TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Matematikat zgjedhore, zona numër 5

Portalb - 04.12.2016

Robert Nesimi Konfiguracioni i zonës . Njësia numër 5 kryesisht përfshin pjesën jugore dhe jugperëndimore të Maqedonisë. Zona dominohet nga tre komuna të mëdha: Manastiri, Struga dhe Ohri, pastaj ...

Analistët nga Tirana: Për shkak të afërsisë me Greqinë, Ahmeti po humb mbështetjen në Shqipëri!

Almakos - 04.12.2016

NUK KA SQARIM LOGJIK PËR AFËRSINË E REÇICËS ME ATHINËN “AQ SA KAM UNË INFO ASNJË DEPUTET APO POLITIKANË I RËNDËSISHËM I TIRANËS PASI DO SHIKOJ KËTO TAKIME TË NGROHTA TË ALI AHMETIT ME BAKOJANIN DHE ...

Ahmeti në fshatin Hotël flet për NATO-n

Ina - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës. z.Ali Ahmeti para këtyre banorëve tha se në BDI qytetarët ...

Ahmeti në Hotël: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar

Zhurnal - 04.12.2016

Likovë, 4 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës.

AHMETI: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar

Shqipmedia - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës. z.Ali Ahmeti para këtyre banorëve tha se në BDI qytetarët ...

Ali Ahmeti në Likovë: Mjekët janë hyjnorë

Zhurnal - 04.12.2016

Likovë, 4 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në ...

AHMETI në Likovë: Mjekët janë hyjnorë

Shqipmedia - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

Ahmeti: Asnjë premtim nuk do të mbetet i parealizuar

Portalb - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës, njofton aktuale.mk.

Ahmeti në Tearcë: Përbetimet e BDI-së alternativa më e mirë për shqiptarët

Zhurnal - 04.12.2016

Tearcë, 4 dhjetor - BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike ...

Ahmeti nga Tearca: Përbetimet e BDI-së alternativa më e mirë për shqiptarët

Shqipmedia - 04.12.2016

BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike bindjeve të saj dhe ...

Maqedonia në prag zgjedhjesh, Ali Ahmeti: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet!

SOT - 04.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti, në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...

Ahmeti: Disa forca nuk duam që vendi ynë të hapërojë drejt BE-së

Zhurnal - 04.12.2016

Tetovë, 4 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Drenovec të Komunës së Tetovës. Lideri Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha ...

Izet Mexhiti në Hasanbeg: Ali Ahmeti vula e çdo të arritur të shqiptarëve këtu

Zhurnal - 04.12.2016

Shkup, 4 dhjetor - Në një takim me banorët e fshatit Hasanbeg në Shkup, kryetari i komunës Izet Mexhiti ka numëruar të mirat që i ka sjellë BDI dhe Ali Ahmeti për shqiptarët në Maqedoni, informon ...

Ahmeti kundër ndërkombëtarëve, keqpërdor fëmijët masovikisht (Video)

Lajm - 04.12.2016

Keqpërdorimi i fëmijëve nga ana e BDI-së dhe Ali Ahmetit nëpër tubime parazgjedhore nuk ndalet edhe përkundër thirrjeve të organizatave joqeveritare dhe atyre ndërkombëtare për të mos keqpërdorur ...

VIDEO/ Ahmeti: Vota e shqiptarëve nuk duhet të përçahet

BalkanWeb - 04.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoni, Ali Ahmeti në një intervistë për Zërin e Amerikës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit thotë, mes tjerash se shqiptarët mund të humbasin deputetë ...

ANALIZË: BDI, i vetmi dalzotës i agjendës shqiptare

Alb Portali - 04.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në tubimet që po realizon me qytetarët mes tjerash ka theksuar se “jemi dalzotës i gjitha çështjeve shqiptare që kemi shtruar”. Loading...

Ahmeti: Asnjë premtim nuk do të mbetet i parealizuar

Alb Portali - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës, njofton aktuale.mk. Loading...

AHMETI: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar (FOTO)

Tetova Sot - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës. Ahmeti para këtyre banorëve tha se në BDI qytetarët mund ...

Ali Ahmeti në Likovë: Mjekët janë hyjnorë (FOTO)

Tetova Sot - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

Ahmeti: Mjekët janë hyjnorë | FOTO

Flaka - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

Ahmeti: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar | FOTO

Flaka - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës, njofton Flaka Ali Ahmeti para këtyre banorëve tha se në ...

AHMETI në Likovë: Mjekët janë hyjnorë (FOTO)

Alb Portali - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

AHMETI: Përbetimet e BDI-së alternativa më e mirë për shqiptarët

Tetova Sot - 04.12.2016

BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike bindjeve të saj dhe ...

Ahmeti nga Tearca:Le të humbë BDI-ja, por jo shqiptarët

Flaka - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim qëndroi në Tearcë , ku para të pranishmëve u prezantuan kandidatët për deputet në këtë zonë të kësaj partie , informon Agjencia Flaka.

Ahmeti nga Tearca:Le të humbë BDI-ja, por jo shqiptarët

Alb Portali - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim qëndroi në Tearcë , ku para të pranishmëve u prezantuan kandidatët për deputet në këtë zonë të kësaj partie , informon Agjencia Flaka. Loading...

AHMETI: Përbetimet e BDI-së, alternativa më e mirë për shqiptarët (FOTO)

Alb Portali - 04.12.2016

BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike bindjeve të saj dhe ...

Ahmeti nga Drenoveci: Disa forca nuk duan që vendi ynë të hapërojë drejt BE-së

Tetova Sot - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Drenovec të Komunës së Tetovës. Lideri Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI duhet ...

Ahmeti: Disa forca nuk duan që vendi ynë të hapërojë drejt BE-së | FOTO

Alb Portali - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Drenovec të Komunës së Tetovës. Lideri Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI duhet ...

Izet Mexhiti në Hasanbeg: Ali Ahmeti vula e çdo të arritur të shqiptarëve këtu

Alb Portali - 04.12.2016

Në një takim me banorët e fshatit Hasanbeg në Shkup, kryetari i komunës Izet Mexhiti ka numëruar të mirat që i ka sjellë BDI dhe Ali Ahmeti për shqiptarët në Maqedoni, informon Zhurnal. Loading...

Ahmeti në Likovë: Mjekët janë hyjnorë

Antpress - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në Komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

ALI AHMETI: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar

Antpress - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës. Z.Ali Ahmeti para këtyre banorëve tha se në BDI qytetarët ...

Ahmeti, mjekët janë hyjnorë

Republika - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), në komunën e Likovës takoi mjekët dhe punonjësit tjerë shëndetësorë të kësaj zone me qëllim që të bisedohet nga afër për të arriturrat në këtë fushë por edhe ...

Ahmeti: Asnjë premtim nuk do mbetet i parealizuar

Republika - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ditën e fushatës zgjedhore e nisi përmes një bashkëbisedimi me banorët e Hotlës në Komunën e Likovës. Ahmeti para këtyre banorëve tha se në BDI qytetarët mund ...

Ahmeti në Tearcë: Përbetimet e BDI-së alternativa më e mirë për shqiptarët

Republika - 04.12.2016

BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh të banorëve të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike bindjeve të saj dhe ...

Ahmeti në Tearcë: Përbetimet e BDI-së alternativa më e mirë për shqiptarët

Antpress - 04.12.2016

BDI aktivitetet ditore të fushatës zgjedhore i vazhdoi në Komunën e Tearcës. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI do t’i qëndrojë besnike bindjeve të saj dhe ...

Ahmeti: Disa forca nuk duan që vendi ynë të hapërojë drejt BE-së

Republika - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Drenovec të Komunës së Tetovës. Lideri Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI duhet ...

Ahmeti nga Drenoveci: Disa forca nuk duan që vendi ynë të hapërojë drejt BE-së

Antpress - 04.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli aktivitetet ditore të fushatës në Drenovec të Komunës së Tetovës. Lideri Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës tha se BDI duhet ...

Ibrahimi: O Ali Ahmeti, a je hiq burrë, apo jo? (Video)

Lajm - 03.12.2016

Nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi, ka kritikuar ashpër, siç tha ai, metodat enveriste të BDI-së që përmes presionit dhe shantazheve t’i fitojë zgjedhjet.

BDI vazhdon hapjen e shtabeve nëpër shkolla (Foto)

Lajm - 03.12.2016

BDI po vazhdon me hapjen e shtabeve nëpër shkolla, edhe pse kjo është e ndaluar me ligj. Denoncimi mi fundit që ka ardhur në adresën tonë është se në fshatin Shitovë të Kërçovës, BDI ka hapur shtabin ...

Ali Ahmeti a eshte mbret per Ruzhdi Laten?!

Ina - 03.12.2016

‘’Hije Hirësia e Tij Z. Ali Ahmeti”- Kështu i ishte drejtuar Ali Ahmetit Imami Ruzhdi Lata, tani në rolin e kryetar Komune i Dibrës, tek e kishte ftuar Ali Ahmetin në foltore që ky pastaj të gjëmonte ...

Thyhet shtabi i BDI-së edhe në Hotël të Likovës

Lajm - 03.12.2016

Burime te gazetes “Lajm” nga fshati Hotël, kane njoftuar se eshte demoluar shtabi i BDI-se ne fshatin Hotel. Edhe pse zyrtarisht akoma nuk dihen motivet, jo zyrtarisht merret vesh se ka qene ...

Thyhet shtabi i BDI-së edhe në Hotël të Likovës

Ina - 03.12.2016

Burime te gazetes “Lajm” nga fshati Hotël, kane njoftuar se eshte demoluar shtabi i BDI-se ne fshatin Hotel. Edhe pse zyrtarisht akoma nuk dihen motivet, jo zyrtarisht merret vesh se ka qene ...

Thyhet shtabi i BDI-së në Hotël të Likovës

Albeu.com - 03.12.2016

Mësohet se është dëmtuar shtabi i BDI-së në fshatin Hotel. Akoma nuk dihet motivi dhe arsyet por mendohet se janë pakënaqësitë ndaj PDI-së. Ky rast është raportuar në polici dhe po merren masa për ...

BDI vazhdon me hapjen e shtabeve nëpër shkolla/ Foto

Almakos - 03.12.2016

BDI po vazhdon me hapjen e shtabeve nëpër shkolla, edhe pse kjo është e ndaluar me ligj. Denoncimi mi fundit që ka ardhur në adresën tonë është se në fshatin Shitovë të Kërçovës, BDI ka hapur shtabin ...

Zeka i Besës: A je burrë o Ali Ahmeti?

Almakos - 03.12.2016

Nënkryetari i Lëvizjes Besa, Zeqirija Ibrahimi, ka kritikuar ashpër, siç tha ai, metodat enveriste të BDI-së që përmes presionit dhe shantazheve t’i fitojë zgjedhjet.

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanimet e Tetovës

Portalb - 03.12.2016

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanime të ndryshme të Tetovës dhe rrethinë. Kandidatët për deputetë të Bashkimit Demokratik për Integrim në njësinë ...

Ish luftëtari i UÇK-së, Zeqir Haxhiu - komandant Kanuni për Zhurnal: Ali Ahmetin që e njoh nga viti 1992, nuk kam fije ...

