TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja ëndrra e Clarence Seedorf

Albeu.com - 19.01.2014

Endrra e madhe e Clarence Seedorf , trajnerit të ri të Milan, quhet Thiago Silva, mbrojtësi brazilian i Paris Saint Germain. Nga sa raporton e përditshmja torineze "Tuttosport", hollandezi e sheh ...

Seedorf: Balotelli, një djalë shumë i ëmbël (VIDEO)

Albeu.com - 19.01.2014

Në konferencën e tij të parë si trajner i Milanit, Clarence Seedorf flet për Mario Balotellin, të cilin e quajti "një djalë të ëmbël" dhe për skemën taktike që do të përdorë skuadra nën drejtimin e ...

Berlusconi: Milani të niset me këmbë të mbarë

Top Channel - 19.01.2014

Berlusconi: Milani të niset me këmbë të mbarë 19/01/2014 Clarence Seedorf do të debutojë sot në mbrëmje ndaj Veronës si trajner i Milanit dhe presidenti i klubit, Silvio Berlusconi, ka uruar ...

Berlusconi, ja mesazhi i parë për Seedorf

Albeu.com - 19.01.2014

Clarence Seedorf do të debutojë sot në mbrëmje ndaj Hellas Veronas si trajner i Milanit dhe presidenti i klubit , Silvio Berlusconi , ka uruar ish-lojtarin e kuqezinjve për aventurën e re.

Çka me Seedorfin?

Shqipmedia - 19.01.2014

Më në fund erdhi radha të shkruaj për një trajner tjetër pos Allegrit. E mbaj mend shkrimin pas ndeshjes së parë të tij, inspiruar nga Cirku i Diellit titullohej ‘Allegria’.

Berlusconi: Seedorf ka nevojë për një fillim të mirë

Telegrafi - 19.01.2014

Pronari i Milanit, Silvio Berlusconi, mendon se është rëndësishme që Clarence Seedorf ta fillojë fuqishëm punën e tij si trajner në San Siro. Holandezi, i cili mori drejtimin e Rossonerëve pas ...

Seedorf debuton me fitore

Koha.net - 19.01.2014

Milano, 19 janar – Clarence Seedorf zejen e trajneri te Milano e ka filluar me fitore kundër Veronas me rezultat 1 me 0. Kjo ndeshje ishte mjaft monotone si në pjesën e parë ashtu edhe në të dytën me ...

Seedorf përgëzon skuadrën e tij

Botasot - 19.01.2014

Seedorf përgëzon skuadrën e tij Pas fitores minimale 1-0 ndaj Veronas, trajneri më i ri i Milanit i buzëqeshur i është drejtuar mediave. "Fitorja e natës së sotme shkon për të gjithë Milanistët," u ...

Me Seedorf, Milani nuk gabon (Video)

Fish Media - 19.01.2014

Me Seedorf Milanit siduket pritet ti ec mirë. Milan ka arritur fitore 1-0, në ndeshjen e sotme në Seria A kundër Verona. Golashënuesi i vetëm ishte Mario Balotelli, në minuten e 82′ nga Penaltia.

Seedorf fillon me fitore

InfoGlobi - 19.01.2014

Skuadra e Milanit ka arritur fitore në xhiron e 20 të Series A, duke e mposhtur befasinë e këtij sezonit, Halles Veronan me rezultat 1 me 0. Për skuadrën milaneze kjo ishte ndeshja e parë, të cilën e ...

Ja ëndrra e Clarence Seedorf

AlbanianScreen - 19.01.2014

Itali - Ëndra e madhe e Clarence Seedorf, trajnerit të ri të Milan, quhet Thiago Silva, mbrojtësi brazilian i Paris Saint Germain. Nga sa raporton e përditshmja torineze "Tuttosport", hollandezi e ...

Balotelli: Seedorf trajner i madh, Honda fantastik

Albeu.com - 18.01.2014

Sulmuesi i Milan, Mario Balotelli , në një interivistë për "La Gazetta dello Sport", ku ka folur për ardhjen e Clarence Seedorf në krye të kuqezinjëve, Adriano Gallianin dhe blerjen më të fundit ...

Stam te Milan, De Boer: Do luftojmë ta mbajmë

Albeu.com - 18.01.2014

Ish mbrojtësi Jaap Stam përflitet si kandidat për të plotësuar stafin e Clarence Seedorf te Milani , por trajneri i Ajaxit, Frank de Boer , insiston se klubi i tij do të bëjë çmos që ta bllokojë ...

