TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ekspertët e PS: Variantet për hetimin e fletëve

Shekulli - 17.07.2010

Mblidhen juristët socialistë. Fillon përgatitja për projektvendimin mbi Komisionin e ri Hetimor TIRANË - Partia Socialiste po shqyrton përmes ekspertëve të saj teknikalitetet e mundshme për të bërë transparencën e zgjedhjeve përmes hapjes ...

Negociatat PD-PS, një fundjavë reflektimi

Shekulli - 17.07.2010

Shtyhet takimi midis Patozit dhe Ruçit për në fillim të javës së ardhshme. Palët, hapësirë njëra-tjetrës për reflektim TIRANË - Ndërsa ditën e djeshme pritej zhvillimi i negociatave midis Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ky ...

Negociatat, shtyhet takimi Ruçi-Patozi

Ina - 17.07.2010

Ndërsa ditën e djeshme pritej zhvillimi i negociatave midis Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ky takim është shtyrë për në fillim të javës tjetër.

Draft-rezoluta, sot takim Patozi-Ruçi

Gazeta Start - 16.07.2010

Tiranë Gjatë ditës së sotme pritet të takohen sërish dy krerët e grupeve parlamentare, përkatësisht Astrit Patozi nga Partia Demokratike dhe Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste.

Shtyhet takimi mes Patozit e Ruçit. Palët, hapësirë për reflektim

Shekulli - 17.07.2010

TIRANË - Ndërsa ditën e djeshme pritej zhvillimi i negociatave midis Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike, ky takim është shtyrë për në fillim të javës tjetër.

Ruci-Patozi takohen sot per draft-rezoluten

Albeu.com - 16.07.2010

Negociatat për ngritjen e komisionit hetimor të zgjedhjeve të 28 qershorit pritet që të rifillojnë paraditen e sotme me një tjetër takim mes Gramoz Ruçit dhe Astrit Patozit.

PD-PS në bisedime direkte - Përpjekje për kapërcimin e ngërçit politik

DW - 16.07.2010

Hapja e bisedimeve direkte mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste për hetimin e zgjedhjeve të kaluara është në qendër të axhendës politike në Shqipëri.

Patozi-Ruçi, sqarime lidershipit për takimin

Shekulli - 15.07.2010

Pas negociatave, palët i kanë lënë kohë njëra-tjetrës që të diskutojnë me lidershipin përkatës për zhvillimin e negociatave Nuk ka datë për raundin tjetër të bisedimeve.

Mazhoranca dhe opozita të zgjedhin rrugën e bashkëpunimit

Ina - 15.07.2010

Shumica parlamentare në Shqipëri të enjten i kërkoi përsëri opozitës të zgjedhë rrugën e bashkëpunimit, për të implementuar rezolutën e Parlamentit Evropian.

Qeveria shqiptare dhe opozita bien dakort mbi komisionin parlamentar

SETimes - 15.07.2010

15/07/2010 TIRANE, Shqipëri -- Pas muajsh grindjesh, qeveria dhe opozita kanë rënë dakort që të krijojnë një komision parlamentar për të hetuar zgjedhjet e përgjithshme të diskutueshme të 2009.

Bisedimet PD-PS, fletvotimet përsëri problem

Botasot - 15.07.2010

Në Shqipëri shumica dhe opozita u ulën dje në bisedime në përpjekje për të gjetur një kompromis lidhur me cështjen e hetimit të zgjedhjeve të qershorit të vitit të kaluar.

Kutitë, koha që po ikën

Shekulli - 14.07.2010

Qeveria dhe opozita do të nisin sot shfaqjen e nisur pak muaj më parë. Me të njëjtën temë. Por që mund të përfundojë me të njëjtin rezultat: ngërçin politik, mostërheqjen e qeverisë dhe të opozitës përballë kërkesës për të bërë një hetim ...

Hetimi i zgjedhjeve, sot takimi Patozi-Ruçi

Gazeta Start - 14.07.2010

Tiranë Maxhoranca dhe opozita shqiptare i rikthehen sot bisedimeve të drejtëpërdrejta me takimin e dy kryetarëve të grupeve parlamentare, demokratit Astrit Patozi dhe socialistit Gramoz Ruçi.

