TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta: Pas 23 qershorit Berishën do ta mirëpresim si turist në Berat

Shekulli - 19.05.2013

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka vazhduar sot fushatën në qytetin muze të Beratit nga ku ka akuza kryeministrin Berisha lidhur me premtimet e tij për këtë qark.

Meta: Votoni për realitetin Evropian

Ina - 19.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim madhështor në sheshin qendror të qytetit të Durrësit, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në këtë.

Meta: Të dëbojmë Berishën

Top Channel - 19.05.2013

Ilir Meta ka vijuar fushatën elektorale në Durrës, ku ka prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim. Nga qyteti ku 22 vite më parë nisi ëndrra për një të ardhme evropiane, Meta u bëri thirrje ...

Meta në Berat: Ju ja jepni më së miri përgjigjen Sali Berishës! Do jeni kulmi i fitores sonë

LajmiFundit - 19.05.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ishte në Berat ku zhvilloi një takim me strukturat lokale dhe prezantoi kandidatët për deputetë.

Nasip Naço në Berat: Me votën tuaj Ilir Meta do jetë Kryeministër i Shqipërisë

LajmiFundit - 19.05.2013

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Qarkun e Beratit Nasip Naço duket se e ka ndërlikuar situatën parazgjedhore me një deklaratë në mitingun hapës të fushatës së kësaj force politike në ...

Nënkryetarja simpatike e LSI: Do martohem në gusht

LajmiFundit - 19.05.2013

Klajda Gjosha, në një rrëfim jashtë politikës. Pasionet dhe dashuria e numrit dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim në listën e Tiranës. Si nisi rrugëtimi në politikë dhe cilët ishin njerëzit që e përkrahën.

Meta: Koka, zëri juaj në qeverisjen e 24 qershorit

Panorama - 19.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, tha dje nga Durrësi se Lefter Koka do të jetë përfaqësues i tyre në qeverisjen e ardhshme.

Klajda Gjosha: Martohem në gusht, rrëfej dashurinë time 15-vjeçare

BalkanWeb - 19.05.2013

TIRANE - Klajda Gjosha, në një rrëfim jashtë politikës. Pasionet dhe dashuria e numrit dy të Lëvizjes Socialiste për Integrim në listën e Tiranës. Si nisi rrugëtimi në politikë dhe cilët ishin njerëzit që e përkrahën.

Meta: Pas 23 qershorit, Berati e pret Berishën si turist. Naço: Meta kryeministër

BalkanWeb - 19.05.2013

BERAT – Lëvizja Socialiste për Integrim u ndal sot në Berat, ku prezantoi kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 23 qershorit. Lideri i LSI-së, Ilir Meta akuzoi kryeministrin Berisha për diskriminimin e qarkut të Beratit, duke anashkaluar ...

Meta: Koha për rrotacion. Berisha diskriminoi Beratin, pas 23 qershorit do e presim si turist

Ora news - 19.05.2013

Ndërsa është gjendur në qytetin muze të Beratit vetëm një ditë pas ish partnerit të tij qeverisës, kreu i LSI Ilir Meta ka lëshuar akuza në drejtim të Kryeministrit Berisha lidhur me premtimet e tij për këtë qark.

Meta: Berisha s’ma ka dëgjuar llafin, diskriminues

GazetaDitore - 19.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta u ndal në qytetin e Beratit për të prezantuar kandidatët për deputetë në këtë qark, të udhëhequr nga Nasip Naço.

Meta: Ikja e Malajt dhe Dukës, kosto për PS-në

Gazeta Start - 18.05.2013

Tiranë – Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, thotë se më 21 janar të vitit 2011, u bë një sulm ndaj institucioneve, çka atëherë organizatorët ishin ata që sot Mjeta ka bërë koalicion.

Meta: Objektivi ynë, punësimi i të rinjve

Shekulli - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka prezantuar paraditen e sotme në njësinë 3 në Tiranë, kandidatin për deputet, Edrit Braimllari.