De Boer: Stam te Milani? Do të luftojmë që ta mbajmë

Shqipmedia - 18.01.2014

Ish mbrojtësi Jaap Stam përflitet si kandidat për të plotësuar stafin e Clarence Seedorf te Milani, por trajneri i Ajaxit, Frank de Boer, insiston se klubi i tij do të bëjë çmos që ta bllokojë nisjen ...

Seedorf: Do rigjejmë harmoninë

Albeu.com - 18.01.2014

Clarence Seedorf prezantohet në Milanello si trajneri i ri i Milanit. Holandezi që braktisi Botafogon për të nisur një karrierë të re, kërkon një sukses që në ndeshjen e parë, atë kundër Veronas në ...

Seedorf: Milani do të rikthehet më i fortë se kurrë në Evropë

Lajmeshqip - 18.01.2014

Trajneri i ri i ekipit të Milanit, Clarence Seedorf pas prezantimit te kuqezinjtë ka deklaruar se shumë shpejt ekipi do të rigjejë harmonin për t’u kthyer më i fortë se kurrë në Itali dhe në Evropë.

Conte: Seedorf të bëhet i madh

Botasot - 18.01.2014

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, si duket ka filluar të frikësohet nga forcimi i rivalëve të tij të përbetuar. Tekniku juventin beson se Clarence Seedorf është shumë nënshkrim i qëlluar për ...

De Boer: Stam te Milani? Do të luftojmë që ta mbajmë

Botasot - 18.01.2014

Ish mbrojtësi Jaap Stam përflitet si kandidat për të plotësuar stafin e Clarence Seedorf te Milani, por trajneri i Ajaxit, Frank de Boer, insiston se klubi i tij do të bëjë çmos që ta bllokojë nisjen ...

Sheva: Milani beson në Seedorfin

Telegrafi - 18.01.2014

Sulmuesi legjendar i Milanit, Andriy Shevchenko, ka pranuar se ardhja e Clarence Seedorf në stolin e Milanit ishte e papritur për të. Mesfushori menjëherë pasi u pensionua nga futbolli u konfirmua si ...

Balotelli: Mezi pres të luaj për Seedorfin

Telegrafi - 18.01.2014

Sulmuesi i Milanit, Mario Balotelli, thotë se ai mezi pret që të punojë nën drejtimin e trajnerit të ri, Clarence Seedorf. Rossonerët janë gjashtë pikë larg zonës Serie B në tabelë dhe Seedorf vjen ...

Seedorf: Do rigjejmë harmoninë

Botasot - 18.01.2014

Clarence Seedorf prezantohet në Milanello si trajneri i ri i Milanit. Holandezi që braktisi Botafogon për të nisur një karrierë të re, kërkon një sukses që në ndeshjen e parë, atë kundër Veronas në ...

Seedorf: Do të rigjejmë harmoninë

Yll Press - 18.01.2014

Clarence Seedorf prezantohet në Milanello si trajneri i ri i Milanit. Holandezi që braktisi Botafogon për të nisur një karrierë të re, kërkon një sukses që në ndeshjen e parë, atë kundër Veronas në ...

Seedorf trajner i madh

Fish Media - 18.01.2014

Sulmuesi i Milan, Mario Balotelli, në një interivistë për “La Gazetta dello Sport”, ku ka folur për ardhjen e Clarence Seedorf në krye të kuqezinjëve, Adriano Gallianin dhe blerjen më të fundit ...

Sheva: Ardhja e Seedorf në stolin e Milanit ishte e papritur

Ilirida - 18.01.2014

Sulmuesi legjendar i Milanit, Andriy Shevchenko, ka pranuar se ardhja e Clarence Seedorf në stolin e Milanit ishte e papritur për të. Mesfushori menjëherë pasi u pensionua nga futbolli u konfirmua si ...

Seedorf: Do të rigjejmë harmoninë

AMA-News - 18.01.2014

Clarence Seedorf prezantohet në Milanello si trajneri i ri i Milanit. Holandezi që braktisi Botafogon për të nisur një karrierë të re, kërkon një sukses që në ndeshjen e parë, atë kundër Veronas në ...

Balotelli: Seedorf trajner i madh, Honda fantastik

AlbanianScreen - 18.01.2014

Itali - Sulmuesi i Milan, Mario Balotelli, në një interivistë për "La Gazetta dello Sport", ku ka folur për ardhjen e Clarence Seedorf në krye të kuqezinjëve, Adriano Gallianin dhe blerjen më të ...

Seedorf: Milan do rigjejë harmoninë

AlbanianScreen - 18.01.2014

Itali - Clarence Seedorf prezantohet në Milanello si trajneri i ri i Milanit. Holandezi që braktisi Botafogon për të nisur një karrierë të re, kërkon një sukses që në ndeshjen e parë, atë kundër ...

