TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Protestuesi kuksian rrëfen momentet e arrestimit, me maska dhe me elektrikë në dorë

LajmiFundit - 22.04.2018

Abdi Haziraj është një nga 11 qytetarët kuksianë që u rrëmbyen me forcë nga banesat e tyre nga ana e Policisë, pas protestës për tarifën në Rrugën e Kombit.

3 euro taksa për rrugën e Kombit, kuksianët: E duam ZERO!

Gazeta Express - 22.04.2018

Kuksianët janë kundër propozimit më të fundit të qeverisë që taksa për të kaluar në rrugën e Kombit për ta të jetë 1.5 ...

“Llahtar, jam tu vujt fukarallëkun”, flet pas lirimit protestuesi kuksian (VIDEO)

Gazeta Express - 22.04.2018

Abdi Haziraj është një nga 11 qytetarët kuksianë që u rrëmbyen me forcë nga banesat e tyre nga ana e Policisë, pas protestës për tarifën në Rrugën e ...

Pas vendimit për negociatat opozita shton dozën e sulmeve, Kryemadhi shpërthen ndaj ndërkombëtarëve, Basha tjetër ...

SOT - 21.04.2018

Rekomandimi i Komisionit Evropian pak ditë më parë që Shqipëria të hapë negociatat pasohet nga një periudhë dy-mujore, ku deri në qershor politika jonë duhet të punojë fort për të bindur Këshillin e ...

Protesta e kuksianëve/ “Djali ishte i sëmurë, policët erdhën të maskuar dhe e morën zvarrë në 3 të natës”

LajmiFundit - 21.04.2018

Familjaret e Vasil Laçit, një nga 4 protestuesve të “Rrugës së Kombit” që mbeti në burg nga gjykata e Apelit të Shkodrës nuk pajtohen me vendimin. Fëmijët, bashkëshortja dhe familja prisnin që ai të ...

Kuksianët dhe opozita, hane Shane, hane Bagdad!

SOT - 21.04.2018

Që pas revoltës së kuksianëve në “Rrugën e Kombit”, opozita e ka shtuar intensitetin e presionit ndaj qeverisë. Si të thuash kërkon ta mbajë ndezur këtë shkëndijë, prushin në vatër, që të mos fiket ...

Çfarë duhet të dinë kuksianët nëse shohin Mbretëreshën Elisabeth?

SOT - 21.04.2018

Britania e Madhe mbetet një nga vendet e preferuara për emigrantët shqiptarë. Mirëqenia, pagesa e mirë, por edhe mundësitë e tjera që të ofron një shtet si Britania, kanë bërë që shumë shqiptarë të ...

“Edi Rama diktatori më i madh!” Fëmijët presin babain, gjykata e lë në burg

LajmiFundit - 21.04.2018

Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës për të lënë në burg katër nga 11 kuksianët e arrestuar, në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë tashmë të lënë në burg, Vasil Laçit, dy ...

VIDEO/ Në familjen e kuksianit që mbeti pas hekurave, nëna: Më ktheni djalin, fëmijët e kërkojnë

BalkanWeb - 21.04.2018

Familjaret e Vasil Laçit, një nga 4 protestuesve të “Rrugës së Kombit” që mbeti në burg nga gjykata e Apelit të Shkodrës nuk pajtohen me vendimin. Fëmijët, bashkëshortja dhe familja prisnin që ai të ...

"Edi Rama diktatori më i madh!" Fëmijët presin babain, gjykata ja lë në burg

Gazeta Express - 21.04.2018

Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës për të lënë në burg katër nga 11 kuksianët e arrestuar, në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë tashmë të lënë në burg, Vasil Laçit, dy ...

Ish-deputeti i PS-së: Kuksianëve iu ‘ngref’ dhe lanë shtatzënë Ramën e ‘qeverinë e bijve të k*rvave’

Durres Lajm - 21.04.2018

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, tashmë kryetar i Partisë Bashkimi Demokristian Shqiptar (PBDKSH), ka reaguar pas vendimit të dhënë nga gjykata në Shkodër, për 11 protestuesit kuksianë të arrestuar ...

Lirimi i kuksianëve, Basha: Drejtësi gjysmake! Qëndresa të vazhdojë

Lajmi.net - 20.04.2018

Lulzim Basha ka reaguar pak pas vendimit të Apelit të Shkodrës, që liroi 7 dhe la ende në burg 4 prej protestuesve kuksianë, që u ndaluan pas përleshjeve në tubimin e zhvilluar në Rrugën e Kombit.

Katër kuksianë në burg, reagon Basha: Drejtësi gjysmake! Protesta do të vazhdojë

SOT - 20.04.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkodër që vendosi lirimin e 7 kuksianëve të arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit, ndërsa për 4 të tjerë vendosi që ti ...

Deklarata e Lulzim Bashës për lirimin e 7 kuksianëve

LajmiFundit - 20.04.2018

Lulzim Basha e quan vendimin e Kryeministrit Rama ‘gjysmak, pasi 4 kuksianë mbahen në burg dhe Saimir Tahiri lihet në parlament’. Reagimi pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkodër për lirimin e 7 ...

Gjyqi i Apelit, protesta me pankarta: Lironi kuksianët, arrestoni Tahirin!

Lajmi.net - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton sot masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Mësohet se policia ka marrë masa të forta sigurie për mbarëvajtjen normale të ...

Vendimi i gjykatës, Kryemadhi: Protestë deri në lirimin e çdo kukësiani të arrestuar

SOT - 20.04.2018

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Shkodrës për lirimin e vetëm 7 nga 11 kukësianëve të arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit.

Katër kuksianë në burg, Manjani del me propozim të ri: Parlamenti të miratojë këtë ligj

SOT - 20.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka një propozim pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës që vendosi të lërë në burg 4 nga 11 kuksianët për të cilët Shkalla e Parë vendosi “Arrest me ...

Voltana Ademi kërkon lirimin e kuksianëve, “Sot gjykata ka rastin të tregojë se drejtësia ekziston”

SOT - 20.04.2018

Edhe kryebashkiakja Voltana Ademi ka një mesazh publik, ndërsa sot pritet të zhvillohet gjyqi ndaj 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës në rrugën e Kombit, në gjykatën e Apelit në Shkodër.

Lirohen 8 protestues nga Kokësi, 3 veta mbesin në burg

Almakos - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka liruar 8 nga protestuesit kuksianë të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit për vendosjen e taksës, duke lënë në burg vetëm 3 prej tyre.

Sot seanca për 11 kuksianët që protestuan në Rrugën e Kombit

Lajmi.net - 20.04.2018

Në Gjykatën e Apelit të Shkodrës do të zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë të 11 kuksianëve te ndaluar pas protestës në Rrugën e Kombit.

Gjykata rrëzon kërkesën e avokatëve, nuk merr për bazë videon që vërtetonte arrestimet e paligjshme të kuksianëve

Portalb - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër nuk ka pranuar kërkesën e avokatëve për të konsideruar si provë videon që tregonte se arrestimet e kuksianëve ishin kryer në kundërshtim me ligjin.

