TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

Almakos - 13.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci.

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

Zhurnal - 13.08.2017

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet ...

Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

Lajmi.net - 13.08.2017

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci.

Kuvendi i Kosovës, të hënën përpjekja e radhës

Top Channel - 13.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi deputetët e ...

Mikullovci paralajmëron dy befasi në seancën e nesërme

Almakos - 13.08.2017

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Evropaelire - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Lajmi.net - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Almakos - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha, duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Nesër seanca e Kuvendit, Mikullovci paralajmëron befasi

Albeu.com - 13.08.2017

Mikullovci paralajmëron befasi , PAN nuk merr pjesë Për n Nesër është caktuar vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit. Kryesuesi i seancës , deputeti Adem Mikullovci ka paralajmëruar befasi .

Nesër mblidhet Kuvendi, PAN-i i vendosur të mos marrë pjesë në seancë

Almakos - 13.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër (e hënë), duke filluar nga ora 10:00, është thirrur vazhdimi i seancës konstituive, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e kryetarit ...

Krasniqi: Na vjen keq që Adem Mikullovci po keqpërdoret nga partia e tij

Almakos - 13.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se deputetët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), nuk do të marrin pjesë as në seancën e nesërme, duke e rikonfirmuar ...

Krasniqi: VV po përpiqet ta imponojë mentalitetin autoritar në Kuvend nëpërmjet Mikullovcit

Albeu.com - 13.08.2017

Në orën 10:00 pritet që nesër të fillojë mbajtja e seancës së radhës në Kuvendin e Kosovës , për formimin e institucioneve të vendit. E të pranishëm në këtë seancë nuk do të jenë sërish PDK, AAK dhe ...

Krasniqi: Na vjen keq që Adem Mikullovci po keqpërdoret nga partia e tij

Portalb - 13.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se deputetët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), nuk do të marrin pjesë as në seancën e nesërme, duke e rikonfirmuar ...

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

Telegrafi - 13.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci.

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

Gazeta Express - 13.08.2017

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci.

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

Zeri - 13.08.2017

Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci.

Mikullovci paralajmëron dy befasi në seancën e nesërme

Telegrafi - 13.08.2017

Nesër pritet të mbahet tentimi i katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e kryeparlamentarit, që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti më i moshuar i përbërjes së re ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Koha.net - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Telegrafi - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha, duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Krijimi i institucioneve, peng i interesave të partive politike

Zeri - 13.08.2017

Partitë politike në Kosovë, sidomos tri grupet e mëdha duhet të kenë një konsensus politik ndërmjet vete, në mënyrë që të konstituohen institucionet e reja, të dala nga zgjedhjet e parakohshme ...

Nesër mblidhet Kuvendi, PAN-i i vendosur të mos marrë pjesë në seancë

Telegrafi - 13.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër (e hënë), duke filluar nga ora 10:00, është thirrur vazhdimi i seancës konstituive, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e kryetarit ...

Deliu-Kodra: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e nesërme

Koha.net - 13.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër (e hënë) duke filluar nga ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstitutive, në të cilën pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e Kryetarit të ...

Krasniqi: VV po përpiqet ta imponojë mentalitetin autoritar në Kuvend nëpërmjet Mikullovcit

Gazeta Express - 13.08.2017

Në orën 10:00 pritet që nesër të fillojë mbajtja e seancës së radhës në Kuvendin e Kosovës, për formimin e institucioneve të vendit. E të pranishëm në këtë seancë nuk do të jenë sërish PDK, AAK dhe ...

Krasniqi: Na vjen keq që Adem Mikullovci po keqpërdoret nga partia e tij

Telegrafi - 13.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se deputetët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), nuk do të marrin pjesë as në seancën e nesërme, duke e rikonfirmuar ...

Krasniqi: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e nesërme

Zeri - 13.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka bërë të ditur se deputetët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN), nuk do të marrin pjesë as në seancën e nesërme, duke e rikonfirmuar ...

Nesër mblidhet Kuvendi, PAN: Nuk marrim pjesë në seancë

Ora news - 13.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se ditën e nesërme në orën 10:00 do të mblidhet për të vazhduar seancën e konstituimit për zgjedhjen e kryetarit dhe nënkryetarëve.

Kuvendi i Kosovës mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

Gazeta Tema - 13.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës të Kuvendit nga deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e koalicionit fitues të përbërë nga ...

Kuvendi i Kosovës, të hënën përpjekja e radhës

Durres Lajm - 13.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi deputetët e ...

Adem Mikullovci: Nesër në seancë ju presin dy befasi

Alb Portali - 13.08.2017

Loading... Nesër pritet të mbahet përpjekja e katërt për vazhdimin e seancës konstituive të Kuvendit për zgjedhjen e krye parlamentarit që do të udhëhiqet nga kryesuesi, deputeti Adem Mikullovci.

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin (Video)

Almakos - 12.08.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të ...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin (Video)

Lajmi.net - 12.08.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të ...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

Evropaelire - 12.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci.

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

Lajmi.net - 12.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci.

S'ka marrëveshje për formimin e institucioneve, Kuvendi mblidhet sërish të hënën

Albeu.com - 12.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit , nga kryesuesi i seancës , deputeti Adem Mikullovci.

Mikullovci – PAN-it: S’do të ketë takime konsultative, veç ftesa

Lajmi.net - 12.08.2017

Katër seanca konstituive për Kuvendin kanë dështuar, koalicioni PAN nuk po merr pjesë në to pasi ende nuk i ka numrat për kryetar të Kuvendit. Kuvendi, ditën e hënë të javës se ardhshme përsëri ka ...

BE thirrje Kosovës: “Formoni sa më parë institucionet!”

RTSH - 12.08.2017

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, ...

Kadri Veseli ka një këshillë për Adem Mikullovcin (Video)

Telegrafi - 12.08.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Kadri Veseli, nuk e ka asnjë fjalë të keqe për deputetin e Lëvizjes së Vetëvendosjes, Adem Mikullovcin, i cili po e drejton seancën konstituive të ...

Veseli e këshillon Mikullovcin

Zeri - 12.08.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, ia ka dhënë një këshillë, kryesuesit të seancës së përbërjes së re parlamentare, deputetit të ...

Lekaj: PAN-i s’do të marrë pjesë në seancën e thirrur për të hënën

Gazeta Express - 12.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem ...

Kuvendi mblidhet sërish nesër, s'ka marrëveshje për formimin e institucioneve

Zeri - 12.08.2017

Nesër, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci. Seancat e kaluara dështuan pasi që deputetët e ...

Kuvendi mblidhet sërish të hënën, s’ka marrëveshje për formimin e institucioneve

Ora news - 12.08.2017

Të hënën, për të katërtën herë radhazi pritet të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit, nga kryesuesi i seancës, deputeti Adem Mikullovci.

Inatet politike bllokojnë institucionet (VIDEO)

Zeri - 12.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në vend, nuk ka sjellë ndonjë rezultat për ta zgjidhur situatën e krijuar rreth konstituimit të institucioneve të reja.

BE, apel Kosovës: Krijoni sa më shpejt institucionet!

Flaka - 12.08.2017

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, ...

Mbledhja konstituive e Parlamentit të Kosovës nuk vazhdoi për shkak të mungesës së kuorumit

Idividi - 11.08.2017

Prishtinë, 10 gusht 2017 (MIA) - Në mungesë të kuorumit, kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka njoftuar deputetët e pranishëm në sallë se detyrohet ta mbyllë seancën e thirrur për sot ...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

Lajmi.net - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ...

Kuvendi njofton që seanca e ardhshme do të mbahet të hënën

Lajmi.net - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën. Njoftimi për mbajtjen e seancës është bërë në faqen e Kuvendit.

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

Lajmi.net - 11.08.2017

. Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci.

Mikullovci ka një parashikim të keq

Albeu.com - 11.08.2017

Adem Mikullovci është deputeti më i moshuar i legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës. Kjo ka bërë që të marrë drejtimin e seancace konstituive, të cilat kanë dështuar deri më tani.

Dështimi i katërt i seancës për ta zgjedhur kryeparlamentarin

Lajm - 11.08.2017

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve ...

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

Zhurnal - 11.08.2017

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën Prishtinë, 11 gusht- Mikullovci ka thënë se seanca e radhës do të mbahet të hënën Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret ...

Mikullovci: Bllokada mund të zgjas deri në zgjedhje lokale

Almakos - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ...

BE, apel Kosovës: Krijoni sa më shpejt institucionet!

Top Channel - 11.08.2017

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, ...

Seanca konstituive do të mbahet të hënën

Albeu.com - 11.08.2017

Në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës, njoftohet se Vazhdimi i Seancës konstituive do të mbahet të hënën me 14 gusht në orën 10:00. Në rend të ditës do të jetë Zgjedhja e Kryetarit të Kuvendit dhe ...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

Evropaelire - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe ...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

Almakos - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë ...