Patozi dhe Ruçi nisin negociatat për zgjidhjen e krizës

Gazeta Start - 14.07.2010

Tiranë Përfaqësuesit e maxhorancës dhe opozitës në negociatat për zgjidhjen e krizës politike, Astrit Patozi dhe Gramoz Ruçi, nisën takimin mes tyre rreth orës 11:00 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.

Negociatat PS-PD, OK komisionit hetimor me shumicën e opozitës

Shekulli - 14.07.2010

UPDATE- Kreu i grupit te PS-se, Gramoz Ruci ka konfirmuar pas takimit me homologun demokrat, Astrit Patozi se të dy palët kanë vullnetin për ti dhënë një zgjidhje institucionale këtij problemi.

PD e PS dakord për komision të ri hetimor

BBC - 14.07.2010

Qeveria dhe opozita kanë ulur tonet e replikave dhe janë "shtruar" në bisedime. Kryetarët e grupeve parlamentare të PD dhe PS, Astrit Patozi dhe Gramoz Ruçi, kanë rënë dakord për ngritjen e një komisioni të ri hetimor, parlamentar, për ...

PD-PS, ekziston vullneti për zgjidhjen e krizës

Gazeta Start - 14.07.2010

Tiranë Takimi i sotëm mes dy përfaqësuesve të partive politike kryesore, duket se po afron zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri. Përfaqësuesi demokrat Astrit Patozi dhe socialisti Gramoz Ruçi, mbajtën nga një konferencë shtypi menjëherë ...

Patozi-Ruci, sot në tryezë negociatash

Shqipmedia - 14.07.2010

Astrit Patozi dhe Gramoz Ruci ulen sot për te filluar negociatat, ne përgjigje te apelit evropian për t’i dhënë fund krizës politike ne vend. Dy krerët e grupeve me te mëdha parlamentare do te takohen ne orën 11:00 te paradites , ne ...

Fillojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri

Alsat - 14.07.2010

Rifillimi sot i negociatave për të zgjidhur krizën politike njëvjeçare synon në arritjen e një kompromisi lidhur me mënyrën e transparencës së zgjedhjeve parlamentare të 28 qershorit 2009, për të cilën palët deri tani nuk kanë rënë dakort.

Tiranë:Sot fillojnë negociatat për zgjidhjen e krizës

Ina - 14.07.2010

Kryetarët e dy grupeve parlamentare kryesore në vend, janë gati të ulen sot në një tryezë të përbashkët për të rinisur negociatat mbi zgjidhjen e krizës politike në vend.

Nisin sot negociatat për krizën, Ruçi: Gati të hetojmë në verë

24 orë - 14.07.2010

Dy kryetarët e grupeve parlamentare, Astrit Patozi i PD-së dhe Gramoz Ruçi i PS-së do të takohen sot në orën 11:00, në selinë e Kryesisë së Kuvendit, për të hedhur hapat e parë drejt një ...

Tiranë: PD e PS diskutojnë për krizën

Evropaelire - 14.07.2010

Shefat e grupeve kuvendore të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste, Astrit Patozi e Gramoz Ruçi, kanë filluar bisedimet për krizën. Patozi e Ruçi kanë marrë mandatin e partive përkatëse për të gjetur rrugët për daljen nga kriza ...

Negociatat, vijon takimi Patozi-Ruçi

Top Channel - 14.07.2010

Vijon takimi mes negocitorit demokrat Astrit Patozi dhe atij socialist Gramoz Ruçi, për zgjidhjen e krizës politike në vend. Takimi zhvillohet në kryesinë e kuvendit, ndërsa Patozi dhe Ruçi do të vendosin të vetëm, ballë përballë sot, për ...

Nisin negociatat Ruçi e Patozi ulen në tryezë

24 orë - 14.07.2010

Dy kryetarët e grupeve parlamentare, Astrit Patozi i PD-së dhe Gramoz Ruçi i PS-së kanë hyrë në orën 10:30, në selinë e Kryesisë së Kuvendit, për të hedhur hapat e parë drejt një ...