Gjyqi ndaj 11 kuksianëve, Voltana Ademi: Drejtësia është përballë sfidës së pavarësisë

SOT - 20.04.2018

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ndodhet në sallën e gjyqit në Gjykatën e Apelit Shodër, ku po zhvillohet seanca ndaj 11 protestuesve kuksianë të Rrugës së Kombit.

Seanca për 11 kuksianët nën masa të forta policore

Almakos - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton sot masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Mësohet se policia ka marrë masa të forta sigurie për mbarëvajtjen normale të ...

Lirohen 11 kuksianët e arrestuar për protestën e Rrugës së Kombit

Lajmi.net - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka liruar 11 kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit. Masa ndaj tyre është dhënë ajo e detyrimit të paraqitje.

Protestë para Gjykatës në Shkodër, qytetarët e mbushin me tymuese

SOT - 20.04.2018

Sot vendoset fati për 11 kuksianët e arrestuar. Edhe pse policia ka blinduar Gjykatën e Apelit, shumë qytetarë kanë dalë për të mbështetur kuksianet e arrestuar, pas protestës në “Rrugën e Kombit”.

Gjyqi i 11 kuksianëve, policia “blindon” gjykatën e Apelit Shkodër, nis protesta

LajmiFundit - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Mësohet se policia ka marrë masa të forta sigurie për mbarëvajtjen normale të kësaj ...

Gjykata jep vendimin përfundimtarë për 11 kuksianet e arrestuar

Lajmi.net - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër vendosi pak minuta më parë lirimin me “detyrim paraqitje” për 7 nga 11 kuksianët e arrestuar lidhur me protestën për tarifën e kalimit në Rrugën e Kombit.

Apeli shpall vendimin për kuksianët e arrestuar, 8 lihen të lirë dhe 3 në burg

SOT - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër dha vendimin për 11 të arrestuarit në protestën e Rrugës së Kombit. Gjykata vendosi të lirojë 8 nga të burgosurit, si pjesëmarrës në protestën për taksën e ‘Rrugës së ...

Protesta në Kukës, qytetarët: Edi Rama, liro 11 kuksianët, ose gjej vend ku të futesh

LajmiFundit - 20.04.2018

Qytetare te shumte nga Kukesi kane kerkuar lirimin e 11 qytetareve te arrestuar pas protestes ne Kalimash. Disa prej ketyre protestuesve thane sot se nese gjykata nuk i liron qytetaret nga Kukesim ...

Lirohen 11 kuksianët e arrestuar për protestën e Rrugës së Kombit

LajmiFundit - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka liruar 11 kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit. Masa ndaj tyre është dhënë ajo e detyrimit të paraqitje.

Apeli vendos sot për 11 kuksianët, policia blindon gjykatën

SOT - 20.04.2018

Sot do të vendoset fati i 11 kuksianëve të arrestuar në Gjykatën e Apelit të Shkodrës. Pas protestës së dhunshme të 31 marsit, Policia e Shtetit arrestoi 23 qytetarë kuksianë, ndërkohë që 12 prej ...

Apeli liron 7 protestues dhe mban në burg 4 kuksianë

SOT - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka liruar 7 nga protestuesit kuksianë të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit për vendosjen e taksës, duke lënë në burg 4 prej tyre.

Solidarizmi me kuksianët, me dhjetra drejt Shkodrës nga Kukësi, por jo vetëm….

LajmiFundit - 20.04.2018

Ditën e sotme në Shkodër do të zhvillohet seanca e apelit për 11 qytetart kuksianë të cilët mbahen në burg, që pas protestës në Rrugën e Kombit. Seanca do të zhvillohet në qytetin e Shkodrës po kjo ...

Kush janë 3 gjyqtarët që liruan 7 kuksianët dhe la në burg 4 prej tyre

LajmiFundit - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër mori sot vendimin për lirimin e 7 prej protestuesve të Rrugës së Kombit por la në burg 4 të tjerë. Vendimi u mor nga trupa gjykuese e përbërë nga Astrit Kalaja, (anëtar) ...

Qytetarët dhe Grupi i PD, tubim sot para Gjykatës së Apelit në Shkodër për lirimin e 11 kuksianëve

Ina - 20.04.2018

Qytetarë dhe i gjithë Grupi parlamentar i PD-së do të mblidhen sot në orën 10:00 tek Gjykata e Apelit në Shkodër për të kërkuar lirimin e 11 kuksianëve të arrestuar për revoltën në Rrugën e Kombit.

Sot vendimi për 11 kuksianët, qytetarët dhe opozita protestë në Shkodër

Zhurnal - 20.04.2018

Sot vendimi për 11 kuksianët, qytetarët dhe opozita protestë në Shkodër Tiranë, 20 prill - Në orën 11.00 të ditës së sotme do të zhvillohet në Shkodër seanca gjyqësore ndaj 11 protestuesve të Rrugës ...

4 kuksianë në burg, reagon ashpër Monika Kryemadhi: Beteja e tyre është beteja jonë!

LajmiFundit - 20.04.2018

Pas vendimit të gjykatës së Apelit të Shkodrës për lirimin e 7 kuksianëve dhe mbajtjen në burg të 4 prej tyre, ka reaguar edhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

Lirimi i kuksianëve, Basha: Drejtësi gjysmake! Qëndresa të vazhdojë

Mapo - 20.04.2018

Lulzim Basha ka reaguar pak pas vendimit të Apelit të Shkodrës, që liroi 7 dhe la ende në burg 4 prej protestuesve kuksianë, që u ndaluan pas përleshjeve në tubimin e zhvilluar në Rrugën e Kombit.

Gjyqi i kuksianëve, Basha: Arritje e protestës qytetare, por beteja do të vazhdojë!

RTSH - 20.04.2018

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sapo u bë i ditur vendimi për lirimin e 7 të ndaluarve në protestat e dhunshme të “Rrugës së Kombit”. “Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej ...

Kuksianët në burg, Kryemadhi-Ramës: Asnjë show në ERTV nuk e shpëton dot frikën tënde

Mapo - 20.04.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, pasi sipas saj, pabesia dhe frika e kreut të qeverisë mbajnë akoma në burg protestuesit kuksianë.

Basha: Lirimi i kuksianëve, arritje e rezistencës qytetare

ABC News - 20.04.2018

Arritje të protestës dhe rezistencës së qytetarëve e quan Lulzim Basha ndryshimin e masës së sigurisë nga arrest me burg në detyrim paraqitje për 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së ...

Katër kuksianë në burg/ Manjani del me propozim të ri: Parlamenti të miratojë një ligj…

Mapo - 20.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka një propozim pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës që vendosi të lërë në burg 4 nga 11 kuksianët për të cilët Shkalla e Parë vendosi “Arrest me ...

Lirohen 8 protestues, Apeli mban në burg vetëm 3 kuksianë

Koha.net - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka liruar 8 nga protestuesit kuksianë të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit për vendosjen e taksës, duke lënë në burg vetëm 3 prej tyre.

