TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kerry paralajmëron masa të rënda për ata që përkrahin Asadin

Lajmi.net - 06.12.2015

Sekretari i shtetit John Kerry ka premtuar “masa të rënda” nëse Rusia dhe Irani bllokojnë ndryshimin e Qeverisë në Sir dhe mbështesin Bashar Al Asadin.

Kerry paralajmëron masa të rënda për ata që përkrahin Asadin

Botasot - 06.12.2015

Sekretari i shtetit John Kerry ka premtuar “masa të rënda” nëse Rusia dhe Irani bllokojnë ndryshimin e Qeverisë në Siri dhe mbështesin Bashar Al Asadin.

Kerry paralajmëron masa të rënda për ata që përkrahin Asadin

Yll Press - 06.12.2015

Kerry ka thënë se SHBA-të nuk mund “t’ia lejojnë vetes ngjarje të tilla”. Sipas tij kjo cenon sigurinë e SHBA-ve dhe të gjitha vendeve në Evropë. Sekretari i shtetit John Kerry ka premtuar “masa të ...

Kerry: bashkëpunim mes palëve në Siri kundër ISIS

BalkanWeb - 05.12.2015

SHBA -Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se bashkëpunimi i forcave rebele me ato qeveritare në Siri kundër Shtetit Islamik mund të bëhet edhe para se të arrihet një marrëveshje, se kur dhe ...

Kerry: Nuk kemi dyshuar se Irani prodhonte armë bërthamore

Evropaelire - 04.12.2015

20:04 Kerry: Nuk kemi dyshuar se Irani prodhonte armë bërthamore 18:09 Opozita nuk pranon dialog me kryeministrin Mustafa 17:37 Sulmuesja në Kaliforni ishte mbështetëse e IS-it 17:11 Kosova nuk merr ...

Kerry, në Athinë: SHBA iu mbështesin për refugjatët dhe zhvillimin ekonomik

Top Channel - 04.12.2015

Duke folur në greqisht dhe duke theksuar se “SHBA-të mbështesin Greqinë”, ka përfunduar konferencën e përbashkët me homologun e tij grek, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, që ka zhvilluar një ...

Greqi, Kerry: SHBA iu mbështesin për refugjatët dhe zhvillimin ekonomik

ikub - 04.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit SHBA-tënë një vizitë disa orëshe në Greqi ka thënë se SHBA-të e mbështesin dhtetin grek. Kreu i diplomacisë amerikane, që ka vizituar një qendër për pritjen e ...

Kerry: Mbështesim reformat greke, 24 milionë dollarë ndihmë për refugjatët

Lajmi.net - 04.12.2015

​Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry përshëndeti sot Athinën për mënyrën sesi qeveria e Ciprasit ka drejtuar reformat ekonomike duke njoftuar edhe një ndihmë prej 24 milionë dollarësh për të ...

Thaçi: Duhet dialoguar për t’i zgjidhur të gjitha çështjet

Lajmi.net - 04.12.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se duhet dialoguar për të zgjidhur të gjitha çështjet, ndërsa theksoi se mesazhi i Sekretarit Amerikan të Shtetit në ...

Thaçi: Zgjidhja e vetme bisedimet mes pozitës dhe opozitës

Portalb - 04.12.2015

Lajme lidhur me temën Prokurori kërkon dënimin e Limajt, avokatët thonë se s’ka prova Kosovë, opozita refuzon ftesën e Mustafës për dialog Kosovë, gratë ende të pabarabarta në nivelin e vendimmarrjes ...

Kerry: Nuk kemi dyshuar se Irani prodhonte armë bërthamore

Portalb - 04.12.2015

Lajme lidhur me temën Grave në SHBA u lejohen të gjitha rolet luftarake SHBA, BE dhe Rusi: Për terrorizmin, zgjidhje ndërkombëtare SHBA thirrje që Rusia të fokusohet në vendin e duhur në krizën ...

Jehona e vizitës së sekretarit Kerry në Kosovë

Botasot - 04.12.2015

Në Kosovë, autoritetet thanë se vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry dje në Prishtinë, ishte shumë e rëndësishme për proceset në të cilat ndodhet Kosova.

Vuçiç: Ballkanit i duhet një shkëndijë që të shpërthejë

BalkanWeb - 04.12.2015

BEOGRAD- Shefat e diplomacisë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian, John Kerry dhe Federica Mogherini, kanë bërë thirrje për një luftë të përbashkët kundër terrorizmit dhe për ...

John Kerry viziton Greqinë

ABC News - 04.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, pas Beogradit e Kosovës, ndalesën e radhës e ka parashikuar të premten në Greqi. John Kerry pritet të qëndrojë për disa orë gjatë të premtes në Athinë, ku do të ketë ...

Shpërthimet që nuk i konvenojnë askujt, as pushtetit dhe as opozitës!

Botasot - 04.12.2015

A duhet sa më parë të nis dialogu pozitë-opozitë, apo të vazhdojnë vetëm premtimet? Opozita dje ishte e qartë dhe këmbëngulëse në kërkesat e saja, nëse pushteti e ka menduar se do të ndodhë dorëzimi ...

John Kerry në Athinë, përsërit mbështetjen ndaj projektit TAP

ABC News - 04.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry ka shprehur mbështetjen e Uashingtonit ndaj projektit për gazsjellësin TAP, dhe të interkonjeksionit Greqi-Bullgari, si dhe ka inkurajuar të gjitha palët për ...

Kerry: Mbështesim reformat greke, 24 milionë dollarë ndihmë për refugjatët

Botasot - 04.12.2015

​Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry përshëndeti sot Athinën për mënyrën sesi qeveria e Ciprasit ka drejtuar reformat ekonomike duke njoftuar edhe një ndihmë prej 24 milionë dollarësh për të ...

Kerry: bashkëpunim mes palëve në Siri kundër ISIS

VOA - 04.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry tha se bashkëpunimi i forcave rebele me ato qeveritare në Siri kundër Shtetit Islamik mund të bëhet edhe para se të arrihet një marrëveshje, se kur dhe si, ...

Kerry: Nuk kemi dyshuar se Irani prodhonte armë bërthamore

Botasot - 04.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, tha sot se Shtetet e Bashkuara asnjëherë nuk kanë dyshuar në prodhimin e armëve bërtahmore nga ana e Iranit.

Thaçi: Duhet dialoguar për t’i zgjidhur të gjitha çështjet

Botasot - 04.12.2015

Ministri i Jashtëm i Kosovës, njëherësh zëvendëskryeministri Hashim Thaçi thotë se duhet dialoguar për të zgjidhur të gjitha çështjet, ndërsa theksoi se mesazhi i Sekretarit Amerikan të Shtetit në ...

Thaçi: Dialogu i zgjidh të gjitha, vendi për debat është Kuvendi

Koha.net - 04.12.2015

Zëvendëskryeministri i vendit, njëherësh ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi gjatë një paraqitje televizive ka thënë se për të zgjidhur të gjitha çështjet, duhet vetëm të dialoguar, duke ...

Thaçi: Edhe Kerry tha se nuk duhet të tolerohet dhuna në Kuvend

Telegrafi - 04.12.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se duhet dialoguar për të zgjidhur të gjitha çështjet, ndërsa theksoi se mesazhi i Sekretarit amerikan të Shtetit dhënë në ...

Kerry, në Athinë: SHBA iu mbështesin për refugjatët dhe zhvillimin ekonomik

Gazeta Dita - 04.12.2015

Duke folur në greqisht dhe duke theksuar se “SHBA-të mbështesin Greqinë”, ka përfunduar konferencën e përbashkët me homologun e tij grek, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, që ka zhvilluar një ...

Kerry në Greqi, 24 milionë dollarë për krizën e refugjatëve

Java News - 04.12.2015

Duke folur në greqisht dhe duke theksuar se “SHBA-të mbështesin Greqinë”, ka përfunduar konferencën e përbashkët me homologun e tij grek, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, që ka zhvilluar një ...

Thaçi: zgjidhja e vetme bisedimet mes pozitës dhe opozitës

InfoGlobi - 04.12.2015

Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi tha në video-intervistën për emisionin ‘Monitor’ të RTK-së, se vetëm përmes dialogut në mes pozitës dhe opozitës mund të zgjidhën të gjitha çështjet.

Ambasada Amerikane e “godet” Hashim Thaçin, e injoron keq (Foto)

Lajm - 03.12.2015

Zëvendëskryeminstrit të vendit dhe njëherësh ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi nuk i ka shkuar fare mirë dita e sotme. Ai u “injorua” keq nga Amerika, gjatë vizitës së sotme ...

Kerry në Beograd, vlerëson dialogun me Prishtinën

ikub - 03.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit ka vijuar vizitën e tij në Beograd, ku është pritur nga kryeministri i vendit, Aleksandar Vucic. Në takimin me të, sekretari amerikan i ka shprehur përkrahjen Serbisë në ...

Takimi në aeroport nuk e zbehu peshën e vizitës

Lajmi.net - 03.12.2015

Billbordet që uronin mirëseardhjen e tij kishin mbuluar të mërkurën kryeqytetin e Kosovës, ndonëse ai nuk arriti ta shohë asnjërin prej tyre. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kishte vendosur ...

Vetëvendosje: Qeveria keqpërdor përkrahjen amerikane

Ina - 03.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje, partia më e madhe opozitare në Kosovë, e cilësoi shumë të rëndësishme vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, ndërsa kritikoi qeverinë për siç thuhet, keqpërdorim ...

Çka të bëjmë me vetveten?

Lajmi.net - 03.12.2015

Amerika është me ju, por së pari, ju duhet të jeni me vetveten, dhe t’i përmbushni të gjitha obligimet që ju takojnë si një shtet demokratik, evropian dhe perëndimor.

John Kerry i takoi zyrtarët e Kosovës në aeroport!

LajmiFundit - 03.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kishte vendosur që takimin me liderët kosovarë ta zhvillojë në Aeroportin “Adem Jashari”, e jo në institucione.

