TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Polonia i thotë lamtumirë Kaçinskit

Alsat - 18.04.2010

Presidenti polak Lech Kaçinski, që humbi jetën prej rrëzimit të një avioni dhe e shoqja Maria varrosen sot në Krakov . Çifti presidencial do të prehet në kështjellën mbi kodrën Wawel.

Poloni: Liderët botërorë nuk arrijnë në varrimin e Kaçinskit

Evropaelire - 18.04.2010

Liderët botërorë janë të detyruar që të mos marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski, për shkak të mbylljes së hapësirës ajrore në Evropë, të shkaktuar nga hiri ...

Sot funerali i presidentit polak, Kacinski

Albeu.com - 18.04.2010

Mijëra njerëz janë mbledhur në Krakow për funeralin shtetëror të presidentit polak Leh Kaçinski. Pas një funerali masiv, presidenti do të varroset në Katedralen Wawel, ku janë varrosur shumë mbretër ...

Poloni: Liderët botërorë nuk arrijnë në varrimin e Kaçinskit

Ina - 18.04.2010

Liderët botërorë janë të detyruar që të mos marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski, për shkak të mbylljes së hapësirës ajrore në Evropë, të shkaktuar nga hiri ...

Poloni: Presidenti i ndjerë varroset në qytetin Krakov

Evropaelire - 18.04.2010

Arkivolet me trupat e pajetë të presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski, dhe të bashkëshortes së tij, sot nga Varshava kanë arritur në Krakov, për varrim në Katedralen historike të këtij qyteti.

Poloni: Varroset presidenti i ndjerë

Evropaelire - 18.04.2010

Trupi i pajetë i presidentit polak, Leh Kazcinski, dhe ai i bashkëshortes së tij, kanë arritur në Krakov për varrim në Katedralen e këtij qyteti.

Krakov: Mbahet ceremonia e varrimit e presidentit të ndjerë

Evropaelire - 18.04.2010

Dhjetëra mijëra njerëz dolën sot në rrugët e Krakovit në Poloni, për ceremoninë e varrimit të presidentit të ndjerë, Leh Kaçinski dhe të bashkëshortes së tij Maria.

Ambasadori Xheladini në varrimin e Kaçinskit

Ina - 18.04.2010

Maqedonia në varrimin e presidentit polak Leh Kaçinski u përfaqësua vetëm në nivel të ambasadorit të saj në Varshavë. Pas anulimit të udhëtimit nga presidenti Gjorgje Ivanov dhe shefi i diplomacisë, ...

Sot varroset presidenti polak Leh Kaçinski

Koha.net - 18.04.2010

Varshavë, 18 prill - Mijëra njerëz janë mbledhur në Krakow për funeralin shtetëror të presidentit polak Leh Kaçinski. Pas një funerali masiv, presidenti do të varroset në Katedralen Wawel, ku janë ...

Anulojnë pjesëmarrjen në varrim edhe Obama, Sarkozy dhe Merkel

Koha.net - 18.04.2010

Washington, 18 prill – Presidenti amerikan Barack Obama ka anuluar vizitën në Poloni për ceremoninë e varrimit të presidentit polak, Leh Kaçinski.

Liderët  botërorë nuk arrijnë në varrimin e Kaçinskit

BalkanWeb - 18.04.2010

KRAKOV -Liderët botërorë janë të detyruar që të mos marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski, për shkak të mbylljes së hapësirës ajrore në Evropë, të shkaktuar ...

Poloni: Liderët botërorë nuk arrijnë në varrimin e Kaçinskit

Botasot - 18.04.2010

Liderët botërorë janë të detyruar që të mos marrin pjesë në ceremoninë e varrimit të presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski, për shkak të mbylljes së hapësirës ajrore në Evropë, të shkaktuar nga hiri ...

