TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Makthi i minutave të fundit për Kombëtaren, ja faktet

Albeu.com - 12.09.2015

Nuk janë të pakta ndeshjet që kombëtarja shqiptare ka pësuar gola në minutat e fundit, duke bërë që të humbasin pikë shumë të rëndësishme. Vetëm në eliminatorët për Francë 2016, Shqipëria ka pësuar ...

Pika e dobët e Shqipërisë (FOTO)

Lajmi.net - 11.09.2015

Kombëtarja shqiptare shpeshherë ka pranuar gola në minutat e fundit të ndeshjeve, njësoj sikurse në duelin e fundit kundër Portugalisë. Portugalia mposhti Portugalinë 1:0 në Elbasan Arena me një gol ...

“Messi, Messi”, shikojeni reagimin e Ronaldos në Elbasan Arena (VIDEO)

Lajmi.net - 10.09.2015

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka reaguar pas thirrjeve të tifozëve shqiptarë “Messi, Messi” para ndeshjes në Elbasan ...

Ja si i provokoi Ronaldo tifozët në Elbasan Arena (Video)

Lajmeshqip - 10.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Ja si i provokoi Ronaldo tifozët në Elbasan Arena (Video) Adnan Januzaj në qendër të vëmendjes nga mediat gjermane (Foto) Balotelli provokon Interin De Biasit i lëkundet ...

“Messi, Messi”, shikojeni reagimin e Ronaldos në Elbasan Arena (VIDEO)

Lajm - 10.09.2015

Ylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo ka reaguar pas thirrjeve të tifozëve shqiptarë “Messi, Messi” para ndeshjes në Elbasan ...

Tifozët kuqezi “Messi, Messi”: Shikoni reagimin e Ronaldos

LajmiFundit - 10.09.2015

Albanian fans screaming towards Cristiano… by lubomir-mitev Cristiano Ronaldo erdhi në Tiranë dhe la më shumë “gjurmë” duke refuzuar fëmijët e vegjël, që kërkonin të bënin ndonjë foto me të në ...

Skandal: Kështu u keqtrajtuan personat me aftësi të veçanta gjatë ndeshjes Shqipëri – Portugali (Video)

Lajm - 10.09.2015

Personi i sigurimit në stadiumin ‘Elbasan Arena’ ka bërë sjelljen jonjerëzore dhe arrogante personave me aftësi të veçanta që kishin ardhur të shikojnë ndeshjen Shqipëri-Portugali.

Ajeti: Luajta i dëmtuar, me 100% do të jemi në Francë

Lajmi.net - 10.09.2015

Arlind Ajeti ka folur për ndeshjen e humbur, heshtjen e Ronaldos, gjasat që ka Shqipëria për t’u kualifikuar si dhe të ardhmen e tij në klubin e Vaduzit në Zvicër Arlind Ajeti zbulon se nuk ka dashur ...

Tifozët kuqezi “Messi, Messi”: Shikoni reagimin e Ronaldos (Video)

Botasot - 10.09.2015

Cristiano Ronaldo erdhi në Tiranë dhe la më shumë “gjurmë” duke refuzuar fëmijët e vegjël, që kërkonin të bënin ndonjë foto me të në stadium, me “selfiet” nga kabina e pilotit të avionit, se sa nga ...

Tifozët kuqezi “Messi, Messi”: Shikoni reagimin e Ronaldos (Video)

Telegrafi - 10.09.2015

Cristiano Ronaldo erdhi në Tiranë dhe la më shumë “gjurmë” duke refuzuar fëmijët e vegjël, që kërkonin të bënin ndonjë foto me të në stadium, me “selfiet” nga kabina e pilotit të avionit, se sa nga ...

VIDEO: “Messiiii, Messiiii!” – ja si iu kundërpërgjigj Ronaldo shqiptarëve

Gazeta Dita - 10.09.2015

Kristiano Ronaldo erdhi në Tiranë dhe la më shumë “gjurmë” duke refuzuar fëmijët e vegjël, që kërkonin të bënin ndonjë foto me të në stadium, me “selfiet” nga kabina e pilotit të avionit, se sa nga ...

Ajeti: Luajta i dëmtuar, me 100% do të jemi në Francë

Panorama Sport - 10.09.2015

Arlind Ajeti zbulon se nuk ka dashur të dalë nga loja, edhe pse është dëmtuar në 30 minutat e fundit ndaj Portugalisë. Mbrojtësi kuqezi, në një intervistë për gazetën kosovare “Telegrafi”, ka folur ...

Goli i Milot Rashicës në humbjen turpëruese 6:1 nga Portugalia (Video)

Zhurnal - 09.09.2015

Goli i Milot Rashicës në humbjen turpëruese 6:1 nga Portugalia (Video) Milot Rashica ka shënuar një gol të bukur në humbjen 6:1 nga Portuglia. Shqipëria U21 është turpëruar nga Portugalia U21 në ...

Ajeti luajti i lënduar, por e heshti Ronaldon në ‘Elbasan Arena’

Telegrafi - 09.09.2015

Arlind Ajeti ka luajtur edhe ndeshjen e dytë zyrtare me Kombëtaren e Shqipërisë duke treguar stabilitet dhe pjekuri në qendër të mbrojtjes. Betim Zeqiri Idhulli i ri i tifozëve shqiptar është ...

Shqipëria po humb nga Portugalia

Yll Press - 09.09.2015

Golat për portugezët i kanë shënuar Neves në minutën e 31, Lopes në të 36 dhe Silva në minutat 43 dhe 45. Shqipëria U21 është duke humbur në pjesën e parë nga Portugalia U21 me rezultat 4:0 në ...

Shpresa për faqe të zezë, Portugalia luan tenis

BalkanWeb - 09.09.2015

Kombëtarja e 21-vjeçarëve të Shqipërisë pësoi një humbje tenistike 6-1 përballë Portugalisë, në eliminatoret e “Euro 2017”. Nën-kampionët e Europës, fituan me lehtësi ndaj Shpresës, që me pesë ...

Shqipëria, edhe një ndeshje me Portugalinë

Yll Press - 09.09.2015

Humbja me Kombëtaren A duhet kaluar, pasi Shqipëria do të luajë me 21-vjeçarët e Portugalisë sot në orën 18:00 në stadiumin “Qemal Stafa”. Pas ekipit të parë, edhe i U-21 i Shqipërisë do të ndeshet ...

Flet Etrit Berisha: Goli moment shpërqendrimi, tani të mendojmë për Serbinë

LajmiFundit - 08.09.2015

Portieri Etrit Berisha pas humbjes nga Portugalia ka thënë se diferencën e bëjnë ekipet që luftojnë deri në fund. Berisha priti disa herë gjuajtje të portugezëve, por një goditje e Miguel Velosos në ...

Santos: Fitore e merituar, mund të kishim shënuar më shpejt

Top Channel - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos është shprehur shumë i lumtur me fitoren përballë Shqipërisë. Ai nuk ka fshehur respektin për Kombëtaren kuqezi, duke thënë se janë një skuadër shumë e mirë, ...

Shqipëria tronditet në kohën shtesë, pëson humbjen e parë në eliminatore

SOT - 08.09.2015

Shqipëria pëson humbjen e parë në këto eliminatore, duke u mundur nga Portugalia me rezultatin minimal 1-0. Kuqezinjtë zhvilluan një ndeshje të zakonshme me detyra mbrojtëse, por nuk ia doli të ...

Trajneri i Portugalisë e pranon lutjen e De Biasit

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Trajneri i Portugalisë e pranon lutjen e De Biasit Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016 Shqipëria e pafat, pëson humbjen e parë Cana: Humbëm ...

Ronaldo – Shqipëri, zbulohet gjithçka

Lajmi.net - 08.09.2015

Cristiano Ronaldo nuk ishte në nivelin e duhur të formës fizike në ndeshjen kundër Shqipërisë, ka bërë të ditur selektori i Portugalisë, Fernando Santos.

Ja çfarë po bëjnë në Serbi pas humbjes së Shqipërisë

Zhurnal - 08.09.2015

Ja çfarë po bëjnë në Serbi pas humbjes së Shqipërisë Serbi, mediat ironizojnë me Shqipërinë Në Serbi duket se ka nisur festa pas fitores së Portugalisë kundër Shqipërisë, me mediat më të mëdha të ...

Ja çfarë po bëjnë në Serbi pas humbjes së Shqipërisë

Lajm - 08.09.2015

Serbi, mediat ironizojnë me Shqipërinë Në Serbi duket se ka nisur festa pas fitores së Portugalisë kundër Shqipërisë, me mediat më të mëdha të fundit që e kanë përdorur ironinë në titujt për takimin.

Berisha ka një mesazh për tifozët shqiptarë

Lajmi.net - 08.09.2015

Etrit Berisha u ka bërë thirrje tifozëve shqiptare dhe ekipit që sa më parë ta harrojnë humbjen nga Portugalia dhe të mendojnë për ndeshjet e ardhshme.

Berisha ka një porosi për Kombëtaren

Zhurnal - 08.09.2015

Berisha ka një porosi për Kombëtaren Etrit Berisha e ka pranuar se humbja ndaj Portugalisë në çastet e fundit të ndeshjes ishte e dhimbshme. Por, portieri kosovar i bënë thirrje shokëve të skuadrës ...

Mesazhi i Ronaldos para largimit nga Shqipëria (FOTO)

Lajmi.net - 08.09.2015

Cristiano Ronaldo është shprehur i lumtur para largimit nga Shqipëria, pas fitores 1:0 të Portugalisë në Elbasan Arena. Cristiano Ronaldo është i lumtur që Portugalia e tij fitoi ndaj Shqipërisë me ...

Berisha: Duhet të mendojmë për ndeshjen e ardhshme

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Berisha: Duhet të mendojmë për ndeshjen e ardhshme Pepe tregohet i madh, bën shqiponjën (Foto) Kukeli e harron humbjen, e ka mendjen te Serbia Cana i përlotur gjatë ...

