TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Joana e Dani Alves, një femër e mrekullueshme

Java News - 15.01.2017

Dani Alves ishte në 11-shen më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA, teksa ai i është bashkuar Juventusit në merkaton e verës. Braziliani shquhet si një futbollist që e ka gjithmonë humorin pjesë ...

Sekreti i Dani Alves është kjo super bukuroshe (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2017

Dani Alves ishte në 11-shen më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA, teksa tashmë ai i është bashkuar Juventusit në merkaton e verës. Braziliani shquhet si një futbollistë që e ka gjithmonë ...

ZYRTARE: Ronaldo – Modric, ‘festë’ në Real Madrid

Lajmi.net - 14.01.2017

Cristiano Ronaldo dhe Luka Modric janë kthyer në ekipin e Real Madridit për ndeshjen kundër Sevillas, të dielën. Lista e Real Madridit: Navas, Casilla, Yáñez, Carvajal, Ramos, Varane, Nacho, Marcelo ...

Sekreti i Dani Alves është kjo super bukuroshe (FOTO)

Lajmi.net - 14.01.2017

Dani Alves ishte në 11-shen më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA, teksa tashmë ai i është bashkuar Juventusit në merkaton e verës. Braziliani shquhet si një futbollistë që e ka gjithmonë ...

Koeman: Kurrë nuk kam parë askënd si Messi

Zhurnal - 13.01.2017

Ata që e kanë memorien e freskët thonë se që nga Ronald Koeman, i cili e la Barcelonën në vitin e largët 1995, “Camp Nou” nuk ka parë një qendërmbrojtës, një “libero” si ai.

Për xhaketën e djalit të Ronaldos po flasin të gjithë, a e dini pse? (FOTO)

Lajmi.net - 13.01.2017

Cristiano Ronaldo nuk ka qenë i ftuar për ndeshjen e Kupës së Mbretit mes Sevillas dhe Real Madridit. Kohën e lirë portugezi e ka shfrytëzuar për të bërë ‘shoping’ me djalin e tij, Cristiano Junior.

E zbulojnë mediat angleze, nuk do ta besoni çfarë shkruhet në xhupin e djalit të Ronaldos

Tetova Sot - 13.01.2017

Cristiano Ronaldo nuk ka qenë i ftuar për ndeshjen e Kupës së Mbretit mes Sevillas dhe Real Madridit. Kohën e lirë portugezi e ka shfrytëzuar për të bërë ‘shoping’ me djalin e tij, Cristiano Junior.

Ronaldinho zbulon mesazhin që i dha Messit kur ishin te Barcelona

Lajmi.net - 12.01.2017

Ronaldinho i dha një këshillë Lionel Messit gjatë kohës kur ishin së bashku te Barcelona. Ronaldinho ka zbuluar mesazhin e tij për Lionel Messin në kohën kur ishin bashkëlojtarë te Barcelona.

VIDEO/ Zbulohet vajza që sheh puthjen e Ronaldos. Nuk do ta besoni kush është

Ina - 12.01.2017

FIFA ka shpallur Cristiano Ronaldon si lojtarin më të mirë për vitin 2016. Gjatë momentit kur është thirrur emri i fituesit, portugezi para se të çohej ka puthur të dashurën e tij Georgina Rodriguez.

Ronaldo apo Messi, kush është më i mirë? (STATISTIKAT)

Albeu.com - 12.01.2017

Cristiano Ronaldo ka kaluar një vit 2016 magji, ku arriti të fitonte të gjitha trofetë e mundshëm individual, por dhe me Realin Championsin apo dhe me Portugalinë Europianin.

Messi është shndërruar në mjeshtër të gjuajtjeve të lira, legjenda e klubit e sfidon për ta thyer rekordin e tij ...

Telegrafi - 12.01.2017

Nëse fansave të Barcelonës do t’iu duhet t’i zgjedhin një nga dy lojtarët që gjuajnë më së mirë gjuajtjet e lira, atëherë do të ishin në dilemë mes Ronald Koeman dhe Lionel Messi.

Messi mbret i gjuajtjeve të lira, Ronaldo shumë larg tij (Video)

Telegrafi - 12.01.2017

Lionel Messi ka filluar në mënyrë të egër vitin 2017. Superylli i Barcelonës pas një gjuajtje të lirë mjeshtërore ndaj Villarrealit, sërish goditi mbrëmjen e kaluar.

Ronaldo tregon trofeun që ëndërron ta fitojë, nuk është Kupa e Botës (Foto)

Gazeta Express - 12.01.2017

Cristiano Ronaldo ka thënë se ëndërron ta fitojë Kupën e Konfederatave me Portugalinë këtë vit, pas triumfit në Euro ...

Futbollistët thonë – Ronaldo nuk është më i miri

Alb Portali - 12.01.2017

Cristiano Ronaldo e fitoi topin e artë të FIFA-së, si futbollisti më i mirë në botë. Ai i mori të dyja çmimet e më të mirit të cilët sivjet pas një kohe të gjatë i ndanë FIFA dhe Franc Football ...

“Gazzetta” shpjegon pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Top Channel - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Ja 10 arsyet: 1. Loja e tij është më e kompletuar. 2.