Presidenti Sejdiu mori pjesë në varrimin e Presidentit të Polonisë

Botasot - 18.04.2010

Dhjetëra mijëra njerëz dolën të dielën në rrugët e Krakovit në Poloni, për ceremoninë e varrimit të presidentit të ndjerë, Leh Kazcinski dhe të bashkëshortes së tij Maria.

Varroset Kaçinski, në varrim edhe presidenti Sejdiu

Koha.net - 18.04.2010

Krakov, 18 prill – Mbetjet mortore të presidentit të Polonisë Leh Kaçinski dhe bashkëshortes së tij Marie Kaçinski, të cilatë kanë vdekur në aksidentin ajor të 10 prillit në Smolemsk tyë Rusisdë, ...

Përcillet presidenti polak, liderët botërorë nuk arrijnë dot në varrim

Shekulli - 18.04.2010

VARSHAVE - Trupi i pajetë i presidentit polak, Leh Kazcinski, dhe ai i bashkëshortes së tij, kanë arritur në Krakov për varrim në Katedralen e këtij qyteti.

Poloni: Sirenat dhe këmbanat përkujtojnë tragjedinë

Evropaelire - 17.04.2010

Sirenat dhe këmbanat e kishave në mbarë Poloninë sot në 8:56 sipas kohës lokale e përkujtuan momentin e para një jave të rrëzimit të aeroplanit në Rusi, ku e humbën jetën presidenti polak dhe 95 të ...

Polonia përshëndetet nga presidenti i saj, në Maqedoni Ditë zie

Alsat - 17.04.2010

Të dielën Kaczynski dhe gruaja e tij pritet të varrosen në Krakau Në Maqedoni sot është Ditë zie, pasi që mbrëmë Qeveria e solli këtë vendim me rastin e vdekjes tragjike të presidentit të Polonisë, ...

Varshavë: Mijëra vetë përkujtojnë presidentin e ndjerë

Evropaelire - 17.04.2010

Dhjetëra mijë njerëz vërshuan në qendër të Varshavës në shërbesën publike përkujtimore për presidentin e ndjerë Leh Kazçinski, gruan e tij Maria dhe 94 të tjerët që e humbën jetën në rrëzimin e ...

Përkujtohen në Poloni viktimat e aksidentit ajror

Koha.net - 17.04.2010

Varshavë, 17 prill – Qindra mijëra njerëz pritet të marrin pjesë në një shërbimin përkujtimor në Poloni për 96 viktimat e aksidentit ajror të javës së kaluar.

Poloni: Sirenat dhe këmbanat përkujtojnë tragjedinë

Botasot - 17.04.2010

Sirenat dhe këmbanat e kishave në mbarë Poloninë sot në 8:56 sipas kohës lokale e përkujtuan momentin e para një jave të rrëzimit të aeroplanit në Rusi, ku e humbën jetën presidenti polak dhe 95 të ...

Polonia përshëndetet nga presidneti i saj, në Maqedoni Ditë zie

Yll Press - 17.04.2010

Vendimi paraqet shprehjen e ngushëllimit ndaj familjeve të personave të cilët humbën jetën në mënyrë tragjike dhe ndaj popullit miqësor polak, kumtoi Sektori qeveritar për marrëdhënie me opinionin.

Poloni: Sirenat dhe kambanat përkujtojnë tragjedinë

Telegrafi - 17.04.2010

Sirenat dhe kambanat e kishave në mbarë Poloninë sot në 8:56 sipas kohës lokale e përkujtuan momentin e para një jave të rrëzimit të aeroplanit në Rusi, ku e humbën jetën presidenti polak dhe 95 të ...

Poloni: Qindra mijëra vetë përkujtojnë presidentin e ndjerë

Botasot - 17.04.2010

Qindra mijëra vetë vërshuan në qendër të Varshavës në shërbesën publike përkujtimore për presidentin e ndjerë Leh Kazçinski, gruan e tij Maria dhe 94 të tjerët që e humbën jetën në rrëzimin e ...

