TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zgjedhjet 2017, beteja e egër për Lezhën

Albeu.com - 18.06.2017

Qarku i Lezhë s pati përplasjen më të egër zgjedhore në Shqipëri në vitin 2013 "> 2013 , me një të vdekur e disa të plagosur si dhe me akuza të shumta për blerje votash.

Reperi i njohur amerikan performon në fushatën e LSI-së (Foto)

Almakos - 18.06.2017

Po vazhdon fushata zgjedhore në Shqipëri, ku partitë politike po mundohen të gjejnë mënyra që të joshin votuesit. Një rast i tillë është edhe ish-partia e Ilir Metës, LSI-ja e cila duket se ka ...

Rama i përgjigjet ashpër LSI-së: Të çmendur, çirren e bërtasin

Albeu.com - 18.06.2017

Kryeministri Edi Rama sot gjendej në Vorë në një takim elektoral, ku Rama ka sulmuar LSI-në dhe i është përgjigjur akuzave të saj. Rama u shpreh se nuk ka luftë dhe asgjë personale me asnjë parti ...

Turqi, pas darkës dërgohen në spital 372 ushtarë

Lajm - 18.06.2017

Edhe nga Vora ku takoi mbështetës të PS, kryeministri Edi Rama ka fshikulluar LSI-në. Sipas Ramës, qeveria ka legalizuar falas objektet pa leje të qytetarëve, por ata nuk e regjistrojnë dot pronën ...

Meta: Na duhet një politikë e mençur, që e nxjerr vendin nga ky lloj stanjacioni

SOT - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorët e Manzës, ku kandidatët për deputetë të qarkut Durrës prezantuan programin elektoral të LSI-së.

Rama premton agjenci për pronat në Vorë: Më shumë legalizime

Top Channel - 18.06.2017

Nga Vora, Edi Rama është ndalur gjatë te reforma në administratë, e cila sipas tij ka sjellë bllokimin e legalizimeve për banorët e kësaj zone. “E dini ju që nga këto 144 mijë legalizime, sot janë 40 ...

LSI prezanton kandidatët e Durrësit, Meta: Të nxjerrim vendin nga stanjacioni

Lajm - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorët e Manzës, ku kandidatët për deputetë të qarkut Durrës prezantuan programin elektoral të LSI-së.

Meta: LSI, kundër konflikteve. Parti që kujdeset për njerëzit

Top Channel - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

Meta: LSI, kundër konflikteve. Parti që kujdeset për njerëzit

Lajmi.net - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

Rama "masakron" LSI: Janë çmendur, çirren e bërtasin, s'kemi dalë për luftë por për garë

SOT - 18.06.2017

Kryeministri Rama gjatë fjalës së tij në Bashkinë e Vorës, nuk i ndali akuzat për LSI-në. Rama u shpreh se ndjen habi pse sipas tij LSI kërkon vota duke dalë për "luftë" e jo për garë.

LSI, Luan Rama: Hipotekën e Tiranës e ka Rilindja

Top Channel - 18.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, deklaroi se kryeministri Edi Rama gënjeu në Vorë, kur tha se “janë 3 mijë familje që nuk kanë marrë dot hipotekat, duke thënë se kjo është ...

Luan Rama sfidon Kryeministrin: S'është faji i LSI për mosdhënien e hipotekave, ja çfarë u premtoj 3 mijë ...

SOT - 18.06.2017

Në një dalje direkte për mediat, në një konferencë për shtyp, nënkryetari i LSI-së, Luan Rama i është përgjigjur akuzave të kryeministrit i cili tha se LSI po mban peng hipotekat.

Luan Rama i përgjigjet kryeministrit: Klloun mashtrimi

Albeu.com - 18.06.2017

LSI me anë të Luan Ramës i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama i cili nga Vora deklaroi se Hipoteka kishte penguar dhënien e dokumentit të pronësisë për 3 familja.

Luan Rama ironizon Kryeministrin: Rilindja dhe Kameleoni, pabesi në dëm të koalicionit

SOT - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një konferencë për shtyp u shpreh se i LSI i ka prerë marrëdhëniet me Rilindjen, duke vijuar kështu në akuza të forta për Kryeministrin.

Reperi i famshëm botëror ftohet nga LSI të performojë për 25 qershor (Foto)

Lajmi.net - 18.06.2017

Po vazhdon fushata zgjedhore në Shqipëri, ku partitë politike po mundohen të gjejnë mënyra që të joshin votuesit. Një rast i tillë është edhe ish-partia e Ilir Metës, LSI-ja e cila duket se ka ...

LSI ia thotë troç Ramës: Raportin me ne e ke mbyllur përfundimisht

Albeu.com - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka dalë në një konferencë për mediat, pas deklaratave të Edi Ramës nga Vora, kur tha se LSI po mban peng hipotekat. Luan Rama në emër të LSI u shpreh se kryeministri Rama ...

Meta: LSI, kundër konflikteve

Almakos - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

Chris Brown te festa e LSI?

Albeu.com - 18.06.2017

Këngëtari i famshëm muzikës Hip Hop, Chris Brown ka pozuar në një foto bashkë me një person të dytë, duke mbajtur flamurin e LSI-së. Fotografia është postuar në profilin zyrtar të LSI-së në Facebook, ...

“S’ka bërë gjë tjetër përveçse ka ndihmuar me votat për reformat”, ja si i përgjigjet LSI Ramës

SOT - 18.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministri Rama se LSI ka dhënë kontribut thjesht me votat për reformat.

Dhunohen kryetaret e LSI dhe LRI në Pukë, përfundojnë në spital

SOT - 18.06.2017

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar ditën e sotme në Fushë Arrëz. Persona ende të panjohur thuhet se i kanë zënë pritë ...

Sulmohet kryetarja e LSI-së në Pukë

Lajmi.net - 18.06.2017

Kryetarja e LSI­-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LGI­-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit.

Del videoja, flet nga spitali kryetarja e LSI-së në Fushë-Arrëz (VIDEO)

Albeu.com - 18.06.2017

Kryetarja e LSI-së në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar ditën e sotme në Fushë Arrëz. Persona ende të panjohur thuhet se i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin të ...

Dhuna ndaj koordinatorit së LSI, zv/ministrja e Arsimit deklaratë urgjente për mediat

SOT - 18.06.2017

Pas dhunimit të koordinatorit të LSI-së dhe dërgimit të tij në spitalin Ushtarak, mësohet se në ambientet e spitali ka shkuar edhe kandidatja për deputete e LSI, Nora Malaj.

Sërish "sulm" ndaj LSI, dhunohet koordinatori në Fushë-Krujë

SOT - 18.06.2017

Pas denoncimit për dhunës të kryetares së LSI dhe asaj të LRI në Pukë, Lëvizja Socialiste për Integrim ka denoncuar një tjetër rast dhunë në radhët e saj.

Dhunohet një tjetër përfaqësues i LSI-së në Fushë-Krujë

Albeu.com - 18.06.2017

Kjo e diel do të mbahet mend për Lëvizjen Socialiste për Integrim, teksa pas dhunës fizike të ushtruar ndaj kryetares së LSI-së dhe asaj të LRI në Pukë, një tjetër rast dhune është shënuar, kësaj ...

Rama sulmon LSI: Nuk ka vend për partitë që duan të mbajnë peng vendin

SOT - 18.06.2017

Gjatë fjalës së tij në Korçë, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar partitë e vogla dhe konkretisht LSI-në. Rama tha se nuk ka të ardhmë për ato parti që synojnë pushtetin dhe duan ta mbajnë vendin peng.

Dhunimi i koordinatorit, vihet në lëvizje LSI, Meta mbërrin në spital

SOT - 18.06.2017

Pas dhunimit të koordinatorit të LSI në Fush-Krujë dhe dërgimit të tij në spitalin Ushtarak reagon menjëhërë kandidatja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Nora Malaj.

Dhuna ndaj eksponentëve të LSI, ja si reagon Luan Rama

SOT - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI-së , Luan Rama ka denoncuar në një konferencë urgjente për mediat nga selia e partisë, rastet e dhunës ndaj militantëve të LSI të shënuara ditën e sotme.

Dhuna ndaj përfaqësuesve të LSI, shpërthen Luan Rama: Të shkarkohet Haki Çako

Albeu.com - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama në një konference urgjente me mediat nga selia e partise ka kerkuar sot shkarkimin e Drejtorit te Pergjithshem te Policise Haki Cako dhe disa shefave te tjere te ...

Dhuna ndaj militantëve, LSI kërkon shkarkimin e Çakos

SOT - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një deklaratë për shtyp ka denoncuar rëndë dhunën fizike të ushtruar ndaj eksponentëve të LSI. LSI kërkoi shkarkimin e menjëhershëm të Haki Çakos, Shefin e Policisë ...

Pas akuzave të LSI, reagon Haki Çako, u dërgon telegram drejtuesve të Policisë

SOT - 18.06.2017

Pas akuzave të LSI ka ardhur edhe reagimi i kreut të Policisë së Shtetit Haki Çako. LSI tha se nuk janë marrë masat e duhura për të garantuar sigurinë e jetës së mbështetsve të forcave politike gjatë ...

Detajet/ Dhunimi i koordinatorit të LSI në Fushë-Krujë, policia: Është edhe drejtor shkolle

SOT - 18.06.2017

Pas dhunimit të koordinatorit të LSI-së në Fushë-Krujë policia ka dhënë detaje në lidhje me të. Sipas policisë bëhet fjalë për 40-vjeçarin Blerim Çela, i cili është edhe drejtor i shkollës 9-vjeçare ...

Tensionohet fushata zgjedhore në Shqipëri, dhunohen 3 militantë të LSI-së

Portalb - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim në Shqipëri raportoi sot pasdite një tjetër incident që ka ndodhur me aktivistët e saj në qarkun e Shkodrës. LSI e Shkodrës me anë të një deklarate dënoi dhunë që ...

Reperi i njohur amerikan performon në fushatën e LSI-së (Foto)

Telegrafi - 18.06.2017

Po vazhdon fushata zgjedhore në Shqipëri, ku partitë politike po mundohen të gjejnë mënyra që të joshin votuesit. Një rast i tillë është edhe ish-partia e Ilir Metës, LSI-ja e cila duket se ka ...

Chris Brown simpatizanti më i flaktë i LSI-së

Ora news - 18.06.2017

Reperi me famë botërore ka shprehur mbështetjen e tij për Lëvizjen Socialiste për Integrim. Chris Brown është fotografuar me flamurin e LSI dhe së bashku me një person tjetër.

Deputetja më e re e Kuvendit: Po tani a ka fytyrë, a ka moral Rama?!...dhe përplasja me Nikollën

Gazeta Express - 18.06.2017

Kandidatja e LSI-së për deputete, Kejdi Mehmetaj, shprehet e sigurt se të rinjtë do të votojnë LSI-në më 25 ...

Kandidatja më e re për deputete: Po tani a ka fytyrë, a ka moral Rama?!...dhe përplasja me Nikollën

Botasot - 18.06.2017

Kandidatja e LSI-së për deputete, Kejdi Mehmetaj, shprehet e sigurt se të rinjtë do të votojnë LSI-në më 25 qershor. E ftuar në emisionin “Koha për t’u zgjuar” Mehmetaj e cilëson fushatën si një ...

Rama akuza të tjera LSI-së: Janë çmendur, çirren e bërtasin. Po mbajnë peng hipotekat

BalkanWeb - 18.06.2017

VORE- I ndodhur në Bashkinë e Vorës, kryeministri Rama kërkoi votën për të qeverisur i vetëm, ndërsa nuk i ndali akuzat për aleatin katër vjeçar në qeveri, LSI-në.

Rama i përgjigjet ashpër LSI: Nuk e di çfarë kanë, janë çmendur, bërtasin, çirren…

Mapo - 18.06.2017

Gjatë mitingut elektoral në Vorë paraditen e sotme, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar LSI-në dhe i është përgjigjur akuzave të saj. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se nuk ka luftë dhe asgjë ...

Rama në Vorë: Hipotekat mbajnë peng legalizimet

ABC News - 18.06.2017

Nga Vora ku zhvilloi një takim elektoral me mbështetësit e tij, Edi Rama foli përsëri për atë që e cilëson si ndarje të tepsisë mes partive, të cilat sipas Kryeministrit mbajnë peng funksionimin e ...

Meta: LSI, drejtimi i ri për shqiptarët

Mapo - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

Luan Rama i përgjigjes kryeministrit: Klloun mashtrimi

Ora news - 18.06.2017

Akuzave të kryeministrit Edi Rama nga Vora se Hipoteka kishte penguar dhënien e dokumentit të pronësisë për 3 familje në këtë votë, mori përgjigjen e Luan Ramës nga zyrat e LSI-së, i cili e sfidoi ...

LSI sfidon hapur Ramën për hipotekat, ja çfarë iu premton 3 mijë qytetarëve të Vorës

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së i përgjigjet akuzave të kryeministrit Rama se LSI-ja po mban peng hipotekat. Akuzat e artikuluara sot nga Vora kanë marrë përgjigjen e Luan Ramës i cili ka bërë një ...

LSI i jep mesazhin e fundit Ramës: Kameleon, raportin me ne e ke mbyllur përfundimisht

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE – Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka dalë në një konferencë për mediat, pas deklaratave të Edi Ramës nga Vora, kur tha se LSI po mban peng hipotekat dhe se cirren dhe bërtasin.

Reagimi - Luan Rama i përgjigjes kryeministrit: Klloun mashtrimi

Botasot - 18.06.2017

Akuzave të kryeministrit Edi Rama nga Vora se Hipoteka kishte penguar dhënien e dokumentit të pronësisë për 3 familje në këtë votë, mori përgjigjen e Luan Ramës nga zyrat e LSI-së, i cili e sfidoi ...

LSI sulmon Ramën: E ke mbyllur me ne, humbem bashkitë nga pazaret tuaja

Mapo - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se LSI ka bllokuar lejet e hipotekave. Sipas nënkryetarit të LSI, 80% e hipotekave janë në varësi të Ramës dhe ftoi ...

Meta me banorët në Manzë: Drejtimi i ri është LSI

ABC News - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim organizoi një takim me banorët e Manzës, ku kandidatët për deputetë të qarkut Durrës prezantuan programin elektoral të LSI-së.

Meta: LSI, kundër konflikteve

Telegrafi - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

LSI i përgjigjet Ramës për hipotekat

ABC News - 18.06.2017

N/kryetari i LSI-së, Luan Rama, replikoi ndaj akuzave të Kryeministrit Rama, i cili nga Vora kishte fajësuar Hipotekat e drejtuara nga Lëvizja Socialiste për Integrim, se kishin bllokuar enkas ...

Debati PS-LSI për Hipotekat, ministria teknik i Drejtësisë urdhëron hetim

Mapo - 18.06.2017

Teksa është ndezur debati mes PS-LSI për Hipotekat, Ministria e Drejtësisë ka urdhëruar hetim. Ministri teknik i PD Gazmend Bardhi urdhëron nisjen e hetimit pas akuzave dhe deklaratave të Ramës sot ...