Ruçi: Palët vullnet për zgjidhje

Top Channel - 14.07.2010

Mazhoranca dhe opozita duket se më në fund po e gjejnë gjuhën e përbashkët për zgjidhjen e ngërcit politik që ka mbërthyer prej rreth një viti vendin.

Kriza, PD- PS nisin negociatat, "ngërci" kutitë e votimit

24 orë - 14.07.2010

Mbyllet pas më shumë se dy orësh raundi i parë i negociatave për zgjidhjen e krizës. Ruci: Në komisionin e ri hetimor do kemi shumicën dhe drejtimin. Fletët e votimit, temë në takimet e tjera.

Ruçi: Ramë dakord për ngritjen e komisionit hetimor

Ina - 14.07.2010

Takimi i parë mes kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi dhe atij të grupit të PD-së, Astrit Patozi, për të negociuar mbi ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit, që shënuan dhe krizën e tejzgjatur politike ...

Patozi: Transparencë pa shkelur Kushtetutën

Top Channel - 14.07.2010

I mandatuari i mazhorancës për negociata për zgjidhjen e ngërcit, Astrit Patozi deklaroi se shpreson që në ditët e ardhshme të procedohet sa më parë për ngritjen e Komisionit hetimor, më qëllim transparencën dhe jo shkeljen e kushtetutës ...

Ruci e Patozi bien dakord per komisionin, negociata te tjera per fletet

Albeu.com - 14.07.2010

Pas takimit kokë me kokë, i pari për nisjen e negociatave, kryetarët e dy grupeve parlamentare, ai i PD-së Patozi dhe i PS-së Ruçi kanë deklaruar se kanë rënë dakord për ngritjen e komisionit të ri hetimor për zgjedhjet, por për fletët e ...

Përfundoi takimi Patozi-Ruçi

Shqipmedia - 14.07.2010

Pas më shumë se dy orë bisedime në ambjentet e Kryesisë së Kuvendit, përfundoi takimi i fazës pasuese të negociatave mes Maxhorancës dhe opozitës, për zgjidhjen e krizës politike.

PD e PS dakord për komision të ri hetimor

24 orë - 14.07.2010

PD dhe PS bien dakord për ngritjen e një komisioni të ri për hetimin e 'parregullsive' të zgjedhjeve të vitit të ...

Patozi-Ruci, ‘OK’ komisionit

Top Channel - 14.07.2010

Takimi i parë 90 minutësh mes Astrit Patozit dhe Gramoz Ruçit ka përfunduar me premtime të dyanshme për ngritjen e një komisioni të ri parlamentar, që do të duhet të hetojë zgjedhjet e vitit të kaluar.

Tiranë: Të mërkurën fillojnë negociatat për zgjidhjen e krizës

Telegrafi - 14.07.2010

Maxhoranca dhe opozita pritet që të rinisin negociatat për zgjidhjen e krizës politike. Dy kryetarët e grupeve parlamentare, Astrit Patozi i PD-së dhe Gramoz Ruçi i PS-së do të takohen në selinë e Kryesisë së Kuvendit, për të hedhur hapat ...

Fillojnë bisedimet për zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri

Yll Press - 14.07.2010

Negociatat e sotme mbështeten në rezolutën e javës së kaluar të Parlamentit Europian, ku drejtuesve politikë të Tiranës u kërkohet të zgjidhin krizën duke ngritur një komision hetimor, në të cilin shumicën ta ketë opozita, për të realizuar ...

Sot takimi Patoz-Ruçi

Botasot - 14.07.2010

Krerët e grupeve parlamentare të PD-së dhe PS-së do të takohen sot rreth orës 11:00 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ku do të diskutojnë mbi modalitetet e ngritjes së një komisioni hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit 2009.

Nisin negociatat Ruçi e Patozi ulen në tryezë

BalkanWeb - 14.07.2010

TIRANE- Maxhoranca dhe opozita rinisin negociatat për zgjidhjen e krizës politike. Dy kryetarët e grupeve parlamentare, Astrit Patozi i PD-së dhe Gramoz Ruçi i PS-së kanë hyrë sot në orën 10:30 minuta në selinë e Kryesisë së Kuvendit, për ...