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive

Portalb - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës përmes një komunikatë për media ka njoftuar se vazhdimi i seancës konstituive do të mbahet të hënën, duke filluar nga ora 10:00. Në rende ditë do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe ...

Brukseli i shqetësuar për Kosovën

Albeu.com - 11.08.2017

Pas dështimit disa here te përpjekjeve per për mbajtjen e seancës parlamentare, zyrtarët e Bashkimit Europian i bëjnë apel Kosovës që të formojnë sa më shpejtë institucionet, pasi nuk ka më kohë për ...

Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

Albeu.com - 11.08.2017

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merrë pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes ...

Shala: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

Almakos - 11.08.2017

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merr pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

Almakos - 11.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci.

Milaim Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend, ja arsyeja

Albeu.com - 11.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit , të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci.

Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend

Lajmi.net - 11.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci.

Dështimi i katërt i konstituimit të Kuvendit

Zeri - 11.08.2017

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve ...

Dështimi i katërt i seancës për ta zgjedhur kryeparlamentarin

Gazeta Express - 11.08.2017

Ka dështuar për të katërtën herë me radhë seanca konstituive, në të cilën ishte paraparë të zgjidhej kryetari i Kuvendit. Kjo pasi që në Kuvend nuk qe i pranishëm koalicioni fitues i zgjedhjeve ...

Mikullovci: Bllokadë deri në zgjedhjet lokale

Zeri - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ...

Mikullovci thotë se do të ketë bllokadë deri në zgjedhjet lokale

Gazeta Express - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ...

Xhavit Haliti tregon nëse PAN merr pjesë në seancën e së hënës

Gazeta Express - 11.08.2017

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem ...

A do të shkojë të hënën në Kuvend PAN-i, tregon Xhavit Haliti

Zeri - 11.08.2017

Partia Demokratike e Kosovës ende nuk ka ndonjë vendim nëse do të marr pjesë në seancën e së hënës, e cila është thirrur nga kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci.

Mikullovci: Bllokada mund të zgjas deri në zgjedhje lokale

Telegrafi - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës së Kuvendit, Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më takime konsultative mes partive, pavarësisht se koalicioni PAN ka kërkuar që një takim i tillë të mbahet të mërkurën e ...

Mikullovci: Veprimi i PAN-it e dëmton jashtëzakonisht Kosovën

Zeri - 11.08.2017

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka konsideruar se vendimi i PAN-it që ta bojkotojë seancën e dëmton tej mase Republikën e Kosovës.

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë që do të bojkotohet nga PAN

Gazeta Express - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës ...

Mikullovci: Zvarritja e PAN-it, e qëllimshme

Zeri - 11.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka thënë se nuk do të ketë më mbledhje konsultative për ta caktuar seancën. “Konsultime më nuk ka”, ka deklaruar Mikullovci gjatë një bisede për “ ...

Kuvendi njofton se të hënën do të ketë seancë, edhe pse ajo mund të dështojë!

Telegrafi - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht i ka njoftuar mediat se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse në këtë seancë do të marrë ...

Mikullovci: Veprimi i PAN-it e dëmton jashtëzakonisht Kosovën

Ora news - 11.08.2017

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka konsideruar se vendimi i PAN-it që ta bojkotojë seancën e dëmton tej mase Republikën e Kosovës.

Të hënën vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit

Zeri - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV'së, si deputeti më i vjetër nga mosha ...

Pacolli insiston në Qeveri gjithëpërfshirëse

Koha.net - 11.08.2017

Gjatë muajit korrik, presidenti Hashim Thaçi, kishte zhvilluar takime të ndara nëpër kafene me liderin e PDK-së, Kadri Veseli, e atë të AAK-së, Ramush Haradinaj, e tek më pas kishte caktuar seancën ...

PAN-i sërish nuk do shkojë në vazhdimin e seancës konstitutive

Koha.net - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës edhe zyrtarisht ka njoftuar se të hënën duke filluar nga ora 10:00, do të mbahet vazhdimi i seancës konstitutive, por PAN-i sërish nuk do të jetë aty.

Bëhet pishman Milaim Zeka, të hënën nuk shkon në seancë të Kuvendit

Telegrafi - 11.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci.

Shala: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja

Telegrafi - 11.08.2017

Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Nisma, do të merr pjesë. Kryesuesi i Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, ...

Milaim Zeka të hënën nuk shkon në Kuvend, kjo është arsyeja

Gazeta Express - 11.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, ka thënë se të hënën nuk do të marr pjesë në seancën e Kuvendit, të thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci.

Mikullovci: Nuk thërras më takime konsultative, seanca do të mbahet të hënën

Alb Portali - 11.08.2017

Me gjithë kërkesën e PAN, që të thirret një takim konsultativ të mërkurën e javës që vjen, për të caktuar datën e vazhdimit të seancës konstituive, një gjë tillë nuk ka ndodhur.

Adem Mikullovci cakton edhe një seancë në Kosovë, por që do bojkotohet nga PAN

Java News - 11.08.2017

Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se për të hënën në ora 10:00 është thirrur vazhdimi i seancës konstituive. Seanca është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci i VV’së, si deputeti më i vjetër nga mosha ...

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Lajmi.net - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka thirrur seancën për sot, por ajo pritet të bojkotohet nga koalicioni fitues i cili ka ...

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, PAN nuk merr pjesë

Almakos - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00 vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar se nuk do të ...

Edhe më tej nuk shihet dalja nga kriza politike në Kosovë

Idividi - 10.08.2017

Prishtinë, 9 gusht 2017 (MIA) - Takimi konstituiv i partive parlamentare kosovare nuk e dha rezultatin e nevojshëm për dalje nga bllokimi i krijuar rreth konstituimit të institucioneve të reja.

Pacolli paralajmëron largim nga koalicioni

Portalb - 10.08.2017

Koalicioni PAN nuk do të marrë pjesë në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës edhe pse e ka të drejtën ekskluzive të propozimit të kandidatit për kryeparlamentar.

Asgjë nuk mund të bëhet pa PAN-in sot në seancë

Lajmi.net - 10.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, tha se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot, nuk do të sjellë asgjë pavarësisht se kanë kaluar dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve.

Prishtinë, vazhdon seanca konstituive e Kuvendit

Portalb - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00 vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar se nuk do të ...

Asgjë nuk mund të bëhet pa PAN-in sot në seancë

Almakos - 10.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, tha se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot, nuk do të sjellë asgjë pavarësisht se kanë kaluar dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve.

Së shpejti fillon seanca konstituive, PAN nuk merr pjesë

Almakos - 10.08.2017

Së shpejti pritet të fillojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi Adem Mikullovci. Në seancë nuk do të jenë të pranishëm deputetët e PAN-it.

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Ina - 10.08.2017

Në ftesën e thirrjes thuhet se seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të enjten, më 10 gusht 2017 në orën 10:00 në sallën e Kuvendit. Ndërsa, në agjendën e seancës, është vetëm një pikë, ...

Edhe një seancë pa rezultat

Evropaelire - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës, nuk ka arritur as të sot të zgjedh kryetarin e Kuvendit dhe nënkryetarët, pasi që në sallën e Kuvendit, nuk kanë qenë të pranishëm deputetët e koalicionit të Partisë Demokratike të ...

Mikullovci i gatshëm për vazhdimin e seancës

Portalb - 10.08.2017

Derisa kanë mbetur vetëm edhe pak minuta nga fillimi i vazhdimit të seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, vendin e kryesuesit tashmë e ka zënë kryesuesi i seancës Adem Mikullovci, raporton KTV.

Krasniqi: Asgjë nuk mund të bëhet pa PAN-in sot në seancë

Portalb - 10.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, tha se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot, nuk do të sjellë asgjë pavarësisht se kanë kaluar dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve.

Dështon seanca konstituive, nuk bëhet kuorumi

Albeu.com - 10.08.2017

Edhe pse të pranishëm në seancë n konstituive të Kuvendit janë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LAA, nuk ka kuorum të vazhdohet kjo seancë.

Seanca shkon në pauzë pasi nuk ka kuorum

Lajmi.net - 10.08.2017

Ka nisur vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit, e cila në mungesë të kuorumit ka shkuar në pauzë prej 15 minutave, pasi në sallë kanë qenë vetëm 53 deputetë.

Kryesuesi njofton për ndërprerje të seancës konstituive

Lajmi.net - 10.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka thënë se janë të detyruar ta ndërpresin seancën për shkak se nuk janë prezent PAN dhe minoritetet.

Hoti: Të thirret një takim konsultativ që bashkërisht të caktohet seanca e radhës

Lajmi.net - 10.08.2017

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti i ka bërë thirrje kryesuesit të seancës, Adem Mikullovcit që të thërras një takim konsultativ me përfaqësuesit e të gjitha subjekteve politike për ...

