TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shqiptarët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lyonit (FOTO)

Portalb - 19.06.2016

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar. Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ...

Shqiptarët "pushtojnë" Lionin, ja sa pritet të jenë në stadium (FOTO)

Albeu.com - 19.06.2016

Lioni pritet të pushtohet sot nga tifozët kuqezi . Nga të dhënat e fundit që vijnë nga Franca në stadium për të ndjekur sfidën e fundit të Kombëtares do të jenë rreth 19 mijë tifozë.

Nuk ia keni idenë sa dhjetëra mijëra shqiptarë do të jenë sonte në stadium

Lajmi.net - 19.06.2016

Lioni pritet të pushtohet sot nga tifozët kuqezi. Nga të dhënat e fundit që vijnë nga Franca në stadium për të ndjekur sfidën e fundit të Kombëtares do të jenë mbi 25 mijë tifozë.

Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë!

Zeri - 19.06.2016

I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe përsërisnin me zërin ...

Shqiptarët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lyonit (Foto)

Gazeta Express - 19.06.2016

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar. Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ...

Lyoni mbushet me flamuj kuqezi

Botasot - 19.06.2016

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar. Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ...

Shqiptarët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lyonit (FOTO/VIDEO)

Tetova Sot - 19.06.2016

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar. Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ...

Foto / Tifozët dhe flamujt kuqezi vërshojnë në rrugët e Lionit

Panorama Sport - 19.06.2016

Ashtu siç ka ndodhur gjatë ditëve të kaluara në Lens dhe Marsejë, edhe Lioni është zgjuar sot me ngjyrat kuqezi të flamurit shqiptar. Me mijëra tifozë shqiptarë kanë vërshuar drejt qytetit ku luhet ...

Tifozët e Islandës shkojnë me aeroplanin e Iron Maiden në Marsejë

Java News - 18.06.2016

Një grup i madh i tifozëve islandezë udhëtuan nga Reikjavik në Marsejë, në ndeshjen e ekipit të tyre kombëtar me Hungarinë me një aeroplan që mbarte emrin dhe ngjyrat e grupit Iron Maiden, i cili ...

Të tjera skena dhune në “Euro 2016,” sherr masiv mes tifozëve të Islandës dhe Hungarisë

Gazeta Tema - 18.06.2016

Stadiumi i Velodrome në qytetin e Marsejës, është përfshirë nga kaosi dhe dhuna pak para nisjes së ndeshjes Islandë-Hungari. Tifozët e dy përfaqësuesve janë përleshur me njëri tjetrin në një sherr ...

“Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë, kjo ishte një humbje e fituar”

Panorama - 17.06.2016

Gazetari Blendi Fevziu ishte edhe dje në stadium për ta parë nga afër ndeshjen e kombëtares kuqezi me Francën. Në një shkrim publikuar në “Opinion.al”, ai përshkruan se çfarë ka parë dhe si e ka ...

Shqiptarë, mirë ardhshi kur të doni

BalkanWeb - 17.06.2016

Nga Franca, ERVIN BAKU Me ardhjen e saj në Francë, në pjesëmarrjen e saj të parë historike në një kompeticionmadhor të futbollit, Kombëtarja jonë e fitoi Kampionatin e saj Europian.

24 mijë shqiptarë këndojnë “Kuq e Zi Je Ti” – VIDEO

Shqipmedia - 16.06.2016

Rekord historik në stadiumin Velodrome të Marsejës. Ndeshja e dytë në Grupin A të Euro 2016 ndërmjet Shqipërisë dhe Francës u ndoq nga plot 24 mijë tifozë kuqezi.

Atmosfera fantastike e krijuar në Tiranë në përkrahje të Kombëtares – FOTO dhe VIDEO

Shqipmedia - 16.06.2016

Jo vetëm stadiumi “Velodrome” në Marsejë të Francës ishte nën pushtetin e tifozëve kuqezinj. Në sheshin qendror të kryeqytetit shqiptar në vendin e ngritur posaçërisht për përkrahësit e flaktë të ...

EURO 2016: Franca e para në 1/8 e Kampionatit Evropian

Idividi - 16.06.2016

Marsej, 16 qershor 2016 (MIA) - Reprezentacioni i Francës është seleksioni i parë i cili siguroi plasman në 1/8 e Kampionatit Evropian. Nikoqiri i Kampionatit mbrëmë në "Velodrom" në Marsej në kuadër ...

24 mijë shqiptarë në stadiumin “Velodrome” (FOTO)

Lajm - 16.06.2016

Plot 24 mijë tifozë kuqezinj ndodhen në stadiumin “Velodrome” të Marsejës për të ndjekur nga afër përballjen e kombëtares shqiptare me Francën. Tifozët shqiptarë kanë skuqur një pjesë të mirë të ...

Mediat serbe: Shqiptarët na provokuan me thirrjet “Kosova është Shqipëri” (Foto)

Lajm - 16.06.2016

Kësaj radhe, ato kanë shkruar se tifozët shqiptarë i kanë provokuar serbët kur filluan të bënin thirrje “Kosova është Shqipëri”, ku kanë shpalosur edhe një transparent me të njëjtin shkrim, shkruan ...

Kënga himn “Kuq e zi je ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë (VIDEO)

Lajmi.net - 16.06.2016

Ndeshja kundër Francës ka dhënë shumë emocion, si para ashtu edhe gjatë saj. Edhe pse ndeshja Francë – Shqipëri ka nisur me ovacione të mëdha, tifozët tanë kanë dhënë një tjetër spektakël, përveç ...

Vërshëllehet himni i Shqipërisë, s’do të besoni me kë u përleshën shqiptarët pastaj

Lajmi.net - 16.06.2016

Një grup i madh tifozësh shqiptarë kanë ndjekur dje ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë në “fan-zonën” poshtë Kullës Eifel në Paris, shkruan Panorama Sport.

"Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë! Kjo ishte një humbje e fituar, fitorja më e madhe!"

SOT - 16.06.2016

I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe përsërisnin me zërin ...

FOTOT/ Francë-Shqipëri, si është atmosfera para ndeshjes

Panorama - 16.06.2016

Në orën 21:00 do të nisë ndeshja e Grupit A në “Velodrome” të Marsejës, mes Francës dhe Shqipërisë. Atmosfera është mjaft elektrizuese në Marsejë. “Panorama” ka sjellë gjatë gjithë ditës video dhe ...

