TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mot me diell dhe me vranësira

Lajm - 17.06.2018

Sot në mëngjes po mban mot me diell de me re të pakta. Pritet që pasdite vranësirat të shtohen, të shoqëruara me reshje shiu dhe vende-vende edhe me stuhi, sidomos në rajonet malore.

Moti, paradite diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm

Alsat - 17.06.2018

Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite mot i paqëndrueshëm, me shi lokal dhe bubullima. Do të fryjë erë e kohëpaskohshme e përforcuar ...

Parashikimi i motit në Kosovë për ditët në vazhdim

Telegrafi - 17.06.2018

Në fundjavë kryesisht me vranësira dhe shtrëngata me shi. 15.06.2018 – Vorbulla ciklonike nga Atlantiku ka filluar të depërtojë mbi rajon, ku edhe gjatë fundjavës do të kushtëzojë mot jostabil, më të ...

Parashikimi i motit: priten vranësira

Mapo - 17.06.2018

Dita e diel do të jetë kryesisht me mot të vranët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e parë të ditës do të kemi mot të kthjellët, ndërsa gjatë pjesës së dytë vranësirat sa vijnë e do ...

Parashikimi i motit për sot

Koha.net - 29.08.2018

Sot në Kosovë temperaturat maksimale do të arrin deri në 27 gradë Celsius, ndërsa ato minimale do të jenë në 13 gradë Celsius. “Do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale me diell.

Shi e rrufe në ditët në vijim

Koha.net - 22.07.2018

Gjatë javës së ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm me diell dhe vranësira të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë, njofton ...

Java e ardhshme në Kosovë me shi dhe shkarkim rrufesh

Telegrafi - 17.06.2018

Sipas parashikimit të meteorologëve edhe gjatë javës së ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot jo stabil, me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se ...

Moti, paradite diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm

Antpress - 17.06.2018

17 June 2018 / 9:53 Moti në Maqedoni paradite do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare, ndërsa pasdite mot i paqëndrueshëm, me shi lokal dhe bubullima.

Vranët, shi e stuhi, ky është moti për sot

Lajmi.net - 16.06.2018

Në Kosovë sot do të jetë e mot i ndryshueshëm, me re, pjesërisht me shi e stuhi. Temperatura më e ulët nga 14 në 20 gradë, ajo më e larta e ditës do të jetë nga 28 në 32 ...

Moti sot në vendin tonë

Lajm - 11.02.2019

Moti sot në Maqedoni paradite do të jetë me diell ndërsa pasdite me vranësira dhe me reshje shiu. Gjatë ditës do të fryjë edhe erë në drejtimin jugor.

Mot me vranësira dhe i freskët, pasdite shi i rrëmbyeshëm

Zhurnal - 16.06.2018

Temperatura minimale do të jetë 11°C kurse ajo maksimale 30°C. Edhe në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë deri më 29°C. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë ...

Sinoptikanët: Ngritje e temperaturave nga dita e enjte, Mjekët: Kujdes ushqimin dhe terapitë

Flaka - 16.06.2018

Mot jostabil, me shi dhe vrënësira të kopaskohëshme do të na shoqërojë edhe katër ditët në vijim informojnë sinoptikanët.Rreshjet e shiut ditët në vijim pritet të jenë të koncentruara më shumë në ...

Mot me vranësira dhe i freskët, pasdite shi i rrëmbyeshëm

Tetova Sot - 16.06.2018

Moti sot në Maqedoni pritet paradite të jetë i freskët edhe me vranësira. Më pas, sërish pasdite do të ketë shira të herëpashershme, të cilat në disa vende do të jenë të rrëmbyeshëm dhe me ...

Sinoptikanët: Ngritje e temperaturave nga dita e enjte, Mjekët: Kujdes ushqimin dhe terapitë

Tetova Sot - 16.06.2018

Mot jostabil, me shi dhe vrënësira të kopaskohëshme do të na shoqërojë edhe katër ditët në vijim informojnë sinoptikanët.Rreshjet e shiut ditët në vijim pritet të jenë të koncentruara më shumë në ...

