TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vëllai i Gjergj Ndrecës: Fabrikën e miellit e morëm me lekët tona

BalkanWeb - 13.10.2012

TIRANE- Zef Ndreca, vëllai i ishtë përndjekurit politik, Gjergj Ndreca, i cili tentoi vetëflijimin para disa ditësh, duke i vënë zjarrin vetes hedh poshtë pretendimet e Kryeministrit Sali Berisha në lidhje me fabrikën e miellit dhe kredinë ...

PS dërgon për kurime Ndrecën në Greqi, Bejkon në Itali

Panorama - 13.10.2012

Dy ish-të përndjekurit politikë që tentuan vetëflijimin, Gjergj Ndreca dhe Lirak Bejko, u dërguan dje jashtë vendit për kurime të specializuara nga Partia Socialiste.

Ish-të burgosurit shpallin grevën e vdekjes, edhe pa ujë

Shekulli - 12.10.2012

TIRANË – Ish-të burgosurit politikë kanë shpallur sot grevën e vdekjes, duke deklaruar se do ta vijojnë atë edhe pa ujë. Grevistët marrin kështu aktin ekstrem të mohimit edhe të ujit të pijshëm, ndërkohë që theksojnë se vendimi i tyre ...

Një tjetër ish i dënuar politik vetëdigjet me benzinë sot në Tiranë

Idividi - 12.10.2012

Tiranë, 10 tetor 2012 (MIA) - Në ditën e 19 të grevës së urisë së ish të burgosurve politikë shqiptarë, sot një tjetër grevist ndërmerr aktin ekstrem të vetëflijimit.

Doktor, flaka tek ata, plagët te ty

Top Channel - 12.10.2012

Aleksander Cipa - Vetëflijimi i Gjergj Ndrecës dhe Lirak Bejkos, përbën aktin më të rëndë të protestës në emër të një kauze të kategorisë sociale, së cilës i përkasin.

Tentoi vetëdjegien, i përndjekuri Gjergj Ndreca dërgohet për kurim në Greqi

LajmiFundit - 12.10.2012

I përndjekuri i parë që tentoi vetëflijimin, Gjergj Ndreca është dërguar paraditen e sotme për kurim në Greqi. Ai tentoi të vetëdigjej tri ditë më parë, në shenjë proteste të plotësimit të kërkesave për dëmshpërblim.

Greva, Ndreca e Bejko dërgohen për kurim jashtë shtetit

Albeu.com - 12.10.2012

Greva, Ndreca e Bejko dërgohen për kurim jashtë shtetit Gjergj Ndreca , i cili tentoi të vetëdigjej me benzinë pesë ditë më parë, është dërguar për kurim në Greqi.

Ish të burgosurit, në grevën e vdekjes

Albeu.com - 12.10.2012

Ish të burgosurit, në grevën e vdekjes Pas takimit me presidentin Nishani , ish-të burgosurit politikë shpallën pasditen e sotme grevën e vdekjes .

Gjergj Ndreca: Hallall jetën grevës. Të përndjekurit: Do vetëflijohemi me uri

LajmiFundit - 12.10.2012

“Shokët të mbahen fort, në front të luftës deri në fund. Edhe në mos u kthefsha më, ua kam bërë hallall jetën”. Këto kanë qenë fjalët e të përndjekurit Gjergj Ndreca gjatë transportimit nga QSUT në drejtim të automjetit që e dërgoi për ...

Greva e urisë, negociata mes ish të burgosurve dhe Nishanit

Ora news - 12.10.2012

Pas 21 ditësh grevë urie më në fund duket se u hap një dritë jeshile për ish- të burgosurit politik. Me ndërmjetësimin e ambasadorit të SHBA-së në Tiranë Aleksandër Arvizu do të nisin sot negociatat mes ish të burgosurve politik dhe ...

Takimi mes Nishanit dhe ish të burgosurve politik, pa zgjidhje

Ora news - 12.10.2012

Për rreth një orë tre përfaqësues të ish të burgosurve politikë të shoqëruar edhe nga Zv. ambasadori i SHBA-së në Tiranë kanë zhvilluar një takim me kreun e shtetit Bujar Nishani.

“I vuri flakën” Ndrecës, arrest shtëpie Shqevit

Panorama - 12.10.2012

Prokuroria: E ndezi Gjergj Ndrecën me çakmak. Avokati: Videoja s‘vlen . Lirohet i përndjekuri nën akuzë për plagosje të rëndë . Gjykata e Tiranës liroi dje nga qelitë e paraburgimit të përndjekurin Perikli Shqevin, ish-i dënuar politik, që ...