Debati PS-LSI për Hipotekat, ministria teknik i Drejtësisë urdhëron hetim

Botasot - 18.06.2017

Teksa është ndezur debati mes PS-LSI për Hipotekat, Ministria e Drejtësisë ka urdhëruar hetim. Ministri teknik i PD Gazmend Bardhi urdhëron nisjen e hetimit pas akuzave dhe deklaratave të Ramës sot ...

Pas paralajmërimit të Metës për armatosje, LSI i “kundërpërgjigjet” Ramës me forcat detare (Foto)

BalkanWeb - 18.06.2017

SARANDE – Kur edhe pak ditë na ndajnë nga zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, fushata elektorale është bërë edhe më e nxehtë. Përplasjet mes Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë ...

Kontributi i LSI në reforma? Ja si i përgjigjet Luan Rama kryeministrit

Ora news - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministri Rama se LSI ka dhënë kontribut thjesht me votat për reformat. Funksionari i lartë i kësaj partie pasi e cilësoi Ramën ...

PS apo LSI? Ja kush i drejton hipotekat në Shqipëri (Foto)

Gazeta Express - 18.06.2017

Kryeministri Edi Rama ka lëshuar vazhdimisht akuza të forta në drejtim të Zyrave të Rregjistrimit të Pasurive të Paluajtshme, siç ka qenë dhe rasti i sotëm në ...

Kontributi i LSI në reforma? Ja si i përgjigjet Luan Rama kryeministrit

Botasot - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministri Rama se LSI ka dhënë kontribut thjesht me votat për reformat. Funksionari i lartë i kësaj partie pasi e cilësoi Ramën ...

U presin rrugën dhe i dhunojnë, përfundojnë në spital kryetarja e LSI dhe ajo e LRI në Pukë

BalkanWeb - 18.06.2017

PUKE – Fushata elektorale për zgjedhjet e25 qershorit, duket se nuk po kalon plotësisht e qetë. Një rast dhune është regjistruar ditën e sotme në Fushë-Arrëz, ku kryetari i e LSI-në në Pukë, Saimira ...

I bëjnë pritë në rrugë! Kryetaret e LSI dhe LRI-së në Pukë dhunohen fizikisht

Gazeta Express - 18.06.2017

Një tjetër rast dhunë shënohet kundrejt përfaqësuesve të LSI-së, kësaj here në zonën e ...

Rrihen kryetarja e LSI dhe LRI: Na zunë pritë njerëz të PS

Botasot - 18.06.2017

Kryetarja e LSI-së në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar ditën e sotme në Fushë Arrëz. Persona ende të panjohur thuhet se i kanë zënë pritë makinës ku udhëtonin të ...

Cfarë po ndodh? Dhunohet një tjetër përfaqësues i LSI-së, kësaj here në Fushë- Krujë

Gazeta Express - 18.06.2017

Kjo e dielë do të mbahet mend për Lëvizjen Socialiste për Integrim, teksa pas dhunës fizike të ushtruar ndaj kryetares së LSI-së dhe asaj të LRI në Pukë, një tjetër rast dhune është shënuar, kësaj ...

Dritan Kaba: Banditët e Rilindjes shkelën edhe Kanunin

Botasot - 18.06.2017

Dritan Kaba ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ndaj dhunës së ushtruar ndaj Kryetares së LSI-së në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar ditën e sotme në ...

Rrihet për spital kryetarja e LSI dhe e LRI, levë kokës edhe militantit

Mapo - 18.06.2017

Foto 1 nga 3 Kryetarja e LSI-së në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së, Romina Kuçi janë dhunuar ditën e sotme në Fushë Arrëz. Persona ende të panjohur thuhet se i kanë zënë pritë makinës ku ...

LSI ‘përdori’ forcat detare për fushatë, reagojnë Forcat e Armatosura: E vërteta e fotos

Mapo - 18.06.2017

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pasi dega e LSI në Sarandë në një postim në rrjetet sociale ka përdorur sipas FA-ve, një foto të anëtarëve të ekuipazhit të anijes Oriku, që ...

Pukë e Fushë-Krujë, 3 eksponentë të LSI: Njerëz të PS na dhunuan

Ora news - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim raportoi sot pasdite një tjetër incident që ka ndodhur me aktivistët e saj në qarkun e Shkodrës. LSI e Shkodrës me anë të një deklarate dënoi dhunë që sipas saj, është ...

“20 militantë të PS i bllokuan rrugën”/ Zbardhet dhuna ndaj përfaqësueseve të LSI në Pukë

Gazeta Express - 18.06.2017

Një postim i Lëvizjes Socialiste të Shkodrës në rrjetin social ka hedhur dritë mbi dhunën e ushtruar ndaj kryetares së LSI-së Sajmira Laçi dhe kryetares së LRI-së Romina Kuçi, të dyja drejtuese në ...

LSI “i përdori” forcat detare për fushatë, reagon Shtabi i FA: Ja e vërteta e fotos

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE – Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar pasi dega e LSI në Sarandë ka përdorur një foto të anëtarëve të ekuipazhit të anijes Oriku, në një postim në rrjetet sociale.

Flet kryetarja e LSI-së në Pukë: Na zunë prit njerëz të PS-së

Botasot - 18.06.2017

Kryetarja e LSI-së në Pukë, Saimira Laçi dhe kryetarja e LRI-së Romina Kuçi, janë dhunuar gjatë ditës së sotme në Fushë- Arrëz. Kryetarja e LRI Romina Kuçi, ndodhet në spitalin e Fushë-Arrëzës ku po ...

Dhunohet militanti i LSI në Fushë-Krujë, Meta i shkon në spital: Do ta marrin përgjigjen!

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE- Incidentet për LSI në këtë fushatë elektorale duket se pas shtohen. Pas dhunës ndaj kryetares së LSI dhe asaj të LRI në Pukë, një tjetër incident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Fushë ...

Terror në degën e LSI në Fushë- Krujë, Meta nga spitali: Ndodh sepse krimi ka Haki Drogën!

Gazeta Express - 18.06.2017

Ish kreu i LSI-së Ilir Meta ka vizituar në spitalin e traumës Blerim Çelën, përfaqësuesin e Lëvizjes Socialiste për Integrim, i cili është goditur këtë të dielë me levë në kokë në Fushë ...

Po shkonte tek shtabi i partisë, goditet me levë në kokë militanti i LSI në Fushë-Krujë

BalkanWeb - 18.06.2017

FUSHE-KRUJE- Një tjetër incident elektoral është shënuar për mbështetësit e LSI. Blerim Çela është dhunuar në Fushë-Krujë pasditen e sotme, nga persona që thotë se nuk i njeh.

Dhuna me mbështetësit e LSI, Ilir Meta: Duroni edhe 7 ditë

Ora news - 18.06.2017

Ish-kryetari i LSU-së Ilir Meta ka reaguar në lidhje me incidentet që kanë ndodhur me mbështetësit e LSI gjatë fushatës. Nga Spitsali i Traumës, ku Meta vizitoi koordinaorin e LSI në Fushë Krujë i ...

Incidentet në fushatë, shpërthen LSI: Rilindja përshkallëzon rastet e dhunës

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE- Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka denoncuar në një konferencë urgjente për mediat nga selia e partisë, rastet e të dhunës ndaj militantëve të LSI të shënuara ditën ...

Dhuna ndaj përfaqësuesve të LSI, Luan Rama: Motivohet nga thirrjet e Ramës!

Gazeta Express - 18.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka reaguar ashpër në lidhje me dhunën e ushtruar këtë të dielë në Pukë dhe Fushë Krujë ndaj përfaqësuesve të LSI-së, teksa përgjegjës për këto akte bën ...

LSI: Të shkarkohet Haki Çako, ose…

Mapo - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka kërkuar shkarkimin e Drejtorit të Policisë së Shtetit Haki Çako pas denoncimeve se janë dhunuar simpatizantë të LSI në Pukë dhe Fushë-Krujë.

LSI kërkon shkarkimin e Haki Çakos, Luan Rama: Në të kundërt do jemi të detyruar të...

Gazeta Express - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar këtë të dielë zyrtarisht shkarkimin e menjëhershëm e kreut të Policisë së shtetit Haki Çako, fill pas dhunës së ushtruar ndaj tre përfaqësuesve të LSI-së në ...

Dhuna ndaj militantëve të LSI, Luan Rama i prerë: Të shkarkohet Haki Çako, në të kundërt …

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE- Lëvizja Socialiste për Integrim ka ashpërsuar tonet ndaj qeverisë dhe policisë pas rasteve të dhunës të regjistruara ditën e sotme ndaj disa eksponentëve të kësaj force politike.

Luan Rama: Rilindja dhunon anëtarë të LSI, të shkarkohet Haki Çako

Ora news - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka kërkuar shkarkimin e Drejtorit të Policisë së Shtetit Haki Çako pas denoncimeve se janë dhunuar simpatizantë të LSI në Pukë dhe Fushë-Krujë.

Dhunimi i koordinatorit të LSI, policia: Është edhe drejtor shkolle

Ora news - 18.06.2017

Policia e Fushë Krujës ka dhënë detaje në lidhje me dhunimin e koordinatorit të LSI në këtë qytet. Sipas bluve bëhet fjalë për 40-vjeçarin Blerim Çela, i cili është edhe drejtor i shkollës 9-vjeçare ...

Incidentet në fushatë, zbardhet telegrami që Haki Çako iu ka dërguar sot drejtuesve të Policisë

BalkanWeb - 18.06.2017

TIRANE – Kreu i Policisë së Shtetit, haki Çako ka reaguar pas akuzave të LSI se nuk janë amrrë masat e duhura për të garantuar sigurinë e jetës së mbështetsve të forcaev politike gjatë fushatës ...

Dhuna ndaj përfaqësuesit të LSI në Fushë- Krujë, policia jep detajet e hetimit!

Gazeta Express - 18.06.2017

Policia e Fushë Krujë ka dhënë detajet e hetimit të deritanishëm, të kryer në lidhje me gjetjen dhe identifikimin e dhunuesit që goditi me levë në kokë përfaqësuesin e LSI-së Blerim ...

LSI kërkoi shkarkimin e Haki Çakos, ja si reagon kreu i Policisë së Shtetit

Gazeta Express - 18.06.2017

Fill pas ngjarjeve të dhunës të regjistruara këtë të dielë kundrejt 3 përfaqësuesve të LSI-së dhe thirrjes së nënëkryetarit të saj Luan Rama për shkarkimin e Haki Çakos, policia ka publikuar një ...

Incidentet elektorale, zbulohet telegrami i Çakos për drejtuesit e policisë

Ora news - 18.06.2017

Kur kanë mbetur edhe një javë nga mbyllja e fushtës zgjedhore, dhe kur incidentet eletorale kanë ardhur në rritje Drejtori i Përgjidhshëm e Policisë së Shteti Haki Çako i ka dërguar një telegram ...

Zgjedhjet/ Zbulohet telegrami i Haki Çakos për drejtuesit e Policisë

Mapo - 18.06.2017

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Haki Çako gjatë paradites së sotme iu ka nisur një telegram me udhëzime drejtuesve qendrorë e vendorë të Policisë.

LSI kлrkoi shkarkimin e Haki «akos, ja si reagon kreu i Policisл sл Shtetit

Botasot - 18.06.2017

Fill pas ngjarjeve të dhunës të regjistruara këtë të dielë kundrejt 3 përfaqësuesve të LSI-së dhe thirrjes së nënëkryetarit të saj Luan Rama për shkarkimin e Haki Çakos, policia ka publikuar një ...

Levë kokës eksponentit të LSI, Policia sekuestron pamjet filmike

Mapo - 18.06.2017

Policia e Krujës ka reaguar pas lajmit se një eksponent i LSI në Fushë Krujë u dhunua me levë në kokë. Njoftimi i plotë: Në datë 18.06.2017, rreth orës 18:00, persona ende të paidentifikuar kanë ...

Fotoja me forcat detare, reagon LSI Sarandë: Nuk e publikuam ne, vepër e Rilindjes

BalkanWeb - 18.06.2017

SARANDE – Dega e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim në Sarandë ka reaguar për foton e përdorur nga Forcat Detare, me mbishkrimin për të votuar numrin 1 më 25 qershor.

Rama i përgjigjet ashpër LSI: Janë çmendur, bërtasin e çirren, po mbajnë peng hipotekat

Java News - 18.06.2017

Gjatë mitingut elektoral në Vorë paraditen e sotme, Kryeministri Edi Rama ka sulmuar LSI-në dhe i është përgjigjur akuzave të saj. Gjatë fjalës së tij, Rama u shpreh se nuk ka luftë dhe asgjë ...

‘Qetësohet’ Meta: Drejtimi i ri është LSI-ja, na duhet një politikë e mençur

Java News - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

LSI sulmon ashpër Ramën: E ke mbyllur përfundimisht raportin me ne, humbem bashkitë nga pazaret tuaja

Java News - 18.06.2017

RAMA PER AKUZAT E PD - Deputeti i LSI, Luan Rama, gjate nje konference shtypi, ku ka reaguar lidhur me akuzat e Partise Demokratike per blerje votash.

Sulmi i kryeministrit ndaj LSI-së, Luan Rama i përgjigjet: Klloun mashtrimi!

Durres Lajm - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka dalë në një konferencë për mediat, pas deklaratave të Edi Ramës nga Vora, ku tha se LSI po mban peng hipotekat dhe se çirren dhe bërtasin.

Kush i zgjidh hallet e mia? Edi Rama dhe partia...

Respublica - 18.06.2017

Lexoni se çfarë ka thënë sot kryeministri Edi Rama në Vorë: "Ne u japim legalizimet dhe nuk e regjistrojnë dot pronën në Hipotekë, sepse hipotekën e ka dikush tjetër.

Votat dhe mandatet për subjektin LSI

Respublica - 18.06.2017

Arsen Zlaticanin - Universiteti i Shkodrës Atmosfera politike në prag të zgjedhjeve është tendosur mjaft nga partitë kryesore, në funksion të maksimizimit të numrit të votave të tyre.

Meta me kandidatët e Durrësit: LSI, parti që mban fjalën!

Durres Lajm - 18.06.2017

Nga Manza, ku kandidatët për deputetë të qarkut Durrës prezantuan programin elektoral të LSI-së, Ilir Meta theksoi se Shqipërisë i duhet një politikë e mençur që e nxjerr vendin nga ky lloj ...

“LSI pengon hipotekat për legalizimet në Vorë”. Ministria e Drejtësisë nis hetimet

Java News - 18.06.2017

Pas debatit në distance me kryeministrit Rama dhe Luan Ramës mbi hipotekat ka reaguar Ministria e Drejtësisë që drejtohet nga Gazmend Bardhi. Kjo ministri ka nisur hetimin mbi këtë çështje ndërsa ...