Seanca për 11 kuksianët nën masa të forta policore

Telegrafi - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër shqyrton sot masat e sigurisë për 11 protestuesit në Rrugën e Kombit që u mbajtën në burg. Mësohet se policia ka marrë masa të forta sigurie për mbarëvajtjen normale të ...

Katër kuksianë në burg, Manjani del me propozim të ri: Parlamenti të miratojë një ligj

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANË- Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka një propozim pas vendimit të Gjykatës së Apelit të Shkodrës që vendosi të lërë në burg 4 nga 11 kuksianët për të cilët Shkalla e Parë vendosi “Arrest ...

“Sot gjykata ka rastin të tregojë se drejtësia ekziston” Voltana Ademi kërkon lirimin e kuksianëve

Mapo - 20.04.2018

Ndërsa sot pritet të zhvillohet gjyqi ndaj 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës në rrugën e Kombit, në gjykatën e Apelit në Shkodër, edhe kryebashkiakja Voltana Ademi ka një mesazh publik.

Lirohen 8 protestues nga Kukësi, 3 veta mbesin në burg

Telegrafi - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës ka liruar 8 nga protestuesit kuksianë të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit për vendosjen e taksës, duke lënë në burg vetëm 3 prej tyre.

Kuksianët në burg, Kryemadhi-Ramës: Asnjë show në ERTV nuk e shpëton dot frikën tënde

BalkanWeb - 20.04.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pasi sipas saj, pabesia dhe frika e kreut të qeverisë mbajnë akoma në burg protestuesit kuksianë.

Kuksianët me pranga në duar, dalin pamjet brenda gjykatës

Gazeta Express - 20.04.2018

Ka nisur seanca gjyqësore në Shkodër, ndaj 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës në rrugën e ...

“Apeli” liron 7 kuksianë, burg për 4 të tjerët (EMRAT)

Gazeta Express - 20.04.2018

Gjykata e Apelit së Shkodrës ka dhënë vendimin ditën e sotme për 11 të arrestuarit nga Kukësit, të cilët gjatë protestës për rrugën e Kombit dogjën kabinën ku bëhej ...

Vlonjatët në protestë, kërkojnë lirimin e 11 kuksianëve

Mapo - 20.04.2018

Protesta për lirimin e 11 kuksianëve nuk po bëhen vetëm në Shkodër, ku është duke i zhvilluar edhe seanca gjyqësore. Dhjetëra vlonjatë kanë dalë sot në protestë dhe kanë kërkuar lirimin e ...

7 kuksianë lënë qelinë, Basha: Fitore, por duhen liruar edhe 4 të tjerët

Gazeta Express - 20.04.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha e ka quajtur si arritje vendimin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës ditën e sotme ku la të lirë 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së rrugës së ...

Gjykata e Apelit liron 8 nga 11 kuksianët e arrestuar

ABC News - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës liroi 8 nga 11 kuksianët, të cilët u arrestuan pas protestës në Rrugën e Kombit. Gjykata la në burg Elton Cengun, Florin Onuzin dhe Vasil Laçin.

11 kuksianët kërkojnë lirinë në Apelin e Shkodrës

Mapo - 20.04.2018

Në Gjykatën e Apelit të Shkodrës do të zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë të 11 kuksianëve te ndaluar pas protestës në Rrugën e Kombit.

“Burg për Edi Ramën” thirrjet në Shkodër pas lirimit të 7 protestuesve kuksianë

Mapo - 20.04.2018

Të afërm të arrestuarve kuksianë dhe mbështetës të tyre e pritën me brohorima vendimin e gjykatës së Apelit të Shkodrës që i dha lirinë 7 të arrestuarve.

Gjykata rrëzon kërkesën e avokatëve, nuk merr për bazë videon që vërtetonte arrestimet e paligjshme të kuksianëve

Mapo - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër nuk ka pranuar kërkesën e avokatëve për të konsideruar si provë videon që tregonte se arrestimet e kuksianëve ishin kryer në kundërshtim me ligjin.

Video/ Kuksianët para Apelit, qytetarët me tymuese jashtë Gjykatës

ABC News - 20.04.2018

Sot në Gjykatën e Apelit në Shkodër do të zhvillohet seanca e ankimimit për 23 masat e sigurisë që ka dhënë Gjykata e Kukësit për protestuesit e Rrugës së Kombit.

Shkodër, Gjykata e Apelit, tension para gjyqit të kuksianëve

RTSH - 20.04.2018

Situatë e tensionuar para Gjykatës së Apelit në Shkodër e cila pritet të shqyrtojë masat e sigurisë për 11 persona që u ndaluan në protestën e pak kohëve më parë në “Rrugën e Kombit”.

Protesta për lirimin e 11 kuksianëve, në Shkodër hidhen kapsolla

Mapo - 20.04.2018

“Poshtë Edi Rama, poshtë Edi Rama”, janë thirrjet e të rinjve të Partisë Demokratike para Gjykatës së Apelit Shkodrës ku pas pak minutash do të zhvillohet seanca për vlerësimin e masës së sigurisë të ...

Tensionohet situata në Shkodër, hidhet tymuese para “këmbëve” të drejtorit të policisë

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODER- Seanca e sotme gjyqësore ku Apeli i Shkodrës pritet të japë vendimin për 11 kuksianët e arrestuar gjatë protestës në rrugën e Kombit është shoqëruar edhe me protestën e qytetarëve.

Shkodër, lirohen 8 nga 11 të ndaluarit e protestave në “Rrugën e Kombit”

RTSH - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur lirimin e 8 nga 11 qytetarë kuksianë të ndaluar pak kohë më parë në “Rrugën e Kombit” në shenjë proteste ndaj vendosjes së tarifës për kalimin e saj.

Blindohet Shkodra, ç’po ndodh para Gjykatës së Apelit?

Mapo - 20.04.2018

Sot Shkodra ka gdhirë e blinduar. Rreth 100 punonjës të FNSH nga Tirana, forca të shumta të policisë, janë stacionuar pranë Gjykatës së Apelit Shkodër ku në 11.00 do të zhvillohet seanca për ...

Në pritje të vendimit për 11 arrestuarit, Voltana Ademi: ‘Drejtësia’ përballë sfidës së pavarësisë

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODER- Në një kohë kur trupi gjykues është tërhequr për të dhënë vendimin për 11 protestuesit të arrestuar, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar.

Shkodër, masa të forta para Gjykatës së Apelit

ABC News - 20.04.2018

Ndërsa para ndërtesës së Gjykates së Apelit në Shkodër janë mbledhur që në mëngjes dhjetëra persona, të afërm të të arrestuarve, qytetarë të Kukësit dhe të qyteteve të tjera.

“Sot gjykata ka rastin të tregojë se drejtësia ekziston” Voltana Ademi kërkon lirimin e kuksianëve

BalkanWeb - 20.04.2018

Ndërsa sot pritet të zhvillohet gjyqi ndaj 11 kuksianëve të arrestuar pas protestës në rrugën e Kombit, në gjykatën e Apelit në Shkodër, edhe kryebashkiakja Voltana Ademi ka një mesazh publik.