PAN-i tregon se kur merr pjesë në seancë

Lajmi.net - 10.08.2017

Koalicion PAN nuk e ka përjashtuar mundësinë që të jetë pjesëmarrës në seancën e javës së ardhshme, nëse e njëjta caktohet të mbahet, me kushtet e tyre të cilat i bënë të ditura në takimin e djeshëm ...

Hoxhaj: Takimi i ardhshëm konsultativ, përcaktues për kthimin e PAN-it në Kuvend

Almakos - 10.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka thënë se nuk ka ndryshuar asgjë nga ajo që është diskutuar dje në takimin e grupeve parlamentare me kryesuesin e seancës, Adem ...

Mikullovci: Seanca mund të mbahet të hënën

Portalb - 10.08.2017

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Kështu ka bërë me dije për Gazetën Express, kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci.

Mikullovci: Seanca e radhës të hënën, s’ka nevojë për takime konsultative që nuk parashihen me Rregullore

Almakos - 10.08.2017

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur për Telegrafin se seanca e radhës do të mbahet të hënën, në ora 10:00 Ai ka thënë për Telegrafin se është në të drejtën ekskluzive ...

Kosovë, dështon sërish seanca. "Koalicioni i luftës" bllokon Kuvendin

Top Channel - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur as këtë të enjte të zgjedhë kryetarin e Kuvendit dhe nënkryetarët, pasi në sallë nuk kanë qenë të pranishëm deputetët e koalicionit mes PDK-së, AAK-së dhe Nismës, ...

Hyseni, Ahmetajt: Nëse i keni numrat, pse të zvarritet krijimi i institucioneve

Almakos - 10.08.2017

Anëtari i Vetëvendosjes, Hydajet Hyseni ka thënë se faji për krijimin e situatës politike në vend nuk mund t’i hidhet kryesuesit, Adem Mikullovci. “S’mund t’i ketë fajet kryesuesi në një vend që e ...

Ahmetaj: PAN s’është bllokues, Mikullovci ngatërroi gjithçka

Lajmi.net - 10.08.2017

Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Mimoza Ahmetaj, ka thënë se pengesa kryesore për krijimin e institucioneve është Lëvizja Vetëvendosje. Ajo ka mohuar se koalicioni PAN është bllokues i ...

Dështon seanca e Kuvendit të Kosovës, PAN-i bojkoton

LajmiFundit - 10.08.2017

Aktualisht, presidenti i Republikës është institucioni i vetëm funksional në Kosovë. Kuvendi ende nuk është themeluar e qeveria ende nuk është krijuar.

Smaka: Në seancën e së hënës vetëm kjo gjë mund të bëhet

Zhurnal - 10.08.2017

Smaka: Në seancën e së hënës vetëm kjo gjë mund të bëhet Kryesuesi i Kuvendit, Adem Mikullovci ka caktuar seancën e radhës konstituive për ditën e hënë të javës së ardhshme.

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Gazeta Express - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka thirrur seancën për sot, por ajo pritet të bojkotohet nga koalicioni fitues i cili ka ...

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, PAN nuk merr pjesë

Telegrafi - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00 vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar se nuk do të ...

Sot vazhdon seanca konstitutive e Kuvendit

Koha.net - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00, vazhdon seanca konstitutive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar se nuk do ...

Seanca e sotme ndan edhe minoritetet

Gazeta Express - 10.08.2017

ftuar nga kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit, Adem Mikullovci, përderisa deputetët tjerë nga radhët e minoriteteve nuk do të marrin pjesë në këtë ...

Kuvendi i Kosovës mblidhet sot në seancën konstituive

Ora news - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës pritet të mblidhet sot në orën 10:00 në seancën konstituive të kryesuar nga deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci. Teksa kjo forcë dhe LDK kanë konfirmuar pjesëmarrjen, ...

Albin Kurti arrin i pari në Kuvendin e Kosovës (Video)

Gazeta Express - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka thirrur seancën për ...

Asgjë nuk mund të bëhet pa PAN-in sot në seancë

Telegrafi - 10.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, tha se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot, nuk do të sjellë asgjë pavarësisht se kanë kaluar dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve.

Kryesuesi Mikullovci i gatshëm për vazhdimin e seancës

Koha.net - 10.08.2017

Derisa kanë mbetur vetëm edhe pak minuta nga fillimi i vazhdimit të seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, vendin e kryesuesit tashmë e ka zënë kryesuesi i seancës Adem Mikullovci, raporton KTV.

Krasniqi: Asgjë nuk mund të bëhet pa PAN-in sot në seancë

Koha.net - 10.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, tha se seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet sot, nuk do të sjellë asgjë pavarësisht se kanë kaluar dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve.

LAA e VV arrijnë në seancën konstituive (FOTO)

Gazeta Express - 10.08.2017

​Të parët që arritën të hyjnë në sallën e seancave të Kuvendit, janë deputetët e Vetëvendosjes. Express raporton se pos kryesuesit të seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka arritur edhe Albin Kurti ...

Vetëm Adem Mikullovci në Kuvend

Zeri - 10.08.2017

Ndonëse vazhdimi i seancës konstituive është paraparë të nisë në orën 10:00, në Kuvend ende nuk kanë ardhur deputetët. Kryesuesi Adem Mikullovci, është i vetmi nga legjislatura e gjashtë qe tashmë ka ...

S’ka kuorum, 10 minuta pauzë

Koha.net - 10.08.2017

Nuk ka kuorum për vazhdimin e seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës dhe kryesuesi ka dhënë pauzë prej 10 minutash. Në sallë janë kanë qenë vetëm deputete nga Vetëvendosjes dhe nga koalicioni ...

Minoritetet mungojnë, s’ka kuorum për seancë (FOTO)

Gazeta Express - 10.08.2017

Edhe pse të pranishëm në seancën konstituive të Kuvendit janë deputetët e Vetëvendosjes dhe ata të koalicionit LAA, nuk ka kuorum të vazhdohet kjo ...

Fillon seanca, s'ka kuorum

Zeri - 10.08.2017

Seanca konstituive, e cila është vazhdim i asaj të kaluarës, tashmë ka filluar, raporton zeri.info. Mirëpo, pavarësisht kësaj, nuk ka kuorum në sallë.

Para se të rinisë seanca, Mikullovci konsultohet me Hotin e Konjufcën

Zeri - 10.08.2017

Kryesuesi i seancës Adem Mikullovci, meqë para pak minutash kërkoi pauze 10 minutëshe, aktualisht po konsultohet me përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje dhe koalicionit LAA.

Mikullovci mbyll seancën, s’ka kuorum

Gazeta Express - 10.08.2017

Në mungesë të kuorumit, kryesuesi i kuvendit, Adem Mikullovci ka njoftuar deputetët e pranishëm në sallë, se në mungesë të kuorumit, detyrohet ta mbyllë seancën e thirrur për sot për votimin e ...

Përfundon seanca shkaku i mungesës së PAN-it

Koha.net - 10.08.2017

Kryesuesi i seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka mbyllur vazhdimin e kësaj seance për shkak të mungesës së PAN-it. Ai ka thënë se gjatë ditës do të bëhet e ditur data e ...

Konjufca tregon tri arsye pse PAN po e bojkoton kuvendin

Zeri - 10.08.2017

Shefi i Grupit Parlamentar Glauk Konjufca, ka përmendur tri arsye se pse koalicioni fitues, PAN, nuk po merr pjesë në seancë. "Nuk vijnë në kuvend, athua ku është problemi i PAN-it që nuk po vjen në ...

Mungon PAN-i, ndërpritet seanca

Zeri - 10.08.2017

Seanca konstituive e cila qe vazhdim i seancës që u ndërpre me 3 dhe 4 gusht, nuk ka vazhduar gjatë meqë në sallë nuk ka marrë pjesë PAN-i, raporton “Zeri.info”.

Kosovë: Pa shpresë për dalje nga ngërçi politik

BalkanWeb - 10.08.2017

Nga: Bekim SHEHU Vazhdimi i seancës konsistuese të Parlamentit të Kosovës për të enjten (10.08) duket se sërish do të dështojë. Koalicioni PAN paralajmëroi bojkotim të seancës.

PAN-i tregon se kur merr pjesë në seancë

Gazeta Express - 10.08.2017

Koalicion PAN nuk e ka përjashtuar mundësinë që të jetë pjesëmarrës në seancën e javës së ardhshme, nëse e njëjta caktohet të mbahet, me kushtet e tyre të cilat i bënë të ditura në takimin e djeshëm ...

Edhe një seancë pa rezultat

Ora news - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës, nuk ka arritur as të sot të zgjedh kryetarin e Kuvendit dhe nënkryetarët, pasi që në sallën e Kuvendit, nuk kanë qenë të pranishëm deputetët e koalicionit të Partisë Demokratike të ...

Kosovë, koalicioni i PAN bojkoton parlamentin, edhe një seancë pa rezultat

BalkanWeb - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës, nuk ka arritur as të sot të zgjedh kryetarin e Kuvendit dhe nënkryetarët, pasi në sallën e Kuvendit, nuk kanë qenë të pranishëm deputetët e koalicionit të Partisë Demokratike të ...

