TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas eliminimit, Partizani pushon deri më 20 korrik

Panorama Sport - 11.07.2015

Pjesëmarrja e Partizanit në Ligën e Europës rezultoi vetëm 180 minuta, pasi të kuqtë e trajnerit Starova u mundën në dy përballjet me Stromsgodset. Disfata i ka ndryshuar planet te “demat”, pasi ...

Partizani eliminohet pa shkëlqim, Kukësi mban nderin e shqiptarëve në Europa League

SOT - 10.07.2015

Skuadrat shqiptare luajtën dje aktin e dytë të turit të parë paraeliminator në Europa League, ku nga tre pjesëmarrje garën për më tutje do ta vazhdojë vetëm Kukësi, i cili u kualifikua falë fitores ...

Sulmuesi kosovar i Stromsgodset, përshëndeti me shqiponjë tifozët shqiptarë

Zhurnal - 10.07.2015

Sulmuesi kosovar, Flamur Kastrati, ka qenë titullar në fitoren e skuadrës së tij Stromsgodset ndaj Partizanit të Tiranës. Ish-kampionët e Norvegjisë triumfuan 1-0 në kryeqytetin shqiptar dhe me ...

Sulmuesi kosovar i Stromsgodset, përshëndeti me shqiponjë tifozët shqiptarë (Foto)

Lajm - 10.07.2015

Sulmuesi kosovar, Flamur Kastrati, ka qenë titullar në fitoren e skuadrës së tij Stromsgodset ndaj Partizanit të Tiranës. Ish-kampionët e Norvegjisë triumfuan 1-0 në kryeqytetin shqiptar dhe me ...

Sulmuesi kosovar i Stromsgodset, përshëndeti me shqiponjë tifozët shqiptarë (Foto)

Telegrafi - 10.07.2015

Sulmuesi kosovar, Flamur Kastrati, ka qenë titullar në fitoren e skuadrës së tij Stromsgodset ndaj Partizanit të Tiranës. Ish-kampionët e Norvegjisë triumfuan 1-0 në kryeqytetin shqiptar dhe me ...

Pret ndryshime në bankën e Partizanit

Botasot - 10.07.2015

Me përfundimin e aventurës evropiane në futboll, Partizani nga Tirana e gjen tashmë veten sërish në kërkim të një trajneri. Pas sfidës me Stromgodset, Sylejman Starova konfirmoi atë që kishte bërë të ...

Trajneri i Partizanit Sulejman Starova

ABC News - 10.07.2015

Eleminimin nga Europa e përjetoi shumë keq. Sulejman Starova, trajneri i Partizanit, priti shumë minuta për t’u qetësuar derisa vendosi më në fund të dilte përpara mediave.

Partizani i vendosur për përmbysjen, Starova: Do t’ia dalim

SOT - 09.07.2015

Trajneri i Partizanit Sulejman Starova bëri një prezantim të forcës së skuadrës dje pasdite në konferencën e zakonshme për shtyp një ditë para takimit të rëndësishëm ndaj Stromsgodset norvegjeze, në ...

Liga e Europës, eliminohet Partizani. Norvegjezët fitojnë edhe në Tiranë

Top Channel - 09.07.2015

Partizani ka humbur edhe sfidën kthyese të Ligës së Europës kundër Stromsgodset, duke u përshendetur nga ky kompeticion. Ndeshja e së enjtes në “Qemal Stafa” përfundoi ...

Partizani mundet sërish, eleminohet

Albeu.com - 09.07.2015

Partizani ka humbur sërish me Stromsgodset, në fushën e kësaj të fundit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 95-të nga ana e Valsvik. Ekipi kryeqytetas shqiptar është eleminuar kështu që në ...

Partizani i thotë "lamtumirë" Europa League, mposhtet sërish nga skuadra norvegjeze

SOT - 09.07.2015

Partizani ka humbur sërish me Stromsgodset, në fushën e kësaj të fundit. Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 95 nga ana e Valsvik. Ekipi kryeqytetas shqiptar është eliminuar në fazën e parë ...