Ndreca në Greqi, Bejko transportohet në Itali

Panorama - 12.10.2012

Gjendja e rënduar shëndetësore e dy ish të përndjekurve politik të cilët tentuan vetëflijimin duke u vetëdjegur ka bërë që ata të transportohen për mjekim më të specializuar jashtë vendit.

Ish-i përndjekuri Gjergj Ndreca dhe Lirak Bejko nisen për kurim jashtë vendit

BalkanWeb - 12.10.2012

TIRANË- Ish-i përndjekuri Gjergj Ndreca është nisur për kurim më të specializuar në Greqi. Nisja e Ndrecës është bërë mëngjesin e sotëm nga spitali Universitar ‘Nënë Tereza’.

Shqipëria merr statusin, por për mediet botërore nuk është ky lajmi

Shekulli - 11.10.2012

Ndonëse dje Komisioni Evropian aprovojë kërkesën e Shqipërisë për marrjen e statusit kandidat për anëtarësimin në BE, mediet botërore nuk i kanë kushtuar rëndësi këtij lajmi.

Berisha: Opozita mos i çojë benzinë ish-të përndjekurve

Shekulli - 11.10.2012

Kryeministri Sali Berisha në fjalën në seancën kuvendore është shprehur tepër i entuziazmuar për vendimin e djeshëm për marrjen e statusit kandidat për në BE.

Shqevi lehtësohet me "arrest shtëpie"

Shekulli - 11.10.2012

TIRANË - Perikli Shqevi, i akuzuar për zjarrvënie të qëllimshme të ish-të persekutuarit, mikut të tij, Gjergj Ndreca, është dënuar sot nga Gjykata e Tiranës me masën ‘arrest shtëpie’.

I vendosi flakën Gjergj Ndrecës, gjykata: Arrest shtëpie për të përndjekurin politik

LajmiFundit - 11.10.2012

“Arrest shtepie” eshte masa e sigurise e vendosur nga gjykata e Tiranes per te perndjekurin qe akuzohet se i ka vene flaken ne trup Gjergj Ndreces.

Berisha: Ish të përndjekurit të largohen nga greva! PS u dërgoi shishe benzine

LajmiFundit - 11.10.2012

TIRANE—Kryeministri Sali Berisha komentoi propozimin e djeshëm të Komisionit Evropian si një vlerësim për atë çka kanë bërë shqiptarët për ndërtimin e një Evrope që mungon.

Berisha: Opozita po furnizon grevistët me shishe benzine

Albeu.com - 11.10.2012

Berisha: Opozita po furnizon grevistët me shishe benzine Kryeministri Sali Berisha deklaroi sërish se greva e urisë së ish të përndjekurve politikë është tërësisht politike dhe se në grupin e tyre është ai grusht njerëzish që kanë qenë ...

20 ditë grevë, ish të përndjekurit protestë para Kuvendit

Lajmeshqip - 11.10.2012

Tiranë – Pak minuta para nisjes së seancës parlamentare, ish të përndjekurit politikë protestuan para Parlamentit në mbështetje të grevës së urisë që ka mbërritur në ditën e 20-të.

Dyshohet se i vuri flakën Ndrecës, arrest shtëpie për Pal Shtjefnin

Albeu.com - 11.10.2012

Dyshohet se i vuri flakën Ndrecës, arrest shtëpie për Pal Shtjefnin Gjykata e Tiranës ka vendosur arrest shtëpie për Pal Shtjefnin , ish- i përndjekuri politik që akuzohet se i vuri flakën grevistit Gjergj Ndreca, pranë ambienteve të ...

Shqevi në arrest shtëpie

Top Channel - 11.10.2012

Perikli Shqevi , ish i denuar politik ka lene ambientet e policise ku mbahej pasi gjykata vendosi masen e sigurimit, 'arrest shtepiak'. Perikli Shqevi u mbajt në komisariatin numër 1, ne kushtet e arrestit ne flagrance, pasi i vuri flaken ...

Berisha:Nuk ja kemi fajin ne se falimentoi me bizneset e shumta Gjergj Ndreca – PS të mos u nisë më shishe benzine

Albnow - 11.10.2012

Drejtpërdrejt opozitën ka akuzuar kreu I qeverisë Sali Berisha për vetëdjegjet e frikshme e ish të dënuarve politikë. “Ju që më deputetet tuaj ndërgoni shishe benzine atyre, ju vete merrni pjesë në ekzekutimin e tyre, por ju paralajmëroj ...

Rama: Mjekim jashtë vendit për të përndjekurit e vetëdjegur

LajmiFundit - 11.10.2012

Kryetari i PS, Edi Rama ka shprehur shqetësim për gjendjen shëndetësore të dy ish të përdjekurve Gjergj Ndreca dhe Lirak Bejko, të cilët ndodhen në QSUT.

