TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Politikani që do t’ju mungojë shqiptarëve - Gani Qarri

Ina - 18.08.2012

Vdekja e Arbër Xhaferit, këtij personalitetit të shquar, njërit nga intelektualët më të çmuar dhe politikanit nga më të madhej të kombit, jo vetëm në Iliridë por edhe në Shqipëri e Kosovë, la pa fjalë pothuajse çdo shqiptar në trojet tona ...

“Vatra” dhe Harry Bajraktari telegram ngushëllimi për Arbër Xhaferrin

Botasot - 18.08.2012

Federata Pan-Shqiptare e Amerikës “Vatra” ka shprehur ngushëllime në adresë të familjes Xhaferri dhe PDSH-së. “Ne e ndjejmë veten shpirtërisht pranë jush në këto çaste të vështira dhe ndan dhimbjen me Ju për humbjen e njeriut të dashur, ...

Ngushëllim nga Pavle Trajanov deri te familja e Arbën Xhaferit

Idividi - 17.08.2012

Shkup, 16 gusht 2012 (MIA) - Me rastin e ndarjes nga jeta të kryetarit të nderit të PDSH-së Arbën Xhefri, kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov dërgoi telegram ngushëllimi deri te familja e tij.

Për të mëdhenjtë shkruhet mirë edhe kur janë gjallë

Lajm - 17.08.2012

Salajdin SALIHU “Mos shkruaj për princa se do të pendohesh”. Sa torturuese kjo thënie e Kishit kur shkruan për politikanë të gjallë dhe sa e domosdoshme kjo druajtje vetëmbrojtëse nga ekzaltimet e çastit apo joshjet nga përfitimet e ...

Ikja e maratonomakut

Lajm - 17.08.2012

Xhelal NEZIRI Lajmin se Arbër Xhaferi ka ndërruar jetë e mësova në Sofje, tek sa bëja gati valixhet për t'u kthyer në shtëpi nga konferenca rajonale për gazetari hulumtuese.

“Vatra” dhe Harry Bajraktari telegram ngushëllimi për Arbër Xhaferrin

Ina - 17.08.2012

Federata Pan-Shqiptare e Amerikës “Vatra” ka shprehur ngushëllime në adresë të familjes Xhaferri dhe PDSH-së. “Ne e ndjejmë veten shpirtërisht pranë jush në këto çaste të vështira dhe ndan dhimbjen me Ju për humbjen e njeriut të dashur, ...

Tirana, Prishtina dhe Shkupi mesazhe ngushëllimi për Arbër Xhaferrin

Ina - 16.08.2012

Liderët politik dhe krerët shtetëror nga Tirana, Prishtina, Shkupi dhe trevat tjera kanë shprehur mesazhet e ngushëllimit me rastin e vdekjes së ish-liderit të PDSH-së dhe njërit ndër mendimtarëve të shquar shqiptar, Arbër Xhaferi.

Mesazhe ngushëllimi nga presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë

Alsat - 16.08.2012

Tirana Mesazh ngushëllimi i Presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani për ndarjen nga jeta të Arbër Xhaferrit “Të dashur familjarë,Në këtë moment të dhimbshëm më lejoni që në emrin tim, të familjes sime dhe të bashkëkombasve të mi në ...

PDIU, ngushëllime për vdekjen e Xhaferit

Albeu.com - 16.08.2012

PDIU, ngushëllime për vdekjen e Xhaferit Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet është bashkuar në ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arben Xhaferit . “Ngushëllimë për humbjen e patriotit politikanit e publicistit.

Lideri BDI-së Ali Ahmeti u dërgoi telegramë ngushëllimi familjes Xhaferi dhe PDSH-së

Idividi - 16.08.2012

Tetovë, 15 gusht 2012 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti u dërgoi telegram ngushëllimi familjes Xhaferi dhe Partisë Demokratike Shqiptare me rastin e vdekjes së kryetarit të nderit të kësaj partie, Arbër ...

Haxhiu: Xhaferi e bëri luftën e 2001-shit Majko: Shqiptarët humbën një rilindës

Lajm - 16.08.2012

Ish-lideri i Partisë Demokratike Shqiptare dhe kryetar i kuvendit të përgjithshëm të kësaj partie Arbën Xhaferi ka ndërruar jetë të mërkurën pasdite në spitalin për Neurokirurgji në Shkup.

