TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Qyteti i Shkupit shqyrton rikthimin e autobusëve 9 dhe 19

Lajm - 14.01.2017

Edhe përkundër ankesave të qytetarëve, akoma nuk dihet nëse do të rikthehet ose jo qarkullimi i dy linjave të transportit publik me numër 9 dhe 19, linja këto të cilat konsiderohen si më të ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave të autobusëve të NPQ-së, 9 dhe 19

Portalb - 14.01.2017

Qytetarët ankohen se presin me orë të tëra deri sa të vijnë autobusët 9 dhe 19. Me një vendim të Këshillit të Qytetit të Shkupit i sjell me 13 dhjetor, Ndërmarrja e Qarkullimit Publik hoqi nga ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave të autobusëve të NPQ-së, 9 dhe 19

Almakos - 14.01.2017

Edhe përkundër ankesave të qytetarëve, akoma nuk dihet nëse do të rikthehet ose jo qarkullimi i dy linjave të transportit publik me numër 9 dhe 19, linja këto të cilat konsiderohen si më të ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave 9 dhe 19 të autobusëve në Shkup

Lajm - 14.01.2017

Qytetarët ankohen se presin me orë të tëra deri sa të vijnë autobusët 9 dhe 19. Me një vendim të Këshillit të Bashkisë së Shkupit i sjellur me 13 dhjetor, Ndërmarrja e Qarkullimit Publik hoqi nga ...

19 të vdekur në aksidentin e rëndë në Ekuador

SOT - 14.01.2017

Autoritetet në Ekuador thanë të shtunën se 19 njerëz ishin vrarë dhe më shumë se 12 ishin plagosur kur autobus i distancave të gjata u përplas me një autobus të zbrazur shkolle në një autostradë ...

Qyteti i Shkupit shqyrton rikthimin e autobusëve 9 dhe 19

Telegrafi - 14.01.2017

Edhe përkundër ankesave të qytetarëve, akoma nuk dihet nëse do të rikthehet ose jo qarkullimi i dy linjave të transportit publik me numër 9 dhe 19, linja këto të cilat konsiderohen si më të ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave 9 dhe 19 të autobusëve në Shkup

Telegrafi - 14.01.2017

Qytetarët ankohen se presin me orë të tëra deri sa të vijnë autobusët 9 dhe 19. Me një vendim të Këshillit të Bashkisë së Shkupit i sjellur me 13 dhjetor, Ndërmarrja e Qarkullimit Publik hoqi nga ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave 9 dhe 19 të autobusëve në Shkup

Botasot - 14.01.2017

Qytetarët ankohen se presin me orë të tëra deri sa të vijnë autobusët 9 dhe 19. Me një vendim të Këshillit të Bashkisë së Shkupit i sjellur me 13 dhjetor, Ndërmarrja e Qarkullimit Publik hoqi nga ...

Qyteti i Shkupit shqyrton rikthimin e autobusëve 9 dhe 19

Alb Portali - 14.01.2017

Edhe përkundër ankesave të qytetarëve, akoma nuk dihet nëse do të rikthehet ose jo qarkullimi i dy linjave të transportit publik me numër 9 dhe 19, linja këto të cilat konsiderohen si më të ...

Qytetarët ankohen për ndërprerjen e linjave të autobusëve të NPQ-së, 9 dhe 19

Alb Portali - 14.01.2017

Qytetarët ankohen se presin me orë të tëra deri sa të vijnë autobusët 9 dhe 19. Loading... Me një vendim të Këshillit të Qytetit të Shkupit i sjell me 13 dhjetor, Ndërmarrja e Qarkullimit Publik hoqi ...

Përplasen autobusët, 19 të vdekur e shumë të tjerë të lënduar

Antpress - 14.01.2017

Të paktën 19 persona kanë vdekur, duke përfshirë edhe fëmijë, dhe më shumë se 10 të tjerë u plagosën kur një autobusë u përplas me një autobus tjetër që barte nxënës, por që nuk ishte në detyrë në ...