20 ditë grevë, kërkohet 'arrest-shtëpie' për Shqevin, i vuri flakën Ndrecës

BalkanWeb - 11.10.2012

TIRANË- Ish-të burgosurit politikë ndodhen sot në ditën e 20-të të grevës së urisë, ndërkohë që situata e atjeshme paraqitet e qetë, ndërsa forca të shumta policie monitorojnë mbarëvajtjen e grevës.

Rama kërkon kurim jashtë shtetit të Ndrecës dhe Bejkos

Ora news - 11.10.2012

Kryesocialisti Edi Rama ka shprehur shqetësimin lidhur me gjendjen shëndetësore të dy ish të përdjekurve që gjenden në QSUT, pasi u dogjën me benzinë.

'Ish-të burgosurit', Berisha-PS-së: Jepuani rrogën tuaj. Ruçi: S'duan lëmoshë

BalkanWeb - 11.10.2012

TIRANË -Çështja e ish-të dënuarve politikë në periudhën komuniste ka qenë sot tema e debatit mes 2 eksponentëve kryesorë politikë në Parlament, atij të Qeverisë dhe opozitës.

Arrest shtëpiak për vënin e flakës shokut të tij grevist

Koha.net - 11.10.2012

Tiranë, 11 tetor - Perikli Shqevi , ish i dënuar politik ka lënë ambientet e policisë, ku mbahej pasi gjykata vendosi masën e sigurimit “arrest shtëpiak”.

Ndreca: Pse vendosa të ndërmarr aktin e vetëdjegies

Albeu.com - 10.10.2012

Ndreca: Pse vendosa të ndërmarr aktin e vetëdjegies Xhergj Ndreca , ish- i përndjekuri politik i cili i vuri flakën vetes pak ditë më parë në një intervistë per News 24 rrëfen për vendimin që ai mori dhe për arsyet që e çuan atë drejtë ...

SHOKUESE / I vetëdjeguri Gjergj Ndreca luan rolin e një njeriu të varfër,greva e urisë politike

Albnow - 10.10.2012

Luan rolin e një njeriu të varfër,i cili është braktisur nga qeveria për dëmshpërblimin që i... takon si i përndjekur politik,por mesa duket e ky jo vetëm që nuk është i varfër,por gëzon edhe një pasuri të madhe.

Qe te ndalet e keqja, vepro tani

24 orë - 10.10.2012

Akti vetëflijues i Gjergj Ndrecës, që ia vuri flakën vetvetes në mes të kryeqytetit, është një pike tjetër kritike në tranzicionin shqiptar. Gjergj Ndreca dhe shokët e tij bashkëvuajtës, të ngujuar në një grevë urie, tash 17 ditë kërkojnë ...

EKSKLUZIVE/Gjergj Ndreca: Pse ia vura flakën vetes

BalkanWeb - 10.10.2012

TIRANË- Kam 4 fëmijë unë o Spartak, ça të hanë ata? Kur babai i tyre nuk ka mundësi të gjejë punë, jo se nuk don, por nuk i ofron punë njeri”. Është kjo klithma e pazëshme e Gjergj Ndrecës, ish-i përndjekuri politik, i cili u përfshi nga ...

Greva, djali i ish-të përndjekurit Fatmir Lloci: Nuk dua që babi im të jetë në grevë

BalkanWeb - 10.10.2012

TIRANË- Ina Ndreca, bashkëshortja e ish-të burgosurit politik Gjergj Ndreca, ka rëfyer për emisionin “Me zemër të hapur” në TVNEWS24 arsyet që e çuan bashkëshortin e tij drejt aktit ekstrem të vetëflijimit, ndërkohë ka përgënjeshtruar ...

Grevistët dhe Financat, përplasje për shifrat e dëmshpërblimit

Panorama - 10.10.2012

Dyndje vizitash në QSUT për ish-të burgosurin politik . Reanimacion, Ndreca: Të dëmshpërblehemi, ose do digjem prapë . Skënder Tufa: Ndreca të kurohet jashtë shtetit, ndërsa Shqevi të lirohet nga burgu .

Një tjetër ish i dënuar politik vetëdigjet me benzinë

BalkanWeb - 10.10.2012

TIRANË - Sot në diten e 19 të grevës së urisë së ish-të burgosurve politikë, një tjetër grevist ndërmerr aktin ekstrem të vetëflijimit. Pas Gjergj Ndrecës, shoku i tij, ish i burgosuri politik, Lirak Bejko, 47 vjeç nga Skrapari ka tentuar ...

Një tjetër ish-i dënuar politik vetëdigjet me benzinë

Koha.net - 10.10.2012

Tiranë, 10 tetor – Në ditën e 19-të të grevës së urisë së ish-të burgosurve politikë, një tjetër grevist ndërmori aktin ekstrem të vetëflijimit.