Sejdiu merr pjesë në ceremoninë e varrimit të Leh Kaçinskit

Botasot - 17.04.2010

Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu ka udhëtuar të shtunën për në Poloni, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të presidentit Leh Kaçinski, kanë njoftuar për Kosovapress zyrtarë ...

Sejdiu merr pjesë në varrimin e presidentit të Polonisë, Leh Kaçinski

Koha.net - 17.04.2010

Prishtinë, 17 prill - Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu ka udhëtuar për në Poloni, ku nesër do të marrë pjesë në varrimin e Presidentit të Polonisë, Shkëlqesisë së Tij Leh ...

Ekuipazhi i aeroplanit polak nuk ka qenë i detyruar të aterojë në Smolensk, tregojnë rezultatet e para të hetimit

Idividi - 16.04.2010

Moskë, 15 prill (MIA) - Ekuipazhi i aeroplanit të presidentit polak Leh Kaçinski, i cili të shtunën u rrëzua afër qytetit Smolensk, nuk ka marrë rekomandime nga VIP-udhëtarët e aeroplanit që ...

Kutitë e zeza, pasagjerët nuk e kanë shkaktuar aksidentin

Alsat - 16.04.2010

Avioni ku humbi jetën presidenti polak Leh Kaçinski Përkundër spekulimeve të cilave dje iu bashkëngjit edhe presidenti Bjellorus, Lukashenko, në incizimet e kutive të zeza të Tupoljevit ku humbi ...

Populli polak i jep nderimet Kaçinskit, por edhe kundërshton ai të varroset në mesin e kolosëve

Idividi - 15.04.2010

Varshavë, 14 prill (MIA) - Polakët mbrëmë nga tetë orë qëndronin në radhë para Pallatit presidencial në Varshavë që heshturazi të kalojnë pranë arkivolit të presidentit Leh Kaçinski dhe bashkëshortes ...

Ceremonia mortore për presidentin e vdekur polak do të zgjasë tre ditë, funerali i çiftit presidencial është caktuar ...

Idividi - 14.04.2010

Varshavë, 13 prill (MIA) - Ceremonitë mortore për presidentin polak Leh Kaçinski, i cili e humbi jetën më 10 prill në fatkeqësi aeroplani në Rusi, do të zgjasin tre ditë.

Presidenti polak Leh Kaçinski do të varroset të dielën në Vavel, në afërsi të Krakovit

Idividi - 14.04.2010

Varshavë, 12 prill (MIA) - Presidenti polak Leh Kaçinski dhe bashkëshortja e tij Marija, të cilët e kanë humbur jetën në fatkeqësinë e aeroplanit në qytetin rus Smolensk, do të ...

Aeroplani i Leh Kaçinskit ka filluar të aterojë pa leje, pohon një dispeçer rus

Idividi - 14.04.2010

Moskë, 13 prill (MIA) - Bordi i aeroplanit të presidentit polak nuk u dakordua me instruksionet e kullës së kontrollit në Smolensk dhe nuk transmetonte informacione kryesore për ...

Gjendet kutia e tretë e zezë nga aeroplani i rrëzuar polak në Smolensk

Idividi - 14.04.2010

Moskë, 13 prill (MIA) - Kutia e tretë e zezë nga aeroplani i rrëzuar presidencial polak në Rusi është gjetur dje në vendin e fatkeqësisë, kumtoi në Moskë udhëheqësja e Komitetit ...

Identifikohen 64 viktimat e aksidentit të aeroplanit në Smolensk

Idividi - 14.04.2010

Moskë, 14 prill (MIA) - Trupat e pajetë të 64 viktimave nga aksidenti i aeroplanit, që ndodhi në Smolensk, janë identifikuar nga familjarët e tyre, njoftoi Ministria ruse për ...

Anulohet vizita e ministrit polak të Punëve të Jashtme Radosllav Shikorski në Maqedoni

Idividi - 14.04.2010

Shkup, 14 prill (MIA) - Ministria e Punëve të Jashtme informoi se për shkak të aksidentit të aeroplanit në qytetin rus Smolensk në të cilin jetën e humbi presidenti i Polonisë Leh ...