Stërvitja e parë, Seedorf "kërcen" mes Kaka e Balotelli (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2014

Pasditen e djeshme Clarence Seedorf ka zbritur në tapetin e "Milanello"-s, por tashmë jo si futbollist por si trajner i Milanit. Së bashku me ndihmësin e tij Mauro Tassotti hollandezi nuk ka nguruar ...

Milanello, Seedorf këshillon Balotellin (VIDEO)

Albeu.com - 17.01.2014

Gjatë stërvitjes së parë të Clarence Seedorf në Milanello , trajneri i ri i Milanit ka qëndruar gjatë me sulmuesin Mario Balotelli. Një bisedë që zgjati disa minuta tërhoqi vëmëndjen e të gjithëve ...

Seedorf e nis keq, dëmtohet Pazzini

Albeu.com - 17.01.2014

Telashi i parë për Clarence Seedorf : trajneri i ri i Milan nuk mund të mbështetet në shërbimet e Giampaolo Pazzinit. Sulmuesi kuqezi ka pësuar një dëmtim në kofshën e djathtë dhe pritet të qëndrojë ...

Milan, dëmtohet sërish Pazzini

Top Channel - 17.01.2014

Milan, dëmtohet sërish Pazzini 17/01/2014 Giampaolo Pazzini nuk e ka shijuar tamam rikthimin me gol në formacionin titullar të Milanit pasi sulmuesi është dëmtuar sërish.

Capello rikthehet për të takuar Seedorf

Albeu.com - 17.01.2014

Ish trajneri i Milanit dhe tekniku aktual i Kombëtares së Rusisë, Fabio Capello është rikthyer sot në qëndrën stërvitore kuqezi "Milanello" për të përshëndetur teknikun e ri të "Djallit" Clarence ...

Sërish dëmtohet Pazzini

Alsat - 17.01.2014

Giampaolo Pazzini nuk e ka shijuar tamam rikthimin me gol në formacionin titullar të Milanit pasi sulmuesi është dëmtuar sërish. Kësaj here, lojtari italian do të qëndrojë jashtë fushave rreth një ...

Galliani: Seedorf do të shkundë Milanin

Botasot - 17.01.2014

“Seedorf do ti japë një shtysë të mirë skuadrës”, Fjalë të Adriano Gallianit, që shfaqet optimist për të ardhmen dhe në të njëjtën kohë i vjen keq për të kaluarën.

Seedorf do të jetë trajner i madh- thotë Galliani

Koha.net - 17.01.2014

Milano, 17 janar - Zëvendës-presidenti i Milanit, Adriano Galliani beson se Clarence Seedorf do të tregojë se është trajner i duhur për Rossonerët.Holandezi u konfirmua si pasardhësi i Massimiliano ...

Galliani: Seedorf do ta shkundë Milanin

Telegrafi - 17.01.2014

Drejtori i Milanit, Adriano Galliani, beson se trajneri i ri Clarence Seedorf do t’u japë “një shkundje” lojtarëve Rossonerë. Holandezi zëvendësoi Massimiliano Allegrin në San Siro, duke nënshkruar ...

Galliani: Seedorf do ta shkundë Milanin

Botasot - 17.01.2014

Drejtori i Milanit, Adriano Galliani, beson se trajneri i ri Clarence Seedorf do t’u japë “një shkundje” lojtarëve Rossonerë. Holandezi zëvendësoi Massimiliano Allegrin në San Siro, duke nënshkruar ...

Conte: Seedorf të bëhet i madh

Telegrafi - 17.01.2014

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte, si duket ka filluar të frikësohet nga forcimi i rivalëve të tij të përbetuar. Tekniku juventin beson se Clarence Seedorf është shumë nënshkrim i qëlluar për ...

Ja fanellat e Milanit të Seedorf-it (FOTO)

Gazeta Idea - 17.01.2014

Milani i drejtuar nga Clarence Seedorf do të duket ndryshe në sezonin tjetër edhe sa i takon uniformës së ekipit të futbollit. Fanella e Milanit Burime të afërta me skuadrën e Milanit kanë publikuar ...

Seedorf do të bëhet trajner i madh

Kosova Live - 17.01.2014

Zëvendës presidenti i Milan-it, Adriano Galliani, beson se Clarence Seedorf do të jetë një trajner i madh për Milan-in. Seedorf dje zëvendësoi të larguarin Massimiliano Allegri dhe të dielën do të ...