Kriza, PD- PS nisin negociatat, "ngërci" kutitë e votimit

BalkanWeb - 14.07.2010

TIRANE- Maxhoranca dhe Opozita rinisin negociatat duke rënë dakord për ngritjen e një komisioni të ri hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit por mbeten të ndarë në objektin e hetimit të këtij komisioni.

Takohen Patozi e Ruçi, vullnet për zgjidhje

Koha.net - 14.07.2010

Tiranë, 14 korrik - Mazhoranca dhe opozita duket se më në fund po e gjejnë gjuhën e përbashkët për zgjidhjen e ngërçit politik që ka mbërthyer prej rreth një viti vendin.

Ruçi: Palët vullnet për zgjidhje

Botasot - 14.07.2010

Pas takimit të sotëm mes negociatorëve, atij demokrat Astrit Patozi dhe atij socialist Gramoz Ruçi, ky i fundit doli në një konferencë për media. "Ka vullnet dypalësh për zgjidhjen e krizës.

Patozi: Transparencë pa shkelur Kushtetutën

Botasot - 14.07.2010

"I bëra të qartë bashkëbiseduesit tim, Gramoz Ruçi se mazhoranca është për respektimin e plotë të shtetit ligjor dhe brenda këtyre hapësirave është gati të pranojë cdo lëshim të opozitës.

Bien dakord për ngritjen e Komisionit hetimor

Telegrafi - 14.07.2010

Takimi i parë mes kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi dhe atij të grupit të PD-së, Astrit Patozi, për të negociuar mbi ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet e 28 qershorit, që shënuan dhe krizën e tejzgjatur politike ...

Patozi: Transparencë pa shkelur Kushtetutën

Telegrafi - 14.07.2010

I mandatuari i mazhorancës për negociata për zgjidhjen e ngërçit, Astrit Patozi deklaroi se shpreson që në ditët e ardhshme të procedohet sa më parë për ngritjen e Komisionit hetimor, më qëllim transparencën dhe jo shkeljen e kushtetutës ...

Ruçi: Palët vullnet për zgjidhje

Yll Press - 14.07.2010

Pas takimit të sotëm mes negociatorëve, atij demokrat Astrit Patozi dhe atij socialist Gramoz Ruçi, ky i fundit doli në një konferencë për media.

Takohen Patozi e Ruçi, vullnet për zgjidhje

Lajmetsot - 14.07.2010

Takohen Patozi e Ruçi, vullnet për zgjidhje Mazhoranca dhe opozita duket se më në fund po e gjejnë gjuhën e përbashkët për zgjidhjen e ngërçit politik që ka mbërthyer prej rreth një viti vendin.

Patozi-Ruci, ‘PO’ komisionit

Yll Press - 14.07.2010

Dy kreret e grupeve parlamentare kanë rënë dakord në parim, që të përmbushet edhe një kërkese tjetër e opozitës, per gjetjen e modaliteteve qe Partia Socialiste te kete edhe juridikisht te garantuar shumicen ne kete komision, qe deri tani ...

PD e PS dakord për komision të ri hetimor

Botasot - 14.07.2010

Kryetarët e grupeve parlamentare të PD dhe PS, Astrit Patozi dhe Gramoz Ruçi, kanë rënë dakord për ngritjen e një komisioni të ri hetimor, parlamentar, për pretendimet e opozitës për parregullsi gjatë zgjedhjeve të vitit të kaluar.

PD dhe PS zhvillojnë një takim për zbatimin e rezolutës së PE

Botasot - 14.07.2010

Sot në mjediset e Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë, u zhvillua një takim i krerëve të grupeve parlamentare, Astrit Patozi nga Partia Demokratike dhe Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste.

Shqipëri: Bisedimet PD-PS; Fletë-votimet përsëri problem

VOA - 14.07.2010

Në Shqipëri shumica dhe opozita u ulën sot në bisedime në përpjekje për të gjetur një kompromis lidhur me cështjen e hetimit të zgjedhjeve të qershorit të vitit të kaluar.