Mogherini: Bashkëpunimi do të ndërtojë sigurinë dhe paqen në Evropë

Lajmi.net - 03.12.2015

Mogherini shtoi se Evropa duhet të jetë e bashkuar në luftën kundër terrorizmit dhe krizën e emigrantëve, dhe se duhet të bëjë gjithçka në mënyrë që të ndalohet lufta civile në Siri, kur do të ...

Krasniqi: Kerry kërkoi zgjidhje pa gaz e pa polici

LajmiFundit - 03.12.2015

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Kransiqi ka thënë se sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në mesazhet e tija për tejkalimin e krizës politike nuk e ka amnistuar ...

SHBA, BE dhe Rusi: Për terrorizmin, zgjidhje ndërkombëtare

Evropaelire - 03.12.2015

Në Beograd është duke u mbajtur konferenca e 22-të e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE). Në hapje të kësaj konference, shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Daçiq , ka theksuar se ...

SHBA, BE dhe Rusi: Për terrorizmin, zgjidhje ndërkombëtare

Portalb - 03.12.2015

Lajme lidhur me temën Rusia: Anëtarësimi i Malit të Zi në NATO destabilizon rajonin Liga Botërore e Dijetarëve Muslimanë thirrje për mbështetje ndaj Turqisë BE, ultimatum Greqisë: Drejt Maqedonisë, ...

Beograd, Kerry: Jemi në luftë me ISIS-in

LajmiFundit - 03.12.2015

“Jemi në luftë me ISIS-in dhe duhet të reagojmë dhe të jemi të vendosur për ta mundur, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, i cili po merr pjesë në Këshillin XXII Ministerial të ...

Eqrem Kryeziu: Shteteve të Bashkuara- po, Qeverisë së Kosovës-jo

Portalb - 03.12.2015

Lajme lidhur me temën Mustafa: Jemi të gatshëm në çdo moment të bisedojmë me opozitën Analistët: Meta jo i duhuri për të zgjidhur krizën politike në Kosovë Sekretari Kerry ishte i qartë në Kosovë, ...

Opozita: Sekretari Kerry foli sikur ne

Lajmi.net - 03.12.2015

Mesazhet e sekretarit amerikan të Shtetit drejtuar lidershipit politik në Kosovë, janë lexuar ndryshe nga opozita. Sipas interpretimit të kësaj të fundit, sekretari Kerry dje foli me gjuhë të njëjtë ...

Opozita nuk heq dorë, qeveria bën thirrje për debat në Kuvend

Evropaelire - 03.12.2015

Partitë politike opozitare në përbërje të Kuvendit të Kosovës -- Lëvizja Vetëvendosje, dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës -- e kanë cilësuar si të rëndësishme për Kosovën, vizitën e sekretarit ...

Spanjollja në letrat shqipe

Almakos - 03.12.2015

sh deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe anëtari i LDK-së, Eqrem Kryeziu ka komentuar vizitën e djeshme të Sekretarit të Shtetit, John Kerry. Kryeziu në një postim në Facebook ka thënë se Kerry garantoi ...

Këshilltari i Thaçit: Opozita po mundohet ta zhvlerësojë vizitën e sekretarit Kerry

Lajmi.net - 03.12.2015

Këshilltari politik i Hashim Thaçit, Abelard Tahiri, ka thënë se opozita po mundohet t’i nënvlerësojë mesazhet e qarta të sekretarit John Kerry kundër veprimeve anarkiste të tyre, duke u përpjekur të ...

John Kerry në Beograd: Jemi në luftë me ISIS-in

Lajmi.net - 03.12.2015

Jemi në luftë me ISIS-in dhe duhet të reagojmë dhe të jemi të vendosur për ta mundur, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, i cili po merr pjesë në Këshillin XXII ministror të ...

Opozita përballë porosisë së John Kerryt

Telegrafi - 03.12.2015

Hydajet Hyseni nga Lëvizja Vetëvendosje dhe deputeti i Nismës për Kosovën, Enver Hoti, në emisionin Ora e Fundit në Klan Kosova, kanë diskutuar për qëndrimet e subjekteve të tyre politike, pas ...

Opozita takohet sërish sot, VV: Qeveria po keqpërdor përkrahjen amerikane

Botasot - 03.12.2015

Liderët e tri partive opozitare në Kosovë, Visar Ymeri i Lëvizjes Vetëvendosje, Ramush Haradinaj i AAK-së dhe Fatmir Limaj i Nismës do të takohen sërish sot për të përcaktuar aksionin politik në ...

Takimi në Aeroport s’e zbehu rëndësinë e vizitës (Video)

Telegrafi - 03.12.2015

Billbordet që uronin mirëseardhjen e tij kishin mbuluar të mërkurën kryeqytetin e Kosovës, ndonëse ai nuk arriti ta shohë asnjërin prej tyre. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kishte vendosur ...

Prap injorohet Hashim Thaçi?!

Botasot - 03.12.2015

A mos vallë ky injorim i Zëvendëskryeminstrit të vendit dhe njëherësh ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi.ku thuhet se është “injorua” keq nga Amerika, gjatë vizitës disa orëshe ...

Krasniqi: Kerry kërkoi zgjidhje pa gaz e pa polici

Telegrafi - 03.12.2015

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Kransiqi ka thënë se sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në mesazhet e tija për tejkalimin e krizës politike nuk e ka amnistuar ...

Kerry: NATO-ja e gatshme të përshpejtojnë mbështetjen për të luftuar ISIS-in

BalkanWeb - 03.12.2015

BRUKSEL- Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry deklaroi se vendet e NATO-s janë të gatshme të përshpejtojnë mbështetjen ushtarake në luftën kundër ISIS-it.

Krasniqi: Kerry kërkoi zgjidhje me dialog e pa gaz lotsjellës

Koha.net - 03.12.2015

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, Jakup Kransiqi, ka thënë se sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, në mesazhet e tija për tejkalimin e krizës politike nuk e ka amnistuar ...

SHBA, BE dhe Rusi: Për terrorizmin, zgjidhje ndërkombëtare

Botasot - 03.12.2015

Në Beograd është duke u mbajtur konferenca e 22-të e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim Evropian (OSBE). Në hapje të kësaj konference, shefi i diplomacisë së Serbisë, Ivica Daçiq, ka theksuar se ...

John Kerry dha edhe një mesazh duke u fotografuar me Policinë e Kosovës

Botasot - 03.12.2015

​Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, dje kishte gjetur kohë që ta flas dhe të dalë në fotografi edhe me Policët e Kosovës, të cilët i ka përgëzuar për angazhimin e tyre për sundimin e ligjit.

Kerry në Beograd: Jemi në luftë me ISIS-in

BalkanWeb - 03.12.2015

TIRANE- Jemi në luftë me ISIS-in dhe duhet të reagojmë dhe të jemi të vendosur për ta mundur, deklaroi sot Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, i cili po merr pjesë në Këshillin XXII Ministerial ...

Opozita: Sekretari Kerry foli sikur ne

Telegrafi - 03.12.2015

Mesazhet e sekretarit amerikan të Shtetit drejtuar lidershipit politik në Kosovë, janë lexuar ndryshe nga opozita. Sipas interpretimit të kësaj të fundit, sekretari Kerry dje foli me gjuhë të njëjtë ...

Këshilltari i Thaçit: Opozita po mundohet ta zhvlerësojë vizitën e sekretarit Kerry

Botasot - 03.12.2015

Këshilltari politik i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, Abelard Tahiri, ka thënë se opozita po mundohet t’i nënvlerësojë mesazhet e qarta të sekretarit John Kerry kundër veprimeve të ...

Këshilltari i Thaçit: Opozita po mundohet ta zhvlerësojë vizitën e sekretarit Kerry

Telegrafi - 03.12.2015

Këshilltari politik i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi, Abelard Tahiri, ka thënë se opozita po mundohet t’i nënvlerësojë mesazhet e qarta të sekretarit John Kerry kundër veprimeve të ...

Ç’bisedoi sekretari Kerry, me të rinjtë e Kosovës? (Video)

Telegrafi - 03.12.2015

Në fokus të Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së djeshme në Kosovë, nuk ishin vetëm politika, terrorizmi, ekonomia… Kerry u interesua edhe për të rinjtë kosovarë që studiuan ...

Jehona e vizitës së sekretarit Kerry në Kosovë

VOA - 03.12.2015

Në Kosovë, autoritetet thanë se vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry dje në Prishtinë, ishte shumë e rëndësishme për proceset në të cilat ndodhet Kosova.

Gashi: Pas vizitës së Kerry-t opozita do të jetë më paqësore

Botasot - 03.12.2015

Deputeti nga radhët e LDK-së, Arben Gashi ka komentuar impaktin pas vizitës dhe mesazheve të sekretarit amerikan, John Kerry. Gashi është shprehur se mesazhet e Kerry-t ishin se duhet të bëhet një ...

Kerry: Jemi në luftë me ISIS-in

Botasot - 03.12.2015

Jemi në luftë me ISIS-in dhe duhet të reagojmë dhe të jemi të vendosur për ta mundur, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, i cili po merr pjesë në Këshillin XXII Ministerial të ...

Amerika për Kosovën

Botasot - 03.12.2015

Marrëdhënjet midis Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës mund të përshkruhen si, historikisht, të shkëlqyeshme ç'prej sulmeve ajrore të NATO-s që i dhanë fund fushatës brutale të policisë dhe ...

(Mos) pajtimet e Vetëvendosjes me John Kerryn

InfoGlobi - 03.12.2015

Pas vizitës disa orëshe të Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry në Kosovë, subjekti politik Vetëvendosje ka bërë vlerësimin e mesazheve që z. Kerry i bëri institucioineve dhe popullit të ...

Pesë mesazhet e John Kerryt në Prishtinë

InfoGlobi - 03.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry përmbylli vizitës disa orëshe në Prishtinë me pesë mesazhe të shkurta, të qarta e të fuqishme. Ai përshëndeti dialogun e Prishtinës me Beogradin duke thënë se ...

Kerry-Isës: Sa është ora në Kosovë? (Foto)

Tetova Sot - 03.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka qëndruar dje në Kosovë, ku është takuar me kryeministrin Isa Mustafa. Në një fotografi të rrallë të realizuar gjatë këtij takimi, shihet Kerry dhe Mustafa ...

