TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Majlinda Kelmendi sot kthehet në Kosovë, parakalon edhe në qendrën e Prishtinës

Lajmi.net - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë. Xhudistja jonë që tashmë ka bërë historinë e re, duke fituar medaljen e artë në Lojërat ...

Sot Majlinda në Kosovë, parashikohet pritje madhështore

Zhurnal - 14.08.2016

Prishtine, 14 gusht - Për xhudisten kosovare, Majlinda Kelmendin që i bëri krenarë të gjithë shqiptarët, sot parashikohet t’i bëhet pritje madhështore Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ...

Majlinda sot kthehet në Kosovë, gati pritja madhështore

Ina - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë. Xhudistja jonë që tashmë ka bërë historinë e re, duke fituar medaljen e artë në Lojërat ...

Majlinda Kelmendi kthehet në origjinë, organizohet një pritje madhështore

LajmiFundit - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi, fituesja e Medaljes së artë në Lojrat Olimpike ‘Rio 2016’, kthehet sot në Kosovë rreth orës 18:00. Duke bërë historinë, xhudistja e nderoi Kosovën.

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili siguron autobusin për Majlinda Kelmendin

Lajm - 14.08.2016

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili ka siguruar sërish autobusin e hapur për Majlinda Kelmendin. Me këtë autobus Majlinda Kelmendi do të ec nga aeroporti deri në Prishtinë e më pastaj do të ...

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili siguron autobusin për Majlinda Kelmendin

Zhurnal - 14.08.2016

Shkup, 14 gusht - Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili për xhudistjen Majlinda Kelmendi e cila këtë vit bëri historinë e popullit shqiptar, ka siguruar sërish autobusin e hapur.

Majlinda Kelmendi pritet nga qindra qytetarë në Prishtinë

Evropaelire - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së Artë Olimpike në “RIO 2016”, xhudistja Majlinda Kelmendi , është pritur në Prishtinë nga qindra qytetarë që brohorisnin emrin e saj.

Agjenda për pritjen e Majlindës: Në çfarë kohe vjen ajo dhe kur parakalon me autobus?

Lajmi.net - 14.08.2016

Sot medalja e artë e "Rio 2016", Majlinda Kelmendi, vjen në Kosovë. Më poshtë e keni agjendën për pritjen e Majlindës, e cila do të jetë madhështore. 17:40 – 18:00 Arritja: Adria Airways Frankfurt – ...

Ky është autobusi i hapur me të cilin do të parakalojë në sheshet e Prishtinës Majlinda Kelmendi (FOTO)

Lajmi.net - 14.08.2016

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili ka siguruar sërish autobusin e hapur për Majlinda Kelmendin. Me këtë autobus Majlinda Kelmendi do të ec nga aeroporti deri në Prishtinë e më pastaj do të ...

Ja përgatitjet për pritjen e Majlinda Kelmendit (FOTO)

Albeu.com - 14.08.2016

Në Aeroportin e Prishtinës kanë filluar përgatitjet për pritjen e Majlinda Kelmendit së bashku me ekipin e saj Driton Kuka , Agron Kuka dhe Nora Gjakova.

Qytetarët në pritje të Majlinda Kelmendit (Foto)

Lajmi.net - 14.08.2016

Pak minuta kanë mbetur para se aeroplani me kampionen olimpike Majlinda Kelmendi të aterojë në Aeroportin e Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Autobusi hua me të cilin Majlinda Kelmendi do parakalojë në Prishtinë

LajmiFundit - 14.08.2016

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili ka siguruar sërish autobusin e hapur për Majlinda Kelmendin. Me këtë autobus Majlinda Kelmendi do të ec nga aeroporti deri në Prishtinë e më pastaj do të ...

LIVE – Majlinda Kelmendi ka ateruar në aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë

Lajmi.net - 14.08.2016

Xhudistja që bëri historinë duke fituar medaljen e artë në pjesëmarrjen e parë të Kosovës në Lojërat Olimpike, ka mbërritur në Prishtinë. Për medalisten e parë të Kosovës, është organizuar pritje ...

Majlinda arrin në Kosovë, ndodh gafa e parë (FOTO)

Lajmi.net - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi është kthyer në Kosovë si kampione olimpike. Xhudistja nga Peja, bëri në historinë në Lojërat Olimpike të Rios, duke fituar medaljen e artë, në pjesëmarrjen e parë të Kosovës në ...

Mustafa: E kam përjetuar me emocione fitoren e Majlindës

Lajmi.net - 14.08.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” për ta pritur fituesen e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike 2016, Majlinda Kelmendin.

Majlinda Kelmendi arrin në Kosovë, pritet si heroinë (VIDEO)

Albeu.com - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi , sportistja e Kosovës që fitoi medalje ari në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, është pritur në mënyrë të jashtëzakonshme nga zyrtarë të lartë në aeroportin e Prishtinës.

Majlinda Kelmendi kthehet “e artë” në Kosovë, pritje shtetërore

LajmiFundit - 14.08.2016

Medalistja e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Kampionia olimpike u prit nga kryeministri kosovar, Isa Mustafa, i cili ...

Mustafa: Suksesi i madh i Majlindës tregoi se me punë arrihet gjithçka

Lajmi.net - 14.08.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në një konferencë për shtyp të organizuar në aeroportin “Adem Jashari” është shprehur i falënderues ndaj fitues së medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda ...

Majlinda Kelmendi: Medalja e artë është një sukses i madh, jam e lumtur për Kosovën, urime të gjithëve

Lajmi.net - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi është shprehur shumë e lumtur për suksesin e arritur në RIO 2016. Xhudisjta nga Peja, fitoi medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike.

Kelmendi në Kosovë: Objektiv edhe 2 Olimpiada

SOT - 14.08.2016

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi është kthyer sot në Kosovë dhe është pritur me një ceremoni madhështore me nderimet më të larta, pasi i solli shtetit më të ri në botë medaljen e parë të Lojërave ...

Majlinda pyetet se kur do të pensionohet, kjo është përgjigja epike e kampiones

Lajmi.net - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk do të ndalet vetëm me një medalje të artë Kampionia olimpike dëshiron më shumë medalje të arta. Ajo ka thënë se është në moshën më të mirë dhe se do të fitojë edhe shumë medalje ...

Majlinda Kelmendi: Suksesi im është i Kosovës

Albeu.com - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi në pritjen madhështore që iu bë ka thënë se ka arritur të fitojë këtë medalje që për shumë shtete është vetëm ëndërr. Kampionia olimpike është parë shumë e lumtur pas triumfit ...

Majlinda Kelmendi: Gjithcka e bëra për shtetin e Kosovës

LajmiFundit - 14.08.2016

Kampionia olimpike ka folur për përjetimet e saj gjatë Lojërave Olimpike të cilat janë zhvilluar në Rio de Janiero të Brazilit. Ajo e cila i solli Kosovës medaljen e artë olimpike, ka thënë se e ...

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi niset drejt Prishtinës (Video)

Lajmi.net - 14.08.2016

Pas pritjes në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”, kampionia olimpike është nisur për në qytetin e Prishtinës. Ekspedita e Ekipit Olimpik të Kosovës ka marr rrugën për në ...

Majlinda Kelmendi: Suksesi im është i Kosovës, inspirim për rininë

Zhurnal - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka thënë se ka arritur të fitojë këtë medalje që për shumë shtete është vetëm ëndërr Kampionia olimpike duket tejet e lumtur pas triumfit historik në Rio 2016.

Lojërat Olimpike, Kelmendi: Të gjitha sakrificat janë për Kosovën

Almakos - 14.08.2016

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi pas kthimit në Kosovë ka folur për përjetimet e saj gjatë Lojërave Olimpike të cilat janë zhvilluar në Rio de Janiero të Brazilit.

Kampionia niset për në vendlindje, edhe atje e pret një organizim madhështorë (VIDEO/FOTO)

Lajmi.net - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi niset për në vendlindje e saj në Pejë. (I plotësuar 20:20)- Kampionia e botërore në xhudo, Majlinda Kelmendi, pas parakalimit të saj në sheshet e Prishtinës dhe përshëndetjes së saj ...

Majlinda Kelmendi: 4 vite që e mendoj medaljen e artë

Top Channel - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi mbërriti pasditen e të dielës në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, por këtë herë si kampione Olimpike në Xhudo. 25-vjeçarja u prit nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Thaçi: Medalja e Majlindës, rikthim i shpresës dhe motiv për të rinjtë

Albeu.com - 14.08.2016

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se rikthimi në Kosovë i kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, është "rikthim i shpresës dhe motiv për të rinjtë tanë që të vazhdojnë ëndrrat e tyre".

Mediet e huaja shkruajnë për pritjen madhështore që iu bë Majlinda Kelmendit

Lajmi.net - 14.08.2016

Pritja që iu bë Majlinda Kelmendit në Kosovë pas kthimit në RIO 2016, ka marrë vëmendjen edhe të medieve të huaja. Xhudistja 25 vjeçare është kthyer me medalje të artë në Kosovë, në pjesëmarrjen e ...

Majlinda: Do t’i fitoj edhe shtatë medalje të arta

Lajm - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk do të ndalet vetëm me një medalje të artë Kampionia olimpike dëshiron më shumë medalje të arta. Ajo ka thënë se është në moshën më të mirë dhe se do të fitojë edhe shumë medalje ...

Fjalët e para të Majlinda Kelmendit pas arritjes në atdhe

Lajm - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ende nuk po mund ta besojë që ka fituar medaljen e artë në ‘Rio 2016’ “Jam shumë e lumtur. Falënderim për këtë pritje. Këtë e kemi pritur që një kohë të gjatë.

Mediet e huaja shkruajnë për pritjen madhështore që iu bë Majlinda Kelmendit

Lajm - 14.08.2016

Pritja që iu bë Majlinda Kelmendit në Kosovë pas kthimit në RIO 2016, ka marrë vëmendjen edhe të medieve të huaja. Xhudistja 25 vjeçare është kthyer me medalje të artë në Kosovë, në pjesëmarrjen e ...

Ja kur do të pensionohet Majlinda Kelmendi

Lajm - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk po mendon për pensionim. Madje, Xhudistja kosovare mendon se e ka përpara karrierën e saj, shkruan Zëri. “Jam 25 vjeçe, në formën më të mirë të mundshme.

Prindërit së bashku me mijëra qytetarë presin Majlinda Kelmendit në Pejë (Foto)

Lajmi.net - 14.08.2016

Prindërit e kampiones olimpike kanë dalë së bashku me qindra mijëra qytetarë të Pejës ta presin vajzën e tyre, shkruan lajmi.net. Tashmë Majlinda ka arritur në Pejë dhe është duke u përshëndetur më ...

Prezantuesja e RTK-së, dashurohet në Majlinda Kelmendin (Foto)

Lajmi.net - 14.08.2016

Kampionia Majlinda Kelmendi na ka bërë që me plot emocion ta përjetojmë fitoren dhe të ndihemi krenarë me të. Fotografia e saj ka qenë e shpërndarë në secilin profil të shqipfolësve e edhe atyrë që ...

Thaçi: Rikthimi i Majlindës është shpresë dhe motiv për ëndrrat e të rinjve

Lajmi.net - 14.08.2016

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka komentuar rikthimin e kampiones Majlinda Kelmendit në Kosovë pas lojërave Olimpike, Rio 2016. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook, rikthimin e saj e ...

Majlinda Kelmendi nesër viziton famljën Haradinaj

Lajmi.net - 14.08.2016

"Fituesja e Medaljes së artë olimpike, Majlinda Kelmendi, nesër do të vizitoi Familjen Haradinaj në Gllogjan, kjo menjëherë pas suksesit historik të saj, për sportin e Kosovës”.

Imazhi i artë i Kosovës

Koha.net - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi preku majën. Fitoi titullin më të madh të mundshëm në sport - kampione olimpike. Duke fituar medaljen e artë, Majlinda realizoi ëndrrën, e futi Kosovën në radhën e shteteve me ...

Majlinda Kelmendi kthehet sot në Kosovë, parashikohet pritje madhështore

Ora news - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë. Xhudistja që tashmë ka bërë historinë e re, duke fituar medaljen e artë në Lojërat ...

Pritja e madhe për olimpisten e artë, Majlinda Kelmendi

Koha.net - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë. Xhudistja jonë që tashmë ka bërë historinë e re, duke fituar medaljen e artë në Lojërat ...

“Populli i Brazilit e njeh Kosovën”

Koha.net - 14.08.2016

Disa flamuj të Kosovës e rrethojnë katin në të cilin janë të vendosur sportistët e Kosovës në Fshatin Olimpik në rajonin Barra të Rios. Mbi ta është Gjeorgjia e pak më larg në një ndërtesë të tërë ...

Majlinda niset për Kosovë, Kuka ruan medaljen (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2016

​Majlinda Kelmendi dhe Driton Kuka janë nisur për Kosovë Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se ai dhe Majlinda janë nisur për Kosovë, ku mezi po presin kthimin në atdhe.

Kelmendi po fle gjatë rrugës për atdhe

Koha.net - 14.08.2016

E arta e botës dhe Kosovës, Majlinda Kelmendi është nisur për Kosovë. Trajneri i saj, Driton Kuka ka publikuar një fotografi në “Facebook”, ku thotë se janë nisur tashmë nga Rio në drejtim të ...

Ky është autobusi i hapur me të cilin do të parakalojë në sheshet e Prishtinës Majlinda Kelmendi (Foto)

Telegrafi - 14.08.2016

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili ka siguruar sërish autobusin e hapur për Majlinda Kelmendin. Me këtë autobus Majlinda Kelmendi do të ec nga aeroporti deri në Prishtinë e më pastaj do të ...

Gjithçka gati për pritjen e Kelmendit

Koha.net - 14.08.2016

Kanë nisur përgatitjet për pritjen e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi. Kelmendi që fitoi të dielën e shkuar, pritet të aterrojë në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës rreth orës 18:00.

Gafë e organizatorëve për pritjen e Majlindës

Koha.net - 14.08.2016

Kampionia olimpike në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi, pas pak minutash pritet të aterrojë në Prishtinë. Në kuadër të organizimeve për pritjen e saj dhe të ekipit kosovar të xhudos, është lëshuar një ...

Kryeministri: E kam përjetuar me emocione fitoren e Majlindës

Gazeta Express - 14.08.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” për ta pritur fituesen e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike 2016, Majlinda Kelmendin.

Ja çfarë gafe kanë bërë organizatorët për pritjen e Majlinda Kelmendit (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2016

Edhe pak minuta kampionia olimpike në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi, do të aterrojë në Prishtinë Në kuadër të organizimeve për pritjen e saj dhe të ekipit kosovar të xhudos, është lëshuar një gafë ...

Ja çfarë gafe kanë bërë organizatorët për pritjen e Majlinda Kelmendit

Botasot - 14.08.2016

Edhe pak minuta kampionia olimpike në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi, do të aterrojë në Prishtinë Në kuadër të organizimeve për pritjen e saj dhe të ekipit kosovar të xhudos, është lëshuar një gafë ...

Aterroi aeroplani me Majlinda Kelmendin

Koha.net - 14.08.2016

Në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë ka aterruar kampionia olimpike e botës në xhudo. Majlinda Kelmendi ka aterruar në atdhe dhe pritet që të kalojë në tapet të kuq e më pas të ...

Medalja e Artë mbërrin në Republikë (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur në Kosovë Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka arritur tashmë në Kosovë. Fituesja e medaljes olimpike ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ...

Kryeministri: E kam përjetuar me emocione fitoren e Majlindës

Botasot - 14.08.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” për ta pritur fituesen e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike 2016, Majlinda Kelmendin.

Majlinda Kelmendit i shtrohet tepihu i kuq, e pret edhe Kryeministri (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2016

Kampionia olimpike në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi, ka ateruar në Prishtinë Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka arritur tashmë në Kosovë.

Pas triumfit në Rio, Mjalinda Kelmendi mbërrin në Kosovë, pritet nga Mustafa

Ora news - 14.08.2016

Krenaria e sportit të Kosovës, Majlinda Kelmendi ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, “Adem Jashari”. Kampionia olimpike e Kosovës u prit nga kryeministri kosovar, Isa Mustafa, i cili ...

Majlinda Kelmendi: Medalja e Artë për Republikën ende më duket si ëndërr

Gazeta Express - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ende nuk po mund ta besojë që ka fituar medaljen e artë në ‘Rio 2016’ “Jam shumë e lumtur. Falënderim për këtë pritje. Këtë e kemi pritur që një kohë të gjatë.

Majlinda: Në Rio isha si në Kosovë, të gjithë e dinin për fitoren e Medaljes

Gazeta Express - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi vazhdon të këmbëngul se kjo është një arritje e madhe edhe për Kosovën jo vetëm në karrierën e saj Ajo tha se në Brazil ndjehej si në Kosovë, pasi të gjithë e dinin kush është ...

Majlinda Kemendi merr rrugën drejt Pejës (Foto/Video)

Telegrafi - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi pas pritjes madhështore në qytetin e Prishtinës, kampionia olimpike është nisur drejt qytetit të lindjes, Pejës. Burimet e Telegrafit bën të ditura se është organizuar një pritje ...

Majlinda Kelmendi: Suksesi im është i Kosovës, inspirim për rininë

Gazeta Express - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka thënë se ka arritur të fitojë këtë medalje që për shumë shtete është vetëm ëndërr Kampionia olimpike duket tejet e lumtur pas triumfit historik në Rio 2016.

Kuka: Ky është tregimi më i bukur në jetën time

Koha.net - 14.08.2016

Driton Kuka, trajneri i Majlinda Kelmendit, thotë se nuk e ka menduar kurrë që Kosova do të marrë medalje të artë olimpike në Lojërat e para që merr pjesë.

Rio 2016, Majlinda Kelmendi çon medaljen e arit në Kosovë: I takon popullit tim

BalkanWeb - 14.08.2016

PRISHTINE- Xhudistja Majlinda Kelemendi e cila arriti të fitojë medaljen e artë në Lojrat Olimpike të Rios 2016-të mbërrin në Kosovë. E pritur me të gjitha nderimet, në konferencën e parë për shtyp, ...