Shkodër, Apeli vendos lirimin e 7 kuksianëve të arrestuar, katër mbeten në burg

Mapo - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës sapo ka vendosur lirimin e 7 kuksianëve të arrestuar, katër mbeten në burg. Gjykata e Apelit vendosi masën e sigurisë “Detyrim me paraqitje” për 7 kuksianë të arrestuar ...

Katër kuksianë në burg, reagon Lulzim Basha: Drejtësi gjysmake, qëndresa vazhdon

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANE- Kreu i PD-së Lulzim Basha reagon pas vendimit të gjykatës për të lënë në burg 4 kuksianë nga protesta në rrugën e Kombit. Sipas tij, gjykata nuk bëri drejtësi, prandaj protesta e qëndresa ...

Mbeten në burg 4 kuksianë, deputetët e PD paralajmërojnë: Revoltë mbarëpopullore

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODËR- Ndërsa pak minuta më parë Gjykata e Apelit të Shkodrës dha vendimin për 11 kuksianët e arrestuar gjatë protestës për taksën në rrugën e Kombit, duke liruar shtatë prej tyre, ndërsa katër të ...

Deputeti i PD apel nga Shkodra: Lironi kuksianët, protesta deri në rrëzimin e qeverisë Rama

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODER- Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka bërë apel për lirimin e 11 qytetarëve kuksianë të arrestuar pas protestës për Rrugën e Kombit.

Katër kuksianët në burg, deputetja e LSI: Drejtësia është në kthetrat e politikës

BalkanWeb - 20.04.2018

TIRANE- Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka folur pas seancës gjyqësore nga Gjykata e Apelit Shkodër ndaj 11 kuksianëve të arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit kundër taksës në këta aks rrugor.

“Rruga e Kombit”, lirohen 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës

RTSH - 20.04.2018

Gjykata e Apelit të Shkodrës liroi 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës kundër vendosjes së pagesës në “Rrugën e Kombit”, duke mbajtur ne qeli vetem 4 prej tyre të cilët rezultonin me ...

VIDEO/ Gjykata liron 7 nga 11 kuksianët. Vendimi pritet me ovacione dhe thirrje

BalkanWeb - 20.04.2018

SHKODER- Gjykata e Apelit Shkodër ka shpallur vendimin për 11 kuksianët e arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit, duke lënë të lirë 8 prej tyre. Vendimi për lirimin e tyre është pritur me ...

Gjykata e Apelit liron 7 nga 11 kuksianët e arrestuar

ABC News - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër liroi shtatë nga protestuesit e Rrugës se Kombit dhe la në burg katër nga 11 që ishin me masën e sigurisë arrest me burg. Përgjatë gjithë orëve që u zhvillua seanca pranë ...

Shkodër, lirohen 7 nga 11 të ndaluarit e protestave në “Rrugën e Kombit”

RTSH - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur lirimin e 7 nga 11 qytetarë kuksianë të ndaluar pak kohë më parë në “Rrugën e Kombit” në shenjë proteste ndaj vendosjes së tarifës për kalimin e saj.

Kryemadhi: Drejtësia, vegël e Qeverisë! Rekomandimi i KE-së nuk e shpëton Ramën

Flaka - 20.04.2018

Ndryshe nga Lulzim Basha, që e quajti drejtësi gjysmake vendimin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës për protestuesit kuksianë, mesazhi i Monika Kryemadhit ishte më i ashpër.

Kryemadhi sulmon Ramën: Asnjë raport ndërkombëtar nuk të shpëton nga revolta

Java News - 20.04.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka sulmuar kryeministrin Edi Rama pasi sipas saj, pabesia dhe frika e kreut të qeverisë mbajnë akoma në burg protestuesit kuksianë.

Vendimi për kuksianët, reagon Basha: Drejtësi gjysmake, protesta dhe qëndresa qytetare do vazhdojë

Gazeta Tema - 20.04.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit që mori gjykata e Apelit në Shkodër, për 11 kuksianët duke liruar 7 dhe lënë në burg 4 prej tyre.

Kryemadhi pas vendimit të gjykatës: Me çdo kusht e çdo mjet, deri në lirimin e protestuesve!

Durres Lajm - 20.04.2018

Përmes një postimi në Facebook, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar për vendimin e dhënë nga Gjykata e Apelit të Shkodrës sot për protestuesit e arrestuar.

Shkodër/ Gjykata e Apelit gjykon sot 11 kuksianët, PD plan bllokimin e seancës

Gazeta Tema - 20.04.2018

Pas caktimit të masave të sigurisë “arrest me burg” në shkallën e parë, 11 kuksianët e prangosur për veprimet në protestën e Kalimashit, ku u shkatërruan sportelet e pagesës së tarifës në Rrugën e ...

Tensionohet situata, tymuese para këmbëve të drejtorit të policisë

Durres Lajm - 20.04.2018

Me pranga në duar, deputeti i PD-së poston videon nga seanca për 11 kuksianët Tymuese para Gjykatës së Shkodrës për 11 kuksianët e arrestuar (FOTO) Seanca e sotme gjyqësore ku Apeli i Shkodrës pritet ...

Lirimi i 7 kuksianëve, Basha merr meritat: Është arritje e protestës

Java News - 20.04.2018

“Vendimi i sotëm për lirimin nga arresti të 7 prej kuksianëve të grabitur nga shtëpitë e tyre me urdhër të Edi Ramës, është arritje e protestës dhe rezistencës së qytetarëve”.

Shkodër, 11 kuksianët mbërrijnë në gjykatë

Java News - 20.04.2018

Në Gjykatën e Apelit në Shkodër zhvillohet seanca për masat e sigurisë për 11 protestuesit kuksianë të lënë në qeli në shkallën e parë. Ata mbërritën në gjkatë rreth orës 10:09 minuta nën masa të ...

VIDEO/ Deputeti i PD bën show, ja çfarë u kërkon kuksianëve në gjykatë

Java News - 20.04.2018

Në Gjykatën e Apelit në Shkodër zhvillohet seanca e rivlerësimit të masave të sigurisë për 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së Kalimashit. Atje janë të pranishëm edhe disa deputetë të PD.

Masa për kuksianët, protestuesit hedhin tymuese para gjykatës

Java News - 20.04.2018

10:42/ Në sheshin para gjykatës janë grumbulluar protestues të shumtë që kërkojnë lirimin e kuksianëve. Ata kanë nisur të hedhin tymuese. 10:08/ Në Gjykatën e Apelit në Shkodër zhvillohet seanca për ...

Tymuese para Gjykatës së Shkodrës për 11 kuksianët e arrestuar (FOTO)

Durres Lajm - 20.04.2018

11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme në Rrugën e Kombit, kanë mbërritur këtë të premte në Gjykatën e Apelit në Shkodër, ku pritet të njihen me masën e rivlerësimit.

Apeli i Shkodrës vendos fatin e 11 kuksianëve, protestë para gjykatës, PD skenar si i Tiranës?