Seedorf mbërrin në Milanello (FOTO-LAJM)

Albeu.com - 16.01.2014

Tekniku i ri i skuadrës së Milanit është gati për të drejtuar këtë skuadër. Seedorf është fotografuar në Milanello gjatë seancës stërvitore me kuqezinjtë teksa shoqërohje nga Galliani.

Zyrtare: Seedorf trajner i Milanit

Almakos - 16.01.2014

Milan ka konfirmuar se ka caktuar Clarence Seedorf në rolin e trajnerit deri në qershor të vitit 2016. Holandezi konfirmoi pensionimin nga karriera futbollistike më herët gjatë kësaj jave, për t’u ...

Zyrtarizohet Seedorf në stolin e Milanit

Zhurnal - 16.01.2014

Pas divorcit me Massimiliano Allegrin, erdhi edhe momenti i shumëpritur në shtëpinë e Milanit, nisja e një martese të re, të paktën dy vjeçare me Clarence Seedorf, i cili zyrtarisht është tekniku i ...

Pazzini: Largimi i Allegrit, humbje e madhe për Milanin

Albeu.com - 16.01.2014

Sulmuesi i Milanit, Giampaolo Pazzini , ka deklaruar se largimi i Massimiliano Allegrit nga drejtimi i skuadrës është një humbje e madhe për të gjithë skuadrën, derisa ka thënë se është kureshtar të ...

Seedorf nënshkroi me Milanin, trajner deri në 2016

Ina - 16.01.2014

Clarence Seedorfedhe zyrtarisht është trajner i ri i Milanit. Ylli holandez ka nënshkruar kontratë me Rossonerët deri më 30 qershor të vitit 2016. Ish futbollisti i Milanit do ta zëvendësoi ...

Seedorf, stërvitja e parë si trajner i Milanit

Top Channel - 16.01.2014

Seedorf, stërvitja e parë si trajner i Milanit 16/01/2014 20:05 Clarence Seedorf vendosi firmën në kontratën që do ta lidhë me Milanin deri në vitin 2016, ndërsa udhëhoqi stërvitjen e parë në klub ...

Galliani: Seedorf do të shkundë Milanin

Albtime - 16.01.2014

“Seedorf do ti japë një shtysë të mirë skuadrës”, Fjalë të Adriano Gallianit, që shfaqet optimist për të ardhmen dhe në të njëjtën kohë i vjen keq për të kaluarën.

Zyrtare: Seedorf trajner i Milanit

Telegrafi - 16.01.2014

Milan ka konfirmuar se ka caktuar Clarence Seedorf në rolin e trajnerit deri në qershor të vitit ...

Zyrtarizohet Seedorf në stolin e Milanit

Botasot - 16.01.2014

Pas divorcit me Massimiliano Allegrin, erdhi edhe momenti i shumëpritur në shtëpinë e Milanit, nisja e një martese të re, të paktën dy vjeçare me Clarence Seedorf, i cili zyrtarisht është tekniku i ...

Zyrtarizohet Seedorf në stolin e Milanit

Yll Press - 16.01.2014

Pas divorcit me Massimiliano Allegrin, erdhi edhe momenti i shumëpritur në shtëpinë e Milanit, nisja e një martese të re, të paktën dy vjeçare me Clarence Seedorf, i cili zyrtarisht është tekniku i ...

Rami lëvdon Seedorfin

Telegrafi - 16.01.2014

Mbrojtësi i Milanit, Adil Rami, ka komentuar mbi angazhimin e Clarence Seedorf si trajner i ri i Milanit. Francezi luajti 90 minuta në sfidën e Copa Italias ndaj Spezias dhe shfaqi paraqitje të mirë, ...

Pazzini: Allegri, humbje e madhe për Milanin

Telegrafi - 16.01.2014

Sulmuesi i Milanit, Giampaolo Pazzini, thot se përderisa ai është kurioz të shohë se si do të punojë Seedorf, e konsideron humbje largimin e Allegrit. “Seedorf ka personalitet të madh”.

Seedorf: Milani ka vuajtur mjaft

Telegrafi - 16.01.2014

Trajneri i Milanit, Clarence Seedorf, ka deklaruar se ai është shumë i interesuar për të larguar vuajtjen e ekipit Rossoner. Holandezi i cili ka kaluar një dekadë të artë te Milani si lojtar, vjen në ...

Kështu do të duket Milani me Seedorf

Fish Media - 16.01.2014

Ardhja e Clarence Seedorf te Milani pritet të sjellë në skuadër një sistem të ri të lojës. Seedorf pëlqen që të luaj me sistemin 4-3-1-2, sistem që për të është i frymëzuar nga Louis Van Gaal dhe ...