Kosovë, dështon sërish zgjedhja e kryetarit të Kuvendit

RTSH - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës, nuk ka arritur as sot të zgjedhe kryetarin e Kuvendit dhe nënkryetarët, pasi në sallën e Kuvendit, nuk kanë qenë të pranishëm deputetët e koalicionit të Partisë Demokratike të ...

Të hënën vazhdimi i seancës konstitutive të Kuvendit

Koha.net - 10.08.2017

Vazhdimi i seancës së Kuvendit është caktuar për të hënën në orën 10, ka mësuar KTV-ja nga burime brenda Kuvendit. Ftesa pritet t'u dërgohet gjatë ditës deputetëve të Kuvendit.

Mikullovci: Seanca mund të mbahet të hënën

Gazeta Express - 10.08.2017

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës pritet të mbahet ditën e hënë. Kështu ka bërë me dije për Gazetën Express, kryesuesi i Kuvendit, Adem ...

Hoxhaj: Takimi i ardhshëm konsultativ, përcaktues për kthimin e PAN-it në Kuvend

Telegrafi - 10.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj, ka thënë se nuk ka ndryshuar asgjë nga ajo që është diskutuar dje në takimin e grupeve parlamentare me kryesuesin e seancës, Adem ...

PAN-i tregon se kur merr pjesë në seancë

Zeri - 10.08.2017

Koalicion PAN nuk e ka përjashtuar mundësinë që të jetë pjesëmarrës në seancën e javës së ardhshme, nëse e njëjta caktohet të mbahet, me kushtet e tyre të cilat i bënë të ditura në takimin e djeshëm ...

Konjufca ia tërheq vërejtjen PAN’it për Adem Mikullovcin

Zeri - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka akuzuar koalicionin PAN se qëllimisht nuk po merr pjesë në vazhdimin e seancës konstituive, pasi që nuk i ka numrat dhe dëshiron që veç e veç t’iu ...

Hoxhaj: Takimi i ardhshëm konsultativ, përcaktues për kthimin e PAN-it në Kuvend

Zeri - 10.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj në një prononcim për Telegrafin tha se nuk ka ndryshuar asgjë nga ajo që është diskutuar dje në takimin e grupeve parlamentare me ...

Mikullovci: Seanca e radhës të hënën, s’ka nevojë për takime konsultative që nuk parashihen me Rregullore

Telegrafi - 10.08.2017

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur për Telegrafin se seanca e radhës do të mbahet të hënën. Ai ka thënë për Telegrafin se është në të drejtën ekskluzive të tij që ta ...

Mikullovci nuk do të thërrasë më takime konsultuese, vetëm vazhdimin e Seancës

Koha.net - 10.08.2017

Partitë politike nuk do të mblidhen më në takime konsultuese por vetëm në vazhdim të seancës. KohaVisioni ka mësuar nga burime brenda Kuvendit se kryesuesi Adem Mikullovci nuk do të thërrasë më ...

Hyseni, Ahmetajt: Nëse i keni numrat, pse të zvarritet krijimi i institucioneve

Telegrafi - 10.08.2017

Anëtari i Vetëvendosjes, Hydajet Hyseni ka thënë se faji për krijimin e situatës politike në vend nuk mund t’i hidhet kryesuesit, Adem Mikullovci. “S’mund t’i ketë fajet kryesuesi në një vend që e ...

Ahmetaj: PAN s’është bllokues, Mikullovci ngatërroi gjithçka

Gazeta Express - 10.08.2017

Anëtarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Mimoza Ahmetaj, ka thënë se pengesa kryesore për krijimin e institucioneve është Lëvizja ...

Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit, PAN nuk merr pjesë

Alb Portali - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00 vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Loading... Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar ...

Vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës

Flaka - 10.08.2017

Sot nga ora 10:00 vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila është thirrur nga kryesuesi, Adem Mikullovci. Derisa VV dhe LDK e kanë konfirmuar pjesëmarrjen, PAN ka njoftuar se nuk do të ...

Sot bëhet seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, pak surpriza

Java News - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka thirrur seancën për sot, por ajo pritet të bojkotohet nga koalicioni fitues i cili ka ...

Një ditë e ‘zakonshme’ në Kuvend?

Durres Lajm - 10.08.2017

Kuvendi i Kosovës, për të tretën herë u mbldh sot për të provuar në zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të Kosovë dhe nënkryetarëve. Seanca konstituive e thirrur nga kryesuesi i Kuvendit, Adem ...

Përfundon seanca shkaku i mungesës së PAN-it

Alb Portali - 10.08.2017

Kryesuesi i seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka mbyllur vazhdimin e kësaj seance për shkak të mungesës së PAN-it. Ai ka thënë se gjatë ditës do të bëhet e ditur data e ...

Konjufca: Nuk e mbështesim Veselin për kryetar të Kuvendit

Alb Portali - 10.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka akuzuar koalicionin PAN se qëllimisht nuk po merr pjesë në vazhdimin e seancës konstituive, pasi që nuk i ka numrat dhe dëshiron që veç e veç t’iu ...

Dështon sërish zgjedhja e kreut të Kuvendit të Kosovës

Java News - 10.08.2017

epa05954828 Kosovo lawmakers leaving parliament after dismissing the government in a no confidence vote during an extraordinary session in Prishtina, Kosovo, 10 May 2017.

Të hënën do jetë seanca konstitutive të Kuvendit

Java News - 10.08.2017

Vazhdimi i seancës së Kuvendit është caktuar për të hënën në orën 10, ka mësuar KTV-ja nga burime brenda Kuvendit. Ftesa pritet t’u dërgohet gjatë ditës deputetëve të Kuvendit.

Pritet të vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës, por s’ka kuorum

Kosova Live - 10.08.2017

Sot pritet të vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës. Në sallë është ulur kryesuesi Adem Mikullovci i cili tashmë ka zënë ulësen e tij. Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe koalicioni LAA ...

Ndërpritet seanca konstituive e Kuvendit, mungon PAN

Kosova Live - 10.08.2017

Adem Mikullovci kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, ka mbyllur vazhdimin e seancës, për shkak të mungesës së PAN-it. Shefi i Grupit Parlamentar Glauk Konjufca ka thënë se është problemi i ...

Mbahet takimi konsultativ i partive politike

Almakos - 09.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Mbahet takimi konsultativ i partive politike

Lajmi.net - 09.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Hoti: Do jemi konstruktiv nëse PAN i ka numrat (VIDEO)

Lajmi.net - 09.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes së PAN-it në kuvend.

Hoti: Do jemi konstruktiv nëse PAN i ka numrat (VIDEO)

Ina - 09.08.2017

Koalicioni PAN kishte kërkuar nga kryesuesi i seancës Adem Mikullovci që të shtyhej seanca për dy orë në mënyrë që dilini me një propozim konkret, por ata nuk ju kthyen punës në kuvend me arsyetimin ...

Nis takimi në mes partive politike, VV nuk merr pjesë

Lajmi.net - 09.08.2017

Ka filluar takimi në mes partive politike një ditë para se të mblidhen deputetët për ta vazhduar seancën konstituive që u ndërpre dy herë radhazi, raporton lajmi.net.

Enver Hoxhaj: PAN nuk merr pjesë në seancën e nesërme të Kuvendit

Lajmi.net - 09.08.2017

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj ka thënë se nuk do të marrin pjesë nesër në vazhdimin e seancës konstituive pasi konsiderojnë se kryesuesi i kësaj seance Adem Mikullovci nuk ka respektuar ...

Hoti: PAN-i të tregojë nëse nuk i ka numrat për formimin e institucioneve

Lajmi.net - 09.08.2017

Kryetari i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se tri seancat e Kuvendit deri tani janë thirrur në mënyrë të rregullt në të cilën vetëm në njërën PAN ka marr pjesë, raporton ...

PAN nuk merr pjesë në seancën e nesërme konstituive

Zhurnal - 09.08.2017

PAN nuk merr pjesë në seancën e nesërme konstituive Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se subjekti që ai përfaqëson nuk do hapa të shpejtë të përcaktimit të seancave.

Lekaj ripërsërit: Kreun e Kuvendit e merr PDK, ne kemi kryeministrin

Albeu.com - 09.08.2017

Kreu i Grupit Parlamentar të AAK-së ka këmbëngulur se kreu i Kuvendit të Kosovës i takon PAN-it duke kërkuar prej partive të tjera që të mos e zvarrisin pa arsye seancën konstituive.

AAK e NISMA kërkojnë të ndahet çështja e votimit të kryetarit të Kuvendit dhe Qeverisë

Lajmi.net - 09.08.2017

Pal Lekaj i AAK-së, ka thënë në mbledhjen e partive politike, se e drejta për të propozuar kryetar të Kuvendit i takon PAN-it dhe askujt tjetër. Lekaj ka thënë se është e pa drejtë që paritë politike ...