Shuhet Arbër Xhaferri, mesazhe ngushëllimi nga Kosova dhe Shqipëria

Lajm - 16.08.2012

Mesazhe të shumta ngushëllimi kanë mbërritur në Maqedoni nga Shqipëria dhe Kosova për humbjen e ish-deputetin e PDSH-së dhe njëkohësisht kryetar nderi i kësaj partie, Arbër Xhaferi.

RDK ngushëllon familjen Xhaferi

Portalb - 16.08.2012

"Me keqardhje dhe pikëllim pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të politikanit Arbën Xhaferri. Në këto momente të dhimbjes për familjen Xhaferri, Rilindja Demokratike Kombëtare ndan pikëllimin me familjarët e të ndjerit duke vlerësuar se ...

USHT telegram ngushëllimi për Arbër Xhaferri

Ina - 16.08.2012

Universiteti Shtetëror i Tetovës ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferri me rastin e vdekjes së politikanit dhe intelektualit të mirënjohur Arbër Xhaferri.

Jahjaga dërgon telegram ngushëllimi familjes Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Prishtinë, 15 gusht 2012 (MIA) - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit të tyre, politikanit të njohur shqiptar, Arbën Xhaferi.

DR shpreh ngushëllime për vdekjen e Xhaferit

Idividi - 16.08.2012

Shkup, 15 gusht 2012 (MIA) - Me ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, Demokracia e Re i shpreh ngushëllimet e saja më të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij duke dashur që në këto momente kaq të vështira të ndajë bashkarisht me ...

Hashim Thaçi ngushëllon familjen Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Prishtinë, 15 gusht 2012 (MIA) - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

Berisha: Kontributi i Xhaferit, trashëgimi e çmuar në emancipimin kombëtar

Idividi - 16.08.2012

Tiranë, 16 gusht 2012 (MIA) - "Me ndarjen nga jeta të Arbër Xhaferrit, bota e mendimit dhe elita politike e kombit, humbën njërin prej personaliteteve më të shquara të dekadave të fundit", thuhet në mesazhin e ngushëllimit të Kryeministrit ...

AAK ngushëllon familjen Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Prishtinë, 15 gusht 2012 (MIA) - Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ia përcjellë ngushëllimet më të thella familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta z.Arbën Xhaferit. Në ngushëllimin e AAK-së thuhet: "E nderuara Familje Xhaferi.

Kryetari i LDK-së Mustafa ngushëllon familjen Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Prishtinë, 15 gusht 2012 (MIA) - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi dhe kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi, me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryetarit të PDSH-së, Arben Xhaferi.

Rama: Xhaferri shqiptari që tha të vërteta të mëdha

Idividi - 16.08.2012

Tiranë, 16 gusht 2012 (MIA) - Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka shprehur ngushëlliemt e tij për humbjen e kreut të nderit të PDSH-së Arbër Xhaferr.

Meta: Xhaferri mbrojti të drejtat e shqiptarëve

Idividi - 16.08.2012

Tiranë, 16 gusht 2012 (MIA) - Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, nëpërmjet një mesazhi ka shprehur ngushëllimet Menduh Thaçit për humbjen e Arbër Xhaferrt.

RDK i dërgon telegram ngushëllimi familjes Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Shkup, 16 gusht 2012 (MIA) - "Me keqardhje dhe pikëllim pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të politikanit Arbën Xhaferri. Në këto momente të dhimbjes për familjen Xhaferi, Rilindja Demokratike Kombëtare ndan pikëllimin me familjarët e të ...

Nishani: Ngushëllime për humbjen e një udhëheqësi vizionar

Idividi - 16.08.2012

Tiranë, 16 gusht 2012 (MIA) - Presidenti i vendit Bujar Nishani nëpërmjet një mesazhi ka shprehur ngushëllimet e tij për humbjen e Arbër Xhaferit.

Topi: Arbër Xhaferi ishte një rilindas i kohëve moderne

Idividi - 16.08.2012

Tiranë, 16 gusht 2012 (MIA) - Ish-presidenti Bamir Topi ka shprehu ngushëllimet e tij për humbjen e kreut të nderit të PDSH-së Arbër Xhaferi i cili u nda dje nga jeta. “Arbër Xhaferri ishte një intelektual i klasit të lartë.