Krasniqi: Kerry kërkoi zgjidhje pa gaz e pa polici

Tetova Sot - 03.12.2015

Kryetari i Këshillit Kombëtar të “Nismës për Kosovën”, Jakup Kransiqi ka thënë se sekretari amerikan i shtetit, John Kerry në mesazhet e tija për tejkalimin e krizës politike nuk e ka amnistuar ...

Kerry – Mustafës: Sa është ora në Kosovë? (Foto)

Java News - 03.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka qëndruar dje në Kosovë, ku është takuar me kryeministrin Isa Mustafa. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kishte vendosur që takimin me liderët ...

Kerry – Mustafës: Sa është ora në Kosovë? (Foto)

Tetova Sot - 03.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka qëndruar dje në Kosovë, ku është takuar me kryeministrin Isa Mustafa. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, kishte vendosur që takimin me liderët ...

Partitë politike ‘përvetësojnë’ mesazhin e Kerry-t

InfoGlobi - 03.12.2015

Mesazhi i Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, nuk duhet të interpretohet nga partitë politike në favor të tyre dhe të vazhdojnë me mjetet që i kanë përdorur deri tani, por t’i kthehen dialogut.

FOTO LAJM/ John Kerry pyet Mustafën sa është ora

Gazeta Tema - 03.12.2015

Kjo foto është bërë gjatë vizitës së djeshme të sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, në Kosovë. Ai është fotografuar duke parë orën në të njëjtën kohë me kryeministrin kosovar, Isa Mustafa, të ...

Kelmendi: Kerry nuk foli për organizimin e brendshëm të shtetit të Kosovës

Tetova Sot - 03.12.2015

Sekretari i shtetit amerikan i cili dje vizitoi Kosoven dhe u takua me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa i cili ishte i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Jashtëm, ...

John Kerry sot në Kosovë

Lajmi.net - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry sot do të qëndrojë në Kosovë. Pritet që Kerry në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Kerry viziton sot Kosovën

ikub - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry do të zhvillojë ditën e sotme një vizitë zyrtare në Kosovë. Vizita është paralajmëruar nga zyrtari i Departamentit amerikan të shtetit, Mark Toner, i cili tha ...

Jon Kerry sot në Kosovë

Almakos - 02.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, do ta vizitojë sot Kosovën, do ta takojë Kryeministrin Isa Mustafa dhe Zëvendëskryeministrat Hashim Thaçi e Branimir Stojanovic, si dhe do t’i japë mesazhet ...

Kerry sot vjen me porosi për Qeverinë e Kosovës

Lajmi.net - 02.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, do ta vizitojë sot Kosovën, dhe pritet ta takojë kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendëskryeministrat Hashim Thaçi e Branimir Stojanovic, si dhe do t’i japë ...

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, sot në Kosovë

LajmiFundit - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry sot do të qëndrojë në Kosovë. Pritet që Kerry në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Sekretari amerikan Kerry sot në Prishtinë

Ina - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, sot do të arrijë për vizitë njëditëshe në Kosovë. Këtë vizitë, para disa ditësh e ka paralajmëruar zyrtari i Departamentit amerikan të shtetit, Mark Toner, i ...

John Kerry: NATO, gati për të forcuar ndërhyrjet kundër ISIS

Almakos - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, është shprehur se vendet anëtare të NATO-s, janë gati për të forcuar ndërhyrjet ushtarake kundër Shtetit Islamik.

Kontrolle të rrepta dhe pritje e veçantë për John Kerryn

Almakos - 02.12.2015

Ardhja e sekretarit të shtetit amerikan John Kerry, ka shtyrë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përgatitje të veçantë për pritje. Në aeroportin e Prishtinës, aty edhe ku është vendi i vetëm që do të ...

John Kerry: NATO, gati për të forcuar ndërhyrjet kundër ISIS

Portalb - 02.12.2015

Lajme lidhur me temën Kerry nesër takohet me Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviqin “Xhihadistët”, Qamili: MPB-ja ndjek me kujdes gjendjen e sigurisë “Koha Ditore”: Lavdrim Muhaxheri e Ridvan Haqifi ...

​Kontrolle të rrepta dhe pritje e veçantë i bëhet John Kerryt

Lajmi.net - 02.12.2015

Ardhja e sekretarit të shtetit amerikan John Kerry, ka shtyrë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përgatitje të veçantë për pritje. Në Aeroportin e Prishtinës, aty edhe ku është vendi i vetëm që do të ...

Sekretari Kerry mbërrinë në Kosovë (Video)

Almakos - 02.12.2015

Sapo ka ateruar në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry. Tek fundi i shkallëve Kerry u prit nga kryeministri Isa Mustafa dhe ambasadori i ShBA-ve në Kosovë ...

Kerry zbret në Kosovë e pret kryeministri Isa Mustafa

ikub - 02.12.2015

Ka mbërritur sot në Kosovë, Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry. Mësohet se në orën 15:00 avioni zbriti në aeroportin “Adem Jashari”. Siç është bërë me dije ai do të takohet sot gjatë vizitës në ...

FOTO-LAJM/ John Kerry mbërrin në Kosovë, pritet në aeroport nga kryeministri Isa Mustafa

SOT - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, sapo ka arritur në Kosovë. Me të arritur, Kerryn e ka pritur Kryeministri Isa Mustafa, ku ka biseduar disa çaste me të dhe pastaj kanë parakaluar para gardës ...

Mustafa falënderon sekretarin Kerry për mbështetjen e ShBA-ve (Foto)

Lajmi.net - 02.12.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, sekretarin amerikan të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry.

Kështu u prit sekretari amerikan John Kerry (Foto/Video)

Lajmi.net - 02.12.2015

(Plotësim) Sekretari i shtetit amerikan John Kerry ka gjysmë ore që ka ateruar në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”. Atë, e priten kryeministri i Kosovës Isa Mustafa dhe ambasadori i Shteteve të ...

​Kerry sjell përshëndetjet e Obamës në Prishtinë: SHBA angazhohet fuqishëm për Kosovën(FOTO)

Almakos - 02.12.2015

Kerry sjell përshëndetjet e Obamës në Prishtinë: SHBA angazhohet fuqishëm për Kosovën Kerry në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në konferencën e përbashkët me kryeministrin Isa Mustafa nuk ka ...

Kerry: Marrëveshjet me Serbinë tregojnë aftësi lidershipi

Lajmi.net - 02.12.2015

Sekretari i Jashtëm i SHBA-ve, John Kerry, ka përshëndetur marrëveshjet me Serbinë të bëra së fundi në Bruksel, duke thënë se kjo tregon për aftësi lidershipi.

Kerry në Kosovë: Dhuna e papranueshme, dialog në Kuvend

Top Channel - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka zbritur në Aeroportin “Adem Jashari” të Prishtinës, ku është pritur nga ambasadori amerikan, Greg Delawie, dhe kryeministri i vendit Isa ...

Kerry: SHBA nuk do ta mbështeste asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin e Kosovës

Lajmi.net - 02.12.2015

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa ka thënë se SHBA-ja mbështet dialogun me Serbinë, dhe se nuk do ta mbështeste asnjë ...

Prishtinë, Kerry-Mustafa: S’do mbështesim marrëveshjet që cënojnë sovranitetin e Kosovës

ikub - 02.12.2015

16:30. Kerry pasi ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës, po jep një konferencë të përbashkët për shtyp me Kryeministrin kosovar Isa Mustafën. Të pranishëm janë edhe dy zv/Kryeministrat, Thaçi dhe ...

Kerry: Kurrë s’do ta vëmë në rrezik shtetin e Kosovën

Ina - 02.12.2015

Nënshkrimi i marrëveshjeve me Serbinë dhe Malin e Zi kanë mbështetjen tonë dhe të presidentin amerikan, Barack Obama. Ato nuk rrezikojnë sovranitetin e Kosovës, sepse ne nuk e vendosim në rrezik ...

Kerry: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që cënon Kosovën

LajmiFundit - 02.12.2015

Sekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa ka thënë se SHBA-ja ka kujdes kur propozon marrëveshje për Kosovën.

Kerry: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që rrezikon sovranitetin e Kosovës

Evropaelire - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry , ka arritur në Kosovë pak para orës 15:00 dhe fillimisht është pritur nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg ...

Kerry në Kosovë: Në Kuvend nuk hidhet gaz lotsjellës apo të bëhen kërcënime

SOT - 02.12.2015

Sekretari John Kerry në një konferencë të përbashkët me kryeministrin e Kosovës deklaroi se Kuvendi nuk është vendi ku mund të hidhet gaz lotsjellës apo të bëhen kërcënime të ndryshme.

Kerry: ShBA nuk mbështet asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin e Kosovës(Video)

Almakos - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry në konferencën e përbashkët me kryeministrin Isa Mustafa, që u mbajt në Aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë, ka thënë se nuk ka harruar që ta falënderojë ...

Çuni: Pas takimit të Kerryt do të ndërmerren hapa konkret për luftim të terrorizmit (Video)

Almakos - 02.12.2015

Por, çka pas takimit të zotërit Kerry për parandalimin e terrorizmit dhe kapacatietet e shtetit të Kosovës për luftim të kësaj dukurie, po asht alarmimin e mediave të huaja të konfirmuar edhe nga ...

Çuni: Kerry në Kosovë, intensifikohet lufta kundër terrorizmit (Video)

Almakos - 02.12.2015

Çka pas takimit të z.Kerry në Kosovë? A do të forcohet lufta për parandalimin e terrorizmit dhe a do të rriten kapacatietet e shtetit të Kosovës për luftim të kësaj dukurie? Në këto dhe pyetje të ...

​Beqiri: Mbështetja e Amerikës, inkurajim i madh për Kosovën

Almakos - 02.12.2015

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ditën e sotme në Kosovë e cilëson si të veçantë, ku sipas tij vizita e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry është një nder për shtetin e ...

"Marrëveshjet me Serbinë nuk cënojnë sovranitetin e Kosovës"

DW - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, gjatë vizitës në Kosovë tha se partitë politike në Kosovë duhet të dialogojnë në parlament pa dhunë dhe gaz lotsjellës, gjithnjë duke respektuar të drejtën ...