Meta: LSI, kundër konflikteve

Tetova Sot - 18.06.2017

Nga Manza, ku u prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së për Qarkun e Durrësit, Ilir Meta nënvizoi se e vetmja rrugë për t’i dhënë Shqipërisë një frymëmarrje demokratike është LSI-ja.

Drejtueset e LSI në Pukë: Disa persona na prenë rrugën dhe na dhunuan

Java News - 18.06.2017

Dy femra drejtuese të LSI-së së Pukës janë dhunuar ditën e sotme. Lajmi konfirmohetnga vetë S.Laci dhe R.Kuçi, respektivisht kryetare e LRI dhe LSI. Laçi mësohet se ndodhet në spital, ndërsa ngjarja ...

LSI e Sarandës, fushatë me imazhin e Forcave Detare

Java News - 18.06.2017

Si për të treguar “forcën”, dega e LSI-së në Sarandë ka ftuar qytetarët të votojnë numrin 1, përmes flotës detare. Në një foto të publikuar në rrjetin social “Facebook”, përcillet edhe mesazhi ...

U zihet pritë, dhunohet kryetarja e LSI së Pukës: Ishin njerëz të PS

Tetova Sot - 18.06.2017

Kryetarja e LSI-së së Pukës, Saimira Laçi dhe kryetarja e LGI-së, Romina Kuçi janë dhunuar nga disa persona ditën e sotme. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në zonën e Fushë Arrëzit.

Reagon Shtabi i Përgjithshëm: E vërteta e fotos që përdori LSI-ja për fushatë

Java News - 18.06.2017

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura ka reaguar sot ndaj një postimi të Lëvizjes Socialiste për Integrim në Sarandë. Shtabi shkruan se vëren me keqardhje keqpërdorimin e një fotoje të ...

Injorimi i “luftës së ftohtë” dhe shpikja e “luftës së nxehtë”

Java News - 18.06.2017

Nga Mero Baze Është e qartë se LSI është nën zjarrin e dy partive të mëdha, për të deinkurajuar një koalicion të ardhshëm me të. Edi Rama nga një anë dhe Lulzim Basha nga ana tjetër, po bëjnë çfarë ...

Qeveria ndahet në feude, LSI kërkon shkarkimin e drejtorit të Policisë, Haki Çako

Respublica - 18.06.2017

Duket se qeveria shqiptare është ndarë në principata që luftojnë me njëra – tjetrën me të gjithë arsenalin e mundshëm. Pas disa akteve të dhunës ndaj përfaqësuesve të LSI-së në Fushë Krujë dhe në ...

Dhuna në fushatë, shpërthen LSI: Haki Çako të shkarkohet, përndryshe…

Durres Lajm - 18.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama kërkoi pak çaste më parë, në një konference urgjente me mediat, shkarkimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Haki Çako dhe disa shefave të tjerë të Komisariateve ...

LSI kërkon shkarkimin e Haki Çakos, Luan Rama: Në të kundërt do jemi të detyruar të…

Tetova Sot - 18.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar këtë të dielë zyrtarisht shkarkimin e menjëhershëm e kreut të Policisë së shtetit Haki Çako, fill pas dhunës së ushtruar ndaj tre përfaqësuesve të LSI-së në ...

Meta me gratë e LSI-së, ja mesazhi i tyre (VIDEO)

Tetova Sot - 18.06.2017

Presidenti i zgjedhur i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marrë pjesë në festën e grave të Lëvizjes Socialiste për Integrim në njësinë bashkiake numër 1. Meta i është bashkuar festës së grave të LSI-së, dhe ...

LSI kërkoi shkarkimin e Haki Çakos, ja si reagon kreu i Policisë së Shtetit

Tetova Sot - 18.06.2017

Fill pas ngjarjeve të dhunës të regjistruara këtë të dielë kundrejt 3 përfaqësuesve të LSI-së dhe thirrjes së nënëkryetarit të saj Luan Rama për shkarkimin e Haki Çakos, policia ka publikuar një ...

Ruçi e Bushati reagojnë ndaj Metës

Top Channel - 17.06.2017

Gramoz Ruci i kërkon Ilir Metës që të jetë president i Shqipërisë dhe jo i LSI-së. “Përfaqësuesit e LSI-së mendojnë se ne kemi zgjedhur president për të përfaqësuar LSI-në në presidencë.

Xhixho: Ilir Meta është President i zgjedhur në rrugë legjitime, Ruçi dhe rilindësit e tjerë duhet ta pranojnë

SOT - 17.06.2017

Kandidatja për deputete në Qarkun e Fierit, Erisa Xhixho, ka reaguar pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, se Ilir Meta do jetë i pari president që do të provojë ...

Shpërthen konflikti, LSI ankohet për dhunë ndaj simpatizantëve të saj në Berat, Dibër dhe Sarandë

SOT - 17.06.2017

Fushata elektorale po shoqërohet edhe me incidente dhune. LSI ka denoncuar dhunën në Berat, Dibër dhe Fier, duke theksuar se Rilindja ka rënë në dëshpërim të thellë, pasi i frikësohet rritjes së saj.

SHËNIM/ Paramilitarët e presidentit

Albeu.com - 17.06.2017

Ilir Meta e ka ashpëruar ndjeshëm gjuhën gjatë këtyre ditëve të fundit të fushatës duke arritur kulmin sot ku duket në një filmim informal teksa thotë se do të armatosë njerëz nëse policia nuk kap ...

Dhunimi i aktivistit të LSI në Lezhë, Nikolla: Keqardhje për këtë ngjarje të shëmtuar

SOT - 17.06.2017

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, ka shprehur keqardhje lidhur me dhunën ndaj kryetarit të LSI në Lezhë Gjovalin Gjoni. Ndërsa e ka deklaratën e kreut të LSI-së në këtë qark, Viktor Tushaj sa ...

Erisa Xhixho: Meta sulmoi policinë e krimit, jo atë të Shtetit

SOT - 17.06.2017

Sekretarja per Marredheniet me Publikun, Erisa Xhixho ka reaguar ndaj deklaratës së Policisë së Shtetit e cila shprehu keqardhje që ky institucion sulmohet nga një lider politik si Ilir Meta.

LSI bën prapaktheu: Meta sulmoi policinë e krimit dhe jo Policinë e Shtetit

Albeu.com - 17.06.2017

Sekretarja për Marrëdheniet me Publikun, Erisa Xhixho i është përgjigjur kandidates znj. Lindita Nikolla. Në një deklaratë për median, Xhixho deklaron se Meta ka sulmuar policinë e drogës dhe krimit ...

LSI forcë e parë? Rama ia plas së qeshuri para gazetarëve

Albeu.com - 17.06.2017

Kryeministri Edi Rama pas seancës parlamentare ku u votuan komisionet për Vettingun ka dhënë një deklaratë për median. Gjatë fjalës së tij para gazetarëve Rama deklaroi se fushata zgjedhore në ...

Akuzohet për skemë mashtrimi me punësimet, Dritan Ylli shpërthen ndaj ministrit Bardhi

Albeu.com - 17.06.2017

Kandidati i LSI-së për deputet në qarkun e Shkodrës, Dritan Ylli , ka reaguar ashpër ndaj kërkesës së Ministrit të Drejtësisë për hetim ndaj tij, deputetit Çela dhe koordinatorit të Lëvizjes ...

Akuzohet për skemë mashtrimi me punësimet, Dritan Ylli shpërthen ndaj ministrit të Drejtësisë

SOT - 17.06.2017

Kandidati për deputet i LSI-së në Shkodër, Dritan Ylli ka reaguar ashpër pas njoftimit të Ministrisë së Drejtësisë se ka kërkuar hetime ndaj tij dhe Agron Çelës për pjesëmarrje në një skemë emërimesh ...

Rama: Legalizuam shtëpitë e shqiptarëve, pa dallim bindjesh politike

Botasot - 17.06.2017

Kryetari i PS-së, Edi Rama, në një takim elektoral të shtunën në Kamëz, kërkoi votën e të gjithë shqiptarëve më 25 qershor, ndërsa theksoi se PS ka legalizuar 138 mijë objekte, prej të cilave 93 për ...

Dhunimi i përfaqësuesit të LSI-së, Nikolla i përgjigjet Tushajt: Keqardhje!

BalkanWeb - 17.06.2017

TIRANE- Ish-ministrja Lindita Nikolla, kandidate për deputete, ka reaguar lidhur me deklaratën e kreut të LSI-së në këtë qark, Viktor Tushaj sa i takon ngjarjes së rëndë ku persona të paidentifikuar ...

Dhunimi i përfaqësuesit të LSI-së në Lezhë, Nikolla: Ngjarje e shëmtuar, të dënohen autorët

Botasot - 17.06.2017

Kryesuesja e listës së kandidatëve të PS-së për Lezhën, Lindita Nikolla ka reaguar për incidenti e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Lezhë, ku një përfaqësues i LSI-së u dhunua në mënyrë barbare.

Erisa Xhixho i përgjigjet Nikollës: Meta ka sulmuar policinë e drogës. Kryepolici i Lezhës kushëri me kandidatin e PS

BalkanWeb - 17.06.2017

TIRANË- Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Erisa Xhixho i është përgjigjur deklaratës së kandidates së PS-së për deputete në Lezhë, Lindita Nikolla në lidhje me sulmin ndaj një mbështetësi të ...

Incidenti në Lezhë, Xhixho: Dita për të ndëshkuar bandat dhe frymëzuesit e tyre politik po afron

Botasot - 17.06.2017

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në LSI, Erisa Xhixho ka reaguar në lidhje me deklaratën e bërë ditën e sotme të kandidates së PS-së për Lezhën Lindita Nikollës, lidhur me incidentin e ndodhur ...

Ministrja Lindita Nikolla reagon pas deklaratave të Ilir Metës

ABC News - 17.06.2017

Pas deklaratave të kreut të LSI-së Ilir Meta, se nëse policia nuk merr masa kundër dhunuesve të militantëve të partisë së tij, do të armatosë popullin ka reaguar kryesuesja e listës së PS-së në ...

“LSI thotë se do jetë forcë e parë në 25 qershor” Rama ia plas të qeshurit para kamerave (Video)

BalkanWeb - 17.06.2017

TIRANË- Përveçse për vettingun kryeministri Edi Rama është pyetur edhe për situatën e nxehur parazgjedhore në vend menjëherë pas mbarimit të seancës së jashtëzakonshme parlamentare që i jep start ...

Kandidati i LSI-së në Shkodër: Mashtrimet e ministrit të Drejtësisë, s’mund të fshehin gjendjen katastrofike të PD-së

Botasot - 17.06.2017

Kandidati i LSI-së për Shkodrën, Dritan Ylli, ka reaguar ndaj ministrit të Drejtësisë Gazment Bardhi, i cili urdhëroi kallëzimin në prokurori të ish-drejtuesve dhe nëpunësve të Drejtorisë së ...

“Pas pune mblidhi vota për PS”, deputetja e LSI: Turp! Një gjë s’ka kuptuar ky kryeministër në largim

BalkanWeb - 17.06.2017

Thirrjen e kryeministrit Edi Rama për uniformat blu të policisë së shtetit që pas punë të lënë uniformat dhe të bëjnë fushatë për PS, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj e ka quajtur “turp të madh”.

Ylli shpërthen ndaj Bardhit: LSI s’bie pre e shantazheve të asnjë tekniku

Ora news - 17.06.2017

Kandidati i LSI-së për deputet në qarkun e Shkodrës, Dritan Ylli, ka reaguar ashpër ndaj kërkesës së Ministrit të Drejtësisë për hetim ndaj tij, deputetit Çela dhe koordinatorit të Lëvizjes ...

“Nga frika e humbjes së thellë, kryeministri nxit banditët të ushtrojnë dhunë ndaj të rinjve”

Botasot - 17.06.2017

Deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj ka reaguar sot për deklaratën e kryeministrit Edi Rama, të cilën ajo e quan shumë të turpshme. Sipas saj, nuk ka turp më të madh se sa kur një kryeministër i kërkon ...

Akuzat për mashtrim me punësimet në burgje, reagon zyrtari i LSI: Shpifje e ministrit të Drejtësisë

Mapo - 17.06.2017

Kandidati për deputet i LSI-së në Shkodër, Dritan Ylli është kundërpërgjigjur me një status në Facebook pas njoftimit të Ministrisë së Drejtësisë se ka kërkuar hetime ndaj tij dhe Agron Çelës për ...

“Policë, mblidhni vota për PS” Deputetja e LSI: Kryeministri në ikje s’kupton dot një gjë…!

Botasot - 17.06.2017

Kryeministri Rama do të artikulonte ditën e djeshme një deklaratë që shumë pak persona e kanë mbështetur deri më tani. “Në momentin që lënë uniformën, të përkushtohen për të marrë sa më shumë vota ...

Ndalohen dhunuesit e kryetarit të LSI

Botasot - 17.06.2017

Tre personat e akuzuar për kërcënimin me jetë të kryetarit të LSI-së për njësinë administrative Gjoroven, Krenar Shehu, janë ndaluar nga efektivët e policisë së Beratit. Kapja e M.T., 55 vjeç, G.T.

Berat/ Kërcënuan me armë në kokë përfaqësuesin e LSI... policia i heton në gjëndje të lirë!

Gazeta Express - 17.06.2017

Ditën e djeshme kreu i Lëvizjes Socialiste në njësinë administrative Gjoroven të Beratit, është kërcënuar me jetë nga tre persona, mbështetës të ...

Dhuna ndaj mbështetësit të LSI, Nikolla: I jam pranë Gjinit, të zbardhet ngjarja

Java News - 17.06.2017

Në lidhje me rastin e dhunimit të mbështetësit të LSI në Lezhë Gjovalin Gjini ka reaguar edhe drejtuesja politike e PS në këtë qark Lindita Nikolla. Ajo shpreh keqardhje për ngjarjen dhe kërkon ...

Xhixho: Meta sulmoi policinë e drogës, atë që nuk kap njerëzit e Rilindjes që dhunojnë

Java News - 17.06.2017

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Erisa Xhixho i është përgjigjur deklaratës së kandidates së PS-së për deputete në Lezhë, Lindita Nikolla në lidhje me sulmin ndaj një mbështetësi të LSI-së.

EKSKLUZIVE/ PS- PD- LSI mes programeve dhe thirrjeve për të votuar mbi bazën e instiktit politik

Java News - 17.06.2017

Nga Armando Meta/ Kur ka mbetur thuajse një javë nga votimi dhe kur janë profilizuar edhe subjektet që pretendojnë të dalin fituese në këto zgjedhje, është koha për të hedhur edhe një vështrim edhe ...

Edi Rama thirrje socialistëve: Mos u trembni nga kërcënimet e Metës, LSI po bën luftën e gjelave, të shembim sistemin e ...