Osmani ngushëllon familjen Xhaferi dhe PDSh-në

Alsat - 16.08.2012

Edhe kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare ka shprehur ngushëllime me rastin e humbjes së jetës të ish kryetarit të PDSH-së, Arbën Xhaferi. ‘Me keqardhje dhe pikëllim pranuam lajmin për ndarjen nga jeta të politikanit Arbën Xhaferi.

RDK ngushëllon familjen Xhaferit

Albeu.com - 16.08.2012

RDK ngushëllon familjen Xhaferit Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Rufi Osmani ka shprehur ngushëllime me rastin e humbjes së jetës të ish kryetarit të PDSH-së, Arbën Xhaferi.

QMBI letër ngushëllimi familjes Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Shkup, 16 gusht 2012 (MIA) - Me rastin e vdekjes së Arbën Xhaferit, Qendra për mirëkuptim dhe bashkëpunim institucional dhe njëherit kryetari i saj Muhamed Murtezi u shprehin ngushëllimet më të sinqerta familjarëve dhe bashkëveprimtarëve ...

Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti ngushëlloi familjen Xhaferi

Idividi - 16.08.2012

Tetovë, 16 gusht 2012 (MIA) - Me rastin e ndarjes nga jeta të Arbër Xhaferit, rektori Prof.dr.Vullnet Ameti në emër të USHT-së i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së Tij.

DR shpreh ngushëllime për vdekjen e Xhaferit

Albeu.com - 16.08.2012

DR shpreh ngushëllime për vdekjen e Xhaferit Demokracia e Re Me ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit , Demokracia e Re i shpreh ngushëllimet e saja më të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij duke dashur që në këto momente kaq të ...

Xhaferit i jepet lamtumira e fundit

Albeu.com - 16.08.2012

Xhaferit i jepet lamtumira e fundit Kortezhi i përmortshëm me ytupin e te ndierit Aber Xhaferi eshte nisur drejt varrezave të qytetit. Shumë qytetarë të ardhur nga të gjitha cepat e tokave shqiptare kanë zbarkuar në Tetove për t’i dhënë ...

Arbër Xhaferi përcillet për në banesën e fundit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 16.08.2012

Arbër Xhaferi përcillet për në banesën e fundit (FOTO LAJM) Pas 1 / 4 Para Arbër Xhaferi përcillet për në banesën e fundit UPDATE - Kortezhi i përmortshëm me trupin e të ndierit Arben Xhaferi është nisur drejt varrezave të qytetit në ...

Telegrame ngushëllimi për Xhaferin, madje dhe Pavle Trajanov

Portalb - 16.08.2012

Telegram ngushëllimi për vdekjen e Arbën Xhaferit , mes tjerësh ka dërguar edhe kryetari i Lidhjes Demokratike Pavle Trajanov. “Arbën Xhaferi ishte politikan, ku aktivitetin më të madh politik e kushtoi në ndërtimin e Republikës së ...

Tetovë, përcillet për në banesën e fundit Arbër Xhaferri

Alsat - 16.08.2012

Mijëra qytetarë përcollën për në banesën e fundit, të ndjerin Arbën Xhaferi, një nga figurat më të larta politike në vend. Në kortezhin që përcillte arkivolin, pas familjes së ngushtë pasonin figura të larta politike, personalitete nga ...

Qeveria e Shqipërisë e nderon, e Maqedonisë e harron!

Lajm - 16.08.2012

Në nderim të mendimtarit dhe politikanit Arbën Xhaferi, Këshilli i Ministrave të Republikës së Shqipërisë mbledhjen e ditës së enjte e filloi me një minutë heshtje, kanë njoftuar mediat në Tiranë.

Iu dha lamtumira e fundit Arbër Xhaferit

Lajm - 16.08.2012

M ijëra qytetarë, personalitete të larta politike nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria, si dhe diplomatë të huaj, i dhanë lamtumirën e fundit Arbër Xhaferit, në kortezhin për në varrezat e Tetovës.

Shkup, ndahet nga jeta Arbën Xhaferri, mesazhe ngushëllimi nga politika shqiptare

Gazeta Republika - 16.08.2012

Kryeministri shqiptar Sali Berisha i ka dërguar pasditen e djeshme një mesazh, familjes së të ndjerit, Arbën Xhaferri, si dhe kreut të PDSH, Menduh Thaçi dhe të gjithë anëtarëve të PDSH-së.