Zhurnal - 03.12.2016

Gjakovë, 3 dhjetor - Përkrahja për shqiptarët e Maqedonisë e posaçërisht nga ish bashkëluftëtarët e Ali Ahmetit çdo ditë e më shumë po rritet, komandantë të ndryshëm të zonave ë kanë luftuar në ...

Pas shtabeve nëpër shkolla, BDI ia msyn shtabeve nëpër xhamia (Foto)

Lajm - 03.12.2016

Në redaksinë e Televizionit SHENJA ka arritur edhe një denoncim i radhës për keqpërdorime në fushatën parazgjedhore nga ana e BDI-së. Kësaj radhe, bëhet fjalë për një shtab të hapur në podrum të ...

BDI hap shtabe edhe nëpër xhami?! (FOTO)

Ina - 03.12.2016

Në redaksinë e Televizionit SHENJA ka arritur edhe një denoncim i radhës për keqpërdorime në fushatën parazgjedhore nga ana e BDI-së. Kësaj radhe, bëhet fjalë për një shtab të hapur në podrum të ...

Foto/ BDI hap shtab edhe nëpër xhami?!

Almakos - 03.12.2016

Në redaksinë e Tv Shenjas ka arritur edhe një denoncim i radhës për keqpërdorime në fushatën parazgjedhore nga ana e BDI-së. Kësaj radhe, bëhet fjalë për një shtab të hapur në podrum të Xhamisë në ...

Thyhet shtabi i BDI-së në Hotël të Likovës

Almakos - 03.12.2016

Mësohet se është dëmtuar shtabi i BDI-së në fshatin Hotel. Akoma nuk dihet motivi dhe arsyet por mendohet se janë pakënaqësitë ndaj BDI-së. Ky rast është raportuar në polici dhe po merren masa për ...

Ademi: Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë

Zhurnal - 03.12.2016

Tetovë, 3 dhjetor - Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, z.

Ahmeti: BDI bën politikë pa eufori por racionale, Neziri: BDI, subjekti i vetëm politik me vizion të qartë kombëtarë

Zhurnal - 03.12.2016

Gostivar, 3 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Fjalimin e tij kryetari Ali Ahmeti e nisi me një thënie të Faik Konicës, ...

Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë

Shqipmedia - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, z.

Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga shqiptarët

Albeu.com - 03.12.2016

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij me thënien e famshme të Faik Konicës, ”Ruaje Zot Shqipninë prej shqiptarëve se prej të huajve e ruajmë vetë”.

Ademi: Fushata e BDI-së, korrekte dhe me program politik për të mirën e qytetarëve

Albeu.com - 03.12.2016

Xhevat Ademi ka deklaruar se aktivitetet e deritanishme të BDI kanë qenë në numër të madh dhe fryma e fushatës është e qetë, korrekte dhe duke prezantuar para qytetarëve programin konkret për të ...

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Shqipmedia - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Zhurnal - 03.12.2016

Shkup, 3 dhjetor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ahmeti takon pensionistët në komunën e Çairit

Albeu.com - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit. Në fjalën e tij kryetari I BDI-së Ali Ahmeti theksoi se ...

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Portalb - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga shqiptarët

Lajm - 03.12.2016

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij me thënien e famshme të Faik Konicës, ”Ruaje Zot Shqipninë prej shqiptarëve se prej të huajve e ruajmë vetë”.

Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga shqiptarët

Almakos - 03.12.2016

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij me thënien e famshme të Faik Konicës, ”Ruaje Zot Shqipninë prej shqiptarëve se prej të huajve e ruajmë vetë”.

Xhevat Ademi: Fushata e BDI-së, korrekte dhe me program politik për të mirën e qytetarëve

Telegrafi - 03.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Shtabi Zgjedhor i BDI-së në Tetovë raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit.

Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga Shqiptarët

Telegrafi - 03.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka mbajtur disa takime me banorët e Gostivarit, ndërsa Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij ...

Ali Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga shqiptarët

Gazeta Express - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka mbajtur disa takime me banorët e Gostivarit, ndërsa kreu i kësaj partie, Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij me thënien e famshme ...

Ali Ahmeti: Ruaje Zot Shqipërinë nga shqiptarët

Zeri - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sot ka mbajtur disa takime me banorët e Gostivarit, ndërsa kreu i kësaj partie, Ali Ahmeti në Debresh të Gostivarit e ka filluar fjalimin e tij me thënien e famshme ...

Rrugët dhe lidhja infrastrukturore shtyllë e fushatës së BDI-së

Tetova Sot - 03.12.2016

Në fushatën e saj zgjedhore BDI si bazë të saj ka rrugët dhe lidhjen infrastukturore si premtim elektoral për shqiptarët e Maqedonisë. BDI ka vlerësuar në të kaluarën se në rrugët e Maqedonisë ...

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanimet e Tetovës

Tetova Sot - 03.12.2016

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanime të ndryshme të Tetovës dhe rrethinë. Kandidatët për deputetë të Bashkimit Demokratik për Integrim në njësinë ...

Gazetari dhe publicisti nga Shqipëria në mbështetje të Ali Ahmetit (FOTO)

Alb Portali - 03.12.2016

Shumë eksponentë të jetës politike dhe shoqërore nga Shqipëria dhe Kosova, duke pasur parasysh situatën e krijuar në Maqedoni, tendencës për përçarje, parcializimit dhe defaktorizimit të votës ...

Ademi: Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë

Tetova Sot - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, z.

Zeqir Haxhiu- komandant Kanuni: Ali Ahmeti ka dhënë maksimumin për të realizuar më të mirën për shqiptarët e Maqedonisë

Alb Portali - 03.12.2016

Përkrahja për shqiptarët e Maqedonisë e posaçërisht nga ish bashkëluftëtarët e Ali Ahmetit çdo ditë e më shumë po rritet, komandantë të ndryshëm të zonave ë kanë luftuar në Kosovë, Luginë e Maqedoni ...

Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë | FOTO

Alb Portali - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, z.

Ahmeti nga Debresh i Gostivarit: BDI bën politik pa eufori, por shumë racionale | FOTO

Flaka - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Fjalimin e tij kryetari Ali Ahmeti e nisi me një thënie të Faik Konicës, “Ruaje zot shqipninë ...

Neziri: BDI është fituese në zgjedhjet e 11 dhjetorit | FOTO

Flaka - 03.12.2016

Shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri banorëve të Debreshit të Gostivarit tha se partitë e vogla opozitare, kanë vetëm një qëllim, rrënimin e BDI-së dhe njollosjen e liderit Ali Ahmeti, por mos të ...

Neziri: BDI është fituese në zgjedhjet e 11 dhjetorit | FOTO

Alb Portali - 03.12.2016

Shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri banorëve të Debreshit të Gostivarit tha se partitë e vogla opozitare, kanë vetëm një qëllim, rrënimin e BDI-së dhe njollosjen e liderit Ali Ahmeti, por mos të ...

AHMETI, Shqiptarët mbrojtës të kauzës e kanë BDI-në (FOTO)

Alb Portali - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Fjalimin e tij kryetari Ali Ahmeti e nisi me një thënie të Faik Konicës, ‘RUAJE ZOT SHQIPNINË ...

Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë | FOTO

Flaka - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, z.

Ahmeti: BDI bën politik pa eufori, por shumë racionale (FOTO)

Tetova Sot - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Fjalimin e tij kryetari Ali Ahmeti e nisi me një thënie të Faik Konicës, ‘RUAJE ZOT SHQIPNINË ...

Neziri në Debresh: BDI, subjekti i vetëm politik me vizion të qartë kombëtar

Tetova Sot - 03.12.2016

Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri banorëve të Debreshit të Gostivarit tha se partitë e vogla opozitare, kanë vetëm një qëllim, rrënimin e BDI-së dhe njollosjen e liderit Ali Ahmeti, por mos të ...

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Alb Portali - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit, informon Agjencia e Lajmeve Flaka.

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit (FOTO)

Tetova Sot - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ahmeti në Labunishtë: Jemi në rrugën e mbarë drejt realizimit të qëllimeve që i kanë trasuar të parët tanë

Republika - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti sonte tubim mbajtën në fshatin Labunishtë, me ç’rast në sheshin e stërmbushur me njerëz, atmosferë festive dhe emocione përshkuan këtë skaj të ...

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanimet e Tetovës

Republika - 03.12.2016

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanime të ndryshme të Tetovës dhe rrethinë. Kandidatët për deputetë të Bashkimit Demokratik për Integrim në njësinë ...

Ish luftëtari i UÇK-së, Zeqir Haxhiu – komandant Kanuni për Zhurnal: Ali Ahmeti që e njoh nga viti 1992, nuk kam fije ...

Antpress - 03.12.2016

Përkrahja për shqiptarët e Maqedonisë e posaçërisht nga ish bashkëluftëtarët e Ali Ahmetit çdo ditë e më shumë po rritet, komandantë të ndryshëm të zonave ë kanë luftuar në Kosovë, Luginë e Maqedoni ...

Xhevat Ademi: Fushata e BDI-së, korrekte dhe me program politik për të mirën e qytetarëve

Antpress - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i BDI-së në Tetovë raportoi mbi aktivitetet e dertitanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Sipas shefit të Shtabit Komunal, Xhevat Ademi, aktivitetet e deritanishme ...

Platforma konkrete e BDI-së po afron shumë qytetarë

Republika - 03.12.2016

Shtabi Zgjedhor i Tetovës raportoi mbi aktivitetet e deritanishme gjatë fushatës para zgjedhjeve të 11 dhjetorit. Shefi i Shtabit Komunal, Xhevat Ademi, tha se aktivitetet e deritanishme kanë qenë në ...

Ahmeti: BDI bën politik pa eufori, por shumë racionale

Antpress - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Fjalimin e tij kryetari Ali Ahmeti e nisi me një thënie të Faik Konicës, ‘RUAJE ZOT SHQIPNINË ...

Ahmeti në Debresht: BDI-ja bën politikë pa eufori, por shumë racionale

Republika - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim fushatën zgjedhore sot e nisi në Debresh, Komuna e Gostivarit. Kryetari i BDI-së dhe bartës liste për Njësinë zgjedhore 6, Ali Ahmeti fjalimin e nisi me një thënie të ...

Ahmeti takom pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Republika - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Antpress - 03.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit. Në fjalën e tij para të pranishmëve kryetari i BDI-së ...

Ahmeti takon pensionistët dhe haxhilerët në komunën e Çairit

Radio Vala - 03.12.2016

Çair, me 3 Dhjetor 2016 Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sot ka vazhduar fushatën parazgjedhore në një takim me pensionistët dhe haxhilerët nga Komuna e Çairit të Shkupit.

Ja pse Ahmeti refuzoi duelin me Thaçin (Video)

Lajm - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, mbrëmë ishte i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në televizionin Alsat M, përveç platformës parazgjedhore të kësaj partie, ai ka folur ...

Ahmeti, ja përse refuzoi duelin me Thaçin (VIDEO)

Ina - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, mbrëmë ishte i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në televizionin Alsat M, përveç platformës parazgjedhore të kësaj partie, ai ka folur ...

Pse Ahmeti refuzoi duelin me Thaçin? (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti , i cili mbrëmë ishte i ftuar në emisionin "Rruga drejt", ka folur për platformën parazgjedhore të kësaj partie, por edhe për duelin televiziv ...

