TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Flet avokati Ndue Gjoni: Si u manipulua gjyqi i Sokol Mjacaj në 2010-ën

Albeu.com - 12.07.2015

Avokati Ndue Gjoni, i cili ka mbrojtur në procesin e parë ndaj Sokol Mjacaj , vëllëzërit Besnik dhe Edmond Kodra , ka deklaruar se nëse drejtësia do të kishte qenë e drejtë, turistët çekë Michael ...

Flet avokati: si u manipulua gjyqi i Sokol mjacaj në 2010-ën

Zhurnal - 12.07.2015

Tiranë, 12 korrik -Avokati Ndue Gjoni, i cili ka mbrojtur në procesin e parë ndaj Sokol Mjacaj, vëllëzërit Besnik dhe Edmond Kodra, ka deklaruar se nëse drejtësia do të kishte qenë e drejtë, turistët ...

Avokati Ndue Gjoni: Si u manipulua gjyqi i vrasësit të turistëve

Panorama - 12.07.2015

Nëse Drejtësia do të ishte e drejtë, turistët çekë Michael Svatos dhe Anna Kosinova nuk do të përballeshin më 3 korrik 2015 në Prekal të Shkodrës me Sokol Mjacajn, 20-vjeçarin që i vrau me armë dy ...

Flet avokati: Si u manipulua gjyqi i Sokol Mjacaj në 2010-ën

Botasot - 12.07.2015

Avokati Ndue Gjoni, i cili ka mbrojtur në procesin e parë ndaj Sokol Mjacaj, vëllëzërit Besnik dhe Edmond Kodra, ka deklaruar se nëse drejtësia do të kishte qenë e drejtë, turistët çekë Michael ...

Askush nuk qau, as mallkoi për vrasjen e kolonelit!

Botasot - 12.07.2015

Kjo është fatkeqësia dhe shkaku kryesor pse në Shqipëri po përsëritet kjo gangrenë vdekjeprurëse-aktet terroriste individuale dhe grupore, jo vetëm mes shqiptarëve, por edhe ndaj shtetasve të huaj ...

Vrasësi i çekëve ka vjedhur e gjobitur me 1700 euro dajën e tij

Albeu.com - 11.07.2015

Vrasësi i çekëve, një vit më parë rezulton të ketë vjedhur dhe gjobitur dajën e tij. Së bashku me disa persona të tjere kanë shkuar në banesën e dajës së tij për të vjedhur disa motora.

Vrasësi i çekëve vodhi e gjobiti me 1700 euro dajën e tij

Lajm - 11.07.2015

Sokol Mjacaj, njeriu që një javë më parë ekzekutoi me kallashnikov dy turistët nga Çekia, Anna Kosinova dhe Michael Svatos, në 2014 rezulton të ketë vjedhur dhe gjobitur me 500 euro dhe 1200 euro ...

Vrasësi i çekëve vodhi e gjobiti me 1700 euro dajën e tij

Zhurnal - 11.07.2015

Sokol Mjacaj, njeriu që një javë më parë ekzekutoi me kallashnikov dy turistët nga Çekia, Anna Kosinova dhe Michael Svatos, në 2014 rezulton të ketë vjedhur dhe gjobitur me 500 euro dhe 1200 euro ...

Vrasja e 13-vjeçarit në 2010, Avokati: Vrasja e çekëve mund të ishte parandaluar

ikub - 11.07.2015

Janë zbardhur së fundmi shkeljet ligjore të kryera gjatë procesit gjyqësor për Sokol Mjacajn, lidhur me vrasjen e 13-vjeçarit në vitin 2010. Pala mbrojtëse e dy vëlleyërve Kodra, është shprehur për ...

Vrasësi i çekëve vodhi e gjobiti me 1700 euro dajën e tij

Botasot - 11.07.2015

Sokol Mjacaj, njeriu që një javë më parë ekzekutoi me kallashnikov dy turistët nga Çekia, Anna Kosinova dhe Michael Svatos, në 2014 rezulton të ketë vjedhur dhe gjobitur me 500 euro dhe 1200 euro ...

Vrasja e 13-vjeçarit, avokati: Ka patur 15 shkelje në procesin ndaj Mjacajt. Duhet të ishte në burg

Panorama - 11.07.2015

Avakotai i vëllezërve Kodra, të cilët janë dënuar për vrasjen e 13-vjçarit, Agim Lera në vitin 2010 thotë për “News 24” se në procesin gjyqësor ndaj Sokol Mjacajt, i cili u dënua si bashkëpunëtor ka ...

Vrasja e 13-vjeçarit, avokati i vëllezërve Kodra: Mjacaj ishte autori. Ndryshoi deklaratat

Panorama - 11.07.2015

Avakotai i vëllezërve Kodra, të cilët janë dënuar për vrasjen e 13-vjçarit, Agim Lera në vitin 2010 thotë për “News 24” se në procesin gjyqësor ndaj Sokol Mjacajt, i cili u dënua si bashkëpunëtor ka ...

Vrasja e 13-vjeçarit në 2010, News 24 zbardh 15 shkeljet ligjore në procesin për Sokol Mjacaj

BalkanWeb - 11.07.2015

Nga: SPARTAK KOKA* TIRANË- Procesi gjyqësor ndaj Edmond Kodrës, Besnik Kodrës dhe Sokol Mjacajt për ngjarjen e vitit 2010 ku mbeti i vrarë 13 vjeçari Agim Lerja, ka përshkuar labirinthe dhe pengesa ...

Vrasësi i çekëve,Mjacaj vodhi e gjobiti me 1700 euro dajën e tij

Shqiptarja - 11.07.2015

TIRANE- Sokol Mjacaj, njeriu që një javë më parë ekzekutoi me kallashnikov dy turistët nga Çekia, Anna Kosinova dhe Michael Svatos, në 2014 rezulton të ketë vjedhur dhe gjobitur me 500 euro dhe 1200 ...

Sokol Mjacaj/ Në 2014 vodhi dhe gjobiti dajën e tij?!

Java News - 11.07.2015

Njeriu që kreu masakrën e Dukagjinit duke vrarë 2 turistë çekë, mesa duket është një indivit I cili nuk njeh kufinj kur bëhet fjalë për para dhe dhunë.

Shkeljet/ Si shpëtoi Sokol Mjacaj me 5 vite burg për vrasjen e të miturit

Java News - 11.07.2015

Zbardhen shkeljet ligjore gjatë procesit gjyqësor për Sokol Mjacaj, në lidhje me vrasjen e një 13­vjeçari në vitin 2010, për të cilin u dënua me vetëm 5 vite burg.

Vrasja e 13-vjeçarit, avokati i vëllezërve Kodra: Mjacaj ishte autori i vërtetë

Gazeta Dita - 11.07.2015

Të tjera dëshmi vijojnë që të dalin në dritë duke hedhur hije dyshime se si iu lehtësua dënimi Sokol Mjacajt, personi që një muaj pasi kishte dalë nga burgu vrau një çift turistësh çek.

Humor i zi me Vuçiq

Albeu.com - 10.07.2015

Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiq kanë biseduar sot me njëri-tjetrin përmes Twitter dhe se biseda është përmbyllur me pranim të Ramës, që Vuçiq ta shohë ndeshjen e kthimit në Shkodër.

A është vetëm Sokoli fajtor?!

SOT - 09.07.2015

Nga Ramazan SHERJA Në radhët që do të shkruaj më poshtë, nuk kam aspak ndërmend të marr në mbrojtje një monstër, apo njeri me prirje kriminale, si Sokol Mjacaj, që këto ditë kreu krimin makabër duke ...

Vrasësi i dy turistëve ka shitur telefonin e tyre për 500 lekë

Albeu.com - 09.07.2015

Sokol Mjacaj , ekzekutori i dy turistëve çek e ka shitur telefonin e tyre për vetëm pesë mijë lekë të vjetra. Ai i'a ka shitur një djali në një lokal afër fshatit Prekal, telefon që më pas u gjurmua ...

Telefoni I çekëve u shit për 500 lekë, fotot e tyre zbuluan vrasësin

Zhurnal - 09.07.2015

Zbardhen detajet e plota sesi u zbulua autori i vrasjes së dy turistëve çekë. Mjacaj pasi kreu vrasjen, telefonin e grabitur e shiti, duke zbuluar veten për 5 mijë lekë të vjetra.

Fotot në telefonin e turistëve çekëve që u shit për 500 lekë zbuluan vrasësin

Lajmi.net - 09.07.2015

Zbardhen detajet e plota sesi u zbulua autori i vrasjes së dy turistëve çekë. Mjacaj pasi kreu vrasjen, telefonin e grabitur e shiti, duke zbuluar veten për 5 mijë lekë të vjetra.

Rrëfimi gjakftohtë i vrasësit të turistëve çekë që la pa fjalë hetuesit

Lajmi.net - 09.07.2015

Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut i cili pa ju dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i çiftit të ...

VIDEO: Rrëfimi trishtues: kafe pas vrasjes dhe pazare për celularin

Lajm - 09.07.2015

Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut i cili pa ju dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i çiftit të ...

Rrëfimi shokues i Sokol Mjacaj: Pasi mbarova disa punë në shtëpi, thashë po dal për të grabitur ndonjë turist

Portalb - 09.07.2015

Lajme lidhur me temën Pogradec, arrestohen dy shtetas për armëmbajtje pa leje Merkel në Tiranë: Gjermania ka nevojë për punëtorë, Shqipëria mund të na ofrojë Ja si tenton Edi Rama ta impresionojë ...

Rrëfimi gjakftohtë I Sokol Mjacajt: si ua Mora jetën dy turistëve çekë

Zhurnal - 09.07.2015

Tirane, 9 korrik -I akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj, u paraqit dje në Gjykatën e Shkodrës nën masa të larta sigurie. Ai nuk ka pasur asnjë të afërm në sallën e gjyqit dhe as ...