Cafu: Po vjen koha e Neymarit

Zhurnal - 11.01.2017

Cristiano Ronaldo fitoi garën me Messi-n për titullin e Lojtarit të Vitit të FIFA-s, dhe atë për Topin e Artë. Por gjatë ceremonisë të zhvilluar në Zyrih, Cafu, dy herë fituesi i Kupës së Botës, ka ...

Perez mohon ofertat nga Kina për Ronaldon

Zhurnal - 11.01.2017

Florentino Perez ka hedhur poshtë zërat për një ofertë në adresë të Ronaldos nga Kina. Para pak ditësh është përhapur lajmi se një skuadër kineze kishte ofruar 300 milionë euro për ta blerë Cristiano ...

Gazzetta dello Sport: 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Lajmi.net - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Leo Messi. “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse ...

Ronaldo – Rodriguez, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2017

Cristiano Ronaldo erdhi së bashku me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-s, si dhe e puthi atë në momentin kur u shpall fitues i çmimit kryesor. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni ...

?Gazzetta?/ 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO)

Albeu.com - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi . Gjithsesi, gazeta italiane nënvizon se kjo është situata ...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos (VIDEO)

Lajmi.net - 11.01.2017

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e FIFA-së.

“Gazzetta” shpjegon pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Shqipmedia - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Ja 10 arsyet: 1. Loja e tij është më e kompletuar. 2.

Ronaldo është Trump, Messi është Clinton

Zhurnal - 11.01.2017

Një nga ikonat e gazetarisë, Kent Brockman, dikur deklaroi: “Unë e kam thënë atë më parë dhe do ta thoja përsëri: Demokracia, thjesht nuk funksionon!” Nëse dikush pajtohet apo jo me këtë, kjo është ...

“Gazzetta” shpjegon pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Zhurnal - 11.01.2017

"La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Ja 10 arsyet: 1. Loja e tij është më e kompletuar. 2.

Ronaldo, i shokuar nga komentet e Owen për mbipeshën e tij

Shqipmedia - 11.01.2017

Mesa duket, legjenda e futbollit Brazilian, Ronaldo nuk i ka marrë dhe aq me shaka komentet e bëra nga anglezi Majkëll Ouen, gjatë prezantimit të “Topit të Artë” përpara disa ditësh në “Santiago ...

Gazzetta dello Sport: 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Portalb - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Leo Messi. “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse ...

Ronaldo, i shokuar nga komentet e Ouen për mbipeshën e tij

Lajm - 11.01.2017

Mesa duket, legjenda e futbollit Brazilian, Ronaldo nuk i ka marrë dhe aq me shaka komentet e bëra nga anglezi Majkëll Ouen, gjatë prezantimit të “Topit të Artë” përpara disa ditësh në “Santiago ...

Ronaldo: Jam pjesë e historisë së futbollit, e kam arritur qëllimin

Telegrafi - 11.01.2017

Cristiano Ronaldo ka folur për media pasi e ka fituar çmimin i ‘Lojtari më i mirë i vitit 2016’. Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016, ka thënë se ...

Nëse doni ta njihni mirë Ronaldon, atëherë duhet ta lexoni këtë intervistë të tij (Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Të gjithë e dimë se çfarë është në gjendje të bëjë Cristiano Ronaldo në fushë, por ai ka zbuluar disa gjëra interesante për jetën e tij në një intervistë për FIFA-n.

Dhjetë arsyet pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Telegrafi - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Gjithsesi, “Gazzetta” nënvizon se kjo është situata ...

​10 arsyet pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Gazeta Express - 11.01.2017

La Gazzetta dello Sport ka publikuar 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se ...

“Gazzetta” shpjegon pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Flaka - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Ja 10 arsyet: 1. Loja e tij është më e kompletuar. 2.

Ronaldo – Georgina, këtë nuk e keni parë gjatë ceremonisë së FIFA-s (Video)

Tetova Sot - 11.01.2017

Cristiano Ronaldo nuk është i vetëm në ceremoninë e FIFA’s. Ylli i Real Madridit me vete kishte marrë edhe të dashurën Georgina Rodriguez. Portugezi pasi u ftua ta marrë çmimin lojtari më i mirë i ...

10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi (FOTO)

Tetova Sot - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Messi. Gjithsesi, gazeta italiane nënvizon se kjo është situata ...

Zbulohet kush është bukuroshja që po e vëzhgonte puthjen e Ronaldos (VIDEO)

Tetova Sot - 11.01.2017

E dashura e mbrojtësit të Juventusit, Dani Alves ishte ajo që e vëzhgoi me interesim puthjen e Cristiano Ronaldos me Georgina Rodriguez në ceremoninë e ...

Ronaldo, a je normal? (Video)

Tetova Sot - 11.01.2017

Cristiano Ronaldo nuk driblon vetëm në fushën e gjelbër Ylli i Real Madridit ka publikuar një video interesante në Instagram ku shihet duke zhangëlluar portokallin.

Gazzetta dello Sport: 10 arsye pse Ronaldo është më i mirë se Messi

Alb Portali - 11.01.2017

“La Gazzetta dello Sport” zbulon 10 arsyet pse Cristiano Ronaldo është më i mirë se Leo Messi. Loading... “La Gazzetta dello Sport” ka publikuar një video në faqen e internetit, ku zbulon 10 arsyet ...