Berisha: Ai që i vuri zjarrin Ndrecës, kriminel Rasti i dytë, është futur benzinë, faji i sigurimit

Panorama - 10.10.2012

TIRANE- Kryeministri Sali Berisha lëshoi kritika sot në drejtim të sigurimit të grevës së ish të përndjekurve, ndërsa e cilësoi kriminel, grevistin që i vuri zjarrin, Gjergj Ndrecës.

Gruaja e Ndrecës: Qeveria e detyroi Gjergjin të vetëflijohej

Shekulli - 09.10.2012

Tre efektivët e policisë që bënë roje tek dera e reanimacionit të pavijonit të djegies, e kanë lejuar të futet në sallë sa për të parë me sytë e saj se Gjergjin e ka gjallë.

Flijim njerëzor dhe indiferenca në "Demokraci"

Shekulli - 09.10.2012

Eduart Poga Gjergj Ndreca nuk duroi më, kërkoi dëmshpërblimin për vuajtjet e tij, paratë që nuk mund t’i kthenin vitet e kaluara në qeli, por të paktën do të ushqenin fëmijët e tij, të cilët i kishte lënë në Milot Nuk ka një ditë që nuk ...

Grevistët kërkojnë lirimin e Pal Shtjefnit. Ndreca do dërgohet për mjekim jashtë vendit

Shekulli - 09.10.2012

Greva e urisë së ish-të përndjekurve politikë ka hyrë në një fazë delikate. Kjo jo vetëm se tani kemi hyrë në ditën e 18 të saj por më shumë për aktin e Gjergj Ndrecës, i cili në përforcim të kërkesave i vuri flakën vetes.

Ambasadori Sequi viziton në spital ish-të përndjekurin Gjergj Ndreca

Shekulli - 09.10.2012

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Ettore Sequi, ka vizituar sot në spital grevistin Gjergj Ndreca, i cili tentoi të vetëflijohet duke u djegur me benzinë.

Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca tentoi vetëflijimin

Idividi - 09.10.2012

Tiranë, 8 tetor 2012 (MIA) - Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca tentoi sot të digjet me benzinë, në përpjekje për t'u vetëflijuar si shenjë proteste ndaj Qeverisë shqitare.

Ish-të burgosurit: Lironi Shqevin, grevë deri në vetëflijim

Lajmeshqip - 09.10.2012

TIRANË – Sot shënohen 18 ditë, nga dita ku një grup-ish të përndjekurisht politikë, kanë nisur një grevë në shenjë proteste kundër qeverisë. 19 persona vijonë grevën në dy çadra të improvizuara në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet, ...

Djegia e të burgosurit politik i nxorri kallajin neodiktaturës

Top Channel - 09.10.2012

DAUT GUMENI - Dje në mëngjes, i burgosuri politik i diktaturës së djeshme, shqiptari i mirë e qytetari i plakur pa ditë nga vuajtjet, Gjergj NDRECA, u spërkat me benzinë dhe i vuri flakën vetes! Në këtë gjendje të punëve, e para gjë që ...

Djegia e të burgosurit politik i nxorri kallajin neodiktaturës

24 orë - 09.10.2012

Dje në mëngjes, i burgosuri politik i diktaturës së djeshme, shqiptari i mirë e qytetari i plakur pa ditë nga vuajtjet, Gjergj NDRECA, u spërkat me benzinë dhe i vuri flakën vetes! Në këtë gjendje të punëve, e para gjë që uroj është ...

Ish i burgosuri politik tenton vetëflijimin

DW - 09.10.2012

Një ish i burgosur politik në Shqipëri ka tentuar të vetëflijohet duke i vënë flakën vetës, pasi qeveria nuk ka plotësuar kërkesën e tij për kompnesim për vuajtejt gjatë regjimit komunist.

Grevistët: Presim dialog

Top Channel - 09.10.2012

Ndërsa greva e urisë ka hyrë në ditën e 18-të në tendën, ku ndodhen ish të burgosurit politikë, priten sinjalet nga Qeveria, pas atij sinjali që ata morën nga ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikes një natë më parë.

Ministria e financave: Gjergj Ndreca mori këstin e dëmshpërblimit, greva është politike

LajmiFundit - 09.10.2012

Ministria e Financave reagoi sot me anë të një deklarate në lidhje me grevën e të përndjekurve politikë. MF theksoi se greva dhe grevistët janë të përpunuar politikisht.

Ambasadori i BE viziton Gjergj Ndrecën: Cështja të zgjidhet sipas ligjeve

LajmiFundit - 09.10.2012

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë Ettore Sequi vizitoi në spital Gjergj Ndrecën, grevistin që tentoi të vetëflijohej një ditë më pare. Pas daljes nga ambient spitalor ku po mbahet Gjergj Ndreca, ambasadori tha se cështja duhet të ...