Meta: Berisha shikon vetëm fishekzjarre, jo problemet e gdhendura në sloganin e PD-së

Shekulli - 18.05.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrimin Ilir Meta ndodhet në qytetin bregdetar të Durrësit, ku prezanton kandidatët për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit.

Meta: E majta fiton zgjedhjet me 200 mijë vota diference

Albeu.com - 18.05.2013

E majta e bashkuar do t`i fitojë zgjedhjet e 23 qershorit me një diferencë prej 200 mijë votash. Kështu u shpreh mbrëmë në emisionin “Tonight Ilva Tare”, kreu i LSI-së Ilir Meta i cili akuzoi edhe ish-aleatin e tij Sali Berisha sa i përket ...

Ilir Meta thirrje Berishës: Largohu pa trazira nga pushteti, ndiq shembullin e Fatos Nanos

SOT - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, gjatë një interviste televizive, ka akuzuar kryeministrin Berisha për uzurpimin e institucioneve të pavaruara.

Meta: Vajza ime, Era, nuk është e kënaqur nga aleanca me Partinë Socialiste

Almakos - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, duke folur për Tonight të Ilva Tares, tha se për të është kënaqësi që të dalë në një debat me Sali Berishën, edhe pse kjo do e mërzisë vajzën e tij të vogël.

LRI, adrenalina e LSI-së për të fituar të gjitha sfidat

Albeu.com - 18.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Njësinë 3 në Tiranë kandidatin për deputet Edrit Braimllarin në një takim mjaft entuziast, ku ishin të pranishëm Kryetari i LSI, z.

Meta: LRI, adrenalina e LSI për të fituar të gjitha sfidat

SOT - 18.05.2013

“LSI është një forcë e integrimit është një forcë e të gjithëve, e të gjitha gjeneratave, por LSI në radhë të parë është forca e rinisë e të rinjve dhe të reja të Tiranës dhe të gjithë Shqipërisë”.

Meta: Marrim 80 mandate

Top Channel - 18.05.2013

Duke iu kundërpërgjigjur kryeministrit Sali Berisha me të njëjtën akuzë të parapëlqyer prej tij për kreun e opozitës, kryetari i LSI-së, Ilir Meta në një intervistë për Top Channel thotë se bllokuesi i vërtetë i integrimit është kreu i ...

Meta në Tiranë: PD ka sorollatur shqiptarët për pronat dhe legalizimet

LajmiFundit - 18.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Njësinë 3 në Tiranë kandidatin për deputet Edrit Braimllarin në një takim ku ishin të pranishëm Kryetari i LSI, z.

Meta në Durrës: Me PD keni papunësi, rritje cmimesh dhe bllokim të integrimit

LajmiFundit - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ishte në qytetin e Durrësit ku në një takim elektoral prezantoi kandidatët për deputetë të kryesuar nga Lefter Koka dhe Edmond Panariti.

Meta: Qytetarët nuk do zgjedhin ngërçin, do votojnë për realitetin Evropian që duam

SOT - 18.05.2013

Në Qarkun e Durrësit, pasditen e sotme Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi kandidatët për deputet. Në fjalën e tij, Ilir Meta, gjatë prezantimit të kandidatëve premtoi se bashkë me ta do të fillojë rruga e zhbllokimit drejt ...

Meta: “21 janari”, ngjarje e dhunshme ndaj institucioneve

Panorama - 18.05.2013

Kreu i LSI: PS, reflektim e dialog me Malajn. “Vajza ime Era, jo shumë e kënaqur nga aleanca me PS. Jo bindës argumenti i Ramës për Dukën”. Kreu i LSI-së Ilir Meta e cilësoi 21 janarin një ngjarje të dhunshme ndaj institucioneve.

Meta: 21 janari, ngjarje e dhunshme ndaj institucioneve

Koha.net - 18.05.2013

Tiranë, 18 maj - Kreu i LSI-së, Ilir Meta e cilësoi 21 janarin një ngjarje të dhunshme ndaj institucioneve. Këtë deklaratë Meta e bëri gjatë emisionit “Tonight” me gazetaren Ilva Tare në Ora News.