Rezoluta, Berisha: Patozi, takim me Ruçin

Shekulli - 13.07.2010

Kryeministri i Shqipërisë mandatoi dje kryetarin e Grupit të PD për të zhvilluar bisedime me homologun e tij socialist Për fletët e votimit, lideri i mazhorancës sugjeroi që Rama t'i drejtohet Kushtetueses ose Strasburgut TIRANË - Pas ...

PS: Nuk ka zgjidhje pa plotësimin e kërkesave të rezolutës së PE

Shekulli - 13.07.2010

Klosi: PE dha rrugëdaljen nga kriza, lejimin e transparencës së plotë të zgjedhjeve TIRANË - Partia Socialiste shprehu dje qëndrimin se nuk do të ketë asnjë hap përpara drejt zgjedhjes së krizës në rast se nuk zbatohet rezoluta e miratuar ...

Maxhoranca dhe opozita rinisin nesër negociatat

Gazeta Start - 13.07.2010

Tiranë Maxhoranca dhe opozita shqiptare do të rinisin negociatat në nivel kryetarësh të grupeve parlamentare për zgjidhjen e krizës politike. Takimi i parë do të zhvillohet nesër në orën 11:00 në kryesinë e Kuvendit.

PD - PS gati për bisedime

BBC - 13.07.2010

Në Shqipëri maxhoranca dhe opozita pritet të nisin bisedimet në një tjetër tentativë për t'i dhënë fund krizës politike, e cila që prej afro një viti mban të mbërthyer vendin.

Kriza, Ruçi-Patozi: Të mërkurën nisin zyrtarisht negociatat

Shekulli - 13.07.2010

UPDATE - Ka zgjatur vetëm 20 minuta takimi I sotëm mes të mandatuarve të PS dhe PD për të negociaur për zgjidhjen e krizës politike në vend. Ruci dhe Patozi kanë përcaktuar orën 11:00 të së mërkurës si kohën kur do të nisin zyrtarisht ...

PD cakton Patozin ndermjetes per transparencen e zgjedhjeve

Albeu.com - 13.07.2010

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë të ditur se Partia Demokratike ka ngarkuar drejtuesin e grupit të saj parlamentar, Astrit Patozi, që të ndërmjetësoje me Partinë Socialiste për hetimin e zgjedhjeve të vitit të kaluar.

Kriza, PS mbledh sot grupin për negociatat me Berishën

24 orë - 13.07.2010

Grupi parlamentar i PS-së do të mblidhet sot, rreth orës 13:00, për të diskutuar për ftesën e bërë publikisht nga kryeministri Sali Berisha një ditë më ...

Sot takimi Patozi-Ruci, zbulohen detajet

Albeu.com - 13.07.2010

Jepen shenjat e para të zgjidhjes së krizës politike dhe ngërçit që ka mbërthyer politikën prej një viti prej zgjedhjeve të 28 qershorit 2009. Ndonëse palët janë vigjilentë të marrin sa më shumë në tavolinë, rezoluta e ... ...

Patozi sot kontakton Ruçin

Ina - 13.07.2010

Partia Socialiste mbledh grupin parlamentar. Mbledhja do të kryesohet nga kreu i grupit kuvendor, Gramoz Ruçi dhe ne te pritet të diskutohet edhe mbi qëndrimin që do të mbahet gjatë negociatave dhe detaje të tjera teknike që lidhen me ...

Negociatat, PS mandaton Ruçin

Top Channel - 13.07.2010

Grupi i Partisë Socialiste mandatoi kreun e deputetëve Gramoz Ruci për negociata me mazhorancën për zgjidhjen e krizës politike në vend. Mbledhja e grupit që zgjati rreth 45 minuta caktoi Rucin për të biseduar me palën tjetër për pikat e ...

Hetimi i zgjedhjeve, të mërkurën takimi i parë Patozi-Ruci

Top Channel - 13.07.2010

Politika shqiptare i është rikthyer komunikimit të drejtpërdrejt pa ndërmjetësim ndërkombetar për cështjen e hetimit të zgjedhjeve.(UPDATE) Dy kryetaret e grupeve më të medha parlamentare, demokrati Astrit Patozi dhe socialisti Gramoz Ruçi ...