Ndarja nga jeta e Xhaferrit, homazhe në Pallatin e Kulturës, Tetovë

Ora news - 16.08.2012

Sot do të bëhet varrimi i ish-liderit të PDSH-së në Maqedoni, Arbër Xhaferri, i cili ndërroi jetë rreth orës 16:00 të së mërkurës në Klinikën Neurokirurgjikale në Shkup pas një sulmi të hemorragjisë cerebrale.

Ndarja nga jeta e Xhaferrit, Basha mesazh ngushëllimi familjarëve

Ora news - 16.08.2012

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, u ka dërguar një mesazh ngushëllimi familjarëve të Arben Xhaferrit, i cili u nda nga jeta një ditë më parë.

Rektori i USHT-së, Prof. dr. Vullnet Ameti ngushëlloi familjen Xhaferri

Yll Press - 16.08.2012

“Në këto momente të dhimbshme për Ju, më lejoni që në emrin tim, të mësimdhënësve, bashkëpunëtorëve dhe studentëve të Universitetit Shtetëror të Tetovës t’Ju përcjell ngushëllimet më të sinqerta për humbjen e politikanit dhe intelektualit ...

I jepet lamtumira Arbën Xhaferrit

Botasot - 16.08.2012

Zhvillohet ceremonia e varrimit të ish-liderit të Partisë Demokratike shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferri, i cili vdiq në orët e para të pasdites së të mërkurës.

Varroset Arben Xhaferi

Yll Press - 16.08.2012

Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë edhe personalitete publike, politike dhe përfaqësues të korit diplomatik në Maqedoni. Në heshtje të plotë, shoqëruar me kurora lulesh duke filluar nga ajo e familjes së ngushte, institucioneve, partive dhe ...

Osmani ngushëllon familjen Xhaferi dhe PDSh-në

Yll Press - 16.08.2012

Arbën Xhaferin, shqiptarët gjithmonë do ta mbajnë mend si një politikan dhe njeri me ndikim në rrjedhat politike shqiptare në Maqedoni dhe më gjerë’, thuhet në telegramin e ngushëllimit të kreut të RDK-së, Rufi Osmani.

Patozi: Vdekja e Xhaferit, humbje e pazëvendësueshme

Botasot - 16.08.2012

Vdekja e Arbën Xhaferit është një humbje e pazëvendësueshme jo vetëm për shqiptarët e Maqedonisë por për mbarë hapësirën shqiptare të mendimit politik.

Nderohet kujtimi

VOA - 16.08.2012

Arbër Xhaferit, kryetarit të parë të Partisë Demokratike Shqiptare iu bënë homazhe në Tetovë, ndërsa në një takim përkujtimor po në Tetovë bashkëpunëtorë, ish-bashkëpunëtorë, miq e të afërm, politikanë nga Shqipëria, Kosova e Maqedonia dhe ...

Shqipëri: Nderohet kujtimi i Arbër Xhaferit

VOA - 16.08.2012

Në Tiranë, anëtarët e qeverisë shqiptare mbajtën sot një minutë heshtje në nderim të , Arbër Xhaferrit, një prej figurave më të spikatura të botës shqiptare.

Ndahet nga jeta Arbën Xhaferri, u godit nga hemorragjia cerebrale

Shekulli - 15.08.2012

Është ndarë nga jeta Arben Xhaferri, ish -kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Lajmi vjen i konfirmuar nga mjeku i tij Sllobodan Damjanoski.

Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar

Evropaelire - 15.08.2012

18:57 Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar 18:24 Kina i kërkon Japonisë lirimin e aktivistëve 18:05 OKB: Regjimi i Asadit kreu krime lufte 17:47 Princi Filip shtrohet në spital 17:20 VV: ShIK-u, strukturë e ...

Vdiq Arben Xhaferi

Portalb - 15.08.2012

Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare, Arben Xhaferi ndërroi jetë sot në orën 16 si pasojë e sulmit në kokë që e përjetoi ditë më parë. Lajmin e konfirmuan nga Klinika për neurokirurgji.

Ndërroi jetë Arbër Xhaferi

Lajm - 15.08.2012

Kryetari i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arbër Xhaferi ndërroi jetë sot rreth orës 16 si pasojë e sulmit në tru që e përjetoi para një jave.

Ndërroi jetë Arbër Xhaferi

Alsat - 15.08.2012

Në orët e pasditës ndërroi jetë ish lideri i PDSH-së Arbër Xhaferi, i cili për një javë ndodhej në gjendje kome pas një gjakderdhje në tru, që kishte përjetuar të mërkurën e kaluar në banesën e tij në ...