19 të vdekur në aksidentin e rëndë në Ekuador

Antpress - 14.01.2017

Autoritetet në Ekuador thanë të shtunën se 19 njerëz ishin vrarë dhe më shumë se 12 ishin plagosur kur autobus i distancave të gjata u përplas me një autobus të zbrazur shkolle në një autostradë ...

Urban në Tiranë rrëshqet e përplas kabinën telefonike (FOTO)

Lajm - 12.01.2017

Autobusi i linjës së Tiranës së Re në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë ...

Dalin në komunikacion autobusët e rinj të Prishtinës

Zeri - 12.01.2017

Pas tre vjetësh debate të ashpra mes Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Financave për blerjen e 51 autobusëve të rinj, të mërkurën është bërë përurimi i pjesës së parë prej 15 sosh, ndërsa pas ...

Urban në Tiranë rrëshqet e përplas kabinën telefonike (FOTO)

Tetova Sot - 12.01.2017

Autobusi i linjës së Tiranës së Re në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë telefonike. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të 15 Katëshit në Qendër.

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

Lajmi.net - 11.01.2017

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’.

Ahmeti përuron autobusët e rinj të Prishtinës

Lajmi.net - 11.01.2017

Kreu i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka përururar sot 15 autobsët e rinj që do të nisin punën në kryeqytet. Ai me këtë rast bëri të ditur se 15 autobusët e dytë vijnë me 23 janar dhe të fundit ...

Hoti: Autobusët e rinj, projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur qeveria

Lajmi.net - 11.01.2017

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se po konkretizohet një projekt i rëndësishëm në emër të Qeverisë së Kosovës, Hoti duke folur për autobusët e rinj që do të lëshohen sot në qarkullim, ka ...

Prishtinasit assesi të gëzohen, autobusët e rinj nuk lëshohen sot në qarkullim (Video)

Lajmi.net - 11.01.2017

Vënia në qarkullim e autobusëve të rinj të ‘Trafikut Urban’ ka nisur të bëhet legjendë urbane. 15 autobusët e rinj të cilët u promovuan sot, nuk do të lëshohen në qarkullin edhe disa ditë.

Hoti: Qeveria do t’i bëjë me autobusë edhe disa qendrat tjera të Kosovës

Lajmi.net - 11.01.2017

Ministri i Financave, Avdullah hoti ka thënë se në bashkëpunim me BERZH-in, Qeveria e Kosovës do të bëjë me autobusë urbanë edhe disa qendra tjera të Kosovës.

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

Lajmi.net - 11.01.2017

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta.

Autobusi urban në Tiranë rrëshqet e përplas kabinën telefonike (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.01.2017

Autobusi i linjës së “ Tiranë s së Re” në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë telefonike . Ngjarja ka ndodhur në afërsi të 15 Katëshit në Qendër .

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

Telegrafi - 11.01.2017

Sot në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin e reformimit të ...

Autobusët e rinj dalin në qarkullim

Zeri - 11.01.2017

Pritjes për autobusët e rinj i ka ardhur fundi, kjo pasi Komuna e Prishtinës do ta bëjë të mërkurën (sot) inaugurimin e këtyre autobusëve. Pjesa e parë prej 15 autobusëve do të dalë në qarkullim të ...

15 autobusë të rinj të linjës 3 dhe 4 sot vihen në qarkullim

Koha.net - 11.01.2017

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, të martën ka bërë të ditur se kontingjenti i parë i autobusëve të rinj do të fillojë të qarkullojë nga sot (e mërkurë).

Hoti: Autobusët e rinj, projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur qeveria

Zeri - 11.01.2017

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se po konkretizohet një projekt i rëndësishëm në emër të Qeverisë së Kosovës. Hoti duke folur për autobusët e rinj që do të lëshohen sot në qarkullim, ka ...

Hoti për autobusët e Trafikut Urban: Projekti më i rëndësishëm që e ka mbështetur Qeveria

Gazeta Express - 11.01.2017

Autobusët e rijnë në Prishtinë së shpejti pritet të vihen në qarkullim. Ky projekt po vlerësohet si njëri ndër projektet më të rëndësishme të Qeverisë së Kosovës.