VIDEO/ Ahmeti nga Dibra: BDI, forca që din të mbrojë kauzën shqiptare

Shqipmedia - 02.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

Ahmeti më i intervistuari në mediat shqipe

Zhurnal - 02.12.2016

Shkup, 2 dhjetor - Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe njëherit Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti gjatë kësaj fushate zgjedhore është në qendër të mediumeve në ...

A po ofendon kandidati i BDI-së, Branko Manojlovski myslimanët: Dëgjojeni vetë! (Video)

Lajm - 02.12.2016

“Ai si ndërroi fenë është më i keq se turku”. Këto fjalë i ka thënë kandidati i BDI-së, Branko Manojlovski në një emision në Tv21, duke habitur mbarë opinionin shqiptar i njohur për tolerancën ...

Shqiptarët nuk janë serbë, nuk manipulohen me rrena të Millosheviqit

Lajm - 02.12.2016

DRILON KUÇI “Dnevnik: Ali Ahmeti, kryeministër i ardhshëm i Maqedonisë”. Është kjo një gënjeshtër të cilën me të madhe po e përhapin portale në gjuhën shqipe të afërta me VMRO-në, e që e përkrahin ...

Ahmeti në vitin 2001 tha se nuk mendon për karrierë politike, a ja ndërruan mendimin serbët dhe grekët?

Lajm - 02.12.2016

Udhëheqësi i dikurshëm politik i UÇK-së, tani lider i partisë politike BDI, Ali Ahmeti, menjëherë pas mbarimit të konfliktit të 2001-shit dhe nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit kishte deklaruar se ...

A po ofendon kandidati i BDI-së, Branko Manojlovski myslimanët: Dëgjojeni vetë! (Video)

Almakos - 02.12.2016

“Ai si ndërroi fenë është më i keq se turku”. Këto fjalë i ka thënë kandidati i BDI-së, Branko Manojlovski në një emision në Tv21, duke habitur mbarë opinionin shqiptar i njohur për tolerancën ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Portalb - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i përcjellë nga shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan para studentëve të Strugës se misioni ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Zhurnal - 02.12.2016

Shkup, 2 dhjetor - “Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Almakos - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i përcjellë nga shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan para studentëve të Strugës se misioni ...

Video Ekskluzive: Në momentin kur Ahmeti thotë se do t’i fitojnë zgjedhjet, dibranët braktisin sallën

Lajm - 02.12.2016

Dibranët si duket nuk kanë mundur të dëgjojnë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ngase në shumë raste derisa ai po mbante fjalim ata largoheshin nga salla, e cila, duhet thënë se për dallim nga vitet ...

Ahmeti: “Sopoti” dhe “Monstra” , pa dëshmi

Almakos - 02.12.2016

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti vlerëson se të akuzuarit në rastet “Sopoti” dhe “Monstra” janë dënuar pa dëshmi të mjaftueshme. Ahmeti në “Rruga Drejt” u zotua se pas zgjedhjeve partia e tij do të fokusohet ...

Video Ekskluzive: Në momentin kur Ahmeti thotë se do t’i fitojnë zgjedhjet, dibranët braktisin sallën

Ina - 02.12.2016

Dibranët si duket nuk kanë mundur të dëgjojnë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ngase në shumë raste derisa ai po mbante fjalim ata largoheshin nga salla, e cila, duhet thënë se për dallim nga vitet ...

Ahmeti: Gjuha shqipe, zyrtare deri në Gjevgjeli

Zhurnal - 02.12.2016

Shkup, 2 dhjetor - Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat ...

Ahmeti: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Albeu.com - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti , bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Ahmeti: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Shqipmedia - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Në momentin kur Ahmeti thotë se do t’i fitojnë zgjedhjet, dibranët braktisin sallën

Almakos - 02.12.2016

Dibranët si duket nuk kanë mundur të dëgjojnë liderin e BDI-së, Ali Ahmeti, ngase në shumë raste derisa ai po mbante fjalim ata largoheshin nga salla, e cila, duhet thënë se për dallim nga vitet ...

Ahmeti: ?Sopoti? dhe ?Monstra? janë dënuar pa dëshmi

Albeu.com - 02.12.2016

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti vlerëson se të akuzuarit në rastet “Sopoti” dhe “Monstra” janë dënuar pa dëshmi të mjaftueshme. Ahmeti i ftuar në “Rruga Drejt” u zotua se pas zgjedhjeve partia e tij do të ...

Ahmeti në Dollogozhdë: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Almakos - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Premtim “bombastik” i Ahmetit: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Ina - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do ketë pasoja për gjithë

Zhurnal - 02.12.2016

Strugë, 2 dhjetor - Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm ...

Thëngjijtë e shuar të pjesëve të shkëputura shqiptare, BDI i shndërroi në zjarr

Zhurnal - 02.12.2016

Shkup, 2 dhjetor - Fushata kundër diskreditimit të kandidatëve për deputet të BDI-së tashmë ka marë një hov të madh, bazë e pa bazë media të ndryshme kritikojnë ato dhe kapen edhe për ndoshta fije më ...

Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do të ketë pasoja

Shqipmedia - 02.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm të votës dhe ...

Ahmeti bëhet i sinqertë, pranon se BDI nuk mund t’i mbrojë shqiptarët nga rastet e montuara

Lajm - 02.12.2016

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti vlerëson se të akuzuarit në rastet “Sopoti” dhe “Monstra” janë dënuar pa dëshmi të mjaftueshme. Të dy rastet janë dënuar deri sa në pushtet është BDI-ja, prandaj me këtë ...

Ahmeti në mision të ri: Ulni ata që nuk janë me shumicën, pra me BDI, që të bashkohen me ne

Ina - 02.12.2016

“Nuk kam ardhë të tregoj se çka kemi bërë, kam ardhur t’i gëzohem bashkë me ju këtij uniteti. Kam ardhur këtu, të ju them të rinjve që aq bukur flisni gjuhën e nënës, të pleqve që kam takuar mes ...

Ahmeti në Labunishtë, Agim Shaqiri: BDI, arsyeja pse këtu flitet shqip

Zhurnal - 02.12.2016

Labunishtë, 2 dhjetor - Ali, BDI Labunishta është me ty. Kjo ishte thirrja euforike që u dha në pritjen madhështore të organizuar për BDI-në dhe liderin Ali Ahmeti në Labunishtë.

Agim Shaqiri: BDI, arsyeja pse në Labunishtë flitet shqip

Albeu.com - 02.12.2016

“Ali, BDI Labunishta është me ty”, kjo ishte thirrja që u dha në pritjen e organizuar për BDI-në dhe liderin Ali Ahmeti në Labunishtë. “Nuk kam ardhë të tregoj se çka kemi bërë, kam ardhur t’i ...

Ahmeti: BDI forcë që e mbron kauzën shqiptare në Maqedoni

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti dje ka qëndruar në Dibër ku ka mbajtur takime dhe tubim qendrorë me qytetarë duke prezentuar ...

Ja pse Ahmeti refuzoi duelin me Thaçin (Video)

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, mbrëmë ishte i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në televizionin Alsat M, përveç platformës ...

Qeveria e Komuna hedhin fajin te njëra-tjetra për vonesa në Ligjin për Prishtinën [video]

Koha.net - 02.12.2016

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal arsyeton vonesën e Ligjit për Prishtinën, duke akuzuar kryetarin e kryeqytetit për neglizhencë. Zëvendësministri Bajram Gecaj thotë se janë detyruar që ...

Ahmeti: Përçarja e votës do të ketë pasoja për të gjithë

Telegrafi - 02.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Bashkimi Demokratik për Integrim, sonte në Strugë ka mbajtur takim parazgjedhor, ku ka prezentuar platformën e saj për zgjedhjet e parakohshme parlamentare, ...

Xhepçishti gjithmonë ka qenë në ballë të sfidave për çështje kombëtare

Alb Portali - 02.12.2016

Drejtuesit e Shtabit Zgjedhor Komunal të BDI-së në Tetovë të kryesuar nga shefi i këtij shtabi, z. Xhevat Ademi, të shoqëruar edhe kandidatët për deputet dhe përfaqësues të kabinetit qeveritar, sonte ...

Xhepçishti gjithmonë ka qenë në ballë të sfidave për çështje kombëtare

Flaka - 02.12.2016

Drejtuesit e Shtabit Zgjedhor Komunal të BDI-së në Tetovë të kryesuar nga shefi i këtij shtabi, z. Xhevat Ademi, të shoqëruar edhe kandidatët për deputet dhe përfaqësues të kabinetit qeveritar, sonte ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Flaka - 02.12.2016

Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan para ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Tetova Sot - 02.12.2016

“Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Alb Portali - 02.12.2016

“Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan ...

Ahmeti: Debati me Menduh Thaçin, i padobishëm

Vision Plus - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti e shikon si te padobishëm një debat televiziv me rivalin e tij direkt Menduh Thaçi. Ndërsa Gruevski e Zaev do te përballen te shtunën ne ...

Ahmeti në Dollogozhdë: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli (FOTO)

Tetova Sot - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

AHMETI: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli (FOTO)

Alb Portali - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Ahmeti: “Sopoti” dhe “Monstra”, pa dëshmi (VIDEO)

Tetova Sot - 02.12.2016

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti vlerëson se të akuzuarit në rastet “Sopoti” dhe “Monstra” janë dënuar pa dëshmi të mjaftueshme. Ahmeti në “Rruga Drejt” u zotua se pas zgjedhjeve partia e tij do të fokusohet ...

Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do të ketë pasoja për të gjithë (FOTO)

Tetova Sot - 02.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm të votës dhe ...

Ali Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do të ketë pasoja për të gjithë

Alb Portali - 02.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm të votës dhe ...

Ahmeti në Labunishtë: Jemi në rrugën e mbarë drejt realizimit të qëllimeve që i kanë trasuar të parët tanë

Alb Portali - 02.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe kryetari Ali Ahmeti sonte tubim mbajtën në fshatin Labunishtë, me ç’rast në sheshin e stërmbushur me njerëz, atmosferë festive dhe emocione përshkuan këtë skaj të ...

Thëngjijtë e shuar të pjesëve të shkëputura shqiptare, BDI i shndërroi në zjarr

Alb Portali - 02.12.2016

Fushata kundër diskreditimit të kandidatëve për deputet të BDI-së tashmë ka marë një hov të madh, bazë e pa bazë media të ndryshme kritikojnë ato dhe kapen edhe për ndoshta fije më të holla thjeshtë ...

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanimet e Tetovës

Alb Portali - 02.12.2016

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanime të ndryshme të Tetovës dhe rrethinë. Loading... Kandidatët për deputetë të Bashkimit Demokratik për Integrim në ...

Kandidatët për deputetë të BDI-së, vazhdojnë takimet me qytetarët nëpër vendbanime të ndryshme të Tetovës me rrethinë

Flaka - 02.12.2016

Kandidatët për deputetë të Bashkimit Demokratik për Integrim në njësinë zgjedhore numër 6, vizituan shtabet zgjedhore në lagjet Gam Gam, Shkumbin, Migjeni dhe Gajre.

Ademi me kandidatët e “gjashtës”, nesër pres në selinë e BDI-së në Tetovë

Alb Portali - 02.12.2016

Nesër më 03.12.2016, me fillim në ora 13.00, Shefi i Shtabit komunal zgjedhor i BDI-së në Tetovë, Xhevat Ademi i shoqëruar edhe nga të gjithë kandidatët për deputet në Njësinë zgjedhore 6, nga Dega e ...

Ahmeti: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Flaka - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari, ...