Kristiano Ronaldo, “Lojtari më i mirë i vitit” nga FIFA

Almakos - 10.01.2017

Kristiano Ronaldo fitoi dhe çmimin e “Lojtarit më të mirë të Vitit” të dhënë nga FIFA, pasi triumfoi në mbrëmjen gala të Zyrihut duke rrëmbyer një tjetër trofe personal pas atij të “Topi i Artë”.

Ronaldo fiton “FIFA Best Player”, mungon Lionel Mesi

SOT - 10.01.2017

Kristiano Ronaldo është lojtari më i mirë i vitit 2016. Në ceremoninë gala të organizuar mbrëmë në Zyrih të Zvicrës, portugezi mori vlerësimin maksimal, duke fituar kështu çmimin më të rëndësishëm ...

Ronaldo e ka një ‘shuplakë’ për Piquen

Lajmi.net - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka sulmuar ashpër mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. Cristiano Ronaldo ka sulmuar mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Pique. Ylli i gjigantit katalan ka bërë disa veprime të ...

Cafu: Ky do të jetë futbollisti më i mirë në botë pas Messi – Ronaldo (FOTO)

Lajmi.net - 10.01.2017

Cafu beson se Neymar do ta thyejë dominimin e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit duke u bërë futbollisti më i mirë në botë. Legjenda e Brazilit, Cafu pret që Neymar ta thyejë dominimin e Cristiano ...

Ronaldo e lë prapa Messin, zgjidhet më i miri për 2016

Zhurnal - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të ...

Real Madrid ka ‘çmimin’ e Ronaldos

Lajmi.net - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka rritur çmimin e tij me paraqitet fantastike në vitin e fundit. Instituti Portugez për Administratë dhe Marketing ka vlerësuar Cristiano Ronaldon në 105 milionë euro.

Ronaldo dhe Rodriguez shkëlqejnë në tapetin e gjelbër të FIFA-s (FOTO)

Albeu.com - 10.01.2017

Yjet e futbollit mbrëmë ishin të pranishëm në ceremonin ë zhvilluar në Zurich, aty kur Ronaldo triumfoi si lojtari më i mirë në botë për sezonin që lamë pas.

FIFA e zgjodhi:CR7 më i miri në botë!

Lajm - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo fitoi dhe cmimin e “Lojtarit më të mirë të Vitit” të dhënë nga FIFA, pasi triumfoi në mbrëmjen gala të Zyrihut duke rrëmbyer një tjetër trofe personal pas atij të “Topi i Artë”.

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

Ina - 10.01.2017

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin ...

Votat e Messit dhe Ronaldos, por dhe e kapitenëve të tjerë

Albeu.com - 10.01.2017

Janë zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për futbollistin më të mirë të vitit 2016. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe kësaj here nuk kanë votuar njëri-tjetrin.

Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë nga FIFA, ja çfarë po bënte Neymar (FOTO)

Lajmi.net - 10.01.2017

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ishte duke ushtruar në palestër duke injoruar ceremoninë e shpalljes së futbollistit më të mirë në botë për vitin 2016 nga FIFA, përcjell "lajmi.net".

Ronaldo merr trofeun, por e dashura kritikohet

Top Channel - 10.01.2017

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit ...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

Shqipmedia - 10.01.2017

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin ...

FIFA shpall Kristiano Ronaldon Lojtarin e Vitit 2016

Idividi - 10.01.2017

Tiranë, 9 janar 2016 (MIA) - Kristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë ...

FIFA i zgjodhi 11 më të mirët

Idividi - 10.01.2017

Cyrih, 10 janar 2017 (MIA) - FIFA e zgjodhi ekipin më të mirë për vitin 2016 në ceremoninë për ndarjen e "oskarëve të futbollit", e cila u mbajt mbrëmë në Cyrih, ndërsa përfundoni me zgjedhjen e ...

Ronaldo shpallet më i miri në botë por e dashura e tij …. (FOTO)

Lajmi.net - 10.01.2017

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit ...

Ronaldo fitoi cmimin por tek e dashura e tij ka dicka që nuk shkon

LajmiFundit - 10.01.2017

Në fushë janë profesionistë të vërtetë, por me bindje të plotë mund të thuhet e njëjta gjë edhe kur bëhet fjalë për ekranin. Lojtarët më të mirë të FIFA-s, por edhe protagonistë të tjerë të futbollit ...

Bernabeu apo Old Trafford? Ja kë zgjedh Ronaldo

Lajmi.net - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo është vënë paksa në siklet në një intervistë të FIFA-s, pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016. Portugezi është pyetur se cili është stadiumi më i mirë për të luajtur.

CR7: Ja cili ka qenë qëllimi im kur kam filluar të merrem me futboll

Lajmi.net - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka deklaruar se ka arritur qëllimin e tij. Portugezi në një intervistë për FIFA-n pas shpalljes futbollisti më i mirë i vitit 2016, ka thënë se gjithmonë e ka pasur qëllim të arrijë ...

Ronaldo shpallet “Futbollisti Më i Mirë i 2016-s”

RTSH - 10.01.2017

Ylli i futbollit botëror Kristiano Ronaldo ka kurorëzuar një vit të jashtëzakonshëm. Ai ka rrëmbyer të hënë Çmimin e “Futbollistit Më Të Mirë të 2016-s” të akorduar nga FIFA.