Ahmeti: Autobusët e rinj, hap i rëndësishëm për reformimin e transportit publik

Koha.net - 11.01.2017

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka thënë se qarkullimi i autobusëve të rinj në Prishtinë është një hap i rëndësishëm për reformimin e transportit publik në kryeqytet.

Përurohen autobusët e rinj të Prishtinës, Ahmeti e Hoti udhëtojnë bashkë (Foto/Video)

Telegrafi - 11.01.2017

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka përuruar 15 autobusët e rinj të kryeqytetit. Kryetari i Prishtinës njoftoi se 15 autobusët e dytë do të vijnë më 23 janar dhe të fundit në mars ose ...

Shpend Ahmeti i ekzaltuar me autobusët, bën xhiro nëpër Prishtinë

Gazeta Express - 11.01.2017

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i ka bërë ‘përhajr’ i pari autobusët e rijnë që sot janë vënë në qarkullim në ...

Përurohen 15 autobusët e parë në Prishtinë (FOTO)

Zeri - 11.01.2017

Janë përuruar 15 autobusët e parë për Komunën e Prishtinës, të cilët do të dalin në qarkullim që nga sot, këtë e ka bërë të ditur kryetari Shpend Ahmeti gjatë ceremonisë së inagurmit, raporton ...

Autobusët bashkojnë Ahmetin e Hotin (FOTO)

Zeri - 11.01.2017

Pas tre vitesh debat mes Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Financave për blerjen e 51 autobusëve të rinj, një pjesë e tyre tashmë janë lëshuar në qarkullim.

Ja sa kushtoi një autobus i ri që do të prezantohet sot

Gazeta Express - 11.01.2017

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar sa ‘qimet e kokës’.

Autobusët e rinj të Trafikut Urban: Rreth 200 mijë euro kushtoi vetëm një

Gazeta Express - 11.01.2017

Autobusët e rinj të ‘Trafikut urban’ të Ndërmarrjes Publike të Komunës së Prishtinës, të cilët do të lëshohen sot në qarkullim kanë kushtuar miliona euro, mirëpo një i tillë ka kushtuar rreth 200 ...

Hoti thotë se Qeveria do t'i bëjë me autobusë edhe qendrat tjera të Kosovës

Gazeta Express - 11.01.2017

Autobusët e rijnë që nga sot kanë filluar qarkullim në ...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

Telegrafi - 11.01.2017

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta.

Sejdiu thotë se çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

Gazeta Express - 11.01.2017

Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga komuna do të qarkullojnë çdo shtatë ...

Sejdiu: Çdo shtatë minuta do të qarkullojnë autobusët e rinj

Zeri - 11.01.2017

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu ka thënë që autobusët e rinj që janë prezantuar sot nga Komuna do të qarkullojnë çdo shtatë minuta.

Autobusi urban në Tiranë rrëshqet e përplas kabinën telefonike

Ora news - 11.01.2017

Autobusi i linjës së Tiranës së Re në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë telefonike. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të 15 Katëshit në Qendër.

Ahmeti: Më 23 janar vijnë edhe 15 autobusë tjerë

Koha.net - 11.01.2017

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në Interaktiv të KTV-së, ka folur për autobusët e rinj të cilët u lansuan gjatë ditës së mërkurë. “Më 23 janar vijnë edhe 15 autobusë tjerë, ...

Rrëshqet dhe përplaset me kabinën telefonike autobusti urban në Tiranë

Java News - 11.01.2017

Autobusi i linjës së Tiranës së Re në kryeqytet është përplasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, duke goditur një kabinë telefonike. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të 15 Katëshit në Qendër.

Donacion për transport të personave me nevoja të veçanta

Kosova Live - 11.01.2017

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me anëtarin e bordit dhe drejtorin industrial të kompanisë “Iveco”, Antoine Garnier, prezantuan furgonin për transport të personave me nevoja ...