Ja çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare pas humbjes (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.09.2015

" Veloso bën të qajë Shqipërinë". Kështu kanë shkruan mediat ndërkombëtare pas ndeshjes Shqipëri-Portugali , e cila ishte në fokusin e të gjithëve mbrëmë.

Ronaldo luajti i lënduar ndaj Shqipërisë

Portalb - 08.09.2015

Lajme lidhur me temën Santosi me lajm të mirë për Shqipërinë Shqipëria pëson humbjen e parë Në një ambient impozant nis super sfida Shqipëri-Portugali Armenia i bën favor të madh Shqipërisë Formën jo ...

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin "Francë 2016" duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

Ronaldo luajti i lënduar ndaj Shqipërisë

Lajm - 08.09.2015

Formën jo të mirë të Cristiano Ronaldos të treguar mbrëmë në ndeshjen e Shqipërisë ndaj Portugalisë, menaxheri i skuadrës portugeze Fernando Santos, e arsyeton me faktin se portugezi ishe paraqitur ...

"La Gazzeta" notat e ndeshjes: Cana dhe Xhaka super, Ronaldo kalues (FOTO)

Albeu.com - 08.09.2015

Gazeta më e madhe në Itali, "La Gazzeta dello Sport" vlerëson Kombëtaren për paraqitjen shumë të mirë të bërë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Portugalisë.

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë (Foto)

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë (Foto) Mallkimi i Cikalleshit, nuk shënon në 11 ndeshje, por kjo nuk e shqetëson Berisha: Duhet të mendojmë për ndeshjen e ...

Humb Shqipëria, festojnë serbët (FOTO)

Lajmi.net - 08.09.2015

Humbja e Shqipërisë nga Portugalia i ka gëzuar mediat serbe. Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin “Francë 2016” duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë.

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë

Lajm - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin "Francë 2016" duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

Gazzetta dello Sport: Notat e ndeshjes Shqipëri – Portugali

Lajmi.net - 08.09.2015

"Gazzetta dello Sport" ka publikuar vlerësimet e futbollistëve për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Portugalisë. Gazeta më e madhe sportive në Itali, “LaGazzeta dello Sport” vlerëson Kombëtaren për ...

Mediat italiane vlerësojnë Kombëtaren shqiptare

LajmiFundit - 08.09.2015

Sfida e eliminatorëve të Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Portugalisë, e fituar në sekondat e fundit nga luzitanët 1-0, ka gjetur hapësira në medien botërore.

Mediat italiane pro Shqipërisë: Humbje e pamerituar me Portugalinë

Lajm - 08.09.2015

Sfida e eliminatoreve të “Euro 2016” mes Shqipërisë dhe Portugalisë, ka gjetur hapësira edhe në median italiane, e cila ka dalë pro ekipit shqioptar edhe pse ky humbi në sekondat e fundit.

Shqipëria, edhe një ndeshje me Portugalinë

Lajmi.net - 08.09.2015

Pas ekipit të parë, edhe i U-21 i Shqipërisë do të ndeshet sot kundër Portugalisë. Humbja me Kombëtaren A duhet kaluar, pasi Shqipëria do të luajë me 21-vjeçarët e Portugalisë sot në orën 18:00 në ...

Mediat italiane vlerësojnë lojën e Shqipërisë: Mbrojtje perfekte, e ka ende një motiv për të buzëqeshur

SOT - 08.09.2015

Sfida e eliminatorëve të Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Portugalisë, e fituar në sekondat e fundit nga luzitanët 1-0, ka gjetur hapësira në medien botërore.

Danezët: Faleminderit Portugali!

Top Channel - 08.09.2015

Humbja 0-1 ndaj Portugalisë në minutat e fundit është pasqyruar në të gjithë median ...

Mediat italiane: Humbje e pamerituar e Shqipërisë me Portugalinë

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Mediat italiane: Humbje e pamerituar e Shqipërisë me Portugalinë Çka tha Ronaldo pas fitores kundër Shqipërisë? 150 milionë euro për Ronaldon Guardiola e dridh Spanjën me ...

U21, Shqipëria për “hakmarrje” ndaj Portugalisë

Top Channel - 08.09.2015

Një natë më parë Kombëtarja shqiptare u mposht në 90 sekondat e fundit në ndeshjes ndaj Portugalisë në “Elbasan Arena”, por vetëm një ditë më pas shqiptarët do të ndeshen sërish me portugezët, por ...

Shqipëria, edhe një ndeshje me Portugalinë

Lajmeshqip - 08.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Shqipëria, edhe një ndeshje me Portugalinë Mediat italiane: Humbje e pamerituar e Shqipërisë me Portugalinë Çka tha Ronaldo pas fitores kundër Shqipërisë? 150 milionë euro ...

Shqipëria U-21 për “hakmarrje” ndaj Portugalisë

Albeu.com - 08.09.2015

Në “Qemal Stafa” në orën 18:00, Shqipëria U21, e përbërë me lojtarë që premtojnë shumë për të ardhmen, do të kërkojë të arrijë një rezultat pozitiv ndaj Portugalisë U21, që sezonin e kaluar arriti ...

Mediat e huaja komentojnë ndeshjen Shqipëri – Portugali

Portalb - 08.09.2015

Lajme lidhur me temën Skandal, Cikalleshi përplaset me policinë pasi i rrahën vëllain Ronaldo i gëzuar pas fitores ndaj Shqipëris (Foto) Ronaldo luajti i lënduar ndaj Shqipërisë Santosi me lajm të ...

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë

LajmiFundit - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin “Francë 2016” duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

Ertrit Berisha: Të tregojmë veten ndaj Serbisë dhe Armenisë

LajmiFundit - 08.09.2015

Nuk kishte çfarë t’i bënte atij goli fatal në kohën shtesë. Ishte faji i mbrojtjes, së vendosur gabim, që u hap “gafil” në momentin më të papërshtatshëm, kur kishim nisur të bënim llogari me një pikë ...

Shqipëria po humb nga Portugalia

Lajmi.net - 08.09.2015

Shqipëria U21 është duke humbur në pjesën e parë nga Portugalia U21 me rezultat 4:0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për Europanin e grupmoshave deri në 21 vjeç.

Portugalia turpëron Shqipërinë

Lajmi.net - 08.09.2015

Kombëtarja e Shqipërisë për grupmoshat U21 është turpëruar nga Portugalia U21, në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në Kampionat Europian për këtë grupmoshë.

Humbje katastrofike për "shpresat" e Kombëtares

Albeu.com - 08.09.2015

Humbja e Kombëtares Shqiptare 0-1 përballë Portugalisë e kemi përjetuar që të gjithë mjaft keq, aq më tepër që kjo humbje erdhi në fund të lojës. Mirëpo, ajo që ndodh me ekipin e shpresave të ...

Portugalia mund kombëtaren shqiptare për herë të dytë

LajmiFundit - 08.09.2015

Kombëtarja shqiptare e Shpresave pësoi humbjen e parë në kualifikueset e Europianit 2017. Kuqezinjtë e rinj u mundën me rezultatin e thellë 6 – 1 nga përfaqëusesja portugeze, nënkampione e kontinetit ...

U21, Shqipëria zhgënjen ndaj Portugalisë, mposhtet 1-6

Top Channel - 08.09.2015

Pritet një ndeshje pozitive për ekipin Shpresa të Shqipërisë në ndeshjen ndaj Portugalisë, por nuk rezultoi kështu, pasi nënkampionët e Europës arritën një fitore tenistike në “Qemal Stafa”, ...

Supergoli i Rashicës në humbjen ndaj Portugalisë (VIDEO)

Lajmi.net - 08.09.2015

Milot Rashica ka shënuar golin e vetëm për Shqipërinë U21 në humbjen nga Portugalia U21 me rezultat 6:1. Rashica shënoi një gol të bukur pas një kombinimi fenomenal me ...

Humbje katastrofike për "shpresat" e Kombëtares

SOT - 08.09.2015

Humbja e Kombëtares Shqiptare 0-1 përballë Portugalisë e kemi përjetuar që të gjithë mjaft keq, aq më tepër që kjo humbje erdhi në fund të lojës. Mirëpo, ajo që ndodh me ekipin e shpresave të ...

Trajneri i Portugalisë e pranon lutjen e De Biasit

Botasot - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, mendon se skuadra e tij e meritoi plotësisht fitoren ndaj Shqipërisë. Fernando Santos, i ka dhënë shpresa Shqipërisë duke theksuar se do ta mposhtin edhe ...

Santos: Të gëzuar që mposhtëm një skuadër të fortë si Shqipëria

Koha.net - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, në konferencën për shtyp pas ndeshjes është shprehur i lumtur që ka mposhtur Shqipërinë. “Mund të shënosh në fillim, por mund të realizosh në fund, pasi ...

Ja çfarë po bëjnë në Serbi pas humbjes së Shqipërisë

Botasot - 08.09.2015

Në Serbi duket se ka nisur festa pas fitores së Portugalisë kundër Shqipërisë, me mediat më të mëdha të fundit që e kanë përdorur ironinë në titujt për takimin. “Veloso hesht Elbasanin.

Çfarë shkruajnë mediat serbe për humbjen e Shqipërisë?

Telegrafi - 08.09.2015

Në Serbi duket se ka nisur festa pas fitores së Portugalisë kundër Shqipërisë. Mediat kanë ironizuar me humbjen e kombëtares shqiptare kundër Portugalisë. “Veloso hesht Elbasanin.

Berisha ka një porosi për Kombëtaren

Botasot - 08.09.2015

Etrit Berisha e ka pranuar se humbja ndaj Portugalisë në çastet e fundit të ndeshjes ishte e dhimbshme. Por, portieri kosovar i bënë thirrje shokëve të skuadrës ta harrojnë këtë humbje dhe të ...

Ronaldo ka luajtur me dhimbje ndaj Shqipërisë

Koha.net - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka mbrojtur mungesën e golave nga Cristiano Ronaldo duke thënë se mbrëmë ai luajti me dhimbje. Portugalia mbrëmë mposhti Shqipërinë në “Elbasan Arena”, me ...