Griezmann: I nderuar që konkurroj Ronaldon

Telegrafi - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo është zgjedhur ‘Lojtari më i mirë i vitit 2016 nga FIFA’. Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann, i cili u rëndit i treti dha se është i lumtur që ai ishte konkurrent me ...

Florentiono Perez arsyeton mungesën e Barcës në gala mbrëmmjen e FIFA-s!

Telegrafi - 10.01.2017

Florentino Perez ka përgëzuar Cristiano Ronaldon rreth fitimit të çmimit ‘Lojtari i Vitit’, që e dha mbrëmë FIFA. Presidenti i Real Madridit ka folur edhe për mungesën e futbollistëve në ceremoninë e ...

Ronaldo tregon se a e ka uruar Messi për çmimin, por edhe këtë herë portugezi thumbon me përgjigjen

Telegrafi - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka fituar çmimin ‘Lojtari i Vitit’ nga FIFA, duke lënë pas Lionel Messin dhe Antoine Griezmann. Në mbrëmjen gala të organizuar nga FIFA nuk ishte pjesëmarrës Messi dhe sipas ...

​Ronaldo tregon ditën më të lumtur, nuk ka të bëjë me futboll (Video)

Gazeta Express - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka treguar ditën më të lumtur në jetën e tij, e cila nuk ka të bëjë fare me ...

​Messi, gjuajtësi perfekt i gjuajtjeve të lira (Foto/Video)

Gazeta Express - 10.01.2017

Leo Messi është shndërruar në një nga gjuajtësit më të mirë të gjuajtjeve të ...

Votat e Ronaldos dhe Messit për Futbollistin e vitit ikin për shokët e tyre

Java News - 10.01.2017

Janë publikuar votat e të gjithë kapitenëve, trajnerëve dhe gazetarëve për Futbollistin më të mirë të vitit 2016.Cristiano Ronaldo në fund doli të jetë fitues me mbi 30 për qind të votave.

FIFA shpall më të mirët e vitit, triumfojnë Ronaldo, Ranieri e Subri

Vision Plus - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo u vlerësua të hënën me një tjetër çmim individual duke konfirmuar edhe njëherë se viti i kaluar ishte një vit i shkëlqyer për të. Në një ceremoni të organizuar në Zyrih të Zvicrës, ...

Ronaldo, “Lojtari më i mirë i vitit” nga FIFA

Durres Lajm - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo fitoi dhe çmimin e “Lojtarit më të mirë të Vitit” të dhënë nga FIFA, pasi triumfoi në mbrëmjen gala të Zyrihut duke rrëmbyer një tjetër trofe personal pas atij të “Topi i Artë”.

Ronaldo: Jam më i miri. Bojkoti i Barcelonës, jo i bukur!

Durres Lajm - 10.01.2017

Duke folur për programin “El Larguero” të “Cadena Sere”, Cristiano Ronaldo ka lëshuar një mesazh për Gerard Pique, kur u pyet në lidhje me deklaratat e fundit të lojtarit të Barcelonës, duke thënë se ...

Ja cili stadium është më i mirë për Ronaldon (Video)

Tetova Sot - 10.01.2017

Cristiano Ronaldo ka thënë se ‘Santiago Bernabeu’ është stadiumi më i mirë për të luajtur Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të FIFA’s, pasi fitoi ...

E thonë statistikat, Leo Messi është ‘mbreti’ i goditjeve të dënimit

Tetova Sot - 10.01.2017

Leo Messi shpëtoi Barcelonën nga humbja ndaj Vilarealit, pasi shënoi nga gjuajtja e lirë në minutën e fundit të kohës së rregullt. Ky ishte goli i 25 i Messit nga gjuajtja e lirë, ku prej tyre 18 i ...

Fundi i Messit dhe Ronaldos, Cafu: Ja lojtari më i mirë në botë

Antpress - 10.01.2017

Fituesi i Kupës së Botës në vitin 2002, Cafu mendon se i ka ardhur fundi dominimit të Messit dhe Ronaldos. Mbrojtësi brazilian mendon se Neymar shumë shpejt do të mposhtë portugezin dhe argjentinasin ...

Çmimi i FIFA-s, Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i 2016-tës

Republika - 10.01.2017

Portugezi i shtoi vitrinës individuale të trofeve një tjetër çmim të rëndësishëm nga FIFA, ai u shpall futbollisti më i mirë i 2016-tës, pasi mposhti Leo Mesin dhe Antuan Grizman.

“Ronaldo ishte lojtari i 12-të i Portugalisë në finale”

Shqipmedia - 09.01.2017

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, e ka lëvduar Cristiano Ronaldon për veprimet e tij në finalen e ‘Euro 2016’ duke e etiketuar si “lojtarin e 12-të të skuadrës”.

Kush do ta fitojë çmimin e FIFA-s?

Shqipmedia - 09.01.2017

Sot është ditë e veçantë për Cristiano Ronaldon, Leo Messin e Antoine Griezmannin, të cilët janë të nominuar për çmimin “Lojtari më i mirë i Vitit”, që dhurohet nga FIFA Cristiano Ronaldo është ...

Kështu punohet çmimi i lojtarit më të mirë të vitit (Video)

Lajm - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është favorit për ta fituar çmimin “Lojtari më i mirë për vitin 2016” nga ...