Tifozët shqiptarë treguan se janë më europianë se vetë europianët/ FOTO

Ora news - 16.06.2016

Tifozët shqiptarë treguan se janë më europianë se vetë europianët. Atmosfera festive e tifozëve shqiptarë në të dy ndeshjet, si në Marsejë kundër Francës por dhe në Lens në ndeshjen me Zvicrën ka ...

Loja e Kombëtares bashkon politikën

ABC News - 16.06.2016

Loja e kombëtares shqiptare të futbollit është komentuar gjerësisht edhe nga politika. Ende pa mbaruar ndeshja, Kryeministri Rama evidentonte me një foto në Tëitter rastin e parë të kuqezinjve për ...

Kombëtarja humbi

ABC News - 16.06.2016

Tifozët shqiptarë dhanë një tjetër shfaqje në Europian, këtë herë në stadiumin “Velodrom” të Marsejës. Mediat ishin të gjitha në një mendim se Shqipëria e fitoi betejën e përkrahësve, edhe pse humbi ...

Mediat serbe: Shqiptarët na provokuan me thirrjet “Kosova është Shqipëri” (Foto)

Gazeta Express - 16.06.2016

Mediat serbe sërish kanë filluar me shkrimet për Kosovën. Ashtu si çdo ndeshje tjetër të Shqipërisë ose edhe Kosovës, mediat në serbi nuk hezitojnë të komentojnë paraqitjen e tifozëve tanë në ...

Kënga himn “Kuq e zi je ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë (Video)

Botasot - 16.06.2016

Edhe pse ndeshja Francë – Shqipëri ka nisur me ovacione të mëdha, tifozët tanë kanë dhënë një tjetër spektakël, përveç ngritjes së flamurit. Në një video të postuar nga Dritan Shakohoxha në ...

Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë!

BalkanWeb - 16.06.2016

Nga: Blendi Fevziu* I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi.

Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë!

Mapo - 16.06.2016

Nga Blendi Fevziu – I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi.

Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë!

Botasot - 16.06.2016

I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe përsërisnin me zërin ...

FOTOT/ Atmosfera para ndeshjes në stadiumin e Francës

Panorama Sport - 16.06.2016

Franca dhe Shqipëria luajnë mbrëmjen e së mërkurës në “Velodrome” në Marsejes (ora 21:00), sfidë e vlefshme për takimet e dyta finaliste për Grupin A.

FOTOLAJM/ “Dashuri” kuqezi në Marsejë

Tetova Sot - 16.06.2016

Ky çift i dashuruar nga Shqipëria ka ndjekur nga afër ndeshjen Francë-Shqipëri. Ata i kanë dhuruar njëri-tjetrit shumë puthje para ndeshjes, por duke mos harruar të bëjnë edhe shqiponjën dykrenare të ...

Vërshëllehet himni i Shqipërisë, s’do të besoni me kë u përleshën shqiptarët pastaj

Tetova Sot - 16.06.2016

Një grup i madh tifozësh shqiptarë kanë ndjekur dje ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë në “fan-zonën” poshtë Kullës Eifel në Paris, shkruan Panorama Sport.

Vërshëllehet himni shqiptar. Tifozët shqiptarë përplasen fizikisht me një grup tifozësh francezë

Shqiperia Ime - 16.06.2016

Një grup i madh tifozësh shqiptarë kanë ndjekur dje ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë në “fan-zonën” poshtë Kullës Eifel në Paris, shkruan Panorama Sport.

Video / Vërshëllimat e himnit shqiptar sjellin përplasje tifozësh

Panorama Sport - 16.06.2016

Një grup i madh tifozësh shqiptarë kanë ndjekur dje ndeshjen mes Francës dhe Shqipërisë në “fan-zonën” poshtë Kullës Eifel në Paris. Por atmosfera atje nuk ka qenë aq miqësore sa në Marsejë, sidomos ...

Tifozët shqiptarë plagosin dy persona në Lion

Panorama Sport - 16.06.2016

Nëse Marseja ka qenë në festë falë pushtimit të ngjyrave kuqezi të tifozëve shqiptarë, situata nuk ka qenë edhe aq e qetë në qytete të tjera. Përveç përplasjeve mes tifozerive në Paris, në ...

Për lotët e fëmijëve dje në Marsejë!

Durres Lajm - 16.06.2016

Blendi Fevziu* I pashë të qanin në dyert e daljes së Velodromit në Marsejë! Veshur me fanelën e ekipit kombëtar dhe me fytyrën pikturuar kuq e zi. Shumica mbanin në duar flamuj dhe shalle dhe ...

Kënga himn “Kuq e zi je ti” ngre stadiumin e Marsejës në këmbë (Video)

Republika - 16.06.2016

Ndeshja kundër Francës ka dhënë shumë emocion, si para ashtu edhe gjatë saj. Edhe pse ndeshja Francë – Shqipëri ka nisur me ovacione të mëdha, tifozët tanë kanë dhënë një tjetër spektakël, përveç ...

Mediet në Francë: Shqiptarët e kthejnë gjallërinë në Marsejë, e nisin festën

Lajm - 15.06.2016

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri të ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë në Euro 2016. Por, tani në qytetin e Marsejë ka filluar të dëgjohen këngë shqipe, nga tifozët e parë shqiptarë që kanë ...

Francë – Shqipëri, në Marseille po ndodh diçka fantastike!

Lajmi.net - 15.06.2016

Le Dauphine” e krahinës së Marsejës shkruan se “shqiptarët do të jenë si në shtëpinë e tyre në Marsejë. Marseja do të ngjyroset kuqezi gjatë ditës së sotme.

Kuqezinjtë e kanë fituar europianin e tifozëve

Almakos - 15.06.2016

Marseja ngjyroset nga flamujt kuqezi. Tifozët e Shqipërisë mbushin rrugët e qytetit Shqipëria tashmë e ka marrë fitoren e saj të parë në Euro 2016, madje që në debutim.

Foto+ video/ Rrugët e Francës pushtohen nga tifozat kuqezi, ja atmosfera dhe euforizmi

SOT - 15.06.2016

Atmosfera në rrugët e Marsejës është fantastike, sepse tifozët shqiptarë kanë nisur të festojnë përpara ndeshjes Francë-Shqipëri. “O sa me mirë me qenë shqiptar o hej…” është kënga që ka pushtuar ...