Hoxhaj: Vizita e sekretarit Kerry, historike

Almakos - 02.12.2015

Historike e ka quajtur vizitën e Sekretarit Amerikan të shtetit edhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, sipas së cilit, kjo vizitë tregon për peshën që ka Kosova në politikën ...

Berisha në fb: Kerry dëshmoi mbështetjen e tij dhe të Obamës për Kosovën

SOT - 02.12.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka përshëndetur vizitën e Sekretarit Amerikan te Shtetit John Kerry në Kososovë si dhe ftesën e bërë Mali të zi për anëtarësim në NATO.

Kerry qëndrimet e njëjta me opozitën

Zhurnal - 02.12.2015

Kerry qëndrimet e njëjta me opozitën Publikuar 02.12.2015 në 19:03 nga B.M | 14 i lexuar Nga: Avni Jashari “ShBA nuk mbështet asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin, sigurinë dhe pavarësinë e ...

Kerry: Ne nuk do të mbështesnim asnjë marrëveshje që cenon pavarësinë e Kosovës

Portalb - 02.12.2015

Lajme lidhur me temën Kosova ka nevojë t’i burgosë qeveritarët e korruptuar Doris Pack: Turp për Liderët e Kosovës! Mustafa: Rugova, themeltar i shtetit të Kosovës 30 ditë arrest shtëpiak edhe për ...

Kerry në Kosovë: Protestat janë mjet demokratik, dhuna e papranueshme

Almakos - 02.12.2015

Pas vizitës së shkurtër në Kosovë, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë në konferencën me Kryeministrin Mustafa, se SHBA -të nuk do të mbështesin asnjë marrëveshje që cënon sovranitetin ...

Kerry: Vuçiqi po e krijon Serbinë e re

Lajmi.net - 02.12.2015

SHBA mbështet kryeministrin Aleksandar Vuçiq i cili po e formon Serbinë e re, ka thënë Sekretari i Shtetit, John Kerry në Beograd gjatë takimit me Vuçiqin “Po ju uroj, sepse ju po e çoni Serbinë në ...

Mesazhet e Kerry-t ishin të qarta, përkundër sfidave globale SHBA mbetet e përkushtuar në Kosovë

Lajmi.net - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri njëherësh ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi thotë se vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry është domethënëse për Kosovës.

Thaçi: Mesazhet ishin të qarta

Almakos - 02.12.2015

Ministri i punëve të jashtme Hashim Thaçi në rrjetin social në Facebook ka shkruar se vizita e Sekretarit Amerikan Kerry ishte domethënëse,dhe se mesazhet e tij ishin të qarta.

Sekretari Kerry ishte i qartë në Kosovë, mesazhe të forta për politikanët

Portalb - 02.12.2015

John Kerry Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry në konferencën e sotshme për medie, pas takimeve me zyrtarët e Kosovës, dha mesazhe të qarta nga këndi i shikimit amerikan për zhvillimet në vendin ...

VV: Mesazhet e Kerry-t për Kuvendin, shumë të rëndësishme

Lajmi.net - 02.12.2015

Subjekti politik opozitar Lëvizja Vetëvendosje, ka komentuar vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry në Kosovë. Përmes një deklarate për media, Vetëvendosje thotë se aleanca në mes të ...

Grubi: Amerika foli në Prishtinë për t’u dëgjuar në Shkup dhe në Tiranë

Ina - 02.12.2015

Vizita e sekretarit shtetërorë amerikan John Kerry në Prishtinë duket se ka dhënë mesazh të qartë edhe për autoritetet në Maqedoni dhe Shqipëri për zgjidhjen e problemeve politike me dialog.

Komente të ndryshme për mesazhet e sekretarit Kerry

Portalb - 02.12.2015

Lajme lidhur me temën Ambasadori britanik: Zgjidhje është dialogu Përfundon takimi i liderëve të opozitës Arrestohet deputeti i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala! Opozita fillon takimin e ...

Qorrolli: Kerry sot dha “flakaresha” politike dhe juridike

Lajmi.net - 02.12.2015

Profesori i së drejtës ndërkombëtare në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”, Vigan Qorrolli e ka komentuar vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry për të cilin thotë se ka dhënë ...

Kerry në Kosovë: Dhuna e papranueshme, dialog në Kuvend

Zhurnal - 02.12.2015

Kerry në Kosovë: Dhuna e papranueshme, dialog në Kuvend Publikuar 02.12.2015 në 21:33 nga D.R. | 14 i lexuar Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry u ka dhënë porosi të qarta liderëve kosovarë, ...

John Kerry në Prishtinë: Kosova shembull në rajon për luftë kundër terrorizmit

Shqipmedia - 02.12.2015

Sekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry, sot në Prishtinë ka porositur se shteti i tij e përkrah dialogun ndërmjet të Kosovës dhe Serbisë, duke theksuar po ashtu se ...

Thaçi: Mesazhi i sekretarit Kerry ishte i qartë

Top Channel - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi ka vlerësuar se vizita e sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry ishte shumë domethënëse për ...

Vetëvendosje: Qeveria keqpërdor marrëdhëniet me SHBA

Top Channel - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje e ka vlerësuar me nota pozitive vizitën e sekretarit amerikan John Kerry në Kosovë, por ka kritikuar qasjen e qeverisë ndaj marrëdhënieve me Shtetet e ...

VV: Qeveria e keqpërdorë përkrahjen amerikane për t’i bërë favore Serbisë

Almakos - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje e ka vlerësuar sonte, përmes një komunikate, vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry si “vizitë e një zyrtari të nderuar të një vendi aleat për Kosovën“, porse ka ...

Thaçi: Mesazhet e Kerry ishin të qarta, duhet të dialogojmë

SOT - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi deklaroi se ardhja e John Kerry-t në Kosovë është shumë e rëndësishmë, ndërsa mesazhet e tij ishin të qarta.

Kerry në Serbi: Të kaluarën ta leni në histori

SOT - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, pas vizitës në Kosovë ka udhëtuar drejt Beogradit. Kerry është takuar atje me kryeministrin serb, Aleksander Vuçiç.

VV: Qeveria e keqpërdorë përkrahjen amerikane

Almakos - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje e ka vlerësuar sonte, përmes një komunikate, vizitën e sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry si “vizitë e një zyrtari të nderuar të një vendi aleat për Kosovën“, porse ka ...

John Kerry sot viziton Kosovën

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry sot pritet të vizitoj Republikën e Kosovës. Lufta kundër ekstremizmit pritet të jetë një nga temat që do të diskutojë të mërkurën me udhëheqësit e Kosovës ...

John Kerry sot në Kosovë

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry sot do të qëndrojë në Kosovë. Pritet që Kerry në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Kerry vjen me porosi të qarta për Kosovën

Botasot - 02.12.2015

Vizita e Kerry, megjithëse jo e planifikuar në itinerarin fillestar, mund të jetë edhe një interesim për shqetësimin në ngritje nga aleatët e Kosovës për rrjedhat e muajve të fundit Vizita e ...

Bukë, kripë e zemër për mikun

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry do të qëndrojë në Prishtinë nesër për një takim me drejtuesit e qeverisë së Kosovës, ashtu dhe për të dhënë mesazhe për qytetarët, nëpërmjet takimit me mediat ...

Kerry vjen me porosi të qarta për Kosovën

Telegrafi - 02.12.2015

Vizita e Kerry, megjithëse jo e planifikuar në itinerarin fillestar, mund të jetë edhe një interesim për shqetësimin në ngritje nga aleatët e Kosovës për rrjedhat e muajve të fundit.

John Kerry sot në Kosovë

Koha.net - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, sot do të arrijë për vizitë njëditëshe në Kosovë. Këtë vizitë, para disa ditësh e ka paralajmëruar zyrtari i Departamentit amerikan të shtetit, Mark Toner, i ...

Sekretari Kerry viziton Kosovën

VOA - 02.12.2015

Bisedime me zyrtarët e Kosovës për terrorizmin, reformat demokratike, dialogun me Serbinë dhe situatën politike në vend Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, po qëndron të mërkurën për një vizitë ...

Sekretari John Kerry zhvillon sot takime në Prishtinë

BalkanWeb - 02.12.2015

KOSOVE- Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të qëndrojë sot në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë pritet që Kerry në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” të takohet me kryeministrin e ...

​Kerry: Zgjerimi i NATO-s nuk është bërë kundër Rusisë

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan John Kerry ka thënë në Bruksel se zgjerimi i NATO-s nuk është bërë me qëllim kundër Rusisë. Kerry po ashtu ka ftuar anëtarët e NATO-s të rrisin luftën kundër ISIS-it.

SHBA: Aleatët e NATO-s të intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik

BalkanWeb - 02.12.2015

BRUKSEL- SHBA-ja iu kërkoi aleatëve të NATO-s të intensifikojnë mbështetjen e tyre për koalicionin duke luftuar kundër organizatës së Shtetit Islamik në Irak dhe në Siri, drejtuar nga Uashingtoni, ...

Aleatët e NATO-s të intensifikojnë luftën kundër Shtetit Islamik

Botasot - 02.12.2015

SHBA-ja iu kërkoi aleatëve të NATO-s të intensifikojnë mbështetjen e tyre për koalicionin duke luftuar kundër organizatës së Shtetit Islamik në Irak dhe në Siri, drejtuar nga Uashingtoni, theksoi sot ...

Kerry mbështet dërgimin e forcave speciale në Irak

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë se Bagdadi është plotësisht i informuar rreth planeve amerikane për vendosjen e forcave speciale amerikane në Irak.

Sekretari amerikan, John Kerry aterron në Kosovë

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry sapo ka aterruar në Kosovë. Garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës është gati dhe në pritje të sekretarit ...

Kerry: SHBA-ja nuk mbështet asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin e Kosovës

Koha.net - 02.12.2015

16:20 - Në këtë konferencë sekretari amerikan i shtetit, John Kerry falënderoi Mustafën për mikpritjen, që ai e quajti të mrekullueshme, duke përmendur posterët dhe flamujt amerikanë.