SOT - 16.06.2017

Kërcënimet e lëshuar gjatë dy ditëve të fundit nga Ilir Meta dhe përfaqësuesit më të lartë të Lëvizjes Socialiste për Integrim, kanë vënë në lëvizje kryeministrin Edi Rama.

Thellohen përplasjet, drejtorët e PS auditim çdo punonjësi të LSI, valë shkarkimesh në Shkodër, Gjirokastër, Korçë dhe ...

SOT - 16.06.2017

Përplasjet dhe tensionet mes PS dhe LSI thellohen çdo ditë e më shumë. Shkarkimi i punonjësve në administratë dhe në pushtetin, nga të dyja forcat politike deri dje në bashkëqeverisje, po përdoret si ...

Tahiri: Mos e çoni votën dëm për LSI-në

Top Channel - 16.06.2017

Saimir Tahiri ka vijuar sulmet ndaj Lëvizjes Socialiste për Integrim, kur në një takim me banorët e Pezës ai ka kërkuar që mos ta çojnë dëm votën duke votuar për LSI-në, pasi në 25 qershor, sipas ...

Luan Rama: ?Gardistët e kuq? po heqin nga puna administratën se ishin në miting

Albeu.com - 16.06.2017

Nenkryetari i LSI Luan Rama ka dalë në n jë deklaratë për shtyp pas mitingut të djeshëm në Tiranë. Luan Rama hodhi akuza të rënda ndaj PS duke I akuzuar se po pushojnë nga puna administratën që vjen ...

LSI mesazh të shkarkuarve në administratë: Do riktheheni në punë më 26 qershor

SOT - 16.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama ka dalë sot në nëj konferencë për shtyp mesditën e sotme. Rama ka falenderuar të gjithë mbështetësit që morën pjesë në mitingun e mbrëmshëm në ...

Erisa Xhixho: Do apo s'do shoku Gramoz, Meta do të jetë President i shqiptarëve

SOT - 16.06.2017

Kryetarja e Komitetit Drejtues Kombëtar të LSI-së, Erisa Xhixho ka reaguar në rrjetet sociale pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi se “Meta do jetë i pari president që ...

Kërcënoi Metën, LSI në sulm kundër Ruçit

Albeu.com - 16.06.2017

Gamoz Ruçi i rikujtoi Ilir Metës dje se nëse nuk dekretonte maxhorancën pas 25 qershorit për të bërë qeverinë, siç paralajmëroi ai vetë, do të ishte presidenti i parë i shkarkuar.

Ministri i LSI-së akuza të forta kandidatit të PS: I degjeneruari, i bëri presion aktivistes sonë

SOT - 16.06.2017

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj, me anë të një statusi në ‘Facebook”, ka akuzuar sot kandidatin e Partisë Socialiste në Sarandë Alket Hyseni se i ka bërë presion një aktivisteje të LRI-së, ...

Ministri i LSI akuzon kandidatin e PS: Ja çfarë i bëri aktivistes sonë 18-vjeçare

Albeu.com - 16.06.2017

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj, me anë të një statusi në ‘Facebook”, ka akuzuar sot kandidatin e Partisë Socialiste në Sarandë Alket Hyseni se i ka bërë presion një aktivisteje të LRI-së, ...

Basha zbulon ?sekretin?: Ja çfarë do t?u japë PS-së dhe LSI-së pasi të fitojë zgjedhjet (VIDEO)

Albeu.com - 16.06.2017

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ditën e sotme ishte në Kuçovë ku prezantoi programin ekonomik të PD-së. Basha pyeti qytetarët atje se çfarë të bënte PD-ja me PS-në dhe LSI-në, pasi të fitonte zgjedhjet e ...

Dhunohet e kërcënohet drejtuesi i LSI në Berat

SOT - 16.06.2017

Kreu i LSI-së në fshatin Gjoroven të Beratit Krenar Shehu është dhunuar ditën e sotme dhe është kërcënuar nga disa persona. Mësohet se Shehu ka bërë denoncim në Policinë e Beratit ku ka rrëfyer se ...

U akuzua për presion ndaj 18-vjeçares, kandidati i PS në Sarandë i përgjigjet ministrit të LSI-së

SOT - 16.06.2017

Ministri i LSI-së, Sokol Dervishaj, ka akuzuar kandidatin e PS-së në Sarandë, Alket Hyseni, se i ka bërë presion një 18-vjeçareje, anëtare e LSI-së. Pas kësaj, ka reaguar vetë Hyseni me ane te nje ...

Dhunohet dhe kërcënohet me jetë përfaqësuesi i LSI-së në Berat

Albeu.com - 16.06.2017

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Berat, ku Kryetari i LSI-së për njësinë administrative Gjoroven, Krenar Shehu, është kërcënuar me jetë nga disa persona.

Ilir Meta: Rilindja si Ebola, viktima e parë është PS-ja. Ja sa fitojmë në Tiranë

Botasot - 16.06.2017

Ish-kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ishte shumë i ashpër në fjalimin e mbajtur para qindra e mijëra simpatizantëve të LSI-së që ishin mbledhur në ...

Beteja për Lezhën, flasin kryesuesit e listës së PS, PD dhe LSI

Ora news - 16.06.2017

Edhe pse në Lezhë, këto zgjedhje, simbolet dhe banderolat e partive politike, fushata ka arritur pikun e saj. Kryesuesit e listës së kandidatëve për deputetë nga Partia Socialiste, ajo Demokratike ...

Luan Rama zbulon skandalin një ditë pas mitingut të LSI: hakmarrje politike

Gazeta Express - 16.06.2017

Një ditë pas mitingut që Lëvizja Socialiste për Integrim, nënkryetari i kësaj force politike, Luan Rama, denoncoi një skandal që po ndodh sipas tij me ...

Shkarkimet në administratë, LSI mesazh mbështetësve: Do riktheheni sërish në punë pas 26 qershorit

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANË- Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një konference për shtyp falënderoi të gjithë mbështetësit që morën pjesë në mitingun e mbrëmshëm në Tiranë por bëri edhe një apel që në këto 9 ditë të ...

LSI del me garanci për të pushuarit: Do riktheheni në punë më 26 qershor

Ora news - 16.06.2017

Teksa në administratën publike vijon operacioni fshesa për punonjësit që përfshihen në fushatë elektorale, nënkryetari i LSI-së Luan Rama u dha garancinë se të gjithë të pushuarit nga puna për motive ...

Erisa Xhixho i përvishet Ruçit: Që ta marrësh vesh ti shoku Gramoz dhe ju rilindasit e tjerë…

BalkanWeb - 16.06.2017

Kryetarja e Komitetit Drejtues Kombëtar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka reaguar pas deklaratës së kreut të grupit parlamentar të PS-së Gramoz Ruçi se “Meta do jetë i pari ...

LSI denoncoi “gjuetinë e shtrigave” në administratë

ABC News - 16.06.2017

N/kryetari i LSI-së, Luan Rama, akuzoi nisjen e një “gjuetie shtrigash” ndaj pjesëmarrësve në mitingun që partia e tij zhvilloi në Tiranë. Ai i ktheu përgjigje edhe Gramoz Ruçit që kishte ...

Luan Rama: Shkarkime nga puna, se kanë qenë në mitingun e LSI-së

Botasot - 16.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), Luan Rama gjatë një konference për shtyp të premten foli “për precedentë parazgjedhore”, që lidhen me shkarkimet nga puna në administratë nga ata ...

"Mesazhi që dha mitingu i LSI-së"

Botasot - 16.06.2017

Pjesëmarrja masive në mitingun e LSI-së, mbajtur mbrëmë në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë, sipas Luan Ramës është fakt i fortë se qytetarët shqiptarë tashmë e shohin të ardhmen e tyre tek ...

Ministri i LSI akuzon kandidatin e PS: I degjeneruar, ja çfarë i bëri aktivistes sonë 18-vjeçare

BalkanWeb - 16.06.2017

TIRANË- Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj ka akuzuar sot kandidatin e Partisë Socialiste në Sarandë Alket Hyseni se i ka bërë presion një aktivisteje të LRI-së, duke i shkuar në zyrën ...

'Kandidati i PS-së presion aktivistes 18-vjeçare të LSI-së'

Gazeta Express - 16.06.2017

Kandidati për deputet në qarkun e Vlorës Sokol Dervishaj ka denoncuar presionin që i është bërë nga socialistët një aktivisteje të Lëvizjes Socialiste për ...

Ministri Dervishaj: Kandidati i PS për Sarandën presion aktivistes së LSI

Ora news - 16.06.2017

Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj nga radhët e LSI ka denoncuar sot se kandidati për deputet në Sarandë i ka bërë presin një aktivisteje të LSI.

Ministri i LSI akuzon kandidatin e PS: I degjeneruar, ja çfarë i bëri aktivistes sonë 18-vjeçare

Mapo - 16.06.2017

Foto 1 nga 2 Ministri i Transporteve Sokol Dervishaj ka akuzuar sot kandidatin e Partisë Socialiste në Sarandë Alket Hyseni se i ka bërë presion një aktivisteje të LRI-së, duke i shkuar në zyrën ...

“Jeta e familjarëve të tu, vlen sa një fishek”, dhunohet e kërcënohet drejtuesi i LSI-së në Berat

BalkanWeb - 16.06.2017

BERAT- Kreu i LSI-së së fshatin Gjoroven të Beratit Krenar Shehu është dhunuar ditën e sotme dhe është kërcënuar nga disa persona, të identifikuar prej vetë atij.

Kreu i LSI së njësisë Gjoroven denoncon në polici se është kanosur me armë

ABC News - 16.06.2017

Kreu i LSI së njësisë administrative Gjoroven në Berat dyshohet se është kanosur me armë nga tre persona. Në njoftimin e policisë lokale thuhet se Krenar Shehu ka bërë një denoncim në polici pasi ...

Militantët e PS rrahin dhe kërcënojnë me vdekje kryetarin e LSI në Berat

Botasot - 16.06.2017

Kryetari i LSI-së për njësinë administrative Gjoroven, Krenar Shehu, është kërcënuar me jetë nga disa persona. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në Berat, në lagjen Uznovë.

Militantë të PS rrahin dhe i vënë armën në kokë kryetarit të LSI-së

Mapo - 16.06.2017

Kryetari i LSI-së për njësinë administrative Gjoroven, Krenar Shehu, është kërcënuar me jetë nga disa persona. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në Berat, në lagjen Uznovë.

Kërcënimi i kryetarit të LSI nga militantët e PS, reagon policia

Mapo - 16.06.2017

Policia e Beratit ka konfirmuar kërcnimin që i është bërë Krenar Shehut, kryetarit të LSI-së për njësinë administrative Gjoroven. “Më datë 16.06.2017, shtetasi K.Sh 46 vjeç, banues në Berat, kallëzon ...

Pak orë pas mitingut LSI në sulm: “Garda e Kuqe”, po na shkarkon njerëzit nga puna

Java News - 16.06.2017

Kreu i Grupit parlamentar të LSI-së ka dalë ditën e sotme në një konferencë për mediat nga ku ka falenderuar pjesëmarrësit në mitingun e një dite më parë.

Kreu i LSI në Gjoroven: Më vendosën pistoletën në kokë e më kërcënuan nga familja

Java News - 16.06.2017

Policia Berat Nisi si një fushatë mjaft e qetë, por çdo ditë e më shumë po regjistrohen episode që po tensinojnë garën elektorale. Kryetari i LSI-së në Gjoroven të Beratit ka dneoncuar në Policinë e ...

LSI, rinia dhe metamorfoza e Ilir Metës

SOT - 15.06.2017

Gjithçka që thuhet, shohim e dëgjojmë, tani në fushatë: kritikat, akuzat, shpifjet, kërcënimet, deklarimet optimiste dhe ato dekurajuese, hamendësitë për vendin e parë a të dytë, madje deri te ...

Shpërthen sherri PS-LSI në Fier, Ruçi e Rama përplasen me Metën dhe Vasilin, thirrje të ndalin kërcënimet dhe të mos ...

SOT - 15.06.2017

Thellohet akoma dhe më tej konflikti PS-LSI. Teksa deri më tani ka pasur vetëm akuza e debate në distancë, dje ka pasur dhe konfrontime në qytetin e Fierit.

Ashpërsohet konflikti, LSI ankohet te ambasadorët për paktin Rama-Basha, denoncon shkarkimet në administratë

SOT - 15.06.2017

Ashpërsohet konflikti PS-LSI. Sulmet dhe tensionet mes PS dhe LSI, ish-koalicionit qeverisës, kanë kaluar të gjitha limitet. Marrëdhëniet konfliktuale PS-LSI janë futur në një hulli të pakthyeshme, ...

LSI mesazh para mitingut në Tiranë: 600 mijë vota, në 1 milionë grushta

SOT - 15.06.2017

Ditën e sotme LSI do të mbajë mitingun elektoral në Tiranë. Pak orë para mbajtjes së tij, në profilin zyrtar të faqes në facebook është shpërndarë një mesazh për të gjtihë votuesit.

Rama: Balilajt e LSI-së, sistem që duhet shembur

Top Channel - 15.06.2017

Në Sarandë, Kryeministri Edi Rama mori si shembull Bashkinë e Delvinës, të drejtuar nga LSI për të kërkuar 71 mandate më 25 qershor. Rama renditi me radhë punonjës të kësaj bashkie, që sipas tij, që ...

Meta: Aq mandate sa morëm në 2013-ën me Rilindjen, i marrim vetëm në Tiranë

SOT - 15.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka hapur pak minuta më parë mitingun e lajmëruar prej disa ditësh në sheshin “Nënë Tereza”. Kreu i Kuvendit Ilir Meta në fjalën e tij deklaron se ka një mesazh për ...

Meta akuzon Ramën, Nanon e Bashën, lavdëron Berishën

Top Channel - 15.06.2017

Në fjalën e mbajtur në mitingun e zhvilluar në Sheshin “Nënë Tereza”, Ilir Meta përcolli disa mesazhe si për Edi Ramën, ashtu edhe për Lulzim Bashën. “Kam një mesazh edhe për Lulin dhe shpresoj ta ...

Meta: Aq mandate sa morëm me Rilindjen, i marrim vetëm në Tiranë

Albeu.com - 15.06.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në takimin elektoral të LSI në sheshin ‘Nënë Tereza’ deklaroi: “Kam një mesazh të fortë për Lefter Kokën, Lefter Koka unë e di që LSI e Durrësit është e paparë por mos bëj ...

Meta ironizon Spartak Brahon: E mori peng Rilindja

Albeu.com - 15.06.2017

Nga mitingu i LSI-së në Tiranë, presidenti i ri, Ilir Meta ka ironizuar largimin nga kjo parti të Spartak Brahos, i cili iu bashkua sërish Partisë Socialiste.