“Reagimi” i Ronaldos pas mungesës së Messit, tallje në rrjetet sociale (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Rrjetet sociale kanë nisur të tallen me Leo Messin, i cili s'do të jetë i pranishëm sonte në ceremoninë e FIFA-s, ku Cristiano Ronaldo pritet të shpallet më i miri në botë për vitin 2016.

Ronaldo gati për mbrëmjen e madhe, befason me një foto në Facebook (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo ka publikuar një foto me familjen, para ceremonisë gala të FIFA-s për më të mirët e vitit 2016. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një ...

Ronaldo është gati, ja me kë do të udhëtojë për gala mbrëmjen e FIFA-s (Foto)

Lajm - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është gati për ceremoninë e FIFA-s, ku pritet të fitojë çmimin e ‘lojtarit më të mirë për vitin ...

A është kjo dëshmi që Messi po e pranon humbjen nga Ronaldo? (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Lionel Messi së bashku me bashkëlojtarët e tij te Barcelona nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e FIFA-s për të shpërblyer më të mirët e vitit 2016. Argjentinasi është i nominuar në çmimin më të ...

FIFA – Cyrih, ky është lajmi i fundit (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Gjithçka gati për ceremoninë e FIFA-s. Sonte duke filluar nga ora 17:30 në Cyrih të Zvicrës FIFA do të shpërblej më të mirët e vitit 2016. Një numër i madh i tifozëve janë mbledhur afër objektit ku ...

Messi – Ronaldo, e pabesueshme çfarë po ndodh në Cyrih (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Ceremoninë e FIFA-s duket se e kanë injoruar edhe tifozët e Barcelonës së bashku me skuadrën. Në Cyrih ku po mbahet kjo ceremoni, janë mbledhur numër i madh i tifozëve, që pandërprerë thërrasin emrin ...

Neuer: Ky futbollist e meriton të shpallet më i miri në botë

Lajmi.net - 09.01.2017

Manuel Neuer beson se Cristiano Ronaldo do ta fitojë çmimin për futbollistin më të mirë të vitit 2016. FIFA sot në një ceremoni të organizuar në Cyrih, do të shpall futbollistin më të mirë të vitit ...

Dani Alves shokon Messin dhe Barcën, ja çfarë thotë për Ronaldon

Lajmi.net - 09.01.2017

Edhe pse ka qenë për disa vite lojtar i Barcelonës, Dani Alves se ka pasur aspak problem t’ia “urojë” Cristiano Ronaldos çmimin për futbollistin më të mirë në botë për vitin 2016.

Ceremonia e FIFA-s, Alves befason të gjithë më veshjen e tij (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Dani Alves ka treguar edhe një herë se ka shije për t’u veshur. Në fotografinë e mëposhtme mund ta shikoni se çfarë gardërobe ka zgjedhur braziliani për ceremoninë e FIFA-s.

Veshja speciale e Ronaldos, në ceremoninë ku mungon Messi (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo ka mbërritur në vendin ku po organizohet ceremonia e FIFA-s. Ajo që bie në sy nga portugezi, është veshja e tij. Ronaldo është favorit për t’u shpallur futbollisti më i mirë në botë ...

E dashura e Ronaldos merr gjithë vëmendjen në ceremoninë e FIFA-s (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo në ceremoninë e FIFA-s ka shkuar i shoqëruar me të dashurën e tij të re, Georgina Rodriguez. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një ...

Fotografohen gjithë lojtarët, por shikoni çfarë bën Ronaldo (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është përfshirë në formacionin më të mirë të vitit 2016 nga FIFA. Të gjithë lojtarët e këtij formacioni, përjashtimisht atyre të Barcelonës, morën pjesë në ceremoninë e organizuar ...

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo, futbollisti më i mirë i vitit 2016

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollistit më i mirë i vitit 2016. Shtëpia më e madhe e futbollit, FIFA, në një ceremoni të jashtëzakonshme të organizuar në Cyrih të Zvicrës, ka shpallur Cristiano ...

Fjalët e para të Ronaldos pas shpalljes më i miri i vitit 2016

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është deklaruar shumë i lumtur për shpalljen futbollisti më i mirë i vitit 2016 nga FIFA. Portugezi pas tërheqjes së çmimit falënderoi shokët e skuadrës, trajnerin dhe familjen e ...

Ronaldo lë prapa Lionel Messin, zgjidhet më i miri i vitit 2016

LajmiFundit - 09.01.2017

Futbollisti portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe ...

Cristiano Ronaldo shpallet Lojtari i Vitit 2016

Albeu.com - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France Football”.

Zbulohen votat: Ja sa thellë e ka mposhtur Ronaldon Messin

Lajmi.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo ka shënuar fitore të thellë në garën për më të mirin e vitit 2016. Në rezultatet e publikuara, Ronaldo ka marrë 34.56 për qind të votave, duke lënë pas Messin me 26.42 dhe Antoine ...

Edhe nga FIFA, Ronaldo shpallet “Lojtari i Vitit”

Top Channel - 09.01.2017

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo siguron një tjetër trofe të rëndësishëm, që përmbyll një sezon të jashtëzakonshëm për të. Futbollisti portugez u shpall “Lojtari i Vitit” nga FIFA në ceremoninë e ...

Ronaldo – Futbollisti më i mirë i vitit 2016

Portalb - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France ...