Partizani eleminohet nga Europa League

LajmiFundit - 09.07.2015

Partizani nuk arrin të përmbysë Stromgodset duke u eliminuar që në raundin e parë të Europa League, duke humbur në fund me një gol të Vagan Moen që shënoi në të vetmin rast në 90-të minuta që ...

Partizan sulmues për të synuar kualifikimin

Botasot - 09.07.2015

Të shoqëruar nga një javë e mbushur me polemika që nuk i përkasin fushës, Partizani duket i përqëndruar për sfidën e kthimit të Europa League ndaj Stromsgodset.

Bjorn Petter Ingebretsen: Në Tiranë për të fituar

Botasot - 09.07.2015

Informacionet se në Shqipëri Partizani ka një tifozëri të zjarrtë dhe që do të jetë arma më e fortë e të kuqve në “Qemal Stafa” mund të kenë frikësuar stafin teknik të Stromsgodset, por jo tifozët e ...

Partizani nuk ia del, mundet sërish nga Stromsgodset dhe eliminohet

BalkanWeb - 09.07.2015

Partizani i thotë lamtumirë Europës që në turin e parë. Të kuqtë janë mundur sot 0-1 nga norvegjezët e Stromsgodset duke u eliminuar përfundimisht nga ky kompeticion.

Liga e Europës, eliminohet Partizani

Mapo - 09.07.2015

Liga e Europës, eliminohet Partizani Postuar më: 09 Korrik 2015 22:23 Liga e Europës, eliminohet Partizani. Norvegjezët fitojnë edhe në Tiranë Partizani ka humbur edhe sfidën kthyese të Ligës së ...

Shuhet ëndrra e Partizanit në EL

Telegrafi - 09.07.2015

Partizani ka pësuar humbje minimale me rezultat 0-1 nga Stromsgodset. Partizani nuk arrin të përmbysë Stromsgodset duke u eliminuar që në raundin e parë të Europa League, duke humbur në fund me një ...

"Ne besojmë", tifozët e Partizanit video inkurajuese për sfidën e sotme

Shqiptarja - 09.07.2015

TIRANË - Një surprizë të bukur u kanë bërë tifozët e "Demave të kuq" lojtarëve të ekipit të tyre të zemrës në prag të ndeshjes së kthimit përballë norvegjezëve të Stromsgodset e vlefshme për turin e ...

Trajneri i Stromsgodset paralajmëron Partizanin: Kemi ardhur për të fituar

Gazeta Dita - 09.07.2015

Informacionet se në Shqipëri, Partizani ka një tifozëri të zjarrtë dhe që do të jetë arma më e fortë e të kuqve në “Qemal Stafa” mund të kenë frikësuar stafin teknik të Stromsgodset, por jo tifozët e ...

Partizani tenton përmbysjen ndaj Stromsgodset, ja formacionet zyrtare

Panorama Sport - 09.07.2015

Partizani - Stromsgodset sot ora 20:00 Formacionet zyrtare Partizani: Hoxha, Fejzullahu, Bicaj, Vrapi, Kalari, Vila, Batha, Mazrekaj, Fazliu, Plaku, Raçiç; Trajner: Sulejman Starova Stromsgodset: ...

Një Partizan sulmues për të synuar kualifikimin

Gazeta Dita - 09.07.2015

Të shoqëruar nga një javë e mbushur me polemika që nuk i përkasin fushës, Partizani duket i përqendruar për sfidën e kthimit të Europa League ndaj Stromsgodset.

Liga e Europës, LIVE nga ”Qemal Stafa” Partizani – Stromsgodset 0-0

Panorama Sport - 09.07.2015

LIVE’ Partizani - Stromsgodset 0-0 Golat: Formacionet zyrtare Partizani: Hoxha, Fejzullahu, Bicaj, Vrapi, Kalari, Vila, Batha, Mazrekaj, Fazliu, Plaku, Raçiç; Trajner: Sulejman Starova Stromsgodset: ...

Starova lë postin e trajnerit: Nexhipin e aktivizova për hatër të tifozëve

Panorama Sport - 09.07.2015

Sulejman Starova shpeh keqardhje për eleminimin e Partizanit. Trajneri i të kuqve deklaroi pas ndeshjes se ekipi i tij meritonte më shumë dhe se ka bërë maksimumin.