Nishani së bashku me Hollande, ndjekin nga afër ndeshjen në Marseille

Lajmi.net - 15.06.2016

Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani ndodhet sot në Marseille, ku do të ndjek nga afër ndeshjen Francë-Shqipëri. Mësohet se kreu i Shqipërisë, do të jetë në stadiumin “Velodrome” së bashku me ...

Shihni çfarë bëjnë tifozët shqiptarë në rrugët e Marsejës (Video)

Lajm - 15.06.2016

Mijëra tifozë shqiptarë janë mbledhur sot në Marsejë për të ndjekur ndeshjen e Kombëtares përballë Francës. Lapsi.al sjell pamje nga zona pranë portit të vjetër të qytetit, ku siç shihet tifozët po ...

Shqiptarët me Ferrari kuqezi në Marsejë (Foto)

Lajm - 15.06.2016

Tifozët shqiptarë kanë shkuar me Ferrari kuqezi në Marsejë, për të ndjekur ndeshjen Francë – ...

Përkundër numrit të madh të tifozëve shqiptarë, francezët do të dominojnë në “Velordome”

Lajmi.net - 15.06.2016

Mijëra tifozë shqiptarë janë të pranishëm në Marsej sot, për ta përkrahur kombëtaren e Shqipërisë ndaj Francës. Tifozët shqiptarë do të jenë të shumtë në numër në stadiumin “Velodrome”, për ta ...

Nishani "sfidon" Ramën, ndjek Shqipëri-Francë nga stadiumi i Marsejës, kryeministri nga Vlora

SOT - 15.06.2016

Presidenti Bujar Nishani do të prekë këtë mbrëmje shkallët e stadiumit të Marsejës, për të ndejkur nga afër ndeshjen e shumëpritur Francë-Shqipëri. Ndërsa, kryeministri Edi Rama mësohet se do të ...

Cila do të jetë befasia e “Tifozave Kuq e Zi” sonte? (FOTO)

Lajmi.net - 15.06.2016

Tifozët ‘Kuqezi’ edhe sot janë duke përgatitur diçka speciale për të shpalosur gjatë ndeshjes Francë – Shqipëri. Në ndeshjen e parë që Kombëtarja e humbu 0:1 nga Zvicra, kuqezinjtë në stadiumin e ...

Çmenduritë e shqiptarëve, tifozi përshëndet nudo francezët në Marsejë

SOT - 15.06.2016

Në Marsejë nga tifozët shqiptar është vënë re të këndohet, të valviten flamuj, të tentohet për të thyer rekorde, por deri në këto orë nuk ishte parë ende një gjë e tillë.

Shqipëria me numër rekord tifozësh në “Velodrome”

Lajmi.net - 15.06.2016

Shqipëria pritet të përkrahet nga një numër i konsiderueshëm tifozësh në ndeshjen e sontme ndaj Francës. Shqiptarët kanë pushtuar Marsejën sonte në mbrëmje, për ta përkrahur Kombëtaren kuqezi ndaj ...

Tifozët shqiptarë "çmendin" botën! Prani marramendëse në stadium, ja numri!

SOT - 15.06.2016

Shqipëria pritet të përkrahet nga një numër i konsiderueshëm tifozësh në ndeshjen e sotme ndaj Francës. Shqiptarët kanë pushtuar Marsejën sonte në mbrëmje, për ta përkrahur Kombëtaren kuqezi ndaj ...

Francë-Shqipëri, stadiumi ndizet nga tifozët kuqezi (Foto)

Almakos - 15.06.2016

Atmosfera në stadiumin “Velodrome” para ndeshjes Francë-Shqipëri është elektrizuese. Festa e tifozëve shqiptarë, është zhvendosur brenda stadiumit të Marsejës, ku në pjesë të rëndësishme të tribunave ...

24 mijë shqiptarë në stadiumin “Velodrome” (FOTO)

Almakos - 15.06.2016

Plot 24 mijë tifozë kuqezinj ndodhen në stadiumin “Velodrome” të Marsejës për të ndjekur nga afër përballjen e kombëtares shqiptare me Francën. Tifozët shqiptarë kanë skuqur një pjesë të mirë të ...

Zbulohet arsyeja, ja pse Presidenti Hollande nuk e ftoi Ramën për të parë ndeshjen, por zgjodhi Nishanin

SOT - 15.06.2016

“Incidenti” gjatë ndeshjes së parë mes presidentit të Francës dhe kryeministrit të Shqipërisë, ka ndikuar edhe në ndeshjen e sotme, mes Francës dhe Shqipërisë.

Nishani uron kombëtaren përkrah homologut Hollande: Suksese Shqipe! Urojmë spektakël dhe kënaqësi!

SOT - 15.06.2016

Presidenti Bujar Nishani ka uruar kombëtaren nga Franca. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Nishani ka uruar spektakël dhe kënaqësi. Ndërsa, e ka shoqëruar urimin me disa foto me Presidentin ...

Nishani në Marsejë, ndjek ndeshjen me Hollande

Top Channel - 15.06.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani po e ndjek në Marsejë ndeshjen Francë-Shqipëri. Nishani është takuar me homologun Francois Hollande, me të cilin edhe ka pozuar me fanelat e dy kombëtareve në ...

‘Kuqezinjtë’ ndezin Marsejën

BalkanWeb - 15.06.2016

Sot zhvillohet ndeshja e dytë e Shqipërisë kundër vendit organizator Franca. Ndeshja do të luhet në 21:00 në stadiumin ‘Velodrom’ të Marsejës, stadium në të cilin Lorik Cana ka luajtur disa vite me ...

Francë – Shqipëri, në Marseille po ndodh diçka fantastike!

Botasot - 15.06.2016

Le Dauphine” e krahinës së Marsejës shkruan se “shqiptarët do të jenë si në shtëpinë e tyre në Marsejë. Marseja do të ngjyroset kuqezi gjatë ditës së sotme.

Marseja vishet kuqezi, pushtohet nga tifozët

SuperSport - 15.06.2016

Me qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marseilles në prag të ndeshjes së Velodromme Francë – Shqipëri. Me Entuziazmin e debutimin në Europian mbështetësit e kombëtares po e shijojnë në ...

‘Kuqezinjtë’ ndezin Marsejën, mediat franceze: Pushtim nga shqiptarët

BalkanWeb - 15.06.2016

Sot zhvillohet ndeshja e dytë e Shqipërisë kundër vendit organizator Franca. Ndeshja do të luhet në 21:00 në stadiumin ‘Velodrom’ të Marsejës, stadium në të cilin Lorik Cana ka luajtur disa vite me ...