Vjen urimi i Real Madridit për Cristiano Ronaldon (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Real Madridi ka përgëzuar Ronaldon për shpalljen futbollisti më i mirë i vitit 2016. Në faqen zyrtare të Realit i është bërë një urim portugezit, që në Cyrih të Zvicrës në një ceremoni të FIFA-s ...

S'ka më dyshime, Ronaldo më i miri, shpallet "Lojtari i Vitit" nga FIFA

SOT - 09.01.2017

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo siguron një tjetër trofe të rëndësishëm, që përmbyll një sezon të jashtëzakonshëm për të. Futbollisti portugez u shpall “Lojtari i Vitit” nga FIFA në ceremoninë e ...

A e votuan Messi dhe Ronaldo njëri-tjetrin?

Lajmi.net - 24.09.2018

FIFA ka zbuluar votat e kapitenëve dhe trajnerëve të kombëtareve pas shpalljes së Luka Modric lojtari më i mirë i vitit 2018. Ylli kroat arriti të triumfojë përballë Cristiano Ronaldos dhe Mohamed ...

Votat e Ramosit nuk do t’i pëlqejnë Ronaldos (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Sergio Ramos nuk ka shikuar rivalitetin tek votat për ‘Lojtarin e Vitit’. Kapiteni i Spanjës me pesë pikë ka votuar Cristiano Ronaldon. Edhe pse e ka një rival të madh, Ramos ka vendosur që me tre ...

Votat e Modricit, aty edhe Messi (FOTO)

Lajmi.net - 09.01.2017

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modric, ka votuar me pikë maksimale bashkëlojtarin e tij, Cristiano Ronaldon, për çmimin ‘Lojtari i Vitit’ që sot u dhurua nga FIFA.

Perez lavdëron Ronaldon

Lajmi.net - 09.01.2017

Florentino Perez i ka thurur lavde Cristiano Ronaldos. Presidenti i Real Madridit ka deklaruar se portugezi është një futbollist që duhet marrë për referencë, dhe çmimi që fitoi sot, tregon talentin ...

“Ronaldo ishte lojtari i 12-të i Portugalisë në finale”

Telegrafi - 09.01.2017

Përzgjedhësi i Portugalisë, Fernando Santos, e ka lëvduar Cristiano Ronaldon për veprimet e tij në finalen e ‘Euro 2016’ duke e etiketuar si “lojtarin e 12-të të skuadrës”.

Kush do ta fitojë çmimin e FIFA-s?

Gazeta Express - 09.01.2017

Sot është ditë e veçantë për Cristiano Ronaldon, Leo Messin e Antoine Griezmannin, të cilët janë të nominuar për çmimin “Lojtari më i mirë i Vitit”, që dhurohet nga ...

Ronaldo, "lojtari i 12-të" në finale të Euro 2016 (Video)

Gazeta Express - 09.01.2017

Santos ka lavdëruar sërish Ronaldon, për rolin që luajti në finale të Euro ...

Çmimet që do të ndahen në ceremoninë e “FIFA The Best”

Telegrafi - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Antoine Griezmann janë në garë për ‘më të mirin’ në ceremoninë e ndarjes së çmimeve nga FIFA – “FIFA The Best”. Pas ndarjes nga revista France Football, me të ...

Çmimet që do të ndahen në ceremoninë e “FIFA The Best” (Video)

Gazeta Express - 09.01.2017

Ronaldo është favorit që të fitojë edhe një çmim gjatë ditës së sotme, kësaj radhe nga ...

​Njëjtë si Messi, edhe Ronaldo vite më parë nuk kishte marrë pjesë në ceremoninë e FIFA’s (Video)

Gazeta Express - 09.01.2017

Leo Messi nuk do të marrë pjesë në Ceremoninë e FIFA’s, ku do të shpallen më të mirët e vitit ...

Deklaratat e Alvesit mund të mos iu pëlqejnë aspak tifozëve të Barcelonës

Telegrafi - 09.01.2017

Dani Alves ka arritur në ceremoninë e ndarjes së çmimeve nga FIFA. Mbrojtësi brazilian ka qenë për shumë vite pjesë e Barcelonës, duke pasur si bashkëlojtar Lionel Messin, i cili është i nominuar për ...

Çmenden tifozët, arrijnë Ronaldo dhe Griezmann (FOTO)

Telegrafi - 09.01.2017

Të nominuarit për çmimin kryesor si ‘Futbollisti i Vitit nga FIFA’, Cristiano Ronaldo dhe Antoine Griezmann kanë mbërritur në sallën e ndarjes së çmimeve.

Lionel Messit po i mungon Dani Alvesi (Foto)

Telegrafi - 09.01.2017

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi megjithëse nuk ka udhëtuar drejt Zyrihut për të marrë pjesë në ceremoninë gala të “FIFA Lojtari i Vitit” sërish është bërë protagonist këtë radhë me një postim në ...

Dani Alves me veshjen më të mirë në ceremoninë e FIFA-s – “Futbollisti i Vitit” (Foto/Video)

Telegrafi - 09.01.2017

Disa njerëz në ngjarjet e mëdha bëhen temë e debatit më tepër se vet gala mbrëmja. E pjesë e kësaj ka arritur të bëhet edhe Dani Alves me të arritur në qilimin e kuq të shtruar me rastin e ndarjes së ...