Sekretari amerikan, John Kerry mbërrin në Kosovë (Foto)

Telegrafi - 02.12.2015

E plotësuar: Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry u prit me nderime të larta shtetërore nga Garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Për ta pritur sekretarin amerikan në Aeroportin ...

John Kerry: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që cënon pavarësinë e Kosovës

BalkanWeb - 02.12.2015

KOSOVE- “Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që do cënonte pavarësinë e Kosovës, kemi investuar shumë për të ardhmen e Kosovës, nuk do ta vendosim atë në rrezik”.

Video: Kerry mbërrin në Prishtinë. Konferencë shtypi me Mustafën

Mapo - 02.12.2015

Video: Kerry mbërrin në Prishtinë. Konferencë shtypi me Mustafën Postuar më: 02 Dhjetor 2015 15:22 Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka mbërritur para pak çastesh në aeroportin e Prishtinës.

Gjithçka gati për konferencën e sekretarit Kerry

Telegrafi - 02.12.2015

Salla për konferencën ku do të flasë sekretari amerikan i shtetit, John Kerry është gati. Sekretari Kerry ka zbritur nga aeroplani i tij në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ku është pritur nga ...

Sekretari Amerikan i Shtetit në Prishtinë

ABC News - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, eshte pritur me nderime te larta shteterore ne aeroportin “Adem Jashari “ ne Prishtine, nga ambasadori amerikan ne Kosove, Greg Delaëie dhe Kryeministri i ...

Gjithçka gati për konferencën e sekretarit Kerry

Botasot - 02.12.2015

Salla për konferencën ku do të flasë sekretari amerikan i shtetit, John Kerry është gati. Sekretari Kerry ka zbritur nga aeroplani i tij në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ku është pritur nga ...

Mustafa i uroi mirëseardhje sekretarit amerikan John Kerry

Koha.net - 02.12.2015

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, sekretarin amerikan të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John Kerry.

Kryeministri Isa Mustafa i uroi mirëseardhje në Kosovë sekretarit amerikan John Kerry

Botasot - 02.12.2015

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, sekretarin amerikan të Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John ...

Kerry në Prishtinë: Nëse marrëveshjet do cënonin pavarësinë s’do i mbështesnim. Kemi investuar shumë

Ora news - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, Jon Kerry dhe kryeministri Isa Mustafa ndodhen në konferencë për shtyp John Kerry: “M os u gaboni nuk do të mbështesnim asnjë marrëveshje që do të cënonte pavarësinë e ...

Mustafa: Populli gjithmonë mirënjohës ndaj SHBA-së

Botasot - 02.12.2015

Numri një i Qeverisë së Kosovës, Isa Mustafa, në hapje të konferencës ndër të tjera tha: E njoftova z, Kerry për situatën aktuale në vend dhe prioritetet e Republikës së Kosovës.

Sekretari Kerry: SHBA nuk do të mbështesnin asnjë marrëveshje që do kërcënonte sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në konferencën e përbashkët me kryeministrin Isa Mustafa nuk ka harruar që ta falënderojë kryeministrin për ...

Kerry: Kuvendi është vend i shenjtë, nuk është vend për gaz

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit dha një mesazh të fortë për politikën kosovare, në veçanti për veprimet e fundit në Kuvendin e Kosovës. “Duhet të respektohet ligji dhe liria e shprehjes në Kuvend.

Kerry: Dhuna është e papranueshme – debati në parlament

VOA - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, tha të mërkurën në Prishtinë Shtetet e Bashkuara nuk do të mbështesnin asnjë marrëveshje që do të dëmtonte sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës Sekretari ...

Kerry: SHBA nuk mbështet marrëveshje që cënojnë pavarësinë e Kosovës. Kuvendi nuk është vend për gaz lotsjellës

BalkanWeb - 02.12.2015

* Kerry: Të gjitha partitë duhet të largohen nga përdorimi i dhunës * Kerry: Kosovës i takon të themelojë Gjykatën Speciale * Terrorizmi, Kerry: Kosova ka bërë arrestime të profilit të lartë * ...

Berisha: Vizita e sekretarit Kerry një ngjarje e madhe për Kosovën e rajonin

Botasot - 02.12.2015

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka përshendetur vizitën e sekretarit amerikanë John Kerry në Kososovë si dhe ftesën e bërë Mali të zi për anëtarësim në NATO.

Kerry: Kuvendi është vend i shenjtë, nuk është vend për gaz

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit dha një mesazh të fortë për politikën në Kosovë, në veçanti për veprimet e fundit në Kuvendin e Kosovës. “Duhet të respektohet ligji dhe liria e shprehjes në Kuvend.

Mesazhe të qarta të sekretarit Kerry për politikanët e Kosovës

Koha.net - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry në konferencën e sotshme për medie, pas takimeve me zyrtarët e Kosovës, dha mesazhe të qarta nga këndi i shikimit amerikan për zhvillimet në vendin tonë.

AAK vlerëson vendosmërinë e SHBA-ve, që të mos mbështesin marrëveshjet që cenojnë Kosovën

Telegrafi - 02.12.2015

Anëtari i Kryesisë së AAK-së dhe njëherësh zëdhënësi i kësaj partie, Muharrem Nitaj ka theksuar se partia e drejtuar nga Ramush Haradinaj e vlerëson vendosmërinë e SHBA-ve që të mos e mbështes asnjë ...

Beqiri: Mbështetja e Amerikës, inkurajim i madh për Kosovën

Botasot - 02.12.2015

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ditën e sotme në Kosovë e cilëson si të veçantë, ku sipas tij vizita e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry është një nder për shtetin e ...

Sekretari Kerry ishte i qartë, mesazhe të forta për politikanët tanë

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry në konferencën e sotshme për medie, pas takimeve me zyrtarët e Kosovës, dha mesazhe të qarta nga këndi i shikimit amerikan për zhvillimet në vendin tonë.

Hoxhaj: Vizita e sekretarit Kerry, historike

Botasot - 02.12.2015

Historike e ka quajtur vizitën e Sekretarit Amerikan të shtetit edhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, sipas së cilit, kjo vizitë tregon për peshën që ka Kosova në politikën ...

Ismet Beqiri thotë se Kerry rikonfirmoi mbështetjen e ShBA-ve

Koha.net - 02.12.2015

Sekretari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri ditën e sotme në Kosovë e cilëson si të veçantë, në të cilën John Kerry është një nder për shtetin e Kosovës.

Hoxhaj: Vizita e Kerryt është inkurajim për reformat në Kosovë

Koha.net - 02.12.2015

Historike e ka quajtur vizitën e sekretarit amerikan të shtetit edhe kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme në Kuvendin e Kosovës, Enver Hoxhaj, sipas të cilit, kjo vizitë tregon për peshën që ka ...

Fotoreportazh: Vizita e John Kerryt në Kosovë (Foto)

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, qëndroi sot në Kosovë ku zhvilloi një takim me kreun e Qeverisë së Kosovës. Sekretari amerikan i shtetit John Kerry ka sjellë në Prishtinë mesazhin e ...

Çollaku: Kerry në Prishtinë përsërit Klintonin në Tiranë “SHBA dhe 100 vjet të tjerë në krah të shqiptarëve”

BalkanWeb - 02.12.2015

TIRANË- “SHBA-të të qartë në qëndrimin ndaj Kosovës”. Kështu deklaron Kreshnik Çollaku, Shefi për politikën e jashtme në Partinë Demokratike pas vizitës dhe konferencës së sekretarit amerikan të ...

Vizita e Kerryt në Kosovë [raport i KTV-së]

Koha.net - 02.12.2015

“SHBA-ja nuk do të përkrahë asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin, sigurinë apo pavarësinë e Kosovës”, ka thënë në Prishtinë John Kerry, sekretari amerikan i Shtetit.

Beqiri e quan ditë të veçantë për Kosovën, vizitën e Kerryt

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ditën e sotme në Kosovë e cilëson si të veçantë, pasi sipas tij vizita e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry është një ...

​Hoxhaj: Vizita e sekretarit Kerry, historike

Telegrafi - 02.12.2015

Historike e ka quajtur vizitën e Sekretarit Amerikan të shtetit edhe nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, sipas së cilit, kjo vizitë tregon për peshën që ka Kosova në politikën ...

Kerry: SHBA aleate e fuqishme e një Kosove demokratike

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, në llogarinë e tij në Twitter ka postuar një foto nga takimi që pati në Prishtinë me kryeministrin Isa Mustafa dhe ekipin e tij.

Kerry në Twitter: SHBA aleate e fuqishme e një Kosove demokratike

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, në llogarinë e tij në Twitter ka postuar një foto nga takimi që pati në Prishtinë me kryeministrin Isa Mustafa dhe ekipin e tij.

Kerry përgëzon Vuçiqin për dialogun me Kosovën

Koha.net - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, pas vizitës në Kosovë ka udhëtuar drejt Beogradit. Ai atje është takuar me kryeministrin serb, Aleksander Vuçiq.

Kerry: Dhuna është e papranueshme – debati në parlament

Yll Press - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, tha të mërkurën në Prishtinë Shtetet e Bashkuara nuk do të mbështesnin asnjë marrëveshje që do të dëmtonte sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës Sekretari ...

Ja si e vlerëson Vetëvendosje vizitën e John Kerry-t në Kosovë

Botasot - 02.12.2015

Vizita e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, John Kerry, ishte vizitë e një zyrtari të nderuar të një vendi aleat për Kosovën, dhe si e tillë respektohet nga spektri politik e qytetar në Kosovë.

Hoxha: Amerikanët e përshëndetën edhe "‘Republikën Srpska"

Telegrafi - 02.12.2015

Aktivisti i Vetëvendosjes, Ylli Hoxha, ka komentuar vizitën e Sekretarit të shtetit Amerikan, John Kerry në Kosovë. Hoxha, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se as John Kerry nuk e kritikon ...

Thaçi: Nëse bëhemi bashkë, asgjë nuk na ndalë

Telegrafi - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, ka komentuar vizitën Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry në Kosovë dhe mesazhet që ka përcjellur ai për spektrin ...