Ambasadori i BE viziton Gjergj Ndrecën:Palët duhet të bëjnë dialog

Albnow - 09.10.2012

Pas ambasadorit amerikan,rradhën e ka marrë ai i BE-së për ... të vizituar ish të përndjekurin që i vuri flakën vetes për të shprehur braktisjen që u ka bërë qeveria. Sekui tha se kishte biseduar me Ndrecën dhe se ndjehet i inkurajuar.

Stabilizohet gjendja e Gjergj Ndrecës

Albeu.com - 09.10.2012

Stabilizohet gjendja e Gjergj Ndrecës Gjendja shëndetësore e Gjergj Ndreca është stabilizuar. Sipas mjekëve të cilet e kanë ndekur nga afër tashmë ai ka 35 % te trupit të djegur dhe pacienti reagon.

Gjergj Ndreca ende në rrezik, mjekët: Pas lyerjes së trupit, ka pirë benzinë

LajmiFundit - 09.10.2012

Grevisti Gjergj Ndreca, i përndekuri që tentoi vetëdjegien ne shenje proteste, ende nuk e ka kaluar rrezikun per jeten. Diten e sotme ka permiresim te parametrave shendetesore, Ndreca ka djegur 40% te trupit dhe te rrugeve te frymemarrjes.

Greva, 81-vjeçari zëvendëson Gjergj Ndrecën, “arrestohen” dy të përndjekur

LajmiFundit - 09.10.2012

Dy të përndjekur janë ndaluar sot nga policia e Tiranës në afërsi të ambienteve të grevës së urisë në kryeqytet. Ish-të përndjekurit politikë denonuan sipas tyre, tentativat e policisë për të ndërprerë grevën e tyre.

Djegia e ish të burgosurit, jehonë në mediat ndërkombëtare

Gazeta Republika - 09.10.2012

Gjergj Ndreca lyhet me benzinë, sakrifikimi i paralajmëruar Ish i burgosuri politik, Gjergj Ndreca, tentoi ditën e djeshme të digjet me benzinë, në përpjekje për t’u vetëflijuar si shenjë proteste ndaj qeverisë.

Ish-të burgosurit: Dorë për dore do vetëflijohemi, lironi Shtjefnin

BalkanWeb - 09.10.2012

TIRANË- Sot shënohen 18 ditë, nga dita ku një grup-ish të përndjekurisht politikë, kanë nisur një grevë në shenjë proteste kundër qeverisë. 19 persona vijonë grevën në dy çadra të improvizuara në zonën e Komunës së Parisit në kryeqytet, ...

“Lironi Shqevin. Grevë deri në vetëflijim”

Panorama - 09.10.2012

TIRANË- Ish të përndjekurit grevistë kane apeluar sot për lirimin e të grevistit Shqevi, arrestuar për zjarrevënie të qëllimshme ndaj Gjergj Ndrecës.

Ambasadori Sequi viziton në spital Gjergj Ndrecën

Ora news - 09.10.2012

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Ettore Sequi, viziton në spital grevistin Gjergj Ndreca, i cili tentoi të vetëflijohet duke u djegur me benzinë. Ndërkohë një ditë më parë, Ndreca është vizituar edhe nga ambasadori i SHBA-së në Tiranë ...

Sequi viziton në spital Gjergj Ndrecën: Të zbatohen ligjet për kompensimin

Gazeta Republika - 09.10.2012

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Ettore Sequi pas vizitës në spital të ish-të burgosurit Gjergj Ndreca, i cili u vetëdogj një ditë më parë, theksoi se ligji për kompensim duhet të zbatohet.

Gjergj Ndreca digjet me benzinë, flet e shoqja: Kërkoi të takojë djalin

Panorama - 09.10.2012

Greva e urisë, Gjergj Ndreca në flakë . Flet e shoqja: S’dua asgjë përpara jetës së tij . “Gjergji kërkoi djalin përpara vetëflijimit, u fye nga politika” Ina Ndreca: Vetëdjegia nuk ishte zgjidhja. Im shoq nuk do të jetë kurrë socialist .

Greva e urisë, Gjergj Ndreca në flakë

Panorama - 09.10.2012

Flasin grevistët, çastet e llahtarit kur ish-i burgosuri politik tentoi të vetëdigjej me benzinë . Ish-të burgosurit politikë: Pas Gjergjit do të digjemi me radhë .

Ish të përndjekurit, zhvillimet në ditën e 18 të grevës

Ora news - 09.10.2012

Ish të burgosurit politikë kanë hyrë në ditën e 18 të grevës së urisë, por atje mungonin dy nga figurat më aktive të kësaj nisme Gjergj Ndreca dhe Perikli Shqevi.