Çka tha Ali Ahmeti per duelin me Thaçin

Antpress - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, mbrëmë ishte i ftuar në emisionin “Rruga drejt” në televizionin Alsat M, përveç platformës parazgjedhore të kësaj partie, ai ka folur ...

Kryetari Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Antpress - 02.12.2016

“Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan ...

Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Republika - 02.12.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i përcjellë nga shefi i Shtabit Qëndror, Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, u zotuan para studentëve të Strugës se misioni ...

Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do të ketë pasoja për të gjithë

Republika - 02.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm të votës dhe ...

Ali Ahmeti: Shqipja zyrtare deri në Gjevgjeli

Antpress - 02.12.2016

Takimet e para me banorët e Dologozhdës së Strugës, lideri i BDI-së z.Ali Ahmeti, bashkë me Shefin e Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri i nisën me vizitë në familjen e Komandat Strugës, Nuri Mazari.

Ali Ahmeti: Ulja e numrit të shqiptarëve në parlament nga përçarja e votës do të ketë pasoja për të gjithë

Antpress - 02.12.2016

Para një numri të madh të banorëve të Strugës, Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), z.Ali Ahmeti kërkoi unifikimin e votës shqiptare të cilën e arsyetoi me mos-çuarjen në dëm të votës dhe ...

Kryetari Ahmeti në Labunishtë, Agim Shaqiri: BDI, arsyeja pse këtu flitet shqip

Antpress - 02.12.2016

Ali, BDI Labunishta është me ty. Kjo ishte thirrja euforike që u dha në pritjen madhështore të organizuar për BDI-në dhe liderin Ali Ahmeti në Labunishtë.

Kryetari Ahmeti: Realizuam universitetet, tani cilësi perëndimore

Radio Vala - 02.12.2016

Strug, me 2 Dhjetor 2016 “Bashkë Vendosim”, sot u shpalos para studentëve të Strugës. Lideri i BDI-së, z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet ...

Katër thikat që do i ngulen BDI-së

Almakos - 01.12.2016

Pasi kisha pyetje për atë se si prognozoj që BDI do humb keq ndër shqiptarë, mund ti marre vetëm deri në dy ose tre deputetë gjithsejt dhe se nuk do ekzistojë deri në zgjedhjet lokale në vitin e ...

Ahmeti mbetet me 10 veta në Karshiakë të Shkupit

Almakos - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot është dëshpëruar nga pritja që i është organizuar në Karshiakë të Shkupit. Ahmeti kishte marrë me vete figurat qendrore të partisë, shefin e shtabit qëndror zgjedhorë ...

Dnevnik: Ali Ahmeti, Kryeministri i Maqedonisë pas 11 dhjetorit

Albeu.com - 01.12.2016

Pak ditë më parë, "Zhurnal" shkroi se do të jetë BDI ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit , dhe se VMRO-DPMNE dhe LSDM e kanë të qartë se BDI do ...

Katër thikat që do i ngulen BDI-së

Ina - 01.12.2016

Nga Ramadan Ramadani/ Pasi kisha pyetje për atë se si prognozoj që BDI do humb keq ndër shqiptarë, mund ti marre vetëm deri në dy ose tre deputetë gjithsejt dhe se nuk do ekzistojë deri në zgjedhjet ...

Ministri i “përjetshëm” i BDI-së zhduket në fushatë?!

Ina - 01.12.2016

Ministri i “përjetshëm” i BDI-së, Fatmir Besimi nuk duket askund gjatë fushatës, edhe pse ai konsiderohet si njeriu që ka përfituar më shumë nga kjo parti që për 14 vjet ishte në pushtet, informon ...

Ministri i “përjetshëm” i BDI-së i pa dukshëm në fushatë zgjedhore?!

Lajm - 01.12.2016

Ministri i “përjetshëm” i BDI-së, Fatmir Besimi nuk duket askund gjatë fushatës, edhe pse ai konsiderohet si njeriu që ka përfituar më shumë nga kjo parti që për 14 vjet ishte në pushtet, informon ...

Gazeta proqeveritare “Dnevnik” e sheh Ali Ahmetin si kryeministër të Maqedonisë pas zgjedhjeve?!

Ina - 01.12.2016

Partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendos se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit. VMRO-DPMNE dhe LSDM e kanë të qartë se BDI do të ketë shumicën e deputetëve ...

Katër thikat që do i ngulen BDI-së

Lajm - 01.12.2016

Shkruan: Ramadan Ramadani Pasi kisha pyetje për atë se si prognozoj që BDI do humb keq ndër shqiptarë, mund ti marre vetëm deri në dy ose tre deputetë gjithsejt dhe se nuk do ekzistojë deri në ...

Ahmeti mbetet me 10 veta në Karshiakë të Shkupit

Lajm - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot është dëshpëruar nga pritja që i është organizuar në Karshiakë të Shkupit. Ahmeti kishte marrë me vete figurat qendrore të partisë, shefin e shtabit qëndror zgjedhorë ...

Shpend Ahmeti padit Qeverinë

Lajmi.net - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Shpend Ahmeti padit Qeverinë e Kosovës

Zhurnal - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Asamblisti i PDK-së thotë se e ka votuar Shpend Ahmetin

Lajmi.net - 01.12.2016

Shemsi Veseli, Asamblist i Partisë Demokratike të Kosovës në Kuvendin komunal të Prishtinës, ka thënë se në zgjedhjet lokale të vitit 2013, e ka votuar Shpend Ahmetin për Kryetar të Prishtinës.

Matematikat zgjedhore, zona numër 2

Portalb - 01.12.2016

Robert Nesimi Konfiguracioni i zonës . Njësia numër 2 njihet si njësia shkupjano-kumanovare. Ajo përfshin pjesën e mbetur të Shkupit, Kumanovën me Likovën dhe disa komuna të vogla rurale si ...

"Dnevnik" me artikull special: Ali Ahmeti synon për Kryeministër të Maqedonisë

Zhurnal - 01.12.2016

Shkup, 1 dhjetor - Lajmin e djeshëm që publikoi Agjencia e Lajmeve Zhurnal ku thuhet se BDI po lufton që Ali Ahmeti të jetë kryeministri i ardhshëm i Maqedonisë, sot gazeta prestigjioze maqedonase ...

Shpend Ahmeti padit Qeverinë e Kosovës

Albeu.com - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti , ka thënë para deputetëve se ka paditur Qeverinë e Kosovës .

Plas skandali dhe në politikën kosovare, Shpend Ahmeti padit qeverinë

SOT - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune, Shpend Ahmeti, para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Sot i ftuar në Rruga drejt...lideri i BDI-së Ali Ahmeti

Zhurnal - 01.12.2016

Shkup, 1 dhjetor - Sot në orën 20:40 i ftuar në "Rruga drejt" është lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Cila është platforma parazgjedhore e BDI-së? Pse fushata e BDi-së bazohet ...

‘Ali Ahmeti, kryeministër i Maqedonisë pas 11 dhjetorit’

Lajmi.net - 01.12.2016

Disa ditë më parë Zhurnal shkroi se partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit.

Ahmeti: Pa BDI-në nuk mund të funksionojë shteti

Ina - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Zhurnal - 01.12.2016

Mavrovë, 1 dhjetor - Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Albeu.com - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmetin vazhdon takimet me arsimtarët në secilin qytetë

Ina - 01.12.2016

BDI në krye me kryetarin z.Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku u takuan me banorë, ...

Ahmeti në takim me arsimtarët: Do vazhdojmë të ju qëndrojmë pranë

Zhurnal - 01.12.2016

Dibër, 1 dhjetor - BDI në krye me kryetarin z.Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku ...

Ahmeti: Pa BDI-në nuk mund të funksionojë shteti

Almakos - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Portalb - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në vazhdën e fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes, ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe të ...

Të punësuarit në Spitalin e Çairit, shënjestër e radhës të presionit të BDI-së

Almakos - 01.12.2016

Të tmerruar nga mundësia për disfatë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, BDI-ja vazhdon të ushtrojë presion të madh ndaj të punësuarve në institucionet shtetërore.

Protestën kundër BDI-së në Recicë e organizoi “krahu i luftës”

Almakos - 01.12.2016

Protestën e mbrëmshme në Recicë të Tetovës e ka organizuar krahu i ish ushtarëve të UÇK-së tanimë të pakënaqur nga puna e deritanishme dhe kandidimet e BDI-së në zgjedhjet parlamentare, mësohet ...

Ali Ahmeti: Branko është vëllai ynë, gjaku ynë

Almakos - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte e ka vizituar rajonin e Dibrës. Lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti, tha para të pranishmëve se BDI do të jetë partia fituese në bllokun shqiptar sepse sipas ti, ...

Ali Ahmeti në Dibër: Branko është vëllai ynë, gjaku ynë

Albeu.com - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vizituar sonte rajonin e Dibrës. Lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti , tha para të pranishmëve se BDI do të jetë partia fituese në bllokun shqiptar sepse sipas tij, ...

Ahmeti: Ajo që fitohet me gjak, vlera kurrë nuk i humb, asnjëherë

Ina - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

Ali Ahmeti në Dibër: Branko është vëllai ynë, gjaku ynë

Lajm - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vizituar mbrëmë rajonin e Dibrës. Lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti, tha para të pranishmëve se BDI do të jetë partia fituese në bllokun shqiptar sepse sipas tij, ...

Ahmeti: Do të largohem nga politika kur Maqedonia të anëtarësohet në NATO dhe BE

Albeu.com - 01.12.2016

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti sonte në “Rruga Drejt..” i pyetur se nëse do të largohet nga politika nëse humb zgjedhjet u shpreh se nuk sheh forcë që mund ta mund BDI-në.

Ali Ahmeti: Tërheqja ime nga politika vetëm kur të përmbushet misioni im dhe i BDI-së, Maqedonia në NATO dhe BE

Zhurnal - 01.12.2016

Shkup, 1 dhjetor - Emisioni "Rruga drejt.." sonte të ftuar kishte liderin e BDI-së z. Ali Ahmeti i cili ka folur mbi platformën e partisë së tij, çështjet të cilat BDI i ka realizuar dhe ato që do i ...

Të punësuarit në Spitalin e Çairit, shënjestër e radhës e presionit të BDI-së

Lajm - 01.12.2016

Të tmerruar nga mundësia për disfatë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, BDI-ja vazhdon të ushtrojë presion të madh ndaj të punësuarve në institucionet shtetërore.

Ali Ahmeti për herë të parë flet se kur do të largohet nga skena politike

Ina - 01.12.2016

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti sonte në “Rruga Drejt..” i pyetur se nëse do të largohet nga politika nëse humb zgjedhjet u shpreh se nuk sheh forcë që mund ta mund BDI-në.

“Dnevnik”: Ali Ahmeti e sheh veten kryeministër të Maqedonisë pas zgjedhjeve

BalkanWeb - 01.12.2016

Në prag të zgjedhjeve në Maqedoni, mediat në vend shkruajnë se partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit.

Shpend Ahmeti padit Qeverinë

Telegrafi - 01.12.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Shpend Ahmeti bën pak spektakël, padit Qeverinë

Gazeta Express - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e ...