Kerry: Vuçiqi po e krijon Serbinë e re

Botasot - 02.12.2015

SHBA mbështet kryeministrin Aleksandar Vuçiq i cili po e formon Serbinë e re, ka thënë Sekretari i Shtetit, John Kerry në Beograd gjatë takimit me Vuçiqin.

Ambasada Amerikane e “godet” Hashim Thaçin, e injoron keq (Foto)

Botasot - 02.12.2015

Zëvendëskryeminstrit të vendit dhe njëherësh ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi nuk i ka shkuar fare mirë dita e sotme. Ai u “injorua” keq nga Amerika, gjatë vizitës së sotme ...

VV: Qeveria e përdor përkrahjen e Amerikës në funksion të Serbisë

Koha.net - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar vlerësimet e saj mbi vizitën e John Kerryt në Kosovë. Sipas VV-së, vizita e sekretarit të Shtetit të SHBA-së, John Kerry, ishte vizitë e një zyrtari të nderuar të ...

Thaçi: Mesazhet e Kerryt ishin të qarta, të dialogojmë në institucionet që i kemi krijuar

BalkanWeb - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se ardhja e Sekretarit Amerikan të Shtetit, John Kerry, është shumë e rëndësishme për Kosovën dhe se mesazhet që ai i dha gjatë vizitës që i bëri ...

Vetëvendosje: Qeveria po e keqpërdor përkrahjen amerikane

Telegrafi - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje e çmon vizitën e Sekretarit amerikan të Shtetit, John Kerry, duke e vlerësuar si shumë të rëndësishëm mesazhin e tij sa i përket demokracisë përfaqësuese dhe shenjtërisë të ...

Thaçi: Nga bashkëpunimi me SHBA-në do të vinë lajme të mira

Koha.net - 02.12.2015

Zëvendëskryeministri dhe ministër i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, nëpërmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se vizita e sekretarit amerikan të Shtetit John Kerry ishte shumë ...

Kerry përgëzon Vuçiqin për dialogun me Kosovën

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, pas vizitës në Kosovë ka udhëtuar drejt Beogradit. Ai atje është takuar me kryeministrin serb, Aleksander Vuçiq.

Kerry: Nuk mbështesim marrëveshje që dëmtojnë Kosovën

Ora news - 02.12.2015

“Ne nuk do të mbështesim asnjë marrëveshje e cila cënon sigurinë dhe sovranitetin e Kosovës.” Ka qënë kjo deklarata e bërë nga sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, gjatë konferencës së ...

Kerry “dush të ftohtë” Albin Kurtit: Kuvendi s’është vend për gaz lotsjellës

Mapo - 02.12.2015

Kerry “dush të ftohtë” Albin Kurtit: Kuvendi s’është vend për gaz lotsjellës Postuar më: 02 Dhjetor 2015 21:56 “Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që do cenonte pavarësinë e Kosovës, kemi investuar ...

Sherifi: Pas vizitës se Kerryt, duhet të reflektojnë Mustafa e Thaçi

Botasot - 02.12.2015

Vizita e Sekretarit Amerikan John Kerry është e rëndësishme për Kosovën, sepse në vazhdimësi e kanë përkrah Kosovën në zhvillim e në proceset që tash e në të ardhmen kemi me i kaluar, tha sekretari i ...

Vetëvendosje: Qeveria keqpërdor përkrahjen amerikane

VOA - 02.12.2015

Lëvizja Vetëvendosje, partia më e madhe opozitare në Kosovë, e cilësoi shumë të rëndësishme vizitën e sekretarit amerikan të shtetit, John Kerry, ndërsa kritikoi qeverinë për siç thuhet, keqpërdorim ...

Kerry në Beograd: Respekt për Vuçiqin për dialogun me Prishtinën

Ora news - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry i ka shprehur përkrahje Serbisë në rrugëtimin e saj Evropian dhe e ka përgëzuar kryeministrin serb Aleksandar Vuçiç për dialogun me Kosovën.

Sherifi: Pas vizitës së Kerryt, Mustafa e Thaçi duhet të reflektojnë (Video)

Telegrafi - 02.12.2015

Vizita e Sekretarit Amerikan John Kerry është e rëndësishme për Kosovën, sepse në vazhdimësi e kanë përkrah Kosovën, ka thënë deputeti i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi.

Ja çfarë ndodhi gjatë vizitës se Kerryt në Prishtinë? (Video)

Botasot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry vizitën e tij të shkurtër në Kosovë të mërkurën, e bëri vetëm në aeroportin ”Adem Jashari”. Për të shkuar çdo gjë në rregull, siguria u ngrit në nivelet më të ...

Ja çfarë ndodhi gjatë vizitës se Kerryt në Prishtinë? (Video)

Telegrafi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry vizitën e tij të shkurtër në Kosovë të mërkurën, e bëri vetëm në aeroportin ”Adem Jashari”. Për të shkuar çdo gjë në rregull, siguria u ngrit në nivelet më të ...

John Kerry sot në Kosovë

InfoGlobi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, arrin sot në Kosovë ku pritet të takojë kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësat e tij, Hashim Thaçi dhe Branimir Stojanoviq.

Kerry sot na jep mesazhe

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, do ta vizitojë sot Kosovën, do ta takojë Kryeministrin Isa Mustafa dhe Zëvendëskryeministrat Hashim Thaçi e Branimir Stojanovic, si dhe do t’i japë mesazhet ...

Axhenda / Sekretari Kerry sot takime në Prishtinë

Java News - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry do të qëndrojë sot në Kosovë. Gjatë vizitës në Prishtinë pritet që Kerry në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” të takohet me kryeministrin e Kosovës, Isa ...

Kerry vjen me porosi të qarta për Kosovën

InfoGlobi - 02.12.2015

Vizita e Kerry, megjithëse jo e planifikuar në itinerarin fillestar, mund të jetë edhe një interesim për shqetësimin në ngritje nga aleatët e Kosovës për rrjedhat e muajve të fundit.

John Kerry viziton Kosovën

Vision Plus - 02.12.2015

Ne kohen kur bota është ne alarm pas sulmeve terroriste te Parisit dhe kërcënimeve nga shteti islamik, sekretari amerikan i shtetit John Kerry zhvillon sot një vizite zyrtare ne Kosove.

Kosova gati për Kerryn (Video)

Tetova Sot - 02.12.2015

Gjatë vizitës në Kosovë, sekretari Kerry pritet të bisedojë me zyrtarët e Kosovës për terrorizmin, reformat demokratike, dialogun me Serbinë dhe situatën politike në vend.

Kerry: Zgjerimi i NATO-s nuk është bërë kundër Rusisë

InfoGlobi - 02.12.2015

Sekretari amerikan John Kerry ka thënë në Bruksel se zgjerimi i NATO-s nuk është bërë me qëllim kundër Rusisë. Kerry po ashtu ka ftuar anëtarët e NATO-s të rrisin luftën kundër ISIS-it.

Ndiqeni LIVE vizitën e John Kerry’t në Aeroportin e Prishtinës

Tetova Sot - 02.12.2015

Pas pak përmes LIVESTREAM’it, pamjet dhe konferencën e sekretarit të shtetit John Kerry Kerry do të takohet në Aeroportin e Prishtinës me Kryeministrin Isa Mustafa dhe dy zëvendësit e tij, Hashim ...

John Kerry arrinë në Kosovë (LIVE/VIDEO)

Tetova Sot - 02.12.2015

Gjatë vizitës në Kosovë, sekretari Kerry pritet të bisedojë me zyrtarët e Kosovës për Ardhja e sekretarit të shtetit amerikan John Kerry, ka shtyrë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përgatitje të veçantë ...

Knotrolle të rrepta dhe pritje të veqant për JOHN KERRY

InfoGlobi - 02.12.2015

Ardhja e sekretarit të shtetit amerikan John Kerry, ka shtyrë Qeverinë e Kosovës që të bëjë përgatitje të veçantë për pritje. Në aeroportin e Prishtinës, aty edhe ku është vendi i vetëm që do të ...

JOHN KERRY arrin në Kosovë

InfoGlobi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, sapo ka arritur në Kosovë. Në hapësirat e aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës, ai fillimisht do të mbajë një takim me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, ...

JOHN KERRY Live

InfoGlobi - 02.12.2015

Kjo është vizita e parë e Kerryt në Ballkan si sekretar shteti. ...

Filloi konferenca e sekretarit Kerry (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 02.12.2015

Gjithçka gati për konferencën e sekretarit Kerry në Kosovë Salla për konferencën ku do të flasë sekretari amerikan i shtetit, John Kerry është gati. Sekretari Kerry ka zbritur nga aeroplani i tij në ...

FOTO/ John Kerry mbërrin në Kosovë, takimi dhe konferenca në aeroportin e Prishtinës

Gazeta Dita - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti pasditen e sotme në Prishtinë. Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ai u prit nga kryeministri Isa Mustafa.

Kerry: SHBA nuk mbështet asnjë marrëveshje që cenon territorin e Kosovës

Gazeta Tema - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka vizituar sot Kosovën. Ai falenderoi kryeministrin kosovar Isa Mustafa për mikpritjen, që ai e quajti të mrekullueshme, duke përmendur posterët dhe flamujt ...

Kerry: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin e Kosovës. Kurti: Kerry, me dy kapela

Gazeta Dita - 02.12.2015

Numri një i diplomacisë amerikane është i qartë në Prishtinë në lidhje me protestat e dhunshme të opozitës atje. “Dhuna është e papranueshme, palët duhet të dëgjojnë njëri-tjetrin”, apeloi ai në ...

Kerry: SHBA nuk do të pranonte asnjë marrëveshje që cënon Pavarësinë e Kosovës

Java News - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, në konferencën pas takimit me kryeministrin Mustafa ka thënë se SHBA’ja nuk do ta mbështeste asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin e Kosovës “Ne i ...

Kerry: SHBA nuk do të mbështesin asnjë marrëveshje që kërcënon sovranitetin dhe territorin e Kosovës

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry nisi konferencën për media i shoqëruar nga kryeministri i Kosovës Isa Mustafa. (E plotësuar) – Sekretari Kerry ka falënderuar Kryeministrin Isa Mustafa për ...