FSHF hap pikë shitjeje dhe informacioni në Marsejë

ABC News - 15.06.2016

Mirëse vini në Marsejë! Me flamurin francez që nuk kishte si të mungonte, por me dominim të simboleve kuqezi, Federata Shqiptare e Futbollit i ka bërë tifozëve një ftesë në qytetin mesdhetar.

Tifozët shqiptarë kanë filluar ta pushtojnë Marsejën (Video)

Gazeta Express - 15.06.2016

Qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marsejës Qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marseilles në prag të ndeshjes Francë – Shqipëri. Me Entuziazmin e debutimin në Europian mbështetësit ...

EURO 2016, Francë-Shqipëri, historiku i përballjeve

RTSH - 15.06.2016

Franca dhe Shqipëria kanë historikun e vet në përballjet midis tyre. Sipas statistikave kombëtarja franceze ka fituar katër nga gjashtë ndeshjet e zhvilluara deri tani kundër Shqipërisë.

Pragndeshja me Francën

ABC News - 15.06.2016

Qe prej dites se djeshme me qindra tifozë kuqezi mbushën rrugët e Marsejës duke dhuruar një atmosferë të zjarrtë festive me këngë e kërcime.Tifozët shqiptarë janë tashmë gati, në përkrahje si kurrë ...

Fotolajm/ Fevziu përshëndet nga Marseja Kombëtaren Shqiptare

Mapo - 15.06.2016

Me një foto në mes të tifozave Kuq e Zi në Marsejë, Francë, Blendi Fevziu, ka përshëndetur Kombëtaren Shqiptare dhe ka treguar se nga ku do ta ndjekë ndeshjen e sotme më Francën.

Tifozët shqiptarë pushtojnë edhe Marsejën

ABC News - 15.06.2016

Proven e parë e dhanë në Lens. Megjithëse në fushën e lojës, skuadra shqiptare u mund nga Zvicra, fitorja e madhe ishin tifozët kuqezi. Dhe ashtu si katër ditë më parë edhe Marseja ka përjetur atë që ...

Foto+Video/ Ja çfarë bëjnë tizofët shqiptarë në Marsejë

Mapo - 15.06.2016

Atmosfera në rrugët e Marsejës është fantastike, sepse tifozët shqiptarë kanë nisur të festojnë përpara ndeshjes Francë-Shqipëri. “O sa me mirë me qenë shqiptar o hej…”,- është kënga që ka pushtuar ...

Foto/ “Vipat” shqiptarë në Francë-Shqipëri, edhe pronari i “Ora News” në stadium

Mapo - 15.06.2016

Ndeshja e mbrëmjes së sotme mes Francës dhe Shqipërisë që do të zhvillohet në Marsejë në orën 21:00 ka mbledhur shumë tifozë shqiptarë, mes të cilëve edhe personazhe të njohura të ekranit dhe ...

Ndeshja e Kombëtares, Nishani në Francë, Rama në Vlorë

Mapo - 15.06.2016

Në shkallët e stadiumit të Marsejës për të ndjekur ndeshjen Francë-Shqipëri do të jetë edhe Presidenti Bujar Nishani, ndërkohë kryeministri Rama mësohet se do të shkojë në qytetin e Vlorës, për të ...

Shtyhen tifozët kuqezi me ata francez (Video)

Gazeta Express - 15.06.2016

​Tifozët kuqezi dhe ata të Francës kanë filluar betejën para ndeshjes Franca dhe Shqipëria do të takohen sonte në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A të Euro 2016.

Tifozët shqiptarë dhe ata francezët këndojnë së bashku shqip (Video)

Telegrafi - 15.06.2016

Edhe pse Shqipëria dhe Franca do të luajnë si kundërshtarë mbrëmjen e sotme në orën 21:00, tifozët e të dyja skuadrave kanë gjetur kohë të argëtohen së bashku, duke kënduar rrugëve të Marsejës.

Tifozët kuqezi “përplasen” me ata francezë….me këngë

Ora news - 15.06.2016

Në stadiumin Velodrome pas pak orësh do të përballen Shqipëria dhe Franca. Dhe në pritje të ndeshjes rrugët e Marsejës janë mbushur me tifozë, si ata vendas të Francës, por edhe kuqezinjtë që po e ...

Foto/ Ja me çfarë supermakinash kanë shkuar shqiptarët në Marsejë

Mapo - 15.06.2016

Jo vetëm kombëtarja shqiptare, por edhe tifozët kuq e zi kanë tërhequr vëmendjen e mediave evropiane në këtë eveniment të veçantë, siç është “Francë 2016-të”.

Ja çfarë atmosfere bëjnë tizofët shqiptarë në Marsejë (Video)

Botasot - 15.06.2016

Atmosfera në rrugët e Marsejës është fantastike, sepse tifozët shqiptarë kanë nisur të festojnë përpara ndeshjes Francë-Shqipëri. “O sa me mirë me qenë shqiptar o hej…”,- është kënga që ka pushtuar ...

Presidenti i RTV Ora News mbështet kombëtaren në Marsejë

Ora news - 15.06.2016

Në mbështetje të kombëtares shqiptare, e cila do të luajë sot në orën 21:00 në “Velodrom” të Marsejës është edhe Presidenti i RTV Ora News, Ylli Ndroqi, i cili së bashku më bashkëshorten e tij do të ...

Dhuna në Francë, Lavrov: Tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë

Ora news - 15.06.2016

Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka deklaruar se tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë gjatë përplasjes së regjistruar në stadiumin Velodrom të Marsejës.

​Lavrov: Tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë

Telegrafi - 15.06.2016

Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka deklaruar se tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë gjatë përplasjes së regjistruar në stadiumin Velodrome të Marsejës.

Lavrov: Tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë

BalkanWeb - 15.06.2016

Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka deklaruar se tifozët rusë janë provokuar nga ata anglezë gjatë përplasjes së regjistruar në stadiumin Velodrome të Marsejës.

Shqipëria me numër rekord tifozësh kundër Francës

Telegrafi - 15.06.2016

Shqipëria pritet të përkrahet nga një numër i konsiderueshëm tifozësh në ndeshjen e sotme ndaj Francës. Shqiptarët kanë pushtuar Marseillen për ta përkrahur Kombëtaren kuqezi ndaj Francës Tifozët ...