Dëshmia, Mjacaj: Dola nga shtëpia dhe thashë të grabis ndonjë turist

ikub - 09.07.2015

Vrasësi i dy turistëve çek, Sokol Mjacaj shpjegon me detaje në dëshminë e tij përpara policisë momentin e vrasjes së dy turistëve. Në dëshminë e siguruar nga A1 Report, mësohet se Mjacaj e quante si ...

Vrasjet dhe grabitjet, punë apo hobi? Mjacaj shkon me rrëfimin e tij: Pasi mbarova punët në shtëpi, thashë të dal të ...

SOT - 09.07.2015

Sokol Mjacaj ka habitur me rrëfimin e qetë dhe të ftohtë që ka dhënë para trupës gjykuese në Shkodër. Ai rrëfen se pasi ka mbaruar punët e shtëpisë ka marrë kallashnikovin dhe ka dalë për të grabitur ...

Telefoni i çekëve u shit për 500 lekë, fotot e tyre zbuluan vrasësin

Mapo - 09.07.2015

Telefoni i çekëve u shit për 500 lekë, fotot e tyre zbuluan vrasësin Postuar më: 09 Korrik 2015 08:05 Zbardhen detajet e plota sesi u zbulua autori i vrasjes së dy turistëve çekë.

Telefoni i çekëve u shit për 500 lekë, fotot e tyre zbuluan vrasësin

Botasot - 09.07.2015

Zbardhen detajet e plota sesi u zbulua autori i vrasjes së dy turistëve çekë. Mjacaj pasi kreu vrasjen, telefonin e grabitur e shiti, duke zbuluar veten për 5 mijë lekë të vjetra.

Dëshmia e akullte i vrasësit të çekëve: Vrau, piu kafe i qetë, e bëri pazar për celular (Video)

Botasot - 09.07.2015

Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut, i cili pa iu dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i çiftit të ...

Rrëfimi gjakftohtë i Sokol Mjacajt: Si ua mora jetën dy turistëve çekë

Koha.net - 09.07.2015

"Pasi mbarova disa punë në shtëpi vendosa të dal në rrugë për të grabitur ndonjë turist që frekuenton zonën. Mora automatikun me dy karikatorë e futa në një çantë sportive dhe dola në rrugë në vendin ...

Telefoni i çekëve u shit për 500 lekë, fotot e tyre zbuluan vrasësin

Tetova Sot - 09.07.2015

Zbardhen detajet e plota sesi u zbulua autori i vrasjes së dy turistëve çekë. Mjacaj pasi kreu vrasjen, telefonin e grabitur e shiti, duke zbuluar veten për 5 mijë lekë të vjetra.

Shullani: Të zbatohet Kanuni për Sokol Mjacajn

Tetova Sot - 09.07.2015

Kryetari i Shoqatës së Misionarëve dhe Pajtimit të Gjaqeve në veri të Shqipërisë, Nikoll Shullani, i cili banon pranë fshatit të të pandehurit Sokol Mjacaj shprehet ashpër dhe kategorik kundër ...

Rrëfimi i akullt...Një kafe pas  vrasjes e pazare për celularin

Shqiptarja - 09.07.2015

TIRANE - Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut i cili pa ju dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i ...

Shokohen hetuesit, vrasësi i turistëve çekë tregon pa iu dridhur qerpiku detajet e krimit

Java News - 09.07.2015

Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut i cili pa ju dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i çiftit të ...

Rrëfimi gjakftohtë i Sokol Mjacajt lë pa fjalë hetuesit: Pasi mbarova disa punë në shtëpi vendosa të dal të grabis ...

Gazeta Dita - 09.07.2015

I akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj, është shfaqur i qetë në seancën e dhënies së masës së sigurisë në Gjykatën e Shkodrës. 20-vjeçarit, teksa po tregonte ekzekutimin e çiftit të ...

Rrëfimi shokues i Sokol Mjacaj: Pasi mbarova disa punë në shtëpi, thashë po dal për të grabitur ndonjë turist

Gazeta Tema - 09.07.2015

I akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj, është shfaqur i qetë në seancën e dhënies së masës së sigurisë në Gjykatën e Shkodrës. 20-vjeçarit, teksa po tregonte ekzekutimin e çiftit të ...

Rrëfimi shokues i Sokol Mjacaj: Pasi mbarova disa punë në shtëpi, thashë po dal për të grabitur ndonjë turist

Tetova Sot - 09.07.2015

I akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj, është shfaqur i qetë në seancën e dhënies së masës së sigurisë në Gjykatën e Shkodrës. 20-vjeçarit, teksa po tregonte ekzekutimin e çiftit të ...

Rrëfimi gjakftohtë i Sokol Mjacajt: Si ua mora jetën dy turistëve çekë

Shprehja - 09.07.2015

I akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë, Sokol Mjacaj, u paraqit dje në Gjykatën e Shkodrës nën masa të larta sigurie. Ai nuk ka pasur asnjë të afërm në sallën e gjyqit dhe as avokat.

Rrëfimi i akullt i vrasësit të çekëve: Një kafe pas vrasjes e pazare për celularin (Video)

Republika - 09.07.2015

Gjakftohtësia e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj i ka lënë pa fjalë hetuesit të cilët kanë dëgjuar rrëfimin e qetë të të riut, i cili pa iu dridhur qerpiku ka treguar çdo moment nga ekzekutimi i çiftit të ...

"Të varet në litar!"

Albeu.com - 08.07.2015

Kryetari i Shoqatës së Misionarëve dhe Pajtimit të Gjaqeve në veri të Shqipërisë, Nikoll Shullani , i cili banon pranë fshatit të të pandehurit Sokol Mjacaj shprehet ashpër dhe kategorik kundër ...

"Të varet në litar!"

Lajm - 08.07.2015

Kryetari i Shoqatës së Misionarëve dhe Pajtimit të Gjaqeve në veri të Shqipërisë, Nikoll Shullani, i cili banon pranë fshatit të të pandehurit Sokol Mjacaj shprehet ashpër dhe kategorik kundër ...

Shullani: Të zbatohet Kanuni për Sokol Mjacajn

Portalb - 08.07.2015

Lajme lidhur me temën 10 vende në Shqipëri, që duken se janë nxjerrur nga përrallat (Foto) Angela Merkel viziton nesër Shqipërinë, policia plan masash për sigurinë Gazetarja rumune shkruan për ...

Nis seanca, Mjacaj i veshur me antiplumb

ikub - 08.07.2015

Ka nisur sot në Shkodrë, seanca gjyqësore ndaj 20-vjeçarit Sokol Mjacaj. Ai akuzohet për vrasjen e dy turistëve çekë, Michal Svato dhe Anna Kosinova. Mësohet se seanca gjyqësore ka nisur nën masa të ...

Akuzohet për vrasjen e çiftit çek, Sokol Mjacaj mbërrin në Gjykatën e Shkodrës nën masa të rrepta sigurie

SOT - 08.07.2015

I akuzuari për vrasjen e çiftit çek, Sokol Mjacaj, ka mbërritur nën masa të rrepta sigurie në Gjykatën e Shkodrës. Procesin gjyqësor ndaj Mjacajt do ta udhëheqë gjykatësja Ermira Dedja, në të cilin ...

Shkodër, gjykata vendos: Burg pa afat vrasësit të turistëve cekë

LajmiFundit - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masen e sigurise burg pa afat ndaj shtetasit Sokol Mjacaj, i akuzuar per vrasjken e dy turisteve ceke pak dite me pare ne zonen e Dukagjinit.

Vrasja e turistëve çekë, gjykata: Arrest me burg për Sokol Mjacajn

Top Channel - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në ...

Arrest me burg për Sokol Mjacajn, vrasësin e turistëve çekë

Albeu.com - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “ arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj , i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin . Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta ...

Akuzohet për vrasjen e turistëve çekë, Gjykata vendos “Arrest me burg” për Sokol Mjacaj, familjarët e braktisin, avokat ...

SOT - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën “Arrest me burg” për shtetasin Sokol Mjacaj, i akuzuar për vrasjen e turistëve çekë. Sipas burimeve, Mjacaj ka pranuar vrasjen, ndërsa mësohet se familjarët e tij ...

Vrau turistët çekë, “arrest me burg” për Sokol Mjacajn

ikub - 08.07.2015

Ka nisur sot në Shkodër, seanca gjyqësore ndaj 20-vjeçarit Sokol Mjacaj. Ai akuzohet për vrasjen e dy turistëve çekë, Michal Svato dhe Anna Kosinova. Mësohet se seanca gjyqësore ka nisur nën masa të ...

Mjacaj mbërrin në Gjykatë nën masa të rrepta sigurie

Lajm - 08.07.2015

I akuzuari për vrasjen e çiftit çek, Sokol Mjacaj, ka mbërritur nën masa të rrepta sigurie në Gjykatën e Shkodrës. Procesin gjyqësor ndaj Mjacajt do ta udhëheqë gjykatësja Ermira Dedja, në të cilin ...

Arrest me burg për vrasësin e turistëve çekë

Almakos - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Ja vendimi i gjykatës për vrasësin e turistëve çekë!

Lajm - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Arrest me burg për Sokol Mjacajn që vrau turistët çekë (Video)

Lajmi.net - 08.07.2015

Nën masa tepër të forta sigurie, me antiplumb e maskë në kokë dhe i braktisur nga familjarët, është paraqitur për të marrë masën e sigurisë para Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, Sokol Mjacaj, ...