Moti për ditët e ardhshme në Kosovë

Lajmi.net - 15.06.2018

Ditëve të ardhshme mot jostabil, me shtrëngata me shi. 15.06 – Mot më i freskët, kryesisht me vranësira dhe kohë pas kohe me reshje lokale shiu, që pasdite do të shoqërohen edhe me bubullima.

Moti për vikend, i pa përshtatshëm për plazh

Lajmi.net - 15.06.2018

Gjatë këtyre dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm , me vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje të kohë pas kohëshme të shiut. Kështu thotë Instituti hidrometeorologjik i Kosovës.

Shi i rrëmbyeshëm në Shkup, mot i ngjashëm edhe gjatë fundjavës (VIDEO)

Portalb - 15.06.2018

Shkupi sot sërish është kapluar nga shiu i rrëmbyeshëm. I njëjti mot pritet të shoqërojë edhe gjatë fundjavës, njofton Portalb.mk . Nga Drejtoria Hidrometorologjike njoftojnë se mot i ngjashëm pritet ...

Paraditen e sotme moti dot jetë i kthjellët, pasdite reshje dhe shtrëngata shiu

Alsat - 15.06.2018

Paraditen e sotme moti dot jetë i kthjellët kurse pasdite reshje dhe shtrëngata shiu. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi jugor. Temperatura e mëngjesit do të jetë prej 1o deri 18 ...

Parashikimi i motit për fundjavë

Koha.net - 15.06.2018

Gjatë dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm , me vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje kohë pas kohe ë shiut. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nuk do të mungojnë ...

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Telegrafi - 17.11.2019

Gjatë javës mot kryesisht me vranësira, kohëpaskohe me reshje shiu. Nga e mërkura rënie e lehtë e temperaturave. Fusha të presionit të ulët që po depërtojnë mbi Mesdhe, e më pas edhe nga rajoni ynë, ...

Gjatë vikendit mot i vranët dhe me reshje shiu

Telegrafi - 15.06.2018

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të vikendit do të mbajë mot i ndryshueshëm , me vranësira të cilat do të shoqërohen me reshje të kohë pas kohëshme të shiut.

Mos dilni të papërgatitur nga shtëpia, ky është moti për sot

Lajmi.net - 14.06.2018

Sot në vend do të mbajë mot kryesisht i vranët, ndërsa pasdite priten shtrëngata të shpërndara me shi. Temperaturat minimale do të sillen nga 12 deri 14 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale deri në 25 ...

Mot me diell, pasdite shi

Idividi - 14.06.2018

Shkup, 14 qershor 2018 (MIA) - Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite në zonat malore me paraqitje të rrallë të shiut afatshkurtër dhe bubullimave.

Parashikimi i motit: Vazhdojnë ditët e nxehta

Mapo - 11.09.2018

Më 13 shtator vendi ynë do të mbetet me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 -10 m/sek me intensitet më të ...

Sot, mot me shi

Telegrafi - 20.11.2019

Sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me kushte për reshje shiu, duke përfshirë gjithë territorin. Nesër pritet mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell.

Ditëve të ardhshme mot me shtrëngata dhe shi

Koha.net - 14.06.2018

Temperaturat minimale do të sillen nga 12C deri 14C, e ato maksimale do të zbresin deri në 21C, ditën e premte, e pastaj do të rriten deri në 25C. 14.06 - Paradite mot pjesërisht i vranët.

Si do të jetë moti, e enjte 14 qershor 2018

Java News - 14.06.2018

Dita e sotme do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Por gjatë kësaj dite do kemi edhe prezencë vranësirash. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, nuk do të mungojnë edhe reshjet e shiut me ...