Milani tani e tutje në duart e Seedorf

Tetova Sot - 16.01.2014

Clarence Seedorf edhe zyrtarisht është trajner i ri i Milanit. Ylli i njohur i futbollit holandez e ka vënë nënshkrimin e tij në kontratën si trajner i Milanit.

Milani zyrtarizon bashkëpunimin me Seedorf (Foto)

Republika - 16.01.2014

Pas disa disvatave dhe reziku që Milani të zbres në Seria B, ekipi ka shkarkuar Massimiliano Allegrin, dhe sot ka zyrtarizuar bashkëpunimin dy vjeçar me Clarence Seedorf, i cili zyrtarisht është ...

Seedorf zyrtarisht trajner i Milan-it

Kosova Live - 16.01.2014

Clarence Seedorf edhe zyrtarisht është trajner i ri i Milan-it. Legjenda e rosonereve ka nënshkruar kontratë me Milan-in deri më 30 qershor të vitit 2016.

Clarence Seedorf: Po do të jem trajner i Milanit

Idividi - 15.01.2014

Milano, 14 janar 2014 (MIA) - Rossonerët e shkarkuan Massimiliano Allegrin dje pas rezultateve të dobëta, ndërsa vendin e tij e zë holandezi 37-vjeçar, i cili ka luajtur dhjetë vite me fanellën ...

Clarence Seedorf, konferenca e lamtumirës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Clarence Seedorf lajmëroi tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur dhe në të njëjtën kohë bëri të ditur se do të jetë trajneri i ri i Milanit . "Kam vendosur të lë futbollin.

Seedorf, 13 ish-shokët qe e presin te Milan (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Një rikthim në shtëpi për Clarence Seedorf , që siç e tha edhe dje në konferencën për shtyp në Rio De Janeiro (ku i dha lamtumirën Botafogos) nuk mund ti thoshte jo ftesës së Milanit, klub me të ...

Seedorf kërkon përforcime në janar

Zhurnal - 15.01.2014

Mbërritja e Clarence Seedorf te Milani nuk do të sjellë ndryshime vetëm në stol por edhe në organikë. Bisedimet me Gallianin kanë nisur në linjë telefonike dhe piketat e para janë hedhur në mënyrë që ...

Van Basten: milani rrezikoi me zgjedhjen e Seedorfit

Zhurnal - 15.01.2014

Legjenda e Milanit, Marco van Basten, i cili aktualisht drejton Heerenveenin, mendon se vendimi i klubit kuqezi për t’ia besuar skuadrën Clarence Seedorfit paraqet një rrezik të madh.

Van Basten: Zgjedhja e Seedorf, e rrezikshme

Albeu.com - 15.01.2014

Ish sulmuesi i Milanit Marco van Basten ngre pikëpyetje pas emërimit të Clarence Seedorf në krye të stolit të "Djallit", duke e cilësuar këtë lëvizje si shumë të rrezikshme.

Van Basten: Milani rrezikon shumë me Seedorfin si trajner

LajmiFundit - 15.01.2014

Legjenda e Milanit, Marco van Basten, i cili aktualisht drejton Heerenveenin, mendon se vendimi i klubit kuqezi për t’ia besuar skuadrën Clarence Seedorfit paraqet një rrezik të madh.

Van Basten: Zgjedhja e Seedorf, e rrezikshme

Albtime - 15.01.2014

Ish sulmuesi Marco van Basten ngre pikëpyetje pas emërimit të Clarence Seedorf në krye të stolit të Milanit, duke e cilësuar këtë lëvizje si shumë të rrezikshme.

Merkato Milan, ja emrat që do Seedorf (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Mbërritja e Clarence Seedorf te Milani nuk do të sjellë ndryshime vetëm në stol por edhe në organikë. Bisedimet me Adriano Gallianin kanë nisur në linjë telefonike dhe piketat e para janë hedhur në ...

Tre transferet e para të Seedorf

Albtime - 15.01.2014

Trajneri i ri i Milanit, Clarence Seedorf e ka në plan blerjen e tre lojtarëve që në fillim të punës me Milanin. Seedorf thuhet se ka biseduar më bordin e Milanit dhe ka treguar tre dëshirat e para ...

Seedorf: S’munda t’i them jo Milanit, por dua përforcime

Lajm - 15.01.2014

AC Milan pas humbjes së fundit katastrofale në Serie A nga Sassuolo ka larguar trajnerin, Massimiliano Allegri, pasi që tani edhe zë vendin e 11-të në renditjen tabelare.