Mikullovci: Seanca e nesërme nuk anulohet

Zhurnal - 09.08.2017

Mikullovci: Seanca e nesërme nuk anulohet Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se seanca e nesërme nuk do të anulohet. Pas fjalës së shefit të grupit parlamentar të ...

Hoti sfidon PAN-in: Jemi konstruktiv nëse bëjnë numrat

Albeu.com - 09.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes së PAN-it në kuvend.

Lekaj, Mikullovcit: Caktuat seancë pa u konsultuar me të gjitha partitë, nuk marrim pjesë

Almakos - 09.08.2017

Edhe Pal Lekaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tha se nuk do të marrin pjesë në seancë pasi kryesuesi Adem Mikullovci ka caktuar seancën pa u konsultuar me të gjitha partitë politike.

PAN propozon javën e ardhshme vazhdimin e seancës, kundërshtohet nga LAA

Lajmi.net - 09.08.2017

Ka vazhduar me përplasje debati në mes partive politike për ta gjetur një datë të mundshme për vazhdimin e seancës konstituive që mbeti në gjysmë dhe nuk u votuan kryetari i Kuvendit bashkë me ...

Kryesuesi thotë se nesër vazhdon seanca konstituive, PAN nuk merr pjesë

Lajmi.net - 09.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, gjatë takimin me partitë politike ka thënë se nesër në orën 10 do të vazhdojë seanca konstituive që është thirrur më herët.

Lekaj: Nuk marrim pjesë nesër në seancë, PAN nuk është bllokues

Lajmi.net - 09.08.2017

Deputeti i AAK-së Pal Lekaj pas takimit konsultativ në mes partive politike ka thënë se u pa në takim se kush është bllokues. Ai ka thënë se nesër nuk marrin pjesë në seancë, duke shtuar se nuk do të ...

Takim pa marrëveshje

Evropaelire - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat që të shkohet përpara për krijimin e institucioneve të reja. Në takim, përveç subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje, ...

Lekaj: Po shihet qartë kush po e bllokon formimin e institucioneve

Almakos - 09.08.2017

Shefi i Grupit parlamentar i AAK-së, Pal Lekaj pas takimit konsultativ tha se në këtë takim u vërejt qartë se kush është pengesë për formimin e institucioneve.

AAK e NISMA me një propozim të papritur

Lajm - 09.08.2017

Pal Lekaj i AAK-së, ka thënë në mbledhjen e partive politike, se e drejta për të propozuar kryetar të Kuvendit i takon PAN-it dhe askujt tjetër. Lekaj ka thënë se është e pa drejtë që paritë politike ...

Kosovë, asnjë rezultat nga takimi konsultativ i partive

Top Channel - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat për të zgjidhur situatën e krijuar rreth konstituimit të institucioneve të reja.

BE: Kuvendi të konstituohet sa më parë, partitë të jenë të përgjegjshme

Almakos - 09.08.2017

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, në një përgjigje për Gazetën Express nuk ka komentuar rreth përplasjeve të PAN dhe partive tjera për seancën konstituive.

BE e thirrje për konstituim të Kuvendit sa më parë

Lajmi.net - 09.08.2017

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, nuk ka komentuar rreth përplasjeve të PAN dhe partive tjera për seancën konstituive. Por, kjo Zyrë u ka bërë thirrje të gjitha partive që të bëjnë veprime të ...

Krasniqi: Deputetët kanë arsye të mjaftueshme për t’iu drejtuar Kushtetueses

Lajmi.net - 09.08.2017

Koalicioni LDK-AKR-Alternativa ka paralajmëruar se nuk do të pret në pafundësi koalicionin PAN, nëse vazhdon të zvarrisë çështjen e zgjedhjes së kryeparlamnetarit.

Kuvendi njofton për vazhdimin e seancës konstituive

Lajmi.net - 09.08.2017

Kuvendi i Kosovës me anë të një komunikate për media ka njoftuar se nesër (e enjte), do ta mbahet vazhdimi i seancës konstituive. Sipas komunikatës seanca do të nisë nga ora 10:00 dhe në rend dite ...

Kuvendi bën thirrje për vazhdimin e seancës konstituive nesër

Albeu.com - 09.08.2017

Kuvendi i Kosovës , njofton se nesër do të vazhdojë seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës , e cila ka filluar javën e kaluar. Në këtë seancë është vetëm një pikë e rendit të ditës, Zgjedhja e ...

LVV: Bojkoti i PAN-it është sulm ndaj shtetit

Lajmi.net - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

Kosovë: Pa shpresë për dalje nga ngërçi politik

DW - 09.08.2017

Dështoi sërish seanca konstituuese e parlamentit të Kosovës për të enjten (10.08) Koalicioni PAN, siç kishte paralajmëruar e bojkotoi seancën. Subjektet politike parlamentare nuk po mund të merren ...

Vetëvendosje: Kriza e brendshme e PDK-së s’mund të transferohet në Kuvend

Almakos - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

PAN-i i thotë "Jo" seancës së nesërme

Albeu.com - 09.08.2017

Në takimin e sotëm konsultativ ishin të pranishëm të gjithë shefat e grupeve parlamentare përveç Vetëvendosjes. Takimi është përcjellë me tensione midis palëve.

Mbahet takimi konsultativ i partive politike

Telegrafi - 09.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Sot mbahet takimi konsultativ i partive politike

Koha.net - 09.08.2017

​Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Hoti: Do jemi konstruktiv nëse PAN i ka numrat (VIDEO)

Gazeta Express - 09.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes së PAN-it në ...

Mbahet takimi konsultativ i partive politike

Zeri - 09.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Lista Serbe, PAN dhe LAA arrijnë në Kuvend, pritet fillimi i takimit konsultativ (Foto)

Gazeta Express - 09.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve, sot do të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, ...

Ka nisur takimi konsultativ i partive politike

Koha.net - 09.08.2017

Në Kuvendin e Kosovës ka filluar takimi konsultativ i partive politike të ftuar nga kryesuesi Adem Mikullovci, raporton KTV. Pjesëmarrës të takimit janë të gjitha partitë parlamentare pos ...

Fillon takimi konsultativ, vetëm Vetëvendosje nuk shkon te Mikullovci

Gazeta Express - 09.08.2017

Sapo ka filluar të mbahet takimi konsultativ i shefave të grupeve parlamentare me kërkesë të kryesuesit të seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem ...

PAN s'merr pjesë në seancën e nesërme

Gazeta Express - 09.08.2017

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj në takimin konsultativ që po zhvillohet tani në mes të grupeve parlamentare ka thënë se koalicioni PAN nesër nuk merr pjesë në ...

Nis takimi konsultativ mes partive, VV nuk merr pjesë

Zeri - 09.08.2017

Takimi i dytë konsultativ, ku pritet të diskutohet rreth seancës konstituive, ka filluar para pak minutash, raporton zeri.info. Në këtë takim po marrin pjesë përfaqësuesit e koalicionit PDK-AAK-Nisma ...

Hoxhaj: PAN nuk merr pjesë në seancën konstituive

Koha.net - 09.08.2017

Nënkryetari i PDK-së Enver Hoxhaj takimin konsultativ ka thënës se “ne nuk marrim nesër pjesë në seancë, transmeton Koha.net. “Ju mund të hyni më atë sallë sa herë të doni.

Hoti PAN-it: Jeni pakicë, e keni të pamundur themelimin e institucioneve

Koha.net - 09.08.2017

Deputeti i LDK-së Avdullah Hoti në takimin konsultativ të partive politike ka thënë se PAN-i është pakicë dhe si e tillë është e pamundur të themelojë institucionet.

Nesër mbahet vazhdimi i seancës, nuk mbështetet propozimi i PAN-it edhe për një takim konsultativ

Telegrafi - 09.08.2017

E plotësuar: Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, pas takimit më përfaqësuesit e partive politike ka theksuar se me gjithë refuzimin e PAN-it për të marrë pjesë, nesër do të mblidhet ...

Enver Hoxhaj: Ne nuk marrim pjesë në seancë

Zeri - 09.08.2017

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se koalicioni PAN nuk do të marr pjesë në seancën e nesërme konstituive. “Dua të ju inforomojë që ne nuk marrim pjesë nesër në seancë.

Mikullovci: Seancën e kemi caktuar bashkë

Koha.net - 09.08.2017

Kryesuesi i seancës konstitutiv Adem Mikullovci u ka përgjigjur akuzave të Enver Hoxhajt nga PDK, raporton KTV. “Seancën nuk e kam caktuar unë por e kemi caktuar bashkë.

Lekaj: Kryetari i Kuvendit i takon vetëm PAN-it, mos e pengoni atë

Gazeta Express - 09.08.2017

Kryetari i Grupit Parlamentar nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, në takimin konsultativ që po zhvillohet tani në mes të grupeve parlamentare ka thënë Votimi i kryetarit të parlamentit është votim formal ...

Mikullovci: Seancën konstituive nuk e caktova krye në vete

Telegrafi - 09.08.2017

Kryesuesi i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, në takimin konsultativ me partitë politike tha se nuk ishte vetëm vendim i tij data për mbajtjen e seancës konstituive më 10 gusht.