Gjergj Ndreca i vë flakën vetes, ish-të përndjekurit: E dogji Sali "krimineli" (video)

Shekulli - 08.10.2012

Një ish-i përndjekur politik i ka vënë flakën vetes mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Gjergj Ndreca, pasi e ka lyer trupin me benzinë, i ka vënë flakën vetes në ambientet e grevës së urisë.

PS: "Djegia e Gjergj Ndrecës si në vendet arabe, Berisha si satrapët e Lindjes së Mesme"

Shekulli - 08.10.2012

TIRANË - Anëtarja e Kryesisë së PS-së, Lindita Nikolli ka dalë pak minuta më parë në një konferencë për shtyp, ku ka reaguar specifikisht për vetëflijimin e ish-të persekutuarit, Gjergj Ndreca me vetëdjegie pas 16 ditësh grevë urie, por ...

AFP, Reuters, Washington Post.. shkruajnë për Gjergj Ndrecën

Shekulli - 08.10.2012

"Një shqiptar, ish-i i përndjekur politik është shtruar në spital, pasi i vuri flakën vetes për të kërkuar kompensim të shpejtë për viktimat e regjimit komunist." Kështu e nis lajmin aktual nga Shqipëria agjencia franceze e lajmeve, AFP.

Ekskluzive/Gjergj Ndreca para se të vetëdigjej: "Arvizu, shpresa jonë”

Shekulli - 08.10.2012

TIRANË - Ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu, ka vizituar për të dytën herë ish-të përndjekurve politikë shqiptarë, të gjendur prej 17 ditësh në grevë urie.

VIDEOJA EKSKLUZIVE-Gjergj Ndreca i vë flakën vetes

Albeu.com - 08.10.2012

VIDEOJA EKSKLUZIVE-Gjergj Ndreca i vë flakën vetes http://www.youtube.com/watch?v=bXwASSS-NUM&list=UUk_fYBSdzmwhZEDPG5L4ShQ&index=1&feature=plcp Shikoni videon e GALAXY Note II Këto janë imazhet që vijnë nga akti publik i vetëflijimit i të ...

Ndreca përfundon në spital, ish të përndjekurit protestojnë para selisë së Kuvendit

LajmiFundit - 08.10.2012

TIRANE—Përfaqësues të shtresës së të përndjekurve politikë janë mbledhur në orët e paradites pranë selisë së Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë ku kanë protestuar për plotësimin e kërkesave të grevistëve të ngujuar në zonën e “Komunës së ...

Greva, Ish i përndjekuri Gjergj Ndreca i vë flakën vetes (video)

Lajmeshqip - 08.10.2012

TIRANË -Ish i burgosuri politik, Gjergj Ndreca i vë flakën vetes në tentativë për tu vetëflijuar. Teksa sot mbushen 17 ditë nga greva e urisë, Ndreca ka vendosur të ndërmarrë aktin e rëndë në gjendje të dëshpëruar.

Gjergj Ndreca i vë flakën vetes, ish-të përndjekurit: E dogji Sali "krimineli"

24 orë - 08.10.2012

(Foto: momenti kur Gjergj Ndreca u perfshi nga flaket) Gjergj Ndreca, njëri prej ish të burgosurve politikë të cilët vazhdojnë grevën e urisë që prej 22 shtatorit, është përfshirë nga flakët.

Ish i perndjekuri tenton te vetedigjet, shoku e ndihmon (Video)

ikub - 08.10.2012

Ky është momenti kur Gjergj Ndreca ka marre flake, pasi ka hedhur benzinë në trup. Ky është momenti kur Gjergj Ndreca ka marre flake, pasi ka hedhur benzinë në trup.

Tiranë, policia: Gjergj Ndreca jashtë rrezikut për jetën, pranga zjarrvënësit

LajmiFundit - 08.10.2012

Policia e Tiranës me anë të një deklarate zyrtare pohoi sot se i përndjekuri politik Gjergj Ndreca, i cili u dogj sot në trup pranë ambientit të grevës së urisë, është jashtë rrezikut për jetën.

Ndreca në gjendje të rëndë, plagë në 40 % të trupit

Top Channel - 08.10.2012

Gjergj Ndreca, grevisti që tentoi të vetëflijohej, aktualisht ndodhet në reanimacionin e Qendrës Spitalore Universitare "Nënë Tereza" në repartin e djegieve.

Gjergj Ndreca, rebel i përjetshëm

Top Channel - 08.10.2012

Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca është aktualisht 51 vjeç dhe është dënuar në vitin 1984 me 15 vjet burg për tentativë arratisjeje. Ai eshte nga Mirdita dhe siç tregojnë bashkevuajtesit e tij ishte nje kundershtar i regjimit, per nje ...