Pamjet në gjykatë të Sokol Mjacajt, personi që vrau dy turistët çekë (Video)

Lajm - 08.07.2015

Nën masa tepër të forta sigurie, me antiplumb e maskë në kokë dhe i braktisur nga familjarët, është paraqitur për të marrë masën e sigurisë para Gjykatës së Shkallës së Parë në Shkodër, Sokol Mjacaj, ...

Fotot e viktimave në celularin e vjedhur zbuluan vrasësin e turistëve në Shkodër

LajmiFundit - 08.07.2015

Prokuroria ka shpjeguar ne gjykaten e Shkodres, e cila vendosi masen burg pa afat ndaj te dyshuarit, menyren si u zbulua se Sokol Mjacaj ishte autori i vrasjes se turisteve ceke ne zonen e Dukagjinit.

Sokoli – kriminel! Po ne të tjerët?

Panorama - 08.07.2015

FERDINAND DERVISHI T’i fusë një plumb policia! Ta varin në mes të Shkodrës! Për atë qen dhe të tjerë si ai duhet rivendosur dënimi me vdekje! Ai plehu i futi thikën në shpinë banorëve të Mbishkodrës, ...

Vrau dy turistët çekë, Gjykata e lë në burg. Mjacaj pranon krimin, në gjyq me antiplumb

Panorama - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg Sokol Mjacaj, 20-vjeçarin që vrau dy turistët çekë në Prekal. Ai ka pranuar autorësinë e krimit edhe para trupës gjykuese.

Braktiset nga familjarët në sallën e gjyqit, Sokol Mjacaj pranon vrasjen e turistëve

Ora news - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës dha sot masën e sigurisë arrest me burg për Sokol Mjacaj, i dyshuar si autor i vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit.

Arrest me burg për vrasësin e turistëve çekë

Koha.net - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata lë në burg Sokol Mjacajn

BalkanWeb - 08.07.2015

SHKODER- Gjykata e Shkodrës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Sokol Mjacajn i cili akuzohet për vrasjen e dy turistëve çekë disa ditë më parë në Dukagjin.

Vrasja e turistëve çekë, gjykata: Arrest me burg për Sokol Mjacajn

Botasot - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Sokol Mjacaj arrest me burg

VOA - 08.07.2015

Gjykata në Shkodër vendosi masën e sigurisë me arrest me burg për 20 vjeçarin Sokol Fran Mjacaj, i cili akuzohet per vrasjen e dy shtetasve çekë të premten e kaluar.

Mund të jetë vrasës, por a duhet trajtuar si njeri?

Mapo - 08.07.2015

Mund të jetë vrasës, por a duhet trajtuar si njeri? Postuar më: 08 Korrik 2015 20:43 Sokol Mjacaj, 20-vjeçari i pandehur për vrasjen e dy turistëve të pafajshëm çekë në zonën e Dukagjinit, është ...

Mund të jetë vrasës, por a duhet trajtuar si njeri?

Botasot - 08.07.2015

Sokol Mjacaj, 20-vjeçari i pandehur për vrasjen e dy turistëve të pafajshëm çekë në zonën e Dukagjinit, është paraqitur sot në Gjykatën e Shkodrës, ku i është konfirmuar masa e arrestit me burg, në ...

Profili i Sokol Mjacajt, ishte i dënuar “model” nuk ra në sy për 4 vjet

Panorama - 08.07.2015

Sokol Mjacaj, personazhi i ditëve të fundit i njohur për ngjarjen e vrasjes me plumb pas koke të dy turistëve çekë, nuk ka lënë asnjë mbresë në kujtesën e punonjësve të dy burgjeve, ku ka qëndruar si ...

Shullani: Të zbatohet Kanuni për Sokol Mjacajn

Botasot - 08.07.2015

Kryetari i Shoqatës së Misionarëve dhe Pajtimit të Gjaqeve në veri të Shqipërisë, Nikoll Shullani, i cili banon pranë fshatit të të pandehurit Sokol Mjacaj shprehet ashpër dhe kategorik kundër ...

Vrau turistët çekë, arrest me burg për Sokol Mjacaj

Java News - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Masa e sigurisë për Sokol Mjacajn

Vision Plus - 08.07.2015

Sokol Mjacaj i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çek në Dukagjin pak ditë më parë, ka mbërritur në Gjykatën e Shkodrës nën masa të rrepta sigurie, ku pritet t’i komunikohet masa e sigurisë.

Pa avokat dhe familjarë e nën masa të rrepta/ Sokol Mjacaj lihet në burg

Gazeta Tema - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës dha sot masën e sigurisë arrest me burg për Sokol Mjacaj, i dyshuar si autor i vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit.

Vrasja e turistëve çekë, gjykata: Arrest me burg për Sokol Mjacajn

Gazeta Dita - 08.07.2015

Gjykata e Shkodrës vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin. Mjacaj doli para gjykatës nën masa të forta sigurie, ...

Burg vrasësit të çekëve, Mjacaj me antiplumb në gjyq, i qesh gazetarëve

Shqiptarja - 08.07.2015

SHKODËR - “Arrest me burg” është masa e sigurisë që Gjykata e Shkodrës ka dhënë mesditën e sotme për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, ekzekutorin e çiftit të turistëve çek në Dukagjin.

Ja si e liroi apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve

Zhurnal - 07.07.2015

Në një kohë kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Flet negociatorja: Ja si u dorëzua Sokol Mjacaj (VIDEO)

Albeu.com - 07.07.2015

Banorja e fshatit Grudë, Age Koçeku është gruaja, e cila e ka bindur Sokol Mjacajn të dorëzohej. Koçeku tregon se ka qenë vetë 20 vjeçari ai që e ka marrë policinë në telefon dhe ka treguar se ku ...

Babai i vëllezërve Kodra: Djemtë e mi po bëjnë burg për Mjacajn

ikub - 07.07.2015

Marash Kodra, babai i dy vëllezërve Kodra të dënuar për vrasjen e 13-vjeçarit A. L, akuzon Sokol Mjacajn si autorin e ekzekutimit të të miturit. Ai është shprehur se djemtë e tij nuk kanë qenë në ...

Familja braktis vrasësin e dy turistëve çek

Albeu.com - 07.07.2015

20 vjeçari i cili ekzekutoi dy turistët çek, prej pesë vitesh ishte braktisur nga familja e tij. Familja e tij i ka qëndruar larg që pas vrasjes së 13 vjeçarit.

Vrasja e 13-vjeçarit, flet babai i vëllezërve Kodra: Djemtë e mi në burg për vrasësin e turistëve çekë

Lajmi.net - 07.07.2015

Babai dy vëllezërve Kodra të akuzuar për vrasjen e një 13-vjeçari në fshatin Pjollë në shtator 2013 në bashkëpunim me Sokol Mjacaj, ka reaguar lidhur me këtë ngjarje.

Familja braktis vrasësin e ciftit të turistëve cekë në Shkodër

LajmiFundit - 07.07.2015

Familja Mjacaj braktis djalin e madh të saj. Sokol Mjacaj prej 5 vitesh ishte refuzuar nga familjarët e tij, të cilët vazhdojnë të jetojnë në fshatin Lotaj të Dukagjinit.

Familja braktis vrasësin e dy turistëve çek

Lajm - 07.07.2015

20 vjeçari i cili ekzekutoi dy turistët çek, prej pesë vitesh ishte braktisur nga familja e tij.Familja e tij i ka qëndruar larg që pas vrasjes së 13 vjeçarit.

Vrasja e 13-vjeçarit, flet babai i vëllezërve Kodra: Djemtë e mi në burg për vrasësin e turistëve çekë

Lajm - 07.07.2015

Babai dy vëllezërve Kodra të akuzuar për vrasjen e një 13-vjeçari në fshatin Pjollë në shtator 2013 në bashkëpunim me Sokol Mjacaj, ka reaguar lidhur me këtë ngjarje.

Babai i vëllezërve Kodra: Fëmijët e mi, burg në vend të Sokol Mjacajt

Top Channel - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë, akuzohet nga familjarët e të dënuarve për vrasjen e 11-vjeçarit Agim Lera, e ndodhur në Dukagjin në vitin 2010, se djemtë e tyre Besnik dhe Edmond ...

Babai i vëllezërve Kodra: Fëmijët e mi, burg në vend të Sokol Mjacajt

LajmiFundit - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë, akuzohet nga familjarët e të dënuarve për vrasjen e 11-vjeçarit Agim Lera, e ndodhur në Dukagjin në vitin 2010, se djemtë e tyre Besnik dhe Edmond ...

Rrëfimi i Sokol Mjacajt: Si u vra 13-vjeçari me gurë lumi në kokë

BalkanWeb - 07.07.2015

NGA KLODIANA LALA SHKODER- Sokol Mjacaj, i dyshuar për vrasjen e dy tur istëve çekë Michael Svatos e Anna Kasinova në fshatin Prekal të Dukagjinit, nuk ishte një personazh i panjohur për drejtësinë.

Mjacaj, profili i një vrasësi me gjak të akullt

Mapo - 07.07.2015

Mjacaj, profili i një vrasësi me gjak të akullt Postuar më: 07 Korrik 2015 07:19 Kush është 20-vjeçari Sokol Mjacaj, i cili sapo mbushi 15 vjeç mori pjesë në vrasjen e një fëmije.

Zbardhet vendimi i Apelit për Mjacajn, ja si u rrëzua akuza për vrasjen

Mapo - 07.07.2015

Zbardhet vendimi i Apelit për Mjacajn, ja si u rrëzua akuza për vrasjen Postuar më: 07 Korrik 2015 07:10 Prokuroria e përshkruan Sokol Mjacajn me rol aktiv në vrasjen e 13-vjeçarit Agim L.