Hoti: PAN-i është pakicë, seanca të mbahet sa më shpejt

Zeri - 09.08.2017

I nominuari për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti, ka thënë se bojkoti i PAN-it ndaj senacës konstituive është me qëllim që ta zvarrisë formimin e institucioneve.

Mikullovci: Seanca e nesërme nuk anulohet

Koha.net - 09.08.2017

Kryesuesi i takimit konsultativ dhe njëkohësisht kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, në takimin e mbajtur sot me disa përfaqësues të partive politike ka qenë ...

Pal Lekaj: As AAK nuk merr pjesë në seancën konstitutive

Koha.net - 09.08.2017

Përfaqësuesi i AKK-së Pal Lekaj, që bën pjesën në koalicionin PAN, ka folur ngjashëm me përfaqësuesin e PDK-së në takimin konsultative të partive politike, raporton KTV.

Mikullovci: Seanca e nesërme nuk anulohet

Zeri - 09.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës Adem Mikullovci, ka bërë të ditur se seanca e nesërme nuk do të anulohet. Pas fjalës së shefit të grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti i ...

Lekaj për seancë konstituive në javën e ardhshme

Koha.net - 09.08.2017

Pal Lekaj në takimin konsultativ ka thënë se të mërkurën e javës që vjen të jetë edhe një takim konsultativ e të enjten ose të premten e caktojmë seancën, raporton KTV.

PAN kërkon edhe një javë kohë para votimit të kryeparlamentarit

Gazeta Express - 09.08.2017

​Deputeti i PAN’it, Pal Lekaj ka kërkuar që të mbahet edhe një takim tjetër konsultativ, të mërkurën e ...

Mikullovci: Kjo lojë do të vazhdojë pa kufi, seanca nesër, pastaj...

Koha.net - 09.08.2017

Kryesuesi i takimit konsultativ e njëkohësish edhe i seancës konstituive Adem Mikullovci, deputet i Vetëvendosjes, duke u përgjigjur debatuesve në takim, ka thënë se kjo lojë do të vazhdojë pa kufi, ...

Takimi konsultativ përfundon pa rezultat, seanca konstitutive nesër

Koha.net - 09.08.2017

Takimi i sotëm konsultues i partive politike për gjetjen e një zgjidhje për formimin e institucioneve të Kosovës ka përfunduar pa ndonjë rezultat. Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem ...

Çka thotë Sinan Vllasaliu për Adem Mikullovcin?

Zeri - 09.08.2017

Këngëtari i njohur i estradës shqiptare, Sinan Vllasaliu, përmes një postimi në faqen e tij ‘Facebook’ i ka dalur në mbrojtje aktorit të mirënjohur shqiptarë, tashmë deputetit më të vjetër të ...

PAN kërkon mbledhje sërish, që seanca të thirret javën tjetër

Zeri - 09.08.2017

Koalicioni PDK-AAK-Nisma (PAN), ka kërkuar që sërish të mbahet një takim konsultativ për të mërkurën që vjen, raporton zeri.info. Me këtë rast, deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, ka thënë senaca do te ...

Kosovë, mblidhen drejtuesit e grupeve parlamentare

ABC News - 09.08.2017

Drejtuesit e grupeve parlamentare te Kuvendit te Kosoves jane mbedhur sot ne nje takim te thirrur nga kryesuesi i séances konstituive Adem Mikullovci.

Lekaj: Po shihet qartë kush po e bllokon formimin e institucioneve

Telegrafi - 09.08.2017

Shefi i Grupit parlamentar i AAK-së, Pal Lekaj pas takimit konsultativ tha se në këtë takim u vërejt qartë se kush është pengesë për formimin e institucioneve.

Enver Hoxhaj: PAN nuk merr pjesë në seancën e nesërme konstituive

Ora news - 09.08.2017

Zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se koalicioni PAN nuk do të marr pjesë në seancën e nesërme konstituive. “Dua t’ju informoj se ne nuk marrim pjesë nesër në seancë.

Kosovë: Takimi konsultativ, pa marrëveshje

RTSH - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat që të shkohet përpara për krijimin e institucioneve të reja. Në takim, përveç subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje, ...

Takimi që zyrtarizoi krizën

Zeri - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat për ta zgjidhur bllokadën që është krijuar rreth konstituimit të institucioneve të reja.

Kosovë, nesër seanca e Kuvendit

ABC News - 09.08.2017

Drejtuesit e grupeve parlamentare te Kuvendit te Kosoves jane mbledhur sot ne nje takim konsultativ te thirrur ne prag te séances se neserme parlamentare nga kryesuesi i séances konstituive Adem ...

Thirrja e BE’së: Kuvendi të konstituohet sa më parë, partitë të jenë të përgjegjshme

Gazeta Express - 09.08.2017

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, në një përgjigje për Gazetën Express nuk ka komentuar rreth përplasjeve të PAN dhe partive tjera për seancën konstituive.

BE: Kuvendi të konstituohet sa më parë, partitë të jenë të përgjegjshme

Telegrafi - 09.08.2017

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë, në një përgjigje për Gazetën Express nuk ka komentuar rreth përplasjeve të PAN dhe partive tjera për seancën konstituive.

Reagon Sinan Vllasaliu, nuk është deklaruar fare rreth Adem Mikullovcit

Zeri - 09.08.2017

Këngëtari i njohur kosovar, Sinan Vllasaliu, ka reaguar pas një shkrimi i cili është shpërndarë në media gjatë ditës, se kinse ai i ka dalë në mbrojtje kryesuesit të seancës, Adem Mikullovci.

Ditët e Adem Mikullovcit (Foto)

Zeri - 09.08.2017

Deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, mbi supet e tij bart plot 77 vjet. I lindur më 1939, Mikullovci karrierën e tij e ka ngritur si njeri i artit.

Kuvendi thërret vazhdimin e seancës konstitutive për nesër

Koha.net - 09.08.2017

Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për media, ka bërë të ditur se nesër do të zhvillohet vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancës, që do të fillojë në orën 10:00, ...

VV: Bojkoti i PAN-it është sulm ndaj shtetit

Koha.net - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

Vetëvendosje: Kriza e brendshme e PDK-së s’mund të transferohet në Kuvend

Telegrafi - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

LVV: Bojkoti i PAN-it është sulm ndaj shtetit

Zeri - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

LVV: Bojkoti i PAN është sulm ndaj shtetit

Ora news - 09.08.2017

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate për media, ka thënë se përfaqësuesit e PDK-së e shpërdorën ‘takimin konsultativ’ në mbajtjen e të cilit insistuan vet.

Edhe nesër parashikohet bllokim i parlamentit në Kosovë

Java News - 09.08.2017

Takimi i sotëm konsultues i partive politike për gjetjen e një zgjidhje për formimin e institucioneve të Kosovës ka përfunduar pa ndonjë rezultat. Kryesuesi i seancës së Kuvendit të Kosovës, Adem ...

Kosovë, takimi konsultativ pa rezultat

Alb Portali - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat që të shkohet përpara për krijimin e institucioneve të reja. Në takim, përveç subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje, ...

Kosovë, asnjë rezultat nga takimi konsultativ i partive

Flaka - 09.08.2017

Takimi konsultativ i partive politike në Kosovë nuk ka sjellë ndonjë rezultat për të zgjidhur situatën e krijuar rreth konstituimit të institucioneve të reja.

Seancat e sherrit

Lajmi.net - 08.08.2017

Koalicioni PAN me shumë gjasë nuk do t’i përgjigjet kryesuesit të seancës konstituive Adem Mikullovcit, që të marrë pjesë në seancën e së enjtes. Për shkak të mosmarrëveshjeve mes partive politike ...

Mikullovci: Të mërkurën takimi konsultativ, të enjten seanca

Idividi - 08.08.2017

Prishtinë, 7 gusht 2017 (MIA) - Megjithëse është caktuar një takim konsultativ me shefat e grupeve parlamentare, për të caktuar vazhdimin e seancës konstituive, kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci ...

Mikullovci i apelon PAN-it të mos mungojë në seancën e së enjtes

Almakos - 08.08.2017

Një javë pasi që është mbajtur seanca e parë e legjislativit të ri, kryesuesi i seancës, njëherësh deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka paralajmëruar se vazhdimi i kësaj ...

​ Adem Mikullovci ka një porosi për PAN-in

Lajmi.net - 08.08.2017

Një javë pasi që është mbajtur seanca e parë e legjislativit të ri, kryesuesi i seancës, njëherësh deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka paralajmëruar se vazhdimi i kësaj ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Evropaelire - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci , i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Lajmi.net - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Portalb - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Almakos - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Mikullovci nesër pret shpjegime nga PAN që kërkuan 6 ditë konsultime

Zhurnal - 08.08.2017

Mikullovci nesër pret shpjegime nga PAN që kërkuan 6 ditë konsultime Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret ...