Zyrtare! Milan: Sot fillon epoka "Seedorf"

Albeu.com - 15.01.2014

Tashmë është zyrtare! Nëpërmjet faqes së tij zyrtare në internet, Milan ka konfirmuar lajmin se Clarence Seedorf do të zbarkojë sot në Itali për të filluar aventurën e tij të parë si trajner me ish ...

Gloria Patrizi, "ngushëllimi" i Max Allegrit (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Milani ka shkarkuar teknikun nga Livorno Massimiliano Allegri dhe në vënd të tij do të vijë ish futbollisti i tij Clarence Seedorf. Por Allegri është shfaqur i qetë dhe sepse ka mbështetjen e ...

Ja si do të jetë Milani i Seedorf (FOTO LAJM)

Albeu.com - 15.01.2014

Clarence Seedorf ka mbërritur në Milano duke nisur kështu aventurën tij të parë si trajner, në drejtimin e ish skuadrës së tij, Milanit. Pa nisur ende puna e hollandezit në krye të stolit kuqezi, ...

Seedorf: Do ta ngrejmë Milanin. Dua një cikël të ri

Top Channel - 15.01.2014

Seedorf: Do ta ngrejmë Milanin. Dua një cikël të ri 15/01/2014 Clarence Seedorf ka zbritur në aeroportin e Linate-s më 18:30 të pasdites së të mërkurës, ndërkohë që një mjet i vënë në dispozicion nga ...

Seedorf pasaardhësi i Allegrit

Zeri - 15.01.2014

Clarence Seedorf do të jetë trajner i ri i Milanit. Ish-reprezentuesi holandez dhe ish-lojtari kuqezi , i cili muaj më parë u pensionua nga futbolli aktiv, do ta zëvendësojë Massimiliano Allegrin e ...

Seedorf kërkon përforcime në Janar

Botasot - 15.01.2014

Mbërritja e Clarence Seedorf te Milani nuk do të sjellë ndryshime vetëm në stol por edhe në organikë. Bisedimet me Gallianin kanë nisur në linjë telefonike dhe piketat e para janë hedhur në mënyrë që ...

Gullit i befasuar me Milanin

Botasot - 15.01.2014

Ish-ylli i Milanit, Ruud Gullit, është befasuar me lajmin se Rossonerët e kanë angazhuar Clarence Seedorfin në postin e trajnerit. Seedorf, i cili ka luajtur 10 vite në San Siro, konfirmoi të martën ...

Van Basten: Milani rrezikoi me zgjedhjen e Seedorfit

Botasot - 15.01.2014

Legjenda e Milanit, Marco van Basten, i cili aktualisht drejton Heerenveenin, mendon se vendimi i klubit kuqezi për t’ia besuar skuadrën Clarence Seedorfit paraqet një rrezik të madh.

Van Basten: Zgjedhja e Seedorf, e rrezikshme

Botasot - 15.01.2014

Ish sulmuesi Marco van Basten ngre pikëpyetje pas emërimit të Clarence Seedorf në krye të stolit të Milanit, duke e cilësuar këtë lëvizje si shumë të rrezikshme.

Strategjia e merkatos së Sedorf

Ora news - 15.01.2014

Mbërritja e Seedorf do të ndryshojë edhe objektivat e merkatos së Milanit. Në orët në vazhdim do të ketë një takim kokë me kokë mes administratorit të deleguar Galiani dhe Seedof për të përcaktuar ...

Van Basten: Zgjedhja e Seedorf, e rrezikshme

Yll Press - 15.01.2014

Në vijim, Van Basten sqaron edhe aspektet pozitive që ka ky vendim. Ish sulmuesi Marco van Basten ngre pikëpyetje pas emërimit të Clarence Seedorf në krye të stolit të Milanit, duke e cilësuar këtë ...

Seedorf i lumtur për kalimin te Milani

Telegrafi - 15.01.2014

Legjenda e Milanit dhe njëkohësisht trajneri i ri, Clarence Seedorf, është shprehur shumë i lumtur që do të drejtojë klubin Rossoner. Mesfushori konfirmoi pensionimin nga futbolli dhe fillimin e ...

“Milani rrezikoi me zgjedhjen e Seedorfit”

InfoGlobi - 15.01.2014

Legjenda e Milanit, Marco van Basten, i cili aktualisht drejton Heerenveenin, mendon se vendimi i klubit kuqezi për t’ia besuar skuadrën Clarence Seedorfit paraqet një rrezik të madh.