Tifozëria në stadiumin “Velodrome”

Ora news - 15.06.2016

Sot stadiumi “Velodrome” në Marsejë është i tejmbushur nga tifozë të shumtë. Edhe pse mbizotron tifozeria franceze, ata kuqezinj duken me entuziastë. ...

Francë-Shqipëri, tifozet kuqezi ndezin atmosferën, fotot bëjnë xhiro në internet

BalkanWeb - 15.06.2016

FRANCE- Mijëra shqiptarë kanë udhëtuar drejt Marsejës, atje ku luhet dhe ndeshja Francë-Shqipëri për Euro 2016. Mes tifozëve kuqezi, ato që kanë spikatur kanë qenë bukuroshet shqiptare, fotot e të ...

24 mijë shqiptarë këndojnë “Kuq e Zi Je Ti”

SuperSport - 15.06.2016

Rekord historik në stadiumin Velodrome të Marsejës. Ndeshja e dytë në Grupin A të Euro 2016 ndërmjet Shqipërisë dhe Francës u ndoq nga plot 24 mijë tifozë kuqezi.

Francë-Shqipëri, Nishani dhe Hollande shkëmbejnë bluzat e kombëtareve

Ora news - 15.06.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani kombëtaren shqiptare e ndoqi Live nga stadiumi i Velodromit në Marsejë, në sfidën kundër Francës. Në rrjetin social FB, kreu i shtetit shqiptar ka publikuar ...

Foto: Shqiptaret me rexhipeta “çmendin” publikun ne Marseje

Mapo - 15.06.2016

Tifozet e bukura shqiptare nuk kanë munguar as në ndeshjen Francë – Shqipëri. Bukuria e vajzave shqiptare ka tërhequr vëmendjen e kamerave live të stadiumit të Velodrome të Marsejës.

Nishani në Marsejë, ndjek ndeshjen me Hollande

Mapo - 15.06.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani e ka ndjekur në Marsejë ndeshjen Francë-Shqipëri. Nishani është takuar me homologun Francois Hollande, me të cilin edhe ka pozuar me fanelat e dy kombëtareve në ...

Tifozët kuqezi nxehin atmosferën në Marsejë (Video)

Tetova Sot - 15.06.2016

Tifozët kuqezi tashmë kanë filluar të grumbullohen në Marsejë Ndeshja ndërmjet Francës dhe Shqipërisë do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 21:00 në Marsej, ndërsa tifozët tashmë kanë filluar të ...

Direkt nga Marseja, qyteti bregdetar merr ngjyra kuqezi (FOTO)

Java News - 15.06.2016

Marseja ka nisur të popullohet nga tifozët e Shqipërisë, të cilët do të përkrahin kuqezinjtë në ndeshjen e mbrëmjes, kundër Francës. Është ndeshja e dytë e Shqipërisë dhe të gjithë kanë marrë zemër ...

Pushtim kuqezi në Marsejë

Durres Lajm - 15.06.2016

Marseja do të ngjyroset kuqezi gjatë ditës së sotme. Të paktën këto janë parashikimet nga të gjitha mediat franceze. Në reportazhe të ndryshme, në portale apo gazetat sportive dhe politike franceze ...

Tifozët shqiptarë kanë filluar ta pushtojnë Marsejën (Video)

Tetova Sot - 15.06.2016

Qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marsejës. Qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marseilles në prag të ndeshjes Francë – Shqipëri. Me Entuziazmin e debutimin në Europian mbështetësit ...

VIDEO/ Atmosfera në rrugët e Marsejës, tifozët kuqezinj kore me këngë patriotike

Java News - 15.06.2016

Qindra tifozë kuqezi kanë pushtuar rrugët e Marseilles në prag të ndeshjes Francë – Shqipëri. Me Entuziazmin e debutimin në Europian mbështetësit e kombëtares po e shijojnë në maksimum udhëtimin ...

Mediat franceze parashikojnë pushtim kuqezi në Marsejë

Panorama Sport - 15.06.2016

Thuajse të gjitha mediat franceze janë dakord mbi një gjë: Marseja do të ngjyroset kuqezi gjatë ditës së sotme. Në reportazhe të ndryshme në portale apo gazetat sportive dhe politike franceze, bie në ...

Video dhe Foto / Fillon festa kuqezi në Marsejë

Panorama Sport - 15.06.2016

Pas dhunës së ditëve të kaluara në Marsejë mes tifozerisë angleze dhe asaj ruse, qyteti sot është zgjuar nën ngjyrat kuqezi dhe këngët e tifozëve shqiptarë.

Shqiptarët “pushtojnë” Marsejën (video)

Shqiperia Ime - 15.06.2016

Tifozët shqiptarët janë duke festuar në Marsejë, para ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë Pas dhunës së ditëve të kaluara në Marsejë mes tifozerisë angleze dhe asaj ruse, qyteti sot është zgjuar nën ...

FOTOT/ Nis ndeshja Francë-Shqipëri…në një fushë rëre

Gazeta Tema - 15.06.2016

Nëse ka ndonjë gjë që duhet të krenohemi për këtë europian, është tifozeria kuqezi. Pas shumë elozheve që ka marrë për ndeshjen e parë, tifozët shqiptarë janë bërë sërish protagonistë.

Ndizet Marseja, tifozët kuqezi “pushtojnë” qytetin (VIDEO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Qyteti i Marsejës është i ndezur në pritje të ndeshjes Francë – Shqipëri. Ngjyrat kuqezi dallohen kudo nëpër qytetin francez. Tifozët e kombëtares sonë ashtu si dhe në ndeshjen me Zvicrën nuk kanë ...

Ja çfarë atmosfere bëjnë tizofët shqiptarë në Marsejë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Atmosfera në rrugët e Marsejës është fantastike, sepse tifozët shqiptarë kanë nisur të festojnë përpara ndeshjes Francë-Shqipëri. “O sa me mirë me qenë shqiptar o hej…”,- është kënga që ka pushtuar ...

Një lajm i keq për tifozët shqiptar

Tetova Sot - 15.06.2016

Mijëra tifozë shqiptarë janë të pranishëm në Marsej sot, për ta përkrahur kombëtaren e Shqipërisë ndaj Francës. Tifozët shqiptarë do të jenë të shumtë në numër në stadiumin “Velodrome”.

Shtyhen tifozët kuqezi me ata francez (VIDEO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Tifozët kuqezi dhe ata të Francës kanë filluar betejën para ndeshjes. Franca dhe Shqipëria do të takohen sonte në kuadër të xhiros së dytë të Grupit A të Euro 2016.