Zeka: Vetëvendosje po e shtynë Mikullovcin të bëjë veprime të pamatura

Lajmi.net - 08.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Ademi Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes. Zeka thotë se aq sa e njeh Mikullovcin, ai nuk është beson se deputeti më i moshuar i ...

Zeka: Vetëvendosje po e shtynë Mikullovcin të bëjë veprime të pamatura

Albeu.com - 08.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Ademi Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes. Zeka thotë se aq sa e njeh Mikullovcin , ai nuk është beson se deputeti më i moshuar ...

Nesër takimi konsultativ i partive në Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 08.08.2017

Në përpjekje për të gjetur zgjidhje për krijimin e institucioneve , nesër në orën 10.00 do të mbahet takimi konsultativ midis kryetarwve të grupeve parlamentare.

Hoti: Teuta Rugova ka votuar veç për shtyrje të seancës, ajo nuk do ta votojë qeverinë e PAN-it (Video)

Almakos - 08.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes në Kuvend të deputetëve të koalicionit ...

Hoti: Teuta Rugova ka votuar veç për shtyrje të seancës, ajo nuk do ta votojë qeverinë e PAN-it (VIDEO)

Albeu.com - 08.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin, por nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes në Kuvend të deputetëve të koalicionit ...

Bllokada 60:60

Koha.net - 08.08.2017

Në mungesë të vullnetit politik dhe të dëshirës që të dilet nga kjo krizë që po na e ha substancën, partitë do të na dërgojnë në zgjedhje të reja. Në jostabilitetin e panevojshëm që vetëm fqinjëve ...

Seancat e sherrit

Zeri - 08.08.2017

Koalicioni PAN me shumë gjasë nuk do t’i përgjigjet kryesuesit të seancës konstituive Adem Mikullovcit, që të marrë pjesë në seancën e së enjtes. Për shkak të mosmarrëveshjeve mes partive politike ...

Seancat e sherrit

Gazeta Express - 08.08.2017

Koalicioni PAN me shumë gjasë nuk do t’i përgjigjet kryesuesit të seancës konstituive Adem Mikullovcit, që të marrë pjesë në seancën e së enjtes. Për shkak të mosmarrëveshjeve mes partive politike ...

Mikullovci i apelon PAN-it të mos mungojë në seancën e së enjtes

Telegrafi - 08.08.2017

Një javë pasi që është mbajtur seanca e parë e legjislativit të ri, kryesuesi i seancës, njëherësh deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka paralajmëruar se vazhdimi i kësaj ...

Adem Mikullovci ka një porosi për PAN-in

Zeri - 08.08.2017

Një javë pasi që është mbajtur seanca e parë e legjislativit të ri, kryesuesi i seancës, njëherësh deputeti më i vjetër i Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka paralajmëruar se vazhdimi i kësaj ...

Mikullovci nesër pret shpjegime nga PAN që kërkuan 6 ditë konsultime

Gazeta Express - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Telegrafi - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Institucionet, peng i interesave të ngushta partiake?

Zeri - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Zeka: Të enjten do të provohen numrat

Telegrafi - 08.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Ademi Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes. Zeka thotë se aq sa e njeh Mikullovcin, ai nuk është beson se deputeti më i moshuar i ...

Çfarë pret kryesuesi Mikullovci nga seanca e së enjtes

Koha.net - 08.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se pret nga përfaqësuesit e partive politike të japin propozime për ta zgjidhur ...

Zeka: Vetëvendosje po e shtynë Mikullovcin të bëjë veprime të pamatura

Zeri - 08.08.2017

Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Adem Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes. Zeka përmes një postimi në “facebook”, thotë se aq sa e njeh Mikullovcin, ai nuk beson ...

Hoti: Teuta Rugova ka votuar veç për shtyrje të seancës, ajo nuk do ta votojë qeverinë e PAN-it (Video)

Telegrafi - 08.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes në Kuvend të deputetëve të koalicionit ...

Hoti flet për qëndrimin e Teuta Rugovës, tregon se a do ta votojë koalicionin PAN (Video)

Zeri - 08.08.2017

Gjatë javës së kaluar nisi seanca konstituive për ta zgjedhur kryeparlamentarin nuk, por që nuk arriti të përfundonte si shkak i ndërprerjeve dhe mos pjesëmarrjes së PAN-it në kuvend.

Analisti: Nuk ka afat për konstituimin e Kuvendit të Kosovës

Java News - 08.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se seanca e thirrur për konstituimin e institucioneve të vendit, ka qenë e ngjashme me atë të pas zgjedhjeve të vitit 2014.Ai thotë se ...

Zeka: Vetëvendosje po e shtynë Mikullovcin të bëjë veprime të pamatura

Alb Portali - 08.08.2017

Loading... Deputeti i Nismës për Kosovën, Milaim Zeka ka thënë se Ademi Mikullovci po keqpërdoret nga disa të Vetëvendosjes. Zeka thotë se aq sa e njeh Mikullovcin, ai nuk është beson se deputeti më ...

Mikullovci thërret vazhdimin e seancës konstituive

Lajmi.net - 07.08.2017

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Adem Mikullovci në cilësinë e kryesuesit të seancës konstituive të Kuvendit ka caktuar vazhdimin e kësaj seancës për të enjten në orën 10:00.

AAK reagon për thirrjen e seancës nga Mikullovci

Lajmi.net - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Por nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thonë se nuk kanë informacion lidhur me këtë ...

Më 10 gusht, vazhdimi i seancës konstituive

Almakos - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në ftesën e thirrjes thuhet: “Seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të ...

Seanca konstituive vazhdon të enjten

Albeu.com - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në ftesën e thirrjes thuhet: Seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të ...

Mikullovci: Të mërkurën takimi konsultativ, të enjten seanca

Almakos - 07.08.2017

Megjithëse është caktuar një takim konsultativ me shefat e grupeve parlamentare, për të caktuar vazhdimin e seancës konstituive, kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci tashmë e ka caktuar vazhdimin e ...

Pas caktimit të seancës, flet Adem Mikullovci

Lajmi.net - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka thënë se seancën e ka thirrur për të enjten, meqë ai mund ta caktojë kur të dojë atë. “Jo, unë e caktoj seancën kur të ma merr mendja mua”, ka ...

Lekaj, VV-së e LAA-së, po qani me lot krokodili

Almakos - 07.08.2017

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka thënë për “Zërin” se nuk është në dijeni nëse të mërkurën do të ketë caktim të datës së vazhdimit të seancës.

Vazhdimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës më 10 gusht

Evropaelire - 07.08.2017

Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës do të vazhdojë ditën e enjte, më 10 gusht, thuhet në faqen zyrtare të Kuvendit të Kosovës. Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit dhe nënkryetarit të Kuvendit, janë ...

Haxhiu: Adem Mikullovci i ka të drejtat e plota për thirrjen e seancës konstituive

Lajmi.net - 07.08.2017

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka reaguar pas thirrjes së seancës konstituive Ajo në një postim në Facebook ka theksuar se kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci i ka të drejtat e ...

Milaim Zeka apel PAN-it: Ejani të enjten në seancë!

Lajmi.net - 07.08.2017

Depueteti i Nismës për Kosovën Milaim Zeka, ka konsideruar se vendimi i kryesuesit të seancës, Adem Mikullovci, që vazhdimi i seancës të mbahet të enjten, është i qëlluar.

Mikullovci: Unë e caktoj seancën kur të ma merr mendja

Lajm - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka thënë se seancën e ka thirrur për të enjten, meqë ai mund ta caktojë kur të dojë atë. “Jo, unë e caktoj seancën kur të ma merr mendja mua”, ka ...

Haxhiu: Konstituimi i Kuvendit duhet të bëhet sa më parë

Almakos - 07.08.2017

Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka thënë se bllokuesit duhet t’i kthehen seancave në Kuvend, ndërsa sipas saj,për t’i hapur rrugë krijimit të Qeverisë, konstituimi i Kuvendi ...

PAN-i vendos të mërkurën nëse do të merr pjesë në seancë

Lajmi.net - 07.08.2017

Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e enjte.

Milaim Zeka kritikon Mikullovcin, i kërkon PAN-it të shkojë në seancë

Almakos - 07.08.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e NISMA-së, Milaim Zeka, pas thirrjes së seancës për ditën e enjte nga ana e kryesuesit, Adem Mikullovci, u ka bërë thirrje koalicionit PAN që të marrë ...

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës të enjten është arbitrar

Almakos - 07.08.2017

Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e enjte.

Zyrtare/ Ky është qëndrimi i koalicionit PAN për seancën të enjten

Albeu.com - 07.08.2017

Koalicioni PAN është deklaruar pas vendimit të kryesuesit Adem Mikullovci qe vazhdimi i seancës të mbahet të enjten. Në një njoftim dërguar mediave , PAN këtë vendim e vlerëson si arbitrar.