Barack Obama në funeralin e presidentit polak

Koha.net - 14.04.2010

Washington, 14 prill – Presidenti amerikan, Barack Obama do të marrë pjesë në funeralin e homologut të tij polak, Leh Kaçinski, i cili vdiq në një aksident ajror në Rusinë ...

Nuk dëshirojnë varrosjen e presidentit midis të mëdhenjve

Koha.net - 14.04.2010

Varshavë, 14 prill – Polakët dje natën kanë qëndruar deri në tetë orë në radhë në pallatin presidencial në Varshavë, për të nderuar presidentin e vdekur Leh Kaçinski dhe gruan e ...

Populli polak kundërshton Kaçinski të varroset në mesin e kolosëve

Yll Press - 14.04.2010

Edhe krahas zisë kombëtare shtatë ditore, vendimi i mbrëmshëm sipas dëshirës së familjes, presidenti dhe zonja e parë të varrosen në mesin e kolosëve polakë në kriptën marshalli ...

Moskë: Janë identifikuar gjysma e viktimave të aeroplanit

Evropaelire - 13.04.2010

Ministrja e shëndetësisë e Rusisë, Tatjana Golikova, tha se pothuajse gjysma e 96 trupave të pajetë nga rrëzimi i aeroplanit presidencial polak, janë identifikuar.

Kanë përfunduar analizat forenzike të viktimave nga fatkeqësia e aeroplanit në Smolensk

Idividi - 13.04.2010

Moskë, 12 prill (MIA) - Të gjitha analizat forenzike mbi trupat e personave të pajetë në fatkeqësinë e aeroplanëve në Smolensk kanë përfunduar, ndërsa identifikimi i viktimave do ...

Presidenti polak Leh Kaçinski do të varroset të shtunën

Idividi - 13.04.2010

Varshavë, 12 prill (MIA) - Presidenti polak Leh Kaçinski, i cili para dy ditëve e ka humbur jetën në fatkeqësinë e aeroplanit së bashku me bashkëshorten e tij dhe funksionarë të ...

Aeroplani presidencial bullgar Tu-154 nuk do të fluturojë pas fatkeqësisë në Smolenks

Idividi - 13.04.2010

Sofje, 12 prill (MIA) - Të gjitha fluturimet e aeroplanit presidencial bullgar Tu-154 janë anuluar, pas fatkeqësisë së aeroplanit të shtunën tek qyteti rus Smolenks, në të cilën e ...

Kryeministri Gruevski u nënshkrua në Librin e zisë në Ambasadën e Polonisë

Idividi - 13.04.2010

Shkup, 12 prill (MIA) - Kryeministri Nikolla Gruevski sot u nënshkrua në Librin e zisë të hapur në ambasadën e Polonisë në Shkup me rastin e aksidentit të aeroplanit në të cilin e ...

Zëvendëskryeministri Abdilaqim Ademi nënshkruhet në Librin e zisë në Ambasadën polake

Idividi - 13.04.2010

Shkup, 12 prill (MIA) - Zëvendës-kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Abdilaqim Ademi të hënën është nënshkruar në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Polonisë me ...

Janë identifikuar gjysma e viktimave të aeroplanit

Alsat - 13.04.2010

Ministrja e shëndetësisë e Rusisë, Tatjana Golikova, tha se pothuajse gjysma e 96 trupave të pajetë nga rrëzimi i aeroplanit presidencial polak, janë identifikuar.

Presidenti polak Kaçinski, do të varroset të dielën

Alsat - 13.04.2010

Presidenti polak Leh Kaçinski do të varroset të dielën, lajmëruan nga administrata presidenciale. Trupi i bashkëshortes së presidentit, Maria, do të transferohet nga Moska në ...