Partizani nuk dorëzohet, Starova i bindur se do ta përmbysin Stromsgodset

SOT - 08.07.2015

Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova,është i bindur se skuadra e kuqe e ka forcën e duhur për ta përmbysur rezultatin e ndeshjes së parë ndaj norvegjezëve të Stromsgodset, e humbur 3-1 në raundin ...

Partizani "tremb" norvegjezët me ... temperaturat

Albeu.com - 08.07.2015

Stromsgodset i trembet temperaturave të larta që do të jenë në Tiranë në orarin ndeshjen e kthimit me Partizanin e vlefshme për turin e parë eliminator të Europa League.

Starova tani e ka me Mazrekajn, s’ka vizë, Laçi humbet Mustafën

BalkanWeb - 08.07.2015

Nga : JETON SELIMI* Partizani kërkon të mbështetet te treshja tifozë-temperatura-bar natyral për të arritur përmbysjen e madhe ndaj norvegjezëve të Strymsgodsetit.

Starova, Partizan me 3 sulmues ndaj Stromsgodset

Botasot - 08.07.2015

Për të dytën ditë radhazi Partizani e zhvilloi seancën stërvitore në terrenin e shkëlqyer të “Qemal Stafës”, aty ku të enjten në mbrëmje i mbështetur nga tifozëria e zjarrtë, do të kërkojë pëmbysjen ...

Curri, në orbitën e Partizanit

Panorama - 08.07.2015

Dueli mes trajnerëve të Partizanit dhe Shkëndijës së Tetovës mund të shtrihet edhe në rang klubesh për sa u përket përforcimeve në merkaton e verës. Flitet se Debatik Curri ndodhet mes ofertave të dy ...

Curri, në orbitën e Partizanit, “derbi” me Duron që e kërkon te Shkëndija

Panorama Sport - 08.07.2015

Dueli mes trajnerëve të Partizanit dhe Shkëndijës së Tetovës mund të shtrihet edhe në rang klubesh për sa u përket përforcimeve në merkaton e verës. Flitet se Debatik Curri ndodhet mes ofertave të dy ...

Vendoset heshtja në debatin e gjatë Duro-Starova

Panorama Sport - 08.07.2015

Për disa ditë me radhë, opinioni sportiv u njoh me një debat të hapur mes ish-trajnerit Shpëtim Duro dhe trajnerit aktual të Partizanit Sulejman Starova.

Mazrekaj titullar, ja planet anti-Stromsgodset

Panorama Sport - 08.07.2015

Drejtuesit e Partiza nit nuk e kanë pri tur mirë lajmin e përfshirjes së Mentor Mazrekajt në një turne minifutbolli në Kosovë të dielën e shkuar. Duke ditur se ndodhen përballë një ndeshjeje ...

Partizani ndaj Stromsgodset, tifozët organizohen si në derbi

Gazeta Dita - 08.07.2015

Partizani po përgatit sfidën e kthimit ndaj Stromsgodset njësoj sikur të ishte një sfidë derbi ndaj rivalëve të Tiranës. Impenjimit të skuadrës i shtohet ai i drejtuesve të klubit, por edhe i ...

Starova: Jemi të motivuar në maksimum, do tentojmë përmbysjen e madhe

Panorama Sport - 08.07.2015

Starova beson te përmbysja. Trajneri i Partizanit ka folur para ndeshjes së nesërme me norvegjezët e Stromsgodset ku të kuqtë luajnë ndeshjen e kthimit e vlefshme për turin e parë të Europa League.

Video inkurajuese, personazhet VIP i japin zemër Partizanit për kualifikimin

Panorama Sport - 08.07.2015

Partizani do të luajë nesër (e enjte) ndeshjen e kthimit ndaj norvegjezëve të Stromsgodset e vlefshme për turin e parë të Europa League. Të kuqtë janë mundur 3-1 në ndeshjen e parë dhe tashmë do t’ju ...

Sfida e Partizanit, personazhet VIP i japin zemër nëpërmjet një video inkurajuese

Gazeta Tema - 08.07.2015

Partizani do të luajë nesër (e enjte) ndeshjen e kthimit ndaj norvegjezëve të Stromsgodset e vlefshme për turin e parë të Europa League. Të kuqtë janë mundur 3-1 në ndeshjen e parë dhe tashmë do t’ju ...