PAN akuzon Mikullovcin: U kërkon LAA-së dhe VV-së të votojnë Veselin dhe Haradinajn

Albeu.com - 07.08.2017

Koalicioni PDK-AAK-NISMA, përmes një njoftimi për media, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e enjte.

Koalicioni PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës është arbitrar

Evropaelire - 07.08.2017

Koalicioni i Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismës për Kosovë, i njohur si koalicioni PAN, vendimin e kryesuesit për thirrje e seancës për 10 gusht e kanë ...

Gashi: Më mirë qeveri gjithëpërfshirëse se qeveri me 61 vota

Almakos - 07.08.2017

Partitë politike vazhdojnë të qëndrojnë të barrikaduara në qëndrimet e tyre në konstituimin e institucioneve, përderisa, PAN insiston në zgjedhjen e Kadri Veselit kryetar i Kuvendit, Vetëvendosje dhe ...

Mikullovci: Të mërkurën takimi konsultativ, të enjten seanca

Portalb - 07.08.2017

Megjithëse është caktuar një takim konsultativ me shefat e grupeve parlamentare, për të caktuar vazhdimin e seancës konstituive, kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci tashmë e ka caktuar vazhdimin e ...

Seanca konstituive vazhdon të enjten në ora 10:00 (Dokument)

Gazeta Express - 07.08.2017

​Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, ka thirrur për të enjten, më 10 gusht, në orën 10:00 vazhdimin e seancës së ndërprerë gjatë ditës së ...

Më 10 gusht, vazhdimi i seancës konstituive

Telegrafi - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në ftesën e thirrjes thuhet: “Seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të ...

Më 10 gusht, vazhdimi i seancës konstituive

Zeri - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive Adem Mikullovci, ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në ftesën e thirrjes thuhet: Seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të ...

Mikullovci: Të mërkurën takimi konsultativ, të enjten seanca

Telegrafi - 07.08.2017

Megjithëse është caktuar një takim konsultativ me shefat e grupeve parlamentare, për të caktuar vazhdimin e seancës konstituive, kryesuesi i Kuvendit Adem Mikullovci tashmë e ka caktuar vazhdimin e ...

Pas thirrjes së seancës për të enjten, vjen reagimi i AAK-së

Zeri - 07.08.2017

Rasim Selmanaj, anëtar i kryesisë së AAK-së dhe njëherit deputet i këtij subjekti, ka thënë se PAN nuk është i informuar që vazhdimi i seancës është thirrur në konsultim me të gjitha blloqet ...

Mikullovci: Unë e caktoj seancën kur të ma merr mendja

Gazeta Express - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka thënë se seancën e ka thirrur për të enjten, meqë ai mund ta caktojë kur të dojë ...

Lekaj, VV-së e LAA-së, po qani me lot krokodili

Telegrafi - 07.08.2017

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj ka thënë për “Zërin” se nuk është në dijeni nëse të mërkurën do të ketë caktim të datës së vazhdimit të seancës.

Pas caktimit të seancës, flet Adem Mikullovci

Zeri - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci, ka thënë për “Zeri.info” se seancën e ka thirrur për të enjten, meqë ai mund ta caktojë kur të dojë atë.

Lekaj VV-së e LAA-së, po qani me lotë krokodili

Zeri - 07.08.2017

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Pal Lekaj tha për gazetën Zëri, se nuk e din nëse të mërkurën do të ketë caktim të datës së vazhdimit të seancës.

Haxhiu: Bllokuesit t’i kthehen seancave në Kuvend

Koha.net - 07.08.2017

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se bllokuesit duhet t’i kthehen seancave në Kuvend, kështu t’i hapet rruga krijimit të Qeverisë.

Haxhiu: Mikullovci i ka të drejtat e plota për thirrjen e seancës konstituive, kurdo që e konsideron të nevojshme

Telegrafi - 07.08.2017

Deputetja nga radhët e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka thënë se bllokuesit duhet t’i kthehen seancave në Kuvend, ndërsa sipas saj, për t’i hapur rrugë krijimit të Qeverisë, konstituimi i Kuvendi ...

Zeka, apel PAN-it: Ejani të enjten në seancë!

Zeri - 07.08.2017

Depueteti i Nismës për Kosovën Milaim Zeka, ka konsideruar se vendimi i kryesuesit të seancës, Adem Mikullovci, që vazhdimi i seancës të mbahet të enjten, është i qëlluar, raporton zeri.info.

Milaim Zeka kritikon Mikullovcin, i kërkon PAN-it të shkojë në seancë

Telegrafi - 07.08.2017

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e NISMA-së, Milaim Zeka, pas thirrjes së seancës për ditën e enjte nga ana e kryesuesit, Adem Mikullovci, u ka bërë thirrje koalicionit PAN që të marrë ...

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës të enjten është arbitrar

Telegrafi - 07.08.2017

Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e enjte.

Zeka: Parlamentin e kanë mbipopulluar çobanët

Koha.net - 07.08.2017

Ish-gazetari, Milaim Zeka, tani deputet i koalicionit PAN, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar Kryesuesin e seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovcin, ka thënë se ...

PAN akuzon Mikullovcin, u kërkon LAA'së dhe VV'së t'i votojnë Veselin dhe Haradinajn

Gazeta Express - 07.08.2017

Koalicioni PDK-AAK-NISMA, përmes një komunikate për media, shpreh shqetësim për, sic e quajnë, vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e ...

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës është arbitrar

Koha.net - 07.08.2017

Prishtinë, 7 gusht 2017 - Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, përmes një komunikate për media, ka shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të ...

PAN: Vendimi për thirrjen e seancës të enjten është arbitrar

Ora news - 07.08.2017

Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, përmes një komunikate për shtyp, ka shprehur shqetësim për vendimintë kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e ...

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës të enjten është arbitrar

Zeri - 07.08.2017

koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, përmes një komunikate për shtyp, ka shprehur shqetësim për vendimintë kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e ...

Mospërcaktimi i afatit për konstituimin e Kuvendit po e çon vendin në krizë

Koha.net - 07.08.2017

Kushtetuta e Republikës së Kosovës nuk parasheh afate ligjore sa i përket konstituimin e Kuvendit. Përderisa me Kushtetutë përcaktohet afati prej 15 ditësh pas konstituimit të Kuvendit për formimin e ...

Gashi: Më mirë qeveri gjithëpërfshirëse se qeveri me 61 vota

Telegrafi - 07.08.2017

Partitë politike vazhdojnë të qëndrojnë të barrikaduara në qëndrimet e tyre në konstituimin e institucioneve, përderisa, PAN insiston në zgjedhjen e Kadri Veselit kryetar i Kuvendit, Vetëvendosje dhe ...

Gashi: Më mirë qeveri gjithëpërfshirëse se qeveri me 61 vota

Zeri - 07.08.2017

Partitë politike vazhdojnë të qëndrojnë të barrikaduara në qëndrimet e tyre në konstituimin e institucioneve, përderisa, PAN insiston në zgjedhjen e Kadri Veselit kryetar i Kuvendit, Vetëvendosje dhe ...

Kryesuesi ka të drejtë ta thërrasë seancën sa herë që e shesh të nevojshme, PAN-i e quan arbitrare

Koha.net - 07.08.2017

Të enjten deputetët do të kthehen sërish në sallë plenare me ftesë të kryesuesit Adem Mikullovci, por ende nuk dihet nëse aty do të jenë deputetët e PAN-it me emrin e kandidatit për kryetar.

PAN: Numrat i kemi, Veseli të enjten zgjedhet kryetar i Kuvendit (Video)

Gazeta Express - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci, deputet i Vetëvendosjes, e ka thirrur seancën për këtë të enjten, me vetëm një pikë të rendit të ditës, zgjedhjen e kryetarit ...

S’ka afate ligjore për konstituimin e Kuvendit të Kosovës, thotë Krasniqi

Koha.net - 07.08.2017

Albert Krasniqi nga KDI, në Interaktiv të KTV-së, ka thënë se seanca e thirrur për konstituimin e institucioneve të vendit, ka qenë e ngjashme me atë të pas zgjedhjeve të vitit 2014.

Më 10 gusht, vazhdimi i seancës konstituive

Alb Portali - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive, Adem Mikullovci ka caktuar vazhdimin e seancës për datën 10 gusht në orën 10:00. Në ftesën e thirrjes thuhet: “Seanca konstituive e Kuvendit i vazhdon punimet të ...

Kosovë, më 10 gusht seanca e radhës për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit

Java News - 07.08.2017

Kryesuesi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, Adem Mikullovci ka thirrur për të enjten më 10 gusht, në orën 10:00 vazhdimin e seancës së ndërprerë gjatë ditës së premte.

PAN: Vendimi i kryesuesit për thirrjen e seancës të enjten është arbitrar

Kosova Live - 07.08.2017

Koalicioni i PDK-së, AAK-së, Nismës për Kosovën dhe i partnerëve të tjerë, shpreh shqetësim për vendimin arbitrar të kryesuesit të seancës konstituive për vazhdimin e kësaj seance në ditën e enjte.