“Ky është tregimi më i bukur në jetën time”

Gazeta Express - 14.08.2016

Driton Kuka, trajneri i Majlinda Kelmendit, thotë se nuk e ka menduar kurrë që Kosova do të marrë medalje të artë olimpike në Lojërat e para që merr pjesë.

Ja kur do të pensionohet Majlinda Kelmendi

Botasot - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk po mendon për pensionim. Madje, Xhudistja kosovare mendon se e ka përpara karrierën e saj. “Jam 25 vjeçe, në formën më të mirë të mundshme.

Majlinda: Do t’i fitoj edhe shtatë medalje të arta

Gazeta Express - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk do të ndalet vetëm me një medalje të artë Kampionia olimpike dëshiron më shumë medalje të arta. Ajo ka thënë se është në moshën më të mirë dhe se do të fitojë edhe shumë medalje ...

Kelmendi: Të gjitha sakrificat e bëra për shtetin e Kosovës

Ora news - 14.08.2016

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi pas kthimit në Kosovë ka folur për përjetimet e saj gjatë Lojërave Olimpike të cilat janë zhvilluar në Rio de Janiero të Brazilit.

Kur do të pensionohet Majlinda Kelmendi?

Telegrafi - 14.08.2016

Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi ka arritur në Kosovë. Xhudistja kosovare gjatë një konference për shtyp ka thënë se nuk po mendon për pensionim.

Pritje madhështore për Majlindën në kryeqytet (Video)

Gazeta Express - 14.08.2016

Në kryeqytet i është bërë një pritje madhështore Majlindës Kelmendi që fitoi medaljen e artë të dielën e shkuar, kaloi me autobus të hapur në sheshet kryesore të Prishtinës, teksa shumë qytetarë ...

Mijëra qytetarë përshëndesin Majlindën në Prishtinë, stacioni i radhës në Pejë

Koha.net - 14.08.2016

Mijëra qytetarë kanë pritur kampionen olimpike Majlinda Kelmendi që parakaloi në sheshet e Prishtinës, pas ardhjes nga Brazili. Ajo përshëndeti qytetarët nga autobusi i hapur, dhe pas parakalimit ...

Mijëra qytetarë përshëndetën Majlindën në Prishtinë (Video)

Gazeta Express - 14.08.2016

Në kryeqytet i është bërë një pritje madhështore Majlinda Kelmendit Mijëra qytetarë kanë pritur kampionen olimpike Majlinda Kelmendi që parakaloi në sheshet e Prishtinës, pas ardhjes nga Brazili, ku ...

Momenti kur intonohet Himni Kombëtar për Majlinda Kelmendin në Pejë (Video)

Telegrafi - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e xhudos. Kjo ka bërë që xhudistes ti organizohet një pritje fantastike me të arritur në Prishtinë ...

Thaçi: Rikthimi i Majlindës me medalje në Kosovë, rikthim i shpresës dhe motiv për të rinjtë

Gazeta Express - 14.08.2016

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se rikthimi në Kosovë i kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, është "rikthim i shpresës dhe motiv për të rinjtë tanë që të vazhdojnë ëndërrat e tyre".

Distria inspirohet nga Majlinda, shpreson për medalje në “Tokio 2020”

Koha.net - 14.08.2016

Distria Krasniqi, xhudistja e re kosovare, thotë se është shumë e lumtur që bashkëlojtarja e saj Majlinda Kelmendi ka marrë medaljen e Artë në “Rio 2016”.

Majlinda pritet si heroinë në Pejë (Foto)

Gazeta Express - 14.08.2016

​Mijëra qytetarë kanë pritur në Pejë kampionen olimpike Mjalinda ...

Si në festa kombëtare: Fuat Kryeziu lartëson flamurin, për ta pritur Majlinda Kelmendin (Foto)

Telegrafi - 14.08.2016

Për çdo festë kombëtare, Fuat Kryeziu nga Peja e vendosë flamurin kombëtar në kulmin e shtëpisë. Kështu ka vepruar edhe sot pensionisti që jeton në të njëjtën lagje me kampionen olimpike, transmeton ...

Reuters: Majlinda u prit si heroinë

Telegrafi - 14.08.2016

Prestigjozja britanike “Reuters” ka shkruar për pritjen që iu bë Majlinda Kelmendit në Kosovë. Kjo agjenci shkruan se fituesja e parë olimpike e Kosovës pritet pritet si heroinë.

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili siguron autobusin për Majlinda Kelmendin

Tetova Sot - 14.08.2016

Zv/kryeministri i Maqedonisë Festim Halili ka siguruar sërish autobusin e hapur për Majlinda Kelmendin. Me këtë autobus Majlinda Kelmendi do të ec nga aeroporti deri në Prishtinë e më pastaj do të ...

Kosovë, pritje zyrtare për Majlinda Kelmendin

Java News - 14.08.2016

Institucionet e shtetit të Kosovës do t’i organizojnë sot një pritje zyrtare Majlinda Kelmendit, fitueses olimpike të Medaljes së Artë në xhudo në Olimpiadën “Rio 2016”.

Mjlinda Kelmendi mbërrin në Prishtinë… organizatorët bëjnë një gafë në ceremoni

Java News - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ende nuk po mund ta besojë që ka fituar medaljen e artë në ‘Rio 2016 “Jam shumë e lumtur. Falënderim për këtë pritje. Këtë e kemi pritur që një kohë të gjatë.

Majlinda Kelmendi arrinë në Prishtinë: Ende jam si në ëndërr

Tetova Sot - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi ka dhënë deklaratën e saj të parë pas arritjes në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë.

Majlinda arrin në Kosovë, ndodh gafa e parë (FOTO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi është kthyer në Kosovë si kampione olimpike. Xhudistja nga Peja, bëri në historinë në Lojërat Olimpike të Rios, duke fituar medaljen e artë, në pjesëmarrjen e parë të Kosovës në ...

Majlinda pritet nga Kryeministri Isa Mustafa (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur në Kosovë Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka arritur tashmë në Kosovë. Fituesja e medaljes olimpike ka arritur në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës ...

Kryeministri: E kam përjetuar me emocione fitoren e Majlindës

Tetova Sot - 14.08.2016

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkuar në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” për ta pritur fituesen e Medaljes së Artë në Lojërat Olimpike 2016, Majlinda Kelmendin.

Kosova pret si heroine Majlinda Kelmendin

Gazeta Tema - 14.08.2016

Kosova pret si heroine Majlinda kelmendin fituesen e Medaljes se Arte ne Lojrat Olimpike. Sapo ka zbritur ne aeroportin e Prishtines, Kelmendi ka shorehur ambicjet e saj per te vazdhuar dhe ne te ...

Majlinda Kelmendi pritet si heroinë… “suksesi im është i Kosovës, inspirim për rininë”

Java News - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi ka thënë se ka arritur të fitojë këtë medalje që për shumë shtete është vetëm ëndërr Kampionia olimpike duket tejet e lumtur pas triumfit historik në Rio 2016.

Pritje madhështore për Majlindën në Prishtine (Video)

Shqiperia Ime - 14.08.2016

Kelmendi që fitoi medaljen e artë të dielën e shkuar, kaloi me autobus të hapur në sheshet kryesore të Prishtinës, teksa shumë qytetarë kishin dal për ta pritur të artën e Kosovës.

Ja sa medalje të tjera të arta synon të fitojë Majlinda

Shqiperia Ime - 14.08.2016

Sipas Majlinda Kelmendit kjo medalje e artë është vetëm fillimi. Ajo nuk do të ndalet derisa të fitojë edhe disa medalje të tjera. Kmapionia olimpike ka deklaruar se synon të fitojë së paku edhe 7 ...

Majlinda Kelmendi synon edhe dy olimpiada

Tetova Sot - 14.08.2016

ampionja botërore e olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, është ende shumë e motivuar për suksese të tjera. Ajo beson se ka përpara një karrierë ende të gjatë dhe se do të fitojë edhe medalje të ...

Majlinda Kelmendi arrin në Pejë (VIDEO)

Tetova Sot - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi pas pritjes madhështore në Prishtinë ka arritur në qytetin e lindjes, Pejë, ku e ka pritur kryetari i komunës, Gazmend Muhaxheri. Fillimisht, xhudistja kosovare është pritur prej ...

Majlinda pritet si heroinë në Pejë (Foto)

Tetova Sot - 14.08.2016

Mijëra qytetarë kanë pritur në Pejë kampionen olimpike Mjalinda Kelmendi ...

Prezantuesja e RTK-së, dashurohet në Majlinda Kelmendin (Foto)

Tetova Sot - 14.08.2016

Kampionia Majlinda Kelmendi na ka bërë që me plot emocion ta përjetojmë fitoren dhe të ndihemi krenarë me të. Fotografia e saj ka qenë e shpërndarë në secilin profil të shqipfolësve e edhe atyrë që ...

Majlinda Kelmendi: 4 vite që e mendoj medaljen e artë

Flaka - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi mbërriti pasditen e të dielës në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, por këtë herë si kampione Olimpike në Xhudo. 25-vjeçarja u prit nga kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa.

Sot pritje madhështore për Majlindën

Antpress - 14.08.2016

Fituesja e Medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’, Majlinda Kelmendi sot pasdite kthehet në Kosovë. Xhudistja që tashmë ka bërë historinë e re, duke fituar medaljen e artë në Lojërat ...

Majlinda “e artë” kthehet në atdhe

Kosova Live - 14.08.2016

Majlinda Kelmendi, sportistja që me fitoren e saj në Lojërat Olimpike Rio 2016 hyri në histori, duke e futur kështu edhe Kosovën në analet olimpike, u kthye të dielen në atdheun e saj.

Kjo është pritja madhështore për Majlinda Kelmendin në Prishtinë

Lajmi.net - 13.08.2016

Majlinda Kelmendit do t’i bëhet pritje madhështore. Pritja zyrtare e Majlinda Kelmendit, Fituese Olimpike e Medaljes së Artë në Xhudo “RIO 2016”në Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari – Prishtinë ...

Kjo është pritja madhështore për Majlinda Kelmendin në Prishtinë

Lajm - 13.08.2016

Majlinda Kelmendit do t’i bëhet pritje madhështore. Pritja zyrtare e Majlinda Kelmendit, Fituese Olimpike e Medaljes së Artë në Xhudo “RIO 2016”në Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari – Prishtinë ...

Po mos të ishte ky njeri, sot Majlinda nuk do të garonte për Kosovën (FOTO)

Lajmi.net - 13.08.2016

Shteti i saj, Kosova që ajo me ngulm dëshironte ta përfaqësonte, edhe kur nuk ia njihnin flamurin, dikur nuk është se i kishte qëndruar pranë. Majlinda Kelmendi ka arritur majat e suksesit në sport.

Zbulohet sekreti i Majlindës, ja kush e bindi për të garuar me Kosovën

Albeu.com - 13.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur majat e suksesit në sport. Ajo sot është një medaliste e artë në Lojërat Olimpike për të hyrë në histori të Kosovës, që si shtet merr medalje që në debtumin në Lojërat ...

“Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën”

Albeu.com - 13.08.2016

Trajneri i xhudos, Driton Kuka, në një status në Facebook ka shkruar: “Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova arriti të fitoi medaljen e artë qysh në paraqitjen e parë”.

“Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën” (Foto)

Lajmi.net - 13.08.2016

“Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosovar arriti të fitoi medaljen e artë qysh në paraqitjen e parë”, kështu ka thënë trajneri i xhudos, Driton Kuka.

Zbulohet sekreti i Majlindës, ja kush e bindi për të garuar me Kosovën

Portalb - 13.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur majat e suksesit në sport. Ajo sot është një medaliste e artë në Lojërat Olimpike për të hyrë në histori të Kosovës, që si shtet merr medalje që në debtumin në Lojërat ...

Mundësi edhe kampioni olimpik, Shaban Tërstena ndihmon banorët e Hasanbegut

Almakos - 13.08.2016

Për të ndihmuar banorët e prekur nga vërshimet, janë aktivizuar edhe mundësit në Maqedoni, të cilët gjatë ditës së sotme kanë bërë pastrimin e plotë të 7 shtëpive.

Majlindës i rezervohet parakalim me autobus të hapur në shesh

Koha.net - 13.08.2016

Pritje e ngrohtë pritet t'i bëhet Majlinda Kelmendit pas kthimit në atdhe, shkruan sot Koha Ditore. Xhudistja që bëri histori, të shtunën (sot) në mbrëmje, sipas orës në Rio, do të niset për në ...

Majlindës i rezervohet parakalim me autobus të hapur, ja agjenda e plotë (Foto)

Gazeta Express - 13.08.2016

​Majlinda Kelmendi të dielen do të arrijë në Kosovë, pas medaljes së artë të fituar në Lojërat Olimpike Kampionia olimpike, Majlinda Kelmendi do të kthehet nesër (e diel) në Kosovë pas suksesit në ...

Publikohet agjenda për pritjen e Majlindës

Koha.net - 13.08.2016

Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi nesër pritet të kthehet në Kosovë nga Rio. Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka publikuar agjendën e pritjes zyrtare për Kelmendin në Kosovë.

“Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosova e bëri me të parën” (Foto)

Telegrafi - 13.08.2016

“Atë që se arriti për 100 vjet Shqipëria, Kosovar arriti të fitoi medaljen e artë qysh në paraqitjen e parë”, kështu ka thënë trajneri i xhudos, Driton Kuka.

Kuka thotë se medalja e Majlindës është e Kosovës dhe Shqipërisë

Koha.net - 13.08.2016

Trajneri i madh kosovar, Driton Kuka që ka trajnuar dy olimpistet Majlinda Kelmendi e Nora Gjakova, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook, ditën e fundit të Lojërave Olimpike për Kosovën.

“Medalja e Majlindës është e Kosovës dhe Shqipërisë”

Gazeta Express - 13.08.2016

Driton Kuka ka thënë se medalja që fitoi Majlinda Kelmendi në ‘Rio 2016’ është edhe e Kosovës si dhe e Shqipërisë Trajneri kosovar, Driton Kuka që ka trajnuar dy olimpistet Majlinda Kelmendi e Nora ...

Ja programi për pritjen e ‘heroinës’ Majlinda Kelmendi

Shqiperia Ime - 13.08.2016

Majlinda Kelmendit, sportistes që bëri krenar të gjithë kombin shqiptar do i bëhet një pritje madhështore ashtu sic edhe e meriton. Pritja zyrtare e Majlinda Kelmendit, Fituese Olimpike e Medaljes së ...

Majlindës i rezervohet parakalim me autobus të hapur në shesh

Java News - 13.08.2016

Pritje e ngrohtë pritet t’i bëhet Majlinda Kelmendit pas kthimit në atdhe, shkruan Koha Ditore. Xhudistja që bëri histori, të shtunën (sot) në mbrëmje, sipas orës në Rio, do të niset për në atdhe, ...

“Nuk do t’ia kisha falur vetes nëse kjo medalje do të kishte shkuar për një popull që nuk flet shqip”

Java News - 13.08.2016

Majlinda Kelmendi ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj. Në një intervistë për KTV’në, Majlinda Kelmendi, e cila u stoli me medaljen e ...

Pritje e veçantë për Majlindën (VIDEO)

Tetova Sot - 13.08.2016

Të dielën mbrëma në Prishtinë, xhudistja Majlinda Kelmendi kthehet nga Rio e Brazilit me medaljen e parë olimpike për Kosovën. Aty do të jetë edhe autobusi i hapur që do të bej xhiron vetëm për të.

Shaban Tërstena ndihmon banorët e Hasanbegut

Tetova Sot - 13.08.2016

Për të ndihmuar banorët e prekur nga vërshimet, janë aktivizuar edhe mundësit në Maqedoni, të cilët gjatë ditës së sotme kanë bërë pastrimin e plotë të 7 shtëpive.

Legjenda franceze e quan Majlindën “Nënë të xhudistëve”

Antpress - 13.08.2016

Suksesi në Rio vazhdon t’i sigurojë adhurues nëpër botë xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi. Kelmendi të dielën fitoi medaljen e artë olimpike në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa paraqitja e ...

Sot bëhet pritja madhështore e Majlindës, ja agjenda

Antpress - 13.08.2016

Pritja zyrtare e Majlinda Kelmendit, Fituese Olimpike e Medaljes së Artë në Xhudo “RIO 2016”në Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari – Prishtinë 17:40 – 18:00 Arritja: Adria Airways Frankfurt – ...

Majlinda Kelmendi bëhet nuse (VIDEO)

Lajmi.net - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi është e angazhuar edhe jashtë sportit. Ajo është paraqitur në një reklamë ku shihet duke veshur një vello të ...

Majlinda Kelmendi një nuse plot sharm (VIDEO)

Albeu.com - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi është e angazhuar edhe jashtë sportit. Ajo ka marrë pjesë në një reklamë ku shihet e veshur me një vello të nuses.

Majlinda Kelmendi bëhet nuse

SOT - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi është e angazhuar edhe jashtë sportit. Ajo është prezantuar në një reklamë ku shihet duke veshur një vello të nuses.

Veseli: Majlinda është shembull, është krenaria e Republikës së Kosovës

Lajmi.net - 12.08.2016

Ai ka thënë se medalja e artë e fituar nga Majlinda i ka bërë krenarë të gjithë qytetarët e Kosovës dhe ua ka shtuar atyre ndjenjën e të qenit kampion.

E arta olimpike e ‘mërdhirë’

Zeri - 12.08.2016

Se investimet në sport kanë munguar kaherë, është shumë e vërtetë. Se edhe ato pak investime që janë bërë janë përdorur politikisht nga ata që investonin, po ashtu është shumë e vërtetë.

Kelmendi: Pritshmëritë nga unë më motivuan drejt medaljes së artë

Koha.net - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi, ka thënë se pritshmëria e njerëzve nga ajo, e kanë motivuar për të arritur suksesin në “Rio 2016”.

KOK'u organizon darkë në Rio – Majlinda emocionon të gjithë me deklaratën e saj (Video)

Gazeta Express - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi, ka thënë se pritshmëria e njerëzve nga ajo, e kanë motivuar më shumë për të arritur suksesin në “Rio 2016” Në darkën e organizuar ...

Brazilianët presin në radhë për foto me Majlindën

Koha.net - 12.08.2016

Gjatë kohës së një interviste për KTV-në në Copacabana, Majlinda Kelmendi ka kaluar minuta të tërë të fotografimit me brazilianët. Shumica e tyre e dinin historinë e saj dhe e kanë uruar për suksesin ...