Kreu i LSI prezanton Gjoshën: Vende të reja pune për gratë

Panorama - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim premtoi mbështetje të bizneseve që drejtohen nga gratë. Duke prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë Nr.

Meta prezanton në Njësinë 3 kandidatin për deputet: LRI, adrenalina e LSI-së për të fituar sfidat

Ora news - 18.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar paraditen e sotme në Njësinë 3 në Tiranë, kandidatin për deputet, Edrit Braimllari. Në këtë takim ishte i pranishëm edhe Kryetari i LSI-së, Ilir Meta.

LSI, Meta: Në programin për 4 vitet e ardhshme, prioritet punësimi i të rinjve

BalkanWeb - 18.05.2013

TIRANË -Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Njësinë 3 në Tiranë kandidatin për deputet Edrit Braimllarin në një takim mjaft entuziast, ku ishin të pranishëm Kryetari i LSI, z.

Meta prezanton kandidatin në njësinë nr.3 në Tiranë: Prioriteti ynë, punësimi i të rinjve

Panorama - 18.05.2013

TIRANE- Kreu i LSI-se, Ilir Meta, duke prezantuar në Njësinë 3 në Tiranë kandidatin për deputet Edrit Braimllarin ka premtuar se punësimi është prioritet i partise qe drejton, e ne menyre te vecante punesimi i te rinjve.

Meta: Punësim, mirëqenie, integrim, 3 problemet e shqiptarëve në sloganin e PD

BalkanWeb - 18.05.2013

DURRËS- LSI prezanton pasditen e sotme kandidatët për deputet në Qarkun e Durrësit. Kreu i LSI-së Ilir Meta, gjatë prezantimit të kandidatëve, theksoi se bashkë me ta, do të fillojë rruga e zhbllokimit drejt integrimit ne BE.

Meta sulmon sloganin e Berishës: 3 problemet që qeveria i shkaktoi shqiptarëve

Ora news - 18.05.2013

Në rrugëtimin për prerzantimin e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit LSI është ndalur pasditen e sotme në qarkun e Durrësit.

Meta prezanton kandidatët në Durrës

Botasot - 18.05.2013

Kreu i LSI-së Ilir Meta, gjatë prezantimit të kandidatëve ne Durrës deklaroi se me 24 qershor nis rruga e zhbllokimit drejt integrimit ne BE. Ndaj u bëri thirrja qytetarëve durrësakë që në 23 qershor të marrin nje vendim përfundimtar për ...

Meta: Objektivi ynë, punësimi i të rinjve

Durres Lajm - 18.05.2013

- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka prezantuar paraditen e sotme në njësinë 3 në Tiranë, kandidatin për deputet, Edrit Braimllari.

LSI çel fushatën elektorale në Durrës, prezanton kandidatët

Durres Lajm - 18.05.2013

LSI prezanton pasditen e sotme kandidatët për deputet në Qarkun e Durrësit. Kreu i LSI-së Ilir Meta, gjatë prezantimit të kandidatëve, theksoi se bashkë me të, do të fillojë rruga e zhbllokimit drejt integrimit ne BE.

Meta: Aleanca për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim? Këto janë tre problemet më të mëdha që ka sjellë Berisha (VIDEO)

GazetaDitore - 18.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, prezantoi kandidatët e kësaj partie për qarkun e Durrësit. Në fjalën e tij, ai ka ironizuar me emrin e koalicionit kundërshtar “Aleanca për Punësim, Mirëqenie dhe Integrim”.

Meta prezanton Gjoshën si kandidate. Prioritet, punësimi i grave

Shekulli - 17.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjoshën. Në këtë takim me banorë të kësaj zone morën pjesë kryetari i LSI-së, Ilir Meta, anëtarë i kryesisë së LSI-së, Prof. Dr.