Mesazhe të qarta të sekretarit Kerry për politikanët e Kosovës

InfoGlobi - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetin John Kerry në konferencën e sotshme për medie, pas takimeve me zyrtarët e Kosovës, dha mesazhe të qarta nga këndi i shikimit amerikan për zhvillimet në vendin tonë.

John Kerry rrëzon “kauzat” e opozitës dhe arrogancën e shumicës në Kosovë. Thirrje për dialog

Gazeta Tema - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, gjatë qëndrimit të shkurtër në Kosovë, ka qenë shumë i qartë për zhvillimet politike në Kosovë dhe për tensionet pozitë-opozitë për shkak të marrëveshjeve Kosovë-Serbi ...

Kerry: Marrëveshjet me Serbinë tregojnë aftësi lidershipi

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari i Jashtëm i SHBA-ve, John Kerry, ka përshëndetur marrëveshjet me Serbinë të bëra së fundi në Bruksel, duke thënë se kjo tregon për aftësi lidershipi.

John Kerry mbërrin në Beograd

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari Amerikan John Kerry, pas vizitës në Prishtinë tashmë ka mbërritur në Beograd, transmeton Klan Kosova. Ai pritet të shkojë në villën Bokelkja, ku do të takohet me kryeministrin e Serbisë, ...

Kerry: Nuk mbështesim asnjë marrëveshje që rrezikon sovranitetin e Kosovës

Express - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka arritur në Kosovë pak para orës 15:00 dhe fillimisht është pritur nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa dhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg ...

Kerry qëndrimet e njëjta me opozitën

Tetova Sot - 02.12.2015

Nga: Avni Jashari “ ShBA nuk mbështet asnjë marrëveshje që cenon sovranitetin, sigurinë dhe pavarësinë e Kosovës”. Kjo ishte fjalia më bindëse dhe më e fuqishme që Sekretari i Shtetit Amerikan, John ...

Xharra: Kerry i dha mesazh pushtetit t’i luftojë korrupsionin dhe radikalizmin fetar (VIDEO)

Gazeta Tema - 02.12.2015

Kryeredaktorja e gazetës “Zëri”, Arbana Xharra, ka thënë se mesazhi i sekretarit amerikan, John Kerry, ishte mjaft i qartë për të gjithë lidershipin politik në Kosovë.

Vetëvendosja reagon për vizitën e John Kerry në Prishtinë: Kosova po shpërdoron mbështetjen tuaj

Gazeta Tema - 02.12.2015

“Vizita e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, John Kerry, ishte vizitë e një zyrtari të nderuar të një vendi aleat për Kosovën, dhe si e tillë respektohet nga spektri politik e qytetar në Kosovë.

Kerry për takimet në Prishtinë: SHBA përkrahëse e fuqishme e Kosovës

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry në një postim në Tëitter ka treguar për takimin me zyrtarët në Prishtinë. “Takime të rëndësishme në Prishtinë.

Grubi, ‘’Amerika foli në Prishtinë për t’u dëgjuar në Shkup dhe në Tiranë’’

Tetova Sot - 02.12.2015

Vizita e sekretarit shtetërorë amerikan John Kerry në Prishtinë duket se ka dhënë mesazh të qartë edhe për autoritetet në Maqedoni dhe Shqipëri për zgjidhjen e problemeve politike me dialog.

Ja çfarë ndodhi gjatë vizitës se Kerryt në Prishtinë? (Video)

Tetova Sot - 02.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry vizitën e tij të shkurtër në Kosovë të mërkurën, e bëri vetëm në aeroportin ”Adem Jashari”. Për të shkuar çdo gjë në rregull, siguria u ngrit në nivelet më të ...

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, qëndron edhe në Kosovë

Kosova Live - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së tij në rajon, do të ketë një qëndrim të shkurtër të mërkurën edhe në Kosovë. Ai pritet të takohet me kryeministrin e Republikës së Kosovës, ...

Sekretari Kerry arrin në Prishtinë

Kosova Live - 02.12.2015

Sekretari i shteti Amerikan, John Kerry, rreth orës 15:00 ka arritur për një vizitë të shkurtër në Kosovë, në kuadër të vizitës së tij, në rajon. Ai është pritur nga kryeministri Isa Mustafa dhe ...

Kerry arrin në aeroportin “Adem Jashari” (foto)

Kosova Live - 02.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka arritur në aeroportin “Adem Jashari” në Prishtinë me ç’rast është pritur nga Garda ceremoniale e Forcës së Sigurisë së Kosovës me nderime te larta.

Kerry: SHBA nuk mbështet marrëveshje të dëmshme për Kosovën

Kosova Live - 02.12.2015

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të mbështetin asnjë marrëveshje që cenon integritetin dhe sovranitetin e shtetit të Kosovës, ka deklaruar sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, në fjalimin ...

Komente të ndryshme për mesazhet e sekretarit Kerry

Kosova Live - 02.12.2015

Mesazhet që solli sekretari amerikan, John Kerry, gjatë vizitës së tij të shkurtër në Kosovë, janë përcjellë me komente të ndryshme nga analistë e politikanë.

Vetëvendosje!: Kuvendi është cenuar nga pushteti

Kosova Live - 02.12.2015

Edhe Lëvizja Vetëvendosje! ka komentuar vizitën e sekretarit të SHBA-së, John Kerry, duke thënë se Qeveria e Kosovë nuk po e përdor përkrahjen dhe respektin e Amerikës për Kosovë, për fitore ndaj ...

Situata në Kosovë, Selmanaj: Kerry mund t'i japë zgjidhje krizës

Top Channel - 01.12.2015

Situata politikë në Kosovë nuk po njeh zgjidhje, të hënën seanca paralamentare u ndërpre sërish, pasi për të pestën herë deputetët opozitarë lëshuan gaz lotsjellës në ...

Situata në Kosovë, Selmanaj: Kerry mund t’i japë zgjidhje krizës

LajmiFundit - 01.12.2015

Situata politikë në Kosovë nuk po njeh zgjidhje, të hënën seanca paralamentare u ndërpre sërish, pasi për të pestën herë deputetët opozitarë lëshuan gaz lotsjellës në sallë.

Shefi i diplomacisë amerikane do të takojë vetëm Mustafën dhe Thaçin

Lajmi.net - 01.12.2015

Cilat janë detajet e vizitës më të rëndësishme të vitit në Kosovë? Sa policë do ta ruajnë Sekretarin e Shtetit Kerry gjatë vizitës në Prishtinë? Kë do ta takojë nga liderët shqiptarë? A do të përkrah ...

Kerry takon Mustafën, Thaçin dhe Stojanovicin në Aeroportin e Prishtinës

ikub - 01.12.2015

John Kerry, Sekretari Amerikan i Shtetit do të takojë ditën e nesërme gjatë qëndrimit të tij të shkurtër në aeroportin e Prishtinës, Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe dy zëvendëskryeministrat ...

Kerry viziton Kosovën, por ndalet vetëm në aeroport

Top Channel - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton nesër Kosovën. Tashmë konfirmohet se shefi i diplomacisë amerikane do të qëndrojë në Aeroportin “Adem Jashari” dhe nuk do ta vizitojë ...

Kerry do të takohet me Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviqin

Lajmi.net - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, nesër do të vizitojë Kosovën. Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, në një intervistë dhënë RTK-së, ka treguar për axhendën e sekretarit Kerry.

Kerry nesër takohet me Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviqin

Portalb - 01.12.2015

Lajme lidhur me temën Arrestimi i deputetëve brenda Kuvendit i kundërligjshëm (Video) Haradinaj tregon pse u largua nga manifestimi kur po fliste Albin Kurti Vetëvendosje: Përjashtimi i opozitës nga ...

Albin Kurti nga burgu: John Kerry vjen me dy kapela

Shqipmedia - 01.12.2015

Ish- lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është lajmëruar sërish nga Burgu i sigurisë së lartë në Dyz, ku po vazhdon mbajtjen e burgut për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës dhe sprejit në Kuvendin ...

“Kerry mund t’i japë zgjidhje krizës”

Koha.net - 01.12.2015

Situata politikë në Kosovë nuk po njeh zgjidhje, të hënën seanca parlamentare u ndërpre sërish, pasi për të pestën herë deputetët opozitarë lëshuan gaz lotsjellës në sallë.

Kerry vjen vetëm në Aeroportin e Prishtinës?

Botasot - 01.12.2015

“Në Kosovë ai do të diskutojë me zyrtarët e shtetit për çështje bilaterale dhe rajonale”, ka thënë zyrtari i Departamentit të Shtetit, Mark Toner. Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër ...

Kerry vjen vetëm në Aeroportin e Prishtinës?

Telegrafi - 01.12.2015

Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën, ku sipas një agjende të siguruar, deri tash është paraparë të ketë takim vetëm me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Ndalesa e Kerryt vetëm në Aeroportin “Adem Jashari”?

Koha.net - 01.12.2015

Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën, ku sipas një agjende të siguruara nga KP, deri tash është paraparë të ketë takim vetëm me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Kerry ka vendosur, takon vetëm Mustafën dhe Thaçin

Telegrafi - 01.12.2015

Cilat janë detajet e vizitës më të rëndësishme të vitit në Kosovë? Sa policë do ta ruajnë Sekretarin e Shtetit Kerry gjatë vizitës në Prishtinë? Kë do ta takojë nga liderët shqiptarë? A do të përkrah ...

Sekretari Amerikan i Shtetit viziton të mërkurën Kosovën

ABC News - 01.12.2015

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry, viziton te merkuren Kosoven. Sipas nje axhende te siguruar nga mediat kosovare, sekretari amerikan, do te kete takime koke me koke vetem me kryeministrin e ...

Kerry takon Mustafën, Thaçin dhe Stojanovicin në Aeroportin e Prishtinës

BalkanWeb - 01.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, nesër gjatë qëndrimit të shkurtër në Aeroportin e Prishtinës, do të takojë Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe dy zëvendëskryeministrat Hashim Thaçin dhe ...