Mjacaj, profili i një vrasësi me gjak të akullt

Botasot - 07.07.2015

Në tension policia, në ankth banorët e një fshati, shumë të tjerë mbanin ngulitur sytë mbi televizionet që gati ishin në një operacion të përbashkët me policinë, por ai vërdallisej për të shpëtuar, ...

Ja sa është dënimi maksimal për veprat e kryera nga Mjacaj

Botasot - 07.07.2015

Duke iu referuar Kodit Penal për të katër akuzat që i janë ngritur Sokol Mjacajt nga organi i akuzës, gjykata ka dhënë gjithmonë një dënim më të ulët se dënimi maksimal që parashikohet për këto vepra ...

Familja braktis Sokol Mjacajn, e largoi që pas vrasjes së 13-vjeçarit

Panorama - 07.07.2015

Familja Mjacaj braktis djalin e madh të saj. Sokol Mjacaj prej 5 vitesh ishte refuzuar nga familjarët e tij, të cilët vazhdojnë të jetojnë në fshatin Lotaj të Dukagjinit.

VIDEO/ Flet gruaja që telefonoi policinë: Minutat me vrasësin në shtëpi, si u dorëzua

Panorama - 07.07.2015

Age Koçeku ka qenë gruaja që bindi autorin e vrasjes së dy turistëve çekë, Sokol Mjacajn, që të dorëzohej. Banorja e fshatit Grudë tregon një ditë pas arrestimit të të shumëkërkuarit se ka qenë vetë ...

Rrëfimi i Sokol Mjacajt: Si u vra 13-vjeçari me gurë lumi në kokë

Botasot - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, i dyshuar për vrasjen e dy tur istëve çekë Michael Svatos e Anna Kasinova në fshatin Prekal të Dukagjinit, nuk ishte një personazh i panjohur për drejtësinë.

Familja braktis Sokol Mjacajn, e largoi që pas vrasjes së 13 vjeçarit

Botasot - 07.07.2015

Familja Mjacaj braktis djalin e madh të saj. Sokol Mjacaj prej 5 vitesh ishte refuzuar nga familjarët e tij, të cilët vazhdojnë të jetojnë në fshatin Lotaj të Dukagjinit.

Babai i 13- vjeçarit: Turistët do ishin gjallë sot, nëse do kishte drejtësi

Mapo - 07.07.2015

Babai i 13­- vjeçarit: Turistët do ishin gjallë sot, nëse do kishte drejtësi Postuar më: 07 Korrik 2015 08:32 Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri 5 vjet më parë, plaga ...

Dosja e prokurorisë/ Mjacaj fshehu trupin e 13-vjeçarit pas vrasjes. U zbulua nga i ati

Panorama - 07.07.2015

Më datë 22 dhjetor të vitit 2011, Prokuroria e Shkodrës ka kërkuar dënimin me dhjetë vjet burg të shtetasit Sokol Mjacaj, 20-vjeçarit që katër ditë më parë vrau për grabitje çiftin çek në Shkodër.

Vrasja e 13-vjeçarit në Shkodër, flet babai i vëllezërve Kodra: Djemtë e mi po bëjnë burgun për Mjacajn

BalkanWeb - 07.07.2015

SHKODER- Babai dy vëllezërve Kodra të akuzuar për vrasjen e një 13-vjeçari në fshatin Pjollë në shtator 2013 në bashkëpunim me Sokol Mjacaj, ka reaguar lidhur me këtë ngjarje.

Familja e kishte braktisur Mjacajn! “Shihte i qetë lajmet”

Mapo - 07.07.2015

Familja e kishte braktisur Mjacajn! “Shihte i qetë lajmet” Postuar më: 07 Korrik 2015 09:25 Familja e Sokol Mjacaj e kishte braktisur djalin e madh. Që prej vrasjes së 13-vjeçarit Agim Leraj, familja ...

Vrasja e 13-vjeçarit, babai i vëllezërve Kodra: Djemtë e mi po bëjnë burgun për Mjacajn, u lirua se bashkëpunoi me ...

Panorama - 07.07.2015

Babai dy vëllezërve Kodra, që vuajnë dënimin për 13-vjeçarit në fshatin Pjollë në shtator 2013 në bashkëpunim me Sokol Mjacaj, ka thënë se djemtë e tij janë duke bërë burg për një krim që e ka bërë ...

Si u lirua nga Apeli vrasësi i dy turistëve çekë. Gjykata: Mjacaj s’mori pjesë, viktimës i kërkuan drogë

Panorama - 07.07.2015

Për herë të parë Sokol Mjacaj është arrestuar nga Policia e Shkodrës me njoftim nga babai i tij në shtator 2010. Tre muaj më vonë, në dhjetor 2014, Prokuroria kërkoi dhjetë vjet burg në Gjykatën e ...

Babai i djemve të dënuar për vrasjen e 13-vjeçarit: Djemtë e mi po bëjnë burgun për Sokol Mjacajn (Video)

Botasot - 07.07.2015

Vrasja e dy turistëve çekë nga Sokol Mjacaj, ka risjellë edhe historinë tronditëse të vrasjes së 13-vjeçarit Agim Lera pesë vite më parë. Për këtë ngjarje janë dënuar dy vëllezërit Besnik dhe Edmond ...

Vrasja e turistëve çekë, Misionari i Paqes: Autori të varet në litar!

Panorama - 07.07.2015

Ka kërkuar rikthim të Kanunit për të dënuar jo vetëm autorin e vrasjes së turistëve çekë, por dhe familjes së tij. Nikoll Shullani Nikoll Shullani, kreu i Shoqatës së Misionarëve të Paqes dhe ...

“15 minutat e mia në shtëpi me vrasësin”

Java News - 07.07.2015

Age Koçeku, banore në fshatin Grudë e Re në Shkodër, gruaja që mbajti në banesë për rreth 15 minuta Sokol Mjacajn, rrëfen për atë që ndodhi në momentin kur personi i kërkuar për vrasjen e turistëve ...

Sokol Mjacaj del para gjykatës së Shkodrës

Java News - 07.07.2015

Sokol Mjacaj,pritet të dalë para gjykatës së Shkodrës ku do të njihet me akuzën e “Grabitjes me pasojë vrasjen në dëm të dy turistëve Çeke” dhe “Armëmbajtje pa lejë”.

Sokol Mjacaj ishte braktisur nga familja, për të mbijetuar lëvizte në zona të ndryshme

Gazeta Tema - 07.07.2015

Sokol Mjacaj ishte braktisur nga familja e tij. Pas vrasjes së 13-vjeçarit Agim Leraj, familja e kishte mohuar atë. Askush nuk i vajti në burg, gjatë kohës që ai kreu dënimin për këtë krim të rëndë.

“Më dridheshin duart nga frika, mendova se do më therrte edhe mua”

Gazeta Tema - 07.07.2015

Age Koçeku, gruaja që negocioi për dorëzimin e Sokol Mjacajt, thotë se pati frikë se mos e vriste edhe atë. Mjacaj shkoi në shtëpinë e kësaj të fundit dhe sipas Koçekut, gjatë gjithë kohës ishte i ...

Babai i djemve të dënuar për vrasjen e 13-vjeçarit: Djemtë e mi po bëjnë burgun për Sokol Mjacajn

Gazeta Tema - 07.07.2015

Vrasja e dy turistëve çekë nga Sokol Mjacaj, ka risjellë edhe historinë tronditëse të vrasjes së 13-vjeçarit Agim Lera pesë vite më parë. Për këtë ngjarje janë dënuar dy vëllezërit Besnik dhe Edmond ...

Rrëfimi i Sokol Mjacajt: Si u vra 13-vjeçari me gurë lumi në kokë

Tetova Sot - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, i dyshuar për vrasjen e dy tur istëve çekë Michael Svatos e Anna Kasinova në fshatin Prekal të Dukagjinit, nuk ishte një personazh i panjohur për drejtësinë.

A e ka futur në kurth drejtësinë Sokol Mjacaj?

Gazeta Dita - 07.07.2015

Sokol Mjacaj u braktis nga familja e tij që pas krimit ku mbeti i vdekur 13-vjeçari në fshatin Lotaj. Prindërit nuk ia falën përfshirjen në vrasjen e shokut të shkollës për një varëse floriri dhe e ...

Sokol Mjacaj, “i pabesë” edhe në gjyqin për vrasjen e 13-vjeçarit

Gazeta Dita - 07.07.2015

Vrasësi i dy turistëve njihej si një person i pabesë, ashtu siç edhe ekzekutoi çekët pak ditë më parë, duke i qëlluar me plumb pas koke. Megjithëse vetëm 20-vjeçar, Sokol Mjacaj e kishte filluar ...

“Fëmijët e mi, burg në vend të Sokol Mjacajt”

Java News - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë, akuzohet nga familjarët e të dënuarve për vrasjen e 11-vjeçarit Agim Lera, e ndodhur në Dukagjin në vitin 2010, se djemtë e tyre Besnik dhe Edmond ...

Kodra: Mjacaj e vrau 13 vjeçarin... dhe jo për varësen por për kanabis

Shqiptarja - 07.07.2015

SHKODER - Vrasja e 13-vjeçarit Agim Leraj në vitin 2010, krim për të cilin u dënuan dy vëllezërit Edmond e Besnik Kodra dhe 20-vjeçari Sokol Mjacaj, nuk është bërë për një varëse floriri por për ...

Familja braktis killerin e çekëve  turistë...Mjacaj i vetëm në qeli!

Shqiptarja - 07.07.2015

SHKODER - Sokol Mjacaj ende pa u rritur mirë, është shndërruar në një personazh ndër më të urryerit. Vrasja e dy turistëve cekë e ka kthyer atë në një njeri të damkosur dhe të linçuar nga shoqëria.

“Të varet në litar!”