Brazilianët presin në radhë për foto me Majlinda Kelmendin (Foto)

Gazeta Express - 12.08.2016

Jemi mësuar të shohim shqiptarët duke tentuar që të fotografohen me yje të sporteve të ndryshme në botë, por tashmë erdhi koha që të shohim të tjerët duke u fotografuar me yjet tanë Kjo ndodhi me të ...

Kelmendi: Nuk do t’ia falja vetes nëse medalja do të shkonte për një popull që s’flet shqip

Koha.net - 12.08.2016

Kampionia Olimpike në xhudo, Majlinda Kelmendi, ka thënë se nuk do t’ia kishte falur vetes nëse medalja e artë olimpike do të shkonte për një vend që nuk flet shqip.

“Nuk do t’ia kisha falur vetës nëse kjo medalje do të kishte shkuar për një shtet që nuk flet shqip”

Gazeta Express - 12.08.2016

Majlinda Kelmendi ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj Në një intervistë për KTV’në, Majlinda Kelmendi, e cila u stoli me medaljen e ...

“Nuk do t’ia kisha falur vetes nëse kjo medalje do të kishte shkuar për një popull që nuk flet shqip”

Gazeta Express - 12.08.2016

Majlinda Kelmendi ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj Në një intervistë për KTV’në, Majlinda Kelmendi, e cila u stoli me medaljen e ...

Majlinda Kelmendi bëhet nuse (VIDEO)

Tetova Sot - 12.08.2016

Fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi është e angazhuar edhe jashtë sportit. Ajo është paraqitur në një reklamë ku shihet duke veshur një vello të nuses.

Me Majlinda Kelmendin, në ëmbëltoren e Rios

Gazeta Tema - 12.08.2016

Bashkë me famën vjen edhe përgjegjësia se çka do bësh me të. Majlinda mendon se fama e saj dhe shembulli i saj duhet të kthehet në motivim për të rinjtë që ata të mund të bëjnë çka të dëshirojnë.

“Nuk do t’ia kisha falur vetës nëse kjo medalje do të kishte shkuar për një shtet që nuk flet shqip”

Shqiperia Ime - 12.08.2016

Majlinda Kelmendi ka përsëritur edhe njëherë se ka refuzuar oferta milionëshe vetëm që të përfaqësojë vendlindjen e saj Në një intervistë për KTV’në, Majlinda Kelmendi, e cila u stoli me medaljen e ...

Majlinda mes 24 xhudisteve botërore që i ka fituar të gjitha

Portalb - 11.08.2016

Me triumfin historik në Rio të Brazilit, Majlinda Kelmendi, është kompletuar si xhudiste elitare, shkruan sot Koha Ditore. Ajo tashmë ka medalje në të gjitha ngjarjet e mëdha, në Lojëra Olimpike, në ...

Majlinda për TIME: Ushtroj çdo ditë prej katër deri në gjashtë orë

Zhurnal - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane TIME dhe ka thënë se “ende nuk po mund ta besoj se më të vërtetë ka ndodhur”, kur ka folur për ngjitjen në podium ...

Majlinda për revistën "Time": Shqipëria dhe Kosova? Jemi i njëjti popull

Albeu.com - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane "TIME" duke shprehur emocionet e suksesit të madh ën Olimpiadën e Rios.

Kosova apo Shqipëria? Majlinda përgjigjet në mënyrë fantastike

Lajmi.net - 11.08.2016

Majlinda ka folur edhe për kohën kur ka përfaqësuar Shqipërinë në lojërat e kaluara olimpike. Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane “TIME” duke shprehur ...

Majlinda Kelmendi flet për “Time”, emocionet dhe krenarinë e kësaj fitoreje: Shqipëri-Kosovë janë një, kam përfaqësuar ...

SOT - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi, atletja e parë Kosovare që ka fituar një medalje gjatë Lojërave Olimpike, ka folur për emocionet dhe krenarinë e kësaj fitoreje në një intervistë me prestigjiozen “Time”.

Majlinda Kelmendi për TIME: Shqipëria dhe Kosova janë një!

LajmiFundit - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane “TIME” duke shprehur emocionet e suksesit të madh ën Olimpiadën e Rios.

Majlinda, fjalë emocionuese në intervistën për kanalin zyrtar të “Rio 2016”

Lajmi.net - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi e ka dhënë një intervistë për kanalin zyrtar të “Rio 2016”. Xhudistja pejane e ka konsideruar medaljen e artë në Lojërat Olimpike si diçka speciale për të dhe për Kosovën.

Majlinda mes 24 xhudisteve botërore që i ka fituar të gjitha

Koha.net - 11.08.2016

Me triumfin historik në Rio të Brazilit, Majlinda Kelmendi, është kompletuar si xhudiste elitare, shkruan sot Koha Ditore. Ajo tashmë ka medalje në të gjitha ngjarjet e mëdha, në Lojëra Olimpike, në ...

Legjenda franceze e quan Majlindën “nënë të xhudistëve”

Koha.net - 11.08.2016

Suksesi në Rio vazhdon t'i sigurojë adhurues nëpër botë xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi. Kelmendi të dielën fitoi medaljen e artë olimpike në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa paraqitja e ...

Majlinda për TIME: Ushtroj çdo ditë prej katër deri në gjashtë orë

Telegrafi - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane TIME dhe ka thënë se “ende nuk po mund ta besoj se më të vërtetë ka ndodhur”, kur ka folur për ngjitjen në podium ...

Legjenda franceze e quan Majlindën “nënë të xhudistëve”

Yll Press - 11.08.2016

"Më pëlqen që dikush si Majlinda Kelmendi, që është kampione e dyfishtë e botës, favorite e favoriteve, fiton në fund", ka thënë Decosse në një intervistë për "Judo Inside".

Majlinda e emocionuar përgjigjet në intervistën për kanalin zyrtar të ‘Rio 2016’

Telegrafi - 11.08.2016

Xhudistja nga Kosova ka folur me emocione në intervistën e saj për kanalin zyrtar të ‘Rio 2016’. Majlinda Kelmendi e ka konsideruar medaljen e artë në Lojërat Olimpike si diçka speciale për të dhe ...

Majlinda flet për suksesin historik në kanalin zyrtar të ‘Rio 2016’

Gazeta Express - 11.08.2016

‘E kam shijuar atë moment pasi kam bërë të lumtur gjithë popullin tim’, kështu ka thënë Majlinda për kanalin zyrtar të ‘Rio 2016’. Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelmendi, ka dhënë një ...

Majlinda Kelmendi: Kosova debutoi më së miri, me Medalje Ari në Olimpiadë

Ora news - 11.08.2016

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi dha një intervistë për kanalin zyrtar të ‘Rio 2016’ pas fitores së Medaljes së Artë. Kelmendi tha se fitorja e Medaljes në një kompeticion kaq madhor ishte një ...

Kelmendi flet për revistën “Time”: Ushtrohem 6 orë në ditë

Java News - 11.08.2016

Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane TIME dhe ka thënë se “ende nuk po mund ta besoj se më të vërtetë ka ndodhur”, kur ka folur për ngjitjen në podium ...

Legjenda franceze e quan Majlindën “nënë të xhudistëve”

Tetova Sot - 11.08.2016

Suksesi në Rio vazhdon t’i sigurojë adhurues nëpër botë xhudistes kosovare, Majlinda Kelmendi. Kelmendi të dielën fitoi medaljen e artë olimpike në kategorinë deri 52 kilogramë, ndërsa paraqitja e ...

Kosova apo Shqipëria? Ja si përgjigjet Majlinda

Shqiperia Ime - 11.08.2016

Majlinda ka folur edhe për kohën kur ka përfaqësuar Shqipërinë në lojërat e kaluara olimpike. Majlinda Kelmendi ka dhënë një intervistë për revistën prestigjioze javore amerikane “TIME” duke shprehur ...

Majlinda para medieve të botës përlotet derisa flet për Kosovën (VIDEO)

Lajmi.net - 10.08.2016

Historia e Majlinda Kelmendit është shndërruar një histori motivuese jo vetëm për fëmijët nga Kosova, por për ata nga e gjithë bota. Xhudistja nga Peja, ka arritur që në pjesëmarrjen e parë në ...

Tmerr dhe lavdi…

Portalb - 10.08.2016

Salajdin Salihu Shkupi i ngjau një “Titaniku” para fundosjes. Statujat nuk u dëmtuan. Princat e fasadave u shfaqen vonë në ekrane. Paraprakisht: “Asnjë lajm, asnjë fjalë, vetëm zogj që vijnë e ...

Emina Çunmulaj i gëzohet medaljes së Majlindës (Foto)

Zhurnal - 10.08.2016

Edhe modelja shqiptare Emina Çunmulaj uron Majlinda Kelmendin. Emina gjithmonë ka shprehur krenarinë e saj që është shqiptare. E s’ka si të mos gëzohej për medaljen e artë olimpike dhe s’ka si të mos ...

Kelmendi kalon me sukses edhe testin antidoping. Triumf ndaj kritikëve

Idividi - 10.08.2016

Prishtinë, 9 gusht 2016 (MIA) - Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në ...

Majlinda kthehet në Kosovë të dielën

Lajm - 10.08.2016

KOHA në Rio ka konfirmuar se kampionia në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo do të arrijë në Kosovë të dielën pasdite, më 14 gusht. Fluturimi i kampit kosovar do të jetë Rio – Frankfurt – ...

Kosova përgatit një super premio për Majlinda Kelmendin

Albeu.com - 10.08.2016

Majlinda Kelmendi do të përfitojë 100 mijë euro nga shteti i Kosovës për fitimin e medaljes së artë olimpike. Kjo vlerë parashikohet për medaljen e artë në rregulloren për ndarjen e shpërblimeve ...

Nga lufta, te medalja olimpike

Lajmi.net - 10.08.2016

Një arritje historike, e kurorëzuar me një medalje të artë të jashtëzakonshme në xhudo, e fituar nga Majlinda Kelmendi, e cila në finale e mundi italianen Odette Giuffrida, pikërisht në pjesëmarrjen ...

Kosova, e para në “Rio 2016”

Lajmi.net - 10.08.2016

Kosova është në krye të një renditje në “Rio 2016” falë triumfit të Majlinda Kelmendit. Kosova është në pozitën e parë, në hartën për medalje olimpike për kokë banori.

Vucic uron Majlinda Kelmendin: Bravo, hallall të qoftë për suksesin

Albeu.com - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic ka uruar në mënyrë Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e xhudos.

Vucic uron Majlinda Kelmendin: Bravo, hallall të qoftë për suksesin

Ina - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e ...

Vucic uron Majlinda Kelmendin: Bravo, hallall të qoftë për suksesin

Zhurnal - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e ...

Vuçiç uron Majlindën: Bravo, hallall të qoftë për suksesin

Lajmi.net - 10.08.2016

Aleksandar Vuçiq, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare, Majlinda Kelmendi. Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare, Majlinda Kelmendi.

Fitorja e Majlinda Kelmendit, Vuçiç: Bravo, hallall i qoftë, i heq kapelen

SOT - 10.08.2016

Fitorja e Majlinda Kelmendit u përmend në parlamentin serb. Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten nga Kosova Mbledhje maratonike mbi 15 orë në parlamentin ...

Majlinda Kelmendi në “CNN”: “Ne mund të jemi kampionë edhe pse i mbijetuam luftës

Lajm - 10.08.2016

“Ajo ishte vajza e artë e xhudos por tashmë ajo ka një medalje të artë për ta vërtetuar”- shkruan “CCN” në një intervistë të realizuar me Majlinda Kelmnedin- Ajo bëri historinë në Rio de Janiero të ...

Komiteti Olimpik tregon se në çfarë ore do të mbërrijë Majlinda në Kosovë

Lajmi.net - 10.08.2016

Konfirmohet koha e saktë e arritjes së Majlinda Kelmendit në Kosovë. Komiteti Olimpik i Kosovës, përmes një njoftimi zyrtar ka konfirmuar që medalja e artë e “Rio 2016” do të mbërrijë në vend të ...

Bunjaku përdorë shembullin e Majlindës për t’i ftuar yjet

Lajmi.net - 10.08.2016

"Suksesi i Majlindës erdhi në momentin më të mirë. Ajo duhet të jetë shembull për të gjithë se si duhet të promovohet shteti. Kosova nuk ka para dhe nuk mund t’i japë para askujt, por Kosova mund t’i ...

Vucic cmend serbët me urimin për Majlinda Kelmendin

LajmiFundit - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare, njofton Klan Kosova. “Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë të keqe”.

Kelmendi i përgjigjet kritikëve: Ëndrra ime ishte fitorja me flamurin e Kosovës

Lajmi.net - 10.08.2016

Njëri prej atyre që u bë pjesë e këtij debati ishte edhe Jakup Krasniqi, Kryetar i Këshillit Kombëtar të Nismës për Kosovën, por ylli i artë i Kosovës së fundmi ju ka dhënë përgjigje të gjitha këtyre ...

Emocionuese/ Kosova renditet në vendin e parë në Rio 2016 (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.08.2016

Kina dhe Shtetet e Bashkuara mund të dominojnë në tryezën zyrtare të medaljeve olimpike , por një hartë e publikuar së fundmi tregon një histori krejtësisht ndryshe.

Majlinda para medieve të botës përlotet derisa flet për Kosovën

Botasot - 10.08.2016

Historia e Majlinda Kelmendit është shndërruar një histori motivuese jo vetëm për fëmijët nga Kosova, por për ata nga e gjithë bota. Xhudistja nga Peja, ka arritur që në pjesëmarrjen e parë në ...

Kuka thotë se Majlinda e meriton të bëhet milionere

Koha.net - 10.08.2016

Njëqind mijë euro i takojnë Majlinda Kelmendit nga shteti i Kosovës për fitimin e medaljes së artë olimpike. Kjo vlerë parashikohet për medaljen e artë olimpike në rregulloren për ndarjen e ...

Kelmendi "gjunjëzon" kritikët, kalon me sukses antidopingun

Yll Press - 10.08.2016

Edhe njëherë është dëshmuar se sportistet tona, pa kurrfarë substancash të ndaluara, arrijnë suksese Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të ...

Majlinda shembulli më i mirë për futbollistët kosovarë që përfaqësojnë shtetet tjera

Telegrafi - 10.08.2016

Deputeti i PDK-së në Kuvendin e Kosovës, Bekim Haxhiu, duke marrë shkas fitorja e Majlinda Kelmendit që i siguroj Medajlen e Artë në Lojërat Olimpike, i ka ftuar futbollistët kosovarë që t’i ...

Vucic uron Majlinda Kelmendin: Bravo, hallall të qoftë për suksesin

Telegrafi - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare. Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në kategorinë 52 kilogram në sportin e ...

Kryeministri serb Vuçiç uron Majlinda Kelmendin: Hallall të qoftë!

Yll Press - 10.08.2016

“Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë të keqe. Bravo, hallall i qoftë për këtë sukses, për talentin, aftësinë, shpirtin… Ia heq kapelën.

Aleksandar Vuçiq e vlerëson suksesin e Majlinda Kelmendit

Gazeta Express - 10.08.2016

Kryeministri serb, Vuçiq ka theksuar se respekton përpjekjet dhe punën që ka bërë Majlinda Majlinda Kelmendi në Rio. Kandidati për kryeministër të Serbisë, Aleksandar Vuçiq këto komente i bëri gjatë ...

Medaljoni i Majlindës dhe pseudoteoritë mbi kombin

Zeri - 10.08.2016

Dy shtete janë: Republika e Shqipërisë dhe Republika e Kosovës. Dhe ura e gjallë dhe përbashkuese e këtyre dy vendeve është shqiptarja Majlinda Kelmendi me medaljen e artë për Republikën e Kosovës A ...

Vucic uron Majlindën: I heq kapelen, bravo i qoftë për aftësitë dhe shpirtin

Ora news - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksanda Vucic, ka uruar xhudisten kosovare Majlinda Kelmendi për fitoren e Medaljes së Artë. Këtë lajm e bënë të ditur mediat kosovare, sipas të cilave, Vucic tha se ...

Kosova dominuese në Rio 2016, renditet në vendin e parë (Foto)

Telegrafi - 10.08.2016

Kina dhe Shtetet e Bashkuara mund të dominojnë në tryezën zyrtare të medaljeve olimpike, por një hartë e publikuar së fundmi tregon një histori krejtësisht ndryshe.

Kelmendi “gjunjëzon” kritikët, kalon me sukses antidopingun

Flaka - 10.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Majlinda para medieve të botës përlotet derisa flet për Kosovën (VIDEO)

Tetova Sot - 10.08.2016

Historia e Majlinda Kelmendit është shndërruar një histori motivuese jo vetëm për fëmijët nga Kosova, por për ata nga e gjithë bota. Xhudistja nga Peja, ka arritur që në pjesëmarrjen e parë në ...

Kelmendi “gjunjëzon" kritikët, kalon me sukses antidopingun

Durres Lajm - 10.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Kryeministri serb Vuçiç uron Kelmendin: Hallall të qoftë!

Gazeta Tema - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka uruar në mënyrë korrekte xhudisten kosovare, për medaljen e artë që fitoi në Rio 2016. “ Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë ...

Vuçiç uron Majlindën: Bravo, hallall të qoftë për suksesin, talentin, aftësinë, shpirtin…

Java News - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten kosovare, njofton Klan Kosova. “Sa i përket zonjës apo zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk ka bërë asnjë të keqe.

Kryeministri serb uron xhudisten kosovare: Hallall të qoftë!

Shqiperia Ime - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka uruar në mënyrë korrekte xhudisten kosovare, për medaljen e artë që fitoi në Rio 2016. “ Sa i përket zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk na ka bërë asnjë ...

Kryeministri serb "i heq kapelen" Majlinda Kelmendit

Durres Lajm - 10.08.2016

Në vargun e gjatë të urimeve që ka marrë për medaljen e artë në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, ai që duhet t’i këtë lënë më shumë mbresa Majlinda Kelmendit, me siguri duket të ketë qenë urimi i fundit ...