Moskë: Janë identifikuar gjysma e viktimave të aeroplanit

Ina - 13.04.2010

Ministrja e shëndetësisë e Rusisë, Tatjana Golikova, tha se pothuajse gjysma e 96 trupave të pajetë nga rrëzimi i aeroplanit presidencial polak, janë identifikuar.

Moskë: Janë identifikuar gjysma e viktimave të aeroplanit

Botasot - 13.04.2010

Ministrja e shëndetësisë e Rusisë, Tatjana Golikova, tha se pothuajse gjysma e 96 trupave të pajetë nga rrëzimi i aeroplanit presidencial polak, janë identifikuar.

Gjysma e viktimave nga aeroplani presidencial polak janë identifikuar

Koha.net - 13.04.2010

Moskë, 13 prill - Ministrja e shëndetësisë e Rusisë, Tatyana Golikova, tha se pothuajse gjysma e 96 trupave të pajetë nga rrëzimi i aeroplanit presidencial polak, janë ...

Ceremonia mortore për presidentin e vdekur polak do të zgjasë tre ditë, funerali i çiftit presidencial është caktuar ...

Yll Press - 13.04.2010

Të shtunën në Poloni do të mbahet ceremoni nacionale komemorative, ndërsa fuenrali i Leh Kaçinskit dje të bashkëshortes së tij Maria do të mbahet të dielën, deklaroi sot zëvendës ...

Gjendet kutia e tretë e zezë nga aeroplani i rrëzuar polak në Smolensk

Yll Press - 13.04.2010

Ananliza e dy kutive të para të zeza nga aeroplani do të përfundojë deri nga fundi i javës, kumtoi zëvendës-kryeministri Sergej Ivanov në seancën e komisionit qeveritar për hetime ...

Poloni, BE: Pikëllim për viktimat e aeroplanit

Ina - 12.04.2010

Në Poloni vazhdon pikëllimi dhe nderimi për viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Smolensk të Rusisë, me ç’rast u vranë 96 vetë, përfshirë edhe presidentin Leh Kaçinski dhe liderë ...

Polonia një javë zie kombëtare për viktimat në aksidentin e aeroplnait ku e humbi jetën presidenti Leh Kaçinski

Ina - 12.04.2010

Në Poloni filloi java e zisë kombëtare pas vdjekjes së presidentit të shtetit Leh Kaçinski. Një gjysmë shtize janë lëshuar të gjithë flamujt kombëtar.

Poloni, BE: Pikëllim për viktimat e aeroplanit

Evropaelire - 12.04.2010

Në Poloni vazhdon pikëllimi dhe nderimi për viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Smolensk të Rusisë, me ç’rast u vranë 96 vetë, përfshirë edhe presidentin Leh Kaçinski dhe liderë ...

Rrëzohet aeroplani me të cilin udhëtonte presidenti polak Leh Kaçinski (KRGJ)

Idividi - 12.04.2010

Varshavë, 10 prill (MIA) - Aeroplani me të cilin udhëtonte presidenti polak Leh Kaçinski është rrëzuar gjatë afrimit drejt aeroportit në qytetin rus Smolensk, lajmërojnë mediat ...

Rrëzohet aeroplani me të cilin udhëtonte presidenti polak Leh Kaçinski

Idividi - 12.04.2010

Varshavë, 10 prill (MIA) - Aeroplani me të cilin udhëtonte presidenti polak Leh Kaçinski është rrëzuar gjatë afrimit drejt aeroportit në qytetin rus Smolensk, lajmërojnë mediat ...

Tetëdhjetë e shtatë persona e kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të aeroplanit me të cilin udhëtonte Kaçinski, fati i ...

Idividi - 12.04.2010

Smolensk, 10 prill (MIA) - Tetëdhjetë e shtatë persona e kanë humbur jetën gjatë rrëzimit të aeroplanit Tu-154, i cili fluturoi nga Varshava për në qytetin rus Smolensk, me të ...