Java News - 07.07.2015

Ky është mendimi i prerë i një misionari të paqes në Veri të Shqipërisë. Nikoll Shullani, kryetar i Shoqatës së Misionarëve të Paqes dhe Pajtimit të Gjaqeve, i cili banon pranë fshatit të Sokol ...

Kreu i Shoqatës së Misionarëve të Paqes: Sokol Mjacaj të varet në mes të fshatit dhe t’i digjet shtëpia e priten pemët

Gazeta Tema - 07.07.2015

Kreu i Shoqatës së Misionarëve të Paqes dhe Pajtimit të Gjaqeve, njëkohësisht banor në zonën nga është Sokol Mjacaj, Nikoll Shullani, thotë se vrasësi duhet të varet në mes të fshatit Lotaj të ...

Rrëfimi i Sokol Mjacajt: Si u vra 13-vjeçari me gurë lumi në kokë

Republika - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, i dyshuar për vrasjen e dy tur istëve çekë Michael Svatos e Anna Kasinova në fshatin Prekal të Dukagjinit, nuk ishte një personazh i panjohur për drejtësinë.

Babai i vëllezërve Kodra: “Fëmijët e mi burg në vend të Mjacajt”

Vatra - 07.07.2015

Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çekë, akuzohet nga familjarët e të dënuarve për vrasjen e 11-vjeçarit Agim Lera, e ndodhur në Dukagjin në vitin 2010, se djemtë e tyre Besnik dhe Edmond ...

Deklarata e plotë e Mjacajt në Polici

Almakos - 06.07.2015

Sokol Mjacaj ka pranuar vrasjen e dy turistëve çekë pas marrjes në pyetje nën cilësinë e të dyshuarit. Mjacaj u mor në pyetje nga prokurorë dhe oficerë të Policisë Gjyqësore, ku nuk ka rrëfyer për ...

Si zbuloi policia vrasësin e dy turistëve çekë

Lajmi.net - 06.07.2015

20-vjeçari Sokol Mjacaj është zbuluar nga një telefon. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në vendin e vrasjes së çiftit çek, i dyshuari ka marrë një celular të njërit prej viktimave dhe ia ka shitur ...

Vrasësit të turistëve çekë iu falën 6 vjet burg: Ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve

Lajmi.net - 06.07.2015

Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy vëllezërit Kodra vranë fëmijën 13-vjeçar, Agim Lera.

Si zbuloi policia vrasësin e dy turistëve çekë

Lajm - 06.07.2015

20-vjeçari Sokol Mjacaj është zbuluar nga një telefon. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në vendin e vrasjes së çiftit çek, i dyshuari ka marrë një celular të njërit prej viktimave dhe ia ka shitur ...

Rrëfimi i plotë i Sokol Mjacaj lidhur me ekzekutimin e dy turistëve

Albeu.com - 06.07.2015

20 vjeçari i cili vrau dy turistët çekë është rrëfyer në polici se këtë akt të rëndë e kishte bërë për ti grabitur. Sipas tij, burri ka tentuar që ti merrte armën, e ndërsa gruaja qante gjithë rrugës.

Zbulohet identiteti i të dyshuarit për vrasjen e turistëve çekë në Shqipëri

Idividi - 06.07.2015

Tiranë 5 korrik 2015 (MIA) - Policia e Shkodrës është në ndjekje të shtetasit shqiptar Sokol Fran Mjacaj, si i dyshuar kryesor në lidhje me vrasjen e dy turistëve çekë, Michal Svato dhe Anna ...

Vrasësit të turistëve çekë iu falën 6 vjet burg: Ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve

Lajm - 06.07.2015

Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy vëllezërit Kodra vranë fëmijën 13-vjeçar, Agim Lera.

Vrasësit të turistëve çekë iu falën 6 vjet burg: Ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve

Shqipmedia - 06.07.2015

Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy vëllezërit Kodra vranë fëmijën 13-vjeçar, Agim Lera.

Çekët më bënë nervoz. djali tentoi të më merrte armën, ndërsa vajza vetëm qante

Zhurnal - 06.07.2015

Ky është rrëfimi i plotë që Sokol Mjacaj ka dhënë ditën e djeshme në Policinë e Shkodrës. Ai ka thënë se nuk kishte qëllim që të vriste turistët çekë, por donte vetëm t’i grabiste ata.

KOMENT/ Cilët gjykatës do të vendosin për dënimin me vdekje?

Albeu.com - 06.07.2015

Koment nga Albeu.com Vrasja makabre e çiftit të turistëve çek ka risjellë në vëmendje debatin për aplikimin e dënimit me vdekje në vend si formë ndëshkimi dhe vendosje drjetësia për ngjarje të tilla, ...

Detaje të plota nga vrasja makabre e turistëve çek

Shqipmedia - 06.07.2015

Forcat e Policisë së Shtetit prangosën dje të dyshuarin si vrasës së dy turistëve çekë, pasditen e 3 korrikut. Shtetasi Sokol Mjacaj, 20 vjeç, u kap gjatë tentativës për t’u larguar në një banesë ...

Vrasja e turistëve, Prokuroria ngre 2 akuza ndaj Mjacaj

ikub - 06.07.2015

Akuzat ndaj Mjacaj Dy do të jenë akuzat për të cilat do të gjykohet vrasësi 20-vjeçar i turistëve cekë. Prokuroria e Shkodrës ka ngritur dy akuza ndaj tij, kryesisht: “Vjedhje me armë me pasojë ...

Rrëfimi i plotë i Sokol Mjacaj lidhur me ekzekutimin e dy turistëve

Lajm - 06.07.2015

20 vjeçari i cili vrau dy turistët çekë është rrëfyer në polici se këtë akt të rëndë e kishte bërë për ti grabitur. Sipas tij, burri ka tentuar që ti merrte armën, e ndërsa gruaja qante gjithë rrugës.

20 vjeçari Mjacaj merret sot në pyetje nga grupi hetimor, dje rrëfeu si i vrau turistët çekë

LajmiFundit - 06.07.2015

20-vjeçari, Sokol Mjacaj do të merret sot zyrtarisht në pyetje nga grupi hetimor, pas pranimit një ditë më parë të autorësisë së vrasjes së dy turistëve çekë në Dukagjin.

Vrasja e turistëve çekë në Prekal, Prokuroria e Shkodrës ngre akuzat për Sokol Mjacaj

SOT - 06.07.2015

Prokuroria e Shkodrës ka ngritur akuzat për 20-vjeçarin Sokol Mjacaj, që akuzohet si autor i vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit. Nga hetimet paraprake dyshohet se shkaku i vrasjes ...

Vrasja e dy turistëve çekë, zbardhen akuzat ndaj Mjacaj

LajmiFundit - 06.07.2015

Policia e Shkodrës ka zbardhur arrestimin dhe akuzat në ngarkim të 20-vjeçarit Sokol Mjacaj, i dyshuar si vrasës i turistëve çekë në zonën e Dukagjinit, në Shkodër.

Gjyqtarja që liroi Sokol Mjacajn, e dekoruar nga Nishani

Albeu.com - 06.07.2015

Ka ngjallur revolt vrasja e turistëve çek në Dukagjin, por tashmë disa ditë pas ngjarjes vëmendja është kthyer tek sistemi i drejtësisë dhe Gjykata e Apelit të Shkodër, një vendim i së cilës nxorri ...

Prifti që së quan monstër vrasësin e çekëve

Lajm - 06.07.2015

Rrallë ndonjë ngjarje në Shqipërinë e mbushur me krime ka shkaktuar kaq shumë zemërim online. Po të kërkosh me emrin e Sokol Mjacajt, të riut të dyshuar për vrasjen e dy turistëve çekë, do të shohësh ...

Ministri Naço kërkon inspektimin e vendimeve të dhëna për Mjacaj

ikub - 06.07.2015

Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka kërkuar nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqësore të dhëna për Sokol Mjacaj. Mjacaj akuzohet për vrasjen e dyt turistëve çekë, mbrëmjen e së premtes.

Vrasja e turistëve, Naço : Të inspektohen vendimet gjyqësore të dhëna ndaj Sokol Mjacaj

SOT - 06.07.2015

Ministri Drejtësisë Nasip Naço ka kërkuar që të nisë inspektimi lidhur me vendimet gjyqësore të dhëna ndaj Sokol Mjacaj, autor i dyshuar për vrasjen e dy turistëve çekë në Prekalë të Dukagjinit.

Pas krimit autori ndërroi rrobat, gjenden të gjakosura pas shkurreve

LajmiFundit - 06.07.2015

Tre ditë pas vrasjes së turistëve çek dhe arrestimit të autorit, policia ka gjetur edhe rrobat që 20-vjeçari Sokol Mjacaj kishte veshur mbrëmjen e 3 korrikut kur qëlloi pas koke me kallashnikov ...

Rama takon kryebashkiakët e rinj, mungojnë të djathtët: Mbështetje pa asnjë rezervë

Portalb - 06.07.2015

Lajme lidhur me temën Donald Lu: Ne gjyqesorin shqiptar, raste shokuese PS-ja me ndryshime, nuk ka votim me kryetar Vrasja e turistëve, Mjacaj: Doja t’i grabisja, çeku tentoi të më merrte armën, i ...

Historia e tmerrshme e vrasësit

Lajm - 06.07.2015

Megjithëse është vetëm 20 vjeç ai ka profilin e një vrasësi cinik dhe gjakftohtë. Së paku kështu e përshkruajnë pas pyetjeve të para, oficerët e policisë, Sokol Macajn, kriminelin adoleshent emri i ...