PS mandaton Gramoz Rucin per negociatat

Albeu.com - 13.07.2010

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste ka mandatuar kreun e saj, Gramoz Ruçi për të nisur negociatat me kreun e grupit të demokratëve, Patozi për gjetjen e zgjidhjes së ngërçit politik në vend.

Kriza, nesër rinisin negociatat PS mandaton Rucin

24 orë - 13.07.2010

Pesë ditë nga miratimi i rezolutës për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, maxhoranca dhe opozita rinisin negociatat për të zgjidhur krizën politike një ...

Negociatat, neser ne oren 11:00 takimi Patozi-Ruci

Albeu.com - 13.07.2010

Kryetarët e dy grupeve parlamentare, Astrit Patozi dhe Gramoz Ruçi, do të zhvillojnë takimin e parë të negociatave për zgjidhjen e krizës politike, nesër në orën 11:00 në Kryesinë e Kuvendit.

Zgjidhja e krizës, rinisin negociatat PD-PS

Ina - 13.07.2010

Dy partitë kryesore në vend, duket se iu janë rikthyer negociatave të përbashkëta mes tyre me qëllim zgjidhjen e krizës politike në vend. Kështu, burimet pranë tyre konfirmojnë se pritet që të zhvillohet një tryezë bisedimesh mes dy ...

PD - PS gati për bisedime

24 orë - 13.07.2010

Kryetarët e dy grupeve parlamentare, Patozi dhe Ruçi, pritet të nisin bisedimet për krizën ...

PS, reagim kundër Metës

Top Channel - 13.07.2010

PS ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministrit, Ilir Meta i cili në emër të Lëvizjes Socialiste për Integrim tha se për hetimin e fletëve të votimit, opozita duhet të nxitojë për të bërë kërkesë në Gjykatën Kushtetuese.

Kriza, PS mbledh sot grupin për negociatat me Berishën

BalkanWeb - 13.07.2010

TIRANE- Deputetët socialistë do të vendosin sot në lidhje me ecurinë e bisedimeve dhe negociatave me maxhorancën. Grupi parlamentar i PS-së do të mblidhet sot, rreth orës 13:00, për të diskutuar për ftesën e bërë publikisht nga ...

Kriza, nesër rinisin negociatat PS mandaton Rucin

BalkanWeb - 13.07.2010

TIRANE- Pesë ditë nga miratimi i rezolutës për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, maxhoranca dhe opozita rinisin negociatat për të zgjidhur krizën politike një vjecare.

Nesër takimi shpresëdhënës për përfundimin e krizës në Shqipëri

Koha.net - 13.07.2010

Tiranë, 13 korrik - Politika shqiptare i është rikthyer komunikimit të drejtpërdrejt pa ndërmjetësim ndërkombëtar për çështjen e hetimit të zgjedhjeve.

PD - PS gati për bisedime

Telegrafi - 13.07.2010

Në Shqipëri mazhoranca dhe opozita pritet të nisin bisedimet në një tjetër tentativë për t’i dhënë fund krizës politike, e cila që prej afro një viti mban të mbërthyer vendin.

PD - PS gati për bisedime

Botasot - 13.07.2010

Shkak janë bërë kundërshtimet mes palëve lidhur me mënyrën se si u zhvilluan zgjedhjet parlamentare të 28 qershorit të vitit të kaluar. Opozita ka kërkuar transparencë nëpërmjet hapjes së kutive të votimit, por maxhoranca thotë se kjo ...

Nisin bisedimet PD-PS, të mërkurën takimi i parë Patozi-Ruci

Koha.net - 13.07.2010

Tiranë, 13 korrik - Politika shqiptare i është rikthyer komunikimit të drejtpërdrejt pa ndërmjetësim ndërkombetar për çështjen e hetimit të zgjedhjeve.

Tiranë, nesër bisedime të drejtpërdrejta për çështjen e zgjedhjeve

VOA - 13.07.2010

Në Shqipëri kryetarët e grupeve parlamentare të partisë demokratike dhe asaj socialiste Astrit Patozi dhe Gramoz Ruci, do të takohen nesër për të nisur bisedime të reja për zgjidhjen e çështjes së hetimit të zgjedhjeve të qershorit 2009.