Kosova përgatit një super premio për Majlinda Kelmendin

Antpress - 10.08.2016

Majlinda Kelmendi do të përfitojë 100 mijë euro nga shteti i Kosovës për fitimin e medaljes së artë olimpike. Kjo vlerë parashikohet për medaljen e artë në rregulloren për ndarjen e shpërblimeve ...

Majlinda shihet si “simbol i promovimit të vlerave të shtetit”

Kosova Live - 10.08.2016

Kryeministri Isa Mustafa, në emër të Qeverisë së Kosovës ka uruar të gjithë qytetarët për fitoren e medaljes së artë nga xhudistja Majlinda Kelmendi në Lojërat Olimpike në Rio.

Vuçiq çmend serbët për Majlinda Kelmendin, ja çka thotë për fitoren e saj

Antpress - 10.08.2016

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka uruar në mënyrë korrekte olimpisten nga Kosova. “Sa i përket zonjës apo zonjushës Kelmendi, kjo grua e re nuk ka bërë asnjë të keqe.

Shpërthejnë sërish serbët: Kampionia olimpike e Kosovës refuzoi doping testin (FOTO)

Lajmi.net - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi i solli medaljen e parë të Lojërave Olimpike shtetit të Kosovës. Ajo fitoi medaljen e artë në xhudo në kategorinë 52 kilogramë. Por, duket se mediat serbe nuk po munden të ...

Majlinda Kelmendi për CNN: Jam e lumtur që po bëjë gjëra të mëdha për Kosovën

Lajmi.net - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi e ka quajtur moment historik triumfin e sajë në Lojërat Olimpike. Majlinda Kelmendi e ka quajtur moment historik triumfin e sajë në Lojërat Olimpike.

Rita Ora për Majlindën: Kurrë më parë s’kam qenë kaq krenare që jam shqiptare

Lajm - 09.08.2016

Suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” e ka përshëndetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora. Rita ka shkruar në Instagram se momenti i triumfit të Majlindës e ka bërë ...

Qëndrimi/ Kelmendi: I tregova botës se ëndrrat bëhen realitet, suksesin ua dedikoj shqiptarëve

SOT - 09.08.2016

Kosova debutoi në Lojërat Olimpike, për herë të parë, dhe me herë të parë siguroi medaljen e artë, një triumf historik për sportin e Kosovës dhe atë shqiptar në përgjithësi.

Rita krenare për Kosovën. Duartroket për Majlindën (Foto)

Zhurnal - 09.08.2016

Suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” e ka përshëndetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora. Rita ka shkruar në Instagram se momenti i triumfit të Majlindës e ka bërë ...

Rita uron Majlindën

Top Channel - 09.08.2016

Rita Ora është shprehur e lumtur për suksesin e Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të Rios. Kjo e fundit u bë sportistja e parë që fiton një medalje ari, ndërsa Ora i ka bërë një dedikim në ...

Rita Ora i dedikon një status plot emocion fitores së Kelmendit

SOT - 09.08.2016

Përmes një statusi në Twitter, Rita uron xhudisten e ekipit të Kosovës për fitoren historike në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’. "Nuk kemi pasur kurrë mundësinë që të tregojmë talentin tonë.

Rita Ora përgëzon Majlindën: Kurrë më parë kaq krenare

Albeu.com - 09.08.2016

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka uruar në profilin e saj në Instagram xhudisten Majlinda Kelmendi duke u shprehur se është përlotur me suksesin e saj në Rio.

Majlinda nuk është e para, ja sportistët shqiptarë që kanë fituar medalje olimpike (FOTO)

Lajmi.net - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është sportistja e vetme shqiptare që ka fituar medalje olimpike. Majlinda Kelmendi nuk është shqiptarja e vetme që ka fituar medalje olimpike.

Rita Ora uron Majlndën: Përpara ne jemi me ty vajzë! (FOTO LAJM)

Albeu.com - 09.08.2016

Pas suksesit të padiskutuar të Majlinda Kelmendit shumë artistë shqiptërarë e të huaj, brenda dhe jashtë vendit e kanë uruar atë për suksesin e saj olimpik.

4 thënie nga Majlinda Kelmendi pas medaljes së artë në Rio

Almakos - 09.08.2016

Shumica e shqiptarëve anembanë botës përcollën me entuziazëm suksesin historik të djeshëm të xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendi në lojërat olimpike Rio 2016.

Histori mahnitëse! Ja sa shqiptar kemi me medalje olimpike

Lajm - 09.08.2016

I biri i ish-boksierit të mirënjohur, Azis Salihut, Mentori, ka ilustruar katër fotografi dhe postoi në facebook. Ka renditur olimpikët e shqiptarisë.

Majlinda nuk është e para, ja sportistët shqiptarë që kanë fituar medalje olimpike (FOTO)

Ina - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është shqiptarja e vetme që ka fituar medalje olimpike. Më parë, një gjë të tillë e kanë bërë edhe Shaban Tërstena, Aziz Salihu dhe Shaban Sejdiu, edhe pse kanë përfaqësuar ...

4 thënie nga Majlinda pas fitores së medaljes së artë në Rio (FOTO)

Albeu.com - 09.08.2016

Shumica e shqiptarëve anembanë botës përcollën me entuziazëm suksesin historik të djeshëm të xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendi në lojërat olimpike Rio 2016.

Majlinda e një himni memec

Almakos - 09.08.2016

Jam në Itali dhe e shijova pa masë fitoren e Majlinda Kelmendit në Olimpiadë, sepse në finale ajo mundi pikërisht Odette Giuffrida. Mediat e këtushme nuk lanë pa përmendur që është medalja e parë për ...

Majlinda jo e vetmja, ja sportistët shqiptarë që kanë fituar medalje para saj (FOTO)

Albeu.com - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi është sportistja e vetme që i ka sjellë shtetit të Kosovës (të njohur ndërkombëtarisht) medaljen e parë olimpike. Por, ajo nuk është sportistja e vetme shqiptare që ka fituar ...

Rriten kërkimet për Kosovën në Google pas medaljes së artë në Lojërat Olimpike

Portalb - 09.08.2016

Pas medaljes së artë që xhudistja jonë, Majlinda Kelmeni, fitoi në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, është rritur edhe kërkimi që njerëzit ia kanë bërë Kosovës në Google.

Mero Baze: Majlinda, Rita, Graniti po e bëjnë Kosovën, ne në Shqipëri po qurravitemi

Lajm - 09.08.2016

Sipas tij, rasti kur një sportiste e talentuar, që i ka venë vetes objektiv të jetë kampione bote dhe po bëhet, është një histori personale suksesi, nga ato që trondisin botën dhe nuk ka lidhje me ...

Majlinda: Medalja olimpike shëron plagët e luftës

Portalb - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi është e bindur se medalja olimpike, që e fitoi të dielën në Rio, do ta bëjë krenar Kosovën dhe do ta ndihmojë vendin e saj që sadopak t’i shërojë plagët e luftës.

Dritoni dhe Majlinda i përgjigjen Aziz Salihut

Lajmi.net - 09.08.2016

Aziz Salihut iu bë zemra mal në spitalin e Stambollit, kur dëgjoi se Majlinda Kelmendi është kampione olimpike. Ish boksieri i mirënjohur, ‘Zizi’, fitues i medaljes së bronztë olimpike në Los ...

E përbashkëta e dy kampionëve olimpikë shqiptarë

Shqipmedia - 09.08.2016

Paraqitjet e Majlinda Kelmendit kanë bërë që kategoria deri 52 kilogramë në xhudo të shndërrohet nga një prej kategorive më të mërzitshme në një prej kategorive më interesante në xhudon e femrave.

Majlinda përmirëson imazhin e Kosovës, rriten kërkimet në Google

Lajmi.net - 09.08.2016

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuar të Amerikës, Vlora Çitaku ka njoftuar se kërkimi për Kosovën në Google është rritur 87%. E gjithë kjo rritje ka ndodhur falë Majlinda Kelmeni e cila fitoi ...

Nuk ia keni idenë pse e quajtën turqit Majlindën si “e jona” (FOTO)

Lajmi.net - 09.08.2016

“Njëra nga atletet tona që është duke garuar në Lojërat Olimpike në Rio, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë”. Këtë urim e bëri ekipi i Turqisë, Galatasaray, dega e xhudos, natën kur ...

Serbët nuk ndalen, ja çfarë shkruhet sot për Majlindën

Lajmi.net - 09.08.2016

Mediat serbe nuk e kanë pritur aspak mirë suksesin e Kosovës në debutimin e saj në Lojëra Olimpike. Majlinda Kelmendi e fitoi medaljen e artë olimpike, duke bërë bujë në tërë botën, derisa serbët nuk ...

Konfirmohet: Ja kur kthehet Majlinda në Kosovë

Lajmi.net - 09.08.2016

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi do të kthehet nga Brazili në Kosovë këtë javë. “Koha” në Rio ka konfirmuar se kampionia në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo do të arrijë në Kosovë të ...

Ia dedikuan medaljen, Aziz Salihu i përgjigjet kështu Dritonit dhe Majlindës

Lajmi.net - 09.08.2016

Pas më shumë se 60 ditë në spital, sportisti i Shekullit, Aziz Salihu, tani në njërën nga spitalet e Stambollit, kur i tregojmë se ka të fala nga kampionia olimpike, xhudistja Majlinda Kelmendi dhe ...

Modelja shqiptare me famë botërore i gëzohet lajmit për Majlindën (FOTO)

Lajmi.net - 09.08.2016

Edhe Emina Çunmulaj uron Majlinda Kelmendin. Emina gjithmonë ka shprehur krenarinë e saj që është shqiptare. E s’ka si të mos gëzohej për medaljen e artë olimpike dhe s’ka si të mos urojë Majlinda ...

Majlinda Kelmendi ua “mbyll gojën” kritikëve/ Kalon me sukses testin e dopingut

Albeu.com - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer në Lojërat Olimpike të Rios. Kosova, për herë të parë në historinë e saj, përmes Majlindës ka siguruar medalje të artë olimpike dhe kjo ka bërë që Kelmendi të jetë një ...

Kelmendi "gjunjëzon" kritikët, kalon me sukses antidopingun

Top Channel - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Majlinda Kelmendi u mbyll gojën kritikëve, e pastër si kristali në anti-doping

LajmiFundit - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Kelmendi sfidon kritikët, kalon me sukses edhe testin antidoping

Almakos - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka kaluar edhe një tjetër garë të vështirë pas fitimit të medaljes së artë në Lojërat Olimpike. Xhudistja kosovare, e cila hyri në histori, ka kaluar sot edhe testin antidoping, ...

Rita Ora për Majlinda Kelmendin: Nuk mund të isha më krenare që jam nga Kosova

Botasot - 09.08.2016

Edhe këngëtarja shqiptare e njohur kudo në botë, Rita Ora ka uruar Majlinda Kelmendin për fitoren në Rio 2016. Ajo në një postim në Instagram ka shkruar se Majlinda e bëri të qajë dhe nuk ka qenë ...

Si duhet të përdornim politikisht Lojërat Olimpike?

Telegrafi - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi i ka dhënë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike në Rio, dhe ka ngjallur ndërkohë një debat idiot mbi identitetin kombëtar të saj dhe flamurin e Kosovës.

Rita krenare për Kosovën. Duartroket për Majlindën (Foto)

Gazeta Express - 09.08.2016

Suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” e ka përshëndetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora. Rita ka shkruar në Instagram se momenti i triumfit të Majlindës e ka bërë ...

Kosovarët festojnë në Rio

Koha.net - 09.08.2016

Ekipi kosovar në Lojërat Olimpike “Rio 2016” është duke festuar për suksesin historik të Majlinda Kelmendit, që të dielën ia solli Kosovës medaljen e parë olimpike.

Thëniet rrëqethëse të Majlindës pas fitores në Rio

Gazeta Express - 09.08.2016

Shumica e shqiptarëve anembanë botës përcollën me entuziazëm suksesin historik të djeshëm të xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendi në lojërat olimpike Rio 2016.

E përbashkëta e dy kampionëve olimpikë shqiptarë

Koha.net - 09.08.2016

Paraqitjet e Majlinda Kelmendit kanë bërë që kategoria deri 52 kilogramë në xhudo të shndërrohet nga një prej kategorive më të mërzitshme në një prej kategorive më interesante në xhudon e femrave.

Cila është përbashkëta e dy kampionëve olimpikë shqiptarë?

Gazeta Express - 09.08.2016

Paraqitjet e Majlinda Kelmendit kanë bërë që kategoria deri 52 kilogramë në xhudo të shndërrohet nga një prej kategorive më të mërzitshme në xhudon e femrave Sa herë që përmendet kategoria deri 52 ...

Majlinda Kelmendi dridh mediet ndërkombëtare

Zeri - 09.08.2016

“Majlinda Kelmendi bëri histori në Rio de Janiero”. Kështu ishin shumë kryetituj të medieve më të mëdha botërore. “Medalja e artë e para për Kosovën”, u shndërrua gati në slogan të secilit postim ...

Si duhet të përdornim politikisht Lojërat Olimpike?

Zeri - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi i ka dhënë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike në Rio, dhe ka ngjallur ndërkohë një debat idiot mbi identitetin kombëtar të saj dhe flamurin e Kosovës.

Majlinda nuk është e vetmja, ja sa sportistë shqiptarë kanë fituar medalje olimpike (Foto)

Telegrafi - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi është sportistja e vetme që i ka sjellë shtetit të Kosovës (të njohur ndërkombëtarisht) medaljen e parë olimpike. Por, ajo nuk është sportistja e vetme shqiptare që ka fituar ...

Rriten kërkimet për Kosovën në Google pas medaljes së artë në Lojërat Olimpike

Gazeta Express - 09.08.2016

Pas medaljes së artë që xhudistja jonë, Majlinda Kelmeni, fitoi në Lojërat Olimpike “Rio 2016”, është rritur edhe kërkimi që njerëzit ia kanë bërë Kosovës në Google.

Thirrje që Majlinda Kelmendit t’i organizohet pritje dinjitoze

Koha.net - 09.08.2016

Kryetari i Komisionit për Punë të Jashtme, Elmi Reçica ka kërkuar nga institucionet që të organizojnë pritje të veçantë xhudistes Majlinda Kelmendi, e cila me fitoren e saj në Lojërat Olimpike në Rio ...

RrGGK: Majlinda bëri më shumë për shtetin sesa që bëri shteti për të

Koha.net - 09.08.2016

Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) konsideron se Majlinda Kelmendi bëri më shumë për shtetin e Kosovës, sesa që bëri shteti për të. Ky rrjet përmes një komunikate e ka uruar atë për ...

Majlinda kthehet në Kosovë të dielën

Koha.net - 09.08.2016

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi do të kthehet nga Brazili në Kosovë këtë javë. KOHA në Rio ka konfirmuar se kampionia në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo do të arrijë në Kosovë të dielën ...

Kjo është dita kur Majlinda Kelmendi kthehet në Kosovë

Telegrafi - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi do të kthehet gjatë kësaj jave në Kosovë. Kampionia olimpike në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo në vendlindje do të arrij më 14 gusht.

Medalja që mbulon të gjitha dështimet e politikës

Telegrafi - 09.08.2016

Këngëtarja e famshme, Dua Lipa, ia bani përhajr kryeministrinë, Shpendit. Diqysh sikur me i thanë ti je i gjykuar me e ndjekë Isën, prej pike në pikë.

Shpërthen Driton Kuka: Shikoni çfarë po kërkon për Majlinda Kelmendin (Foto)

Telegrafi - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike të Rios. Në një intervistë për mediat botërore, xhudistja kosovare ka thënë ndër të tjerash “Ka refuzuar milionat prej shteteve ...

Edhe Emina Çunmulaj uron Kelmendin

Koha.net - 09.08.2016

Dy ditë pas suksesit historik të Majlinda Kelmendit, ajo është uruar edhe nga modelja shqiptare me famë botërore, Emina Çunmulaj. Kelmendi të dielën fitoi medaljen e artë në xhudo në Lojërat Olimpike ...

Edhe modelja e famshme kosovare uron Majlinda Kelmendin (Foto)

Telegrafi - 09.08.2016

Dy ditë pas suksesit historik të Majlinda Kelmendit, ajo është uruar edhe nga modelja shqiptare me famë botërore, Emina Çunmulaj. Kelmendi të dielën fitoi medaljen e artë në xhudo në Lojërat Olimpike ...

Si duhet të përdornim politikisht Lojërat Olimpike?

Ora news - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi i ka dhënë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike në Rio, dhe ka ngjallur ndërkohë një debat idiot mbi identitetin kombëtar të saj dhe flamurin e Kosovës.

Majlinda Kelmendi triumfon edhe ndaj kritikëve: Kalon me sukses testin e dopingut

Telegrafi - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Rios. Kosova për herë të parë në historinë e saj ka siguruar një medalje të artë olimpike dhe kjo ka bërë që të jetë një temë ...

Majlinda Kelmendi triumfon edhe ndaj kritikëve: Kalon me sukses testin e dopingut

BalkanWeb - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka triumfuar në Lojërat Olimpike të Rios. Kosova, për herë të parë në historinë e saj, përmes saj ka siguruar medalje të artë olimpike dhe kjo ka bërë që Kelmendi të jetë një temë ...

Emine Çunmulaj i gëzohet medaljes së Majlindës (Foto)

Gazeta Express - 09.08.2016

Edhe modelja shqiptare Emina Çunmulaj uron Majlinda Kelmendin. Emina gjithmonë ka shprehur krenarinë e saj që është shqiptare. E s’ka si të mos gëzohej për medaljen e artë olimpike dhe s’ka si të mos ...

Majlinda Kelmendi nuk ishte e detyruar të bënte testin e paplanifikuar

VOA - 09.08.2016

Federata Ndërkombëtare e Xhudos tha se sportistët nuk ishin të detyruar që t’i nënshtroheshin analizave të paplanifikuara të gjakut gjatë trajnimit në Francë në qershor dhe se ata që refuzuan, ...

Majlinda e një himni memec

Gazeta Tema - 09.08.2016

Nga Enkel Demi Jam në Itali dhe e shijova pa masë fitoren e Majlinda Kelmendit në Olimpiadë, sepse në finale ajo mundi pikërisht Odette Giuffrida. Mediat e këtushme nuk lanë pa përmendur që është ...