Ronaldo ka luajtur me dhimbje ndaj Shqipërisë

Telegrafi - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka mbrojtur mungesën e golave nga Cristiano Ronaldo duke thënë se mbrëmë ai luajti me dhimbje. Portugalia mbrëmë mposhti Shqipërinë në “Elbasan Arena”, me ...

Ronaldo – Shqipëri, zbulohet e verteta

Botasot - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka mbrojtur mungesën e golave nga Cristiano Ronaldo duke thënë se mbrëmë ai luajti me dhimbje. Portugalia mbrëmë mposhti Shqipërinë në “Elbasan Arena”, me ...

"La Gazzeta dello Sport” ja si i noton futbollistët Shqipëri-Portugali!

Botasot - 08.09.2015

Gazeta më e madhe në Itali, "LaGazzeta dello Sport" vlerëson Kombëtaren për paraqitjen shumë të mirë të bërë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Portugalisë.

Kështu u notuan kuqezinjtë kundër Portugalisë (Foto)

Telegrafi - 08.09.2015

"Gazzetta dello Sport" ka publikuar vlerësimet e futbollistëve për ndeshjen mes Shqipërisë dhe Portugalisë. Gazeta më e madhe sportive në Itali, “LaGazzeta dello Sport” vlerëson Kombëtaren për ...

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë

Koha.net - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin "Francë 2016" duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

Futbollistët e Kombëtares të zhgënjyer për golin në kohën shtesë

ABC News - 08.09.2015

Mendonin se do të merrnin një tjetër pikë të rëndësishme, por goli I Portugalisë në kohën shtesë ia prishi planet lojtarëve të kombëtares shqiptare. Të zhgënjyer në fund të ndeshjes për mënyrën se si ...

Jehona mediatike pas ndeshjes

ABC News - 08.09.2015

Ka jehonë mediatike edhe në humbje. Përballja Shqipëri-Portugali, fituar nga miqtë, është pasqyruar gjerësisht në gazetat kryesore europiane Gazeta portugeze “A Bola” thekson se goli i Velosos bën që ...

Mediat italiane: Humbje e pamerituar e Shqipërisë me Portugalinë

Koha.net - 08.09.2015

Sfida e eliminatoreve të “Euro 2016” mes Shqipërisë dhe Portugalisë, ka gjetur hapësira edhe në median italiane, e cila ka dalë pro ekipit shqioptar edhe pse ky humbi në sekondat e fundit.

Fernando Santos i premton një “nder” të fundit shqiptarëve

ABC News - 08.09.2015

Trajneri i kombëtares portugeze, Fernando Santos u shpreh i lumtur për fitoren e vuajtur në “Elbasan Arena”. Tekniku bëri të ditur se skuadra e tij do të kërkojë të mundë edhe Danimarkën në ndeshjen ...

Shqipëria, edhe një ndeshje me Portugalinë

Telegrafi - 08.09.2015

Pas ekipit të parë, edhe i U-21 i Shqipërisë do të ndeshet sot kundër Portugalisë. Humbja me Kombëtaren A duhet kaluar, pasi Shqipëria do të luajë me 21-vjeçarët e Portugalisë sot në orën 18:00 në ...

Portugalia U-21 poshtëron Shqipërinë në “Qemal Stafa”

Mapo - 08.09.2015

Portugalia Under 21 poshtëron Shqipërinë në Qemal Stafa Postuar më: 08 Shtator 2015 20:21 Ka përfunduar me një humbje të turpshme për kuqezinjtë ndeshja e futbollit ndermjet ekipeve Shpresa U-21, ...

Shqipëria U21 zhgënjen ndaj Portugalisë, mposhtet 1-6

Koha.net - 08.09.2015

Pritej një ndeshje pozitive për ekipin Shpresa të Shqipërisë në ndeshjen ndaj Portugalisë, por nuk rezultoi kështu, pasi nënkampionët e Evropës arritën një fitore tenistike në “Qemal Stafa”, 6-1.

Shqipëria U21 mposhtet bindshëm nga portugezët (Video)

Telegrafi - 08.09.2015

Kombëtarja e Shqipërisë për grupmoshat U21, ka pësuar humbjen e parë për kualifikimet e kampionatit evropian. Portugezët nga minuta e parë deri në fund dominuan në ndeshje, me ç’rastë edhe fituan me ...

Portugalia U-21 poshtëron Shqipërinë në “Qemal Stafa”

Botasot - 08.09.2015

Ka përfunduar me një humbje të turpshme për kuqezinjtë ndeshja e futbollit ndermjet ekipeve Shpresa U-21, Shqiperi-Portugali. “Shpresat” tona u mundën me rezultatin e thellë 1-6, në takimin e ...

Jupi: Humbje e rëndë, mund të ngushtojmë diferencat

Botasot - 08.09.2015

Nuk mund të mungonte zhgënjimi në fjalët e Redi Jupit, trajnerit të kombëtares shqiptare të 21-vjecarëve, në përfundim të sfidës ndaj Portugalisë të cilën kuqezinjtë e vegjël e humbën me rezultatin e ...

Mediat serbe: Portugalia heshti Elbasanin

Java News - 08.09.2015

Në Serbi duket se ka nisur festa pas fitores së Portugalisë kundër Shqipërisë. Mediat kanë ironizuar me humbjen e kombëtares shqiptare kundër Portugalisë. “Veloso hesht Elbasanin.

Mesazhi i Ronaldos para largimit nga Tirana

Panorama Sport - 08.09.2015

Ylli u futbollit portugez, Cristiano Ronaldo, tentoi gjithçka që të shënonte mbrëmë në “Elbasan Arena”, por nuk ia arriti. Megjithatë Portugalia e tij doli me tre pikë nga kjo ndeshje, çka e bën ...

U21/ Tjetër sfidë me luzitanët, kuqezinjtë e Redi duan triumf

Panorama Sport - 08.09.2015

Sot do të jetë një tjetër përballje, ku në fushë do të jetë Shqipëria dhe Portugalia. Nuk do të riluhet ndeshja e Kombëtareve A, por do të jenë ekipet Shpresa që do të përballen.

Mediat italiane elozhe Shqipërisë: Humbje e pamerituar me Portugalinë

Gazeta Tema - 08.09.2015

Sfida e eliminatoreëve të Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Portugalisë, e fituar në sekondat e fundit nga luzitanët 1-0, ka gjetur hapësira në medien botërore.

Serbët i gëzohen humbjes së Shqipërisë: Tani kanë punë me ne, por në Elbasan do na provokojnë rëndë 3 herë

Gazeta Tema - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Kampionatin Europian “Francë 2016”, duke u mposhtur me rezultat minimal 0:1 prej Portugalisë. Kjo humbje i ka gëzuar mediat serbe, shkruan Zëri.

Mediat italiane pro Shqipërisë: Humbje e pamerituar me Portugalinë

Tetova Sot - 08.09.2015

Sfida e eliminatoreve të “Euro 2016” mes Shqipërisë dhe Portugalisë, ka gjetur hapësira edhe në median italiane, e cila ka dalë pro ekipit shqioptar edhe pse ky humbi në sekondat e fundit.

Mediat serbe i gëzohen humbjes së Shqipërisë

Durres Lajm - 08.09.2015

Shqipëria pësoi humbjen e parë në kualifikimet për Evropianin "Francë 2016" duke u mposhtur me rezultat minimal 1:0 kundër Portugalisë. Kjo humbje ka gëzuar mediat serbe.

Mediet italiane vlerësojnë Kombëtaren shqiptare

Gazeta Dita - 08.09.2015

Sfida e eliminatorëve të Euro 2016 mes Shqipërisë dhe Portugalisë, e fituar në sekondat e fundit nga luzitanët 1-0, ka gjetur hapësira në medien botërore.

Portugalia shkatërron Shpresat kuqezi

Gazeta Dita - 08.09.2015

Kombëtarja e 21-vjecarëve të Shqipërisë pësoi një humbje tenistike 6-1 përballë Portugalisë, në eliminatoret e Euro 2017. Nënkampionët e Europës, fituan me lehtësi ndaj Shpresës, që me pesë ndryshime ...

Ronaldo – Shqipëri, zbulohet e verteta

Republika - 08.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos ka mbrojtur mungesën e golave nga Cristiano Ronaldo duke thënë se mbrëmë ai luajti me dhimbje. Portugalia mbrëmë mposhti Shqipërinë në “Elbasan Arena”, me ...

Ronaldo luajti i lënduar kundër Shqipërisë

Kosova Live - 08.09.2015

Formën jo të mirë të Cristiano Ronaldos të treguar mbrëmë në ndeshjen e Shqipërisë ndaj Portugalisë, menaxheri i skuadrës portugeze Fernando Santos, e arsyeton me faktin se portugezi ishe paraqitur ...

Shqipëria U21 mposhtët bindshëm nga portugezët (Video)

Republika - 08.09.2015

Kombëtarja e Shqipërisë për grupmoshat U21, ka pësuar humbjen e parë për kualifikimet e kampionatit evropian. Portugezët nga minuta e parë deri në fund dominuan në ndeshje, me ç’rastë edhe fituan me ...

Ja kush është arbitri milioner i ndeshjes Shqipëri – Portugali

Shqipmedia - 07.09.2015

Jonas Eriksson do të jetë arbitri kryesor i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Portugalisë e cila do të luhet në stadiumin Elbasan Arena më 7 Shtator në orë 20-45.

Stërvitja e fundit e Ronaldos me shokë (FOTO-LAJM)

SOT - 07.09.2015

Portugalia ka bërë stërvitje në “Elbasan Arena”. Në fotot më sipër shihet Ronaldo dhe futbollistë të tjerë portugezë duke u stërvitur. Përpara i pret një ndeshje e vështirë.