VIDEO/ Tifozët kuqezi “përplasen” me ata francezë me… këngë

Gazeta Tema - 15.06.2016

Në stadiumin Velodrome pas pak orësh do të përballen Shqipëria dhe Franca. Dhe në pritje të ndeshjes rrugët e Marsejës janë mbushur me tifozë, si ata vendas të Francës, por edhe kuqezinjtë që po e ...

Rusët nuk ndalen! Sërish përplasje tifozësh në Lilë

Durres Lajm - 15.06.2016

Nuk ndalet “dallga” e dhunës dhe rrëmujave të shkaktuara nga tifozët huliganë në Francë. Pas ngjarjeve të rënda të ndodhura në Marsejë, edhe në Lilë ka pasur probleme dhe janë regjistruar përplasje ...

Francë – Shqipëri, një sfidë mes dy tifozerive mike në “Velodrome”

Java News - 15.06.2016

Në stadiumin ‘Velodrome’ te Marsejes pas një ore do të përballen Shqipëria dhe Franca. Në pritje të ndeshjes, rrugët e Marsejës janë mbushur me tifozë, si ata vendas të Francës, por edhe kuqezinjtë ...

Tifozët kuqezi nisin ta mbushin staduimin Veledrome (FOTO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Stadiumi Valodrome ka filluar të vishet i kuq. Mijëra tifozë nga e gjithë shqiptaria kanë nisur të mbushin tribinat e staduimit Velodrome në Marsejë. Futbollistët e Kombëtares shqiptare tashmë janë ...

VIDEO/ Shihni atmosferën në stadiumin “Velodrome”, shqiptarët “po e djegin”

Gazeta Tema - 15.06.2016

Atmosfera në “Velodrome” të Marsejës është fantastike. Për më tepër shihni atmosferën ...

Ja sa shqiptarë janë në stadiumin “Velodrome” (FOTO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Plot 24 mijë tifozë kuqezinj ndodhen në stadiumin “Velodrome” të Marsejës për të ndjekur nga afër përballjen e kombëtares shqiptare me Francën. Tifozët shqiptarë kanë skuqur një pjesë të mirë të ...

Atmosfera e “nxehtë” para ndeshjes mes Shqiponjave dhe Gjelave (FOTO)

Java News - 15.06.2016

Në orën 21:00 do të nisë ndeshja e Grupit A në “Velodrome” të Marsejës, mes Francës dhe Shqipërisë. Atmosfera është mjaft elektrizuese në Marsejë. “Panorama” ka sjellë gjatë gjithë ditës video dhe ...

PAMJET/ Atmosfera e ndeshjes Francë-Shqipëri në Marsejë

NOA - 15.06.2016

Këto janë pamje të publikuara nga UEFA dhe mediat më të mëdha botërore për atmosferën në stadiumin e Marsejës, për ndeshjen Francë-Shqipëri, e vlefshme për Euro ...

Historiku i përballjeve të Shqipërisë me Francën

NOA - 15.06.2016

Franca dhe Shqipëria kanë historikun e vet në përballjet midis tyre. Sipas statistikave kombëtarja franceze ka fituar katër nga gjashtë ndeshjet e zhvilluara deri tani kundër Shqipërisë.

Rekord tifozësh shqiptarë në Velodrome

Shqiperia Ime - 15.06.2016

24 mijë tifoza shqiptarë janë të pranishëm në stadiumin Velodrome të Marsejës për të ndjekur sfidën mes Francës dhe Shqipërisë. Ky është një rekord i ri për numrin më të madh të fansave shqiptarë të ...

Shpend Ahmeti, Bujar Nishani dhe Francois Hollande ndjekin së bashku lojën

Flaka - 15.06.2016

Loja e futbollit në mes Shqipërisë dhe Francës i ka bërë bashkë dy presidentët e këtyre dy shteteve, Bujar Nishanin dhe Francois Hollande . Nishani dhe Hollande janë duke e përcjell lojën nga zona ...

Francë-Shqipëri, presidentët Nishani dhe Hollande bëjnë një gjest miqësor (FOTO)

Tetova Sot - 15.06.2016

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani kombëtaren shqiptare e ndoqi Live nga stadiumi i Velodromit në Marsejë, në sfidën kundër Francës. Në rrjetin social FB, kreu i shtetit shqiptar ka publikuar ...

24 mijë shqiptarë në stadiumin “Velodrome” (FOTO)

Flaka - 15.06.2016

Plot 24 mijë tifozë kuqezinj ndodhen në stadiumin “Velodrome” të Marsejës për të ndjekur nga afër përballjen e kombëtares shqiptare me Francën. Tifozët shqiptarë kanë skuqur një pjesë të mirë të ...

UEFA ndalon birrën në qytetin ku do të luajë Shqipëria

Lajmi.net - 14.06.2016

Ngjarjet e ditëve të kaluara në Marsejë kanë goditur më rëndë tifozerinë shqiptare, e cila do të jetë e shumtë në këtë qytet në dy ditët në vijim për shkak të takimit Francë-Shqipëri që luhet në ...

S’ka alkool për tifozët shqiptarë në qytetin e Marsejës

Lajm - 14.06.2016

Ngjarjet e ditëve të kaluara në Marsejë kanë goditur më rëndë tifozerinë shqiptare, e cila do të jetë e shumtë në këtë qytet në dy ditët në vijim për shkak të takimit Francë-Shqipëri që luhet në ...

FSHF: Ja sa dhjetëra mijëra shqiptarë do të jenë në ndeshjen Francë-Shqipëri

Lajmi.net - 14.06.2016

Ndonëse përballë kemi një superfuqi të futbollit siç është Franca, megjithatë shpresat e futbollistëve dhe tifozëve kuqezi për rezultat pozitiv nuk mungojnë.

Marseja nis të ngjyroset kuqezi

Lajm - 14.06.2016

Tifozët shqiptarë janë zhvendosur në Marseille ku të mërkurën deti kuqezi do të vërshojë në rrugët e qytetit francez për ndeshjen e dytë të Euro 2016 mes Francës dhe Shqipërisë.

Francë, tifozët anglezë dhe shqiptarë këndojnë shqip

BalkanWeb - 14.06.2016

Anglezët njihen si tifozët më të çmendur dhe fanatikë në botë. Kjo video është filmuar ditën e djeshme në Marsejë të Francës. Në të shohim një grup tifozësh shqiptarë dhe anglezë këndojnë bashkë ...