Zyrtare: Ronaldo zgjidhet lojtari më i mirë i vitit 2016 nga FIFA (Foto)

Telegrafi - 09.01.2017

Është ndarë çmimi kryesor nga FIFA në ceremoninë që po mbahet tani në Zurich. FIFA ka ndarë çmimin më të madh të mbrëmjes, atë të futbollistit më të mirë për vitin 2016.

Ronaldo – Futbollisti më i mirë i vitit 2016

Koha.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France ...

Ronaldo është ‘The Best’

Gazeta Express - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga ...

Ronaldo, “Lojtari më i mirë i vitit” nga FIFA

SuperSport - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo fitoi dhe cmimin e “Lojtarit më të mirë të Vitit” të dhënë nga FIFA, pasi triumfoi në mbrëmjen gala të Zyrihut duke rrëmbyer një tjetër trofe personal pas atij të “Topi i Artë”.

Ronaldo shpallet “Më i Miri” i vitit 2016 nga FIFA

Mapo - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA. Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të ...

Fjalët e para të Ronaldos pas zgjedhjes si futbollisti më i mirë në botë nga FIFA

Telegrafi - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo ka folur pas shpalljes së tij si futbollisti më i mirë në botë për vitit 2016. Sulmuesi i Real Madridit ka fituar çmimin më të madh në ceremoninë e ndarjes së çmimeve nga FIFA për ...

FOTO+VIDEO/ Cristiano Ronaldo nuk ndalet, FIFA e shpall lojtarin e vitit

BalkanWeb - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur nga FIFA si lojtari më i mirë i vitit 2016-të. Portugezi është vlerësuar më së shumti për triumfin me kombëtaren e tij në Europianin e Francës.

Publikohen rezultatet: Ronaldo bindshëm i pari

Koha.net - 09.01.2017

Janë publikuar edhe rezultatet e votave për Futbollistin më të mirë të Vitit nga FIFA. Cristiano Ronaldo si fitues ka fituar 34.54 për qind të votave, duke lënë prapa Lionel Messin e Barcelonës me ...

Mësojeni se sa ishte diferenca e CR7 me Messin dhe Griezmannin

Telegrafi - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo ka rrëmbyer çmimin e futbollisti më të mirë të vitit nga FIFA. Pas fitimit të ‘Topit të Artë’ në fund të vitit që sapo lamë pas, sulmuesi portugez është stolisur edhe me çmimin e ...

Ronaldo “fitoi” edhe në tepihun e gjelbër

Koha.net - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo fitoi çmimin për futbollistin më të mirë të vitit 2016, por kjo nuk ishte gjithçka për të cilën ai u dallua në ceremoninë e mbajtur sot në Cyrih.

Kë e votuan Ronaldo dhe Messi për ‘Lojtari i Vitit’?

Telegrafi - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo tashmë është shpallur edhe “Futbollist i Vitit” sipas FIFA-s. Portugezi ishte në konkurrencë të fortë me argjentinasin e Barcelonës Lionel Messin si dhe Antonie Griezmmanin e ...

Votat e Ronaldos dhe Messit për Futbollistin e vitit

Koha.net - 09.01.2017

Janë publikuar votat e të gjithë kapitenëve, trajnerëve dhe gazetarëve për Futbollistin më të mirë të vitit 2016. Cristiano Ronaldo në fund doli të jetë fitues me mbi 30 për qind të votave.

​Vota e Modricit do ta nervozojë Ronaldon (Foto)

Gazeta Express - 09.01.2017

Luka Modric i ka dhënë tre pikë Leo Messit në garë për futbollistin më të mirë të ...

Ronaldo më i miri sipas FIFA-s, por ‘ngel’ e dashura e portugezit (Foto)

Telegrafi - 09.01.2017

Mediat evropiane kanë publikuar fotot e lojtarëve të ftuar në ceremoninë që u zhvillua sonte në Zyrih ku FIFA po shpërndan çmimet për lojtarët më të mirë të vitit.

Kështu punohet çmimi i lojtarit më të mirë të vitit (Video)

Alb Portali - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është favorit për ta fituar çmimin “Lojtari më i mirë për vitin 2016” nga FIFA Loading... Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, për ta fituar çmimin “Lojtari më i mirë për vitin ...

Ronaldo është gati, ja me kë do të udhëtojë për gala mbrëmjen e FIFA-s (Foto)

Tetova Sot - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është gati për ceremoninë e FIFA-s, ku pritet të fitojë çmimin e ‘lojtarit më të mirë për vitin 2016’ Ai për Cyrih pritet të udhëtojë së bashku me familjen, teksa mungon e dashura e ...

FIFA me më të mirët, Ronaldo favorit

Alb Portali - 09.01.2017

Sonte në orën 17.30 në Cyrih të Zvicrës, shtëpia e futbollit ndërkombëtar, FIFA, do të shpalos emrin e futbollistit më të mirë për vitin 2016. Pas ndarjes me “Francë Futboll”, Institucioni i ...

Ronaldo është gati, ja me kë do të udhëtojë për gala mbrëmjen e FIFA-s (Foto)

Alb Portali - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është gati për ceremoninë e FIFA-s, ku pritet të fitojë çmimin e ‘lojtarit më të mirë për vitin 2016’ Loading... Ai për Cyrih pritet të udhëtojë së bashku me familjen, teksa mungon ...