?Shpërthen? Meta: Rama po i turret njerëzve të LSI-së t'i blejë me lekë krimi e droge

Albeu.com - 15.06.2017

Dhunimi i administratës publike dhe statusit të nëpunësit civile me shkarkime politike që po bëhen nga ministrat teknik, sipas Ilir Metës është shantazh i hapur dhe presion që po i bëhet ...

Meta: Problemi i vendit nuk është LSI-ja, por oligarkia

Almakos - 15.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) zhvilloi sot në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë mitingun elektoral, ku dhjetëra e mijëra mbështetës të saj i janë bashkuar thirrjes së drejtuesve për t’u bërë ...

Krasniqi: Rruga e PD drejt pushtetit nuk kalon nga PS e LSI

Botasot - 15.06.2017

Politologu Afrim Krasniqi duke analizuar sondazhin e IPR Marketing dhe Ora News, shprehet se rruga e PD-së drejt pushtetit nuk kalon nga PS dhe LSI, por nga marrëveshja me qytetarët.

Festë brenda LSI-së, Ilir Meta e djeg në valle me të rinjtë

Botasot - 15.06.2017

LSI ka bërë bashkë të rinj dhe simpatizantë të saj në një mbrëmje festive ku i pranishëm ka qenë dhe Ilir Meta. Këto festa mes të rinjve janë bërë një traditë për këtë forcë politike.

Fushata në Shkodër, vende pune në burgun e Reçit në këmbim të votës

Mapo - 15.06.2017

Drejtues lokal të LSI shfaqen në një video promovuese në të cilën flasin për 400 vende pune të sigurta në burgun e Reçit në Shkodër, një financim i BE ende jo funksional, ndërsa dy qytetarë i ...

Sot mitingu, të rinjtë e LRI ndezin Tiranën (VIDEO)

Gazeta Express - 15.06.2017

Në orën 19:00 LSI ka planifikuar një nga mitingjet më të mëdhenj politikë në vend. Disa orë para nisjes së tubimit në qendër të Tiranës, mijëra të rinj kanë mbushur rrugët e ...

Luan Rama çel mitingun e LSI-së në Tiranë

Gazeta Express - 15.06.2017

"Ka një mijë arsye për të votuar LSI-në, por më kryesorja është shërbimi ndaj ...

Rama: Balilajt e LSI-së, sistem që duhet shembur

Mapo - 15.06.2017

Në Sarandë, Kryeministri Edi Rama mori si shembull Bashkinë e Delvinës, të drejtuar nga LSI për të kërkuar 71 mandate më 25 qershor. Rama renditi me radhë punonjës të kësaj bashkie, që sipas tij, që ...

Meta: Sondazhet, si palmat e Rilindjes, të shtrenjta po të pashpresa. 16 mandate i marrim vetëm në Tiranë

BalkanWeb - 15.06.2017

TIRANË- Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka deklaruar sot se LSI do të marrë në Tiranë aq mandate sa ç’mori në zgjedhjet e kaluara. Ai tha se sondazhet e Rilindjes janë si palmat e Rilindjes, të ...

Meta: Aq mandate sa mori LSI në 2013, do t’i marri vetëm në Tiranë

Mapo - 15.06.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në takimin elektoral të LSI në sheshin ‘Nënë Tereza’ deklaroi se “aq mandate sa mori LSI përpara 4 vitesh në 2013 kur ishte në koalicion me Rilindjen aq mandate do t’i marrë ...

Meta ironizon Spartak Brahon: E mori peng Rilindja, por…

BalkanWeb - 15.06.2017

TIRANE- Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka ironizuar largimin nga kjo parti të Spartak Brahos, i cili iu bashkua sërish Partisë Socialiste. Nga mitingu i LSI-së në Tiranë, presidenti i ri, Meta pohoi se ...

Kandidimi me PS-në, Meta ironi me Spartak Brahon: E mori peng Rilindja

Mapo - 15.06.2017

Nga mitingu i LSI-së në Tiranë, presidenti i ri, Ilir Meta ka ironizuar largimin nga kjo parti të Spartak Brahos, i cili iu bashkua sërish Partisë Socialiste.

Meta: Vota për LSI -votë kundër oligarkisë!

RTSH - 15.06.2017

Presidenti i ardhshëm Ilir Meta, partia e të cilit LSI si asnjëherë më parë po lufton të dali forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, u shpreh i bindur se vota e shqiptarëve në këtë ditë do të jetë ...

Meta: Problemi i vendit nuk është LSI-ja, por oligarkia

Botasot - 15.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) zhvilloi sot në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë mitingun elektoral, ku dhjetëra e mijëra mbështetës të saj i janë bashkuar thirrjes së drejtuesve për t’u bërë ...

Meta: Problemi i vendit nuk është LSI-ja, por oligarkia

Telegrafi - 15.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) zhvilloi sot në sheshin “Nënë Tereza” në Tiranë mitingun elektoral, ku dhjetëra e mijëra mbështetës të saj i janë bashkuar thirrjes së drejtuesve për t’u bërë ...

ANALIZA/ Zgjedhjet 2017, skaneri për Lezhën që më 2013 pati 1 të vrarë dhe kandidatë me precedentë kriminal

Java News - 15.06.2017

Nga Gjergj Erebara Qarku i Lezhës pati përplasjen më të egër zgjedhore në Shqipëri në vitin 2013, me një të vdekur e disa të plagosur si dhe me akuza të shumta për blerje votash.

LSI premtoi 400 vende pune në burgun e Shkodrës në këmbim të votës

Java News - 15.06.2017

Ardit Hotaj koordinator i saj për Malësinë e Madhe, pasi shpjegon angazhimin e LSI për vende të reja pune, e ilustron me vendet e lira në burgun e Reçit, shkruan BIRN.

Mitingu i LSI, bashkia e Çorovodës zbarkon në Tiranë (VIDEO)

Java News - 15.06.2017

Punonjësit e bashkisë së Çorvovodës janë detyruar të lënë punën dhe të nisen për Tiranë ku sot do mbahet mitingu i radhës së LSI. Burime për Lexo.al thonë se personat në foto e video siç dhe duken ...

Rama sulmon Balilajn e LSI: Ka mbushur administratën me kushërinj

Java News - 15.06.2017

Kryeministri Rama ka çuditur pjesëmarrësit në mitingun e Sarandës teksa ka lexuar një letër të gjatë me emra dhe poste në administratë. Rama ka sulmuar kreun e Bashkisë Delvinë, Rigels Balilajn, për ...

Këta janë autobusët që sollën njerëzit nga i gjithë vendi në mitingun e LSI (GALERI)

Java News - 15.06.2017

Disa orë pas denoncimit të organizimit të punonjësve të Bashkisë Çorovodë, këto foto të mbërritura në redaksinë e portalit “Skandal.al” dëshmojnë pjesëmarrjen nga rrethet në mitingun e LSI.

LSI ngjit në podium të riun e dhunuar pas konfliktit banal, Xhixho: Banditët e Rilindjes e rrahën pabesisht

Java News - 15.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim mbajti sot një miting në Tiranë ku ishin të pranishëm kandidatët nga të gjtiha qarqet. Nga qarku i Fierit, mbajti fjalim kandidatja Erisa Xhixho, e renditur e 3-ta.

Presidenti i zgjedhur në mitingun e LSI: Sondazhet, si palmat që u thanë në autostradë

Java News - 15.06.2017

Ilir Meta e ka nisur fjalën e tij në mitingun e LSI-së duke deklaruar se në Tiranë do të marrin 12 mandate deputetësh. Ai ka sulmuar sondazhet mediatike duke u shprehur se janë të pashpresa sikurse ...

Meta: Berisha më bashkëpunuesi për Reformën, Rama të vijë në debat televiziv

Java News - 15.06.2017

Ilir Meta e ka nisur fjalën e tij në mitingun elektoral të LSI-së duke deklaruar se në Tiranë do të marrin 12 mandate deputetësh. Ai ka sulmuar sondazhet mediatike duke u shprehur se janë të ...

Ilir Meta ‘paralajmëron’ Lefter Kokën

Durres Lajm - 15.06.2017

Kryesuesi i listës së qarkut Durrës i LSI, Lefter Koka, gjatë fjalës së tij në mitingun e LSI-së në sheshin ‘Nënë Tereza’ u shpreh se ai ishte në garë me ish-kryetarin e LSI-së, Ilir Meta, se kush do ...

Meta ironizon Spartak Brahon

Durres Lajm - 15.06.2017

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka ironizuar largimin nga kjo parti të Spartak Brahos, i cili iu bashkua sërish Partisë Socialiste. Nga mitingu i LSI-së në Tiranë, presidenti i ri, Meta pohoi se tashmë ...

Meta sulmon edhe Spartak Brahon: Të mori peng “Rilindja”, u ktheve në partinë tënde

Java News - 15.06.2017

Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur sot për herë të parë për kandidimin e deputetit të LSI-së Spartak Braho në siglën e PS-së. Meta ka ironizuar largimin nga LSI të Brahos, i cili iu bashkua sërish ...

Meta ironizon Selamin: E mori peng Rilindja, u kthye në partinë e tij

Java News - 15.06.2017

Ish-kreu i LSI ka ironizuar gjatë mitingut elektoral edhe ish-deputetin e partisë së tij, Shkëlqim Selami. Duke folur para mbështetësve, Meta tha se edhe një person që ishte me rekorde kriminale në ...

Zgjedhjet reale përfundojnë më 25 korrik

Java News - 15.06.2017

Nga Mero Baze Nga mënyra se si po ashpërsohet beteja mes LSI-së e Partisë Socialiste nga një anë, dhe nga mënyra se LSI po flirton me Berishën, e po sulmon Bashën, rezultati final i këtyre ...

Thellohet konflikti mes Tahirit dhe LSI, sulme dhe akuza të forta mes palëve

SOT - 14.06.2017

Vijojnë përplasjet mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Gjatë një takimi të zhvilluar me banorët e kryeqytetit, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri sulmoi LSI-në duke ...

Rama mesazh krerëve të degëve: Mos u merrni me LSI, nuk ka më shanse të përcaktojë qeveritë, fokusohuni te programi ynë

SOT - 14.06.2017

Kryeministri Edi Rama ka përforcuar mendimin se s’ka koalicion me LSI dhe se kjo forcë politike nuk do të ketë më shanse që të përcaktojë qeveritë. Kreu i qeverisë ka hedhur poshtë çdo lloj dyshimi ...

Shpërthen konflikti në Gjirokastër, socialistët dyshime për aleancë mes Flamur Bimes dhe LSI, Vangjel Tavo kërkon ...

SOT - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Socialiste po thellojnë çdo ditë e më shumë tensionet dhe përplasjet mes tyre. Në të gjitha qarqet ka përplasje dhe tensione, por që duket se situata ka ...

Shthuret PD, degët braktisin fushatën pas sinjaleve për bashkëpunimin me PS, Basha dërgon me urgjencë të besuarit e tij ...

SOT - 14.06.2017

Partia Demokratike duket se po shkon e shthurur drejt zgjedhjeve të 25 qershorit. Me mijëra simpatizantë të saj kanë shkuar me LSI dhe PS, ndërsa Basha po bën tentativat e fundit për të mbajtur pas ...

Braçe: Edhe sikur të votojnë pulat e lopët, LSI s?del forcë e parë

Albeu.com - 14.06.2017

Deputeti socialist Erion Braçe ka vazhduar akuzat e rënda nga LSI-së aleatit të tyre prej 4 vitesh në qeverisje. Me anë të një statusi në Facebook, Braçe këshillon LSI-në të rigjejë qetësinë dhe e ...

Braçe: Nuk ka asnjë gjasë që LSI të dale forcë e parë

SOT - 14.06.2017

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe thotë se Presidenti i zgjedhur Ilir Meta nuk mund të shantazhojë popullin me deklaratat se nuk do të dekoronte asnjë kryeministër në rast se vidhen votat.

Erion Veliaj: Me LSI nuk kam asnjë problem, bashkëpunojmë shumë mirë, mediat po i fryjnë sherrit PS-LSI

Portalb - 14.06.2017

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka komentuar përplasjen në fushatë elektorale mes PS dhe LSI. Në emisionin “Opinion”, Veliaj tha se nuk ka asgjë dramatike në këtë fushatë.

“Kërcënimi” i Metës, Balla: Mjaft me shantazhe si Gruevski!

Shqipmedia - 14.06.2017

Deputeti i PS-së, Taulant Balla në një koment në Facebook kritikon ish-kreun e LSI-së dhe Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta për qëndrimet që po mban gjatë fushatës elektorale.

Meta: Le t’i paguajë Rama sondazhet, vendimi është marrë, LSI forcë e parë

SOT - 14.06.2017

Ish-kreu i LSI Ilir Meta gjatë një takimi në Pogradec ka folur për sondazhet e fundit që e nxjerrin LSI-në me humbje. Meta tha se sondazhi për zgjedhjet e 25 qershorit është bërë dhe LSI do të jetë ...

Kush janë analistët e Ramës që shajnë Metën nëpër ambasada?

Albeu.com - 14.06.2017

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe LSI sot organizuan një miting në Pogradec ku prezantuan kandidatët për deputetë të LSI-së në qarkun e Korçës. Gjatë fjalimit të tij Meta theksoi se LSI do të jetë ...

Ilir Meta: LSI forcë e parë për të garantuar drejtimin e ri

SOT - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorët e Pustecit ku u prezantuan edhe kandidatët për deputet të LSI-së për qarkun e Korçës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Kryetari i ...

Zgjedhjet e 25 qershorit, LSI takim urgjent me të gjithë ambasadorët

SOT - 14.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socilaiste për Integrim, Luan Rama ka dalë në një deklaratë për mediat ku tha se së bashku me disa përfaqësues të LSI, ka zhvilluar takime me ambasadorët e BE në Tiranë, si dhe ...

LSI akuza Policisë së Shtetit: U dhamë ambasadorëve hartën ku do veprojnë grupet kriminale

SOT - 14.06.2017

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama në njëdeklaratë për mediat mesditën e sotme tha se LSI u dha ambasadorëve në takimin e sotëm fakte konkrete si dhe një hartë se ku veprojnë grupet kriminale.

LSI i jep ambasadorëve hartën e grupeve kriminale në Shqipëri

Albeu.com - 14.06.2017

Tonet mes partive politike janë në kulmin e tyre dhe duket se LSI e ka kthyer në pjesë të fushatës së saj denoncimin e aktivitetit të grupeve kriminale dhe sipas saj bashkëpunimin e policisë me to.

U godit nga "horrat e PS", ky është anëtari i dhunuar i LSI-së (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.06.2017

Një sherr ka ndodhur në Zharrëz të Fierit ku sipas kreut të LSI disa socialictë të cilët ai i quajti “horrat e PS-së” kanë dhunuar një anëtar të LSI-së.

“Rama, Republika drejt asgjësë...dhe udhëheqja e re (që duhet)"

Botasot - 14.06.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka dhënë një intervistë për Abc News. Intervista Jemi në atë që mund të konsiderohet zeniti i një fushate elektorale.