Shpend Ahmeti padit Qeverinë

Zeri - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Ahmeti: Qendra të huaja investojnë për të përçarë votën shqiptare

Gazeta Express - 01.12.2016

Lideri I Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

Shpend Ahmeti padit Qeverinë

Ora news - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Shpend Ahmeti: Në Kuvendin e Prishtinës është “krejt Qeveria e Kosovës”

Koha.net - 01.12.2016

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti , sot në Facebook ka polemizuar me asamblistët e opozitës, të cilët, sipas tij, kanë kërkuar që në Kuvendin e kryeqytetit të mos përmendet Qeveria e Kosovës, ...

Ahmeti akuzon Qeverinë se nuk po paguan borxhet që ia ka Prishtinës

Koha.net - 01.12.2016

Mbledhja e shtatë e Kuvendit Komunal të Prishtinës, kaloi nën tensione, akuza e fyerje të ndërsjella në mes pozitës e opozitës, raporton KTV. Në prezantimin e raportit buxhetor nëntëmujor, i cili nuk ...

Shpend Ahmeti padit Qeverinë e Kosovës

Tetova Sot - 01.12.2016

Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, Kryetari i kësaj komune Shpend Ahmeti para deputetëve ka thënë se ka paditur Qeverinë e Kosovës.

Shqiptarët përcaktojnë fituesit, media maqedonase: A do jetë Ali Ahmeti kryeministër?

Java News - 01.12.2016

Disa ditë më parë Zhurnal shkroi se partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit.

Ali Ahmeti: Vlerësimet e deritanishme flasin që fitimtarë padiskutueshëm është BDI

Alb Portali - 01.12.2016

Në këtë intervistë ekskluzive, kryetari i BDI-së flet për dekorimin e tij nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi si dhe reagimet për këtë, flet për skandalin e përgjimeve dhe përgjegjësinë e partisë ...

Sonte në “Rruga drejt” i ftuar Ali Ahmeti

Alb Portali - 01.12.2016

Sonte në ora 20:40 i ftuar në “Rruga drejt” në Alsat-M, është lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti. Loading... Cila është platforma parazgjedhore e BDI-së? Pse fushata e ...

Çka u tha mbrëmë në tubimin e BDI-së në Reçicë ? | FOTO

Flaka - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, para banorëve të Recicës së Vogël, mbajti tubimin qendror, ku prezantoi platformën politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare 2016.

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Tetova Sot - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ali Ahmeti nga Rostusha :BDI është një forcë reale në këtë vend

Alb Portali - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmeti me arsimtarët: Do vazhdojmë t’ju qëndrojmë pranë

Tetova Sot - 01.12.2016

BDI në krye me kryetarin z.Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku u takuan me banorë, ...

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Flaka - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

Ahmeti: Gruevskin e kam mundur edhe në politikë edhe në diplomaci, i hasi shara në gozhdë me BDI-në

Tetova Sot - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sonte në emisionin Rruga Drejt në Alsat-M u shpreh se Gruevsikn e ka mundur edhe në politikë edhe në diplomaci. “Gruevskit këtyre muajve i hasi shara në gozhdoë andaj edhe ...

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti: Nëse garojnë dy parti politike shqiptarët fitojnë mbi 30 mandate

Alb Portali - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në emisionin e sontëm në “Rruga drejt…” në Alsat-M edhe njëherë ka dalë me qëndrimin se partitë e reja e dëmtojnë çështjen e shqiptarëve në Maqedoni dhe siç thekson, “kam ...

Dueli me Thaçin: Ali Ahmeti për këtë ka përgjigje

Alb Portali - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti është përgjigjur edhe në pyetjen se pse ka refuzuar duelin televiziv me oponentin politik, liderin e PDSH-së Menduh Thaçi. Loading...

Ahmeti nga Dibra: BDI, forca që din të mbrojë kauzën shqiptare

Tetova Sot - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

AHMETI: Gruevskit i hasi sharra në gozhdë me BDI-në. E kam mposhtur në politikë

Alb Portali - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti, madje ka thënë se BDI se kryetarin e VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevsi e ka mposhtur në politikë dhe në diplomaci. Loading... “Gruevskit këtyre muajve i hasi shara në gozhdoë, ...

AHMETI: Ka mungesë provash për “Monstrën”. Janë formuar grup pune prej dyja palëve

Alb Portali - 01.12.2016

Lidhur me rastin “Monstra”, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë se “kemi kërkuar që ky rast të analizohet shumë më mirë, sepse ka mungesë provash dhe kërkojmë që të përsëritet me prova ashtu si që ...

Ahmeti: Do të largohem nga politika kur Maqedonia do të hyje në NATO dhe BE

Tetova Sot - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sonte në Rruga Drjet i pyetur se nëse i humb zgjedhjet a do të largohet nga politka ai u shpreh se nuk sheh forcë që mund ta mund BDI-në. përcjell TetovaSot.

AHMETI: Ja çka do më vendoste të tërhiqem nga politika

Alb Portali - 01.12.2016

Mendoj se në politikë asnjëherë nuk duhet të thuhet kurrën e kurrës. Do varet se kush do jetë pala fituese tek pala maqedonase. Do varet edhe kur do ballafaqohen agjendat e partive politike në këtë ...

Ahmeti: Do të largohem nga politika kur Maqedonia do të hyje në NATO dhe BE

Alb Portali - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti sonte në Rruga Drjet i pyetur se nëse i humb zgjedhjet a do të largohet nga politka ai u shpreh se nuk sheh forcë që mund ta mund BDI-në. përcjell TetovaSot. Loading...

AHMETI: BDI, forca që din të mbrojë kauzën shqiptare (FOTO)

Alb Portali - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

AHMETI me arsimtarët: Do vazhdojmë t’ju qëndrojmë pranë (FOTO)

Alb Portali - 01.12.2016

BDI në krye me kryetarin z.Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku u takuan me banorë, ...

Ahmeti: Fitorja nuk mjafton, duhet përfaqësim i çeliktë

Republika - 01.12.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmbylli takimet në anën e Karshiakës në Studeniçan dhe Batincë ku takoi grupe të ndryshme interesi. Ahmeti zhvilloi bisedë me banorët e anës, për ta përfunduar takimin në ...

Sot i ftuar në “Rruga drejt” është lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Antpress - 01.12.2016

Sot në orën 20:40 i ftuar në “Rruga drejt” është lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. Cila është platforma parazgjedhore e BDI-së? Pse fushata e BDi-së bazohet tek premtimet për të ...

Ahmeti: BDI, mbrojtëse e të gjitha komuniteteve të persekutuara

Republika - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në vazhdën e fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes, ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe të ...

Ahmeti: BDI është një forcë reale në këtë vend

Antpress - 01.12.2016

Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti ishte sot në Komunën e Mavrovë-Rostushes ku u prit nga një numër i madh i simpatizantëve të tij dhe Bashkimit Demokratik për Integrim.

ALI AHMETI: Vlerësimet e deritanishme flasin që fitimtarë padiskutueshëm është BDI

Antpress - 01.12.2016

Në këtë intervistë ekskluzive, kryetari i BDI-së flet për dekorimin e tij nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi si dhe reagimet për këtë, flet për skandalin e përgjimeve dhe përgjegjësinë e partisë ...

Ahmeti me arsimtarët: Do vazhdojmë t’ju qëndrojmë pranë

Republika - 01.12.2016

BDI në krye me kryetarin Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku u takuan me banorë, ...

Ahmeti: BDI-ja forca që di të mbrojë kauzën shqiptare

Republika - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

Ali Ahmeti nga Dibra: BDI, forca që din të mbrojë kauzën shqiptare

Antpress - 01.12.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) i përmbylli me një tubim aktivitetet ditore të fushatës në Dibër, në qytetin e vlerave kombëtare. Kryetari Ali Ahmeti para një numri të madh banorësh të zonës ...

Ahmeti me arsimtarët: Do vazhdojmë t’ju qëndrojmë pranë

Antpress - 01.12.2016

BDI në krye me kryetarin z.Ali Ahmeti, Shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe kandidatë për deputet të njësisë 5, vazhduan fushatën zgjedhore në komunën e Dibrës ku u takuan me banorë, ...

Ali Ahmeti në Prespë: Ja çdo të bëjë BDI pas 11 dhjetorit

Zhurnal - 30.11.2016

Shkup, 30 nëntor - Kryetari Ali Ahmeti dje para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit. Në fjalimin e tij para qytetarëve të pranishëm, Ahmeti tha se partitë e ...

Ja çdo të bëjë BDI pas 11 dhjetorit

Albeu.com - 30.11.2016

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti , ka prezantuar betimet e BDI-së, gjatë një takimi në Prespë për zgjedhjet e 11 dhjetorit . Ahmeti ka thënë se çfarë do të bëjë BDI pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit dhe iu ...

BDI në Shkup e Tetovë: Ja programi ditor

Zhurnal - 30.11.2016

Tetovë, 30 nëntor - Bashkimi Demokratik për Integrim, në kuadër të fushatës së rregullt, ka planifikuar një ditë të ngjeshur aktivitetesh, mes të cilave ka caktuar bashkëbisedime me qytetarë dhe ...

Neziri: Vetëm BDI mund t'ju prijë shqiptarëve

Albeu.com - 30.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, Bekim Neziri , gjatë tubimit të BDI-së në Prespë, ka thënë para banorëve se BDI-ja nuk do t'i lërë asnjëherë anësh këto troje.

Analistët nga Tirana: Për shkak të afërsisë me Greqinë, Ahmeti po humb mbështetjen në Shqipëri!

Lajm - 04.12.2016

Nga ana tjetër, Historianët nga Shqipëria thonë për Gazetën Lajm, se nuk e kanë të qartë sot e kësaj dite, pse kryetari i BDI-së Ali Ahmeti është politikani i vetëm shqiptarë që ka raporte të afërta ...

Ahmeti godet partitë e reja: S’kanë kapacitet, me axhami nuk zgjidhen problemet që na presin

Almakos - 30.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim mbrëmë zbarkoi dhe në Prespë. Kryetari z.Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Ahmeti: Për shqiptarët si VMRO-DPMNE ashtu edhe LSDM janë të njëjta

Almakos - 30.11.2016

Në numrin e nesërm të gazetës KOHA do të lexoni intervistën ekskluzive me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të ciklit të intervistave me liderët politik, të cilat ...

Integrimet, ndër shtyllat kryesore të partive

Lajm - 30.11.2016

Integrimi i Maqedonisë në strukturat euro-atlantike edhe gjatë kësaj fushate elektorale ka zënë vend të rëndësishëm në platformat e subjekteve shqiptare.

BDI premtoi 2 miliardë euro investime dhe zhduku platformën

Lajm - 30.11.2016

Marrja e hises shqiptare nga buxheti dhe 1081 projekte me vlerë prej mbi 2 miliard eurosh ishin shtylla kryesore e platformës së Bashkimit Demokratik për Integrim në zgjedhjet e vitit 2014.

BDI premtoi 2 miliardë euro investime dhe zhduku platformën

Almakos - 30.11.2016

Marrja e hises shqiptare nga buxheti dhe 1081 projekte me vlerë prej mbi 2 miliard eurosh ishin shtylla kryesore e platformës së Bashkimit Demokratik për Integrim në zgjedhjet e vitit 2014.

Ahmeti: Mandatet e shqiptarëve të mos flijohen për interesa personale

Albeu.com - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar me fushatën zgjedhore në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti , i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Ahmeti: Mandatet e Shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale

Zhurnal - 30.11.2016

Shkup, 30 nëntor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim ...