Ronaldo me shokë bëhen gati për ndeshjen me Shqipërinë (Foto)

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Ronaldo me shokë bëhen gati për ndeshjen me Shqipërinë (Foto) ​Quaresma: Shqipëria është pranë kualifikimit në Euro 2016 Berisha nuk ka frikë nga Portugalia e as Ronaldo ...

Shqipëria në kërkim të ëndrrës Europiane

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën De Biazi e Gashi: Duam fitore e jo barazim Turqit të fortë për Holandën (Video) Femrat shqiptare çmenden pas Ronaldos (FOTO) Bardhi thirret nga Druloviq kundër Spanjës Një vit ...

Shqipëri- Portugali, "ëndrra" jonë vazhdon ...

Albeu.com - 07.09.2015

Sot jemi gati që të shkruajmë historinë. Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar. Kombëtarja mundte falë atij finalizimi të përsosur Portugalinë dhe ...

Ja si mund të na godasë Portugalia (Video)

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Ja si mund të na godasë Portugalia (Video) Ballisti mund të mungojë në ‘Elbasan Arena’, ja arsyeja Shqipëri – Portugali, Armeni – Danimarkë, sonte mund të vendoset gjithçka ...

Ronaldo "injoron" bukuroshet shqiptare, Quaresma jo (FOTO)

Albeu.com - 07.09.2015

Përfaqësuesja e Portugalisë është vendosur në Tiranë, por e gjithë vëmendja e njerëzve dhe mediave është e përqendruar te Cristiano Ronaldo . Lojtarët portugezë pas mbërritjes në aeroportin e Tiranës ...

Elbasani sot kuqezi, Shqipëria në kërkim të ëndrrës evropiane, por duhet të mposhtë Portugalinë

SOT - 07.09.2015

Elbasani sot do të jetë kuqezi, pasi do të hapë dyert për të pritur shqiptarët nga të gjitha trojet. Ata kanë ardhur nga shtete të ndryshme jo vetëm nga qytetet e Shqipërisë, për të mbështetur ...

Ja kush është "spiuni" i Portugalisë

Albeu.com - 07.09.2015

Eduardo, portieri i Dinamos së Zagrebit, i cili muajin e shkuar luajti ndaj Skënderbeut, ka luajtur rolin e “spiunit” në mediat portugeze, duke i qetësuar bashkëkombasit e tij për kushtet që do të ...

Eduardo i informon portugezët për “Elbasan Arenan” .

Lajmi.net - 07.09.2015

Portieri i Dinamo Zagrebit, Eduardo, i ka informuar portugezët për stadiumin në Elbasan, pasi vetë luajti para disa javësh me Dinamo Zagrebin. Informacionet e Eduardos kanë shërbyer si qetësim për ...

Eduardo i informon portugezët për “Elbasan Arenan”

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Eduardo i informon portugezët për “Elbasan Arenan” FSHF, 15 mijë euro premi për çdo futbollist të Kombëtares Ja si mund të na godasë Portugalia (Video) Ballisti mund të ...

Strategjia Anti-Portugali

Lajmi.net - 07.09.2015

Shqipëria do t’i përdorë kundërsulmet si armë kryesore në përballjen me Portugalinë. Të paktën në stërvitjet e Kombëtares i është kushtuar rëndësi kësaj forme të lojës.

Ronaldo përshëndet fansat nga Shqipëria (FOTO)

Albeu.com - 07.09.2015

Sot do të jetë përballja e madhe mes Shqipërisë dhe Portugalisë në "Elbasan Arena", ndërkohë që një ndër futbollistët më të përfolur të kësaj ndeshje padyshim që është Cristiano Ronaldo .

Ajeti e gjen 'ilaçin' për të ndalur Ronaldon (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.09.2015

Arlind Ajeti është i vendosur për ta ndalur sonte Cristiano Ronaldon me shokë, në njërën prej ndeshjeve më të rëndësishme kualifikuese për Evropianin e Francës.

Shqipëria dhe Portugalia në të njejtin hotel?

Lajmi.net - 07.09.2015

Hoteli “Univers” në qytetin e Elbasanit ka qenë preferencë për qëndrim e të dyja Kombëtareve. Trajneri i Portugalisë Fernando Santos e kishte zgjedhur hotelin “Univers” në Elbasan për të qëndruar ...

Atmosfera në Elbasan para ndeshjes me Portugalinë

Top Channel - 07.09.2015

Ndërkohë që kombëtarja shqiptare rriti shanset për kualifikimin në Euro 2016 pas barazimit në Danimarkë, atmosfera në qytetin e Elbasanit është ndezur edhe më shumë.

Atmosfera në Elbasan para ndeshjes me Portugalinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Ndërkohë që kombëtarja shqiptare rriti shanset për kualifikimin në Euro 2016 pas barazimit në Danimarkë, atmosfera në qytetin e Elbasanit është ndezur edhe më shumë.

Formacionet: Shqipëri – Portugali

Lajmi.net - 07.09.2015

Shqipëria dhe Portugalia takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për “EURO 2016”. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Shqipëria me sytë nga Armenia

Top Channel - 07.09.2015

Vëmendja e shqiptarëve është përqendruar e gjitha në Elbasan Arena, aty ku “Kuqezinjtë” do të përballen me Portugalinë e Cristiano Ronaldo-s në një sfidë që ka në dorë pjesën më të madhe të ëndrrës ...

Eduardo, “spiuni” i portugezëve: Ndeshja nuk do luhet në Tiranë, në kushtet skandaloze që gjetëm në 2009

SOT - 07.09.2015

Portieri i Dinamos së Zagrebit, Eduardo, i cili muajin e shkuar luajti ndaj Skënderbeut, ka luajtur rolin e “spiunit” në mediat portugeze, duke i qetësuar bashkëkombasit e tij për kushtet që do të ...

Ja çka ka Shqipëria më shumë se Portugalia sipas mediave spanjolle

Lajm - 07.09.2015

Sfida e kuqezinjëve ndaj Portugalisë është komentuar dhe nga mediat spanjolle. E përditshmja “AS” I kakushtuar një artikull të veçantë këtij takimi. “AS” shkruan se Shqipëria do të luajë për ...

Sfida e sotme, mediat Spanjolle: Portugalia ka Ronaldon, “arma” që do shkatërrojë murin shqiptar

SOT - 07.09.2015

Mediat spanjolle kanë komentuar sfidën e sotme të Portugalisë ndaj kuqezinjve, duke i kushtuar një artikull të veçantë këtij takimi. “AS” shkruan se Shqipëria do të luajë për historinë sonte ndaj ...

Shqipëri-Portugali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.09.2015

Gianni de Biasi duket se nuk do të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar të Shqipërisë për ndeshjen e sotme kundër Portugalisë. Trajneri i kuqezinjve do ta nisë ndeshjen me të njëjtën ...

Sali Berisha provokon Portugalinë: Ronaldo në kohën e gabuar në vendin e gabuar

Lajm - 07.09.2015

sh-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka deklaruar se portugezët në Shqipëri kanë ardhur me inatin e humbjes nga Shqipëria dhe se sipas tij ...

Koreografi spektakolare për ndeshjen Shqipëri – Portugali

Lajmi.net - 07.09.2015

Koreografia e tifozëve shqiptarë për ndeshjen ndaj portugezëve pritet të jetë spektakolare. Digitalb ka njoftuar se i ka bërë gati 13 mijë qeleshe (plisa) dhe 2 mijë fanella të cilat do t’u ...

"Elbasan Arena" me koreografi të veçantë (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.09.2015

Momentalisht po mbretëron një atmosferë fantastike jashtë stadiumit “ Elbasan Arena ”, por edhe brenda tij ka lëvizje që paralajmërojnë spektakël sonte.

Shqipëri-Portugali, në shifra dhe fakte

Albeu.com - 07.09.2015

Sonte do të jetë takimi i gjashtë midis këtyre dy ekipeve. Luzitanët kanë tri fitore kundër një të tillë të shqiptarëve. Barazim ka pasur në një rast, në Braga.

Po nxehet atmosfera para ndeshjes Shqipëri-Portugali

Zhurnal - 07.09.2015

Po nxehet atmosfera para ndeshjes Shqipëri-Portugali Shkup, 7 shtator - Sonte në Elbasan Arena, Shqipëria ka shansin që të bëjë hapin historik drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian në Futboll.

Abazi: Portugalinë e pret një atmosferë e nxehtë

Lajmi.net - 07.09.2015

Ish lojtari i Benfikas dhe skuadrave të tjera portugeze në vitet e 90-ta, Edmond Abazi ka folur për mediet portugeze lidhur me ndeshjen Shqipëri – Portugali.

”Elbasan Arena”, koreografi spektakolare për ndeshjen Shqipëri–Portugali

LajmiFundit - 07.09.2015

Koreografia e tifozëve shqiptarë për ndeshjen ndaj portugezëve pritet të jetë spektakolare Digitalb ka njoftuar se i ka bërë gati 13 mijë qeleshe (plisa) dhe 2 mijë fanella të cilat do t’u ...

Strategjia Anti-Portugali

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Strategjia Anti-Portugali Luis Nani kërcënon Kombëtaren shqiptare (Foto) Dallku: Barazimi ndaj Portugalisë i pranueshëm Shaqiri: Gjithmonë kam kërkuar të luaj në Ligën ...

Abazi: Portugalinë e pret një atmosferë e nxehtë

Zhurnal - 07.09.2015

Abazi: Portugalinë e pret një atmosferë e nxehtë Ish lojtari i Benfikas dhe skuadrave të tjera portugeze në vitet e 90-ta, Edmond Abazi ka folur për mediet portugeze lidhur me ndeshjen Shqipëri – ...

Elbasani plot bukuroshe, "nxehet" atmosfera (Foto)

Zhurnal - 07.09.2015

Elbasani plot bukuroshe, "nxehet" atmosfera (Foto) Në Elbasan vazhdon të jetë atmosferë e madhe para ndeshjes mes Shqipërisë dhe Portugalisë. Numri i madh i tifozëve shqiptarë po e karakterizon para ...