Rezoluta e re..

Shekulli - 12.07.2010

Me rezolutën e fundit, Parlamenti Europian ringriti edhe njëherë në këmbë shpresën e rrëzuar për hetimin e zgjedhjeve shqiptare të 28 qershorit.

Berisha: Patozi gati të takohet me Ruçin. Votat? PS, në Strasburg

Shekulli - 12.07.2010

TIRANË- Kryeministri Sali Berisha, duke shprehur edhe njëherë gatishmërinë e mazhorancës për zbatimin e rezolutës së PE-së ka deklaruar se kreu i grupit të PD-së, Astrit Patozi ka mandatin e plotë që të takojë homologun socialist Gramoz ...

Berisha: Patozi, mandat për të takuar Rucin

Top Channel - 12.07.2010

Kryeministri Sali Berisha deklaroi se kryetari i grupit parlamentar demokrat Astrit Patozi ka mandatin e plotë që të takojë kreun e grupit socialist Gramoz Ruci për të diskutuar për konkretizimin e rezolutës së Parlamentit Evropian.

PS: Të krijohet komisioni

Top Channel - 12.07.2010

Partia Socialiste ka parashtruar edhe njehere kerkesat e saj drejtuar kryeministrit Berisha, ne baze te te cilave eshte transparenca e zgjedhjeve te 28 qershorit.

PS, Klosi: Berisha të harrojë djegien e fletëve të votimit

24 orë - 12.07.2010

PS kërkon ngritjen e një komisioni të ri hetimor ku shumicën, dhe kryetarin ta ketë opozita. Komisioni të ketë mandatin për hetimin e materialeve ...

PS, Klosi: Berisha të harrojë djegien e fletëve të votimit

BalkanWeb - 12.07.2010

TIRANE- Partia Socialiste deklaron se është e gatshme të nisë punën për të zgjidhur krizën politike në vend, duke u mbështetur në rezolutën e PE-së, e cila, sipas PS-së, kërkon transparencën e zgjedhjeve.

PD cakton Astrit Patozin ndërmjetës për transparencën e zgjedhjeve

VOA - 12.07.2010

Kryeministri Sali Berisha beri sot te ditur se Partia Demokratike ka ngarkuar drejtuesin e grupit te saj parlamentar Astrit Patozi, qe te ndermjetesoje me Partine Socialiste per hetimin e zgjedhjeve te vitit te kaluar.

PD cakton Astrit Patozin ndërmjetës për transparencën e zgjedhjeve

Botasot - 12.07.2010

Kryeministri Sali Berisha bëri sot të ditur se Partia Demokratike ka ngarkuar drejtuesin e grupit të saj parlamentar Astrit Patozi, që të ndërmjetësojë me Partinë Socialiste për hetimin e zgjedhjeve të vitit të kaluar.

Berisha urdhëron ngritjen e komisionit hetimor për zgjedhjet

Koha.net - 12.07.2010

Tiranë 12 korrik - Vetëm disa ditë nga miratimi i rezolutës për Shqipërinë nga Parlamenti Europian dy forcat kryesore politike në Shqipëri - PS dhe PD duket se do të gjejnë gjuhën për zbatimin e një prej pikave kryesore të saj, ngritjen e ...

PD cakton Astrit Patozin ndërmjetës për transparencën e zgjedhjeve

Yll Press - 12.07.2010

Kryeministri Berisha tha se mirëpret çdo propozim nga opozita socialiste, qoftë duke marrë pjesë në komisionin hetimor të krijuar tashmë, qoftë duke ngritur një komision të ri, për të cilin ai vetë ua kishte ofruar shumicën dhe kryesimin ...

PD, Astrit Patozi ndërmjetës për transparencën e zgjedhjeve

Telegrafi - 12.07.2010

Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka bërë të ditur se Partia Demokratike ka ngarkuar drejtuesin e grupit të saj parlamentar, Astrit Patozi, që të ndërmjetësoje me Partinë Socialiste për hetimin e zgjedhjeve të vitit të kaluar.