Ahmeti: mandatet e shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale

Ina - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Ahmeti: Qendra të huaja investojnë për të përçarë votën shqiptare

Albeu.com - 30.11.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti , gjatë tubimit në Moranë të Karshiakës, ka thënë para banorëve që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend, pasi sipas tij, këto zgjedhje janë vendimtare pasi ...

Ahmeti: Ne ju dalim Zot shqiptarëve, Jemi kalitur në luftë e paqe

Ina - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare

Zhurnal - 30.11.2016

Shkup, 30 nëntor - Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i ...

Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare

Portalb - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend, ...

Ali Ahmeti: Zoti na ndihmoftë më 11 dhjetor

Almakos - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim qëndroi sonte në Reçicë të Tetovës, ku fillimisht para të pranishmëve e mori fjalën kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi, e cila tha se gjatë mandatit në këtë ...

Ahmeti: Mandatet e shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale

Shqipmedia - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Ali Ahmeti pritet me protesta sonte në Reçicë – VIDEO

Shqipmedia - 30.11.2016

Sonte disa banorë të Tetovës e kanë pritur kryetrin e BDI-se me protesta në tubimin e rradhës në Reçicë të Madhe. Comments ...

Ali Ahmeti pritet me protesta sonte në Reçicë (Video)

Lajm - 30.11.2016

Sonte disa banorë të Tetovës e kanë pritur kryetrin e BDI-se me protesta në tubimin e rradhës në Reçicë të ...

Dnevnik: Ali Ahmeti kryeministër i Maqedonisë pas zgjedhjeve?

Zhurnal - 30.11.2016

Shkup, 30 nëntor - Disa ditë më parë agjencioni Zhurnal shkroi se partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit.

Ahmeti në Reçicë: BDI, forca e pamposhtur e shqiptarëve

Albeu.com - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim përmbylli sonte fushatën zgjedhore në Reçicë të Vogël. Kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti para banorëve të Reçicë s së Vogël u zotua se partia që ai udhëheq do të ...

Ali Ahmeti u prit me protesta në Reçicë të Tetovës (VIDEO)

Almakos - 30.11.2016

Sonte disa banorë të Tetovës e kanë pritur kryetrin e BDI-se me protesta në tubimin e rradhës në Reçicë të Madhe. Informacione të sigurta flasin se edhe në Reçicë të vogël edhe të madhe BDI nuk ka ...

Ahmeti, BDI forca e pamposhtur e Shqiptarëve, Neziri: Në njësinë zgjedhore numër 6, do të marrim 10 apo më tepër ...

Zhurnal - 30.11.2016

Reçicë, 30 nëntor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sonte përmbylli fushatën zgjedhore në Reçicë të Vogël, në Reçicën e Universitetit të Tetovës, e të rezistencës kombëtare.

Dështon tentativa e protestës kundër qëndrimit të Ali Ahmetit në Reçicë të Madhe

Zhurnal - 30.11.2016

Tetovë, 30 nëntor - Bashkimi Demokratik për Integrim sonte në agjendë kishte mbajtjen e takimit me banorët në fshatin Reçicë e Madhe që njihet si një nga bastionet më të fuqishme të partisë së ...

Çdo të bëjë BDI pas 11 dhjetorit ? Ja përgjitha e Ahmetit | FOTO

Flaka - 30.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sonte zbarkoi dhe në Prespë. Kryetari z.Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Nerezi, Morana, Studeniçani, Batinca dhe Reçica sot bashkëbisedojnë me Ali Ahmetin

Alb Portali - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, në kuadër të fushatës së rregullt, ka planifikuar një ditë të ngjeshur aktivitetesh, mes të cilave ka caktuar bashkëbisedime me qytetarë dhe grupe interesi. Loading..

Sot Reçica dhe Xhevat Ademi presin Ali Ahmetin

Flaka - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, në kuadër të fushatës së rregullt, ka planifikuar një ditë të ngjeshur aktivitetesh, mes të cilave ka caktuar bashkëbisedime me qytetarë dhe grupe interesi.

Ahmeti: Për shqiptarët si VMRO-DPMNE ashtu edhe LSDM janë të njëjta

Flaka - 30.11.2016

Në numrin e nesërm të gazetës KOHA do të lexoni intervistën ekskluzive me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të ciklit të intervistave me liderët politik, të cilat ...

Ahmeti: Për shqiptarët si VMRO-DPMNE ashtu edhe LSDM janë të njëjta

Alb Portali - 30.11.2016

Në numrin e nesërm të gazetës KOHA do të lexoni intervistën ekskluzive me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të ciklit të intervistave me liderët politik, të cilat ...

Neziri: Vetëm BDI mund ti prijë shqiptarët

Alb Portali - 30.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, Bekim Neziri në mitingun e mbajtur në Prespë është shprehur se BDI nuk do ti harrojë kur këto troje. Loading... “BDI ka vision të bëjë identifikimin e halleve të ...

Halili nga Tetova: BDI e vendosur që pesë përbetimet, të cilat i ka prezantuar në programin e saj, ti realizoj në ...

Flaka - 30.11.2016

Kandidatët për deputetë të BDI-së në njësinë zgjedhore numër 6 vizituan shtabet zgjedhore në fshatrat Lisec dhe Shipkovicë, njofton Flaka Kandidatët për deputetë në njësinë zgjedhore numër 6, ...

Kandidatët për deputetë të BDI-së në njësinë zgjedhore numër 6 vizituan shtabet zgjedhore në fshatrat Lisec dhe ...

Alb Portali - 30.11.2016

Kandidatët për deputetë në njësinë zgjedhore numër 6, vizituan shtabet zgjedhore të BDI-së në fshatrat Lisec dhe Shipkovicë. Në këto vizita të shtabeve zgjedhore përpos kandidatëve për deputetë, të ...

Integrimet, ndër shtyllat kryesore të partive (VIDEO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Integrimi i Maqedonisë në strukturat euro-atlantike edhe gjatë kësaj fushate elektorale ka zënë vend të rëndësishëm në platformat e subjekteve shqiptare.

Ahmeti: Mandatet e shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale (FOTO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Neziri: BDI-ja do ta mbyll fushatën e saj në sheshin e Tetovës

Tetova Sot - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, Bekim Neziri dhe kandidatë ...

Ahmeti: Ky mandat është mandat vendimtarë, prandaj ne kërkojmë unifikim të elektoratit shqiptar

Alb Portali - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare (FOTO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

Ali Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare

Alb Portali - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

Ahmeti nga Tetova: Është mandati ku do të merren vendime të dobishme

Alb Portali - 30.11.2016

BDI-ja aktivitetet e saja sot i përmbylli në Reçicë, Tetovë – Aktivitetet nën praninë e liderit z.Ali Ahmeti, i cili shpalosi para qytetarëve shtyllat kryesore dhe zotimet konkrete të BDI-së, ...

Ahmeti nga Tetova: Është mandati ku do të merren vendime të dobishme

Flaka - 30.11.2016

BDI-ja aktivitetet e saja sot i përmbylli në Reçicë, Tetovë – Aktivitetet nën praninë e liderit z.Ali Ahmeti, i cili shpalosi para qytetarëve shtyllat kryesore dhe zotimet konkrete të BDI-së, ...

Ahmeti për Gazetën Koha: S’jam i preokupuar me fitoren, por ç’drejtim do të marrë vendi

Flaka - 30.11.2016

Në intervistën ekskluzive për “Koha”, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti flet për dekorimin e tij nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi si dhe reagimet për këtë, flet për skandalin e përgjimeve dhe ...

AHMETI: Fitorja nuk mjafton, duhet përfaqësim i çeliktë (FOTO)

Alb Portali - 30.11.2016

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmbylli takimet në anën e Karshiakës në Studeniçan dhe Batincë ku takoi grupe të ndryshme interesi. Ahmeti zhvilloi bisedë me banorët e anës, për ta përfunduar takimin në ...

Ahmeti në Studeniçan : Fitorja nuk mjafton, duhet përfaqësim i çeliktë (FOTO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Lideri I BDI-së z.Ali Ahmeti përmbylli takimet në anën e Karshiakës në Studeniçan dhe Batincë ku takoi grupe të ndryshme interesi. Z. Ahmeti zhvilloi bisedë me banorët e anës, për ta përfunduar ...

Ademi:Në Tetovë e kemi sfiduar fitoren

Flaka - 30.11.2016

Xhevat Ademi i tregoi liderit të BDI-së se me bashkëvendasit të tijë e kanë sfiduar fitoren e BDI-së! Ademi i dëshiroi mirëseardhje në Reçicë liderit Ahmeti duke dhe kërkoi nga Tuta të tregojë për ...

Ademi:Në Tetovë e kemi sfiduar fitoren

Alb Portali - 30.11.2016

Xhevat Ademi i tregoi liderit të BDI-së se me bashkëvendasit të tijë e kanë sfiduar fitoren e BDI-së! Loading... Ademi i dëshiroi mirëseardhje në Reçicë liderit Ahmeti duke dhe kërkoi nga Tuta të ...

Ahmeti në Reçicë: BDI, forca e pamposhtur e shqiptarëve (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sonte përmbylli fushatën zgjedhore në Reçicë të Vogël, në Reçicën e Universitetit të Tetovës, e të rezistencës kombëtare.

Çka u tha mbrëmë në tubimin e BDI-së në Reçicë ? | FOTO

Alb Portali - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, para banorëve të Recicës së Vogël, mbajti tubimin qendror, ku prezantoi platformën politike për zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare 2016. Loading...

Dnevnik: Ali Ahmeti kryeministër i Maqedonisë pas zgjedhjeve?

Tetova Sot - 30.11.2016

Disa ditë më parë agjencioni Zhurnal shkroi se partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendosë se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit.

“Dnevnik”: Ali Ahmeti kryeministër i Maqedonisë pas zgjedhjeve?!

Alb Portali - 30.11.2016

Partia shqiptare BDI do të jetë ajo që do të vendos se cila nga partitë maqedonase do të hyjë në qeveri pas 11 dhjetorit. VMRO-DPMNE dhe LSDM e kanë të qartë se BDI do të ketë shumicën e deputetëve ...

Neziri: Nuk ka forcë politike në Maqedoni përveç BDI-së në krye me Ali ahmetin i cili mund t’ju prijë shqiptarëve

Antpress - 30.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri para banorëve të Prespës u zotua që BDI asnjëherë nuk do të lë anësh këto troje. Ai rikujtoi prespanët se nuk ka forcë politike në Maqedoni përveç ...

Ahmeti:BDI do të vazhdojë të jetë gardiani i vetëm i çështjes shqiptare në Maqedoni

Republika - 30.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sonte zbarkoi dhe në Prespë ku kryetari Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Ahmeti: Mandatet e shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale

Republika - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari Ali Ahmeti, i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, Bekim Neziri dhe kandidatë të ...

Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare

Republika - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

Ahmeti: Mandatet e shqiptarëve të mos flijohen prej apetiteve personale

Antpress - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në lagjen Nerez të Shkupit, ku kryetari z.Ali Ahmeti, i përcjellur nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri dhe ...

Ali Ahmeti në Karshiakë: Qendra të huaja po investojnë për të përçarë votën shqiptare

Antpress - 30.11.2016

Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti para banorëve të Moranës së Karshiakës dha një porosi të fuqishme kombëtare për unifikim të popullit dhe votës që të mos lejohet shfuqizimi i faktorit shqiptar në vend.