Kaçinski e humbi jetën në aksidentin e aeroplanit, konfirmuan autoritetet ruse

Idividi - 12.04.2010

Moskë, 10 prill (MIA)- Presidenti polak Leh Kaçinski e humbi jetën në aksidentin e aeroplanit në afërsi të qytetit rus Smolensk, konfirmuan mediat ruse.

Leh Kaçinski, bashkëshortja e tij Marija dhe disa funksionarë të lartë polak e humbën jetën në aksidentin e aeroplanit ...

Idividi - 12.04.2010

Smolensk, 10 prill (MIA) - Presidenti polak Leh Kaçinski, bashkëshortja e tij Marija dhe disa përfaqësues të lartë polak e humbën jetën në aksidentin e aroplanit në Smolensk, në ...

Në Poloni do të mbahen zgjedhje të parakohshme presidenciale

Idividi - 12.04.2010

Varshavë, 10 prill (MIA) - Në Poloni do të mbahen zgjedhje të parakohshme presidenciale, pas vdekjes së presidentit Leh Kaçinski, i cili ishte njëri nga udhëtarët në aeroplanin ...

BE dhe shumë shtete evropiane shprehën ngushëllime për vdekjen e Kaçinskit

Idividi - 12.04.2010

Bruksel, 10 prill (MIA) - Bashkimi Evropian dhe shumë vende evropiane shfaqën ngushëllime për vdekjen e presidentit polak Leh Kaçinski, i cili e humbi jetën në aksidentin e ...

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s shprehu ngushëllime për shkak të vdekjes së Kaçinskit dhe të udhëtarëve tjerë në ...

Idividi - 12.04.2010

Bruksel, 10 prill (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Anders Fog Rasmusen shprehu ngushëllime për shkak të vdekjes së presidentit polak Leh Kaçinski.

Medbedev dhe Sarkozi shprehën ngushëllime për vdekjen tragjike të Leh Kaçinskit

Idividi - 12.04.2010

Moskë, 10 prill (MIA) - Presidenti rus Dimitrij Medvedev sot në bisedë telefonike me kryeministrin polak Donald Tusk shprehu ngushëllime të thella për shkak të vdekjes tragjike të ...

Polonia një javë zie kombëtare për viktimat në aksidentin e aeroplnait ku e humbi jetën presidenti Leh Kaçinski

Idividi - 12.04.2010

Varshavë, 11 prill (MIA) - Në Poloni sot filloi java e zisë kombëtare pas vdjekjes së presidentit të shtetit Leh Kaçinski.

Vazhdon ekpsertiza për aksidentin e aeroplanit në Smolensk

Idividi - 12.04.2010

Moskë, 11 prill (MIA) - Ekipe të Komitetit hetues të prokurorisë ruse së bashku me ekpertë nga aviacioni i analizojnë përmbajtjet e kutive të zeza dhe pjesëve tjera nga aeroplani ...

Nuk ka kanosje për ekonominë polake, pohon një këshilltar ekonomik

Idividi - 12.04.2010

Varshavë, 11 prill (MIA) - Ekonomia polake nuk është nën kanosje pas aksidentit të aeroplanit në të cilin e humbi jetën presidenti i atij shteti Leh Kaçinski dhe disa përfaqësues ...

Ivanov: Tragjedia në Smolensl është humbje edhe për qytetarët e Polonisë edhe për të Maqedonisë

Idividi - 12.04.2010

Shkup, 10 prill (MIA) - Tragjedia që ndodhi sot në Smolensk është një humbje e madhe jo vetëm për popullin miqësor polak, por edhe për të gjithë qytetarët e Maqedonisë, deklaroi ...

Libër zie në Ambasadën e Polonisë

Idividi - 12.04.2010

Shkup, 11 prill (MIA) - Në Ambasadën Republikës së Polonisë në Shkup sot nga ora 10 deri në orën 16 do të hapet Libri i zisë për fatkesëinë e djeshme të aeroplanit në Smolensk, ...