Ish-kryeministri Berisha flet për Cristiano Ronaldon

LajmiFundit - 07.09.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka deklaruar se portugezët në Shqipëri kanë ardhur me inatin e humbjes nga Shqipëria.

Sali Berisha – Ronaldos: Je në kohën e gabuar në Shqipëri

Lajmi.net - 07.09.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në faqen e tij në Facebook ka thënë se portugezët e kanë sjellë Ronaldon në kohën e gabuar.

Sali Berisha provokon Cristiano Ronaldon

Lajm - 07.09.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka deklaruar se portugezët në Shqipëri kanë ardhur me inatin e humbjes nga Shqipëria.

Ja surpriza e madhe e tifozëve Kuq e Zi në “Elbasan Arena”

LajmiFundit - 07.09.2015

Një flamuri gjigand kuqezi nuk do te mungoje në ndeshjen Shqiperi-Portugali. Tifozët Kuqezi janë përgatitur më së miri edhe për ndeshjen e madhe që do të zhvillohet sonte kundër Portugalisë.

​Ja flamuri gjigant që do të shpaloset në ‘Elbasan Arena’ (Foto)

Zhurnal - 07.09.2015

​Ja flamuri gjigant që do të shpaloset në ‘Elbasan Arena’ (Foto) Flamuri gjigant kuqezi nuk ka mundur të mungoj në një ndeshje si kjo kundër Portugalisë.

Flamuri gjigant që do të shpaloset në ‘Elbasan Arsena’

Lajmi.net - 07.09.2015

Në ndeshjen Shqipëri – Portugali tifozët do të shpalosin një flamur gjigant Tifozat Kuqezi do ta shpalosin një flamur gjigant në momentin e intonimit të himnit Kombëtar Më poshtë mund ta shihni se si ...

​Fillon festa në Elbasan (Foto)

Zhurnal - 07.09.2015

​Fillon festa n Elbasan (Foto) Në Elbasan tashmë ka filluar festa nga tifozët kuqezi të cilët po bëhen gati për sfidën kundër Portugalisë. Mijëra tifozë nga vende të ndryshme kanë udhëtuar sot në ...

​Sali Berisha i thotë Ronaldos, je në kohë dhe vendin e gabuar (Foto)

Zhurnal - 07.09.2015

​Sali Berisha i thotë Ronaldos, je në kohë dhe vendin e gabuar (Foto) Sali Berisha është optimist për fitoren e Kombëtares shqiptare. Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha i ka treguar ...

Formacionet Zyrtare: Shqipëri – Portugali

Lajmi.net - 07.09.2015

Shqipëria ndeshet me Portugalinë në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e “EURO 2016”. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet e të dyja ...

Formacionet zyrtare, Shqipëri – Portugali

Shqipmedia - 07.09.2015

Shqipëria: Berisha, Gjimshiti, Cana, Ajeti, Agolli, Xhaka, Kukeli, Abrashi, Gashi, Lenjani, Cikalleshi. Portugalia: Rui Patricio, Verinja, Pepe, Karvalho, Eliseu, Veloso, Danilo, Bernardo Silva, ...

Ja flamuri gjigant që do të shpaloset në ‘Elbasan Arena’ (Foto)

Lajm - 07.09.2015

Flamuri gjigant kuqezi nuk ka mundur të mungoj në një ndeshje si kjo kundër Portugalisë. Tifozat Kuqezi janë përgatitur më së miri edhe për ndeshjen e madhe që do të zhvillohet sonte kundër ...

​Formacionet zyrtare Shqipëria – Portugali

Zhurnal - 07.09.2015

​Formacionet zyrtare Shqipria Portugali Janë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes Shqipëri – Portugali. Shqipëria dhe Portugalia kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre të ...

Ndiqni LIVE ndeshjen Shqipëri - Portugali (LIVE)

Albeu.com - 07.09.2015

Shqipëria përballet sonte në "Elbasan Arena" me Portugalinë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2016. Për të gjithë ata që nuk kan mundësi të qëndrojnë para televizorit, Portali Albeu.com sjell këtu ...

Ja formacioni zyrtar i Portugalisë kundër Shqipërisë (FOTO)

Albeu.com - 07.09.2015

Federata Portugeze e Futbollit ka publikuar formacionin zyrtar të ndeshjes kundër Shqipërisë. Shihni më sipër foton e postuar nga Federata Portugeze e Futbollit.

Shqipëria, me të njëjtin formacion si ndaj danezëve edhe me Portugalinë

Top Channel - 07.09.2015

Kanë mbetur edhe pak minuta nga fillimi i takimit të shumëpritur mes Shqipërisë dhe Portugalisë, që do të zhvillohet duke nisur nga ora 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa janë publikuar edhe ...

Ndiqni live ndeshjen Shqipëri – Portugali

LajmiFundit - 07.09.2015

Shqipëria përballet sonte në “Elbasan Arena” me Portugalinë, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2016. Për të gjithë ata që nuk kan mundësi të qëndrojnë para televizorit, ju mund të shikoni këtu ...

Brenda dhomës së zhveshjes së Portugalisë

LajmiFundit - 07.09.2015

Kombëtarja Portugeze po zhvillon përgatitjet e fundit në prag të sfidës me Shqipërinë në “Elbasan Arena”. Në rrjetet sociale portugezët kanë postuar foto brenda dhomës së zhveshjes dhe stadiumit, i ...

Shqipëria me të njëjtin formacion si ndaj danezëve edhe me Portugalinë

LajmiFundit - 07.09.2015

Kanë mbetur edhe pak minuta nga fillimi i takimit të shumëpritur mes Shqipërisë dhe Portugalisë, që do të zhvillohet duke nisur nga ora 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa janë publikuar edhe ...

Minutat e para në ”Elbasan Arena”, tifozët thirrje kundër Ronaldos

LajmiFundit - 07.09.2015

Në një atmosferë fantastike në “Elbasan Arena”, në këto çaste ka nisur super ndeshja mes Shqipërisë dhe Portugalisë. Shqipëria dhe Portugalia përballen në kuadër të takimeve kualifikuese për ...

Në një ambient impozant nis super sfida Shqipëri-Portugali

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën Armenia i bën favor të madh Shqipërisë Mavraj mysafir i stërvitjes së kombëtares Policia shqiptare merr të gjitha masat para ndeshjes Shqipëri Portugali Berisha nuk frikësohet ...

E pabesueshme/ Portugalia mposht Shqipërinë në sekondat e fundit, përfundon ndeshja 1-0

SOT - 07.09.2015

Ka përfunduar ndeshja Shqipëri-Portugali me rezultatin 0-1 për kundërshtarin. Portugezët kanë shënuar golin e fitores në minutën e fundit shtesë. Goli për portugezët është shënuar nga futbollisti ...

Shqipëri – Portugali, mëkat, gabojmë në 30 sekondat e fundit

LajmiFundit - 07.09.2015

Shqiperia peson gol nga goditja e kendit ne 30 sekondat e fundit te tri minutave te kohes shtese. Miguel Veloso shenoi per Portugaline e cila tani merr tri piket me 15 pike ndersa Shqiperia ka 11 ...

Shqipëri – Portugali, dalin statistikat e pjesës së parë

LajmiFundit - 07.09.2015

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Portugali me rezultat 0-0. Portugezët ishin ata që rrezikuan më shumë, ndërsa nuk munguan as goditjet e Ronaldos.

Shqipëria humb në fund (VIDEO)

Lajmi.net - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbje nga Portugalia me rezultat 1:0. Golin e vetëm për portugezët e shënon Veloso me kokë. Edhe përkundër kësaj humbje Shqipëria akoma ka gjasa të mëdha për kualifikim në “EURO ...

Shqipëri-Portugali 0-1, portugezët shënojnë në minutat shtesë

Zhurnal - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali 0-1, portugezët shënojnë në minutat shtesë Elbasan, 7 shtator - Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në ndeshjen kundër Portugalisë. Kombëtarja shqiptare ka qenë e pa fat në ndeshjen ...

Humbje e dhimbshme, por na bënë krenar (VIDEO)

Albeu.com - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar një humbje të hidhur në Elbasan Arena kundër Portugalisë me rezultat 0-1, duke pësuar gol në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Shqipëria ka treguar lojë më të mirë në pjesën e ...

Shqipëria e pafat, pëson humbjen e parë

Lajmeshqip - 07.09.2015

(5) TË FUNDIT NGA RUBRIKA Skenarët se si Shqipëria mund të kualifikohet në Euro 2016 Shqipëria e pafat, pëson humbjen e parë Futbolli solidarizohet me refugjatët, klubet nisin angazhimet Prapaskena e ...

Shqipëria pëson humbjen e parë

Portalb - 07.09.2015

Lajme lidhur me temën Në një ambient impozant nis super sfida Shqipëri-Portugali Armenia i bën favor të madh Shqipërisë Mavraj mysafir i stërvitjes së kombëtares Shqipëria në kërkim të ëndrrës ...

Kuqezinjtë shijojnë për herë të parë humbjen

Lajm - 07.09.2015

Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me rezultat 1 me 0.

Statistikat: Shqipëri – Portugali (FOTO)

Lajmi.net - 07.09.2015

Shqipëria humbi nga Portugalia me një gol të shënuar në minutat shtesë nga Veloso. Mirëpo nëse i shohim statistikat e ndeshjes vërejmë se Kombëtarja e Shqipërisë nuk ka qenë larg asaj të Portugalisë ...

Shqipëri-Portugali 0-1, vjen humbja e parë për kuqezinjtë

Top Channel - 07.09.2015

Një Shqipëri e pafat, e cila ndëshkohet vetëm 90 sekonda nga vërshëllima e fundit me Portugalinë, e për më tepër kur kishim goditur edhe traversën me anë të Cikalleshit.

Kuqezinjtë shijojnë për herë të parë humbjen

Almakos - 07.09.2015

Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me rezultat 1 me 0.