Meta: Fitojmë me 200 mijë vota diferencë

Shekulli - 17.05.2013

Kreu i LSI-së, Ilir Meta është i bindur se koalicioni “Aleanca për Shqipërinë Evropian”, do t’i fitojë zgjedhjet e 23 qershorit me 200 mijë vota diferencë nga koalicioni i PD-së.

Meta: Amerikanët i kanë hequr vizën Berishës, kapi institucionet dhe po vjedh zgjedhjet

SOT - 17.05.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, duke ironizuar deklaratën e kryeministrit Berisha, pak ditë me parë se, në mandatin e radhës qeverisës do të heqë vizat me Amerikën, ka thënë se Amerika prej kohësh ia ka hequr vizën ...

Meta prezanton Klajda Gjoshën: Vota në Tiranë e garantuar për LSI-në

LajmiFundit - 17.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjoshën. Në këtë takim me banorë të kësaj zone morën pjesë kryetari i LSI-së, z.

Meta: Mbështetje të veçantë bizneseve që punësojë garat dhe vajzat

Albeu.com - 17.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjosha. Në këtë takim me banorë të kësaj zone morën pjesë kryetari i LSI-së, z. Ilir Meta, anëtarë i kryesisë së LSI-së, Prof. Dr.

Ilir Meta: LSI prioritete për përfaqësimin e femrës shqiptare

Ina - 17.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjoshën në një takim mjaft entuziast.

Meta: Brenda 4 viteve, bizneset që drejtohen nga gratë të dyfishohen deri në 35 %

SOT - 17.05.2013

LSI sot ka prezantuar kandidaten për deputete në njësinë Nr 1., në Tiranë, Klajda Gjoshën. Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, u shpreh se prioritet kryesor është punësimi, sidomos i grave dhe vajzave.

Meta: Berisha të lëshojë pushtetin si Nano! Gabon për ngjalat pasi ato nuk kanë hala

LajmiFundit - 17.05.2013

Ish-kryeministri dhe njëkohësisht kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta deklaron se kreu demokrat Sali Berisha është mësuar si shohë gjërat bardh e zi e të luftohet për vdekje.

Meta: Amerika ia ka hequr vizën Doktorit

Panorama - 17.05.2013

Kreu i LSI-së i përgjigjet premtimit të Kryeministrit për vizat. “I papranueshëm përqendrimi i të gjitha pushteteve në një dorë” Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, iu përgjigj premtimit të Kryeministrit Berisha për ...

Meta: LSI, prioritet pjesëmarrjes së grave në politikë

Ora news - 17.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjosha. Në fjalën e tij, kryetari i LSI-së, Ilir Meta theksoi se banorët e kësaj zone janë më të bindur se asnjëherë tjetër më parë në ...

Meta: Brenda 4 viteve bizneset që iniciohen dhe drejtohen nga vajzat dhe gratë e Shqipërisë të dyfishohen

BalkanWeb - 17.05.2013

TIRANË- Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar kandidaten për deputete në Njësinë 1 në Tiranë, Klajda Gjoshën. Në këtë takim me banorë të kësaj zone morën pjesë kryetari i LSI-së, Ilir Meta, anëtarë i kryesisë së LSI-së, Prof. Dr.

Meta në “Tonight Ilva Tare”: Diferenca mbi 200 mijë vota për aleancën e majtë

Ora news - 17.05.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka deklaruar sot se e majta e bashkuar do t`i fitojë zgjedhjet e 23 qershorit dhe diferenca për aleancën e majtë do të jetë mbi 200 mijë vota.

Partitë politike në fushatë, prezantojnë kandidatët

Durres Lajm - 17.05.2013

- Kryetari i LSI-së, Ilir Meta u takua me përfaqesuese të forumit të grave të LSI në njësinë nr 1 në Tiranë ku kerkoi mbeshtetjen e tyre per kandidaten Klajda Gjoshaj.

