TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zgjedhje lokale në Gjilan

BBC - 14.03.2010

Në Gjilan zgjedhjet për kryetar të komunës thuhet të kenë kaluar pa ndonjë parregullësi serioze.

Kosovë, Interesim i vogël për të votuar në Gjilan

Alsat - 14.03.2010

Procesi i votimit në Gjilan është duke u zhvilluar i rregullt, me përjashtim të disa rasteve të parregullsive të vogla, ka bërë të ditur koalicioni i OJQ-ve ...

Gjilanasit zgjedhin kryetarin

Lajm - 14.03.2010

Në komunën e Gjilanit sot votohet për postin e kryetarit të komunës. Gara zhvillohet në mes të kandidatit të PDK-së, njëherësh kryetarit aktual të këtij qyteti ...

Nis raundi i trete i votimeve ne Gjilan

Albeu.com - 14.03.2010

Qytetaret e Gjilanit jane thirrur sot per here te trete ne votime per kryetarin e komunes se tyre.Ne gare jane kandidati i PDK-se, Qemal Mustafa dhe ai i ...

KQZ: Te gjitha qendrat e votimeve jane hapur ne kohe

Albeu.com - 14.03.2010

Drejtues të Komisionit Qendror Zgjedhor në konferencën e parë për media kanë bërë të ditur se në komunën e Gjilanit janë hapur të gjitha qendrat e votimeve dhe ...

Gjilan: Proces i rregullt zgjedhor

Evropaelire - 14.03.2010

Komisioni Qendror Zgjedhor ka bërë të ditur se janë hapur me kohë të 127 vendvotimet në 31 qendra votimi në Gjilan.

Gjilan: Votim i rregullt, interesim i vogël

Evropaelire - 14.03.2010

Procesi i votimit në Gjilan është duke u zhvilluar i rregullt, me përjashtim të disa rasteve të parregullsive të vogla, ka bërë të ditur koalicioni i OJQ-ve ...

KQZ: 30.16% dalja në votime në Gjilan

Evropaelire - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë të ditur se deri në orën 16:15 nga 87 mijë e 430 qytetarët me të drejtë vote në komunën e Gjilanit, 26 mijë e ...

KQZ: 30.16% e popullsise moren pjese ne votime ne Gjilan

Albeu.com - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë të ditur se deri në orën 16:15 nga 87 mijë e 430 qytetarët me të drejtë vote në komunën e Gjilanit, 26 mijë e ...

Mbyllen qendrat e votimit ne Gjilan

Albeu.com - 14.03.2010

Në ora 19.00 janë mbyllur dyert e qendrave të votimeve në komunën e Gjilanit, ku gjatë ditës qytetarët e kësaj komune kanë votuar për të tretën herë për ...

KQZ: Mbyllen vendvotimet në Gjilan, pjesëmarrja 41.3 %

Evropaelire - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë njoftoi se nga gjithsej 87 mijë e 430 votuesit potencialë të Gjilanit, deri në orën 19:00 kur edhe janë mbyllur kutitë ...

Mbyllen vendvotimet në Gjilan, pjesëmarrja 41.3 për qind

Alsat - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë njoftoi se nga gjithsej 87 mijë e 430 votuesit potencialë të Gjilanit, deri në orën 19:00 kur edhe janë mbyllur kutitë ...

Gjilanasit zgjedhin kryetarin

Telegrafi - 14.03.2010

Në komunën e Gjilanit sot votohet për postin e kryetarit të komunës. Gara zhvillohet në mes të kandidatit të PDK-së, njëherësh kryetarit aktual të këtij qyteti ...

KDI: Deri në orën 9:00 numër i vogël i votuesve në Gjilan

Koha.net - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars - Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, ka paraqitur të gjeturat e para nga terreni për procesin e votimit që po mbahet sot për kryetar ...

Në Gjilan ka nisur votimi për kryetar të komunës

Koha.net - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars - Në orën 07:00 të mëngjesit të sotëm në komunën e Gjilanit ka nisur raundi i tretë procesi i votimeve për kryetar të komunës.

Gjilan: Mustafa apo Rexhepi?

Botasot - 14.03.2010

Në Gjilan, në orën 07:00, ka filluar procesi i votimit për kryetar të komunës. Partia Demokratike e Kosovës në këtë garë konkurron me kandidatin Qemajl Mustafa ...