Vlerësimet e lojtarëve: Shqipëri – Portugali

Lajmi.net - 07.09.2015

Janë publikuar vlerësimet e lojtarëve për ndeshjen Shqipëri Portugali. Shqipëria – Berisha 7, Cana 7.5, Ajeti 7, Gjimshiti 6.5, Kukeli 7, Agolli 6, Lenjani 6, Abrashi 5, Xhaka 8, Cikalleshi 7, Gashi ...

Shqipëri, jepuni një “shuplakë” tjetër portugezëve!

Botasot - 07.09.2015

Jepuni një “shuplakë” tjetër! Të kuptohemi drejt, e kemi fjalën në aspektin sportiv dhe jo si shuplaka e Telit kundrejt Ronaldos, që e la Shqipërinë me 10 veta në Bragë 5 vite më parë… E, megjithatë, ...

Shqipëri-Portugali, kuqezinjtë në kërkim të ëndrrës europiane

Mapo - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali, kuqezinjtë në kërkim të ëndrrës europiane Postuar më: 07 Shtator 2015 10:46 Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar.

Rikujtim: Çfarë e pret Ronaldon në Elbasan Arena (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Nuk është hera e parë që Cristiano Ronaldo luan në tokën shqiptare, por këtë herë të shpresojmë që ylli portugez të largohet kokulur. Edhe në vitin 2009 ishin ndeshur Shqipëria dhe Portugalia për ...

Ky është "spiuni" i Portugalisë në Shqipëri

Botasot - 07.09.2015

Portieri i Dinamo Zagrebit, Eduardo, i ka informuar portugezët për stadiumin në Elbasan, pasi vetë luajti para disa javësh me Dinamo Zagrebin. Informacionet e Eduardos kanë shërbyer si qetësim për ...

Shqipëria ndeshet për herë të 6-të me Portugalinë

ABC News - 07.09.2015

Mund të jetë kjo hera e mbarë. Ky gol i Bekim Balës në stadiumin e Averios na ka dhënë fitoren e vetme, deri tani ndaj Portugalisë, dhe ndoshta sonte mund të marrim një tjetër lajm të mirë.

Ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë

Telegrafi - 07.09.2015

Gianni de Biasi duket se nuk do të bëjë shumë ndryshime në formacionin startues të Shqipërisë për ndeshjen e sotme (e hënë) kundër Portugalisë. Burime të Telegrafit bëjnë të ditur se përzgjedhësi i ...

Pesë urdhrat e trajnerit të Portugalisë (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, po bën maksimumin që t’i motivojë lojtarët e tij para ndeshjes ndaj Shqipërisë. Santos gjatë gjithë kohës ka lënë të shkruara pesë fjalë në një tabelë, por ...

Përbërjet e mundshme Shqipëri-Portugali! Ja kush e ruan Ronaldon!  

Botasot - 07.09.2015

Pak orë na ndajnë nga sfida e madhe Shqipëri-Portugali, e vlefshme për eliminatorët për Euro 2016. Futbollistët shqiptarë janë të mobilizuar për të dhuruar një lojë të madhe dhe duan fitoren, që ...

CR7 niset drejt Elbasanit ‘me stil’, nuk mungojnë ngacmimet (Video)

Telegrafi - 07.09.2015

Përfaqësuesja e Portugalisë ka udhëtuar në mesditë drejt qytetit të Elbasanit, ku do të zhvillohet ndeshja kualifikuese për ‘Euro 2016’ kundër Shqipërisë.

Shqipëri-Portugali, Elbasani “vishet kuqezi”, mijëra tifozë nëpër rrugë

Ora news - 07.09.2015

Elbasani është veshur kuqezi në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali. Flamujt dhe aksesore të tjerë me simbolet shqiptare janë ekspozuar përgjatë bulevardit kryesore te qytetit.

Koreografi speciale për ndeshjen Shqipëri-Portugali

Botasot - 07.09.2015

Mbretëron një atmosferë impozante jashtë stadiumit “Elbasan Arena”, mirëpo edhe brenda tij ka lëvizje që paralajmërojnë spektakël sonte. Ndeshja Shqipëri-Portugali luhet sonte në orën 20.45, e ...

Shqipëri-Portugali me koreografi të veçantë [foto]

Koha.net - 07.09.2015

“Elbasan Arena” është gati për ndeshjen Shqipëri-Portugali, që do të fillojë në ora 20:45. Në stadium do të jetë një koreografi e cila do të krijohet me anë të 13 mijë qeleshe dhe 2 mijë fanellave ...

Atmosfera në Elbasan para ndeshjes me Portugalinë

Yll Press - 07.09.2015

Tashmë, përveç tregtarëve të simboleve kombëtare që kanë mbushur rrugët, me kuqezi janë veshur edhe tavolinat e bareve, kamarierët, ballkonet dhe makinat.

Shqipëria ka grupin, Portugalia ka Ronaldon

Botasot - 07.09.2015

“AS” shkruan se Shqipëria do të luajë për historinë sonte ndaj luzitanëve në “Elbasan Arena”. Pasi djemtë e De Biazit shënuan fitore në Portugali 0-1, pas së cilës u dorëhoq dhe tranjeri Paulo Bento.

Fillon të mbushet Elbasani (Video)

Telegrafi - 07.09.2015

Qyteti i Elbasanit ka filluar të mbushet që tani edhe pse ende ka kohë për ndeshjen kundër Portugalisë. Shqipëria dhe Portugalia do të ndeshën në 20:45 në ‘Elbasan Arena’ dhe tifozët shqiptarë nga të ...

Shqipëri-Portugali me koreografi të veçantë (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

“Elbasan Arena” është gati për ndeshjen Shqipëri-Portugali, që do të fillojë në ora 20:45. Në stadium do të jetë një koreografi e cila do të krijohet me anë të 13 mijë qeleshe dhe 2 mijë fanellave ...

Shifra dhe fakte për ballafaqimet Shqipëri-Portugali

Telegrafi - 07.09.2015

Shqipëria është e pamposhtur në Grupin I kualifikues, një “kockë e fortë” për këdo, edhe për Portugalinë, por historia e përballjeve mes këtyre dy kombëtareve favorizon luzitanët.

Berisha: Ronaldo ka ardhur në vendin e gabuar, ne do të fitojmë! (Foto)

Botasot - 07.09.2015

Ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha ka komentuar ndeshjen ndërmjet Shqipërisë dhe Portugalisë e cila do të zhvillohet sonte në stadiumin e Elbasanit.

Berisha në opozitë edhe me Ronaldon: Ke ardhur në kohën e gabuar, do të të mposhtim!

Mapo - 07.09.2015

Berisha në opozitë edhe me Ronaldon: Ke ardhur në kohën e gabuar, do të të mposhtim! Postuar më: 07 Shtator 2015 17:22 Nga Sali Berisha Te dashur miq, sonte ne Elbasan Arena luan kombetarja jone me ...

Atmosferë kuqezi në prag të ndeshjes, ja si po pritet Shqipëri-Portugali

Mapo - 07.09.2015

Atmosferë kuqezi në prag të ndeshjes, ja si po pritet Shqipëri-Portugali Postuar më: 07 Shtator 2015 17:47 Të gjithë e presin me ankth ndeshjen e sotme Shqipëri-Portugali në Elbasan.

Historia e përballjes Shqipëri-Portugali (Foto)

Botasot - 07.09.2015

Të besuarit e Fernando Santosit kanë një seri prej pesë fitoresh radhazi në kualifikuese, pas një fillimi të keq, pikërisht përballë shqiptarëve, me të cilët Portugalia humbi 1-0 në Aveiro.

Sali Berisha: Ronaldo në kohën e gabuar dhe në vendin e gabuar

Telegrafi - 07.09.2015

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha përmes një postimi në profilin e tij në Facebook ka deklaruar se portugezët në Shqipëri kanë ardhur me inatin e humbjes nga Shqipëria.

Euro 2016, Shqipëri-Portugali, Elbasani “vishet kuqezi”, mijëra tifozë nëpër rrugë (Foto)

Botasot - 07.09.2015

Elbasani është veshur kuqezi në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali. Flamujt dhe aksesore të tjerë me simbolet shqiptare janë ekspozuar përgjatë bulevardit kryesore te qytetit.

Brenda dhomës së zhveshjes së Portugalisë

Botasot - 07.09.2015

Kombëtarja Portugeze po zhvillon përgatitjet e fundit në prag të sfidës me Shqipërinë në “Elbasan Arena”. Në rrjetet sociale portugezët kanë postuar foto brenda dhomës së zhveshjes dhe stadiumit, i ...

Shqipëri-Portugali 0-1, kuqezinjtë ndëshkohen në minutën e dytë shtesë, pësojnë humbjen e parë!

BalkanWeb - 07.09.2015

*Elbasani vishet Kuq e Zi Armeni- Danimarkë 0-0, rriten shanset e Shqipërisë *Barazimi Armeni-Danimarkë “dhuratë” për Kombëtaren *Cristiano Ronaldo shfaqet rrezikshëm, godet shtyllën, Berisha e ndal ...

Ky është flamuri gjigant që do të shfaqet sonte në Elbasan Arena (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Nuk do të mungojnë befasitë për lojtarët e Kombëtares as në ndeshje kundër Portugalisë. Një flamur gjigant do të shpaloset prapa portës nga tifozët shqiptarë.

Pacoli në Elbasan Arena: A do të fitojë Shqipëria?

Telegrafi - 07.09.2015

Biznesmeni kosovar, Behgjet Pacolli, ndodhet në Elbasan Arena dhe është gati për ndeshjen Shqipëri - Portugali. Pacolli ishte i pranishëm edhe në Kopenhagë ku në rrjetet sociale kishte shkruar se ai ...

Ja flamuri gjigant që do të shpaloset në ‘Elbasan Arena’

Botasot - 07.09.2015

Flamuri gjigant kuqezi nuk ka mundur të mungoj në një ndeshje si kjo kundër Portugalisë. Tifozat Kuqezi janë përgatitur më së miri edhe për ndeshjen e madhe që do të zhvillohet sonte kundër ...