Selmani dërgon letër ngushëllimi Ambasadës së Polonisë

Idividi - 12.04.2010

Shkup, 11 prill (MIA) - Kryetari i Demokracisë së Re, Imer Selmani dje ka lëshuar një letër ngushëllimi deri te Ambasada e Polonisë në Shkup, me rastin e aksidentit ajror në të ...

Poloni, BE: Pikëllim për viktimat e aeroplanit

Alsat - 12.04.2010

Në Poloni vazhdon pikëllimi dhe nderimi për viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Smolensk të Rusisë, me ç’rast u vranë 96 vetë, përfshirë edhe presidentin Leh Kaçinski dhe liderë ...

Poloni: Varrimi i presidentit bëhet të shtunën

Evropaelire - 12.04.2010

Mediat e Polonisë raportojnë se presidenti Leh Kaçinski, që e ka humbur jetën nga përplasja e aeroplanit këtë fundjavë në Rusi, pritet të varroset këtë të shtunë.

Poloni: Varrimi i presidentit bëhet të shtunën

Alsat - 12.04.2010

Mediat e Polonisë raportojnë se presidenti Leh Kaçinski, që e ka humbur jetën nga përplasja e aeroplanit këtë fundjavë në Rusi, pritet të varroset këtë të shtunë.

Gruevski do të nënshkruhet në Librin e zisë

Ina - 12.04.2010

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, zoti Nikolla Gruevski, sot do të nënshkruhet në Librin e zisë të hapur në Ambasadën e Polonisë me rastin e fatkeqësisë ajrore në ...

Në BE e hëna është shpallur për ditë zie

Idividi - 12.04.2010

Madrid, 11 prill (MIA) - Bashkimi Evropian e shpalli ditën e hënë 12 prill, për ditë zie për shkak të aksidentit në të cilin e humbi jetën presidenti pokal Leh Kaçinski dhe 96 ...

Në BE - Ditë zie

Idividi - 12.04.2010

Madrid, 12 prill (MIA) - Bashkimi Evropian e shpalli të hënën 12 prill për ditë të zisë për shkak të aksidentit në të cilin jetën e humbi presidenti polak Leh Kaçinski dhe 96 ...

Ademi nënshkruhet në Librin e zisë

Ina - 12.04.2010

Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Abdilaqim Ademi të hënën është nënshkruar në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Polonisë me rastin e ngjarjes tragjike ...

Në Bashkimin Evropian, mbahet ditë zie

Botasot - 12.04.2010

Në Poloni vazhdon pikëllimi dhe nderimi për viktimat e rrëzimit të aeroplanit në Smolensk të Rusisë, me ç’rast u vranë 96 vetë, përfshirë edhe presidentin Leh Kaçinski dhe liderë ...

Shpallet ditë zie në Rusi

Telegrafi - 12.04.2010

Rusia e ka shpallur ditën e hënë si ditë zie, në nderim të viktimave në katastrofën në Smolensk. Ishte presidenti rus Dmitri Medvedev që vendosi për shpalljen e ditës së zisë në ...

Poloni: Varrimi i presidentit bëhet të shtunën

Botasot - 12.04.2010

Mediat e Polonisë raportojnë se presidenti Leh Kaçinski, që e ka humbur jetën nga përplasja e aeroplanit këtë fundjavë në Rusi, pritet të varroset këtë të shtunë.

Varrimi i presidentit polak, të shtunën

Koha.net - 12.04.2010

Varshavë, 12 prill - Mediat e Polonisë raportojnë se presidenti Leh Kaçinjski, që e ka humbur jetën me rastin e rrëzimit të aeroplanit qeveritar këtë fundjavë në Rusi, pritet të ...

Zëvendëskryeministri Ademi dhe kryeministri Gruevski nënshkruhen në Librin e zisë në Ambasadën polake

Yll Press - 12.04.2010

Zëvendës-kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Abdilaqim Ademi të hënën është nënshkruar në Librin e Zisë të hapur nga Ambasada e Polonisë me rastin e ngjarjes ...