Seedorf, trajner i Milanit. Van Basten: Klubi rrezikoi shumë

Gazeta Idea - 15.01.2014

Marco van Basten, ikonë e Milanit, që drejton Heerenveenin, ka thënë se vendimi i klubit kuqezi për t’ia besuar skuadrën Clarence Seedorf-it paraqet një rrezik të madh.

Seedorf zyrtarisht trajner i Milanit Nuk mund ti thosha Jo Berluskonit

Shqiperia - 15.01.2014

Clarence Seedorf do të jetë trajneri i ardhshëm i ekipit të Milanit, pas shkarkimit të Alegrit dy ditë më parë. Lajmin e ka konfirmuar futbollisti në një konferencë shtypi ku ka deklaruar edhe ...

Clarence Seedorf, konferenca e lamtumirës

AlbanianScreen - 15.01.2014

Brazil - Clarence Seedorf lajmëroi tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur dhe në të njëjtën kohë bëri të ditur se do të jetë trajneri i ri i Milanit. "Kam vendosur të lë futbollin.

Gullit, skeptik pë Clarence Seedorfin në postin e trajnerit.

Radio Vala - 15.01.2014

Ish-ylli i Milanit, Ruud Gullit, është befasuar me lajmin se Rossonerët e kanë angazhuar Clarence Seedorfin në postin e trajnerit. Seedorf, i cili ka luajtur 10 vite në San Siro, konfirmoi të martën ...

Clarence Seedorf nesër në "San Siro"

Albeu.com - 14.01.2014

Clarence Seedorf përgatitet të zbarkojë në Milano. Futbollisti hollandez ka njoftuar një konferencë për shtyp në Brazil, në prezencën e presidentit të Botafogo, Mauricio Assumption dhe të agjentit të ...

Ja si ndryshon Milani me Seedorf (FOTO LAJM)

Albeu.com - 14.01.2014

Cilat janë risitë që do të sjellë me vete Clarence Seedorf te Milani ?. Mendohet se moduli që ka në kokë të aplikojë nga sezoni i ardhshëm ish milanisti, është ai 4-3-1-2, identik me atë që lojtarët ...

Ish-yjet e Milanit në stafin e Seedorfit

Ina - 14.01.2014

Sipas asaj që kanë përcjellë mediat italiane në ditën e djeshme, përflitet se Clarens Seedorf për aventurën e tij të re me Milanin do të afrojë në skuadër katër ish-milanistë.

Ish-yjet e Milanit në stafin e Seedorfit

Almakos - 14.01.2014

Sipas asaj që kanë përcjellë mediat italiane në ditën e djeshme, përflitet se Clarens Seedorf për aventurën e tij të re me Milanin do të afrojë në skuadër katër ish-milanistë.

Seedorf: Do jem trajneri i ri i Milanit

Albeu.com - 14.01.2014

Clarence Seedorf heq dorë nga futbolli i luajtur. Futbollisti hollandez ka njoftuar gjatë konferencë për shtyp, që po zhvillohet tashmë në Brazil, në prezencën e presidentit të Botafogo, Mauricio ...

Seedorf: Do të jem trajneri i Milanit

Top Channel - 14.01.2014

Seedorf: Do të jem trajneri i Milanit 14/01/2014 Clarence Seedorf lajmëroi tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur dhe në të njëjtën kohë bëri të ditur se do të jetë trajneri i ri i Milanit.

Seedorf zëvendëson Allegrin

Ina - 14.01.2014

Ashtu siç ishte paralajmëruar më parë Clarence Seedorf do të jetë trajner i ri i Milanit. Ish reprezentuesi holandez, i cili u pensionuar nga futbolli aktiv, do ta zëvendësoi Massimiliano Allegrin e ...

Seedorf: Jam i lumtur që rikthehem tek Milani si trajner

LajmiFundit - 14.01.2014

Holandezi Clarence Seedorf do të jetë trajner i ri i Milanit. Ka qenë vetë futbollisti holandez, ai, i cili në një konferencë me gazetarë në Rio De Zhaniero ka konfirmuar se do të jetë pasardhës i ...

Seedorf trajner i Milanit

Telegrafi - 14.01.2014

Clarence Seedorf është caktuar në postin e trajnerit të Milanit – raporton Sky ...

Seedorf: Po, do të jem trajner i Milanit

Telegrafi - 14.01.2014

Clarence Seedorf është caktuar në postin e trajnerit të Milanit. Rossonerët e shkarkuan Massimiliano Allegrin të hënën pas rezultateve të dobëta, ndërsa vendin e tij e zë holandezi 37-vjeçar, i cili ...