Tentativa e Ndrecës, jehona e lajmit në botë

Top Channel - 08.10.2012

Fotot e protestuesit Gjergj Ndreca të përfshire nga flakët, shoqëruar me titujt: "Ish i burgosuri politik shqiptar i ve flaken vetes ne demonstrate", janë përhapur shpejt në internet, duke u publikuar nga blogjet, site-t informative e deri ...

Mediat e huaja, jehone djegies se trupit te Gjergj Ndreces ne Tirane

LajmiFundit - 08.10.2012

Fotot e protestuesit Gjergj Ndreca të përfshire nga flakët, shoqëruar me titujt: “Ish i burgosuri politik shqiptar i ve flaken vetes ne demonstrate”, janë përhapur shpejt në internet, duke u publikuar nga blogjet, site-t informative e deri ...

Arrestohet Pal Shqefni, i vuri flakën Gjergj Ndrecës (VIDEO)

Portalb - 08.10.2012

Policia e Tiranës ka shoqëruar ish-të përndjekurin, Pal Shqefni, pas incidentit të përfshirjes nga flakët të ish-të përndjekurit tjetër Gjergj Ndreca, raporton ABCnews.

Akti i Ndrecës, PS: Vepër e Sali Berishës

Albeu.com - 08.10.2012

Akti i Ndrecës, PS: Vepër e Sali Berishës Shikoni videon e GALAXY Note II Partia Socialiste ka bër përgjegjës kryeministrin Berisha për aktin e ndërmarrë sot nga ish i përndjekuri politik, Gjergj Ndreca, i cili tentoi të vetëflijohet duke ...

Jehone nderkombetare e veteflijimit te grevistit te urise

24 orë - 08.10.2012

Fotot e protestuesit Gjergj Ndreca të përfshire nga flakët, shoqëruar me titujt: "Ish i burgosuri politik shqiptar i ve flaken vetes ne demonstrate", janë përhapur shpejt në internet, duke u publikuar nga blogjet, site-t informative e deri ...

Tiranë, digjet ish i burgosuri politik në shenjë revolte

Ina - 08.10.2012

Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca sot ka tentuar të digjet me benzinë, në përpjekje për t'u vetëflijuar si shenjë proteste ndaj Qeverisë lidhur me Ligjin për përkujdesje institucionale ndaj kësaj kategorie që ka pësuar nga regjimi i ...

Gjergj Ndreca në gjendje të rëndë, 40 për qind djegie

Top Channel - 08.10.2012

Rreth orës 9 e 30, ish-i burgosuri politik Gjergj Ndreca është paraqitur në pavionin e diegie-plastikes, në QSUT, me rreth 40% të trupit të djegur për t’iu nënshtruar një terapie intensive nën kujdesin e mjekëve.

Gjergj Ndreca tenton vetëflijimin

Top Channel - 08.10.2012

Gjergj Ndreca ka ndërmarrë aktin e vetëflijimit duke u përpjekur të digjet përpara tendës ku prej 17 ditësh po zhvillohet greva e urisë. Sapo eshte zgjuar ne mengjes, teksa te gjithe grevistet e tjere ishin duke qendruar ne tende dhe po ...

Arvizu tek grevistët: Qeveria t'ju dëgjojë

Top Channel - 08.10.2012

Në orët e mbrëmjes, tenda e ish të përndjekurve grevistë është vizituar nga ambasadori amerikan në Tiranë, Alexander Arvizu. Pasi shprehu dhimbjen për aktin e vetëflijimit të Gjergj Ndrecës, kryediplomati amerikan në Tiranë tha se i ka ...

FOTO – Gjergj Ndreca në spital pas “vetëdjegies” me benzinë

LajmiFundit - 08.10.2012

Kjo është një fotografi e të përndjekurit Gjergj Ndreca në spitalin Nënë Tereza në Tiranë disa orë pas ngjarjes së ndodhur pranë ambienteve të grevës së urisë.

Stabilizohet shëndeti i Ndrecës, kurimi në QSUT

Top Channel - 08.10.2012

Gjendja shëndetësore e Gjergj Ndreca është stabilizuar edhe me krahasuar me nje dit mepare .Sipas mjekeeve te cilet e kane ndekur nga aafer tashme ka 35 %te trupit te djegur dhe pacienti reagon.

Arvizu: Duhet të jetoni për të fituar kauzën

Albeu.com - 08.10.2012

Arvizu: Duhet të jetoni për të fituar kauzën Për të dytën herë ambasadori i SHBA-së i akredituar në Tiranë, Aleksandër Arvizu , ka vizituar grupin e ish të përndjekurve në grevë.