KQZ: Mbyllen vendvotimet në Gjilan, pjesëmarrja 41.3 %

Botasot - 14.03.2010

(E plotësuar) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë njoftoi se nga gjithsej 87 mijë e 430 votuesit potencialë të Gjilanit, deri në orën 19:00 kur edhe janë ...

LDK përmend disa parregullësi gjatë procesit zgjedhor në Gjilan

Botasot - 14.03.2010

Shtabi zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan ka vërejtur disa parregullsi gjatë procesit zgjedhor për kryetar komune.

Riformatimi i Qeverisë pas epilogut në Gjilan

Koha.net - 14.03.2010

Prishtinë, 14 mars – Koha Ditore sot në një shkrim më të gjatë i bënë një vështrim procesit të pritshëm të ndërrimeve në Qeveri.

Sot per te treten here votohet ne Gjilan

Yll Press - 14.03.2010

Ne gare jane kandidati i PDK-se, Qemal Mustafa dhe ai i LDK-se, Fatmir Rexhepi. Votimi po ecen i qete ne 127 vendvotime.

Mustafa dhe Rexhepi presin nga qytetarët ta shprehin vullnetin e tyre të lirë

Koha.net - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars – Kandidatët për kryetar të Gjilanit, Qemajl Mustafa (PDK) dhe Fatmir Rexhepi (LDK), kanë votuar në shkollat fillore “Musa Zajmi”, i pari, dhe ...

KQZ: Deri në orën 12, kanë votuar 9.89 për qind

Telegrafi - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka bërë të ditur se 9.89 për qind nga gjithsej 87.430 qytetarë me të drejtë vote të komunës së Gjilanit deri në orën ...

Deri në ora 12:15 votuan 9.89 për qind e gjilanasve

Botasot - 14.03.2010

Prishtinë, 14 mars – Qytetarët e Gjilanit deri në mesditë kanë treguar një interesim më të lartë të pjesëmarrjes në zgjedhje, se sa në raundin e dytë të ...

Serbët e rajonit të Gjilanit në votime për kryetar

Koha.net - 14.03.2010

Shillovë, Gjilan, 14 mars – Serbët e Shillovës dhe të lokaliteteve tjera të rajonit të Gjilanit – Pasjan, Kmetovc, Budrigë e Cërnicë kanë dalë në votime për ...

Akuza të ndërsjella mes LDK-së e PDK-së

Koha.net - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars - Shtabi zgjedhor i LDK-së ka thënë se ka identifikuar disa mangësi dhe parregullsi në procesin zgjedhor.

Telenovela e Gjilanit në fundin e saj

Botasot - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars - Mëngjesi i 14 marsit agoi me pak dallim nga ditët tjera, por me shpresë se gjërat do të ndryshojnë.

PDK e LDK akuzojnë njëra-tjetrën për disa parregullsi në rivotim

Botasot - 14.03.2010

Udhëheqës të Koalicionit të OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, të cilët po monitorojnë raundin e tretë të votimeve për kryetar të komunës së Gjilanit, thanë se ...

KQZ: Mbyllen vendvotimet në Gjilan, pjesëmarrja 41.3 %

Telegrafi - 14.03.2010

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë njoftoi se nga gjithsej 87 mijë e 430 votuesit potencialë të Gjilanit, deri në orën 19:00 kur edhe janë mbyllur kutitë ...

PDK shpall fitoren në Gjilan

Telegrafi - 14.03.2010

Ende pa dalë KQZ-ja me rezultate zyrtare për zgjedhjet e mbajtura të dielën për raundin e tretë në komunën e Gjilanit, Partia Demokratike e Kosovës tashmë e ka ...

Kuçi: PDK-ja prin me 5 000 vota dallim

Koha.net - 14.03.2010

Gjilan, 14 mars - Partia Demokratike e Kosovës ka shpallur fitues kandidatin e saj, Qemajl Mustafa, edhe në rundin e tretë .

PDK fiton zgjedhjet lokale në Gjilan

Botasot - 14.03.2010

Partia Demokratike e Kosovës ka fituar zgjedhjet lokale në Gjilan për të qeverisur në katër vjetët e ardhshme, kandidati i saj Qemajl Mustafa.

Fatmir Rexhepi pranon humbjen

Botasot - 14.03.2010

Kandidati i LDK-së, Fatmir Rexhepi nëpërmjet një konference shtypi ka uruar qytetarët e Gjilanit për mbarëvajtjen e procesit të votimit, duke pranuar humbjen ...