Java News - 20.04.2018

Pas caktimit të masave të sigurisë “arrest me burg” në shkallën e parë, 11 kuksianët e prangosur për veprimet në protestën e Kalimashit, ku u shkatërruan sportelet e pagesës së tarifës në Rrugën e ...

Gjykata e Apelit vendos për “fatin” e 11 kuksianëve, ja vendimi që mori

Gazeta Tema - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka shpallur vendimin për 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme të zhvilluar në Rrugën e Kombit. Gjykata ka vendosur masën e sigurisë detyrim paraqitjeje për 8 ...

Lirohen 8 nga 11 kuksianët e arrestuar, si u prit vendimi (VIDEO)

Durres Lajm - 20.04.2018

Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur të lirojë 8 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme në Rrugën e Kombit. Megjithëse trupa gjykuese vendosi të mos pranojë provat shtesë të ...

Ylli Manjani: Qeveria kërkoi falje për sa i bëri kuksianëve, por atyre nuk jua fal

Gazeta Tema - 20.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit në Shkodër për të liruar vetëm 7 nga 11 protestuesit e Kukësit. Përmes një postimi në Facebook, Manjani shprehet ...

Dhuna në Rrugën e Kombit, Apeli liron 7 nga 11 kuksianët e arrestuar (EMRAT)

Java News - 20.04.2018

15:00 Gjykata e Apelit në Shkodër ka vendosur të premten të lirojë 7 nga 11 kuksianët e arrestuar pas protestës së dhunshme të 31 Prillit në Rrugën e Kombit.

Kukësi sot në protestë, kërkohet liri për 11 te arrestuarit

Ina - 19.04.2018

Qytetarët e Kukësit do të protestojnë sot në mbështetje të 11 protestuesve që vijojnë të jenë në paraburgim. Protesta e thirrur dhe organizuar nga këshilli bashkiak i Kukësit, do të mbahet para ...

Deputeti i PS: Qurravitjet e opozitës për kuksianët si lotët e gruas që vrau burrin në Vlorë

SOT - 19.04.2018

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu ka reaguar ashpër për kolegët e tij të opozitës, ku këta të fundit do të shkojnë nesër në seancën gjyqësore në Shkodër për 11 protestuesit e arrestuar.

Kuksianët PARALAJMËROJNË protestë të fuqishme! Ja çfarë pritet të ndodhë SOT

LajmiFundit - 19.04.2018

Qytetarët e Kukësit do të protestojnë sot në mbështetje të 11 protestuesve që vijojnë të jenë në paraburgim. Protesta e thirrur dhe organizuar nga këshilli bashkiak i Kukësit, do të mbahet para ...

“Të largohet Edi Rama”, Kryemadhi: Ky është kushti i qartë i Brukselit

Zhurnal - 19.04.2018

“Të largohet Edi Rama”, Kryemadhi: Ky është kushti i qartë i Brukselit Tiranë, 19 prill - Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga sallë e Kuvendit foli për rekomandimin e Komisionit Evropian për ...

Kukësi sërish në protestë për 11 të arrestuarit e protestës

Almakos - 19.04.2018

Banorët e Kukësit kanë protestuar këtë të enjte para gjykatës së rrethit, për lirimin e 11 kuksianëve që janë ende në burg për protestën e rrugës së Kombit.

Grupi i PD mbledhje urgjente për vendimin e kuksianëve të arrestuar

SOT - 19.04.2018

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, pasi bojkotoi seancën plenare, shkoi me urgjencë në një mbledhje në selinë blu e cila do të zhvillohet me dyer të mbyllura.

Kukësi proteston për lirimin e 11 protestuesve

Lajmi.net - 19.04.2018

Qytetarët e Kukësit do të protestojnë sot në mbështetje të 11 protestuesve që vijojnë të jenë në paraburgim. Protesta e thirrur dhe organizuar nga këshilli bashkiak i këtij qyteti do të mbahet para ...

Protesta para gjykatës, kukasianët mesazh Ramës: Ata që ke arrestuar janë heronj

LajmiFundit - 19.04.2018

Banorët e Kukësit, u grumbulluan sot paradite para gjykatës së ketij rrethi. Ata protestojnë për të kërkuar lirimin e 11 protestuesve që u arrestuan gjatë protestës së 31 Marsit në Rrugën e Kombit.

Kryemadhi në Kuvend: Integrimi ende iluzion, urdhëroni të lirojnë kuksianët

SOT - 19.04.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Kuvend ditën e sotme u shpreh se dhënia e rekomandimit për hapjen e negociatave është një lajm i bukur, por integrimi ...

Gjyqi ndaj 11 kuksianëve, deputeti i PD i bën thirrje shkodranëve për protestë

SOT - 19.04.2018

Deputeti demokrat i Shkodrës Bardh Spahia nëpërmjet një postimi në facebook fton qytetarët e Shkodrës t’i bashkohen protestës për lirimin e 11 kuksianëve.

Qytetarët e Kukësit sot në protestë, kërkojnë lirimin e 11 të arrestuarve

SOT - 19.04.2018

Siç e kishin lajmëruar më herë, qytetarët e Kukësit do të protestojnë ditën e sotme, pasi kërkojnë lirimin e 11 të arrestuarve pas tubimit të dhunshëm në 31 mars që u mbajt në Rrugën e Kombit në ...

PLASIN protestat/ Kuksianët bashkohen NJËZËRI: LIROJINI vëllezërit tanë!

LajmiFundit - 19.04.2018

Këshilli bashkiak i qytetit të Kukësit ka organizuar një tjetër protestë qytetare që po zhvillohet në këto momente. Në protestë marrin pjesë banorë të Kukësit, Hasit dhe Tropojës.

Do gjykohen protestuesit e Kukësit, del menjëherë rekomandimi i Avokatit të Popullit

LajmiFundit - 19.04.2018

Ditën e nesërme do të gjykohen 11 kuksianët e arrestuar për protestën në Rrugën e Kombit, ndërsa ka dalë sot rekomandimi i Avokatit të Popullit. Avokati i Popullit ka nxjerrë një raport përfundimtar, ...

I arrestuan të birin se protestoi, kuksiani: Kujtova se erdhi Serbia në derë të shtëpisë

Lajmi.net - 19.04.2018

Paraditen e së enjtes rreth 300 banorë të Kukësit dhe përfaqësues të shoqërisë civile kërkuan lirimin e 11 qytetarëve që mbahen në paraburgim pas protestës së 31 marsit në Kalimash.

Deputeti i PS: Qurravitjet e opozitës për kuksianët si lotët e gruas që vrau burrin në Vlorë

Mapo - 19.04.2018

TIRANE- I ashpër ka qenë reagimi i deputetit të PS-së Pjerin Ndreu për kolegët e tij të opozitës, ku këta të fundit do të shkojnë nesër në seancën gjyqësore në Shkodër për 11 protestuesit e arrestuar.

Deputeti i PS: Qurravitjet e opozitës për kuksianët si lotët e gruas që vrau burrin në Vlorë

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- I ashpër ka qenë reagimi i deputetit të PS-së Pjerin Ndreu për kolegët e tij të opozitës, ku këta të fundit do të shkojnë nesër në seancën gjyqësore në Shkodër për 11 protestuesit e arrestuar.