Majlinda e një himni memec

Java News - 09.08.2016

Nga Enkel Demi Jam në Itali dhe e shijova pa masë fitoren e Majlinda Kelmendit në Olimpiadë, sepse në finale ajo mundi pikërisht Odette Giuffrida. Mediat e këtushme nuk lanë pa përmendur që është ...

Një përpjekje franceze kundër Majlinda Kelmendit

Gazeta Tema - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi, medalistja e xhudos në Lojërat Olimpike të Rio de Zhaneiros ka ardhur sërish në vëmendje, por kësaj radhe për një test të refuzuar antidopingu.

Rita Ora: Majlinda më bëri të qaj, krenare që jam shqiptare!

Durres Lajm - 09.08.2016

E arta Majlinda Kelmendi ka bërë të ndjehet krenar një popull i tërë dhe gjithë shqiptarët e kosovarët kuydo që janë, pas suksesit që arriti në Lojërat Olimpike Rio 2016.

Rita Ora: Majlinda më bëri të qajë, jam krenare që jam kosovare

Gazeta Tema - 09.08.2016

Rita Ora ndjehet shumë krenare dhe e emocionuar me Medaljen e Artë për Kosovën. Rita Ora ka postuar një fotografi të medalistes Majlinda Kelmendi, ndërsa është shprehur se sa krenare ndihet që është ...

Rita Ora për Majlindën: Kurrë më parë s’kam qenë kaq krenare që jam shqiptare

Java News - 09.08.2016

Suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” e ka përshëndetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora. Rita ka shkruar në Instagram se momenti i triumfit të Majlindës e ka bërë ...

Polici i Portokallisë revoltohet me shtetin shqiptar, mbron Majlinda Kelmendin dhe sportistët e tjerë

Shqiperia Ime - 09.08.2016

Florian Binaj duket tej mase i revoltuar me drejtuesit e sportit n ë Shqiperi. Me nj ë sufllaqe nuk mund t ë fitohet nj ë medalje shprehet aktori … transmeton shqiperiaime.al Më poshtë është shkrimi ...

E përbashkëta e dy kampionëve olimpikë shqiptarë

Java News - 09.08.2016

Janë dy kampionë olimpikë shqiptarë dhe të dy në xhudo dhe në të njëjtin peshë. Paraqitjet e Majlinda Kelmendit kanë bërë që kategoria deri 52 kilogramë në xhudo të shndërrohet nga një prej ...

Majlinda, Rita, Graniti po e bëjnë Kosovën, ne në Shqipëri po qurravitemi

Shqiperia Ime - 09.08.2016

Sipas tij, rasti kur një sportiste e talentuar, që i ka venë vetes objektiv të jetë kampione bote dhe po bëhet, është një histori personale suksesi, nga ato që trondisin botën dhe nuk ka lidhje me ...

Majlinda Kelmendi triumfon edhe ndaj kritikëve: Kalon me sukses testin e dopingut

Shqiperia Ime - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka triumfuar në Lojërat Olimpike të Rios. Kosova, për herë të parë në historinë e saj, përmes saj ka siguruar medalje të artë olimpike dhe kjo ka bërë që Kelmendi të jetë një temë ...

Kelmendi kalon me sukses edhe testin antidoping. Triumf ndaj kritikëve

Gazeta Tema - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Majlinda Kelmendi hedh dritë mbi të gjitha spekulimet, kalon testin e doppingut

Java News - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi nuk është futur në histori vetëm si e para sportiste që i siguroi një medalje të artë olimpike shtetit të Kosovës, pas triumfit të siguruar në sportin e xhudos në “Rio 2016”, por ka ...

Majlinda Kelemendi tregon të vërtetën për testin antidoping

Tetova Sot - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi është e pastër. Testet antidoping të bëra pas fitimit të medaljes së artë e kanë nxjerrë xhudistin kosovare të pastër. Në një deklaratë nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, e ...

Trajneri kërkon diçka të jashtëzakonshme për Maljinda Kelmendin kur të kthehet në Kosovë

Tetova Sot - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike të Rios. Në një intervistë për mediat botërore, xhudistja kosovare ka thënë ndër të tjerash “Ka refuzuar milionat prej shteteve ...

Emocionet e babait të vajzës që bëri histori në Kosovë, Majlinda Kelmendi (Video)

Antpress - 09.08.2016

Ajo që gëzoi dhe lumturoi më shumë për fitoren e Majlinda Kelmendit ishte familja e saj në Pejë. Në një intervistë për Tv Dukagjini, nën atmosferën festivë të fitores babi i xhudistes shpreh ...

Lexoni qka ka shkruar Rita Ora për fitoren e Majlinda Kelmendit

Antpress - 09.08.2016

Rita Ora ne faqen zyrtare te saj ne facebook eshte ndjer krenare me fitoren e Majlinda Kelmendit ne Rio 2016. Ja se qka ka shkruar ...

I madh Kuka, ja çfarë i ka bërë Majlinda Kelmendit dhe xhudistes italiane pas finales

Antpress - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë të Lojërave Olimpike në Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudisjta nga Kosova mundi në finale italianen, Odette Giuffrida.

RrGGK: Majlinda e cila bëri më shumë për shtetin se sa që bëri shteti për të

Kosova Live - 09.08.2016

Për herë të parë këtë vit, Kosova po merr pjesë në Lojërat olimpike 2016 që po mbahen në Rio de Janeiro në Brazil. Në të vërtetë ishte Mjalinda Kelmendi që bëri historinë në Kosovë, duke u bërë më e ...

Vajza bukuroshe e Majlinda Bregut shoqja e saj më e mirë

Antpress - 09.08.2016

Vajza e deputetes demokrate Majlinda Bregu, ka tërhequr edhe më parë vëmendjen e mediave me bukurinë e saj. Duket se bukuroshja është rritur dhe është bërë tanimë si një shoqe për deputeten.

Majlinda Kelmendi: Premtimi që kishim bërë me Tomas Bachut!

Intervista - 09.08.2016

Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në kategorinë deri 52 kilogram ka deklaruar pas triumfit në Rio për media të huaja. Ajo ka qenë medalistja e parë në historinë e ...

Majlinda:Shqiptarë, kënaquni me medaljen e artë

Lajm - 08.08.2016

Kampionia e Kosovës, Majlinda Kelmendi ka folur për herë të parë pas triumfit të arritur në Lojërat Olimpike, ekskluzivisht për Indeksonline. Xhudisjta kosovare, fitoi medaljen e artë në “Rio 2016”, ...

Thomas Bach e mbajti premtimin, ia dorëzoi medaljen Majlindës (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, ka mbajtur premtimin. Bach që kishte vizituar Kosovën në prill të vitit 2015, pas pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin ...

Xhudistja Majlinda Kelmendi i siguron medaljen e parë të artë Kosovës

DW - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi do të hyjë në analet e historisë jo vetëm të xhudos, por edhe të Kosovës. Xhudistja Majlinda Kelmendi i siguroi medaljen e parë të artë Kosovës në Lojërat Olimpike në Rio.

Galatasaray e uron Majlinda Kelmendin, i thonë “xhudistja jonë”

Lajmi.net - 08.08.2016

Në këtë urim Galatasaray i referohet Kelmendit me “xhudistja jonë” pasi që ajo dhe Nora Gjakova, në nivel klubesh mbrojnë ngjyrat e klubit të xhudos Galatasaray që nga korriku i këtij viti.

Njeriu më meritor për suksesin e Majlindës uron gjithë shqiptarët

Lajmi.net - 08.08.2016

Driton Kuka ka uruar të gjithë shqiptarët për medaljen e artë të Majlinda Kelmendit të fituar në Lojërat Olimpike. Njeriu më meritor për sukseset e Majlindës, ka shkruar në Facebook, duke uruar ...

Presidenti Thaçi: Ky është veç fillimi për sukseset e mëdha të Kosovës

Lajmi.net - 08.08.2016

Presidenti Hashim Thaçi ndihej tepër i emocionuar derisa Majlinda Kelmendi po rrugëtonte sigurt drejt medaljes së artë në Lojërat Olimpike. Para fillimit të sfidës së tretë të Majlindës, ku e priste ...

Kjo është festa e familjes Kelmendi në Pejë, pas triumfit të Majlindës (Video)

Lajmi.net - 08.08.2016

Babai i Majlindës, Ismet Kelmendi ka treguar se si nuk ka mundur ta përcjellë asnjë meç të së bijës për shkak të emocioneve të mëdha, transmeton lajmi.net/ Familja e Majlinda Kelmendit është shprehur ...

Urimi prekës i Aziz Salihut për Majlinda Kelmendin (FOTO)

Ina - 08.08.2016

Boksieri i njohur kosovar, Aziz Salihu, edhe pse në gjendje të rëndë shëndetësore, ka uruar Majlinda Kelmendin për triumfin historik në Lojërat Olimpike.

Shkëlzen Gashi nga Amerika uron Majlinda Kelmendin (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Ylli i Kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi, ka uruar Majlinda Kelmendin për suksesin në Rio. Ai në llogarinë e tij në Facebook, e ka quajtur historike triumfin e Majlindës në Lojërat Olimpike.

Aziz Salihu me një urim emocional për Majlinda Kelmendin

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në kategorinë deri 52 kilogram ka deklaruar pas triumfit në Rio për media të huaja. Deklaratat e para i kanë publikuar mediat kroate ...

Fatmir Limaj: Hashim, eja në shtëpi, Rio është e Majlindës

Lajmi.net - 08.08.2016

“Hashim, eja në shtëpi ti, Rio 2016 është e Majlindës, e Majlindës e cila po e promovon Kosovën bre Hashim”, shkruan nder tjerash ai. Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në ...

VIDEO/ Familjarët e Majlinda Kelmendit hedhin valle për medaljen e artë

Shqipmedia - 08.08.2016

Babai i Majlindes dhe vajza e Driton Kukes urojne suksesin historik Comments ...

Spahiu e përdorë Majlinda Kelmendin, për t’i sharë kundërshtarët e flamurit të Kosovës

Lajmi.net - 08.08.2016

Analisti Nexhmedin Spahiu ka reaguar për fitoren e Majlinda Kelmendit, duke e futur sportisten ndërmjet tij dhe kundërshtarëve të ideve të tij për flamurin e Kosovës.

Fitorja historike e Majlinda Kelmendit nuk lë indiferentë as politikanët

SOT - 08.08.2016

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Rio2016. Super Majlinda Kelmendi, urim, urime, urime, ka shkruar Rama dhe ka postuar flamuj të Kosovës dhe të ...

Ja sa mijëra euro i fitoi Majlinda për medaljen e artë

Shqipmedia - 08.08.2016

Xhudistja Majlinda Kelmendi (52 kg) bën historinë. Majlinda i solli medaljen e parë të artë Republikës së Kosovës. Ajo në finale ishte si eksploziv kundër italianes, Odette Giuffrida.

Limaj-Thaçit: Eja në shtëpi, Rio 2016 është e Majlindës

SOT - 08.08.2016

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir kritikon presidentin Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në Rio, duke i thënë se po mundohet ta promovojë veten ...

Olimpiadë: Medalja historike për Kosovën, derisa Gjokoviq eliminohet

Evropaelire - 08.08.2016

Xhudistja Majlinda Kelmendi ka bërë histori olimpike për Kosovën duke e fituar medaljen e artë në xhudo për femra, me ç’rast u bë sportisja e parë nga Ballkani, që ka fituar medalje olimpike në xhudo.

Këto janë femrat që ja zbardhen fytyrën Kosovës, prinë Majlinda Kelmendi

Lajmi.net - 08.08.2016

Tashmë shumë herë e dëshmuan se femrat kosovare mund të bëjnë që vendi i tyre të ndihet krenar me to duke e vendosur Kosovën në majën e asaj që çdo shtet do të kishte dëshirë të ishte.

AFP: Majlinda e ka vënë Kosovën në hartën sportive botërore

Shqipmedia - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e parë të artë në histori në Olimpiadën në Rio-de-Zhanejro, duke e vënë Kosovën në hartën sportive botërore dhe duke dërguar mesazh të shpresës për brezin e ri ...

Yjet urojnë “Majlindën e Artë” (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët anë e mbanë botës. Artistë, këngëtarë e sportistë të njohur shqiptarë i janë bashkuar festës për medaljen e parë Olimpike të Kosovës.

Gazetari i propozon për martesë Majlinda Kelmendit

LajmiFundit - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët me triumfin historik në ‘Rio 2016’ Rrjetet sociale janë pushtuar nga shqiptarët me shkrime të ndryshme për krenarinë e vendit tonë, Majlinda ...

Majlinda Kelmendi: Kam refuzuar miliona për Kosovën

Albeu.com - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi është shprehur se asnjëherë nuk ka menduar të përfaqësojë asnjë shtet tjetër përveç Kosovës. Kampionia Olimpike ka deklaruar se pavarësisht ofertave të majme që ka marrë nga shtet e ...

“Eurosport” me titull impresionues për Majlindën

Lajmi.net - 08.08.2016

Suksesi i Majlinda Kelmendit ka bërë bujë kudo në botë. Gjiganti mediatik “Eurosport”, i ka kushtuar një shkrim special medalistes olimpike nga Kosova. “Majlinda, krenaria e sportit të Kosovës.

Vetëvendosje nuk e uron Majlinda Kelmendin

Lajmi.net - 08.08.2016

Pas fitores historike të Majlinda Kelmendit, por edhe të Kosovës në Lojërat Olimpike, të gjithë shqiptarët anë e mbanë uruan Majlindën me fjalët më të mira. Mirëpo, ndryshe ndodhi me Vetëvendosjen.

Çmenden serbët: Majlinda e ka fituar medaljen olimpike për këtë vend

Lajmi.net - 08.08.2016

Çmenduritë në serbi pas triumtit të Majlinda Kelmendit në "Rio 2016" nuk kanë të ndalur. Së fundmi është krijuar një faqe në rrjetin social Facebook, ku bëhet thirrje për mirëpritjen e Majlindës, ...

Fitorja historike e Majlinda Kelmendit nuk lë indiferentë as politikanët, ja urimet

LajmiFundit - 08.08.2016

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Rio2016. Super Majlinda Kelmendi, urim, urime, urime, ka shkruar Rama dhe ka postuar flamuj të Kosovës dhe të ...

Kelmendi: Kam refuzuar miliona nga shtete të tjera për Kosovën

SOT - 08.08.2016

Pas marrjes së medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Majlinda Kelmendi është rrëfyer për emocionet e saj gjatë kësaj gare dhe ndjesinë e veçantë që mori medaljen e parë olimpike për Kosovën.

Medalja e jashtëzakonshme e Majlindës (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Fotografi të bukura të medaljes së artë të Majlinda Kelmendit, e cila i gëzoi të gjithë ...

Festë e madhe në familjen Kelmendi, babai i Majlindes nuk i shikoi meçet për shkak se kishte emocione të mëdha (Video)

Zhurnal - 08.08.2016

Festa në Kosovë, Pejë dhe posaçërisht në familjen Kelmendi filloi me të përfunduar finalja e Rios në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogram. E gjitha kjo pasi Majlinda Kelmendi rrëmbeu medaljen e ...

Pasi triumfit në Rio, gazetari i kërkon martesë Majlinda Kelmendit

Albeu.com - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët me triumfin historik në "Rio 2016". Rrjetet sociale janë pushtuar nga shqiptarët me shkrime të ndryshme për krenarinë e vendit tonë, Majlinda ...

Fatmir Spahiu: Majlinda Kelmendit: Loqk, a ta jap njanën veshkë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.08.2016

Nuk kanë munguar lëvdatat dhe urimet për Majlinda Kelmendin për suksesin e madh në lojërat Olimpike. Aktori i famshëm, Fatmir Spahiu duket sikur është në gjendje të bëj gjithçka për Majlinda ...

A ka të dashur Majlinda? Ja çfarë thotë ajo (VIDEO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Në prononcimin e saj të fundit rreth jetës private, Majlinda Kelmendi ka treguar se a ka të dashur apo jo, në emisionin Arena në Tribuna ...

Çfarë shkruajnë mediat turke për suksesin e Kelmendit?! Ja fjalët e mëdhaja!

LajmiFundit - 08.08.2016

“Në Lojërat Olimpike të Rios, xhudistja e Galatasarayt ka shkruar emrin e saj me shkronja të arta”, kështu raportojnë mediat turke me rastin e fitimit të medaljes së artë në Rio të Majlinda Kelmendit ...

Majlinda: Triumfin ia dedikoj këtij personi special

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi është shprehur shumë e lumtur për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike “Rio 2016”. Ajo ka falënderuar trajnerin e saj Driton Kuka, e cila thotë se pa të nuk do të arrinte kaq larg.

Galatasaray uron Majlinda Kelmendin (FOTO)

Albeu.com - 08.08.2016

Një ndër skuadrat më të famshme turke, Galatasary ka uruar Majlinda Kelmendin për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike . Në faqen zyrtare të klubit, Galatasaray e quan si xhudiste të tyren ...

Veprimi madhështor i Majlinda Kelmendit: Medalja për kombin!

LajmiFundit - 08.08.2016

Pas fitores historike ne “Rio 2016”, Majlinda Kelmendi ka bere nje tjeter veprim edhe me madhesthor. Kelmendi ka treguar krenarine per fitoren e jashtezakonshme, duka ua kushtuar ate te gjithe ...

Majlinda Kelmendi shkruan historinë, Kosova fiton medaljen e parë të artë olimpike

Idividi - 08.08.2016

Prishtinë, 8 gusht 2016 (MIA) - Majlinda Kelmendi e ka shkruar historinë, duke ia siguruar Kosovës medaljen e parë të artë olimpike, madje në pjesëmarrjen e parë në Lojëra Olimpike, shkruan "Zëri".

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Zhurnal - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Kështu e uron Valon Behrami kampionen Majlinda Kelmendi (Foto)

Almakos - 08.08.2016

The post Kështu e uron Valon Behrami kampionen Majlinda Kelmendi (Foto) appeared first on GazetaBlic ...

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Almakos - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Ky është personi fatlum që Majlinda ia dedikon medaljen

Almakos - 08.08.2016

“Trajneri më ka bërë njeri që jam sot. Mos të kisha Tonin si trajner nuk do të kisha këto rezultate. Medaljet të gjitha që i fitoj ia dedikoj atij dhe jam mirënjohëse deri sa të vdes”, ka thënë ...