Hashim Thaçi telegram ngushëllimi familjes Xhaferri

LajmiFundit - 15.08.2012

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

Aleanca KuqeZi shpreh ngushëllime për Arbër Xhaferrin

Portalb - 15.08.2012

Alenca KuqeZi i shpreh ngushëllimet e sinqerta dhe të ndjera familjes së Arbër Xhaferrit për ndarjen nga jeta të rilindasit të madh të historisë sonë.

Ahmeti: 'Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual'

Alsat - 15.08.2012

Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së Me keqardhje të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut tim të respektuar, Arbër Xhaferit. Gjatë tërë këtyre viteve ka pasur situata jo të lehta me të cilat jemi përballur duke filluar që në ditët e ...

Aleanca Kuq e Zi: Vdekja e Xhaferrit, humbje për bashkimin kombëtar

LajmiFundit - 15.08.2012

Alenca KuqeZi i shpreh ngushellimet e sinqerta dhe te ndjera familjes se Arber Xhaferrit per ndarjen nga jeta te rilindasit te madh te historise sone.

Shuarja e Arbër Xhaferit, politikanët përcjellin mesazhe ngushëllimi

Albeu.com - 15.08.2012

Shuarja e Arbër Xhaferit, politikanët përcjellin mesazhe ngushëllimi Politikanët nga Shqipëria kanë përcjellë mesazhet e tyre për vdekjen e ish-deputetit të PDSH-së Arbër Xhaferri .

Vdekja e Arben Xhaferit, Thaçi mesazh ngushëllimi familjes

Albeu.com - 15.08.2012

Vdekja e Arben Xhaferit, Thaçi mesazh ngushëllimi familjes Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben ...

Vdekja e Xhaferit, Ahmeti: Humbje e madhe për shqiptarët

Albeu.com - 15.08.2012

Vdekja e Xhaferit, Ahmeti: Humbje e madhe për shqiptarët Ali Ahmeti Vetëm disa minuta pas lajmit për vdekjen e kryetarit të nderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti , ka dërguar telegram ngushëllimi.

Lamtumirë Arbër Xhaferi

Albeu.com - 15.08.2012

Lamtumirë Arbër Xhaferi UPDATE - Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka ndërruar jetë sot pasdite, rreth orës 16:00 si pasojë e hemorragjisë cerebrale të pësuar një javë më parë.

Nishani: Arben Xhaferri, vizionar që i shërbeu kombit shqiptar

LajmiFundit - 15.08.2012

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes së politikanit shqiptar në Maqedoni, Arben Xhaferri. “Të dashur familjarë, Në këtë moment të dhimbshëm më lejoni që në emrin tim, të familjes sime dhe të ...

Vdekja e Arben Xhaferrit, Berisha: Elita e kombit humbi personalitetin e shquar

LajmiFundit - 15.08.2012

Kryeministri Sali Berisha i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së politikanit shqiptar në Maqedoni Arben Xhaferri i cili u nda nga jeta diten e sotme.

Ali Ahmeti ngushëllon familjen e Xhaferit

Portalb - 15.08.2012

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, përmes një telegrami shprehi ngushëllimin e tij për familjen dhe shokët e Arben Xhaferit, me rastin e ndërrimit jetë këtë pasdite.

Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar

Portalb - 15.08.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet me rastin e vdekjes së veprimtarit, politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi

Alsat - 15.08.2012

Prishtina Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi, ngushëlluan familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

DR ngushëllon familjarët dhe miqtë e Xhaferit

Portalb - 15.08.2012

Edhe nga Demokracia e Re kanë arritur ngushëllimit për familjen e të ndjërit Arbën Xhaferi. “Me ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit Demokracia e Re i shpreh ngushëllimet e saja më të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij, duke ...

Personalitetet politike mesazhe ngushëlluese me rastin e vdekjes së Arbën Xhaferit

Shqipmedia - 15.08.2012

Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot në Shkup.

Berisha, Topi, Nishani, Rama e Meta telegrame ngushëllimi për shuarjen e Xhaferit

Portalb - 15.08.2012

Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, kryeministri, Sali Berisha, kryetari i ...

