër ndeshje, por ka ...

E keni vënë re veshin e Khabib? Ky është rreziku i madh që i kanoset atij

Zeri - 08.10.2018

Padyshim që ata që e njohin yllin e UFC, Khabib e kanë vënë re veshin e tij që është ndryshe nga normalët. Veshi i Khabib është i fryrë dhe kjo njihet ndryshe si sindroma e "lulelakrës" dhe vjen si ...

Njihuni me Dillon Danis, njeriu që e nervozoi aq shumë Khabibin sa e bëri të dal nga oktagoni

Telegrafi - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov arriti të mbrojë titullin e peshave të lehtë në UFC ndaj Conor McGregor, por përballja mes tyre vazhdon të komentohet për shkak të përleshjes masive që ndodhi pas fitores së rusit.

Kushëriri i Khabib tregon lëndimin pas goditjes nga Conori dhe si erdhi deri te përleshja me irlandezin

Telegrafi - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov fitoi ndaj Conor McGregorit në UFC, por përballja mes tyre vazhdon të komentohet pas përleshjes masive të filluar nga rusi. Të gjithë mendonin se Conori ishte ‘viktima’ në gjithë ...

Nuk dorëzohet McGregor, i ka dy fjalë për t'i thënë

Zeri - 08.10.2018

Conor McGregor ka filluar të reagoj pas humbjes nga Khabib Nurmagomedov. Irlandezi ka filluar të qetësohet, pas asaj që i ndodhi në La Vegas. McGregor u mposht nga Khabib, por që përplasja mes tyre u ...

I nxirë komplet nga sytë, McGregor bën deklaratën që nuk pritej

Botasot - 08.10.2018

Conor McGregor ka reaguar sërish ndaj asaj që ndodhi dje duke thënë kësaj radhe se ata kishin humbur ndeshjen kundër Khabib, por se kishin fituar luftën.

Khabib vjen me një deklaratë emocionuese – shikoni çfarë thotë për rrahjen e tij me ekipin e Gregor

Botasot - 08.10.2018

Ai theksoi se i vjen keq nëse e ka lënduar dikë për kërcimin e tij nga oktagoni dhe rrahjen e tij me ekipin e McGregor, pas fitores ndaj irlandezit. “Fytyra ime kur dikush thotë se nuk i pëlqeu ...

Lëvizje të jashtëzakonshme nga 'Bruce Lee' i ri, a mund të jetë prej më të suksesshmëve në botë?

Zeri - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov është ndeshur para dy ditësh me irlandezin Connor McGregor të cilin e ka mposhtur pa mëshirë. Tani, Khabib po konsiderohet si një nga luftëtarët më të rrezikshëm në botë, mirëpo ...

Video e rrallë: Khabib 9-vjeçar ndeshet me ariun

Mapo - 08.10.2018

Një video interesante është shpërndarë në Youtoube, ku shihet Khabib Nurmagomedov si 9-vjeçar duke u ndeshur me një ari. Rezultati final ishte rundi i katërt, kur McGregor u detyrua ta dorëzojë meçin ...

Presidenti i UFC-së, Dana White: Nuk do të ketë kurrë një revansh mes McGregor-Nurmagomedov

Telegrafi - 08.10.2018

Presidenti i UFC-së, Dana White, ka thënë që fansat të mos mendojnë për një revansh mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor. Kreu i arteve marciale nuk e sheh aspak si opsion idenë e një sfide të ...

A do të ketë revansh të meçit Khabib- McGregor, ky është vendimi zyrtar

Zeri - 08.10.2018

Dueli i boksit Khabib Nurmagomedov – Conor McGregorit që u zhvillua të shtunën ka ngjallur reagime të shumta. Dy boksierët e UFC-së kishin një përballje tejet të ashpër, duke përfshirë edhe stafin e ...

Tre fjalët e akullta të Khabib Nurmagomedov

Mapo - 08.10.2018

Për këtë duel do të flitet shumë gjatë. Rusi Khabib Nurmagomedov e vuri poshtë rivalin e tij, irlandezin e famshëm Conor McGregor. Por ngjarja e shumëpritur e UFC nuk shkoi ashtu siç duhej pasi mes ...

Triumfoi ndaj McGregor, por Khabib mund të mos e marrë titullin kampion

SuperSport - 08.10.2018

Ngjarja e turpshme pas përfundimit të duelit me Conor McGregor mund t’i kushtojë fituesit të tij, Khabib Nurmagomedov. Ndaj sportistit nga Dagestani pritet të merren masa ndëshkuese me afat të ...

McGregor provokon: Humbëm duelin, por fituam betejën. Lufta vazhdon

Botasot - 08.10.2018

Conor McGregor nuk e sheh vetën aspak të humbur nga dueli që zhvilloi ndaj Khabib Nurmagomedov në eventin UFC-229, ku u mund me “submission” në raundin e katërt.

Legjenda Tyson e quan “çmenduri”, Fury: Ja pse ishte shfaqje biznesi

Botasot - 08.10.2018

Ish-kampioni i boksit të peshave të rënda Mike Tyson ka komentuar trazirat që ndodhë në fundin e përballjes mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor.

Kuptimi dhe arsyeja pas kapelës së famshme të Khabib Nurmagomedov

InfoSport - 08.10.2018

Kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, mëngjesin e së dielës arriti që të mbrojë titullin e tij ndaj Konor MekGregor, duke e poshtërësuar këtë të fundit para 20 mijë tifozëve në Las ...

Një ditë me Khabib Nurgmagomedov, i pamposhtur në ring dhe mysliman i devotshëm jashtë tij (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2018

Khabib Nurmagomedov do të përballet pas pak me Conor McGregor në Las Vegas për të mbrojtur titullin e peshës së lehtë në UFC. Për irlandezin kemi folur shpesh herë dhe për shumicën nga ne, ai është ...

Reagimi i papritur i presidentit të UFC pas kaosit: Khabib mund ta humbasë titullin

Tetova Sot - 08.10.2018

Vetëm pak orë pas triumfit në oktagonin e “T-Mobile” në Las Vegas, kampioni i peshave të lehta në UFC, Khabib Nurmagomedov, mund të humbasë titullin. Lajmi ka ardhur nga vetë presidenti i kësaj ...

Kushëriri i Khabib tregon plagët që i shkaktoi McGregori gjatë sherrit (FOTO)

Tetova Sot - 08.10.2018

Abubakar Nurmagomedov, kushëriri i Khabib Nurmagomedov ka zbuluar se çfarë i ka bërë Conor McGregori. Anëtari i stafit të boksierit, që për më shumë është kushëriri i tij, ka zbuluar lëndimet që ia ...

Rrahje e madhe, fansat e McGregor dhe Khabib bëhen llom mes vete (VIDEO)

Tetova Sot - 08.10.2018

Ndeshja mes Khabib dhe McGregor u mbyll me fitoren e boksierit rus, por ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen ishte sherri në fundin e ndeshjes. Khbaib arriti të mposhtë irlandezin që në raundin e 4, ...

E ardhmja e McGregorit në dyshim, humbja ndaj Khabibit e bën ta braktisë UFC-në

Tetova Sot - 08.10.2018

Gjasat që Conor McGregori ta kalojë nga UFC në WWE janë rritur pas humbjes ndaj Khabib Nurmagomedov në meçin “UFC 229” të dielën. E ardhmja e “Famëkeqit” në UFC është në dyshim pasi gjasat e tij edhe ...