A ka të dashur Majlinda? Ja çfarë thotë ajo (VIDEO)

Almakos - 08.08.2016

The post A ka të dashur Majlinda? Ja çfarë thotë ajo (VIDEO) appeared first on GazetaBlic ...

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Ina - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Linda Morina i kushton këngë Majlinda Kelmendit (VIDEO)

Almakos - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur që t`ia sjellë Kosovës medaljen e artë olimpike. Shumë politikanë, artistë dhe thuajse i gjithë populli i Kosovës i uruan dhe u krenuan më mbretëreshën e Xhudos.

Reagon ashpër Limaj: Hashim, eja në shtëpi ti, Hashim ti nuk je i bërë me e ndihmu askënd!

Lajm - 08.08.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në Facebook ka kritikuar dikur ish kryeatrin e tij, tashmë presidentin Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në Rio, duke i thënë se po ...

Fatmir Spahiu është në gjendje të bëjë gjithçka për Majlindën (Foto)

Lajmi.net - 08.08.2016

Karakterin e tij humoristik, Fatmir Spahiu këtë herë e ka kombinuar me emocion. Fitorja e mbrëmshme e Majlinda Kelmendit i bëri të gjithë të ngiten në këmbë, e gëzimin e ndanë edhe me ndjekësit e ...

Majlinda Kelmendi pas medaljes në Rio merr një propozim për martesë!

Lajm - 08.08.2016

Emri i Majlinda Kelmendit është aktualisht më i përfoluri në të gjithë trevat shqiptare dhe jo vetëm. Xhudistja që ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike përveç medaljes ka marrë edhe një ...

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Lajm - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

“Majlinda Kelmendit iu refuzua 2 herë nënshtetësia shqiptare”

Albeu.com - 08.08.2016

Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit , fituese e medaljes së artë në Olimpiadën e Rios, i është refuzuar kërkesa për të marrë ...

Djali Reshat Ibrahimit: Nëse Zoti më fal vajzë emrin do ta ketë Majlinda

Almakos - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka thyer të gjitha parashikimet. Ka thyer të gjitha rekordet. Nuk ka medalje që nuk ka fituar deri më tash. Ajo ka hyrë në zemrën e çdo shqiptari dhe secili tash flet me krenari dhe ...

Pasi triumfit në Rio, gazetari i kërkon martesë Majlinda Kelmendit

Almakos - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët me triumfin historik në “Rio 2016”. Rrjetet sociale janë pushtuar nga shqiptarët me shkrime të ndryshme për krenarinë e vendit tonë, Majlinda ...

“Rio 2016”, Majlinda Kelmendi në histori, medalje të artë në xhudo

Almakos - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka marrë medaljen e artë në xhudo. Majlinda u përball me italianen Odette Giuffrida dhe arriti të fitojë. Sytë e gjithë opinionit sportiv në Shqipëri dhe Kosovë kanë qenë të ...

Mavraj: Ja çfarë do të bëja për Majlindën, po të isha në Kosovë tani (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Edhe kosovari i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në "Rio 2016". Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant ...

Turp i madh çfarë i ka bërë Shqipëria Majlindës në vitin 2008

Lajmi.net - 08.08.2016

Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit, fituese e medaljes së artë në Olimpiadën e Rios, i është refuzuar kërkesa për të marrë ...

"Nuk jam krenar për Majlinda Kelmendin, madje e përçmoj atë"

Albeu.com - 08.08.2016

Kohë më parë u bë i famshëm për deklaratat e tij ndaj Ballistë Morinës, që ngjallën shumë diskutime dhe urrejtje ndaj tij, por Kastriot Myftaraj nuk ndalet me kaq.

Nëse çifti lind vajzë, do t'ia vendosin emrin e kampiones olimpike Majlinda

Albeu.com - 08.08.2016

Gazetari shqiptar nga Maqedonia, Reshat Ibrahimi, ka postuar një shkrim në "Facebook" se nëse djali i tij i sapo martuar, lind vajzë, ata do t'ia vendosin emrin Majlinda .

Samuel Zbogar uron Majlinda Kelmendin

Lajmi.net - 08.08.2016

Edhe përfaqësuesi i BE-së Samuel Zbogar, ka uruar xhudisten Majlinda Kelmendi për fitoren e jashtëzakonshme të saj në “Rio 2016”. Suksesi i historik i Majlinda Kelmendit, gjithashtu ka ngjallur ...

Analisti shqipfolës kundër Majlindës, e ofendon dhe e përqesh atë

Lajmi.net - 08.08.2016

Analisti shqipfolës që mori vëmendjen vetëm falë deklaratave kundër Ballistit, Kastriot Myftaraj, tashmë është edhe kundër Majlinda Kelmendit. Ai ka theksuar që nuk ndihet aspak krenar për medaljen e ...

CNN: Majlinda ishte vajzë e artë, i duhej vetëm medalja!

LajmiFundit - 08.08.2016

Ajo veçse ishte vajza e artë e xhudos – e tani e ka edhe një medalje për këtë epitet. Majlinda Kelmendi bëri historinë në Rio de Janiero të dielën mbrëma duke u bërë atletja e parë e Kosovës që fiton ...

Partia Demokratike e Kosovës uron Majlinda Kelmendin

Lajmi.net - 08.08.2016

Partia Demokratike e Kosovës, uron Majlinda Kelmendin, me rastin e arritjes së jashtëzakonshme, marrjen e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Rio 2016.

Liderët e Kosovës urojnë kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi

Evropaelire - 08.08.2016

Udhëheqësit më të lartë të institucioneve të Kosovës kanë uruar fituesen e medaljes së artë olimpike, Majlinda Kelmendi. “Krenar dhe përplot emocion me suksesin e Majlindës.

Komentuesi serb shokon Serbinë me mendimin për Majlindën

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Analisti shqiptar kundër Majlinda Kelmendit: Nuk jam krenar me të, s’duhet të jeni as ju

Almakos - 08.08.2016

Kohë më parë u bë i famshëm për deklaratat e tij ndaj Ballistë Morinës, që ngjallën shumë diskutime dhe urrejtje ndaj tij, por Kastriot Myftaraj nuk ndalet me kaq.

Keni parë shumë foto të Majlindës, por më të bukurën e ka bërë nga ballkoni (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

I keni parë shumë foto të Majlinda Kelmendit nga ballafaqimi i mbrëmshëm, por kjo që do ta shihni më poshtë nga ballkoni i saj në Fshatin Olimpik në Rio, me siguri ju ka ...

Urimet e vonuara të Vetëvendosjes për Majlinda Kelmendin

Lajmi.net - 08.08.2016

Pas presioneve në rrjetet sociale, Lëvizja Vetëvendosje vendosi ta uroj Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Lojërat Olimpike. “Lëvizja VETËVENDOSJE! uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë, ...

Ja çfarë do të bënte Mavraj për Majlinda Kelmendin nëse do të ishte në Kosovë

Albeu.com - 08.08.2016

Edhe kosovari i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj , uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në “Rio 2016”. Përmes një statusi të Facebook Mavraj ka shkruar se nëse do të ishte në Kosovë do ...

Kroatët çmendin serbët, ja si tallen me ta për Majlindën

Lajmi.net - 08.08.2016

Kroatët iu janë gëzuar shumë triumfit të Majlinda Kelmendit në "Rio 2016". Kështu lë të kuptohet shkrimi i mediumit “Indekshr”, që ka ngacmuar serbët duke theksuar që Kosova me një pjesëmarrje në ...

“Majlinda Kelmendi vendosi Kosovën në hartën sportive botërore”

LajmiFundit - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e parë të artë në histori në Olimpiadën në Rio-de-Zhanejro, duke e vënë Kosovën në hartën sportive botërore dhe duke dërguar mesazh të shpresës për brezin e ri ...

“F*** You, Kastriot Myftaraj”!

Lajmi.net - 08.08.2016

Unë nuk jam krenar për arritjen e saj, për një arsye tjetër. Majlinda Kelmendi e fitoi medaljen e artë në emër të flamurit me gjashtë yje të Kosovës, që përfaqësojnë secili një prej etnive të Kosovës.

Majlinda Bregu: Unë jam nënë, fëmijët janë të parët

Albeu.com - 08.08.2016

“Unë jam nënë. Fëmijët janë të parët” kjo është shprehja që ka shoqëruar foton e postuar nga deputetja demokrate, Majlinda Bregu . Një foto e postuar në Instagram tregon shumë për jetën e Majlinda ...

Këngë e valle në familjen e Majlindës pas medaljes në "Rio 2016" (VIDEO)

Albeu.com - 08.08.2016

Familja e Majlinda Kelmendit kanë filluar festën menjëherë pas triumfit të vajzës së tyre në Lojërat Olimpike të Rios. Gjithçka filloi me këngë e valle prej momentit kur Majlinda fitoi titullin, ...

Njihuni me ultra-kontroversin Kastriot Myftaraj, që nuk i gëzohet suksesit të Majlindës

Lajmi.net - 08.08.2016

Kastriot Myftaraj, i njohur si analist në Shqipëri, sa herë që kombi shqiptar ka ndonjë sukses, ai del kundër me teori konspirative dhe akuza për personazhet që ndodhen në atë ngjarje.

Mavraj: “Ja çfarë do të bëja për Majlindën po të isha në Kosovë tani!” (FOTO)

Almakos - 08.08.2016

Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant për Majlindën. Ai e quajti atë krenari të kombit shqiptar, dhe ftoi të gjithë që të dalin dhe ta presin Majlindën.

Marrëzia e Kastriot Myftarajt nuk ka fund: Sulmon Majlinda Kelmendin

Ina - 08.08.2016

Kastriot Myftaraj, analisti kontravers nga Shqipëria ka sulmuar mjaftë keq Majlinda Kelmendin përmes një statusi në Facebook, ku thotë se ai nuk është krenar për Majlindën dhe se askush nuk duhet të ...

Kroatët ngrenë në piedestal suksesin e Kelmendit, tallen me serbët, ja çfarë shkruajnë!

SOT - 08.08.2016

Kroatët i janë gëzuar shumë triumfit të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016”. Kështu shkruan gazeta “Indeks.hr”, që ka ngacmuar serbët, duke theksuar që Kosova me një pjesëmarrje në Lojërat Olimpike u ...

Majlinda Bregu dhe vajza e saj bukuroshe, dy shoqe të pandara! (FOTO)

SOT - 08.08.2016

Që në daljet e saj të para në publik, vajza e Majlinda Bregut zuri vend në faqet e gazetave dhe portaleve si një bukuroshe, që ra në sy. Dhe ja ku ajo shfaqet sërish në krah të së ëmës, në një foto ...

Medalja olimpike, Kelmendi: Ëndrrat nuk janë të pamundura

Almakos - 08.08.2016

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Olimpiadë ishte ngadhëjim mbi të pamundurën, shpërblimi i një sakrifice disa vjecare të një kampione të rritur në një vend të vogël, të thjeshtë dhe pa luks duke ...

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit

Albeu.com - 08.08.2016

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi . Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimpike të Rios, është debatuar lidhur me nënshtetësinë e saj, nëse e ka apo jo ...

Halil Matoshi: Mongolezi monstrum Kastriot Myftaraj…

Lajmi.net - 08.08.2016

Myftaraj sot tha se nuk është krenar me suksesin e Majlinda Kelmendit, pasi që ajo përfaqëson Kosovën e jo shqiptarët. Pas fyerjes që analisti nga Shqipëria, Kastriot Myftaraj, i bëri Majlinda ...

Jo, Majlinda nuk është fajtore

Lajmi.net - 08.08.2016

A është fajtore Majlinda pse Deklarata e Grupit të Kontaktit (2006), ia ndalonte Kosovës bashkimin me ndonjë shtet tjetër (kuptohet aludimi bëhej kryesisht në shtetin shqiptar)? Dhe që pranuar nga ...

Kur Komuna e Pejës e fyente Majlinda Kelmendin (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi bëhet sportistja e parë që i sjellë medalje olimpike Kosovës. Xhudistja nga Peja, një ditë më bëri ngriti lartë flamurin e Kosovës në Rio, në Lojërat Olimpike, duke fituar medaljen ...

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit

Lajmi.net - 08.08.2016

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi. Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimpike të Rios, është debatuar lidhur me nënshtetësinë e saj, nëse e ka apo jo ...

Mavraj ‘’surprizon’’ Kelmendin

LajmiFundit - 08.08.2016

Pas arritjes madhështore të Majlinda Kelmendit, nuk mund të mos merrte urim nga Mërgim Mavraj. Tepër i emocionuar nga ajo medalje, ai i dedikon 25- vjecares një mesazh në facebook.

Suksesi i Majlindës, mediat: Është krenaria e sportit të Kosovës

Top Channel - 08.08.2016

“Kjo është një gjë shumë e madhe. Fëmijët në Kosovë më shikojnë si një heroinë. Kjo që bëra është një provë për ta, që nëse duan diçka, mund ta kenë. Nëse duan, ata mund të bëhen kampionë olimpikë.

Mero Baze: Majlinda, Rita, Graniti po e bëjnë Kosovën, ne në Shqipëri po qurravitemi

Lajmi.net - 08.08.2016

Sipas tij, rasti kur një sportiste e talentuar, që i ka venë vetes objektiv të jetë kampione bote dhe po bëhet, është një histori personale suksesi, nga ato që trondisin botën dhe nuk ka lidhje me ...

Babai i Majlinda Kelmendit: Ja pse nuk kam udhëtuar në RIO (VIDEO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Ismet Kelmenti, të arriturat e së bijës i prezanton me krenari. Kështu këtij numri të madh të medaljeve që ka fituar Majlinda Kelmendi tash vend duhet t’i lëshohet edhe asaj të artës që e fitoi në ...

I madh Kuka, ja çfarë i ka bërë Majlinda Kelmendit dhe xhudistes italiane pas finales (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka fituar medaljen e artë të Lojërave Olimpike në Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudisjta nga Kosova mundi në finale italianen, Odette Giuffrida.

Kështu u “kall” Peja pas triumfit historik të Majlinda Kelmendit (VIDEO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Festë e madhe duket të ketë mbretëruar në Pejë në momentin e fitimit të medaljes së artë nga Majlinda Kelmendi. Xhudistja kosovare fitoi të artën në pjesëmarrjen e parë në Olimpiadë, duke bërë ...

Driton Kuka shpreson që Majlindës t’i organizohet pritje me autobus të hapur

Lajmi.net - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë historinë për Kosovën, duke fituar medaljen e artë në debutimin në Lojërat Olimpike. Ekipi i xhudos së Kosovës që gjendet në Rio, pritet që brenda tre apo katër ditësh të ...

Majlinda Kelmendi tregon se çfarë i tha Bach kur ia dorëzoi medaljen e artë (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach, i ka dhuruar medaljen olimpike Majlinda Kelmendit, pas suksesit të treguar në Rio 2016. Xhudistja kosovare u tregua e pa konkurrencë në ...

Rita Ora: Majlinda më bëri të qaj, jam krenare që jam kosovare (FOTO)

Lajmi.net - 08.08.2016

Rita Ora shumë krenare dhe e emocionuar me medaljen e Artë për Kosovën. Rita Ora ka postuar një fotografi të medalistes Majlinda Kelmendi, ndërsa është shprehur se sa krenare ndihet që është ...

Reagimi emocionues i Rita Orës për Majlinda Kelmendin

LajmiFundit - 08.08.2016

Kengetarja Rita Ora ndjeher krenare dhe e emocionuar me Medaljen e Artë për Kosovën te fituar nga majlinda Kelmendi. Rita Ora ka postuar një fotografi të medalistes Majlinda Kelmendi, ndërsa është ...

Kelmendi: Refuzova miliona për Kosovën

Gazeta Express - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka deklaruar se asnjëherë nuk ka menduar të përfaqësojë asnjë shtet tjetër përpos Kosovës. Ajo ka deklaruar se pavarësisht ofertave milionëshe që ka marrë nga shtet e të tjera, i ka ...

Majlinda Kelmendi pas medaljes: Ëndërr që u bë realitet, ta shijojmë

BalkanWeb - 08.08.2016

Kampionia e Kosovës, Majlinda Kelmendi ka folur për herë të parë pas triumfit të arritur në Lojërat Olimpike. Xhudistja kosovare, fitoi medaljen e artë në “Rio 2016”, duke u futur në histori si ...

Limaj: “Hashim, eja në shtëpi ti, Rio 2016 është e Majlindës”

Gazeta Express - 08.08.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në Facebook ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në Rio, duke i thënë se po mundohet ta promovojë veten tek ...

Majlinda Kelmendi flet për vuajtjet dhe luftën në Kosovë para medieve të huaja (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Deklaratat e para të kampiones olimpike vijnë me mesazhe për Kosovën, por edhe me ëndrrën e madhe Majlinda Kelmendi, fituesja e medaljes së artë olimpike në xhudo në kategorinë deri 52 kilogram ka ...

Mediat turke për Majlinda Kelmendin: Xhudistja e Galatasarayt fiton medalje të artë në Rio

Telegrafi - 08.08.2016

Në Lojërat Olimpike të Rios, xhudistja e Galatasarayt ka shkruar emrin e saj me shkronja të arta. Kështu raportojnë mediat turke me rastin e fitimit të medaljes së artë në Rio të Majlinda Kelmendit.

Festë e madhe në familjen Kelmendi, babai i Majlindes nuk i shikoi meçet për shkak se kishte emocione të mëdha (Video)

Telegrafi - 08.08.2016

Festa në Kosovë, Pejë dhe posaçërisht në familjen Kelmendi filloi me të përfunduar finalja e Rios në xhudo në kategorinë deri në 52 kilogram. E gjitha kjo pasi Majlinda Kelmendi rrëmbeu medaljen e ...

Kjo është medalja e artë olimpike e Majlindës (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil Ajo ka bërë ...

Gold Ag publikon foto me Majlinda Kelmendin dhe Ramush Haradinaj (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Reperi i njohur Gold Ag është ndjerë shumë krenar gjatë mbrëmjes së kaluar kur xhudistja Majlinda Kelmendi, arriti të bëhet sportisjta e parë nga Kosova me medalje të artë në Lojërat Olimpike 2016.