Partitë politike në fushatë, prezantojnë kandidatët

AlbanianScreen - 17.05.2013

Tiranë - Kryetari i LSI-së, Ilir Meta u takua me përfaqesuese të forumit të grave të LSI në njësinë nr 1 në Tiranë ku kerkoi mbeshtetjen e tyre per kandidaten Klajda Gjoshaj.

Meta: Amerika ia ka hequr vizën me kohë Berishës!

Gazeta Start - 16.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi sot se Amerika ia ka hequr me kohë vizën kryeministrit Berisha, pavarësisht së ai premton se do t’u heqë vizat shqiptarëve me SHBA-të.

Meta: Amerika ia ka hequr me kohë "vizën" doktorit

Shekulli - 16.05.2013

Kreu i LSI-së Ilir Meta në një takim në qytetin e Kuçovës, ku ka prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë, ka akuzuar sot kryeministrin Berisha se nuk ka bërë asgjë në lidhje me infrastrukturën rrugore në qarkun e Beratit.

Meta: Do t’i japim fund neglizhencës së qeverisë për infrastrukturën në Berat

SOT - 16.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në vijim të takimeve me banorë të qarqeve të ndryshme të vendit, ka zhvilluar dje një takim me qytetarë të Beratit.

Fushata amnezike e Metës - Andi Bushati

Ina - 16.05.2013

Sa më shumë kalojnë ditët, aq më komike bëhet fushata e LSI-së. Gjatë prezantimit të kandidatëve të tij në Gjirokastër, Ilir Meta, perifrazoi shprehjen e një liberali të djathtë amerikan, ish presidentit Ronald Regan, sipas të cilit, ...

Meta: Rrotacioni, një faqe të re do të hapet për Kuçovën

Albeu.com - 16.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim në qytetin e Kuçovës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në Qarkun e Beratit.

Meta: Amerika ia ka hequr me kohë vizën doktorit, nuk është serioz me çështjen e integrimit

SOT - 16.05.2013

Në një takim në qytetin e Kuçovës, ku ka prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë, kreu i LSI, Ilir Meta, ka sulmuar kryeministrin, se nuk ka bërë asgjë në lidhje me infrastrukturën rrugore në qarkun e Beratit.

Ilir Meta: Berisha premton heqjen e vizave me SHBA, amerikanët i kanë hequr vizën me kohë

LajmiFundit - 16.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim në qytetin e Kuçovës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në Qarkun e Beratit.

Meta: Berisha nuk e do integrimin

Top Channel - 16.05.2013

Gjatë prezantimit të kandidatëve të LSI-së në Kuçovë Ilir Meta lëshoi akuza të forta ndaj Kryeministrit Berisha, për të cilin tha se Qeveria e tij pagoi 400 mijë dollarë një kompanie, për të dezinformuar SHBA-së sipas interesit të ...

Meta:SHBA i ka hequr vizen Berishes

24 orë - 16.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim në qytetin e Kuçovës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në qarkun e Beratit.

Meta: Amerika ia ka hequr me kohë "vizën" doktorit

Ina - 16.05.2013

Kreu i LSI-së Ilir Meta në një takim në qytetin e Kuçovës, ku ka prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë, ka akuzuar sot kryeministrin Berisha se nuk ka bërë asgjë në lidhje me infrastrukturën rrugore në qarkun e Beratit.

Meta në Kuçovë: SHBA-të ia kanë hequr vizën Berishës

Kombetare - 16.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim në qytetin e Kuçovës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në Qarkun e Beratit.

“Berisha, demagogji me rrugët”

Panorama - 16.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, sulmoi Kryeministrin Sali Berisha dështim në investimet në infrastrukturën rrugore të qarkut të Beratit.

Meta: Berisha premton heqjen e vizave me SHBA, amerikanët i kanë hequr vizën me kohë

Panorama - 16.05.2013

Kreu i LSI-se, Ilir Meta gjate prezantimit te ekipit te kandidatëve për deputetë në qarkun e Beratit, ne takimin e Kucoves, ka komentuar premtimin e Berishes per heqjen e vizave me SHBA-te.