“Meta gati të djegë vendin”, shpërthen Braçe: Edhe sikur të votojnë pulat e lopët, LSI s’del forcë e parë

BalkanWeb - 14.06.2017

TIRANË- Deputeti socialist Erion Braçe ka sulmuar partinë Lëvizja Socialiste për Integrim, aleate në qeverisje për deklaratat e fundit të artikuluara dje nga Kreu i Kuvendit Ilir Meta.

Çfarë roli ka luajtur LSI deri tani dhe çfarë roli do të luajë mbas 25 Qershorit?

Mapo - 14.06.2017

Nga Ervis Iljazaj Duket se këto zgjedhje, ndër të tjera, kanë shtruar një çështje thelbësore politike për sa iu përket marrëdhënieve midis dy forcave kryesore dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Meta nga Pogradeci: Le t’i paguajë Rama analistët dhe sondazhet, vendimi është marrë

BalkanWeb - 14.06.2017

POGRADEC- Kreu i Kuvendit Ilir Meta, ka folur nga Pogradeci për sondazhet e fundit që e nxjerrin LSI-në me humbje. Meta tha se sondazhi për zgjedhjet e 25 qershorit është bërë dhe LSI do të jetë ...

Meta: Ramës nuk i kryejnë punë analistët dhe sondazhet e paguara

Botasot - 14.06.2017

Ilir Meta, në një miting në Pogradec tha se sondazhi për zgjedhjet e 25 qershorit është bërë dhe LSI do të jetë forcë e parë. Ai këtë e theksoi, teksa ka folur për, siç ka thënë ai, sondazhet dhe ...

Meta: Socialistë dhe demokratë do votojnë për LSI-në

Botasot - 14.06.2017

Ish kreu i LSI-së, Ilir Meta ka ftuar të gjithë të rinjtë, por jo vetëm për të marrë pjesë në mitingun që do të mbahet ditën e nesërme në Tiranë. Gjatë fjalimit të tij në Pogradec Meta doli garant i ...

LSI takim elektoral me banorët në Pustec

ABC News - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi një takim me banorët e Pustecit ku u prezantuan edhe kandidatët për deputet të LSI-së për qarkun e Korçës. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin Kryetari i ...

Meta: Shqipëria ka nevojë për një drejtim të ri

Botasot - 14.06.2017

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, tha sot se bashkëjetesa ndëretnike është një nga pikat kryesore të programit të LSI-së e cila duhet zhvilluar dhe ruajtur si garant i stabilitetit të vendit.

Ankesat për fushatën zgjedhore, LSI informon Ambasadorët në Tiranë

Ora news - 14.06.2017

Pas shqetësimeve të bëra publike lidhur me standartet e zgjedhjeve, një përfaqësi e LSI-së e drejtuar nga kryetari Vasili ka zhvilluar një takim me Ambasadorët e akredituar në Tiranë.

LSI ankohet tek ambasadorët: Spastrime politike në administratë

BalkanWeb - 14.06.2017

TIRANË- Përfaqësues të Partisë Socialiste për Integrim kanë zhvilluar një takim paraditen e sotme me ambasadorë të vendeve të BE-së në vendin tonë, si dhe krerët e delegacioneve të SHBA, BE dhe OSBE.

Akuza e fortë e LSI: Policia po iu hap rrugë grupeve kriminale, do e demaskojmë dyshen Rama-Basha

BalkanWeb - 14.06.2017

TIRANË- Nënkryetari i LSI-së Luan Rama zbardhi sot për mediat një pjesë të bisedës me ambasadorët e BE-së në Tiranë. Ai tha se ambasadorët janë njohur me padrejtësisë që po i bëhen LSI-së, duke nisur ...

LSI, Rama: Takuam ambasadorët, denoncuam presionet e Task-Forcës

Mapo - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar sot një takim me ambasadorët e akredituar në Tiranë, mes tyre dhe ata të OSBE dhe SHBA-së. Ky fakt është bërë i ditur nga nënkryetari Luan Rama në një ...

Situata politike

ABC News - 14.06.2017

Shqetësimet e saj që bën publike prej ditësh, LSI ia shprehu edhe ambasadorëve të vendeve të BE-së, përfaqësuesve të Ambasadës Amerikane si dhe kreut të misionit vëzhgues për zgjedhjet 2017, në një ...

Denoncimi/ “Shihni se si anëtari i PS-së dhunoi të riun e LSI-së” (Foto)

BalkanWeb - 14.06.2017

TIRANE – Kandidatja për deputete në qarkun e Fierit, Erisa Xhixho ka denoncuar sot një ngjarje të paprecedentë, ku sipas saj një maturant, anëtar i LSI-së është dhunuar nga një anëtar i PS-së.

Del FOTO e maturantit të dhunuar nga anëtari i PS-së

Gazeta Express - 14.06.2017

Kandidatja për deputete e LSI-së në Fier, Erisa Xhixho ka publikuar foton e maturantit që sot u dhunua në fshatin Zharrëz të Fierit nga një militant i PS-së që ajo thotë se është person me precedent ...

LSI denoncon: Horrat e PS-se dhunuan anëtarin e LRI-së

Ora news - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim denoncoi sot atë që e quan dhunim të një prej aktivistëve të saj nga ana e një mbështetësi të partisë Socialiste. Dy persona që punonin në parcelat e tyre u ...

‘Dru se është me LSI-në’/ Dalin fotot e të riut të dhunuar në Fier

Mapo - 14.06.2017

Foto 1 nga 2 Një i ri, anëtar i LSI është goditur në Fier për shkak të bindjeve politike. Fotot e Orgest Grembit janë publikuar nga kandidatja për deputete Erisa Xhixho.

LSI forcë e parë? Braçe: Edhe sikur ta votojnë gjelat nga Greqia

Ora news - 14.06.2017

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe thotë se Presidenti i zgjedhur Ilir Meta nuk mund të shantazhojë popullin me deklaratat se nuk do të dekoronte asnjë kryeministër në rast se vidhen votat.

Dhunohet përfaqësuesi i LSI-së në Fier, ja pse e rrahën simpatizantët e PS-së

Gazeta Express - 14.06.2017

LSI-së denoncoi ditën e sotme një ngjarje të rëndë, ku një prej simpatizantëve të kësaj force politike në Fier është dhunuar nga disa mbështetës të ...

Rrëfimi i babait: Si ma rrahën djalin me levë kur iu tha “do votoj për LSI”

BalkanWeb - 14.06.2017

PATOS- Të tjera dëshmi vinë pas ngjarjes së rëndë që ndodhi sot në Patos, ku një anëtar i LSI-së u sulmua nga militantë të PS-së. Dëshmitar akular i ngjarjes ka qenë edhe babai i Orges Grembi, Kujtim ...

Video/ ‘Për LSI-në do votosh ti mor të q**’, babai rrëfen si i rrahën djalin anëtarët e PS-së

Mapo - 14.06.2017

Foto 1 nga 3 Kujtim Grembi, babai i anëtarit të LSI-së të dhunuar ditën e djeshme në Zharrëz, rrëfeu sot se si disa anëtarë të Partisë Socialiste ia sulmuan djalin me mjete të forta.

Meta në Fushë-Krujë

ABC News - 14.06.2017

Situata politike në Tiranë është mjaft e tensionuar. Gjatë një takimi elektoral në Fushë Krujë, Ilir meta ka përdorur tone luftarake kundër Edi Ramës, që sipas tij po kërcënon votuesit e LSI-së, por ...

LSI Vlorë: Nuk do të falim asnjë që guxon të bëjë presion ndaj kësaj partie

Botasot - 14.06.2017

Dega e Lëvizjes Socialiste për Integrim në Vlorë, nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat denoncon shkeljet e rënda ligjore që lidhen me goditjen e anëtarëve të kësaj force politike.

Meta: Nuk do ketë vrimë për Edi Ramën nëse prek zgjedhjet

ABC News - 14.06.2017

Por situata politike në Tiranë është mjaft e tensionuar. Gjatë një takimi elektoral në Fushë Krujë, Ilir Meta ka përdorur tone luftarake kundër Edi Ramës, që sipas tij po kërcënon votuesit e LSI-së, ...

Krasniqi: Rruga e PD drejt pushtetit nuk kalon nga PS e LSI

Ora news - 14.06.2017

Politologu Afrim Krasniqi duke analizuar sondazhin e IPR Marketing dhe Ora News, shprehet se rruga e PD-së drejt pushtetit nuk kalon nga PS dhe LSI, por nga marrëveshja me qytetarët.

Meta shantazhoi popullin, po rikthen Sali Berishën e I-rë

Java News - 14.06.2017

Nga Erjon Braçe LSI duhet të rigjejë qetësinë! Me duket se dilema mes rolit te “presidentit te zgjedhur” dhe “kryetarit te partise”, po e demton fort kur prodhon ngjarje si shantazhi i djeshem ndaj ...

Protagonisti i Republikës së Kanabisit: LSI-ja po korrupton rininë. Nuk duhet ta lejojmë

Respublica - 14.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm, i diskredituari Sajmir Tahiri, ka mbajtur edhe sot seancën e radhës të moralizimit, duke ngritur një akuzë për LSI-në se po korrupton rininë.

LSI, Luan Rama: Informuam SHBA-BE, policia kërcënon zgjedhjet me grupet kriminale

Java News - 14.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ashpërsuar edhe më tej akuzat në drejtim të Policisë së Shtetit. Ashtu siç kishte paralajmëruar, kjo forcë ka mbajtur një takim me ambasadorët e SHBA-BE, ku ka ...

Anëtari i LSI gris teserën para Çuçit: Siç na flaku LSI, duhet të flakim teserën e partise

Java News - 14.06.2017

Drejtuesi politik i qarkut Gjirokastër, Bledi Çuçi dhe kandidatet per deputete Mirela Kumbaro dhe Elvira Pasho zhvilluan një seri takimesh me banorë të Përmetit.

Dhunimi i të riut rrit tensionet PS-LSI (FOTO)

Durres Lajm - 14.06.2017

Dhunimi i një të riu në fshatin Zharrëz të Fierit ka tensionuar edhe më shumë marrëdhëniet mes dy ish – aleatëve, Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Fatos Nano, kandidat për President në rast nevoje?

SOT - 13.06.2017

Lufta e pamëshirshme politike gjatë fushatës zgjedhore ka përfshirë dhe planet `B`, madje dhe plane `C` në rastet se… jo çdo gjë mund të shkojë mirë gjatë dhe pas zgjedhjeve.

Rama udhëzon bazën: S’ka më koalicion me LSI, loja për të qenë në çdo qeveri ka marrë fund, administrata të pastrohet ...

SOT - 13.06.2017

Koalicioni mes PS dhe LSI ka marrë fund dhe nuk do të ketë më një të tillë. Ky ka qenë mesazhin që kryeministri Edi Rama u ka dhënë krerëve të shtabeve elektorale, duke i udhëzuar që të punojnë për ...

Ashpërsohet debati brenda mazhorancës, Luan Rama sulmon kryeministrin, Tahiri kërkon largimin e LSI nga qeveria

SOT - 13.06.2017

Thellohen përplasjet mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, sa i takon deklaratave tejet të ashpra që kanë lëshuar mes eksponentëve më të lartë të dy kampeve.

Lulzim Basha: LSI nuk do jetë më në pushtet, ministrat teknikë do qëndrojnë në detyrë, të nisë arrestimi i drejtorëve

SOT - 13.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë një interviste për Rudina Xhungën në “Vizion Plus”, bëri me dije se ministrat teknikë të opozitës nuk do të largohen nga qeveria më 26 qershor, ...

Përçahet PD, ish-kryetarët e degëve dërgojnë demokratët te LSI, sherr mes anëtarëve

SOT - 13.06.2017

Shpërthen konflikti në Partinë Demokratike. Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, duket se do ta gjejnë PD të përçarë dhe të përgjysmuar, gjë e cila do të ndikojë negativisht edhe në rezultatin ...

Ilir Meta: Rama-Basha kanë bashkëpunuar disa herë kundër meje dhe Berishës, doktori i vetmi opozitar në PD, më 25 ...

SOT - 13.06.2017

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka reaguar sërish dje për sulmet nga PS dhe PD. Gjatë një interviste për Ylli Rakipin në “News 24”, Meta akuzoi Ramën dhe Bashën se kanë tentuar disa herë të punojnë ...

Tahiri: Një eksperiencë si ajo e Ilir Metës nuk do doja kurrë ta kisha

SOT - 13.06.2017

Kryetari i PS-së së Tiranës iu përgjigj në distancë akuzave të Ilir Metës, gjatë një takimi me banorë të Unazës së Re. Saimir Tahiri ishte i drejtpërdrejtë kur tha se socialistët ia dhanë mundësinë ...

Goditja e fundit për LSI, Rama: Mos bini në batakun e tyre!

Albeu.com - 13.06.2017

Kryeministri Edi Rama dhe Partia Socialiste I ka mbyll njëher e mirë marrëdhëniet me LSI. “Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën ‘i treti i vërteti ’”.

Tahiri sulmon ashpër Metën: I dhamë 4 vjet kohë

Albeu.com - 13.06.2017

Kreu i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri në një takim me banorët tek Unaza e Re, vazhdoi sërish me akuzat e rënda ndaj aleatit të tyre në qeverisje LSI si dhe kreut të Kuvendit Ilir Meta.

Meta sulmon Policinë e Shtetit: ?Haki Droga? shantazh për vota

Albeu.com - 13.06.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një deklaratë për shtyp me një gjuhë të rreptë dhe me ton të ashpër ka folur mbi çështjet e fundit politike dhe akuzat e PS-PD ndaj LSI.

Ish-ministri i Metës nxjerr zbuluar LSI: Ja ku gabuam me Ramën

Albeu.com - 13.06.2017

Ish-ministri i Metës Ylli Manjani duke analizuar situatën e tensionuar të akuzave mes LSI dhe PS “zbulon” gjithë fajet e partisë së tij në koalicion dhe qeverisjen 4 vjeçare me Ramën kryeministër.

Pas kërcënimit të Metës, Rama mesazh urgjent deputetëve

Albeu.com - 13.06.2017

Pas deklaratave të forta të ish kreut të LSI-së, Ilir Meta në konferencën për media pak orë më parë, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Kryeministri në një mesazh privat të dërguar deputetëve të PS-së ...

Rama mesazh kandidatëve të PS: LSI s’ka më shanse të bëjë të tretin të vërtetin

SOT - 13.06.2017

Kryeministri Edi Rama u është drejtuar socialistëve me një mesazh ku shkruan se nuk duhet të kenë më lajmë nga LSI. Kjo ka lënë të kuptohet se bashkëpunimit dhe koalicionit me LSI-në i ka ardhur ...

Tahiri: LSI ka hallin e familjes

Top Channel - 13.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri sulmoi LSI-në duke thënë se asaj i është dhënë mundësia të kthehej në një parti normale që ka hallin e njerëzve dhe jo të “familjes”.