‘Lironi vëllezërit tanë’, qytetarët e Kukësit nisin protestën për 11 të arrestuarit (VIDEO)

BalkanWeb - 19.04.2018

KUKËS- Siç e kishin lajmëruar më herë, qytetarët e Kukësit kanë nisur protestën e tyre pasi kërkojnë lirimin e 11 të arrestuarve pas tubimit të dhunshëm në 31 mars që u mbajt në Rrugën e Kombit në ...

Shqiptarët sërish në protestë, kërkohet lirimi i 11 kuksianëve

Gazeta Express - 19.04.2018

Ditën e sotme në Kukës do të mbahet një tjetër ...

Kukësi sërish në protestë për 11 të arrestuarit e protestës

Telegrafi - 19.04.2018

Banorët e Kukësit kanë protestuar këtë të enjte para gjykatës së rrethit, për lirimin e 11 kuksianëve që janë ende në burg për protestën e rrugës së Kombit.

Pasi braktisi Kuvendin, grupi i PD mbledhje urgjente. Vendimi që morën për kuksianët e arrestuar

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, pasi bojkotoi seancën plenare, shkoi me urgjencë në një mbledhje në selinë blu. Gazetarja Elda Menga raportoi për ‘BalkanWeb’ se PD vendosi që të ...

I arrestuan të birin se protestoi, kuksiani: Kujtova se erdhi Serbia në derë të shtëpisë

Gazeta Express - 19.04.2018

Paraditen e së enjtes rreth 300 banorë të Kukësit dhe përfaqësues të shoqërisë civile kërkuan lirimin e 11 qytetarëve që mbahen në paraburgim pas protestës së 31 marsit në ...

Sot para gjykatës: Kuksianët u rikthehen protestave…

Mapo - 19.04.2018

Qytetarët e Kukësit do të protestojnë sot në mbështetje të 11 protestuesve që vijojnë të jenë në paraburgim. Protesta e thirrur dhe organizuar nga këshilli bashkiak i Kukësit, do të mbahet para ...

Kuksianët dalin në protestë dhe paralajmërojnë Ramën: Do të varet!

Mapo - 19.04.2018

Kuksianët kanë dalë sërish sot në protest për të kërkuar lirimin e bashkëqytetarëve të tyre, të cilët u arrestuan pas protestës në Rrugën e Kombit. 11 prej tyre ndodhen akoma në qeli.

Arrestimi i 11 kuksianëve, në protestë edhe studentët e Fakultetit të Drejtësisë (FOTO)

BalkanWeb - 19.04.2018

TIRANE- Studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës janë soliduarizuar sot me banorët e Kukësit që protestuan para gjykatës për lirimin e 11 kuksianëve që po mbahen në burg pas ...

Kuksianët para gjykatës, kërkojnë lirimin e 11 e të arrestuarve

ABC News - 19.04.2018

Banorë të Kukësit, ashtu siç dhe kishin njoftuar, u grumbulluan sot paradite para gjykatës së ketij rrethi. Ata protestojnë për të kërkuar lirimin e 11 protestuesve që u arrestuan gjatë protestës së ...

Nesër të gjithë me sytë nga Shkodra! "Nderi e do që të jemi sa më shumë"

Gazeta Express - 19.04.2018

Nesër paradite në Gjykatën e Apelit të Shkodrës, pritet të mbahet seanca gjyqësore për 11 kuksianët që ndodhen në masë sigurie “arrest me burg”, për protestën e 31 marsit kundër taksës së Rrugës së ...

Kryemadhi: Integrimi real mbetet iluzion. Lironi kuksianët!

Mapo - 19.04.2018

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në fjalën e saj në Kuvend ditën e sotme u shpreh se dhënia e rekomandimit për hapjen e negociatave është një lajm i bukur, por integrimi ...

Protesta në Kukës: “Lironi Vllaznit tonë”

RTSH - 19.04.2018

Disa dhjetra qytetarë të Kukësit protestuan paraditen e së enjtes në mbështetje të 11 protestuesve që u ndaluan në ngjarjet e dhunshme të “Rrugës së Kombit” dhe vijojnë të jenë në paraburgim.

Kukës, lajmërohet protestë për të kërkuar lirimin e 11 të ndaluarve në “Rrugën e Kombit”

RTSH - 19.04.2018

Një protestë për të kërkuar lirimin e 11 të ndaluarve në ngjarjet e dhunshme në “Rrugën e Kombit” pak ditë më parë, për të kundërshtuar vendosjen e kalimit me pagesë të kësaj rruge, është ...

Braktisi seancën, PD mbledhje në selinë blu: Ja vendimi i marrë…

Mapo - 19.04.2018

Partia Demokratike braktisi sot seancën parlamentare. Burime bëjnë me dije për Politiko.al se në selinë blu, Grupi Parlamentar i PD-së diskutoi për aksionin e mundshëm opozitar në Parlament dhe ...

Deputetët e PD në seancën e 11 kuksianëve

RTSH - 19.04.2018

Të gjithë deputetët e Partisë Demokratike do të jenë të premten të pranishëm në seancën gjyqësore që do të zhvillohet në Shkodër, për 11 kuksianët e ndaluar në protestën e dhunshme kundër vendosjes ...

11 kuksianët në Apel/ Deputeti i PD thirrje shkodranëve: Ejani nesër tek Gjykata

BalkanWeb - 19.04.2018

SHKODËR- Deputeti demokrat i Shkodrës Bardh Spahia iu ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës nesër para gjykatës së këtij rrethi për të protestuar për lirimin e 11 kuksianëve.

Deputeti i PD, thirrje shkodranëve: Ejani nesër tek Gjykata, janë në Apel 11 kuksianët që dogjën…

Gazeta Tema - 19.04.2018

Deputeti demokrat i Shkodrës Bardh Spahia iu ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës nesër para gjykatës së këtij rrethi për të protestuar për lirimin e 11 kuksianëve.

“Luli, kthe 230 mln euro që vodhe dhe të garantojmë tarifë zero”

Java News - 19.04.2018

Deputeti socialist Pjerin Ndreu nuk ka munguar të ironizojë deklaratat e opozitës dhe të Lulzim Bashës për banorët kuksianë. Teksa i kujton Bashës ngjarjen sipas të cilës një grua që kishte vrarë ...

Dhuna në Kalimash, gjyqi për 11 kuksianët zhvendos PD në Shkodër

Java News - 19.04.2018

Nesër do të mbahet në Gjykatën e Apelit të Shkodrës seanca për 11 kuksianët e arrestuar pas protestës në rrugën e Kombit. Deputeti i PD-së për qarkun e Shkodrës, Bardh Spahia u bën thirrje qytetarëve ...

Dhuna në Rrugën e Kombit, grupi i PD nesër në Shkodër në Apel për të mbështetur 11 kuksianët e arrestuar

Java News - 19.04.2018

Grupi parlamentar i PD ka vendosur që nesër të jetë i pranishëm në Shkodër në mbështetje të 11 qytetarëve nga Kukësi që do të dalin para gjykatës së Apelit.