Euro 2016, Kombëtarja shqiptare zhvendoset në Marsejë

RTSH - 14.06.2016

Kombëtarja shqiptare u ka dhënë mbrëmë fund përgatitjeve në kampingun kuqezi në Përrò Gire, me seancën stërvitore të së hënës në mbrëmje dhe konferencën për shtyp.

Marseja nis të ngjyroset kuqezi

SuperSport - 14.06.2016

Tifozët shqiptarë janë zhvendosur në Marseille ku të mërkurën deti kuqezi do të vërshojë në rrugët e qytetit francez për ndeshjen e dytë të Euro 2016 mes Francës dhe Shqipërisë.

FSHF: Ja sa dhjetëra mijëra shqiptarë do të jenë në ndeshjen Francë-Shqipëri

Botasot - 14.06.2016

Ndonëse përballë kemi një superfuqi të futbollit siç është Franca, megjithatë shpresat e futbollistëve dhe tifozëve kuqezi për rezultat pozitiv nuk mungojnë.

FSHF, dyqane dhe pikë informacioni në Marsejë

Botasot - 14.06.2016

Federata shqptare e futbollit, për të krijuar sa më shumë lehtësi për tifozët shqiptarë që do të ndjekin ndeshjen Francë – Shqipëri, që do të luhet nesër në mbrëmje në stadiumin “Vellodrome” të ...

Mediet në Francë: Shqiptarët e kthejnë gjallërinë në Marsejë, e nisin festën (Video)

Botasot - 14.06.2016

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri të ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë në Euro 2016. Por, tani në qytetin e Marsejë ka filluar të dëgjohen këngë shqipe, nga tifozët e parë shqiptarë që kanë ...

Video/ Tifozët “kuqezi” ndezin një ditë para atmosferën në Marsejë

Botasot - 14.06.2016

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit do të luajë nesër me Francën në Marsejë dhe situata duket sikur është ndezur me kohë. Nga videot e mëposhtme, vihen re, qindra shqiptarë ku një ditë para ndeshjes ...

Kuqezinjtë drejt Marsejës

Java News - 14.06.2016

Kombëtarja shqiptare do të udhëtojë paraditen e sotme drejt Marsejës ku nesër në mbrëmje do të luajë edhe ndeshjen e dytë në kampionatin Europian ndaj Francës.

Jo vetëm dhunë dhe karrige të thyera, tifozët Suedezë dhe Irlandezë tregojnë fytyrën tjetër të “Euro 2016”

Gazeta Tema - 14.06.2016

Pas videove të trazirave që tifozët Anglezë dhe ata rusë shkaktuan në qytetin e Marsejës, këtë herë një tjetër video është bërë publike për të treguar se edhe tifozët kundërshtarë mund të festojnë ...

Ndeshja kundër Francës, kombëtarja mbërrin në Marsejë

NOA - 14.06.2016

Futbollistët e kombëtares shqiptare kanë mbërritur në qytetin e Marsejës, ku do të zhvillojnë ndeshjen e dytë të fazës në grupe për ‘Euro 2016’. Shqipëria do të luajë nesër në mbrëmje në orën 21:00 ...

Francë-Shqipëri, FSHF: Ja sa tifozë shqiptarë do të jenë në stadium |FOTO

NOA - 14.06.2016

Ndonëse përballë kemi një superfuqi të futbollit siç është Franca, megjithatë shpresat e futbollistëve dhe tifozëve kuqezi për rezultat pozitiv nuk mungojnë.

S’ka alkool për tifozët shqiptarë në qytetin e Marsejës

Panorama Sport - 14.06.2016

Ngjarjet e ditëve të kaluara në Marsejë kanë goditur më rëndë tifozerinë shqiptare, e cila do të jetë e shumtë në këtë qytet në dy ditët në vijim për shkak të takimit Francë-Shqipëri që luhet në ...

Marseja nis të ngjyroset kuqezi

Durres Lajm - 14.06.2016

Tifozët shqiptarë janë zhvendosur në Marseille ku të mërkurën deti kuqezi do të vërshojë në rrugët e qytetit francez për ndeshjen e dytë të Euro 2016 mes Francës dhe Shqipërisë.

Francë-Shqipëri, statistika të çuditshme e të hidhura

Flaka - 14.06.2016

Ndeshja e së mërkurës për Kombëtaren ndaj Francës do të jetë “jetë a vdekje”. Të mërkurën në Marsejë, Franca dhe Shqipëria do të përballen për herën e 6-të në historinë e tyre, ndërsa, kjo do jetë ...

Kombëtarja arrin në Marsejë (Foto)

Republika - 14.06.2016

Stafi dhe lojtarët e Kombëtares shqiptare kanë mbërritur në Marsejë ku të mërkurën, nga ora 21:00, do të luajnë ndeshen ndaj Francës, në kuadër të Grupi A.

Trazirat në Marsejë, Franca bën thirrje për kufizimin e alkoolit

Top Channel - 13.06.2016

Pas tri ditësh trazirash mes tifozëve dhe policisë në Marsejë, qeveria franceze ka vendosur t’u kërkojë qyteteve pritëse të ndeshjeve të futbollit për “Euro 2016” të ndalojnë përdorimin e alkoolit ...

Francë-Shqipëri, statistikat e hidhura dhe të çuditshme

Ina - 13.06.2016

Të mërkurën në Marsejë, Franca dhe Shqipëria do të përballen për herën e 6-të në historinë e tyre, ndërsa kjo do jetë një sfidë ‘jetë a vdekje’ për kuqezinjtë e drejtuar nga De Biasi.

Rusia dhe Anglia e luajtën barazimin e parë në EURO 2016

Idividi - 13.06.2016

Marsej, 12 qershor 2016 (MIA) - Futbollistët e Rusisë dhe Anglisë mbrëmë në "Velodrom" në Marsej barazuan 1:1, që paraqet rezultati i parë baraz në kampionatin Evropian në Francë.

Rreth 150 rusë qëndrojnë pas dhunës në EURO 2016

Evropaelire - 13.06.2016

Kryeprokurori në qytetin Marsejë të Francës tha se rusët e përfshirë në përleshjet me tifozët britanikë, gjatë kampionatit evropian të futbollit EURO 2016, kanë qenë “jashtëzakonisht mirë të ...