Emocionuese, Olimpik Zizi me një urim të madh për Majlindën

Telegrafi - 08.08.2016

Aziz Salihu është sportisti i parë nga Kosovar që ka arritur të merr pjesë në tre lojëra Olimpike, ku edhe fiton medaljen Bronzi ne Los Angeles, por fatkeqësisht për shkak të rrethanave politike ai ...

Majlinda, e arta e Kosovës (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Majlinda është e artë... Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po ...

Pesë medaljet e arta që e bëjnë të pavdekshme Majlindën

Koha.net - 08.08.2016

Më e mira në vend. Supersportiste. Mbretëreshë e sportit. E pakonkurrencë. Ishin këto disa prej shumë epiteteve që i janë dhënë Majlinda Kelmendit për vite të tëra.

Yjet e skenës të emocionuar nga fitorja e Majlindës (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil.

Lëvizjen Vetëvendosje e pengon flamuri i Kosovës, harron ta urojë Majlinda Kelmendin

Gazeta Express - 08.08.2016

​Pas fitores historike të Majlinda Kelmendit, por edhe të Kosovës në Lojërat Olimpike, të gjithë shqiptarët anë e mbanë uruan Majlindën me fjalët më të mira. Mirëpo, ndryshe ndodhi me Vetëvendosjen.

Majlinda prezanton medaljen e saj, me këtë rast shikoni si ndërtohen ato (Video)

Telegrafi - 08.08.2016

Kosova ka fituar medaljen e parë olimpike dhe për fat të mirë është e artë. E gjitha kjo erdhi fal triumfit të Majlinda Kelmendit në Rio 2016, më saktësisht në finalen e xhudos për kategorinë deri në ...

Majlinda Kelmendi shpallet kampione olimpike

RTSH - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi e ka përligjur statusin e saj si më e mira e Evropës dhe e botës, duke e kurorëzuar dominimin e saj në këto vitet e fundit edhe me një kurorë olimpike në xhudo.

Limaj: 'Hashim, eja në shtëpi ti, Rio 2016 është e Majlindës'

Zeri - 08.08.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në Facebook ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në Rio, duke i thënë se po mundohet ta promovojë veten tek ...

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Krenaria e Kosovës, Majlinda Kelmendi “pushton” mediat ndërkombëtare

BalkanWeb - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi me fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë nuk gëzoi vetëm Kosovën e mbarë shqiptarët, por tërhoqi vëmendjen e të ...

Pesë medaljet e arta që e bëjnë të pavdekshme Majlindën (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Më e mira në vend. Supersportiste. Mbretëreshë e sportit. E pakonkurrencë. Ishin këto disa prej shumë epiteteve që i janë dhënë Majlinda Kelmendit për vite të tëra.

Majlinda Kelmendi: Për Kosovën refuzova milionat, fitorja për gjithë shqiptarët!

BalkanWeb - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka treguar krenarinë e saj për fitoren e jashtëzakonshme që arriti në Rio 2016, momentet egarës, sfidat me sportistet e tjera dhe thotë se ia kushton atë të gjithë shqiptarëve ...

Majlinda Kelmendi kampione

ABC News - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi realizoi një mrekulli të vërtetë duke fituar medaljen e artë olimpike në Olimpiadën e parw, ku Kosova u lejua të merrte pjesë. Xhudistja shqiptare u shpall kampione në peshën deri ...

Majlinda Kelmendit iu refuzua nga Pango 2 herë nënshtetësia shqiptare. Ja arsyet

BalkanWeb - 08.08.2016

Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit, fituese e medaljes së artë në Olimpiadën e Rios, i është refuzuar kërkesa për të marrë ...

Pas medaljes së artë, gazetari i propozon Majlinda Kelmendit: Martohu me mua!

BalkanWeb - 08.08.2016

Fitorja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike në Rio duket se i ka hapur më shumë dyer xhudistes kosovare Majlinda Kelmendi, emri i së cilës aktualisht është më i lakuari nga shqiptarët, por jo ...

Politika përshendet triumfin e Majlinda Kelmendit

RTSH - 08.08.2016

Pas triumfit të Kelmendit, kanë ardhur edhe reagimet e para të politikës kosovare. Presidenti Hashim Thaçi ka shkruar në rrjetin social “Facebook”: “Krenar dhe përplot emocion me suksesin e Majlindës.

CNN: Majlinda veçse ishte e artë – iu desh vetëm medalja

Koha.net - 08.08.2016

Ajo veçse ishte vajza e artë e xhudos – e tani e ka edhe një medalje për këtë epitet. Majlinda Kelmendi bëri historinë në Rio de Janiero të dielën mbrëma duke u bërë atletja e parë e Kosovës që fiton ...

Këngë e valle në familjen e Majlindës, babai: Nuk pashë asnjë ndeshje të saj, kisha emocione

BalkanWeb - 08.08.2016

Familja e Majlinda Kelmendit kanë filluar festën menjëherë pas triumfit të vajzës së tyre në Lojërat Olimpike të Rios. Gjithçka filloi me këngë e valle prej momentit kur Majlinda fitoi titullin, ...

PDK uron Majlindën, ky sukses është frymëzim për të rinjtë

Gazeta Express - 08.08.2016

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), uron Majlinda Kelmendin, me rastin e arritjes së jashtëzakonshme, marrjen e medaljes së artë në Lojërat Olimpike, Rio 2016.

Mavraj tregon se çfarë do të bënte për Majlindën sikur të ishte në Kosovë (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Edhe kosovari i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në “Rio 2016”. Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant ...

Serbi komplimenton Majlinda Kelmendin: Urime, paç të ardhme të ndritur!

BalkanWeb - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur të fitojë medaljen e artë në xhudo në kategorinë deri 52 kg. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe se nuk ka mbetur pa u komentuar edhe nga mediat serbe.

Aziz Salihu uron Majlindën nga shtrati i spitalit në Turqi

Koha.net - 08.08.2016

Boksieri i njohur kosovar, Aziz Salihu, edhe pse në gjendje të rëndë shëndetësore, siç transmeton rtv21, ka uruar Majlinda Kelmendin për triumfin historik në Lojërat Olimpike.

Jehonë të madhe suksesit historik të Majlinda Kelmendit në Rio 2016

ABC News - 08.08.2016

Ishte histori mediatike që pa filluar Olimpiada. Është një nga ngjarjet më të mëdha tashmë që ndodhi. Mediat e gjithë botës u ngritën në këmbë me respekt për triumfin olimpik të Majlinda Kelmendit ...

Kelmendi pas fitores: Ky triumf është më i rëndësishëm sesa sporti

RTSH - 08.08.2016

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi nuk i ka përmbajtur lotët pas triumfit historik të arritur në Rio 2016, kur i dhuroi Kosovës medaljen e parë të artë, në pjesmarrjen e parë në lojra olimpike.

Si raportojnë mediat e Beogradit për të artën e Majlindës

Koha.net - 08.08.2016

Për suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” ka informuar edhe shtypi i Beogradit. Agjencia e njohur e lajmeve “B92” e fillon raportin lidhur me këtë ngjarje me këtë fjali: “Xhudistja ...

CNN: Majlindës së artë iu desh vetëm medalja

Gazeta Express - 08.08.2016

​CNN ka shkruar për fitoren historike të Majlinda Kelmendit në xhudo në Olimpiadën 2016 “Ajo veçse ishte e artë – tani mori vetëm medaljen”, është nëntitulli i CNN për Majlindën tonë.

Fotografi e rrallë e Majlinda Kelmendit pas triumfit historik (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

Shtatë gushti do të mbahet mend gjatë për Majlinda Kelmendi Xhudistja Kosovare, Majlinda Kelmendi, do ta mbajë mend gjatë datën shtatë gusht, kur triumfojë në finale të Lojërave Olimpike.

Edhe Zbogar uron Majlindën për triumfin e madh (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Përfaqësuesi i BE-së, Samuel Zbogar, e ka uruar Majlinda Kelmendin për fitoren e madhe në “Rio 2016”. Zbogar i është bashkangjitur personaliteteve të mëdha me urimet drejt xhudistes nga Peja dhe ...

Kuka: I dhuruam kombit shqiptar të gjithë titujt e mundshëm në xhudo

Koha.net - 08.08.2016

Xhudistja pejane, Majlinda Kelmendi, dje u stolis me medaljen e artë në Olimpiadën Rio2016, duke mposhtur kundërshtaren e saj italiane në finale. Në një intervistë për televizionin publik, trajneri i ...

Enca inspirohet nga Majlinda (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Siç duket Enca Haxhia është inspiruar nga Majlinda Kelmendi, e cila mbrëmë fitoi Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike. Këngëtarja shqiptare ka postuar një video me një medalje në qafe dhe e quan vetën ...

Vajza bukuroshe e Majlinda Bregut, shoqja e saj më e mirë?

Gazeta Express - 08.08.2016

Që në daljet e saj të para në publik, vajza e Majlinda Bregut zuri vend në faqet e gazetave dhe portaleve si një bukuroshe, që ra në sy. Dhe ja ku ajo shfaqet sërish në krah të së ëmës, në një foto ...

Çmenduria e gazetarit shqiptar: "Nuk jam krenar për Majlinda Kelmendin, madje e përçmojë atë"

Botasot - 08.08.2016

Kohë më parë u bë i famshëm për deklaratat e tij ndaj Ballistë Morinës, që ngjallën shumë diskutime dhe urrejtje ndaj tij, por Kastriot Myftaraj nuk ndalet me kaq.

Le Monde: Majlinda Kelmendi, ylli i shtatë i Kosovës

Koha.net - 08.08.2016

E përditshmja franceze Le Monde ka shkruar një artikull për suksesin e Majlinda Kelmendit pas suksesit që ajo arriti në Rio 2016, në të cilin shkruan se “Majlinda Kelmendi është ylli i shtatë i ...

Kroatët: Kosova u barazua me Serbinë me medalje të arta olimpike

Koha.net - 08.08.2016

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Rio, duke u stolisur me hiç më pak se medaljen e artë në xhudo, është komentuar gjerë e gjatë ne mediume në mbarë botën.

Marrëzia e Kastriot Myftarajt nuk ka fund: Sulmon Majlinda Kelmendin

Gazeta Express - 08.08.2016

Kastriot Myftaraj, analisti kontravers nga Shqipëria ka sulmuar mjaftë keq Majlinda Kelmendin përmes një statusi në Facebook, ku thotë se ai nuk është krenar për Majlindën dhe se askush nuk duhet të ...

Emri i Majlinda Kelmendit pushton Twitterin (Foto)

Gazeta Express - 08.08.2016

​Emri i Majlinda Kelmendit tashmë ka arritur në majën e hashtegave në Twitter #MajlindaKelmendi, shkruan Gazeta Express. Fituesja e Olimpiadës 2016 në xhudo, kosovarja Majlinda Kelmendi ka shënuar ...

Vajza bukuroshe e Majlinda Bregut, shoqja e saj më e mirë?

Ora news - 08.08.2016

Vajza e deputetes demokrate Majlinda Bregu, ka tërhequr edhe më parë vëmendjen e mediave me bukurinë e saj. Duket se bukuroshja është rritur dhe është bërë tanimë si një shoqe për deputeten.

Shqiptarët e Kosovës e festuan fort triumfin e Majlindës

ABC News - 08.08.2016

U erdhi më në fund dita. Shqiptarët, por besohet edhe banorë të tjerë të Kosovës, u mblodhën nëpër bare, lokale apo restorante, për të ndjekur nga ekrani luftën e Majlinda Kelmendit.

Presidenti i dashuruar në vetvete harron Majlinda Kelmendin

Gazeta Express - 08.08.2016

Edhe pse mbrëmë ishte nata e Majlinda Kelmendit, dhe ajo ishte ylli i Kosovës që po shkëlqente në Rio De Janeiro të Brazilit, ku u stolis me medaljen e artë, Presidenti Hashim Thaçi, duket se po ...

Kelmendi: Endrrat nuk janë të pamundura

SuperSport - 08.08.2016

Fitorja e Majlindës në Olimpiadë ishte ngadhëjim mbi të pamundurën, shpërblimi i një sakrifice disa vjecare të një kampione të rritur në një vend të vogël, të thjeshtë dhe pa luks duke derdhur djersë ...

Krasniqi i bën fajtor ndërkombëtarët dhe partitë që Kosova nuk përfaqësohet me flamur kuq e zi, lëvdon Majlindën

Gazeta Express - 08.08.2016

Pas disa kritikave të pakta se mungonte flamuri kombëtar në fitoren e Majlinda Kelmendit, ka reaguar edhe Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA, Jakup Krasniqi duke shprehur se fajtor për situatën e ...

Presidenti i përgjigjet Express’it, e përmirëson gabimin me Majlinda Kelmendin

Gazeta Express - 08.08.2016

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka përmirësuar gabimin që e ka bërë në Rio duke mos e postuar asnjë fotografi të Majlinda Kelmendit si kampione në xhudo.

Çka i tha Majlinda Kelmendit, Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar? (Video)

Telegrafi - 08.08.2016

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach e ka mbajtur premtimin, duke ia ndarë vetë medaljen e artë olimpike Majlinda Kelmendit.

Thaçi: Majlinda model për gjeneratat e reja

Koha.net - 08.08.2016

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi thotë se xhudistja Majlinda Kelmendi është model për gjeneratat e reja të Kosovës. Kelmendi dje fitoi medaljen e artë në kategorinë deri 52 kilogramë në “Rio 2016” ...

Kroatët ironizojnë serbët: Ju barazoi Kosova me medalje ari

Ora news - 08.08.2016

Mediat e huaja kanë komentuar fitoren e medaljes së artë nga Majlinda Kelmendi. Por ajo që të bën përshtypje është ironia që një media kroate ka përdorur për Serbinë.

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit

Telegrafi - 08.08.2016

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi. Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimpike të Rios, është debatuar lidhur me nënshtetësinë e saj, nëse e ka apo jo ...

Thaçi: Gjeneratat e reja të ndjekin shembullin e Majlindës

Telegrafi - 08.08.2016

residenti i Kosovës Hashim Thaçi ka komentuar edhe një herë tjetër triumfin e xhudistes kosovare Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të cilat po mbahen në Rio de Janeiro të Brazilit.

Jehona e Kelmendit në Mediat Ndërkombëtare!

RTSH - 08.08.2016

Suksesi i Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” ka tërhequr vëmendjen e mbarë mediave ndërkombëtare. Kështu, rrjeti prestigjioz amerikan, CNN shkruan se “Majlinda ishte e artë, por asaj iu desh vetëm ...

BBC me shkrim special për Majlindën

Gazeta Express - 08.08.2016

​BBC i ka kushtuar shumë vëmendje triumfit të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike Xhudistja Kosovare, Majlinda Kelmendi ka shkruar histori, duke fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike që po ...

Jakup Krasniqi i kundërpërgjigjet Kastriot Myftarajt duke mbrojtur Majlinda Kelmendin

Zeri - 08.08.2016

Ka qarkulluar gjatë ditës nëpër rrjete sociale një reagim i analistit shqiptar Kastriot Myftaraj që thotë se nuk ndihet krenar për suksesin në Olimpiadë të Majlinda Kelmendit por e përçmon atë, si ...

Mavraj mesazh emocionues për Kelmendin: Lum lum Shqiptaria

Ora news - 08.08.2016

Mesazhi i futbollistit te Kombëtares, Mërgim Mavraj është emocionues: “Lum Lum Shqiptaria 🇽🇰 Nëse do isha në Kosovë, do isha i pari që do merrja makinën, flamurin, burinë dhe me vrap në Aeroport për ...

Kur Komuna e Pejës e fyente Majlinda Kelmendin

Botasot - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi bëhet sportistja e parë që i sjellë medalje olimpike Kosovës. Xhudistja nga Peja, një ditë më bëri ngriti lartë flamurin e Kosovës në Rio, në Lojërat Olimpike, duke fituar medaljen ...

Matoshi e quan monstrum Kastriot Myftarajn, i cili e ofendoi Majlindën

Telegrafi - 08.08.2016

Analisti dhe publicisti, Halil Matoshi ka reaguar pas deklaratave skandaloze të Kastriot Myftaraj, i cili akuzoi Majlinda Kelmendin për rastin e flamurit të Republikës së Kosovës.

Emocionet e babait të vajzës që bëri histori në Kosovë, Majlinda Kelmendi

Ora news - 08.08.2016

Ajo që gëzoi dhe lumturoi më shumë për fitoren e Majlinda Kelmendit ishte familja e saj në Pejë. Në një intervistë për Tv Dukagjini, nën atmosferën festivë të fitores babi i xhudistes shpreh ...

Jo, Majlinda nuk është fajtore

Ora news - 08.08.2016

Po lexoj e dëgjoj, se Majlindë Kelmendi “na qenka fajtore” pse e ngriti në Lojërat Olimpike në Brazil, flamurin e Republikës së Kosovës e jo flamurin e kombit, flamurin kuq e zi, që çdo shqiptar e ka ...

Kosova feston fitoren e Majlinda Kelmendit

VOA - 08.08.2016

Të dielën në Rio de Janeiro, Majlinda Kelmendi nga Kosova fitoi medaljen e artë në xhudo për femra në kategorinë deri në 52 kilogramë. Fitorja e saj i siguroi Kosovës medaljen e parë olimpike.

Ja çfarë do t’i japë shteti Majlinda Kelmendit me fitoren e medaljes së artë?

Ora news - 08.08.2016

Fitorja e Majlinda Kelmendit në Rio, është padyshim kulmi i saj si sportiste. Me këtë ajo ka fituar gjithçka në sportin e xhudos. Është fitore e madhe edhe për shtetin e ri, Kosovën që qysh në ...

Mero Baze shkruan për idiotët e Shqipërisë dhe të kompleksuarit e Kosovës

Gazeta Express - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi i ka dhënë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike në Rio, dhe ka ngjallur ndërkohë një debat idiot mbi identitetin kombëtar të saj dhe flamurin e Kosovës.

Pse babai i Majlinda Kelmendit nuk shkoi në Rio?

Telegrafi - 08.08.2016

Ismet Kelmendi të arriturat e së bijës i prezanton me krenari. Kështu këtij numri të madh të medaljeve që ka fituar Majlinda Kelmendi tash vend duhet t’i lëshohet edhe asaj të artës që e fitoi në ...