Tiranë, ish-i përndjekuri politik Ndreca i vë flakën vetes

Ora news - 08.10.2012

Ish- i përndjekuri politik Gjergj Ndreca i ka vënë flakën vetes mëngjesin e sotëm në kryeqytet. Ngjarja e rëndë është shënuar në ambjentet e grevës së urisë ku Ndreca ka lyer trupin me benzinë dhe i ka vënë flakën vetes.

Ish i burgosuri politik, Gjergj Ndreca i vë flakën vetes

Gazeta Republika - 08.10.2012

Ish i burgosuri politik, Gjergj Ndreca, i cili prej disa ditësh ndodhej në grevë urie i ka vënë flakën vetes, në tentativë për t’u vetëflijuar. Ndreca mësohet se i ka vënë flakën vetes me benzinë, ndërkohë që grevistët e tjerë kanë ...

Ish i burgosuri politik i vë flakën vetes në Tiranë (video)

Koha.net - 08.10.2012

Tiranë, 8 tetor - Ish i përndjekuri politik, Gjergj Ndreca, i ka vënë flakën vetes. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ndërkohë që ish të burgosurit e tjerë kanë ndërhyrë me urgjencë për ta ndihmuar e për të shuar flakët.

Gjergj Ndreca lyhet me benzinë, policia: Shoku i vuri flakën

BalkanWeb - 08.10.2012

TIRANË - Ish i burgosuri politik Gjergj Ndreca tenton të digjet me benzinë në tentativë për tu vetëflijuar si shenjë protesta ndaj qeverisë. Teksa sot mbushen 17 ditë nga greva e urisë e ish të përndjekurve politikë, Ndreca ka vendosur ...

Ish i përndjekuri politik Ndreca digjet me benzinë

Panorama - 08.10.2012

TIRANË- Ish i perndjekuri politik, Gjergj Ndreca i ka vënë flakën vetes, per t’u veteflijuar. Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme, ndërkohë që ish të burgosurit e tjerë greviste kanë ndërhyrë me urgjencë për ta ndihmuar e për të shuar ...

Arrestohet Pal Shqefni, i vuri flakën Gjergj Ndrecës

Koha.net - 08.10.2012

Tiranë, 8 tetor - Policia e Tiranës ka shoqëruar ish-të përndjekurin, Pal Shqefni, pas incidentit të përfshirjes nga flakët të ish-të përndjekurit tjetër Gjergj Ndreca, raporton ABCnews.

Tiranë, i vuri zjarri Gjergj Ndrecës, arrestohet ish-i burgosuri

Ora news - 08.10.2012

Policia e Tiranës ka arrestuar ish-të burgosurin politik i cili i vendosi zjarrin Gjergj Ndrecës. Burime nga policia bëjnë me dije se është arrestuar 59-vjeçari Pal Shtjefni, banues në Tiranë, ish-i përndjekur politik dhe pjesëmarës në ...

Shqipëri, ish i burgosuri i vë zjarr vetes

VOA - 08.10.2012

Në Shqipëri, një ish i burgosur politik u shtrua në spital pasi i vuri vetes zjarrin për të kërkuar kompensim më të shpejtë për viktimat e regjimit komunist.

Vetëdjegia e Gjergj Ndrecës, PS, Nikolla: Berisha të mbajë përgjegjësi

BalkanWeb - 08.10.2012

TIRANË- Anëtarja e kryesisë së Partisë Socialiste, Lindita Nikolla reagoi sot pas aktit të rëndë të vetflijimit të ish-të burgosurit Gjergj Ndreca, ndërsa bëri përgjegjës për këtë akt vetë kryeministrin Berisha.

Nikolla: Akti i Ndrecës, vepër e Sali Berishës

Panorama - 08.10.2012

TIRANE- Partia Socialiste e cilësoi si vepër të Sali Berishës aktin e ndërmarrë sot nga ish i përndjekuri politik, Gjergj Ndreca, i cili tentoi të vetëflijohet duke i vënë zjarrin vetes.

Arvizu viziton në spital, Gjergj Ndrecën

Panorama - 08.10.2012

TIRANE- Menjëherë pas vizitës tek ish të përndjekurit grevistë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu është duke vizituar Gjergj Ndrecën, në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.

Ish të përndjekurit, Arvizu: Duhet të jetoni për të fituar kauzën

Ora news - 08.10.2012

Për të dytën herë ambasadori i SHBA-së i akredituar në Tiranë, Aleksandër Arvizu, ka vizituar grupin e ish të përndjekurve në grevë. Vizita e ambasadorit amerikan vjen pas incidentit të sotëm me grevistin Gjergj Ndreca, i cili tentoi të ...

Tiranë: Ambasadori Arvizu viziton në spital Gjergj Ndrecën

Koha.net - 08.10.2012

Tiranë, 8 tetor - Menjëherë pas vizitës tek ish të përndjekurit grevistë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu ka vizituar Gjergj Ndrecën, në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”.