Meta ironizon Berishën:Amerikanët ia kanë hequr vizën me kohë

Ora news - 16.05.2013

Kreu i LSI-së Ilir Meta ka sulmuar sot kryeministrin Berisha se nuk ka bërë asgjë në lidhje me infrastrukturën rrugore në qarkun e Beratit. Në një takim në qytetin e Kuçovës, ku ka prezantuar ekipin e kandidatëve për deputetë, Meta i është ...

LSI, Meta: Qeveria, 400 mijë $ një kompanie amerikane për të dezinformuar SHBA-të

BalkanWeb - 16.05.2013

TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim në qytetin e Kuçovës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i kandidatëve për deputetë në Qarkun e Beratit.

Meta: "Sukseset" e Berishës nuk përputhem me realitetin

Shekulli - 15.05.2013

Ilir Meta, kreu i LSI-së, i shoqëruar nga deputeti i LSI-së për Qarkun e Beratit, Nasip Naço, ka zhvilluar një sërë takimesh me banorë të këtij qarku, takime në të cilat janë bërë bashkëbisedime për problemet që shqetësojnë komunitetin ...

Meta: Demagogjia e Berishës për rrugët po shihet çdo ditë

Gazeta Start - 15.05.2013

Berat - Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga deputeti i LSI-së për Qarkun e Beratit, Nasip Naço, ka zhvilluar një sërë takimesh me banorë të këtij qarku, takime në të cilat janë bërë bashkëbisedime për ...

Meta: Berati prioritet i LSI, votë kundrejt diskriminimit

SOT - 15.05.2013

Sot, kreu i LSI, Ilir Meta, gjatë një takimi me strukturat e kësaj partie në qytetin e Beratit, duke akuzuar Qeverinë Berisha për diskriminimin e këtij qyteti, tha se qytetarët do e gjykojnë me votë.

Meta: Berati të gjykojë me votë diskriminimin që i bëri qeveria e Berishës

LajmiFundit - 15.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta akuzoi qeverinë se e ka lënë në harresë Beratin. Gjatë një takimi me strukturat e kësaj partie në qytetin e Beratit, Meta është shprehur se për forcën që ai drejton, Berati përbën një ...

Berati, prioritet per LSI-ne

Albeu.com - 15.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim , Ilir Meta , i shoqëruar nga deputeti i LSI-së për Qarkun e Beratit , Nasip Naço, ka zhvilluar një sërë takimesh me banorë të këtij qarku, takime në të cilat janë bërë bashkëbisedime për ...

Meta: Berisha demagogji me rrugët

Top Channel - 15.05.2013

Infrastruktura në Berat ishte në fokus të takimeve që kryetari i LSI-së, Ilir Meta dhe deputeti Nasip Naço patën me banorë të këtij këtij qarku.

Meta: Do t'i japim fund neglizhencës për infrastrukturën në Berat

BalkanWeb - 15.05.2013

BERAT- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i shoqëruar nga deputeti i LSI-së për Qarkun e Beratit, Nasip Naço, ka zhvilluar një sërë takimesh me banorë të këtij qarku, takime në të cilat janë bërë bashkëbisedime për ...

Meta: Do t’i japim fund neglizhencës së jashtëzakonshme për infrastrukturën në Berat

Ora news - 15.05.2013

Kreu i LSI-së akuzon Kryeministrin për neglizhencën në infrastrukturën rrugore në Berat. Sipas kryetarit të kësaj force politike rruga Berat-Çorovodë ka mbetur pa përfunduar që prej vitit 2005 dhe premton se me ardhjen në pushtet do të ...

Ilir Meta: Rruga Berat-Çorovodë e papërfunduar prej vitit 2005

Botasot - 15.05.2013

Gjate takimeve te zhvilluara ne qarkun e Beratit me banore te zones, kreu i LSI Ilir Meta shprehu shqetësimin në lidhje me gjendjen skandaloze të rrugës Berat-Çorovodë, e mbetur e papërfunduar prej vitesh.