A është kjo dëshmi që Messi po e pranon humbjen nga Ronaldo? (FOTO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Lionel Messi së bashku me bashkëlojtarët e tij te Barcelona nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e FIFA-s për të shpërblyer më të mirët e vitit 2016. Argjentinasi është i nominuar në çmimin më të ...

Neuer: Ky futbollist e meriton të shpallet më i miri në botë

Tetova Sot - 09.01.2017

Manuel Neuer beson se Cristiano Ronaldo do ta fitojë çmimin për futbollistin më të mirë të vitit 2016. FIFA sot në një ceremoni të organizuar në Cyrih, do të shpall futbollistin më të mirë të vitit ...

Dani Alves shokon Messin dhe Barcën, ja çfarë thotë për Ronaldon

Tetova Sot - 09.01.2017

Edhe pse ka qenë për disa vite lojtar i Barcelonës, Dani Alves se ka pasur aspak problem t’ia “urojë” Cristiano Ronaldos çmimin për futbollistin më të mirë në botë për vitin 2016.

Nojer dhe Alvesh: Ronaldo e meriton trofeun e FIFA-s

Gazeta Tema - 09.01.2017

Portieri i Bajernit të Mynihut, Manuel Nojer është shprehur se Kristiano Ronaldo meriton të fitojë çmimin e FIFA-s për lojtarin më të mirë të vitit 2016-të.

Ronaldo flet në ceremoninë e FIFA’s, kjo është dëshira e tij

Tetova Sot - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo shpreson se do ta fitojë çmimin si lojtari më i mirë i viti të FIFA’s Ylli i Real Madridit, Cristinao Roanldo ka falënderuar të gjithë bashkëlojtarët e tij te Real Madrid dhe ...

Kristiano Ronaldo fiton trofeun e FIFA-s, “Lojari më i mirë i Vitit”

Gazeta Tema - 09.01.2017

Kristiano Ronaldo ka fituar trofeun e FIFA-s, si lojtari më i mirë i për vitin 2016-të. Në ceremoninë gala të zhvilluar në Zyrih që u prezantua nga aktorja e njohur Eva Longoria dhe moderatori Marko ...

Ronaldo më i miri’ i vitit 2016

Tetova Sot - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA Gjatë një ceremonie të mbajtur në Cyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të ...

Ronaldo më i miri edhe nga FIFA

Java News - 09.01.2017

Ronaldo, qendersulmuesi i Realit dhe Portugalise ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë te FIFA-s, pak minuta më parë ne galane e cmimeve te pervitshme.

Zyrtare/ Ronaldo fiton trofeun e FIFA-s, portugezi zgjidhet lojtari më i mirë i 2016-ës

Java News - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur ‘Më i Miri’ i vitit 2016 nga FIFA. Gjatë një ceremonie të mbajtur në Zyrih, FIFA ka përzgjedhur yllin e Real Madridit dhe Portugalisë, Cristiano Ronaldon si ‘Më të ...

Ronaldo – Futbollisti më i mirë i vitit 2016

Alb Portali - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë i vitit 2016. Ylli i Real Madridit dhe Portugalisë ka fituar çmimin për Futbollistin më të mirë të ndarë për herë të parë nga FIFA, ndaras nga “France ...

Ja sa për qind të votave morën Ronaldo, Messi dhe Griezmann

Gazeta Tema - 09.01.2017

Kristiano Ronaldo u shpall futbollisti më i mirë i vitit 2016 nga FIFA. Ylli i Real Madridit dhe kombëtares portugeze, mposhti në këtë garë Lionel Messin dhe Antonie Griezmann.

Reagimi i Ronaldos pasi u shpall lojtari i vitit (VIDEO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë i vitit 2016 nga FIFA. Në ceremoninë e organizuar në Cyrih, portugezi mposhti Messin dhe Griezmannin Më poshtë mund të shikoni se reagoi Ronaldo ...

Edhe nga FIFA, Ronaldo shpallet “Lojtari i Vitit”

Flaka - 09.01.2017

Pas Topit të Artë, Cristiano Ronaldo siguron një tjetër trofe të rëndësishëm, që përmbyll një sezon të jashtëzakonshëm për të. Futbollisti portugez u shpall “Lojtari i Vitit” nga FIFA në ceremoninë e ...

Ronaldo më i miri i FIFA-s

Vision Plus - 09.01.2017

Kristiano Ronaldo, sikurse edhe parashikohej ka fituar çmimin e lojtarit me te mire te vitit 2016, dhënë nga FIFA. Çmimi «The Best» u dha nga FIFA pas ndarjes qe ky institucion pati me resiten ...

A e votuan Messi dhe Ronaldo njëri-tjetrin?

Tetova Sot - 09.01.2017

Janë zbuluar votat e trajnerëve dhe kapitenëve për futbollistin më të mirë të vitit 2016. Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe kësaj here nuk kanë votuar njëri-tjetrin.

E thotë Ronaldinjo, ja çfarë ka bërë Cristiano Ronaldo në dy vitet e fundit (FOTO)

Tetova Sot - 09.01.2017

Legjenda braziliane, Ronaldinjo ka thënë se Cristiano Roanldo e ka merituar çmimin e lojtarit më të mirë të vitit nga FIFA. Ai tha se Ronaldo ka bërë punë të jashtëzakonshme në dy vitet e fundit.