Hoti: Blerja e autobusëve projekt i rëndësishëm i mbështetur nga Qeveria

Kosova Live - 11.01.2017

Ministri i Financave, Avdullah Hoti në ceremoninë e vënies në qarkullim të autobusëve të rinj në kryeqytet tha se sot po e konkretizojmë këtë projekt të rëndësishëm kryeqytetasit.

Sigurohet transporti për persona me nevoja të veçanta në Prishtinë

Lajm - 10.01.2017

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do të kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta është bërë sot nga kryetari i komunës ...

Ahmeti: Nesër dalin në qarkullim 15 autobusët e rinj

Lajmi.net - 10.01.2017

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë të ditur se që nga nesër për herë të parë do të dalin në qarkullim 15 autobusët e rinj në trafikun urban në kryeqytet.

Shpendi nesër i bën “për hajër” autobusët e rinj

Lajmi.net - 10.01.2017

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku ...

Prezantohen autobusët e rinj të Prishtinës

Zhurnal - 10.01.2017

Prishtinë, 10 janar - Nesër në hapësirat e Ndërmarrjes “Trafiku Urban”, do të bëhet prezantimi i autobusëve të rinj, të cilët siç njofton Komuna e Prishtinës, janë faktorë të rëndësishëm në projektin ...

Prishtina siguron transportin për persona me nevoja të veçanta

Telegrafi - 10.01.2017

Sot do të prezantohet kombi-busi për transport të personave me nevoja të veçanta në Komunën e Prishtinës. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Antoine Garnier, anëtar i Bordit dhe ...

Sigurohet transporti falas për nxënësit me nevoja të veçanta në Prishtinë

Koha.net - 10.01.2017

Tashmë personat me nevoja të veçanta në Prishtinë do kenë mjetin e tyre transportues. Prezantimi i kombi-busit për transport të personave me nevoja të veçanta është bërë sot nga kryetari i komunës së ...

'Iveco' i dhuron Prishtinës kombi-bus për transport të personave me nevoja të veçanta

Zeri - 10.01.2017

Kompani “Iveco” i ka dhuruar Komunës së Prishtinës kombi- bus për transport të personave me nevoja të veçanta. Kjo është bërë e ditur sot gjatë një konference për media, të Kryetarit Shpend Ahmeti ...

Prezantohet furgoni për nxënësit me nevoja të veçanta (Foto)

Telegrafi - 10.01.2017

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me anëtarin e bordit dhe drejtorin industrial të kompanisë “Iveco”, Antoine Garnier, prezantuan furgonin për transport të personave me nevoja ...

Ahmeti nesër prezanton autobusët e rinj

Gazeta Express - 10.01.2017

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të prezantohen autobusët e rinj. Prezantimi i tyre nga ana e kryetarit Shpend Ahmeti do të bëhet në orën 11:00, në hapësirat e ndërmarrjet “Trafiku ...

Rrëzohet autobuzi, 5 të vdekur dhe 27 të plagosur

SOT - 09.01.2017

Një aksident rrugorë ka ndodhur në Francë ku është përfshirë një autobus dhe sipas mediave të huaja raportohen të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë plagosur.

Rrëzohet autobuzi në Francë, 5 viktima dhe 27 të plagosur

LajmiFundit - 09.01.2017

Një autobuz në Francë është përfshirë në një aksident rrugor, ku si pasojë kanë mbetur të vdekur 5 persona dhe 27 të tjerë janë plagosur. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në pjesën qendrore të Francës ...

Rrëzohet autobuzi, 5 të vdekur dhe 27 të plagosur në Francë

Albeu.com - 09.01.2017

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Francë, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave ndërsa 27 të tjerë janë lënduar rëndë. Sipas medive ndërkombëtare, raportohet se aksidenti ka ndodhur në ...

Francë, rrëzohet autobuzi, 5 të vdekur dhe 27 të plagosur

BalkanWeb - 09.01.2017

Francë- Një aksident rrugorë ka ndodhur në Francë ku është përfshirë një autobus dhe sipas mediave të huaja raportohen të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe 27 të tjerë janë plagosur.