Seedorf, trajner i Milanos

Koha.net - 14.01.2014

Milano, 14 janar - Ish-mesfushori i Milanos, Clarence Seedorf është pensionuar nga futbolli aktiv për të marrë pozitën e trajnerit në San Siro. Seedorf ka qenë i lidhur me postin e trajenerit te ...

Seedorf tërhiqet nga futbolli, merr drejtimin e Milanit

Botasot - 14.01.2014

Clarence Seedorf është trajneri i ri i Milanit. Perdja e fundit mbi të ardhmen e stolit kuqezi ra në sallën e shtypit të stadiumit Olimpik “Joao Havelange” të Rio de Janeiros ku futbollisti holandez ...

Gullit i befasuar me Milanin

Telegrafi - 14.01.2014

Ish-ylli i Milanit, Ruud Gullit, është befasuar me lajmin se Rossonerët e kanë angazhuar Clarence Seedorfin në postin e trajnerit. Seedorf, i cili ka luajtur 10 vite në San Siro, konfirmoi të martën ...

Clarence Seedorf merr drejtimin e Milanit, të enjten zbarkon në Itali

Gazeta Idea - 14.01.2014

Itali- Ashtu siç pritej Clarence Seedorf do të jetë trajneri i Milanit, pas shkarkimit të së hënës të Massimiliano Allegri-t. Sedorf dhe Allegri “TG com” raporton se gjithçka është gati dhe të enjten ...

Seedorf: Po, do të jem trajner i Milanit

Express - 14.01.2014

Clarence Seedorf është caktuar në postin e trajnerit të Milanit. Rossonerët e shkarkuan Massimiliano Allegrin të hënën pas rezultateve të dobëta, ndërsa vendin e tij e zë holandezi 37-vjeçar, i cili ...

Seedorf, trajneri i ri i Milanit

Vision Plus - 14.01.2014

Clarence Seedorf do të jetë trajneri i ri i Milan. Lajmi është bërë publik nga vetë holandezi në një konferencë për shtyp në Brazil. “E le Futbollin pas 22 vjetësh dhe do të jem trajner i Milanit”, ...

Seedorf – trajneri i ri i Milanit

InfoGlobi - 14.01.2014

Clarence Seedorf do të jetë trajneri i ri i Milan. Lajmi është bërë publik nga vetë holandezi në një konferencë për shtyp në Brazil. “E le Futbollin pas 22 vjetësh dhe do të jem trajner i Milanit”, ...

A i thuhet jo Milanit, e konfirmon Seedorf

Fish Media - 14.01.2014

Ish ylli i Milanit, Clarence Seedorf e ka konfirmuar detyrën e re të tij. Ylli holandez e ka konfirmuar largimin e tij nga futbolli pas 22 vitesh futboll aktiv. “E le futbollin pas 22 vjetësh.

Sedorf prezantohet si trajner i Milanit

AMA-News - 14.01.2014

Clarence Seedorf lajmëroi tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur dhe në të njëjtën kohë bëri të ditur se do të jetë trajneri i ri i Milanit. “Kam vendosur të lë futbollin.

Seedorf do të jetë trajner i ri i Milan-it

Kosova Live - 14.01.2014

Clarence Seedorf i ka dhënë fund karrierës së tij si lojtar profesionist, pasi që nga dita e hënë do të marr drejtimin e skuadrës italiane, Milan. Lajmin e ka bërë të ditur vetë legjenda e skuadrës ...

Drejtuesit e rinj të Milanit

Top Channel - 13.01.2014

Drejtuesit e rinj të Milanit 13/01/2014 Në orën 15:23 minuta të së hënës, Massimiliano Allegri la përfundimisht Milanello-n pas më shumë se 3 vitesh në krye të kuqezinjëve.

Seedorf mund të jetë trajner i Milanit

Ina - 13.01.2014

Clarence Seedorf është shumë afër që të emërohet trajner me marrëveshje për Milan dhe këtë detyrë mund ta merr që nga takimi i ardhshëm i kësaj skuadre me Veronan për Serie A.

Seedorf i gatshëm për Milanin?

Telegrafi - 13.01.2014

Clarence Seedorf është i lirë t’i japë fund kontratës së tij me Botafogo në çdo moment, sipas agjentit të tij Deborah Martin. Mesfushori është lidhur fuqishëm me pozitën e trajnerit te ish-skuadra e ...

Seedorf te Milani? Botafogo: Na jepni Kaka-Robinho

Botasot - 13.01.2014

Nuk do të jetë shumë e lehtë për Milanin afrimi Clarence Seedorf në krye të klubit. Lojtari holandez që aktualisht luan te Botafogo nuk do te lihet i lire nga klubi Brazilian me këta të fundit që ...