Meta: Berisha me qeverinë e tij zhyti vendin në krizë, të dorëzojë pushtetin

LajmiFundit - 14.05.2013

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, aleat me PD në qeverisje deri pak kohë më parë, i kërkoi kryeministrit Sali Berisha të bëjë dorëzimet pas 23 qershorit. Meta theksoi se Berisha, me qeverinë e tij pa vizion e ka zhytur vendin në krizë.

Meta: Koalicioni opozitar do fitojë 4-1 në Gjirokastër

Panorama - 14.05.2013

Kreu i LSI-së, gjatë prezantimit të kandidatëve të kësaj force në qarkun e Gjirokastrës, tha se fitorja e opozitës do të jetë e thellë. “Sfida jonë si LSI nuk është të fitojmë deputetin në qarkun e Gjirokastrës, sepse deputetin e kemi të ...

Meta: Berisha të bëjë dorëzimet. Mediu prezanton kandidatët e PR-së

AlbanianScreen - 14.05.2013

Tiranë - Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, i kërkoi kryeministrit Sali Berisha të bëjë dorëzimet pas 23 qershorit, pasi me qeverinë pa vizion e ka zhytur vendin në krizë.

Meta “marrëveshje” me banorët e Kamzës

Gazeta Start - 13.05.2013

Tiranë - Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka marrë pjesë në një takim me banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani.

Kamzë, Meta: Qytetarët të marrin certifikatat e pronësisë, ja 6 pikat

Shekulli - 13.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka marrë pjesë në një takim me qindra banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani.

Meta: Më të gjatë janë shiritat që pret, sesa rrugët që inaguron Berisha

Shekulli - 13.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi sot kandidatët e saj në qarkun e Gjirokastrës. Në fjalën e tij kreu i LSI-së, Ilir Meta ftoi banorët e këtij qarku që më 23 qershor të votojnë rotacionin dhe ndryshimin duke i dhënë fund garës që ...

LSI prezanton kandidatët për deputetë në Gjirokastër

Gazeta Start - 13.05.2013

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar sot kandidatët për deputetë në Qarkun e Gjirokastrës. Gjatë fjalës së mbajtur, kryetari i LSI-së, Ilir Meta, theksoi se “23 qershori, garë historike, garë mes së shkuarës dhe të ardhmes”.

Meta : LSI, paket konkrete për legalizimin e banesave

Albeu.com - 13.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta zhvilloi nje takim me banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani. Në fjalën e tij z.

Meta: T’i japim fund një herë e mirë politikës së Berishës! Është shkëputur nga realiteti

LajmiFundit - 13.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka marrë pjesë në një takim mjaft entuziast me qindra banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani. Në fjalën e tij z.

Meta premton certifikatat e pronësisë: 23 Qershori, fundi i lojës së pushtetit me legalizimet

SOT - 14.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, është takuar dje me banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI, Ylli Manjani.

Meta: Berisha përgatitet të bëjë dorëzimet! Shiritat e inaugurimeve më të gjatë se rrugët

LajmiFundit - 13.05.2013

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ishte në Gjirokastër ku prezantoi kandidatët për deputetë të udhëhequr nga Vangjel Tavo. Në fjalën e tij Meta tha se ekipi është me shpirt fitues dhe mjaft konkurrues.

Meta: Pas 23 qershorit ndërtojmë Shqipërinë evropiane

Kombetare - 13.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi mbrëmjen e sotme në pallatin e sportit në Gjirokastër, kandidatët e saj për deputetë. Kreu i LSI, Ilir Meta , gjatë fjalës së tij theksoi se Shqipëria nuk mund të ecë me ritmin e Kryeministrit Sali ...

Meta, fushatë në Kamëz dhe Gjirokastër

Top Channel - 13.05.2013

Ilir Meta, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, në Kamëz ka theksuar se 23 qershori do te jete momenti kur do të marrë fund politika e shkëputur nga realiteti.