‘Acarohen’ marrëdhëniet Kelmendi-Giurfridda, por intervenon Driton Kuka (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Duket se ka pasur një acarim marrëdhëniesh mes Majlinda Kelmendit dhe Odette Giurfridda. E gjithë kjo pasi në finale xhudistja kosovare triumfoi kundër italianes për të fituar medaljen e artë në ...

Rita Ora për Majlindën: Kurrë më parë s’kam qenë kaq krenare që jam shqiptare

Koha.net - 08.08.2016

Suksesin e madh të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” e ka përshëndetur edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora. Rita ka shkruar në Instagram se momenti i triumfit të Majlindës e ka bërë ...

Rrena më e fundit e Serbisë: Majlinda Kelmendi refuzon doping testin (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi i solli medaljen e parë të Lojërave Olimpike shtetit të Kosovës. Ajo fitoi medaljen e artë në xhudo në kategorinë 52 kilogramë. Por, duket se mediat serbe nuk po munden të ...

Rita Ora: Majlinda më bëri të qajë, jam krenare që jam kosovare (Foto)

Telegrafi - 08.08.2016

Rita Ora shumë krenare dhe e emocionuar me Medaljen e Artë për Kosovën. Rita Ora ka postuar një fotografi të medalistes Majlinda Kelmendi, ndërsa është shprehur se sa krenare ndihet që është ...

Historike/Majlindja Kelmendi merr medaljen e artë në Lojërat Olimpike të Rio De Zhaneiros

Respublica - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë histori teksa i ka dhëë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike Rio 2016, ku edhe Kosova merr pjesë për herë të parë. Xhudistja kosovare mundi përfaqësuesen e Italisë ...

Kelmendi: Refuzova miliona për Kosovën

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka deklaruar se asnjëherë nuk ka menduar të përfaqësojë asnjë shtet tjetër përpos Kosovës. Ajo ka deklaruar se pavarësisht ofertave milionëshe që ka marrë nga shtetet e të tjera, i ...

Majlinda: Kam punuar gjatë për këtë moment

Java News - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi është shprehur shumë e lumtur për suksesin e arritur në Lojërat Olimpike “Rio 2016”. Pas triumfit, ku ajo fitoi medaljen e artë të parën për Kosovën, xhudistja kosovare ka deklaruar ...

Urimi i veçantë i Edi Ramës për Majlinda Kelmendin

Java News - 08.08.2016

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në Rio2016. Në një status në Twitter, Rama ka shkruar ‘Super Majlinda Kelmendi, urim, urime, urime’ dhe ka postuar ...

Majlinda Kelmendi hyn në histori, merr medaljen e artë në Xhudo

Durres Lajm - 08.08.2016

Atë që nuk e bëri katër vite më parë në Londër nën petkun e Shqipërisë, Majlinda Kelmendi e arriti në Rio de Zhaneiro, duke marrë medaljen e artë në xhudo.

Kelmendi: Refuzova miliona për Kosovën

Java News - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka deklaruar se asnjëherë nuk ka menduar të përfaqësojë asnjë shtet tjetër përpos Kosovës. Ajo ka deklaruar se pavarësisht ofertave milionëshe që ka marrë nga shtet e të tjera, i ka ...

Mesazhi i Shkëlzen Gashit për triumfin e Majlinda Kelmendit

Java News - 08.08.2016

Ylli i Kombëtares Shqiptare, Shkëlzen Gashi, ka uruar Majlinda Kelmendin për suksesin në Rio Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, fitoi medalje të artë olimpike në xhudo në kategorinë deri ...

Majlinda ia dedikon medaljen populli të vuajtur të shqiptarëve të Kosovës

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Heroina e Kosovës është futur në librat e artë të historisë pasi është atletja e parë shqiptare që siguron një medalje ari në Lojërat Olimpike. Në fjalët e rastit pas triumfit Majlinda tha: ““Kjo ...

Ja çfarë bëri babai i Majlindës në duelin final (Video)

Shqiperia Ime - 08.08.2016

I gjithë populli shqiptar është krenar për bijën e kombit, Majlinda Kelmendi, por prindërit e saj janë disa herë më krenarë se ne të tjerët. Babai i Majlindës ka folur për emocionet e forta që ka ...

Majlinda falenderon të gjithë shqiptarët për mbështetjen (Video)

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Sigurisht që triumfi i Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike të Rios nuk ka gëzuar vetëm shqiptarët e Kosovës, por të gjithë shqiptarët anembanë botës.

Triumfi i Majlindës në syrin e mediave kryesore të botës

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi vazhdon të konfirmohet si sportistja më e sukseshme shqiptare pas fitimit të medaljes së artë në Lojërat Olimpike ‘Rio 2016’ në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Rrëfimi i Majlinda Kelmendit: Refuzova miliona për Kosovën, medalja për shqiptarët

Gazeta Tema - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka treguar krenarinë e saj për këtë fitore të jashtëzakonshme që arriti në Rio 2016, duke ua kushtuar atë të gjithë shqiptarëve anembanë.

Limaj: “Hashim, eja në shtëpi, Rio 2016 është e Majlindës”

Java News - 08.08.2016

Kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj përmes një postimi në Facebook ka kritikuar presidentin Hashim Thaçi, i cili tashmë gjendet në Rio, duke i thënë se po mundohet ta promovojë veten tek ...

Skandali/ Majlinda Kelmendit iu refuzua 2 herë nënshtetësia shqiptare

Java News - 08.08.2016

Nuk është as e para dhe as e fundit. Por lajmi që jep një aktivist është vërtetë i hidhur. Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit, ...

Ja si e quan Era Istrefi kampionen olimpike, Majlinda Kelemendin (Foto)

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Suksesit të Majlinda Kelmendit i është gëzuar edhe e suksesshmja në një profesion tjetër, Era Istrefi. Këngëtarja e famshme kosovare e ka quajtur Majlindën si prodhim i Kosovës.

Majlinda Kelmendit iu refuzua 2 herë nënshtetësia shqiptare?

Gazeta Tema - 08.08.2016

Nuk është as e para dhe as e fundit. Por lajmi që jep një aktivist është vërtetë i hidhur. Aktivisti i shoqërisë civile, Arbër Çepani, ka deklaruar se xhudistes nga Kosova, Majlinda Kelmendit, ...

Majlinda Kelmendi merr medaljen e artë në Rio

Vision Plus - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka shkruar historinë duke marrë medaljen e artë në lojërat olimpike Rio 2016 në xhudo për kategorinë deri në 52 kilogramë. Xhudisjta kosovare mundi në finale 1 me 0 me pike ...

Galatasaray uron Majlinda Kelmendin, i thonë ‘xhudistja jonë’

Java News - 08.08.2016

Klubi më i njohur sportiv turk, Galatasaray, i ka uruar Majlinda Kelmendit medaljen e artë olimpike në xhudo.Në këtë urim Galatasaray i referohet Kelmendit me “xhudistja jonë” pasi që ajo dhe Nora ...

Festa te Klubi i Majlinda Kelmendit kur ajo fitoi medaljen olimpike (Video)

Tetova Sot - 08.08.2016

Klubi “Ippon” i Pejës është Klubi i Majlinda Kelmendit ku ajo ka ushtruar tërë jetën. Edhe fitoren e saj mbrëmë më së miri e ka pritur ky klub. Ata ishin mbledhur në një lokal në Pejë ku e kanë ...

Çmenden serbët: Kosova mori medaljen e artë para Serbisë

Java News - 08.08.2016

Triumfit historik të Majlinda Kelmendit i kanë kushtuar rëndësi edhe mediat serbe, në veçanti ‘b92.net’ e ‘telegraf.rs’ ‘Telegraf.rs’ e nis artikullin për Majlindën me titullin ‘Kosova e mori ...

Xhudistja Majlinda Kelmendi, vajza që bëri historinë

Tetova Sot - 08.08.2016

Nga Skënder MULLIQI Absolutisht,gjëja më e mrekullushme në jetën plotë sfida , në jetën e bujshme , të një femre dhe sportisteje brilante është kurorizimi më medaljen e artë të fituar në finalen e ...

Mavraj: Ja çfarë do të bëja për Majlindën, po të isha në Kosovë tani (FOTO)

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Edhe kosovari i Kombëtares së Shqipërisë, Mërgim Mavraj, uron Majlinda Kelmendin për medaljen e artë në “Rio 2016”. Mavraj postoi tri foto në rrjetin social Facebook, duke shkruar një urim interesant ...

Pse nuk jam krenar për Majlinda Kelmendin, madje e përçmoj atë

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Ndërkohë që çdo shqiptar feston bashkë me Majlindën fitoren e saj në Rio 2016. Gazetari Kastriot Myftaraj sjell një pikëpamje tjetër ndaj saj. Ai nuk është gëzuar aspak për këtë fitore që gëzoi ...

TURP/ Ja çfarë i bëri shteti shqiptar Majlindës në vitin 2008

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Arbër Çepani, aktivisti i shoqërisë civile ka deklaruar se xhudistes më të mirë të botës nga Kosova, Majlinda Kelmendit i është refuzuar dy herë nënshtetësia shqiptare.

Pas fitores, kampionia olimpike merr një propozim të veçantëd

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi është vënë në qendër të vëmendjes mediatike ditën e djeshme, pasi u shpall kampione olimpike në Lojërat Olimpike Rio 2016 në sportin e xhudos.

Çudia, serbi thotë fjalë të mira për Majlinda Kelmendin

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka arritur të fitojë medaljen e artë në xhudo në kategorinë deri 52 kg. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe se nuk ka mbetur pa u komentuar edhe nga mediat serbe.

Kastriot Myftaraj: Pse nuk jam krenar për Majlinda Kelmendin, madje e përçmoj atë

Tetova Sot - 08.08.2016

Jo për faktin se braktisi përfaqësimin e Shqipërisë, vendin e origjinës së të parëve të saj, për të përfaqësuar Kosovën. Kjo ishte zgjedhje e saj. Unë nuk jam krenar për arritjen e saj, për një arsye ...

Kroatët çmendin serbët, ja si tallen me ta për Majlindën

Tetova Sot - 08.08.2016

Kroatët iu janë gëzuar shumë triumfit të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016”. Kështu lë të kuptohet shkrimi i mediumit “Indekshr”, që ka ngacmuar serbët duke theksuar që Kosova me një pjesëmarrje në ...

Kroatët çmendin serbët, ja si tallen me ta për Majlindën

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Kroatët iu janë gëzuar shumë triumfit të Majlinda Kelmendit në “Rio 2016”. Kështu lë të kuptohet shkrimi i mediumit “Indekshr”, që ka ngacmuar serbët duke theksuar që Kosova me një pjesëmarrje në ...

FOTO/ Gazetari i kërkon dorën për martesë Majlinda Kelmendit, pas fitores në Rio

Java News - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët me triumfin historik në “Rio 2016”. Rrjetet sociale janë pushtuar nga shqiptarët me shkrime të ndryshme për krenarinë e vendit tonë, Majlinda ...

Linda Morina këngë për Majlinda Kelmendin (VIDEO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Këngëtarja kosovare Linda Morina përseri befason. Ajo në vend te urimeve e përshendetje me shpejtësinë e dritës ka thurur një këngë për Majlinda Kelmendin.

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë së Majlinda Kelmendit

Shqiperia Ime - 08.08.2016

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi. Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimpike të Rios, është debatuar lidhur me nënshtetësinë e saj, nëse e ka apo jo ...

Jo, Majlinda nuk është fajtore

Gazeta Tema - 08.08.2016

Nga Jakup Krasniqi Po lexoj e dëgjoj, se Majlindë Kelmendi “na qenka fajtore” pse e ngriti në Lojërat Olimpike në Brazil, flamurin e Republikës së Kosovës e jo flamurin e kombit, flamurin kuq e zi, ...

Kelmendi: Fitorja ime tregoi se ëndrrat nuk janë të pamundura

Durres Lajm - 08.08.2016

Fitorja e Majlindës në Olimpiadë ishte ngadhëjim mbi të pamundurën, shpërblimi i një sakrifice disa vjecare të një kampione të rritur në një vend të vogël, të thjeshtë dhe pa luks duke derdhur djersë ...

Gazetari i propozon martesë Majlinda Kelmendit

Durres Lajm - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi ka bërë krenarë gjithë shqiptarët me triumfin historik në “Rio 2016”. Rrjetet sociale janë pushtuar nga urimet e shqiptarëve, me statuse të ndryshme për krenarinë që i solli kombit ...

Zbardhet e vërteta, ja pse Majlinda Kelmendi zotëron dy nënshtetësi

Tetova Sot - 08.08.2016

Zbardhet e vërteta e nënshtetësisë shqiptare të xhudistes Majlinda Kelmendi. Pasi fitoi Medaljen e Artë në lojërat olimpike të Rios, është debatuar lidhur me nënshtetësinë e saj, nëse e ka apo jo ...

Jo, Majlinda nuk është fajtore

Java News - 08.08.2016

Nga Jakup Krasniqi/ Po lexoj e dëgjoj, se Majlindë Kelmendi “na qenka fajtore” pse e ngriti në Lojërat Olimpike në Brazil, flamurin e Republikës së Kosovës e jo flamurin e kombit, flamurin kuq e zi, ...

Si duhet të përdornim politikisht Lojërat Olimpike?

Gazeta Tema - 08.08.2016

Nga Mero Baze Majlinda Kelmendi i ka dhënë Kosovës medaljen e parë në Lojërat Olimpike në Rio, dhe ka ngjallur ndërkohë një debat idiot mbi identitetin kombëtar të saj dhe flamurin e Kosovës.

Shiko si e festoi Peja triumfin e Majlinda Kelmendit (VIDEO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Xhudistja kosovare fitoi të artën në pjesëmarrjen e parë në Olimpiadë, duke bërë historinë për Kosovën. Pas sigurimit të medaljes së artë, në qytetin e xhudistes në Pejës janë ndezur shumë ...

Një përpjekje franceze kundër Majlinda Kelmendit

Respublica - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi, medalistja e xhudos në Lojërat Olimpike të Rio de Zhaneiros ka ardhur sërish në vëmendje, por kësaj radhe për një test të refuzuar antidopingu.

Befason Enca, inspirohet nga Majlinda Kelmendi (FOTO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Siç duket Enca Haxhia është inspiruar nga Majlinda Kelmendi, e cila mbrëmë fitoi Medaljen e Artë në Lojërat Olimpike . Këngëtarja shqiptare ka postuar një video me një medalje në qafe dhe e quan ...

Rita Ora: Majlinda më bëri të qajë, jam krenare që jam kosovare (FOTO)

Tetova Sot - 08.08.2016

Rita Ora shumë krenare dhe e emocionuar me Medaljen e Artë për Kosovën. Rita Ora ka postuar një fotografi të medalistes Majlinda Kelmendi, ndërsa është shprehur se sa krenare ndihet që është ...

Galatasaray e Uron Çuditshëm Majlinda Kelmendin

Antpress - 08.08.2016

Në këtë urim Galatasaray i referohet Kelmendit me “xhudistja jonë”. Është fakt i ditur se Galatarasay është themeluar nga Ali Sami Yen, biri i rilindasit të njohur shqiptar, Sami Frashëri.

Majlinda:Ia dedikoj medaljen Kosovës,krenare që ngrita flamurin lart

Antpress - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi bëri krenare dje të gjithë shqiptarët dhe sidomos shtetin e Kosovës, që debutoi për herë të parë në një kompeticion të tillë. Xhudistja Kelmendi arriti të merrte Medaljen e Artë ...

Majlinda, në fokus të mediave të huaja

City Report - 08.08.2016

“Është historike për Kosovën! Majlinda Kelmendi fiton medaljen e parë olimpike, dhe është e artë!”, shkruan në faqen e ‘BBC’ në ‘Twitter’ Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në Lojërat ...

Çmenden serbët: Majlinda e ka fituar medaljen olimpike për këtë vend

Antpress - 08.08.2016

Së fundmi është krijuar një faqe në rrjetin social Facebook, ku bëhet thirrje për mirëpritjen e Majlindës, përcjellë “Lajmi.net”. Sipas shkrimit në faqe, xhudistja pejane e ka sjellë medaljen e artë ...

Eurosport me shkrim impresionues për Majlinda Kelmendin

Antpress - 08.08.2016

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka fituar medaljen e artë në Lojërat Olimpike në ‘Rio 2016’ Suksesi i historik i Majlinda Kelmendit, ka ngjallur interesimin e pothuajse gjitha mediave ...

Befasuese, serbi nuk kursen fjalët e mëdha për Majlindën, përshëndetet nga shqiptarët (Foto)

Antpress - 08.08.2016

Majlinda Kelmendi arriti të fitojë medaljen e arë në finale të xhudos për kategorinë deri në 52 kilogramë. Kjo ishte medalja e parë olimpike për Kosovën dhe kjo nuk mbeti pa u komentuar edhe nga ...

Opinion nga Kastriot Myftaraj, “Pse nuk jam krenar për Majlinda Kelmendin”

Antpress - 08.08.2016

Xhudistja Majlinda Kelmendi ka provokuar një numër shumë të madh reagimesh për medaljes së fituar në Rio. Ndryshe nga masa që e ka përgëzuar dhe është krenuar me këtë sukses, Kastrioti Myftaraj sjell ...

Lexoni komentin e sërbit për fitoren e Majlinda Kelmendit në Rio 20016

Antpress - 08.08.2016

Një serb ka shkruar nje koment interesant ne faqen zyrtare të Rio 2016 ne facebook. Ja komenti i ...

Mavraj thurr elozhe për Majlindën (FOTO)

Antpress - 08.08.2016

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit dhe Këlnit, Mërgim Mavraj, ka reaguar me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook për triumfin historik të Majlinda Kelmendit në Lojërat Olimpike.

Suksesi i Majlindës shihet si “simbolikë e forcës së gruas kosovare”

Kosova Live - 08.08.2016

Kryetarja e Gruas Demokratike të Partisë Demokratike të Kosovës, Justina Shiroka Pula, duke uruar Majlinda Kelmendin, për Medaljen e Artë në Rio 2016 ka thënë se kjo fitore ishte lajmi më i mirë në ...