Ronaldo me shokë arrin në ‘Elbasan Arena’ (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Lojtarët e Portugalisë së bashku me yllin e tyre, Cristiano Ronaldo, kanë arritur në ‘Elbasan Arena’. Ajo që bie në sy janë masat e rrepta të sigurisë, ku për këtë ndeshje janë angazhuar diku rreth ...

Formacionet zyrtare

Telegrafi - 07.09.2015

Ashtu siç njoftuam më herët, Shqipëria do të startojë me të njëjtin formacion me të cilin luajti kundër Danimarkës. Gianni de Biasi do të luajë me një sulmues klasik që është Sokol Cikalleshi, i cili ...

Formacionet zyrtare, Shqipëri - Portugali

Koha.net - 07.09.2015

Shqipëria dhe Portugalia kanë publikuar formacionet zyrtare për sfidën e së hënës në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016. Shqipëria: Berisha, Gjimshiti, Cana, Ajeti, Agolli, Xhaka, Kukeli, ...

Formacionet zyrtare Shqipëri–Portugali

Mapo - 07.09.2015

Formacionet zyrtare Shqipëri–Portugali Postuar më: 07 Shtator 2015 20:13 Janë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes Shqipëri – Portugali. Shqipëria dhe Portugalia kanë publikuar formacionet ...

Ndodh edhe kjo: Tifozët portugez me fanella kuqezi dhe qeleshe (Foto)

Botasot - 07.09.2015

Tifozët portugez kanë zgjedhur një mënyrë shumë të mirë se si mos të ngacmohen nga tifozët. Ata kanë veshur fanellat kuqezi dhe kanë vendosur qeleshe në kokë dhe dallimi i tyre i vetëm nga tifozët ...

Tifozët portugezë me fanella kuqezi dhe qeleshe (Foto)

Telegrafi - 07.09.2015

Tifozët portugez kanë zgjedhur një mënyrë shumë të mirë se si mos të ngacmohen nga tifozët. Ata kanë veshur fanellat kuqezi dhe kanë vendosur qeleshe në kokë dhe dallimi i tyre i vetëm nga tifozët ...

Formacionet zyrtare Shqipëri–Portugali

Botasot - 07.09.2015

Janë publikuar formacionet zyrtare para ndeshjes Shqipëri – Portugali. Shqipëria dhe Portugalia kanë publikuar formacionet zyrtare para takimit të tyre të vlefshëm për kualifikimet për Euro 2016.

LIVE: Shqipëri-Portugali

Telegrafi - 07.09.2015

Shqipëria është nikoqir i Portugalisë për të zhvilluar ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2016’, të vlefshme për Grupin I. Telegrafi ju mban të informuar për rrjedhën e sfidës..

Shqipëri-Portugali 0-1, goli në minutat shtesë prish gëzimin e shqiptarëve

Ora news - 07.09.2015

Ka përfunduar me rezultaton 0-1, ndeshja mes Shqipërisë dhe Portugalisë në “Elbasan Arena”. Një ndeshje e vështirë për kuqezinjtë, e cila prishi festën e shqiptarëve.

Shqipëri - Portugali LIVE

Koha.net - 07.09.2015

Shqipëria dhe Portugalia luajnë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016. Informacionet në kohë reale, i keni më afër përmes portalit koha.net. 5’ – Deri tani lojë e barabartë.

Live: Shqipëri-Portugali 0:0

Botasot - 07.09.2015

1' Filloi super ndeshja, super derbi mes Shqipërisë dhe Portugalisë. Gjyqtari Jonas Eriksson jep shenjë për fillimin e takimit në "Elbasan Arena". Stadiumi ‘Elbasan Arena’ është i mbushur plotë e ...

Ronaldo ‘injoron’ bukuroshet shqiptare, Quaresma afrohet dhe bën foto

BalkanWeb - 07.09.2015

TIRANE – Përfaqësuesja e Portugalisë është vendosur në Tiranë, por e gjithë vëmendja është e përqendruar te Cristiano Ronaldo. Lojtarët portugezë pas mbërritjes në aeroportin e Tiranës janë vendosur ...

Shqipëri-Portugali 0-0 pjesa e parë, Ronaldo rreziku kryesor

Mapo - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali 0-0 pjesa e parë, Ronaldo rreziku kryesor Postuar më: 07 Shtator 2015 21:34 Ka nisur më në fund edhe sfida e madhe dhe e shumëpritur mes Shqipërisë dhe Portugalisë, në “Elbasan ...

Statistikat e pjesës së parë

Telegrafi - 07.09.2015

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Shqipëri-Portugali me rezultat 0-0. Portugezët ishin ata që rrezikuan më shumë, ndërsa nuk munguan as goditjet e Ronaldos.

Shqipëria pëson humbjen e parë

Koha.net - 07.09.2015

Portugalia ia ka shkaktuar humbjen e parë Shqipërisë në kuadër të Grupit I kualifikues për Euro 2016 duke e mposhtur në “Elbasan Arena” me rezultat 1 me 0.

Befasia qe mberrin 90 sekonda nga fundi

Mapo - 07.09.2015

Befasia qe mberrin 90 sekonda nga fundi Postuar më: 07 Shtator 2015 22:46 ​Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në ndeshjen kundër Portugalisë. Kombëtarja shqiptare ka qenë e pa fat në ndeshjen kundër ...

Ronaldo largohet nga “Elbasan Arena” në masa të rrepta sigurie

Koha.net - 07.09.2015

Cristiano Ronaldo raportohet se është larguar nga “Elbasan Arena” në masa të rrepta sigurie. Kombëtarja e tij mposhti Shqipërinë në fund të ndeshjes me rezultat 1 me 0 dhe pas takimit ylli i Real ...

Berisha: Duhet të mendojmë për ndeshjen e ardhshme

Koha.net - 07.09.2015

Portieri Etrit Berisha pas humbjes nga Portugalia ka thënë se diferencën e bëjnë ekipet që luftojnë deri në fund. Berisha priti disa herë gjuajtje të portugezëve, por një goditje e Miguel Velosos në ...

Ndaleni dhe hyni në histori!

Panorama Sport - 07.09.2015

Jepuni një “shuplakë” tjetër! Të kuptohemi drejt, e kemi fjalën në aspektin sportiv dhe jo si shuplaka e Telit kundrejt Ronaldos, që e la Shqipërinë me 10 veta në Bragë 5 vite më parë… E, megjithatë, ...

Shqipëri-Portugali, kuqezinjtë në kërkim të ëndrrës Europiane

VeqSport - 07.09.2015

Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar. Kombëtarja mundte falë atij finalizimi të përsosur Portugalinë dhe niste rrugëtimin e saj drejt Francës.

Frika e kuqezinjve, Ronaldo dhe goditjet standarde

Gazeta Dita - 07.09.2015

Sulmi i Portugalisë, i udhëhequr nga Cristiano Ronaldo është pjesa të cilës Shqipëria i trembet më së shumti. De Biasi me stafin e tij po punojnë të marrin të gjitha masat, për të mbyllur sa më mirë ...

Sot Shqipëri-Portugali, kuqezinjtë 400 mijë euro në rast fitoreje

Java News - 07.09.2015

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të kërkojë mbrëmjen e sotme në orën 2:45, në stadiumin “Elbasan Arena”, përballë Portugalisë vazhdimin e ëndrrës për një kualifikim në kampionatin europian të ...

Në kërkim të ëndrrës europiane

Gazeta Tema - 07.09.2015

Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar. Kombëtarja mundte falë atij finalizimi të përsosur Portugalinë dhe niste rrugëtimin e saj drejt Francës.

Statistikat, Portugalia favorite me Shqipërinë

Gazeta Dita - 07.09.2015

Portugalia vjen si favorite në Shqipëri për sfidën që mund të vendosë shumë për kualifikimin e kuqezinjve në Euro 2016, jo vetëm për faktin që luzitanët kanë në përbërje Cristiano Ronaldon, por edhe ...

Ronaldo acaron tifozët shqiptarë

Panorama Sport - 07.09.2015

Portugalia zhvilloi dje stërvitjen e parë dhe të fundit në tokën shqiptare para ndeshjes me kuqezinjtë. Pritej që seanca të kryhej në “Elbasan Arena”, aty ku do të zhvillohet edhe takimi i sotëm, por ...

Santos: Shqipëria meriton respekt, por sot fitojmë ne

Panorama Sport - 07.09.2015

Sërish elozhe. Edhe trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka vlerësuar kuqezinjtë me në krye trajnerin Xhani De Biazi. Sipas numrit një të pankinës së luzitanëve, kjo do të jetë një ndeshje e ...

Kombëtaret rrezikuan të qëndronin në një hotel

Panorama Sport - 07.09.2015

Përpara zhvillimit të një ndeshjeje në transfertë, çdo ekip dërgon përfaqësuesit e saj për të studiuar vendin se ku mund të akomodohet skuadra në ditët e qëndrimit në atë qytet ku do të luhet takimi.

Të pafat! Kuqezinjtë pësojnë humbjen e parë, i gjunjëzon goli i Velosos në fundin e ndeshjes

Panorama Sport - 07.09.2015

SHQIPËRI – PORTUGALI 0-1 Golat: Miguel Veloso 90+3′ SHQIPËRIA: 1. Berisha, 6. Gjimshiti, 7. Agolli, 15. Ajeti, 3. Lenjani, 5. Cana, 13. Kukeli, 14. Xhaka, 22. Abrashi (8. Basha 53′), 11. Gashi (21.

Ndeshja me Portugalinë, ndizet atmosfera, Elbasani vishet kuqezi

Java News - 07.09.2015

Ndeshja me Portugalinë, ndizet atmosfera, Elbasani vishet kuqezi Pak orë para ndeshjes me Portugalinë, atmosfera në qytetin e Elbasanit është ndezur edhe më shumë.