Ylli Manjani: LSI, fajtore që mbështeti Edi Ramën pa asnjë kusht!

SOT - 13.06.2017

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një postim në rrjetin social “Facebook” ka komentuar përgjegjësitë e LSI-së në bashkëqeverisjen me PS-në. Ish-ministri Manjani shkruan se “LSI është fajtore ...

Rama trembet/ SMS urgjente, jo më mesazhe kundër LSI-së

Ina - 13.06.2017

Kryeministri Edi Rama duket se ka shuar zërat për një koalicion të mundshëm pas zgjedhjeve me LSI-në, me një “SMS” drejtuar socialistëve në qarqe. Në këtë “SMS” në emër të Ramës, u jepet porosi ...

LSI godet Tahirin aty ku s?mban më: Për ne është e shtrenjtë familja, kurse për ty?

Albeu.com - 13.06.2017

LSI është vënë në rradhë për sulm ndaj PS dhe liderave të saj. Pas gjuhës së ashpër dhe akuzave të Ilir Metës ndaj PS-së, Klevi Pojana i ka kushtuar një status ish-ministrit Saimir Tahiri.

Basha ia thotë troç LSI-së: Ska më pazare me PD

Albeu.com - 13.06.2017

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një intervistë në emisionin “Dritare me Rudinën”, foli me tone të ashpra dhe akuza të rënda në kurriz të LSI-së. Basha i prerë deklaroi se me Partinë Demokratike, LSI nuk ...

Kandidati për deputet i LSI sulmon Tahirin: Për ne familja është e shenjtë, për ty është ‘ajo tjetra’

SOT - 13.06.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim vazhdon sulmin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Klevi Pojana, kandidati për deputet i LSI, me anë të një statusi në faqen e tij në ‘Facebook’, thekson se ...

PS i përgjigjet Metës për "mosdekretimin e qeverisë së re": Shantazhet e tua alla Gruevski janë të ...

SOT - 13.06.2017

Deputeti i Partisë Socialistei është përgjigjur Presidentit të zgjedhur, Ilir Meta, i cili në një deklaratë ditën e sotme tha se nuk do t’i dekretojë qeverinë e pas 25 qershorit nëse preket qoftë ...

Kërcënimi me dekretet, PS e ngjason Metën me Gruevskin

Albeu.com - 13.06.2017

Partia Socialiste i është përgjigjur Presidentit të zgjedhur , Ilir Meta, i cili në një deklaratë ditën e sotme u shpreh se nuk do t’i dekretojë qeverinë e pas 25 qershorit nëse preket qoftë edhe një ...

“Shantazhe si Gruevski”, Balla: Meta, je president i zgjedhur me votat tona

Top Channel - 13.06.2017

Përgjigjja për kërcënimin presidencial, Ilir Metës i ka ardhur nga socialisti Taulant Balla. “Ilir, të kemi dhënë votën për t’u bërë president! Por edhe kjo që po bën si President i zgjedhur nuk ...

Mjaft me shantazhe alla Gruevski

Ina - 13.06.2017

Partia Socialiste e Shqipërisë i është përgjigjur deklaratës paralajmëruese të presidentit të zgjedhur Ilir Meta se nuk do t’i dekretojë ministrat dhe kryeministrin nëse preket vota e shqiptarëve.

“Misioni i LSI ka mbaruar”, zbardhen porositë e Ramës për drejtuesit e PS: Mos bini në batakun e tyre!

BalkanWeb - 13.06.2017

“Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën ‘i treti i vërteti’”. Kjo ishte porosia e qartë që Edi Rama u ka dhënë bashkëpunëtorëve të tij në qarqe. Dy javë para datës së zgjedhjeve, kryesocialisti ...

Zbulohen porositë/ Çfarë u tha Rama drejtuesve të PS për ish-aleatin Meta

Botasot - 13.06.2017

“Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën ‘i treti i vërteti’”. Kjo ishte porosia e qartë që Edi Rama u ka dhënë bashkëpunëtorëve të tij në qarqe. Dy javë para datës së zgjedhjeve, kryesocialisti ...

A është fajtore LSI për qeverisjen e shkuar?

Ora news - 13.06.2017

Po, pa asnjë dyshim LSI ka përgjegjësitë e saj brenda qeverisë që u nis politike dhe mbaroi politeknike! (Koment i Ylli Manjanit postuar ne facebook) /Oranews.tv/ ...

Tahiri: Një eksperiencë si ajo e Ilir Metës nuk do doja kurrë ta kisha. I dhamë 4 vjet kohë LSI-së

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANË- Kreu i Partisë Socialiste të Tiranës Saimir Tahiri ka qenë një nga zërat më të fortë kundër LSI-së, dhe më i shigjetuari nga kjo e fundit. Ai vazhdon të akuzojë këtë forcë politike që është ...

Zbulohet SMS konfidenciale që Rama iu dërgoi sot kandidatëve të PS pas konferencës së Metës (Video)

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANE – Pas deklaratave të ish kreut të LSI, Ilir Meta në konferencën për media, ku ndër të tjera tha se nuk do dekretojë qeverinë e dalë nga zgjedhje të vjedhura, “BalkanWeb” zbulon SMS ...

Rama mbyll kapitullin me Metën: S’ka më e treta e vërteta për LSI-në

Ora news - 13.06.2017

Kryeministri, Edi Rama, ka lënë të kuptohet se bashkëpunimit dhe koalicionit me LSI-në i ka ardhur fundi. Një fakt të tillë e ka përforcuar edhe një ditë më parë përmes një mesazhi që u ka dërguar ...

Rama mesazh deputetëve: Mos flisni më për LSI-në, bindi njerëzit të kthehen te ne

Gazeta Express - 13.06.2017

​ Kryeministri Edi Rama mësohet se u ka dërguar një mesazh deputetëve të mjtë, ku u kërkon që të mos flitet më për LSI-në, por për mesazhe të qarta njerëzve që rrinë te kjo parti jo për bindje pr për ...

Rama porosit socialistët sit ë sillen me aleatin e tij në qeverisje, Ilir Metën

Mapo - 13.06.2017

“Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën ‘i treti i vërteti’”. Kjo ishte porosia e qartë që Edi Rama u ka dhënë bashkëpunëtorëve të tij në qarqe. Dy javë para datës së zgjedhjeve, kryesocialisti ...

LSI s’e ndal sulmin ndaj Tahirit: Për ne familja është e shenjtë, për ty është ‘ajo tjetra’

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANE – Lëvizja Socialiste për Integrim nuk e ndal sulmin për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Kështu, në radhët e atyre që kanë reaguar është dhe Klevi Pojana, kandidati për deputet i ...

Basha sfidon LSI-në: Me PD-në nuk keni më asnjë shans të hyni në…

Botasot - 13.06.2017

Kreu i PD Lulzim Basha, i ftuar dje në emisionin “Dritare me Rudinën”, deklaroi se me PD, LSI nuk ka më shans të hyjë në pazare. “Me Partinë Demokratike, me opozitën, me Republikën e Re, LSI-ja nuk ...

“Mosdekretimi i qeverisë së re”, PS paralajmëron Metën: Mos na kërcëno, ndryshe na kthe votat që të bëmë President

BalkanWeb - 13.06.2017

TIRANE- Pas deklaratave të forta të presidentit të ri, Ilir Meta, kundër socialistëve, vjen reagimi i parë kjo selia rozë. Kështu, me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’, deputeti Taulant ...

Balla-Metës: Na kthe votat që të bëmë president

Mapo - 13.06.2017

Pas deklaratave të forta të presidentit të ri, Ilir Meta, kundër socialistëve, vjen reagimi i parë kjo selia rozë. Kështu, me anë të një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’, deputeti Taulant Balla ...

Meta në Pustec: Përkrah kandidatët maqedonas në listën e LSI-së

Botasot - 13.06.2017

Ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka zhvilluar sot një takim elektoral në Pustec. Gjatë këtij takimi Meta ka shprehur përkrahjen për kandidatët maqedonas në listën e LSI-së.

PS-Metës: Mjaft me shantazhe alla Gruevski. President me votat e PS

Ora news - 13.06.2017

Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla thotë se Ilir Meta është zgjedhur President me votat e PS-së dhe nëse nuk është dakord për këtë mund të kthejë votat dhe të bëjë çfarë të dojë me partinë e ...

“Misioni i LSI-së ka mbaruar bashkë me lojën ‘i treti i vërteti’”, mesazhi i Ramës për koordinatorët e PS

Java News - 13.06.2017

Kryeministri Edi Rama dhe Kryetar i Kuvendit, Ilir Meta, gjate nje konference me teme "Bujqesia e se ardhmes"./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and Parliament Speaker Ilir Meta, during the conference ...

A mund të bëjë moral ky njeri?

Respublica - 13.06.2017

Ka një anomali që qarkullohet si gjë normale. Të emëruarit e dinë veten për të zgjedhur dhe sillen si të tillë. P.sh Sajmir Tahiri, i emëruar si kryetar i PS-së së Tiranës, pretendon se në Shqipëri ...

Tahiri: Një eksperiencë si ajo e Ilir Metës nuk do doja kurrë ta kisha

Durres Lajm - 13.06.2017

Kryetari i PS-së së Tiranës iu përgjigj në distancë akuzave të Ilir Metës, gjatë një takimi me banorë të Unazës së Re. Saimir Tahiri ishte i drejtpërdrejtë kur tha se socialistët ia dhanë mundësinë ...

Tahiri: Një eksperiencë si ajo e Ilir Metës nuk do doja kurrë ta kisha me partinë familjare

Java News - 13.06.2017

Kryetari i PS-së së Tiranës iu përgjigj në distancë akuzave të Ilir Metës, gjatë një takimi me banorë të Unazës së Re. Saimir Tahiri ishte i drejtpërdrejtë kur tha se socialistët ia dhanë mundësinë ...

Kriza e pazgjidhshme e Metës

Java News - 13.06.2017

Nga Flogert Muça Ilir Meta sot ndodhet në një krizë të pazakontë e cila është edhe më e ndërlikuar se ajo e 2008-ës. Këtë e tregoi sot në daljen e tij për mediat nga selia e LSI-së.

Ilir, je zgjedhur president edhe me votat e Edi Ramës!

Java News - 13.06.2017

Nga Taulant Balla Ilir, të kemi dhënë votën për t’u bërë president! Por edhe kjo që po bën si President i zgjedhur nuk shkon, sepse po teprohet. Je president i zgjedhur edhe me votat tona, ose na ...

‘LSI forcë e parë’, plas ironia në rrjetet sociale me Ilir Metën (VIDEO)

Java News - 13.06.2017

Nervozizmi dhe deklaratat së fundmi të Presidentit të zgjedhur Ilir Meta se LSI është forcë e parë, nuk i kanë shpëtuar syrit kritik dhe ironizues të rrjeteve sociale.

Rama e quajti "parti tepsije", reagon ashpër LSI-ja

Albeu.com - 12.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka reaguar sot pas deklaratave të vazhdueshme të kryeministrit në lidhje me pamundësinë që i ka krijuar sipas tij qeverisja me këtë parti për të kryer reformat e ...

Luan Rama akuza Kryeministrit: Kreu i Rilindjes në krye të sistemit të korruptuar, të ndahemi nga kanabisi më 25 ...

SOT - 12.06.2017

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama në një konferencë direkte për mediat, ka sulmuar Kryeministrin e vendit, Edi Rama për gënjeshtra, fasada dhe mashtrime.

Luan Rama surprizon, vendos të shkojë në ditëlindjen e PS

SOT - 12.06.2017

Marrëveshja PS-PD ka sjellë acarime mes PS dhe LSI. E megjithatë me nisjen e fushatës elektorale tonet janë ashpërsuar edhe më tepër. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i LSI Luan Rama thotë se ...

Koalicioni, LSI sulmon Ramën: Sistemi i korruptuar dhe i droguar prej teje

Ina - 12.06.2017

LSI-ja ka sulmuar ashpër sot Kryeministrin Edi Rama drejtpërdrejt dhe qeverisjen e Rilindjes për akuzat ndaj saj si “shushunjë”, duke i kujtuar se ka respektuar në 4 vjet marrëveshjen e tyre të ...

Luan Rama: Marrëveshja PS-LSI ka qenë parimore, jo për tepsi dhe timon

SOT - 12.06.2017

Meqenëse ka disa ditë që kryetari i Rilindjes po stigmatizon marrëveshjen politike midis Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Socialiste, marrëveshjen e bashkëqeverisjes prej zgjedhjeve të ...

LSI sumon Ramën. Tahiri: Të shkarkohen nga përgjegjësitë qeverisëse

Top Channel - 12.06.2017

Kjo e hënë prodhoi përplasjen e radhës mes LSI dhe PS. Luan Rama, nga selia e partisë së tij iu drejtua me një lum akuzash kryeministrit Rama, duke e cilësuar kreun e qeverisë si përgjegjësin kryesor ...

Tahiri shpërthen ndaj LSI: E meriton plotësisht të shkarkohet nga çdo përgjegjësi qeverisëse

SOT - 12.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, aktualisht kreu i PS-së për Tiranën me anë të një statusi në “Facebook” ka reguar ashpër ndaj LSI. Tahiri ka shkruar disa rrjeshta për Luan Ramën pasi ky i ...

Tahiri reagon pas akuzave të Luan Ramës: E qartë që s?ka më LSI në qeveri

Albeu.com - 12.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm nga radhët e PS-së, Saimir Tahiri , aktualisht kreu i kësaj partie për Tiranën ka reaguar ashpër ndaj LSI-së. Saimir Tahiri e mbyll statusin e tij me fjalë të ashpra drejtuar ...

Kandidati për deputet i LSI-së sulmon ashpër Tahirin: E nxorri kokën ministri që u shkarkua për drogën!

SOT - 12.06.2017

Kandidati për deputet i LSI-së, për Tiranën, Klevi Pojana ka reaguar ashpër ndaj sulmeve të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ndsj LSI-së. Pojana, përmes një statusi në “Facebook” sulmon ...

Kandidati i LSI-së i përgjigjet Tahirit: E nxore kokën ti që u shkarkove për drogë

Albeu.com - 12.06.2017

Kandidati i LSI-së, për Tiranën, Klevi Pojana ka reaguar ashpër ndaj sulmeve të bëra më herët nga ish-ministrit i Brendshëm Saimir Tahiri ndsj LSI-së.

Ilir Meta: Koalicioni i LSI me PD në vitin 2009 ishte vepër e Edi Ramës

SOT - 12.06.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta është sot i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në “News 24”. Ndër të tjera Meta ka sqaruar përse në vitin 2009 LSI lidhi koalicion me PD-në.

Meta: Nuk ka pasur marrëveshje me Ramën që unë të jem kryeministër

SOT - 12.06.2017

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta është sot i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në “News 24”. Meta ka folur lidhur me faktin nëse ka pasur apo jo një marrëveshje me Ramën që ai të ...