ALI AHMETI në Reçicë të Vogël: BDI forca e pamposhtur e shqiptarëve

Antpress - 30.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) sonte përmbylli fushatën zgjedhore në Reçicë të Vogël, në Reçicën e Universitetit të Tetovës, e të rezistencës kombëtare.

Ahmeti sot zbarkon në qytetin e Manastirit

Ina - 29.11.2016

Agjenda e kryetarit, z. Ali Ahmeti në vijim: 17:00, Manastir – Lideri I BDI-së, z. Ali Ahmeti do të marrë pjesë në Tubimin komunal në Qytetin e Konsujve, ku para qytetarëve do të flasë rreth planeve ...

Sheqerinska-Ademit: BDI i trajton votuesit shqiptarë si numra (Video)

Lajm - 29.11.2016

Në emisionin e mbrëmshëm të ‘Top Tema’ në televizionin Telma, ku i diskutua për programin e LSDM-së dhe Koalicionit ‘Plan për jetë në Maqedoni’, ku nënkryetarja Radmilla Sheqerinska u përball me ...

Sheqerinska-Ademit: BDI i trajton votuesit shqiptarë si numra

Almakos - 29.11.2016

Në emisionin e mbrëmshëm të ‘Top Tema’ në televizionin Telma, ku i diskutua për programin e LSDM-së dhe Koalicionit ‘Plan për jetë në Maqedoni’, ku nënkryetarja Radmilla Sheqerinska u përball me ...

Ahmeti: Për të pasur një shtet e një flamur që është simbol i kombit u deshën qindra mijëra sakrifica

Idividi - 29.11.2016

Shkup, 28 nëntor 2016 (MIA) - Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamrit, sot u mbajt Akademi solemne qendrore ku para një numri të madh të pranishëmve u urua e përkujtua 28 Nëntori.

Sheqerinska godet Ademin: Ju, BDI i trajtoni shqiptarët si numra (VIDEO)

Ina - 29.11.2016

Në emisionin e mbrëmshëm të ‘Top Tema’ në televizionin Telma, ku i diskutua për programin e LSDM-së dhe Koalicionit ‘Plan për jetë në Maqedoni’, ku nënkryetarja Radmilla Sheqerinska u përball me ...

Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e fushatës

Almakos - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi.

Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e fushatës

Zhurnal - 29.11.2016

Shkup, 29 nëntor - Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe ...

BDI sot në Prespë dhe në Manastir

Albeu.com - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim ka rinisur aktivitetet e fushatës . Mësohet se Lideri I BDI-së, Ali Ahmeti do të marrë pjesë në Tubimin ...

Po hiqen reklamat e deleve, po vendosen reklamat e Ahmetit dhe BDI-së (Video)

Lajm - 29.11.2016

Fushata parazgjedhore e BDI-së po fiton në intensitet. Shumë analistë pajtohen se kjo parti gjatë pjesëmarrjes në qeveri ka bë pak punë, prandaj duhet ta kompensojë me shumë reklamë, për të shpresuar ...

Skandaloze/Në shtabin e BDI-së, aktivistët e saj vëllazërohen me LSDM-në; madje lëshojnë himnin e LSDM-së për inat të ...

Almakos - 29.11.2016

“Nuk harrohet dashuria e parë”, si duket kështu po ngjet me BDI-në dhe LSDM-në. Të paktën këtë e dëshmon një fotografi e cila ka ardhur në adresën e portalit Almakos, me ç‘rast shihen dy aktivistë të ...

BDI lëshon himnin e LSDM-së, shpresojnë se shqiptarët mund t’ua harrojnë vëllazërinë 8 vjeçare me VMRO-në?!

Lajm - 29.11.2016

“Nuk harrohet dashuria e parë”, si duket kështu po ngjet me BDI-në dhe LSDM-në. Të paktën këtë e dëshmon një fotografi e cila ka ardhur në adresën e portalit Almakos, me ç‘rast shihen dy aktivistë të ...

Ahmeti flet për përgjimet

Ina - 29.11.2016

Në numrin e nesërm të gazetës KOHA do të lexoni intervistën ekskluzive me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, në kuadër të ciklit të intervistave me liderët politik, të cilat ...

Ahmeti në Manastir: Sa më bashkë, aq më të rëndësishëm jemi

Zhurnal - 29.11.2016

Manastir, 29 nëntor - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Manastir, në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i ...

Ahmeti: Ne jemi avangardë, S’ka betejë që nuk fitohet

Ina - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Manastir, në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, ...

Ahmeti në Manastir: Sa më bashkë, aq më të rëndësishëm jemi

Albeu.com - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim ka vazhduar me fushatën zgjedhore në Manastir , në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, ...

Neziri:Të jesh shqiptar në Manastir e të ruash gjuhën e të parëve është shumë e vështirë

Albeu.com - 29.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri kujtoi banorët e Manastirit se njësia zgjedhore numër 5 ku bën pjesë dhe Manastiri është prej një rëndësie të veçantë për BDI-në.

Ali Ahmeti: Nuk i realizuam premtimet sespe nuk e kishim mandatin e plotë

Almakos - 29.11.2016

BDI mbajti tubimet e saj në Manastir dhe Prespë. Kryetari i saj Ali Ahmeti, deklaro se ky mandat ishte një nga mandatet më të vështira, me krizë të thellë politike për të cilin duhej një menaxhim me ...

Ahmeti: Nuk i realizuam premtimet sepse nuk e kishim mandatin e plotë

Albeu.com - 29.11.2016

BDI mbajti ditën e sotme mitingjet e saj në Manastir dhe Prespë. Kryetari i saj Ali Ahmeti , deklaroi se ky mandat ishte një nga mandatet më të vështira, me krizë të thellë politike për të cilin ...

Ahmeti: Nuk i realizuam premtimet sepse nuk e kishim mandatin e plotë (Video)

Portalb - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim i vazhdoi sot aktivitetet e rregullta të fushatës parazgjedhore, pas një pauze për hir të festës së Flamurit. Tubimet qendrore të ditës së sotme ishin takimet e ...

Ahmeti nga Prespa: BDI, gardiani i vetëm i çështjes shqiptare

Shqipmedia - 29.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sonte zbarkoi dhe në Prespë. Kryetari z.Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Sheqerinska-Ademit: BDI i trajton votuesit shqiptarë si numra (Video)

Telegrafi - 29.11.2016

Në emisionin e mbrëmshëm të ‘Top Tema’ në televizionin Telma, ku i diskutua për programin e LSDM-së dhe Koalicionit ‘Plan për jetë në Maqedoni’, ku nënkryetarja Radmilla Sheqerinska u përball me ...

Ahmeti: Të bashkuar jemi më të rëndësishëm

Telegrafi - 29.11.2016

Informohu me lajmet e fundit në Messenger Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në kuadër të fushatës parazgjedhore ka realizuar takim me simpatizantët e tij në qytetin e Manastirit, të cilëve u tha se do të ...

Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e fushatës

Alb Portali - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi, ...

Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e fushatës

Flaka - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi, ...

Manastiri dhe Prespa sonte mirëpresin Ali Ahmtin

Alb Portali - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi. Loading..

BDI sot do ta dridh Prespën dhe Manastirin

Tetova Sot - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi.

Ali Ahmeti në Manastirë pritet nga simpatizantë të shumtë

Flaka - 29.11.2016

Ali Ahmeti ka marrë pjesë në Tubimin komunal në Qytetin e Konsujve, ku para qytetarëve foli rreth projekteve të partisë për Mandatin e ardhëshem , informon Agjencia FLAKA.info.

AHMETI në Manastir: Sa më bashkë, aq më të rëndësishëm jemi (FOTO)

Alb Portali - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Manastir, në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, ...

Ahmeti në Manastir: Sa më bashkë, aq më të rëndësishëm jemi

Tetova Sot - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Manastir, në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari z.Ali Ahmeti i përcjellë nga Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, ...

Ali Ahmeti në Manastirë pritet nga simpatizantë të shumtë

Alb Portali - 29.11.2016

Ali Ahmeti ka marrë pjesë në Tubimin komunal në Qytetin e Konsujve, ku para qytetarëve foli rreth projekteve të partisë për Mandatin e ardhëshem , informon Agjencia FLAKA.info. Loading...

Neziri në Manastir: Nuk ka dyshim se BDI do të fitojë, këtë e thonë edhe oponentët tanë politik

Tetova Sot - 29.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri përkujtoi banorët e Manastirit se njësia zgjedhore numër 5 ku bën pjesë dhe Manastiri është prej një rëndësie të veçant për BDI-në.

Ahmeti: Nuk i realizuam premtimet sepse nuk e kishim mandatin e plotë

Alb Portali - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim i vazhdoi sot aktivitetet e rregullta të fushatës parazgjedhore, pas një pauze për hir të festës së Flamurit. Tubimet qendrore të ditës së sotme ishin takimet e ...

Ahmeti në Prespë: BDI, gardiani i vetëm i çështjes shqiptare (FOTO)

Tetova Sot - 29.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sonte zbarkoi dhe në Prespë. Kryetari z.Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Çdo të bëjë BDI pas 11 dhjetorit ? Ja përgjitha e Ahmetit | FOTO

Alb Portali - 29.11.2016

Karvani i Bashkimit Demokratik për Integrim sonte zbarkoi dhe në Prespë. Kryetari z.Ali Ahmeti para prespanëve prezantoi pesë përbetimet e BDI-së për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Neziri: Nuk ka forcë politike në Maqedoni përveç BDI-së në krye me Ali ahmetin i cili mund t’ju prijë shqiptarëve

Tetova Sot - 29.11.2016

Shefi i Shtabit Qëndror Zgjedhor, z.Bekim Neziri para banorëve të Prespës u zotua që BDI asnjëherë nuk do të lë anësh këto troje. Ai rikujtoi prespanët se nuk ka forcë politike në Maqedoni përveç ...

Ahmeti: Të bashkuar jemi më të rëndësishëm

Alb Portali - 29.11.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në kuadër të fushatës parazgjedhore ka realizuar takim me simpatizantët e tij në qytetin e Manastirit, të cilëve u tha se do të vazhdojë të luftojë për të mirën e gjithë ...

Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e fushatës

Antpress - 29.11.2016

Pas pushimit njëditor të fushatës në nder të 28 Nëntorit, Bashkimi Demokratik për Integrim rinis aktivitetet e rregullta të fushatës, ku ka planifikuar takime me qytetarë dhe grupe interesi.

Ahmeti në Manastir: Sa më bashkë, aq më të rëndësishëm jemi

Republika - 29.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) fushatën zgjedhore e vazhdoi në Manastir, në qytetin historik ku lindi alfabeti shqip. Kryetari i partisë Ali Ahmeti, i shoqëruar nga shefi i Shtabit Qëndror ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Portalb - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokratik për Integrim ka njoftuar se i ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore. Gjatë kësaj dite, kryetari i Bashkimit Demokratik ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Ina - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokrati për Integrim ka njoftuar se ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore. Gjatë kësaj dite, kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti dhe ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Idividi - 28.11.2016

Shkup, 28 nëntoir 2016 (MIA) - Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokratik për Integrim ka njoftuar se i ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore.

Ahmeti: Ohri pararojë e BDI-së

Idividi - 28.11.2016

Ohër, 27 nëntor 2016 (MIA) - Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) në krye me kryetarin Ali Ahmeti, shefin e Shtabit Qendror Zgjedhor, Bekim Neziri dhe kandidatë për deputetë të njësisë e pestë ...