Shqipëri-Portugali, historaia e 5 përballjeve mes tyre

Java News - 07.09.2015

Portugalia dhe Shqipëria janë përballur pesë herë gjatë historisë së kualifikimeve për Kampionate Botërore, Europiane, apo edhe ndeshje miqësore, me portugezët që kanë bilanc pozitiv nga këto takime.

Shqipëri-Portugali, kuqezinjtë në kërkim të ëndrrës Europiane

Durres Lajm - 07.09.2015

Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar. Kombëtarja mundte falë atij finalizimi të përsosur Portugalinë dhe niste rrugëtimin e saj drejt Francës.

Formacionet: Shqipëri – Portugali

Tetova Sot - 07.09.2015

Shqipëria dhe Portugalia takohen sonte në kuadër të kualifikimeve për “EURO 2016”. Më poshtë mund t’i gjeni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave sipas Panorama Sport.

Mediat spanjolle vlerësojnë kuqezinjtë: Portugalia ka Ronaldon, Shqipëria grupin

Panorama Sport - 07.09.2015

Sfida e kuqezinjëve ndaj Portugalisë është komentuar dhe nga mediat spanjolle. E përditshmja “AS” I kakushtuar një artikull të veçantë këtij takimi. “AS” shkruan se Shqipëria do të luajë për ...

Kjo është atmosfera në Elbasan para ndeshjes me Portugalinë

Tetova Sot - 07.09.2015

Ndërkohë që kombëtarja shqiptare rriti shanset për kualifikimin në Euro 2016 pas barazimit në Danimarkë, atmosfera në qytetin e Elbasanit është ndezur edhe më shumë.

Koreografi spektakolare për ndeshjen Shqipëri – Portugali (FOTO)

Tetova Sot - 07.09.2015

Koreografia e tifozëve shqiptarë për ndeshjen ndaj portugezëve pritet të jetë spektakolare. Digitalb ka njoftuar se i ka bërë gati 13 mijë qeleshe (plisa) dhe 2 mijë fanella të cilat do t’u ...

Atmosferë kuqezi në prag të ndeshjes (FOTO)

Tetova Sot - 07.09.2015

Të gjithë e presin me ankth ndeshjen e sotme Shqipëri-Portugali në Elbasan. Në fushë do të dalin Ronaldo me shokë përballë kombëtares së De Biasi-t. Në rast të një fitoreje Shqipëria do të shkruante ...

“Elbasan Arena” me koreografi të veçantë

Gazeta Dita - 07.09.2015

Momentalisht po mbretëron një atmosferë fantastike jashtë stadiumit “Elbasan Arena”, por edhe brenda tij ka lëvizje që paralajmërojnë spektakël sonte.

FOTO/ Atmosfera në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali

Java News - 07.09.2015

FOTO/ Atmosfera në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali Shqipëria synon të hedhë sot një hap të rëndësishëm drejt fazës finale të Euro 2016. Kombëtarja synon fitoren ndaj ekipit që kryeson Grupin I, ...

Shqipëri-Portugali, Berisha i dërgon mesazh Ronaldos

Java News - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali, Berisha i dërgon mesazh Ronaldos Ish kryeministri Sali Berisha në prag të ndeshjes Shqipëri-Portugali ka komentuar këtë sfidë. Në një postim në rrjetin social Facebook, ai ...

Formacionet zyrtare për ndeshjen Shqipëri-Portugali

Gazeta Tema - 07.09.2015

Kanë mbetur edhe pak minuta nga fillimi i takimit të shumëpritur mes Shqipërisë dhe Portugalisë, që do të zhvillohet duke nisur nga ora 20:45 në “Elbasan Arena”, ndërsa janë publikuar edhe ...

Tifozët portugez me fanella kuqezi dhe qeleshe (FOTO)

Tetova Sot - 07.09.2015

Tifozët portugez kanë zgjedhur një mënyrë shumë të mirë se si mos të ngacmohen nga tifozët kosovarë. Ata kanë veshur fanellat kuqezi dhe kanë vendosur qeleshe në kokë dhe dallimi i tyre i vetëm nga ...

Fillon derbi Shqipëri -Portugali, Kombëtarja një hap larg ëndrrës europiane

Tetova Sot - 07.09.2015

Elbasan Arena” është ndezur kuqezi. Gjithçka është gati për sfidën e shumëpritur me Portugalinë e Cristiano Ronaldos. Sfida e sotme është e vlefshme për kualifikueset e Euro 2016 në Francë.

Këtu mund ta ndiqni LIVE ndeshjen Shqipëri – Portugali (VIDEO)

Tetova Sot - 07.09.2015

Elbasan Arena” është ndezur kuqezi. Ka filluar sfida e shumëpritur me Portugalinë e Cristiano Ronaldos. Sfida e sotme është e vlefshme për kualifikueset e Euro 2016 në Francë.

Live pjesa e dytë: Shqipëri-Portugali 0:0

Tetova Sot - 07.09.2015

(E Plotesuar) Sapo ka filluar edhe pjesa e dytë e ndeshjes Shqipëri- Portugali, ku pjesa e parë perfrundoi pa gola. ***************** Përfundoi pjesa e parë, (Shqipëri-Portugali, 0:0 ) 43′ Amir ...

Shqipëri-Portugali, pa gol pjesa e parë. Shpresë e kuqezinjve

Durres Lajm - 07.09.2015

– Kuqezinjtë e kanë mbyllur me barazim pjesën e parë të ndeshjes me Portugalinë. Megjithë lojën e vështirë përballë portugezëve, rezultati nuk ka ndryshuar.

Shqipëri-Portugali/ Pjesë e parë e dobët, shtyllë e Ronaldos

Java News - 07.09.2015

Shqipëri-Portugali/ Pjesë e parë e dobët, shtyllë e Ronaldos Ndeshja delikate me Portugalinë ka lënë pas pjesën e parë. Lojë jo e mirë e ekipit tonë që u mundua të mbrojë, më shume sesa të rrezikojë ...

Shqipëria e pafat, Portugalia fitoi në minutën e fundit

Tetova Sot - 07.09.2015

Shqipëria ishte e pafat, kur Veloso me kokë nga rreth 10-11 metra shënoi për epërsinë 0:1 të Portugalisë. ...

Shqipëria “këputet” në minutën e fundit, pëson 1 gol

Durres Lajm - 07.09.2015

– Portugalia dhe Ronaldo e kanë pasur shumë të vështirë të fitojnë ndeshjen e sotme në Elbasan me kombëtaren kuq e zi. Një ndeshje me plot të papritura dhe ankth, sidomos në pjesën e dytë për ...

Portugalia mundi Shqipërinë me rezultatin 1:0

InfoGlobi - 07.09.2015

Është një me zero në favor të Portugalisë rezultati i ndeshjes shumë të mirëpritur me kombëtaren e Shqipërisë. Mbyllet me humbje për Kombëtaren ndeshja përballë Portugalisë në “Elbasan Arena”, për ...

Shqipëria pa fat, humb në fund

VeqSport - 07.09.2015

Portugalia ndëshkon në fund Shqipërinë. Luzitanët fitojnë në “Elbasan Arena” 1-0 falë golit të Velosos në minutën e dytë të shtesës. Ashtu si në pjesën e parë, Portugalia rrezikoi në portën e ...

Shqipëria bie në minutën e fundit, fiton Portugalia

Gazeta Tema - 07.09.2015

Minuta e fundit ka qenë fatale për Shqipërinë. Ekipi ynë kombëtar është mposhtur vetëm në minutën e ’92 me Portugalinë, duke pësuar një gol nga Miguel Veloso.

Reagojnë mediat serbe: Ja si e quajnë lojën e Shqipërisë dhe fitorën e Portugalisë (FOTO)

Tetova Sot - 07.09.2015

Portali serb ”Blic” ka shkruar për ndeshjen e sontme të cilën Shqipëria e zhvilloi në stadiumin ”Elbasan Arena” në Elbasan kundër Portugalisë. ”Portugezët kanë luftuar kundër shqiptarëve, ku në ...

Santos: Shqipëria e fortë, rëndësi ka të fitosh ndaj ekipeve të tilla

Panorama Sport - 07.09.2015

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, në konferencën për shtyp pas ndeshjes nuk do ta fshihte kënaqësinë e fitores ndaj Shqipërisë edhe pse ajo u arrit në çastet e fundit.

Sonte Shqipëri-Portugali, vazhdon ëndrra e kuqezinjëve

Kosova Live - 07.09.2015

Sot Kombëtarja e Shqipërisë është gati që ta shkruajë historinë. Një vit më parë, një gol i Bekim Balajt shënonte fitoren më të madhe të futbollit shqiptar, atë kundër Portugalisë.

Këtu mund ta ndiqni LIVE ndeshjen Shqipëri – Portugali (VIDEO)

Republika - 07.09.2015

“Elbasan Arena” është ndezur kuqezi. Ka filluar sfida e shumëpritur me Portugalinë. Kuqezinjtë do ta kërkojnë një rezultat të favorshëm, për t’iu afruar kualifikimit në evenimentin që do të mbahet në ...

Euro 2016, Shqipëri-Portugali 0-1, portugezët shënojnë në minutat shtesë

Republika - 07.09.2015

Ka përfunduar me rezultaton 0-1, ndeshja mes Shqipërisë dhe Portugalisë në “Elbasan Arena”. Një ndeshje e vështirë për kuqezinjtë, e cila prishi festën e shqiptarëve.

Shqipëria e pafat, mposhtet në fund nga Portugalia

Kosova Live - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në ndeshjen kundër Portugalisë, e cila është edhe e para në kuadër të grupeve. Kombëtarja shqiptare ka qenë e pa fat në ndeshjen kundër Portugalisë, pasi ka pësuar ...

Ja statistikat e ndeshjes Shqipëri-Portugali

Kosova Live - 07.09.2015

Shqipëria ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore për evropianin që do të mbahet vitin e ardhshëm në Francë. ‘Kuqezinjtë’ pësuan 0:1 nga Portugalia dhe atë në minutën e fundit të takimit.