Policia e gatshme për procesin zgjedhor në Gjilan

Evropaelire - 13.03.2010

Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 Mars 2010, me rastin e procesit të rivotimit (balotazhit) në komunën e ...

Policia e gatshme per procesin zgjedhor ne Gjilan

Albeu.com - 13.03.2010

Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 Mars 2010, me rastin e procesit të rivotimit (balotazhit) në komunën e ...

Zgjedhjet në Gjilan, të gjithë gati

Evropaelire - 13.03.2010

Të dielën, në komunën e Gjilanit do të zhvillohen për herë të tretë zgjedhjet lokale për të zgjedhur kryetarin e kësaj komune.

Thaçi: Gjilani nuk do të lejojë të ndëshkohet

Botasot - 13.03.2010

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi, në përmbyllje të fushatës së PDK-së në Gjilan, është shprehur i bindur se qytetari gjilanas ashtu siç ...

Policia e gatshme për procesin zgjedhor në Gjilan

Telegrafi - 13.03.2010

Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 mars 2010, me rastin e procesit të rivotimit (balotazhit) në komunën e ...

Gjilani në heshtje zgjedhore

Koha.net - 13.03.2010

Gjilan, 13 mars - Sot në Gjilan është heshtje parazgjedhore. Nesër me vendim të Komisionit Qendror Zgjedhor do të ripërsëritet raundi i dytë i votimeve, për ...

Heshtje parazgjedhore në Kosovë, zgjedhje nesër në Gjilan

Botasot - 13.03.2010

Sot në Kosovë është sërish heshtje para zgjedhore, meqë nesër për herë të tretë në komunën e Gjilanit votohet për postin e kryetarit të komunës.

Gjilani bëhet gati për zgjedhjet

Evropaelire - 12.03.2010

Sot përmbyllet fushata për zgjedhjen e kryetarit të Gjilanit, për të cilin qytetarët të dielën do të votojnë për të tretën herë.

Gjilani pergatitet per zjedhjet e 14 marsit

Albeu.com - 12.03.2010

Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 mars, me rastin e procesit të rivotimit (balotazhit) në komunën e ...

Fushata në Gjilan, gjuhë e ashpër politike dhe fyese

Telegrafi - 12.03.2010

Rrjeti i organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim”, ka përcjell fushatën një-javore parazgjedhore në Gjilan, me ç’rast vlerëson se përkundër një fushate ...

Policia e gatshme të sigurojë procesin zgjedhor në Gjilan

Koha.net - 12.03.2010

Prishtinë, 12 mars - Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 mars, me rastin e procesit të rivotimit ...

Gjilan: Gjithçka gati për zgjedhjet e së dielës

Botasot - 12.03.2010

Sot përmbyllet fushata për zgjedhjen e kryetarit të Gjilanit, për të cilin qytetarët të dielën do të votojnë për të tretën herë.Në garën për kryetar të ...

Demokracia në Veprim në Gjilan angazhon 169 vëzhgues

Koha.net - 12.03.2010

Prishtinë, 12 mars - Rrjeti i organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim”, ka përcjell fushatën një-javore parazgjedhore në Gjilan, me ç’rast vlerëson se ...

Gjilani bëhet gati për zgjedhjet

Telegrafi - 12.03.2010

Në Gjilan sot përmbyllet fushata për zgjedhjen e kryetarit të këtij qyteti, për të cilin qytetarët të dielën do të votojnë për të tretën herë.

Fushatë e qetë zgjedhore, por gjuhë e ashpër politike

Botasot - 12.03.2010

Prishtinë, 12 mars - Rrjeti i organizatave joqeveritare "Demokracia në veprim", ka përcjellë fushatën njëjavore parazgjedhore në Gjilan, dhe vlerëson se me ...

Edhe Rexhepi e Mustafa janë optimistë për votimin e marsit...

Botasot - 12.03.2010

Gjilan, 12 mars - Telenovelës së rivotimit në Gjilan po i vjen fundi. Fundi dhe pritet epilogu. Të premten në Teatrin e qytetit, Gjilanit, u përmbyllën dy ...

Përmbyllet fushata, Gjilani të dielën në rivotim

Koha.net - 12.03.2010

Gjilan, 12 mars - PDK-ja e ka përmbyllur fushatën parazgjedhore për raundin e tretë zgjedhor të së dielës, me optimizmin për të fituar një mandat katërvjeçar ...