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çekë (Video)

Lajmi.net - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

Vrasja e çiftit çek, gjenden rrobat e gjakosura të 20-vjeçarit, i kishte fshehur në shkurret e fshatit Prekal

SOT - 06.07.2015

Forcat policore, tre ditë pas vrasjes së çiftit çek, kanë gjetur rrobat e gjakosura të 20-vjeçarit, Sokol Mjacaj, të cilat i ka pasur veshur mbrëmjen e 3 korrikut, ku kreu dhe krimin e rëndë.

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çek (Video)

Lajm - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re Zonja ...

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çekë (Video)

Portalb - 06.07.2015

Lajme lidhur me temën Rama takon kryebashkiakët e rinj, mungojnë të djathtët: Mbështetje pa asnjë rezervë Donald Lu: Ne gjyqesorin shqiptar, raste shokuese Vrasja e turistëve, Mjacaj: Doja t’i ...

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çekë (Video)

Almakos - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

Telefoni i vjedhur “tradhëtoi” vrasësin e turistëve cekë në Shkodër

LajmiFundit - 06.07.2015

TIRANE – Autorësia e shtetasit Sokol Mjacaj në vrasjen e dy turistëve cekë duket se është tërësisht e provuar. Burimet e prokurorisë së Shkodrës thanë se 20-vjecari u ka marrë dy viktimave të krimit, ...

Ja si u lirua vrasësi i turistëve; KLD shpërfilli ankesat e familjes së djalit të vrarë

Top Channel - 06.07.2015

Në një kohë, kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Padrejtësia që pjell krim!

Albeu.com - 06.07.2015

Vrasësi 20-vjeçar i çiftit çek, Sokol Mjacaj kishte vrarë një të mitur dhe ishte liruar vetëm pas 5-vitesh burg, sipas llogaritjeve që bëjnë gjykatat tona, që duhet të vendosin “drejtësi”.

Ja si e liroi Apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve çekë

Lajmi.net - 06.07.2015

Në një kohë kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Babai i 13-vjeçarit që u vra nga Mjacaj: Nëse do vihej drejtësia, çekët do ishin gjallë

Albeu.com - 06.07.2015

Familja Leraj në Shkodër përjeton ende dramën e vrasjes të së birit 13-vjeçar, i cili u vra për një varëse floriri nga Sokol Mjacaj dhe nga dy bashkëpunëtorë të tjerë në krim.

Babai i 13-vjecarit të vrarë nga Mjacaj: Nëse do kishte drejtësi turistët çekë do ishin gjallë

ikub - 06.07.2015

Gjergj Leraj, babai i djalit 13-vjeçar i cili u vra nga shoku i tij i shkollës Sokol Mjacaj, i cili është edhe autori i vrasjes së dy turistëve çekë, shprehet i tronditur për ngjarjen e rëndë.

Flet Age Koçeku, gruaja që dorëzoi Mjacajn: Ja çfarë më kërkoi Sokoli

Top Channel - 06.07.2015

Age Koçeku, gruaja e cila i dorëzoi policisë Sokol Mjacajn, autorin e vrasjes së dy turistëve çekë, rrëfen se personi që ishte në kërkim i kishte hyrë në banesë dhe kishte pasur dy ...

Dëshmia e plotë e Sokol Mjacajt: Doja t’u merrja makinën

Yll Press - 06.07.2015

Në fshatin Lotaj i kam dalë para automjetit e u kam drejtuar armën, duke u bërë me shenjë të ndalojnë. Kanë ndaluar dhe me zor u kam hipur në makinë. Gjatë gjithë rrugës deri në Prekal i kam mbajt ...

Rrëfimi i 20-vjeçarit para policëve: Nuk doja t’i vrisja, doja vetëm t’u merrja makinën

BalkanWeb - 06.07.2015

NGA: AURORA KOROMANI* SHKODER- 20-vjeçari Sokol Mjacaj është zbuluar nga një telefon. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në vendin e vrasjes së çiftit çek, i dyshuari ka marrë një celular të njërit ...

“I qëllova, mendova se do më merrnin armën”

Mapo - 06.07.2015

“I qëllova, mendova se do më merrnin armën” Postuar më: 06 Korrik 2015 07:52 Sokol Mjacaj iu tha hetuesve se ai kishte si qëllim të grabiste turistët çekë, por 27-vjeçari Michal Svatos ka tentuar t’i ...

“Ju lutem mos më vrisni”

Mapo - 06.07.2015

“Ju lutem mos më vrisni” Postuar më: 06 Korrik 2015 08:06 I dyshuari negocioi me policinë, kërkoi të mos e qëllojnë. Të paktën 350 forca policie u angazhuan për arrestimin e 20-vjeçarit Sokol Mjacaj, ...

Kërcitja e Apelit, ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve

Mapo - 06.07.2015

Kërcitja e Apelit, ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve Postuar më: 06 Korrik 2015 08:09 Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy ...

Gabimet që e tradhëtuan vrasësin

Mapo - 06.07.2015

Gabimet që e tradhëtuan vrasësin Postuar më: 06 Korrik 2015 08:08 Policia gjeti gjurmë të 20-vjeçarit Sokol Mjacaj në automjetin e çiftit të turistëve.

Gabimet që e tradhëtuan vrasësin

Botasot - 06.07.2015

Zbulimi i autorit të vrasjes së dy turistëve çekë është bërë nga gjurmët që i dyshuari ka lënë në automjetin e viktimave dhe një celular që ai iu mori atyre pasi i vrau.

DESHMIA PYETJE- PERGJIGJE/ Mjacaj në Polici: Djalin e vrava se më acaroi, tentoi të më merrte armën, u largova në këmbë

Panorama - 06.07.2015

Gjakftohtë dhe pa i ndryshuar ngjyra e fytyrës, Sokol Mjacaj, i arrestuar për vrasjen e dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit, ka pranuar krimin duke shpjeguar edhe motivin e ngjarjes.

Rrëfimi i plotë/ Sokol Mjacaj: Çekët më bënë nervoz. Djali tentoi të më merrte armën, ndërsa vajza vetëm qante

Botasot - 06.07.2015

Ky është rrëfimi i plotë që Sokol Mjacaj ka dhënë ditën e djeshme në Policinë e Shkodrës. Ai ka thënë se nuk kishte qëllim që të vriste turistët çekë, por donte vetëm t’i grabiste ata.

PROFIL/ Kush është vrasësi i dy turistëve çekë. U arrestua 2 herë, shpëtoi prej moshës

Panorama - 06.07.2015

Për Sokol Mjacajn, arrestimi i djeshëm është i treti brenda 5 vitesh. Vetëm 20 vjeç, ai ka provuar qelitë që kur ishte 15 dhe për herë të parë për një krim.

Vrasësit të turistëve çekë iu falën 6 vjet burg

Botasot - 06.07.2015

Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy vëllezërit Kodra vranë fëmijën 13-vjeçar, Agim Lera.

“Ti Sokol nuk je monstër”

Mapo - 06.07.2015

“Ti Sokol nuk je monstër” Postuar më: 06 Korrik 2015 09:55 Rrallë ndonjë ngjarje në Shqipërinë e mbushur me krime ka shkaktuar kaq shumë zemërim online.

“Ti Sokol nuk je monstër”

Botasot - 06.07.2015

Rrallë ndonjë ngjarje në Shqipërinë e mbushur me krime ka shkaktuar kaq shumë zemërim online. Po të kërkosh me emrin e Sokol Mjacajt, të riut të dyshuar për vrasjen e dy turistëve çekë, do të shohësh ...

E shkuara kriminale e vrasësit të turistëve çekë

Koha.net - 06.07.2015

Sokol Mjacaj ishte një emër i njohur për organet e drejtësisë. Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër e kishte dënuar me 10 vite burg për bashkëpunim në vrasjen e një 12-vjeçari, gjatë grabitjes së një ...

Një vrasës i ftohtë akull!

Botasot - 06.07.2015

Sokol Mjacaj nuk ka shfaqur as më të voglën pendesë për vrasjen e dy turistëve çekë. Ai ka qenë akull i ftohtë, ndërsa tregonte para hetuesve të policisë, se si kishte marrë peng dy turistët çekë, ...

Mjacaj merret sot në pyetje nga grupi hetimor, dje rrëfeu si i vrau turistët çekë

Ora news - 06.07.2015

20-vjeçari, Sokol Mjacaj do të merret sot zyrtarisht në pyetje nga grupi hetimor, pas pranimit një ditë më parë të autorësisë së vrasjes së dy turistëve çekë në Dukagjin.

Si zbuloi policia vrasësin e dy turistëve çekë

Yll Press - 06.07.2015

Burime të prokurorisë pohuan për “Gazetën Shqiptare” se grupi hetimor ka lokalizuar celularin e vjedhur dhe ka gjetur blerësin. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në vendin e vrasjes së çiftit çek, i ...

Vrasja e dy turistëve çekë në Shkodër, prokuroria ngre dy akuza për Sokol Mjacajn

BalkanWeb - 06.07.2015

SHKODER- Dy ditë pas vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal, uniformat blu kanë bërë të mundur arrestimin e autorit të ngjarjes, Sokol Mjacaj, 20 vjeç.

Mjacaj merret sot në pyetje nga grupi hetimor, dje rrëfeu si i vrau turistët çekë

Botasot - 06.07.2015

20-vjeçari, Sokol Mjacaj do të merret sot zyrtarisht në pyetje nga grupi hetimor, pas pranimit një ditë më parë të autorësisë së vrasjes së dy turistëve çekë në Dukagjin.

Naço urdhëron inspektim të vendimeve për Mjacajn në Shkodër

Panorama - 06.07.2015

Ministri Naco kërkoi sot nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqësore dhëne ndaj Sokol Mjacaj. Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço Ministria e Drejtësisë bëri të ditur se inspektimi do të bëhet ...