Deputeti i PS: Qurravitjet e Lulit, si lotët e asaj gruas që vrau burrin bashkë me dashnorin dhe kërkonte drejtësinë e ...

Gazeta Tema - 19.04.2018

Deputeti socialist Pjerin Ndreu nuk ka munguar të ironizojë deklaratat e opozitës dhe të Lulzim Bashës për banorët kuksianë. Teksa i kujton Bashës ngjarjen sipas të cilës një grua që kishte vrarë ...

Dhuna në Rrugën e Kombit, nesër masa për 11 kuksianët, blindohet Shkodra

Java News - 19.04.2018

Masa të rrepta siguria në gjykatën e Shkodrës ku nesër do të rivlerësohet masa e sigurisë “arrest me burg” vendosur nga Gjykata e Tiranës për 11 kuksianët protestues të Rrugës së Kombit.

Nesër të gjithë me sytë nga Shkodra! “Nderi e do që të jemi sa më shumë”

Tetova Sot - 19.04.2018

Nesër paradite në Gjykatën e Apelit të Shkodrës, pritet të mbahet seanca gjyqësore për 11 kuksianët që ndodhen në masë sigurie “arrest me burg”, për protestën e 31 marsit kundër taksës së Rrugës së ...

Kuksianët protestojnë, çfarë ndodhi sot në stadium

LajmiFundit - 18.04.2018

Tifozët kuksianë në ndeshjen mes Kukësit dhe Laçit në stadiumin “Zeqir Ymeri” kanë protestuar për 11 qytetarët kuksianë që vazhdojnë të jenë të arrestuar.

Protestë kundër Ramës në stadiumin e Kukësit: Lironi vëllezërit tanë

LajmiFundit - 18.04.2018

Lënia në burg e 11 protestuesve duket se nuk do të kapërdihet lehtë nga qytetarët e Kukësit, të cilët kanë paralajmëruar një sërë protestash masive. Së fundmi ka qënë ekipi i Kukësit ai që ka ...

Shpërthejnë thirrjet në stadiumin e Kukësit: Lironi vëllezërit tanë!

Mapo - 18.04.2018

Në ndeshjen mes Kukësit dhe Laçit në stadiumin “Zeqir Ymeri”, e vlefshme për Kupën e Shqipërisë, tifozët kuksianë kanë kërkuar lirimin e bashkëqytetarëve të tyre të arrestuar nga policia pas ...

“Qeveria po, qytetarët s’i harrojnë kuksianët!” Me çfarë u përball Mogherini

Mapo - 18.04.2018

Dhjetra qytetarë e kanë pritur me disa pankarta përfaqësuesen e lartë të BE-së, Frederica Mogherini, teksa ishte duke mbërritur në kryeministri. Në pankarta qytetarët i kishin kujtuar asaj faktin se ...

VIDEO/ Protestuesit i zënë ‘pritë’ Mogherinit me pranga në duar: Qeveria heq Kukësin nga Shqipëria

BalkanWeb - 18.04.2018

TIRANË- Një tjetër protestë në Shqipëri, por kësaj radhe para Kryeministrisë. Disa të rinj kanë dalë me pankarta në duar për t’i dhënë një mesazh shefes për politikë të jashtme të BE-së Federica ...

11 kuksianët e arrestuar, të premten në Apelin e Shkodrës

ABC News - 18.04.2018

Të premten në Gjykatën e Apelit të Shkodrës do të zhvillohet seanca për masën e sigurisë të 11 kuksianëve te ndaluar pas protestës në Rrugën e Kombit.

Strazimiri akuzon Prokurorinë nga selia blu: S’keni bërë asgjë për padinë e këshilltarëve

LajmiFundit - 17.04.2018

Nënkryetari i Grupit Parlamentar Gent Strazimiri gjatë një deklarate për shtyp foli për manipulimin flagrant të prokurorisë, me faktet e arrestimit të qytetarëve kuksianë.

11 protestuesit në burg/ Këshilltarët e Kukësit njoftojnë tubim mbar popullor

LajmiFundit - 17.04.2018

Këshilltarët në Bashkinë e Kukësit gjatë mbledhjes së sotme kanë vendosur që të organizojnë një tubim mbar popullor në datën 19 prill 2018, në orën 11 të sheshi para gjykatës në Kukës.

Arrestimi i protestuesve, kuksianët paralajmërojnë: Ja çdo të ndodhë pasnesër

Mapo - 17.04.2018

Këshilltarët në Bashkinë e Kukësit gjatë mbledhjes së sotme kanë vendosur që të organizojnë një tubim mbarë popullor në datën 19 prill 2018, në orën 11 të sheshi para gjykatës në Kukës.

Strazimiri: Prokuroria me dy standarte!

RTSH - 17.04.2018

Partia Demokratike për të dytën ditë me radhë ka këmbëngulur se arrestimi i protestuesve në protestën e dhunshme të rrugës së kombit ka qenë i jashtëligjshëm.

Kukësi nuk i harron kuksianët! Lëvizja e radhës për lirimin e protestuesve

Gazeta Express - 17.04.2018

11 kuksianë vijojnë të qëndrojnë në burg për protestën që u mbajt më 31 mars pranë Tunelit të Kalimashit kundër taksës së dyfishtë për Rrugën e ...

“Funksionon me dy standarde”, PD akuza ndaj Prokurorisë: Lë jashtë Tahirin, arreston të pafajshmit

BalkanWeb - 17.04.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, në një deklaratë për shtyp ka akuzuar Prokurorinë për heshtjen për provat e manipulimit të arrestimit të protestuesve kuksianë.

11 të arrestuarit për protestën në Rrugën e Kombit, lëvizja e radhës nga Këshilli Bashkiak i Kukësit

BalkanWeb - 17.04.2018

KUKËS- Pas protestës së dhunshme në 31 mars që u mbajt në Rrugën e Kombit në shenjë kundërshtie për taksën, vjen lëvizja e radhës nga qytetarët e Kukësit.

Debatet në grup/ Mungon Basha, Berisha merr rolin e ‘kryetarit’

Java News - 17.04.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha është i bindur se vendi po shkon drejt një diktature të re nën qeverisjen e Edi Ramës, ndaj edhe kërkon reagimin e ashpër të opozitës.

Zbardhet debati në grupin PD, Berisha flet si kryetar: Po s’reaguam, do të rikthehet diktatura. Urgjent në bazë…

Gazeta Tema - 17.04.2018

Ish-Kryeministri Sali Berisha është i bindur se vendi po shkon drejt një diktature të re nën qeverisjen e Edi Ramës, ndaj edhe kërkon reagimin e ashpër të opozitës.

Arrestimet e kuksianëve/ Deputetja e PS, Felaj e justifikon

Java News - 17.04.2018

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj e ftuar në “360 Gradë” në Ora News, duke komentuar pamjet e kamerave të sigurisë për arrestimin e protestuesve kuksianë gjatë orëve të natës, thotë se ...