Meta: Zgjedhjet, “Po” e fortë për rrotacionin

Panorama - 13.05.2013

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi dje se shqiptarët do t’i përgjigjen pozitivisht rotacionit politik më 23 qershor.

Meta në Kamëz: T`i japim fund politikës që është shkëputur nga realiteti

Ora news - 13.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim ka prezantuar në Kamëz, kandidatin e saj për deputet Ylli Manjani. Në fjalën e tij, kreu i LSI-së Ilir Meta u shpreh i bindur në arritjen e një marrëveshjeje afatgjatë të LSI-së në komunitetin e shkëlqyer të ...

Meta: T'i japim fund një herë e mirë politikës që është shkëputur nga realiteti

BalkanWeb - 13.05.2013

TIRANE- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka marrë pjesë në një takim mjaft entuziast me qindra banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani.

Meta prezanton Manjanin në Kamzë: Fund lojës politike të Berishës me legalizimet

Panorama - 13.05.2013

TIRANE- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta duke prezantuar në Kamzë kandidatin e LSI, Ylli Manjani ka theksuar se vota per opoziten eshte vote per t’i dhene fund politikes se shkëputur nga realiteti dhe ekonomisë së ...

A është edhe kushti i Metës?

Panorama - 13.05.2013

SAMI NEZA Nuk ngjan zgjedhje e mençur e kryetarit të LSI-së, fakti që kushti i Ramës për votimin e ligjeve të integrimit të ngjajë edhe si kushti i Metës.

Meta akuza Berishës: Inagurime për fushatë, do ta mundim 4:1 në Gjirokastër

Ora news - 13.05.2013

Në turin e saj në jug të vendit, Lëvizja Socialiste për Integrimim është ndalur në qarkun e Gjirokastrës ku ka prezantuar edhe kandidatët për deputetë, listë e cila kryesohet nga deputeti aktual Vangjel Tavo.

Meta prezanton kandidatët në Gjirokastër: Më të gjatë shiritët se rrugët që përuron Berisha

Panorama - 13.05.2013

Lëvizja Socialiste për Integrim prezantoi sot kandidatët e saj në qarkun e Gjirokastrës. Në fjalën e tij kreu i LSI-së, Ilir Meta ftoi banorët e këtij qarku që më 23 qershor të votojnë rotacionin dhe ndryshimin duke i dhënë fund garës që ...

LSI prezanton kandidatët në Gjirokastër, Meta: Sfidë që koalicioni i majtë të fitojë 4 me 1

BalkanWeb - 13.05.2013

GJIROKASTËR- Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar sot një takim madhështor në qytetin e Gjirokastrës, takim në të cilin është prezantuar ekipi i 5 kandidatëve për deputetë në Qarkun e Gjirokastrës.

Meta akuza Berishës: Inagurime për fushatë, do ta mundim 4:1 në Gjirokastër

Botasot - 13.05.2013

Në turin e saj në jug të vendit, Lëvizja Socialiste për Integrimim është ndalur në qarkun e Gjirokastrës ku ka prezantuar edhe kandidatët për deputetë, listë e cila kryesohet nga deputeti aktual Vangjel Tavo.

Meta: Qytetarët të marrin çertifikatat e pronësisë, ja 5 pikat

Durres Lajm - 13.05.2013

- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka marrë pjesë në një takim me qindra banorë të Kamzës, ku ka prezantuar kandidatin për deputet në këtë qytet, nënkryetarin e LSI-së Ylli Manjani.

Meta: Më 23 Qershor të votojmë për rotacionin

AlbanianScreen - 13.05.2013

Gjirokastër - Prezantohet në Gjirokastër kandidati i LSI për këtë qark Vangjel Tavo. I pranishëm në aktivitetin e zhvilluar në Pallatin e Sporteve të këtij qyteti ishte edhe kreu i LSI Ilir Meta.