Naço urdhëron nisjen e inspektimit të vendimeve gjyqësore për Mjacaj

Ora news - 06.07.2015

Ministria e Drejtësisë urdhëron nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqësore dhënë ndaj Sokol Mjacajt, autorit të vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit.

Vendimet e gjykatave për Sokol Mjacajn

ABC News - 06.07.2015

Ministri i Drejtesise Nasip Naço kerkon nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqesore dhene per shtetasin Sokol Mjacaj, autori i dyshuar i vrasjes se dy turisteve ceke ne Dukagjin.

Vendimet ndaj Sokol Mjacajt, Naço dërgon grup inspektimi në gjykatën e Shkodrës

BalkanWeb - 06.07.2015

SHKODËR- Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço ka kërkuar nisjen e inspektimeve në lidhje me vendimet e dhëna ndaj Sokol Mjacajt, autor i vrasjes së dy turiste çekë, sa i takon dënimit tij të mëparshëm.

Mjacaj ‘vrasës i lindur’, Naço: Inspektim të vendimit që e liroi me 4 vite

Botasot - 06.07.2015

Sokol Mjacaj, i akuzuari për vrasjen e çiftit çek, ishte një person me precedent penal i njohur për drejtësinë shqiptare. Ai pritet të përballet me trupin gjykues për veprën e tretë kriminale, të ...

Dosja kriminale e Sokol Mjacajt

ABC News - 06.07.2015

Sokol Mjacaj ka mundur te perfitoje nga mosha e tij e re dhe gatdishmeria per te bashkepunuar me gjykaten per ngjarjet kriminale ne te kaluaren. Ai eshte denuar dy here me burg, gjithsej pese vjet ...

Historia kriminale e Sokol Mjacaj, si ua “hodhi” gjykatësve

Mapo - 06.07.2015

Historia kriminale e Sokol Mjacaj, si ua “hodhi” gjykatësve Postuar më: 06 Korrik 2015 15:12 Sokol Mjacaj ka mundur te perfitoje nga mosha e tij e re dhe gatishmeria per te bashkepunuar me gjykaten ...

Nis verifikimi i kartelës kriminale të Sokol Mjacaj

Mapo - 06.07.2015

Nis verifikimi i kartelës kriminale të Sokol Mjacaj Postuar më: 06 Korrik 2015 15:22 Vetëm pak ore pasi u finalizua arrestimi i Sokol Mjacajt, 20-vjeçarit, i cili ekzekutoi me gjakftohtësi dy ...

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çek, ja çfarë thotë (Video)

Botasot - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

E moshuara që “kapi” vrasësin: Ishte gjakftohtë

Yll Press - 06.07.2015

Ka qene brenda kësaj banesës kur është rrethuar”, tha zonja Koçeku. A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se ...

Flet për News24 gruaja ku u dorëzua Sokol Mjacaj: Kërkoi telefonin që të fliste me policinë. Ishte shumë i qetë

BalkanWeb - 06.07.2015

SHKODËR- News24 ka qenë në banesën ku dhe u dorëzua autori i vrasjes së turistëve çek, Sokol Mjacaj. Age Koçeku, gruaja që i parapriu dorëzimit të tij rrëfen se i riu erdhi në banesë dhe i kërkoi ...

Vendimet për Mjacajn, kontroll gjykatave

VOA - 06.07.2015

Ministri i Drejtësisë urdhëron inspektimin në gjykatën e shkallës së parë dhe të Apelit, për dënimet që janë dhënë më parë ndaj autorit të dyshuar për vrasjen e turistëve cekë Në Shqipëri, ministri i ...

Skandaloze: Kjo është dosja kriminale e Sokol Mjacajt dhe e gjyqtarëve që e liruan

Botasot - 06.07.2015

I dyshuar si një kriminel i lindur e gjakftohtë, ka dalë disa herë para trupave te gjyqësorit shqiptarë. Por, Sokol Mjacaj ia doli t’ua hedh të gjithë juristeve në Shkodër e në Tiranë, të cilët janë ...

Babai i 13-vjeçarit, që u vra për varësen e floririt: Nëse vihej drejtësia, çekët sot ishin gjallë

Panorama - 06.07.2015

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri 5 vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të ...

Ja si e liroi Apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve

Botasot - 06.07.2015

Në një kohë kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Babai i 13-vjeçarit, që u vra për varësen e floririt: Nëse vihej drejtësia, çekët sot ishin gjallë

BalkanWeb - 06.07.2015

SHKODËR- Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri 5 vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes ...

Babai i 13-vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Çekët do ishin gjallë sot, po të kishte drejtësi

Botasot - 06.07.2015

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri pesë vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të ...

RRËFIMI I PLOTË/ Sokol Mjacaj: Çekët doja vetëm t’i grabisja, por me bënë nervoz. Djali tentoi të më merrte armën, ...

Gazeta Tema - 06.07.2015

Ky është rrëfimi i plotë që Sokol Mjacaj ka dhënë ditën e djeshme në Policinë e Shkodrës. Ai ka thënë se nuk kishte qëllim që të vriste turistët çekë, por donte vetëm t’i grabiste ata.

Dëshmia e plotë e Mjacajt: Udhëtimi im me çekët

Java News - 06.07.2015

Sokol Mjacaj i arrestuar mbrëmë si i dyshuar për vrasjen e dy turistëve çekë, ka pranuar autorësinë e vrasjes. Ai ka dëshmuar përpara policisë së Shkodrës duke pranuar autorësinë si dhe duke dëshmuar ...

Një vrasës që del nga burgu “për shkak” të gjykatës. Gjykimi i parë i Sokol Mjacajt

Respublica - 06.07.2015

“Mapo” publikon sot një shkrim ku zbardhet dinamika e dosjes penale dhe dënimit të Sokol Mjacajt, autor i deklaruar i dy turistëve çekë. Gazeta publikon rrjedhën e ngjarjeve që e nxorën atë nga ...

RRËFIMI I PLOTË/ Mjacaj pranon vrasjen: Svatos tentoi të më merrte armën

Gazeta Dita - 06.07.2015

UPDATE: Ky është rrëfimi i plotë që Sokol Mjacaj ka dhënë ditën e djeshme në Policinë e Shkodrës. Ai ka thënë se nuk kishte qëllim që të vriste turistët çekë, por donte vetëm t’i grabiste ata.

Një vrasës i ftohtë akull!

Gazeta Tema - 06.07.2015

Sokol Mjacaj nuk ka shfaqur as më të voglën pendesë për vrasjen e dy turistëve çekë. Ai ka qenë akull i ftohtë, ndërsa tregonte para hetuesve të policisë, se si kishte marrë peng dy turistët çekë, ...

Vrasësit të turistëve çekë iu falën 6 vjet burg: Ja vendimi i çuditshëm i gjyqtarëve

Tetova Sot - 06.07.2015

Cili është vendimi që i dha lirinë e parakohshme Sokol Mjacajt dhe dosja gjyqësore ku akuzohej që bashkë me dy vëllezërit Kodra vranë fëmijën 13-vjeçar, Agim Lera.

Si zbuloi policia vrasësin e dy turistëve çekë

Tetova Sot - 06.07.2015

20-vjeçari Sokol Mjacaj është zbuluar nga një telefon. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në vendin e vrasjes së çiftit çek, i dyshuari ka marrë një celular të njërit prej viktimave dhe ia ka shitur ...

Vendimi i çuditshëm i Apelit për Sokol Mjacajn

Gazeta Dita - 06.07.2015

Sokol Mjacaj ishte i lirë ditën e krimit kur vrau dy turistët çekë kryesisht për shkak te vendimit të Gjykatës së Apelit. Në vendimin e Apelit të Shkodrës, gjykata njeh krimin për të cilin u dënua në ...

Çfarë duhet të bëjë më shumë Sokol Mjacaj!

Gazeta Tema - 06.07.2015

Vrasja e dy turistëve çekë është ngjarja që ka shkaktuar zemërimin më të madh kolektiv në Shqipëri, gjatë këtyre viteve të fundit. Në qendër të këtij zemërimi është Sokol Mjacaj.

Profil/ Krimineli 20-vjeçar i arrestuar 3 herë brenda 5 vitesh

Durres Lajm - 06.07.2015

Sokol Mjacaj nuk ishte një emër i panjohur për organet e drejtësisë në Shqipëri. Arrestimi i djeshëm e çon në 3 numrin e arresteve brenda 5 vitesh për vrasësin 20-vjeçar.

Akuzat për Mjacajn: Vjedhje me armë me pasojë vdekjen dhe armbajtie pa leje

Java News - 06.07.2015

Policia e Shkodrës ka ngritur sot akuzat për të arrestuarin e ditës së djeshme për vrajsen e 2 turistëve çekë. Sipas Policis së Shkodrës, shtetasi Sokol Mjacaj do të akuzohet për veprën penale , « ...

Dëshmia e akullt e një vrasësi  U 'fundos' nga telefoni i vjedhur

Shqiptarja - 06.07.2015

SHKODËR - Telefoni që Sokol Mjacaj u vodhi turistëve çek e ka “fundosur” 20-vjeçarin zbulimi i të cilit u bë pikërisht nga gjurmimi i telefonit të çiftit të huaj Michal Svatos dhe Anna Kosinoven.

Vrasja e turistëve çekë, policia ngre dy akuza për Mjacajn

Gazeta Dita - 06.07.2015

Sokol Mjecaj, i cili ka pranuar se është autori i vrasjes së dy turistëve çekë do të përballet me dy akuza. 20-vjeçari do të akuzohet për “Vrasje me dhunë me pasojë vdekjen” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Telefoni “tradhëtoi” Sokol Mjacajn, e shiti pak orë para arrestimit

Gazeta Dita - 06.07.2015

Sokol Mjacaj edhe pse kishte si qëllim grabitjen e turistëve çekë, mori pjre tyre vetëm një telefon. Dhe ka qenë pikërisht ky telefon që çoi policinë në zbulimin e autorit të krimit.