Policia e gatshme për rivotimin në Gjilan

Koha.net - 12.03.2010

Prishtinë, 12 mars - Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 mars 2010, me rastin e procesit të rivotimit ...

PK-ja e gatshme për procesin zgjedhor në Gjilan

Botasot - 12.03.2010

Policia e Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet e nevojshme për të ofruar siguri më 14 Mars 2010, me rastin e procesit të rivotimit (balotazhit) në komunën e ...

Rexhepi: Me 14 mars - Gjilani do të bëhet zot në shtëpinë e vet

Botasot - 11.03.2010

Në zyrën e degës së LDK, në Gjilan, z. Fatmir Rexhepi, kandidat për kryetar të Gjilanit, mbajti të enjtën për herë të fundit takimin me gazetarë, i cili i ...

Thaçi premton dyfishim rrogash të arsimtarëve

Koha.net - 11.03.2010

Gjilan, 11 mars - PDK-ja ka vazhduar garën parazgjedhore me punëtorë arsimorë, ndërsa lideri i PDK-së u ka premtuar mësimdhënësve rritje pagash 100 për qind ...

Koalicioni Demokratik për Gjilanin intensifikon takimet me elektoratin

Botasot - 10.03.2010

Gjilan, 10 mars - Koalicioni Demokratik për Gjilanin, pas një serë takimesh të mbajtura me nëndegët e Grykës së Karadakut, ku mori mbështetje të plotë, me ...

Rrëmbehet nga ish-burri i saj, lirohet nga policia

Botasot - 10.03.2010

Ditë më parë në stacionin e policisë, në Gjilan është ankuar një banor i fshatit Livoç i Poshtëm, komuna e Gjilanit i cili ka raportuar se vajza e tij është ...

Gjilani, nuk e ka kaluar krizën

Botasot - 10.03.2010

Skuadra e futbollit Gjilanit merr frymë më lehtë sesa në vjeshtë, por e konsiderojnë vetën se janë ende të rrezikuar për mbetje në ligë.

Tabori i PDK-së pret fitore të thellë ndaj LDK-së

Koha.net - 10.03.2010

Gjilan, 10 mars - Fushata parazgjedhore e PDK-së në Gjilan për kandidatin e saj për kryetar komune, Qemajl Mustafa, ka vazhduar me studentë, arsimtarë, ...

Thaçi me tre ministra në mbështetje të Mustafës

Koha.net - 09.03.2010

Gjilan, 9 mars - Kreu i PDK-së, Hashim Thaçi, Fatmir Limaj, Arsim Bajrami, Enver Hoxhaj dhe nënkryetari i AKR-së, Ibrahim Makolli, të martën mbrëma në Gjilan, ...

Gjilan: Filloi fushata për kryetar komune

Evropaelire - 08.03.2010

Sot në komunën e Gjilanit ka filluar fushata zgjedhore për kryetarin e komunës. Fushata do të zgjasë deri të premten.

Gjilan: Filloi fushata për kryetar komune

Ina - 08.03.2010

Sot në komunën e Gjilanit ka filluar fushata zgjedhore për kryetarin e komunës. Fushata do të zgjasë deri të premten.

Filloi fushata per kryetar komune te Gjilanit

Albeu.com - 08.03.2010

Sot në komunën e Gjilanit ka filluar fushata zgjedhore për kryetarin e komunës. Fushata do të zgjasë deri të premten.

Fillon sot fushata paraelektorale në Gjilan

Botasot - 08.03.2010

Sot në qytetin e Gjilanit,fillon fushata paraelektorale për rivotim për kryetar të komunës së Gjilanit.Fushata do të zgjasë pesë ditë ndërsa zgjedhjet do të ...

Nis fushata paraelektorale në Gjilan

Telegrafi - 08.03.2010

Fushata paraelektorale për rivotim për kryetar të Gjilanit, nis sot për të përfunduar të premten, ndërsa Komisioni Qendror Zgjedhor ka vendosur rivotimi për ...

Filloi fushata për kryetar të komunës në Gjilan

Botasot - 08.03.2010

Sot në komunën e Gjilanit ka filluar fushata zgjedhore për kryetarin e komunës. Fushata do të zgjasë deri të premten.

Në Gjilan rinisi gara për kryetar komune

Koha.net - 08.03.2010

Gjilan, 8 mars – Gara për rivotimin e të dielës, me 14 mars, ka nisur nga dy rivalët, secili me optimizëm në fitore.