Kerry nesër në Kosovë, takim ne aeroport me Mustafën dhe Thaçin

Ora news - 01.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, nesër gjatë qëndrimit të shkurtër në Aeroportin e Prishtinës, do të takojë Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe dy zëvendëskryeministrat Hashim Thaçin dhe ...

Albin Kurti përsëri shkuan letër nga Burgu, ja çfarë thotë!

Botasot - 01.12.2015

Kerry si ndërmjetësues i dyfishtë S’do mend që pasnesër Vuçiq e Daçiq do t’i bëjnë kërkesa John Kerry-t për Serbinë në kurriz të Kosovës. S’do mend edhe që Mustafa e Thaçi nesër do t’i bëjnë kërkesa ...

Kerry do të takohet me Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviqin

Botasot - 01.12.2015

Sekretari i shtetit Jon Kerry nesër gjatë vizitës në Kosovë do të takohet më kryeministrin Isa Mustafa,si dhe zëvendësit e tij Hashim Thaçi dhe Branimir Stojanoviq.

Kerry të mërkurën viziton Kosovën

VOA - 01.12.2015

Lufta kundër ekstremizmit pritet të jetë një nga temat që do të diskutojë të mërkurën me udhëheqësit e Kosovës sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry.Gjatë vizitës në Kosovë, që është pjesë e një ...

Kerry si ndërmjetësues i dyfishtë

Ora news - 01.12.2015

S’do mend që pasnesër Vuçiq e Daçiq do t’i bëjnë kërkesa John Kerryt për Serbinë në kurriz të Kosovës. S’do mend edhe që Mustafa e Thaçi nesër do t’i bëjnë kërkesa Kerryt për pushtetin e tyre kundër ...

Zyrtare: Kerry takon Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviqin

Telegrafi - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, Jon Kerry, nesër gjatë vizitës në Kosovë do të takohet më kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësit e tij, Hashim Thaçi dhe Branimir Stojanoviq.

Zyrtare: Kerry takon sot Mustafën, Thaçin dhe Stojanoviçin

Ora news - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, Jon Kerry, do të takohet sot gjatë vizitës në Kosovë me kryeministrin Isa Mustafa dhe zëvendësit e tij, Hashim Thaçi dhe Branimir Stojanoviç.

Albin Kurti nga burgu: Kerry vjen me dy kapela

Telegrafi - 01.12.2015

Ish- lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti është lajmëruar sërish nga Burgu i sigurisë së lartë në Dyz, ku po vazhdon mbajtjen e burgut për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës dhe sprejit në Kuvendin ...

Thompson: Kerry vjen të tregojë rëndësinë që ka Kosova për SHBA-të (Video)

Telegrafi - 01.12.2015

Vizita e sekretarit amerikan të shtetit John Kerry, të mërkurën në Kosovë, nuk e ka befasuar aspak Winfried Thompsonin, President i Univesitetit Amerikan në Prishtinë.

John Kerry shkon vetëm në aeroportin e Prishtinës?

Gazeta Tema - 01.12.2015

Sekretari i Shtetit, John Kerry do të vizitoj nesër Kosovën. Sipas një axhende të siguruar, deri tani është parshikuar të ketë takim vetëm me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa dhe ...

Shefi i diplomacisë amerikane do të takojë vetëm Mustafën dhe Thaçin

Tetova Sot - 01.12.2015

Cilat janë detajet e vizitës më të rëndësishme të vitit në Kosovë? Sa policë do ta ruajnë Sekretarin e Shtetit Kerry gjatë vizitës në Prishtinë? Kë do ta takojë nga liderët shqiptarë? A do të përkrah ...

Kerry në Kosovë për të “dëshmuar mbështetje për shtet-ndërtimin”

Gazeta Dita - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të zhvillojë të mërkurën një vizitë zyrtare në Kosovë, për të nënvizuar “shqetësimin e Perëndimit” mbi përparimin e ngathtë që prej përfundimit të luftës ...

Kerri të mërkurën në Kosovë

Vision Plus - 01.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit John Kerry viziton këtë te mërkurë Kosovën, ndalesa e pare e tij ne një vend ballkanik qe pas marrjes se postit. Mediat raportojnë se ai do te takohet me kryeministrin ...

Kerry takon Mustafën, Thaçin dhe Stojanovicin në Aeroportin e Prishtinës

Java News - 01.12.2015

Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, nesër gjatë qëndrimit të shkurtër në Aeroportin e Prishtinës, do të takojë Kryeministrin e Kosovës Isa Mustafa dhe dy zëvendëskryeministrat Hashim Thaçin dhe ...

Albin Kurti: Kerry si ndërmjetësues i dyfishtë

InfoGlobi - 01.12.2015

Shkruan: Albin Kurti S’do mend që pasnesër Vuçiq e Daçiq do t’i bëjnë kërkesa John Kerry-t për Serbinë në kurriz të Kosovës. S’do mend edhe që Mustafa e Thaçi nesër do t’i bëjnë kërkesa Kerry-t për ...

Për çfarë vjen Xhon Kerry në Kosovë?

Gazeta Tema - 01.12.2015

Nga Albin Kurti Në fund, Kerry me ekipin e tij do ta nxjerrë një mesatare të qëndrimit të tij në Beograd dhe në Prishtinë. As Mustafa e as Thaçi nuk do t’ia përmendin Kerryt krimet që i ka bërë ...

Kerry do të takohet me Mustafën, Thaçin e Stojanovic-in

Kosova Live - 01.12.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, gjatë vizitës së tij në rajon, të mërkurën do të ketë një qëndrim të shkurtër edhe në Kosovë. ku pritet të takohet me kryeministrin e Republikës së Kosovës, ...

Kerry do të nënvizojë “përparimin e ngathtë” në Kosovë

Lajmi.net - 30.11.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën, për të nënvizuar “shqetësimin e Perëndimit” mbi përparimin e ngathtë që prej përfundimit të luftës në Kosovë, 16 vjet më ...

Kerry të mërkurën viziton Kosovën, pritet të diskutojë për korrupsionin, dialogun me Serbinë dhe pjesëmarrjen e ...

SOT - 30.11.2015

Sekratari Amerikan i Shtetit, John Kerry ditën e mërkurë pritet të nisë vizitën e parë në Ballkan. Mësohet se Kerry në këtë vizitë do te qendroje edhe ne Kosove, ku do të diskutojë rreth mungesës së ...

Sekretari amerikan i shtetit në Kosovë

Almakos - 30.11.2015

Reuters: “Kerry vjen për të mbështetur ndërtimin e shtetit demokratik dhe dialogun me Serbinë” Sekratari Amerikan i Shtetit John Kerry në vizitën e parë në Ballkan si kryediplomat amerikan të ...

Kerry do të nënvizojë “përparimin e ngathtë” në Kosovë

Portalb - 30.11.2015

Lajme lidhur me temën Nisma: 
Regjimi Mustafa-Thaçi po tenton ta shtypë Opozitën Vetëvendosje: Pushteti s`mund t`i burgosë mbi 80 për qind të qytetarëve Amnesty International kërkon hetime për ...

Kerry në Kosovë për korrupsionin, dialogun dhe ISIS-in

ikub - 30.11.2015

Sekratari Amerikan i Shtetit John në vizitën e parë në Ballkan si kryediplomat amerikan të mërkurën do të nënvizojë brengën për mungesën e progresit në Kosovë, 16 vjet pas luftës të udhëhequr nga ...

KERRY NË KOSOVË PËR PROCESIN DEMOKRATIK TË SHTET-NDËRTIMIT

Zhurnal - 30.11.2015

KERRY NË KOSOVË PËR PROCESIN DEMOKRATIK TË SHTET-NDËRTIMIT Publikuar 30.11.2015 në 21:55 nga D.R. | 14 i lexuar Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën.

Kerry në Kosovë për korrupsionin, dialogun dhe ISIS-in

Botasot - 30.11.2015

(E plotësuar)- Sekratari Amerikan i Shtetit John në vizitën e parë në Ballkan si kryediplomat amerikan të mërkurën do të nënvizojë brengën për mungesën e progresit në Kosovë, 16 vjet pas luftës të ...

Kerry në Kosovë për korrupsionin, dialogun dhe ISIS-in

Telegrafi - 30.11.2015

Sekratari Amerikan i Shtetit John në vizitën e parë në Ballkan si kryediplomat amerikan të mërkurën do të nënvizojë brengën për mungesën e progresit në Kosovë, 16 vjet pas luftës të udhëhequr nga ...

Kerry viziton Kosovën për të nënvizuar përparimin e ngathtë në Kosovë

Koha.net - 30.11.2015

John Kerry, në udhëtimin e tij të parë në Ballkan si sekretar i shtetit amerikan, do të vizitojë Kosovën të mërkurën për të nënvizuar brengën Perëndimore mbi hapat e ngadalshëm të progresit 16 vjet ...

Kerry në Kosovë për korrupsionin, dialogun me Serbinë dhe ISIS-in

BalkanWeb - 30.11.2015

PRISHTINE- Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, në vizitën e parë në Ballkan si kryediplomat amerikan, të mërkurën do të nënvizojë brengën për mungesën e progresit në Kosovë, 16 vjet pas luftës ...

Kerry në Kosovë për procesin demokratik të shtet-ndërtimit

Ora news - 30.11.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën, për të nënvizuar “shqetësimin e Perëndimit” ...

Kerry në Kosovë për procesin demokratik të shtet-ndërtimit

InfoGlobi - 30.11.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën, për të nënvizuar “shqetësimin e Perëndimit” ...

Sekretari John Kerry, vizitë në Kosovë për situatën politike, ISIS dhe raportin me Serbinë

Java News - 30.11.2015

Në një artikull të Reuters, shkruhet se vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry do të jetë Kosova, ku do të nënvizohet mungesa e progresit në këtë vend, pas 16 viteve, kohë kur SHBA ...

Kerry në Kosovë për procesin demokratik të shtet-ndërtimit

Tetova Sot - 30.11.2015

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën. Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, do të vizitojë Kosovën të mërkurën, për të nënvizuar “shqetësimin e Perëndimit” ...