Vrasësi u tradhëtua nga celulari, ja si e rrëfen krimin me gjakftohtësi

Durres Lajm - 06.07.2015

Sokol Mjacaj, vrasësi i dy turistëve çekë u tradhëtua nga telefoni celular që u kishte vjedhur viktimave. Mjacaj ia kishte shitur telefonin një djali në lokalin e fshatit Prekal.

Vrasja e turistëve çekë/ Naço: Të inspektohen vendimet gjyqësore ndaj Sokol Mjacajt

Gazeta Tema - 06.07.2015

Ministri i drejtësisë, Nasip Naco kërkon nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqesore dhënë ndaj Sokol Mjacaj, autor i dyshuar i vrasjes së dy turistëve cek, të premten në Dukagjin të Shkodrës.

Vendimet për Sokol Mjacajt, Naço urdhëron nisjen e inspektimit

Java News - 06.07.2015

Ministria e Drejtësisë ka urdhëruar nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqësore dhënë ndaj Sokol Mjacajt, autorit të vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit.

Vrasja e çekëve, reagimet: Bojkot turizmit!... Ti Sokol s'je monstër...

Shqiptarja - 06.07.2015

Vrasja në mënyrë barbarë e dy turistëve çek, 27 dhe 36 vjeç ka shkaktuar reagime të opinionit publik. Shumë komente të qytetarëve në rrjetet sociale e dënojnë këtë ngjarje duke e quajtur një krim ...

Gjyqtarja që “liroi” Mjacajn u dekorua nga Nishani, MD nis inspektim

Gazeta Dita - 06.07.2015

Ministria e Drejtësisë ka urdhëruar nisjen e inspektimit lidhur me vendimet gjyqësore dhënë ndaj Sokol Mjacajt, autorit të vrasjes së dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit.

Inspektohen vendimet për Mjacaj

Vision Plus - 06.07.2015

Vetëm pak ore pasi u finalizua arrestimi i Sokol Mjacajt, 20-vjeçarit, i cili ekzekutoi me gjakftohtësi dy turistet çek, ka nisur verifikimi i kartelës se tij kriminale si dhe i vendimeve te ...

Vrasja e turistëve çekë rikthen debatin mbi vendimet e gjykatave shqiptare

Gazeta Tema - 06.07.2015

Vrasja e dy turistëve çekë në Prekal të Dukagjinit mbrëmjen e 3 korrikut ka vënë sërish në shënjestër drejtësinë shqiptare. Sokol Mjacaj, 20 vjeçari i arrestuar për vrasjen tronditëse të turistëve ...

E moshuara që "kapi" vrasësin: Kishte biçak, ju luta të dorëzohej

Shqiptarja - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

SHËNIM: Kapet Sokoli i Turpit (Por turpi nuk është larë)

Gazeta Dita - 06.07.2015

Po të kishte vonuar edhe pak kapja e autorit të vrasjes së Michaelit dhe Annës, kushedi sa do ishin zhvilluar edhe më tej hamendësimet dhe teoritë konspirative mbi motivin dhe autorët e atij krimi në ...

Sokol Mjacaj, një historik kriminal dhe dritëhijet e vendimeve të gjykatës së Apelit të Shkodrës

Respublica - 06.07.2015

Sokol Mjacaj, vrasësi i çiftit çek në Prekal të Dukagjinit, edhe pse minoren ka patur një histori të pasur kriminale. Ai është dënuar dy herë me burg, gjithsej pesë vjet për vjedhje dhe grabitje me ...

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çek, ja çfarë thotë (Video)

Tetova Sot - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

Dosja kriminale e Sokol Mjacajt dhe gjyqtarët që e liruan

Gazeta Tema - 06.07.2015

I dyshuar si nje kriminel i lindur gjakaftohte, ka dale disa here para trupave te gjyqesorit shqiptare. Por, Sokol Mjacaj ka mundur tua hedh te gjithe juristeve ne Shkoder e ne Tirane, te cilet jane ...

Dosja e plotë/ Sokol Mjacaj, historia e një vrasësi gjakftohtë

Java News - 06.07.2015

I dyshuar si një kriminel i lindur gjakaftohtë, ka dalë disa herë para trupave të gjyqësorit shqiptar. Por Sokol Mjacaj ka mundur tua hedhë të gjithë juristëve në Shkodër e në Tiranë, të cilët janë ...

Rrëfimi i gruas që takoi Mjacaj: Ja çfarë më tha para se të dorëzohej

Gazeta Dita - 06.07.2015

Age Koçeku, gruaja që banon në ndërtesën ku mendohej se u fsheh Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çek rrëfen takimin me vrasësin. Sipas saj, 20-vjeçari shkoi në banesën ku ajo jeton dhe ...

Rrëfimi i gruas që takoi Sokol Mjacaj: Ishte shumë i qetë dhe shihte televizor

Gazeta Tema - 06.07.2015

Age Koçeku, gruaja që banon në ndërtesën ku mendohej se u fsheh Sokol Mjacaj, autori i vrasjes së dy turistëve çek rrëfen takimin me vrasësin. Sipas saj, 20-vjeçari shkoi në banesën ku ajo jeton dhe ...

Këngëtari shqiptar: S’vij për pushime në Shqipëri sa kohë ka kriminalitet

Java News - 06.07.2015

Këngëtari nga Presheva por me banim në Zvicër, Xhim Presheva ka reaguar në lidhje me vrasjen e dy turistëve çekë në Dukagjin, mbrëmjen e së premtes nga Sokol Mjacaj.

Gruaja ku u dorëzua Mjacaj: Ishte i qetë, s’mendonte për vrasjen

Java News - 06.07.2015

Gruaja e cila takoi vrasësin e dy turistëve çekë Sokol Mjacaj pak para dorëzimit të tij në polici ka treguar momentet e fundit të tij dhe negociatat me uniformat e rendit.

Si e liroi Apeli i Shkodrës vrasësin e turistëve çekë. KLD shpërfilli ankesat e familjes së djalit të vrarë

Gazeta Tema - 06.07.2015

Në një kohë, kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Si u lirua vrasësi i turistëve; KLD shpërfilli ankesat e familjes së djalit të vrarë

Gazeta Dita - 06.07.2015

Në një kohë, kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

‘Krimet’ e Drejtësisë / Si i shpërfilli KLD ankesat e familjes së vogëlushit që vrau Mjacaj në vitin 2010

Java News - 06.07.2015

Në një kohë, kur Ministria e Drejtësisë njofton se ka nisur inspektimet në gjykatat e Shkodrës, jo zyrtarisht mësohet se institucionet e drejtësisë në vend kanë pasur dijeni për vendimet e shpallura ...

Babai i 13-vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Dy turistët çekë do ishin gjallë sot, nëse do kishte drejtësi

Gazeta Tema - 06.07.2015

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri 5 vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të ...

Babai i 13 vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Turistët çekë do ishin gjallë sot, nëse do kishte drejtësi

Tetova Sot - 06.07.2015

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri 5 vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të ...

Babai i 13-vjeçarit të vrarë nga Sokol Mjacaj: Çekët do ishin gjallë sot, po të kishte drejtësi

Java News - 06.07.2015

Për familjen Leraj, djali i së cilës u vra për një varëse floriri pesë vjet më parë, plaga është ende e hapur. Agimi ishte vetëm 13 vjeç kur u thirr nga shoku i shkollës, Sokol Mjacaj, në mes të ...

I vrava për t’u marrë makinën

InfoGlobi - 06.07.2015

Forcat e Policisë së Shtetit prangosën dje të dyshuarin si vrasës së dy turistëve çekë, pasditen e 3 korrikut. Shtetasi Sokol Mjacaj, 20 vjeç, u kap gjatë tentativës për t’u larguar në një banesë ...

Gabimet që e tradhëtuan vrasësin

Republika - 06.07.2015

Policia gjeti gjurmë të 20-vjeçarit Sokol Mjacaj në automjetin e çiftit të turistëve. Pas vrasjes ai u ka marrë atyre një telefon celular, që ia ka shitur një të riu në një lokal në qendër të fshatit.

Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çekë (Video)

Republika - 06.07.2015

A1Report sjell ekskluzivisht rrëfimin e Age Koçes, gruas e cila ka pasur kontaktin e fundit me vrasësin e turistëve çek pak para se Sokol Mjacaj të arrestohej nga policia në fshatin Grudë e Re.

(Video) Flet e moshuara që “kapi” vrasësin e turistëve çekë

Shprehja - 06.07.2015

Zonja Koçeku rrëfen për A1 Report momentin kur 20-vjeçari i ka hyrë në banesë dhe i ka kërkuar ujë. Siç tregon ajo, Sokol Mjecaj ka qenë mjaft gjakftohtë dhe nuk ka shfaqur asnjë shenjë pendese për ...

Skandaloze: Kjo është dosja kriminale e Sokol Mjacajt dhe e gjyqtarëve që e liruan

Republika - 06.07.2015

I dyshuar si një kriminel i lindur e gjakftohtë, ka dalë disa herë para trupave te gjyqësorit shqiptarë. Por, Sokol Mjacaj ia doli t’ua hedh të gjithë juristeve në Shkodër e në Tiranë, të cilët janë ...

Kontroll gjykatave lidhur me vendimet për Mjacajn që vrau çiftin çek

Kosova Live - 06.07.2015

Ministri i Drejtësisë urdhëron inspektimin në gjykatën e shkallës së parë dhe të Apelit, për dënimet që janë dhënë më parë ndaj autorit të dyshuar për vrasjen e turistëve çekë.