Mos dilni jashtë pa u njoftuar me parashikimin e motit

Lajmi.net - 13.06.2018

Mbi vendin tonë sot parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat vend-vende mund të marrin karakter zhvillimi e të sjellin rrebeshe lokale shiu.

Parashikimi i motit: Ja pse do e ndjeni vapën shumë

Mapo - 13.06.2018

Dita e mërkurë do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e parë të ditës do të kemi mot të kthjellët, ndërsa gjatë pjesës së dytë do të kemi vranësira, ...

Edhe këtë javë në Kosovë nuk do të mungojnë shtrëngatat me shi

Koha.net - 13.06.2018

Në Kosovë, sipas meteorologëve, moti deri në fund të javës do të jetë kryesisht i vranët, por nga mesi i javës sërish parashihen shtrëngata me shi. 13.06 - Paradite mot kryesisht me diell.

Moti për ditët e ardhshme në Kosovë

Telegrafi - 13.06.2018

Siç parashikojnë meteorologët gjatë 10 ditëve të ardhshme, në vendin tonë do mbretërojë mot i ndryshueshëm. Nga nesër parashihet mot jostabil dhe zhvillime të shtrëngatave me shi.

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura në rritje

Ina - 12.06.2018

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në orët e pasdites do të ketë vranësira mesatare dhe reshje lokale të shiut. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo ...

Mot i ngrohtë dhe me diell sot

Alsat - 12.06.2018

Sot në mbar vendin pritet të mbizotëroj mot me diell dhe i ngrohtë, me kushte për vranësira mesatare. Temperatura maksimale e ditës do të arrijë deri më 37 gradë celsius, ndërsa temperatura minimale ...

Mot me diell dhe i ngrohtë, deri 35 gradë

Idividi - 12.06.2018

Shkup, 12 qershor 2018 (MIA) - Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite në rajonet malore me paraqitje afatshkurtra të shiut dhe bubullima. Do të fryjë erë e dobët jugore.

Deri në fund të javës mot i ndryshueshëm me temperatura deri në 36 gradë Celsius

Zhurnal - 12.06.2018

Ditëve në vijim moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe jostabil, në nivel lokal proceset do të jenë edhe në formë të motit të keq. "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ...

Parashikimi i motit: Na pret një ditë e nxehtë

Mapo - 05.07.2018

Dita e enjte do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 34 gradë. Kështu duhet të keni kujdes në pikun e vapës, në orët e drekës pasi të matura në diell temperaturat shkojnë edhe ...

Si do të jetë moti sot, e martë 12 qershor 2018

Java News - 12.06.2018

Dita e martë do të jetë kryesisht me mot të nxehtë. Në pjesën e dytë ditës do të kemi vranësira kalimtare, ndërkohë që në zonat malore do kemi edhe reshje shiu të lokalizuara.

Deri në fund të javës mot i ndryshueshëm me temperatura deri në 36 gradë Celsius

Flaka - 12.06.2018

Deri në fund të ditës do të mbajë mot i ngrohtë me temperaturë deri në 36 gradë Celsius, ndërsa pasdite dhe nesër pritet jostabilitet me shi të rrëmbyeshëm lokal dhe vetëtima.

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura në rritje

Alsat - 01.07.2018

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite në pjesën jugperëndimore dhe malore do të ketë kushte për reshje të dendura të shiut. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 19 deri ...

Në Kosovë gjatë 4 ditëve edhe nxehtë, edhe shi

Koha.net - 11.06.2018

Në fillim të javës në Kosovë do të mbajë mot i nxehtë, nga mesi i javës sërish shtrëngata me shi. Në fillim të javës, temperaturat e ajrit do të rriten mbi vlera mesatare, e më pas do të pësojnë një ...

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura në rritje

Tetova Sot - 11.06.2018

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në orët e pasdites do të ketë vranësira mesatare dhe reshje lokale të shiut. Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 9 deri 16 gradë ndërsa ajo ...