Vdiq Arbër Xhaferi

Yll Press - 15.08.2012

Në orët e pasditës ndërroi jetë ish lideri i PDSH-së Arbër Xhaferi, i cili për një javë ndodhej në gjendje kome pas një gjakderdhje në tru, që kishte përjetuar të mërkurën e kaluar në banesën e tij në Tetovë.

Ndërroi jetë Arbër Xhaferi, varrimi nesër në Tetovë

Yll Press - 15.08.2012

Në orët e pasditës ndërroi jetë ish lideri i PDSH-së Arbër Xhaferi, i cili për një javë ndodhej në gjendje kome pas një gjakderdhje në tru, që kishte përjetuar të mërkurën e kaluar në banesën e tij në Tetovë.

Ndahet nga jeta Arbër Xhaferi

VOA - 15.08.2012

Arbër Xhaferi, ish-kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare, u nda nga jeta sot pasdite në orën 3:50. Ai pësoi një hemorragji cerebrale më tetë gusht dhe u shtrua në klinikën neurokirurgjike të Shkupit.

Ndarja nga jeta e Xhaferit, mesazhe ngushëllimi nga politika shqiptare

Ora news - 15.08.2012

Kryesocialisti Edi Rama nëpërmjet rrjetit social tëitter ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, duke e vlerësuar si shqiptarin jotipip që hapi rruge te pashkelura me trimeri te jashtezakonshme intelektuale.

Isa Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi

Koha.net - 15.08.2012

Prishtinë, 15 gusht - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka ngushëlluar familjen Xhaferi, me rastin e vdekjes së Arben Xhaferit. Në telegramin e ngushëllimit thuhet:Me hidhërim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferi, ...

Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi

Botasot - 15.08.2012

Me hidhërim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të z. Arbën Xhaferi, themeluesit të Partisë Demokratike Shqiptare, prijësit të shqiptarëve në Maqedoni dhe intelektualit të shquar.

Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual

Yll Press - 15.08.2012

Ka pasur gjëra për të cilat jemi pajtuar, por edhe shumë gjëra për ë cilat kemi pasur qëndrime të ndryshme, por ajo të cilës i jemi përmbajtur gjithnjë, ka qenë niveli njerëzor i komunikimit tonë personal dhe politik.

Shkup, ndahet nga jeta Arbër Xhaferri, prej ditësh ndodhej në koma

BalkanWeb - 15.08.2012

SHKUP -Ish-kryetari i PDSH-së në Maqedoni dhe njëherazi kryetar nderi i kësaj partie, Arbër Xhaferri është ndarë nga jeta sot pasdite në moshën 64-vjecare. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i PDSH, Agon Ferati.

Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje e madhe për mbarë shqiptarët

Botasot - 15.08.2012

Vetëm pak orë pas lajmit për vdekjen e kryetarit të nderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka dërguar telegram ngushëllimi.

Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi

Telegrafi - 15.08.2012

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

Kosova vlerëson personalitetin e Arbër Xhaferit

VOA - 15.08.2012

Udhëheqës të lartë politikë në Kosovë, thonë se vdekja e Arbër Xhaferit është humbje për gjithë kombin shqiptar Në Kosovë, udhëheqës të lartë politikë, shprehën ngushëllimet e tyre për vdekjen e politikanit Arbër Xhaferi, duke e vlerësuar ...

Krasniqi, Thaçi e Nishani ngushëlluan familjen Xhaferi

Koha.net - 15.08.2012

Prishtinë, 15 gusht - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e vdekjes së atdhetarit, veprimtarit dhe intelektualit të shquar Arbën Xhaferi.

Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar

Botasot - 15.08.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet me rastin e vdekjes së veprimtarit, politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.

Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Xhaferi

Botasot - 15.08.2012

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e vdekjes së atdhetarit, veprimtarit dhe intelektualit të shquar, Arbën Xhaferi.

Ngushëllimet e Jahjagës dhe AAK-së

Koha.net - 15.08.2012

Prishtinë, 15 gusht - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit të tyre, politikanit të njohur shqiptar, Arbën Xhaferi.Në ...

Jahjaga: Xhaferi, kontribues i çmuar në skenën shqiptare

Botasot - 15.08.2012

Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit të tyre, politikanit të njohur shqiptar, Arbën Xhaferi.