Meta: Rama mezi priste të hynte në zgjedhje pa opozitën, por nuk e lejuam këtë skandal

SOT - 12.06.2017

Kreu i Kuvendit Ilir Meta i ftuar në emisionin "Të paekspozuarit" të gazetarit Ylli Rakipi në News 24 ka deklaruar se kryeministri Edi Rama mund të shkonte në zgjedhje edhe pa opozitën e cila ...

Metës nuk i del inati me Ramën: Përgjegjës për koalicionin e LSI me Berishën

Albeu.com - 12.06.2017

Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta sqaroi sot në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “News 24” arsyet e koalicionit me Partinë ...

Basha: Nuk do të bëj kurrë pazar me LSI

SOT - 12.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha ka përsëritur nga emisioni Dritare me Rudinën në Vizion Plus, kërkesën për të zhvilluar debat me kryeministrin Rama. Basha ka deklaruar se PD nuk do të pranojë asnjë koalicion ...

Basha thirrje demokratëve të LSI dhe PDIU: Do përfundoni si Baftjari

Albeu.com - 12.06.2017

Lulzim Basha u shpreh në emisionin #DritaremeRudinën se PDIU-ja e Idrizit është një kopje e zbehtë i LSI-së, që ka parë modelin e një partie klienteliste dhe ka ndërtuar modelin e vet klientelist.

Vëllai i ish-drejtorit të PS-së: Çfarë do të premtojë LSI do ta jap unë paradhënie, mos na fëlliq

Botasot - 12.06.2017

“Ça do te premtoje LSI-ja do ta premtoj une, por do ta jap paradhenie, vetem nga inati”. Me keto fjale, vëllai i Afrim Bakut, ish-drejtori i emeruar nga PS-ja në AKU-në e Durresit, i ka telefonuar ...

Po iku Meta?

Mapo - 12.06.2017

Nga Ndriçim Kulla Më duhet të them hapur se me idetë dhe kontributet e mia politike për një kohë të gjatë, plot 27-vjeçare, unë kam mbështetur kryesisht Partinë Demokratike dhe të djathtën shqiptare.

LSI “fshikullon” Ramën: Sistemi është i korruptuar dhe i droguar për fajin tënd

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Nënkryetari i Lëvizjes Socialist për Integrim, Luan Rama, ka sqaruar marrëveshjen me Partinë Socialiste në 4 vitet e qeverisjes. Sipas Ramës, marrëveshja PS-LSI ka qenë parimore, programore, ...

LSI akuzon: Sistemi i korruptuar e kanabizuar se ishte Rama në krye

Ora news - 12.06.2017

Vijojnë sulmet mes dy partive, PS-LSI në koalicion por që në zgjedhjet e 25 qershorit synojnë të qeverisin të vetme. Nga selia e LSI-së nënkryetari Luan Rama akuzoi kryeministrin Rama dhe politikat e ...

LSI: S’ka më koalicion me Ramën, korrupsioni dhe droga për faj të tij

Mapo - 12.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka folur për marrëveshjen PS-LSI, duke e cilësuar se ka qenë parimore, programore, dhe jo për tepsi dhe timon. Luan Rama akzuoi kryeministrin se po fsheh përgjegjësinë si ...

Sulmet politike - LSI akuzon: Sistemi i korruptuar e kanabizuar se ishte Rama në krye

Botasot - 12.06.2017

Vijojnë sulmet mes dy partive, PS-LSI në koalicion por që në zgjedhjet e 25 qershorit synojnë të qeverisin të vetme. Nga selia e LSI-së nënkryetari Luan Rama akuzoi kryeministrin Rama dhe politikat e ...

Përplasja/ A do të shkojë në ditëlindjen e PS? Surprizon përgjigjja e nënkryetarit të LSI

BalkanWeb - 12.06.2017

Pas marrëveshjes Rama-Basha të 18 majit, marrëdhëniet e PS dhe LSI janë acaruar. Me nisjen e fushatës elektorale janë shtuar edhe akuzat e ndërsjella mes këtyre dy forcave politike, që për 4 vite ...

A do të shkojë në ditëlindjen e PS-së? Befasuese përgjigja e nënkryetarit të LSI-së

Botasot - 12.06.2017

Pas marrëveshjes së kryeministrit Edi Rama me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, marrëdhëniet e PS-së dhe LSI-së janë acaruar. Ndërkohë me nisjen e fushatës elektorale janë shtuar edhe akuzat ...

LSI i përgjigjet Ramës: Mashtron për tepsinë

ABC News - 12.06.2017

N/kryetari i LSI-së, Luan Rama, akuzoi Kryeministrin Rama se po stigmatizon marrëveshjen politike PS-LSI. Sipas tij, Rama po mashtron, falsifikon dhe manipulon opinionin publik, për të fshehur ...

Luan Rama: LSI do ta ndihmojë Ramën të mos jetë më kryeministër!

RTSH - 12.06.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama në një deklaratë për median nga selia e partisë, tha se marrëveshja PS-LSI ka qenë parimore, programore dhe jo për tespi dhe timon.

Tahiri shpërthen në akuza të ashpra ndaj LSI-së dhe Metës: Lukuni e tërbuar, boll më!

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, aktualisht kreu i PS-së për Tiranën ka reaguar ashpër ndaj LSI-së. Me anë të një statusi në faqen e tij të “Facebook”-ut, Tahiri iu kundërvu ...

Tahiri shfryn ndaj Metës: PS e lau, e shplau, e thau, e hekurosi, e bëri edhe kryetar shteti!

Mapo - 12.06.2017

Saimir Tahiri është gjithnjë gati kur vjen puna për të sulmuar LSI-në. Pas deklaratave të Luan Ramës, që mes të tjerash i përmendi policët e inkriminuar dhe kanabisin, Tahiri është çliruar nga frenat ...

Tahiri-Luan Ramës: LSI duhet të shkarkohet nga çdo përgjegjësi qeverisëse

Ora news - 12.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i është përgjigjur nënkryetarit të LSI, Luan Rama. Në një status në FB, Tahiri ka deklaruar se LSI duhet të shkarkohet nga çdo përgjegjësi qeverisëse.

Çfarë kërkon Ilir Meta dhe LSI nga PS? Shikoni reagimin e ashpër të Sajmir Tahirit

Botasot - 12.06.2017

Ish-ministri i Brendshëm nga radhët e PS Saimir Tahiri, aktualisht kreu i kësja partie për Tiranën ka reaguar ashpër ndaj LSI-së. Me anë të një postimi në rrjetin e tij socoal “Facebook”, Tahiri iu ...

Tahiri: Lëvizja Socialiste për Interes duhet shkarkuar nga qeverisja

ABC News - 12.06.2017

LSI-së i është përgjigjur kreu i PS-së së Tiranës, Saimir Tahiri. Ish-ministri i Brendshëm, në një postim në Facebook, shkruan: “Nuk zhgënjeu as sot Luan Rama! Lexoi një fleterrufe flake e zjarr ...

Rama: Misioni i LSI mbaroi bashkë me lojën “i treti i vërteti”

Mapo - 12.06.2017

Edi Rama duket i vendosur që të mos lejojë më një koalicion paszgjedhor me parti të vogla, që siç thotë ai kushtëzojnë votat e tyre në parlament me vendet që kërkojnë në administratën shtetërore.

Basha ‘josh’ të rinjtë dhe sulmon LSI-në: Baftjarët e…

Mapo - 12.06.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përgatiti një spot për të rinjtë. Ai u bëri të ditur atyre se ka një plan për të zhvilluar Shqipërinë, që të rinjtë të mos largohen nga vendi.

LSI i përgjigjet “flakë për flakë” Tahirit: O Sai-keq i shkarkuar për drogë, ta dish mirë se…

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Nuk ka më paqe mes dy aleatëve në qeveri. Kandidati i PS-së për Tiranën, Klevi Pojana i përgjigjet flakë për flakë ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit, që e quajti LSI-në lukuni të ...

LSI humb qetësinë ndaj Tahirit: “Babanë” ta bëmë kryeministër, ty qenush të pranuam ministër

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Sekretari për marrëdhëniet ndërkombëtare në LSI, Ralf Gjoni me anë të një postimi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut është përfshirë në sulmin dhe akuzat kundër ish-ministrit Saimir Tahiri, ...

Deklarata e Tahirit për LSI-në, Pojana: Sai-keq i shkarkuar për drogë, e nxore kokën!

Gazeta Express - 12.06.2017

Vetëm pak orë pasi ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, përmes një statusi në profilin tij në ‘Facebook’, hodhi akuza ndaj LSI-së, ka ardhur reagimi i kësaj force ...

Kandidati i LSI i përgjigjet Tahirit: Pranuam një qenush si ty për Ministër të Brendshëm

Ora news - 12.06.2017

Kandidati për deputet në LSI, Ralf Gjoni i është përgjigjur ish-ministrit Saimir Tahiri, i cili tha se LSI duhet të shkarkohet nga çdo përgjegjësi qeverisëse.

Kandidati i LSI-së kundër Tahirit: Sa-i-keq, pa LSI nuk do vinit në pushtet

Mapo - 12.06.2017

Kandidati i LSI-së, për Tiranën, Klevi Pojana ka reaguar ashpër ndaj sulmeve të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ndsj LSI-së. Pojana, përmes një statusi në “Facebook” sulmon ashpër Tahirin ...

Deklarata e Tahirit për LSI-në, Pojana: Sai-keq i shkarkuar për drogë, e nxore kokën!

Botasot - 12.06.2017

Vetëm pak orë pasi ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, përmes një statusi në profilin tij në ‘Facebook’, hodhi akuza ndaj LSI-së, ka ardhur reagimi i kësaj force politike.

Ilir Meta tregon të vërtetën: Koalicioni me Berishën në 2009 ishte vepër e Edi Ramës

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta sqaroi sot në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “News 24” arsyet e koalicionit me ...

Meta: Koalicioni me Berishën në 2009 ishte vepër e Edi Ramës

Gazeta Express - 12.06.2017

Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta sqaroi sot në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “News 24” arsyet e koalicionit me Partinë ...

Meta: Koalicioni me Berishën në 2009 ishte vepër e Edi Ramës

Botasot - 12.06.2017

Kryetari i Kuvendit, njëkohësisht President i zgjedhur i Republikës, Ilir Meta sqaroi sot në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në televizionin “News 24” arsyet e koalicionit me Partinë ...

INTERVISTA/ Ilir Meta hap letrat: Pakt mes Ramës e Bashës për të më goditur mua dhe Berishën

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Presidenti i zgjedhur Ilir Meta foli hapur në studion e emisionit “Të Paekspozuarit” në News 24 kur tha se Rama e Basha edhe në të kaluarën kanë bërë marrëveshje të fshehta kundër tij.

A ishte pjesë e marrëveshjes me Ramën lënia e LSI-së jashtë çdo pushteti? Si përgjigjet Basha

BalkanWeb - 12.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, ka sqaruar nëse pjesë e marrëveshjes me kryeministrin Rama ishte lënia jashtë çdo pushteti Lëvizja ...

Basha: LSI do kalojë në opozitë, do ketë arrestime

Mapo - 12.06.2017

Kryetari i PD Lulzim Basha ka deklaruar hapur se nuk do të bëjë koalicion me LSI pas zgjedhjeve të 25 qershorit dhe partia e Ilir Metës do të dalë në opozitë.

Basha: LSI do të jetë në opozitë, për 8 vjet ndërtoi modelin klientelist

Ora news - 12.06.2017

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka mbyllur derën LSI duke deklaruar se ajo do të jetë në opozitë. Në një intervistë për emisionin “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, Basha tha se LSI ka abuzuar me ...

Ironia e Metës: Të dy erdhën me lugë në brez, Rama ministër nga emigracioni, Basha zëdhënës i Berishës

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Presidenti i ri, Ilir Meta përveç akuzave që i lëshoi mbrëmjen e sotme, nuk ka kursyer as ironitë në drejtim të kryeministrit Edi Rama si dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha.

Basha thirrje demokratëve të LSI dhe PDIU: Largohuni nga SHPK-ja dhe tezga

Mapo - 12.06.2017

Lulzim Basha u shpreh në emisionin #DritaremeRudinën se PDIU-ja e Idrizit është një kopje e zbehtë i LSI-së, që ka parë modelin e një partie klienteliste dhe ka ndërtuar modelin e vet klientelist.

Meta: Trima Rama dhe Basha? Të dy i bashkon kompleksi i inferioritetit

BalkanWeb - 12.06.2017

TIRANE- Presidenti Ilir Meta teksa ishte i ftuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në ‘News24’ ndau me publikun disa mendime që ka për kryeministrin Edi Rama dhe liderin e PD-së, Luzlim Basha.

Për çfarë të votosh më 25 qershor?

Respublica - 12.06.2017

Në çdo lajm që lexon për fushatën, çështja kryesore e PD-së, si gjoja opozitë dhe PS-së si pushteti kryesor, është nevoja për pastrimin e administratës shtetërore.

LSI zhvishet nga përgjegjësia për qeverisjen: Me Ramën nuk bëjmë më koalicion

Java News - 12.06.2017

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka folur për marrëveshjen PS-LSI, duke e cilësuar se ka qenë parimore, programore, dhe jo për tepsi dhe timon. Luan Rama akzuoi kryeministrin se po fsheh përgjegjësinë si ...

Objektivi i Ramës, jo koalicione paszgjedhor me parti të vogla

Java News - 12.06.2017

Edi Rama duket i vendosur që të mos lejojë më një koalicion paszgjedhor me parti të vogla, që siç thotë ai kushtëzojnë votat e tyre në parlament me vendet që kërkojnë në administratën shtetërore.

“Ilir Meta është rishfaqur si prijës i një lukunie të tërbuar”, Tahiri: Partia e tij familjare duhet shkarkuar!

Java News - 12.06.2017

Deklaratave të forta nga selia e LSI nga ana e nënkryetarit të kësaj force i është përgjigjur Saimir tahiri. Ai ka deklaruar se kjo forcë politike duhet shkarkuar nga përgjegjësitë qeverisëse.

Basha shuan çdo dyshim: Qeverisja me LSI nuk është opsion

Java News - 12.06.2017

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë për “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga, ka sqaruar nëse pjesë e marrëveshjes me kryeministrin Rama ishte lënia jashtë çdo pushteti Lëvizja ...

Këshilltari i Metës i përgjigjet Tahirit: Ti përfaqëson një klan të frikshëm kriminal që mbushi vendin me drogë

Java News - 12.06.2017

Këshilltari i presidentit të zgjedhur Ilir Meta, njëherësh kandidati i LSi për zgjedhjet e 25 Qershorit Ralf Gjoni, ka sulmuar ashpër Saimir Tahirin pas akuzave të këtij të fundit në drejitm të LSI.