Ahmeti: Interesat e shqiptarëve i mbron vetëm BDI

Idividi - 28.11.2016

Krushevë, 27 nëntor 2016 (MIA) - Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti takoi banorët e Presillës, komuna e Krushevës ku u bashkëbisedua shqip mbi çështjet që tangojnë banorët e kësaj ane.

Ahmeti: Vota e shpërndarë është votë e djegur

Idividi - 28.11.2016

Pllsanicë, 27 nëntor 2016 (MIA) - Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe bartës i listës së kandidatëve për deputetë më njësinë e gjashtë zgjedhore, Ali Ahmeti, sot pati takime me banorët e ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Shqipmedia - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokrati për Integrim ka njoftuar se ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore. Gjatë kësaj dite, kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti dhe ...

Ahmeti nis nderimet për flamurin shqiptar në qendrën përkujtimore Nëna Shqiptare

Ina - 28.11.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot në mëngjes ka nisur nderimet për flamurin kombëtar shqiptar në qendrën përkujtimore, Nëna Shqiptare, transmeton TetovaSot.

Ahmeti nderon flamurin në qendrën përkujtimore "Nëna Shqiptare" (FOTO LAJM)

Albeu.com - 28.11.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti , mëngjesin e sotëm ka nisur nderimet për flamurin kombëtar shqiptar në qendrën përkujtimore " Nëna Shqiptare ". Në një komunikatë për shtyp, BDI njofton se do t'i ...

Ahmeti nis nderimet për flamurin shqiptar në qendrën përkujtimore Nëna Shqiptare

Lajm - 28.11.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot në mëngjes ka nisur nderimet për flamurin kombëtar shqiptar në qendrën përkujtimore, Nëna Shqiptare, transmeton TetovaSot.

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Albeu.com - 28.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, ka ndërprerë fushatën zgjedhore në nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar. Në një deklaratë për medie, kandidatët për deputetë dhe zyrtarë të tjerë, do të ...

Ahmeti nis nderimet për flamurin shqiptar në qendrën përkujtimore Nëna Shqiptare

Almakos - 28.11.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot në mëngjes ka nisur nderimet për flamurin kombëtar shqiptar në qendrën përkujtimore, Nëna Shqiptare, transmeton TetovaSot.

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Zhurnal - 28.11.2016

Shkup, 28 nentor - Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokrati për Integrim ka njoftuar se ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore.

Ahmeti si zakonisht, Sllupçanin e viziton vetëm para zgjedhjeve

Lajm - 28.11.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar për ...

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e Kombit në Sllupçan dhe Hotël të Likovës

Idividi - 28.11.2016

Likovë, 28 nëntor 2016 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, me rastin e 28 Nëntorit - Ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata ...

Ahmeti nderon dëshmorët e çështjes kombëtare

Idividi - 28.11.2016

Kërçovë, 28 nëntor 2016 (MIA) - Solemnitetet e festës së madhe kombëtare, 28 Nëntorit, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i nisi nga monumenti i "Nënës Shqiptare" në Zajaz të Kërçovës, ku në shenjë ...

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e çështjes kombëtare

Shqipmedia - 28.11.2016

Solemnitetet e festës së madhe kombëtare, 28 Nëntorit, z.Ali Ahmeti i nisi nga monumenti i “Nënës Shqiptare” në Zajaz të Kërçovës, ku në shenjë respekti, nderoi simbolin e sakrificave të popullit ...

Ahmeti po qëndron në Saraj

Zhurnal - 28.11.2016

Shkup, 28 nëntor - Me rastin e ditës së mëvetësisë së shtetit shqiptar, kryetari Ahmeti në këto çaste është duke qëndruar në Saraj të Shkupitm raporton Zhurnal.

BDI nderon simbolin e sakrificave të popullit shqiptar

Albeu.com - 28.11.2016

Qytetarë dhe politikanë të BDI-së, kanë zhvilluar sot vizita solemne në monumentin e "Nënës Shqiptare " në Zajaz të Kërçovës , në kuadër të festës së flamurit .

Sallë e zbrazur e “priti” Ali Ahmetin për festën e “28 nëntorit” në “Holiday In”!

Almakos - 28.11.2016

Dështon organizimi i partisë shqiptare në pushtet, BDI-së, në hotel “Holiday In” për hirë të festës së 28 nëntorit. Nga foto të cilën e ka siguruar portali Almakos shihen karrige të zbrazura.

Ahmeti: Pajtimi duhet të ndodhë

Ina - 28.11.2016

Akademia solemne qendrore në të cilën mori pjesë z. Ali Ahmeti u mbajt para një numri të madh të pranishëmve ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit.

Akademia solemne, Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën

Albeu.com - 28.11.2016

Ditën e sotme u mbajt Akademia solemne qendrore para një numri të madh të pranishëmve në Maqedoni ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit. Nisma u bë me këndimin e himnin kombëtar, kurse ...

Ahmeti: Për të pasur një shtet e një flamur që është simbol i kombit u deshën qindra mijëra sakrifica

Zhurnal - 28.11.2016

Shkup, 28 nëntor - Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamrit, sot u mbajt Akademi solemne qendrore ku para një numri të madh të pranishëmve u urua e përkujtua 28 Nëntori.

Akademia solemne, Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën

Shqipmedia - 28.11.2016

Akademia solemne qendrore në të cilën mori pjesë z. Ali Ahmeti u mbajt para një numri të madh të pranishëmve ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit.

BDI ndërpret fushatën zgjedhore për nder të Ditës së 28 nëntorit

Telegrafi - 28.11.2016

Bashkimi Demokratik për Integrim, për nder të festës së 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, ka njoftuar se i ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore, përcjell Telegrafi Maqedoni.

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit, Ali Ahmeti në aktivitete solemne

Gazeta Express - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokratik për Integrim ka njoftuar se i ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore.Gjatë kësaj dite, kryetari i Bashkimit Demokratik për ...

Ahmeti: E kaluara të jetë mësim për të ardhmen

Telegrafi - 28.11.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka qenë nikoqir i organizimit qendror për festën e flamurit kombëtar në Shkup, ku mes tjerash ka folur për të kaluarën dhe të ardhmen, shkruan ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Tetova Sot - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokratik për Integrim ka njoftuar se i ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore. Gjatë kësaj dite, kryetari i Bashkimit Demokratik ...

BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit

Alb Portali - 28.11.2016

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar, Bashkimi Demokrati për Integrim ka njoftuar se ndërpret aktivitetet e fushatës zgjedhore. Gjatë kësaj dite, kryetari i BDI-së, z.Ali Ahmeti dhe ...

Ahmeti nis nderimet për flamurin shqiptar në qendrën përkujtimore Nëna Shqiptare

Tetova Sot - 28.11.2016

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sot në mëngjes ka nisur nderimet për flamurin kombëtar shqiptar në qendrën përkujtimore, Nëna Shqiptare, transmeton TetovaSot.

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e Kombit në Sllupçan dhe Hotle të Likovës (FOTO)

Alb Portali - 28.11.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, me rastin e ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar për pavarësinë e shtetit shqiptar. Loading...

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e Kombit në Sllupçan dhe Hotël të Likovës

Tetova Sot - 28.11.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar për ...

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e çështjes kombëtare (foto)

Alb Portali - 28.11.2016

Solemnitetet e festës së madhe kombëtare, 28 Nëntorit, z.Ali Ahmeti i nisi nga monumenti i “Nënës Shqiptare” në Zajaz të Kërçovës, ku në shenjë respekti, nderoi simbolin e sakrificave të popullit ...

Akademi solemne për Ditën e flamurit në Shkup: I pranishëm edhe Ali Ahmeti (FOTO)

Alb Portali - 28.11.2016

Është mbajtur Akademi solemne sot në shenjë të Ditës së flamurit, 28 nëntori. Ngjarja është realizuar në Aleksandar Pallas në Shkup, ku të pranishëm kanë qenë përfaqësues të lartë të BDI-së në krye ...

Ahmeti nderon dëshmorët e çështjes kombëtare

Tetova Sot - 28.11.2016

Solemnitetet e festës së madhe kombëtare, 28 Nëntorit, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i nisi nga monumenti i “Nënës Shqiptare” në Zajaz të Kërçovës, ku në shenjë respekti, nderoi simbolin e sakrificave ...

Akademia solemne, Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën

Tetova Sot - 28.11.2016

Akademia solemne qendrore në të cilën mori pjesë z. Ali Ahmeti u mbajt para një numri të madh të pranishëmve ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit.

Akademia solemne, Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën (foto)

Alb Portali - 28.11.2016

Akademia solemne qendrore në të cilën mori pjesë z. Ali Ahmeti u mbajt para një numri të madh të pranishëmve ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit.

Ahmeti: Për të pasur një shtet e një flamur që është simbol i kombit u deshën qindra mijëra sakrifica

Flaka - 28.11.2016

Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamrit, sot u mbajt Akademi solemne qendrore ku para një numri të madh të pranishëmve u urua e përkujtua 28 Nëntori, transmeton FLAKA.info Fillimi i këtij ...

Ali Ahmeti në ditën më të madhe kombëtare pritet nga familjarët e dëshmorëve në Sllupçan (Video)

Alb Portali - 28.11.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sot në Sllupçan të Kumanovës bëri homazhe te varrezat e dëshmorëve. Në shoqëri të Ahmetit ishin edhe bashkëpartiakët e tij, Bekim Neziri, ...

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e Kombit në Sllupçan dhe Hotle të Likovës (FOTO)

Antpress - 28.11.2016

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, me rastin e ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar për pavarësinë e shtetit shqiptar.

Ali Ahmeti nderon dëshmorët e Kombit në Sllupçan dhe Hotël të Likovës

Republika - 28.11.2016

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, me rastin e 28 Nëntorit – Ditës së flamurit kombëtar ka filluar aktivitetet në shenjë nderimi për të gjithë ata të cilët kanë kontribuar për ...

Akademi solemne sot në shenjë të Ditës së flamurit

Antpress - 28.11.2016

Është mbajtur Akademi solemne sot në shenjë të Ditës së flamurit 28 nëntori. Ngjarja është realizuar në Aleksandar Pallas në Shkup, ku të pranishëm kanë qenë përfaqësues të lartë të BDI-së në krye me ...

Ahmeti: Për të pasur një shtet e një flamur që është simbol i kombit u deshën qindra mijëra sakrifica

Republika - 28.11.2016

Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamrit, sot u mbajt Akademi solemne qendrore ku para një numri të madh të pranishëmve u urua e përkujtua 28 Nëntori.

Ali Ahmeti mesazh paqeje pa harruar të kaluarën

Antpress - 28.11.2016

Akademia solemne qendrore në të cilën mori pjesë z. Ali Ahmeti u mbajt para një numri të madh të pranishëmve ku u urua e përkujtua 28 Nëntori, Dita e Flamurit.

Ahmeti: Për të pasur një shtet e një flamur që është simbol i kombit u deshën qindra mijëra sakrifica

Radio Vala - 28.11.2016

Shkup, 28 Nëntor 2016 Me rastin e 28 nëntorit, Ditës së Flamrit, sot u mbajt Akademi solemne qendrore ku para një numri të madh të pranishëmve u urua e përkujtua 28 Nëntori.