Shqipëri: Reagime pas vdekjes së Arbër Xhaferit

VOA - 15.08.2012

Në Shqipëri figurat kryesore shtetërore dhe politike të vendit kanë shprehur sot në mbrëmje hidhërimin për ndarjen nga jeta të Arbër Xhaferit, një nga firmatarët e Marrëveshjes së Ohrit dhe një nga zërat autoritar të shqiptarëve në rajon.

Rama: Vdekja e tij një humbje e madhe për boten shqiptare

Botasot - 15.08.2012

Kryesocialisti Edi Rama nëpërmjet rrjetit social twitter ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, duke e vlerësuar si shqiptarin jotipik që hapi rruge te pashkelura me trimëri të jashtëzakonshme intelektuale.

AAK ngushëllon Familjen Xhaferi

Botasot - 15.08.2012

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ia përcjellë ngushëllimet më të thella familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta z.Arbën Xhaferit. Në ngushëllimin e AAK-së thuhet: "E nderuara Familje Xhaferi.

Liderët politikë ngushëllojnë familjen Xhaferi

Yll Press - 15.08.2012

Telegrame ngushëllimi kanë arritur në redaksinë tonë nga subjekte politike nga mbarë trevat shqiptare. Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka ndërruar jetë sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale.

Shuhet A.Xhaferi, mesazhe të shumta ngushëllimi

Panorama - 15.08.2012

TIRANE- Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot në Shkup.

Arbër Xhaferi, filozof-mbret, apo mbret-filozof?

Lajm - 14.08.2012

EDMOND ADEMI Se njohë mirë. Ndoshta se njoh aspak. Njëherë në jetë e kam takuar, para gati një 1 viti, biseduam rreth 70 minuta. Biseduam për politikën, filozofinë, jetën e tij, aq sa na lejoji koha.

Arbër Xhaferi, ende asnjë përmirësim

Albeu.com - 14.08.2012

Arbër Xhaferi, ende asnjë përmirësim Dy javët e para, që prej shtrimit në spital, do të jenë tejet të rëndësishme por edhe të rrezikshme për jetën e ish liderit të PDSH-së, Arbër Xhaferi .

Shëndeti i Arbër Xhaferit nuk ka përmirësime

Panorama - 14.08.2012

Dhjetë deri në dy javët e parë, duke filluar nga dita e shtrirjes në spital, do të jenë të rrezikshme për jetën e ish-liderit të PDSH-së, Arbër Xhaferi, i cili prej pesë ditësh mbahet në përkujdesje intensive në klinikën e neurokirurgjisë ...

Pa përmirësime gjendja shëndetësore e Arbër Xhaferit

Ina - 13.08.2012

Ish-kryetari i PDSH-së, Arbër Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa përmirësime. Një zyrtar i PDSH-së deklaroi për INA se Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje kome dhe se po luten për përmirësimin e gjendjes së tij ...

Arbër Xhaferi, filozof-mbret apo mbret-filozof?!

Shqipmedia - 13.08.2012

Nga Edmond Ademi Se njohë mirë. Nodshta se njoh aspak. Njëher në jetë e kam takuar, para gati një 1 viiti, biseduam rreth 70 minuta. Biseduam për politikën, filozofinë, jetën e tijë, aq sa na lejoji koha.

Pa përmirësime gjendja shëndetësore e Arbër Xhaferit

Ora news - 13.08.2012

Ish-kryetari i PDSH-së, Arbër Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa përmirësime. Një zyrtar i PDSH-së deklaroi se Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje kome dhe se po luten për përmirësimin e gjendjes së tij ...

Pa përmirësime gjendja shëndetësore e Arbër Xhaferit

Botasot - 13.08.2012

Ish-kryetari i PDSH-së, Arbër Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa përmirësime.Një zyrtar i PDSH-së deklaroi se Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje kome dhe se po luten për përmirësimin e gjendjes së tij ...

Gjendja shëndetësore e Arben Xhaferit pa përmirësime

Koha.net - 13.08.2012

Shkup, 13 gusht - Intelektuali e politikani i përmasave gjithëkombëtare, ish-kryetari i PDSH-së, ArbënXhaferi, vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa përmirësime.

Arbër Xhaferri ende në koma, asnjë përmirësim

BalkanWeb - 13.08.2012

SHKUP- Ish-kryetari i PDSH-së, Arbër Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe pa përmirësime. Një zyrtar i PDSH-së deklaroi se Xhaferi vazhdon të jetë në gjendje kome dhe se po luten për përmirësimin e gjendjes së tij ...