Kukësi nuk i harron kuksianët! Lëvizja e radhës për lirimin e protestuesve

Tetova Sot - 17.04.2018

11 kuksianë vijojnë të qëndrojnë në burg për protestën që u mbajt më 31 mars pranë Tunelit të Kalimashit kundër taksës së dyfishtë për Rrugën e Kombit.

11 kuksianët në burg, Manjani: Të arrestohen prokurorët dhe policët

SOT - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani e ka nisur ditën e sotme me akuza të ashpra ndaj prokurorisë për arrestimin e kuksianëve pasi protestuan kundër vendosjes së tarifës për rrugën e Kombit.

Vjen kërcënimi nga PD: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

LajmiFundit - 16.04.2018

Kryetari i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit ...

Paloka: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

Lajmi.net - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

PAMJET, Basha: Policia e prokuroria krim shtetëror ndaj protestuesve të Kukësit

LajmiFundit - 16.04.2018

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për pamjet e publikuara vetëm pak minuta më herët nga Edi Paloka. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shprehet se këto ...

Basha: Kuksianët u rrëmbyen, ky regjim duhet të ndalet

SOT - 16.04.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë një video në profilin e tij ne facebook ku duket arrestimi i një prej protestuesve kuksianë pas protestës në “Rrugën e Kombit”.

Arrestimet e kuksianëve, Basha: Thirrje për reagim popullor

Zhurnal - 16.04.2018

Arrestimet e kuksianëve, Basha: Thirrje për reagim popullor Tiranë, 16 prill - Kryetari i Partisë Demokartike, Lulzim Basha ka publikuar ditën e sotme një video ku tregohen pamjet që vërtetojnë ...

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Almakos - 16.04.2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa të lirohen, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka postuar ...

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Zhurnal - 16.04.2018

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve Tiranë, 16 prill - Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për ...

Avokati i Popullit nuk pranon provat për shkeljet ligjore të arrestimit nga policia të kuksianeve

LajmiFundit - 16.04.2018

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca, nuk pranon provat e siguruara nga avokati Altin Goxhaj, lidhur me arrestimin e kuksianeve, pas protestës së zhvilluar në Kalimash më 31 mars.

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Lajmi.net - 16.04.2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa të lirohen, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka postuar ...

‘Arrestimi i kuksianëve, ish-ministri: Rilindja nuk njeh më ligj! Mbase ka zot…

Mapo - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, reagoi pas disa raportimeve se policia ka arrestuar protestuesit kuksianë gjatë natës, por proces-verbalet janë falsifikuar.

Luan Rama: Mbajtja në burg e kuksianëve është krim shtetëror”

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama vijon denoncimin për burgosjen e kuksianëve gjatë protestës në rrugën e Kombit. Ai flet për një krim shtetëror të kryer nga policia, prokuroria dhe ...

Paloka publikon videon: Ja si u rrëmbyen kuksianët në mes të natës

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka përmes një konference për shtyp pas mbledhjes së grupit të Partisë Demokratike publikoi një video, që tregon momente nga arrestimi i protestuesve ...

“Thirrje për një reagim popullor”, Basha: Kuksianët u rrëmbyen. Ky regjim duhet të ndalet

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANË- Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të pamjeve ku duket arrestimi i një prej protestuesve kuksianë të arrestuar pas protestës në “Rrugën e Kombit”.

PD publikon videon: Ja si u rrëmbyen kuksianët në mes të natës

Mapo - 16.04.2018

Partia Demokratike publikoi disa pamje, që sipas saj tregojnë se protestuesit kuksianë janë arrestuar natën. Pamjet u publikuan në një konferencë për shtyp nga nënkryetari Edi Paloka, por edhe në ...

Basha shpërthen ndaj Ramës: Ky është krim shtetëror (VIDEO)

Gazeta Express - 16.04.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha, duke publikuar disa pamje nga arrestimi i kuksianëve disa javë më parë, ka shpërthyer në akuza ndaj policisë dhe ...

Paloka: Nuk ka qetësi për Edi Ramën, pa lirimin e kuksianëve

Mapo - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

Basha publikon pamjet e arrestimit të kuksianëve

Telegrafi - 16.04.2018

Teksa Edi Paloka i paraqiti pamjet e arrestimit të kuksianëve në deklaratën për median, ku u shpreh se nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën derisa të lirohen, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka postuar ...

Paloka: Xhafaj të skedojë dhe arrestojë kriminelët

ABC News - 16.04.2018

Me kryetarin e Partisë Demokratike në një vizitë në Berlin, grupi parlamentar u mblodh në seli nën drejtimin e nënkryetarit Edi Paloka. Në përfundim të mbledhjes, në ndërkohë gjatë së të cilës, ...

Artur Zheji: A ka bythë Opozita? Të pafajshmit në burg, kriminelët në liri…?

Mapo - 16.04.2018

Nga Artur ZHEJI Djemtë kuksianë ngelën ende në burg. Dhe nuk janë vetëm ata, në Shqipërinë e sotme, që po afron përherë e më shumë me Shqipërinë socialiste të diktaturës së dikurshme.

Arrestimi i kuksianëve, ministri i LSI: Në vend të tyre duhet të jenë policët dhe prokurorët

Gazeta Tema - 16.04.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar ashpër ditën e sotme lidhur me procedurat e ndjekura për arrestimin e kuksianëve pasi protestuan kundër vendosjes së tarifës për rrugën e ...

Edi Paloka kërcenon Ramën për “ditë të zeza”: Nuk ka qetësi pa lirimin e kuksianëve

Gazeta Tema - 16.04.2018

“ Sot Xhafa ka dalë me paturpësi të flasë për luftën kundër krimit, është gjë e mirë që pas 5 vjetësh në pushtet qeveria del e thotë se ka skeduar grupet kriminale dhe do i godasë. Pas pesë vjetësh.

Basha: Ja videoja ime që vërteton rrëmbimin e kuksianëve, tani duhet një reagim popullor

Gazeta Tema - 16.04.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një video e cila sipas tij vërteton rrëmbimin e qytetarëve kuksianë në mes të natës. Këto arrestime Basha i cilëson si një krim shtetëror i kryer ...

PD kërcënon Ramën: Nuk do kesh qetësi pa liruar kuksianët!

Java News - 16.04.2018

Kreu i grupit parlamentar Edi Paloka tha se “nuk do të ketë qetësi për Edi Ramën, deri në lirimin e kuksianëve që mbahen në burg”. Pas mbledhjes së grupit, ai komentoi dhe deklaratën e ministrit të ...

Basha nxjerr videon: Krim shtetëror, si u arrestuan kuksianët në mes të natës

Java News - 16.04.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas publikimit të një videoje ku tregohen momentet e shoqërimit të protestuesve në Kukës. Referuar pamjeve filmike, Basha shkruan se arresitmi i ...

Artur Zheji: Kjo opozitë s’ka bythë, i la djemtë burgjeve

Gazeta Tema - 16.04.2018

Artur Zheji mendon se kjo opozitë nuk është aq luftarake sa duhet. Sipas tij, ajo i ka braktisur protestuesit kuksianë që ndodhen në burg. “ Djemtë kuksianë ngelën ende në burg.