Përleshjet e dhunshme në Marsejë, tifozët britanikë dënohen me burg, dy vjet jashtë Francës

SOT - 13.06.2016

Dy tifozë britanikë janë dënuar me burg nga një gjykatë Franceze për rolin e tyre në përleshjet e dhunshme midis tifozëve në Marsejë, para ndeshjes Angli-Rusi.

Francë-Shqipëri, statistika të hidhura e të çuditshme

Lajmi.net - 13.06.2016

Të mërkurën në Marsejë, Franca dhe Shqipëria do të përballen për herën e 6-të në historinë e tyre, ndërsa, kjo do jetë një sfidë ‘jetë a vdekje’ për kuqezinjtë e drejtuar nga De Biasi.

EURO 2016, Franca ndalon alkoolin pranë mjediseve ku luhen ndeshjet

RTSH - 13.06.2016

Qeveria franceze u ka kërkuar qyteteve ku zhvillohen ndeshjet e Euro 2016 të ndalojnë alkoolin në zonat pranë mjediseve të ndeshjes, si dhe në zonat e përcaktuara nga tifozët.

Trazirat në Marsejë, Franca bën thirrje për kufizimin e alkoolit

Yll Press - 13.06.2016

Qeveria britanike, gjithsesi, është vetofruar të dërgojë numër shtesë të forcave policore, pikërisht përpara ndeshjes së dytë të Anglisë, ditën e enjte në Lens.

Dhuna në Euro 2016, Qeveria franceze: Të ndalohet alkooli pranë stadiumeve dhe zonave të tifozëve

BalkanWeb - 13.06.2016

FRANCË- Qeveria Franceze u ka kërkuar autoriteteve të qyteteve ku mbahen ndeshjet e Euro 2016 që të ndalojnë konsumimin e alkoolit pranë stadiumeve dhe zonave të tifozëve.

​Trazirat në Marsejë, Franca bën thirrje për kufizimin e alkoolit

Botasot - 13.06.2016

Pas tri ditësh trazirash mes tifozëve dhe policisë në Marsejë, qeveria franceze ka vendosur t’u kërkojë qyteteve pritëse të ndeshjeve të futbollit për “Euro 2016” të ndalojnë përdorimin e alkoolit ...

Dhuna mes tifozëve në Marsejë

ABC News - 13.06.2016

Autoritetet franceze do të ndalojnë konsumimin e alkolit në qytetet, ku luhen ndeshjet e kampionatit europian të futbollit. Propozimi drastik erdhi nga ministri i brendshëm Bernar Kaznëv, pas akteve ...

Euro 2016 – dhuna në Marsejë

VOA - 13.06.2016

Organizata e futbollit evropian UEFA, kërcënoi të dielën se do të përjashtojë si Rusinë ashtu edhe Anglinë nga Euro 2016 në Francë nëse tifozët e tyre vazhdojnë sjelljet e dhunëshme.

‘Euro 2016’: Tifozët Britanikë dënohen me burg për dhunën në Marsejë

BalkanWeb - 13.06.2016

Dy tifozë Britanikë janë dënuar me burg nga një gjykatë Franceze për rolin e tyre në përleshjet e dhunshme midis tifozëve në Marsejë para ndeshjes Angli-Rusi.

Rreth 150 rusë qëndrojnë pas dhunës në EURO 2016

Botasot - 13.06.2016

Kryeprokurori në qytetin Marsejë të Francës tha se rusët e përfshirë në përleshjet me tifozët britanikë, gjatë kampionatit evropian të futbollit EURO 2016, kanë qenë “jashtëzakonisht mirë të ...

Franca ndalon alkoolin në qytetet ku luhen ndeshjet

Ora news - 13.06.2016

Qeveria franceze ka kërkuar ndalimin e përdorimit të alkoolit në afërsi të fan zonave në qytetet ku zhvillohen ndeshjet e futbollit me qëllim kontrollin e dhunës pas përleshjeve intensive që ...

Francë-Shqipëri, statistika të hidhura e të çuditshme

Botasot - 13.06.2016

Të mërkurën në Marsejë, Franca dhe Shqipëria do të përballen për herën e 6-të në historinë e tyre, ndërsa, kjo do jetë një sfidë ‘jetë a vdekje’ për kuqezinjtë e drejtuar nga De Biasi.

Qeveria franceze ndalon alkoolin pranë stadiumeve

Vision Plus - 13.06.2016

Aktet e dhunës mes tifozëve ne Marseje kane vene ne lëvizje qeverinë franceze, e cila u ka kërkuar autoriteteve ne qytetet ku po zhvillohen ndeshjet e Euro 2016 te ndalojnë alkoolin pranë stadiumeve ...

Trazirat në Marsejë, Franca bën thirrje për kufizimin e alkoolit

Flaka - 13.06.2016

Pas tri ditësh trazirash mes tifozëve dhe policisë në Marsejë, qeveria franceze ka vendosur t’u kërkojë qyteteve pritëse të ndeshjeve të futbollit për “Euro 2016” të ndalojnë përdorimin e alkoolit ...

VIDEO/ Tifozët anglezë dhe shqiptarë këndojnë shqip në Marsejë

Gazeta Tema - 13.06.2016

Kjo video është filmuar ditën e djeshme në Marsejë të Francës. Një grup tifozësh shqiptarë dhe anglezë këndojnë bashkë ...

Tifozët shqiptarë gjejnë “aleatë” në Marsejë (VIDEO)

Java News - 13.06.2016

Tifozët shqiptarë në Marsejë, qyteti ku do të luhet ndeshja me Francën të mërkurën, kanë gjetur disa aleatë mes morisë së vendasve. Janë një grup tifozësh anglezë, skuadra e të cilëve luajti në ...

Statistikat flasin qartë për Francën, kuqezinjtë kanë vetëm një fitore

Durres Lajm - 13.06.2016

Shqipëria do ta luajë ndeshjen e dytë në Grupin A të finaleve të “Euro 2016” të mërkurën, në orën 21:00, në “Stade Velodrome”, të Marsejës. Pas humbjes së hidhur e deri diku të pamerituar në start, ...

Francë-Shqipëri, statistika të hidhura e të çuditshme

Tetova Sot - 13.06.2016

Të mërkurën në Marsejë, Franca dhe Shqipëria do të përballen për herën e 6-të në historinë e tyre, ndërsa, kjo do jetë një sfidë ‘jetë a vdekje’ për kuqezinjtë e drejtuar nga De Biasi.