Personazhet VIP i japin zemër Partizanit nëpërmjet një video inkurajuese

Gazeta Dita - 08.07.2015

Partizani do të luajë të enjten ndeshjen e kthimit ndaj norvegjezëve të Stromsgodset e vlefshme për turin e parë të Europa League. Të kuqtë janë mundur 3-1 në ndeshjen e parë dhe tashmë do t’ju duhet ...

Rikuperimi i Alban Hoxhës

Panorama Sport - 07.07.2015

Partizani po lufton me kohën për rikuperimin e portierit Alban Hoxha, i cili u dëmtua në sfidën e parë me Stromsgodsetin në Norvegji. Edhe gjatë seancës së djeshme portieri Hoxha kreu stërvitje të ...

Dëshiron rikthimin në Shkëndijën e Tetovës

Shqipmedia - 06.07.2015

Nderim Nexhipi për momentin nuk po kalon një moment të mirë në aventurën e tij te Partizani, gjë e cila u vërejt edhe në ndeshjen e parë ndaj Stromsgodsetit, ku nuk luajti për asnjë moment.

Shpëtim Duro me trup në Tetovë, me mendje në Tiranë

Shqipmedia - 06.07.2015

Trajneri aktual i Partizanit i ka kthyer përgjigje kolegut të tij në lidhje me komentin e bërë për humbjen e të kuqve ndaj Stromgodset. Pas diskutimeve të shumta për Nderim Nexhipin dhe Mentor ...

Polemikat, Partizani në krah të Starovës

Botasot - 06.07.2015

Në kulmin e polemikave ku janë përfshirë trajneri aktual i Partizanit, Sulejman Starova dhe ish-tekniku i të kuqve Shpëtim Duro, klubi kryeqyetetas ka nxituar të postojë në adresën e tij në Facebook ...

Sherr te Partizani, Duro: Starova është superior ndaj meje me rakinë dhe hudhrën

Panorama - 06.07.2015

Nuk ka paqe mes Sulejman Starovës dhe Shpëtim Duros. Pas deklarimit të djeshëm të “Bobit”, në një rrëfim për “Panorama Sport”, Duro ka replikuar me ish-bashkëpunëtorin e tij te Partizani.

Duro: Starova më i aftë se unë, por për raki e për hudhra

Mapo - 06.07.2015

Duro: Starova më i aftë se unë, por për raki e për hudhra Postuar më: 06 Korrik 2015 18:19 Tashmë marrëdhëniet Starova-Duro nga një “thriller” mediatik, po shndërrohet në një “telenovelë” dramatike, ...

Replikon Duro: Starova u fut thikën pas shpine miqve

Panorama Sport - 06.07.2015

Nuk ka paqe mes Sulejman Starovës dhe Shpëtim Duros. Pas deklarimit të djeshëm të “Bobit”, në një rrëfim për “Panorama Sport”, Duro ka replikuar me ish-bashkëpunëtorin e tij te Partizani.

Polemikat me Duron, Partizani në krah të Starovës

Gazeta Dita - 06.07.2015

Në kulmin e polemikave ku janë përfshirë trajneri aktual i Partizanit, Sulejman Starova dhe ish-tekniku i të kuqve Shpëtim Duro, klubi kryeqytetas ka nxituar të postojë në adresën e tij në facebook ...

Duro: Starova më i aftë se unë, por për raki e për hudhra

Gazeta Tema - 06.07.2015

Tashmë marrëdhëniet Starova-Duro nga një “thriller” mediatik, po shndërrohet në një “telenovelë” dramatike, ku personazhet në “seritë” e tyre, po tregojnë njeri pas tjetrit për një miqësi 30-vjeçare ...

Rromuze dhe inat / S. Starova: “Duro flinte gjumë kur Partizani ishte grumbulluar”. Duro: “Starova ma kalon vetëm në ...

Respublica - 06.07.2015

Të mos largohemi nga Shqipëria e vërtetë se na bëhet dita monotone. Për këtë po ndihmojnë tashmë edhe vip-at, apo të njohurit e ekranit siç quhen ndryshe.